FEUILLETON In de Gouden Vallei Uit de Provincie NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING STAAlBAARD Het 30-jarig bestaan van D.V.S.V. Terry Berry in: DE WITTE ELAND. -J#rij H U^' l G-t' ..d-o- ONS DAGELIJKS BROOD. De Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning heeft in zijn radio-rede van 22 Sept. j.l. aangekon digd, dat er binnenkort 5% aardappelmeel in het brood verwerkt zal worden. In de broodbloemmelange, zoals die met ingang van 26 October a.s. door de maal-in- dustrie zal worden samenge steld, wordt voor het eerst 5 procent aardappelmeel ge mengd. Verder bevat deze melange 10 procent mais- bloem, terwijl de rest bestaat uit een mengsel van 10% in landse tarwe, 15 procent in landse rogge en 75 procent buitenlandse tarwe. Over vier a vijf yreken zal deze bloemmelange aan de bakkerijen zijn afgeleverd en dus in het brood komen. „NIEUW AMSTERDAM'' WEER GETOOID MET VOOROORLOGSE WEELDE. Na achttien maanden, in gespannen arbeid is de res tauratie van de Nieuw Am sterdam, het trotse passa giersschip van de Holland Amerika Lijn, voltooid. Op 29 October zal het schip uit varen voor de eerste reis naar New York en dat met 1228 passagiers en ruim 650 man personeel aan boord. Onze plaatsgenoot de heer Gerard Verwiel zal deze reis mee maken. De Nieuw Amsterdam is weer herschapen in een luxe hotel en de kosten, hiervoor gemaakt, bedragen millioenen meer dan de oorspronkelijke bouwprijs van vijftien milli- oen gulden. Zij is voor 2 reizen volge boekt en zal nadien luxe rondvaarten naar West-Indië maken met Amerikaanse ka pitaal-bezitters. ERE PROMOTIE AAN KATH. EC. HOGESCHOOL. Mgr. Poels Doctor h. c. De senaat van de Katho lieke Economische Hogeschool te Tilburg heeft besloten bij gelegenheid van het vierde lustrum der hogeschool het doctoraat in de economische wetenschappen ,;honoris cau sa" te verlenen aan Mgr. Dr. H. A. Poels, oud-hoofd-aal- moezenier van de arbeid, we gens zijn verdiensten op prac- tisch en wetenschappelijk so ciaal-economisch terrein. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 17) Juist op dat ogenblik kwam er iemand in het warenhuis, die nu ongeduldig op de toon bank klopte. Nan was blij dat er een eind kwam aan dat pijnlijk onderhoud en liet Alan alleen. Voor het eerst kwam er nu enige twijfel bij hem boven aan haar schuld, door haar kalme, hooghartige houding. Ze zag er toch ook niet naar uit dat zij een dievegge was, dach^ hij. Was hij misschien te voorbarig geweest? Neen, toch was dit onmogelijk. Haar eigen woorden hadden haar immers veroordeeld. En had hij niet de gestolen gordel in haar hand gezien en het ge stolen geld in de geheime la de, waar zij alleen toegang had? En gisteren nog meende ik, dat ik liefde voor haar voelde, dacht hij toen weer. Rusteloos liep hij het ver trek op en neer. Het was er benauwd en drukkend. Hij trad aan het venster, wierp dit wijd open en boog er zich uit. Het was nu bijna zonson dergang en daar lag „de Gou den Vallei" in haar vredige schoonheid voor hem. Maar hij was in geen stemming om bewondering te voelen. Hij haatte de .plaats, hij wilde er De ere-promotie, waarbij prof. magister Dr. F. A. Weve O.P., hoogleraar in de socio logie, als promotor zal op treden, zal plaats vinden in aansluiting op de lustrumvie ring, en wel op Zaterdag 22 November a.s. VOOR OORLOGS BIER OP 3 NOVEMBER. Blijkens mededelingen van vertegenwoordigers van de brouwers, zal de voorraad bier van de lichtere samen stelling tegen 3 November a.s. geheel zijn verbruikt. Met ingang van die datum zal slechts bier van het voor oorlogse gehalte voorradig zijn. De brouwers hebben er. in verband met het voren staande op aangedrongen, dat de voorgenomen verlaging van de accijns reeds zal wor den toegepast op de hoeveel heden bier en. brouwsel van vooroorlogs gehalte, welke op 3 November 1947 in de brou werijen aanwezig zijn en daarna zullen worden ver vaardigd. De minister heeft er geen bezwaar tegen aan dit ver langen tegemoet te komen. SCHOENEN-LOTERIJ. Gebruikelijk was, dat een maal per zes weken een cijfer werd bekend gemaakt, dat aan degenen, wiens stamkaart op dit cijfer eindigde recht op een schoenenbon gaf. Van deze regel zal zo wordt vernomen door het Cen traal Distributiekantoor wor den afgeweken. De cijfer-aan- wijzing zal in het vervolg eenmaal per 8 weken plaats vinden. Men heeft tot deze maat regel besloten teneinde het publiek zoveel mogelijk van dienst te zijn. De schoenen bonnen kunnen nu gelijktij dig met de levensmiddelen kaarten, welke een tocht een maal per acht weken even eens nodig maken, in ont vangst worden genomen. BALKAN-WAAKHOND COMMISSIE. De algemene assemblee der Verenigde Volkeren heeft zijn uiteindelijke goedkeuring ge geven aan het Amerikaanse voorstel voor een Balkan waakhond-commissie. De stemming had het vol gende resultaat: 40 voor, 6 tegen en 11 onthoudingen. De beslissing van de assem geen dag meer blijven, neen, geen uur! Ongeduldig wendde hij zich af van het venster. De brief uit Durban, die dien ochtend gekomen was, lag op tafel. Hij had er tot nog toe geen acht op geslagen, maar met een uitroep van verrassing scheur de hij de enveloppe nu gretig open. Ze bevatte het bewijs voor het overgemaakte geld en een brief van zijn agent uit Durban, die de reden toelicht te van het lang uitblijven van deze toezegging. Maar Alan schonk niet veel aandacht aan den brief. Het geld was er in en dit was de hoofdzaak: hij kon Nan beta len en „de Gouden Vallei" verlaten! Even daarna kwam Malcolm voorbij het venster, opgewekt fluitend. Alan riep hem, maar Malcolm antwoordde hem met een achteloos: Ik kom dade lijk hoor! want hij had Nan in het warenhuis gezien en ging daar nu ook binnen. Alan hoorde hun stemmen. Waarover zouden ze nu praten? Wat zou ze tegen hem zeg gen? Zou ze hem haar lezing ge ven van de wijze, waarop de gordel in haar bezit was gekomen? Natuurlijk zou Malcoln alles ge loven, wat zij hem vertelde. Hij duwde de deur open en ging het warenhuis binnen. Malcoln zat met de ellebogen op de toon bank en de kin op de handen, in ernstig gesprek met Nan. Zij stond er aan de andere kant, met het hoofd wat scheef en een blos op het gelaat. Het was bijna niet te geloven, dat dit hetzelfde meis je was dat een half uur geleden zo bleek en met zulk een uitda- blee kwam na -een stormach tige zitting tijdens welke Rus land vastbesloten herhaalde, dat het niet zitting zou nemen in de waakhond-commissie. Polen deelde eveneens me de dat het de commissie zou boycotten. NOODLOTTIGE BRAND in Duits tehuis voor ouden van dagen. In Wunsiedel, Noord-Beie ren, is Dinsdag brand uitge broken in een tehuis voor ouden.van dagen, waarbij 28 verpleegden gedood werden. Bij de slachtoffers bevonden zich 18 vrouwen, negen man nen, en een meisje dat in het tehuis werkte. De brand, die om 5.30 uur ontstond, breidde zich zo snel uit, dat geen van de bewo ners van de bovenste verdie ping gered kon worden. Het hoofd van de politie deelde mede, dat de brand waarschijnlijk ontstaan was door het onvoorzichtig om gaan met nog smeulende as. WILDE ZWIJNENKUDDE IN MAASTRICHT. Papa en zes kinderen gesneefd. Maastricht heeft de sensatie be leefd een troep wilde zwijnen bin nen haar veste te hebben gehad. Vermoedelijk zijn ze de Maas af gekomen en bij het stadspark aan land gegaan. Het was een echte zwijnenfamilie met Pa en Ma zwijn voorop, terwijl de zes kinderen hun ouders gedwee volgden. „Mijn familie jaagt al vier ge neraties lang, maar dit toneel van gistermorgen had ik voor geen honderd gulden willen mjssen", verklaarde inspecteur Boesten, die twee van de dieren heeft neerge legd. Nadat de zwijnen rustig een nachtelijke wandeling door het park gemaakt hadden, werden ze omstreekstwee uur door late thuisgangers in het stadsgedeelte gesignaleerd. Twee politie-agenten op de fiets kwamen pardoes midden in de troep zwijnen terecht en wer den bijna omver gelopen. Politie en jagers met honden werden gealarmeerd en met jeep en auto trok men erop uit. De zwijnen werden op een stuk grond nabij de Hertenkamp langs de walmuur bijeen gedreven en geïso leerd. Zo wachtten de jagers en de met stenguns gewapende agenten de morgen af. Een cordon van agenten en gende .uitdrukking in de ogen bij hem weggegaan was. Niet zodra werd ze hem ech ter gewaar, of ze keek in eens weer heel verachtelijk en boos. Stil! Praat nu geen onzin meer. Mr. Courtehay luistert naar je. Malcolm lachte en keek over de schouder heen naar Alan. Heb je me nodig, man? Kom binnen. Ik heb goed nieuws voor je, Malcolm. Wat dan? Is het geld uit Durban gekomen? Ja. Ik kan nu niet zeggen, dat ik dit zo bijzonder goed nieuws vind, want dan zal je wel gauw hier weg willen. Ja. Ik wilde morgen al gaan. Waarom er zo n haast ach ter gezet. Nan wil ons best nog wat langer huisvesting verlenen, is 't niet? Zeker, dat zou ik wei willen. Maar ik heb vanochtend ook tij ding gehad van mijn vader. Hij zal over een paar dagen thuis zijn en dan zie ik mij genood zaakt je weg te jagen. Hoe jammer! riep Malcolm, met recht teleurgesteld. Ik heb je tot nog toe eindeloos veel last bezorgd, Nan, en nu ik juist eens in de gelegenheid zou komen om je te tonen, dat ik niet ondank baar ben voor al je vriendelijk heden, zou ik weg moeten gaan? Dat is toch wel wat hard. Je hebt -mij duidelijk genoeg blijk gegeven van je dankbaarheid en ik zal je dan ook' wel missen, maar er is nu eenmaal een bid van komen en van gaan. Maar dit is toch niet wat ik je wilde vertel len. Dat is veel beter nieuws! Wat, dan? douane-beambten had de straten afgezet en om 7 uur begon de jacht. Wethouder Godefroy, die boven de hoge walmuur stond, gaf het sein. Hij wierp stenen naar het riet, waarin de zwijnen waren ingesloten. Drie kwamen tevoor schijn, die onmiddellijk werden neergeschoten. De overige dieren, die zich schuw verborgen hielden, werden door een paar honden op gejaagd. „Pa"-, zwijn en nog twee zgn. scheutelingen werden een nieuwe prooi der jagers. Twee van de ruige dieren wisten te ontkomen. *Eén ervan rende de stad in. Tot grote verbazing -van een chauffeur van de gemeentelijke busdienst rende het plotseling parmantig als een tamboermaitre voor de bus uit. In het nauw gedreven sprong het dier in het kanaal. Een tuinder van St. Pieter wierp als een echte cowboy een lasso om zijn nek, trok het eruit en doodde het met een paar bijl slagen. „Ma" zwijn wist te ont komen en zwerft nog in de Hek- senhoek rond, waar men nog jacht op haar maakt. Anderen vermoe den dat ze ergens onder een sluis gevlucht en verdronken is. TWEE DOODSTRAFFEN UITGESPROKEN IN VLOEI- WEIDE-DRAMA. .Het B. G. te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in het Vloeiweide-drama. Elf voormalige N.S.K.K.-leden hadden zich in ver band daarmee twee weken gele den te verantwoordenéén ervan:' A. Zuuring is voortvluchtig. J. Suykerbuyk en J. Loesberg wer den overeenkomstig de eisen ieder tot de doodstraf veroordeeld: A. Gageldonk en A. Zuuring kregen elk levenslang. De eisen luidden de doodstraf. De verdere uitspraken zijn: J. P. Eling 14 jaar met aftrek (eis 15 jaar met aftrek): C. M. v. d. Jagt 17 jaar (eis 20 jaar met af trek): C. J. v. d. Kerkhof 9 jaar met aftrek (eis 12 jaar met af trek) J. H. Wouterlood van Doesburg 8 jaar en 6 maanden met aftrek (eis 10 jaar met af trek) D. J. Munnik 7 jaar en 6 maanden met aftrek (eis 12 jaar met aftrek) en H. W. Lion 4 jaar met aftrek (eis 7 jaar met aftrek): C. J. v. d. Kerkhof 9 j. met af trek (eis 14 jaar met aftrek): J. P. v. Hooydonk 9 jaar met aftrek (eis 12 jaar met-aftrek). Met de „Tabintavan de Mij. „Nederland" vertrokken uit Amsterdam 91 missionarissen, het grootste contingent ooit naar de missie vertrokken-. De gordel is gevonden Mijn gordel? Maar, Nan! Ja, toch is het waar! Mor genochtend, of missch'en van avond nog zal je 'm terug hebben! En het geld? De c!riehondei-d - pond? Dat komt ook in orde. Ten minste, dat denk ik wel! zei Nan en keek over Malcolm's opgewon den gelaat naar Alan. Maar er is een voorwaarde verbonden aan het weer in je be zit komen, namelijk, dat je geen vragen moet doen, waar het ding vandaan gekomen is, of wie er mee aankwam,, of wat dan ook! Je moet er je eenvoudig mee te vreden stellen, 'm enkel maar uit mijn handen aan te nemen. Daar zal ik mij dan ook mee tevreden stellen. Maar de dieven moeten hier dan wel een nauw gezet geweten hebben! De gordel is toch gestolen, niet verloren, op het veld en opgeraapt door de reiziger, die dezelfde weg volgde? Neen, hij was gestolen. Maar of de dief had een nauwgezet ge weten, zoals je zei, of hij was bang, dat zijn vergrijp zou ont dekt worden, en dus heeft hij zijn eer opgehouden. Mag ik één vraag doen, Nan? Dat mag je, maar daarom beloof ik je nog niet, dat ik die beantwoorden zal. Heeft de man, die ons hier heen reed 'm gestolen en 'm weer teruggebracht? Jim Asprey? - Hoe kom je er bij, Malcolm? Neen, houd je nu maar aan de voorwaarde en doe geen vragen meer.' Krijg ik dan vanavond de gordel terug? Vanavond of morgenochtend. PATER VAN OORSCHOT APOSTOLISCH PREFECT. Pater A. van Oorschot, van de Congregatie der Witte Paters, is benoemd tot Apostolisch Prefect in Afrika. Hij werd 28 Jan. 1899 te Hees wijk geboren en priester ge wijd in 1923. Gedurende 24 jaren is bij ,in de missie werkzaam; op het ogenblik is hij pastoor te Chunya in Oost-Afrika. Hij heeft drie broers-geestelijken, o.a. twee pastoor te Tilburg, waarvan een kapelaan was te V/aalwijk. DE BRABANTSE BRANDEN. De £>randweercollecte, welke in 125 gemeenten van Noord-Bra bant is gehouden voor de slacht offers der brandrampen in deze provincie, heeft definitief 88.600 opgebracht of te wel 7J4 cent per inwoner. Buiten de gebruiksgoe deren heeft Noord-Brabant thans reeds 120.000 ter beschikking gesteld van het rampcomité. Daarbij komt dan het geld, dat uit de andere 'provinciën is ont vangen. Al vormt 't totaal slechts een bescheiden deel van de gele den schade, toch stelt het het comité in staat meer te doen dan het lenigen van de eerste, aller dringendste nood alleen. Aan 63 gezinnen werden tot op heden gebruiksgoederen uitgereikt. VEER GORINCHEM SLEEUWIJK. Wegens noodzakelijke reparatie van de veerboot „Gorinchem V" aldus deelt de A.N.W.B. me Je, wordt deze met ingang van 25 October a.s. gedurende 14 dagen of zoveel langer of korter als no dig is, vervangen door de kleinere veerboot „Gorinchem IV", met per voertuig een maximaal toelaat baar gewicht van 12. ton en een maximaal toelaatbare lengte van 8.50 m. wielbasis. Bij de thans in herstel gaande veerboot waren deze cijfers resp. 18 ton en 10 m. In de toekomst zal het pont- veer Gorinchem—Sleeuwijk 'n belangrijke schakel in dp verbin ding Zuid-Holland—Brabant wanneer de drukte dit noodzake lijk maakt, met twee pontschepen worden i bediend. Niet minder dan 561 Egyp- tenaren zijn in de periode van 24 uur, welke Donderdagmorgen om 7 uur eindigde, aan de cholera overleden, aldus is officieel mede gedeeld. Dit is meer dan 23 rioden per uur. Sinds het begin van de epidemie is het aantal op een en kele dag geregistreerde doden nog niet zo hoog geweest. Dat is goed nieuws, hé Alan? Je kijkt of jij er iii het geheel niet mee ingenomen bent. Die vervloekte gordel! riep Alan, buiten zichzelven, en ver liet het warenhuis, terwijl Mai- colm hem nakeek met ongeveinsde verbazing. v Wat scheelt hem, Nan? Hij zei zo waar een vloek en dat nog wel in gezelschap van een dame! Misschien beschouwt hij mij ook niet als een dame. Ik geloof niet, dat je veel op hëbt met mijn neef, Nan? Hij is ook niet zo makkelijk in de om gang. Toch is hij de beste, trouw ste vriend, die ik ooit van mijn leven 'had. Ik wilde wel, dat jul lie het samen beter vinden kon den! Och, wat komt het er nu t eigenlijk op aan, niet waar, of ik wat meer of minder ben ingeno men met een man, die ik, volgens alle waarschijnlijkheid, na mor genochtend, toch nooit zal weer zien. Aan mij zal het anders niet liggen, dat je elkaar wat nader leert kennen! Je weet immers, dat ik je liefheb, Nan? Je hebt het mij tenminste dikwijls genoeg gezegd! Hoor eens: waarom zouden we niet dadelijk trouwen, of hier, of in Durban als je dat liever hebt. Daar woont een kennis van mij, een Engelse dame, die 't al leraardigst zou vinden, als we uit haar huis trouwden? En dan zou ik je als mijn vrouw meenemen naar Engeland! Wat een onzin! Neen, het is geen onzin! Ik haat het idee, je hier te laten' Kom, Nan, waarom draal je nu? (Wordt vervolgd). BEVRIJDINGSDAG. Zoals wij vroeger reeds mededeelden zal de Bevrij dingsdag van Waalwijk op 30 October a.s. herdacht worden met de organisatie van een fakkel-optocht door de ge meente. De harmonie St. Jan zal vanaf het Patronaatsgebouw trekken door v.m. Baardwijk, Grootestraat, Stationsstraat tot de overweg en terug naar het Raadhuisplein. De harmonie St. Crispijn vanaf het St. Antoniusplein, St. Antoniusstraat, Burg. v. d. Klokkenlaan, Floris V-laan, Besoijense straat, Groteötraat, Raadhuisplein. Hier zullen de harmonieën voor het bordes van 't Raad huis het Wilhelmus spelen, welke muzikale groet door 't hoofd der gemeente aldaar zal worden in ontvangst genomen Het bestuur van Waalwijks Belang doet een beroep op de ingezetenen, vooral de jongelui, om zich zoveel mo gelijk bij de fakkel-optocht aan te sluiten met fakkels, lampions e.d. De medewer king is gevraagd van de jeugd-verenigingen in onze gemeente en wij hopen dat dit beroep niet te vergeefs zal zijn. Met nadruk verzoeken wij, ook namens de burgemeester, die dag algemeen te vlaggen. TENTOONSTELLING WAALWIJK 1948. Het comité heeft als naam der a.s. tentoonstelling vast gesteld „Tentoonstelling Waal wijk 1948" De heer J. Tim mermans heeft het penning meesterschap op zich geno men. Er zijn een aantal sub-co- mité's ontworpen, welker sa menstelling wij nader hopen mee te delen. R.K. FABRIEKS- ARBEIDERSBOND. Donderdagavond hield de Afd. Waalwijk van de R.K. Fabrieks-arbeidersbond een algemene ledenvergadering in de Gildenbond. De voorzitter de heer v. Seters riep allen, na het voorlezen van de no tulen, een welkom* toe en een bijzonder woord van welkom richtte hij tot de nieuwe ad viseur kapelaan v. d. Wassen- berg, die benoemd was- tot adviseur van de R.K.A.B. en van de vakafdelingen. Hij herinnerde met harte lijke woorden aan de oude .adviseur Pastoor Völker, maar met evenveel hartelijk heid en vertrouwen begroette hij de nieuwe adviseur, die hij als geïnstalleerd beschouwde. Hij deelde mede dat er op 8 November een feestvergade- ring zou gehouden worden met muziek, zang etc, waarop ook de vrouwen uitgenodigd -zouden worden. Een 75-tal jubilarissen zouden gehuldigd worden. De voorzitter van de Fa- brieksarbeidersbond uit Den Haag zou het woord tot de vergadering richten. In het kort besprak hij de aanvul lingen en wijzigingen C.A.O. Schoen- en Lederindustrie, waarbij hij er op wees dat dit belangrijke zaken waren voor de arbeiders en voor de in dustrie van grote betekenis. Hij hoopte dat de afdeling in ledental zou toenemen, zodat zij bij onderhandelingen kon den spreken namens alle ar beiders. Hij gaf voorts een korte uit eenzetting betreffende de ver andering van werkgever en deelde mede dat men met 't huisbezoek begonnen was en dat één avond reeds 14 nieu we leden waren aangewor ven. Alle arbeiders moesten georganiseerd zijn en vooral de werkgevers moesten de noodzakelijkheid van de vak organisaties begrijpen en in zien dat er mét georganiseer de arbeiders iets te bereiken was; zij waren bereid met de werkgevers samen te werken. Men moest het op prijs stel len dat zijn arbeiders geor ganiseerd waren. Hierna voerde de nieuwe adviseur het woord. Hij had, het adviseurschap gaarne aan genomen omdat hij in de krin gen van de arbeiders zijn ge zelligste uren had» doorge bracht. Hij hoopte op de steun van allen en spoorde allen aan propaganda te ma ken voor de organisatie. Tot zijn spijt moest hij medede len dat hij 8 November waar schijnlijk niet aanwezig zou kunnen zijn, daar op die dag. zijn broer naar de Missie ver trok. p' Staaibaard zegt het: Als mijn baard gaat prikken, scheer ik me gauw even extra-glad met Philips „PHILISHAVF." En Uw handelaar zal het U bewijzen, hoe snel en goed het gaat, wanneer U even een demonstratie vraagt met Ook UW board vliegt eraf! N. V. PHILIPSVERKOOP - MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND-EINDHOVEN Niet alleen 't chagrijn van de pijn, Uw rheumatische pijnen met alle gevoitjen slopen voortdurend aan Uw hele gestel. Daarom moet ge U er tegen te weer stellen. Met Kruschen Salts. Duizenden dedèn dat vóór U en zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen hun gaf. Iedere' morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U. De aansporende werking van Kruschen doet Uw bloed sneller stromen: de schade lijke zuren, die zich anders gaan vastzetten, worden medegenomen en verwijderd langs natuurlijke weg. Dat is het geheim van Kru schen en daarom is het ook voor U de remedie om weer helemaal de oude te worden, fief en fit en vrij van pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Dro gist. Nadat er nog een vraag ge steld was, werd de vergade ring gesloten. RIJKSVAKSCHOOL. Woensdag. 22 Oct. speelde een elftal van de leerlingen der Rijksvakschool tegten hun leraren en de. heren van het T.N.O. een voetbalmatch, die met 21 in het voordeel van de leerlingen werd gewonnen. Na- deze voetbalmatch werd door het bestuur van „Vede- hova" aan de heren leraren, het personeel van het T.N.O. en de leden van de Vak schoolstudentenvereniging 'n koffietafel aangeboden, waar voor na zo'n zware wedstrijd een goed gebruik werd ge maakt. Tijdens deze maaltijd sprak de voorzitter van het Stambestuur de heer Domen, ,de leden van hét cursus-jaar 1947'48 toe en spoorde allen aan om een steun voor deze vereniging te zijn, die tot doel heeft 't contact te houden tus sen de leerlingen die op "de —Rijksvakschool geweest zijn. Na hem sprak de directeur Ir. Roelofs Heyrmans enige woorden. Op het programma stonden verder nog drie lezingen, die gegeven werden door de heer Directeur Ir. Roelofs Heyr mans, mej. Ir. van Raven- swaay en de heer Ir. Vlim- meren. De rest van de avond werd doorgebracht in gezellig sa menzijn. UIT DE STUDENTEN WERELD. In het bestüur van de Kath. Studenten-vereniging: „Sanctus Thomas Aquinaes" te Amsterdam is voor 't verenigingsjaar 1947— 194 gekozen als ab-actis de heer L. A. M. Verwiel Gzn. alhiera. CIRCUS „JOS. MULLENS". We zijn naar 't circus geweest. Een avond hebben we al onze zorgen opzij gezet en hebben drie uur lang zitten genie een var) de romantiek van 't circus. Dan hoef je niet langer te dromen over ama zones, en acrobaten te paard, ath- leten, zwaaiende mensen aan de trapeze, goochelaars d:o konijnen te voorschijn toveren en dolle clowns. Een avond is dat alles Een periode, rijk aan activiteit voor het to neel in Waalwijk. Ons volkstoneel kan op ge heel eigene wijzè meehelpen aan de oplossing van 't maat schappelijk vraagstuk, door het toneel een apostolische werkzaamheid te geven, zon der het toneel als toneel en als kunst te verlagen, dit ge zegde van Herman Bresser lazen wij in het gedenkboek dat de toneelvereniging D.V. S.V. bij gélegenheid van haar zesde lustrum heeft uitge geven. Wanneer we de taak van een toneelvereniging aldus bezien en daarbij weten dat D.V.S.V. zich nduwgezet van deze taak heeft gekweten, dan.is er alle reden om een dergelijk jubileum niet zon der meer voorbij te gaan. Wij zullen geen opsomming geven van alles wat deze vereniging voor het Waalwijkse toneel leven heeft gedaan, van al de stukken die zij heeft ge speeld, van de successen die zij behaalde. Wij zullen niet onze waardering hiervoor uit spreken, maar ons enkel aan sluiten bij de sympathieke woorden en hartelijke wen sen die men in het gedenk boek heeft geschreven. Dit gedenkboekje is keurig uitgegeven en op zijn pl.m. 75 pagina's staan vele artikels en foto's die ons een kijk geven op de rijke staat van dienst van de jubilerende vereni ging. Naast de vele woorden van felicitatie en opwekking voor de toekomst van oude en de huidige bestuursleden en van oud-adviseurs, staat een „oratio pro domo" van de regisseur Jac. Didden, die wat meer begrip en waardering vraagt voor het werk van de regisseur. Antoon Coolen, één van de jury-leden van 't a.s. toneelconcours, schrijft een zeer lezenswaardig artikel over „De vormende kracht van het lekentoneel", waarin hij in zijn bekende vertel - krant herinneringen ophaalt aan zijn allereerste ervarin gen op toneelgebied en aan de hand van deze toont hij de kracht van het lekentoneel aan, dat in staat is het leven te verrijken en aan de levens inhoud iets toe te voegen. Wanneer men dit boekje gelezen heeft en zich bezon nen heeft op de grote cultu rele taak van dergelijke ver enigingen, dan zult XJ het met ons eens zijn, wanneer wij D.V.S.V. geluk wensen met dit jubileum, onze waardering uitspreken voor het vele, vruchtbare werk dat zij voor het culturele leven heeft ver richt en haar het beste wen sen voor de toekomst. f' 4 4 '-Y -j.'\ A A I fa I 4) „Hoe kunnen jullie zo dwaas doen?" zei de agent bestraffend. „Wij waren wat zenuwachtig over Canada", zei Terry veront schuldigend, om van' de agent af te komen. „Wanneer ik dit nog eens zie, gaan jullie mee naar het bureau wegens Zuid-Amerika", zei de agent, die niet begreep wat Ca nada met de vechtende beren te maken had. „Ik heb het!" riep Berry plot seling uit. En hij deed wat hij al lang had moeten doen. Hij draai de bet zilverpapiertje om. Tegen de achterkant van dit chocolade papiertje was een stukje gewoon papier geplakt. Daarop kon Berry de volgende brief lezen. „Beste neven. In'Canada kan ik jullie best gebruiken. Hier is reis geld. Met mijn postpapier heb ik mijn révolver schoongemaakt. Ik woon in de Shiveron-vallei bij de Peacerivier in de provincie..." Door de vechtpartij was het ad res van hun oom het belangrijk ste verdwenen. „Wij weten nu tenminste, dat wij in de Shiveron-vallei moeten zijn", zei Berry. „Dat dacht ik al", antwoordde Terry, „laten wij onmiddellijk een boot nemen. Onze arme Oom wordt bedreigd, anders zou hij zijn revolver niet met zijn laatste postpapier schoonmaken". „Als het maar niet gevaarlijk is", zei Berry, die ook wel eens iets anders wilde dan rovers. „Als het gevaarlijk wordt, ben ik er nog", zei Terry. werkelijkheid. En aan de sfeer waarin je leeft, buiten e i toch binnen, je hoort de regen op 't tentdoek klapperen en je rit toch droog, de vele schijnwerpers, kleu rige costumes en de geu- van paarden. We hoeven hier niet alles *cp te sommen wat de heer Mullens ons met zijn circus te gc-nieten heeft gegeven. We hebben hier boven de traditionele attracties opgesomd, die ons ook hier gebó den werden. Natuurlijk staan de paarden bovenaan. Wc willen nier zeggen dat Otto Sjbuman c-lles met z'n paarden deed, maar toch wel veel. Heeft U ooit 'n walsend of 'n swingend paard gezien? Ga in circus Mullens kijken. Wilt U Neerlands jóngste acrobaten te paard zien? Ze zijn 'n bezoek aan dit circus waard. We kunncya 't kort zeggen: we hebben er geen spijt van dat we naar 't circus zijn geweest. KORFBAL OOK IN WAALWIJK. De korfbalsport mag toch wel de tak van sport genoemd worden, die de laatste tijd alom onder alle lagen van de bevolking een opgang maakt als geen andere. Overal zijn er reeds verenigingen opgq- richt of in wording. Niet al leen in de steden, maar zelfs kleinere plaatsen in de om trek zijn ons op dit gebied voor. Overal draait de com petitie op volle toeren met 'n spanning, die voor voetbal niet onder doet. Talloze da mes en heren voelen er zich toe aangetrokken dit spel te gaan beoefenen en steeds meer supporters volgen de verrichtingen met grote be langstelling. Men kent ge mengde ploegen en twaalf tallen uitsluitend samenge steld uit dames of heren. Het is daarom dan ook een ver heugend verschijnsel dat de R.K. Gymnastiek- en Atle tiekvereniging Juliana het initiatief nam tot het oprich ten van een dergelijke grote plaatselijke vereniging. Een initiatief dat ons nog meer tot vreugde stemt omdat deze vereniging door haar pioniers werk o.a. de Athletiek ter plaatse van niets tot grote bloei bracht. Laat onze plaats deze daad naar waarde we£en te waarderen. Waalwijk, dat op sport tamelijk eenzijdig georiënteerd is, kan en moet in 'de korfbalsport tot grootse dingen in staat zijn. Ook op het terrein der lichamelijke opvoeding moet onze plaats met andere gelijke tred. hou den en wat is hiervoor beter geschikt dan zich door sport en spel te vermaken in de open, vrije lucht. Met de be voegde officiële instanties werd reeds overleg gepleegd tot deelname aan de compe titie. Hoeveel twaalftallen zullen we binnen korten tijd aan het werk kunn enzien?? Zie voor verdere bijzonder heden adressen, waar belang stellende dames en heren zich kunnen opgeven enz., de ad vertentie elders in dit num mer. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Cornelis J J zv. A J B Aarts-van der Aa Antonius C H M zv. A Th. J Trimbach-Beerens An-, tonetta A J dv. J A Kuijper- Boom Johanna A M dv. J van den Hoek-Pelders. Huw.-aangiften: Geen. Gehuwd: A Laros 24 j. te Loonopzand en C C Mulders 23 j. te Waalwijk C de Rooij 50 j. en J C Nieuwen - huizen 53 j. beiden te Waal wijk! Overleden: C M Pullens 78 j. te Waalwijk B. v. Stree 79 j. te Waalwijk, echtgenote van L L Demmers. Ingekomen: L A van Hees van Tilburg A M C Leem- poel van Eindhoven L J H van Eerd van Tilburg J M Biekens van Drunen I Zeckendorf en echtgen. van Den Haag. 1 Vertrokken: C C Groenen boom naar Sprang M Hil- gardenaar naar Doorn J A Vermeer naar Tilburg A F Snijders en echtgenote naar Wijk en Aalburg P Heijmans naar 's-Bosch. SPRANG-CAPELLE. Donderdag 30 Oct. des avonds 7.30 uur hoopt voor de Chr. Geref. gemeente op te treden Ds. G. Rijksen van Middelburg. WASPIK. Raadsvergadering. Vergadering van de Raad dezer gemeente op Donderdag 30 October 1947 om 7 uur ten gemeentehuize alhier. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding van de Ge meente-Rekening 1945. 4. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de Gem.- Rek. 1944. 5. Voorstel tot goedkeuring van de Rekening v. h. Armbestuur over 1946. 6. Voorstel .tot toekenning van een gratificatie voor het gemeente-personeel.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2