De Echo van het Zuiden - W. S. um - PIET KLERKX - WAALWIJK JUTEDOEK OFFICIEELE BONNENLIJST. Bonkaarten KA, KB, KC 713 Bonkaarten KD, KE 713 Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. TE KOOP: Wagen-wieg Terra damesmantel J0S AKKERMANS - WASPIK WASPIK FiJOS, V. AITEN-W0LF5 EEN GELUKKIG 1948 Nieuwjaarswensen. Z.N. THEATER „MUSIS SACRUM" H. BOERS Waalwijk GROTESTRAAT 222 299-301 ZALIG NIEUWJAAR. Donderdag 1 Januari 1948 Nationale Oorlogs-Monumenten NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING voor het tijdvak van 4 t.m. 17 Januari 1948. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van 091 Melk 094 Melk 095 Melk 096 Vlees 097 Vlees 098 Boter 099 Boter 114 Algemeen 116 Algemeen 117 Algemeen 118 Algemeen 119 Algemeen 103 Reserve 106 Reserve 594 Melk ?>]/2 liter melk 6 liter melk 6]/2 liter melk 100 gram vlees 300 gram vlees 250 gram margarine of 200 gr. vet 250 gram margarine of 200 gr. vet 100 gr. kaas of 125 gr. korstl. kaas 1800 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 125 gram koffie (reeds aangewezen) 50 gram thee (reeds aangewezen) 800 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 400 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 10 liter melk 11 liter melk 100 gram vlees 250 gram boter of margarine of 200 gr. vet 125 gr. margarine of 100 gr. vet 400 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 200 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 400 gram brood (geldig t.m. 10 Jan. a.s.) 100 gram kaas of 125 gram korstl. kaas Bonkaarten MA, M3, MC. MD, MF, MG, MH 713, (bijz. arbeid, a.s. moeders, zieken): 595 Melk 596, 597 Vlees 598 Boter 599 Boter 616 Algemeen 617 Algemeen 618 Algemeen 603 Reserve 605 Reserve 1033 Brood 1038 Boter 1032 Margarine 1034 Kaas 1039 Eieren 1037 Melk 1031 Vlees 1036 Vlees Een rantsoen vermicelli e.d. bedraagt 300 gram vermicelli, macaroni, spaghetti, noedels, mie, maizena, aardappelmeel, geoxydeerd aardappelmeel, tarwezetnjeel, aard- appelsago, aardappeltapioca, puddingpoeder, custard, tarwegries of 400 gram vermicellisoep (d.i. droge soep, waarvan ten minste 75 uit vermicelli bestaat of de vermicellivorm heeft). Men doet verstandig door bovenstaande opgave uit te knippen en te bewaren. 800 gram brood 250 gram boter of> margarine of 200 gr. vet 250 gram margarine of 200 gr. vet 200 gram kaas of 250 gr. korstl. kaas 5 eieren 5 liter melk 300 gram vlees 200 gram vlees LOON-OP-ZAND. T oneeluit voering. Zondagavond werd in de grote zaal van „Concordia" een toneel uitvoering gegeven door de alhier zeer bekend staande toneelvereni ging „Groep v. Lieshout" uit St. Michielsgestel, die Zondagavond weer een stampvolle zaal heeft weten te boeien. Opgevoerd werd het prachtige toneelspel in 3 be drijven „Haat en liefde" onder re gie van L. van Lieshout. Wij kun nen geen enkele speler als uitblin ker betitelen, want ontegenzegge lijk blonk elke speler uit, zoals wij dat van de „Groep v. Lieshout" gewoon zijn. 't Was in één woord een genotvolle avond en iedereen ging weer zeer voldaan huis waarts. Barakwedstrijd. Het barakconcours dat gegeven wordt ten bate van het instrumen tenfonds door de Kon. Erk. Har monie „Concordia", is op de 2e Kerstdag onder grote belangstel ling geopend. Het concours duurt tot 10 Februari. Prachtige prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld, w.o. een herenrijwiel, croppon zoolleder en dames- en heren schoenen, terwijl tevens dagprij zen worden uitgeloofd. Auto-ongeval. Tijdens de Kerstdagen had een zoon van de lederfabrikant G. Ny- kamp alhier eeh onaangename ver rassing. Toen deze zijn priester broer aan de trein te Tilburg ging afhalen en nog even een Tilburg- se priester, welke eveneens met de trein arriveerde, naar huis wil de rijden, kwam hij in botsing met een stadsbus. De botsing was he vig, doch wonder boven wonder kwamen allen met de schrik vrij, alleen de priester uit Tilburg brak zijn pols. De B.B.A.-bus werd ta melijk licht beschadigd, terwijl de luxe wagen zware averij opliep. WASPIK. De Gemeentelijke Bouwcrediet - regeling. Zoals gezegd, komen wij waL uitgebreider terug op de voor de gemeente Waspik zo belangrijke regeling, die de raad' in zijn ver gadering van 17 December zon der hoofdelijke stemming goed keurde. De gemeentelijke regeling gaat uit van een rijksregeling, die de Minister van Openbare Werken en Wederopbouw bij besluit van 17 Januari 1947 heeft vastgesteld als „Financieringsregeling Wo ningbouw 1947". Deze regeling heeft dus ten doel de bevordering van de particuliere woningbouw en het verkrijgen van eigen bezit. Het komt er op neer dat het Rijk aan particuliere bouwers bijdra gen en/of voorschotten verleent. De bijdragen zijn tweesoortig 1. Een jaarlijkse bijdrage gedu rende 10—15 jaar ten bedrage van de niet-rendabele bouwkosten. De rente is vastgesteld op 4 2. Een bijdrage ineens, die niet terugbetaald hoeft te worden, ook tot het bedrag van de niet-renda- bele bouwkosten, opnieuw bere kend na 10—15 jaar. Het voorschot van het Rijk be draagt ten hoogste 15% van de stichtingskosten (de grondkosten plus bouwkosten). Dit wordt ver strekt voor 10 jaar, eventueel ver lengd tot 15 jaar, tegen een rente van 4% in beide gevallen. Wil een aspirant-bouwer ge bruik maken van deze Rijksrege ling, dan zal hij zelf over minstens 15% van de stichtingskosten moe ten beschikken. Met dat al be schikt hij dan nog maar over 30 van het benodigde geld. De ge meente heeft nu overwogen dat de bouwer niet gemakkelijk een crediet van de overblijvende 70 zal krijgen bij een particuliere geldschieter en het als haar taak gevoeld om in deze een handje te helpen. Zodoende hebben B. en W. bovengenoemde regeling ont worpen, die er in voorziet om de bouwer het kapitaal tot maximaal .70% van de stichtingskosten tc verschaffen. Deze grens geldt voor arbeiderswoningen (woningen zon der bedrijfsruimte)voor midden standswoningen geldt de grens van 65 omdat de bouwkosten ho ger zijn en het risico groter is. De leningen worden alleen ver leend met gelijktijdige toepassing van de Financieringsregeling. De uitkering ineens strekt tot gedeel telijke aflossing van de hoofdsom, de jaarlijkse bijdrage komt in min dering op de jaarlijkse aan de ge meente te betalen rente en aflos sing. Ook de gemeente verleent haar voorschotten voor 10 jaar met eventuele verlenging tot 15 jaar, terwijl de bouwer aan de gemeen te dezelfde rente betaalt als de gemeente aan haar geldschieters. De aflossing is vastgesteld op 2 per jaar. Wanneer de schuld na 10 resp. 15 jaar niet geheel afgelost kan worden uit de rijksuitkering ïn- Terwijl Terry en Berry te rugliepen naar het huis van hun Oom, bespraken ze het raadselachtige geval van het paard, dat met een windbuks werd beschoten. „Wij hebben onze bood schappen vergeten", zei Ber ry plotseling. „Stap maar gauw in, jon gens!" riep Oom Bear al van verre, „we gaan naar Daw son". Terry en Berry gingen ver heugd in het karretje zitten. De eland Wolk rende zo licht als een veertje en trok het karretje heuvel op en heuvel af. „Woei way", rie Oom Bear steeds en hij begon zelfs te zingen. Terry en Berry ver gaten hun onaangename ont moeting met de dierenbeulen bijna. „Wie woont er naast ons aan de rivier, Oom? vroeg Berry terloops. „Naast ons woont Jack Jo nes, de opzichter over het landgoed van Storsjo", ver telde hun Oom, „ik ken hem nog niet goed, maar een prettige indruk heeft hij eer lijk gezegd niet op mij ge maakt. En dat, terwijl wij de grootste weddenschap hebben afgesloten, die Dawsonooit heeft beleefdOom Bear bleef hoofdschuddend zitten neuriën, zodat Terry en Ber ry maar niet verder vroegen. eens, dan zal het restant schuld bedrag gedekt dienen te worden door een particuliere hypotheek of uit eigen middelen. Aan de hand van een concreet voorbeeld hebben B. en W. aan de Raad voorgerekend hoe de bei de regelingen toegepast kunnen worden, zodat de bouwer zijn huis na 10 of 15 jaar in volle vrije ei gendom kan bezitten. Zo zullen dan goed bekend staande personen, die ten minste 1 jaar in deze gemeente wonen en niet ouder zijn dan 50 jaar, van de Gemeentelijke Credietregeling ge bruik kunnen maken. Burgemeester Couwenberg zei in de Raad, bereid te zijn aan be langhebbenden uitgebreide inlich tingen te verschaffen. OPLOSSING KERSTKLOK- KRUISWOORDRAADSEL. Horizontaal: Verticaal: 2. Pen 1. Kerstmis 4. Korea 2. Poe 6. Est 3. Net 8. Ede 5. Oder 8. Are 7. Eros 11. De 8. E.d. 12. Oma 10. Er 13. Or 14. Au 15. Rij 16. IJl 17. M.S. 17. Me 19. Nut 18. N.O. 21. Lisse 20. Tel 24. Som 22. Ier 25. El 23. Sta 26. Ho 24. S.O.S. 27. Pol 27. P.P. 29. Praam 28. O.K. 32. Sta 28. Po 35. P.K. 30. Algemeen 36. Do 31. Ml 37. In 33. Tij- 38. IJs 34. As 46. K.C. 36. Doop 41. B.g.g. 38. Nood 42. Ot 40. Krul 44. Strop 43. Torn 45. Loods 44. Sr. 47. Up 46. S.M. 48. H.M.S. 48. Hel 51. O.l. 49. S.S.S. 50. Dr. 51. Os 52. Beest 54. Uk 53. Nu 55. Pas 55. P.s. 56. Pal 57." Les 58. Pil 58. K.P. 60. Pee 61. ï-a 61. Ir. 62. Al 63. L.o. 64. Ui 64. U.a. 65. En 66. N.n. 67. Kerstklok KORTE BERICHTEN. De Griekse regering hëeft de wet van 1929, die de com munistische partij buiten de wet stelt, opnieuw van kracht doen worden. Hetzelfde geldt voor de sympathiserende or ganisaties en de EAM. De wet is reeds door koning Paul ge tekend en werd gepubliceerd in de Staatscourant. Zij is van kracht geworden en maakt de doodstraf mogelijk in ernstige gevallen. ,Bij de sneeuwstormen die verschillende staten van Amerika hebben geteisterd, zijn minstens 55 mensen om het leven gekomen, de mees ten door te grote lichaams inspanning in de strijd tegen de elementen. Willem O'Dwy- er, de burgemeester van New York, heeft zijn vacantie in Californië onderbroken om 't opruimingswerk in zijn stad te leiden. Er wordt dag en nacht sneeuw geruimd. met matrasje zoo goed als nieuw, f20.— maat 42, prachtkwaliteit f25.— Te bevragen bureau dezes. Industrie en handel ruime korting. Voor bekleding, strozak ken, verpakking enz. Manufacturen Noodwinke! Hgtin een KINDERLEblKANlvan ZOMERSTRAAT 52 Tel. 3343 TILBURG maar in samenwerking met het bedrijf dat Uw brieven iypt of stencilt Laageinde 83 WAALWIJK Telefoon 211. GOBANG, 25-12-'47. West-Java N.O. Indië. Langs deze weg wil ik U allen, Familie, Vrienden, Ken nissen en Leden van 't Kath. Thuisfront van Loon op Zand een Zalig Kerstfeest en Ge lukkig Nieuwjaar toewensen. Dpi. Soldaat TH. J. A. TOORIANS 4-III Reg. Prinses Irene Aan familie, vrienden en bekenden wordt een Geluk kig en Voorspoedig 1948 toe gewenst door Wachtm. F. A. HOEBEN le Comp. Kon. Marech. Groep C. le. Inf. Brig. Leg.no. 300191 Div. 7 Dec. Soekaboemi N.O.I. P. BOUMAN C 106 Wijk en Aalburg wenst vrienden, bekenden en cliëntèle een Gelukkig en Voorspoedig 1948. MEUBELEN BEDDEN TAPIJTEN No. 1 OORLOGSMONUMENTEN. Alle ingezetenen van Waal wijk hebben een circulaire bezorgd gekregen betreffende de Stichting Oorlogs-Monu menten. Daarin wordt het doel dui delijk omschreven, n.l. het stichten le van een nationaal monument te Amsterdam, 2e het stichten van monumenten op plaatsen van nationale be tekenis, o.m. op de Grebbe- berg, in de Peel, te Ede (Z.) e.m.a. en 3e om met 't over blijvende geld de nagelaten betrekkingen der oorlogs slachtoffers te steunen. Dit doel spreekt voor zich zelf en het is eigenlijk niet nodig daarover veel te zeg gen. Overal in den lande be staat hiervoor grote belang stelling. H.M. de Koningin is beschermvrouwe, Prins Bern- hard ere-voorzitter. Geeste lijke, burgerlijke en militaire autoriteiten, organisaties van werkgevers, werknemers, landbouwers enz. gaven spon taan hun steun. Dat kan ook niet anders, waar het hier een zaak geldt van waarlijk nationale betekenis. Wij, alle Nederlanders, wil len de herinnering bewaren aan hen, die vielen in de strijd tegen de overweldiger, hetzij als soldaat, als verzets man of hoe dan ook. Wij zul len hun nagedachtenis eren, hun daden vastleggen ook voor het nageslacht in pas sende monumenten en op plaatsen, die een algemene betekenis in onze strijd heb ben verworven. Wij allen willen ook dat de nagelatenen van „deze onze beste mensen niet vergeten worden, maar dat ze geholpen en gesteund worden, waar en zoveel als het nodig is. Wij moeten be wijzen dat hun offers niet tevergeefs gebracht zijn en dat wij de zorg willen over nemen van hen,, die zij door hun daad, als weduwe en wees moesten achterlaten; dat is een ere-taak. Overal wordt dan ook actie gevoerd om deze nationale zaak te steunen, want daar voor is veel geld nodig. Ook de ingezetenen van Waalwijk worden in de gele genheid gesteld 't hunne bij te dragen voor deze grootse idee, dit werk van nationaal besef en niet minder van na tionale plicht. Al zal het niet nodig zijn, toch willen wij hier nog eens een krachtig beroep doen op alle ingezetenen om deze mooie plannen naar vermo gen te steunen. Waalwijk is altijd bereid geweest tot of feren, dat is voldoende be kend, maar ditmaal zal men, alleen om het doel, een mooie geste moeten maken en zorg dragen dat Waalwijk een fi guur slaat dat met ere gezien en genoemd mag worden. Onze burgemeester, de geestelijke autoriteiten, geven gaarne hun krachtige aanbe veling en laat dit nog te meer een aansporing zijn dat nie mand ontbreke, als straks de inschrijf bil jetten worden ge teld. Het is eenieder zo ge makkelijk mogelijk gemaakt; de circulaires zijn per post huis aan huis' bezorgd; ze zul len, natuurlijk met ieders gift naar vermogen, huis aan huis worden afgehaald. Ook Waalwijk heeft ten deze een ere-plicht te ver vullen. POSTERIJEN. Ingaande 12 Januari 1948 kun nen postpakketten worden ver zonden tot een maximum gewicht van 10 Kg. Het port der post pakketten zwaarder dan 5 kg. bedraag't fl. 1.De grootste toelaatbare afmeting bedraagt 100 cm., terwijl de som van de lengte en grootste omtrek, gemeten niet in de richting van de lengte, ten hoogste 200 cm. mag zijn. JAARVERGADERING VAN KATH. THUISFRONT AFD. WAALWIJK. Het plaatselijk bestuur van Kath. Thuisfront heeft reeds geruimen tijd een goede gelegenheid gezocht om in het openbaar verantwoor ding af te leggen over de bijeen gebrachte gelden en om geheel Waalwijk openlijk dank te zeg gen voor de talloze blijken van op recht medeleven, welke vanaf de oprichting van K. T. wekelijks zijn binnen gekomen. Daartoe is op 6 Jan. 1948 een openbare Jaarver gadering belegd in het Bondsge- bouw, waarop de jaarverslagen zullen worden voorgelezen. Hoofd aalmoezenier Goossens zal per soonlijk het woord komen voeren. Het gesproken woord zal op aan gename wijze worden onderbroken door een uitstekend filmprogram ma. De ouders der Waalwijkse mili tairen hebben tot deze jaarverga dering gratis toegang. Zij worden verzocht op Zondag 4 Jan. hun plaatskaarten te komen afhalen in het Bondsgebouw tussen 11 Yi1 uur. Ook alle andere belangstellen den zijn van harte welkom. Voor hen zijn op dezelfde plaats en tijd plaatskaarten beschikbaar af 1.-. In den middag zal een filmpro gramma worden gebracht voor de jeugd. WAALWIJK - AMSTERDAM Zoals er vele wegen leiden naar Rome, zo zijn er verschillende routes waarlangs men van hier uit de hoofdstad kan bereiken. De reis waarvoor thans in onze plaats met enige ophef reclame wordt gemaakt, gaat langs een route die wellicht weinigen heb ben gemaakt. Deze is ook niet de meest voor de hand liggende, daar zij niet rechtstreeks op liet doel afgaat. Toch is de reis hier bedoeld, zeker interessanter, ter wijl men toch daarmee in nor male tijd van het centrum van de Langstraat op den Dam of in de Kalverstraat kan komen. Voor de-' ze reis per trein, 2e klas, naar Eindhoven en vandaar per K.L. M.-vliegtuig naar Schiphol-Am- sterdam, maken de verkenners van de Andreas Zijlmans-groep reclame. Zij stelden deze reis, re tour en met diner in de hoofd stad. als prijs voor hun jubilt loterij. Ofschoon al zeer aantrekkelijk, is deze prijs niet de hoogste. Bij Speet op de Markt zijn thans ae prijzen gedeeltelijk tentoongesteld. Het is de moeite waard die te gaan zien. Wie zulk een collectie nuttige prijzen heeft gezien, zal het niet kwalijk nemen dat een verkenner hem ophoudt en nog maals een lot aanbiedt in de ko mende dagen. Hij zal zijn Kan» graag vergroten. De trekking van deze loterij zal plaats hebben voor of op 15 Ja nuari a.s. W.S.C.-SUPPORTERS- VERENIGING. Na de groots opgezette viering van het 40-jarig bestaan van W. S.C. met als kroon op het werk de prachtige revue ,,'t Is feest" en de schitterend geslaagde bonte avond in begin 1947, biedt deze actieve vereniging aan W.S.C. en supportersvereniging met intro- ducé's, aan junioren en aan de „Goal"-adverteerders met hunne echtgenoten wederom een avond aan. Op 5 Januari (niet 6 Jan., zoals oorspronkelijk vastgesteld), zal de amusements-afdeling van de W.S.C.-supporters een klucht j ten tonele brengen: „Je hebt 't 1 ofJe hebt 't niet". Gezien het succes van deze re- vue en ook van de bonte avond, j belooft 't weer iets moois te wor den. HET LEVEN VAN Dr. EHRLICH. Voor de leden van de Kunst kring draait Woensdag a.s. een zeer interessante film. Dc films, die door de Kunstkring naar Waalwijk worden gebracht, zijn steeds van een bijzonder gehalte en of wel door vorm of inhoud merkwaardig. We denken hierbij aan de reeds vertoonde films, b.v. de première van „Himlaspelet", „Het lied van de aarde", „Pareh, het lied van de rijst". Al deze films hadden iets, waardoor zij buiten de belangstelling van het grote publiek vielen. De film die nu wordt vertoond, geeft ons het leven te zien van een groot wer ker op medisch gebied, n.l. Dr. Ehrlicht. Deze medicus heeft vooral gewerkt op het gebied van het bloedonderzoek en de kanker. Maar zijn hoofdverdienste is ge legen in de verbetering die hij bracht in het lot van de syphilis- lijder. Hieraan dankt hij zijn we reldberoemdheid. De film over Dr. Paul Ehrlich onderscheidt zich van de vele an dere films over wetenschapsmen sen door de terughouding van de romantiek. Maar al te veel films die over dergelijke onderwerpen handelen, zoeken hun kracht en aantrekkingskracht op- het grote publiek door het leven van deze wetenschappelijke onderzoekers te romantiseren. Deze film doet dit niet, en stelt ons een zwoeger voor ogen die alleen bedacht is op het welzijn van de mensheid. In deze eerlijke weergave munt deze film uit boven de vele speelfilms, die week na week in onze theaters worden vertoond. Is deze film geen technisch of artistiek kunst werk van de eerste rang, het is 'n film die iedereen zal boeien. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Johannes H. M. z. v. J. H. v. Vliet-Pullens Hen drina B. P. M. d. v. W. Pullens van de Wiel Maria C. TI), d. v. C. P. van Etten-Kerremans Johanna A. M. d. v. C. J. Swinkels-Cales Johannes L. W. z. v. F. v. Osch-Couwenberg te Loonopzand Gerard us z. v. G. C. Roomer-Roomer Julius C. M. z. v. F. J. Klerkx-v. Hooij- donk Adriana F. W. d. v. W. C. Nieuwkoop-de Folter Fran- ciscus A. M. z. v. N. J. Dumou- lin-Trommelen Balthazar H. M. z. v. H. L. Korthout-Maas. Overlijden: Lucia G. Schapen donk wed. van P. Brekelmans 70 j. Petrus R. Schoemans wed;, van M. F. Baijens 81 j. Huw.-Aangiften: C. M. Schel len 29 j. te Loonopzand en H. E. Knoops 32 j. te Waalwijk. Huwelijken: P. J. Alessie 37 te Waalwijk en E. M. Bergmans 24 j. te Waalwijk. Ingekomen: M. J. Trimbach uit Beverwijk A. A. „van Strien uit Raamsdonk J. M. Nissink uit Tilburg H. Steenbeek uit Hengelo L. de Wit uit Dussen J. W. Havens .uit Eindhoven M. P. de Bont uit Tilburg. VertrokkenJ. A. _M. van Münster naar Ubbergen M. M. Triest naar Vogelwaarde. BIOSCOPEN. NIEUWJAAR-PROGRAMMA Musis Sacrum. Musis Sacrum begint het Nieuwe Jaar met „De Her tog van West-Point", een film van sport, muziek en roman tiek, die op Nieuwjaar en Vrijdag en Zaterdag draait. Hij verplaatst ons naar de bekende militaire opleidings school van de Ver. Staten, naar het woelige, kleurrijke leven van de jonge cadetten, wiens entrée daar nu niet bepaald een succes is. Door zijn grote sportkwaliteiten en zijn edelmoedig karakter weet hij aller sympathie te win nen, ook van Aa Porter, wel ke rol gespeeld wordt door Jöan Fontaine. Zondag en Dinsdag spelen Ronald Colman en Madeleine Carroll in „De Gevangene van Zenda", naar het boek van Anthony Hope. Het ver haal van een jonge man, die door zijn sprekende gelijke nis met de koning er toe komt diens plaats in te ner men, als deze door zijn te genstanders met vergif on schadelijk is gemaakt. Na vele verwikkelingen en avon turen, waarbij de jonge man verliefd wordt op de toekom stige bruid van de echte ko ning, welke liefde wederkerig is, slaagt hij er tenslotte in de rechtmatige toestand weer te herstellen. L u x o r. Luxor vertoont als eerste film van het Nieuwe Jaar de technicolor Barracuda, die de strijd verhaalt van een Hol landse zeekapitein tegen de Spaanse dwingeland. Als zijn schip in de grond wordt ge boord zet hij als piratenkapi- tein met zijn schip de Barra cuda de strijd voort. Op één van de Spaanse schepen treft hij Francisca, de dochter van de onderkoning van Mexico (Maureen O'Hara) aan en veel moet hij overwinnen en doorstaan voordat hij haar voorgoed bezit. Paul Henreid, Maureen O'Hara en Walter Slezak spelen de hoofdrollen in dit boeiende filmwerk. Van zeer hoogstaand gehal te is ook de Franse film „Le père tranquille" „de Kleine Man" met Frankrijks grootste karakterspeler Noël-Noël, het gezapige oude heertje, dat ogenschijnlijk een leven leidt zoals duizenden anderen, dat op gezette tijden zijn borrel tje drinkt en een naburig café, dat zijn bloemen ver zorgt en veel met zijn huis gezin op heeft. Doch 's nachts zien wij hem als de man van het verzet die aanslag op aan slag pleegt, de chef van de ondergrondse. Een spannend en opwin dend relaas van de kleine man, een mannetje als dui zenden, maar een voorbeeld voor millioenen. DRUNEN. Successen op het solisten-coucours te Kerkdriel. Op het op 28 Dec. in Kerkdriel gehouden nationaal solisten-con cours behaalden de volgende leden van de Kon. Erk. Harm, de Vol harding de volgende prijzen: P. Brok, clar. si b, La Pleu Do.z. Moillon, le pr. 2e afd. 80 pnt. Gebr. H. en W. v. d. Steen, Trompet-Trombone, Duo concert Caniver, afd. uitmuntendheid, le pr. 95 pnt. met lof der jury. M. A. Verhoeven, Alt Sax. Fantasie Origende Escudin, Ere- afd. le pr. 88 pnt. H. v. d. Steen, Trompet, Fan tasie Varü Su'z Malborogh; L. v. WeZel, J. Brok, Piston, M. Stip hout, Bariton, G. Elshout, Tuba, onder leiding van M. v. Huiten, Kwartet no. 3 James Brier, Ere- afd. le prijs 85 punten. M. v. Stiphout, Tuba, Concerto v. David, Superieure afd. le prijs, 82 pnt. W. v. d. Steen, Trombone, Concertstuck no. 7 v. Wilhelm Muhfeld, superieure afd. le prijs 84 pnuten. De Gebrs. v. d. Steen behaalden dien dag het hoogste aantal pun ten. Pianist was de heer J. Ver hoeven. Deze prachtige successen leggen weer getuigenis af, dat de Vol harding over prima geschoolde krachten beschikt. Postduivententoonstelling. Op de onderlinge tentoonstelling welke georganiseerd werd door de „Postduivenver. „De Vredesduif" op Zondag 28 Dec. werden de volgende prijzen behaald. Klasse Oude duivinnen 1300 km.: le en 4e pr. Chr. Klerkx, 2e C. Brok, 3e B. Klerkx, ZEV A. van Son, EV P. v. Son, EV P. Scherpenborg. Klasse Oude Doffers 1-300 km. le pr. P. v. Son, 2e A. v. Son, ZEV Gebr. Ravensteijn, EV P. v. Sambeek. Klasse Oude duivinnen 300 600 km.: le pr. F. v. Huiten, 2e L. v. Dommelen, 3e en EV J. Schapendonk-Pijnenborg Brok, 4e Gebr. v. Ravensteijn, ZEV J. van Hulten-v. d. Hoven. Klasse Oude doffers 300600 km.: le prijs Chr. Klerkx, 2e J. Schapendonk-Pijnenborg Brok, 3e H. Oosterwaal, 4e A. Robben, 5e G. v. Huiten, ZEV J. v. d. Veer, EV P. v. Son, EV A. v. Son, EV C. v. Ravensteijn. Klasse Oude duivinnen 600 800 km.: le pr. J. Schapendonk- Pijnenborg Brok, 2e G. Peldr-rs, ZEV F. v. Huiten, EV P. v. Son. Klasse Oude doffers 600SCO kms: le pr. B. Klerkx, 2e pr. ZEV J. Schapendonk-Pijnenborg Brok, 3e L. v. Dommelen, EV A. van Son, EV P. Sambeek, EV A. van Halder. Klasse Jonge duivinnen 1—150 km.: le pr. J. Schapendonk-Pij nenborg Brok, 2e A. van Son, 3e J. v. Hulten-v. d. Hoven, 4e P. v. Sambeek, ZEV Chr. Klerkx, EV C. Verheij, EV Gebr. Raven steijn. Klasse Jonge doffers 1-150 km.: le pr. G. v. d. Sanden, 2e P. van Sambeek, 3e B. Lommers, 4e A. v. Loon, 5e P. v. Bladel, ZEV Chr. Klerkx, EV J. v. d. Veer. Klasse Jonge duivinnen 150 250 km.: le pr. P. v. Son, 2e J. v. Hulten-v. d. Hoven, 3e G. van Huiten, 4e en 7e H. Oosterwaal, 5e P. v. Bladel, 6e en ZEV P. v Sambeek, EV J. Heeffer. Klasse Jonge doffers 150250 km.: le pr. G. v. Huiten, 2e J. Aarts, 3e en 4e Chr. Klerkx, 5e en ZEV J. Schapendonk-Pijnen borg Brok, 6e B. Klerkx, 7e en 10e Gebr. Ravensteijn, 8e G. v. d. Sanden, 9e P. Scherpenborg, EV Fr. v. Huiten. Late Jonge duivinnen: le pr. J. Schapendonk-Pijnenborg Brok, 2e en 3e G. Pelders, ZEV L. v. Dom melen, EV P. Pulles. Late Jonge doffers: le pr. H. Oosterwaal, 2e G. v. Huiten, 3e en ZEV P. Pulles, 4e C. Verheij, EV Gebr. Ravensteijn. Tevens werden de ereprijzen behaald voor schoonste duivin van de tentoonstelling door J. Scha pendonk Pijnenborg Brok en voor de schoonste doffer door Chr. Klerkx. Als keurmeesters fungeerden de heren A. Abelen en J. Abelen uit Tilburg. De vereniging kan terug zien op een zeer geslaagde tentoonstelling. Mogen de leden die aan deze tentoonstelling hebben medege werkt op de ingeslagen weg met het bestuur blijven doorgaan, dan zal het niet uitblijven of de ver eniging zal tegen elke andere ook kunnen bieden wat nodig is, ge zien het materiaal wat zij in deze twee jaren hebben weten te ver krijgen. ELSHOUT. Wederoprichting der Congregatie. Na lange tijd ter ziele te zijn geweest, worden er thans plan nen beraamd om de Jongenscon gregatie wederom nieuw leven in te blazen. Het bestuur, dat het laatste zitting had in deze congre I gatie. is bijeengeroepen. R.K.A.B. j Jaarvergadering van de R.K.A.B. op Vrijdagavond 2 Januari in de zaal van de Jongenscongregatie, j Een rijk programma staat tc wachten. Leden? Uw bestuur hoopt op een massale opkomst. I Houdt dus Vrijdagavond 2 Janu- I ari vrij en denk niet: ach, het gaat I zonder mij ook wel. Droevig sterfgeval. Terwijl met de Kerstdagen Mej. I M. Brok zich naar de kerk zou begeven, zakte zij op straat in el- I kaar. Men kon slechts de dood constateren. Mej. Brok was onge- huwd. Toneel vereniging. De toneelvereniging St. Johan nes Evangelist, die enige tijd gele den door een fusie der drie toneel verenigingen het levenslicht aan schouwde, heeft op een vergade ring die deze week gehouden is, haar laatste adem uitgeblazen. 49 leden waren bij deze toneelgroep aangesloten. Wat zou nu echter de oorzaak zijn, dat door deze le den geen toneelstuk geleerd is, dat met de Kerstdagen kon worden opgevoerd, maar juist voor Kerst mis de dood inging. Uitvoering. 2e Kerstdag en Zondag 28 De cember gaf de fanfare „Eendracht maakt macht" een uitvoering met

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 6