IN 1NDIE. loon-op-zand. benoemd. Dordrecht op bezoek. Alleen het spel van keeper v. Vliet tc zien, zal voor velen reeds een gang naar 't sportpark waard zijn. Vaak reeds stond v. Vliet als reserve voor het Ned. elftal aangewezen en een enkele maal verdedigde hij de Nederlandse kleuren ook met zeer goed gevolg. De wedstrijd vangt om half drie aan. Het 2de elftal gaat op bezoek bij NOAD III in Tilburg, waar hard gestreden zal moeten^ wor den om baas in 't veld te blijven. FortunaDE.S.K. I 2—4. Desk I bracht een bezoek aan Fortuna in Vlaardingen en heeft daar een goede naam achtergela ten. De reis was een slechte voor bereiding voor een goed te spelen wedstrijd, want het was tropisch warm in de bus, waarmede de reis ^gemaakt werd. Doch bij aankomst was men spoedig deze last verge ten, want allen waren direct vol belangstelling voor wat Fori una kon vertonen bij de bezichtig.ug van hun goed verzorgde velden, ruime tribunes, confortabele kleed kamers en gezellige consumptie tent. Wat komen wij er toch nog veel aan te kort, was de unifor me verzuchting van de Dcsscrs en wat heeft de oorlog ons toch een zware slag toegebracht. Na het rondgeleide door enige- For- tuna-bestuurslcden werd met de wedstrijd aangevangen, 't Begon zonder veel enthousiasme. Fortu na nam de leiding, Desk maakte gelijk, Fortuna scoorde opnieuw en de rust kwam met 2—1 in t voordeel der gastheren. Na de thee in het eerste kwartier het zelfde spel. Doch plots kwam de ommekeer en de wedstrijd werd t aankijken volkomen waard, 't Spel werd open en de combinatie, wel ke voor rust ontbrak, bracht nu direct succes. De bal werd van Laarhoven toegespeeld, die door gaf naar Soeterboek om deze in staat te stellen het leder door te geven aan T. v. d. Ven, die nog vallende de tweede gelijkmaker scoorde. De derde goal volgde spoedig, toen C. Soeterboek het leder van achter kreeg toege speeld om er mee langs de kee per te dribbelen en onhoudbaar in te schieten. Twee mooie doelpun ten. waaraan de tegenpartij geen schijn van kans kreeg. Het vierde doelpunt kwam van de voet van Th. Soeterboek, die de uitlopende keper paseerde en n tikje vlug ger dan deze het leder in het doel wist te tikken. In 't laatste kwartier hadden de gastheren niets meer in te bren gen. De ene open aanval op de andere scheurde de gehele For- tuna-verdediging uit elkaar.^ Nog 'n pracht kopbal die de lat scheert. Dan 'n voorzet van v. Laar no ven, 'n rush van Th. Soeterboek. d:é de gehele verdediging passeert, doch op 't laatste moment tegen de grond gewerkt wordt, waar voor een vrije schop wordt toege kend even buiten het strafschop gebied. De strafschop leverde r.iets op. De wedstrijd eindigde met een verdiende 2—4 overwinning voor onze jongens. Duidelijk bleek uit de wedstrijd het resultaat \an de training, waarbij het spel der trouwe bezoekers van de trainings- avonden verre uitstak boven dat van de lauwe leden. G. Wanen- makers bleek een cioede invallc-r voor To v. d. Ven, die wegens on gesteldheid de reis niet kon mee maken. Wanenmakers was zijn plaats overwaard. 't Was een welkome attentie van Fortuna om de Dessers na af- looo ruimschoots van de fiina „Hollandse Nieuwe" te laten pro fiteren. Duivensport. De K.C.C. hield Zondag een wedvlucht vanuit St. Qaintin. In- gekorfd 600 duiven. Eerste duif 11.18.31, laatste prijswinnende duif 12.16.59. De eerste 100 prijswin- ners waren: 1 Jan Hoevenaars; 2, 42 H. Em mers; 3, 33 Jo Bergmans; 4, 11, 16, 17, 53, 98 Jan van Heeswijk; 5, 18, 84 Ant. v. d. Ven; 6 A. W. van Wanrooii; 7 P. v. Wanrooij; 8, 86 A. de Bie; 9 W. Manden makers; 10, 29, 32, 36, 60, 63. 72, 89, 91 Fr. v. d. Assem; 12 J. Dirksen: 13. 15. 21 W. Aussems; 14. 34. 43 G. v. d. Linden: 68. 85 H. Hesselmans; 20 C. d. Bondt; 22. 50. 99 A. Schrauwers: 23 J. Klis; 24 66. 97 B. v. Riek 25. 26, 28. 42 Th. Netten; 27 J. Wellens; 30 K. v. Wanrooii; 31 J. Dekkers; 35 M. Lens veld; 37, 48. 51, 65 D. Matijsen; 38 Th. Voogd; 39, 88 Jac. Hoevenaars; 40 G. Lensveld; 41. 100 L. v. Ree; 44 M. Zce- brechts; 45 H. Dekkers; 46 Adr. v. Es; 47 C. v. Wezel: 49, 59, 75 Zcebrechts; 54 Jos v. Heijst; 55 Th. v. d. Ven; 56, 78 W. Oomes; 57. 76 L. d. Bondt; 61 H. Klcijn; 62 Fr. Kooien; 64, S2 Dekkers; 69 J. Broeders; 70 M. v. Wanrooij H.; 71 B. Vestcrs; 73 M. Mesch; 74, 79, 87 A. Pijnenburg; 80 M. v. Boxtel; 81 M. Brokx; 83 Jos Damen; 90 Chr. van Wanrooij: 92 M. J. van Wanrooij; 93 Jan Broeders; 94 Ant. v. Wanrooii; 95, 96 J. v. Riel. E. H. B. O. De speldjcsdag ten bate van de E.H.B.O. bracht Zondag j.l. 105.26 op. Kajotters verbleven twee dagen in Zuid-Limburg. Voor de Kajotters van Kaats heuvel en Berkdijk was vorige week Maandag de lang verwach te dag aangebroken. Om half zes werd in de kerk van St. Jan door Aalmoezenier Strijbos en in de kerk van de H.H. Mart. van Gorcum door Aal moezenier Vogels een H. Mis op gedragen. Met een autobus van v. Dijk uit 's-Hertogenbosch vertrokken de Aalmoezeniers en een veertigtal Kajotters vol enthousiasme, ge pakt en gezakt voor een twee daagse reis naar Zuid-Limburg. In het mooie Brabantse plaatsje Leende werden om half negen de eerste boterhammen gegeten. Langs Europa's grootste en mo dernste steenkolenmijn „Maurits" te Lutterade ging de reis naar Maastricht. Veel bewondering toonden de Kajotters voor de vele bezienswaardigheden in de St. Ser- vaas. In Margraten werd een ge bed gestort voor de zieler.ust van de 20.000 gesneuvelde Amerika nen die daar begraven liggen. Bij aankomst in Valkenburg werd eerst een bezoek gebracht aan de Gemeente-grotten, waarna de reis ging naar Vilt, 3 km. ten Westen van Valkenburg, waar al len de volle vrijheid genoten op de boerderij van de fam. Huids. Nadat zich allen lichamelijk ver sterkt hadden' reed de bus tegen acht uur terug naar Valkenburg waar het „Openlucht-theater" werd bezocht. Tegen de sprookjes achtig verlichte heuvels werd hier op sublieme wijze opgevoerd door het Zuid-Limb. toneel en de speel- groep „Het Masker" „Een Mid- zomer-nachtdroom" van W. Sha kespeare met medewerking van 't Maastrichts Stedelijk Orkest o.l.v. André Stassen en baletten ó.l.v. Wally Haacke. De tweede dag werd begonnen met een H. Mis in de kerk te Berg, die opgedragen werd voor behouden terugkomst van onze mannen en jonnens uit Indië. Na het afscheid bij de familie Huids. werd in de tonristenplaats de Wilhelminatoren, Model steen kolenmijn en de Lourdesqrot be zocht. Om twee uur beluisterden de Kajotters in het plaatsio Wiilre, 7 km. ten Z.O. van Valkenburg, de radio-uitzending van de K.R.O. waar Kaatsheuvels bekende har monie Apollo concerteerde. Verder aino de reis naar Vaals met z'n Drachtig vernezicht on de Duitse stad Aken. Het „Drielan denpunt" was voor de jonneman- nen zeer aantrekkelrk. Het was maar ooed dat de douanen zorg den dat9 ze niet te ver qinaen, an ders waren de avonturiers mis schien nu nog niet thuis. Door „K1»;n Zwitserland", met z n r>raehtine vernezirhten, waar de bossen, weiden en akkers tenen en on de h°u"eis en in de dalen als de «iz-l-ii'-terpndste taoiiten zün neernelegd, ging de reis naar Sie na1'an. Tn Valkenburg voelden zich al len zo n^«>d tTinis. Hat deze plaats nocnaals vira^d T->nZorht. ■\7"iT-Tee-ion-.^uf-j^H nina de 1-PtS. TT! et Qrr»te dant'b-iarbpid He die He f'instp olekies jn T.imbn-g wist te vinden, naar dp Ttrr-ionnlaats. fvTnn -vol pr>fTinii<;ia<;tnP OVCr dp 70 H-xzen, «iHntorj zii tenen mid- do-nof-h* uit de bus en non lang 7.u1ir>n *7»; o«<" deze onvergetelijke r^^ricf^Sportdaa. On de Zondag i.1. te Tilburg aehouden Kaintters District-Sport dag werden door onze afdeling de volgende successen behaald: 100 mrt. hardlopen 1 Th. Mus- kens: 400 mtr. hardlopen 2 L. Spapens; 800 mtr. hardlopen 1 W. Beijnen. Hoogspringen 1 J. Bal vers. Verspringen 2 A. Balvers. Deze winnaars zullen a.s. Za terdag en Zondag deelnemen aan de Dioc. K.A.J. Sportdagen te Eindhoven. AGENDA. Donderdag 21 Aug. 8 .u. n.m. Repetitie Tenoren Bel Canto in school, bassen in de zaal. Zaterdag 23 Aug. 8 u. n.m. Apollo-theater en Zondag 24 Aug. 6.30 en 9 u. n.m., Lente-parade. Toegang alle leeftijden. Zondag 24 Aug. 12 u. v.m. Bel Canto repetitie Gem. Koor. Bakkersstaking. Met enige verbazing las ik in Uw blad onder Kaatsheu vels Nieuws een bericht in zake de actie van de bakkers te KaatsheuvelLoonopzand. De schrijver van bedoeld bericht is er toch wel heel ver naast, waar hij schrijft dat de staking bedoeld was als „actie tegen het grootbe drijf". De actie is bedoeld te zijn een protest tegen regerings maatregelen t.w. de bekende verhoging van de inkoopsprijs van meel en patentbloem, res pectievelijk met 1.70 en 6.70 per 100 kg. en het door de regering niet toestaan van een daarmede verband hou dende gewenste broodprijs verhoging a 1 cent per stuk voor de grote steden. (Voor het platteland is de verhoging wel toegestaan en ook alge meen toegepast). Ik zou op dit bericht niet zijn ingegaan indien .er niet meerdere onjuistheden in voorkwamen en wel met be- trekking tot dat gedeelte waar de Coöperatie Broederhulp en ondergetekende worden ge noemd. Om een en ander recht te zetten meen ik goed te doen het volgende op te merken: 1 le. De vergadering bij de heer v. Dun is door ons niet bezocht. 2e. Het bestuur is bevoegd zelfstandig te beslissen of al dan niet aan deze actie wordt meegedaan en behoeft der halve geen advies van het hoofdbestuur 'te vragen. 3e. De Coöperatie staat sympathiek tegenover de ac tie tot verbetering van de broodprijzen, maar wenst daartoe, in overeenstemming met het advies van de Han delskamer, onder geen voor waarde „de staking" als mid del te gebruiken. De houding van de Coöpe ratie zal ten deze voor ieder een bij enig nadenken echter wel volkomen duidelijk zijn. Immers, door de staking worden op de eerste plaats de belangen van de verbruikers getroffen, doordat zij niet in de gelegenheid zijn een der allereerste voedingsmiddelen, brood, te betrekken. Een coö peratie is een vereniging van verbruikers en zal daarom nooit, dat is bij enig nadenken ook volkomen duidelijk, er aan medewerken, middelen toe te passen die haar zelf, in deze de verbruikers op de eer ste plaats zouden treffen. Ik heb zo den indruk dat de schrijver van bedoeld bericht er behoefte aan had de coöpe ratie er bij te halen, om ook deze een stukje verantwoorde lijkheid voor de staking mee te doen dragen, m.a.w. hij wil zowat verstoppertje spelen. Na bovenstaande uiteenzet ting zal het echter voor ieder een v/el duidelijk zijn dat de Coöperatie met de „staking" niet sympathiseert en er ook geen verantwoording voor wenst te dragen. Mijnheer de Redacteur, dank voor de plaatsing. J. C. BEERENS Voorz. Coöp. „Broederhulp" Kaatsheuvel. Maria-devotie. Vrijdag, de feestdag van Maria, werd in onze parochie met gro te luister gevierd. Des morgens naderden schier alle parochianen ter H. Tafel, waarna om 3 uur een plechtig lof met processie ge houden werd en daarna de jaar lijkse processie naar het Maria kapelletje aan de Tilhurgse weg, met de hernieuwing der toewijding aan Maria, welke dit jaar naast de vele intenties welke waren bin nen gekomen in het teken stond om Maria de voorspraak af te smeken onze regering door de voorspraak van den H. Geest te verlichten om een goede uitkomst voor Indië te geven en onze jon gens en mannen welke daar hun plicht voor het Vaderland vervul len. Ondanks 't zeer warme weer trokken schier alle parochianen mede op, waarbij tevens de beide Harmonieën en de Zangvereniging haar medewerking verleenden. Door de Zeereerw. heer Pastoor werd een korte inleiding gehouden en de bedoeling dezér samen komst uiteen gezet, waarna de Eerw. Pater Wijtvliet de feest predikatie hield. Onder begelei ding der beide harmonieën werden enkele Maria-liederen gezongen, terwijl door de Gemengde Zang vereniging „Echo der Duinen" on der leiding van dhr. Dankers, werden uitgevoerd „Jesu duleis Memoria" van Bernhard Kothe en het Ave Maria van Jacob Arca- delt. De plechtigheid werd beslo ten met het lied „Aan U o Ko ning der Eeuwen" en de zegen, waarna allen weer zeer voldaan huiswaarts keerden. Droevige tijding. Zaterdagavond werd bij de fa milie J. van Rooij, wonende Hoo- gensteenweg alhier, het droevige bericht ontvangen, dat hun zoon Piet van Rooij, die sinds enkele maanden in Indië vertoefd (Su matra) door oorlogshandelingen gesneuveld is. Het bericht ging in een minimum van tijd door ons dorp en de bewoners waren zeer onder de indruk van deze nieu we slag die de familie van Rooij wederom trof. Reeds eerder toch is een zoon tijdens de oorlog ge sneuveld, terwijl bij de bevrijding hun gehele huis in de Kerkstraat in puin gelegd werd. Dat hij ruste in vrede, voor God, Koningin en Vaderland. Benoemd. Door Z.Hoogw. Exc. Mgr. Mutsaert, bisschop van het Bis dom 's-Bosch, is onze dorpsgenoot de Eerw. Pater Wijtvliet, die 2 jaar verbonden is geweest aan de R.K. Huishoudschool te Tilburg, thans benoemd aan de opleiding der priester-studenten van het Missiehuis te Kaatsheuvel. Uno Animo. Opening voetbalveld. Nu thans het nieuwe voetbal seizoen weer voor de deur staat, is het bestuur van de R.K.V.V. Uno Animo met de financiële steun der bevolking er in geslaagd haar voetbalveld inclusief was- en kleedkamers welke door de oor logshandelingen danig verwoest waren, thans in zijn geheel te her openen. Een feestcomité werd reeds sa mengesteld om deze dag, a.s. Zon dag 24 Augustus, zö feestelijk mogelijk te maken, en wordt de dag begonnen met een H. Mis om 6.30, waarna om 11.30 de jaar vergadering wordt gehouden. Om 3.30 uur samenkomst van alle le den in het clubtehuis in de zaal „Concordia", waarna afmars naar het voetbalveld door beide harmo- niën. Om 4 uur vindt de opening plaats door de voorzitter van het feestcomité dhr. van Tilborg, waarna inzegening door de Z.E. heer Pastoor Schoenmakers. Om 5 uur zal de jubileumwedstrijd ge speeld worden tussen Uno Animo I en Dongen I, welke laatste club momenteel een klas hoger in de competitie speelt. Na deze wedstrijd zal een kof fietafel worden aangeboden in t clubtehuis. R.K. E.H.B.O.-vereniging St. Rapaël, Loon-op-Zand. In ,,De Echo van het Zuiden" van 14 Aug. j.l. werd door het artikel ...Bij aankomst in het zie kenhuis bleek het slachtoffer te zijn overleden..." de dag der E. H. B. O. aangekondigd. Oo 17 Augustus is dan ook de nationale E.H.B.O.-dag gehou den voor de R.K. E.H.B.O.-ver enigingen, onderafdelingen van t Wit-Gele Kruis en 't Kath. Limb. Groene Kruis. Onder auspiciën van de Natio nale Commissie voor E.H.B.O. is deze dag opgezet, welke door alle plaatselijke afdelingen is opge voerd ais DE ErlöU-dag. Naast de Pers heeft de K.R.O. ook haar medewerking gegeven, door het uitzenden van een Hoog mis, waarin door Rector Venings, als adviseur van het Wit-Gele Kruis en haar onderafdelingen E.H.B.O., de predikatie hield, naar aanleiding van het Evange lie van de XIIc Zondag na Pink steren. Het Evangelie verhaalt ons de mooie parabel van een barmhar tige Samaritaan. Voor ons E.H.B. O.-ers is deze evangelie-scène een prachtig voorbeeld. De laatste woorden hiervan zijn onze richt lijn; „Gaat en doe evenzo". Deze woorden gaan door onze gedachte en ook hen, die het EHBO-werk kennen zowel naar binnen als naar huiten. De R.K. E.H.B.O. St. Rafaël te Loon-op-Zand heeft op waardige wijze propaganda gemaakt in on ze plaats. De H.H. Geestelijken hebben in hun predicaties over de EHBO en Barmhartige Samari taan, het werk ter kennis van dc parochianen gebracht. Zij zetten het morele en materiele van ons werk uiteen. Eerste hulp verlenen is niet zo maar opper vlakkig een wond verbinden, neen! Er zijn verschillende won den, zoals iedereen ze kent: won den van moeilijkheden, wonden van zwakte, wonden van een zaamheid, wonden naar ziel en vele anderen. Wanneer een mens in nood is en hulp wordt verleend naar li chaam, dus de plaatselijke wond behandeld, is dit niet genoeg. De barmhartige Samaritaan bracht zijn patiënt naar een herberg en liet hem daar verzorgen. Dit is ook NU de plicht van de huidige EHBO-er. Maar nog meer is er, waar ook de Samaritaan aan dacht! Niet minder geldt dit voor te genwoordig. De R.K. Eerste Hel per moet ook aan de ziel denken, die... in Nood is. Is het geval ernstig, dan is dit het voornaam ste. Het is het grote punt, waar in wij een EHBO-afdeling zijn, op Rooms-Katholieke grondslag. Het is niet nodig om hierna een explicatie te geven van het Evan gelie en van het werk van de R.K. E.H.B.O. - werkzaamheden. Dit is voldoende geuit op Zon dag j.l. Voor de Loonse E.H.B.O.-ver eniging is op deze dag het vaan del van de parochiële afdeling ge wijd. Dit heeft plaats gehad voor de Hoogmis, die voor hun levende en overleden leden werd opgedra gen. De geestelijk adviseur ver richtte de plechtigheid. Na de Hoogmis is het vaandel midden in het dorp geplaatst, als bewijs, dat de vereniging in onze parochie thuis hoort. De gehele dag heeft het daar gestaan. Het geheel der vlag is goed uitgevoerd in de kleuren Wit-Geel. Op het wit is het embleem van de EHBO in wit-geel uitgevoerd met goud afge biesd, als onderafdeling van het Provinciale Noordbrabantse Kruis werk. Op het geel staat een ver bonden hoofd, geheel in zwach tels, met de helpende EHBO-ers hand. Op de achterzijde is het ge meentelijk wapen aangebracht. De collecte welke aan de kerk werd gehouden voor enze vereni ging bracht 111.55 op. Plaats genoten, hiervoor onze oprechte dank. Gezien de vele ongelukken, zo wel door verkeer, in fabriek, of in huishouden veroorzaakt, is een goede E.H.B.O. in een piaats on- pntbeerlijk. 200 afdelingen zijn cr in ons land. Het is een mooi getal, doch het moeten er meer worden. Er zijn er altijd te weinig. Een bin nenlands medisch leger moet wor den opgericht, .uit vrijwilligers, die weten wat het E.H.B.O.-werk is en zich met hart en ziel daaraan geven. Moge daarom meerderen zich opgeven bij onze plaatselijke afdeling, of bij ons plaatselijk Wit-Gele Kruis. Het is noodza kelijk. dat er vele Eerstehelpers zijn. In elk gezin een EHBO-er. Spoed U en geeft U op om deel te nemen aan de nieuwe cur sussen. Deze dag, onze EHBO-dag, mag 'als geslaagd genoemd wor den. Schitterende successen der Kon. Harm. Sophia's Vereniging. Zij behaalde de 1ste prijs in de Vaandel-Afdeling. Zondag toog onze Kon. Har monie Sophia s vereniging onder leiding van üaar eminencen Direc teur dnr. H. van Abeelen uit Til burg, naar het Federatie! Muziek concours te tfiadel, ter gelegenheid van het lÜÜ-jarig bestaan der fan fare L Union te BJadel, alwaar zij in de Vaandel-Afdeling uit kwam, en met 106 punten de 1ste prijs wist te behalen en hierme de beslag heeft weten te leggen op de eerste wimpel aan het vaan del van dc Ned. Bond in de 'fe deratie van Harmonie corpsen. Hiermede heeft zij wederom ge toond de roem van ons dorp en dei" federatie hoog te houden, daar reeds eerder de Ned. Wisselbeker der federatie door dit corps tot driemaal verworven werd en het eigendom van Sophia's Vereniging is geworden. De opgelegde uit te voeren nummers waren „Dc plechtige Ouverture" van Beiroet en „La Grotte de Fingal" van Mendel sohn.. Voor de Sophia's vereniging bestond grote belangstelling, daar het alom bekend was dat deze in de hoogste Vaandel-afdeling uit kwam en er werd dan ook de grootste stilte in acht genomen, terwijl het corps na de uitvoering een daverend applaus ten deel viel. Een hels lawaai brak los toen de bekendmaking door de micro foon kwam dat de Sophia's Ver eniging een 1ste prijs had ver worven, met 106 punten, en hier mede haar eerste winpel aan het vaandel kreeg. Als eerste werden zij gecompli menteerd door den voorzitter der Federatie den Ed.achtb. Heer van Lanschot, die het een grote pres tatie noemde voor een Dilettanten corps dit succes te behalen en stel de hen als voorbeeld voor de an dere verenigingen om trouw te blijven aan de Federatie en aan hun rood-gele vaandel. Inmiddels was al spoedig de blijde tijding naar Loonopzand doorgegeven en in een minimum van tijd werd het repetitielokaal in een bloementuin herschapen en kwamen talrijke felicitatiestukken binnen, o.a. van het gemeentebe stuur, St. Jan Berkdijk Kaatsheu vel, Echo der Duinen Loon-op- Zand, Onderlinge Dames en van vele andere ingezetenen, terwijl zich alle inwoners gereedmaakten voor het inhalen der feestvieren de vereniging. Het werd echter middernacht voor het corps in ons dorp arriveerde. De voorzitter de heer J. v. d. Heuvel richtte woor den van dank aan wijlen dhr. P. van Abeelen, die de vereniging op zulk een hoog' peil heeft weten te brengen, welk peil door zijn zoon Harry op eminente wijze wordt hoog gehouden. Maandagavond werden de fees telijkheden voortgezet, en werd begonnen met een muzikale rond wandeling door het dorp waarna bij het betreden der zaal de Ge mengde zangvereniging Echo der Duinen gereed stond om hare zustervereniging een serenade te brengen, waarbij door den voor zitter. de heer H. v. d. Heuvel hartelijke woorden-gesproken wer den aan het adres van wijlen P. van Abeelen en zijn zoon Harry en aan het bestuur en de wcrkèn- de leden der Sophia's Vereniging. De voorzitter dankte voor deze hartelijke woorden. Hierna werd ook een muziek- aubade gebracht oor hare zus tervereniging „Concordia". Na de uitvoering van enkele pittige mar sen, werd het woord gevoerd door de vice-voorzitter dhr. v. Hoorn, waama tevens dhr. v. d. Heuvel een woord van felicitatie richtte aan de directeur van Concordia, cfhr. Molenschot, welke ook j.l. ZondtSg op het concours in de fe deratie een tweede prijs wist te be halen met de harmonie Orpheus uit Tilburg. Na nog enkele muzieknummers ten gehoorc gebracht te hebben, werden enkele glaasjes gedronken" op het behaalde succes en werd de avond in gezelligheid doorge bracht. Terug uit Ziekenhuis. De heer J. v. d. Nieuwenhui- zen, welke ongeveer 3 maanden in het ziekenhuis verblijf hield van wege een ondergane operatie is thans weer geheel hersteld huis waarts gekeerd. De heer J. v. d. Nieuwenhuizen was directeur van diverse muziek- cn fanfaregezelschappen en was zeer nauw verbonden aan de Har monie Sophia's Vereniging, waar bij hij tevens werd genoemd de vader der opleiding en reeds zijn gouden feest herdacht heeft. Wij wensen de heer v. d. Nieuwenhui zen nog een frisse toekomst. Duivenwedstrijd. Zondag hield de Duivenver- eniging De Luchtbode een wed vlucht vanuit St. Quintin, afstand 225 kin. Deelname 150 duiven. Los 7.15 uur. Aankomst eerste duif 11.38.26, laatste prijswinnende duif 12.39.48. De prijzen werden behaald als volgt: F. Damen 1, 12, 28; C. Scha pendonk 2, 4, 26; M. v. d. Vel den 7, 19, 33, 35; A. van Don gen 8: H. v. d. Linden 9, 23; M. v. d. Ven 10, 13, 32, 37, 38; W. de Nooij 11, 22, 40; J. Snoeren 14, 42; P. v. d. Velden 15, 25, 44, 59; H v d Velden 16, 50; J v cl. Velden 17; A. Dannenberg 18; Gebr. Nieuwenhuizen 20, 34, 41; A. Jansen 24, 30, 39; A. v. d. Velden 27; A. Berends 31; W. v. Riel 36; A. Verschuuren 45; C. van Dongen 48. Overduif M. Maas. De uitslag van de oude duiven is als volgt: C. van Don gen 1, 2; C. Schapendonk 3; W. Vera 4; Jac. Vera 5; L. v. d. Sande 6; M. Vera 7; C. v. d. Sande.8, 9, 10. Overduif C. v. d. Sande. Van de oude duiven was de aankomst van de eerste duif 11-18-47, de laatste 12-07 39. GEERTRUIDENBERG. Circus Saltarino. 22, 23 en 24 Augustus komt op het Marktplein te Geertr.uidenberg het bekende Circus Saltarino. Goede wijn behoeft geen krans. Dit circus dat al jaren de beste programma's brengt, zal ongetwij feld veel bezoekers trekken, die zullen genieten van de prachtige dressuur en het fraai Hoge-school- rijden, de gedurfde acrobatiek en de zeldzame clowns. Een prach tige avond staat velen te wachten. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertenties in dit blad. Apollo triompheert. Door middel van een duif werd ons Zondag spoedig het nieuws uit Bladel overgebracht, dat onze harmonie Apollo in de derde af deling de eerste prijs had behaald. Onmiddellijk veranderde het stadsaangezicht. Ieder liet de na tionale vlag vroolijk in het koele briesje spelen. Om ongeveer acht uur arriveer de Apollo aan de grens van de gemeente, cn met een vroolijke marsch trok zij, gevolgd door een springende en dansende massa, door de bevlagde straten naar het clublokaal, waar de wethouder de heer Waalwijk het bestuur en de leden in naam der gemeente verwelkomde, daar de burgemees ter op dat moment nog uitstedig was. Hij complimenteerde het gezel schap met het behaalde succes en wenschte nog vele successen toe. Om 9 uur verzamelde zich be stuur en leden opnieuw in het clublokaal om de avond verder gezellig door te brengen. Nu wer den zij toegesproken door de E.A. heer Burgemeester, die na een welgemeende felicitatie o.m. zeide, dat Geertruidenberg groot mag gaan op het bezit van een har monie, want voorheen hadden wij slechts een muziekgezelschap. Tot slot sprak hij de hoop uit, dat dit succes nog door yele mocht wor den gevolgd. De Voorzitter, de heer Valkcn- steijn bracht aan de sprekers dank. voor de hartelijke woorden. Hij vond het zeer sympathiek van de burgerij dat zij hadden getoond met hun harmonie mede te leven, voornamelijk nu met het succes, doch hij vervolgde met te zeggen, dat de harmonie Apollo hoopte dat ook een daadwerkeliik mede leven zou worden getoond in de vorm van een financiële steun door donateurs enz., waardooc de harmonie in staat zou worden; ge steld de nodige instrumenten aan te schaffen, die zij in de toekomst, nu zij in een hogere afdeling gaat uitkomen, zo dringend nodig heeft. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Opperlieden en grondwer kers voor woningbouw. Leerling fotograaf. Enige leerling kleermakers. R.K. Huishoudster, leeftijd 2540 jaar. Werksters voor Overheids instellingen. Werkster voor het schoon houden van bedrijfskantoren gedurende enige dagen per week. Bieden zich aan: Assistent boekhouder. Kantoorjuffrouw met ruime practische ervaring. Leerling magazijnbediende voor schoenfabriek. Naaister voor kleermakerij. Snij- en stikmeester 44 jaar. Leerling winkeljuffrouw. Leerling automonteur. Aanmelden dagelijks tussen 912 uur v.m. op het Arbeids bureau, Grotestraat 339 Waal wijk, Tel. 63. Tot slot mocht de harmonie van een drietal verenigingen een stoffelijk blijk van hulde ontvan gen, n.l. prachtige bloemenmanden en wel van haar imitatie zuster vereniging De Parkieteh en de R.K. Sportvereniging Right Oh en van de R.K. Bouwvakarb.bond St. Joseph. Apollo heeft in een zeer kort tijdsbestek, dank zij haar eminen te directeur de heer N. Snijers en haar krachtig bestuur, dit succes weten te veroveren. Dit stemt hoopvol, want zij heeft bewezen te kunnen bereiken, wat zij zich ten doel stelt. HAARSTEEG. Het Concours van het Kruis booggezelschap „Onderlinge Vriendschap" bij dhr. v. d. Loo, werd geopend door de voorzitter van Onderlinge Vriendschap dhr. Ant. Timmermans, die alle aan wezigen een hartelijk welkom toe riep. Het heeft een vlot verloop gehad door de goede organisatie van bestuur en werkende leden. Aan dit concours hebben 63 viertallen deelgenomen. Zondag bij de sluiting werden de prijzen uitgereikt door de voor zitter der vereniging, die tevens dank bracht aan bestuur, leden, gezelschappen en harmonie voor hunne medewerking en aan allen die op financiële wijze het con cours hadden gesteund. Ook de voorzitter van de Til hurgse Kruisboogbond dhr. W. v. Dongen bracht een woord van lof aan Onderlinge Vriendschap voor dit concours, dat zo schit terend is geslaagd. f Uitslag van het gehouden groot Nationaal Concours van 't Kruis booggezelschap Ond'irl. Vriend schap, gevestigd Café v. d. Loo. Corps A. le prijs Vriendenkring. Gemert, 89 punten; 2r' priis Oefening in den Wiingaai'd Tilburg 84 pt.; 3e priis Arbeiders Vriendenkring, Veldhoven 83 pt.: 4e prijs Heide bloem Helfnond 83 punten. Corps B. le prijs Rozenplant in 't Woud Tilburg 83 pt.; 2e prijs Vrienden kring Gemert 81 pnt.; 3e priis Ar beiders Vriendenkring Veldhoven 80 pt.: '4e prijs Heidebloem Schijn- del 78 punten. Corps C. le prijs Oefening in den Wijn- gaard 80 pt.; 2e prijs Om 't Roos je Tilburg 79 pnt.; 3e prijs Hei debloem Helmond 79 pt.: 4e priis Vreugde onder ons Veldhoven 79 punten. le Kampioen Vriendenkring te Gemert 36 pt.; 2e Kampioen Vriendenkring Gemert 33 pt.; 3e Kampioen Heidebloem Helmond 31 punten. Dagprijs Vrijdag 15 Augustus Na Arbeid Vermaak, Rosmalen. Dagprijs Zaterdag 16 Augustus Rozenplant in 't Woud Tilburg. Viertallen Personeel: le prijs Rozenplant in 't Woud Tilhurg 54 punten; 2e prijs Na Arbeid Vermaak Rosmalen 53 p.; 3e prijs Vriendenkring Gemert 53 pt.; 4e prijs Vreugde Onder Ons Veldhoven 52 pt. Viertallen B: le priis Arbeiders Vrienden kring Veldhoven 53 pt.; 2e prijs Oefening in den Wijngaard Til- INDONESIë IN DE VEILIGHEIDSRAAD. Gromyko opende de bespre kingen in de Veiligheidsraad met 'n uitvoerige rede, waar in hij eiste een commissie van toezicht op het bestand en ten 2e een commissie van ar bitrage, terwijl hij hier tus sendoor nog kans zag de Ame rikanen te beschuldigen van vuile politiek, terwijl hij ook Nederland verweet dat 't zijn verplichtingen als lid van de V. N. niet was nagekomen en hij stelde voor, Nederland als schuldige in dit conflict te verplichten de troepen terug te trekken achter de demar catielijn van October 1946. De Chinese afgevaardigde diende een amendement in op de Australische resolutie, waarin de raad haar sympa thie betuigt met de verklaring van de Nederl. regering van 11 Augustus en stelt voor aan de Republiek dat een onpar tijdige staat, gekozen door 2 door Nederland en de Repu bliek aangewezen staten, de situatie zal onderzoeken en toe zien op de uitvoering van het bestand'. De Amerikaanse gedelegeer de Johnson diende hierop van repliek en deelde mede dat de Amerikaanse regering geen prijs stelde op arbitrage, ten zij de beide partijen hierin toestemden. Sjahrir was van mening dat het terugtrekken der Neder landse troepen de orde en rust zou herstellen. De zitting werd hierna ver daagd tot Vrijdagmiddag. Men schijnt tijd genoeg te hebben. Het doodschieten en vermoor den van Hollanders schijnt niets te betekenen! Dinsdagavond heeft de re gering der Republiek de Vei ligheidsraad doen weten, dat zij de Nederlandse voorstellen verwerpt, als in strijd met 't besluit van de Veiligheids raad. SCHERPE CRITIEK IN DE BELGISCHE PERS. De verslaggever van 't Bel gisch blad „Le Soir" bij de 1 Veiligheidsraad schrijft, dat de raad in zijn vergadering van Donderdag een zeer ge vaarlijk precedent heeft ge schapen door voor het eerst de vertegenwoordiger te ho ren van „een zogenaamde staat, die geen enkele quali- ficatie van souvereine staat bezit". De anti-koloniale demogo- gie heeft de overwinning be- burg 51 pt.; 3e prijs Heidebloem Schijndel 51 pt.; 4e prijs Heide bloem Helmond 50 punten. Viertallen C: le prijs Oefening in den Wijn gaard Tilburg 50 pt.; 2e prijs Hei debloem Helmond 50 pt.; 3e prijs Oefening in den Wijngaard 49 p.; 4e prijs Heidebloem Helmond 49 p.; 5e prijs Heidebloem Helmond 48 pt. Hoogste schutter: Fr. de Laat van Haasje in 't Woud Tilburg 24. Koningskruis: J. Mcrkenbach, Vriendenkring Veldhoven 24. Lustrum Beker: Vriendenkring Gemert 69 pt. (De drie Gebrs. v. Schijndel). Persoonlijk Personeel: le M. v. Schijndel Gemert 23 p. 2e H. Henskens, Vlijmen 23 p. 3c Th v Schijndel Gemert 23 p. 4e J. v. Schijndel Gemert 23 p. B.: le A. Peters Veldhoven 22 p. 2e W. de Wit Tilburg 21 p. 3e A. v. d. Broek, Recht door Zee Schijndel 21 pt. 4e M. v. Kilsdonk 21 pt. C.: le C. A. Peters, Veldhoven 22 pt.; 2e T. v. Beers Tilburg, 21 r>.; 3e Fr. Maas St. Joachimsmoer 21 pt.; 4e A. Elissen, Tilhurg 21 o. WAALWIJK Tot voorman-gasfitter bij de Gemeentebedrijven alhier is be noemd de heer P. C. Jansen uit Breda. haald, tot grote vreugde van Gromyko, die zich eens te meer gereed maakt om in troebel water te vissen. Te vergeefs, zo zegt de verslag gever, hebben de gedelegeer den van België en Frankrijk getracht hun collega's de be ginselen van het internatio naal recht te doen begrijpen. Voor het besluit van de Veiligheidsraad, wel de Indo nesische republiek te horen, maar niet Oost-Indonesië en West-Borneo, geeft de ver slaggever de volgende ver klaring: „De beide laatstgenoemde staten, die deel zullen uitma ken van de Verenigde Staten van Indonesië, op dezelfde voet als de republiek, hebben in de ogen van de meerder heid van de raad, de ernstig ste vergissing begaan, hun on afhankelijkheid te verwerven door een accoord met Neder land in plaats van hun toe vlucht te nemen tot moord aanslagen op de Nederlandse bevolking, tot marteling van gijzelaars, schending van het bestand e.d. Men onderging aldus de verslaggever werkelijk een gevoel van schaamte bij dit tafereel: Nederland, slachtof fer van Hitier, voor de raad beschuldigd door de mede plichtigen van Japan". De verslaggever hekelt voorts de belachelijk partijdi ge en onhandige wijze waar op de jammerlijke Syrische voorzitter, de debatten leidt. „Het Laatste Nieuws" is van mening, dat de belangen der inheemsen slechts kunnen worden behartigd door een vertrouwde samenwerking met de Nederlandse overheid. Het blad oordeelt, dat er voor gewaakt moet worden de re publiek niet te zien als uit sluitend vertegenwoordigster van de Indische gemeenschap. TOENEMEND AANTAL BOTSINGEN IN INDIë. Het Nederlandse legercom muniqué te Batavia uitgege ven, zegt, dat bij de operaties van Maandag zeven Neder landse soldaten werden ge dood en zeventien gewond. Het aantal botsingen en schietpartijen in de grensge bieden neemt geleidelijk toe in intensiteit en aantal, aldus meldt het communiqué. Volgens ingekomen berich ten zijn onze verliezen op 18 Augustus: 7 gesneuvelden en .17* gewonden. DRIE KINDEREN GEDOOD. Zij speelden met een projectiel. In de buurtschap „De Li ter" bij Oostburg in Zeeuws- Vlaanderen zijn Maandag 3 kinderen van de familie Gijs door ontploffing van een pro jectiel om het leven gekomen. Waarschijnlijk hebben zij bij het spelen aan een riviertje een projectiel gevonden. Vol gens een jonger zusje, dat als door een wonder bij de explo sie gespaard is gebleven, had den de kinderen een busje ge vonden, waarmee zij water waren gaan scheppen. Het tot dusverre nog niet gekwalifi ceerde projectiel is plotseling ontploft. De drie kinderen waren op slag dood. VERDRONKEN. In de Merwede te Gorin- chem zijn drie personen het slachtoffer van het water ge- worden^ In de middaguren verdronk Dinsdag het 11-jarig meisje B. B. uit IJsselstein, dat in Gorinchem was gelo geerd. Enige uren later ver dronk het 7-jarig jongetje P. M. C. uit Gorinchem. Weer een uur later verdronk op de zelfde plaats de 20-jarige dienstplichtige soldaat P. uit Gemert. HET MARIACONGRES TE MAASTRICHT. Blijkens een bekendmaking van vandaag heeft Paus Pius XII kardinaal Johannes de

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5