PURGACEEN „DE DICTATOR NIEUWS UIT KAATSHEUVEL EEN NET KINDERMEISJE EEN MEISJE een i.g.st.z. MANDOLINE Hel* ideale Laxeermiddel ikJ Assistente in de huishouding JONGENSFIETS 300 paar Dames-zwikleesten „APOLLO" THEATER - KAATSHEUVEL ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG 18 OCTOBER 8 uur 19 OCTOBER 6 en 8.30 uur 22 OCTOBER 8 uur DONDERDAG 23 OCTOBER 8 uur leven van deze mannen, die stand houden, ondanks laf verraad en grote overmacht. Een boeiende rolprent. BOERENLEENBANK BAARDWIJK. Op een vergadering* van de Raad van Toezicht is tot di recteur van de Boerenleen bank gekozen de heer N. L. Klerks: te v.m. Baardwijk. ELSHOUT. Consuitatie-Bureau. Het Consultatie-bureau voor Zuigelingen zal met ingang van Donderdag 16 October a.s. "^rtaan geopend zijn de eerst ?n derde Donderdag- van ere maand, telkens van 3 t 4 uur. Men eme hiervan goede nota. Meisjes- Jeugdveren iging. De Meisjes-Jeugdvereniging zal voortaan club houden van af 1 uur tot aan het Lof en van 4 tot 6 uur. Veilingbericht. Het bestuur der Veiling maakt bekend, dat het drie maal veilen per week in 2- maal zal worden omgezet en wel op Maandag en Donder dag met ingang van deze week. HEUSDEN. Op de vergadering die be legd was door de beide plaat selijke Schuttersverenigingen, werd gecollecteerd voor het Niwin-werk, welke collecte 18.12 opbracht. Op initiatief van Ds. An ker werd een Jeugdraad in gesteld, waarin zitting heb ben twee kerkeraadsleden, plus van elke vereniging een bestuurslid, een en ander ter vorming van de jeugd tot feestelijk waardige leden der gemeenschap. De volgende wedstrijden werden Maandag j.l. voor de onderlinge competitie ge speeld door de damvereniging V.D. Groep 1: De Rooij—de Joode 02 NieuwkoopA. de Graag 02 SchaapKlerks 11 Groep 2: Joh. de GraagC. Bax 02 Groep 3: DeurloTimmermans 20 Groep 4: FittersVerbeek 02 Maandag a.s. wordt ge speeld door alle groepen voor de onderlinge competitie, ter wijl het eerste tiental 24 Oc tober a.s. speelt te Eindhoven tegen Philips Damvereniging te Eindhoven. HAARSTEEG. Jaarvergadering K.A.J. Maandagavond had de jaarver gadering plaats van de K.A.J., die haar eerste verjaardag herdacht. Aan het uitgebrachte jaarver slag ontlenen wij De Kath. Thuisfront-actie be steedde voor ruim 700.Zij deed ca. 300 brieven sch-'jven. De oud papier- en -flessen-in- zameling bracht bij eercte rond gang 1300 K.G. en 800 stuks op, daarna werd zij overgedaan aan de Jongensschool. Het eerste elftal der voetbalaf deling werd districtskampioen. Een toneelavond werd gegeven met e:- gen repertoire. Diverse ander clubs kwamen door omstandig heden slechts tot matige ontwik keling. Wegens militaire dienst had een algehele bestuurswisse ling plaats. Het ledental liep of. tot ruim vijftig. Het nierwe werkprogram voor de komende winter werd aange duid, doch zal nog nader worden uitgewerkt, zo b.v. eeu Ouders- avond met Kerstmis, een St. Ni- colaas-actie, een dodenherdenking met Allerzié'en. Aan de propagan- da-avonden der K.A.B. zal volle medewerking worden verleend, te beginnen me* 1 November. Diverse cl ibs werden samenge steld. o.a. IV jziek en zang, dam club, huisvlip, kaart- en leesclub, pioniers-club, bestaande uit de leiders der dt rerse 'afdelingen. De clubavonden tullen zijn: Woens dag voor de j >ngeren en Donder dag -voor de mieren. Met goede ïoed en ijver worSt het nieuwe treniqingsjaar inge zet. W<- Tlossing. Vrijdagavott 1 had in cafc van Oyen ee® vetf iderinc plaats van MIJNE HEREN CORRESPONDENTEN Wij verzoeken beleefd, doch dringend de berichten vanaf Woensdag niet alle te bewaren tot Maandag, maar 'deze diere t in te zenden, daar wij 's Maandags met het oog op de sportvcrslagen, daardoor veel copie moeten laten liggen. REDACTIE. •belanghebbenden, met als spreker het Hoofd van de Culturtechni- sche Dienst Ir. Krüger. Doel was tot overeenstemming te geraken inzake het aanleggen van een wa terlossing dwars door de landerij en vanaf de Priemsteeg tot aan de Donk, omreden dit gedeelte des winters steeds overlast heeft van hoog water, dat onvoldoende lossing heeft. Daar de betrokke nen het nut van het project ble ken in te zien. werd tot aanleg besloten. Kosten worden geraamd op ca. 2800. HAARSTEEG. Zondag 19 October a.s. zal in café Kooien door 't toneel gezelschap „Echo der Dui nen" uit Helvoirt, opgevoerd worden het toneelstuk „Den Vaderland Ghetrouwe", het zo bekende verzét-stuk van W. Brakenburg, het succes nummer van 1946. SPRANG -CAPELLE. Zaterdag 18 Oct. des avonds 7 uur hoopt D.V. voor de Geref. Gemeenlfc aan de Hoogevaar'; op te treden de heer Mnllan, theolo gisch stud ml te Rotterdam en Maandag 20 Oer. des morgens half tien. c'.es middags half d">e v-n des avonds half acht Ds. v. o. Berg van Utrecht. SPRANG. N. E. O. Voor a.s. Zaterdag, 18 Octo ber, is de plaatselijke ontmoeting N.E.O. I—S.D.O. I vastgesteld. Deze wedstrijd, welke een van de spannendste van het seizoen beloofd te worden, is niet alleen voor N.E.O. van groot belang, daar deze vereeniging het kampi oenschap kan behalen, doch ook voor S.D.O.daar, indien S D.O. deze wedstrijd wint, er theoretisch nog een kans voor haar is om kampioen te worden. Gezien het spel van j.l. ^aterdag kan een harde en spannende derby tege moet gezien worden en zal door beide elftallen het uiterste gedaan worden. Aanvang 4 uur. terrein N.E.O. aan de Biersteeg. Voor de jeugd-elftallen A en B zijn voor 18 October uitwedstrij den naar Uno'Animo vastgesteld. Bibliotheek Chr. Volksb md. De bibliotheek van «ie Vereni ging Chr. Volksbond alhier wordt a.s. Zaterdag 18 October weer voor het publiek opengesteld. Tusschen 4 en 5 uur s Zater dagsmiddags bestaat gelegenheid tot het afhalen en terugbezorgen van boeken. De bibliotheek is weer van een groot aantal nieuwe boeiceu voor zien, zodat er voor jong en oud weer volop ontspanningslectuur te vinden is. Een nieuwe catalogus met bijna 1000 boeken is versche nen. We twijfelen e>- nier. aan of van deze bij uitstek bijzondere ge legenheid om goedkoop goede lec tuur te kunnen lezen, zal in de komende wintermaanden weer veel gebruik worden gemaa.ct. Onderscheiding. De heer C. Braspenning alhier mocht dezer dagen van het depar tement van Defensieeen onder scheiding ontvangen voor betoon de bijzondere moed, beleid en trouw gedurende Je oorlogsdagen van Mei 1940. De heer Braspen ning was ingedeeld als milicien bij een legeronderdeel in dc Peel, waar op 10 en 11 Mei 1940 zeer verwoed werd gevochten. Politiezaken. Door de landbouwer M. K. al hier werd Dinsdagmorgen aangif te gedaan, dat door uiej. de B. een partij veevoeder in den nacht van Maandag op Dinsdag voor dit doel onbruikbaar was gemaakt. Mej. de B. werd gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Den Bosch overgebracht. Bewaarschool. Naar wij vernemer, bestaan bij het Bestuur der Schoolvereniging voor C.V.O. alhier plannen om te komen tot oprichting van een Be waarschool. Het ligt in de bedoe ling dezê tijdelijk onder te brengen in een der lokalen vhr. dc lagere school. T.B.C.-Commissie. Tot voorzitter van c'e plaatse lijke Commissie Sprang Capelle van het T.B.C.-Fonds „Draagt Elkan ders Lasten", onderafdeling van de Chr. Besturenbond, is benoemd de heer Ant. Metzke, zulks in de va cature van dhr. E. Heg. die om gezondheidsredenen moest bedan ken. CAPELLE. Ongeval. Een der werklieden, werkzaam bij de aanleg van de nieuwe brug over de haven, had net ongeluk zich op het werk dusdanig aan een der handen te verwonden, dat overbrenging naar i et ziekenhuis te Breda ter verdere behandeling noodzakelijk was. Nieuwe Sportvereniging. Ii. de zaal van dhr. A-it. v. Dijk aan het Bruggetje zal Donderdag avond een vergadering worden ge houden om te komen tot de op richting van een korfbalvereniging. Paardensport. Op de te Genderen gehouden sportdag van landelijke Kijvereni- gingen behaalde het acht1".-!! van de Margrietruiters uit deze gemeente, naar we vernemen, de 2e prijs. RAAMSDONKSVEER. Definitieve oprichting H.K.W. In de bovenzaal van Hotel de Reyer werd een tweede bijeen komst gehouden om te komen tot oprichting van de Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden vereni ging. Onder de talrijke aanwezigen waren o.m. de Weleer w. Heer Slaats, Kapelaan te R'veer, terwijl de districtsbestuurder J. de Ries uit R'dam de organisatie vertegen woordigde. Namens de afd. R'veer van de R.K. Middenstand en de K.A.B. G. Nollen en A. Vermeer. De voorzitter van de afd. Oosterhout de heer P. Koreman, leidde de vergadering en heette allen harte lijk welkom. Het verheugde hem ten zeerste, dat hier reeds in en kele weken een afdeling was tot stand cjebracht. De heer J. de Ries behandelde nog in korte trekken het nut en t grote belang der organisatie en vroeg aandacht voor de komende publiekrechtelijke bedri) --i-organi- satie. Besloten werd om ^en voorlo pig bestuur te kiezen. De uitslag van deze stemming was, dat -"*0 heer P. Verschuuren uit R veer tot voorzitter en dc her G. van Rooij, ook uit deze plaats tot pen ningmeester, terwijl de heer A. Michielsen ui." G'berg tot secretaris werd gekozen. De gekozen bestuursleden spir- ken 'hun uank uit voor net in hen gestelde vertrouwen en zegden toe alles in het werk te zulen stellen om de afd. R'veer-G berg tot gro te bloei te brengen. De leiding der bijeenkomst werd onmiddellijk overgedragen aan de zo juist gekozen voorzitter, die dank bracht aan de Weleerw. heer Kapelaan Slaats, de heren de Ries en Koreman en de aanwezige be stuursleden der plaatselijke sfands- aller medewerking alsszulks nodig mocht zijn. De afdeling telt nu 22 leden uit aantal zal spoedig worden uitgebreid daar nog verschillende aanwezigen de toezegging deden zich bij de afd. aan te sluiten. Nadat er nog enkele vragen be antwoord waren ging men over tot sluiting van deze oprichtings bijeenkomst van de H.KSW T oneel. Door de R.K. Toneelvereni ging „Kunst na Arbeid", onderafd. van de K.A.B. alhier is in studie genomen ,,De eenzame hoeve", 'n zonderlinge historie in 3 bedrij ven door Joh. Tromp.' Omtrent de datum van opvoe ring is nog niets definitiefs bekend doch komen hierop nader terug. GEERTRUIDENBERG. Uit de jongens van de R.K. Lagere School is een knapenkoor gevormd, hetwelk kan worden beschouwd als een voortzetting van het knapenkoor van de heer Krols, dat sedert zijn vertrek zo goed als verdwenen was. De instudering van het Grego riaans wordt verzorgd door de onderwijzers dier school onder leiding van de heer H. Schepens. Het ligt in de bedoeling dat dit knapenkoor de kindermisen zal zingen en afhankelijk van de vor deringen in de toekomst mede het Vragen en meeningen van onze lezers. EFFICIENCY. Nadat eindelijk de noodwonjn gen tussen Kerkstraat en Besoijen- sestraat gereedgekomen zijn en dc straat die er heen 'leidt Je Korte Driesen (één s, zette-!) is aangelegd en keurig met trot toirs afgewerkt, begint men nu met frisse moed de zojuist gereed gekomen straat weer open te bre ken om de kabels van het Gem. Electriciteitsbedrijf te leggen. Welke loonverspilling zou hier mee gemoeid zijn? A. D. R.K. Kerkkoor zal versterken. De ambitie blijkt erg groot te zijn, gezien het grote getal jon gens die zich reeds hebben opge- geven. Zor.ciag speelde Right Oh I haar tweede competitieV/edstriid. Hierin ontmoette zij TVC te Daar TVC onla«.gs een nieuw. vr,oi Right Oh od onbe kend'." plrats gelegen temnn in ge bruik had genomen, was TVC zoo vriendelijk en sportief om Right Oh door een harer leden l ij de driesprong op te wachten en ma- het r.euwe sportterrein te leider Deze correctheid en sportiviteit verliest TVC nimmer, ook niet toen Rignt Oh, en vooi lamelijk na de rust zo'n pracht spel wist te ontplooien er een ruimschoots verdiende overwinning v?.a 5—3 wist te behalen. WASPIK. R.K. Boerenbond en Boerenleen bank vierden hun 40-jarig bestaan. Het 40-jarig bestaan de R.K. Boerenbond en Boerenleenbank t welk Dinsdag j.l. plaats vond, is op waardige wijze gevierd. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis om 10 uur in de parochiekerk van deh H. Bartho lomew, die werd opgtih agen coor de Geestelijk advisejr, pastoor L. Rovers. Door het kerkkocr vr-rd op sublieme wijze c.l.v. d: e j» van Ierse! dt Mis van „Perost uitgevoerd. Vele leden waren in deze H. Mis tegenwoordig. Na de H. Mis kwamen beide be sturen met Raad van Toezicht in Hotel van Iersel bijeen, alwaar nog verschillende genodigden aan wezig waren. Hierbij merkten wij o.m. op: de geestedijk adviseur pastoor Rovers, namens de Coop. Centrale Boerenleenbank te Eind hoven de Hoót ^-Inspecteur dhr. van Gemert, namens het Hoofd bestuur van de N.C.B. de heer Ir. van VJiet, de Ed.achtb. heer Cou- wenberg Burgemeester van Was pik, de heer C. P. Gijsman, voor zitter der Veilingvereniging Dru- nen, de heer A. van Kuijk, voor zitter C.A.V., de heer A. J. Kamp, voorzitter der Paardenverzekering en de heer P. Zijlmans, voorzitter van de R-.K.J.B. Het hoogtepunt van de feestvie ring was wel de feestvergadering waar de leden met hunne echtge noten (ruim 300) aanwezig wa ren.'-' DiVerse bloemstukken en een prachtige fruitmand sierden de zaal. De voorzitter van de R.K. Boe renbond de heer W. Zijlmans opende deze feestvergadering met de Chr. groet en na de genodig den en vergadering de vrouwen in het bijzonder verwelkomd te hebben, sprak hij o.m. het volgen de: Vandaag herdenken wij het 40- jarig bestaan van onze Boeren bond. Hoe dankbaar moeten wij niet zijn wegens onze initiatiefne mers, die het nut van onze orga nisatie hebben ingezien, zowel Voor tijdelijk als voor geestelijk welzijn, aldus spreker. Verder ging spreker over tot een woord van hulde aan de Beheerders der Boe renleenbank te brengen. Dit is het eerste kind aldus spreker dat uit de Boerenbond werd geboren. Verder waren nog voortgesproten uit de Boerenbond de Paarden verzekering, de R.K.J.B., de Rij- vereniging, het Verzekeringswe zen, de C.A.V. en het T.B.C.- fonds, welk laatste hij bijzonder bij de leden aanbeval. Tot slot verzocht spreker ver trouwen te hebben in de organi- satie, daar deze doet wat in-na ir vermogen ligt. Spreker eindigde met de woorden „In het verleden !igt het heden en in het heden de toekomst." Verder deed de voorzitter nog mededeling van enkele afwezigen die bericht van verhindering had den ingezonden. Hierna gaf de secretaris de heer M. Schoenmakers een kort doch zakelijk overzicht van de mutatiën welke zich gedurende de laatste 40 jaren hadden voorgedaan- Na de. thee werd het woord ge geven aan dhr. van Gemert, hoofd-inspecteur van den Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Na een glorieuze feestrede, waarin spreker de betekenis der Boerenleenbanken vanaf de op - richting naging, en de Boerenleen bank de huisvrouw van de Boe renstand te hebben genoemd, gaf hij een kort verslag van het be heer van de Boerenleenbank té Waspik. In de afgelopen jaren werd bij de Boerenleenbank te Waspik al leen aan spaargelden ingelegd 6.500.000 gulden, terwijl de omzet bedroeg 42.500.000 gulden De reserve vertoonde steeds een stij gende lijn. Spreker hoopte dat de jonge boeren zouden beseffen wat hun voorgangers tot stand hadden we ten te brengen en hoopte dat zij hun, pionierswerk zullen bi jven voortzetten in het belang van de Boerenstand. Spreker spoorde de leden aan zowel boeren als tuinders hun tegoeden bij de Boei cr.leen- bank te laten bijschrijven en hun ne betalingen via. de bank te doen. Tot slot bïacht spreker huiée ann^de beheerders der Bank en de Kassier wel in het bijzonde-. Spr. maakte nog van de gelegenhekl gebruik hulde te brengen aan de oud-directeur der Bank dhr. A W. H. Smeur. die ruim 38 jaren veel goeds tot stand had weten te bren gen. De heer van Gemert eindigde met de woorden: Boeren vergeet nooit: „Eendracht maakt macï.t". De voorzitter dankt dhr. van Gemert voor het gesprokene en brengt ook zijn hulde aan de be heerders en kassier der Boeren leenbank. Hierna wordt 't woord gevoerd door Ir. van Vliet namens het Hoofdbestuur van de N.C.B. te Tilburg. Ook deze spreker richtte felici tatie s aan beide besturen en wierp een blik op de toekomst voor onze jonge boeren. Volgens spr. had het ook zijn nut, daar hij de toe stand niet zo rooskleurig inzag. De Boerenbond krijgt nog niet al le medewerking welke hij voekomt. In de toekomst zal het gemiddel de inkomen te laag zijn, en hij maakt hieruit op dat er een krach tige Boerenbond nodig is en moet bestaan, daar het voor de boeren anders moeilijk zal zijn om de vruchten van hun bedrijf te pluk ken. Verder sprak spr. Je hoop uit, dat het huidige bestuur en die daarop volgen nog veel tot stand zal mogen brengen voor hunne leden, en dat het de leden goed mag gaan, niet alleen in stoffelijk opzicht, maar ook in geestelijk. De voorzitter dankt ir. v. Vliet en spreekt tevens de hoop uit «lat de Boerenbond tot groei en bloei moge komen, en verleent het woord aan de Edelachtb. heer Burgemeester Couwenberg. Deze brengt namens het Ge meentebestuur eert woord van hul de aan beide verenigingen, in het bijzonder brengt hij hulde aan de kassier der Boerenleenbank. Hij dankt de besturen voor het geen zij reeds tot stand hebben ge bracht, en spreekt de hoop uit dat de Boerenleenbank en Boeren bond onder de bekwame leiding van de Besturen in de toekomst goed werk mag verrichten tot heil van Waspik. De voorzitter dankt de Burge meester en verleend het woord aan de Zeereerw. heer Pastoor Rovers. Feestvierende Besturen, h'den en feestvierende boerinnen, vooral de laatste niet te vergeten, en dit naar aanleiding van 'n les die ik Icalst kreeg van Pastoor Volker uit Kaatsheuvel. Hij zei me: A's U iets wilt bereiken in Uw leven, probeer het dan door de vrouwen. Toen mij gevraagd werd om geestelijk adviseur te worden van de Boerenbond, heb ik gezegd dat ik blij was dit te mogen worden cn wel om de volgende, punten: IOmdat ik zelf uit een boeren milieu kom, 2. Omdat het boeren volk het beste volksdeel op zede lijk gebied is, 3. een boer maar al te vaak in de verdrukking is, 4 de Pastoor moet voor een groot ge-Jeelte van de boer leven, doch ik voeg hier direct aan toe dat ik co* wil werken voor de boeren Verder gaf de ZeerEerv/ heer Pastoor nog enkele nuttige wen ken o.a. de jonge boeren te laten studeren, daar zij later zeer waar schijnlijk. zonder theorie geen boei zullén kunnen blijven. Ver- de." bracht ook deze spreker hul de aan het beleid van bei te be sturen. (Het slot van deze feest verga- Jpiing gelieve U in het volgend nummer aan te tieffen. WAALWIJK. BEZOEK AAN TIMTUR. Het Orkest Zonder Naam van de K.R.O., dat gisteravond alhier een uitvoering gaf, had vandaag een excursie bij Timtur. A.s. Dinsdag 21 October komen ze van 1\l/$ uur een uitvoering voor 't personeel geven als bewijs van dankbaarheid. LOTERIJ MAR1 A-KAPEL. Trekkjng loterij ten bate van de Mariakapel heelt plaats op as. Zondag 12 uur in den Gildenbpnd. Overzicht in de Rid derzaal tijdens de oeëediging van H.K. H. Prinses Juliana als Regentesse van het voninkrijk. Om de wisselbeker. D.E.S. de winnaar. Zaterdagavond werd in Ca fé-Restaurant Euphonia de laatste en beslissende wed strijd gespeeld om het bezit van de wisselbeker, tussen de biljartverenigingen ,,'t Cen trum" Loonopzand, „D.E.S." en „N.A.S." te Kaatsheuvel N.A.S. was de eerste 2 jaren bekerhoudster, waarop D.E.S. volgde met eveneens 2 jaren beslag op de beker te leggen. Het had er in het begin van de avond de schijn van dat N.A.S. opnieuw D.E.S. de voet dwars zou zetten. Met een gelijk spel was D.E.S. wel reeds definitief winnaar, doch van de vier eerste partijen moest D.E.S. driemaal voor N.A.S. de vlag strijken. De vijfde partij was voor D.E.S., zodat van de laatste partij al les afhing. Er zat spanning in de lucht; niet alleen bij de N.A.S.- en D.E.S.-mannen, doch ook bij het belangstel lende publiek. En juist de slag van 12 uur bracht de beslis sing, toen H. Soeterboek met een slotserie van 12 met slechts een voorsprong van 10 caramboles de eer voor D.E.S. hoog hield, door de derde par tij te winnen en alzo D.E.S. definitief de beker te bezor gen. De arbitrage was bij v. Nieuwenhuijzen van „'t Cen trum." in goede handen. D.E.S. brengt gaarne hulde aan zijn trainer de heer W- Kamp, aan wiens leiding de club van Eu phonia zijn succes gaarné dankt. Van vers de werden reeds gedaan voor een selbeker, ook vo zestèl. De eindstand strijden is: D.E.S. 24 N.A.S. 24 Centrum 24 A.s. Zaterdag de competitiewc de le en 2e kl tangstraat van tan, met voor D.E.S. 1—Ons T.O K. 1—N A. K.O.T. 38—K.0( 2e klasse: Ons Genoegen schillende zij jtanbiedingen nieuwe wis- br een lager an de wed- N.A.S. 2—T.O.lf2 R.K. Handels- Voor het exami derlandse Taal de R.K. Handelj de heer Ant. jongedame R. hier. van E.HB, Bij voldoende besloten dat 6 7 37 33 1 21 6 Oct. vangen Strijden voor isse district be N.K.B.B. Ie le klasse genoegen 1 |T. 2 D.E.S. 2 ondschool. •n Steno Ne- Jlaagden van avondschool Dijk en de ®sselink al- deelname is E.H.B.O.- vereniging St. Damiaan deze winter weer een volledige cursus zal geven voor de op leiding van het diploma E.H. B.O. De docent Dr. Vercuu- teren heeft zich bereid ver klaard de lessen te geven. D.E.S.-nieuws. DES 1 heeft Zondag a.s. weer een zwaar programma, want de enige ploeg die het vorig seizoen DES vier pun ten afhandig wist te maken, komt op bezoek. Dat Zondag j.l. niet gewonnen werd, zal iedereen jammer noemen. Zelfs de tegenstanders van DES moesten bekennen, dat DES niet alleen geen geluk had, maar dat het daarenbo ven een grote dosis pech te slikken kreej» in Tilburg. Zon der die pech was het dik in orde geweest, want RKTVV stond een stuk onder DES. We kunnen dat ongetwijfeld niet zeggen van Schijndel, doch daartegenover mogen we van onze jongens meer verwachten dan ze Zondag j.l. gegeven hebben. Voldoen de temperament ontbrak in Tilburg en dit temperament moet vooral in de voorhoede en de middenlinie de door slag geven. Tegen Schijndel zal dat meer dan nodig blij ken. V/eet DES zijn vorm te vinden en daarbij vinnig op de bal te zitten, zonder de tegenpartij de kans te geven, zolang die met een tikje meer inspanning de onze kan zijn, dan moet de overwinning hier blijven. We kunnen dan gerust twee weken af kijken wat een ander doet. Na een overwinning is het zoet rus ten. DES is revanche ver schuldigd voor de twee ne derlagen van de vorige com petitie. DE.S 2 moet op bezoek bij TSC 2 en dient te zorgen dat het beter werk levert dan j.l. Zondag. Ook DES 3 speelt een uit wedstrijd n.l. tegen Zigo 1 en doet ook al niet verkeerd met er een schepje op te doen. DES 4 speelt uit tegen Zi go 2 en mag ook al niet in eigen huis strijden, evenmin als DES 5 dat naar Antonius moet om te trachten de punt jes te winnen. Wel een vreemde indeling zo vier uit wedstrijden, tegen slechts één thuiswedstrijd. De Toren. Dezer dagen zal de burgerij van Kaatsheuvel uit een cir culaire nader kennis kunnen nemen van de plannen en de opzet van de pas opgerichte Culturele kring „De Toren", waarvan we reeds melding maakten in ons blad. Het is onze bedoeling met dit be richt te bereiken, dat deze circulaire vooral de aandacht van allen krijgt, welke ze zeer zeker verdient. We moe ten allen bekennen dat we in Kaatsheuvel nog iets te kort komen, waarop andere plaat sen, en dan mogen we gerust op Waalwijk wijzen, reeds lang trots mogen gaan. Als we nu zo ver zijn dat we met recht mogen veronderstellen op de goede weg te zijn, dan behoren we ook hiertegenover de waardering te tonen, die dit pogen waard is. En die waardering geven we, als we aan de komende circülaire de aandacht schenken welke de oprichters er van verwachten dat ze krijgen zal. De Toren streeft er naar het beste te gaan bieden aan ontspanning en ontwikkeling, en dat nief uitsluitend voor een kleine groep van meer ontwikkel den, doch voor alle inwoners van Kaatsheuvel. De Toren zal bescheiden be ginnen, doch met aller mede werking zal het mogelijk zijn haar uit te bouwen tot op een hoogte, waarop ook Kaats heuvel trots kan zijn. Hét ligt in de bedoeling reeds in dit seizoen een programma te bie den, n.l. begin November: 't kunstzinnige marionettensnel van Cia van Boort; eind No vember een lezing van Dr. Teunissen over Rusland, ver lucht met lichtbeelden en met muzikale omlijsting van Russische muziek; in Decem ber een toneeluitvoering van De Ghesellen van de Spelewei met ..Kermisvolk op Kerst mis". Ook voor na Nieuwjaar is het programma reeds zo goed als klaar, een bewijs dus, dat De Toren iets bieden v/il wat waardering verdient en dat minstens de moeite waard is om er kennis van te nemen. Agenda. Donderdag 16 October 8 uur n.m.: Repetitie Mannenkoor Bel Canto. 9.30 uur n.m.: Repetitie Dubbel Mannenkwartet Bel Canto. Zondag 19 October 2.30 uur n.m.: Voetbal DESK 1 Schijndel 1. Maandag 20 October 8 uur n.m.: Repetitie Harmonie A- pollo. Dinsdag 21 October 7.15 uur n.m.: Repetitie Dameskoor Bel Canto. 8 uur n.m.: Repetitie Gem. Koor Bel Canto. 9 uur n.m.: Repetitie Man nenkoor Bel Canto. 9.30 uur n.m.: Rep. Mannen- kwartet Bel Canto. LOON OP ZAND. Dieven slaan hun slag. Grote partij leer van hun gading. Zondagmorgen kv^am men tot de onaangename ontdek king dat was ingebroken in de Stoomschoenfabriek der Fa. H. Erands, welke fabriek is gelegen aan de rand van dc Weteringstraat nabij 't Land van Kleef, welke firma spe ciaal Luxe Dames-schoenen fabriceert. Een flinke partij overleder van de fijnste soor ten en enkele rollen flanel welke voor voering moesten worden gebruikt, vielen de dieven in handen. Bij onder zoek bleek dat de dieven door het W.C.-raampje naar binnen zijn gekomen, waarna een deur welke toegang tot de fa briek geeft, moet zijn gefor ceerd en hierdoor de afdeling en opslagplaats van het leder magazijn hebben bereikt. Het ojiiijriï dat de dieven gebruik ii^u^en gemaakt van een auto als vervoermiddel om de gro te vracht naar elders over te brengen, terwijl zij vermoe delijk ook op de hoogte zijn geweest dat van de betreffen de firma niemand thuis was, daar deze op een feest in het dorp "waren en om 12 uur huiswaarts keerden. Ruim een jaar geleden werd in deze fabriek door het ver wijderen van een raam even eens ingebroken en werd een aantal in fabricage zijnde schoenen ontvreemd, waarvan de politie de daders op het spoor kwam en hun gerechte straf niet ontgingen. Thans werd ook hiervan direct aangifte bij de politie gedaan en een uitgebreid on derzoek ingesteld onder lei ding van de commandant Leij- graaf. Direct werd ook v. d. Vijver gewaarschuwd met zijn politie-speurhond, doch tot op heden zonder resultaat. Het moet echter wel opvallend zijn, dat Zaterdagavond laat enkele landbouwers van het „Land van Kleef" de hun ge vraagde hulp hebben geboden voor een auto, welke zij niet verder konden krijgen en in het mullige duinzand was vastgelopen en hiervan half in de nacht huiswaarts keer den, terwijl de Loonse duinen toch niet geschikt zijn voor verkeerswegen en zeker niet in het late avonduur. Vermoedelijk zou deze af faire iets met deze diefstal te maken hebben gehad. Gilde St. Crispijn. Zaterdag vierde het Gilde St. Crispijn haar jaarfeest. Nadat de Hoofdman en de Koning aan hun woningen waren afgehaald en met mu ziek naar de feestzaal waren overgebracht, nam het feest een aanvang. De leden werden onthaald op een glaasje, ter wijl de dames koffie met ge bak werd aangeboden. Weder om werd er gezellig gedanst met de traditionele oude dan sen, terwijl tevens een muzi kale rondwandeling door het dorp werd gemaakt en de in wendige mens versterkt werd. De avond werd verder gezel lig doorgebracht. Een collecte voor Katholiek Thuisfront bracht 28.10 op. VLIJMEN. Burgerlijke Stand over de maand September' 1947. Geboren: Henrica A L dv. J P Stupers-de Wijs Johan na M H Th dv. W J Kuijs- Mommersteeg Godefridus E zv. A Koks-Peters Ca- tharina A M dv. M J Pelders- v. d. Dungen Johanna E G dv. J G v. d. Heijden-v. d. Wiel Johannes A zv. J G Elschot-Pelders Antonia D C dv. J Boelen-v. d. Wiel Cornells M J zv. F H M Vugts-Achten Carolina J dv. H M v. Bokhoven-Kuijs Elisabeth" dv. C Zwijgers-v. d. Pol Maria A dv. J C L ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd Een werkster voor het schoon houden van kantoorlokalen en verzorging van de cantine. Een aankomende drogist. Verschillende grondwerkers- landarbeiders voor de Noord-Oost polder. Bieden zich aan Een degelijke verstelnaaister (werkt alleen bij haarzelf aan huis) Een leerling winkelbediende. Een beperkt aantal ongeschoei de arbeiders uit de omgeving van 's-Hertogenbosch. Een leerling verkoopster. Een degelijke concierge. Een naaister voor kleermakerij. Aanmelden dagelijks tussen 9— 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, rel. nr. 63. v. d. Ven-v. d. Pol Petrus A H zv. J A van Weert-v. Zon Johanna A W dv. A v. d. L^e-v. Bokhoven Johannes A zv. H van Dal-v. Kuijk Andreas H A zv. A J F v. d. Oord-van Huiten. BOETEN VOOR DE BIJENKORF. Gisteren heeft de Amsterdamse tuchtrechter mr. J. A. Bietz, uit spraak gedaan in de zaak tegen de N.V. „De Bijenkorf" inzake prijsopdrijving enz. en deze N.V. veroordeeld tot het betalen van boeten tot een totaal bedrag van 490.650 met verbeurdverklaring van de in beslag genomen jocde ren, welke een waarde vertegen woordigen van ca. 125.000. PRINSES JULIANA REGENTES. Dinsdagmiddag heeft op, het Binnenhof Prinses Juliana de eed afgelegd, die volgens de grond wet van een regent wordt ver eist. We kunnen ons zo gced voorstellen welk een ontroerende plechtigheid dit moet geweest zijn, temeer daar onze regentes deze gebeurtenisnog indrukwekkender heeft gemaakt door de nadruk waarmee zij de eedsformule uit sprak ten overstaan van prof. mr. R. Kranenburg, de voorzitter der Eerste Kamer en de lichte, wat ontroerende pathetiek waarmee zij de rechterhand ten hemel hief, om God tot getuige te roepen dat het haar heilige ernst was, wanneer zij beloofde trouw te zijn aan de koningin, de grondwet steeds te handhaven en de rechten en de welvaart van het volk te hand haven. Alle ministers, de leden van de eerste en tweede Kamer en vele andere hooggeplaatste per sonen, waaronder Zijne Eminentie Kardinaal de Jong, de Gouverneur van Curasao, de sultan van Por- tianak, waren aanwezig. De voorzitter van de Eerste «Ka mer sprak de begroetingsrede uit. „STAAKT HET VUREN" MISLUKT, ALDUS DE CONSULS. De inhoud van het rapport der consuls is Dinsdag bekend ge maakt. Het rapport wijt het mis lukken van de order aan de ver schillende interpretaties van beide zijden en aan het wederzijds wan trouwen. Het rapport wijst er op dat er weinig haat tegen de Nederlan ders bestaat, wier hulp bij het be heren van het land als onontbeer lijk erkend wordt. Polen heeft geprotesteerd tegen de zinsnede uit het rapport, waar in wordt gezegd, dat de Indonesi sche bovenlaag naar de een of andere vorm van onafhankelijk heid streeft, hoewel zij daarbij niet noodzakelijkerwijze de Republiek ondersteunt. De kinderen VAN HEESBEEN- KEETELS hebben de eer U kennis te geven dat hunne ouders CORNELIS VAN HEESBEEN en MARIA KEETELS op Zaterdag 25 Oct. den dag hopen te herdenken dat zij voor 25 jaren in het huwelijk traden. Gelegenheid tot feliciteren van 23 uur. Waalwijk, October 1947. Burg. v. d. Klokkenlaan 37. Op Maandag 3 November a.s hopen onze geliefde Ouders en Grootouders L. VAN ES en C. VAN ES-VAN DALEN hun Gouden Huwelijksfeest te vieren De plechtige H. Mis uit dankbaar heid zal worden opgedragen te 9.30 uur in de parochiekerk van O. L. Vrouw Besoijen. Moge God hen nog lang sparen, is de wens van hunne DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN. Gelegenheid tot gelukwensen van 12—1 uur, Westeinde 38. Waalwijk, Oct. 1947. GEVRAAGD: in klein gezin, voor halve dagen of hele dagen of dag en nacht. Mevr. D. VAN BEL—TIETHOF Kerkstraat 115 WAALWIJK KINDERMEISJE. GEVRAAGD voor dag en nacht. Leeftijd 16—17 jaar. Mevr. A. v. d. VELDEN, Mr. van Coothstraat 53 c, WAALWIJK. MEVROUW VAN DE PEUT zoekt tegen November voor de gehele dag. HERV. PASTORIE BESOIJEN TE KOOP: 125.- GROTESTRAAT 7 WAALWIJK TE KOOP AANGEBODEN een goed onderhouden met nieuwe banden. J. DE JONG, Schotsestraat 4 WAALWIJK. AANGEBODEN 4 cm. hak. H. BERGMANS, Hoofdstraat69 KAATSHEUVEL. Telefoon 3 Hennen, Kippen, Eenden. Pluimveeh. koop geen goedkope rommel, liet is voor alle prijzen te duur. Wij leveren uitsluitend kwa liteit. W. Legh., Barnev. en Reds, 5 mnd. aan en tegen de leg f9. W. Legh. kippen, br. '46 f4. Khaki Chambell eenden, 6 mnd. f6.per stuk. Aanbevelend, HOENDERBEDRIJF „DE SIERKIP' Hoogelande W. Z. 60 UTRECHT. In de Missieweek GEEN FILMVOOR VOORSTELLING.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5