NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING In de Gouden Vallei Mariënkroon ie Heusde n FEUILLETON abriek Terry Berry in: DE WITTE ELAND. bouworgaan te Tilburg bijeen met de plaatselijke commis sies inzake „Huishoudelijke Voorlichting en Gezinslei ding", terwijl ook de lande lijke secretaresse van de Na tionale Commissie inzake Huishoudelijke Voorlichting en Gezinsleiding, Mevrouw H. G. Frank, aanwezig was. De vergadering stond onder leiding van Drs. Piet van Loon Directeur van het Provinciaal Opbouworgaan in Noord-Bra bant. Ter vergadering werd voor Noord-Brabant overeenstem ming bereikt inzake de „ge zinsleiding". De gezinsleiding zal volledig worden overge laten aan de confessionele or ganisaties. De confessionele organisaties stellen haar ap paraat mede ter beschikking om de Huishoudelijké Voor lichting doeltreffender te or ganiseren. Besloten werd tot aanvulling van de verschil lende Plaatselijke Commis sies. De afgevaardigden van de Plaatselijke Commissies en de commissie van het Op bouworgaan vormen tezamen het „Provinciaal Contact orgaan Huishoudelijke Voor lichting Noord-Brabant". Het secretariaat is gevestigd ten kantore van het Opbouw orgaan, Willem Il-straat 37, Tilburg. Met de Provinciale Com missie voor Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande, zal nog nader in overleg worden getreden om dit con tact-orgaan zodanig uit te breiden, dat daarin ook het Platteland volledig wordt be trokken. Bovenstaande bewijst we derom de grote waarde van coördinatie en stimulering, zóals deze plaats vindt door de organisaties, die samen werken in het Provinciaal Opbouworgaan „Brabants Volksherstel". VERKEERSBEVEILIGING TE RAAMSDONKSVEER. Met medewerking van de Inspecteur-Generaal van het Verkeer, heeft de A.N.W.B. verkregen, dat de halte van de B.B.A. te Raamsdonks- veer, welke gevaarlijk dicht bij een kruispunt gelegen was, verplaatst is naar het café Hof van Holland, op voldoende afstand van dit kruispunt. KOMT ER RUST IN HET HEILIGE LAND? De Sovjet-Unie en de Ver enigde Staten zijn tot alge hele overeenstemming geko men over het plan terzake verdeling van Palestina, kaar bij de eerste Augustus 1948 is vastgesteld als uiterste datum voor het terugtrekken der Britse troepen. De Joodse en de Arabische staat zullen on afhankelijk worden 2 maan den na de algehele terugtrek king van de Britten. Zo luidt het ontwerpplan van de com missie voor Palestina van de V.N., waaromtrent men het eens geworden is. Een nieuwe stichting. In het jaar 1439 werd van uit Mariënkroon het klooster Mariëndonk gesticht. Deze stichting geschiedde onder onder leiding van de prior Everardus van Goch. Naast landerijen, landbouw en huis houdelijke artikelen, paarden en runderen, gingen ook na tuurlijk een deel van de bi bliotheek mede waaronder vooreerst de koorboeken, wel ke reeds maanden en maan den van te voren hiervoor waren gecopieerd en klaar gemaakt, zodat men aanstonds volslagen het kloosterleven kon beginnen. Lang heeft echter dit klooster niet blij ven bestaan en reeds spoedig zien we dan ook de monniken weer terugkeren naar hun oud klooster. De tijden wa ren ook niet meer zo roos kleurig en meer en meer be gon men de verzwakking van het geloof onder de mensen te voelen. In de wisseling der jaargetijden. Zo schrijdt het leven van de Cisterciënser-monnik voort in de wisseling van de jaar getijden, zonder ooit een ver andering of een wijziging te ondergaap. Waar de moderne mens ieder ogenblik van de dag naar nieuwe sensaties zoekt, kent de monnik zijn levensgang van buiten; hij slaapt in dezelfde cel, staat in dezelfde koorstoel, zit aan de zelfde tafel, leeft naast de zelfde medebroeders. Luis tert naar dezelfde klok, wan delt in dezelfde tuin, gehoor zaamt. aan dezelfde regel en weet waar eens zijn graf ge dolven wordt. Maar ondanks deze eentonigheid, die mis schien wel de hardste kant van zijn streng en sober leven uitmaakt, weet hij, dat, wan neer hij goed van wil blijft, hem steeds de genade ge schonken wordt om iedere nieuwe dag heel zijn plicht te kunnen doen tot meerdere eer van God en tot inniger vreugde van zijn eigen ziel en tot heil van zijn evennaaste. Meent U nu de Cisterciën ser-monnik geheel te ken nen? Neen nietwaar? Men kent immers iemand nog niet alleen door zijn uiterlijk voor komen; men moet tot in zijn ziel doordringen en in zijn hart lezen. Een wezensbe standdeel, dat wij meer in bijzonderheden dienen te kennen, is het ideaal dat hem draagt en voortstuwt. Wie het Cisterciënser-leven nooit van nabij heeft be schouwd, maakt zich daarvan een geheel scheve voorstel ling. Men ziet alleen de le vensgestrengheid die de regel ons oplegt en men stelt zich dan een droefgeestig en sober wezen voor, dat zich uitslui tend met weinig opwekkende gedachten bezig houdt, altijd teneergedrukt door de be lemmerende gedachten aan de dood; een wezen, dat zijn leven vergalt door gedwon gen versterving en boetedoe ning. De werkelijkheid is anders. In het klooster hangt een sfeer van opgewektheid en vrede; van kalmte en geluk. En St. Bernardus voegt er aan toe: „Ik beroep mij op Uw eigen ervaring én vraag: Heeft niet ons kruis zijn zal ving en maakt de sterkende genade van de H. Geest onze boetvaardigheid niet welda dig en zoet?" Inderdaad, alleen een gro te liefde maakt het mogelijk een bestaan zwaar voor de menselijke natuur te omhel zen en er zijn geluk in te vinden. Hier en niet elders zoeke men het wezen van de Cis- terciënser. Hij bemint. Zonder de liefde blijft hij een mis tastend en meelijwekkend wezen. Bezit hij ze, dan wordt zijn leven lichtend en stra lend. De liefde is het, die ons kruis zoet en beminnelijk maakt. De liefde geeft aan ons Cisterciënsers schoonheid en vreugde. Zo de liefde ont breekt, is het leven kleur loos, zonder breedheid, zon der waarde. De liefde maakt het waardevol in de ogen van God en in die gelovende ziel; de liefde brengt er het geluk, dat de wereld nooit zal ver mogen te pakken, zozeer gaat dit 't begrip van de wereld te boven. Daar waar de echte geest van Citeaux heerst, zijn de kloosters gloeihaarden van vurig leven; de zielen door de goddelijke liefde gedragen ontplooien zich in vredig ont luiken, ondanks zwijgen en strengheid van leven. Zó was het Cisterciënser-leven in Mariënkroon. Zó bloeide dit Cisterciënser-klooster in de Middeleeuwen, een bolwerk van gebed en cultuur. En ziet, op het einde van de zestiende eeuw verdwijnt dit klooster met geweld voor de Hervorming. Niets blijft er als 't ware over. Verdreven zijn de bewoners, waarheen? Niettegenstaande de groot ste moeilijkheden en vervol gingen, zijn de monniken van Cistercië op Neerlands bodem gebleven en heden ten dage vindt U ze weer in ons va derland terug. Hierover een volgende maal. KORTE BERICHTEN. Te Utrecht is gisteren 'n vergadering gehouden van kerftabakfabrikanten, waarop besloten is per 1 Januari 1948 een prijsverlaging van ruim 10 procent in te voeren. Offi cieel werd meegedeeld dat de tabak rook-, shag- en de pruimtabak per 1 Januari 1948 niet vrij komt. De kerftabak-fabrikanten hebben een telegram aan de minister gezonden om alsnog per 1 Jan. 1948 kerftabak vrij te geven, wegens de onhoud bare toestand voor de fabri kanten. Ondanks aanvankelijke tegenspraak gaan ook de Spoorwegen meedoen met de prijsverlaging, zij het dan dat slechts een bepaalde categorie reizigers daarmede zal zijn gebaat. ÏCn ook P.T.T. doet mee. De Posterijen verlagen waarschijnlijk met ingang van 1 Januari het porto van briefkaarten voor inter- locaal verkeer van 7^ cent tot 6 cent. De Spoorwegen hebben be sloten met ingang van 1 Ja nuari de prijzen van alle abonnementskaarten met on geveer 15 procent te verlagen. Het grote warenhuis van Christchurch, Nieuw-Zeeland, het vier etages tellende ge bouw van Ballantyne Bro thers, is Maandag volkomen door brand verwoest. Hierbij zijn 38 mensen om het leven gekomen, terwijl er op zijn minst nog 46 personen vermist worden. De vlammen hadden zich vijf minuten, nadat de brand uitgebroken was, over het gehele gebouw uitgebreid. Gisteravond is in 'n auto nabij Sassenheim het lijk aan getroffen van een taxi-chauf feur, die door een revolver schot om het leven was geko men. De moord is vermoede lijk door twee jonge mannen gepleegd, die met de taxi bij Sassenheim over het opgebro ken wegdek zijn geslipt. De wagen raakte defect en de daders lieten hem met het lijk achter. Voortaan zullen zij, die tot onderhoudsplicht zijn ge bonden, doch aan die plicht niet willen voldoen, kans lo pen voor drie, doch ten hoog ste zes maanden in gijzeling te worden gezet. George Marshall, de mi nister van Buitenlandse Za ken der V. S., heeft verklaard dat hij in de komende confe rentie der Grote Vier zal aan dringen op volledige beveili ging der reserves en industri ële krachten van het Ruhrge- bied, opdat de voortbrengse len gebruikt zouden kunnen worden voor het welzijn der gehele Europese gemeenschap. Voorts zal hij aandringen op de instelling van een voorlo pig centraal bestuur in een federatief Duitsland. Volgens een A.P.-bericht uit Napels is een vliegtuig met 21 Zweedse vliegers aan boord neergestort bij de on geveer 1000 meter hoge berg Scala tussen Ravello en Sa lerno. Op de Middelbare scho len zal voortaan muziek wor den gedoceerd, voorloopig fa cultatief, later verplichtend. ST. NICO AAS. Evenals anden jaren orga- seert de K.A.B. -ederom een St. Nicolaasfeest v^oor de kin deren der lede en wel op Zaterdag 6 Dect. oer, namid dags om 2.30 ui j in de Gil denbond. Ook parochiële sectie St. Cleme houdt een. dergelijk feest. R.K. BONI VAN BOUWVAKP. rROONS AFD. WAA WIJK. Op Dinsdag November 1947 n.m. 7 uuU houdt onze afdeling een ve jadering in Hotel De Twee lolommen. Hierop zijn uit enodigd al le aannemers, a >eiders, be sturen van betre fende orga nisaties en de diectie van 't Arbeidsbureau, c i te komen tot meer orde prijzen en uurlonen in het ouwbedrijf. Tevens zal naifens de aan nemers op deze vergadering de medewerkir gevraagd worden voor n afdeling metselen aan de pijverheids- school te Waalw DE WITTI In tegenstellin richt in ons vo als zou de geh< van „De Witte h van het Kath. Tl verzocht men delen, dat alleer van de program de liedjes ten aan het thuisfroi Het etiket „t< het Thuisfront", schijnlijk een rei geweest van dit NON. net het be- ;e nummer opbrengst ten bate sfront zijn, is mede te le verkoop a's en van )ede komt bate van dus waar- ime-middel ïzelschap. AFDELINGjüNIE WAALW ÏK der samenwerke ge saties van Kantoe en Winkelbel e De Christelijke Katholieke Orga: Kantoor- en Ha' den, samenwerke delingsunie Waal een verzoekschr jk VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 25. Ik geloof dat dit 't droe vigste en het meest vernede rende en toch ook 't geluk kigste uur is dat ik ooit ge kend heb, Malcolm, 't Heeft mij een harde les geleerd, mij doen gevoelen wat een ver waande kerel ik« altijd ben geweest, dat ik mijn eigen oordeel zo hoog stelde boven dat van anderen. En ik, die nogal zo blind was, dat ik niet eens de reinheid las uit den blik van Nan. Malcolm wist niet, wat hij zeggen zou. 't Was zo vreemd Alan Courtenay zo diep ont roerd te zien en hij wist niets beters te doen dan hem de hand toe te steken en gul en hartelijk te zeggen: Het was een vergissing, Alan, maar gelukkig geen on herstelbare. Je moet het haar schrijven en haar toelichten en om vergeving vragen. Schrijven? Denk je dat ik mij daarmee zou willen te vreden stellen? Neen, ik wil de verzekering hebben van haar eigen lippen, dat ze het mij vergeven kan: In 'n brief schrijf je altijd te veel of te weinig, nooit precies wat je zeggen wilt. Neen, ik ga het haar persoonlijk vragen. Ga je terug naar „de Gouden Vallei"? Maar man, denk dan toch aan den af stand. Al was het dubbel zo ver, dan zou ik nog gaan, zei Alan mét schitterende ogen en een kleur van opgewon denheid. Waarheen gaan, Alan? klonk er éen vriendelijke stem. Ze waren beiden te zeer verdiept geweest in hun ge sprek om op te merken, dat Frances naderbij gekomen was en nu vlak bij hen stond en met de grootste verrassing keek naar het opgewonden gelaat van Alan. Waar ga je heen? her haalde zij. En toen ineens: O, ik weet het al, je gaat naar Nan! Juist, ik ga terug naar Nan, antwoordde hij op ver strooiden toon, keerde zie li om en liet Frances alleen inet Malcolm. Wat weet jij van Nan, zeg? vroeg hij. Misschien even veel als jij of meer. Ik weet, dat Alan haar lief heeft. Op de eerste avond toen hij terug was, vertelde hij mij alles van haar: hoe mooi zij was en hoe goed en vriendelijk en hoeveel iedereen van haar hield. Ik begreep niet precies al wat hij zei: Ze had iets ge daan, of hij dacht dat zij iets gedaan had dat hem deed be twijfelen of zij waarlijk zo goed was als ze wel leek. Ik herinner mij nog hoe hij zei dat ze óf de meest valse óf de edelste vrouw was, die er be stond, en dat hij met genoe gen tien jaar van zijn leven zou willen geven om hierom trent zekerheid te bezitten. Zeg, Malcolm, weet hij f nu? Ja, hij weet het nu. Ik kan je niet vertellen wat het was, liefste, omdat het niet mijn geheim is, maar dit kan ik je enkel zeggen: Alan deed Nan groot onrecht aan en hij gaat nu terug om haar om vergeving te vragen. Arme Alan. Hoe ver schrikkelijk moet het zijn om iemand onrecht aan te doen, dien we liefhebben. Maar ze zal hel hem wel vergeven. Denk je dat? Als ze hem liefheeft. Maar natuurlijk! Men kan zo makkelijk vergeven degenen van wie men houdt. Het doet goed om je dat te horen zeggen, Frances. Want ik heb ook je verge vingsgezindheid nodig en ik hoop, dat je mij die eens niet weigeren zult. Zeg, Frances, wil je mij mijn zonden ver geven Zij glimlachte tëder. Ik denk niet dat ze zo heel groot zijn, dus geloof ik dat ik je dit best beloven kan. Omdat je mij liefhebt? Omdat ik je liefheb, ant woordde zij en legde haar hand in de zijne. HOOFDSTUK XIII. Nan, ik heb je iets te vertellen. Op een mooie middag in de lente kwam Will Crosbie het warenhuis binnen en met on gewoon ernstige uitdrukking op zijn knap gelaat. Nan stond achter de toon bank, gebogen over een kas boek. Ze was bezig' met het optellen van een lange rij cij fers en hield dus waarschu wend de hand op, dat zij niet wenste gestoord te worden. Een paar minuten wach ten, Will. Goed, ik heb geen haast, slecht nieuws komt altijd vroeg genoeg. Hij zei deze woorden te zacht dan dat Nan ze horen kon. Hij schoof een krukje naderbij en liet de ellebogen op de toonbank rusten. Er was ongeveer een jaar verlo pen, sinds Alan Courtenay en zijn neef „de Gouden Vallei" verlaten hadden, en in dié tijd was er een verandering gekomen over Nan. Niet, dat zij minder mooi was, maar 't beid ws veraanderd. Ze was bleker en ernstiger .gewor den; haar lach kwam niet meer zo gul; ze was niet meer zo vlug met een woord van scherts. Maar, hoewel het schitterende van haar schoon heid niet meer zozeer uit kwam, lag er nu een zachter, lieflijker uitdrukking op haar gelaat, die nog innemender was voor degenen die haar graag lijden mochten. Ze was altijd goedhartig en edelmoe dig geweest, bereid om te helpen, waar bijstand nodig was, maar nu was deze trek nog sterker in haar ontwik keld. Ook was zij gedurende het afgelopen jaar zachter ge stemd geworden jegens Will Crosbie. Er was een tijd ge weest dat zij hem bijna uit gelachen had, het althans heel dwaas van hem had ge- aan B. en W. va vonden, dat hij steeds door ging een vrouw lief te hebben die zijn gevoelens onbeant woord liet. Ze was nu zo veel vriendelijker voor hem, dat hij soms toch nog hoop had, dat hij haar wel voor zich winnen zou. Het was alleen ter wille van haar, dat hij in „de Gou den Vallei" bleef. Hij was al tijd gelukkig geweest in zijn speculaties, ja, zijn voor spoed was nagenoeg spreek woordelijk geworden, en ge durende het laatste jaar voor al had hij hoge winsten ge maakt. Hij was dus rijk te noemen en bovendien was hij jong en knap van uiterlijk. Hij was dan ook Nan's beste vriend; tot hem ging ze als ze in moeilijkheden verkeer de en ze schonk hem haar volkomen vertrouwen en vriendschap, die dan wel zeer na grensde aan liefde. Eens, toen een rusteloze bui over haar gekomen was en hij haar zijn plan had mede gedeeld, om „de Gouden Val lei" te verlaten, had ze hem met pijnlijke verbazing ge vraagd O, Will, maar je zult toch niet gaan? Wat zou ik beginnen zonder jou? Maar op dien voorjaars middag was er ontstellend nieuws gekomen in „de Gou den Vallei". Dan Lester was dood! (Wordt vervolgd). waarin zij aan dit zoeken, geen geb ken van de bev< ontheffing te ver! wettelijke voors zake de winkelsl werkdagen 1 t/i ber en 22 t/m 2 e.k. De Afdelingsui mening, dat de van het publiek langere openstelli kels uiterst ger. terwijl daarenteg keibedienden en ders er ernstig doe worden. In het bijzond den van 5 en 2 hebben voor het bijzondere waard kenis en de Afde van mening, dat ting om op deze a ten het gezin te keren alleen gerf zou zijn, indien z tige belangen kelijk maakten e: het onderhavige minst worden gei VAN HA BOUWT SCHOE IN DEN B( B. en W. van bosch stellen de onderhands aan te reinen, gelegen n thenseweg, groot voor de som var Zij stellen voor gronden 6.384 m2. te verkopen aan schoenfabrieken voor het bouwer schoenfabriek voo van 10.per m nen voor de bouw goedgekeurd en i besteding kan begonnen. C. N. V. In het bericht nummer betreffen' paganda-vergaderiï Organi- Handels- ;nden. :n Rooms- ;aties van lelsbedien- in de Af hebben gericht Waalwijk, ollege ver- iik te ma- ;dheid om ïen van de iriften in- ting op de Decem- December zu dire at is van waardering voor een van win- zal zijn, de win- filiaalhou- gedupeerd de avon- December ïzinsleven en bete- ïgsunie is verplich- nden bui- leten ver- itvaardigd r gewich- noodza- kan in val aller- d. J CH. lertogen- iad voor, open ter- ij de Or- '■285 m2., f 165.000. an deze 'derhands Haren's Waalwijk van een de prijs De plan- Jjn reeds de aan- worden 1 in )ns vorig de pro van het C.N.V. in 't gebouw voor Chr. Belangen, Besoijensestraat al hier, is een vergissing geslo pen. Deze vergadering heeft niet plaats op Dinsdag, maar op Donderdag 27 November. BURGERLIJKE STXND. Geboorten: Gerardus H zv A Dekkers- van Helden. Frits G zv H J Gompen-Zie- kenoppasser. Josephus H G zv J A van Nunen-Hurk- mans. Huibert H zv A Schoondermark-Treffers Gerardus J J zv J H Sars- Slaats. Maria A C dv J A Verheijden-Raaij makers. Gerdina W dv j L van Hilst- van Berkom. Adriana Th C M dv W H Vesters-v. Dru- nen. Adriana P W dv W van Oers-Klerx. Huwelijksaangiften: L J Fa- brie 19 jaar te Tilburg en J M H Brok 18 jaar alhier. J M Pawlikowski 26 jaar en C C Braspenning 21 jaar bei den alhier. Huwelijken: M van Beek 27 jaar te Sprang-Capelle en H M Blom 26 jaar alhier. J M Vrijhoeven 30 jaar en J M van Bokhoven 30 jaar beiden alhier. C Springer 24 jaar te Roermond en M P Swin- kels alhier. Overlijden: Antonia van Baardwijk 76 jaar wed. van A J van Broekhoven. Emé- rance van Gaaien 87 jaar wed van J M Th Vergouwen. Ingekomen personenC J de Vries uit 's-Bosch A Kelder uit 's-Bosch. E M Stroba uit Weesp. H de Leeuw uit Amsterdam. W A Reep uit 's-Bosch. P J Tuinder uit Nijmegen. J Koks uit Loonopzand. CM J van Huiten uit Loonopzand MP Kuijl uit Gilze en Rij en. L de Bont uit Vlijmen. Vertrokken personen: J M van Gruythuysen en gezin naar Ewijk. P van Nispen naar Zaandam. J E B Jan sen naar Tilburg. J. Bras penning naar 's-Bosch -W j C M van Amelsvoord naar Tilburg. J Wilzing en ge zin naar 's-Gravenhage. C S van der Aa naar Vlijmen. JAM van den Broek naar Amsterdam. B Peters naar 's-Bosch. H J Koster naar Ammerzoden. M J Zijlmans naar Raamsdonk. M Jans sen naar Amsterdam. SPRANG-CAPELLE. Donderdag 27 Nov. zal voor de Chr. Geref. kerk optreden Ds. G. Rijkzen van Middel burg-, Aanvang half acht. Lokaal is verwarmd. WASPIK. Concert. In de zaal van hotel v. Ier- sel gaf de harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" vorige week Zaterdag- en Zondag avond een concert. Onder lei ding van de heer Bisselink werden de nummers zeer goed uitgevoerd, terwijl daar na „Entre Nous" het mooie blijspel „De Kribbebijter" op voerde. De beide voorzitters de heren A. Brokx en G. Kamp spraken 'n dankwoord. GEERTRUIDENBERG. Het éénrichtingsverkeer in de Brandestraat en Haven- dij kstraat is thans een feit ge worden. De nodige borden, zij het nog bij wijze van tij delijke voorziening, zijn ge plaatst. Reeds lang bleek deze maatregel meer dan noodza kelijk, want herhaaldelijk was er een opstopping in de Brandestraat, als gevolg van het drukke verkeer enerzijds en de smalle straat ander zijds, afgezien nog van het gevaar dat daaraan verbon den was. Vanaf het plantsoen is het thans verboden de Brande straat in te rijden. Om nu vanaf deze richting de Markt te bereiken moet men in het vervolg door de Gasthuisstr. en Havendij kstraat. Het zal nog wel even onwennig zijn, Huwelijksplechtigheid in de Westminster Abdij te Londen doch een ieder juicht deze maatregel van B. en W. ten zeerste toe. A.s. Zaterdag is het voor ons R.K. Kerkkoor niet al leen het feest van St. Cecilia, doch tevens de dag waarop vijf trouwe leden, n.l. de he ren Th. Goes, C. Krols, Jac. Stal, P. Vermeeren en F. de Wit zullen worden gehuldigd, daar zij dan 25 jaren hun zeer gewaardeerde medewerking hebben verleend aan het zin gen van God's lof. In die 25 jaren hebben zij meerdere ups en downs van het kerk koor beleefd, doch steeds zijn zij het koor trouw gebleven. Voor hun grote verdiensten zullen zij dan op die feestdag op passende wijze worden ge huldigd. Bij het opleveren dei- eerste 10 Woningwetwoningen in Augustus j.l. door de fa. Gofissen te Oosterhout, werd meteen een begin gemaakt met de tweede groep, 10 Wo ningwetwoningen door de fa. Gebr. Lodewikus. Ondanks de grote moeilijkheden waar mede voortdurend te kampen was, zijn deze 10 woningen thans tot aan de kap gevor derd en wappert er thans vrolijk onze driekleur op, als teken der overwinning. De 19 volgende Woning wet-woningen welke door ge noemde firma zijn aangeno men, zijn reeds in een ver ge vorderd stadium. Bij het graven van de funderingen voor een 28-tal woningen voor rekening van de N.V. P.N.E.M. door de fa. Bouwhuizen, zijn enige oude kogels opgegraven met een doorsnede van ongeveer 20 centimeter. Eén dier kogels zal voor curiositeit in één der gevels worden ingemetseld. LOON OP ZAND. Burgerlijke Stand van 1 Nov. t.m. 19 Nov. 1947. Geboren: Johannes M H zv. H A de Man-Govers Arnol- dus A, zv. A A Stam-v. Beek Marinus A A B, zv. J M Brent-Bergmans Henriëtte J, dv. Tha. J Tromp Bal- thasar W A, zv. J C v. Kuijk- v. d. Made Martinus P A, zv. M J v. d. Nieuwenhuizen- v. Hoek Henrica P M, dv. A H Verduijn-v. d. Linden Paulus T M, zv. G Th Lit- jens-v. d. Werf Gerdina J M, dv. C J Dingemans-Meeren Franciscus G, zv. P Ste- vens-Lips Henrica M P M, dv. J A Kipping-Bergmans Petronella E C, dv. A Span- Klijn Johanna P M M, dv. J W Brands-v. d. Wiel Jo hannes J C, zv. C J Kroot- Klijn. Overleden: Johannes Coen- raad, 78 j. Anna D Hug- gers, wed. van G C Emmers, 77 j. Antonius J G Vreij- sen, 1 week Bernardus Dankers, echtgenoot van J v. Noije, 75 j. Antonetta van Seters, echtgenote van A M Aerts, 74 j. Wouter Coen- raad, 77 j.' Hendrika Ben schop, echtgenote van H van Deudekom, 56 j. Henricus C de Kort, echtgenote van C A van Loon, 66 j. Huw. aangiften: A J Sack 19 j. te Veen en P C v. d. Schans 24 j. alhier M J M de Kort 23 j. en G M Molen schot 20 j., beiden alhier N J Kerklaan 24 j. te Pijn- ackker en J W Klerx 26 j. alhier P van Dijk 26 j. en H C M Opperman 27 j. bei den alhier A Donders 23 j. alhier en W M A Snoeren 25 j. te Tilburg J W van Son 28 j. te Montreal (Canada) 'en M P van Boxtel 28 j. alhier. Gehuwd: P H Schavenma ker 26 j. en Th M F v. Beur den 26 j., beiden alhier J J de Peffer 30 j. en M van Best 27 j., beiden alhier A C H de Beer 30 j. en J Da- men 26 j., beiden alhier J J Hooijmaijers 26 j. en H J van Dongen 26 j., beiden al hier P van Houwelingen 25 j. en G J Th Haans 18 j., beiden alhier J Brok 57 j. en E Verhof 51 j., beiden al hier PM Vugts 29 j. en J M Damen 30 j., beiden al hier. Het duurde een hele tijd voor Terry en Berry, die be scheiden aan de kant van de weg stonden en met hun duim een teken gaven, dat ze graag zouden meerijden, door een automobilist werden op gemerkt. Het was een chauf feur van een geweldige vrachtauto, die heel lang zaam reed". „Jullie kunt meerijden, maar op eigen risico", zei de chauffeur. „Dat nemen wij graag, als U zo rustig rijdt", antwoord de Terry, die nu eenmaal niet op zijn mondje is gevallen. „Daar heb ik wel reden toe", glimlachte de chauffeur. De beren klommen op de vrachtauto en de wagen reèd verder. „Heb je gezien wat er ach terop stond, Berry?" vroeg Terry. „Neen, er stonden vreemde woorden op, een soort latijn, geloof ik", zei Berry. „Ik heb zo'n idee dat er een atoombom in deze wagen wordt vervoerd", zei Terry. Deze mededeling maakte ech ter niet veel indruk op zijn broer. „Als hij maar niet ontploft, vind ik het al lang best", zei Berry, „en ze zullen dat ding zeker niet in die wagen ver voeren om het er in te laten ontploffen". Ingekomen: J P Netten van Sprang-Capelle M G J van Noije van Udenhout H J Goossens van Heer J J W Levens van Tilburg J de Bruijn van Rucphen W Kamenga van Groningen C W F van Loon van Tilburg AM Vermeer van Tilburg LP Groenendaal v. Don gen JAM Brouwers van Waalwijk P H A van We zenbeek van Tilburg E F S M van Zon van Tilburg D E H M v. d. Mierden van Tilburg C C de Boer van Dongen C H Verhof van Valkenswaard J M Voets van Waalwijk E A Kaet- hoven van Tilburg J C S.toop van Rotterdam E M Verhof van Sprang-Capelle Th M F v. Beurden van Lisse H J Nijhuis van Los ser A M W Kivits van Vlij men A J Melief van Blok ker PW Broeks van Spr.- Capelle GAM van Tilborg van Tilburg C B J de Mooij van Gaasterland MA van Bladel van Waalwijk W J Moolenschot van Geleen J A Moolenschot van Geleen A M v. d. Bruggen van Esch HM Moonen van Tilburg J Brok van Maas tricht J Th Renise wan Noord wijk G J van Dijk van Maasdriel. Vertrokken: H M J C Ha mers naar Tilburg M j Heijnis naar Beverwijk Th J Sulsters naar Tilburg j A C van Lochen naar Rotter dam L v. d. Heijden naar Boxtel B M J v. d. Schoot naar Tilburg MM Voer- mans naar Chili A Smet- sers naar Surinama, Parama ribo J A A Frederiks naar Breda L Koenen naar Was pik H M F v. d. Schoot naar Ammerzodeln N 'G Schagen naar Sluis A La- ros naar Waalwijk P v. d. Linden naar Tilburg J J M Jansen naar Utrecht A G A Jansen naar Woerden B J v. d. Pas naar 's-Graven hage M J M v. d. Pas naar 's-Hage J J M v. Dongen naar Schiedam S G van Rijswijk naar Berg en Ter- blij t P N M Vaes naar Wa- mel A Balvers - naar De venter. Het Directoraat van de Prijzen voert besprekingen met industrie en handel om te komen tot vrijwillige prijs verlaging.

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 2