Hm S UIT KAATSHEUVEL Plechtige Inzegening der Maria-Kapel SPORT. EEN ERE-SCHULD INGELOST. Vele kapellekens zijn er in ons Brabants land; ze duiken plotseling op van achter hoge populieren, ze staan op het snijpunt van kaarsrechte pol derwegen, ze staan verborgen in de stille dichtheid van het bos. Sommige van hen zijn de uiting van oprechte genegen heid van een vrome bevol king, anderen zijn als een ex- voto voor een verkregen gunst en allen zijn het toevluchts oord voor velen. Ook Waalwijk heeft Maria een ex-voto geschonken, be loofd door de bange bevol king, die zo goed door Haar werd beschermd. Op 't eind van de Kloosterweg staat het en al van verre kijkt men recht in het kapelleke, dat daar klein op het einde van de laan staat te wachten, dag en nacht zijn deur open. Zondag is dat kapelleke in gezegend, Zondag hebben de Katholieken van Waalwijk 't aan Maria geschonken en be loofd een nog veel schoner ge schenk te geven, dat van hun gebeden, die zij daar zullen storten tot de Hertoginne van Brabant. Veel mensen zijn bij deze plechtigheid tegenwoordig ge weest en vele verenigingen hebben Maria mee naar huis gebracht. Behalve al de H.H. Geeste lijken van de vier Waalwij kse parochies, waren aanwezig 't gehele voltallige bestuur van de Stichting, secretaris van Mierlo en de Wethouders v. Loon en Smolders. Als de oudste pastoor van Waalwijk verrichtte Pastoor Verhagen van St. Antonius de inzegening van de kapel, waarna het beeld dat door de Ka jotters gedragen werd en door bruidjes omringd, in de kapel werd geplaatst en het koor van Piet Mulders een lied zong. In zijn toespraak tot de aanwezigen zeide Pastoor Ras van St. Jan dat er heden een ere-schuld ingelost werd, dat deze kapel zou zijn een blij vende getuigenis van dank baarheid jegens haar, tot wie wij in de bange oorlogsdagen niet tevergeefs geroepen heb ben. Jammer genoeg was de kapel nog niet geheel vol tooid, maar men hoopte spoedig met de steun van velen het definitieve beeld te kunnen plaatsen. Hij hoefde niet aan te spo ren tot Maria-devotie, want de liefde tot Maria, die wij met de schone naam „Herto ginne van 'Brabant" betitelen, zit ons Brabanders in 't bloed; overal en door heel ons ge west heeft zij haar heiligdom men en in vele Brabantse huisgezinnen bidt men des avonds het Rozenkransgebed. De Maria-devotie is vergroeid met de Brabantse volksziel, want steeds is Maria ons volk te hulp gekomen. Ook Waal wijk heeft zij beschermd; het heeft weliswaar geleden, maar niet zoals gevreesd werd. Daarom wil deze kapel een monument van dankbaarheid zijn en daarom zal men hier nooit voorbijgaan zonder een enkel weesgegroet te v bidden voor orde en rust onder de volken, tot heil van de zie ken, om hulp en steun aan degenen die een bloedver want in Indië hebben en tot stepkte voor de jongens zelf, v om troost aan hen die in de voorbije oorlog een dierbare hebben verloren, om verlich ting voor de Koningen en Staatshoofden en tenslotte om de vrede, die in Bethlehem werd beloofd aan alle men sen van goede wil. Hierna bad men een tientje van de rozenkrans om Maria's gunst af te smeken over Waal wij ks bevolking. Met 't gezamenlijk zingen van een lied, werd deze sobere, in drukwekkende plechtigheid besloten, nadat kapelaan Ras de ontelbare aanwezigen en allen die hun steun hadden verleend bij het bouwen van deze kapel, had bedankt. Waalwijk heeft Maria een waardige woonplaats gebouwd waar zij gaarne allen zal ont vangen die in nood verkeren en waar wij met een blijde glimlach het verzoek van een kind aan zijn moeder zal aan vaarden. Het gebeurde enkele dagen geleden dat 's nachts een ern stige patiënt naar het zieken huis buiten Waalwijk moest worden vervoerd, daar er levensgevaar aanwezig was. De behandelend geneesheer trachtte telefonisch een bran card-auto te krijgen, maar kreeg geen. gehoor. Toen zijn de dokter en ik er zelf maar op uitgegaan. Na lang bellen werd er opengedaan en kre gen we te horen dat de bran card-auto voor een bruiloft weg was. Bij de volgende verhuurder hetzelfde ant woord. Daar er intussen al meer dan een half uur verstreken was, bleef ons niets anders over dan een wagen zien te krijgen zonder brancard, daar niet langer gewacht kon wor den. Dat dit niet het geschikte vervoermiddel was kunt u begrijpen, maar wij waren niettemin blij dat er toch nog één man was die ons weg wil de brengen. Daar dit niet het eerste ge val is, maas dit zich al ver schillende malen heeft voor gedaan, vraag ik of de Heren Doktoren of andere autori teiten in deze geen verbete ring kunnen brengen, opdat dit. zich in de toekomst niet meer zal herhalen, aldus een onzer abonné's. Over deze beginselkwestie is mening gevraagd van het Rijksarbeidsbureau. Na in winning van het advies van de Centrale Commissie van Advies en Bijstand toegevoegd aan dit bureau, waarin zit ting hebben vooraanstaande personen uit werkgevers en werknemers-organisaties, deelt het R.A.B. als zijn stand punt mede, dat: „aan de betrokkenen in dit opzicht zoveel mogelijk te gemoet moet worden ge komen, vooral ook met 't oog op de gezinsbelangen, tenzij het belang van het bedrijf waarin zij werken, daardoor zeer ernstig ge schaad zou worden". Het vorenstaande houdt in, dat dergelijke aanvragen om ontslag voortaan als regel verleend zullen moeten wor den. Zeer ernstige, schade van het bedrijfsbelang kan o.m. slechts verondersteld worden indien de personeelsbezetting hierdoor in beduidende mate zou teruglopen of wanneer b.v. hierdoor arbeiders zou den uitvallen die een sleutel positie innemen". CHR. HISTORISCHE KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" WAALWIJK. Op de*laatste vergadering van het bestuur werd o.a. be handeld een ontvangen schrij ven van de N.V. B.B.A. Bre da, waarin deze mededeelde dat het onmogelijk was voor de bussen van de N.S. in v.m. Besoijen en v.m. Baardwijk een halte aan te leggen. Dit zou alleen mogelijk zijn als de gehele exploitatie van de N.S. Autodienst aan de ven nootschap van de B.B.A. werd overgedragen. Besloten werd aan de Chr. Hist. Kamerfractie te ver zoeken pogingen aan te wen den om de thans algemeen gestelde rente-gevende limiet tot 2500.bij de Rijkspost spaarbank te verhogen. In zonderheid voor culturele en liefdadige instellingen werd een grens van b.v. 5000. wenselijk geacht. Het staat schuldboekje is aan koersver- verschil onderhevig en brengt voor spaarders in het alge meen të veel risico mede. Be proefd zal worden op Zater dagmiddag 1 November a.s. in v.m. Besoijen een streek - vergadering te beleggen. Als sprekers zullen worden ge vraagd Prof. Niftrik uit Am sterdam en de landelijke- voorzitter van de jongens- groep B. Buddingh uit Schie dam. De algemene ledenvergade ring werd voorlopig aange houden óp een Vrijdag in No vember a.s. AUTO-BOTSING. Op de hoek Grotestraat Mr. van Coothstraat had Zon dagmórgen weer een auto- botsing plaats, die bijzonder goed is afgelopen. Toen een personen-auto uit de Mr. van Coothstraat kwam gereden, stopte deze om de B.B.A.-bus die van de richting Haven kwam, te la ten passeren. De chauffeur van de bus remde toen hij de wagen in de Mr. van Cooth straat bemerkte en door de gladheid van de weg slipte de bus naar rechts en kwam tegen de personen-auto te recht die alleen aan 't spat bord beschadigd werd; ook de bus had enige deuken. Hiermee liep alles gelukkig af.'De politie stelde ter plaat se een onderzoek in. WIENER SaNGERKNABEN. Voor een uitverkochte Gil denbondzaal hebben de Wie ner Sangerknaben Zondag avond hun liederen gezongen en met veel succes. Alle aan wezigen waren enthousiast over wat deze jongens hen lieten horen en allen hebben genoten van hun verfijnde techniek en grote muzikale talenten. Met een buitenge wone goede samenzang en mooie voordracht zongen zij hun geestelijke, wereldlijke en volksliederen, terwijl men in de opera „Die Opernprobe" van Lortzing ook hun toneel spelerstalenten kon bewonde ren. Naast de geestelijke lie deren, waarvan we o.m. het „Exultate Dec" van Scarlatti noemen, vielen vooral de volksliederen op: Heidenrös- lein, Unter der Lind'n en Ro- senstock, Holderblüh wer den met grote vaardigheid en een onfeilbare zekerheid ge zongen. Verschilt dit koor wat stemmenmateriaal betreft niet zo veel van andere koren, hun techniek en uitbeeldings- vermogen geven hun liederen iets eigens en maken 't luis teren hiernaar tot een onver deeld muzikaal genot. Het ge mak waarmee dezeN jeugdige zangers zingen en voordra gen, verraadt een uitstekende opleiding en scholing en kan alleen bereikt worden met een opvoeding die geheel hierop is ingesteld. Het publiek wist de pres taties van dit bekende koor zeer te waarderen en hield niet op met anplaudiseren, totdat zij hun succesnummers ,.An der Schonen, Blauen Donau" en last but not least „Wiegenlied" van Mozart hadden gezongen. De Wiener Sangerknaben hebben onder leiding van Haymo Tauber in Waalwijk veel succes gehad. „DEN VADERLAND GHETROUWE. De persverslagen over de berechting van Duitse oor logsmisdadigers en Hollandse landverraders, herinneren ons nog. dagelijks aan de saddis- tische wreedheid van de Hit- Ier-barbaren en hun laaghar tige handlangers die eigen landgenoten verrieden en aan folteringen en dood prijsga ven. Maar ook schilderen deze processen ons de held haftigheid van de mannen van het ondergrondse verzet en de zware tol die velen hunner voor hun trouw aan het Va derland moesten betalen. Maar veel sterker dan deze verslagen kan de uitbeelding op het toneel tot het publiek spreken. Vooral als dit ge schied met zoveel overgave en vlotheid als dat Zondagavond de R. K. Toneelvereniging „Ernst en Luim" uit Ooster beek (Gld.) in het Patro naatsgebouw deed. Enkele details in dit verzet stuk zoals o.a. dat zelfmoord geval, kunnen misschien niet onze volle bewondering heb ben en een enkel rolletje een iets zwakkere bezetting, het geheel is zo pakkend, weet 't publiek zo intens te boeien en de- spelers waren in doorsnee van zulk een prima gehalte, dat de opvoering een groot succes werd. Het is een hulde aan die duizenden stoutmoedigen van- de illegaliteit, die dagelijks hun leven 'in de waagschaal stelden en van wie zovelen aan de duivelse Duitse mis dadigheid ten offer zijn ge vallen. De Gymnastiekvereniging ..Kunst en Kracht" heeft haar- donateurs een mooie, span nende toneelavond geboden en we zullen de voortreffe lijke toneelvereniging „Ernst en Luim" uit Oosterbeek hier gaarne nog eens terug zien. VER. VOOR HEEMKUNDE. De bekende heemkundige Pas toor Binck uit Alphen zal Woens dag a.s. om 8 uur in de achterzaal van hotel Verwiel een lezing hou den over ..De Prae-historie vah Brabant". Belangstellenden zijn welkom. HEUSDEN. Op 6— 11 Oct. organiseerden de beide Schuttersverenigingen St. Blasius en St. Catharina een on derling concours. Beide dagen zijn een versteviging geweest van de reeds bestaande vriendschapsban den onderling. Dat er weinig ver schil in krachtsverhouding is be wijst de uitslag, die slechts een punt verschil opleverde voor St. Blasius nl. 27—26. Dit resultaat werd behaald met het laatste schot zodat de gehele wedstrijd er volop spanning heerste. De personele prijzen werden ge wonnen door: le prijs P. Fitters, 2e A. de Kort, 3e J. de Kort, 4e M. de Kort Czn., 5e M. de Kort, 6e L. Couwenberg, 7e Th. Siegers, 8e M. v. Leeuwen, 9e v. Kasteren, !0e F. v. Eeuwijk, 11e v. Bergen, 12e A. de Kort Nzn., 13e G. v. d. Ende, 14e A. v. Deursen, 15e M. v. Ooijen, 16e A. de Kort Azn., 17e M. Buijs, 18e C. de Kort, 19e A. v. d. Oever, 20e M. Brouwers, 21e Arn. de Kort, 22e B. Heij- kants. 23e G. de Wilt, 24e G. v. Hemert, 25e A. v. Bladel. 26e A. de Leeuw, 27e Aug. de Kort. VLIJMEN. Nieuwe industrie te Vlijmen. De bekende mandenfabriek v.h. van Iersel-van Buul, thans van de heer Moors, is verhuurd aan een Hollandse Maatschappij, welke er een metaalindustrie gaat vestigen. Over 14 dagen zal er een aan vang mede genomen worden: vijf geschoolde arbeiders komen mee om de ongeschoolde arbeiders van hier te onderrichten. Hoe groot het aantal arbeiders zal worden is nog niet bekend: voorlopig zal met 20 tot 25 perso nen aangevangen worden. Met de opheffing van 't grote gebrek aan industrie in Vlijmen is nu een begin gemaakt: we hopen dat er meer volgt. Biljart-competitie Vlijmen—Nieuwkuijk. Uitslagen van de gespeelde wed strijden Groep A. P. Gem. H.S. Poedelvrees 489 3.32 21 Geen Verschil 368 2.45 71 Oef. en Vermaak 354 2.36 11 I Oef. Baart Kunst 253 1.69 14 Nooit Volleerd 571 3.81 30 Ons Genoegen 359 2.39 16 Groep B. Geen Verschil II 314 2.09 13. Poedelvrees II 236 1.57 9 Ons Genoegen II 244 1.63 13 Poedelvrees III 201 1.34 9 |Oef. B. K. II 181 1.20 11 I Oef. en Verm. II 166 1.11 6 Elke speler speelt in zijn partij 25 beurten. Het aantal punten van de 6 spelers wordt bij elkaar ge teld, welk zestal de meeste punten behaalt tegen zijn tegenstanders behaald 2 punten. De stand is. nu groep A: Nooit Volleerd 2' p.. Oefening, en Vermaak 2 p., Poedelvrees 2 p. Groep B: Geen Verschil II 2 p., Ons Genoegen II 2 p.. Oefening Baart Kupst II 2 p. Hoogste serie Nol van Asperen N. V. 30 car. R.K. E.H.B.O. Op de gehouden bestuursverga dering van de R.K. E.H.B.O. te Vlijmen is besloten de oefenavon den te houden in Café Hub. Boom. Wannéér er voldoende deelna me is zal binnenkort weer een cursus gegeven worden onder lei ding van Dr. Martens op Vrijdag avond. Degenen die hieraan deel wil len nemen kunnen zich opgeven bij de secr., de heer W. Kuipers, Achterstraat B 39 alhier. Frater Directeur Liberius van het Fraterhuis is vorige week overleden. Na een ziekbed van een maand heeft zijn ongeneeslijke kwaal hem het tijdige met het eeuwige doen verwisselen. Velen in Vlijmen bewaren nog dierbare herinneringen aan deze dode, die 17 jaren als hoofd van de school zijn beste krachten aan de opvoe ding van de Vlijmense jeugd heeft gegeven. De dierbare overledene was 64 jaar en zou over 2 jaar zijn gouden kloosterfeest vieren. Donderdag is hij begraven in het Moederhuis te Tilburg. Hij ruste in vrede. Diefstal. Vorige week hebben enkele personen kans gezien op het land ,.de Kaveling" van de Wed. v. d. Sterren enige zakken aardappelen mee te nemen. Bovendien is in Den Bosch de hand gelegd op een zekere Mej. v. K., die meer nam dan haar toe kwam. SPRANG-CAPELLE. A.s. Dinsdag 14 Oct. hoopt voor de Chr. Ger. Kerk op te tre den Ds. Overduin van Nieuw- poort. Aanvang half acht. SPRANG. 40-jarig dienstjubileum. Onze dorpsgenoot dhr. B. van Caem herdacht j.l. Vrijdag de dag dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de leerlooierij der firma Gragt- mans 6 Wiesman te Waalwijk. Ten kantore der firma werd de jubilaris in tegenwoordigheid van zijn familie gehuldigd, waarbij hij door de directeur ten voorbeeld ,werd gesteld om zijn trouwe plichtsbetrachting en hem een ca deau onder couvert werd overhan digd. Namens het personeel werd hem een schilderij en bloemen aan geboden. Ook wij feliciteren de jubilaris van harte met zijn jubileum. Chr. Werkmeesters. Zaterdagmiddag kwam de afd. Sprang-Capelle e.o. van de Ned. Chr. Werkmeest'ersbond in de zaal van de Chr. Volksbond in alge mene ledenvergadering bijeen, on der leiding van haar voorzitter de heer J. C. Varossieau, ter bespre king van het concept collectieve arbeids-overeenkomst voor de werkmeesters. De bondssecretaris de heer G. J. van Riet uit Utrecht was tegen woordig, die een en ander toe lichtte. Uit de vergadering kwam veel verzet tegen bedoeld concept contract; de vergaderng meende ten slotte dan ook het concept on aanvaardbaar te moeten achten. Gcref. Kerk. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier werd gekozen de heer J. A. Verdoorn. N. E. O. J.l. Zaterdagmiddag had op het voetbalterrein van S.D.O. alhier de belangrijke plaatselijke ontmoe ting plaats tussen de eerste elf tallen van S.D.O. en N.E.O. Na een spannende strijd, waar in .beide ploegen zich geheei ga ven, wist N.E.O. deze match mei 4—2 te winnen. N.E.O. heeft nu nog slechts één punt nodig om het kampioenschap der afdeeling te behalen. Het hulptelefoonkantoor te Sprang is voortaan voor den tele foondienst geopend van 8 tot .1.2 uur. CAPELLE. Ontspanningsavond. In de zaal van dhr. P. Pruijssers zal a.s. Woensdag 15 dezer van wege de afd.. Sprang-Capelle van de Partij van de dewerking van ging A.T.A. en n accordëonnist uit Breda een to eel- en muziek avond worden g( |0uden. De heer W. van Deelen gramma van dez \rbeid, met m"c- Tóneelvereni- zal in het pro avond spreken dezelfde dagen Capelle. als voorheen te over „Minister D :es en de Ouden van Dagen". Aanr jing- Zaterdagmiddg brug over de ha' de auto in aanrij wiel dat deerlij! Het meisje, wie hoorde en dat afc auto te laten pa de schrik vrij. kwam aan de n een passeren- ing met een rij- gekraakt werd. :t rijwiel toebe- stapt was om de eren kwam met )oor de politie werd een onderec k ingesteld naar de schuldvraag. Operette Voor de winter de gemengde za Rozeknopje" in „Landlopers", k! bèdrijven, tekst ziek Lode Freya, - Op 16 de kom van 's-G een station voc gevestigd in he heer de Bas na brug. Openstellir loopig 9—10 en Het station is de afhandeling v en spaarbankaan de navolgende wissels, cheque; voorlopige uitlr Rijksverzekering nen wonende te: spoorlijn worde met het geld ten voor dergelijke dus niet aan ontvangst worde De vaste rent; Noorden van di moeten dë~ rentei het station 's-( studie. itvoeing is door gvereniging ,,'t .tudie genomen chtspel in drie Hekelaa'r, mu- :tober wordt in velduin-Capelle den Postdienst pand van den de Capelsche luren zijn voor- 15. jengesteld voor alle postzaken egenheden, met erkingen. post-- pensioenen en ingen van de nk voor perso- Joorden van de n het vervolg rize van de ae - adresseerden be; 1. De bedragen dingen kunnen poststation in lenomen. :kkers, dien ten )oorlijn wonen het vervolg op 'elduin-Capelle innen. De uitbel ig geschiedt op GEERTRUIDENBERG. Donderdagavond werd in de Bioscoopzaal van de heer Baars alhier een filmavond gegeven ten bate van de Stichting Herstellingsoorden voor oud-illegale werkers der verzetsbeweging Het medeleven met dit doel bleek groot uit de goede op komst van het publiek. De Edelachtbare heer Bur gemeester opende op verzoek deze avond, waarin hij hulde bracht aan de echte illegale werkers. Spreker vond het jammer dat zovelen zich het praedicaat gaven, zonder er ook maar iets mee uitstaande te hebben. Ongeveer 7/8 der bevolking bleek, althans na de capitulatie, ondergronds te hebben gewerkt. Als wij op het ogenblik de verdedigingen nagaan, aldus spreker, bij het Tribunaal, dan blijken de meeste fabri kanten en ook de bunkerbou wers uitsluitend te hebben ge handeld om de Nederlandse zaak te dienen. Tot slot verklaarde de bur gemeester deze zaak gaarne te willen steunen tot licha melijk en geestelijk herstel der illegale werkers, die wer kelijk tijdens de bezetting zo veel durfden te riskeren. Verder bracht hij dank aan de heer Baars voor het gratis beschikbaar stellen van zijn zaal. Vóór echter de film werd gedraaid, werd eerst gecol lecteerd, welke collecte '36.10 opbracht, terwijl de netto-op brengst 230.is. Hopelijk zal deze financiële steun een bijdrage betekenen in 't lichamelijk en geestelijk herstel van de illegale wer kers, die belangeloos de goe de zaak dienden. J. v. d. Kaa—P. Mook 92—250 Totaal 638—713 Hoogste serie P. Mook 78. Het Orkest Zonder Naam. Zondag werd de voorverkoop opengesteld voor de grote propa- ganda-avond welke de K.R.O. Woensdag a.s. ip de zaal van den heer Jan van Dun in medewer king met de K.J.M.V. organiseert. De gehele zaal is bijna uitvei- kocht, zodat zij, die van deze amusante gelegenheid, welke de K.R.O. gaat bieden, en waarin wij het sympathieke orkest, dat we zo vaak in de ether horen, in levende lijve voor ons kunnen zien optre den, willen genieten, vlug zullen moeten zijn, willen zij niet de kans lopen teleurgesteld te worden. Wij menen goed te doen er de aan dacht op te vestigen, dat het con cert juist op tijd aanvangt en men de goede gang van zaken niet be vorderd door te laat te komen. De Toren Gewestelijke Naar aanleidi: van het artikel in het nummer van de Z.E. Aken, O. Prae: We weten 'ne er is 'mogelijk meegeleefd wc Kaatsheuvel. A meijer bekende rend werk ven beeld is voor Hij bracht hu bestuur, dat gc plaatselijke ge van werk ver hiervan gaf de zitter van het A. Frederiks, ningswoord een| October 1946 er aan uitgaven ]ging. Aan abonneme Aan Postpakke Aan Porti en v Aan Contact Aan H. Missen Aan Diversen^ In totaal 5 Toegezonden] tacten, 3395 Kajotters, 720 BI. boekjes, kransen en z; Kerstüakketten jale School. Donderdag j.l. r W. M. van betreffende de gewestelijke sod school, deelt het bestuur van R.K. Midden standsvereniging ns mede, dat de vergadering j irin aangekon digd, niet Maai ig 13 October, doch Maandag! October a.s. om half acht ij zaal van den heer J. van Ei zal gehouden worden. Om het :r grote belang voor de midden! d, waarom het hier gaat, vet ct het bestuur aan allen, die artikel van 9 October van d ind van Pater van Aken nog t gelezen heb ben, hiervan te; e kennis te ne men. Middensta s het gaat hier om uw toekon Nalatigheid in dit opzicht, ku nest zijn voor de toekomst v<j en Uwe kin deren. R.K. T front. Wat R.K. Thi jnt organiseert dat slaagt! :ds allen, want tweede plaats waar zo met d ngens in Indië waar een be stuur zoveel v verzet, dan ir ezenier Stulle- )penlijk in zijn toespraak tot 'olie zaal, dat de afdeling K icuvel schitte- en een voor- iel Nederland, aan het actief ileerd door de jkheid bergen Een staaaltje pathieke voor front, de heer iij na zijn ope- rzicht gaf van 1947 van wat 929.64 1138.37 ten 1587.62 698.74 f 20.— 755.76 3 in een jaar. len 2572 con- 'laadjes, 1234 ;antjes en 389 vele rozen- ies. Verder 99 Paaspakket- ten. Voorts abonnementen op Kath. Illustratie en Salvo. Tegen over vele brieven, welke van het R.K. Thuisfront uitgingen, kwa men 250 brieven uit Indië binnen. Door bemiddeling van het Thuis front werd de gelegenheid gesteld om gramophoonplaten uit te zen den, welke gelegenheid binnenkort opnieuw geboden wordt. De voor zitter verzocht op de hoogte te worden gehouden van de adressen van de ongens in Indië, terwijl Aalmoezenier Stullemeijer ook steun voor de. Niwin verzocht en een aanbeveling deed voor „Sal vo", het katholieke maandblad voor onze jongens in Indië. Tot slot werd een prachtfilm over Indië vertoond, waarin de aanwezigen een goed beeld kre gen van het mooie rijk, waar onze jongens voor onze belangen en die van de vele millioenen daar hun werk doen. Kajotters-Agenda: Maandag 13 Oct. 7.30 u. n.m. Kajottersgroep in het Patronaat Berkdijk en de K.A.J.-zaal Kaats heuvel. Dinsdag 14 October 7.30 u. n.m. Pior.niersgroep K.A.J.-zaal. Woensdag 15 Oc. 7.30 u. n.m. Kajottersgroep K.A.J.-zaal. Donderdag 16 Oct. 7.30 u. n.m. Kajottersgroep K.A.J.-zaal. 7.30 u. n.m. K.A.J.-bestuursver gadering. 9 uur n.m. Leidersvormingscur sus. Vrijdag 17 Oct. 7.30 u. n.m. Repetitie toneel K.A.J.-zaal. Zaterdag 18 October 7.30 u. n. m. Ontspanningsavond K.A.J.-zaal Zondag 19 October 11.30 u. v.m. Leidersbijeenkomst K.A.J.- zaal. Maandag '20 Oct. 7.30 u. n.m. Kajottersgroep in het Patronaat Berkdijk en K.A.J.-zaal. Biljartsport. K.O.T., de biljartclub uit café Jan van Dun, kreeg Woensdag j.l. de zustervereniging uit Dorst op tegenbezoek in een vriendschappe lijke match. De uitslag was: K'heuvel—Dorst: P. v. Dun—Tetterroo 4675 W. Kamp—Joh. Geerts 150— 78 P. Vloemans—J. v. Gooi 150—122 C. Soeterboek—M. v. Gooi 200-18S De culturele kring „De Toren" die wil trachten de culturele be langen op zo breed mogelijk ter rein in Kaatsheuvel te verzorgen, hield zijn eerste vergadering van het dagelijks bestuur, waarin het programma van „De Toren" nader werd vastgesteld. Bij deze bespre king was ook de Weled. heer Ver- cauteren genodigd, die als mede lid van de intieme culturele kring van Kaatsheuvel, die ons het op treden van de grote pianist An- driessen en de begaafde toneel speler Albert van Dalsum heeft bezorgd, zeer gewaardeerde advie zen verschafte. Telegram aan H.M. de Koningin In de raadsvergadering was in gekomen een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de ge lukwensen bij gelegenheid van haar verjaardag. De voorzitter stelde voor ook nu een telegram te zenden, waar in de hoop werd uitgesproken dat zij zo spoedig mogelijk geheel her steld weer het land zou kunnen besturen. Agenda Maandag 13 October 8 u. n.m. Rep. Harm. Apollo. Maandag 13 Oct. 7.30 u. n.m. Rep. Dameskoor Bel Canto. Dinsdag 14 October 7.30 u. n.m. Rep. R.K. Par. Zangkoor School. Woensdag 15 Oct. 7.30 u. n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Eu- phonia. Woensdag 15 Oct. 8 u. n.m. Concert Orkest Zonder Naam, zaal Jan van Dun. Woensdag 15 Oct. 8 n. n.m. Apollo Theater: De Melodie van de Moord. Toegang 18 jaar. VOETBALSPORT. Eerste klas. District IV. HelmondJuli&na 35 Willem II—BW 1—1 Sitt. BoysSpecten 30 TSCLonga 22 Baronie DNLMaurits 22 Eerste klas. District VI. BrabantiaPSV 13 MVV_Noad 2—2 VVVSp. Emma 03 LimburgiaNAC 31 BleijerheideVlissingen 61 Tweede klasse B. Geelbr. Mulo—RKC 2—4 RKTVV—DESK 1—1 Cone. SVDKolping 31 WilhelminaTOP 25 Zwalujz VFC—RAC 5—1 Derde klasse B. ODIZaltbommel 20 SCBBest Vooruit 20 Vlijm. BoysODC 14 HaarsteegOisterwijk 52 St. Mich. Gestel—UDI 2—0 Derde klasse C. TaxandriaSCO 35 RWBBaardwijk 14 Sarto—WSC 2—1 DongenWVO 14 HieronymusKorvel 24 Vierde klasse D. Velocitas—RKFSV 3—0 (gest.) Raamsdonk-Veerse Boys 27 RKDVCUno Animo 23 GilzeHeusden 50 Were DiWaspik 41 WAALWIJK. GEELBR. MULO—R.K.C. 2—4. Dat ook RKC in de 2e klas een woordje mee zou spreken voorspelden we reeds na haar succes in de Bossche Beker ronde en dat bewees zij ook Zondag door een sprekende 42 overwinning op het Hel- mondse Geelbr. Mulo. Niettegenstaande dat de motor der voorhoede Jos. Duquesnoy reeds in de eerste 10 minuten van de wed strijd een gekneusde rib op liep door een unfaire aanval van een der Mulo-spelers én hierdoor moest uitvallen, was RKC technisch ver de meer dere. Mulo probeerde wel haar technisch tekort aan te vullen door de wedstrijd te forceren, maar ook dit lukte niet, dank zij de .stugge ver dediging waarin vooral Jac. de Bruin uitblonk. Vanaf de aftrap zien we di rect RKC ten aanval trekken en moet de Mulo-keeper her haaldelijk ingrijpen om erger te voorkomen. Span wordt daarna ook eens aan de tand gevoeld, maar deze geeft geen krimp en weet enkele gevaar lijke schoten onschadelijk te maken. Nadat Jos door v. d. Sanden vervangen wordt, heeft RKC eindelijk succes, als na een half uur spelen Tini de Bruin mooj voorzet en Jan Duquesnoy met een mooi schot het eerste doel punt scoort, terwijl 5 minuten later één der achterspelers van Mulo de bal met zijn handen voor doel wegwerkt. De scheidsrechter wijst naar »de witte stip en v. Gemert voltrekt op kalme wijze het vonnis en heeft RKC reeds een 20 voorsprong. Een mi nuut voor de rust kan de ilnksbuiten van de gastheren met een formidabel schot Span verrassen. Na rust is de voorhoede van RKC geheel gewijzigd. Jan Duquesnoy speelt nu rechts buiten, terwijl v. d. Sanden op de linksbuitenplaats staat opgesteld en Cees de Cloe de plaats van Jos heeft ingeno men. Nu klopt het geheel be ter en steeds trekt dit trio ten aanval, gesteund door een goed sluitende half-linie met aan het hoofd v. Gemert, die over 't gehele veld domineert. Na een kwartier is de Cloe alleen doorgebroken en kan met een flinke kogel de stand op 13 brengen. Nu wordt 't spel sentationeel, want in 3 minuten wordt er niet minder dan drie maal gescoord, als de rechtsbinnen van Mulo 'n hard schot inzendt, dat Span te machtig is, 23. Direct na de aftrap plaatst Jan Duques noy de bal keurig voor doel en de toestormende v. d. San den laat voor de vierde maal het Helmondse doel trillen. Hiermede komt het einde van deze harde wedstrijd, die echter door scheidsrechter Leks uit Eindhoven zeer cor rect werd geleid. RKC 2 bleef ook niet ten achter en versloeg de Sarto reserves in eigen huis met 1—2. SARTO—W.S.C. 2—1. WSC heeft de puntjes in Tilburg moeten laten, hoewel zij met iets minder pech, een gelijk spel wel uit het vuur had kunnen slepen. Tot eni ge minuten voor het einde was de stand 11, maar juist de absolute zwakheid van de voorhoede, die bovendien een verkeerde tactiek toepaste door steeds de aanvallen op de sterkste zijde van het Sar- to-verdedigingsblok op te bou wen en zodoende regelmatig werd teruggeslagen, was oorzaak dat een te hevige druk op het WSC-doel ont stond, die enige minuten voor het einde de winnende goal van Sarto bracht. Bovendien was het uitval len van Muskens, die reeds voor de rust op halve kracht speelde wegens een trap te gen het oog, een danige ver zwakking van de voorhoede, al heeft invaller Spijkerman met veel élan zijn partij ge speeld. Al direct vanaf de aftrap stormt Sarto op het WSC-doel af, maar deze eerste aanval wordt afgeslagen. Beide par tijen verkennen het terrein en eige aanvallen worden van weerszijden goed opgebouwd. Dan na 5 minuten komt de eerste corner voor Sarto over rechts. Een goede, verre voor zet belandt bij de linksbin nen, die met een prachtige kopbal ineens inzet. Adelberg tracht nog vallende te redden, maar hij stompt de bal tegen de paal en verdwijnt in het net. Stand 10 voor Sarto. Van weerszijden wordt aan val op aóhval ondernomen, waarbij voor beide doelen ge vaarlijke situaties ontstaan. Uit een heftige scrimmage denken wij WSC te zien doelpunten, maar de Sarto- linksback kan nog juist cor ner werken. Met kunst en vliegwerk weet Sarto de aan vallen te weren. Eindelijk komt zij los en enige prach tige aanvallen zowel over links als rechts worden opge bouwd, besloten met enige schoten, die echter over of langs gaan. Na de rust is Muskens ver vangen door Spijkerman en weer vertoont de strijd het zelfde spelbeeld. Goed open spel met van beide zijden goede aanvallen, hoewel de aanvallen van Sarto scherper en gevaarlijker zijn. Adelberg zowel als zijn overbuurman moet vele malen handelend optreden, maar beide keepers weten de situaties te bezwe ren. Opmerkelijk is wel het snelle reageren van Adelberg en het prima uitlopen op de stormachtige aanvallen. De verdediging PullesSchiedon v. Meeuwen knappen me nige situatie prima op, terwijl de midvoor tegen de steeds hoog-springende en -koppen de v. Meeuwen geen kans krijgt. Eindelijk weet WSC door Spijkerman de bal in 't net te deponeren uit een pass van Bleij levens naar Kools, die op het juiste moment een prima cross-pass geeft. Even is Sarto de kluts kwijt maar de WSC-voorhoede die te veel op links speelt en de steeds vrijstaande Claassen geen werk geeft, weet dit mo ment niet uit te buiten. Sarto komt weer los en de WSC- verdediging heeft handen vol werk om de lastige voorhoede in bedwang te houden. Het prima werk van Pulles valt in deze periode bijzonder op. Nog enige minuten zijn er te spelen, als door een fout op het middenveld de Sarto- aanval haar kans krijgt en een doorbraak van de Sarto- middenvoor brengt het win nende doelpunt. De resterende minuten weert WSC zich nog heftig, maar de Sarto defen sie houdt stand. RWB—BAARDWIJK 1—4. RWB heeft het in haar thuisweldstrijd tegen Baard wijk niet tot een overwinning kunnen brengen en beide punten aan de bezoekers moeten laten. Vanaf de aftrap zien wij aan weerszijden en kele snelle aanvallen die, doordat zij de juiste afwer king missen, geen succes brengen. Toch zijn het de be zoekers dee het eerst de lei ding nemen, doch vanaf de aftrap neemt de RWB-aanval de bal mee, een goede voor zet van links wordt door de rechtbuiten ingeschoten. 1-1. Lang plezier heeft de thuis club niet van deze gelijkma ker, want nog voor rust weet Baardwijk een fout in de RWB-verdediging af te straf fen, 1—2. Na de hervatting denken wij dat de thuisclub de ach terstand zal inlopen en wij krijgen een licht veldover- wicht te zien, doch de voor hoede weet zich geen sco ringskansen te scheppen, 't Sucecs komt juist aan de an dere zijde als bij 'n overrom pelende aanval Baardwijk doelpunt, 13. Als eerst de midvoor en na de rust de linksbuiten zich moeten la ten vervangen zijn dit geen versterkingen, doch de thuis club blijft hard doorwerken, maar weer komt het succes aan de andere zijde door hun midvoor, 14. Ondanks het harde werken van dë thuisclub komt in deze stand, geen wijziging meer. HEUSDEN. Voetbal met weinig succes. Gepasseerde Zondag is een. slechte dag geworden voor de sportvereniging Heusden, daar alle drie de elftallen verloren. Het eerste elftal dat te gast was bij Gilze, wist niet beter te doen dan met 50 te ver liezen, welke nederlaag in hoofdzaak te wijten is aan gebrek aan onderlinge har monie en samenspel. De Gil- ze-naren wisten reeds voor de rust een voorsprong te be halen van 30, welke voor sprong in een periode van 10 minuten behaald werd. Deze stand was genoeg om Heus den de moed te laten zakken en het verder maar op te ge ven en geen moeite te doen om alsnog een beter resul taat te krijgen, waardoor zij deze wedstrijd met 50 ver loor. Heusden 2 en 3 speelden tegen Jan van Ar kei 1 en 2 wisten het ook niet tot een overwinning te brengen en verloren met 30 en 41. Als er nog wat gewonnen wil v/orden, moet er uit een ander vaatje getópt worden, jon gens. Dus allen dit devies voor ogen stellen: winnen, maar steeds sportief blijven, winnen, maar geen wilde spe len om toch maar uit te blin ken. Je kunt anders; je kunt beter! Dus vooruit, volgende maal beter. DRUNEN. RKDVCUno Animo 23. Het v/as voor DVC een erg ongelukkige wedstrijd. Twee van de drie doelpunten waren sof-goaltjes; de doelman liet de bal tweemaal los. Van Uno Animo hadden wij meer verwacht; wil deze ploeg aanspraak maken op de bo venste plaats, dat zal zij uit een heel ander vaatje moeten gaan tappen. Het begin is geheel voor DVC en de gasten hebben 't dan ook zwaar te verantwoor den. Verder dan twee corners brengen zij het de eerste 30 minuten niet. 13 Minuten zijn er gespeeld als de midvoor geheel alleen voor de doelman der gasten verschijnt en het is 10. DVC krijgt in deze periode enkele prachtkansen, maar geen enkele weet ze te benutten. Na ruim een half uur spelen scoort Uno na een aanval over links de gelijk maker, 11. Tot aan de rust gaat de strijd verder gelijk op. Onmiddellijk na de hervat ting valt DVC aan; een kogel van de linksbinnen beukt de paal. Even later maken de gasten een doelpunt dat voor komen had kunnen worden. Er wordt nu beter aangepakt dan voor de rust en het wordt spannender. Om beurten ver-, keren beide doelen in gevaar? Langzaamaan neemt DVC 't heft in handen en hun aan vallen worden talrijker; de verdediging der gasten moet alle zeilen" bijzetten. Plotse ling wijst de scheidsrechter naar de witte stip, want één der verdedigers speelde de bal met de hand. De Uno-lui zijn het niet eens met het ge val, maar de scheidsrechter laat de strafschop nemen en onhoudbaar schiet de midden voor in, 22. Er zijn dan nog ruim 20 minuten te spelen. ■DVC blijft in de aanval, maar kan het net maar niet vinden. Enkele minuten voor 't einde komt Uno opzetten; een schot van haar linksbinnen wordt nog wel gestopt, maar de doelman kan de bal niet on der controle krijgen. Uit de ontstane doelworsteling wordt het 32 voor Uno. Even later is het einde en kreeg Uno meer dan haar toekwam. VLIJMEN. Vlijm. BoysO.D.C. 14. Onder prachtig voetbalweer stellen beide elftallen zich precies om 2 uur op. De be langstelling was groot, waar-

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4