NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. A H T Leijtens van 's-Bosch J Smit van Hilversum G V A Smets van Leuven -r- M M Triest van Vogelwaarde K L Tjia van Amsterdam J 'P T Hombergen van Groesbeek A J Verhoeven van Vlijmen W A A van Buren van Oss A Verhof en kinderen van Drunen G van Schijndel van Hilver sum AC van Rijsewijk van Nuenen ca. AM Vloed- graven uit Hoogland 'AA W Aleven van Doetinchem L H Kho van Beverwijk H J van de Ven van 's-Bosch M J W Kavelaar van Vught H G J Raaijmakers en ge zin van 's-Bosch M L M van den Broek van Tilburg AC Fijan van Rotterdam A van der Vloet en echt- gen. van Haarlem J P van Oldenbeek van Utrecht J M van Poele van Tilburg. Vertrokken: L J A Slaats en echtgen. naar Loonopzand J Bannet naar Loonopzand W J Knoop naar Soerabaja J A H de Bont naar Ossen- drecht M N J T Teurlings naar Rosmalen J J Damen naar Raamsdonk H J Ales- sie naar Amsterdam H de Leeuw naar Amsterdam A H H Huijsmans naar Loonop zand G E Strik naar Dru nen H C Scholt naar Rhe- den HP Kroot naar Loon opzand J W Dollekens naar Tilburg AM Verhoeven naar Amsterdam M G F Slaats naar Haarlem A B M Nuijten naar Haarlem J A L Verstijnen naar Wehl Gld. A J G M Verstijnen naar Wehl Gld. M A H M F Lambooy naar Vaals J E Hofman naar Deventer A M Claessen naar Asten J T Maas naar Zeeland N.B. H F J Jansen naar Venlo J S Wigant naar Maasdam J Brouwer naar Heeren veen. VUGHTSE GEÏNTERNEERDEN POETSEN DE PLAAT! Vrijdagochtend omstreeks 10 uur zijn twee geïnterneer den uit het kamp Vught, die met een aantal anderen werk zaam zijn aan de kabellegging voor de telefoon in onze ge meente, n.l. zekere van Leu nen uit Zotermeer en de sta tenloze Boers van hun arbeid vertrokken. Ze zijn door één der dammen naar de Winter dijk gegaan en vervolgens aan de Overlaat op de bus naar 's-Bosch gestapt. Waar de heren gebleven zijn en of ze weer gesnapt zijn, weten we niet, wel dat het in 't geheel geen kunst is van een dergelijke tewerk stelling onder dergelijke be waking te ontsnappen! CONCERT ST. CRISPIJN. De harmonie St. Crispijn heeft 1.1. Zaterdagavond het publiek een concert aange boden in de kiosk op het Raadhuisplein en daardoor duidelijk gedemonstreerd hoe zij, ondanks de moeilijkheden van verschillende aard in deze tijd gestadig voorwaarts gaat. De belangstellign van het publiek was goed te noemen, hoev/el dit groter had kun nen zijn, daar het meeleven met. 't plaatselijk muziekcorps zeker een algemeen belang genoemd mag worden. Er werd onder leiding van de heer G. Duijvelaar een goed concert gegeven,, dat grote waardering vond bij 't publiek, dat dit initiatief van St. Crispijn zeer op prijs stel de. ORGANISTEN-KRING. Woensdagavond dus mor genavond om 8 uur wordt in de Hervormde Kerk van Waalwijk een zang- en im provisatie-avond gegeven door de Organistenkring Sprang-Capelle e.o. Organist voor die avond is Piet van den Kerkhoff, voor Waalwijk geen onbekende. Hij begeleidt de* samenzang, improviseert voor-, tussen- en naspelen, terwijl hij aan het slot een improvisatie zal geven over een hem op te geven thema. Voor zangers en muziekliefhebbers een al leszins aantrekkelijke avond. Het bestuur van de Orga nistenkring verwacht grote toeloop. De toegang is geheel vrij. BENOEMD. De heer W. de Rooy is be noemd als onderwijzer aan de nieuwe B.L.O.-school in Til burg Noord. FABRIKANTENKRING. In de laatste vergadering van de Fabrikantenkring „Langstraat" werd besloten een schriftelijke enquête te houden onder de leden, be treffende deelname aan een eventuële Nijverheidstentoon stelling. Thans wordt als re sultaat daarvan meegedeeld, dat 't dagelijks bestuur heeft moeten concluderen, dat op voldoende medewerking van de zijde der industrie, in deze tijd niet gerekend kan wor den. Ook de Waalwijkse bond van Schoenfabrikanten zou tot dezelfde conclusie geko men zijn. Als wij een opmerking mogen maken, dan zouden wij willen vragen of de en quête wel juist gesteld was. Wij menen dat het vooralsnog niet ging over de vraag van „deelname" aan deze tentoon stelling, maar wel of men principieel iets voelde voor de plannen en de opzet der initiatiefnemers; de vraag van „deelname" komt o.i. in twee de instantie. GEMEENTERAADS VERGADERING. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Waal wijk op Donderdag 25 Sept. 1947, te 19.30 uur ten gemeen tehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notu len der vorige vergadering 2. Ingekomen stukken. Van de Ged. Staten: a. Goedkeuring» raadsbe sluit d.d. 27 Maart 1947 tot verkoop van grond aan de stichting „Nij verheidsschool voor Waalwijk e.o." b. Goedgekeiird raadsbe sluit d.d. 31 Juli 1947 tot wijziging ener geld lening met de N.V. Al gemene Levensverzeke ringsbank te Rotterdam c. Goedgekeurd raadsbe sluit d.d. 28 Aug. 1947 tot het aangaan ener geldlening ad. 150.000. d. Goedgekeurd raadsbe sluit d.d. 31 Juli 1947 tot wijziging ener geld lening met de N.V. Le vensverzekering Mij. „De Nederlanden" van 1845 te 's-Gravenhage. Van de vereniging „Waal- wijks Belang": Verzoek om toekenning van een subsidie ten be hoeve van een te houden fokvee-dag. 3. Voorstel inzake rentever laging van geldleningen, (nrae-advies nr. 79). 4. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 28 Au gustus 1947 tot het aan gaan ener geldlening ad 150.000.—. 5. Benoeming ener commis sie van advies, ter uitvoe ring van artikel 8, eerste lid, der woonruimtewet '47 (prae-advies nr. 80). 6. Voorstel inzake aankoop van grond ten behoeve van de aanleg ener zwem-in- richting en eventueel van sportterreinen (prae-ad vies nr. 81). 7. Voorstel inzake vermenig- vuldigingscijfer Onderne mingsbelasting 1948 (praé- advies nr. 82). 8. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 29 Mei 1947 inzake het aan vragen van rijksvoorschot- ten en bijdragen voor de bouw van 85 arbeiders woningen en beschikbaar stelling van een deel van die voorschotten aan de Woningbouwvereniging „Baardwijk" voor de bouw van 28 woningen aan de Baardwijksestraat, alsme de voorstel tot verkoop van gronden aan die straat aan genoemde vereniging (prae-advies nr. 83). 9. Voorstel tot het beschik baarstellen van een crediet voor de bouw van een zg. Bungalow en tot het aan vragen van een rijksvoor- schot en -bijdrage daar voor (prae-advies nr. 84). MAASKANTSE FOKVEE-DAG TE OSS. Te Oss is onder grote deel name van alle dorpen uit de streek een Maaskantse Fok- vee-dag gehouden. De belang stelling en de deelneming was zeer groot en algemeen was men van oordeel dat zulk een streek-fokdag van het aller grootste belang was voor de fokkerij. Binnenkort kunnen wij hier in Waalwijk een Langstraat- se Fokveedag, naar wij ver trouwen met deelname uit al le plaatsen van de Langstraat, bewonderen en deze zal een duidelijk beeld geven van de betekenis van de vee-fokkerij in de Langstraat, zowel van zwart- als roodbont slag. KAATSHEUVEL. Benoemd. Als Kommies der Directe Be lastingen te Veghel is benoemd de heer M. L. Gubbens, onze oud plaatsgenoot. Hondensport. De Vereniging „De Trouwe Hond" alhier organiseert op het terrein van de M.A.St. nabij café Vugts de Kampioenwedstrijden van de Kring Vught. Deze wed strijd wordt gehouden op Zondag 5 October a.s. De deelnemers zijn de honden de heren: J. Brekel- mans, J. Hamers, J. v. d. Kaa, J. Timmers, H. van Nieuwstadt en H. Schoenmakers te Kaatsheuvel en A. Ravenstein en A. Verhoe ven, Waalwijk. Biljartsport. De biljartvereniging K.O.T. ge vestigd bij den heer J. van Dun, speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de vereniging K. N. A. te Dorst. De uitslag was: K.N.A.—K.O.T. v. Gooi—P. Vloemans 64—125 Geerts—W. Kamp 68—150 v. Gooi—J. v. d. Kaa 200—180 v. Mook-C. Soeterboek 200—- 44 Totaal 532-499 Hoogste serie v. Mook Dorst 94, W. Kamp, Kaatsheuvel 47. Hoogst waarschijnlijk brengt Dorst een tegenbezoek in Kaats heuvel op 8 Oct. a.s. Supportersclub D.E.S. De Supportersclub D.E.S. hield Zaterdagavond in de zaal van den heer J. van Dun haar jaarverga dering. De opkomst was zeer goed en hieruit alleen bleek reeds, dat er weer veel belangstelling is voor wat DESK in het komende seizoen gaat presteren. De verslagen van secretaris en penningmeester werden uitge bracht, waaruit de gezonde toe stand van deze supportersvereni ging naar voren kwam. Besloten werd een club vlag aan te schaf fen en aan DESK een groot sco- ringsbord te presenteren. Voor de komende uitwedstrijden werd een reisgelegenheid ontworpen, welke alle supporters in de gelegenheid stelt de uitwedstrijden op een con- fortabele wijze,mee te maken. K. J. M. V. De K.J.M.V. gaat haar -winter- programma openen met een ver gadering op Dinsdag 23 Septem ber in haar clublokaal bij den heer Joh. Smit. De jonge middenstan ders worden opgeroepen cm trouw op deze eerste seizoenavond pre sent te zijn. Een gezond leven in onze Jonge Middenstand kan niet anders dan de organisatie van de Middenstand zelf ten goede ko men. Onze Jongeren. Voor de derde maal wordt het winterprogramma van de organi satie „Wij Jongeren" ingeluid. Het strekt de Kaatsheuvelse Jongeren tot eer, dat zij zich rijp tonen voor vorming en ontwikke ling. Waar Paus en Bisschoppen telkens blijven aansporen tot een degelijke vorming, daar rnag met trots op de organisatie „Wij Jon geren" worden gewezen. Individu eel kan deze taak en de plicht nog beter worden begrepen, als ieder alle persoonlijke bezwaren opzij weet te zetten en trouw de avonden meemaakt, dus de orga nisatie voorbereid. Op Vrijdag 26 September wordt gestart met een spreekbeurt in de zaal van den heer Joh. Smit van niemand min der dan Jef de Brouwer, de hoofd redacteur van Oost-Brabant, uit Eindhoven, over „De Brabantse Jongeren in Nederlands Verband". Alle Jonge Middenstanders, Jonge Boeren en Jonge Arbeiders en daarnaast ook de adspirant Voor trekkers der Verkenners, worden op deze avond verwacht. Districtsvergadering Biljartbond. In Euphonia werd Zaterdag de jaarvergadering gehouden van het District Langstraat van de Ne derlandse Biljartbond. De Bonds- consul de heer M. Bekers maakte deze vergadering mede. Uit de verslagen bleek, dat momenteel 28 verenigingen bij het district zijn aangesloten. De heren Kommers en L. v. Berkel werden in het be stuur herkozen, terwijl de ontsta ne vacatures werden aangevuld met de heren F. Elshout, Waal wijk, Fitters, Waspik en M. van Wanrooij, Kaatsheuvel. Als afge vaardigden door de Bondsverga dering, die dit jaar te 's-Bosch wordt gehouden, werden gekozen de heren W. Kamp en M. van Wanrooij, Kaatsheuvel. De lid maatschapskaarten van den Bond werden op de vergadering uitge reikt. Bij de rondvraag kwamen enige klachten ter tafel, welke het bestuur in zijn nieuwe samenstel ling in de toekomst hoopt te voor komen. Medegedeeld werd, dat de districtscompetitie zo spoedig mo gelijk zal aanvangen. Om de Wisselbeker. De wedstrijd om de wis selbeker tussen N.A.S. Kaatsheu vel, D.E.S., Kaatsheuvel en het Centrum, Loonopzand, werd ver volgd met een ontmoeting tussen de biljartclub het Centrum, Loon- op-zand en D.E.S., Kaatsheuvel. De uitslag van deze ontmoeting was: G. v. d. Kaa—H. Soeterboek 92-100 de Kort-G. v. d. Linden 100— 73 G. d. Jong-G. v.d. Velden 84—100 v. Nieuwenhuizen— J. v. d. Hout 81 100 Mols—A. v. d. Gouw 90—100 v. Noye—J. v. d. Ven 55—100 Totaal 502-573 Het Centrum—D.E.S. 2—10. Uitslag N.A.S.—D.E.S.: W. Emmers—H. Soeterboek 80-100 J. d. Nijs-G. v.d. Linden 100— 87 M. v. d. Heijden Jr.— G. v. d. Velden 41-100 H. v. d. Heijden Sr.— P. v. Laarhoven 61 100 H. Balvers-J. v. d. Hout 100—100 Th. Arks-A. v. d. Gouw 100— 68 Totaal 482-595 N.A.S.—D.E.S. 5-7. Bel Canto. Donderdag a.s. hoopt Bel Canto een generale repetitie te geven waarop alle liefhebbers van voca le muziek gelegenheid hebben de koorwerken te beluisteren, waar mede het Gemengd Koor Zondag 28 September in het Kurhaus te Scheveningen in de afd. Uitmun tendheid aan de zangwedstrijd uit geschreven door het Haags Tram mannenkoor deelneemt. Agenda: Maandag 22 Sept. 8 u. n.m. Rep. Harm. Apollo. Maandag 22 Sept. 8 u. n.m: Rep. Gem. Koor Bel Canto. Dinsdag 23 Sept. 7.30 u. n.m. Oefenavond E.H.B.O. i. d. school. Dinsdag 23 Sept. 7.30 u. n.m. Café J. Smit vergadering K.J.M.V. Woensdag 24 Sept. 8 u. n.m. Apollo theater: Spionne in de Schaduw. Woensdag 24 Sept. 7.30 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 25 Sept. 8 u. n.m. Ge nerale rep. Gem. Koor Bel Canto. Vrijdag 26 Sept. 8 u. n.m. Café J. Smit „Wij Jongeren". Spreker Jef de Brouwer. LOON OP ZAND. Genoveva Tournooi. Zondag had in onze paro chie een grote bijeenkomst plaats van de diverse vereni gingen van het Genoveva - gilde. Om ongeveer 11 uur ar riveerde de Leidster van het District van het Gilde, w.o. K'heuvel, Berkdijk, Raams- donksveer, Made en Loon op Zand. Ruim 150 jonge meis jes waren bijeen voor een „Tournooi-dag", om elkaar hier te bekampen in opdrach ten, w.o. spel, volksdans, zang declamatie en acteren. De eerste prijs was de Ge- noveva-Gilde Wimpel, die met qnkele punten voorsprong door de afdeling Loonopzand behaald werd. Ook het vorig jaar was onze afdeling met 't hoogste aantal punten uit het strijdperk getreden, zodat zij thans de wimpel voor de 2e maal in hun bezit hebben. Het openingswoord werd gesproken door de geestelijk Adviseur de Zeereerw. Heer Pastoor Schoenmakers, die allen een y#n harte welkom in onze parochie toeriep en zich verheugde Over de goede onderlinge samenwerking en opvoedingsgezindheid van de jonge meisjes. Terwijl alle meisjes druk bezig waren om de hun opgelegde opdrachten te vervullen, kwam onver wacht de Directeur van de Diocesane Bond van het Ge- noveva-Gilde uit Vught de zaal binnen, die eveneens een kort woord sprak. In de namiddag werden de opdrachten uitgevoerd, waar voor een neutrale jury was aangesteld. Er werd prachtig werk geleverd. Om 6 uur werd een speci aal Lof gecelebreerd voor alle aanwezige meisjes, welke te vens de lofzangen uitvoerden. Een propaganda-tocht door ons dorp wekte grote belang stelling. De vriendschap tus sen de verschillende Gilde's onderling, is ongetwijfeld door deze mooie dag verste vigd. Collecte T.B.C. De collecte voor het Brab. Verplegingsfonds bracht de som van 101.52 op. Naar het concours. Door de Kon. Erk. Harmo nie werd in de j.l. Maandag gehouden vergadering beslo ten deel te nemen aan het Nationaal Muziekconcourt te Amersfoort op een der Zon dagen van November. Onder leiding van de heer K. Mo lenschot uit Tilburg zal als verplicht nummer in de Su perieure Afdeling worden uit gevoerd, Le Cid, Grand Ope ra, in het Arr. van F. Degrez en als vrij nummer de Ouver ture „La Retour au Pays" van F. Mendelssohn. ST. JOACHIMMOER. Rijsport. Een ongelooflijke drukte kenmerkte Zondag j.l.- de grote belangstelling voor het Landelijk Concours Hippique, gegeven door de R.K. Rijver - eniging „Liefhebbers voor Rijsport" alhier. Uit alle om liggende streken kwamen de ruiters toegestroomd. De deel name bestond dan ook uit ruim 250 personen. Ondanks het slechte weer mag dit concours in de ruim ste zin van 't woord geslaagd heten. De uitslagen werden als volgt vastgesteld: Demonstratie 8-tallen, zwaar. 1. Oirschot te Oirschot. 2. Taxandria te Dussen. 3. St. Antonius te Riel. 4. Prinses Marijke te Huiten. 5. Juliana te Bavel. Klasse middel. 1. Wilhelmina te Gilze. 2. St. Odulfus te Best. 3. Echo I DrunenElshout. 4. St. Lam- bertus te Ud.enhout. 5. Kapelle Ruiters te Tilburg. Klasse licht. 1. De Echo II te Drunen Elshout. 2. Berkdijk te Berk dijk. 3. Prinses Marijke te Dongen. 4. Spona te Tilburg. 5. St. Lambertus II te Uden- hout. Jury-leden achttallen zwaar v. Dooren en de Leijer. Jury-leden achttallen mid del: v. Bilsen en A. Reijnen. Jury-leden achttallen licht: A. Luikx e Individuele 1. A. v 68l/2 pnt. Oirschot 66 Iiaaren, Til u: van Gestel, 5. W. Verst( punt. 1. A. Hof|u: 67 V2 pnt. 2 vel 66J^ pi Dongen, 65 driks, Gilze Haaren, Til 1. C. v. 74 pnt. 2. J gen 73 pnt Goirle, 73 Udenhout, Corput, Juryleden Brouwer; Licht: Bakk t 1 Hu e; Eenspan: 1. A. v. 2. Butten, Riel, Enscho' pik. 5. W. Juryleden de Brouwer Sto 1. Pullen: Hoofden, Di A. IJpelaar. dressuur, zwaar, erven, Oirschot A. v. d. Staak, pnt. 3. C. van ürg 66 pnt. 4. A. Dussen 65V2 pnt. jnen, Berkel 60H iddel. jizen, Moergestel Jos Dannen, Ba- 3. C. Loonen, pnt. 4. Jos. Hen- 63 pnt. 5. N. van urg, 8V/2 pnt. jcht. ooij, Loonopzand Bastiaanse, Don- 3. A. Vermeer, t. 4. C. v. Haaren pnt. 5. W. v. :n, 71 pnt. zwaar: H. de riddel: v. Putten; in koudbloed. Waalwijk. 2. A. rg. 3. C. v. d. 4. G. Brabers, i C. Simons, Hel- Eenspani 1. F. v. Tu 'Remie, Tilb iHoofden, Des (Loonopzand.) voirt. j Juryleden Moonen, v. Bil sen en Leemns. ,n n Landbouw- tuij iaarden. Sande, Boxtel. r lburg. 3. J. van 4. A. Smits Was- Tjurlings, Tilburg. L. v. Doorn, H. in A. IJpelaar. lenspel. Drunen. 2. van ilst. 3. P. Brekel- mans, Drunn. 4. A. Oomen, Bavel. 5. Engelen, Dorst. 6. C. v. d. Doek, Goirle. Sprin concours. 1. Timmeifnans, Best, 3 ft. v. d. Hout, Hul- :ec. 3. A. Rutten, 5 sec. 4. A. Ver- 4 ft. 68 4/5 sec. Tilburg 7 ft. 90 Moonen en Lee- 75 sec. 2. A. ten, 4 ft. 62 Bavel, 4 ft. meer, Goirle 5. v. Haaren sec. Juryleden mans. Patroullespringen. 1. H. Nuijen, Bavel. 2. W. Vogels, Tilbtrg. 3. E. Stokker- mans, Tilburg. 4. C. van Rooij, Loonopzand. SPRANG-CAPELLE. Dinsdag 13 September des avonds 7.30 ur hoopt voor de Ger. Gemeeite aan de Hoge- vaart voor e gaan de heer Hegeman, theologisch student te Rotter dan. Donlerdag 2*5x Sept. Chr. Geref. 1 erkdienst aan de Hogevaart. Spreker is Ds. Tolsma. Ai ïvang half acht. Fo :veedag. Van de locale fokveedag, die idag, alhier gehou- wij in het volgend /erslag te kunnen Patria. iekvereniging „Pro >rang-Capelle hield g vanaf haar club- n wandeltocht naar /ia Dongensevaart alwaar enigen tijd :n vervolgens over laar Sprang, km. lange route leden in de beste gisteren, Maai den is, hopen nummer een geven. SPRANG. Prd De Gymna Patria" te S Zaterdagmidd; lokaal alhier ei Kaatsheuvel, naar Waspik, werd gerust, Capelle terug De ruim 2 werd door all orde afgelegd. N.E.O. Zaterdagmiddag speelde N.E.O. 1 een uitwedstrijd tegen Sparta, Vrijhoeve-Capelle, op het terrein aldaar. Na een spannende match wist N.E.O. dé puntjes mee naar huis te nemen.'De uitslag was 1-0 in het voordeel van N.E.O. N.E.O. II speelde op het terrein van S.D.O. alhier een competitiewedstrijd tegen het der de elftal van S.D.O. en won met 5—0. Op het terrein van N.E.O. had een ontmoeting voor de com petitie plaats tussen N.E.O. 3 en Sparta 3, welkt match door de thuisclub met 4—3 werd gewon nen. N.E.O. maakte Zaterdag dus wel een bijzonder goede beurt. CAPELLE. De Motorsportvereniging „Ma rijke" hield j-1. Zaterdagnamiddag vocy haar leden ter sluiting van het sportseizoen de wisselbeker- sterrit, die hoewel men het aantal deelnemers groter had verwacht, uitstekend geslaagd mag worden genoemd. Aan het Bruggetje te Vrijh.- Capelle, waar de deelnemers met één min. tussenruimte startten voor het 63 km lange traject, bracht dit sportgebeuren evenals bij vorige gelegenheden een grote bedrijvigheid, mede door de over weldigende belangstelling van de zijde van het publiek, doch des ondanks liep alles vlot van stapel. Hoewel het parcours, dat eerst in Westelijke richting leidde om ten slotte in het Bossche Veld bij café ,>De Hut", waar de finish bleek te liggen, te eindigen, voor de deelnemers nogal eens moei lijkheden opleverde en aanleiding gaf tot vergissingen en het maken van fouten, betuigden over het al gemeen allen hun grote voldoening over de tocht en de organisatie er van. Na vaststelling van de uitlsag bleek de wisselbeker voor één jaar in het bezit te komen van de heer J. Treffers Azn. te Sprang die over 't gehele parcours slechts 5 strafpunten had bekomen. De 2ë prijs werd behaald door dhr. Dubbelman te Raamsdonksveer met 7 strafpunten en de 3e door dhr. G. Konings te Capelle even eens met 7 strafpunten. Na het uitreiken van de prijzen, hetgeen de voorzitter, de heer G. N. van Achterberg op de hem eigen wijze met een toepasselijk woord deed, werd deze sport middag met een ere-ronde van alle deelnemers door een gedeelte der gemeente besloten. In tegenwoordigheid van tal van belangstellenden had j.l: Za terdagavond in het café Cové-v. d. Haart de uitreiking der prijzen plaats van de Zaterdag te vor'en door de postduivenvereniging „De Luchtvaart" georganiseerde lief- dadigheidsvlucht ten bate van de T.B.C.-bestrijding door de vereniging „Het Groene Kruis voor de gemeente Sprang-Capelle. Nadat de keurcollectie prijzen, verbruiksartikelen, luxe- en ge bruiksvoorwerpen, waren bezich tigd, heette één der leden van het comité van organisatie van deze vlucht de aanwezigen hartelijk welkom en bracht hij dank aan de Sprang-Capelsed uivenliefhebbers, die door hun massale deelname 't hunne er toe hebben bijgedragen deze vlucht te doen slagen. Te vens dankte hij de gemeentenaren, die door het schenken van een prijs of door het geven van een geldelijke bijdrage voor aankoop van prijzen hun steentje bijdroe gen. Tenslotte sprak hij de-hoop uit dat deze eerste liefdadigneids- vlucht na de bevrijding door meer dere en met steeds stijgend suc ces, gevolgd zou worden. Na de uitreiking der prijzen, naast de ere-prijs, een keukenuit- zet, welke gewonnen werd door de heer M. Mesch, een honderd tal, bleeft men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. Naar we vernemen zal een flink netto-bedrag aan de vereniging „Het Groene Kruis" kunnen wor den afgedragen. De in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonschendijk gehouden collecte voor deop te richten Streek H.B.S. op Prot. Chr. grond slag voor de Langstraat en om geving heeft 118,23 opgebracht. WASPIK. 40-Jarig bestaan der Boeren leenbank en de N.C. Boeren bond afdeling Waspik. Vrijdag 10 October a.s. zal de Boerenleenbank de dag j herdenken dat zij 40 jaren 1 bestaat. Tevens bestaat de N.C. Boerenbond afd. Was pik, 40 jaren. i Op Maandag 13 October i zullen beide feesten door Be stuur en leden worden ge vierd in hotel van Iersel al hier. Wij hopen hierop later terug te komen. Henry Belletable. I Genoemde vereniging hield een dezer dagen haar jaar vergadering in café Frans iMeeren alhier. j Na opening door de vopr- zitter de heer W. Savelkous, werd overgegaan tot het uit brengen van een financieel jaarverslag door de secreta ris der vereniging. Na onder zoek door een hiervoor aan gestelde commissie, werden boeken en bescheiden goed gekeurd. Daarna werd een jaarver slag uitgebracht betreffende de prestaties en werkzaam heden der vereniging in het afgelopen verenigingsjaar. Vervolgens werd overge gaan tot het verkiezen van twee bestuursleden. Volgens rooster traden thans af de heren W. Zijlmans en R. v. Dongen. Met grote meerder heid van stemmen werden ge noemde heren wederom cot bestuurslid herkozen. De agenda vermelde even eens het kiezen van een voor zitter. Daar de aftredende voorzitter de heer W. Savel kous zich niet meer herkies baar stelde, werd tot stem ming van een nieuwe voor zitter overgegaan. Met meer derheid van stemmen werd tot voorzitter gekozen de heer C. J. van Hoorn. De scheidende voorzitter dankte de aanwezige leden voor hun medewerking en 't gestelde vertrouwen geduren de zijn voorzitterschap en sprak de hoop uit dat de ver eniging onder haar nieuwe voorzitter een nog grotere groei en bloei tegemoet mocht gaan. De heer C. van Hoorn richt te zich in een kort woord tot de aanwezige leden en dankte hun voor het in hem gestelde vertrouwen en vroeg hun al ler medewerking. Hij zeide zich met al zijn persoonlijk heid te geven aan het wel en wee der vereniging. Na een bespreking aangaan de het komende wintersei zoen, sloot de voorzitter de vergadering. Opbrengst collecte P.B.S. De onlangs gehouden col lecte van de Prins Bernhard Stichting in deze gemeente, bracht 189.80 op. W oningbouw vereniging. Onder leiding van Burgemeester Couwènberg werd op het gemeen tehuis een vergadering gehouden om te komen tot vernieuwing en heroprichting van de Woning bouwvereniging „Volksbelang". Een nieuw bestuur werd samen gesteld en zal gevormd worden door de heren: M. van Dongen, voorzitter, L. Kuijsters, vice-vz„ W. A. de Glas, A. J. Tabbers, L. Verduijn, A. C. Kamp en N. v. d. Rijken, leden. Tot administrateur werd aan gewezen dhr. Rombouts, gemeen te-ontvanger alhier, terwijl uit het bestuur nog een secretaris zal worden gekozen. Het nieuwe bestuur staat voor een belangrijke taak, zowel ten opzichte van woningen, die thans reeds aan de vereniging toebeho ren, als de woningen, die dit jaar 'werden gebouwd en volgens de plannen in de komende jaren ge bouwd zullen worden en welke door het gemeentebestuur even eens aan de woningbouwvereni ging zullen worden overgedragen. Op de eerste plaats zal net nieuwe Bestuur er voor moeten zorgen dat de statuten opnieuw worden vastgesteld en aan H. M. de Koningin ter goedkeuring wor den ingezonden. Brand. Vrijdagmiddag brak brand uit in een graanschelft van den heer B. Smits te Waspik-boven. De onmiddellijk geallarmeerde brand weer was spoedig ter plaatse, doch door te weinig druk op de waterleiding kon niets worden uitgericht. De motorspuit welke een uur te voren bij een proefne ming nog had gewerkt, weigerde. De inmiddels gewaarschuwde brandweer uit Waalwijk was spoedig ter plaatse en was het vuur snel meester. Naar wij vernemen wordt de vermoedelijke oorzaak gezocht bij de graanschelft werkende dorsch- machine. RAAMSDONKSVEER. Dammen. De 14e en 15e ronde van de Onderlinge Damcompetitie van „D.G.V." werden gespeeld. De uitslagen waren als volgt: J. Overgauw—J. Steigenga 1 1 J. C. Schott—G. v. Erk 1 1 Jac. Dirven—J. Steigenga 0—2 J. Overgauw—G. v. Beek 1—1 G. v. Erk—G. v. Beek 1 -1 Tom Zwets—C. v. Strien 2-0 J. C. Schott—Tom Zwets" 2-0 De afgebroken partij tussen H. Blom—G. v. Beek werd gewonnen door H. Blom. Met het oog op de a.s. com petitie van de Ned. Dambond zal er twee avonden per week ge damd worden. Ongeval. Vrijdagmorgen j.l. gebeurde er bij de I.G.B. bij Keizersveer een ongeluk dat nog tamelijk goed is afgelopen. Toen een Bredase werkman, ge bruik makende van een auto-ge- nisch lasapparaat, zijn werk wil de hervatten, sloegen er plotse ling vlammen uit, waardoor hij ook zelf vlam vatte. Gelukkig wist hij het vuur te doven, maar moest daarna met brandwonden aan handen en gelaat naar het Zieken huis alhier worden overgebracht. Na verbonden te zijn, kon hij naar huis vervoerd worden. VOETBAL. NEDERLAND- ZWITSERLAND. Weinigen van de 50.000 toe schouwers in het Stadion zul len, toen met de stand 11 de rust aanbrak, gedacht heb ben aan. zo'n grote overwin ning der Nederlanders. Daar voor was in de eerste helft 't spel der onzen niet doortas tend genoeg; we zagen aardi ge momenten van goed sa- menspél in de voorhoede en de oneindige combinaties der Zwitsers, maar grote dingen waren er niet gebeurd; die waren blijkbaar gereserveerd voor na de rust. In het begin van de tweede helft plenste de regen neer en werd zelfs het spel even ge staakt, wat een unicum mag worden genoemd in de voet balsport. Op het doordrenkte terrein en met een loodzware bal wist het Nederlandse elftal zo opportunistisch te spelen, dat zij nog 5 maal de Zwitserse achterhoede wist te passeren. Het spel wordt in 't eerste half uur door beide partijen te kort gehouden. Na 30 mi nuten spelen schiet Rijvers over het doel, Corrodi gooit de bal in, van Dijk vangt hem op, geeft een goede pass aan Lenstra en deze aarzelt geen moment, 10. Als er nog een naar minuten in de eerste helft te spelen zijn, weet Fat- ton Kraak te passeren en is de stand gelijk, 11. Hier mede breekt de rust aan. De tweede helft begint di rect met een Zwitserse aan val, maar zonder succes. Len stra weet dan de bal te pak ken te krijgen, plaatst zuiver voor en Wilkes zet z'n hoofd onder de bal en het is 21. Dan krijgen we een stortbui en het spel wordt even on derbroken. Na de hervatting zijn de Nederlanders direct in het offensief, van Dijk trekt ten aanval, neemt ook Wilkes mee, maar Rijvers weet met een strak schot te scoren, 31. Nogmaals stormen de Oranje-mannen op het Zwit serse doel af en dan is het Drager die weet te scoren, 4—1. Er zijn nog 10 minuten te spelen als Amado onverwacht een keihard schot lost en Kraak daarmee gepasseerd is, 4—2. Dan maakt de Vroet hands in het beruchte gebied, maar de paal brengt redding. Nu pakken de Nederlanders weer flink aan en Rijvers die de bal van Wilkes ontvangt weet weer prachtig te doelpunten, 52; twee minuten daarna breekt Wilkes alleen door en is het 62. Met deze stand komt het einde en heeft Ne derland verdiend met 62 van de Zwitsers gewonnen. R.K.C.NOAD 2—5. RKC benutte de vrije com petitie-Zondag om op uitno diging van de v.v. Waspik, aldaar een vriendschappelij ke wedstrijd te spelen tegen een combinatie van NOAD uit Tilburg, in verband met de opening van een nieuw voetbalterrein. Alhoewel RKC technisch ver de meerdere was in de eerste helft, was het toch NOAD dat met de rust de lei ding had met 21. Nadat RKC na een half uur spelen de score opende met een mooi doelpunt, kon NOAD door een vrije schop gelijk maken, terwijl we even voor rust de midvoor van NOAD een mooi doelpunt zien scoren Na de hervatting kon mede doordat een onweersbui er goed spel onmogelijk maakte, Noad nog 3 maal doelpunten, terwijl RKC slechts eenmaal het net wist te vinden, zodat het einde kwam met een 52 overwinning voor de NOAD- lui. ATHLETIEK. Dubbele Juliana-zege in Stiphout's 5 K.M. Nationale bevrijdingsloop. De zo langzamerhand tradi tioneel geworden 5 K.M. Be vrijdingsloop van Stiphout ging Zondag onder grote be langstelling zowel van lopers als publiek. De D-klasse zag 27 lopers aan start. Direct na het begin nam de Juliana- man Jac. van Hilst de leiding in een tempo, dat weinig twij fel omtrent de uitslag over liet. Regelmatig vergrootte hij dan ook in prachtige stijl zijn voorsprong, om tenslotte ge heel onbedreigd de finish als eerste te passeren in de goede tijd van 14 min. 31 sec. Max van Beijnen, die even eens een uitstekende race liep en eerst in de tweede helft danig op kwam zetten, werd tweede met een tijd van 15 minuten 10 sec. Bezetten de Waalwijkse rood-gelen dus in deze klasse de beide ere plaatsen, in de categorie R was het succes niet minder. Het was hier K. de Folter die van de 20 lopers de ere-palm voor zich opeiste. Aanvanke lijk verbleef hij in de achter hoede, doch nagelang hij meer meters in de benen kreeg, ging hij resoluut over al zijn tegenstanders heen, zodat reeds voordat het einde in 't zicht kwam, de strijd in zijn voordeel beslist was. In de juniorenklasse A zorgde tenslotte de jeugdige Ant. van Ravenstein voor een compleet Juliana-succes, door als goede tweede binnen te komen. De gedetailleerde uitslagen zijn: 5000 M. D-klasse: Winnaar Jac. van Hilst in 14 minuten 31 sec. 2e. Max van Beijnen in 15 min. 10 sec. 5000 M. E-klasse: Winnaar K. de Folter in 14 min. 36 sec. 7e. J. Klêrx in 15 min. 50 sec. 1500 M. A-junioren: 2e. A. van Ravenstein in 5 min. 50 seconden. WINDHONDENRENNEN. Zondag hadden op 't RKC- terrein de Zuidelijke kam- pioenschapsrennen plaats voor Greyhounds en Whip pets. De uitslagen komen in 't volgend nummer. HAAGSE BOM-SURPRISE KWAM VOOR. In het gebouw van de Ho ge Raad te 's-Gravenhage werd Vrijdagmorgen een aan vang gemaakt met de behan deling met de door militairen voorbereide en uitgevoerde bom-aanslag aan de Prinsen gracht 266 op Sinterklaas avond van het vorige jaar. Het bleek dat men met een complot te doen had, waarbij negen militairen, waaronder de Kapitein Baron van Heem stra, de commandant van de 9 militairen, betrokken wa ren. De beschuldiging luidde: Moord, poging daartoe, op zettelijke vrijheidsberoving en overtreding vuurwapen- wet. Sergeant de Boer had het verschillende betrokkenen doen voorkomen alsof het een goed nationaal werk was. Er bestond, aldus hem, n.l. een organisatie met het doel men sen uit de weg te ruimen die het wettig gezag ondermijn den. De Boer was via Kapi tein v. Heemstra in contact gekomen met enkele leden van de toenmalige P.O.D. Op een van deze bijeenkomsten werden overste Goedewagen en kolonel Drost „erg fout" genoemd. Kapitein v. Heem stra verklaarde dat hij niet wist dat de aanslag die dag zou geschieden. Hij erkende echter contact te hebben ge had met de Boer en rappor ten van de betreffende be sprekingen te hebben aan hoord. Hij ontkende dat hij geweten zou hebben voor wie de bom men bestemd waren en wan neer deze zouden worden be zorgd; wel had hij de termijn voor Kerstmis horen noemen. Een zestal andere mede plichtigen kwamen eveneens voor het hekje. Nadat Vrijdagmorgen de auditeur militair requisitoir in de 9 zaken had genomen en de verdedigers aan het woord waren geweest, werd als eis gesteld: Tegen kapitein baron van Heemstra werd 15 jaar en 3 maanden, sergeant de Boer 11 jaar en 6 maanden, korpo raal Peterse 9 jaar en soldaat Haastricht 1 jaar geëist. 2,0 September. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend: Zeep voor Artsen, Verpleegsters, Verloskundigen, Kraamverzorgsters, Melkveehouders en Slagers. De aanvraagformulieren MD. 233-51 ter verkrijging van zeep en waspoeder door bovenvermelde categoriën voor de 11e en 12e periode 1947 (29 September tot én met 22 November), welke betrokkenen bij de- laatste uitreiking werdeq ter hand gesteld, dienen uiterlijk op Zaterdag 4 October a.s. bij de plaatselijke distributiedienst (zitdagen) te worden ingeleverd. Degenen, die voor deze periode reeds een aanvraagformulier inleverden, behoeven zulks niet opnieuw te doen. Aanvraagformulieren, welke na 4 October, doch vóór 26 October worden ingediend, komen in het algemeen niet meer voor de volledige verstrekking in aanmerking. Na 26 October kunnen geen aanvragen meer worden gedaan. Voor het alhalen der bonnen zal t.z.t. een oproepbericht worden gezonden. Hierbij dienen de stamkaarten van be langhebbenden (voor melkveehouders alleen het hoofd van hét bedrijf) te worden overgelegd. Nieuwe aanvraagformulieren kunnen eventueel bij de plaatselijke distributiedienst (zitdagen) worden verkregen. AANVRAGEN BIJZONDERE ARBEID. Voor zover de naamlijsten van collectieve en individuële aanvragen voor toeslag wegens bijzondere arbeid voor de 11e en 12e periode 1947 (29 September tot en met 22 No vember) nog niet zijn ingeleverd, bestaat hiervoor alsnog gelegenheid tot uiterlijk 27 September a.s. bij de plaatse lijke distributiedienst (zitdagen). Voor nieuwe aanvragen kunnen eveneens tot bovenge noemde datum formulieren worden afgehaald en ingele verd. Bij inlevering van deze laatste formulier©* moeten de distributiestamkaarten van alle betrokken arbeiders worden overgelegd voor het geval de werknemer, waar voor wordt aangevraagd, reeds éérder toeslag genoten heeft, moet bij de aanvraag zijn bewijs van afschrijving worden ingeleverd. De werkgevers worden verzocht de naamlijsten en nieu we aanvragen vóór of op de gestelde datum in te leveren, daar het niet tijdig indienen tot nadeel van de betrokken werknemers kan strekken.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4