EEN FORNUIS RHIZOPON C nieuws uit waalwijk en omgeving nieuws uit kaatsheuvel IN ONZE BIOSCOPEN. Ons Abonnemantsnfonds. Weert het schadelijk uitlopen Prima WERKKRACHT in de afmakerij. Tevens prima THUISSTIKSTER gevraagd. Iets goeds! Met Kerstmis )f Koopt Nederlandse grond voor een groots doel. NIEUWJAARSWENS NIEUWJAARSWENS De Echo ook UW Blad. BOERENLEENBANK BAARDWIJK. TE KOOP: I 20.- Op de Scheepswerf annex Machinefabriek te Heusden kunnen geplaatst worden: Bankwerkers Draaiers Monteurs Pijpenmonteurs Plaatwerkers Elec. Lasschers Timmerlieden. GEVRAAGD: Hoog loon. men bij voorbaat verzekerd kan zijn van een uiterst spannende krachtmeting van twee ploegen, die o.i. elkaar in kracht niet veel ontlopen. Aan de nodige span ning en derby-sfeer zal het dan Ook niet ontbreken. De vraag wie els overwinnaar uit het strijdperk te voorschijn zal komen, houdt voetbalminnend Waalwijk deze week bezig. Laat ons hopen dat Zondag het antwoord gegeven wordt in een sportieve match. VLIJMEN. Jan van Arkel 1—Vlijmen 2 2—1. Deze wedstrijd is na spannende strijd door Ammerzoden gewon nen. Om beurten waren beide in de aanval en de gelukkigste heeft gewonnen. - Bij RKDVC 2—Vlijm. Boys 3 kv#m de scheidsrechter niet op. Bij gebrek aan een andere leider ging de wedstrijd niet door. Vlijmen 1—OJC Rosmalen. Zondag speelt Vlijmen weder om een thuiswedstrijd tegen Ros malen. Naar aanleiding van de successen van de laatste Zonda gen kan men niet anders verwach ten dan een overwinning voor Vlijmen. Empel 1—Vlijmen 2. Vlijmen 2 gaat naar Empel; we derom een zware opgaaf. Met iets geluk kan winst behaald wor den. Vlijmen 3—Baardwijk 3. Deze wedstrijd is voor Baard wijk van belang; als er gewonnen wordt, blijven zij bij de leiders. Eaardwijk heeft hier de meeste kans. RAAMSDONK. VictoriaR.K.F.S.V. 3—1. Het gaat uitstekend met de Vic- toria-ploeg. Doornat en moe gingen ze Zon dagmiddag de kleedkamer binnen, maar tevreden waren ze en er werd gezongen, want ze hadden gewonnen. En verdiend gewon nen. Over alle linies waren ze sterker dan de Boys uit Goirle. Wel werd er niet zo goed en zo pittig gespeeld als vorige week, maar eerstens was de tegenstan der niet zo sterk als Heusden en tweedens was het geen voetbal- weer. Een glad veld en een vette bal we-ken techniek niet in de hand. Maar toch was de wedstrijd het aanzien ten volle waard, er waren spannende momenten ge noeg en er was enthousiasme en dat vergoedt al veel. De gasten waren heus niet slecht, maar hun voorhoede miste schutters. Bij de blauw-witten waren geen zwakke plekken te vinden. Keeper de Groot was goed, al had hij het ditmaal niet gemakkelijk met de gladde bal. In de achterhoede klopt het ook steeds beter en de middenlinie was' als steeds 't bes te deel der ploeg. Hierin blonk Kuijsters Zondagmiddag ,uit. De voo-hoede kon weer'drie goaltjes maken en dat'zegt genoeg. Over de wedstrijd het volgende: Direct na de aftrap is de thuis club in de aanval eri de Goirlese achterhoede wordt afgetast naar zwakke punten. s De' Victoria-aanvallen zijn snel en gevaarlijk, maar zij spelen te veel over links en de gasten we ten in te g-ijpen. Ook de Raams- donkse verdediging, moet vaak haar kunnen tonen. Na circa 20 minuten is het Oome die met een kopbal de score opent, 10. Raamsdonk blijft in de aanval en pr volgen enkele corners. Vijf minuten voor rust krijgt v. Don gen de bal goed aangespeeld en vanaf de buitenplaats schiet hij onverwacht in. Het leer glijdt door de handen van de doelman in de touwen, 2—0.- Vlak voor rust (o.i. was het al o\ er tijd) maakt Goirle eenzelfde goal. Hoog in het hoekje gaat hij er in, 2—1. Na het draaien is de thuisclub steeds .sterker. De blauw-witte voorhoede snijdt als een mes dooi de Goirlese verdediging en slechts met kunst- en vliegwe-k houden zij hun doel schoon. Na 'n kwar tier moeten zij echter capituleren voor een keiharde schuiver van Piet Zijlmans, 3-1. Grimmig val len de gasten dan aan, het spel wordt enigszins harder, maar ze komen er niet door. De Vicloria- defensie klopt als een bus. Goirle mag een vrije trap nemen.op.de rand van het strafschopgebied. Resultaat: een kluwen van spelers vechtend om de bal, een trap in richting van het Goirle-doel en Rinus rent er door heen, doch zijn schot gaat naast. Om beurten komen de doelen nog in gevaar, maar om 2.15 uur heeft Victoria twee kostbare puntjes verdiend. Mooi zo, we gaan hoger op. JUNIORENKRING LANGSTRAAT. Uitslagen van 6 en 13 Dec. 1947 Afdeling 1 A Waspik 1—Desk 2 1 1 Uno Animo 1—Sprangseb. 1 9—0 Sprang 1-R.K.C. 2 7-1 Desk. 3—R.W.B. 2 5-0 W.S.C. 2Waspik 1 3-2 Desk 2—Uno Animo 1 0—1 R.K.C. 2-Vrijh. boys 1 2—2 R.W.B. 2Sprang 1 0-4 (gestaakt) Desk 3—Sprangse b. 1 11-0 Afdeling II A Waspik 2—Desk 4 2—3 Uno Animo 2—R.K.C. 4 6-0 R.W.B. 3—Sprang 2 0-4 R.K.C. 3—Wit-Zwart I 3-3 R.K.C. 3-Waspik 2 6-1 Uno Animo 2—Wit-Zwart 1 70 Sprang 2-R.W.B./3 3-1 R.K.C. 4Desk 4 1-1 Afdeling I B Baardwijk 1 -R.K.C. 1 3- -4 Heusden 1—R.W.B. L 1- -0 Desk 1—Haarsteeg 1 3-1 R.K.D.V.C. 1-Heusden 1- -1 R.W.B. 1—Baardwijk 1 2—2 R.K.C. 1—Desk I CL -1 Baardwijk 2—R.K.C. 6 7-0 R.K.C. 5—Baardwijk 3 3~ -2 W.S.C. 3Heusden 2 l—l W.S.C. 3—R.K.C. 6 9-1 Haarsteeg 2—R.K.C. 5 8-0 ZONDAGSDIENST 28 December 1947. Doktoren: Dr. P. J. A. Lenglet. Apotheek: Kerstdagen, Zondag 28 Dec. en 1 Jan. Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK. Donderdag 25 Dec. (Eerste Kerstdag) 10 uur: Ds. Knott- nerus, Breda. Zondag 28 Dec. om 10 uur: Ds. W. van Gelder, 's-Bosch. TONEELCONCOURS D.V.S.V. MADELEINE. Degenen die de twee eerste wedstrijd-uitvoeringen in de Gil denbond hebben gezien, zullen on getwijfeld nieuwsgierig zijn naar de prestaties van de Katholieke Culemborgse Toneelgroep, die mét het middeleeuwse spel „Madelei ne'' Zondag 28 December zal me dedingen naar de eerste prijs. Het stuk speelt ten tijde van de kruis tochten omstreeks 1200, een inte ressant tijdperk, in Noord-Frank rijk op een boerenhoeve. Waren de vorige stukken meer komisch, dit is een ernstig spel en is ge schreven door Th. v. Westing, die ook de regie in handen heeft. Wij twijfelen er niet aan of ve len zullen Zondagavond naar de Gildenbond gaan om te oordelen öf ook deze keus van D.V.S.V. gelukkig is geweest. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie, in dit blad. HARMONIE „ST. JAN". Muziek- en Toneeluitvoering. De harmonie St. Jan heeft te gen de a.s. feestdagen voor een paar mooie ontspanningsavonden gezorgd. Op 2e Kerstdag en Za terdagavond geeft zij n.l. een mu ziek- en toneeluitvoering, met een zeer gevarieerd en aantrekkelijk' programma. Na een vijftal goed gekozen muzieknummers komt de toneelafdelina der harmonie met een grote klucht voor het voet licht, getiteld: „Nicodemus en zijn schaduw", een blijspel in drie be drijven, dat het elders reusachtig „deed" en waarmee dit gezelschap dat over diverse uitnemende spe lers en speelsters beschikt, onge twijfeld ook veel succes zal oog sten. Gezien de grote populariteit en de vele donateurs die St. Jan heeft, verwachten wij beide avon den een zeer dr.uk bezoek. TOM POES KINDERTONEEL. Tom Poes behoort tot de meest aantrekkelijke figuren van de mo derne sprookjes. Maarten Toonder heeft hem met vaardige hand doen opduiken in kranten en tijdschrif ten, waar hij zijn wonderlijke avonturen beleeft, geholpen door zijn vrienden. Van het ene avon tuur valt Tom Poes in het andere en de kinderen volgen met span ning de gebeurtenissen. In samen werking met de schrijver hedft Ghris Hofland, de leider van het Haagse jeugdtoneel, een van deze avonturen bewerkt voor 't toneel. „Tom Poes en de betoverde spie gel" is een bont schouwspel ge worden van pratende dieren met zang en dans van elfen en ka bouters. Hier uit zich het streven naar 't echte kindertoneel, leuk, vlot, niet zwaarwichtig, geheel in gesteld op de geest van het kind. Chris Holland's jeugdtoneel heeft in geheel Nederland bekend heid verworven door zijn gaaf to neelwerk. Het is voor de jeugd 'n feest hun papieren helden nu eens „echt" voor zich te zien. Op 1 Januari a.s. geeft Chris Hofland's gezelschap een uitvoe ring in de Gildenbond. Het zal on getwijfeld voor de jeugd 'n pret tige Nieuwjaarsmiddag worden. De advertentie elders in dit blad geeft u nadere bijzonderheden om trent deze middag. IVO ROL voor Uw tanden P U R O L voor Uw handen DE WITTE NON. Wegens ziekte van een der spe lers kon de aangekondigde tweede voorstelling van. de Witte Non geen doorgang vinden. KERSTSTAL. Traditiegetrouw zorgt de K. J. M. V. ook dit jaar weer voor eén Kerststal. Stond hij vorig jaar heel bescheiden naast de pastorie, nu zal hij weer op het Raadhuisplein staan. Ook de uitvoering is geheel anders dan vorige jaren. Hulde aan de K. J. M. V. voor •dit mooie werk I DIOCESANE KATHOLIEKE GEZINSZORG. In de vergadering van het Alge meen bestuur van de Diocesane Katholieke Gezinszorg, die 18 De cember in Den Bosch werd gehou den, deelde de voorzitter, de heer Delen, burgemeester van Oss, me de, dat de Dioc. Gezinszorg na 14 maanden werken was uitgebreid tot 40 afdelingen, terwijl nog 20 plaatselijke afdelingen in oprich ting waren. Deze afdelingen had den thans ruim 300 opgeleide ge zinsverzorgsters in dienst; hieruit bleek, dat Noord-Brabant op het terrein van de Gezinszorg num mer één staat van alle provincies in Nederland. Bij de bestuursverkiezing deelde de heer Delen mede, dat hij zich niet meer aan de GezinSzorg kon geven zoals dit mooie werk dat waard was. In zijn plaats werd Drs. P. v. Loon uit Waalwijk als voorzitter gekozen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Catharina J. M. d. v. A. A. Wagemakers-Damen te Loonopzand Catharina C. M. d. v. C. Grootswagers-van dén Hout te Loonopzand Clemens M. J. z. v. P. A. van Woensel-v. d. Pluijm Bernardus M. M. z. v. L. M. de Jong-van Tuijl Cornelis A. z. v. J. A. v. Tuijl- Mutsaers Anna I. d. v. R. C. M. ter Berg-v. Schijndel Mari P. z. v. J. M. Maas-Meijers Antonia A. d. v. A. A. Braspen- ning-Verduijn Adrianus J. G. z. v. A. Gadellaa-v. Meeuwen. Huwelijks-Aangiften: N. A. Smits 38 j. te Rotterdam en E. Brouwer 32 j. te Waalwijk. Huwelijken: M. H. Sleenhoff 25 j. en O. B. van der Pennen 27 j. beiden te Waalwijk H. C. van Dongen 34 j. en H. C. v. Bijnen 30 j. beiden te Waalwijk. Overlijden: C. de Man 82 j. echtg. van' J. Pullens Th. J. van de Leur 73 j. echtg. van H. P. Span J. M. A; de Folter 56 j. echtg. van A. van de Wiel. Ingekomen personen» geen. LUXOR THEATER. Voor de filmliefhebbers heeft Luxor voor de Kerstdagen een mooi programma klaar. Woensdag 24 December en le en 2e Kerstdag presenteert dit the ater n.l. „De liefde van Marianne" (New Moon), met Nelson Eddy en Jeannette Mac Donald, twee oude bekenden. Het is het roman tisch verhaal van een rijk jong meisje en een graaf, die aan zijn dood ontsnapt door het slaven kleed aan te trekken. Hij neemt dienst op haar plantage, maar ont dekt zijnde, maakt hij met zijn ka meraden zich meester van 'n schip en wordt boekanier; later trouwt hij met de heldin en wordt in ere hersteld. Een pakkend avontuur vol muziek en romantiek. Zaterdag, Zondag en Maandag d.o.v. de reprise van „Mrs. Mini- ver". Goede wijn behoeft geen krans. Velen zullen er ongetwij feld zijn die hem nogmaals willen zien, anderen, die deze boeiende, ontroerende film nooit zagen, krij gen nu hun kans. Laten zij ze grij pen, ze zullen er nooit spijt van hebben. Mrs. Miniver is een van de beste Amerikaanse films dei- laatste jaren en wordt allerwegen door de pers zeer geprezen. MUSIS SACRUM. Ook Musis Sacrum biedt zijn bezoekers een mooi programma. Op de eerste plaats is daar de lang verwachte film van Hitch- cock „Rebecca naar het beken de en veel gelezen boek van Daphne du Maurier, die le en 2e Kerstdag en Zaterdag komt. Deze film, die een zeer gunstig onthaal vond in de landelijke en ook in de Engelse en Amerikaanse pers, toont ons twee acteurs van for maat, Laurence Olivier en Joan Fontaine. Een rijke man en een arm meis je houden oprecht van elkaar, maar hun geluk dreigt gestoord te worden door de sinistere aanwe zigheid van de vroegere meeste res, de eerste Mrs. de Winter. De ze onzichtbare hoofdfiguur met de fanatieke Mrs. Danvers, de huis houdster, geeft het verhaal iets lugubers, dat sterk afsteekt tegen het jonge geluk van Maxim de Winter en zijn tweede vrouw. Een film die door zijn volmaakt spel en zijn weergaloos knappe filmische kwaliteiten van de eer ste tot de laatste minuut boeit. International Lad^. Zondag en Maandag, is de geschiedenis van een detective, die een vrouw, een zangeres, verdacht van spionnage, tracht te ontmaskeren, haar inder daad ook ontmaskert, maar onder tussen verliefd op haar is gewor den. Zij komt tot de overtuiging dat het zijn plicht was haar te ar resteren, nadat zij hem eerst hel leven redde, dat zij voortaan aan zijn zijde zal leven. Een spannend oorlogsrelaas, dat zeer zeker ve len zal boeien. Vertrokken personen: E. Prove niers naar Loonopzand W. J. M. Olminkhof naar Eibergen M. J. W. Hoex naar Roermond M. C. van Velzen naar Delft J. P. J. van Lee naar Oss. SPRANG. Geref. Jeugdverenigingen. Door de Jongelingsver. Timo- theus en de Geref. Meisjesvereni- -ging Bidt en Werkt, werd j.l. Maandagavond in de Consistorie kamer der Geref. Kerk een gecom bineerde Kerstvergadering gehou den. Door de voorzitter der J.V. de heer N. Klaasse, werd een on derwerp behandeld over Kerstmis, waarin hij een tweetal punten, n.l. Kerstfeest is liefdefeest en Kerst feest is vredesfeest, op duidelijke wijze uiteenzette. Op deze inlei ding volgde een leerzame bespre king. Verder werden enkele zangnum mers ten beste gegeven en ver schillende kerstgedichten voorge dragen. Namens de kerkeraad werd het woord gevoerd door ou derling W. Mandemakers, die krachtig opwekte op de ingesla- 1 gen weg voort te gaan om de be ginselen van Kerk, Staat en Maat schappij te bestuderen. Ter afVisseling werden ver schillende tractaties rondgedeeld. Na een slotwoord door de voor zitter werd de goed geslaagde ver gadering gesloten. Fabrieksarbeiders. J.l. Zaterdagmiddag werd alhier een gecombineerde bestuursverga dering gehouden van de afdelin gen district Langstraat van de Ned. Chr. Fabrieks- en Trans portarbeidersbond, waarin de bondsbestuurder de heer C. Bras penning, de besprekingen over de nieuwe C.A.O. voor de schoenin dustrie besprak. Ongeval. Maandagavond omstreeks 6 uur reed de chauffeur van 'n vracht auto, komende uit de richting Til burg, door een tegenligger ver blind, in de bocht bij de Meerdijk op het fietspad tegen enkele wiel rijders in. De auto reed in de sloot, een fiets kwam onder de auto terecht en v/erd geheel ver nield. De wielrijders konden zich gelukkig redden, zodat geen per soonlijke ongelukken te betreuren zijn. CAPELLE. Rectificatie. De tijdens de spreekbeurt van de Zendingsdireclor, Ds. Batelaan uit Utrecht in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate van 'het werk van de Ger. Zen- dingsbond, heeft niet 11.—, zo als abusievelijk in ons vorig num mer vermeld was, doch het mooie bedrag van 114.— opgebracht. Kerkbestuur Loonsedijk. Naar wij vernemen zijn tot no tabel bij de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk herkozen de heren P. Geenen en W. Konings. Bevestiging ambtsdragers. Zowel te dezer plaatse als aan de Loonsedijk zullen de herbe noemde ouderlingen en diakenen tot hun ambt worden ingeleid en daarin bevestigd tijdens de gods dienstoefening op Nieuwjaarsdag. In de Ned. Herv. Kerk alhier hoopt daarbij voor te gaan Ds. A. Wisgerhof en in die aan de Loon sedijk Ds. A. Vroegindeweij uit Veenendaal. Voor de jongens in Indië. Ook de kerkeraad der Nederl. Herv. Gem. aan de Loonsedijk heeft het voornemen de jongens uit die gemeente, die hun militaire plichtën in Indië'of op zee vervul len, binnenkort met een pakket te verrassen. Voor deze pakketten- actie rekent zij op de medewer king van alle gemeentenaren. Te vens is het college van plan door briefwisseling het contact met de jongens te onderhouden. Zitplaatsenverhuring. De plaatsen, waarop de tegen woordige huurders geen prijs meer stellen, zullen in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk verhuurd worden op Oudejaarsdag des na middags twee uur. Te dezer plaat se zal de verhuring plaats hebben Maandag 29 dezer des morgens 10 uur. VLIJMEN. Bestuursvergadering Rozenjacht. Voor het groot nationaal con cours op 1, 2 en 3 Mei 1948 is 'n ere-comité aangezocht. Het comité bestaat uit de heren: N. v. Bok hoven, wethouder, H. de Laat, M. de Laat en C. de Gouw, die met het bestuur van Rozenjacht het concours regelen. Wie het con cours opent, zal nader worden 'be kend gemaakt. Jonge Middenstand. Op een gehouden vergadering werd de Jonge Middenstand weer opgericht. Het bestuur werd geko zen met als voorzitter de heer C. de Vaan. Tot adviseur werd uit genodigd de WelEerw. heer ka pelaan Hollenberg. K.A.B. afd. Vlijmen. De lezing op Vrijdagavond Was ondanks het slechte weer goed be zocht. Het was 'een leerzame avond. Het Knapenkoor luisterde de avond op. DONGEN. Juwelendiefstad. In cle nacht van Zondag op Maandag hebben door een raam in de keuken te openen enkele dieven zich toegang verschaft tot de juwelierszaak der firma v. d. Sluis aan de Hooge Ham te Dongen. O.a. zijn 250 gouden ringen meegenomen, alsmede alle zilverwerk, horloges en in re paratie zijnde artikelen, ter wijl zij bovendien de aanwe zige distributie-bescheiden meepikten. De gedupeerde firma was niet verzekerd. De schade wordt geschat op circa 20.000 gulden. V oetb;j li. Kolping S.D.W.! I—D.E.S. I, Zaterdag, P. Vloejaans. Scheids rechter Th. v. d. L| nden. D.E.S. 2W.S.Cj 2, Zondag 28 Dec. Aanvang 2.30', uur n.m. Lei der P. van Laarhof en. D.E.S. 3—R.K.T V.V. 3, Zon dag 28 Dec. Aanva,;ig 12 uur. Lei der H. de Nijs. Er komt spannijig in de 2de klasse. We mogen 'gerust zeggen, dat Desk I momejiteel de beste papieren heeft. De cijntmoeting van Zaterdag a.s. is er lene, die in de beslissing een hoog jp:pord zal me- despreken. Zoals Ejtsk de laatste wedstrijden speelde,! mogen we ge rust zeggen, dat de cj ïtmoeting van Zaterdag a.s. van r.l :t grootste be lang zal zijn. De ambitie die er heerst in het suppoiterskamp dcef veronderstellen, dat er in Helmond een Kaatsheuvelse (belangstelling zal zijn, die het niet (zal doen ont breken aan de mo gelijk nodige aanmoedigingen, omfpich te geven voor een besliste [overwinning, welke geheel Kaatsheuvel van de ze ontmoeting verw;Jj>~5f-r open spel met een vollirfuclen tot de laatste minuut breriat de punten mede naar Kaatshei ïyel. Weegbr De Weegbrug v<ii het pakhuis van de Boerenbond,!in Kaatsheu vel is dezer dagen in gebruik ge nomen. Hierdoor is de gemeente een toestel rijker geworden, waar van het gemis, vooijal in landbou werskringen reeds jlang gevoeld werd. De capaciteit van de weeg brug draagt tot 15.000 kilo, zodat practisch alle vrachten, welke op de verkeerswegen [vervoerd wor den kunnen gewogën worden. De weegbrug staat voor iedereen open. Pakhuis Boerenbond. Naast de weegjyug, die dezer dagen in gebruik denomen werd is tegelijkertijd een nieuw kantoor van de Boerenbonden gebruik ge nomen. Dat dit n geen overdadige i iedereen, die de aai bedrijf heeft zien wat het momenteel geven: De en passa der weegbrug aani betering is er ene grootste belang voc ling, die onder keu: steeds grotere omze Boerinnenl De R.K. Boerini een zeer druk bezo gadering bij gelege viering van haar Ruim 80 leden war werden door de voc Nouwens-V erboven waarbij zij euw kantoor eelde is, zal /ang van het itgroeien, tot moeten toe bij de bouw ibrachte ver- an het aller- deze instel- j beheer een gaat 'krijgen, md. :nbond hield ite ledenver heid van de >atroonsfeest. n present en zitster Mevr. verwelkomt, :ciaal woord ot de herstel sluitend de bekroonde dieren van deze drie opvolgende shows in vergelijking zal jureren. Er bestaat veel belangstelling voor deze be oordeling, die mogelijk een unicum in den lande zal zijn. Haghespelers. De Haghespelers komen op 2e Kerstdag weer eens in Euphonia en wel met het diep ontroerende toneelspel van de bekende schrij ver Dirk Janse „Als het Moeder hart spreekt". Zowel het gezel schap, als het werk garanderen grote belangstelling. Hondensport. Op Zondag 21 December '47 had de tweede gezamenlijke oefening plaats door de dres- seurs met hun honden van de combinatie „Waalwijk-Kaats heuvel" op het terrein „De M.A.S.T." nabij café v. Vught te Kaatsheuvel. Het programma werd zeer vlot afgewerkt en alle deel nemers, een 20-tal, waren over het verloop zeer tevre den. Er was dan ook een grote vooruitgang te constateren sedert de laatste gehouden gezamenlijke oefening op den Horst. De volgende gezamenlijke oefeningen zullen plaats vin den op Zondag 18 Januari '48 1 op het terrein van Honden sport, nabij café Steenbergen te Waalwijk. Ook dan zal het niet aan publieke belangstelling ont breken. Duiven-tentoonstelling. Tot onze spijt zijn wij niet in de gelegenheid de uitslag mede te delen van de keuring van de duivententoonstelling welke onder zeer grote be langstelling Zaterdag en Zon dag j.l. in café v. Heeswijk gehouden werd. Vier maal werd ons toegezegd dat ons de uitslagen zouden worden overgereikt, doch bij het in zenden van de copy waren ze nog niet in ons bezit. Agenda. Donderdag 25 Dec.: Apollo- Theater 4 u., 6.15 u. en 8.30 u. n.m. en Zaterdag 27 Dec.: 8 u. n.m. „Zoals de Ouden zongen". Toegang alle leeftijden. Vrijdag 26 Dec.: 8 uur n.m. Euphonia De Haghespelers: „Als 't Moederhart spreekt" Vrijdag 26 Dec. en Zaterdag 27 Dec.: 7.30 u. n.m. Kunst en Vermaak in de R.K. Gil denbond: „Liefde op de Boerderij" voor het R.K. Thuisfront. Zondag 28 Dec.: 6 u. en 8.30 uur n.m. en Dinsdag 30 Dec. 8 u. n.m.: Apollo-Theater „Cassablan- ca". Toegang 18 jaar. Maandag 29 Dec.: 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. Geslaagd. Op 18 Dec. slaagde te Eindho ven voor costumière Wilhelmien Akkermans. Zij ontving haar op leiding van mej. L. Beekmans, le rares Brusselse en Parijse coupe alhier. van welkom richtte de geestelijke adviseer, die zo lan ge tijd door ongesteldheid afwezig was geweest. De spreker van de bijeenkomst was de] Eerw. Pater van Berkel, die een zeer interes sante lezing hield over het onder werp „Boerendeugd en Boeren vreugd". Een afwisseling bracht 't gezellige cafécomplet, dat zich de dames heerlijk lieten smaken. Voor de aanschaffing van een eigen vaandel was eeji loterij van en georgani- slaagde. Een C. bestrijding itje op. malen sprak woord over waarna de kzegging ge- huishoudelijke artike seerd, die prachtig collecte voor de T.B. bracht een aardig cl Adviseur van Roe een propaqandistiscl Reddend Christendo vergadering onder di sloten werd. K.C.C. Zaterdag hield c'/e K.C.C. de uitgeschreven verqadjering, waarin beslist zou worden! over de te houden grote tentoonstelling. Thans werden de (data der ten toonstelling definitief vastgesteld, en wel op 18 en 25 Tanuari a.s. en 1 Febr., waarop keurmeester Klemans uit Tilburg ruim 1200 duiven zal te beoordelen krijgen, waarop op Zondag 8 Februari een buitenlandse keurmeester uit- Er zijn millioenen Nederlanders die weten, dat er op het ogenblik een grootscheepse landelijke cam pagne gehouden wordt, waaraan het plicht is mede te werken. Hon derdduizenden Nederlanders heb ben wel, door radio of pers, het een. en ander over het Amster damse Damplantsoen gehoord, dat aan het gehele Nederlandse volk wordt aangeboden, maar zij we ten niet precies wat deze symbo lische verkoop inhoudt. Zij heb ben wel horen verluiden dat men bij honderden plaatselijke comité's certificaten van één tot tweedui zend vierkante centimeters Neder landse grond kan kopen, zelfs vierkante meters, maar ja, wat be tekent dit nu eigenlijk allemaal. Wat bedoelt de actie? Wat wordt er met het geld gedaan? Er zijn toch twaalf millioen vierkante centimeters op dat Damplantsoen. Een vierkante centimeter kan men tegen vijftig cent bemachtigen. Dat betekent dus zes millioen gulden. Wat gaat er met een dergelijk groot bedrag gebeuren? Er zijn vele vragen die zich opdringen, omdat dit een actie is, waaraan geen enkele Nederlander, groot en klein, jong en oud, zich als deel nemer mag onttrekken. De cam pagne duurt tot 1 Februari a.s. en eenieder heeft ruimschoots tijd om zijn of haar vierkante centimeter bij te dragen. Ons volk heeft een dure plicht tegenover hen die vielen in de strijd om de vrijheid in de barre jaren 19401945. Het in die vijf jaren over ons gebrachte leed mo gen wij niet vergeten. In de na bije toekomst zal een reeks natio nale gedenktekens in verschillende delen van ons land de herinnering bewaren aan hen, die voor ons hun leven gaven. Het oprichten van gedenktekens die sober gehouden moeten wor den, mag niet nummer één zijn. Zij -die zich vrijwillig gaven in de strijd tegen de onderdrukker hebben er op vertrouwd dat voor hun naaste verwanten zou worden gezorgd op precies dezelfde wijze als zij het zelf gedaan zouden hebben. Ongeveer tweederde van de opbrengst van de te verwach ten zes millioen gulden komt aan de nagelaten betrekkingen van de slachtpffers van oorlog en bezet ting ten goede. De Nationale Mo numenten Commissie, die de actie in gang heeft gezet, werkt ten nauwste samen met de Verzor gingsstichtingen, waaro.:dcr de Stichting 1940—1945 en de Oor logsgravenstichting. Een juiste verdeling van de gelden zal ge schieden door een daartoe be noemde Commissie, waarin o.a. de president van de Nederlandse Bank en de voorzitter van de Al gemene Rekenkamer zitting heb ben. De Verzorgingsstichtingen en de Oorlogsgravenstichting hebben dus gelijkelijk belang bij het wel slagen van deze actie. Het Natio nale Monument zal in het hart van Nederland worden neergezet. Dat is het Damplantsoen te Am sterdam. Een bepaalde gemeente kan op dit centraal nationale ge denkteken geen aanspraak maken. Iedere stad, ieder dorp of gehucht heeft een bijdrage geleverd in de strijd en deel gehad aan de offers. Niemand zal ontkennen dat de Dam het centrum van Nederlands leven is. Daar pleegt het nationale hart, niet alleen dus van de Am sterdammer, maar van het gehele Nederlandse volk, zich uit te stor ten. Op 13 December j.l. hebben alle Commissarissen der Koningin in de provincies urnen in 'n voor lopige bewaarplaats bijgezet. De aard was genomen van plaatsen waar o.a. fusillë-ingen hadden plaats gevonden. H. M. Koningin Wilhelmina en het Prinselijk Paar waren hierbij tegenwoordig. De actie van de Nationale Mo numenten Commissie kan pas vol ledig geslaagd heten wanneer over enige tijd niemand in Nederland meer landgenoten kan aanwijzen, die, omdat hun natuurlijke verzor ger hun in oorlogstijd ontviel, ach terstaan bij degenen, wie deze smart bleef bespaard. Certificaten zijn bij plaatselijke comité's te verkrijgen. Zij kunnen ook besteld worden bij het Cen traal Bureau van de Nationale Monumenten Commissie' (Yossius- straat 27 te Amsterdam-Z.) Giro nummer 463.000. Het Duitse barbarendom heeft er voor gezorgd, dat duizenden van onze beste Nederlanders er niet meer zijn. Zij hebben vrou wen en kinderen, vaders en moe ders achtergelaten, die op hun steun waren aangewezen. Die mo gen niet aan hun lot worden over gelaten Hoe zeer het ons spijt, toch hebben wij voor de militairen in Indië die ons blad op kos ten van het abonnementen fonds ontvangen, een minder prettige tijding. Het abonne menten-fonds is uitgeput. Lang hebben we nog getracht het een beetje in leven te houden, maar nu is het ons ten enenmale onmogelijk ge worden het met wat „extra- voedsel" op de been te hou den. Dit is verbazend jam mer. Herhaaldelijk ontvangen wij nog brieven van jongens uit Indië, die het zo prettig vinden geregeld de Echo te ontvangen en die hem voor geen geld van de wereld zou den willen missen. Moeten wij velen van deze jongens nu teleur gaan stellen? Zouden onze lezers hun geen Kerstverrassing kunnen bereiden in de vorm van een verlengd abonnement op „De Echo"? Natuurlijk gaat het prach tige werk dat het R.K. Thuis front verricht met de toezen ding van de couranten ge woon door, maar velen heb ben gen thuisfront achter zich staan en lezen ook graag het nieuws uit hun plaats en hun omgeving, het nieuws van hun club, hun vereni ging. De familieleden kunnen nu eenmaal niet alles schrij ven, dus het enige middel om hen op de hoogte he houden is „De Echo van het Zuiden". Geef onze jongens deze ver rassing, stort Uw bijdrage in het abonnementenfonds; zo niet, dan zien wij ons genood zaakt de toezending per 1 Ja nuari 1948 stop te zetten. RETRAITEHUIS CENAKEL TILBURG. Retraite voor meisjes die streven naar hoger godsdienstig leven, in het Cenakcl te Tilburg, van 27—30 Januari a.s. 'n Retraite dus voor meisjes die „vooruit willen"; 'n retraite voor hen die met grote verlangens de toekomst in zien en die er zo graag iets moois van zouden ma ken; 'n retraite tenslotte voor al le die graag „willen", maar de moeilijkheid voelen van 't niet kunnen". Zo zijn er velen -laten die velen dan eens naar deze retraite komen; dan zullen zij zien en be grijpen dan zullen zij tevens de middelen vinden, om te midden van het alledaagse leven van iede- ren dag, dat ons met zijn vele mi- Seeries zo kan terneer drukken, te .bewaren en te verwezenlijken de grote idealen en de grote ver langens die bloeien in ieder meis- jeshart. ALS GE UW gelezen wilt hebben in alle plaatsen der Lang straat en Omgeving dan is een in „DEECH O" nood zakelijk, maar ook vol doende. Geeft ze dus tijdig op Aan Dpi. Sold. TONNY VAN1 VENROOY Legerno, 26.05.15.056 Staf 6e Inf. Brigade Veldpostkantoor M R D A N wordt EEN ZALIG KERSTFEEST en EEN GELUKKIG NIEUWJAAR toegewenst door zijn Ouders, Broers, Zusters en Tantes en Hanny. Dpi. Sld. H. v. d. MIERDEN in N. O 1. wordt EEN ZALIG KERSTFEEST en GELUKKIG NIEUWJAAR toegewenst door zijn Ouders, Broers, Zusters en Verloofde. BONNEN VOOR BROOD EN TABAK. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat voor de week van 28 December t/m 3 Januari a.s. de volgende bonnen zijn aangewezen voor het kopen van brood 079 Algemeen 2000 gram brood 074 Reserve 800 gram brood 078 Reserve 400 gram brood 579 Algemeen 800 gram brood 574 Reserve 400 gram brood Voor het tijdvak van 28 December t/m 10 Januari a.s. zijn voorts de bonnen „Tabak U 01" en „Tabak U 03" aangewezen voor het kopen van twee rantsoenen tabak of sigaretten. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op 24 December a.s. worden gebruikt. HERSTEL VAN HET KAASRANTSOEN KAN NOG NIET PLAATS HEBBEN. Toen einde September een aantal rantsoenen verlaagd moest worden, werd ook het kaasrantsoen gehalveerd. Aangezien door het grote aanbod van slachtvee de hoe veelheid vlees, die per week kon worden toegewezen, een belangrijke stijging vertoonde, woog deze verlaging niet al te zwaar. Bovendien werd in het vooruitzicht gesteld, dat wan neer de aanvoer van vlees zou afnemen en uitsluitend weer het normale basis-rantsoen zou wprden verstrekt, het kaasrantsoen verbeterd zou worden. Deze week is voor het eerst sedert maanden het vlees rantsoen niet hoger dan het vroegere basis-rantsoen van 200 gram per week. De melkpositie is echter dermate ongunstig, dat het voorgenomen herstel van het kaasrantsoen voorlopig moet worden uitgesteld. Langs dez- weg wens ik mijn ouders, broers en zusters, verloofde vrienden en kennissen EEN ZALIG KERSTFEEST en GELUKKIG NIEUWJAAR. Dpi. Sld. H. v. d. MIERDEN N. O. I. Hartelijk dank aan Mej. L. BEEK MANS. lerares in het Modevak Brusselse en Parijse coupe te Kaats- heuvd, voor de succesvolle op leiding die ik van haar ontving, waardoor ik mijn DIPLOMA COSTUMIÈRE op het examen te Eindhoven be haalde WILHELMIEN AKKERMANS DANKBhTUlGING, Hiermede betuigen wij onze har telijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij gelegenheid van ons huwelijk ondervonden. C. de Kloe A. de Kloe—Sleenhoff M. Sleenhoff C. Sleenhoff—v. d. Pennen Waalwijk, December 1947. De houders van een Spaarboekje worden verzocht dit zonder uitstel bij da kassier in te leveren, voor het bijschrijven van de rente. Adres Burea i van dit blad. bij bewaring van AARDAPPELEN door deze te be strooien met Meer gewicht en betere kwaliteit door remming der spruitvorming en beperking der zetmeelverliezen Verkoop zowel voor toepassing in het groot op landbouwbedrijven en opslagplaatsen, als in het klein voor huishoudelijk gebruik. Verkrijgbaar bij ZAADHANDELAREN en DROGISTERIJEN in strooibussen voldoende voor 1 mud 0.97 in strooibussen voldoende voor 2 mud 1.85 in cartons voldoende voor 10 mud 4.80 Eveneens bestaat er voor leerlingen in deze vakken gelegenheil te worden opgeleid volgens het leerlingenstelsel met diploma na de leertiid. Het is de bedoeling om bij voldoende deelname een speciale LEERSCHOOL in te richten, zoodat ook de th-.orensche opleiding wudt verzekerd Indien er voldoende belangstelling is, zal er een bus loopen 's morgens van Waalwijk en 's avonds terug. Aanmelding bij bovengenoemde werf. Adres bevragen bureau van dit blad. I

Echo van het Zuiden | 1947 | | pagina 6