UIT DE PROVINCIE. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL SPORT. dat van de zijde van Waal wij ks burgerij voor deze, zij het sobere, belangrijke ge beurtenis meer belangstelling zou bestaan. Rest ons nog te vermelden dat de Gidsen en Verkenners voor de afzetting zorg droe gen. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. „PER LUCHTPOST". Als je een soldaat „per luchtpost" verliefd maakt op je zus die verloofd is, kan dat rare complicaties met zich me debrengen. Norman Krasna laat ons in zijn blijspel „Per Luchtpost" zien hoe het Ame rikaanse meisje Miriam Wil- kens, leuk gespeeld door My- ra Ward, hiertoe kans ziet .en waar dat toe leidt. William Seawright ontvangt van haar brieven en gedichten (liefst 61) op naam van haar zus Ruth, verloofd met Albert Kummer. Als dan luit. Seaw right op verlof komt, wil Ruth die korte tijd niet voor hem bederven en besluit zij maar 'n spelletje te spelen. Bill is echter een doortastend man die 't meent en verloofde Al- bert moet met lede ogen aan zien hoe 't tenminste voor de één echt is, totdat 't spelletje schijnt uit te zijn, maar ten slotte toch nog uitloopt op 'n huwelijk-in-2-minuten Sea- wright-Wilkens. Nog ingewik kelder maken het de strubbe lingen van 't verloofde paar Chuck Vincent (vriend van Bill) en Martha Seawright (zus van Bill), 't Ouderpaar Wilkens ziet alles zich in zijn huis afspelen en heeft er zijn aandeel in: zij hebben hun kijk op de zaak, schikken zich in de loop der dingen en Wil kens Sr. verbindt op een dag twee paren in de echt. En om dan allen te noemen, 't dienst meisje vervult keurig haar plicht en matroos Harol Klob- bermeijer geeft de klap op de vuurpijl door op het laatste nippertje, als 't „drama" zich heeft voltrokken, te komen vertellen dat hij 75 brieven „per luchtpost" heeft ontvan gen op naam vanRuth. Het stuk gaat niet diep, we zouden haast zeggen: is Ame rikaans-oppervlakkig, maar 't heeft velen een zeer genoeg lijke avond bezorgd. Op de opvoering past het praedicaat: voortreffelijk. Zij was in echte blijspel-sfeer, luchtig en vlot: Cor Ruijs en Sara Heijblom als het beza digde echtpaar Wilkens, in wier huis zich alles afspeelt; Lies de Wind als de dochter Ruth die in zo'n moeilijk par ket komt; we noemden al Myra Ward, het idealistische bakvisje dat de schuld van alles is en hierbij kunnen we alle anderen aansluiten. De zegging van Eric van Ingen (William Seawright) leek ons soms wat schools, Jan Teu- lings als Albert Kummer nu en dan wat overdreven. De regisseur Louis de Bree heeft echter eer van zijn werk. Het decof was in stijl, 't Talrijke publiek toonde zich dankbaar door een hartelijk applaus. De Kunstkring heeft 't sei zoen opgewekt ingezet. Laten we hopen dat de grote belang stelling zal blijven, ook .op andere avonden. DE BRANDWEER COLLECTE. De Waalwijkse Brandweer heeft zich ook op een ander terrein, n.l. op dat der hulp vaardigheid en liefdadigheid van hare beste zijde doen kennen. Krachtig gesteund door de Burgemeester en onder be zielende leiding en 't goede voorbeeld van haar comman dant de heer de Hoop, heeft zij een geweldige actie inge zet voor haar bekende Brand weer-collecte, tot steun van de door de branden getroffen gebieden in Brabant en Lim burg. Na uitstekend resultaat door huisbezoek en lijsten-werk, werd de huis- en straatcollec te met veel tam-tam en mu ziek Zaterdagmiddag ingezet; de harmonie St. Jan deed haar best, maar de brandweer niet minder, alles met 't goe de doel en met een gunstig resultaat. Niet minder dan het fantastisch bedrag van 2519.65 werd in totaal ge collecteerd. Alle hulde aan de brand weer, de organisatoren; zo ziet men .wat samenwerking en goed opgezette actie ver mag. Bravo EXCURSIE. In ons vorig nummer heb ben we in 't kort meegedeeld dat de Nijverheidsschool een excursie heeft gemaakt. Naar wij nader vernamen stond deze excursie onder leiding van de leraren de heren v. Huiten en Brok, welke eerste zich in Dromen bij het gezel schap voegde en de eigenlij ke organisator was. Ditmaal waren 't Schoenmakers en Smeden-Bankwerkers die ge zamenlijk op pad gingen. De eersten gingen naar „Swift" te Nijmegen, de laatsten naar „Grasso" in Den Bosch, in v/elke beide bedrijven zij veel interessants te zien kregen. Daarna werd gezamenlijk de H. Landstichting bezocht en om omstreeks half vijf de te rugtocht aanvaard. Te Grave werd nog enige tijd gepau- seerd in een Speeltuin, waar de verschillende attracties zeer veel belangstelling had den van de jeugd. Het was weer een aangena me en interessante reis, waar voor de deelnemers, organi sator en geleiders zeer dank baar waren. FRAUDE BIJ DE DISTRIBUTIE. Naar wij vernemen is bij na-controle der staten op het distributie-kringkantoor al hier, fraude ontdekt. De zaak is in handen der politie en tijdens het onder zoek kunnen geen nadere mededelingen worden gedaan. UITSPRAAK IN DE ZAAK TEGEN DE EX-DIRECTEUR DER NIJVERHEIDSSCHOOL TE WAALWIJK. Vrijdagmiddag werd voor 't Tribunaal te 's-Bosch de zaak opnieuw behandeld van W. Sluijter, oud-directeur der Nijverheidsschool alhier, i De uitspraak was, dat op grond van duidelijk feiten materiaal, het Tribunaal wet tig en overtuigend bewezen achtte dat S. sympathiserend lid was van de N.S.B., lid van het opvoedersgilde en door middel van het laatste vrij - stelling heeft verzocht van in levering van zijn radio. De vierde tenlastelegging ver klaarde het Tribunaal verval-, len. Deze had betrekking op het doorgeven van namen van leerlingen der school, welke voor tewerkstelling in Duits land in aanmerking kwamen. Het symp. lidmaatschap der N.S.B. en het lidmaatschap van het Opvoedersgilde wa ren voor het Tribunaal aan leiding S. het recht te ont - zeggen de functie van direc teur ener Nijverheidsschool uit te oefenen. De positie, welke S. in Mei 1940 bekleed de werd niet van dusdanige importantie geacht, dat lid worden van het Opvoeders gilde een symp. lid. worden van de N.S.B. gerechtvaardigd zou kunnen worden. Voorts achtte het Tribunaal geen termen aanwezig S. het actief en passief kiesrecht te ont zeggen. MIDDENSTANDSCONGRES TE 's BOSCH. Woensdag en Donderdag werd in Den Bosch het 14e Congres van de Ned. Kath. Middenstandsbond gehouden. Aanvankelijk was het meer een zich ernstig bezinnen op de problemen waarmee de Middenstand geplaagd wordt. De ochtendzitting werd bij gewoond door Mgr. Hendrikx, de vicaris-generaal van'Den Bosch en de comm. van de Ko ningin; in deze zitting voerde de bondsvoorzitter Koops het woord. Hij kondigde een voor lopige samenwerking aan tus sen de Middenstandsbonden en de Bedrijfsgroep Detail handel en de hoofdgroep Am bacht. Na 't uiten van enige wen sen deelde hij als zijn opinie mede, dat de regering inzake de bakkerskwestie te kort ge schoten was; het beleid van het georganiseerd bedrijfs leven met betrekking tot de bakkersstaking keurde hij echter evenmin goed. Mr. Bach bracht rapport uit over de ontwikkeling van de Middenstandsorganisaties na |de bevrijding, waarna de prae- adviseurs en de vergadering aan het woord kwam, waarbij kritiek geleverd werd op de geleerde vorm van de prae- adviezen. J. Andriessen,' voorz. van de K.V.P. hield een betoog over vakorganisatie, bedrijfs organisatie en standsorgani satie. 's Middags hielden de ver schillende secties afzonderlijk debatten over de moderne werkmethoden. Vervolgens werden de con gressisten op het raadhuis door de burgemeester ont vangen en toegesproken, waarna men zich, voorafge gaan door de harmonie, over verschillende gelegenheden verspreidde. De tweede congresdag stond in het licht van het thema „Van oorlogs- naar Vredes economie", dat door drs. A. Albregts en Dr. Delfgaauw in prae-adviezen werd behan deld. De debatten die op deze prae-adviezen volgden waren zeer gematigd, hetgeen wel licht wijst op het feit dat de prae-adviezen als zodanig en de vorm wel wat al te hoog waren. Slechts vragen van ondergeschikte betekenis kre gen de adviseurs te beant woorden. Desalniettemin heb ben zij de congressisten veel leerzame dingen verteld. De geestelijke adviseur prof. dr. Ariens gaf hen bovendien een flinke, geestelijke les en spoorde allen die nog geen lid waren aan, de gelederen te komen versterken. Met algemene goedkeuring werden er telegrammen ver zonden naar H.M. de Konin gin, de Kardinaal, de Min. v. Economische Zaken en Baron van Wijnbergen. De vice- voorzitter dhr. Hooy bracht hulde aan voorzitter Koops wegens zijn koperen voorzit tersjubileum en reikte hem de gouden middenstandsme daille uit. Een excursie naar de Ab dij van Berne te Heeswijk, waar de grote middenstands apostel Dr. v. Beurden werd herdacht, sloot dit eerste 2- daagse Congres na de oorlog. DRUNEN. De Algemene Landelijke Or ganisatie van Voetverzorging, ge vestigd te Den Haag zal heden, Dinsdag, een bezoek brengen aan de bekende orthopaedische schoen fabriek van den heer Louis van Drunen, alhier; een excursie die voor de deelenmers ongetwijfeld van groot belang zal zijn. Brand. Donderdagmiddag omstreeks half zes ontstond tijdens afwezigheid van de bewoners brand in de wo ning van de fam. Katzhan, Bad huisstraat, alhier. De geheel uit hout opgetrokken woning stond in zeer korte tijd in lichte laaie, zodat van de inboe del practisch weinig of niets kon worden gered. De woning brandde tot de grond toe af. De brandweer die spoedig ter plaatse was, kon niets anders doen dan trachten 't vuur tot dit ene perceel te be dwingen, wat haar dan ook ge lukte. Dat is de tweede al in korte tijd. Vergadering R.K.A.B. De R.K.A.B. afd. Drunen hield Dinsdagavond een algemene le denvergadering in het gymnastiek lokaal. De vergadering was vrij druk bezocht. Het eerste punt van ue agenda inhoudende het voor stel van het bestuur om te komen tot de oprichting van een reiskas, waar men door een kleine bijdra ge per week zonder groce lasten up net tijdstip van de in uitzicht gestelde reizen zou kunnen deel nemen, werd na iangdurige dis cussie verworpen. Ue vertegenwoordiger van het hoofdbestuur dhr. v. Buul hield hierna een uitvoerige bespreking over het ontwikkelingswerk in de komende wintermaanden in de K. A. B. Spr. belichtte de groei van de beweging en hoe in de eerste tijd van haar bestaan het eerste en grootste doel van de beweging was het materiele, het verkrijgen van betere sociale toestanden en bestaansmogelijkheden, maar hoe daarnaast later ook het sociaal- culturele ter hand is genomen, niet als iets luxe, maar alseen harde noodzaak. Wil de arbeidersstand zich verheffen, dan zullen eerst haar eigen gelederen moeten wor den versterkt. En dat heeft ue arbeider zelf in handen; zij moe ten zich ontwikkelen, dat eist de ze tijd, dat eist de toekomst. Spr. memoreerde datgene wat in de voorbije aren werd be reikt. Maar er moet nog meer be reikt worden, maar als onze ar beiders zich niet ontwikkelen, wanneer wij geen mensen hebben met een ruime kijk op de dingen, dan zullen wij ons in de toekomst te pletter lopen. Wanneer straks de wet komt op de bedrijfscom- missies, waardoor de arbeider me dezeggingschap krijgt in 't bedrijf en de arbeider belangrijke beslis singen mede zal moeten nemen, zal de arbeidersstand, willen wij slagen, meer kennis moeten heb ben. Spr. spoorde de leden aan toch vooral in deze komende winter maanden de ontwikkelingsavonden waar sprekers van naam 't woord zullen voeren bij te wonen. Breng Uw kennissen en huisge noten mee, want hier worden de voor U brandende kwesties be handeld. Het programma der ont wikkelingsavonden zal nog nad-.- worden bekend gemaakt. Tot ver tegenwoordiger van de K.A.B. in het bestuur van H. L. werd ge kozen de heer j. Wijkmans. De nieuwe geestelijk-adviseur spoorde de leden nog eens aan toch vooral in de komende win termaanden het ontwikkelingspro gramma niet te verzuimen. Na de rondvraag waarvan en kele leden gebruik maakten en het verloten van enkele pakjes siga ren en sigaretten, waardoor enkele gelukkige prijswinnaars nog met een rokertje in de zak naar huis gingen, sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Voetbal. Daar voortaan voor voetbal wedstrijden vermakelijkheidsbelas ting moet worden oetaald, worden de leden en donateurs in kun ei gen belang verzocht de leden- en donateurskaarten mee te brengen, daar anders bij controle zij on- heroepelijk zullen moeten bijbeta len, terwijl procesverbaal zal wor den opgemaakt tegen de vereni ging, wegens het toelaten van personen, die niet aan de belas tingplicht hebben voldaan. Daarom, vergeet nimmer Uw leden- of donateurskaart mee te brengen, wanneer U een bezoek brengt aan R.K.D.V.C., welke de competitiewedstrijden zal spelen op het terrein aan het Kanaal. De wedstrijden vangen aan orn 2 u. ELSHOUT. Vergadering der R.K. To- vereniging St. Joh. Evan gelist te Elshout Op Zondag 28 Sept. hield de toneelvereniging St. Jo hannes Evangelist een alge mene ledenvergadering na de Hoogmis in de zaal van Café van Hoorn. Deze vergadering was goed bezocht. De voorzitter de heer C. Klijn opende met de Chr. groet, waarna hij de aan wezigen welkom heette en dankte voor hun opkomst. Vervolgens gaf hij het woord aan dhr. A. v. Beek die als secretaris de notu len van de vorige verga dering las. Daar niemand hierop enige aanmerkin gen had, werden deze goedgekeurd en getekend Als punt 3 van de agenda was aan de orde het uitde len der rollen voor de op te voeren stukken. Deze rollen werden aan de betreffende spelers uitgereikt. Opge/- voerd zullen worden het to neelstuk „Huck Scoth" en 'n blijspel in 1 bedrijf „School meester Pieterse". Punt 4 was de uitreiking der lidmaatschapskaarten en de inning der contributie over het jaar 1947. De voorzitter behandelde hierna punt 4 van de agen da, mededelingen. Hij wees er op dat hij van hen, die zich beschikbaar hadden gesteld om deze stukken me de op te voeren en de rollen hadden geaccepeerd, ver wachtte dat zij ook hun best zouden doen om op tijd op de repetities te zijn en hun volle medewerking zullen geven. Wij van onzen kant, aldus de voorzitter, zullen ons best doen zoveel in ons vermogen is, om hierbij ook alle mede werking te verlenen. Van de rondvraag maakte de heer A. Lommers gebruik 0111 te vragen of er bij 't op bouwen van 't toneel voort aan rekening mee gehouden zou kunnen worden, dat dit wat eerder bekend gemaakt werd en niet enkele uren voor de uitvoering, daar an ders geen goede zorg aan het werk zal kunnen worden be steed. Hem werd toegezegd hiermede in 't vervolg reke ning te zullen houden. Daar niets meer aan de or de was, sloot de voorz. on der dank voor de gezellige sfeer, die in deze vergadering heerste, deze bijeenkomst met de chr. groet. Collecte. De collecte voor de verwar ming van de kerk alhier heeft in tien maanden ruim 2300 opge bracht. Kinderoptocht. Zondag 5 Oct. zal een kinds heidsoptocht gehouden worden. Deze week zal door de zelatri- cen gecollecteerd worden voor bij dragen in geld en natura om de kinderen te kunnen tracteren. Tuinbouwcursus. Voor de tuinbouwcursus die ge geven wordt door de heren v. d. Brink, van Herpt en van Zon hebben zich ruim tijintig de«'re- mers opgegeven. HEUSDEN. Politiediploma. Voor het examen politie-diplo- ma slaagden de heren A. Gersie en J. den Ouden, alhier. Zondagmorgen nam Ds. Toxopeus, predikant van de Luth. Gemeente van Breda, Den Bosch en Heusden, afscheid van zijn ge meente alhier. Na de predikatie dankte zijn Eerw. verschillende personen die hem in zijn ambt gedurende 27 jaren hadden ter zijde gestaan. De heer F. H. Hilwig dankte de scheidende leraar voor alles wat hij voor de Heusdense ge meente had gedaan. De uitslag van de Damwed- strijd V. D. Heusden tegen A. D. A., Ammerzoden, voor de Hoofd klasse Ned. Dambond, welke j.l. Maandag werd gespeeld in Hotel „Central" luidt als volgt: V.D.-A.D.A.: A. de Graag—J. Verlouw 1 1 C. Schaap—M. Verlouw 0—2 A. Nieuwkoop—H. Vogelaar 0—2 C. de Joode—A. Merx 0—2 B. Klerks—v. Helvoirt 0—2 A. de Rooij—A. Boxman 2—0 J. Klaren—L. v. Milt 02 C. Bax—A. Verhoeven 1 1 W. v. Wijk—M. v. Beers 20 H. KramersTh. Dekkers 1 1 Totaal 7-13 Zadat V.D. met flinke cijfers verloor. Dit is buiten verwachting. A.D.A. zal nog veel van zich doen spreken. Voor de onderlinge competitie speelden in groep 3 en 4 de vol gende partij eji. Groep III: F. de Vruchte—J. Deurlo 1 1 G. Jonker—C. Baaijens 2-0 Groep IV: W. Kuijs—W. A. Nieuwkoop. In de laats Nieuwkoop voo NIEUWKUIJK. Mooie v Driel 0—2 A. Fitters 2-0 partij zorgde een verrassing. rbetering. In het aansta; ide winterseizoen zal onder Nieuvkuijk langs de Provinciale wet de grondstrook worden verbeteil en verfraaid. Deze noodzak lijke verbetering, die tevens ook leidt, kan niet genoemd. Het de Stichting „Hi schap" en de B tit een verfraaiing yerbodig worden pjwinciaal bestuur, Piabantse Land de Maatschappij, werken met he gemeentebestuur o gewenste ver fraaiing aan te j goed ingelicht, le bedoeling alle en door hét oor den bomen op te nituwe aanplant één mooi geheel. ring werden de Wiel en Berth bestuur gekozen is door beide le Zal Oremans men; Als voorzittt tersvereniging v. d. Bosch, voortaan met reizen. W egens zitter dhr. L. v zijn plaats gekt Postduivenv Wedvlucht J. Kiviets 1, rijs 2, 38; J. V i Helvoirt 4; P. viets 7, 22; G. 21; J. Akkenna 10, 26, 29, 31. 11; A. Kleijn 1 J. Oosterwaa" samen, om de betering en brengen. Zijn dan ligt het .in slechte, ongelijk lo^sgeweld getn ruimen en door ce vervangen tol VLIJMEN. Bent aning. Tot directeur kuikse Gemeng. benoemd onze M. van Helvoi vereniging waa: teur optreedt. Vojtbal. Bij de laatste houden vergade- van het Nieuw- Koor O.B.K. is dorpsgenoot dhr. Dit is de zesde /an hij als direc- ïeren Wilh. v. d. Oremans in het Deze benoeming en aangenomen. :ijn voetbalschoe nen ook nog v de kapstok ne- van de suppor- gekozen dhr. J. werd besloten en grote bus te Spaar- en Vat ntieclub W.B.F. Gebr. Brok 18 V. Strengers 19, ;te iurg 23; A. v. d. Heivoort 30; M. I van Esdonk 37; •e i9. De kampioen- de en jonge dui- jaarvergadering 33; W. Roes Wiel 24; A. Liebregts 35; A. v. d. Heir schappen van ven worden op bekend gemaal H. De Missie geëindigd en in de finesses ningen waren ieder ze bij kor gens een H. R en 9 uur avondoefeninge en een om ha! goed bezocht terdag en Zo: een oefening w was. De Zaterdai lefening was ge- 1SSIE. Vlijmen is thans c regeling was tot rzorgd. De oefe- gesteld dat een wonen. Des mor- om half 7, half 's avonds twee een om half 7 tegen, welke zeer irden, zodat Za- >i ig, toen er maar de kerk te klein wijd aan Mari in alle hoeken jes zorgden er prachtige kindt ang alles nog in drukwekkender Zondag wa: laakte, iet sluiting; eerst Zij brachte: der leiding va, de prachtige sluiting nog n' :k van de voor- d. Heijden,, is in !Q dhr. M. Prijs. De Zwaluw, n Neufvilles. 27, 34; APa- laren 3; A. L. v. Dal 5; K. Ki- lijmers 8, 14, 20, 9; H. C. de Laat H. Oosterwaal A. van Oijen 13; 17, 25, 32, 40; de kerk was tot vuld en de oiuid- lede voor dac de om 3 uur kint regening, waarbij de belangstel g onovertroffen was. eenieder as present, zelfs de pas geborei >aby kwam voor de tweede ma; in de kerk, thans vc or de kinde :gening. De avond-i grootste gebei Missie; de Pat ren vol lof ov heel de Missie avond overtro jles iening was bet n van heel- de Capucijnen wa de opkomst van laar vooral dezen eerst een dank woord aan lenen die in de week van de R sie een stoffelijke 'astorie brachten, de coPecte van uitgaan van de ten versiering en den Zeereerw. gave aan de eveneens voc Zondag bij kerk voor onk drukwerk vo heer Pastoor. Dan danki Pater vooral Pastoor voor c van deze weel Het knapen; >r verzorgde on de Weleerw. Zeereerw. heer moeite en zorgen de Eerw. Frater nderzang om de 'er te maken. De versiering w?s eveneens schitte rend. Alles bij elkaar een geslaagde Missie, waar ook veel belangstel ling voor was van buiten de plaats. Maandag was het een Allerzie lendag voor de afgestorven 2ielen van de parochie, waarbij alle ge lovigen waren uitgenodigd. SPRANG-CAPELLE. Donderdag 2 Oct. Chr. Geref. kerkdienst (Hoogevaart)Spreker Ds. Rijksen van Middelburg. Aan vang half acht. CAPELLE. De in café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart gevestigde postduivenvereniging „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag met oude en jonge duiven een wedvlucht vanaf Quievrain (Fr.), waarbij de eerste duif, welke een gemid delde minuutsnelheid van 1306,70 m. bereikte, om 10.38.56 werd ge constateerd, terwijl de laatste prijswinnende duif, die met een gemiddelde snelheid van 1203.90 m. vloog, om 10.49.40 werd ge constateerd. De prijzen werden behaald door J. Meter 1, 3, 5; M. van Peer 2, 9; C. Broeks 4: H. Vos 6, 11, 14; P. Nieuwenhuizen 7, 10; St. van Peer 8, 12 en J. Roosenbrand 13. De vereniging houdt a.s. Zater dag 4 Oct. des avonds 8 uur een algemene ledenvergadering in het clublokaal, waarbij aller opkomst zeer gewenst is. De voetbalvereniging Wit- Zwart houdt Dinsdag 30 dezer, 's avonds 8 uur, in haar clublo kaal bij dhr. E. C. Cové aan de Nieuwevaart een algem. vergade ring van leden en donateurs ter bespreking van het Zondags voet ballen. De netto-opbrengst van de door de postduivenvereniging De Luchtvaart gehouden liefdaaig- heidsvlucht bedraagt 321.25. Dit bedrag wordt afgedragen aan de vereniging Het Groene Kruis, ten behoeve van de T.B.C.-bestrijding in de gemeente. Mej. J. Foudraine, onderwij zeres aan de O. L. school in de Kom, gaat in verband met haar voorgenomen huwelijk binnenkort het onderwijs verlaten. R AAMSDONK. Gemeent-craad. Openbare vergadering van de Rae.d der gemeente Raamsionk op Woensdag 1 Oct. 1947 des na middags om half acht uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mede delingen. 2. Voorstel met ontwerpbesluit tot wijziging van de verordening tot heffing van keurloon in de gemeente Raamsdonk. 3. Verzoek van het bestuur der R.K. Jongensschool te Raamsdonk- dorp tot medewerking om de no dige gelden beschikbaar te stellen voor herstel van door oorlogsge weld aan de school toegebrachte beschadigingen, met voorstel en ontwerp-besluit tot het verlenen der gevraagde medewerking. 4. Voorstel met ontwerp-besluit tot wijziging van de algemene Po litieverordening voor de gemeente Raamsdonk. 5. Rapport van de commissie met voorstel van burgemeester en cthouders en ontwerp-b"sluit, tot wijziging van het reglement van orde voor de vergadering van de Raad. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tct onbewoonbaarverklaring van de woningen gelegen aan de Cen tralestraat, plaatselijk gemerkt H 88 en H 89. 7. Voorstel met ontwem-besluit tot intrekking van de verordening tot heffing van aanplakrechten in de gemeente Raamsdonk. 8. Voorstel met ontwerp-beslui- ten tot aankoop van gronden te Raamsdonksveer op het Sandoel en te Raamsdonkdoro langs net Molenpad, waarop d'e noodwonin gen ziin gebouwd. 9. Voorstel tot benoeming van een commisie van advies, bedoeld in artikel 8. eerste lid, der woon- ruimtewet 1947. Door burgemeester en wethou ders worden hiervoor geadviseerd de heren H. T. de Biuljn, G. J. Knaap, A. L. Rodenburg, W. v. Seters en A. A. Verschuren. 10. Voorstel met ontwerp-be sluit om de rijksregeling tot toe kenning van een gratificatie over 1Q47 aan het burgerlijk rijksper soneel van overeenkomstige toe passing te verklaren voor 'iet ge meente-personeel. 11 Voorstel met on twp-be sluiten tot wijziging van de pen sioensgrondslag voor de gemeen tegeneesheren Lips en Pos. 12 Goedkeuring van de begro ting van het burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 19 F7. 13. Ontwerp-besluiten tot wijzi ging van de begroting dienst 1947 van de gemeente en de bedrijven RAAMSDONKSVEER. Telegram uit Rome. Ter gelegenheid van hei; 40-ia- rig jubileum-feest van de K.A.B. alhier zijn vele gelukwensen bin nengekomen. Ook Zijne Heiligheid de Paus heeft het bestuur der K.A.B. een telegram doen toekomen, waarin hij zijn gelukwensen en dank be tuigde. Damnieuws. De uitslagen Van de onderlinge damcompetitie oer vereniging D. G. V. waren deze week als Volgt: T. Zwets—J. Steigenga 0—2 J. Overgaauw—W. Hendrix 2-0 H. Blom—C. van Strien 0—2 1 ZwetsW. Hendrikx 2—0 G. v. Beek—W. Hendrikx 2—0 Op 2 Oct. begint de competitie van de Ned. Dambond. De eerste wedstrijd zal D.G.V. gaan spelen in Dongen tegen D.A.M. Wie Helpt? Blijkens achterstaande adver tentie vergaart een Pater Missio naris uit West-Afrika gedurende de tijd, dat hij nog in Holland vertoeft, alle mogeiijkc artikelen, die kunnen dienen, ah prijzen voor voetbal- en andere sportwed strijden in zijn missie- gebied. Iedereen weet, dat de zwarten dol zijn, op alles wat schittert en blinkt. Een sportbeker, een lau werkrans, een medaille is iets wat bij het zwarte volkje geldt als een rijkdom. In elke plaats bestaan verenigingen, die opgehouden zijn te bestaan en waarvan nog attri buten over zijn, die waardeloos zijn geworden en mogelijk hier of daar liggen te slingeren. Pater Bernts, die iii Schoclstr. 4 A te Kaatsheuvel logeert zal zeer verrast zijn, als hij naar Af rika terug kan keren met cups, lauwerkransen, medailles, etc., die, als niet meer waardevol voor een club, voor hem van grote waarde zijn. 't Geeft niet al is hei mate riaal, dat voor een andere sport bedoeld geweest is. Pater Berust kan er bij zijn zwartjes het «port- peil mee verhogen. Orkest zonder naam. De K.R.O. heeft weer een tour nee georganiseerd. Destijds was t Piet Lustenhouwer met de KRO- Boys, die overal waar hij ver scheen het publiek in extase wist te brengen. Is het Orkest zonder naam al niet even populair? De rondgang door Nederland vangt aan en een der eerste plaatsen die de K.R.O. bezoekt is ook Kaatsheuvel. Met het Orkest tre den op de drie Musketiers en als conferencier Ger de Roos. Voor de K.R.O.-Boys was des tijds de Patronaatszaal, die toen ongeveer 800 bezoekers plaatste, te klein. Waar de actie voor de K.R.O. momenteel alle steun ver dient en voor ons als katholieke een dringende noodzaak is, moet het nu vooral niet 'minder zijn. Weer een rijwiel. De Zwijntjesjagers worden bru taler. Deze week werd een rijwiel gestolen, dat bij dhr. T. in de Schoolstraat op de binnenplaats stond, onder een open veranda tegen de woonkamer, terwijl hel licht volop brandde en de gordij nen open waren en een tiental mensen in huis aanwezig was. Wij Jongeren. Vrijdagavond opende „Wij Jon geren" in de zaal van dhr. Joh. Smit haar winterprogramma. De Weled. heer Jef de Brouwer uit Eindhoven hield een spreekbeurt over „De Brabantse Jongeren in Nederlands Verband". Spreker zette de strijd uiteen, die de Brabanders gestreden heb ben voor hun groot bezit: het Ka tholicisme". De noden op sociaal gebied, die in de vorige eeuw in Brabant heersten, werden bij de jongeren wakker geroepen. Hij maakte hen bewust, welke ver antwoordelijkheid zij hebben, nu de industrie in Brabant steeds vooruit gaat. Over het gevaar, dat momenteel daarnaast dreigt, zeide spreker, dat de Jongeren in Bra bant een tweevoudige taak te ver vullen hebben, n.l. te strijden voor het behoud van het Christendom in Nederland en het Katholicisme in Brabant. Spreker eindigde met te; zeggen, dat het aan ons. jonge ménsen is te zorgen, dat er ovef eeuwen nog kan gezegd worden „Edele Bra bant, were di". Na de spreekbeurt volgde een geanimeerd debat, waarbij Aal moezenier Strijbosch en Kapelaan v. d. Heuvel woorden van propa ganda en opwekking spraken. Met „Aan Koning Christus trouw" werd de mooie avond, die goed bezocht was, gesloten. Bel Canto gelauwerd. Op de grote zangwedstrijd door het Haags Trammannenkoor in 't Kurhaus 'te Scheveningen genou- den, waaraan niet minder dan 94 zangverenigingen deelnamen, be haalde de afdeling Gemengd koor van de zangvereniging Bel Canto Kaatsheuvel in de afdeling Uit muntendheid, waarin 12 verenigin gen deelnamen, onder directie van den heer Jan Tuerlings met 333 punten de eerste prijs. Als verplicht nummer werd ge zongen „Het Hazegrauwt" van Piet Zwager en als vrij nummer „Middernacht" v. J. P. J. Wierts. Uitvoerig verslag in ons vol gend nummer. Brandweercollecte. Evenals in alle andere gemeen ten van de Prov. Noord-Brabant, werd ook in de gemeente Loon- op-Zand de collecte gehouden ten behoeve van door de laatste boschbranden getroffen gemeenten in oze provincie. Met onzé motorspuit werd om 14 uur uitgetrokken, welke van een reclame was voorzien, door de fa. J. v. Gulick belangeloos verzorgd. De fa. Beekmans ver zorgde evenzo belangeloos de ge luidsinstallatie. De bekende humorist J. Luit, verzorgde de omroep in zijn ori gineel costuum. Door 12 leden van de vrijwil lige brandweer werd gecollec teerd. Om 17 uur werd naar Loon-op- Zand gereden en daar werd door 6 man personeel van de Groep Loon-op-Zand de collecte ver zorgd. Gezien de korte tijd moest tot de kern van de gemeente worden gebleven. De collecte bracht dank z'.j al ler medewerking ongeveer 400 op. Des-Nieuws. Doordat Des de speerpunt van den aanval sterker wilde maken had men in een riskante proefne ming de snelle Th. Soeterboek midvoor gezet, v. Nieuwstadt rechtsbinnen en C. Soeterboek rechtsbuiten. Hierdoor had de rechtervleugel zeer veel aan snel heid ingeboet en we zagen geen enkele snelle rush van de rechts buiten, zodat de tegenstander makkelijk werk had, temeer daal de goedspelende linksback van. de Zwaluw de lange passes van v. Nieuwstadt aan de rech:sbuiten van Des, veelal door goed opstel len te niet deed. Aan variatie ort- brak het bij de rechterwing van Des, waardoor deze niet gevaarlijk kon zijn. Van links zagen we nog wel eens vinnige aanvallen waar bij A. v. d. Ven keurig werk le verde. Toch nam de Zwaluw, on danks het veldoverwicht van Des na 15 min. spelen de leiding. Bij een aanval stond de gevaarlijke Zwaluw-midvoor onvoldoende ge dekt, omspeelde Jo v. d. Ven en het was 0—1. Lang plezier had den de Vughtenaren er niet van, want Theo Soeterboek scoorde na 25 min. de gelijkmaker. V/eer kwam de Zwaluw terug en na 30 min. floot de scheidsrechter voor penalty toen de Zwaluw-rechts binnen gevloerd werd. Keurig ge nomen in de linkerhoek nam de Zwaluw weer de leiding. Na den aftrap nam Des de bal over links mee en v. Laarhoven plaatste etn prachtig schot dat juist corner ge werkt kan worden. Even daarna gaf A. van Es een kanjer op het Vughter doel die juist naast ging. De rust brak dan aan met een lichte voorsprong voor de Zwa luw en een „beetje geladen atmos feer", doordat de scheidsrecnter voor de rust door zijn optreden de westrijd nadelig beïnvloedde. Na de thee weer hetzelfde spel- beeld als voor^ de rust en IDes komt geen streep verder. De opstelling wordt dan gewij zigd. Th. Soeterboek gaat rechts buiten spelen en Cor Soeterboek midvoor. Over rechts komt veel meer activiteit en nu zien we eerst snelle rushes, waarmede de Zwa luw-verdediging geen raad weet. Het is C. Soeterboek die de stand na 15 mina gelijk maakt. Tevreden zijn de Dessers echtc-r niet en uit een mooi aangegeven bal van links kopt Theo Soeter boek de bal prachtig in doel. Dit doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd, doch Des komt te rug en weer is het de rechtsbui ten die met een strak schot de leiding neemt voor Des. De Zwa luw breekt dan enkele malen ge vaarlijk door. Des Des-verdedi ging gaat het deze middag niet goed af en de ballen worden dik wijls slordig geplaatst. Gelukkig zijn de links- en rechtshalf resp. A. van Es. en Pietje van Boxtel steeds present, waarbij v. Boxtel opvalt door zijn rustig en be- heerscht voetballen. Eenmaal den ken we de Zwaluw gelijk te zien maken, doch Buitendorp, die deze middag niet veel moeilijk werk kreeg, klaarde de situatie op en het was Des die er weer tusschen uit trok. Kort voor het einde krijgt van Nieuwstadt zijn kans en met een keurige „linkse" plaatst hij de bal zuiver in het doel en Des heeft een verdiende 4—2 voorsprong, waarmede het einde komt. Rest ons nog te melden dat de scheidsrechter in de tweede helft veel rustiger floot waardoor tevens een einde kwam aan de „geladen atmosfeer" van voor de rust en de wedstrijd sportief en fair werd gespeeld. Des 2 speelde tegen Sarto 2 gelijk, 2—2. Des 3 verloor met 5—3 van R.K.C. 3. Agenda: Maandag 29 Sept. 8 u. n.m. Rep. Harm. Euphonia. Maandag 29 Sept. 8 u. n.m. Rep. Zangver. Bel Canto. Dinsdag 30 Sept. 7.30 u. n.m. Rep. R.K. Par. Kerkkoor. Woensdag 1 Oct. 7.30 u. n.m. Repé Dameskoor Bel Canto. Woensdag 1 Oct. 8 u. n.m. ApoI- lo-theater: Buitengewoon verlof. Alle leeftijden. Woensdag 1 Oct. 7.30 u. n.m. Rep. Harm. Euphonia. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klas. District IV. EindhovenDe Spechten 21 Willem IILonga 42 TSC—Maurits 2—0 Baronie DNLJuliana 33 Sitt. BoysHelmond 01 District VI. WV—Noad 0—1 BleijerheideBrabantia 42 MVV—NAC 1—4 LimburgiaVlissingen 11 HelmondiaPSV 16 Tweede klasse A. De ZeeuwenAlliance 12 MiddelburgGoes 14 HeroInternos 31 BreskènsDosko 24 HBCTerneuzen 31 Tweede klasse B RKCRAC 1—3 DESK—Zwaluw VFC 4—2 Kolping SDWSchijndel 23 RKTVVGeelbr. Mulo 3—2 Derde klasse B HaarsteegODC 16 ODI—UDI 2—2 SCBZaltbommel 40 Derde klasse C DongenWSC 01 HieronymusSCO 24 RWB-WVO 54 SartoKorvel afg. TaxandriaBaardwijk 63 Vierde klasse D. RKFSV—RKDVC 4—2 Velocitas '31Waspik 30 GilzeVeerse Boys 20 Were DiHeusden 13 RaamsdonkUno Animo afg. R.K.C.R.A.C. 1—3. De duizenden die Zondag het RKC-veld omzoomden, zullen wel teleurgesteld zijn in hun verwachtingen, want alle spelers van RKC deelden mee in een malaise die hen een wedstrijd deed verliezen wat geheel niet behoefde, daar ook RAC geen ploeg is die, zo spelend, hoge verwach tingen kan koesteren in deze competitie. Op zeer gelukkige wijze kwam RAC aan drie doelpunten, door evenzoveel flaters van de RKC-doelman, die ook voor de andere spe lers niet onder deed, maar een fout van een doelman wordt echter steeds afge straft met een doelpunt. Het waren dezelfde spelers die de eerste competitie-wedstrijd in Schijndel wonnen, maar het geheel faalde deze middag. Met de vrij sterke wind dwars over het veld trapt RAC af. RKC neemt het leder direct over en bouwt een mooie aanval op, waarna de bal echter wordt naast ge schoten. Nadat RAC het en kele malen met verre schoten probeert, kan RKC enkele corners op 't RAC-doel force- ren, maar ze leveren niets op. RKC beging voor de rust de fout te veel op de verdediging te spelen, waardoor het aan- valsverband uit de ploeg werd genomen en RAC steeds voor het RKC-doel kon opereren. Enkele minuten voor rust wordt hieruit door RAC ge doelpunt, als Span bij een kalm schot de bal los laat, waardoor de midvoor van RAC hierdoor gemakkelijk de leiding kan nemen. De tweede helft verloopt al precies eender, naar vorm- zoekende RKC-ers en wat ge luk bij RAC, welke oorzaak was van het tweede doelpunt, als Span over een zacht rol- lertje heen valt. Als 5 minuten •later de RAC-keeper bij een hoog schot van v. Gemert zich verkeerd opstelt, verdwijnt de bal in het RAC-doel. Daarna denken we een ommekeer in het spel te beleven, maar dit is maar even een opleving die weer snel verdwijnt, als RKC haar elftal gaat wijzigen. Twee of drie voorhoede-spe lers kunnen tegen een ver dedigende RAC-achterhoede geen succes behalen. Toonders kan voor RAC nog doelpunten als Span een vrije trap niet voldoende wegwerkt en komt het einde van deze slecht gespeelde wedstrijd met een 13 overwinning der leerlooiers. DONGEN—W.S.C. 0—1. In een van weerszijden slecht gespeelden wedstrijd, waarin Dongen een meer dan toelaatbare dosis fanatisme aan de dag legde, heeft WSC de beide puntjes door een magere 10 overwinning mee naar Waalwijk gebracht. Reeds direct na het begin- signaal ontwikkelt zich een levendige aanval op de WSC- veste, maar onbesuisdheid waarmede de aanvallen wor den opgezet, sluiten bij voor baat al succes uit. WSC speelt zich los en een goede aanval over links volgt. Kools plaatst de bal zuiver naar Bleijlevens die een goede voorzet geeft; Brok kan echter de bal niet halen en hij gaat voor langs doel. Bij een volgende WSC- aanval wordt de bal kalm op doel ingeschoten, de keeper talmt met uitlopen en Bleii- levens is er als de kippen bij om de bal in het net te wer ken. WSC heeft het beste ge deelte van de strijd, dank zij sterke wind in de rug. Dongen speelt een zeer agressieve partij en de arbiter moet nog al eens een keer het spel voor vrije schoppen onderbreken. Verschillende malen komt Dongen gevaarlijk los, dik wijls meer gevaarlijk voor de spelers, dan voor de kans op een tegendoelpunt. De arbiter is soms door het op alle fron ten van Dongen ontaarde spel even de kluts kv/ij t. Na rust herhaalt zich het spelletje en heeft Dongen de wind mee. De aanvallen van WSC tegen wind op blijken echter veel gevaarlijker te zijn. Een vrije trap op de rand van 't strafschopgebied wordt

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4