cho van het Zuiden DE EERSTE CONCOURS-UITVOERING VAN D.V.S.V. M No. 89 Donderdag 6 November 1947 De verenigde N.C.B. afd. Waalwijk kiest nieuw bestuur. ZAAL R.K. WERKLIEDENVEREENIGING. - AANVANG 8 UUR. - V "V- - •*.- -• ■BH - 5 v „I' v V'..: - - -V -. ■:%&.- 1 v-vT-"' ZONDAGSDIENST 9 November 1947. Doktoren: Dr. H. G. Langemeijer. Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 9 November 10 uur: Ds. Poort uit Vlij men. Des middags geen dienst. OORLOGS CORRESPONDENT. Onze militaire medewerker Korp. Simon van Adelberg, die binnenkort zijn artikelen in ons blad zal voortzetten, is door de Regerings Voorlich tingsdienst aangesteld als oorlogs-correspondent van „Strijdend Nederland". Voor het vertrek naar Indië op Woensdag j.l., heeft hij alle vertrekkende militairen in opdracht van zijn overste toegesproken. ZITTING TUCHTRECHTER VOOR DE PRIJZEN. Dinsdagmiddag heeft de Tuchtrechter voor de Prijzen wederom enkele overtreders, voornamelijk schoenfabrikan ten, beboet. A. T., kermis-exploitant uit Waalwijk, wie ten laste was gelegd dat hij suikerwerken en chocolade te duur had verkocht, kreeg eeh waar schuwing en moest de kosten betalen. G. A. v. B. uit Heusden had een motorrijwiel gekocht voor 350.— zonder waarde- bewijs. Hij wist echter niet dat dit vereist was en ook de Verkeersinspectie had hem daar niets van medegedeeld. Hij kreeg een waarschuwing en moest de kosten betalen. Mej. H. de H. en mej. A. v. H. uit Waalwijk ontkenden de Na twee jaren naast en tegenover elkaar geleefd te hebben, is de afdeling Waalwijk van de Noord- Brabantse Christelijke Boerenbond thans weer één. Toen na de bevrijding de N.C.B. weer opgericht zou worden, scheidde zich zich een groep, voornamelijk van kleine boeren, af van de bestaande afdeling met de bedoeling een tweede zelfstandige afdeling' op te richten. Doch dit idee vond bij het hoofdbe stuur in Tilburg geen instemming, integendeel, men adviseerde zich weer te verbroederen en een nieuw bestuur met een evenredige vertegenwoor diging van beide groepen te kiezen. Zover is het thans gelukkig weer gekomen en Dinsdagavond is het nieuwe bestuur gekozen. Vlotte verkiezing. M. Bertels met 37 stemmen, De voorzitter van de erken de afdeling de heer C. de Jong, opende de vergadering die in café Fr. v. Helvoirt ge houden werd en wees op de belangrijkheid van deze bij eenkomst. Men zou de Boe renbond weer één en sterk maken zoals vroeger. Alle andere vakgroepen en standsorganisaties waren 1 sterk en goed georganiseerd en ook de boeren konden een goede organisatie niet rhis- j sen. Vele grote belangen- stonden op het spel en daar om moest men niet als vijan den tegenover elkaar staan, maar samen trachten de Boe renbond groot te maken. Vanavond moesten allen op de bres staan en elkaar be grijpen en inzien dat een goe de organisatie noodzakelijk is. Wat er geweest was moest uit de weg geruimd worden en als een sterke organisatie zou men mee vechten voor een goede toekomst en een menswaardig bestaan. Van de reeds bestaande af deling werden met meerder heid van stemmen gekozen: J. v. Heesbeen 31, N. Klefkx 32, A. v. Leijden 41 en A. v. Tuijl 38 stemmen. Van de z.g. groep Waal wijkBesoijen werden geko zen A. v. Huiten met 50 stem men, H. Klerkx 35, C. Mus ters 39 en H. v. Veldhoven 37 stemmen. Ook de adviseur gaat heen. De oud-voorzitter de heer C. de Jong wenste 't nieuwe bestuur geluk met zijn be noeming en hoopte dat zij er in zouden slagen de Boeren bond weer groot en sterk te maken. Het oude bestuur en vooral de geestelijk adviseur dankte hij voor de samen werking in de afgelopen moeilijke jaren. - De geestelijk adviseur sprak in dezelfde geest en meende dat na al wat voorgevallen was, ook de adviseur zijn functie vacant moest stellen. Hij hoopte dat de boeren de les uit het verleden ter harte zouden nemen en allen zou den medewerken aan de op bouw van de nieuwe her- eende Boerenbond. wollen shawl, witte wollen want, zwart bonte hokkeling, zw. bonte koe en een com muniekerkboekje. BIOSCOOP-PROGRAMMA. Musi s. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag speelt in Musis de bekende Tirone Power met de knappe Gene Tierney in de film „De Ridder der wraak", de geschiedenis van een arme, rechtmatige erfge naam, wiens aanspraak op de erfenis voor zijn oom een reden is hem wreed en als een dagloner te behandelen. Hij ontvlucht 't gehate land goed en wordt de zeer rijke koning van een Zuiüzee-ei- land, waar hij liefde vindt bij een exotisch inlands meisje. Rijk keert hij terug, bewijst de misdaad van zijn oom, re kent met hem af en keert weer naar de Stille Zuidzee. Een film die variatie genoeg bevat om aantrekkelijk te zijn. L u x o r. De romantische film, in technicolor „zigeuneradel" zal de bezoekers van Luxor Vrij dag, Zaterdag en Zondag en kele aangename uren ver schaffen. De geschiedenis speelt zich af rond het paard „Wings" dat met zijn lieftal lige bezitster de vloek zal breken die op een zigeuner geslacht rustte. Een spannen de film van paarden en zi- geunersadel. Spannend en geestig is de film „Mijn meisje is een gangster", die Maandag en Woensdag in Luxor komt. Scotland Yard vangt een gangsterbende en de leidster vangt de ijverige inspecteur in de netten van haar be koorlijkheid. Spanning en humor zijn de grootste ken merken van deze film. Een cowboy-film comple- teerd het geheel. DRUNEN. Harmonie Jongens-Congregatie. De harmonie der Jongens-con gregatie hoopt op 23 Nov. a.s. Terug uit de Missie. De ZeerEerw. Pater H. v. En gelen uit Elshout, arriveerde Woensdagmorgen na een verblijf van precies 12 jaar uit zijn Mis siegebied in Engels-indië, waar naar hij 5 Nov. 1935 vertrokken was, in z'n oeboortedorp. Lang hebben zijn ouders in stil te naar deze dag verlangd. Nu die is aangebroken maakt heel de buurt zich op om dit feit een feestelijk karakter te geven. Jammer is echter dat de gele genheid zich niet voordeed om hem feestelijk in te halen bij zijn aankomst. Daarom zal Zondag a.s. een en ander plaats vinden. Het volgende programma is voor Zondag vastgesteld: 's «Morgens ié .half 10 verza melen alle buurtbewoners zich na bij de woning van de ZeerEerw. heer van Engelen, waar een stoet zal worden opgesteld. Het buurtcomité zal hem dan van de ouderlijke woning afhalen, waarna hij door de bruidjes, buurt bewoners, kerkelijke fanfare, zang vereniging Uitspanning door Ont spanning naar de kerk zal wor den gebracht. Te 10 uur zal de ZeerEerw. heer van Engelen een plechtige H. Mis opdragen. Na de H. Mis zal de stoet zich in dezelfde volg orde weer naar de ouderlijke wo ning begeven. Namens de buurt zal dan het woord worden gevoerd door een commissielid, terwijl een der bruid jes een toepasselijke declamatie zal uitspreken. Daarna brengen èn Kerkelijke Fanfare en Zangvereniging een serenade. Iedereen wordt beleefd ver zocht die dag te vlaggen. Alle buurtbewoners dus om half tien present. HEUSDEN. De damvereniging V.D. speelde voor de hoofdklasse Ned. Dambond tegen E.D.G. uit Eind hoven en verloor met 7—13. Voor de onderlinge competitie werd gespeeld door: Groep III: G. Jonker—T. Timmermans 1 1 J. Deurlo—C. Baaijens 2-0 Entrée 1e rang 91.50, 2e rang 11.—p belasting inbegrepen. Plaatsbespreken: ZONDAG 9 NOVEMBER van 12-1 uur en van 7-8 uur aan de zaal. De prijzen voor dit concours zijn: le prijs f 300-, 2e prijs I 200.-, 3e prijs f 125.-, 4e prijs I 75.-, alle met diploma ten lastelegging, dat zij eie ren verkocht hadden voor de prijs van 0.30 per stuk. De rechter besloot de zaak aan te houden om de getuigen te horen. J. v. S. uit Sprang-Capelle had porties ijs van 30 gram voor 0.10 verkocht welke prijs te hoog was en werd beboet met 45. C. v. W. uit Heusden had van H. M. uit Wijk en Aal burg een vrachtauto gekocht voor f 4000.zonder waar- debewijs. Beiden werden be boet met 50. H. V. uit Heusden had aan P. B. uit Waalwijk een fiets met een motor verkocht voor 150.— zonder waarde-be- wijs. Beiden kregen 10. boete. J. de G., Schoenfabrikant uit Waalwijk en C. de G. boekhouder, uit Waalwijk, werden wegens een admini- stratiefout ieder beboet met 110.—. J. V., schoenfabrikant uit Geldrop, had schoenen ver kocht boven de prijs van 1.boven welk bedrag men niet mag gaan wanneer men de bepaalde calculatie voorschriften niet nakomt. Hij kreeg een boete van 15.—. J. S., schoenfabrikant uit Oss, werd om dezelfde ten lastelegging beboet met 65.- en M. en M. E., schoenfabri kanten uit Drunen, ieder met met 125.Eveneens de Gebrs. S. uit Drunen ieder met 60.terwijl de zaken tegen M. L. uit Waspik en C. de R. uit Sprang-Capelle, ook schoenfabrikanten, werden aangehouden. De zaak tegen de schoen fabrikant W. v. D. uit Sprang- Capelle, werd van de baan geschoven. De gebr. H. en W. v. O., schoenfabrikanten uit Waal wijk, hadden eveneens schoe nen verkocht duurder dan 1.per paar en bovendien een hoger bedrag laten be talen dan op de factuur was aangegeven. Zij kregen een boete van 750.en openbaarmaking van het vonnis. K. A. B. In het kader van het win- ter-ontwikkelingswerk zal a.s. Maandag 10 November voor de leden vam de K.A.B. optreden de Zeereerw. Pater Fidentius O. Cap., met het onderwepr: „Volk in boeien... volk in nood". GOUDEN BRUn.OFT. Het gouden huwelijksfeest van het echtpaar v. Es-van Dalen is door de activiteit van het buurtcomité dat voor een prachtige versiering zorg de en de avond organiseerde, zeer goed geslaagd. Des morgens werd 't paar in een stoet van bruidjes naar de kerk geleid, waar een H. Mis uit dankbaarheid werd opgedragen. Door de buurt werd de oudjes een geschenk onder couvert, aangeboden,, terwijl de zangvereniging „Hallelu ja" en de harmonie St. Cris- pijn, 's avonds een muzikaal geschenk gaven. Een dag, die het echtpaar niet gauw uit zijn herinnering zal ver liezen. SPOORBUS IN BOTSING. Dinsdagmiddag kwam een spoorbus uit de richting Geertruidenberg en verleen de geen voorrang aan een bestelauto van v. Peels uit Dordrecht, die uit de Be- soijensestraat kwam, met het gevolg dat beide wagens niet onzacht met elkaar in aan raking kwamen, waarbij de autobus, waarvan de tractor dwars over het trottoir stond, lichte schade opliep; de be- stel-auto kwam er niet zo voordelig af. Proces-verbaal werd opgemaakt. AUTO-ONGEVAL. Toen de heer R. dezer da gen door v.m. Baardwijk reed stak mej. V., die blijkbaar de aankomende auto uit Waal wijk niet opgemerkt had, van achter een juist startende au to plotseling de straat over. Zij werd door de auto gegre pen en ernstig gewond opge nomen en naar het Groot- Ziekenhuis te 's-Bosch ver voerd. Haar toestand is nog ernstig. De auto-rijder treft .geen schuld. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie zijn de vol gende gevonden voorwerpen aangegeven: deel te nemen aan het Interdioce saan concours te Amersfoort, te houden onder auspiciën van de Bond van R.K. Muziekgezelschap pen. Zii zullen daarbij uitkomen in de 3e afdeling, onder leiding van dhr. H. Brok. Als verplicht nummer hebben zij opgegeven ge kregen La Haureux Dimance, van Morgentaler, als vrij nummer zul len zij uitvoeren Dance la Bruieré van Govaart. Mochten zij bij wijze van er kenning een goede prijs mede naar huis brengen, dan zal dit voor haar een bekroning zijn op het 65-jarig bcstaansfeest, dat zij op 29 Nov. hoopt te vieren. Tevens zal dan het feit herdacht worden dat de huidige directeur 50 jaar lid van genoemde vereniging is. Hierop hopen wij nog nader terug te ko men. Wij wensen de betrokken vereniging veel succes. Ontwikkelingsavond. De K.A.B. hield Dinsdagavond haar tweede ontwikkelingsavond. De avond was vrij druk- bezocht. De sor. Pater Reginald behandel de zijn onderwerp: „Herboren in bloed en tranen" op een vlotte en duidelijke manier. Tot besluit van deze leerzame avond werden nog enkele mooie prijzen verloot. ELSHOUT. St. Nicolaas-Kinderfeest. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal ook nu, evenals andere jaren St. Nicolaas weer ko men voor de kinderen der R.K. Arbeidersbeweging, n.l. op Zon dag 6 December. Nadere bijzon derheden zullen nog worden be kend gemaakt. Groep IV: W. Kuis—A. Nieuwkoop 2—0 P. Verbeek—A. Fitters 0—2 Op de hoek Putterstraat— Pelverstraat botsten twee vracht wagens tegen elkaar. Een der wa gens was van de A.T.O. -beladen met pakjes, de andere was een veewagen. De botsing was vrij hevig, zodat de pakjes over de weg rolden. PersoonliiKe ongeluk ken kwamen gelukkia niet voor. De politie onderzoekt wie de schuld heeft. Als sluitstuk van het 100- jarig bestaan van St. Blasius werd Dinsdag een feestdag gehouden. 's Morgens werd een plechtige H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden, terwijl er ver der een koffietafel geserveerd werd. Des avonds waren alle le den met hunne dames aanwezig iq Hotel Central, waar de avond met muziek enz doorgebracht werd. Voor het schriftelijk gedeel te politie-diploma slaagden de he ren J. den Oude en A. Gersie, zo dat beiden thans het volledige po litie-diploma behaald hebben. VLIJMEN. KOOPMANS' KINDERMEEL CjOicnxoisi ki^cleSu*^!

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 4