O tche «ara sï v NIEUWS UIT WAflLWUK EU OMGEVING *o. 85 Donderdag 23 October 1947 ZONDAGSDIENST 26 October 1947. Doktoren: Dr. P. J. A. Lenglet. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 26 October: 10 uur Ds. v. Burgeier 5 uur Ds. v. Burgeler. ADRES-VERANDERINGEN MELDEN. Nu tal van nieuwe wonin gen zijn of worden betrokken wordt de aandacht van het publiek er nogmaals op ge vestigd, dat het in het belang van de briefpostbestelling is dat van alle adres-verande ringen kennis wordt gegeven aan het postkantoor. KEGEL-CONCOURS. Het Kegel-concours, dat de Waal wij kse Kegelclub op de banen van Hotel „De Twee Kolommen" ten bate van Ka tholiek Thuisfront georgani seerd heeft, mag zich in een levendige belangstelling ver heugen. Alle avonden zijn de banen druk bezet en wordt er met grote animo gegooid, ter wijl er tevens allerlei attrac ties worden ten berde ge bracht. Bovendien is er elke avond voor de liefhebbers een mooie dagprijs te verdienen en het is een lust om te zien hoe de favorieten elkaar be kampen. De stand van het concours op Dinsdagavond 12 uur was als volgt: Fr. Pulles 45-45-45-44-44-44- 43-42. A. van Baal 45-45-45-43-42. A. v. Kempen 45-43-42-41. W. Eikenbroek 45-43-42. Jac. Moonen 45-41. Joh. de Vocht 42. P. Kools 42. Dames-baan: Mevr. Boers 39-39. Mevr. Pulles-Hens 32- 32. A.s. Zaterdag tot en met Dinsdag wordt het concours voortgezet, om dan Dinsdag avond gesloten te worden. BILJARTBOND WAALWIJK—DRUNEN. Uitslagen van de deze week gespeelde wedstrijden: le Klas. Het Bandsnel 2—WBC 2 1—7 Nooit Gedacht 2—TOP 1 6—2 O.O.O 1—Eendracht 1 6—2 2e Klas. WBC 3Mariike 2 Marijke 1TOP 2 Eendracht 2 Het Bandspel 3 62 3e Klas. WBC 5—Het Bandspel 4 2—6 Marijke 3—TOP 3 4—4 Eendracht 3—WBC 4 8—0 TOP 4—KNA 2 0—8 Programma voor Zaterdag en Maandag: 3e Klas. TOP 3Marijke 3 Nooit Gedacht 4TOP 4 HBS 4—KNA 2 le Klas. Fen^racht 1N. Gedacht 2 O.O.O. 1Het Bandspel 2 WBC 2—TOP 1 2e Klas. TOP 2Eendracht 2 jreq 2—Mariike 1 KNA 1—Nooit Gedacht 3 Marijke 2—WBC 3 BONTE AVOND. Dinsdagavond gaven de Waal wij kse Ka jotters in de zaal van de K.A.B. een grote bonte avond voor een talrijk publiek, waarin de jeugd van Waalwijk goed vertegenwoor digd was, zo goed dat hun aanwezigheid soms wat al te hinderlijk was voor de spelers en bet overige publiek. De voorz. Jacq. Swinkels opende deze avond met een propagandistisch woord, waar in hij de blijvende steun van 5—3 2—6 de aanwezigen verzocht en de niet aangesloten abreiders- jeugd aanspoorde zich bij hen te scharen om des te beter hun devies „Aan Christus, •Koning Trouw" te kunnen beleven. Met het Waal wij kse K.A.J.- lied nam het bonte program ma een aanvang en de Vro lijke Boys van Frans Verha ren hadden er met hun po pulaire songs spoedig de stemming in zitten en men hoeft heus geen jazz- of swingliefhebber te zijn om dit mooi te vinden. Jan v. d. Hoven, J. van Wezenbeek, M. van Wezen beek en Trees Visschers ga ven in diverse ernstige en vrolijke sketches een blijk van hun talenten, die onge twijfeld aanwezig zijn. Waren deze dingetjes over het alge meen niet zo hoogstaand, „Jeanne d'Arc" van Godfried Bomans is een brillantje van toneelschrijfkunst en 't geeft de spelers (J. v. d. Hoven en M. van Wezenbeek) ruim schoots de gelegenheid hun talenten te tonen, hetgeen deze dan ook gedaan hebben. Mej. van Wezenbeek trad ook op als declamatrice, evenals mej. Visschers; van de eerste is de houding en het gebaar zeer goed, de stem minder welluidend, terwijl we van de tweede juist het omgekeerde kunnen zec^en eri van beiden dat ze veelal te vlug en met vèrkeerde accenten spreken. Ook Wim Rombouts, die en kele komische nummers voor zijn rekening nam. had veel succes. Natuurlijk ook J. v. d. Hoven en H. v. d. Muysen- berg, al moeten beiden er voor waken dat zij niet te dik wijls dezelfde moppen ver tellen, dan is het mooie er gauw af. Met een dankwoord van kapelaan Ras en 't Nijmegen- se K.A.J.-lied, eindigde deze avond. GILDE ST. CHRISPIJN EN CHRISPINIANUS. Maandag 1.1. hield onze vereniging haar jaarlijkse Statiedag welke' des mprgens om kwart voor acht begon met een gezongen H. Mis voor de overleden leden van het Gilde, waarin ook onze be schermheer de Edelachtbare Heer Burgemeester Lambooy aanwezig was. Om half elf kwamen de le den wederom in het Gilde- huis tesamen om enkele uren gezellig door te brengen. Des namiddags om 3 uur opende onze hoofdman dhr. Verhagen met "een opwek kend woord de schietwed strijd. Jammer genoeg kon onze beschermheer hier niet zoals gewoonlijk het eerste schot lossen, daar zijn edel achtbare wegens een verga dering buiten de gemeente verhinderd was. Ofschoon het gemis dat ieder schutter een eigen geweer heeft zich sterk deed gevoelen, werd er toch behoorlijk geschoten en de prijzen behaald als volgt: A. v. d. Gouw: 2 J. v. d. Meijs; 3 H. van Dongen; 4 B. van Dongen; 5 G. de Teu- ling; 6 H. de Louw; 7 W. de Louw; 8 A. Duauesnov; 9 M. Verhagen; 10 Ed. Hurkmans; 11 L. van Es. Lang niet alle schutters konden vanwege hun werk zaamheden aan de wedstriid deelnemen, maar des avonds waren nagenoeg allen present om de slotbijeenkomst van deze Gilde-dag gezellig onder elkander door te br^neen. Een onderling gehouden barakwedstrijd bracht voor ons omamentenfonds nog ruim 15.op. Alzo werd deze feestdag oj bescheiden wijze gevierd en zullen wij hopen dat wij spoedig wederom in het be zit mogen zijn van onze eigen wapens en weldra hersteld van het door de oorlog ge leden verlies van onze orna menten, in vol ornaat door de straten van Waalwijk mogen marcheren om luister bij te zetten bij alle gelegenheden voor Kerk en Maatschappij, zoals dat in vroeger eeuwen de taak was der gilde-broe ders. BIOSCOPEN. Musis Sacrum. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag de show-film in technico lor London Town, met de grote komiek Sid Field en „Engelands mooiste meisjes" en gebaseerd op zang en dans en mooie toiletten. Voor de liefhebbers. Van een geheel ander ge halte is „Land zonder Leven" die Maandag en Woensdag wordt gepresenteerd. Een eerlijke film, die een brok van het Australische leven tijdens de oorlog met Japan geeft. Een film zonder trucs, met veel paarden en koeien en echte Australische mensen. Luxor. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag spelen Jacq. Bills en Ma ria Desmartes voor U in de film „Alleen in de Nacht", de tekst van een liedje dat door een zanger gezongen wordt en waaromheen zich een span nende geschiedenis afspeelt. Maandag en Woensdag draait de film „Zwarte Ogen" met de karakterspeler Harry Baur en de charmante Simo- ne Simon, als liefhebbende vader en verwende dochter, die zich na een klein avon tuurtje weer met elkaar ver zoenen. SPRANG. Schoolgeld. In verband met het feit dat de inwoners van Sprang-Capelle de zer dagen de aanslagbiljetten voor schoolgeld over drie jaren thuis kregen, deze aanslagen zoo hoog zijn en daarbij voor twee jaren eind dezer maand betaald zouden moeten zijn, werd door het be stuur van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle een onderhoud aangevraagd met de Burgemeester der gemeente, waarbij uitstel van betaling dezer achterstallige be lasting werd gevraagd. Wij kunnen thans mededelen dat de Burgemeester bereid werd gevonden uitstel te verlënen tot 1 April 1948. Wat de hoogte der aanslagen betreft werd daarbij medegedeeld dat deze zijn berekend aan de hand van een door de overheid verstrekte inkomensschaal. Kennelijk is bij bedoelde schaal dus geen rekening gehouden met het feit dat een relatief hoger loon voor de arbeiders toch nog geen positie-verbetering betekent. Oranjevereniging. Donderdagavond half acht zal in de zaal van de Chr. Volks bond alhier een vergadering wor den gehouden, waarin getracht zal worden tot oprichting van een Oranjevereniging te komen. Uitvoering. De Chr. Gemengde Zangvereni ging „Looft den Heer" alhier geeft Donderdagavond te 's-Gravemoer in samenwerking met de Chr. Gemengde Zangvereniging aldaar, een uitvoering, onder leiding van haar directeur dhr. P. Christ. Harmonie Marijke. IDe jeugdige Harmonie Marijke alhier liet zich j.l. Maandagavond voor het eerst officieel zien en ho- ren, zij het dan dat zij daarbij werd geassisteerd door enkele mu zikanten van haar zustervereniging te Capelle. Er werd een serenade gebracht bij een zilveren echtpaar aan het Oosteinde. Dat voor dit optreden van „Marijke" grote be- j langstelling bestond, laat zich be- qrijpen. A. R. J. C. De Anti-Revolutionaire Jonge ren Club gaat haar studie-avon den weer beginnen met een bijeen komst op a.s. Vrijdagavond half acht, in de zaal van de Chr. Volksbond. Aan de orde komt een onderwerp over Groen van Prin- sterer. „Gezelligheid". De Dillettantenvereniging „Ge- i zelligheid" alhier zal op Donder dag 6, Vrijdag 7 en Zaterdag 8 November a.s. in de zaal van de Chr. Volksbond een opvoering geven van het bekende stuk uit het reddingswezen: „Stormeilaad". Padvinderij. Alhier bestaan plannen een af deling Padvinders op te richten. Binnen enkele weken zal hiertoe een bijeenkomst worden gehouden, waartoe de in aanmerking komen de jongens zullen worden uitge nodigd. RAAMSDONK(DORP). Uitvoering. Zaterdag- en Zondagavond gaf onze toneelvereniging „St. Bavo" in de zaal van Hotel Koppelpaar- den haar eerste winteruitvoering. Opgevoerd werd het vagebonden- spel „Weer geknipt" van Hein- rich Houben. Het tamelijk moeilijke blijspel in 5 bedrijven vergde veel van de capaciteiten der spelers, maar toch kweten allen zich heel goed van hun taak. De hoofdrollen van „Pluuske", „Stiebelmeijer" en „Kwiebe" wer den goed vertolkt en ook de bij rollen werden verdienstelijk ver vuld, hoewel af en toe nog wel eens een hapering voorkwam. Vooral Zondagavond was de zaal uitstekend bezet en „St. Ba vo" mag weer op een goed ge slaagde uitvoering terugzien. Waspik—Victoria 3—1. Zondagmiddag trok voetbal- minnend Raamsdonk naar het ,,Waspik"-veid om daar hun fa vorieten te gaan aanmoedigen voor de jaarlijkse „big-match". Er werd spanning verwacht, want Waspik had reeds 4 wed strijden verloren en was nog geen punt rijk, terwijl Victoria een week tevoren met 7—2 tegen de Veerse Boys was ten onder ge gaan. En hét werd spannend! Waspik won de toss en mid- voor Snijders mocht aftrappen. Na enkele minuten forceerde Waspik reeds de eerste corner, die niets opleverde. Na pl.m. 6 minuten wordt een snelle Victoria-aanval besloten met een goed doelpunt. Het fluitje had echter reeds geklonken, want een der Raamsdonkers had hands gemaakt. Onmiddellijk daarna doet Waspik het beter, want nadat keeper de Groot een keihard schot heeft gestopt, wordt hij door een tweede kogel kansloos gepasseerd. De gasten drongen op en be gonnen een veldoverwicht uit te oefenen, maar de voorhoede zette niet door en de trap vaste Waspik verdediging kon steeds tijdig in grijpen. Er waren pl.m. 20 minuten ge speeld toen er een scrimmage ont stond voor het blauw-witte doel. De rechtsbinnen mikte goed en weer moest de Groot vissen. Er werd hard gewerkt en hoe wel het plaatsen bij de gasten beter was, waren de Waspikkers sneller en doortastender. Na de thee schoot Snijders bui ten bereik van de doelman tegen de paal. De Raamsdonk-spil, die na de rust weer in de voorhoede was opgenomen, maakte na pl.m. 7 minuten 2—1. Dit gaf moed en de gasten wer den sterker. Er wordt vuur gege ven op het Waspik-doel, maar even later hebben zij geluk, als van Etten in vrije positie over schiet. Raamsdonk wil koste wat het kost een gelijk spel uit het vuur slepen, maar het lukt niet: 4 min. voor het einde moet Victoria ca pituleren, als Kools alleen voor de keper komt en geen fout maakt, 3—1. Het einde komt met een verdedigend Waspik. Er werd sportief een goed ge speeld en beide pioenen kunnen heus nog wel verschillende wed strijden winnen als-zij zich steeds zo helemaal geven als dat Zon dag gebeurde. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en Aanbod. Worden gevraagd: Verschillende grondwerkers landarbeiders, voor de Noord-O.- polder. Enige zwikkers en snijders voor de schoenindustrie. Schlfters en stikkers voor de schoenindustrie. Thuisstiksters voor de gemeen ten Drunen en Waalwijk, waar voor machines beschikbaar zijn. 2 zelfstandige boekhouders. Een werkster voor het schoon houden van kantoorlokalen en verzorging van de cantine. Bicden zich aan: Een beperkt aantal ongeschool de arbeiders uit de omgeving van 's-Hertogenbosch. Een leerling verkoppster. Een kantoorjuffrouw met Mulo opleiding 'en practische ervaring. Een naaister voor kleermakerij. Een leerling verkoopster. Aanmelden dagelijks tussen 9— 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestr.. 339 te Waalwijk, tel. nr. 6L DRUNEN. Zilveren Jubilea. De kantoorhouder der P.T.T. alhier, de heer A. Brok, hoopt op 1 November a.s. de dag te herden ken dat hij voor 25 jaren in deze functie werd benoemd. In deze 25 jaren heeft de heer Brok dank zij zijn hulpvaardigheid en jovialiteit zich tot een vriend van het publiek weten te maken. Sinds de dag dat dhr. Brok deze functie op zich nam zijn de werk zaamheden beduidend groter ge worden en is het kantoor uitge breid tot een van de drukste hulp kantoren van Noord-Brabant. Het personeel is inmiddels ook uitge breid tot 6 ambtenaren. Vermeldenswaardig zij nog dat bij een inbraak gepleegd tijdens het kantoorhoudersschap van dhr. Brok, door diens kordate houding voorkomen kon worden dat een groot bedrag werd ontvreemd en de politie er in kon slagen de da ders te achterhalen. Hiervoor ont ving hij dan ook een bijzon, ere onderscheiding van de Dir. Gen. der P.T.T. Het ligt thans in zijn bedoeling binnen enkele jaren de dienst te verlaten. Door omstandigheden, een zoon vertoeft thans in Indië, zijn de feestelijkheden thans be perkt, doch wij veronderstellen dat het dhr. Brok, welke zijn populari teit dankt aan zijn nauwgezette plichtsbetrachting, zijn hulpvaar digheid en zijn vriendelijke om gangsvormen, het die dag niet aan verdiende belangstelling zal ont breken. Ook van onze zijde onze hartelijke gelukwensen. Junioren Voetbal. Zaterdag j.l. speelde KK DVC haar eerste competitiewedstrijd te gen Baardwijk. De DVC junioren waren vast besloten^ deze wedstrijd te winnen. Het was een prettige wedstrijd. Met de rust was de stand 1-0 voor DVC, hierna kreeg het de achterhoede echter wel wat kwaad en kwam Baard wijk sterk opzetten. Toen het uur om was, was de stand 22. De scheidsrechter liet doorspelen tot Baardwijk 2—3 maakte. DVC te kende protest aan. Burgerl. Stand over Sept. Geboren: Francina J Th M Klerks Cor nelia L M G van Wezel Jo hannes H van Heeswijk Johan nes L C M Span Marijke E C Molenbrugge Wilhelmus H G van Sambeek Adrianus J Klei- berg Gerardus J Kuijs Lu- dovicus W B Muskens. Huwelijken: Gerardus J Vos 25 jaar, Waal wijk en Maria F Verhoeven 19 j alhier Henricus C Brok 33 j alhier en Adriana M Brok 35 j Elshout Johannes C Brok 35 j KOOPMANS' KINDERMEEL ..CjUMnxoljL kx^oUSubr^!

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4