NIEUWS UIT K/UTSHEUm gosde kamer met pension' een z*aribant hokkeüng Chauffeur-Monteur. Ontwerper- Modelleur <1 i. I WW SPORT. wvo-sco. JONGEMAN 21 jaar V ERKOPER BREI- enSTOPWERK. nette DIENSTBODE, wil wegens omstandigheden vare betrekking veranderen. V l'lfl I Elshout en Maria H Brok 34 j alhier Wilhelmus M N Mul ders 27 j Waalwijk en Truda-Vi- veen 31 j Drunen Wilhelmus A Kivits 20 j Vlijmen en Johanna M v. d. Bosch 21 j alhier Leo- nardus G Pelders 27 j Vlijmen en Johanna C v Giersbergen 25 j al hier Adrianus W Westgeest 28 j Wassenaar en Cornelia M v d Sanden 27 j Elshout. Overleden: Maria Verhoeven 79 j wonen de alhier, overleden te Vlijmen. ELSHOUT. Colecte Kath. Thuisfront. Dezer.dagen werd een col lecte gehouden ten bate van Katholiek Thuisfront. Ver schillende dames haddén in ons dorp de ronde gedaan om voor dit doel gelden in te zamelen. De opbrengst is be vredigend. Niet minder dan de som van ruim 147. opgebracht, benevens vele versnaperingen- en sigaret ten-bonnen. Zeer zeker zullen onze jongens' in Indië daar dank baar voor zijn. Zoals op vele andere plaat sen zullen ook hier met St. Nicolaas óf en met Kerstmis, pakjes aan hen worden ver zonden. De heer Jan v. d. Wiel zilveren jubilaris van „Onze Lieve Vrouwe Schuts". iree.stvergadering van „On ze .LueVe vrouw öcnucs' te Eisnouc op saterdag zo Oct. des avonus te v.oü uur in de zaal van ae Kmaeren KierKs te rusnout. Zaïcraag a.s. houdt boven- genoemue bcnutse een alge mene ieuenvergaaeririg. Deze vergadering araagt een feès- teiijA KaraKter. De voorzitter de heer Jan v. d. "Wiel, herdenkt aan ae aag waarop nij voor Zo jaren geleden ais lid in deze ver eniging zijn intreae aeed. "Vijitien jaar lang heeit hij de voorzittershamer gehan teerd. Vijmen jaar lang heeft hij vanaf de bestuurs-tafel lief en leed met de vereniging meegemaakt. Vooral de be zetting, toen door de Duitsers zowat alle materiaal werd weggeroofd, bezorgde hem veei hoofdbrekens. iviaar het grootste leed is geleaen. Het actieve bestuur doet aile mogelijke moeite om alles weer voor eikaar te krij gen. Groei zit er in deze ver eniging in. Verschillende nieuwe leden hebben zich al bij de oudere garde aange sloten. Met recht kan en mag gezegd worden dat zij aan 't opbloeien is. Momenteel heeft zij een ledental van 28 leden. In verband nu met het 25- jarig lidmaatschap van dhr. v. d. Wiel, gaan ze dan op Zaterdag 25 dezer hun voor zitter huldigen. Zeer zeker zal het hem op deze dag van de zijden der leden niet aan belangstelling ontbreken. HAARSTEEG. A.s. Zondag zal in Café Kooien door het beroepstoneelge zelschap „De Haghespelers" uil- den Haag worden opgevoerd het opzienbarende diep-ontroerende toneel-succes „Het Biechtgeheim". HEUSDEN. Onderlinge Damcompetitie. Stand 20 October: Groep I: de Rooij—de Joode 0—2 Nieuwkoop—de Graag 0—2 Schaap—Klerks 1 1 Groep II: de Graag—Bax 0—2 Gro.ep III: Deurloo—Timmermans 2-0 Groep IV: Fitters—Verbeek 0—2 A.s. Maandag onderlinge com petitie. Voetbal. Zondag ƒ.1. speelde het 2e en 3e elftal van de Sportvereniging „Heusden" een wedstrijd tegen Jan van Arkel te Ammerzode en deed niet onder voor hun grote broers, zij verloren resp. met 10 —0 en 9—0. Mooie cijfers inder daad, maar jongens als je wat presteren wil, moet er toch an ders aangepakt worden. W inkeliers vereniging. In de vergadering gehouden door de Winkeliersvereniging wel- ke onder leiding stond van de 2e voorzitter dhr. A. Verschuur, gin gen stemmen op om de vereniging op te heffen. Daar er ter plaatse rcccis twee middenstandsvereni gingen zijn, ziet men het nut niet meer van een derde vereniging, die naast de R.K. en Protestantse, hetzelfde doel nastreeft. Wegens de geringe opkomst der leden zal deze week nog een vergadering belegd worden, en dan zal over deze zaak een beslissing genomen worden, evenals over de gelden die nog in kas zijn. Jeugdwerk. Nu de winteravonden weer aan komen, begint er tekening te ko men in het jeugdwerk. De C. J. M. O. vergaderd weer regelmatig Vrijdagavond,terwijl de grote- en kleine meisjesverenigingen ook weer hun avonden hebben. Jam mer dat nog zoveel jongeren het nut van dergelijke verenigingen niet in zien, of ligt het aan de ouders. Laat ook deze er aan den ken, dat het jeugdwerk voor de maatschappelijke vorming der jon gens en meisjes van grote beteke nis is. VLIJMEN. Bevrijding.- De bevrijding van Vlijmen wordt dit jaar weer herdacht. Des avonds zal er gelegen heid. zijn tot dansen op 4 en 5 November. Toneel. Zondag was de Toneelgroep Cantecleer Alkmaar de gast in Vlij men. Na een middagwandeling met de voorzitter van Utile Dulci de heer W. .Kuijpers, werden de noodwoningen-be zichtigd. Daarna werden --de spelers bij de leden van Utile Dulci ondergebracht. Om 7.30 uur was alles present in het Patronaat om het toneelspel op te voeren „De Spooktrein". De belangstelling was groot; naar schatting 500 personen. Dé Voorzitter van Utile Dul ci sprak allen een hartelijk welkom toe, heren Geestelij ken, Eërw. Fraters, Gemeen te-bestuur, Mevr. v. Hout en verder Dames en Heren. Spr. twijfelde er niet aan of Can tecleer zou evenals verleden jaar weer iets gceds laten zien. En na een vrolijk stukje stukje muziek van het ver sterkt orkest van de heer L. Oremans, nam het spel een aanvang. Wat Cantecleer presenteer de was beroepsspel. Vlot- werd er gespeeld en zonder uitzon dering v/aren allen voor hun rol bekwaam, wat na elk be drijf wel te merken was aan het uitbundig applaus van 't dankbare publjek. Na afloop dankte de voor zitter als tolk van het gehele publiek voor het keurige spel en voor de aangename avond en hoopte Cantecleer weer spoedig in Vlijmen terug te zien. Vervolgens nam, de voorz. van Cantecleer het woord en dankte voor de grote belang stelling en hoopte dat de vriendschaosband tussen Alk maar en Vlijmen nog nauwer saamgebonden werden. Op verzoek sneelde de ac- cordeonnist de heer van der Leest „An der Schonen Blau- en Donau", begeleid door de heer L. Oremans. Voetbal. Vlijmen 2Baardwijk -3 om 12 uur. Vlijmen ontvangt Baard wijk 3, de oude bekende, dié steeds tót de kampioens-can- didaten gerekend wordt. Wanneer Vlijmen een ge lijk spel uit het vuur sleept, kan zij tevreden zijn. Zaterdag junioren Vlijmen W.S.C. Wij verzoeken bericht- en ver slaggevers, met bet oog op onze plaatsruimte, zich zooveel mogelijk te beperken. RED. VOETBAL-PROGRAMMA. A.s. Zondag krijgen we in het Philips-stadion de wedstrijd Zuid- Nederland—Luxemburg, waarvoor hier in het Zuiden natuurlijk veel belangstelling bestaat. Als we de samenstelling van 't Zuidelijk elftal bekijken, dan kun nen we met 'n zeker optimisme de wedstrijd van Zondag tegemoet zien. Het Zuidelijk elftal ziet er als volgt uit: Doel: Saris (BW); Achter: Huybrechts (BW), van Bun M VV). Midden: W. Vondenhoff (Juli ana), Beenhakkers (NAC), A. v. Tuijll (PSV). Voor: Nass (VVV), G. Don- huijzen (BW), van Roessel (Longa), Rijvers (NAC), Mul ders (PSV). Reservesde Munck (Sitt. Boys), Lassenburg (NAC), van Ierlant (Willem II) en Quaad- vliet (Wilhelmina). In de le Klasse 4 en le Klasse 6 en 2e Klasse B. worden a.s. Zondag geen wedstrijden ge speeld, wel zullen wij U de stan denlijstjes geven hoe momenteel de stand is. le Klasse, District 4. Longa 5 2 2 1 6 Sitt. Boys 5 2 2 1 6 Juliana 5 2 2 1 6 Willem II 5 2 2 1 6 BW 4 2 1 1 5 Eindhoven 4 2 1 1 5 de Baronie 4 1 2 1 4 Spechten 5 2 0 3 4 Maurits 4 1 1 2 3 T.S.C. 5. 1 .1 3 3 Helmond 4 1 0 3 2 District 6, Zuid. P.S.V. 4 4 0 0 8 Bleijerheide 4 4 0 0 8 Limbtfrgia 5 3 2 0 S NAC 5 4 0 1 8 Noad 5 2 2 1 6 MVV 5 2 1 2 5 Spel. Emma 4 1 0 3 2 VVV 5 1 0 4 2 Brabantia 4 1 0 3 2 Vlissingen 5 0 1 4 I Helmondia 4 0 0 4 0 2e Klasse B. Desk -5 3 2 0 8 RKC 5 3 117 Cone. SVD 4 2 2-0 6 IColping 5 3 0 2 6 RK TW 5 2 1 2 5 RAC 5 2 12 5 Schijndel 4 2 0 2 4 TOP 4 2 0 2 4 Zwaluw 4 112 3 Wilhelmina 3 0 0 3 0 G. Br. Mulo 4 0 0 4 0 3e Klasse B. SCB 5 4 10 9 OJC 5 3 2 0 8 Michielsg. 4 3 0 16 ODC 5 2 2 1 6 UDI 5 2 12 5 Vlijm.-B. 4 2 0 2 4 Haarsteeg 5 2 0 3 4 Best Vooruit 4 2 0 2-4 Oisterwijk 4 0 0 4 0 Zaltbommel 5 0 0 5 0 3e Klasse C. SCO 5 4 0 1 8 WVO 5 4 0 1 8 WSC 5 3 0 2 6 Taxandria 5 3 0 2 6 Sarto 5 3 0 2 6 Baardwijk 4 2 0 2 4 Korvel 5 2 0 3 4 RWB 5 10 4 2 Dongen 5 10 4 2 Hieronymus 4 10 3 2 3e Klasse C. Baardwijk—WSC. Dongen—Hieronymus. RWB—Korvel. In Oosterhout krijgen we de derby WVO-SCO, de twee clubs die de leiding hebben in de ze afdeling met evenveel punten; het zal er natuurlijk flink spannen, hetgeen voor ons ook moeilijk is om in deze 'n uitspraak te doen. In Waalwijk krijgen we Baardwijk —WSC. Hierbij is het ook moei lijk iets te zeggen, daar WSC wil ze bij de bovenste blijven be horen zal moeten winnen en Baardwijk op het sportpark al het mogelijke zal doen de punten daar te houden. Hieronymus geven we bij Dongen niet veel kans. RWB kan Zondag de puntjes in Waal wijk houden door van Korvel te winnen. 4e Klasse D. Cilze 5 4 10 9 RKFSV 4 2 2 0 6 Veerse Boys 5 3 0 2 6 Uno Animo 4 2 115 Were Di 4 2 0 2 4 Velocitas '31 4 2 0 2 4 Heusden 4 2 0 2 4 RKDVC 5 10 4 2 Waspik 5 10 4 2 Raamsdonk 2 0 0 2 0 4e Klasse D. RK DVC—Velocitas. Veerse Boys—Heusden. Raamsdonk—RK FSV. Waspik— Lino Animo. Gilze—Were Di. RK DVC heeft Zondag kans om 2 puntjes rijker te worden. Veerse Boys zullen het niet ge makkelijk hebben tegen Heusden. Raamsdonk zal in idK FSV wel de meerdere moeten erkennen. Uno Animo zal zich wel in de kopgroep weten te handhaven door van Waspik te winnen. Gil ze zal met Were Di niet veel moeite hebben. Reserve 2e Klasse D. Alliance 2—Desk 2. de Baronie 2—RWB 2. RKC 2-RBC 2. RAC 2Hero 2. Sarto 2TSC 2. Res. 2e Klasse D. RBC 2 4 4 0 0 8 RKC 2 4 3 10 7 RAC 2 5 3 1 0 7 DESK 2 5 3 1 1. 7 WSC 2 4 2 1 1 5 Sa|-to 2 4 2 1 1 5 Bar. DNL 2 4 2 0 2 4 Alliance 2 5 2 1 2 5 Hero 2 4 0 0 4 0 TSC 2 4 0 0 4 0 RWB 2 5 0 0 5 0 JULIANA-r-W.S.C. De enigste wedstrijd in Waalwijk en omgeving. Wie zal na Zon dag nog contact met de koplopers hebben? JNa vijf competitie-Zondagen komt er in de onderlinge krachts verhouding reeds enige tekening, al is. uiteraard over het algemeen het verschil tussen de meeste pioegen nog niet zo groot. De competitie verkeert in een stadium waarin de strijd op zijn best is, waarin iedereen tracht het con tact met de koplopers zo lang mogelijk te behouden of er defini tief aansluiting mee te krijgen. De beide Oosterhoutse teams S.C.O. en W.V.O. gaan momenteel voor op met ieder een verloren wed strijd. Onmiddellijk daarop volgen Sarto, Taxandria en de beide Waalwijkse ploegen W.S.C. en Juliana. Alles is hier dus nog mo gelijk. Het minste falen van de eersten brengt alles weer bij el kaar. Als logisch gevolg staat hier dus tegenover dat de vier overigen alles in het werk zullen stellen niet verder achterop te ge raken. De echte competitiesfeer is nu al öp zijn hoogtepunt. In dit millieu gezien wordt de wedstrijd van Zondag tussen de beide zus terverenigingen W.S.C. en Julia na er een van een zeldzaam span nend karakter, want wie zal na die match de koplopers nog op de voet volgen. Daarvoor zullen dan ook beide elftallen met hun gehele Inzet strijden op een faire sportieve manier. Waalwijk zal weer eens getuige kunnen zijn van een hoogstaande partij voetbal, die terecht in het middelpunt aller belangstelling staat. Wanneer de voortekenen ons niet bedriegen zal een record aantal toeschouwers van deze derby getuige willen zijn. Het bestuur van Juliana heeft spe ciale maatregelen getroffen en niets onbeproefd gelaten het pu bliek ten dienste te zijn. De loket ten van het sportpark gaan reeds een uur voor de aanvang der ont moeting, dus om half twee, open. Niemand behoeft dus lang op zijn entreebewijs te wachten. Ook voor een uitstekende fietsenstalling is op het sportpark gezorgd. Rest nog te vermelden, dat de Geel-Zwarte ploeg sinds 14 September niet meer thuis speelde en ook WSC nog slechts een keer voor eigen publiek optrad. Deze omstandig heid zal het bezoek ongetwijfeld nog meer animeren. Deze unieke gelegenheid beide teams sinds lan gen tijd ineens aan het werk te zien, zal niemand willen missen. VLIJMEN. Vlijmen 2—^Kerkdriel, 2—2. Vlijmen 2 speelde met enkele invallers een goede wedstrijd. Na de leiding te hebben genomen en nadat Kerkdriel gelijk maakte, was het weer Vlijmen die de stand op 1 bracht en die hield tot tien minuten voor het einde Kerkdriel weer gelijk maakte. Vlijmen pak te nog flink aan, maar het geluk was niet met Vlijmen en een ver diende overwinning ging voorbij. B.V.V, 5Vlijmen 3, 3-1. Vlijmen 3 speelde een goede wed'strijd, maar moest de puntjes aan B.V.V. laten. De junioren die in dit elftal spelen zijn wat de klein voor de dikwijls grotere te genpartij. Volgende keer beter. Junioren Ylijmen. Heusden—Vlijinea, 0—4. Het was Vlijmen die |n de wed strijd van Zaterdagmiddag de toon aan gaf en Heu&en kwam- er maar zelden aan t( pas. Een goede aanval bracit dé stand na korte tijd op 1-0 voor Vlijmen. Vlijmen voerde de stand op tol 0—4, waarmede het eiüde kwam. Gaat zo voort. Biljartcompetitie. Momenteel Ts de biljartcompeti tie in klasse III en IV in volle gang en zijn de 4-tallen die een serieuze gooi willen doen naar 't kampioenschap zich reeds aan het aandienen. In de 3e klasse heeft Ons Genoegen III de leiding, doch wordt door N.A.S., H.K.S. en Nooit Volleerd kort op de hielen gevóigd. We zijn benieuwd wie van deze vier ver. het in de eind sprint zal halen. In klasse 4 staat Ons Genoe gen IV stevig aan de leiding met 16 match punten. Heeft Ons Ge noegen weer grote kampioens-al- lures? Standenlijst t.m. 13 Oct. Klasse III. match- gesp. pnt. Ons Genoegen III 2 13 match- H. K. S. 2 11 Nooit Volleerd I 2 10 N. A. S. III 2 10 Groene Laken II 2 6 T. O. K. III 2 4 K. O. T. '38 II 1 1 O. N. A. I 1 I Klasse IV. Ons Genoegen IV 2 16 Altijd Raak I 2 11 Groene Laken III 2 9 N.A.S. IV 2 8 Nooit Volleerd II 2 7 T.O.K. III 2 5 O.N.A. II 2 4 Uitslagen der gespeelde wed strijden van de le en 2e klasse op 18 Oct. le klasse: DES I Ons Genoegen I 6—2; TOK I— NAS I 6-2; KOT '38 -I-KOT II 6-2. 2e klasse: NAS II-TOK II 6- 2; Ons Genoegen II—DES II 4-4. R.K. Middenstand. De R.K. Middenstandsvereniging hield Maandagavond in de zaal van den heer Jan v. Dun een cjrote propaganda-avond, die zoals gewoonlijk weer niet die belang stelling trok, welke de komende toestand van het Middenstandsbe- drijf zeer waarschijnlijk binnen korten tijd weer wel van iedere middenstander zal gaan eisen. Met de Chr. groet en een wel kom aan de spreker van de avond en de uitgenodigde K.J.M.V. open de voorzitter J. Beekmans de ver gadering. Voor de inleiding van de spre ker, ed ZeerEerw. Heer W. M. v. Aken, O. Praera., kwamen ver schillende belangrijke punten ter tafel. 1. Winkelsluiting. Van de afd. Loonopzand was een voorstel ingekomen, om te trachten gezamenlijk een gemeen te-verordening te verkrijgen voor wat betreft de winkelsluiting. Waar echter binnenkort een wet telijke regeling hieromtrent te ver wachten is, werd dit punt in af wachting daarvan aangehouden. 2. Advertenties in gelegen heidsdrukwerken. Er werd op ge wezen, dat de destijds genomen besluiten, dat de middenstanders geen advertenties mogen plaatsen in gelegenheidsdrukwerk nog steeds van kracht zijn. 3. Bestuursverandering. Om te voorzien in de functie van secretaris der vereniging werd de heer W. Molenschot als can- didaat gesteld én met algemene stemmen als zodanig benoemd. 4. Reclame-fonds. Op de con vocatie was mededeling gedaan, dat het op deze vergadering te ne men besluit bindend zou zijn voor alle leden. Met algemene stemmen werd besloten aan deze reclame actie deel te nemen. Bij het aan- biedën der kwitantie zal tevens een kwitantie van 5.20 voor deze fictie worden gepresenteerd. Hierna kwam de spreker van de avond aan het woord. 5. Pater v. Alen begon zijn inleiding, met er op j te wijzen, dat zo weinig middenstanders aan deze goed voorbereidè vergade ring gehoor gegeven padden. De opkomst was weer in echte Mid denstandsstijl! To:h waren de aanwezige leden vooi hem vol doende, om ondanks dè traagheid en laksheid van zovelèn, door te zetten en de plamen, welke op uitvoering wachter, door te voe ren. Het moet niet rijn, aldus spre ker, dat de leder allés aan het bestuur over laten oral de diverse problemen op te lossen. Neen, al le leden gezamenlijk moeten er hun schouders onder zetten; Zoekende naar de oorzaak van deze grove nalatigheid, noemde spreker het feit, dat de middenstanders van vandaag nog zo wejnig irïzicht hebben in de problemen en vraag stukken van deze tijc. Voor vijftig jaar kon iedereen zich vestigen. Hij kocht zich een kluwen garen, or een bol kaas en was winkelier. Niemand vroeg hem iets, en niemand vroeg zich af, of het verantwoord was, dat in die straat of wijk een nieuwe zaak betekenis kon hebben. Thans is dit niet m^er zo. Zo'n persoon moet nu eisen van vakbe kwaamheid afleggen, lpank zij de middenstandsorganisatie is het mo gelijk geworden, om aan de on gebreidelde vestiging een waardig halt toe te roepen. Voor een en keling zou het ncoit mogelijk ge weest zijn, een dergejijke wette lijke maatregel daar te stellen. Echter de middenstands-organisa tie in groot verband^con dit berei ken. Landelijk en Diocesaan wordt er hard, zeer hard gewerkt óm de verschillende Maatschap pelijke problemen op te lossen in het belang van de Micf^gnstand. Een feit is echter, dat er nog zo velen hun plaats niet begrijpen en maar toezien, hoe alles verlo pen zal. En de kans is groot, zeer groot zelfs, dat de zaak dan zal verlopen, met alle gevolgen van dien. Deze activiteit, staat nog op zeer laag peil. Worden deze pas wakker, als ze nog pneer in de Knel zitten? Zullen hun ogen niet eerder opengaan? Hehzal voor de middenstand op tamelijk korte termijn uit zijn met £et leventje, dat ze thans leiden. In Engeland, Frankrijk, Zweden en Noorwegen is de invloed van de groot-winkelbedrijvien reeds tot 30gestegen De invloed van dit soort bedrij ven wordt ook in oils land met de dag groter. In de ogen van de consument hebben dezé zaken met hun grote reclame-campagnes en uitgebreide collectie s i grote aan trekkelijkheid. Het ral oppassen worden voor de Mid lenstand, als straks bij de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie de grootbedrij ven hen niet geheel en al van het toneel wegvagen. De strijd hiertegen aanbinden, zal alleen mogelijk zijn, als alle middenstanders zich hécht aaneen sluiten, zodat ze eenstevig blok vormen, waarmede de overheids instanties terdege rekpning zullen houden. Wij moeten ons gaan wa penen om sterk te staan in de strijd tegen de gevaren, die onze Middenstand bedreigen. Doen we dat niet, dan zal onverbiddellijk gebeuren, wat we allen vrezen, 'n sanering van het middenstands- bedrijf op grote schaal. Deze sapering zal op de vol gende wijze haar beslag krijqen: lste Wettelijke sanering. Hier bij zullen bedrijven, welke geen voldoende bestaansmogelijkheid hebben, gewoonweg yan het to neel verdwijnen. Randbedrijven zullen van de hoofdzaak gescheiden worden. 2de. Koude sanering. Deze sa nering zal zich met 100% zeker heid voltrekken, ais de houding van de middenstand t.o.sL van hun organisatie niet verandert. De kieine bedrijven zullen hier bij automatisch wegvallen aoor de overrompeling van de groot bedrijven. Loor deze overmacht van de groot-winkel-bedrijven zal er op zeer korte termijn geen rede van bestaan meer zijn voor de kleinbedrijven. Het gaat dus om het bestaan; om het zijn of niet zijn. Willen wij behoren tot de groep die' niet kan instemmen met de gang van zaken, genoemd onder punt 2, dan zullen we fnaatrege- len moeten treffen en onze hou ding veranderen. Wij zullen ons moeten gaan bezig houden met de vraagstukken waar wij midden in zitten. Aileen dan èn met het no dige doorzettingsvermogen zullen wij de strijd aan kunnen binden. Een eerste vereiste is dan, dat we zullen moeten studeren. Hierin komt ons Diocesaan bestuur weer te hulp. Door de Diocesane bond worden ïuet samenwerking met de plaatselijke afdelingen gewestelijke sociale cursussen georganiseeid. Deze cursussen zijn niet te ver gelijken met de cursussen Vesti gingswet. De cursus zal een veel dieper inzicht geven in de maat schappelijke problemen. Er wor den lessen gegeven in Maatschap pijleer (sociologie). Wij moeten onze plaats in de maatschappij le ren kennen. De problemen op so ciaal gebied moeten wij kunnen begrijpen. Het moet -niet mogelijk zijn, dat een prae-advies* op een of andere wet voor de midden stander onbegrijpelijk is. Hoeveel Middenstanders zijn er van op de hoogte, hoe het staat met de publiekrechterlijke bedrijfsorgani satie? Hoeveel hebben enig' idee, hoe de Maatschappij zal veranae- ren, als deze wet eenmaal aange nomen zal zijn? Dat moét veran deren. Bedrijfs-economie. Dit ,punt is speciaal voor de zakelijke kant van het middenstandsbedrijfsleven van groot belang. Deze studie zal de middenstander in staat stellen; materiele voordelen te behalen. Dit zullen juist die middenstanders zijn; die het beste zaken doen, die de feiten bestuderen en zich af zullen vragen of de bepaalde ideeën ook niet voor.hun bedrijf van toepassing kunnen zijn. Ver der middenstandswetgeving, mid denstandsvraagstukken, het effect van de reclame en Godsdienston derricht. Godsdienstonderricht. Als we moeten gaan werken aan een nieu we .middenstand, dan kunnen we de godsdienstige grondslag niet uitschakelen. Het is noodzakelijk als we aan een nieuwe midden stand gaan bouwen, dat we op godsdienstig terrein georienteerd zijn. 'n Mens leeft nu eenmaal niet alleen van brood en water. Er komt nog' veel meer kijken Dit 'is ongeveer de inhoud van de sociale cursus. De cijrsus zal gegeven worden een keer per week van drie uren, veertig we ken achtereen, alzo 120 lesuren. De kosten zijn betrekkelijk laag slechts 50.—. Doch de inschrij ver verplicht zich voor het gehele jaar te betalen,tenzij overmacht het volgen van de cursus onmo gelijk maakt. Voor boeken zal een bedrag van 5.— a 6.— nodig zijn. Als er 25 cursisten zijn, kan de cursus beginnen. Na deze zakelijke uiteenzetting werden er door de leden en de K.J.M.V.-ers nog verschillende vlagen gesteld, welke naar ge naegen werden beantwoord. Reeds staande de vergadering qaven zich een 10-tal cursisten cp. Ook in de vergadering van de K.J.M.V. zal hieromtrent nog van gedachten gewisseld worden. Kajotters. De K.A.J., afd. Kaatsheu vel—Berkdijk houdt op Vrij dag a.s. cm half acht haar ge bruikelijke vergadering in de K.A.J.-zaal. Op deze vergadering wor den o.m. verschillende nieu we bestuursleden gekozen. De aftredenden stellen zich niet rheer herkiesbaar om de redenen, dat zij zich geheel aan de leiderstaak zullen gaan wij den- Verder staan er nog ver schillende attracties, op het program, welke geen. enkele Kajotter mag missen. Vragen en meeningen van onze lezers In een vorig nummer heeft een lezer zijn ontstemming geuit over de slechte toestand van het ziekenvervoer ter plaatse. Tot ons genoegen kunnen we mededelen dat de Afd. Waalwijk van 't Rode Kruis zich met deze aangelegenheid reeds geruime tijd bezig houdt en men spoedig tot een gunstig resultaat hoopt te komen. Door een vergissing bleef deze verblijdende me dedeling enige dagen liggen. Verkeringstijd. Naar wij vernemen is „Wij Jongeren" de overkoepelings organisatie van de drie jeugd- stand-organisaties vóörne- mens, om gedurende deze winter een drietal cursussen te laten geven door bevoegde personen voor de jongeman nen, over de moeilijkheden in en rond de verkeringstijd. Nadere bijzonderheden zul len nog in dit blad gepubli ceerd worden. „De Toren". Dezer dagen gingen de aan kondigingen van de oprich ting van de culturele kring „De Toren" met aangehechte antwoordkaart uit. De datum van aanmelding is in verband met de korte termijn waarop „De Toren" reeds actief gaat werken, gesteld op 23 Octo ber. Naar we vernemen komt er nog geen stroom van leden binnen. Het gaat weer zoals het gewoonlijk loopt: men kijkt eerst dé 'kat eens uit de boom, ofmen is te laks om een besluit te nemen. Toch lijkt het ons, dat zij die achterblijven, ongelijk hebben. Er is zo lang ge schreeuw dat Kaatsheuvel aan zo'n instelling gebrek had. Nu is er een gevormd met een aanvangsprogramma dat er zijn mag en nu tajmt men nog. De poging thans gedaan verdient steun, welke moet blijken uit de inzending van de antwoordkaart van geheel de burgerij. Onze Missie. Opwaarts Godwaarts wijst de grote affiche, welke in geheel Kaatsheuvel aankondigt, dat er van 25 October tot 2 November een tijd aanbreekt, dat de paro chianen van onze drie kerken meer speciaal hunne aandacht zullen gaan schenken aan de zorg voor hunne ziel: Behalve de ge wone werkzaamheden ligt alles, wat' niet noodzakelijk gebeuren moet stil, om de tijd vrij te lattyi voor het volgen van de oefenin gen, welke door de paters capu- cijnen worden gegeven. Alle sport, uitvoeringen, alle toneel, muziek of andere oefeningen en repetitie s en vergaderingen worden voor een tiental dagen opgeschort. Moge de dagen van de Missie voor Kaatsheuvel rijke genadeda- gen zijn. BERNDIJK. Eerste H. Communie. In de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorcum ontvingen Zondag-jJ- 12 meisjes en 8 jon gens hun eerste H. Communie. B. L. R. De Berndijkse Landelijke Rij- vereniging wist in de lichte klas voor de tweede maal beslag te leggen op de tweede prijs dressuur acht-tal. Gezien de prestaties die B.L.R. in de afgelopen periode behaalde is het niet uitgesloten dat zij het volgend seizoen in de middelklas zal uitkomen. Wij wensen onze Berndijkse r.uiters veel succes. Kapperszaak. Dezer dagen opende Kapper v. Dam Zn. uit Vrijhoeve-Capelle in de Berndijk bij dhr. G. Gom- mers een kapperszaak. Dit is de enigste kapper die zich in Berndijk bevindt. De zaak is alleen op Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag geopend. Dat de Berndijkers zich hierin verheugen blijkt wel uit de drukte die er dezer dagen in de zaak heerst. Prof. Stultiens. Zaterdag- en Zondagavond was de zaal van de heer J. v. Dintereq geheel gevuld met belangstellenden voor het op treden van Prof. Theo Stul- tjens. Het publiek heeft 3 uur genoten van de sterke trucs op het gebied van hypnose, telepathie en goochelen. Allen waren dan ook zeer voldaan over hetgeen prof. Stuit j ens uit Parijs hen bood. LOON OP ZAND. Houders van leer gearresteerd. Reeds enige dagen geleden kreeg de commandant van de Politie de heer J. Leij graaf, welke het onderzoek in de zaak betreffende de diefstal van leer en flanel uit de schoenfabriek der firma ,H. Brands welke gepleegd werd in de nacht van 11 op 12 Oc tober leid, een goede tip als zou een gedeelte van het ge stolen leer in Tilburg zijn aangeboden. In het nachtelijk uur werd de val opgezet en togen enkele ambtenaren naar een bewuste plaats in de Pa terstraat te Tilburg, waar aanvankelijk 1300 voet leer werd aangetroffen. De bewo ner van het pand werd gear resteerd, doch hield vol niets met de zaak uitstaande te hebben. Een mede-bewoner kon juist de dans ont.soringen, doch werd later in Kaatsheu vel aangehouden en mede oo- gebracht en ontkende 'even eens niets van het leer af te weten. Beiden werden natuitr- lijk achter slot en grendel ffezet. Inmiddels zet de noli- tie haar onderzoek voort. Het is te hopen dat spoedig het complot dieven wordt achterhaald. Avond-onderwijs. Zoals reeds vorige jaren 't geval is, zal ook dit jaar we derom een avond-cursus wor den gegeven voor hen, die reeds de school verlaten heb ben. Deze cursus zal worden gegeven door de Eerwaarde Fraters. Gilde St. Hubertus. Dinsdag vierde traditie-ge trouw het Gilde St. Hubertus haar jaarfeest. X)m 9 uur v/erd opgetrokken naar het kerkgebouw, alwaar een H. Mis werd opgedragen voor de lenen en overleden leden van hei gilde. Na de H. Mis had de jaar vergadering plaats in de zaal „Concordia en werd met het leesten een aanvang gemaakt. In de namiddag namén ook de dames aan het feest deel en werden wederom de oude dansen uitgevoerd. Om 6 uur werd een muzi kale rondwandeling door het dorp gemaakt wat veel be langstelling trok, waarna een Brabantse koffietafel geser veerd werd, die alle goed liet smaken. Tot laat in de avond werd de gezelligheid voortgezet. Uno AnimoGilze. Zondag speelde Uno-Animo 'n competit-ie-wedstrijd tegen het sterke Gilze op eigen ter rein en moest toezien dat Gilze met beide punten huis waarts .ging. Zij verloor na een goede wedstrijd met 12. Zondag beter, Uno-lui! OFFICIËLE PUBLICATIE. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. 21 October. De Directeur van de Distributiekring 251 Waal wijk maakt bekend In de week van 27 October tot i en met 31 October 1947 ge schiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 27 October: SPRANG-CAPELLE (café P. Pruijssers, wijk C nos. 36 en hoger, wijk D nos. 116 en hoger), zelfverzorgers E tot en met Z. Dinsdag 28 October: VLIJMEN, zelfverzorgers A t.m. K. Woensdag 29 October: VLIJMEN, zelfverzorgers L t.m. Z. Donderdag 30 October: WAALWIJK, zelfverzorgers A t.m. K. Vrijdag 31 October: WAALWIJK, zelfverzorgers L t.m. Z. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitrei king verschenen publicatie in dit blad. te doen ingaan dan bij de huidige regeling het geval is. Voor babies, geboren tussen 1 October van dit jaar en 30 Sep tember van het volgende gaat de bijslag eerst op 1 Januari 1949 in. Hierin wenst men verandering te brengen. Het is echter niet te verwachten, dat zulks op korte termijn zal geschieden. KORTE BERICHTEN. In de door een koninklijke commissie voorgelezen troonrede voor het Britse parlement wordt melding gemaakt van „zichtbare vorderingen" op de weg van het economisch herstel van Groot- Brittannië, doch, tevens de nadruk gelegd op de vitale noodzaak voor voortgezette inspanningen en op offeringen van het Britse volk. Naar, wij vernemen is prin ses Marijke heden voor een korte nabehandeling in het gasthuis voor ooglijders te Utrecht opgenomen. De centrale ere-raad voor de Kunst heeft Prof. Willem Mengelberg veroor deeld tot een verbod van be roepsuitoefening in iedere vorm gedurende 6 jaar, vanaf 1 Juli 1945. Hier was sprake van mis dragingen door schuld, en wel in zeer grote mate van schuld. Op Zondag 9 November a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders D. P. VAN TIl.BORGH en H. VAN TILBORGH-WERTHER den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Moge God hen nog lang sparen is de wens van Hunne dankbare Kinderen en kteinktnderen. Capelle, Octobor 1947. Binnenhaven C 208 UITSTEL BETALING VERMOGENSHEFFINGEN. De minister van financiën heeft bepaald, dat de belastingschuldige die niet binnen de daarvoor wet telijk gestelde termijnen in staat is anders dan met buitengewoon bezwaar dedoor hem verschul digde vermogensaanwasbelasting of vermogensheffing ineens te be talen of ten volle te betalen, een verzoekschrift om uitstel van be taling kan indienen ten kantore van de ontvanger, houder van 't kohier waarop de aanslag voor komt. WORDT UITKERING KIN DERBIJSLAG VERVROEGD? Naar verluidt overweegt de re gering de mogelijkheid om de uit kering van de kinderbijslag eerder DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belang stelling, getoond bij de Eerste H. Communie van ons Zoontje en Broertje W A L L I E, betuigen wij aan allen onze op rechte dank. Fam. JAN ROBBEN— v. d. HOUDT. Kaatsheuvel, October 1947. Hoofdstraat 78. Voor de vele blijken van belang stelling bij ons Huwelijk onder vonden zeggen wij, mede namens wederzijdsche ouders, hartelijk dank. A. VAN VUUREN A. VAN VUURfcN- KERST. 's-Capelle, Oct. 1947. VAKSCHOOLSTUDENT zoekt per 1 November. Brieven onder No. 2079 Bureau van dit blad. zag zich gaarne geplaatst als in meubeiwinkel of ijzerhandel. Brieven onder No. 2078 Bureau van dit blad. Practische Lennis van Auto's en Landbouwtr actoren voor iedereen U leert hoe de auto en zijn on derdeden in elkaar zit. Geen droge motoitncorie, maar een voor ii der begrijpelijkeschrifielijkecursus Ver schaft U aangename vvinieravonden en geeft U zekerheid in technische situaties. Voor landbouwers spe ciale vervolgcursus Landbouwtractoren. Lesgeld Ft.. 1.25 per week. Vraagt gratis prospectus: BUREAU P. A. K.Jacob Marisstr. 83, AMSTERDAM-W. VERMIST van NIC. KLERX, Hoogeinde 14 WAALWIJK. JUFFROUW bi«dt zich aan voor Brieven onder No. 2080 Bureau van dit blad. GEVRAAGD t© BREDA in doktersgezin Kinderjuffrouw en Werkster aan wezig. Brieven onder No. 2081 Bureau van dit blad. Op onze COLES TERREINKRAAN kan geplaatst worden als kraanrijder een Woonplaats bij voorkeur Geertruidenberg of Raams- donksveer. Sollicitaties aan de N.V. TANKFABRIEK to GEERTRUIDENBERG. Brieven onder No. 2082 aan het Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5