NIEUWS UIT KAATSHEUVEL briëls tegen onze Waalwijken Kees de Ruijtèr. zullen zien spelen. Hier op komen wij nader terug. POSTDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Duffel. Afstand 78 km. Wind Nv- W. Duiven los 11 uur. Eerste duif snelheid 12.28.49 p. m., laat ste 10.71.92 p. m. De uitslag was als volgt: Joh. Verhagen 1, 8. 50, 52; H. v. d. Pennen 2; Th. Duivekam 3; A. Verhoeven 4, 80; Fr. Scnoe- mans Jr. 5; P. Timmermans 6; Zwaan 7; M. Verhulst 9, 21, 41, 54, 67, 78; A. Timmermans 10, 28; Jos Hensen 11; Fr. Schoemans Sr. 12, 65, 76; D. Kramer 13, 72; J. Brands 14; Schöffer 15; H. Knippels 16, 38, 51; Jan Hensen 17, 53; Th. de Ronde 18; P. Snoe ren 19; A. Stam 20, 23. 24, 31, 71; G. van Helvoirt 22, 40, 46, 60; L. de Bruin 25; A. Stokwielder 26; Jos v. d. Pas 27, 35, 59; J. L. Treffers 29; H. Pulles 30; M. Leij- ten 32, 47, 49, 58; J. Mulder 33; H. de Bruin 34, 56; Fr. v. Ger- ven 36; Jos van Bladel 37, 39, 55; P. L. Pullens 42, 79; A. Schuwer 43, 77; C. Verhulst 44; D. Tref fers 45, 70; J. L. Treffers 48; Jan v. Bladel 57, 79; C. Schuwer 61 B. v. d. Pennen 62, P. Willemsen 63, 69, 75; J. van Bokhoven 64, 68; D. v. d. Boomgaard 66; L. v. Dongen 73. J. L. Treffers le over- duif. Zondag hield bovengenoemde vereniging ook 'n wedvlucht van uit Hoek van Holland. Wind N.- W. Duiven los 10 uur. De eerste duif had een snlheid van 1083.68 m. p. m. Uitslag: C. Hamers 1, 15; A. Timmer mans 2: A. Stokwielder 3; C. Kamp 4, 7; Jan v. Bladel 5; A. Schuwer 6, 10; C. Schuwer 8, 16, 18; J. Verhagen 9; M. Leijten 11; G. van Helvoirt 12; A. v. Spijk 13, 17; P. Timmermans 14, 20; Jan Hensen 19. Hedenavond van 7-—8 uur in- manden voor Nationaal concours Parkestone (E.)Voor dit con cours kunnen ook buitenplaatsen inmanden. Vrijdagavond van 7—8.30 uur inmanden voor Vilvoorde. SCHIETEN LANGSTRAATSE SCHUTTERSBOND. Op het Zondag j.l. gehouden Concours van de L.S.B. te Baard wijk, bij café 't Vosje, werden de corpsprijzen als volgt behaald. Als bijzonderheid mag vermeld worden, dat St. Catharina uit Herpt, dit keer met het zestal uit kwam, bestaande uit de 73-jarige schutter C. de Kort met zijn vijf zoons. Hiermede wist Herpt ook wederom de 1ste prijs te behalen, zodat ze dit seizoen uit de drie concoursen ook driemaal de 1ste prijs haalde. Dat de 73-jarige C. de Kort het schieten nog niet ver leerd is, heeft hij in Baardwijk la ten zien door de 4e personele prijs te behalen uit 'n deelname van 92 schutters. Corpsprijzen: le pr. St. Catha rina, Herpt 18 punten; 2e pr. St. Blasius, Heusden 15 punten; 3e pr. St. Ambrosius, Baardwijk 14 pnt,; 4e pr. Prinses Juliana, Vlijmen 14 pnt.; 5e pr. St. Crispijn, Besoijen 12 pnt.; 6e pr. St. Jan Baptist, Kaatsheuvel 11 pnt.; 7e pr. O. L. Vrouwe Schutse, Elshout 9 pnt. Personele prijzen: le A. v. Ber gen; 2e F. Mulders; 3e M. Luij- ben; 4e C. de Kort; 5e J. v. d. Wiel; 6e Venis; 7e C. de Kort Jz.; 8e A. de Kort; 9e M. de Kort; 10e J. Baijens; lie A. de Kort; 12e L. van Balkom; 13e J. van Riel; 14e J. Verboord; 15e J. Bazelaar; 16e C. Elshout 17e H. Kops; 18e J. v. Huiten; 19e M. v. Oijen; 20e Th. Siegers; 21e A. Fitters; 22e G. de Kort; 23e F. Luijben; 24e P. Fit ters; 25e H. de Louw; 26e Th. Pullens; 27e G. v. d. Eijden 28e W. de Kort; 29e Th. Sperber; 30e E. de Haan; 31e L. Heijkants; 32e J. de Kort; 33e B. v. d. Griendt; 34e Joh. Klerks; 35e H. de Wilt; 36e L. Couwenberg; 37e A. van Huiten; 38e J. v. d. Weijenberg; 39e A. v. d. Gouw; 40e H. van Buul; 41e M. van Leeuwen; 42e L. Biinen: 43e L. v. Esch; 44e B. van Eggelen; 45e H. van Dongen; 46e K. de Hart: 47e Casteleins- prijs Jos van Huiten. Na afloop van het concours, dat een gezellig en vlot verloop heeft gehad, sprak dhr. Jos v. Huiten, voorzitter van de L.S.B. en van St. Ambrosius, een woord van dank tot alle deelnemers voor de trouwe opkomst en voor de goe de verstandhouding die er deze middag weer onder de schutters geheerst had. Hierna werden de prijzen door hem uitgereikt, ter wijl hij n extra woordje sprak tot de 73-jarige C. de Kort met zijn zestal, die deze middag wederom verschillende schutters 'n lesje hebben gegeven. 49STE JAARBEURS GEOPEND. Dezer dagen is de 49ste jaar beurs te Utrecht geopend. De eerste dagen zijn speciaal bestemd voor de bevordering van de .uit voer en voor het tot stand bren gen van transacties. De publieke belangstelling is daarom zo be perkt mogelijk gehouden, terwijl er ten gerieve van de buitenlandse gasten tolken en Franse en En gelse catalogi aanwezig zijn, zelfs rantsoenbonnen worden de vreem deling verstrekt gedurende zijn verblijf in Nederland. De beurs begint te klein te wor den en heeft een flinke uitbreiding zeer van node. Immers ruim 300 candidaten moesten worden teleur gesteld, terwijl de oude klanten hun ruimte zagen verminderen. De plannen zijn klaar, maar men krijgt geen vergunning! De Agrarische A.fdeling staat geheel in het teken der mechani satie. Het is zeer noodzakelijk de agrarische sector, die 50% van onze totale export bedraagt, de nodige weerstandskracht te geven tegen de druk die de lagere kost prijzen tengevolge van de mecha nisatie in andere landen uitoefe nen. Ook zijn er weer veel nieuwig heden en snufjes te bewonderen en verschijnen er steeds meer ar tikelen, die we bijna vergeten wa ren. DOOP VAN PRINSES MARIJKE. Het secretariaat van H.K.H. Prinses Juliana meldt, dat de doopplechtigheid van prinses Ma rijke op Donderdag 9 October in de domkerk te Utrecht zal plaats vinden. AUSTRALIË IN „COMMISSIE VAN DRIE". Australië heeft zijn verkiezing door de Indonesische Republiek tot lid van de door de Veiligheids raad voorgestelde commissie van drie die het conflict tussen Ne derland en de Republiek zou moe ten onderzoeken aanvaard. Nederlandse verliezen sinds „Caese lire". Het Nederlandse communiqué van heden meldt, dat sedert de order tot staking der vijandelijkheden op 4 Augustus, de Nederlandse verliezen blijkens gegevens van de militaire geneeskundige dienst bedragen105 gesneuvelden, 214 gewonden en 8 vermisten. Uitbreidingsplannen der Jaarbeurs stokten. Dr. F. H. Fentener van Viissingen, voorzitter van de Raad van Beheer van de Kon. Nederl. Jaarbeurs, heeft tijdens een persbijeenkomst een noodkreet laten horen inzake het steeds nijpender ruimtegebrek en het uitblijven van overheidsgoed- keuring tot uitvoering van de plan nen om in het ruimtegebrek te voor zien door o. a. het plaatsen van een vierde vast gebouw. Dr. Fentener v. Viissingen achtte door deze gang van zaken de Jaarbeurs in haar be staan bedreigd Voor de Najaarbeurs moesten 300 aanvragers afgewezen worden, maar ook aan de oude deel nemers kon niet zoveel ruimte toe gewezen worden als noodzakelijk is, waardoor een zekere ontevreden heid ontstaat voor de 50ste Jaarbeurs Op deze wijze gaat, aldus sprhet vertrouwen verloren en loopt de Jaarbeurs groot gevaar haar repre sentatief karakter tever liezen, waar door op de duur deelnemers zullen wegblijven. De uitbreiding van het terrein aan de Croeselaan is slechts een pro visorische oplossing. Tot het bou wen van een tweetal grote hallen, waaraan op dit terrein dringend be hoefte bestaat, kon tot op heden echter nog geen toestemming wor den verkregen van de overheid. De houding van het buitenland ten opzichte van de Jaarbeurzen steekt daar wel erg bij af, ofschoon ook daar materialenschaarste is. De Nederlandse Jaarbeurs raakt volkomen aan de grond en zal de strijd met het buitenland moeten opgeven aldus dr. Fentener van Viissingen, die er verder op wees, dat Nederland de uitvoer moet op voeren door productie, doch dat er dan ook gelegenheid moet bestaan om de productie aan de man te .brengen. Wanneer op het ogenblik de kans wordt verzuimd, zal er later geen gelegenheid meer zijn de achter stand in te lopen. Spr. achtte het zijn plicht, aan zijn mening bekend heid te geven, omdat aan de wor tels van de Nederlandse Jaarbeurs wordt geknaagd en z.i. het instituut der Nederlandse Jaarbeurs in zijn bestaan wordt bedreigd. Mr. J. Milius, directeur van de Jaarbeurs, het gesprokene onder strepend, zei nog, dat met het telkens neerzetten en weghalen van semi-permanente gebouwen tien duizenden guldens gemoeid zijn. DRUNEN. Sportdag. De R.K. J.B. en de Boerinnen- bond trokken Zondag met hun afd. Gymnastiek naar de Sportdag te Liempde waar zij mooie successen wisten te behalen. De R.K. J.B. be haalde de 2dé prijs in het algemeen klassement uitslag 100 Al. C. Vissers 12 sec. no. 1 J. v. Noort 13 sec. no. 4 C. v. Loon 13 sec. no. 5 Verspringen, J. Jehoel 4.70 Al. no. 4 Hoogspringen, J. v. d. Hoven 1.40 M. no. 7 Kogelstoten, J. v. d. Hoven 9.20 Al. no. 7 Als vrije nummer gaf de afdeeling Drunen door enkele van haar leden acrobatiek, welk bijzonder in den smaak viel en waardoor haar de eer te beurt viel van een bijzondere uitnoodiging op ae komende sport dag te Schijndel. De Dames-gym nastiekvereniging trok voor de eerste keer naar een sportdag, zij sloeg een goed figuur met vrije oefeningen en volksdansen. Meerseldreef. Op Zondag 21 Sept. zal de processie van Meerseldreef naai'de genoemde genadeplaats vertrekken met ongeveer 200 deelnemers. Voetbal A.s. Zondag begint voor D.V.C. de competitie. Haar eerste wedstrijd zal zij gaan spelen in Heusden. D.V.C. hou ie dit jaar taai en veel succes HEUSDEN. A. de Graag hoopt op 13 sn 14 September deel te nemen aan het Bevrijdingstoumool, uitgeschreven door de Damvereniging „Tivoli" te Eindhoven. Dezer dagen ontving de heer W. Schreuders alhier de tijding dat hem bij koninklijk besluit het Kruis van Verdienste was toege kend voor zijn dapper gedrag in Mei 1940. HAARSTEEG. Zondag 7 September j.l. werd het laatste bondsconcours gehou den voor 1947 van de Langstraat- se Kruisboogbond, op de banen van „Na Arbeid Vermaak", ge vestigd Café J. v. d. Akker, Ma liskamp' te Rosmalen. Uitslag: Corps, le zestallen: Onderlinge Vriendschap, Haar steeg 580 punten; Na Arbeid Ver maak, Rosmalen 552 punten; Ro- zenjacht, Vlijmen 526 punten; Al doende leert men, Herpt 513 pun ten. Corps, 2e zestallen: Onderlinge Vriendschap 530 pt.; Rozenjacht 501 pt.; Na Arbeid Vermaak 476 pt.; Al doende leert men 435 pt. Corps 3e zestallen: Rozenjacht 346 pt.; Onderlinge Vriendschap 195 pt.; Na Arbeid Vermaak 152 punten. Hoogste schutter Sjef van Bij- nen, Haarsteeg, 102 punten. Koningskruis A. van Dungen, Haarsteeg 99 punten. Rozenprijs dagprijs J. Verha gen, Rosmalen, 4 rozen. Personele prijzen: le prijs K. v. d. Meijden, Vlij men 23 pt.; 2e Sjef van Bijnen, Haarsteeg 23 pt.; 3e J. Verhagen, Rosmalen 23 pt.; 4e G. van Hoof, Rosmalen 23 pt.; 5e J. Coppens, Rosmalen 23 pt.; 6e H. Verhagen, Rosmalen 23 pt.; 7e A. de Kort, Herpt 22 pt.; 8e H. Henskens, Vlijmen 22 pt.; 9e A. van Vugt, Vlijmen 22 pt.; 10e L. Verhagen, Rosmalen 22 pt; lie M. Verha gen, Rosmalen 22 pt.; 12e J. Ver hoeven Jr., Herpt 22 pt. Het concours is prachtig ge slaagd, waarvoor dan ook de voorzitter van de Bond de heer Jac. Timmermans, een hartelijk woord van dank bracht aan Na Arbeid Vermaak en verder aan de supporters die prachtige ereprij zen hadden geschonken. Verder deelde de voorzitter nog mede dat ook 't Kruisbooggezelschap „Heidebloem" te Schijndel heden tot de Langstraatse Kruisboog- bond is toegetreden. Verder wer den nog door verschillende voor zitters der aangesloten verenigin gen dankwoorden gesproken. Damclub „Ons Genoegen" exit. Door de huidige omstandighe den, n.l. het in militairen dienst oproepen, heeft Damclub „Ons •Genoegen" alhier zulk 'n zware aderlating moeten ondergaan, dat haar ledental onder het vereiste kwantum is geraakt en het besluit is genomen om de vereniging te ontbinden. Ook een oorlogsslacht offer dus. Materiaal en ambitie zal door onze K.A.J.-afdeling worden overgenomen, hoewel ook hier het zwaard van Damocles dreigt in de vorm van keuring en oproep. Vergadering K.A.B. Vrijdagavond kwam de K.A.B. afd. Haarsteeg in het parochie huis voor een vergadering bijeen. In zijn openingswoord drukte de voorzitter de heer L. v. d. Heijden zijn tevredenheid uit over de op komst en' spoorde hij de aanwezi gen aan ti£>uwe leden van de vereniging te blijven. De steun- actie voor de K.A.J. verdiende, aldus de voorzitter, de volle be langstelling, evenals de vrijwillige stuiversactie voor Herwonnen Le venskracht. De heren P. Kok en C. v. d. Linde stelden zich herkiesbaar om in het comité zitting te nemen. Binnenkort zouden er formulie ren verstrekt worden, door middel waarvan men zich op kon geven voor het ziekenfonds. De leden werden aangeraden zich bij hun eigen ziekenfonds aan te sluiten. Nadat was medegedeeld dat men de leden behulpzaam zou zijn bij het invullen der aanvrage nooduitkering Ouderdoms-verze- kering en een. schrijven betreffen de uitkerigg militaire dienst was voorgelezen, werd de vergadering gesloten. Felle brand te Haarsteeg. Bij het dorsen van koren op het erf van Wed. Nicolaas Kok, liep Dinsdagmiddag een wagen met stroo achteruit tegen de benzine motor van de dorsmachine, de ge volgen waren ernstig; het stroo werd door vonken aangetast en stond weldra in lichte laaie, aan gewakkerd door de wind greep het vuur snel om zich heen en deelde zich mee aan het woonhuis en de schuur. Aan het redden viel nauwe lijks te denken. Het aangrenzend perceel, boerderij en schuur van landbouwer A. van Esch onderging weldra eenzelfde lot, gelukkig kon de brandweer van Haarsteeg en Vlijmen, die met een .flink aantal stralen de vuurzee aantastte door het nathouden van de huizen aan de overzijde van de straat, voor komen dat de brand naar hier oversloeg, nochtans vielen 4 hooi en korenschelven en een schuurtje van den landbouwer C. van Esch aan het vuur ten prooi. Ook de dorsmachine van den loondorser H. van Beurden brandde af, alsmede een wagen met stroo midden op straat. Een zeer talrijk publiek was ge tuige van deze felle brand, die voor de getroffenen een ware ramp beteekent. Vooral de bedrijfsinventaris en voorraden van de Wed. Kok waren zeer waardevol. Wanneer zullen deze boerderijen weer uit de as herrezen zijn NlÈUWKUIJK. Onweer. Tijdens het onweer dat Zater dagavond boven ons dorp woed de, werden van den landbouwer H. Doremans twee in de weide lopende runderen door het hemel vuur getroffen en gedood. VLIJMEN. Monumenten-actie. Eindstand 4 Sept. '47 310.64 Opbrengst collecte ko peren huwelijksfeest fam. de Gouw 8.25 Eindstand 8 Sept. '47 318.89 - In onze parochie zal van 20 tot 28 September ene H. Mis sie gepredikt worden. Tijdens de ze dagen zullen alle openbare ver makelijkheden verboden zijn. Vlijmense Boys zet a.s. Zon dag de competitie in met een be zoek aan Zaltbommel. SPRANG-CAPELLE. Zaterdag 13 September des avonds 7 uur hoopt voor de Ger. Gem. aan de Hoogevaart alhier op te treden de heer v. Dijke, the ologisch student te Rotterdam. SPRANG. Geref. Kerk. Tot acfininiscrateur def Geref. Kerk, in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer J. de Boer, is door de Kerkeraad be noemd de heer A. Derck- sen. Chr. Zangvereniging. Het Geref Kerkkoor al hier (directeur de heer P. Christ) zal naar wij verne- nemen worden omgezet in een Chr. Gemengde Zang vereniging, onder de naam „Looft den Heer". CAPELLE. Aan 't Nationaal Schaak- tournooi ter gelegenheid van het Jubileumfeest van de 's-Hertogenbossche Schaak vereniging werd door drie leden van onze schaakclub „De Vrije Pion" met succes deelgenomen. De heer J. Benschop wist in zijn groep de eerste prijs te behalen met twee winst, partijen uit drie wedstrijden en de heer L. Stein even eens een eerste prijs met twee winstpartijen en één remise uit drie wedstrijden. Dhr. C. Quirijns werd in zijn groep derde. Deze uit slag is nog des te eervoller voor hen, omdat zij speel den in de eerste klasse, waardoor zij hun krachten met sterkere tegenstanders te meten hadden. -- De in 't café Gové-v. d. Haart gevestigde post duivenvereniging De Lucht vaart hield met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Duffel (B) met de volgende uitslag Adr. Spierings 1, 6, 9, 14, 16, 34; M. van Peer 2, 27, 38; P. Nieuwenhuizen 3, 29; J. van Doornik 4, 17, 22; J. Meter -5, 36, 37; H. van Gampen 7, 10, 24, 25; B. Pols 8; St. van Peer 10, 20; J. van Heumen 12; M. Ver- duin 13, 15, 39, 40, 41; Adr. Blom 18. 30: J. Ro- senbrand 19. 21, 23. 26; M. Treffers 28, 35 en W. Ha- verhals 31, 32, 33. De uitslag van de met jonge duiven gehouden wed vlucht vanaf Compiegne (Fr) luidde als volgt: Adr- Klootwijk 1. 7, 8; B, Pols 2, 4; M. van Peer 3, 6 en C. Broeks 5. Voor de a.s. Zaterdag te houden TBC. vlucht moe ten de duiven Vrijdagavond tussen 7 en 9 uur in het clublokaal worden ingekorfd terwijl diezelfde avond ook de constateurs ter regeling moeten worden meege bracht. Gaarne herinneren wij er nog aan, dat aan deze lief— dadigheidsvlucht de duiven van alle in Sprang-Capelle woonachtige duivenliefheb- bers kunnen deelnemen en we wekken hen op zoveel mogelijk duiven in te man den voor deze vlucht, hoe meer duiven, des te groter het bedrag, dat vrij komt voor de tbc-bestrijding door de vereniging „Het Groene Kruis'* voor de gemeente Sprang-Capelle. We vernemen, dat de prijsuitreiking van deze vlucht Zaterdag 20 dezer zal plaats hebben, zoodat Niet alleen 't chagrijn van de pijn, Uw rheumatische pijnen met alle gevoigen slopen voortdurend aan Uw hele gestel. Daarom moet ge U er tegen te weer stellen. Met Kruschen Salts. Duizenden deden dat vóór U en zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen hun gaf. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U. De aansporende werking van Kruschen doet Llw bloed sneller stromen; de schade lijke zuren, die zich anders gaan vastzetten, worden medegenomen en verwijderd langs natuurlijke v/eg. Dat is het geheim van Kru schen en daarom is het ook voor U de remedie om weer helemaal de oude te worden, fief en fit en vrij van pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Dro gist. zij, die hoewel zij dit voor nemens waren, nog geen prijs voor dit mooie doel beschikbaar hebben gesteld, hiertoe ook in de loop van de volgende week nog ge legenheid hebben. - In de Ned. Herv. Kerk alhier werd een collecte gehouden voor de Herv. Geref. Evangelisatie-arbeid te Tilburg, welke f255.15 opbracht. RAAMSDONKSVEER Het monteren en bedrijfsvaardig opstellen der ophaalbrug over de Donge te Willemsveer, nabij Raams- donksveer is voor een bedrag van f 15.229.16 gegund aan C.V. Bouw en Montagebedrijf te Rotterdam. GEERTRUI DENBERG Burgerlijken Stand GEBOREN. Adrianus A A zv A A G du Pont-Verbunt, Johanna H H dv J H van Uijen-de Hees, Johannes F J M zv F W M Fabrie-Bogaers, Arentje M dv C A de Waard-Pruij- sers, Johannes G zv J G van Gils- Dekkers, Wilhelmina P A M dv N Langeveld-Luiten, Cornelia C dv J H Thijssen-Rasenberg, Anna B W dv H S Langen-Schlindwein, Maria H E dv C B J Kioet-v Uijen Anna E A dv H W Gussinklo-Navis, Sa lomo V/ zv H W Gussinklo-Navis, Johannes A M zv J Gallé-van Steijn Adrianus C P zv P van Meer-van Langerak, Bernardus zv M Flipsen- van Wingerden, Laurina C A M dv P W Brooijmans-Loos, Francina M dv J M Zijlmans-Radings. GEERTRUIDENBERG. Zondag vond in de N.H. Kerk alhier de bevestiging plaats van de nieuwe herder en leraar de Eerw. heer Dr. W. M. Kalmijn. De belangstelling was enorm, zelfs een 50-tal oude mede-stu denten uit Utrecht waren met een speciale bus gekomen om dit ver beven moment van hun oud-col lega mede te maken. Het orgel werd bespeeld door een organist uit Utrecht. De bevestigingspredicatie werd gehouden door Ds. D. Kalmijn die tot tekst hiertoe Jesaja Hoofdstuk 62 vers 6 had genomen. De hand oplegging had plaats door Ds. v. d. Plas, Ds. Plomp (consulent), Ds. Visser, zijn oude voorganger in deze gemeente en Ds. D. Kal mijn. Des namiddags om half drie hield Ds. W. M. Kalmijn zijn in- trede-predicatie. Als tekst hier voor had hij gekozen Jesaia Hoofdstuk 62 vers 11Na zijn pre dicate werd hij toegesproken door consulent Ds. Plomp, Ouderling Hofman en burgem. Bianchi. Zowel bij de morgendienst als bij de namiddagdienst was 't oude monumentale kerkgebouw geheel gevuld. Na de dienst werd door de ge meente de nieuwe herder en leraar toegezongen mét psalm 134 vers 3 „Dat 's Here zegen op U neder daalt." Zondagmiddag had alhier op het R.K. Sportterrein de ontmoe ting plaats tussen Right-Oh I en Wagenberg. 'In de eerste helft toonde Right- Oh zich spoedig de meerdere. Al hoewel Right-Oh met 3 invallers speelde, ging de rust in met .2—0 voor Right-Oh. Na de rust ech ter waren het Wagenbergers, die voortdurend in de aanval waren en de stand wisten te brengen op 3—2, doch inplaats dat hierdoor onze jongens werden ontmoedigd, zette het hun aan en wisten zij na een stevige strijd met een 5—2 overwinning uit 't veld te komen. Kajotters „studie weekends". Zaterdagmiddag j.l. trok ken een 20 tal Kajotters van Loon op Zand-Kaatsheuvel en Berkdijk naar het Land van Kleef te Loon op Zand waar het eerste van een 3- tal stadie weekends werd gehouden. Om vier uur had de ope ning plaats, waarbij aanwe zig waren Aalm. Braam en Frater Directeur Damiaan uit Loonopzand. Terwijl de stralende zon de aarde verwarmde, werd in een der koele bossen ter plaatse de eerste inleiding gegeven door P. v. Beers over ,,de K,A J. en 't vraag stuk der jonge arbeiders". De tweede inleiding over ,,de taak der diverse func tionarissen in de K.A.J. werd gegeven door J. Klis. Na deze geestelijke inspan ning werd het inwendige van de jonge mannen ver sterkt Terwijl het 's avonds bliksemde, donderde en re gende, hield districts-aal- moezenier L. van Helvoirt in de boerderij van Kuij- pers een inleiding over ,.Gods leven-ons leven". Na iedere inleiding wer den door de Kajotters vele vragen gesteld. Na een ge zellig samenzijn waarbij zang en declamatie het hoogte punt was, werd deze dag met gebed gesloten. Om half zeven woonden Zondagmorgen allen de H. Mis bij in de kerk van Loonopzand. Na 't ontbijt werd door L. Broeders een inleiding gehouden over „Beleefdheid, orde, netheid en tucht", waarna allen de Hoogmis bijwoonden. Om half twaalf hield Jac. Stok- kermans een inleiding over ,,Hoe worden wij leider in de K.A.J." Hierna werd het eerste geslaagde studie weekend gesloten, waarna de jonge mannen vol ent housiasme om eensleider in de K.A.J. te mogen worden huiswaarts keerden. D.E.S.—Fluks 1-0. Als laatste oefenwedstrijd voor de a.s. competitie had DES het Dordtse Fluks als tegenstander gekozen. Vóór de wedstrijd marcheerden alle Senioren en Junioren onder de tónen van pittige muziek het grote voetbalterrein op, waar een filmoperateur klaar stond om een en ander te „vereeuwigen". Op het middenveld sprak de DES- voorzitter de heer Smit, een woord van,opwekking tot alle leden, in verband met het begin van de competitie op Zondag 14 Sep tember a.s. Hierna sprak de geestelijk ad viseur pastoor de Klijn, die zich bijzonder richtte tot de nieuwe DES-leden, die hij allen persoon lijk het DES-shirt overhandigde. Tenslotte koos het le elftal haar aanvoerder voor het nieuwe sei zoen. Met bijna algemene stem men werd Jo v. d. Ven wederom gekozen. Hierna kon de wedstrijd een aanvang nemen. In de eerste helft was Fluks iets sterker, vooral technisch was zij de thuisclub de baas, maar zij kon het niet' tot doelpunten brengen. Ook in de DES-voorhoede ging het, wat schieten betreft, niet zo best. In het algemeen zocht men het doel te hoog. Trouwens, in het andere geval bleek herhaaldelijk dat Fluks over een keeper beschikte met uitzonderlijke capaciteiten. Direct na de rust wisten de Westelijken hun overwicht nog enigszins te handhaven, maar ge leidelijk nam DES het initiatief over en in het laatste kwartier was de thuisclub zelfs heer en meester. Cor Soeterboek wist ein delijk na aangeven van v. Nieuw- stadt het eerste en enige doelpunt te maken. Hoewel zich later nog enkele fraaie kansen voordeden, wist de Dordtse achterhoede met haar keeper aan het hoofd, ver dere doelpunten te voorkomen. Al met al was het een zeer nuttige oefenwedstrijd met vooral technisch goed spel. DUIVENSPORT De K.C.C. vloog Zondag met late jonge duiven van uit Duffel. De eerste duif werd geconstateerd om 11,59,57. De 70 eerste prijs winnaars waren 1 L v d Wouw2, 35 Chr v Heeswijk3, 49 H Emmers 4, 31 J P Brou wers 5, 8 M v Boxtel 6 Th Voogd742, 70 Cor Laros 9, 61 Cv Wanrooij 10,32 A Priems 11 H Dek kers 12, 37, 54 A Schrau- wers; 13 Klis; 14,33,46 Jan v Riel15,67 J v Kuijk 16 G v d Linden H17 H Couwenberg18 A v d Hoven; 19, 27 M v Best; 20, 29, 41 C Snoeren 21 M v d Velden 22, 50 Jan Laros 23 J v d Linden 24, 55 Jac Hoevenaars 25 M Snoeren 26 A Snoeren B28 A Brouwers 30 H Hesselmans34 Th Net ten 36 L Hamers38 A v d Ven 39 W v d Ven 40 Th v d Ven 43 Alb Laros44, 53 A de Bie 45, 60 M v d Velden47 Th Kooien 48 G Kemme- ren 51 A Snaphaan 52 J Bergmans56, 65 A Snoeren H57 G Lens- veld58 J Broeders 59 L v Ree62, 66 A Pijnen burg 63 A v Wanrooij Sp 64 L de Bondt68 Jac v Heijst65 M Brokx69 Jan Vesters. Met oude en vroeg jonge duiven werd eveneens vanuit Duffel gevlogen. Eerste duif 12.0.9. De eerste 70 prijzen werden gewonnen door 1 Th v d Ven 2 P Ligt- voet; 3, 60 A. Brouwers 4, 62 M Mesch5, 9, 33, 37 J Kemmeren 6, 56 M v Boxtel7 A L v Wan rooij8 M Lensveld10, 16, 18 Ant Hoffman 11, 67 W Oomes12 G Ligt- voet13 G v d Linden H 14, 15, 70 P v d Velden 17, 23, 26.39,50 Jan Muij- zelaar19 Jos v Heijst', 20, 47 C Labee21 G Ak kermans, 22 Ben v Heesch 25, 45 W v d Ven27 J v d Linden Kr.28 A van Dinteren 29 D Donders 30 M. Ligtvoet31 Jos Op perman 32, 36, 49, 66 Jac v Dongen', 34 Th Voogd; 35 Adr v Boxtel38 A Montee 40 L Hamers41 Jac v Riel42, 61 M Kern- meren 43 C Labee44 Jac Hoevenaars 46 H Net ten 48 Jan Hoevenaars 51 Ant Heijs 52 A Snap haan 53 Gvd Linden H 54 Alb Laros 55 Jan Laros; 57 Joh Couwenberg 58 Jan v Riel59 Jos Opperman 63 L v d Velden 64 M v Best65 A Schrauwers 68 Chr v Heeswijk69 L Mosselveld. Biljartspori. Zondag 14 Sept. a.s. om 7 uur n.m. worden in café L. v. Berkel de prijzen uitgereikt van 't grote biljarttournooi door de vereniging ,,Na Arbeid Sport" ter gelegen heid van haar jubileum georga niseerd. De uitslagen zijn: le Afdeling: le pr. K.O.T. 1 Kaatsheuvel. 2e pr. W.B.C. 1 Waalwijk. 2e Afdeling: le pr. H.B.S. Waalwijk. 2e pr. D.E.S 1. Kaats heuvel. 3e pr. Korenbloem, Til burg. 3e Afdeling: le pr. D.E.S. 2 KaatsJieuvel. 2e pr. W.B.C. 2 Waalwijk. 3e pr. Ons Genoegen Kaatsheuvel. Zaterdag j.l. vingen in cafe v. Berkel de Bekerwedstrijden aan tussen D.E.S. en N. A.S. te Kaats heuvel en „Het. Centrum" te Loonopzand. Uitslag: Na Arbeid Sport W. Emmers 100 19 brt. J. de Nijs 100 30 brt. H. v.d. Heijden 100' 26 brt. H. v.d. Heijden Jr 100 46 brt. H. Balvers 100 38 brt. L. Arks 100 24 brt. 600 183 brt. Het Centrum G. v. d. Kaa 75 19 brt. J. de Jong 71 30 brt. Mols 51 26 brt, Nieuwenhuijzen 87 46 brt, W. v. Noije 41 38 brt. v. d. Schoot 16 24 brt. 341 183 brt Bel Banto naar het Concours. Dezer dagen verscheen de feestgids van de natio nale zangwedstrijd welke gedurende vijf dagen van de maand September in het Kurhaus te Scheveningen wordt gehouden. Bel Canto komt in dit grote concours waaraan bij na 100 koren deelnemen, met het gemengd koor uit in de afdeling uitmuntend, heid. Alleen in deze afde ling zullen niet minder dan elf koren om den erepalm strijden. Het verplicht koor werk werd voor deze gele genheid gecomponeerd door Piet Zwager en is ge titeld „Het Hazegrauwt"'n gedicht van Guido Gezelle. Als vrij nummer zingt Bel Canto Middernacht" van J. P. J. Wierts. Voor supporters is er nog gelegenheid de reis mee te maken mits vóór Zondag 14 September aanmelding hier van plaats vindt bij de Voor zitter van Bel Canto. AGENDA Donderdag II Sept. 8 u. n m. Rep. Gem. Koor Bel Canto. Zaterdag 13 Sept. 8 u. n.m. Apollo Theater. Zondag 14 Sept. 6.30 en 9 u. Apollo Theater „Vloei baar Goud". Toegang 18 j. Zondag 14 Sept. 7 u. n.m. Prijsuitreiking Biljart tournooi „Ons Genoegen" bij L. v. Berkel. Maandag 15 Sept. 8 u. n.m. Rep. Harm. Apollo. Maandag 15 Sept. 8 u. n.m. Rep. Gem. Koor Bel Canto. Arbeidsbureau. Bieden zich aan Een leerlingwinkelbediende. Een kantoorjuffrouw. Een dagmeisje. Gevraagd Een verstelnaaister. LOONOPZAND. Duivensport Zondag hield de postduivenver- eeniging „De Luchtbode" een wed vlucht vanuit Duffel over een afstand van 65 K.M. Deelname 1ÜU duiven, los 11 uur. De prijzen werden be haald als volgt H. v.d. Linden 1, W. Vera 2 13 17, A. van Leeuwen 3 32, P. v.d. Velden 4 8 22 25, A. Beerends 5 19, W. van Riel 6 11, C. van Dongen 7 26, A. Verschuren 9 24 31,C. Schapendonk 10, H. Beunis 12 29.J.Monsieurs 14 M. v. d. Velden 15 16, Jac. Vera 18 J. v. d. Velden 20, G. Vermeer 21, W. Wouters 23, Gebr. Nieuwenhui zen 27 34, J. Snoeren 28, E. Dan- nenberg30, C. v. d. Velden 33. Overduif Gebr. Nieuwenhuizen. Oude duiven Duffel. W. Vera 1 3 7, H. v. d. Linden 2, A. Beerends 4 M. v. d. Velden 5, L. v. d. Sanden 6, J. Frijer 7. Junioren Duffel. J. Vera 1 2, G. v. Berkel 3 7, L. van Loon, Overduif L. van Loon. Hardhandigheid. Dezer dagen kregen enkeie fa brieksarbeiders van de Fa. Baeten tijdens den schafttijd een kleine on- eenigheid, waardoor den arbeider Boons zijn makker B. een danige klap met een flesch op het hoofd toediende, waardoor een gapende hoofdwonde ontstond, zoodat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. R K V.V. Uno Animo. A.s. Zondag gaat de competitie weer beginnen en de tijd van oefen wedstrijden is hiermede verdwenen. Uno beschikt wederom over een nieuw speelterrein, hetwelk voor eenige weken officieel in gebruik is genomen. Voor a.s. Zondag heeft Uno Ani mo I een uitwedstrijd op haar pro gramma staan en wel tegen R. K. R.F.S.V. Wij houden ons aan de aloude spreuk, Unojongens de eerste klap is een daalder waard. Veel succes. WAALWIJK Aanbesteding Bi] de publieke aanbesteding op 3 Sept. '47 van een Houtschilruimte voor rekening van Dirks van Oers en onder Architect Stan Konings te Tilburg is de uitslag alsvolgt: C. Sprengers, Tilburg f 10.625.- F. Couwenberg, W'wijk f 10.598.- F. Naaijkens, Tilburg f 10.400.- J. Hoogendoorn, W'wijk f 10.290.- M. A. v. Tongeren, Tilburg f 10.000.- W. A. v. d. Verstappen, Tilburg f 9.992.- M. Kleljngeld, Waalwijk f 9.580.- Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Gouden jubileum K.O.B. Dinsdag werd in Den Bosch in tegenwoordigheid van ruim 1200 leden en vele genodigde het gouden jubileum gevierd van de Katholieke Ondeiwijzersbond. Na een Pontificale H. Mis in de St. Jan recipieerde het bestuur in Casino waar velen hun opwachting kwamen maken. 'sMiddags werd de grote feestver- gadering gehouden waarbij Z. Hoog Eerw. Exc. Mgr. Mutsaerts en Z.Exc. Min. Gielen tegenwoordig waren. Namens Z. H. de Paus dankte Mgr. Mutsaerts de Kath Onderwij zers en reikte hij aan de Voorzitter de heer A. v. Delft en de Secretaris de heer Hilgers het gouden erekruis Pro Ecclesia en Pontifice uit. Hij vroeg de Onderwijzers de schone kans te benutten om van de kinderzielen schone en fermemensen te maken. Ook Min. Gielen sprak zijn vol doening uit over dit jubileum en Prof. Dr. Verberne besprak de emancipatie van het onderwijs. OFFICIËLE PUBLICATIE. 9 September. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend uitreiking nieuwe bonkaarten. In de week van 15 tot en met 20 September geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 15 September Nieuwkuik zelfverzorgers alle letters Dinsdag 16 September Vlijmen zelfverzorgers A t.m L Woensdag 17 September Vlijmen zelfverzorgers M t.m Z Donderdag 18 September Kaatsheuvel zelfverzorgers A t.m L Vrijdag 19 September Kaatsheuvel zelfverzorgers M t.m Z Zaterdag 20 September Heusden zelfverzorgers A t.m E. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitreiking verschenen publicatie in dit blad.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5