TWEELINGKIN3ERWAGEM St.Nicolaas- Cadeaux. Fa. CUNEN Coëp. Zuivelfabriek te Drunen Gest. melk per Ltr. Karnemelk per Ltr. Karnemelkse pap per fles. BOTER (prijsklasse I] f3.56 per Kg. Bordeauxwijnen - Port - Algierse Wijnen Mistella Samos - Vruchtenwijnen. WIJNHANDEL H.A. VAN BOORT NIEUWS UIT KAATSHE EL Net MEISJE Kunstschaatsen, POPPENWAGEN Heeren-kaplaarzen Motorlaarzen, een zo goed als nieuwe STOFZUIGER J. M. DE HAAS DONDERDAG 27 NOV. a.s. AFWEZIG. EEN BONTMANTEL, EEN VOS, EEN NIEUWE GRIJZE MANTEL PRIMA DAG EN NACHT VERREKIJKER een kant Elzenhout Petroleumvergasser 3 OF 4 PITS PETROLEUMSTEL zoekt goed ingevoerd Vertegenwoordiger. zwartbonte vaars LEERJONGEN gevraagd U SLAAGT MET ALLES. WAALWIJK Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap Woensdag 26 November PLAATSKAARTEN: HEDEN vanaf 5 6.30 morgen vanaf 7.30 aan de zaal. levert U 18 ets. 12 ets. 20 ets. Voor de a.s. Feestdagen Grootestraat 246 WAALWIJK. Telefoon 214. bloei wist te brengen. Met hem ging voor de harmonie een nieuwe tijd aanbreken. Zelf begaafd musicus met een groot doorzettingsvermogen, wist hij de mannen tot grote zelfstudie aan te sporen. Reeds spoedig werden onder zijn leiding festivals en con coursen bezocht. De opleiding van aspirantleden nam hij zelf met ernst ter hand en hij mocht hieruit solisten kwe ken van groot formaat, die alom bekendheid verwierven. Niets was hem te veel, als dit het op hoger peil bren gen van het corps betrof.. Zo zag hij zijn corps op groeien vanaf de 3e afdeling naar *de Superieure afdeling. Een greep in de behaalde be kroningen moge deze bijzon dere staat van dienst beves tigen: 1923 Raamsdonksveer, 3e afd. Ie prijs. 1924 Geertruidenberg, 2e afd. Ie prijs. 1925 Zevenbergen, le afd. Ie prijs. 1926 Capelle, Uitmuntendheid 2e prijs. 1927 Amsterdam, Uitmuntendheid 2e prijs. 1928 Boxtel, Uitmuntendheid le prijs. 1928 Helvoirt, Ere-afdeling le prijs. 1930 Jutfaas, Hoogste ere-afd. le prijs. 1933 Amsterdam, Hoogste ere-afd. le prijs. 1936 Vortum, Superieure afd. le prijs. In 1937 ging de harmonie over in de Federatie van R.K. Muziekgezelschappen in Ne derland. Tiidens de bezetting werd de Federatie om haar principiële houding stilgelegd en kwam ook alle activiteit der harmonie stil te liggen. Direct na de bevrijding greep men weer spoedig naar de in strumenten en de dirigeer stok, maar zoals bij alle an dere verenigingen had deze gedwongen rust de vereniging geen goed gedaan. De gelede ren waren zeer sterk gedund en de vereniging zag zich be roofd van 't renetitre-lokaal en de concertzaal. Met voortva rendheid heeft men echter verschillende moeilijkheden overwonnen. Thans is de har monie weer zo ver dat zij gaat deelnemen aan het Fe deratief concours, in Amers-' foort. Als dit artikel ver schijnt, zal zij reeds in Amers foort zijn geweest, waarover wij in het volgend nummer een verslag honen te geven. "Wederom heeft de directeur het corns zo goed mogelijk voorbereid en gezien de ern stige studies der leden, mo gen wij op een goede uitslag hopen. Bijzonder dient nog opge merkt te worden de grote steun, wélke de Vereniging steeds mocht ondervinden van de Hoogeerw. Heer De ken Goosens. De harmonie lag hem na aan het hatr en geen offer of moeite voor deze was hem te veel. Het huidige bestuurslid de heer A. v. d. Wiel, was"tevens in 1882 mede-oprichter. Dhr. v. d. Wiel is echter vele ja ren buiten Drunen woonach tig geweest. De heren L. Brok en N. Merkx hebben de vereniging resp. gediend als clarinettist en bassist. Wanneer echter op- 29 Nov. de diverse jubilëas worden gevierd zal het gouden feest van de heer Brok wel in het middelpunt der belangstelling staan en zullen vele leden de gelegenheid aangrijpen om hun directeur hun dank te betuigen voor al datgene wat hij steeds belangeloos voor de vereniging deed. Wij twijfe len er niet aan of het zal de sen op 29 November a.s. niet aan belangstelling ontbreken, langstelling zal ontbreken, bijzonder de heer Brok, die zal ervaren dat het vele werk ter bevordering der muzika le ontwikkeling zowel binnen als buiten de vereniging, ten zeerste gewaardeerd wordt. Moge de vereniging een nog grotere tijd tegemoet gaan en moge de Gouden Jubilaris nog vele jaren voor het corps behouden blijven. Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. A. Brok slaagde te Amersfoort voor het politiediploma. Proficiat. Succes. De Harmonie der Jongens-Con gregatie welke Zondag deelnam aan het interdiocesaan concours van R.K. Muziekgezelschappen te Amersfoort, behaalde in de derde afd. de eerste prijs met 378 pnt. Uitvoerig verslag in het volgend nummer. St. Nicolaas komt. Traditioneel getrouw zal St. Ni colaas ook dit jaar weer een be zoek brengen aan de K.A.B. afd. Drunen en wel op Zondag 30 No vember. Na een rondgang door het dorp omstreeks 1 uur, vergezeld door de Harmonie de Volharding nzal de Sint in de gymnastiekzaal de arbeiderskinderen zoals in voor gaande jaren op gulle wijze beden ken. De slag om de arbeid in volle gang. Dinsdag 25 Nov. zal de K.A.B. haar derde ontwikkelingsavond ge ven. De spreker van deze avond is de eerw. heer Kap. v. Lieshout, met als onderwerp: De slag om de arbeid in volle gang. Waar in de voorgaande lessen de toestanden van het verleden duidelijk en hel der werd geschilderd, zal deze keer het concrete en vastomlijnde pro gram der K.A.B. worden bespro ken. Waren de vorige lessen slechts geschiedenis over wat in het liberalistisch tijdperk was, deze keer zullen actueler onderwerpen ter sprake komen. De slag om de arbeid in volle gang, grijpt de ac tuele sociale kwestie recht in het hart. Een greep van wat onder de loupe genomen wordt: rechtvaar dig loon, kinderbijslag, pensioen, winstdeling, medezeggingschap, ontslagrecht, enz. Het programma met een passen de omlijsting is een gang naar de gymnastiekzaal waard. Aanvang" half acht. Toegang vrij. T.B.C.-bestrijding. Naar wij vernemen krijgt de Vereniging tot bestrijding van T. B. C. afd. Drunen-Elshout op 1 Dec. a.s. de zeldzame gelegenheid om de bevolking van voorlichting te dienen op het veel omvattende terrein van tuberculosebestrijding, door middel van de propaganda- wagen van de N.C.V. Langs deze weg zal door woord en beeld worden aangegeven op welke wijze de gehele bevolking kan medewerken aan de voorko ming en bestrijding van de tuber culose zowel voor zichzelf als voor anderen. Deze zo gevreesde volksziekte kan niet krachtig ge noeg bestreden worden. Het bestuur roept dan ook ieder een op, om indien zulks maar enigszins mogelijk is een bezoek te brengen aan deze propaganda- waqen. Deze heeft tot standplaats geko zen Raadhuisplein Drunen op 1 Dec. a.s. van 10 uur v.m. tot aan de avond. Toegang boven de 14 jaar vrij. Laten ook vooral de jongeren aan wezig zijn. ELSHOUT. De R.K. Bond van Houtbewer kers St. Antonius van Padua heeft zich met een uitvoerige cir culaire gericht tot de ongeorgani seerde arbeiders in bovengenoemd bedrijf, om met kracht van argu menten te betogen de noodzake lijkheid voor allen om een daad te stellen en lid te worden van de R.K. organisatie. HEUSDEN. Woensdag kwam de afd. Me- taalbew. van het C.N.V. in ver gadering bijeen, waar behalve een spreker, vertoond werd de be drijfsfilm Staal en een verzetsfilm „S.amen op weg". De opkomst was vrij goed en het geheel was van een gehalte dat naar meer zulke avonden doet uitzien. - Donderdag sprak voor de K.A.B. afd. Heusden dhr. Harry Poll, met als onderwerp: De Bra bander in de Humor. Spreker wist op zijn eigen manier het aandach tig luisterend publiek te boeien en enige uren van aangenaam en leer rijk genot te verschaffen. De dank die aan het slot de spreker toe viel, was ten volle verdiend en de hoop dat meer avonden voor de ontwikkeling der arbeiders zul len volgen blijft levendig. Sint Nicolaas is weer in de stad. Heel Heusden was Zaterdag getuige van zijn inkomst in ons oude plaatsje: het is een telken- jare terugkomend festijn. De Sint omringd door een talrijke menigte ging naar de Vismarkt, alwaar hij een woord sprak tot de jeugd en pepernoten uitdeelde. Dat de Sint zijn reputatie als kindervriend nog niet verspeeld heeft, bleek Zater dag toen honderden kinderen van de gelegenheid gebruik maakten om hem een hand te geven. Een en ander vormde een mooie re clame voor de winkelweek die te vens gehouden wordt. VLIJMEN. E. H. B. O. Vrijdag werd er een aanvang gemaakt met een herhalingscursus onder leiding van Dr. Martens, door de leden der plaatselijke R.K. E.H.B.O. in café Boom. Met Ja nuari zal het eind-examen worden gedaan. Oorlogsmonument Groot-Vlijmen. Stand kas per 3 Nov. 571.47 Opbrengst: Zilv. Bruiloft H. Boom 2.80 Coll. buurtfeest Onze Driekleur 13.67 Coll. Uitvoering Utile Dulci, 61.12 Stand 19 Nov. 1947 649.06 Thuiskomst uit In'dië. Naar wij vernemen zal de oor logsvrijwilliger kok le klas M. J. v. Bokhoven, wonende te Vlijmen wijk Haarsteeg A 58, op 25 Nov. 1947 met het m.s. Indrapoera uit Ned.-Indië arriveren. De buurt bewoners zorgen voor een harte lijke ontvangst. Middenstandsnieuws. Naar wij van het comité van actie van de R.K. Middenstand vernemen zal de afd. Vlijmen haar winterprogramma opnieuw gaan openen met een grootse propagan da. Zo zal op 16 December een grote vergadering worden gehou den incafé „De Braai". Deze ver gadering heeft ten doel een sa menwerking te verkrijgen met de organisatie van de Boerenbond. Alle boeren worden opgewekt deze vergadering te bezoeken. Nadere gegevens worden nog bekend gemaakt. Wij twijfelen niet of deze actieve vereniging zal in de toekomst in haar afdeling be slist succes oogsten. Sint Nicolaas. De goede Sint zal met zijn zwarte knecht ook een bezoek brengen aan de Heistraat. Hij zal in de winkel van Wed. van Buul- Heesbeen de kinderen tracteren. Kinderen die door de ouders zijn opgegeven hebben voorrang. Juiste datum wordt bekend gemaakt. Buurtfeest van het Diamante paar. Het bestuur kwam deze week bijeeQ in café Prinsen, om de gel den bij elkaar te brengen van de collecte die gehouden is deze week. De opbrengst was bevredi gend. Degenen die niet thuis wa ren, krijgen nog gelegenheid om te betalen. Het bestuur heeft een program opgesteld dat deze week aan de algemene vergadering voorgelegd zal worden. Komt al len ter vergadering. VLIJMEN 1— SCB 1 2—3. Dnder grote belangstelling trapt SCB af. Vlijmen, spe lend met wind mede, neemt het spel in handen en 15 mi nuten lang oefent zij 'n druk uit op het doel van SCB. Uil een mooie aanval van SCB wordt de bal op het doel van Vlijmen gespeeld, de mid voor loopt hierop in en is juist even eerder bij de bal dan de doelman van Vlijmen en met een zacht rolletje gaat de bal in het verlaten doel, 0 Vlijmen werkt zich los, for ceert een corner, welkè goed genomen en in een .prachtig doelpunt wordt omgezet, 1-1. Na enkele corners voor Vlij men, welke goed gene men, maar even goed weggewerk werden door de doelman van SCB, kwam SCB met goed sa menspel opzetten. De links buiten krijgt de bal vrij, plaatst mooi voor het doel en de rechtsbuiten kogelt de bal in, 21. Dit doelpunt spoort Vlijmen aan om flinker aan te pakken; enkele kansen wor den niet benut en de rust gaat in met 12. Twaalf minuten na de rust vangt de midhalf Heesbeen de bal ineens op en schiet hem onhoudbaar in de uiterste hoek, 22. De wedstrijd wordt spannender, maar niet mooier en de scheidsrechter treedt hiertegen niet vol doende op. Steeds gaat de bal van doel tot doel en de aan vallen zijn van beide zijden gevaarlijk. Vlijmen, die wat opdringt, om het spel in han den te krijgen wordt hiervoor met een doelpunt gestraft 2-3. Hierna kwam het einde met 23. De leiding was zwak, wat aan de wedstrijd te mer ken was. Vlijmen speelde met een invaller, die goed vol deed. SPRANG. Propaganda-vergadcring. In' het kader van de jaarlijkse November-propaganda voor het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland, zal vanwege de Chr. Besturenbond Sprang-Capel- le.op a.s. Donderdag 27 Nov., des^avonds half acht in de zaal van de Chr. Volksbond een ver gadering worden gehouden, waar in als sprekers zullen optreden de heren H. Kikkert, Lid der Tweede Kamer, uit Zeist en J. v. d. He rik uit Zwijndrecht, die zullen spreken over het onderwerp: Naar vernieuwing der samenleving. De Weleerw. Heer Ds. -J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier hoopt een slotwoord te spreken. Wij wekken eenieder, zowel mannen als vrouwen, op, deze bijeenkomst bij te wonen. Autobotsing. Vrijdag had alhier een auto botsing plaats, tussen de luxe. wagens van D. ,uit Waalwijk en v. d. H. uit onze gemeente. Beide wagens liepen nogal wat schade op. De politie onderzoekt de schuldvraag. Kleuterschool. De langs de huizen der inge zetenen gehouden collecte ten bate der alhier te openen Kleuterschool heeft ruim 1268.— opgebracht. Ring Herv. J.V.'s. Tot voorzitter van de Ring 's-Capelle en Omstreken van Ned. Herv. Jongelingsverenigingen op G.G. in de vacature ontstaan door het bedanken van Ds. Vroeginde- weij, is benoemd Ds. J. W. de Bruijn alhier. Uitvoering „Marijke". Donderdag- en Vrijdagavond gaf de Harmonie Marijke alhier in de zaal van de Chr. Volksbond haar eerste uitvoering, mét mede werking van de Chr. Mandoline club A Tempo. Begrijpelijk kon van het jonge muziekgezelschap niet veel worden verwacht: de uitgevoerde nummers getuigden van ernstige studie. De door de madolineclub A Tempo ten beste gegeven nummers vielen zeer in de smaak van de talrijk aanwezi gen-, terwijl de ter afwisseling ge geven voordrachten een dankbaar gehoor vonden. In de pauze werd een verloting gehouden. Jan Schouten. Naar men ons mededeelt zal de heer J. Schouten, leider der A.R. partij, op 13 December a.s. een spreekbeurt vervullen voor de kie zers in de Langstraat. De samen komst zal vermoedelijk in Sprang' worden gehouden. Voetbalsport. Zaterdagmiddag ontving de v.v. S.D.O. alhier de NAC-veteranen uit Breda op bezoek voor de com petitie en wist een verdiendè 3-2- overwinning te behalen. N.E.O. I maakte Zaterdagmid dag de reis naar Breda, om aldaar voor de competitie te spelen tegen Longa. NEO wist beide puntjes mee naar huis te brengen: de uit slag was 7—5 voor NEO. CAPELLE. Klaprooscollecte. De collecte voor het Nederlands Oorlogsgravencomité, de Klap rooscollecte, heeft in de gemeente Sprang-Capelle 171.93 opge bracht. Tijdelijk onderwijzeres. Aan de O.L. school in de Kom is tot tijdelijk onderwijzeres be noemd mej. L. de Reijger te Am sterdam, die bereids in functie is getreden. Bedankt. Ds. L. Vroegindeweij te Wad- dinxveen heeft voor het door de kerkeraad der Ned. Herv. ge meente aan de Loonschendijk op hem uitgebracht beroep bedankt. RAAMSDONKSVEER. Uitvoering. De K.A.J. geeft op Dinsdag en Woensdag, 25 en 26 Nov., een toneeluitvoering in het Henricus- gebouw. Opgevoerd zal worden: „Bammerhof in opschudding". Zangkoor-Jubileum. Het R.K. Kerkkoor had dezer dagen twee jubilarissen in haar midden. De heren Norb. Snijers en A Verschuuren waren n.l. 50 jaar lid van het koor. Op een bijeenkomst in Hotel de Rijer werd den van de beste harmonieën uit den lande in de Superieure en Hoogste Afdeling, de eerste prijs te behalen, en tevens lof der jury, en de wimpel aan het vaandel, terwijl zij tevens beslag wist te leggen op het hoogste aantal pun ten van het gehele concours, 387 punten in totaal. Reeds bij de generale repetitie van j.l. Zaterdagavond, waarbij de zaal overvol met minnend pu bliek was, hoorde men een alge mene goede stemming en was men vol goede moed. Toen Zondagavond tegen 10 u. ons het bericht telefonisch bereik te, brak onder de talrijke reeds lang wachtende menigte een luid gejubel los en in een ommezien door de leden een pracht cadeau I van üid verspreide zich het be- aan de jubilerende zangers aange boden, waarna allen aan een goed verzorgd diner aanzaten. Geestelijk Adviseur. Z.H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot geestelijk advi seur van de Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden ,,St. Franciscus van Assi- sië afd. Raamsdonksveer, de Wel eerw. heer J. Slaats, kapelaan. LOON-OP-ZAND. Kon. Erk. Harmonie Concordia behaalt op het Muziekconcours te Amersfoort de 1ste prijs, lof der Jury, de Wimpel en tevens het hoogste aantal punten. Zondag toog onze Kon. Erk. Harmonie „Concordia" met een viertal extra bussen, waaronder vele luisteraars der muziek, naar het federatief muziekconcours, uit geschreven door de R.K. Federatie van Harmoniegezelschappen, on der de eminente leiding van dhr. A. Molenschot naar Amersfoort en wist onder een viertal gegadig- richt door het gehele dorp, ter wijl het jubilerende torps zich nog enige tijd in Amersfoort ophield om zijn blijdschap te uiten en zich tevens gereed maalde voor de te rugreis. Vele vaardige ha; den waren di rect bijeen om besuur en leden een waardige thuis! omst te berei den, en in een kore tijd was de grote feestzaal in ein bloementuin hérschapen. De vl nog uitgestoken kropen langs de nu Na het middei1 keerden allen aan en werden met ea ontvangen, terwijl verdere feestelijkhe steld tot Maandag wij nog nader hope men. Wij feliciteren va, de directeur met bi met hun behaald si if deze plaats tuur en leden :ces en stellen het zeer op prijs, it zij muziek- minnend Brabant boven de rivieren hoog te houden. B. B. A.-Wachthuisjes? De winter komt aan en met het komende koude seizoen wordt het wachten op de B.B.A. bussen voor de reizigers geen prettige bezig heid. Reeds lang is de behoefte gevoeld iets voor deze in regen, wind, sneeuw en vorst wachtende mensenmassa, in Kaatsheuvel mogelijk groter dan ergens anders te doen. Materiaalschaarste was tot heden oorzaak, dat niets kon of mocht worden gedaan, om hier in een oplossing te vinden. De mogelijkheid dit bezwaar te boven te komen is momenteel te ver wachten. Daarom heeft het be stuur der Vereniging Kaatsheuvels Belang zich met een schrijven tot de raad der Gemeente gewend, waarin het verzoekt het stichten van een buswachthuisje op de Markt te Kaatsheuvel in welwil lende overweging te nemen. Bereids werd een ontwerp en tekening, dusdanig geconstrueerd, dat het voor noodzakelijke geval len vrij eenvoudig kan worden uiteengenomen, mede overgelegd. De kosten, welke volgens begro ting niet hoger lopen dan pl.m. 700.—, kunnen gèen bezwaar zijn, om in deze in een noodzake lijkheid te voorzien, die iedereen, doch vooral het reizend publiek moet erkennen. Moeilijke Jaren. Donderdag werd de cursus Moeilijke jaren in de zaal van dhr. Joh. Smit door de heer v. d. Zan den geopend voor een uitverkoch te zaal van jongedames en voor een goed bezette zaal van jonge heren. Voor de cursus van de jon geheren bleven echter nog enkele plaatsen open, die ook bezet dien de te worden om het grote be lang, dat van deze lessen voor de vrije jeugd uitgaat. De deelnemers waren allen zonder uitzondering vol lof over de delicate wijze waarop de practicus de delicate zaken van de moeilijke jaren weet te behandelen. De groep „Wij Jongeren" doet daarom een be roep op hen, die door afwezig heid schitterden, doch ook op deze avonden thuishoren, de twee ko mende Donderdagdagen alsnog op te komen. Tegen een gereduceer de vergoeding kunnen ze nog van de twee volgende avonden profi teren. K. Waar toneel ontspanning is de keuze, Cupido in 't Restaurant. Het Hertogsfadt neel E. bracht Zondagavor 1 in de zaal van de R.K. Gildei >ond een op voering van een drie bedrijven „Cup do in 't res taurant". De zaal w s slechts zeer matig -bezet, wat ge ien het. spel, jammer, doch wat houd, die tamelijk :g was, voor een publiek met me; overtuiging, geen bezwaar was. zeker, als opvoeden; een grote rol speeil ,j wat vertoond wonj voor onze zalen hoofdzaak. Liefdestrao die. In de zaal van de ïeer Jan van Dun werd door „i ïetorica" uit Vught, voorheen inst na Ar beid", het gezelscht dat reeds meerdere malen in Bel Canto zaal met veel succe optrad, het mooie toneelwerk j liefdes Tra gedie" vertoond. 0 k hier voor een slechts matig pezette zaal. Jammer, want hier inhoud, beide goed. rol was G. v. d. Ifeden, de fi guur die heel het s: verdere medewerkc Kruger, Bert v. Din ïer, Henk v. Breemen en de dan s Mimi van Breemen en mevr. oelaars, ga ven een roluitbeel: ig, waarvan ten volle genoten is de velen die absent Mandoline Woensdagavond dolineclub bij den Dun haar jaarlijk voor een goed beze namelijk vrienden der leden van het welschap. Mej. van Gils sprde aanwe zigen, inplaats van de directeur der club, die afwe g was, wat volgens spreekster el meer ge beurt, toe en heette len hartelijk welkom. Er werd e i avond ge boden vol afwissel ig, waarvan echter geen program aanwezig was, wat feit, dat de club sl< kele maal optreedt, dige weelde kan ge-n( "id worden. Het leeuwendeel va; lag in handen van Iersel met zijn ma° ble. Er werd in d gemusiceerd, doch >t meer be zieling en losheid v n beweging in het walstempo. v meer mu ggen werden guirlandes en omhoog. Jachtelijk uur le zaal terug, luid gejubel de tijd voor :n werd uitge- 'ond, waarop terug te ko- het Noorden heeft weten zikale vrijheid in tempo en op vatting, zou het koor beslist ten goede komen. Zo nu en dan kwam samenzang en stemming in het ge drang, wat vooral in de Veneta- klokken hinderlijk aandeed. Mej. v. Gulik was natuurlijk van de partij met rijm en vers; dat zij hierbij haar onmisbaar pa piertje nodig heeft, na maanden van voorbereiding is ons een raad sel. Mej. v. Gils blijft £en decla- matrice met goede dictie en ver zorgde voordracht: een gedicht over onze jongens in Indië blijft voor ieder beslist interressant, doch we achten deze declamatrice in staat tot werk van meer gede genheid en inhoud, dan een rijm pje, dat het hoofdzakelijk doet, omdat het voor onze jongens is. Het sprookje door de kleine le den van de Mandoline-club had veel bijval. Alles bijeen een avond met veel goeds, dat ten volle ge waardeerd werd met een gul en hartelijk applaus. E.H.B.O. In een door het Bestuur der E. H. B. O. vereniging St. Damiaan gehouden vergadering werd be sloten een nieuwe cursus te geven tot opleiding in Eerste hulp door Docent Vercauteren. Reeds op Dinsdag 9 December zal de cur sus aanvangen, die geregeld Dins dagavond zal worden gehouden. Voor deze cursus zal een propa ganda voor deelneming vooraf gaan, die zich richten zal tot de fabrieken en werkplaatsen om zo veel mogelijk deelnemers en deel neemsters te krijgen. De toename van ongevallen, speciaal door het verkëer, eisen meer en spoediger hulp, die kan gegeven worden, als er meer jongelui deze opleiding volgen. Voor deelname kan men zich aanmelden bij de Eerw. Br. Wilfridus, hoofdstraat 224; A. Pooters, Hoofdstraat 219: Mej. J. v. Gulik, Schoolstraat 13; C. Pen- nings," Gasthuisstraat 81 en Zuster van Beers, Gasthuisstraat. Agenda. Maandag 24 November 8 uur n.m. Dr. Theunissen „Rusland", in Euphonia. Maandag 24 Nov. 8 uur n.m. Repetitie Harmonie Apollo. Dinsdag 5 Nov. 7.30 u. n.m. E.H.B.O. in de school St. Jan. Woensdag 26 Nov. 7.30 ,u. n.m. Rep. Damesk. Bel Canto School. Woensdag 26 Nov. 7.30 u. n.m. Rep. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Donderdag 27 Nov. 8 u. n.m. Rep. Mannenkoor Bel Canto, School. Donderdag 27 Nov. 7 u n.m. Cursus Dames en 8.30 u. n.m. Cursus Heren „Moeilijke Jaren", zaal Joh. Smit. Woensdag 26 Nov. 8 .u. n.m. Apollo Theater: De Stem uit de grot. Toegang 18 jaar. R.A.C.—D.E.S.K. 2-4. Eindelijk heeft de Desk-voor hoede dan toch eens laten zien, dat ze doelpunten kan maken. Er waren enkele veranderingen aan gebracht, en in 't algemeen kan men wel zeggen, dat deze nieu we opstelling der voorhoede goed heeft voldaan. Hoewel, gezien het veldspel, de ploegen elkaar niet Van Nieuwstadt próbeèrt het met een ver schot en de Rac- keeper grijpt mis, 1—2. De thuis club is dan even de kluts kwijt en v. Laarhoven profiteert hiervan door na tactisch spel van C. Soe- terboek 1—3 te laten noteren. Direct hierna scoort Theo Soe- terboek, maar nu heeft scheids rechter Willibrord hands gecon stateerd. Geleidelijk wordt Desk weer op eigen terrein teruggedron gen en het is dan ook volkomen verdiend, als de thuisclub de ach terstand weet te verkleinen, 2-3. Beide ploegen geven zich dan tot het uiterste en de spanning stijgt ten top. Met een zeer fraai doel punt wordt ten slotte de wedstrijd beslecht, 'n Hoog aangegeven bal van links wordt van verre af stand door v. Nieuwstadt in eens ingeschoten, en dan geeft R.A.C. zich gewonnen 2—4. Sü. Nicolaas in de Gildenbond. Zondag a.s. is het weer feest voor de kleintjes in de Gilden bond. De Kajotters organiseren evenals het vorig jaar weer een feestmiddag voor de jeugd in de grote Gildenbondszaal, waar St. Nicolaas in eigen persoon zal ver schijnen om zijn rijke gaven uit te delen. Kajotters-Agcnda. Dinsdag 25 Nov. 7.30 uur Pio- niersgroep K.A.J.-zaal. Woensdag 26 Nov. 7.30 uur Bestuursvergadering Gildenbond. 7.30 uur Kajottersgroep K.A.J.- zaal. Donderdag 27 Nov. 7.30. uur Kajottersgroep K.A.J.-zaal. 8.30 uur Cursus „Moeilijke Jeugdjaren" zaal J. Smit. Vrijdag 7.30 uur Repetitie K. A. K.-toneel. Zaterdag 7.30 uur O.udersavond Gildenbond. Maandag 30 Nov. 7.30 uur Ka jottersgroep Patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Langs deze Wég betuigen wij U, mede namens wederzijdse Ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondervonden. M. VAN BEEK H. M. VAN BEEK-BLOM. Waalwijk, Nov. 1947. Westeinde 25. Jammer van /aren. ub. af de Man er Jan van uitvoering, zaal, voor- kenrüssan vas spel en n de hoofd- veel toegaven, bleek. Desk het sterkste te zijn, als het er over droeg. De 9in9 de kansen te benutten, en den, Anton daar heeft de laatste tijd nog al eens iets aan gemankeerd. Desk speelt voor de rust met de sterke wind mee en de Rac-keeper krijgt spoedig enkele flinke scho ten te verwerken. Echter, ook de aanvallen der thuisclub zijn niet zonder gevaar en vooral de links buiten Toonders, is hier een ge vaarlijk man. Ongeveer een kwar tier voor de rust zet C. Soeter- boek na een mooie ren goed voor en T. v. d. Ven geeft Desk de leiding, 0—1. Dan moet de invaller P. Bal vers, wegens 'n blessuur het veld verlaten, waarna v. Laarhoven de linksbinnenplaats voorlopig in neemt. Deze krijgt al spoedig een mooie scoringskans, maar zijn schot gaat jammerlijk over. Rust komt met 01. In de tweede helft, nu Rac de wind mee heeft, ziet het er voor Desk nog niet zo rooskleurig uit. Het duurt dan ook slechts twee minuten, of de stand is reeds ge lijk, door een zeer goed schot, dat Buitendorp volkomen verraste. 1 1. Desk blijft echter vol goede moed en in de periode die nu volgt, wordt de grondslag gelegd voor de overwinning. a in de zaal gezien het hts een en- een överda- het concert heer P. v. oline-ensem- tfsnee goed EEN VORSTENHUWELIJK. Londen getuige van e:n g rootse plechtigheid. Het heeft weinig zin U'een uitvoerig relaas te geven van de gebeurtenissen in Londen en Engeland op de grote Don derdag van vorige week. Zo als Engeland, heel Europa, ja heel de wereld hebben, heb ben ook onze lezers ongetwij feld de grootse plechtigheid gevolgd bij radio en in dag blad. Hoe duizenden die dag de straten omzoomden, waar langs de verschillende stoeten zich naar de Westminster Ab dij zouden begeven en waar van sommige feestelijk ver sierd waren; hóe de leden van Europa's vorstenhuizen de plechtigheid bij gingen wo nen; hoe de stoet van de ko ningin, voorafgegaan door een escorte van Household Cava lerie in volle gala, luide werd toegejuichd; hoe het gejuich aanzwol ais een opstekende orkaan en de Ierse koets om stuwde, waarin de Koning en Prinses Elisabeth, de bruid, waren gezeten, die in het „God bless You" van het op- ge.ogen volk, een bewijc hoorden van hechte eenheid van vorstenhuis en volk. Het moet een ontroerende plechtigheid geweest zijn in de Westminster Ab'oey toen de toekomstige Koningin van het Britse Imperium zich voor het leven verbond met Zijne Koninklijke Hoogheid Luite nant Philip Mountbatten, Hertog van Edinburgh, Graaf van Merioneth en Baron van Greenwich. Onder geschal van fanfares en de bruiloftsmars van Men delsohn, is toen het bruids paar met een grote stoet van familie, gasten en dignitaris sen, de kerk uitgeschreden en uitbundig heeft het volk zijn prinses en haar gemaal, toe gejuichd, hopend dat God dit. huwelijk zou zegenen, tot heil van Engeland, van Europa en de Wereld. DANKBETUIGING. Hiermede .betuigen wij onze op rechte dank aan Familie, Buurt bewoners en R.K. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" voor de vele blijken van belangstelling on dervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze. innig geliefde man en vader TH. VAN RAVENSTEIJN. Uit aller naam, WED. C. VAN RAVENSTEIJN- MERKX en Kinderen. Drunen, Nov. '47. Torenstraat 68. Op Donderdag 27 November a.s. hopen onze geliefde ouders W. DE MAN-v. d. PAS hun 25-jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Adrianus Willem Piet Hannes Drik Tienus Jo Feestdag Zaterdag 29 November Kaatsheuvel, November 1947. f Heden overleed, na 'n gedul dig gedragen lijden, zacht en kalm, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde echtgenote en moeder Johanna Maria van Kuilc Echtgenote van Pieter Willem van den Hoek in de ouderdom van 59 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw ge beden aan. Waalwijk: Piet v. d. Hoek Ria v. d. Hoek Jan v. d' Hoek en Verloofde. Waalwijk. 19—11—'47. Burg. Smeelelaan 33. biedt zich aan als Winkeljuf frouw. Brieven onder no. 2124 aan het bureau v. d. blad. TE KOOP wegens overcompleet, een prima v.o. BANKSTEL bestaande uit 3 ZITBANK met losse kussens, 2 fauteuils, ronde tafel en theemeubel. Bevragen HOOFDSTR. 190 KAATSHEUVEL. TE KOOP aangeboden maat 36. Gasthuisstraat 21 KAATSHEUVEL. TE KOOP een groote beige met toebehoren en sierkussen, ook te ruilen tegen BANJO in prima staat. 1 pr. Vogelkooi op standaard, 1 paar bruine schoenen m. 36 z.g.a.n. Adres bureau v. d. blad. TE KOOP, een paar en een paar zoo goed als nieuw. Te bevragen Hoekeinde 13, WAALWIJK. DANKBETUIGING. Langs dezen weg betuig ik mijn oprechten dank aan familie, buurt bewoners en allen, die blijk gaven van belangstelling in welken vorm ook bij de thuiskomst van onzen zoon GERARD uit Indië. Familie J. KIVIETS Pastoriestraat, VLIJMEN. TE KOOP: en zo goed als nieuwe aan billijke prijs. H. VAN HILST, Min. Loeffstr. 37 c WAALWIJK. TANDARTS WEMM TE KOOP AANGEBODEN: (zwart veulen) maat 44 en een met 15 lenzen. Te bevragen: PEPERSTRAAT 32 KAATSHEUVEL. TE KOOP: geschikt voor Boonstaken ondier Besoijen bij J. TIMMERMANS, A 244 SPRANG. Wij hebben een z. g. a. nieuwe willen deze RUILEN voor een in goede staat zijnd Te bevragen GROOTESTRAAT 264 IMPORTEUR van schoen- en naaimachines Brieven onder No. 2122 Bureau van dit blad. VERMIST: Kentekenenlinks witte vlam over schouder en boven de staartpluim geknipt. Inlichtingen: C. DEJONG, Hoog- einde 76 A, WAALWIJK. WAALWIJK. R.K. Huisvestings-comité. In aansluiting aan het be richt in de Pers dat Neder landse kinderen uit Duits land binnenkort hier kunnen worden verwacht, deelt het R.K. Huisvestings-comité te Waalwijk mede, dat in Waal wijk geen Nederlandse kin deren uit Duisland zullen worden ondergebracht, doch Oostenrijkse kinderen, waar voor binnenkort pleegouders gekocht zullen worden. bij J. VAN BLADEL—SORÉE Tailleur Grootestraat 323 WAALWIJ K Practische kennis van Auto's of Landbouwtractoren voor iedereen U leert hoe de auto en zijn on derdeden in eLkaar zit. Geen droge motortheorie, maar een voor ieder begrijpelijke schriftelijke cursus, ver schaft U aangename winteravonden en geeft U zekerheid in technische situaties. Voor landbouwers spe ciale vervolgcursus Landbouwtractoren. Lesgeld FI. 1.25 per week. Vraagt gratis prospectus: BUREAU P. A. K.Jacob Marisstr. 83, AMSTERDAM-W. U vindt bij ons een gewel dige sorteering. Daardoor wordt het kopen voor U gemakkelijk. Stel niet uit tot de laatste dagen. Kom eens een kijkje nemen en KOF A-MAG A ZIJ N EN

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 5