VOOR DE HUISVROUW. SPORT. FEUILLETON In de Gouden Vallei 14) Terry Berry in: DE WITTE ELAND. ONZE KAMERPLANTEN. In enkele artikelen hopen wij onze kamerplanten eens te bespreken. Speciaal zullen wij aandacht besteden aan de behandeling" en verzorging van de zo verschillende soor ten. Een van de belangrijkste en meest bekende is wel de Clivia. In bijna iedere huiskamer is deze plant aanwezig. Toch kan men altijd veel verschil zien, waaruit blijkt dat deze plant een goede verzorging nodig heeft. De Clivia is niet zo gemak kelijk in cultuur als men dik wijls denkt, zij stelt beslist veel eisen. Voornamelijk is de winterbehandeling van groot belang,, hiermede wordt nog' al eens getobd. Hoewel de Clivia als blad plant zeker haar aantrekke lijkheid heeft, kweken we haar toch in hoofdzaak om de bloei en daarmee heeft nu iedereen niet altijd evenveel succes. De oorzaak hiervan kan lig gen dat de plant te veel wa ter krijgt, waardoor het wel een fraaie plant wordt, maar de bloei in de regel achter wege blijft. Een Clivia moet eigenlijk eerst een rusttijd meemaken, men zou zeggen een periode van armoede, waarin we dan de plant niet te veel water geven en ook niet te overvloedig' mogen mesten. Zo mogelijk plaatsen we de Clivia van eind October tot eind Februari in een niet ver warmde kamer in het licht, men denke vooral om de vorst daar zij er gevoelig voor, is en wanneer een vorst-periode verwacht wordt, zetten we haar wat warmer, maar ook weer niet te dicht bij de ka chel. Wanneer de Clivia zo de winter heeft doorgebracht en tenslotte in het vroege voor jaar een bloemknop vormt, kunnen we hem wat meer water en vooral goed kunst mest geven. Het is vrijwel zeker dat wanneer men een juiste be mesting geeft, de Clivia ieder jaar volop bloeit, in vele ge vallen zelfs tweemaal per jaar. Ook van belang is de Cli via goed te onderhouden, vooral iedere week goed af- sponsen, hierdoor blijft niet alleen de plant fris en schoon, maar het is ook van belang omdat de ademhaling er door wordt bevorderd. In de winter is het ook van belang" om de plant wat lauw water te geven, voor 't ove rige deei van het jaar kunnen we dan water op kamertem peratuur gebruiken, hetgeen dan ook voor het gieten geldt. Na de bloei is het van be lang om de bloeistengel zo diep mogelijk weg te snijden om hierdoor de plant voor uitputting te behoeden. Verder houdt 'n Clivia van een kleine pot en is deze te groot, dan kan dat ook oor zaak zijn van het niet bloeien. Het komt nóg' al eens voor dat de wortels voor een groot deel boven de aarde uitgroei en; dat hindert niet; eerst na twee of drie jaar zal verpot ten nodig blijken. Een der grootste klachten is wel het geel of bruin wor den der bladeren; dit kan een oorzaak zijn van te veel wa ter en te veel zon, terwijl ook roest, een zwamziekte deze last kan veroorzaken, of ook wel het ongedierte zoals thrips en spint; tegen deze laatste kan men met veel suc ces D.T.T. gebruiken. De met roest aangetaste bladeren moeten zo diep mogelijk wor den weggesneden; andere middelen baten niet. K. MGR. MUTSAERTS NAAK ROME. Op Woensdag 15 October zal Mgr. W. Mutsaerts, Bis schop van 's-Hertogenbosch, in gezelschap van de secreta ris van het bisdom, de heer P. Coolen, per KLM-vliegtuig de reis naar Rome aanvaar den voor een bezoek aan Z.H. de Paus. De Bisschop en zijn secretaris zullen te Rome de gasten zijn van Mgr. Dr. B. Eras, rector van het Neder lands college aldaar. STEUN AAN GEDEMOBILI- SEERDEN. De interdepartementale de mobilisatie-commissie, die in gesteld was om maatregelen voor te stellen, die getroffen dienden, te worden als onze jongens uit Indië zouden te rugkeren, heeft dezer dagen een uitvoerig rapport uitgege ven, dat in grote trekken de volledige goedkeuring van de regering heeft. Een desbetref fend voorstel van Minister Fiévez,waarbij een en ander wettelijk wordt geregeld, is te wachten. Zij krijgen o.rn. een demobi lisatiepremie, burgerkleding, textielpunten, enz. Eveneens worden de herscholingsmoge lijkheden geregeld, waarvoor speciale herscholingscursussen zullen worden ingesteld waar voor reeds een redelijk loon zal worden uitbetaald. De ge- demobiliseerden die een eigen bedrijf wensen te beginnen of voort te zetten, zullen op over heidssteun kunnen rekenen. Een inspecteur voor de de mobilisatie is reeds aangesteld terwijl men bezig is in diverse provinciesteden kantor,en in te richten om straks de gede- mobiliseerden met raad en daad terzijde te kunnen staan. DE VERDELING VAN PALESTINA. De afgevaardigde van de Sovjet in de commissie van de V. N. voor Palestina heeft ver klaard dat de Sovjet-Unie in beginsel niet tegen het aanbe velingsrapport van de Pales tijnse commissie is. Hoewel er op enkele punten afwijkingen bestaan van de Amerikaanse mening, heeft aldus de Ameri kaanse afgevaardigde, de Sov jet-Russische verklaring ook veel punten van overeen komst KORTE BERICHTEN. De nieuwe Vredestein-fa- briek 'te Enschede zal 29 Oc tober worden geopend en nog dezelfde dag in bedrijf wor den gesteld. Voor de opening zijn enkele ministers uitge nodigd, alsmede de Ameri kaanse ambassadeur. Voorts zal de president van de Ame rikaanse B. F. Goodrich Cy. aanwezig zijn. Als de fabriek enkele maanden op volle toe ren draait, zullen per dag 800 autobanden worden vervaar digd. Drie dagen zijn de leden van Horecaf, werkgevers in het Hotel-, Restaurant- en Café-bedrijf, te gast geweest in 's-Hertogenbosch, waar de Zuidelijk sfeer en jovaliteit het congres kruidden. Overi- culinaire geneugten er een gens was het programma niet belangrijk deel van uit, het- volledig gewijd aan vergade- geen van deze vakmensen te ringen, maar maakten ook de i verwachten was. ENGELAND NOG ALTIJD VOETBALLEND NUMMER 1. door de bekende sportredacteur Vernon Morgan, Londen, Italië en' België hebben bei den ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan hunner voetbalbonden, Engeland uitgenodigd voor een jubi- leumwedstrijd. Engeland's prestige heeft door enige recente neder lagen niet geleden. Naast de wedstrijden tegen Italië en België staan er ook nog ontmoetingen met Oosten rijk, Tsjechoslowakije en Zweden op het programma. Men geeft de Zweden een goede kans, dat zij de eer sten der continentale Euro peanen zullen zijn, die En geland op eigen grond we ten te verslaan. Engeland is nog steeds voet ballend nummer een in de wereld. Of dit geheel juist is, is een an dere zaak, maar het aantal lan den in aanmerking nemend, dat in Engeland wil spelen en die En gelse ploegen uitnodigen om in 't buitenland te spelen, bewijzen toch wel, dat Albion een bijzondere plaats inneemt in de voetbalwe reld. Ik zal u dat met een voorbeeld duidelijk maken. Volgend jaar viert de Italiaanse Voetbal Fede ratie haar vijftigjarig bestaan. Teneinde deze gebeurtenis op grootse wijze te herdenken wil men een wedstrijd organiseren, die zijn weerga in de geschiedenis nog niet heeft. En als tegenstan ders heeft men de naar Italiaanse mening meest populaire ploeg uit genodigd. De keuze viel op Enge land voetballers van een land, waarmede zij nog voor kort in een oorlog waren gewikkeld. Zij hebben alles in het werk gesteld om Engeland's Ja-woord" te krij gen. Speciale deputaties werden afgevaardigd om de officials van de Voetbal-Associatie te ontmoe ten en later gingen afgevaardigden naar Zwitserland, toen een Engel se ploeg in het land der bergen speelde, om ook daar contact op te nemen met hen, die iets in de melk te brokkelen hebben in de Engelse voetbalwereld. In princi pe is de uitnodiging thans aange nomen, zodat Engeland en Italië elkaar in Mei 1948, waarschijnlijk in Turijn, zullen ontmoeten, opdat ook de twee wedstrijden, die reeds voordien waren aangenomen, na melijk met Oostenrijk en Tsjecho slowakije, niet in het gedrang ko men. Ontmoeting der kampioenen. In 1939 ontmoetten de twee lan den elkaar voor het laatst in Mi laan, toen zelfs Mussolini tot de toeschouwers behoorde, die de wedstrijd na een heftig bestreden doelpunt met 2 2 zagen eindi gen. Daarvoor, in 1934, had Enge land Italië in Highbury, in een van de ruwste wedstrijden, die ooit werden gespeeld, met 3^2 verslagen. Italië is in het bezit van het wereldkampioenschap, de titel die zij in 1938 in Parijs wisten te veroveren en zij hebben het vol ste vertrouwen, dat zij deze titel in 1949 in Rio de Janeiro zullen weten te behouden, zelfs al is En geland van de partij, hetgeen in 1938 niet het geval was. Zij die de Italiaanse middenvoor Carlo Parola, in actie hebben gezien te Glasgow in de Continentale-Euro- pa-Engeland-match hebben een van de beste spelers van de we reld gezien. Ik ben er van overtuigd, dat zij nog, enige spelers van dit formaat in het veld weten te brengen en dat zij daardoor hun eerste zege over Engeland kunnen boeken ter gelegenheid van de in Mei 1948 op het program staande Jubileum- wedstrijden. Maar om terug te komen op de Jsngelse „meesters". Zelfs de ne derlagen die zij van de Zwitsers en de Fransen hadden te incas seren hebben het prestige der En gelse spelers geen schade berok kend. Ik herinner mij, dat ik een van de Italiaanse officials in Zurich na de Engelse nederlaag dit jaar vroeg, of dit nog van invloed was op hun uitnodiging voor de in ternationale wedstrijden in Italië. Ik vroeg hem, of hij nog steeds van mening was, dat Engeland de beste tegenstanders voor deze wed strijd zou zijn. Hij haalde zijn schouders op en zei „natuurlijk zijn jullie dat. Denk maar eens aan Glasgow!'. Hij dacht aan de VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Ik zal niet ontkennen dat zijn aanzoek mij zeer verleidelijk voor kwam. U weet iets van mijn le ven hier, maar niet alles. U hebt er alleen de lichtzijde van gezien. Maar er is nog een donkerder kant, die veel verschrikkelijker is, dan u zich die voorstelt, en waar u, naar ik hoop, nooit mee zult hoeven kennis maken. Toen Malcoln mij gisteren zijn aanzoek deed, was ik maar al te zeer geneigd, om dit aan te ne men ondanks mijn ongeschikt- heid! Er deed zich nu*enige twijfel gevoelen in Alan. Zou hij zijn neef wel een goeden raad hebben gegeven? Zou zij wel zo onge schikt zijn geweest. Dus zei hij overtuigd: Och, zo dikwijls toch zijn die huwelijken tussen mensen van on gelijke stand heel gelukkig gewor den! Waarom zou het in dit ge val ook niet zo kunnen zijn? La ten we aannemen, dat je nu niet de opvoeding hebt genoten, die de dames in de kring van Malcolm krijgen, dat je voor het ogenblik nog niet zo geschikt zoudt we zen, om de plaats aan zijn zijde in te nemen, maar dan zou je dit toch kunnen aanleren. Niets is on mogelijk voor de vrouw die haar man werkelijk liefheeft! Ze keek naar hem op en ant woordde zacht, maar nadrukkelijk: Ja, als zij hem waarlijk lief heeft! Hun blikken ontmoetten elkaar en Alan ontroerde; als er ooit liefde sprak uit een paar donkere ogen, dan was het nu uit die van Nan. Maar of het liefde was voor hem, of voor Malcolm, of voor enige andere man, dit wist Alan niet. Een moment bleven ze elkaar aankijken; toen wendde zij zich af met een diepe zucht. Neen, toch helpt mij dit al les niets. Hoe zeer ik hem ook liefheb, er is een scheidingsmuur tussen _ons, waar zelfs de liefde niet overheen kan. Ik ben onge schikt om de zijne te worden; niet alleen door geboorte en opvoe ding; maar door iets veel ergers: door een zonde, een misdaad' Een zonde...? Een misdaad Onzin! meende Alan. Neen, dat is geen onzin! Het is de waarheid, riep zij onstuimig, sprong op van de bank en ijlde voort, hem alleen daar achter la tend. HOOFDSTUK VÏI. De volgende ochtend was Nan in het magazijn haar voorraad manufacturen aan 't nakijken. Ze was alleen en verwachtte ook alleen te blij ven tot de avond, want Alan was met een gezelschap goud zoekers een paar mijlen ver der het land ingetrokken en Malcolm die pas vriendschap had gesloten met een jonge farmer daar uit de omtrek, zou de dag doorbrengen op diens boerderij en zou dan tegen zonsondergang met het gezelschap goudzoekers te rugkeren. Nan kon haar gedachten- niet bepalen bij de goederen die zij onderhanden had, want telkens dwaalden ze terug naar het onderhoud met Alan van de vorige avond. Ze wist dat ze in zekere zin zichzelve verraden had tegen over hem en dus schaamde zij zich over haar zwak heid. Wat zou hij wel van haar denken? O, wat was ze toch dwaas geweest! Een troost was het althans dat ze weldra „de Gouden Vallei" zouden verlaten. De al zo lang verlangde toelage uit Durban zou nu zeker wel met de volgende post komen en dan zouden ze gaan. Terwijl ze zo dacht, reed de postwagen, die tweemaal per week in „de Gouden Val lei" kwam, vóór. Het waren huis was tegelijk het postkan toor en Nan liet haar werk in de steek om de brieven en pakjes in ontvangst te nemen. Een grote, zware man, met 'een litteken over de ene wenkbrauw, sprong ook uit de wagen en Nan keek naar hem met een gemengde ge waarwording van verrassing en vrees. Vader, bent dat? Wie anders zou het zijn, kindje? Hij hield de hand onder Nan's kin en zou haar gekust hebben, maar zij schrikte te rug van hem. Laat ik eerst de brieven in ontvangst nemen, vader! Lester fronste 't voorhoofd en staarde haar aan. Dat is nu ook een vrien delijk welkom voor je Vader, nadat hij ruim zes weken is weg geweest. Heb je niets an ders te zeggen, Nan? Ik kom zo dadelijk met u praten, Vader. Laat ik nu even de post opbergen. Dan zal ik u wat te eten en te drinken gev,en. Er waren niet veel brieven en Nan zag al dadelijk dat er ook een met het poststempel „Durban" bij was voor Alan Courtenay. Ze sloot alles bij elkaar in de lessenaar die daarvoor be stemd was en haastte zich toen terug naar het vertrek waar haar Vader zat, zette een maaltijd voor hem klaar en beantwoordde werktuige lijk zijn vragen, want de angst was haar ofri het hart geslagen bij die onverwachte terugkeer. Vóór alles moest zij een ontmoeting zien te voorkomen tussen hem en Alan Courtenay. In het eerst merkte Dester niets bijzonders aan haar, maar toen hij verzadigd was en achterovergeleund in zijn stoel zijn pijp aanstak, scheen het hem te treffen dat er iets vreemds in haar houding was. Wat scheelt er aan, Man? En aan wie hoort dat fijne spul? Dit zeggende wees hij naar een zilveren sigarettenkoker die het wapeh en het mono gram van Malcolm droeg en die Nan had beloofd met nieuwe voorraad te vullen, eer hij die avond terug' zou zijn. i Heb je een verloofde op gedaan, Nan, sinds ik weg ben? Met stroeve lach antwoord de zij: Geen verloofde, maar een betalende logé! U bent zo lang weg geweest dat het mij zonde en jammer leek om uw kamer ongebruikt te laten staan; dus, toen ik in de ge legenheid kwam die voor een paar weken te verhuren, heb ik er twee betalende logé's genomen. Zó mag ik het horen. Daar heb je verstandig aan gedaan, kind! Maar nu ik te rug ben zullen ze weer moe ten gaan. Wie zijn het? Twee Engelsen. Nan hield haar vader strak in het oog', terwijl ze dit zei. Beiden van dezelfde naam: Alan en Malcolm Courtenay. Betalen ze goed, kind? Want, zo ja, dan zal ik zien ergens anders een bed te krij gen in het kamp voor een paar nachten. Ik blijf toch niet lang thuis. Ik heb geluk gehad sinds ik weg was, Nan. Ik heb aandelen gekocht in een nieuwe mijn aan de Ko- ninginnerivier en die gaan nu steeds de hoogte in. Zó zullen we nog rijk worden, kind. Ik hoorde dat u aandelen hebt gekocht. Hoe komt u aan het gelti er voor? U had het niet, toen u van huis ging. Dit zeggende, hield zij de blik zó streng en zó doordrin gend gericht op Lester, dat hij met .een vloek zei: Wat gaat jouw dat aan, met je bleke gezicht! Let maar op je eigen zaken! Vooruit, ter wijl hij een valies naar haar toeschoof sta me daar nu niet zo aan te staren met die grote ogen, maar pakt liever mijn tas uit en zeg dan tegen Donald dat hij eens bij mij komt. (Wordt vervolgd) boven aangehaalde |weds' ijd, toen de Britten de .vasteland -Europea nen een lesje gaven, hoe -en voet balwedstrijd moet woreien ge speeld. Engeland heeft een aureool» Buitenlanders verwachten meest al, dat Engeland in iedere wed strijd dit bijzondere hoge peil ten beste kan geven. Als een buiten landse ploeg wint zijn zij geneigd te zeggen, dat Engeland slecht speelde, maar niet, dat hun eigen mensen bijzonder góed speelden. Zij zullen zich uitputten in excu ses voor de Engelsen en verkla ren, dat zij een slechte dag had den, of niet helemaal in vorm wa ren. Het klinkt misschien vreemd, dat ik dit schrijf, maar toch is het zo. Het Engelse spel heeft een reputatie, die niet door en enkele nederlaag in het gedrang komt. De Schotten, Ieren en bewoners van Wales, maar vooral de Schot ten,» zijn hierover maar matig te spreken en toch neemt Engeland momenteel van dezefvier groepen, die ons eiland bevolken, terecht de eerste plaats in. Engeland's overweldigende 10-0 overwinnig op Portugal in Mei van dit jaar, het land dat de Ieren op hun eigen grond 'versloeg, was echter van dien aard, dat de bui tenlanders wel eenslgelijk konden hebben met hun mehing over het Engelse spelpeil, ©it was voet bal, zoals het moeft worden ge speeld en het was inderdaad een lesje, dat de „meesters" hun „leer lingen" gaven. Allen, die deze wedstrijd hebben Jezien, waren diep onder de indruk en men kan gerust zeggen, dat <|eze overwin ning Engeland zo vèel goed heeft gedaan, dat de nederlaag in Zu rich daarop weinig Jinvloed heeft' gehad. Levendige Belgen. En welke kansenzijn er voor het komende internationale^ sei zoen? Een goed becjin is de wed strijd van Engeland1 in het enor me Heyselstadion, cat eerst door de Duitsers en later door de Ge allieerden als groot tank-kamp is gebruikt. Het veld mag voor de Engelse ploeg geen bezwaar zijn, want het zijn Britse graszodai, die er op worden geplant. De evendige Bel gen zullen hef ons liet gemakke lijk maken. In Mei werd Schotland doo ploeg met 2—1 in B ussel geklopt. (Engeland won de ^vedstrijd met 5-2. Red.) Ontmoeting met Zweden. In Highbury zal Engeland op 19 November a.s. e cracks uit Zweden op het vei tbalveld ont moeten. Op eigen jrond moeten de Britten nog steeds door een worden ver- continentale ploeg slagen, maar men g :eft de Zwe den een goede kans omdat twee Zweedse spelers, df middenvoor Norda'nl en de recht sbinnen Gren in de ploeg „De rest van Euorpa' tegen Engeland een 1 ijzonder goed figuur sloegen. lede een zal deze Zweden-Engeland natch willen zien en naar mij t :r ore kwam stapelen de aanvrat jn om plaat sen zich reeds op. )p vele voet balliefhebbers uit Z weden willen graag van deze ge egenheid ge bruik maken om er c :n reisje naar erbinden. Ei om een spa te charteren, die meteen als drijvejid hotel voor Engeland aan te wordt over gedacht ciaie boot hiervoor de bezoekers kan kunnen de Zweden halen aan hun schn; Dps en smor gasbord (de gevel ige Zweedse hors d'oeuvre), zon/r afhankelijk' te zijn van het s Dere Engelse voedsel en de steed kleiner wor dende voorraden wl sky. (Copyrig t N.P.C. NadrJ c verboden). PROGRA5 MA 19 Octolfr District le Klasse. Eindhoven--Willi n II. Juliana—Sitt. Bo) BVV—Helmond de Baronie—T.S.( Longa—de' Specht Eindhoven krijgt Willem II, clubs veel toegeven; to> i Willem II iets me Juliana ontvangt Si terrein-voordeel en ving zal in deze schien wel de do van dit jaar de Belgische lienen. Daar ïun hart op- BVV on'vagt Helmond en zal wel de puntjes in den Bosch weten te houde i, hoewel 't niet eenvoudig zal z. n. De Baronie—T.S.C. zijn geen onbekenden voor elkaar, ma-'r we achten de nieuwe eerste klusser wel in staat om in Breda de volle buit te bemachtigen. Lon- gade Spechten zal wel iets voor de thuisclub worden. le Klasse, District 4. De stand is: Sitt. Boys 4 2 115 Juliana 4 2 115 Willem II 4 2 11 5 Eindhoven 3 2 0 14 Spechten 4 2 0 2 4 Longa 4 12 14 BVV 3 1113 Maurits 4 1 1 2 3 T.S.C. 4 112 3 Helmond 3 10 2 2 Baronie 3 0 2 1 2 District 6. le Klasse. P.S.V.—V.V.V. Sp. Emma—Brabantia. VlissingenN.A.C. Noad-Limburgia, Helmondia—MVV. P.S.V. ontvangt V.V.V. en zal haar ongeslagen record wel weten voort te zetten. Brabantia heeft bij Sp. Emma kans om haar eer ste puntjes binnen te krijgen. NAC zal met Vlissingen wel korte met ten maken. Noad heeft het Zon dag weer niet gemakkelijk tegen Limburgia, toch denken we dat er toch minstens één puntje in Til burg zal blijven. Helmondia heeft Zondag ook kans om het eerste succes te boeken tegen de kampi oenen van vorig jaar, die nog steeds niet op toeren kunnen ko men. le Klasse District 6. De stand is: Bleijerheide 4 4 0 0 8 Limburgia 4 3 10 7 P.S.V. 3 3 0 0 6 NAC 4 2 0 1 6 Noad 4 2 1 15 MVV 4 112 3 Spel. Emma 3 10 2 2 V.V.V. 4 1 0 3' 2 Vlissingen 4 0 13 1 Brabantia 3 0 0 3 0 Helmondia 3 0 0 3 0 2e Klasse B. Kolping—Wiihelmina. Top—R.K.T.V.V. Rac—Cone. SVD. RKC—Zwaluw. Desk—Schijndel. Kolping krijgt bezoek van Wii helmina en zal wel zorgen dat al les in Helmond blijft. RKTVV zal in Oss moeten winnen, willen ze niet te ver bij de kopploegen ach ter raken. RAC zal in Conc. SVD de meerdere moeten erkennen. RKC dat de Zwaluw ontvangt zal v/el weer zegevierend uit de strijd komen, hoewel 't oppassen is voor de Zwaluwen, daar dit altijd 'n moeilijke tegenstander is. Desk staat weer voor 'n zware opgaaf; nu is het Schijndel dat op bezoek komt, we achten de Sport- parkbewottprs wel in staat om de kostbare pontjes in Kaatsheuvel te houden. De stand is thans: RKC 4 3 0 1 6 Desk 4 3 2 0 6 Conc. SVf) 3 2 10 5 RKTVV 4 2 1 1 5 Schijndel 3 2 0 1 4 Kolping 4 2^ 0 2 4 Rac 4 2 0 2 4 Top 3 10 2 2 Zwaluw 3 10 2 2 Wiihelmina 2 0 0 2 0 Glbr. Mulo 4 0 0 4 0 3e Klasse B. Zaltbommel—Michielsgestel. Best Vooruit—ODI. ODC-SCB. Haarsteeg—Vlijm. Boys. UDIOisterwijk. Zaltbommel zal in St. Michiels gestel ook wel haar meerdere moe ten erkennen. Evenals Best-Voor uit in ODI. SCB zal het in Box tel bij ODC niet gemakkelijk heb ben, hoewel we. SCB de beste kans- geven. Haarsteeg kan Zondag weer twee puntjes rijker worden door van de Vlijmense Boys te winnen. LIDI zal Oisterwijk ook wel met lege handen naar huis sturen. De stand, is thans: SCB 4 4 0 0 8 ODI 4 2 2 0 6 ODC 4 2 J 1 5 Best Vooruit 3 2 0 1 4 Mich. Gestel 3 2 0 1 4 Haarsteeg 4 2 0 2 4 UDI 4 112 3 Vlijm., Boys 3 10 2 2 Zaltbommel 4 0 0 4 0 Oisterwijk 3 0 0 3 0 3e Klasse C. Taxandria—Sarto WV O—Baardwijk Korvel—WSC RWB—Hieronymus SCO—Dongen Taxandria ontvangt Sarto en wil ze nog een woordje meespre ken, dan zal ze Zondag moeten winnen. Baardwijk gaat op bezoek bij WVO; we rekenen minstens op een puntje. WSC moet naar Korvel en zal het daar verre van gemakkelijk hebben; we achten WSC wel in staat c!e puntjes te bemachtigen. SCO zal Dongen in Oosterhout niet veel kans geven. De stand is: WSC 4 3 0 1 6 SCO 4 3 0 1 6 WVO 4 3 0 1 6 Sarto 4 3 0 1 6 Baardwijk 3 2 0 1 4 Taxandria 4 2 0 2 4 RWB 4 10 3 2 Dongen 4 10 3 2 Korvel 4 10 3 2 Hieronymus 4 0 0 4 0 4e Klasse D. Uno AnimoGilze Heusden—Velocitas Waspik—Raamsdonk RKFSVVeerse Bovs Were Di-RKDVC Uno Animo ontvangt liet sterke Gilze; er kan gewonnen worden als er gewerkt wordt van het be gin tot het einde. Heusden is in staat om van Velocitas te winnen, evenals Waspik van Raamsdonk. De Veerse Boys zullen het niet gemakkelijk hebben tegen RKFSV evenals RKDVC dat naar Were Di moet. We hopen van deze afdeling volgende week ook het standen lijstje te geven. Reserve 2e klasse D. TSC 2—DESK 2 RBC 2Alliance 2 Hero 2—De Baronie 2 WSC 2—RAC 2 RWB 2Sarto 2 CAPELLE. Dussense Boys 2Wit Zwart 2—3. In haar lste uitwedstrijd heeft Wit-Zwart de beide puntjes meegebracht. Precies 12 uur brengt Wit Zwart de bal aan het rollen en gaat tot de aanval over. Maar ook de Boys zitten niet stil en proberen aanvallen op te bouwen, maar deze stran den steeds op de achterhoe de. Na ongeveer 10 minuten spelen heeft Wit-Zwart suc ces door een prachtig genor- men hoekschop, welke de midvoor met een kopstoot in de touwen jaagt, 01. Hier na komt Wit-Zwart opzetten en nauwelijks 3 minuten la ter ligt de bal opnieuw in de touwen, 02. De strijd gaat nu meer gelijk op en na 20 minuten spelen verkleint de rechtsbinnen de achterstand 1—2. Na wat op het midden veld heen en weer getrap, krijgt de Wit-Zwart-links- buiten de bal en maakt met een prachtig schot er 13 van, maar lang plezier heeft zij hier niet van, daar de Boys de achterstand door een straf schop verkleinen, 23. Nau welijks 5 minuten later den ken we de Boys gelijk te zien maken, ,maar nog juist weet de keeper de bal te stoppen. Hierna breekt de rust aan. De tweede helft is een ru we partij voetbal, waarbij 't spel verschillende malen on derbroken moet worden. Dit omdat de leiding wat te slap was. Wit Zwart blijft steeds in de meerderheid, maar weet niet meer te doelpunten. Toch zien we nog een doelpunt ma ken, maar de scheidsrechter kent het niet toe, al was het o.i. een zuivere goal. De bal rolde n.l. onder het net door. Daarna krijgen de Boys nog. een prachtkans om gelijk te maken, maar de Wit-Zwart- keeper denkt er anders over en stopt andermaal de straf schop, waarna het einde komt van deze rumoerige wedstrijd waarvan de leiding slecht was. HAARSTEEG. HaarsteegOisterwijk 52. In het begin zag het er niet naar uit dat Haarsteeg met deze mooie cijfers zou winnen Om beurten kregen beide voorhoeden pracht-kansen, die echter door slecht schie ten zonder effect bleven. Na 22 minuten spelen geeft van Gestel keurig voor, Ad van Helvoirt geeft de bal door aan zijn broer Cor, die onhoud baar inkogelt. Beide partijen krijgen nog verschillende kan sen, doch de rust gaat in met 10 voor Haarsteeg. Na de thee is Haarsteeg di rect in de meerderheid, doch bezoek van elkaar niet geven we winstkans, t. Boys; het eigen omge- 'edstrijd mis slag geven. de achterhoede die veel te ver opdringt, wordt door Oister wijk met iange passen ver schalkt^ waardoor de gasten 11 maken. Als er 13 min. in de tweede helft zijn gespeeld krijgt Haarsteeg's linksbuiten de bal goed aangespeeld, zwenkt naar binnen en met een' keurig schot wordt de stand op 21 gebracht. Vijf minuten later krijgt, na een goede combinatie, B. v. d. Heijden de bal tpegespeeld, hij aarzelt niet en'scoort no. 3. Dan komt Oisterwijk, dat zich hardnekkig verdedigt, flink opzetten. Een hard schot onder tegen de lat weet het niet itot een doelpunt te bren gen; de in het veld terug- stuitende bal wordt door de achterhoede weggewerkt. Het is slechts uitstel van executie, want met een goed schot ver kleint even later Oisterwijk de achterstand, 32. Haar steeg voelt de overwinning niet veilig en gooit er ë'en extra schepje op. W. Koks krijgt, na een schot tegen de goalpaal, de bal weer in zijn bezit, maakt er een voorzet van en Cor v. Helvoirt laat deze passeren naar de goed opgestelde B. v. d. Heijden, die het vonnis resoluut vol trekt, 4—2. Oisterwijk komt nog' even gevaarlijk opzetten, maar haar techniek faalt te dik wijls. De linksbuiten geeft tot slot een goed aangespeelde bal door naar Ad v. Helvoirt, die Oisterwijks doelman voor de vijfde maal laat vissen. Dan blaast scheidsrechter Maas die een goede wedstrijd floot, het einde en heeft Haar steeg zijn tweede overwinning binnen. Jongens, komt trouw ter training, dan durven wij met gerust hart zeggen: Wij zijn er nog niet, maar wij komen er wel. Het tweede elftal speelde zeer verdienstelijk tegen Baardwijk 2 met 33 gelijk. Tenslotte nog het derde elftal tegen RWB 3, dat een verdiende 43 overwinning mee naar huis bracht. Al met al een goede dag voor Haar steeg. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Haarsteeg 1—Vlijm. Boys 1 Nieuwkuijk 1—Haarsteeg 2 Nieuwkuijk 2Haarsteeg 3 Op een avond, kort na hun terugkeer uit Perzië, zaten Terry en Berry in hun stam café „De Aap". Zij hadden een glas melk met bruine suiker voor zich staan en praatten wat na over de toe standen in het rijk van Sul tan Sar. „Er zijn meer beren nodig in Perzië", zei Terry, „met onze werklust, met onze on dernemingsgeest, zou dit land....". Terry's redevoering werd onderbroken door het binnen komen van de postbode. „Voor de heren Terry en Berry, een brief uit Canada", zei Pieter Post gewichtig, „de heren waren niet thuis en toen dacht is: „Ik zal die brief maar even naar „De Aap" brengen. Het zal wel belang rijk zijn". „Bedankt voor de moeite, Pieter Post", zei Terry ge wichtig, „aha, uit Canada, 't mooiste land van Afrika. Ik hen benieuwd!" „Als jij niet weet dat Ca nada in Australië ligt, kun je mij die brief beter laten open maken", 'zei Berry en greep naar het couvert. „Doe niet zo dwaas, Berry", zei Terry, die zich kwaad be gon te maken. „Geef mij die brief. Tërtslötte ben ik de voorzitter van het Terry- en Berrygenootschap". De goedi ge Berrv vond het al lang best en overhandigde de brief aan zijn broer. CAPELLE. Burgerlijke Stand over de maand Sent. 1947. Geboren: Leonardus M zv. J A de Bodt Pieternella H dv. H M v. d. Schans-Verhoe ven Johanna M dv. J Maij- ers-v. d. Schans Geertrui- da J D dv. J. Maijers-v. d. Schans Elisabeth dv. G Konings-v. Tilborg Mar- tien zv. D van Oversteeg- Schuttevaar Catharina E dv. C J van Beek-de Rooij Aart J A A zv. A v. d. Flier- Verduijn Antonie zv. J Smits-de Poorter Jacobus P J zv. W Mes-Spuij broek Pieter T zv. A de Jong-Kant Johannes A J zv. H van Beek-Molegraaf. Gehuwd: A de Rooij 42 j. en D C van Campen 37 j. T van der Vorm 24 j. en M Mesch 27 j. A van Vuuren 44 j. en A Kerst 24 j. J H L Lambooij 27 j. en J. Hoefnagel 24 j. C. van der Douwen 23 j. en C. de Kruijk 27 j. AM Genuït 39 j. en J Verbeek 37 j. J Mans 33 j. en J M Mandemakers 25 j. G Valke 28 j. en A van Zwietering 25 j. Overleden: Geen. Ingekomen: D de Vries van Leeuwarden H Eij kelen boom van Gendt H Dek kers van Pijnacker H B van der Beek van Dussen C J Rijken van Amsterdam J van Peer van Waspik H P v. Dam van Hoogwoud H J van der Kuijk van Heus den G Walda van Klundert D v. Barneveld van Hooge en Lage Zwaluwe J Brokx van Loon od Zand SP van der Velde van Berlicum L C A v. Wezenbeek van Waalwijk HP Tuinman van Schiedam W P M Hoe- venaars van Tilburg. Vertrokken: J D M Schui lei' naar Valkenburg K C Molegraaf naar Eindhoven A P Kemmeren naar Tilburg M P v. d. Schans naar Zwijndrecht A A H Pr ins- sen naar Eindhoven JA Brok naar Loon op Zand L P Smit naar Breukelen J van Baaien naar Hooge en Lage Zwaluwe L J Schoen makers naar 's Gravenhage W J Schoenmakers naar Den Haag G Teunissen naar Den Haag" A G v. d. Ven naar Waspik B Timmer mans naar Cuijk J W Snij ders naar Den Haag C J W Snijders naar Den Haag P W v. d. Schans naar Waal wijk CA van Deursen naar Deurne P A v. Zeist haar Raamsdonk M Mesch naar Pijnacker J Hoefna gel naar Goes J M Paans naar Waalwijk AA Oer- lemans naar Woerden C van Beek naar Amsterdam. WASPIK. Ontspanningsavond. Zaterdag werd in de zaal van de heer van Iersel een ontspannings- en propaganda- avond gehouden, welke geor ganiseerd werd door de plaat selijke „D.E.L." (Draagt El kanders Lasten) -commissie, onderafdeling van de Chr. Nationale Vakvereniging. De opbrengst komt ten goede aan het T.B.C.-fonds van 't C.N.V, Dank zij de medewerking van verschillende ingezetenen in het bijzonder van de Fa. W. A. de Glas, die geheel be langeloos de inrichting heeft verzorgd, is de avond een succes geworden. Het talrijke publiek heeft van zijn enthou siasme bij herhaling blijk ge geven. Door de heer Braspenning, District-bestuurder van het C.N.V., werd een opwekkend woord gesproken. De organisatoren kunnen met voldoening op hun werk terugzien. RAAMSDONKSVEER. Damnieuws van „D.G.V." „D.G.V." speelde haar eer ste competitie-wedstrijd voor de Ned. Dambond lste klas, groep C en won deze in Don gen tegen „D.A.M." met 12-8. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: D.A.M. D.G.V. C v DongenH Blom 11 C J de JongJ Steigenga 02 A Oerlemans J. Overgaauw 02 P Timmermans J C Schott 1—1 M v DongenC v Strien 11 A C v DongenG v Erk 11 H v DongenG v Beek 20 Jan KrolTom Zwets 02 Jac. Vermeulen M D Barel 20 B Hultermans Jac Dirven 02 Totaal 812 Beide clubs speelden met één invaller, bij DAM Dongen werd A. in 't Groen vervan gen door B. Hultermans, ter wijl bij D.G.V. R'veer, W. Hendrikx werd vervangen door M. D. Barel. Vólgende week moet D.G.V. weer naar Dongen en zal daar dan de strijd opnemen tegen D.D.V.; die noot zal wel har der te kraken zijn. Op 30 September waren de uitslagen van de onderlinge dam-competitie van D.G.V. als volgt: Tom ZwetsG v.Erk 11 J C SchottW Hendrikx 20 G v BeekJac Dirven 20 7 October 1947: Tom ZwetsG v Beek 02 G v ErkH Blom '11 J Overgaauw J C Schott 2—0 De volgende partijen moe ten nog worden gespeeld: C. v. StrienTom Zwets J. C. SchottG. v. Beek G. v. ErkJac. Dirven Tom ZwetsJac. Dirven H. BlomW. Hendrikx Tom ZwetsG. v. Beek H. BlomTom Zwets nlus de volgende afgebro ken nartijen: G. v. ErkJ. Steigenga H. BlomJ. Steigenga G. v., ErkW. Hendrikx.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2