snsanDSNva DE VOCHT's J NAJAAR 1947. ROBINSON ZORGDE VOOR ZIJN NIEUWS UIT KAATSHEUVEL iemand voor ad en redactione n nistratief I werk. oanaiii O33 N N30iS3f 1OOHDSSNV0 EEN FLINKE HULP een net M een Kinderfietsje enige nieuwste SWIFT snitten. Complete Meubilering en Stoffering WONINGINRICHTING DANCING „THALIA" Waalwijk. Zondag 31 Augustus 0PENINGS-BAL. Firma BERN. PESSERS TILBURG, vraagt flinke volwassen Werklieden en Jongens S3T3AIHd XOÖ N3GM3GM0A30 N3 SU3NNI938 GESLOTEN eisje Kippenhouders. SCHOENHANDEL DE BONT Grotestraat 270 WAALWIJK publiek vanaf alle rangen op een gemakkelijke manier een prima uit zicht heeft op de manege, terwijl alle rangen zitplaatsen zijn en geen staanplaatsen voorkomen. Circus Briantelli trekt overal volle tenten en wij geloven dat ook Waalwijk, na het overweldigende sücces elders, veel belangstelling voor dit populaire circus zal to nen. Wij wensen onze lezers een gezellige circusavond en Briantelli veel succes. In samenwerking met het ge meentebestuur zijn Zaterdag en Zondag de matinée's, ter gele genheid van Koninginnedag, voor alle schoolgaande kinderen toegan kelijk tegen betaling van slechts 0.35 en begeleiders 0.70. DE BRANDEN IN DE PROVINCIE. Brabants Volksherstel organi seert op het ogenblik de particu liere hulpverlening aan de door brand zwaar getroffen bevolking van Asten, Someren, Linden, Beers, Heesch en Schijndel. Vele instanties zijn bereid ge vonden daadwerkelijk te helpen, doch geld ontbreekt om de nood voldoende te lenigen. Pater Henri de Greve heeft Zaterdagavond voor de radio een dringend beroep gedaan op de bevolking om geldelijke bijdragen te storten op de giro-rekening 162998 ten name van het Provin ciaal Opbouworgaan Brabants Volksherstel Willem Il-straaf 37, Tilburg. De Bond Zonder Naam is voor gegaan met een belangrijke gift. Inmiddels kwamen van vele kan ten giften binnen. Vóoral giften van eenvoudige mensen.. Maar nog steeds is er niet genoeg geld om doeltreffend te helpen. Hebt LI Uw bijdrage reeds gestort op gi ro-rekening 162898 Gisteravond ontstond een hevi ge brand te Aalburg, die twee boerderijen in puin legde. Enige ogenblikken later laaide de brand zes huizen verder op, maar deze kon worden gebluscht. Er schij nen bij deze brand verdachten te zijn. In Dongevaart brandde een groote boerderij met schuur af en een heidebrand onder Loon-op- Zand heeft een 15 H.A. bos ver woest. DRUNEN. Geslaagd. Op het te Amsterdam gehou den examen Vakbekwaamheid Smedenpatroons-' slaagden onze dorpsgenoten de heren F. J. A. v. Delft, J. H. v. Delft en C. Klein. Nieuwe Burgemeester „van Leende. Bij K.B. is met ingang van 1 Sept. 1947 benoemd tot burge meester der gemeente Leende onze oud gemeente-secretaris de heer A. P. van Lokkant. De heer v. Lokkant was reeds enige tijd wnd. burgemeester van Leende. „De Wetszonen". Maandag j.l. hield de Hand boogschutterij De Wetszonen haar jaarlijkse prijsverschieting op haar schietbanen bij Pulles-de Wit. Dit gebeurde mede in verband met de kermis te Nieuwkuijk, welke ge woonlijk hier tegelijkertijd wordt gevierd. Er heerste in clubverband van deze vereniging, welke allengs tot grotere bloei komt en vele leden telt, in verband dat er op gcluks- papier werd geschoten, een gezel lige drukte. Vermeldenswaardig is hierbijno g wel dat de Wetszoneh deze zomer met twee zestallen het kampioenschap van de Langstraat behaalden. De uitslag der prijsverschieting was, de eerste 5: 1 J. de Gouw. 2 J. Ophees, 3 H. v. Bladel, 4 M v. Drunen, 5 J de Laat. HEUSDEN. De heer de Graag heeft 1.1. Za terdag voor 't provinciaal kampi oenschap dammen gespeeld tegen v. d. Heuvel van Excelsior en verloor met 2—0. Zondag speelde hij tegen J. Kollenberg van TDV en won met 0—2. A.s. Zaterdag speelt hij tegen Kester van PDV te 's-Bosch. HEUSDEN. Mej. de Haan, die als ver loskundige ruim 42 jaar in Heusden en omstreken haar werkzaamheden verrichtte, heeft thans haar functie neer gelegd om van een welver diende rust te genieten. De а.s. moeders zien haar node vertrekken. Immers, groot en klein-Heusdenaar heeft zij ge durende haar practijk tot vriend gemaakt. Zij was een alom graag geziene figuur. Dat zij de achting van alle Heusdenaren genoot, blijkt wél het best uit het feit, dat door de Heusdenaren ruim 1000 werd bijeen gebracht om haar een passend souvenir aan te bieden. Dat zij nog lange jaren van haar rust moge genieten, is de wens van alle inwoners. Ds. W. Anker uit Her- kingen hoopt op Zondag 31 Augustus om 2.30 uur n.m. zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente alhier te doen. Zijn vader Ds, Anker van Goudri- aan zal hem te 10 uur in zijn ambt bevestigen. De v.v. „Heusden" slaag de er in op het Neder,laag- tournooi te Raamsdonksveer beslag te leggen voor een jaar op de Burgemeester Heere- wisselprijs. Zij heeft hard moeten vechten om deze schitterende prijs te bemach tigen. In een, vooral na de rust, zeer goed gespeelde wed strijd wist zij met 31 over Veerse Boys te zegevieren. De mooie ü'ophee staat in de etalage van de heer Kees A. Poddewijn uitgestald. SPRANG-CAPELLE. Gemeenteraad. Vergadering van de raad dei- gemeente Sprang-Capelle te hou den op Donderdag 28 Augustus 1947, aanvang des.namiddags half acht uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 27 Juni 1947. 3. Ingekomen stukken. 4. Wijziging begroting dienstjaar 1947. 5. Aanvrage van het bestuur dei- vereniging tot stichting en in standhouding van scholen me' de bijbel voor Capelle en Vrij- hoeve-Capelle, gevestigd te Capelle, om beschikbaarstel ling van gelden, ingevolge ar tikel 72 der Lager-onderwijs- wet 1920. Voorstel van Burg. en Weth. tot het verlenen van vergoe ding van schade aan P. Spie- rings, C 110 alhier. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan te sluiten bij een borgstellingsfonds. 8. Voorlopige vaststelling der gemeenterekening dienst 1945. 9. Goedkeuring der rekeningen van de Burgerlijke Armbestu ren over 1945. 10. Voorlopige vaststelling der uitgaven openbaar onderwijs over 1945 en 1946. 11Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanschaffing van een cyclostile-machine. 12. Voorstel van Burg. en Weth. tot het vervaardigen van drie brandputten. 13. Voorstel van Burg. en Weth. tot verkoop van grond aan M. voor de Poorte D 140 alhier. 14. Mededelingen. 15. Rondvraag en sluiting. Dinsdag 2 September des namiddags half drie en s avonds half acht hoopt voor de Geref. Gemeente a. d. Hoogevaart voor te gaan Ds. D. L. Aangeenbrug van Dordrecht. CAPELLE. Op de grote Nationale Postze geltentoonstelling van het dezer dagen te Maastricht gehouden Congres van de Nederlandse Phi- latelisten behaalde onze dorpsge noot dhr. L. Stein met „Spanje- verzameling" de 3e prijs. Voor het Wisselbekertournooi, waarvoor dit jaar twee candidaten waren, verloor de heer L. Stem met een miniem puntenverschil van de heer H. J. C. van Beek te Hilversum. Deze hield een histo risch belangwekkende inleiding ,,De ontwikkeling van de lucht post op de K.L.M.-lijn", terwijl de heer Sten een philatelistisch inte ressante verhandeling gaf over: „Spanje, een onpopulair verzamel gebied. Beide inleidingen waren kwalitatief van voldoende peil. om voor de wisselbeker in aan merking te komen. De heer van Beek kreeg met een klein punten verschil, 76—74J/2. de beker voer een jaar in zijn bezit. Het gemid delde over de laatste zeven jaar, waarmede deze beker werd be haald, was 56. Met jonge duiven hield de postduivenvereniging De Lucht vaart, gevestigd in het café Cové- van der Haart aan de Nieuwe- vaart j.l. Zondag een wedvlucht vanaf Noyon (Fr.) met de vol gende uitslag: M. v. Peer 1, 2, 5, 9: B. Pols 3: J. van Raamsdonk 4: J. Meter 6 en Adr. Blom 7, 8. Voor de a.s. Zondag te hou den wedvlucht vanaf Compiegne, waarvoor door een belangstellen de een extrarprijs is uitgeloofd, worden de duiven Donderdag 28 dezer des avonds 8 uur in het clublokaal ingekorfd, terwijl voor een te houden cefenvlucnt Zater dag e.k. eveneens duiven zullen worden ingemen De Oranjever. WilheJmina hield Maandagavond in het Sta tionskoffiehuis een bestuursverga dering. Onmiddellijk bij de aan vang bracht de voorz. dhr. Pol dervaart de kwestie ter tafel of de feestelijkheden, zoals die in het voornemen lagen, doorgang zullen vinden, of dat alleen de kinder spelen zullen plaats hebben. Over dit onderwerp ontstond 'n langdurig debat, waarbij verschil lende voorstellen naar voren wer den gebracht. Het gehele bestuur toonde begrip voor de moeilijke situatie, vooral nu de boodschap van H. M. de Koningin zo laat was verschenen. Bij' voorbaat stond men op het standpunt, dat zoveel mogelijk met dfcze bood schap rekening zou worden ge houden. Na breedvoerige discus sie besloot men het voorstel de feestelijkheden al of niet door te laten gaan in stemming te bren gen. Met 11 stemmen vóór en 7 tegen en 1 blanco werd besloten de feestelijkheden doorgang te doen, vinden. Algemeen was de vergadering van oordeel dat zeer streng gelet zal worden op misdragingen tij dens de diverse feestelijkheden en concerten, terwijl men voorts de hoop uitsprak dat het pbuliek na afloop van het concert door zijn gedrag geen aanstoot zal geven. De prijzen voor de verschillen de volksspelen werden vastgesteld. Na opening der inschrijvings biljetten voor de verzorging van- het feestterrein, werd dit opge dragen aan dhr. H. Wagemakers. Bij besluit van H.M. de Ko ningin d.d. 13 Aug. 1947 no. 13 is aan H. van Beek,' machinist bij de N.V. Meelfabriek ,,De Hoop" v.h. A. L. Sneep 6 Co. alhier, de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassou toege kend. Dhr. v. Beek trad 10 Mei 1892 als jongen van 14 jaar in functie bij de meelfabriek De Hoop en mocht dus dit jaar zijn 55-jarig dienstverband in dit bedrijf her denken. Nog steeds vervult deze trouwe werker met opgewektheid en tot volle tevredenheid zijner superieuren de op hem rustende taak en ondanks hij de zeven kruisjes bijna bereikt heeft, denkt hij er nog niet aan de machineka mer vaarwel te zeggen en het be drijf, dat hij heeft mee helpen op bouwen de rug toe te keren. Bij de talrijke gelukwensen wel ke deze trouwe werker, die met De Hoop vergroeid en daarin vergrijsd is, in deze dagen onge twijfeld in ontvangst heeft mogen nemen, willen wij ook de onze voegen en we hopen, dat de hem verleende onderscheiding nog tal van jaren zijn borst moge sieren. Koninginnedag. De Koninginnedagviering zal zich dit jaar tot een minimum be perken. De boodschap van Hare Majesteit, de Koningin in verband met de zorgen waarin meerdere gezinnen verkeren, het gemis van een gelegenheid om te concerte ren, daarnaast de omstandigheid dat de schoolkindéren een hele maand buiten schoolverband zijn en de fabrieken geen vrij hebben, daar alle snipperdagen toegewezen zijn buiten 31 Augustus, die dit jaar op 1 Sept. gevierd wordt, zijn alle bijeen oorzaken, die er toe leiden, om niet tot een spontane viering over te gaan. Toch zal de dag niet onopge merkt voorbij gaan. De burgerij zal zich niet onbetuigd laten door te vlaggen van alle huizen en zich met oranje te tooien; de kinderen vieren hun oranjedag, zoals zij dat kunnen en ongetwijfeld zien we Maandag tal van kleurige kinder groepjes met versierde wagens en fietsen door de straten marcheren met het steeds fris klinkend Oran je boven. De harmonieën Apollo en Euphonia' zullen na werktijd gezamenlijk 'n muzikale rondwan deling maken, die om half acht aanvangt. Belangstelling voor de ze rondwandeling zal niet ontbre ken. Duivensport. Van Noyon uit vloog Zondag de K.C.C. met jonge, duiven. De eerste duif werd geconstateerd om 10.58,57, de laatste prijswinnende duif om 11.41.9. De uitslag was: 1, 68 G. v. d. Linden H; 2, 11, 16, 20, 24, 31, 34, 37, 43, 44, 45, 49, 50, 64, 65, 75 F. v. d. Assem; 3, 7, 54, 72 J. v. Heeswijk; 4, 27 Jos Laros; 5 Jac. v. Riel; 6, 38, 52 A Zwaans; 8, 17 M Mesch; 9, 40, 71 Ant. Pijnenburg; 10 Chr. v Wanrooij; 12 L. Mosselveld; 13, 41 Fr. v. Woensel; 14; 48, 58, 61 Jan v. Riel: 15 M J v Wanrooij; 18 P v. d. Velden; 19 M Kleijsen; 21 A. de Bie; 22„ 32 Ant. v. d. Ven; 23. 51 H. Kleijsen; 25 Theo v. d. Ven; 26, 56 Jo Bergmans; 28. 42 W. Oomes; 29, 35, 69 Th Ligtvoet; 30, 63 W. Aussems; 33, 60, 73 Ant. Heijs; 36 Jan van der Linden; 39 H. Hesselmans; 46, 47 Th. Netten; 53 P. van Wanrooij; 55 J. Bergmans; 57 Fr. v. d. Lin den; 59, 67 M. v. Lensveld; 62 Leo de Bondt; 66 M.'Kemmeren; 70, 74 Chr. Steenbergen. Vlaggen uit Bij gelegenheid van Koninginne- verjaardag wordt de Burgerij ver zocht, zowel Zondag 31 Aug. als Maandag 1 Sept. te vlaggen. Saltarino. Circus Saltarino opende Dins dagavond op de Markt zijn ten ten voor 't publiek en wat wij verwacht hadden, werd werkelijk heid: 't circus stroomde vol tot in alle hoeken. De toeschouwers werden in hun verwachtingen niet teleurgesteld. Er werd goed werk gepresenteerd. De dressuur was behoorlijk, de clownerie amusant en grappig, de verdere variété nummers bijzonder goed. Speciaal de Engverri's vulden een viertal programmanummers, zoals het bes te circus niet verbeteren kan; le nigheid, gespierdheid, kracht en bekoorlijkheid streden hier om de voorrang. Alleen de Engverri's zijn een gang naar Saltarino waard. Het publiek was zeer dankbaar voor 't gepresteerde en applaudiseerde gul. Mutatie's. Tot hoofd van de St. Jansschool alhier is benoemd de Eerw. Broe der Quirinus, die reeds vroeger in Kaatsheuvel werkzaam was. De Eerw. Broeder Vertunianus van de St. Jansschool is verplaatst naar Nijmegen. De Eerw. Br. Philibert van de St. Bernardusschool naar de St. Jansschool. De Eerw. Br. Hugon van Eind hoven naar de St. Bernardusschool alhier. DES zet zijn oefenprogramma voort. Zondag 31 Aug. speelt Des I te Tiel tegen de Zwolse Boys. Het betreft hier de deelname aan de seriewedstrijden uitgeschreven door de vereniging T.E.C. Behal ve bovengenoemde clubs nemen ook nog de Arnhemse Boys aan deze wedstrijden deel. Buiten de eerste ontmoeting speelt elk der deelnemers 'n beslissingswedstrijd in de winners of verliezersronde. De eerste prijs is de Gerrit van Asch-beker met een medaille voor de vereniging en elf draagmedail- les voor de spelers. Des start al direct tegen een sterke tegenstan der, immers de Zwolse Boys wa ren in 't seizoen 1946-'47 kam pioen van de tweede klasse Oost en zijn zelfs gepromoveerd naar de le klasse. Agenda. Donderdag 28 Aug. 8 uur n.m. Rep. Gem. Koor Bel Canto. Vrijdag 29 Aug. 7 uur n.m. Gemeenteraadsvergadering. Zaterdag 30 Aug. 8 uur n.m. Apollo Theater. Zondag 31 Aug. 6.30 en 9 uur n.m. Apollo Theater: Going my way. Toegang alle leeftijden. Maandag 1 Sept. 7.30 uur n.m. Bestuursvergadering Des in café L. v. Berkel. Maandag 1 Sept. 7.30 uur n.m. Muzikale rondwandeling Eupho nia en Apollo. BERKDIJK. Benoemd. Met ingang van 1 Sept. a.s. is Mevr. A. Joosen-de Beer benoemd tot lerares aan de Stedelijke Muziekschool te Eindhoven. Geslaagd. De heer G. Sins slaagde on langs voor het diploma Ves tigingswet. LOON-OP-ZAND. Inzegening nieuw speelterrein. Onder grote belangstelling had Zondag de officiële opening plaats van het nieuwe voetbalveld annex kleedkamers van de R.K.V.V. lino Animo. Des morgens werd de dag begonnen met een H. Mis en had om 11.30 in het clublokaal de feest- en jaarvergadering plaats. Na opening gaf de voorzitter een overzicht over het afgelopen sei zoen. Hij sprak woorden van dank aan dhr. H. Mols, aan de heren B. Boons en S. legers. Hierna volgden de notulen der vorige vergadering en de jaarver slagen van secretaris en penning meester, waaruit bleek dat 8 nieu we leden aangenomen waren. Besloten werd de bestuurs verkiezing tot een volgende ver gadering uit te stellen, terwijl te vens besloten werd deel te ne men aan het Zigo-tournooi. Van de rondvraag werd veel gebruik gemaakt. Oom 3.30 uur kwamen allen weer bijeen in het clublokaal, en werd ^nder het spelen van mar- schen door beide harmonieën af gemarcheerd naar het voetbalter rein aan de ruïne, waarbij duizen den belangstellenden en genodig den aanwezig waren. Na een in leidend woord door de voorzitter van het feestcomité dhr. van Til- borg, werd het openingswoord gevoerd door de beschermheer der vereniging Dokter Smals, die in welgekqozen woorden allen een hartelijk welkom toeriep en hartelijk dank bracht voor hun spontane medewerking voor de opvoeding der jeugd door sport en spel, waarna door zijn jongste dochtertje het witte lint tot het terrein werd doorgeknipt. Hierna had de inzegening van het terrein en de kleedkamers plaats door Kapelaan Braam, die in zijn speech uitdrukking gaf aan de wensen van Z. H. de Paus om in het vervolg de jongere elftal len uitsluitend in Katholiek ver band te laten spelen. Hierna bracht de voorzitter der vereniging de heer Curyn de Jong in welgekozen bewoordingen al len dank voor de vele werkzaam heden en den steun welke zij zo wel van bestuur, alsmede van de goede ingezetenen hadden mogen ontvangen om hun doel te berei ken, in het bijzonder aan land bouwer A. Vermeulen, die zelfs zijn boerderij in de steek liet voor dit werk. Vertier roept spreker de Voet balvereniging Dongen een harte lijk welkom toe, die zo bereidwil lig is gewèest deze openingswed strijd te spelen, waarbij door de voorzitter van Dongen een bou quet bloemen werd overhandigd. Na het spelen van het Wilhel mus ving de grote voetbalwed strijd aan tussen Dongen I en Uno Animo, waarin Dongen hoewel 't spel op en neer gaat, steeds toon aangevend is. De rust gaat in met 2—2. Na de thee wordt wederom hetzelfde goede spel vertoond. Dongen weet échter in het laat ste kwartier iets in overwicht te winnen, en door haar snelle spel den stand op te voeren tot 6—4 waarmede het einde van deze wedstrijd kwam. Scheidsrechter v. d. Boogaard leidde uitstekend. Na de wedstrijd werd in het clublokaal aan alle spelers een koffietafel aangeboden en werd de avond verder gezellig doorge bracht. Uno Animo kan met trots haar toekomst tegemoet zien. Laten zij de sport hooghouden, want ..Mens sana, in corpore-sano". een gezon de geest in een gezond lichaam." Oranie-vereniging. Woensdagavond kwam het be stuur der Oranje vergadering bijeen kingen betreffende i de verjaardag van reniging in voor bespre- estviering op jnze Vorstin op 31 Augustus, we ce op 1 Sep tember gevierd zal In verband met toestand in Indië, geen bijzondere fee. organiseren op deze Laten we hopen cat in Indone sië spoedig de war terugkeren, zodat he •orden. zo precaire erd besloten lelijkheden te dag. vrede moge volgend jaar in 1948 bij het gouen regerings jubileum van onze geëerbiedigde Vorstin dubbel en waardig kan worden gefeest. Het zou niet op on e weg liggen een uitbundig feestbitoon te gaan vieren, terwijl zo vt en in onrust leven. Traditie getrouw zullen onze beide harmonieën zi h niet onbe tuigd laten en zowe op 31 Aug. als op 1 Sept. haar n uzikale rond wandeling door het dorp maken, terwijl eenieder het^'heugelijk feit zal herdenken door het uitsteken van de. Vaderlandse .'driekleurals getuige van onze aanhankelijkheid aan onze Koningin. Het bestuur der (|rdïije-vereni- ging vertrouwd dat enieder hier aan zal medewerken. Duivenwed^rijd. Gisteren hield de Duivenvereni- ging een wedvlucht! vanuit No yon, afstand 275 kjn. Deelname 43. Los 6.15. Aaikomst eerste duif 11.6,42, laatste/duif 11,54,52. De uitslag was als!volgt: P. v. d. Velden 1A. Vijrschuuren 2, 9; A. v. d. Velden ft J. Snoeren 4; A. van Dongen 5; A. Jansen 6; M. v. d. Velden :7 F. Damen I 8; M. v. d. Ven l{ 11, 15; H. Schoenmakers 12; C. Schapendonk 13; C. van Dongen 14. Óverduif I J. Snoeren. Serie M. v. d. Velden j en A. Jansen. i Jonge duiven vanuit Baarle- Nassau. Deelname 75. afstand 20 j km. De uitslag was als volgt: A. Verschuuren 1; Gehr. Nieuwen- huizen 2, 10; H. v. cl. Linden 3, 9; P. v. d. Velden 4, 5, 6, 15, 18, I 23; M. v. d. Velde* 7, 20; M. i Maas 8, 12; Gebr. Y?elaar 11, 19; W. van Riel 13; A. Beefends 14, I 16. 21, 22: W. Waiters 17 J. Snoeren 24. Serie MjMaas. -er- ste duif 9,1,49, laatst^ 9,17.44 j Bosbradfi Gisterenmorgen onstreeks elf uur brak een bosbrand uit in de bossen van het Lan van Kleef, welke complexen gr< ïzen aan de bossen van natuurs hoon. Door ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en Aanbod. Worden gevraagd: R.K. Huishoudster voor een ge zin bestaande uit 4 mannelijke personen. Werksters voor Overheidsin stellingen. Werkster voor het schoonhou den van bedrijfskantoren geduren de enige dagen per week. Jeugdige sjouwers op looierijen. Loopjongen voor een schoenfa briek. Bieden zich aan: Assistent boekhouder met zeer goede vooropleiding. Leerling magazijnbediende voor schoenfabriek. Naaister voor kleermakerij. Leerling winkeljuffrouw. 2 leerlingen automonteur. Verstelnaaister. Aanmelden dagelijks tussen 9— 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. 63. krachtig ingrijpen e stand «van de wind kin een grote brand voorkomen w rden. Wegens dienstplicht dit blad GEVRAAGD Brieven aan het bi blad. de goede wordt aan reau van dit O 26 Aug. De Direc maakt bekend: SLECHTS SPOED KAN DE TOESTAND REDDEN. Door het aannemen der Ame- 1 rikaa'nse en Chinees-Australische j resoluties heeft de toestand een i enigszins gunstige wending geno men en hebben de „laatste woor den" van Mr. van Klef fens in de beslissingen bijna geheel' gestalte gekregen. Hier staat echter tegen over dat alles zal afhangen van de spoed waarmede de consuls hun rapporten zullen uitbrengen. Gebeurt dit niet binnen afzien bare tijd, dan zal de toestand waarschijnlijk' wel van die aard zijn, dat Nederland gedwongen wordt andere maatregelen te ne men. Bovendien zal de Neder landse regering een besluit moeten pemen aangaande de competentie van de raad, deze kwestie te be handelen, die zij de jure niet wil erkennen, daar de Belgische re solutie, die deze kwestie aan het Internationaal Hof van Justitie wilde voorleggen, niet werd aan genomen. Een Poolse resolutie die nog maals aandrong, op de inachtne ming van het wapenstilstandsbe- vel van 1 Aug., werd met 10 stemmen voor en een onthouding aangenomen. j Hierna deelde Mr. v. Kleffens mede, dat de resoluties door de regering bestudeerd werden. Ne derland zou echter alles in het werk stellen om een spoedige be slissing te bereiken. De voorzitter verklaarde dat hiermede de eerste phase van de behandeling dezer kwestie ten einde was. De Nederlandse kringen te Ba tavia tonen zich tevreden over de resultaten, van republikeinse zijde echter toont men ,zich zeer gere serveerd en teleurgesteld over de houding van Frankrijk, dat voor de eerste maal gebruik maakte van zijn vetorecht en wel ten na dele van de republiek. FICIEELE PUBLICATIE. eur van de Distributiekring 251 te Waalwijk n In de week van 1 van nieuwe bonkaa Dinsdag 2 Septenil Woensdag 3 Septe i! Donderdag 4 Sept< n! Vrijdag 5 Septembir huisnummers, gelegen zorgers A t.m. R. Zaterdag 6 Septeml UITREüïNG NIEUWE BONKAARTEN. >1 en met 6 September geschiedt de uitreiking n in de kring als volgt: Heusden normaalverbruikers alle letters, iber Waalwijk zelfvefzorgers A t.m. L. ber Waalwijk zelfverzorgers M t.m. Z. Sprang-Capelle (café P. Pruijssers voor de boven A, B, C 35 en boven D 115) zelfver- Voor bijzonderhede verschenen publicatie er Sprang-Capelle (idem) zelfsverzorgers S. t.m. Z. raadplege men de eerste over deze uitreiking n dit blad. SLUITING DIENST OP 1 SEPTEMBER. Waar de kantoren ran de Distributiekring in verband met de ver jaardag van H. M. Kflbingin Wilhelmina op Maandag 1 September gesloten zullen zijn, jndt op die dag derhalve geen zitting plaats van de' afdelingen „\»orlichting" en „Centrale Kas" in de plaatsen Haarsteeg, Sprang-Captelle, Vlijmen en Waalwijk. De betrokken in woners worden verwezen naar de in dezelfde week voor hun plaats vastgestelde zitdag en)waarbij de inwoners van Haarsteeg zich dienen te vervoegen cp de zitdagen te Vlijmen. Detaillisten, in dit j eval bakkers en slagers, die gebruikelijk op Maandag moeten ink eren, behoren zulks thans te doen volgens onderstaande indeling Drunen op Dinsdac Heusden op Dinsda Sprang-Capelle op Vlijmen op Dinsdac Waalwijk op Dinsd Waspik op Dinsdai dag 2 Sept. van 8.30- 1 Sept. te Drunen van 9—13 uur. 2 Sept. te Drunen van 913 uur. Kaatsheuvel op Din dag 2 Sept. te Kaatsheuvel van 9—13 ,uur. Loonopzand op Dirjdag 2 Sept. te Kaatsheuvel van 9—13 uur. insdag 2 Sept. te Sprang-Capelle van 9-13 u. 2 Sept. te Vlijmen van 14—16 uur. g 2 Sept. te Waalwijk van 9—13 uur. 2 Sept. te Sprang-Capelle van 913 uur. De verkoop van op lakvellen te Waalwijk vindt plaats op Dins- 12 uur aan het loket Handel. ..IN3SNVQ n N3H31 NM 'N3dO! fl 3011331 83030**' (N3ii3niawvva asaaaa aiz) HflMIVVM M*BBJ>s>nd ldlOA13H 'A 'dd N3Nnaa saaa™ 13Af13HSJ.VV>l „e!uoHdng" 'Nna NVA H fiq a3aw3id3S v wIl >irna3iin ONiAfiHHDSNl N3SS3T 3WVZH33T 30IH3Z30 1HD3 OZ DANKBETUIGING. Zeer gaarne zou ik allen die hun medeleven en belangstelling hebben betoond bij mijn priesterwijding en Eerste Plechtige H. Mis persoonlijk bedanken. Het was echter onmogelijk wegens de overgrootheid der belang stelling en de zeer beperkte tijd, die mij ter mijner beschikking stond. Daarom, mede namen mijn ouders mijn hartelijke dank. Feestcomité, buurtbewoners, schoolkameraden, Eerw. Broeders en jongens van de Missiebonden, en vele vrienden, moge God U om Uw edelmoedigheid zegenen. H. VAN HE1JST, Miss. v. d. H. Familie KAATSHEUVEL. ONDERTROUWD STEEF ADDINK en LENY SCHOLT, Huwelijksinzegening door den WelEerw. Heer Ds. W. C. van Burgeier, in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk op Woensdag 10 Sep tember a.s. te 3 uur. Vrijh.-Capelle, Hoogevaart D 8, Waalwijk, Winterdijk 8, 27 Augustus 1947. Toekomstig adres: Zutphensche weg 41, Dieren. Receptie van 7 tot 9 uur Waalwijk, Winterdijk 8, 30 Aug. '47 Vrijhoeve-Capelle, 6 Sept. '47. Daar het onmogelijk was aan allen die hun belangstelling getoond hebben bij het zoo smartelijk ver lies van ons Zoontje en Broertje NOLLEKE KLEIJNGELD, betuigen wij langs dezen weg nog onzen oprechten en hartelijken dank. M. KLEIJNGELD— VAN DISSELDORP en Kinderen. Waalwijk, Aug. 1947. Stationsstr. 85 Voor de vele blijken van belang stelling bij ons 25-jarig huwelijks feest ondervonden, zeggen wij langs dezen weg zeer hartelijk dank. Fam. M. C. RIJKEN- VAN DEN HOEK. Vrijhoeve-Capelle, Aug. 1947. Langs dezen weg zeggen wij familie, vrienden en kennissen en in 't bijzonder de V.V. WIT-ZWART hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk onddervonden. M. VAN BEEK C. H. VAN BEEK-DE ROOIJ Sprang, Aug. 1947. Oosteinde A 10 Hiermede betuigen wij onze harte lijke dank aan de Eerw. Zuster ASTERIA alhier voor de succesvolle opleiding tot Coupeuse waarvoor wij allen op het te Den Bosch gehóuden examen slaafden TREES BOELEN RIA HEUER JO AUSSEMS JO KLEINDIJK RIA KOPS. Kaatsheuvel, 22 Aug. 1947. BURGEMEESTER en WET HOUDERS van W A A L W IJ K maken bekend dat de gemeente-secretarie en de Kantoren en diensten der gemeente bedrijven op Maandag 1 September a.s., zijnde de dag, waarop te Waalwijk de verjaardag van H. M- de Koningin wordt gevierd, de ge hele d£g voor hei publiek zullen zijn. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk. Mevrouw Lambooy-Smeeis, Julianastraat 6 WAALWIJK vraagt voor dag of dag en nacht. GEVRAAGD wegens bijzondere om standigheden Hiermede betuigen wij onze harte lijke dank, mede namens weder zijdse familie voor de belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. Speciaal danken wij directie en personeel der Fa. DEKKERS, Hand schoenfabriek te Kaatsheuvel. A. LAROS H. LAROS—LAROS Kaatsheuvel, Aug. 1947. Soldaat J. H. Vermeer 4—III—II R. I. nummer 25,09,01,129 BALIKPAPAN (N. O. I.) wordt hartelijk gefeliciteerd op zijn 22sten verjaardag door Moeder. Wim Sjaan en Piet Piet Gerda Harry Jo Joke Riet Louis. Loonshoekje 47, Kaatsheuvel. voor halve dagen in klein gezin. Zelfstandig kunnende werken. Adres te bevragen aan 't Bureau van dit blad. Laat U jongen en oude hennen inenten tegen pokken en diphterie Het is nu de tijd. Komt U aantal even opgeven en wij komen ze bij U aan huis inenten a 10 ct. p. kip. JAN VAN RIEL Gasthuisstr. 19 Graan-, Zaad- en Vogelhandel KAATSHEUVEL. Te koop aangeboden in goeden staat. HEISTRAAT D 25 A, CAPELLE. Te koop: een Fornuiskachel en een Lampekap HEISTRAAT D 92 a, CAPELLE. ZOO JUIST ONTVINGEN! WIJ ONVERSLIJTBARE STERKE SCHOOLSCHOENEN. EEN RUIME COLLECTIE PANTOFFELS. WAT U IN ONZE ETALAGE NIET ZIET VRAAGT DAT EVEN BINNEN. Stationsstraat 51 A WAALWIJK. THE MUSIC FRIENDS o. I. van F. v. d. STRATEN spelen met een extra bezetting van 5 personen. DANSDEMONSTRATIES door Dansmeester C. N. VAN KOOTEN uit Haarzuilen. Vanaf 5 uur en verder den gehelen avond gelegenheid tot inschrijving voor de DANSCURSUS die half September aanvangt. MAANDAGAVOND ORANJE-BAL voor de wolwasserij, velfenbloterij, leerlooierij en pelsbereiderij. Zich te melden aan de fabriek van Bylandstraat 21.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5