CIRCUS SALTARINO NIE WS UIT KAATSHEUVEL op 26 - 27 en 28 Aug. - Standplaats Markt. Groote Openings-Voorstelling Groote Kinder- en Familievoorstelling. VERHOGING ELECTRICITEITS TARIEVEN WEGENS KOLENPRIJSVERHOGING. WIJZIGING UREN VAN GASVERSTREKKING. hartelijk feliciteeren met zijn verjaardag. een Kinderwagen Wandelwagentje. Mantelpakje, Wollen Winterjurk Zomermantel en Costuumrokje. KOMT IN KAATSHEUVEL DINSDAGAVOND 8 UUR WOENSDAGMIDDAG 3 UUR: muziekhandel DRUNEN. Fabrieksarbeidersbond. De fabrieksarbeidersbond afd. Drunen hield Woensdagavond een algemene ledenvergadering. Na op de gebruikelijke wijze te hebben geopend, werden de notulen on veranderd goedgekeurd. De heer Maas welke 14 jaar lid geweest is van de afdeling en tevens be stuurslid, verliet de afdeling, daar hij overging naar de werkmees- tersbond. Onder toepasselijke be woordingen werd hem een bloe menmand overhandigd. Aan de orde werd gesteld het kiezen van 3 bestuursleden, daar het bestuur met 2 leden moest worden uitgebreid. Gekozen wer den de heren H. Kuipers, J. Pul les en Th. Couwenberg. De heer Maas dankte de aan wezigen voor de aardige attentie welke hem bij zijn afscheid werd gebracht. Na de rondvraag sloot de ver gadering met de Chr. groet. Burgerlijke Stand over de maand Juli. Geboren: Petrus J. C. Zeegers Johannes M. M. Veltman Jacoba W. M. Timmermans - Hendricus J. J. Maas Antonius J. M. de Man Maria J. v. d. Bosch Hendrika J. E. v. Bij- nen Petrus Th. J. M. van der Aa Arnoldina M. Klerks - Antonius M. J. van Venrooij Johanna C. E. de Gouw Johan na H. M. Klijn. Gehuwd: Adrianus M. A. Smeur te Raamsdonk en Maria A. Pulles te Waalwijk Laurentius A. v. Luxemburg te Loonopzand en An na M. Pulles te Drunen Johan nes van Helvoirt en Wilhelmina E. Brekelmans. beiden te Drunen Johannes P. Jansen te Cuijk en Petronella C. J. Klijn te Oud- Heusden. Overleden: Johanna van Son. 80 jaar, wed. van J. v. d. Bosch Anna M. M. Dekkers 5 jaar, dv. A. L. A. Dekkers J. Din- kelaar, 5 mnd. zv. G. J. Dinke- laar. De rode haan. Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur brak vermoedelijk door kortsluiting brand uit bii de wed. v. Weert op de Eind- straat alhier. Het licht ont vlambare stro zette het huis spoedig in lichter laaie, zodat de bewoners slechts nog met moeite zich zelf konden red den. De inboedel ging prac- tisch geheel verloren. De buurtbewoners konden in sa menwerking met de brand weer met bovenmenseliike in spanning het vuur slechts be perken tot dit ene perceel. Ook de oogst, welke voor een groot gedeelte binnen was, ging verloren. Het is reeds de derde maal dat de bewoners hun bezit in vlam men zien opgaan in een korte tijd. R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Drunen, hield Zondag na de Hoogmis een algemene ledenvergade ring in tegenwoordigheid van haar nieuwe geestelijk advi seur kapelaan Simons. Na de gebruikelijke ope ning werden de notulen on veranderd goedgekeurd. In de komende winter jzal de tweede land- en tuinbouwcur- sus worden gegeven. Tevens was bericht ontvan gen dat de cursus mot.orken- nis vermoedelijk dit jaar doorgang zal vinden. Hiervoor gaven zich verschillende le den op. Dit jaar zal er ook een cursus paardenkennis worden gegeven door de heer Hel wig, veearts te Heusden. On voordracht van de tech nisch adviseur de heer Kamn. zal op Zaterdag 30 Aug. een excursie gemaakt worden naar de tentoonstelling in Hedel. Dinsdag zal ook de rij - vereniging deelnemen aan 't aldaar te houden concours hinpioue. Overwogen w^rd om wanneer de kring Uden een tentoonstelling organi seert, ook daaraan een bezoek te brengen. De voorz. spoorde de leden der gvmnastiekclub aan, om in verband met de komende sportdag in Liemot de trai ningsavonden te bezoeken. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Concert. Zondagavond werd op de kiosk der jongenscongregatie een concert gegeven door de harmonie der Jongenscongre gatie onder leiding van de heer Brok, het kerkkoor on der leiding van de heer Ver hoeven en het dameszangkoor onder leiding van dhr. Kuijs. Het was een zeer gevari eerd programma, dat zich in de gewaardeerde aandacht van het publiek mocht ver heugen. Voor muziekliefheb bers was het een zeer mooie avond en de verschillende nummers oogstten dan ook een dankbaar applaus. Het is gebleken dat door onderlinge samenwerking 'op "t gebied van zang en muziek iets goeds en moois kan worden geboden. Wij zien weer uit naar een volgende keer. SPRANG. N.E.O.—SPARTA. Zaterdagmiddag had op het ter rein van N.E.O. de aangekondig de ontmoeting plaats tusschen de eerste elftallen van N.E.O. en Sparta. N.E.O. liet zich in deze match van haar goede zijde zien en was dan ook de meerdere van Sparta en wist zulks ook in doel punten uit te drukken.'De wed strijd eindigde met 42 voor N.E.O. Hangende de beslissing op een protest ingediend door Sparta te gen een door haar tegen Raams donk gespeelde wedstrijd, kan men nog niet zeggen dat N.E.O. officieel kampioen is. CAPELLE. Reeds eerder maakten wij melding van het voornemen van de Provinciale Noord Brabantse vereniging ,,Het Groene Kruis" te dezer plaatse, ook voor de om liggende gemeenten een cursus „Zuigelingenzorg" voor moeders en aanstaande moeders te doen geven. Thans kunnen we mededelen dat de lessen aan deze cursus, welke ongeveer tien weken zal duren en die onder leiding staat van Zuster Bronders uit Breda, in de loop der volgende maand en wél Donderdag 25 September 's avonds 8 uur zullen beginnen. Voor het volgen van deze les sen kunnen belanghebbenden, we hopen dat het er velen zullen zijn, zich voor Maandag 15 Sept. a.s. opgeven bii de Wijkverpleegster van „Het Groene Kruis" voor de gemeente Sprang-Capelle, Zuster Sneep alhier of wel bij de docen te vhn de cursus voor kraamver zorgster, Zuster Bosman in het Wijkgebouw in de Nieuwstraat. De Oranje-vereniging „Wil- helmina" heeft voor de op Za terdag 30 dezer te dezer plaatse te houden feesten ter viering van de verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina een programma ont worpen, dat de gehele dag in be slag neemt. In de morgen tussen 9 en 12 uur zullen kinderspelen worden gehouden, waarbij de jeugd tevens vergast wordt op een Oud Hol landse poppenkastvertoning. Des namiddags van 2 tot 6 uur heb ben volksspelen voor groteren plaats, gevolgd door een demon stratie van de gymnastiekvereni ging „Pro Patria" tussen 7 en 8 uur. Na afloop hiervan zal de voorzitter van liet ere-comité, de Edelachtb. Heer Burgemeester A. Smit, een kort woord spreken, waarna tot slot een concert wordt gegeven, waaraan zullen medewer ken de gemengde zangvereniging ,.'t Rozeknopje", de Chr. gemeng de zangvereniging met het daar aan verbonden Jeugdkoor „Halle lujah", het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" en de Mando- line-vereniginq „A TemDo". De feestelijkheden zullen plaats hebben op een weiland aan de Nieuwevaart, daartoe welwillend beschikbaar gesteld door de heer G. Stam. Naar we vernemen zal de liefdadigheidsvlucht, te orga niseren door de duivenvererii- ging „De Luchtvaart", waar van de netto-opbrengst ten goede komt aan de bestrijding der Tuberculose door de ver eniging „Het Groene Kruis" voor de gemeente Sprang-Ca pelle, op Zaterdag 13 Sept. Vragen en meeningen van onze lezers. Een gasverbruiker schrijft Ofschoon ik mij volkomen kan indenken dat bouwen van een nieuwe gasoven de nodige stag natie met zich medebrengt, wekt het toch wel verwondering dat men op de aangegeven uren nog geen gas geeft. Zo komt b.v. door de week het gas om kwart óver élf pas en wordt 't reeds om kwart voor 1 afgesloten, wat vooral op Zaterdag voor de mensen die van de fabriek komen, zeer lastig is. Maar Zondag brandde het gas om kwart over 1 nog. Was dit misschien een vergissing? En zou het niet beter zijn om door cie week 's morgens van half zeven tot half'negen gas te geven, dan konden de mensen die naar dn fa briek moeten, tenminste nog een kop koffie of thee zetten zonder kachel- of petroleumlucht al zo vroeg. Ik geloof wel dat velen dit met mij eens zullen zijn. a.s. worden gehouden. Van enkele zijden is reeds toezegging gedaan tot be schikbaarstelling van 'n prijs of van een geldelijke bijdrage voor aankoop van prijzen voor deze vlucht en we ver wachten dat nog meerderen dit voorbeeld zullen volgen en zodoende deze zeer te waar deren t.b.c.-actie van de post- duivenliefhebbers zullen steu nen. Hoe meer prijzen, hoe groter deelname en hoe flin ker deelname des te flinker het bedrag, dat disponibel komt voor de plaatselijke Tu- berculose-bestrij ding. Donderdag 28 Aug. Chr. Geref. Kerkdienst, Hoogevaart. Spreker Ds. Tolsma. Aanvang half acht. WAALWIJK. GEMEENTERAAD Openbare vergadering op Don derdag 28 Augustus 1947, te 19J/£ uur, ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der „Salaris verordening 1936" (prae-advies nr. 75). 4. Voorstel inzake uitbreiding der gasproductie (prae-ad vies nr. 76), met voorstel tot wijziging der gemeente begroting 1947 en van de begroting van het gasbedrijf van dat jaar. Nadat de gascommiSsie uitvoe rig heeft gewezen op twee moge lijkheden, n.l.: Ie. te trachten gas te betrek ken van de mijnen, 2e. over te gaan tot uitbrei ding van de bestaande ap paratuur van het bedrijf, stelt zij voor over te gaan rot enstelt zij voor te besluiten tot 1951 mijngas kan worden gele verd. De kosten van 't voorstel tot uitbreiding bedragen 121.800.—, waarmee B. en W. zich geheel kunnen verenigen. 5. Voorstel tot het aangaan van een geldlening (prae- advies nr. 77). 6. Benoeming ener commissie van advies, ter uitvoering van art. 8 eerste lid, der woonruimte wet 1947. 7. Voorstel tot vaststelling van de kosten der openbare la gere school over 1946. 8. Voorstel tot onbewoonbaar- verklaring ener woning (prae-advies nr. 78). Prae-adviezen in 't volgend nummer. GESLAAGD. Bij de van 18 t.m. 23 Aug. te Amsterdam gehouden examens van de vakgroep Smederij, behaal de onze plaatsgenoot de heer P. v. d. Mee Wzn. het Diploma van vakbekwaamheid voor het sme- derijbedrijf met de kwalificatie voldoende. BENOEMING. Z.H. Exc. de Bisschop van Den Bosch heeft benoemd tot Geeste lijk Adviseur van de Bossche Dio cesane Bond van de Ned. Kath. Arbeidersbeweging de ZeerEerw Heer W. M. Bekkers te 's-Her- MEDEDELING VAN DE GEMEENTE LICHT- EN WATERBEDRIJVEN TE WAALWIJK. De per 1 Januari ingevoerde tariefsverlaging was gebaseerd op een kolenprijs van 25.— per ton. Door de per 1 Juli 1947 ingevoerde kolenprijsverheging met 5.per ton, wordt de kolenclausule in onze overeenkomst voor stroomlevering evenredig verhoogd. Wij zijn daarom genoodzaakt om deze prijsverhoging, die neer komt op ca. ^2 cent per KWH, door te berekenen aan onze verbruikers^ Daar er administratieve bezwaren zijn om de verhoging in de KWH -prijs te verwerken, zal deze worden geïnd door een kleine verhoging van het vastrecht, hetwelk voor het eerst zal worden toegepast bij de stroomrekening over Juli—Aug. Krachtstroomverbruikers en andere soortgelijke verbruikers waarbij ook de boven toegepaste wijze niet uitvoerbaar blijkt, zullen de verhoging op het eind van het jaar in hun eind afrekening verwerkt zien. De Directeur der Gem. Licht- en W aterbedri j ven P. G. van Vliet. Daar de vorige week gebleken is dat de gas-afname nog geen gelijke tred houdt met onze huidige productiecapaciteit, zien wij ons genoodzaakt om enige verandering te brengen in de vast gestelde uren van gasverstrekking. Vanaf heden zal er gastoevoer zijn: 's morgens van 7—8 uur (Zondags van 7.30—9) 's middags van 11 13 uur (Zaterdag en Zondag van 11.30-13.30) 's avonds van 17.3019 uur. Met het oog op het daaraan verbonden gevaar wordt den verbruikers aangeraden om de gaskranen steeds direct na gebruik te sluiten. 23 Augustus 1947. De Directeur 'der Gem. Licht- en W aterbedrij ven, P. G. van Vliet. togenbosch, onder gelijktijdig eer vol ontslag aan de HoogEeHv. Heer H. F. Heezemans te Eindho ven. ORANJE-BOVEN. De Oranje-vereniging „Oranje- Boven", voormalig Baardwijk, stelt zich voor de viering van Koninginne-verjaardag dit jaar te beperken tot een uitvoering voor de jeugd en een avond-concert door harmonie, liedertafel en ge mengd koor. R.K.C.—HERO 1-3. Zondag organiseerde R.K.C. 'n Scheidsrechtersdag met als hoofd schotel de ontmoeting met de Bre dase 2e klasser Hero. Vooraf werd een wedstrijd ge speeld tusschen de R.K.C.-vete- ranen en een scheidsrechters-elftal welke door de R.K.C.-oudjes ge wonnen werd met 4—3. Voor de wedstrijd tegen Hero werd door de voorzitter der Til- burgse Scheidsrechtersver. aan R.K.C. een bloemstuk aangeboden voor het behalen van het 2e klas- serschap. De wedstrijd was ook georgani seerd voor een liefdadig doel, daar de opbrengst ten goede kwam aan een vertrekkende Missie-zus-, ter uit de Antonius-parochie. De wedstrijd stond echter niel op hoog peil, vooral na de rust was het ploegverband van R.K.C. ver te zoeken en was het een ho peloos weggetrap. Als de wedstrijd ongeveer een kwartier oud is, kan de Cloe uit een mooie voorzet van Jan Du- quesnoij de score openen door een mooie kopstoot. Enkele minuten later kan Hero met een mooi schot weer gelijk maken. Beide ploegen gaan goed tegen elkaar op en tot de rust is het een aan trekkelijke wedstrijd, waarbij He ro even voor rust de leiding kan nemen door o.i. een zuivere bui tenspelgoal. Na de thee zakt het spelpeil aanmerkelijk en R.K.C. dat 3 van haar beste spelers miste combi neerde niet meer. Hero kan na 10 min. door haar rechtsbinnen de voorsprong ver groten door een fout van de ach terhoede te benutten en 't is 1—3. Verandering kwam er verder niet, daar de voorhoede alhoewel steeds op de helft 'der gasten spe lende niet in staat bleek het net te vinden. De scheidsrechter had een gemakkelijke taak, al maakte deze geen sterke indruk; wat be treft het buitenspel was hij er nogal eens naast. ZUIDELIJKE ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN. Zowel de Juliana-Dames als -Heren bevestigen hun goede vorm Om de geleverde prestaties op de juiste waarde te kunnen waar deren moet men in het oog hou den, dat deze wedstrijden geen klasseverschil kennen. Op elk nummer mogen niet meer dan een vooraf vastgesteld aantal deelne mers (sters) starten. Zij worden aangewezen naarmate hun resulta ten in de voorgaande ontmoetin gen. Dat er niet minder dan 11 Julianadames en 10 -Heren ver gunning kregen om uit te komen, is op zichzelf al een eervol feit. Beide dagen was het veld der mate bezet met klasse-athleten uit de drie Zuidelijke provincies als in tientallen jaren niet was voor gekomen. Zaterdag aanschouwde het Philips-stadion, dat veel pu bliek herbergde, de dames. Juliana telde mee. De dames Jo Verhoof- stad en Tad Vermeer liepen de 100 M. in 13,6 sec. Op het num- met ver-springen bracht het eerst genoemde zelfs tot in de finale. Mej. C. van Mierlo werd 3e op het kogelstoten en de 14-jarige H. Klerx moest met nog drie an dere in het nummer Hoogspringen meisjes de eerste plaats delen niet een sprong van 1.25 Meter. De estafetteploeg met de dames Jo Verhoofstad, Ted Vermeer, C. v. Mierlo en R. Vermeer werd ten slotte op de 4 maal 100 M. 2e, achter P.S.V. Dit zijn slechts de voornaamste uitslagen. De ande re Waalwijkse vertegenwoordig sters deden het niet veel minder. Zondag kwamen de heren aar. bod. Frans kools, nauwelijks terug van een zware excursieweek, deel de met 2 andere rivalen de eerste plaats op de 100 meter in 11,5 sec. Louis Schuwer trad het eerst als A-klasser op, op de 400 Meter. Dat een dergelijke alleenstaande plaats altijd niet in zijn voordeel is, ondervond hij deze middag. Met een miniem verschil op num mer één werd hij tweede in den uiterst snellen tijd van 51,8 sec. 'Als slot kwaïn de 5000 meter. Aller belangstelling ging uit naar Timmermans, die voor het eerst op een sintelbaan liep met o.a. internationale cracks als Lataster, Petit en Slegt. Een uitstekende 5e plaats voor de Juliana-man zette de kroon op zijn succesvol sei zoen. Deze prestatie valt des te meer op, wanneer men in aanmer king neemt dat hij nog geen 200 meter op de kampioen van Enge land Latester ten achter bleef, die bovendien met een nog op deze afstand een nieuw zuidelijk record vestigde. De tijd van Timmermans was precies 17 minuten, waarmede hij zelfs diverse A-klassers ver achter zich liet. Begin v Vrijdagmiddag in het vuilnish school. Door hef briek van Gebr. de brand ontdek soneel was dire brandweer, die en een tuinslani de weinig druk ding, het vuur meester werd. de bergplaats w vuur beschadigc paalde zich de Ge n brand. ontstond brand k der St. Jans- personeel der fa- ïoestenberg werd Het gehele per- t een vrijwillige et emmers water aangesloten op jevende waterlei- ;treed en spoedig houtwerk van s ernstig door 't doch daar be- :hade bij. qund. b si I et Onder architectuur van de heer H. J. v. d. Hejivel alhier werd voor rekening der gemeente Loon opzand gegund, de bouw van: Perceel I: 12 woningen type B en 12 woningen, type C aan de Tramlaan Kaatsheuvel, aan A. Kleingeld, Kaatsjieuvel, voor de som van 270.610.—. Perceel II: lOiwoningen type B aan de Dongen,ie weg te Kaats heuvel, aan de tfirma H. G. van Heesch, te Kaaisheuvel, voor de som van 106.(81.—. Perceel IV: 4 woningen type B en 2 woningen type C aan de Bergse straat to Loon op Zand '(Zuidzijde) aan!de firma C. van Hest en Zn. te Loonopzand, voor de som van 68.166.—. Tennisbaan. Tijdens en na (de bezetting werd de Tennisbaan achter café-restau rant Euphonia geheel verwoest. Door een groep aandeelhouders is thans de baan \véer geheel geres taureerd. Donderdagavond vond de opening dér nieuwe baan plaats, gepaard met enige feeste lijkheid. De baan zal weer ter be schikking worden gesteld van de clubs, welke hiervan gebruik wen ken te maken. K.N.P.V. Op het landgoed van Mr. J. v. d. Mortel achter de Blauwe Hoef te Tilburg, werden de wed strijden voor het certificaat Poli tiehond van de K.N.P.V. voort gezet, onder jury van de heren J. van Helsland, Kaatsheuvel en P. Verheugd te Amsterdam. De uitslagen waren: J. Bregs met B.K. reu, Roosen daal 236 pnt., Voorl. certificaat. F. Batenburg, Zegge, met B.H. reu 269 pnt., certificaat. A. Koks. St. Willibrord, met B.H. reu 237 pnt., voorl. certific. A. van Loon, Roosendaal, met Bouv reu 251 pnt., voorl. certific. B. de Moor, Bergen op Zoom, met Bouv reu 264 pnt., certificaat. L. van Ree, Ossendrecht, met Bouv reu 243 pnt., voorl. certific. P. Kerstens, Breda, met Mech H. reu 265 pnt., certificaat. J. Couwelaars met D.H. reu, Beek, 281 pnt., certificaat. J. Huibregts, Breda, met D.H. B. H. reu 261 pnt., certificaat. J. Rompa, Breda, met Mech. H. reu 268 pnL certificaat. M. Joosen, Breda, met D.H. reu 256 pnt., certificaat. J. de Graaf, Breda, met chien de brie 239 pnt.,,voorl. certificaat. H. de Voogd. Beek, met Mech. H. reu 269 pnt.. certificaat. J. van Rijzingen met H.H. reu 245 pnt., voorl. certificaat. J. Niemeijer, .Eindhoven, met D.H. reu 269 pnt., certificaat. C. Semler, Eindhoven, met Bouv reu- 301 pnt., certificaat met lof. P. v. d. Heiiden, Eindhoven, met Bouv reu 290 pnt., certificaat met lof. C. van Heijst, Eindhoven, met M.R. 291 pnt., certificaat met lof. A. van Geeneh, Eindhoven, met Bouv reu 283 pnt., certificaat. L. C. de Boer, Eindhoven, met Bouv reu 248 pnt, voorl. certific. J. v. d. Steeii Eindhoven, met D.H. reu 258 pnt., certificaat. Geslaagd. Voor het diploma Kleermaker gezel A slaagde op het van 28 juli t.m. 1 Aug. te Arnhem ge houden examen; de heer C. de Graaf alhier. Blindenzorg. Zondagmiddag werd in de zaal van den heer T:yv. Dun een pro- paganda-vergadlring gehouden voor de actie Blindenzorg voor de correspondenten) van de Kring West Langstraat en omaeving. Ruim zestig dames hadden ge hoor gegeven aan de ooroep van de blinde Canucijner Pater An dreas, die in zijn inlenend woord dankte voor wat door de corres pondenten voor de noden der blin den gedaan was, doch daarnaast in vurige woorden aanspoorde niet in die actie te verflauwen, daar de behoefte aan een milddadige steun niet gemist kan worden en de verpleging dringend behoefte heeft aan finantiele hulp van ka tholiek Nederland. Ter afwisse ling werden een paar leuke smal- filmen vertoond en een tractatie aangeboden. Tot slot bracht de Eerw. Pater nogmaals dank voor wat door de Dames voor Blinden zorg gedaan was. Maria-congrcs. Kaatsheuvel zal op massale wij ze medeleven met het Maria-con gres dat in Maastricht zal gehou- denw orden. Alleen van onze plaats zullen ongeveer 200 congrc- ganisten aan het congres deelne men. Waar de voorbereiding van zo'n massale bijeenkomst tijd vraagt, worden zij die zich nog niet opgegeven' hebben verzicht zich zo spoedig mogelijk aan te melden. In de strijd gevallen. Donderdagavond werd alhier bericht ontvangen, dat de heer G. Folbers, geboortig van Enschede en vanaf einde 1943 tot half 1946 gestationeerd bij de Rijkspolitie alhier, in Indië is gesneuveld. Van uit Medan, waar Folbers bureau diensten verrichtte is hij in de laatste dagen overgeplaatst. Fol bers stond alhier bekend als een zeer sympathieke jongeman, die zich tot de Katholieke kerk be keerde en in Indië in de schoot der kerk werd opgenomen. Donderdag a.s. om half 10 zal in de parochiekerk St. Jan een plechtige Uitvaart worden gehou den voor de zielerust van de ge sneuvelde. Het R.K. Thuisfront beijvert zich om bij deze gelegenheid door een spontane deelname van min stens alle ouders en familieleden, die jongens in Indië hebben, de sympathie van Kaatsheuvel te to nen voor het offer dat de strijd hier weer gevraagd heeft. Circus Saltarino. Kaatsheuvel krijgt opnieuw be zoek van een circus. Vanaf Dinsdag tot en met Don derdag zal Circus Saltarino zijn vertoningen geven in zijn grote tent op het Marktplein. De re- centies, die de pers over het werk van Saltarino biedt zijn onver deeld gunstig. In tal van plaatsen in onze provincie, om niet verder te gaan, waren de voorstellingen uitverkocht. Zowel paardendres- suur, als het variatiewerk in de meest uitgebreide zin van het woord, evnaren die van het groot ste circus. Kaatsheuvel, dat een voorliefde heeft voor circusverto ningen, zal ook ongetwijfeld ook aan Saltarino zijn belangstelling tonen. GEMEENTERAAD Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand, te houden op Vrijdag 29 Aug. '47, des namiddags 7 uur, ten gemeen tehuize. Agenda 1. Vaststelling openstaande no tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beantwoording van 't schrij ven van Ged. Staten inzake grens wijziging met de gemeente Loon opzand (Hoekje). Prae-advies Zoals U reeds- in een vorige vergadering werd medegedeeld, heeft de raad der gemeente Waal wijk zich gewend tot de Kroon, met het verzoek, de .totstandko ming van een grenswijziging te bevorderen. De aangevraagde grenswijziging strekt zich uit over een gebied van pl.m. 500 ha., waarvan 100 ha. cultuurgrond, pl.m. 300 ha. bos, heide, zandverstuiving,, schaarhout enz., pl.m. 15 ha. ge bouwen met erven en pl.m. 5 ha. water en moeras. Het betreffende gebied is gele gen in de noordoostelijke hoek der gemeente (Hoekje, Achterste Hoeve en Roestelberg) Aanleiding tot het aanvragen dezer grenswijziging is voor de gemeente Waalwijk geweest een adres van een 44-tal bewoners van het Hoekje, gedateerd 6 Sept. 1946, waarbij deze verzochten in het gemeenteverband van Waal wijk te worden opgenomen. Het gemeentebestuur van Waalwijk heeft aan dit gebied, dat uiter aard slechts betrekking had op dat gedeelte van het Hoekje waarin de adressanten woonachtig zijn, een uitbreiding gegeven, door daaraan toe te voegen het daarop aansluitende natuurschoongebied. Voor het aldus vergrote terrein heeft de raad der gemeente Waal wijk een aanvraag tot grenswijzi ging ingediend. Thans wordt ons door gedepu teerde staten verzocht Uw mening over deze aangelegenheid te doen kennen. In het ontwerp-schrijven, dat door ons dienaangaande werd op gemaakt, worden de motieven, welke in beide adressen, zowel van de bewoners van het Hoekje als van de raad der gemeente Waalwijk, worden aangevoerd, weerlegd, en wordt er op gewe zen, dat het gebrek aan - recra- tie-terrein, welke omstandigheid voor de gemeente Waalwijk het hoofd-motief vormt, niet noodza kelijk behoeft te leiden tot annexa tie van grond-gebieden van een naburige gemeente. Op grond van de aangevoerde redenen, wordt tenslotte in het ontwerp schrijven met klem ver zocht, het daarheen te leiden, dat het verzoek van de raad der ge meente Waalwijk niet verder in behandeling zal worden genomen. Het ter inzage liggend ontwerp wordt U ter bekrachtiging aange boden. Agenda: Maandag 25 Aug. 8 uur n.m. Repetitie Pïarm. Apollo. Maandag 25 Aug. 8 uur n.m. Rep. Gem. Koor Bel Canto. Dinsdag 26 Aug. 7.30 uur n.m. Rep. R.K. Kerkkoor. Woensdag 27 Aug. 8 uur n.m. Apollo Theater. Topper op stap. Toegang 18 j. D.E.S.—O.D.S. 3-3. D.E.S. zette Zondag j.l. haar oefen-programma voort met een thuiswedstrijd tegen de Westelijke 2e klasser Ó.D.S. uit Dordrecht. Ondanks de tropische, tempera tuur werd er behoorlijk gespeeld, al gaven de spelers zich natuur lijk niet zoals in een competitie wedstrijd. In de eerste helft had den de Dordtenaren het beste spel en zij wisten dan ook met twee zeer goede doelpunten een ver diende voorsprong te nemen. Van Vliet, de eminente Dordtschc kee per had het in deze periode niet erg moeilijk. Na de rust gaf D.E.S. beter partij 'en in betrekkelijk korte tijd wisten van Nieuwstadt en Theo Soeterboek de stand op 2—2 te brengen. De zeer beweeglijke en gevaarlijke midvoor der gasten wist echter met een mooie kopbal zijn club andermaal de leiding- te geven. Door een misverstand in de Dordtsche achterhoede werd het door A. v. d. Veen, tenslotte 3—3. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. D.E.S. II wist in een aantrek kelijke wedstrijd met 4—3 te win nen van Noad 3 in Tilburg. Een mooi resultaat van onze reserves. Met voldoening mag de elftal commissie in deze wedstrijd terug zien op de proeve, welke geno men is door het opnemen van een viertal nieuwe krachten in het tweede. Presteren deze reserves in de komende competitiewedstrijd, wat zij in de wedstrijd van Zon dag door hun spel beloofden, dan kan de komende strijd met gerust hart worden tegemoet gezien. LOON-OP-ZAND. Verslag jaarvergadering R.K. Metaalbewerkersbond St. Eloy, afd. Loonopzand. Dinsdag 19 Aug. hield boven genoemde bond zijn jaarvergade ring, welke goed bezocht was. De voorzitter opende met de Chr. groet, waarna hij in het kort me moreerde wat er in het afgelopen jaar is gebeurd. Hierna werd er gesproken over een excursie, waarmede alle leden instemden. Daarop volgde het verslag van de penningmeester, dat met een batig saldo eindigde. Vervolgens bestuursverkiezing, waarbij H. Vermeer werd gekozen, zodat het secretariaat van Kloosterstraat 73 naar Weteringstraat 50 verhuisd is. Vervolgens rondvraag en slui ting. Uitvaartdienst Piet van Rooij. Donderdagmorgen om 10 uur had de plechtige Solemneele uit vaartdienst plaats van.wijlen Piet van Rooij, die vorige week bij oorlogshandelingen te Semarang om het leven kwam.- Van vele woningen wapperde de Vaderlandsche driekleur, ter wijl zijn foto omfloerst met zwart met daar boven de Ned. vlag piëteitsvol prijkte in de vitrine van dhr. P. Horvers. Tegen 10 uur zette de groote stoet zich in beweging, vooraf ge gaan door een prachtige bloemen krans van Kath. Thuisfront, ter wijl we in den stoet opmerkten Burgemeester Mallens, en tevens een Majoor, een Sergeant met dienstkorporaal als vertegenwoor digers van zijn onderdeel uit Roo sendaal, en een groote schare fa milieleden en buurtbewoners. De solemneele H. Mis werd op gedragen door Pater Wijt vliet, ge assisteerd door twee heeren gees telijke familieleden. De kerk was stampvol met geloovigen, die al len een hartelijk gebed stortten voor zijn zielerust. Zijn bidprentje had als opschrift „Mijn schild en de betrouwen, zijt Gij o God mijn Heer". Dat hij ruste in vrede. Winkelruit vernield. Toen Dinsdag een jeugdige au tomobilist even een boodschap wilde gaan doen, nam deze maar gauw een luxe wagen van een in gezetene uit de garage. In de bocht van Kerkstraat- Schoolstraat nam hij vermoede lijk de bocht te snel en reed in de pui van den bakkerswinkel de Leijer, die naar beneden kwam. Het voorspatbord van de auto werd ingedeukt. De politie maakte van een en' ander proces verbaal op. HERDENKING BRABANTS GESNEUVELDEN. De jaarlijkse herdenking van Brabant's Gesneuvelden in de daartoe ingerichte Willebrordus- kapel om het graf van de Brabant se Soldaat te Waalre zal dit jaar op Zondag 7 September a.s. we derom tal van civiele en militaire autoriteiten samenbrengen met de velen uit de bevolking, die zich daar willen rekenschap geven van de waarde van het offer, dat onze jongens voor het herkrijgen van onze vrijheid in de jaren 1940 1945 gebracht hebben. Het gewestelijk comité heeft er zich rekenschap van gegeven, dat deze plechtigheid in tegenstelling tot die van vorige jaren geen overvloed van redevoeringen dien de te geven en zich voor dit ge deelte van het programma be perkt tot een korte rede, uit te spreken door Antoon Coolen. Ten einde de grote toeloop van deel nemers behoorlijk te kunnen ver werken is het door eiken wallen omgeven terrein achter het Patro naat gekozen, op korte afstand van het eeuwenoude kerkje, het mo nument van allen, die als militair of als burger hun leven gaven in de strijd voor ons Koninkrijk. Na dat toch op het terrein in een pas sende omlijsting het plechtig appèl nominaal zal zijn gehouden van alle Brabantse gesneuvelden van zee- en landmacht, zullen de au toriteiten met de nabestaanden van de gevallenen zich naar het monument begeven alwaar de ont hulling plaats heeft van de monu mentale rouwborden, die in hout gesneden de namen der gesneuvel den vermelden onder de gebeeld houwde wapens van rijk en pro vincie en van de verschillende Brabantse kwartieren, het marki zaat, de baronie, enz. Deze rouwborden, een werk va;i de Waalrese beeldsnijders Thijs en Réné Coolen die deze win ter ook de gebeeldhouwde wieg voor prinses Marijke hebben ver vaardigd zijn geplaatst in het gotische gedeelte van het oude kerkje. Hier ook is in de toren boven de ingang het eerste van de drie gebrandschilderde ramen aan gebracht, waarin de jonge glaze nier Pieter Wiegersma in gloeien de kleuren de vrede en de vrij heid onder het Huis van Oranje met treffende symbolische figuren verbeeld heeft. Nader zal worden bekend ge maakt wie deze onthulling zal verrichten. Op deze onthulling sluit aan een bloemenhulde van alle school kinderen uit de omgeving op de grafstede van de Brabantse Sol daat, langs wiens laatste rust plaats tenslotte na de autoriteiten alle deelnemers aan de herdenking zullen defileren. Waalre is die dag behalve met de busdienst van dé E. M. A.. te bereiken met een extra-trein, wel ke kort voor twee uur van Eind hoven vertrekt en te zes uur de deelnemers weer naar station Eindhoven vervoert. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje NANNY dat bij het H. Doopsel de namen ontving van Johanna Catharina. H. A. M. Westerburger C. Westerburger-Brok Lyanne Waalwijk, 22 Aug. 1947. Groolestraat 155 Tijdelijk St. Nicolaas-Ziekenhuis Aan Sint Albert van Leuven, aan Sint Jan den Evangelist en aan de Lieve Vrouwe bevalen wij bij zijn H. Doopsel de zorg voor ons eer ste kind, onzen zoon ALBERT-J AN wiens voorspoedige geboorte wij U hiermede in groote blijdschap be richten. ALBERT en JOKE VAN HOEK- KOUTERS 21 Augustus 1947. Tilburg, Valkenierstraat 71. Tijdelijk Ziekenhuis Waalwijk. De Heer en Mevrouw H. HOFFMANS—VAN DER VEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon. JOOP. Waalwijk, 24 Aug. '47. Langs dezen weg willen wij Korporaal Fr. J. v. Dal FAM. KOKS, GERARD en SJANNEKE. Haarsteeg A 4. TE KOOP en een M. SCHAPENDONK Grootestraat 38 c TE KOOP wegens vertrek Adres te bevragen Bureau v. d. blad OFFICIëLE PUBLICATIE. 23 Aug. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend AANVRAGEN OM WERKKLEDING. Gezien het feit, dat verschillende bedrijven zowel als personen door omstandigheden in Mei resp. Juni j.l. geen gebruik hebben gemaakt van de mogelijkheid tot het aanvragen van werkkleding, zal hen in het tijdvak van 26 Augustus tot en met 6 September a.s. alsnog gelegenheid worden gegeven hiervoor een aanvraag in te dienen. Daartoe kunnen in genoemd tijdvak op de plaatselijke kantoren (zitdagen) bedrijven (met 10 of meer werkkleding dragende arbei- ders/sters) een formulier MD. 333-26 met bijbehorende naamlijst MD. 333-27 in duplo en personen (met een zelfstandig beroep of werkzaam in een bedrijf met minder dan 10 werkkleding dragende arbeiders) een formulier MD. 333-06 afhalen. De eerstgenoemde collectieve aanvragen moeten worden ingediend bij de dis- tributiedienst van de gemeente, alwaar het bedrijf is gevestigd; de andere individuele aanvragen bij de distributiedienst van de gemeente van inwoning. Nauwkeurige invulling der formulieren is vereist. Arbeiders, werkzaam bij de Ned. Heide Mij. of op Rijkswerk- scholen (omscholingswerkplaatsen) moeten ongeacht hun aantal steeds individueel aanvragen. Ter vermijding van misverstand zij er nadrukkelijk op gewezen, dat de hierbedoelde regeling uitsluitend geldt voor die bedrijven en personen, die nog in het geheel geen aanvraag om werkkleding hebben gedaan. Derhalve voorziet zij ook niet in mutaties, welke sinds de indiening van de eerste aanvraag in het aantal personeels leden hebben plaatsgevonden. In deze gevallen zal eerst kunnen worden aangevraagd, wanneer de mogelijkheid tot een tweede aanvraag wederom algemeen zal worden opengesteld. verder Woensdag- en Donderdagavond 8 uur. SALTARINO brengt U een groot wereldstad- programma, geheel nieuw voor Kaatsheuvel, Prijzen der plaatsen: Loges 13.— Stalles 12.50; 1e Rang I 2.— 2e Rang 11.50, 3e rang 11.— Bezoekt onze gezellige MIDDAGVOORSTELLING. Kinderen betalen 's middags halve prijs. Kaartverkoop vanaf 10 uur 's morgen aan de Kassa. STATIONSSTRAAT 67 WAALWIJK Uit ITALIË ontvangen prachtige GUITAARS en SVIANDOLINEN vanaf f55 Tevens prima Blok fluiten, Klarinet en Accordeon-koffers. Tel. 457. „CRESCENDO" Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4