Boomen te koop VOETBAL Gemeente Waalwijk. GEVONDEN VERLOREN kochte zaal heeft deze avond kunnen genieten van een afwisse lend programma vol humor en tintelende geestigheid. Aan de reacties van het publiek te oor delen mogen we deze uitvoering als zeer geslaagd beschouwen. De diverse schetsen werden op verdienstelijke wijze ten tonele gebracht. Talrijke actuele vraag stukken werden op humoristische wijze behandeld. Ook vele inte ressante liedjes werden goed voor gedragen en begeleid door een charmante pianiste, welke zich ontpopte als een zangeres met kwaliteiten. De muziek werd ver zorgd door de „Biesbosch-Boijs", die het geheel muzikaal omlijst ten. Alles bij elkaar een zeer ge slaagde avond. Uno-Animo—Victoria. Zon dagmiddag toog Raamsdonk's eerste elftal, vergezeld van een schare supporters naar Loonop- zand, om hun krachten te meten met Uno-Animo. Beide elftallen hadden ongeveer evenveel verliespunten en alleen al daarom werd een spannend partijtje verwacht. En zoals de uitslag reeds toont, is het inder daad zo geworden. Van het be gin tot het einde was men in liet onzekere over de uitslag. Hoewel Raamsdonk's samen spel vooral in de eerste helft be ter was dan dat der thuisclub, was er toch geen sprake van een zijdigheid. Uno-Animo vulde dit technisch tekort aan met groter enthousiasme en vooral door snel heid. Ook hun verdediging, meestal uit drie man bestaande, maakte een solide indruk. Ook bij de gasten was middenlinie en ach terhoede goed op dreef. En daar achter stond een puik keepejtje. Wan Han vanmiddag weer heeft gepresteerd, grenst aan het won derbaarlijke. Het was een „leeuw in de goal". Na de aftrap zit er direct vaart in en het spel golft snel op en neer. Na circa een kwartier breekt Uno door en een kleine hapering in de Blauw-witte achterhoede wordt Victoria noodlottig. Een hard schot is het gevolg en Uno heeft de leiding. De gasten laten de moed er niet door zakken en langzamerhand komen ze in de meerderheid. Hun aanvallen wor den goed opgezet, maar het goede schot ontbreekt. Verschillende Ke ren moat de Loonse doelman in grijpen en met succes. Er is voor de gasten geen gaatje te vinden. De gastheren zitten intussen ook niet stil en hun snelle voorhoede geeft Broeders en van der Wes ten handen vol werk. Als er rust wordt gefloten heeft Uno een 1—0 voorsprong. Na de thee is Uno het eerst aan bod, maar weer komt Victoria aan de beurt. Na een 15 minuten besluit Blom een snelle ren met een vol treffer, 1 1. 'De rechtervleugel was vanmid dag veel beter dan anders. Nog 5 minuten is Raamsdonk in het offensief en Snijders probeert het in deze periode met enkele verre schoten. Een bewijs van de Raamsdonkse kracht vormen de drie schoten die in enkele minu ten tijds tegen de lat belandden. Dan is Raamsdonk blijkbaar uit gespeeld, want nu is het alles Uno wat- de klok slaat. Verscheidene malen boffen de Victoria-lui bij razend-snelle aanvallen der thuis club. Toch werkt Victoria zich weer los en zo blijft het tot net eindsignaal een enerverende par tij. Als het laatste fluitje klinkt, mogen beide ploegen tevreden zijn met deze puntenverdeling. Goed gewerkt, Blauw-witten, want in Loonopzand hebben we een lasti ge tegenstander een puntje afge snoept. Zondag a.s. winnen we weer, of niet? RAAMSDONKSVEER. Zang uitvoering. In de bovenzaal van hotel ,,De Witte Leeuw" had op 29 Dec. j.l. een zanguitvoering plaats. De Gem. Zangver. „Geer- truidenberg" uit Geertruiden'oerg gaf aldaar een Kerstconcert. Medewerking hieraan verleen den 't Mannenkoor Le Rossignol uit Breda, terwijl de Kerstdecla maties gehouden werden door Gré Konings. Het geheel stond onder de emi nente leiding van onze dorpsge noot dhr. Jan Nollen. Door de Gem. Zangver. werden eerst 4 liedéren ten gehore ge bracht, waarna een declamatie volgde door Gré Konings. Het mannenkoor gaf daarna 3 liede ren. De Gem. Zang ver. vervolg de het programma na de pauze met enkele Kerstmis songs, afge wisseld wederom met een decla matie. Deze avond, die op een bijzon der muzikaal peil Stond, werd be sloten door Le Rossignol met de Kerstcantate van Johan Win- nubst, een cantate voor koor, te nor- en bariton soli en kwartet De Gem. Zangver. met haar lei der, de heer Nollen, kan met wa re voldoening op deze avond te rugzien. Ook wij hopen dat zij spoedig wederom voor het voet licht moge verschijnen. GEERTRUIDENBERG. Bij de Stalen meubelen fabriek Galvani- tas alhier heeft (hebben) zich een of meerderen toegang weten te verschaffen en een rol Ieder (be kledingsleder) toegeëigend. De politie stelt een onderzoek in. Aan de Meisjesschool alhier zijn tot onderwijzeressen benoemd de dames J. C. A. Klaassen en Car. H. A. Posthumus. Op 15 Januari a.s. zal in de zaal van de heer B. Baars een cabaret-revue „Lach-vitamine" worden opgevoerd door 't Hank- sche cabaret, samengesteld dooi en onder leiding van de heer A. A. v. Velthoven uit Hank. DRUNEN. Kerstviering K.A.V. De Katholieke Arbeiders-Vrou- wen hielden Maandagavond hun jaarlijkse Kerstviering. De feest avond begon precies op het vast gestelde uur en allen waren aan wezig. Heel slim bekeken begon de avond niet met een openings woord, doch met thee plus gebak. Daarna pas kwam een heel kort en passend openingswoordje door de voorzitster. In bonte afwisse ling volgden hierna kerstliedjes, declamaties en kerstspelletjes on der leiding van Mej. Verdiessen. Tussen de bedrijfjes door presen teerden jonge dames fondants en bonbons. De aangekondigde spreekster was verhinderd te komen, wat eigenlijk maar goed was, daar de avond anders overbezet zou zijn geweest. Het was reeds half tien gepasseerd toen met de welvoor ziene koffietafel werd begonnen. De tafels waren keurig versierd, de broodjes dik belegd en suiker broodjes en tompoezen tot slot vormden een prachtig einde aan deze avond vol prettige eensge zindheid en Brabantse gulheid. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden od Donderdag 8 Januari 1948 te 7.30 uur (precies) ten gemeentehuize, Agenda: Opening. Vaststelling notu len vorige vergadering. 1. Ingekomen stukken: a. Besluit van Gedeouteerde Staten d.d. 8 October 1947, waar bij met ingang van 15 October 1947 de vergoeding voor de leden van de raad voor het bijwonen van raadsvergaderingen' wordt vastgesteld op 4.— en die voor het bijwonen van vergaderingen van raadscommissiën wordt be paald op 2.'— per bijgewoonde vergadering. b. Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 5 November 1947. houdende goedkeurinq van hp1 raadsbesluit van 15 October 194/ tot toewijzing van een drietal vrijgekomen percelen. c. Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 12 November 1947. houdende goedkeuring van he* raadsbesluit van 28 juli 1947 to1- verkoop van een strook grond aan de 's-Bossche Schroevengie- terij M. Lips. d. Besluit van Gedeputeerde Staten d.d. 29 October 1947. houdende goedkeurinq van het raadsbesluit van 28 Juli 1947 tot het aangaan van een kasqeldle- ning maximaal groot 250.000.— e. Mededeling van Buroemees- ter en Wethouders d.d. 3 Decem ber 1947, dat door hen een kas geldlening is aanoeqaan tot een bedrag van 200.000.—, zulks per 1 December 1947. f. Verslagen van het Verifica- j tiebureau van de in het 3e en 4"e kwartaal 1947 gehouden kasop j nemingen bij de gemeer.te-ontvan- ger en kassen ter secretarie. 2. Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeen- komst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten voor 't Ijaar 1948. 3. J3enoeming lid Burgerlijk Armbestuur (vacature A. P. v. d. Lokkant) De aanbeveling luidt: 1. L. Th. van Drunen 2. Adr. v. d. Wiel. 4. Periodieke aftreding van H. Maas als lid Commissie van Toe- zich Vakschool. De aanbeveling luidt: 1. H. Maas 2. P. Verhulst. 5. Aanbieding Gemeentereke ning 1946 (met rek. Burg. Arm- best.) 6. Aanbieding Gemeente-begro ting 1948 (met begr. Burg. Arm- best.) 7. Vaststelling regelen als be doeld in art. 4 der Woonruimte- wet 1947. 8. Vaststelling salaris-verorde ning met voorstel tot vaste aan stelling van 2 gemeente-arbeiders. 9. Voorstel om Burgemeester en Wethouders machtiging te verle nen over te gaan tot verkoop van een perceel grond aan J. Knippels te Drunen, zulks onder door hen te stellen nadere voorwaarden. HEUSDEN, Het plaatselijk co mité van de Nationale Monumen ten-Commissie voor Oorlogsge denktekens is haar actie begon nen. Bij de heren Vink, Ver schuur, Gijswijk, v. Laarhoven en v. Bladel zijn de certificaten voor aankoop grond a 50 ct. per vier kante centimeter verkrijgbaar. Moge elk^ rechtgeaard Heusde- naar de plicht die op hem rust ten volle verstaan. Op ons rust de plicht met kracht voort te zet ten het werk, dat door hen die vielen onder veel moeilijker om standigheden begonnen werd. Zij gaven hun leven, geven wij hen de eer die hen toekomt. In hotel Central werd de onderlinge competitie voortgezet der Damvereniging V. O. Ge speeld werd in groep I B. Klerks- A. de Rooij 0—2. Groep II Joh. de Graag—J. Klaren 1 1. Groep III C. Baaijens—G. Jonker 0—2. Groep IV W. v. Driel—Ad Nieuwkoop 2—0. Onder het motto Eendracht maakt macht kwamen de leden der drie Stierhoudersverenigingen tot de slotsom dat het beter zou zijn om gezamenlijk verder te wer ken, waartoe ook besloten werd, een en ander door bemiddeling van de Edelachtbare heer A. v. Delft, burgemeester van Heusden. De harmonie De Eendracht gaf haar jaarlijkse uitvoering met medewerking van de toneelvereni ging „De Rederijkers", onder lei ding van de heer W. Kuis. Het muzikale gedeelte onder leiding van W. v. Helvoirt, werd op bij zondere wijze uitgevoerd; de fout van vorige uitvoeringen werd niet herhaald, een fout die bestond in het spelen van te zware stuk ken. We kunnen niet anders dan hulde brengen aan directeur en leden voor hetgeen zij op deze avond geboden hebben. De Rederijkers voerden op het prachtige toneelspel „De Over hand", waarbij zij hebben laten zien, dat ook „die boeren" wat presteren kunnen als zij zich ge ven willen. Hulde voor het mooie spel. Net Kuis volgde de voetsporen, van haar vader in een komische voordracht. Het was weer echt iets van „Dan Kuis", vol van heerlijke humor, humor die de zaal in lachen deed uitbarsten endeed hunkeren naar een volgende keer. Dinsdag 6 Jan. zullen de R.K. Bouwvakarbeiders bijeen ko men in het St. Jozef-zaaltje. Als spreker hoopt op te treden dhr. Chr. de Gier, met het onderwerp „Risico". De arbeider de H., die zon der vergunning van patroon ver anderde zal 50 gulden boete heb ben te betalen en zijn nieuwe pa troon 100 gulden. J. G. v, d. S. en G. Th. v. d. S., gedetineerd, werden wegens diefstal veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf voorwaarde lijk en 500 gld. boete subs. 100 dagen hechtenis. Tijdens de wedstrijd Heus denGilze deed zich een incident voor, dat, hoewel 't niets met voetballen te maken heeft, zich langs de lijn afspeelde. De „he ren" v. D„ N. en C. kregen het plotseling op hun heupen en ros ten elkaar af. Eerst waren het D. en C. die elkaar aanpakten, maar de schoonzoon van D., N., vond dat hij een handje moest hel pen en schopte C. in het gelaat, waarop èn dokter en politie de zaak verder op moesten knappen. Vermoedelijk ligt er een politieke achtergrond achter deze vecht partij en zal dit zaakje voor de betrokkenen nog v/el een staartje krijgen. HAARSTEEG. Missie-avond. Vorige week vond alhier een Missie-avond plaats in café G. Kooien, gegeven door een twee tal Heren Norbertijnen van Hees- wijk. De ruime zaal was geheel gevuld met een aandachtig en dankbaar publiek. Na een korte inleiding door den ZeerEerw. Heer Bazelmans, oud-missionaris in 'Engels-Indië, werd eerst een amusante tekenfilm gedraaid, waarna een reeks prachtige licht beelden uit de betreffende missie en omgeving. Met een vlotte en humoristische causerie werd een en ander toegelicht. Ook een keur van Indische kunst- en gebruiks voorwerpen was aanwezig. In de pauze werd voor de Missie ge collecteerd. Met een missiefilm en fraaie natuuropnamen en jacht-ta- ferelen werd de leerzame en ge notvolle avond besloten, die niet naliet diepe indruk te maken op de aanwezigen omtrent het mooie maar moeilijke werk der missio narissen daarginds. Des middags was met eenzelfde succes een vertoning gegeven aan de leerlingen der beide scholen. Naaicursus. Op 't parochie huis alhier wordt thans een begin gemaakt met een naaicursus onder leiding van Mej. Vos uit Vught. Deze cursus, die opleidt tot diplo ma, zal verscheidene jaren duren. 30 Leerlingen meldden zich aan. In een grote behoefte wordt hier door voorzien. 9 VLIJMEN. Keurmeesters dui ven. Op de grote duiven-tentoon stelling te Best, inzendingen ruim 300 stuks, werden de heren H. de Laat en J. Oosterwaal alhier aan gezocht om als keurmeester te fungeren. Past op uw rijwiel. Toen 1ste Kerstdag Mej. Boelen Wolput haar rijwiel onbeheerd liet staan aan de R.K. Kerk, was dit verdwenen toen de kerkdienst uit was. De politie werd gewaar schuwd en stelde een onderzoek in. Toneelvereniging Volharding. Dinsdagavond kwam de Toneel vereniging Volharding in verga dering bijeen in café Oremans. Wegens vertrek van de regis seur Cor v. Engelen werd in zijn plaats gekozen M. van Vugt. Als voorzitter werd gekozen M. van Engelen. Na afloop ging men over tot de feestavond die gezellig ver liep. Voor de eerstvolgende uit voering werd gekozen: „Wat God verbonden heeft. Baldadigheid. Op Oudejaarsavond werd in de Prins Bernhardstraat bij verschil lende bewoners huisgehouden. Auto's, karren, te veel om op te noemen, werd medegenomen en bijeengebracht op het Kerkplein. De Z.E. heer Pastoor betreurde dit oude Germaanse gebruik. Toneelver. V. T. G. Op Zondag 25 Jan. zal V.T.G. de Verenigde Spelers een uitvoe ring geven in café Toonkunst bij J. Peijnenborg. Opgevoerd zal worden Marjatta Kerst. Als regisseur voor dit stuk is benoemd W. Rozen. Brand. Donderdag-Nieuwjaarsdag om streeks half één loeide de siréne. In de villa van de fam. G. Mom- mersteeg in de Meliestraat, was door een lek in de schoorsteen een begin van brand ontstaan. De brandweer die spoedig ter plaatse was, had weinig moeite het vuur te blussen en kon spoedig inruk ken. De politie was spoedig ter plaatse voor de regeling. De politie stelde 'n onderzoek in. Vergadering Diamanten feest. Vrijdag kwam de buurt bijeen in café L. Pj-insen. Nadat de voor zitter allen een gelukkig en voor spoedig nieuwjaar had toegewenst, werd het programma opgemaakt voor de feestdag op 13 Jan. 's Morgens reveille door twee hoornblazers. Om 10 uur de PI. H. Mis. Het diamanten paar zal vergezeld van garde d'honneur, bruidjes, groepen en bestuur enz. naar de kerk worden gebracht. Na afloop kerkdienst cadeaux aan bieden door de voorzitter van de buurt en gezamenlijk feestlied, ge zongen door de buurt. Om 2 uur bijeenkomst in café Prinsen voor de buurt voor geza menlijke rondgang met muziek. De harmonie en zangvereniging zullen 's avonds een serenade brengen. Daarna dansen voor de Duurt bij L. Prinsen. Vergadering Postduiven ver. „de Zwaluw". Zaterdagavond vergaderde bo vengenoemde vereniging in café B. Oremans. Om 7.30 opende de voorzitter deze druk bezochte ver gadering. Op de eerste plaats wenste hij allen en voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. Daarna werd de agenda vlot - afgewerkt; een nieuw lid werd met algemene stemmen aangenomen; enkele do nateurs werden werkend lid. Daarna werd het bestuur aan gevuld wegens bedanken van J. Akkermans als bestuurslid. Na tweemaal stemmen werd de heer G. Sluimers uit Heusden met gro te meerderheid gekozen. De ten toonstelling op Zaterdag en Zon dag 10 en 11 Januari had de volle belangstelling. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en tot aller bevrediging beantwoord. Het bestuur nam aantekening van de belangrijkste punten en zal van zijn kant alle medewerking geven. Als keurmeesters voor de ten toonstelling fungeren de heren Sparenburg, Utrecht en P. de Leeuw uit Eindhoven. Succes op Tentoonstelling 's-Bosch. Op de grote duivententoonstel- ling te 's-Hertogenbosch en Om streken behaalde de leden van de Postduivenvereniging de Zwaluw, alhier, de volgende prijzen: le en 2e prijs M. Liebregts, le J. Oos terwaal, 3e en 8e P. Vermeulen, 3e L. Alozerie, 4e, 5e, 5e P. Pul les, 4e J. Kivits, in de verschillen de vliegklassen. Een mooi succes. Solistenconcours Kerkdriel. Aan het solistenconcours te Kerkdriel namen vier leden van de Harmonie Concordia deel en behaalden een groot succes. J. Oremans behaalde een le pr. met lof, afd. Uitmuntendheid; A. Boom 2e prijs afd. Uitmuntend heid; Th. Vennings le prijs 2de afdeling; P. v. Heivoort 2e prijs 2de afdeling. Dit is het tweede succes in 14 dagen. NIEUW UIT KAATSHEUVEL «n keuze ing --De Kersttijd ermisvolk Gilden- Ie Kring- de Ghe- van An ti Kertnis- Gheonj dit ireikt. De rond de vreemd DE TOREN Een niet te verbeto deed de Culturele k Toren" met juist in d Gheon's meesterwerk „1 op Kerstmis" in de gre bondszaal zowel voor leden als niet-leden doe sellen van de Spelewej ton Sweers voor het voetlicht te brengen. De grote Fftnse kun stenaar met zijn rijke.! zuidelijke fantasie verstaat als cWn ander de kunst om de heiliges geheimen van onzen godsdienst o;^ een voor het publiek bevattelijke wijze te omweven met een rijkdom van vergelijking, die verra. ;send en imponerend is. Vooral volk op Kerstmis heeft op meesterlijke wijze L uitbundigheid, die dans kribbe, moge sommig? aandoen, maar het gebeurde in een volledig geloven, iij wezenlij ke vreugde gegroeid dejor en uit het voorafgaande spel, feodat ook de toeschouwer de preutsheid af legt en dezelfde vreugde voelt losslaan, zodat ook hij mecie danst, vervuld met del heerlijke bewogenheid, die in zijn leden 't dansgevoel, het oorspronkelijke en echte, opwekt. Het verrassende en gloedvolle spel van het kleine ensemble van „De Ghesellen van de Spelewei" met al zijn innigheden en verruk kingen, met al zijn trouwhartig heid en wijsheid, raakte diep tref fend hét hart van het belangstel lende publiek in zijn diepste en heiligste bezit: de vreugde in Christus, het doel van Gheon's meesterwerk. Wij zijn „De Toren" dankbaar voor wat zij ons bij deze derde avond van haar eerste levensjaar presenteerde. R. K. J. B. Voor de R.K.J.B. zal onderdag 8 Jan. de heer Poos v t Veghel komen spreken. Hij zal tëhandelen de teelt van gezond po tgoed op onze bedrijven. Verder jzal hij 't een en ander vertellen over het kweken van nieuwe rassin op ver schillend gebied en tc 'ens iets mededelen over het kv ekbedriif van 'de C.H.V., waarvi n hij ae Technische leider is. Vcjor deze leerzame a'ond wor den tevens alle belangstellende le den van de N.C.B. uitgipodigd. K.A.J.-agendaó Maandag 5 Jan. 7.3C!I uur Ka- jottersgroep patronaat K.A.J.-zaal. Dinsdag 6 Jan. 7.3 niersgroep K.A.J.-zaal. Woensdag jottersgroep K Donderdag jottersgroep. 7.30 uur Bestuursvergadering. 9 uur LeidersbijeenlJpnist Gil denbond. Maandag 12 Jan. 7.3'! uur ^■a" jottersgroep patronaat Eftrndijk en K.A.J.-zaal. K. J. M. V. Dinsdagavond organiseert de K.J.M.V. in de zaal varjden heer Joh. Smit een KerstvieVS- door de daartoe benoemde (ff>mmissie iirndijk en uur Pic- uur Ka- uur Ka- met veel zorg voorbereid. Wat de avond biedt is natuurlijk voor de leden een verrassing. Alleen mo gen we verklappen dat in het of ficieel gedeelte een kerstvertelling en een kerstvoordracht op het programma staan en in het offi- cieuse gedeelte een goed verzorg de koffietafel geen miskend deel van de viering zal uitmaken. Bel Canto's Jubileum. Deze week houdt de Zangver eniging Bel Canto een ledenver gadering, waarop de plannen voor de viering van het 20-jarig jubi leum nader zullen besproken wor den. Het ligt in de bedoeling om op Zaterdag 24 Januari a.s. een jubileumconcert te presenteren, waarvoor onderhandelingen lopen met het beroemde dubbelmannen- kwartet „Orpheus" uit Breda. Daaraan aansluitend zal op Zondag 25 Januari een jubileum bal gegeven worden, met in de daaropvolgende week een feest avond, voor de werkende leden. De j organisatie van het groot zangcpucours in de komende zo mer te geven neemt vaster vor men asn, zodat we mogen ver wachte! dat het 4e lustrum van Bel (Janto een feest zal worden, de naam van onze zangvereniging waardig. BILJARTSPORT. Vcfor de Hoofdklasse van het distri :l De Langstraat van de N. B.B. <peelde K.O.T. I in haar clubl xaal bij de heer Jan v. Dun tegen O.O.G. Waalwijk. De uit slag kan deze competitiewedstrijd cadr? 35/2 was: K.O.T. carb. brt. h.s. C. Soeterboek 200 11 104 J. v. d. Kaa 200 14 50 W. Kamp 150 16 41 P. Vloemans 150 20 37 Gemiddeld K.O ob.G. T. 11.47 carb. brt. h.s. Bloir 31 11 14 Vetfhagen 142 14 40 R oir. er 69 16 14 v. d. Gouw 86 20 18 Gemiddeld O.O.G. 5.44 Hoogste esrie K.O.T. C. Soeter- boek 104. Agenda. Maandag 5 Jan. 8 uur n.m. Rep. Harmonie Apollo. Dinsdag 6 Jan. 7.30 uur n.m. Rep. Rj.K. Par. kerkkoor 3t. Jans- school.' Dingdag 6 Jan. 7.30 uur n.m. Kerstviering K.J.M.V. zaal J. Smit Wofnsdag 7 Jan. 7.30 uur n.m. Rep. Öameskoor B. Canto, School. \y<|bensdag 7 Jan. 8 uur n.m. Apolilo Theater „The Lost Week end. Toegang 18 jaar. Woensdag 7 Jan. 7.30 uur n.m. Rep. Harm. Kon. Muz. Gez. Eu- phonia. Donderdag 8 Jan. 8 uur n.m. Apollo Theater „The lost Week end". Toegang 18 jaar. Donderdag 8 Jan. 8 uur n.m. Ledenvergadering Bel Canto, zaal v. Dun. Donderdag 8 Jan. 9 uur n.m. Rep. Mannenkoor Bel Canto, zaal v. Dun. Donderdag 8 Jan. 8 uur n.m. Verg. R.K.J.B. R.K. Gildenbond. Spreker de heer Poos uit Veghel. PORT. STANDENLIJST VLIJMEN- BILJART-COMPETITIE -NIEUWKUIK. GROEP A. Gesp. Gew. Carb. h.s. pnt. Poedelvrees I 9 8 4240 58 16 Nooit Volleerd I 8 7 4222 31 14 Geen Verschil 8 5 3514 21 10 Oefening en Vermaak 8 2 2916 17 4 Oefening baart Kunst 8 2 2899 22 4 Ons Genoegen 9 1 3052 21 2 GROEP B. Geen Verschil II 8 7 2584. 23 14 Nooit Volleerd II 8 7 3010 19 14 Poedelvrees II 7 6 1974 17 12 Oefening baart Kunst II 8 3 15 77 15 6 Ons Genoegen II 6 2 1443 13 4 Oefening en Vermaak II 6 2 1115 11 4 Poedelvrees III 7 1 1471 18 2 Ons Genoegen III 6 993 16 0 van Zond' 3»L District Spechte:1 af?- Uitslagen van le Klas, JulianaDe Spechtei Sitt. BoysLonga EindhovenHelmond! TSCBaronie DNL BWMaurits le Klas. District BrabantiaSp. Emm; Helmondia—VVV NACBleijerheide LimburgiaMVV NOADVlissingen 2e Klasse B. RKTVV—Zwaluw VF| TOP—Kolping SDW MuloWilhelmina SchijndelRAC 3e Klasse B. St. Mich. Gest.—Zalt SCB—UDI OJCOisterwijk ODCVlijm. Boys 3e Klasse C. RWBWSC HieronymusSarto DongenSCO 24 TaxandriaKorvel 52 4e Klasse D. Veerse BoysRKFSV 30 VelocitasRKDVC 1—3 WaspikWere Di 22 KeusdenGilze 12 Uno AnimoRaamsdonk 11 R.W.B.—W.S.C. 0—5. De uitslag van deze wed strijd zou doen vermoeden dat de thuisclub WSC in een zou hebben aangetrof- een kampioen waardig, ele toeschouwers, die derby hebben gezien, er zeer zeker anders enken. De gasten waren isch de jongens uit Be- een stuk voor, maar ieer doelman Snels, die ize wedstrijd totaal „uit" was, gin zijn gewone vorm had gespeeld, zou de uitslag stel lig niet groter dan 10, mis schien 20 zijn geweest. Dit t van onze doelman be- le de overige spelers zulk een gevoelige, morele klap, dat zij er behoudens de eerste 25 minuten, maar wei nig van de wedstrijd tërecht brachten. De thuisclub die met een invaller voor P. Molegraaf in het veld verscheen, pakte de zaken direct na het begin reeds goed aan en zat her haaldelijk voor het doel der gasten. WSC had in deze pe riode dan ook slechts weinig in .te brengen en enkele har de schoten wist doelman Adelberg slechts met veel moeite te keren. Dit over wicht van RWB duurde on geveer 25 minuten. Hierna kwamen de bezoekers aan bod en ondernamen enkele aanvallen. Uit één dezer ont stond een corner welke hoog voor doel werd geplaatst; doelman Snels, die zwaar werd gehinderd, stompte mis en de bal verdween in het doel, 0—1. Direct na de rust beging doelman Snels weer een fout en het was 02. Deze tegen slag werd de nederlaag voor RWB, want hierna zakte het spelpeil nog meer. Ook WSC, dat. zich met deze „goedkope" voorsprong veilig waande, gaf weinig fraais ten beste. Dank zij het slechte spel van Snels slaagde zij er echter in haar voorsprong tot 04 te ver groten. De sporadische aan vallen van de thuisclub had den tegen de stugge verdedi ging van WSC weinig kans, daar zij te simpel van opzet waren. Even voor het einde was het Kools van de gast heren die met een hard schot de enigste goede goal van deze wedstrijd scoorde en hiermede de stand op 05 bracht, met welke stand het einde kwam. V.V. „VR1JHOEV. BOYS". Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de voor competitie voor de K.N.V.B. be ker voor het Zaterdagmiddag voetbal, waaraan door ongeveer 250 verenigingen wordt deelgeno men. Onze vereniging is ingedeeld met de volgende twee verenigin gen: Good Luck en J.P.S. uit Til burg. De volgende wedstrijden zijn vastgesteld: lste dag: Good LuckJ.P.S. 2de dag: J.P.S.Vrijh. Boys. 3de dag: Vrijh. BoysGood L. Door het afd.-bestuur zal nader worden bekend gemaakt wanneer bovenstaande wedstrijden plaats vinden. De vereniging welke het meeste aantal punten behaald uit deze voor-competitie promoveert naar de eerste bekerronde, welke volgens het bekende afvalsysteem zal worden gespeeld. Geel-Zwarten, veel succes in deze voorronde. Alleen als wij spelen met de bezieling om te win nen en volhouden tot de laatste minuten, zal onze vereniging de bovenste plaats waardig zijn. Succes zal dan zeker niet uit blijven. KORFBALVER. „VRIJHOEVE" Er zijn reeds enkele maanden verlopen sedert het nemen van het initiatief om te komen tot oprich ting ener korbalvereniging. De initiatiefnemers hebben eer van hun werk gehad, want niet min der dan ongeveer vijftig dames en heren telt deze vereniging tot le den. Men is reeds begonnen met trainen in het gebouw van de Chr. Volksbond, die zo welwil lend waren het hiervoor een avond in de week af te staan. De leiding berust bij dhr. Waverijn, die ja ren lang het spel beoefende en ook vele korbalwedstrijden heeft geleid. Wij wensen deze vereniging met haar bekwame leider dan ook alle succes toe, en zien met belang stelling de eerste wedstrijd, die zeer waarschijnlijk in 't voorjaar zal plaats vinden, tegemoet. Dames en Heren, gij die nog geen sport beoefent, ziet niet lan ger toe, wordt lid van deze ver eniging en meldt LI daarom aan bij een der bestuursleden. In de zomermaanden wordt hiervoor geen gelegenheid qeqeven. HEUSDEN. Heusden—Gilze. De wed strijd HeusdenGilze is voor H. slecht afgelopen, daar Gilze met de overwinning ging strijken. Het liet zich aanzien dat Heusden zou overwinnen, daar zij een mooie opening maakte door direct te doelpunten hetwelk echter door de scheidsrechter geannuleerd werd wegens hands» Even later onder ging het tweede doelpunt eenzelf de lot, nu wegens hinderen van de keeper. Nu was de beurt aan Gilze, die er 1—0 van maakte, een doelpunt dat verdiend was, want zij deden ook hun best, maar hadden meer geluk. Na de rust maakte Heusden gelijk en een ogenblik scheen het of daarmede het einde zou komen, maar Gilze kreeg nog een penalty toegewe zen, welke zij inschoot, zodat het 2—1 werd voor Gilze, een uit slag die wel geaccepteerd moet worden maar geenszins rechtvaar dig genoemd kon worden, daar er onder betere leiding minstens een gelijk spel voor Heusden ingeze ten had. Of het nu kwam door de spanning waarin de supporters van Heusden reeds dagen lang leefden, want deze wedstrijd was de wedstrijd waarop reeds lang tevoren gevlast was omdat hij zou beslissen over de eerste plaats, of door de reeds aange duide slechte leiding van de scheidsrechter, er heerste in het Heusden-kamp een „laat maar ko men" stemming en meerdere sup porters stonden met gebalde vuist langs de lijn om de spelers van Gilze eens duidelijk te maken dat de nederlaag niet genomen werd. Het slot van 't lied laat zich ra den. Enkele belhamels vielen de Gilzenaars aan op een wijze die ons deed herinneren aan de tijd toen er ook knokploegen rond daasden, maar in een zwart hemd, Toen draaiden wij ons hoofd om als wij zulke tegenkwamen en mochten niets zeggen. Nu echter moet er geprotesteerd worden te gen deze practijken, ook al zou het spel verloren zijn op een wij ze die niet door de beugel kon, dan nog moet men zich neerleg gen bij de uitspraak van de scheidsrechter. Voor Heusden is het geen reclame, de tijd dat er tijdens elke wedstrijd politie op het terrein aanwezig was, moet niet meer terugkomen. Dan liever de personen die de aanstokers zijn van dergelijke toestanden de toe gang tot de wedstrijdèh gewei gerd, maar geen gescherm met leuzen van „ik krijg je wel" of „ik zal je het teken van Heusden op je smgeven". Het geheel getuigde van weinig sportiviteit en zal Heusden meer schade dan goed brengen. VLIJMEN. Vlijmen 2—Nieuwkuik 14. Om 2 uur stellen beide elftailen zich op en Nieuwkuik is het eerst in de aanval. De verdediging van Vlijmen maakt een zwakke indruk en helpt Nieuwkuik mede aan 't eerste doelpunt, 0—1. Er wordt slecht geplaatst, vooral van de zijde van Vlijmen en Nieuwkuik werkt zich los en heeft succes, maakt spoedig 2—0. Vlijmen 1—2. Maar lang hebben zij naar geen pleizier van, want nummer 3 ligt in het net, waarmede de rust aanbreekt. Na de rust, met wind mede, is Nieuwkuik veel sterker en het duurt lang eer de het 4e doelpunt en Vlijmen pro- half uur na rust komt onverwacht voorsprong vergroot wordt. Een beert het spel nog te verplaatsen, maar het lukt niet en Nieuwkuik wint met 1—4. De leiding was goed. Vlijmen 3 liet verstek gaan tegen Malis kamp. O.D.C. Boxtel—Vlijmense Boys 6—1. Zondag ging Vlijmen, vergezeld van een groot aantal supporters, naar Boxtel. Beide elftallen laten goed spel zien. O.D.C. gooit het spel iets meer open, maar voor het doel ont breekt het juiste schot. Vlijmen met enkele invallers raakt wat in gespeeld, maar de verdediging van Boxtel kan de aanvallen doorstaan. Langzaam komt Box tel met enkele aanvallen opzetten en forceert enkele corners die niets opleveren. Als een ieder denkt dat Boxtel zal doelpunten, redt de doelman van Vlijmen schitterend. Onder grote span ning komt de rust, 0—0. Na de rust een heel ander spel. O.D.C. pakt van het begin af aan en nu lukt alles; met afgeme ten passen wordt de verdediging van Vlijmen overrompeld en /vrij spoedig nemen zij de leiding. Vlijmen probeert om den druk te doorstaan en het spel te ver plaatsen, maar het lukt niet. O.D.C. verplaatst het spel meei naar links en de invaller kan het tempo niet houden. Geleidelijk vergroot O.D.C. de voorsprong Vlijmen werkt zich even los en maakte een tegenpunt, maar lang hebben zij daar geen pleizier van O.D.C. neemt het spel weer over en nummer 4 ligt in het net. Dan brengt een corner die goed geno men wordt, nummer 5. Tegen 't einde nog een mooie aanval van Boxtel en de stand is 6—1. Boxtel won verdiend, maar geflatteerd. De leiding was goed. DAM-NIEUWS. Zaterdag j.l. speelde WDV tegen EGD te St. Michiels- Gestel en wist deze laatste wedstrijd van deze competi tie met 137 te winnen. Hier volgen de persoonlijke uitslagen; A. v. d. Hout-A. Schilders 0-2 J. v. d. Hout-Fr. v. Munster 1-1 L. v. Berkel-A. Moonen 1-1 J. v. d. Sanden-J. Lan- gewerf 0-2 H. v. d. Bruggen- A. Hollemans 1-1 G. v. d. Hout-W. van Pruijssen 1-1 W. Gerrits-Ph. Hollemans 2-0 A. Weijts-W. Doremans 0-2 G. Westerlaken- A. Pijnenburg 1-1 P. v. Bruggen-A. Leijten 0-2 Ook de onderlinge wedstrij den werden voortgezet met de navolgende resultaten: Fr. v. Munster-A. Moonen 1-1 W. v. Pruijssen- P. Heuveling 0-2 J. Langewerf- W. Dooremans 1-1 M. Mens-A. Schilders 0-2 A. Moonen-N. Nijholt 2-0 M. Mens-J. Lange werf 1-1 MR. H. J. M. LOEFF 25 JAAR BURGEMEESTER. Op Nieuwjaarsdag herdacht de burgemeester van 's-Her- togenbosch, mr. H. J. M. Loeff, het feit dat hij vóór 25 jaar werd benoemd tot burgemeester van de gemeen te Drunen. INTERIM-REGERING IN INDIë. Door de vertegenwoordi gers van Oost-Indonesië, Oost Borneo, Groot-Dajak, West- Borneo, Banka, Riouw, Oost- Sumatra, het comité Istimewa West-Sumatra, het comité van voorbereiding Negara West- Java, Madoera en het K.I.S., wordt met de meeste aan drang in overweging gegeven om onverwijld stappen te nemen tot: 1. De instelling van een in terim-regering ter voorberei ding van de tot standkoming van souvereine Verenigde Staten van Indonesië. 2. De regeling van mede zeggenschap van de interim regering in het gebruik van de strijdkrachten die in Indo nesië aanwezig zijn als ge- zagsapparaat ter verzekering van de binnenlandse veilig heid. 3. Herziening van de Neder landse grondwet. Een afschrift van deze reso lutie zal worden aangeboden aan de Ned.-Indische regering de Commissie van goede dien sten, de Republikeinse rege ring te Djokja en het Neder landse parlement. KORTE BERICHTEN. De prijs van zachte houtsoor ten dénnen en vuren is met 15 per M£ verlaagd. Met ingang van gisteren kan men weer werkklering collectief aanvragen. Een autobus werd bij Den Helder door een trein ge grepen; er waren 3 doden en 3 zwaargewonden. In New-York heerst zeer strenge vorst: er waren in 24 uur meer dan 100 doden. Zilveren guldens en rijksdaalders zullen waar schijnlijk weer worden aan gemaakt. Kwartjes en dub beltjes worden van nikkel. Bonvrij eten kan m restaurants nog wel, zal er naar versobering menu's moeten worde streefd. ELSHOUT. Jaarvergad der R.K. Arbeidersbeweging i Jongenspatronaat te Elshout Vrijdag 2 Januari. Door afwezigheid van de Voor zitter opent de heer J. de Kruif de vergadering. Hij spreekt zija voldoening uit, dat ondanks het slechte weer nog vele leden ter vergadering aanwezig zijn. Na voorlezing en goedkeuring der notulen wordt overgegaan tot het jaarverslag. Het gunstigste van alles is wel, dat ons ledental nog steeds groeiende is. Voorts kwam hierin tot uitdrukking het aangaan der fusie der Toneelver eniging, welke toen de naam kreeg van St. Joh. Evangelist en welke na een zo kortstondig be staan ter ziele ging. Een verheu gend feit echter bood ons de me dedeling dat weer een oprichtings vergadering was gehouden om wederom te komen tot oprichting van onze oude toneelvereniging. Het wel schamele getal van 6 leden gaf zich op. Dit is niet veel, maar 't begin was er. Aan het einde der vergadering zou blijken dat het getal uitgroeide tot 17 le den. Een goede aanwinst dus. Uit het finantieel jaarverslag van de heer W. Kivit, penning meester, bleek, dat de kas sloot met een voordeling saldo. De heer J. de Kruif dankte se cretaris en penningmeester voor hun keurige verslagen. De bestuursverkiezing bracht geen verandering. De aftredende leden J. v. Gurp en C. J. Siegers hadden zich beschikbaar gesteld voor herverkiezing. Zij werdeu herkozen. Hierna kwam aan de orde: aan besteding contributie ophalen. Er waren 5 inschrijvingen, waarvan J. v. Gurp de laagste was met 1 cent verschil op Leo van Dom melen. Van Gurp gaf echter aan L. v. Dommelen de gelegenheid om de contributie te innen; deze nam het in dankbaarheid aan voor de som van 100.per jaar tot 1 Januari 1949. De heer van der Wiel werd gekozen als lid der kascommissie. Voor een reiskas bleek niet veel animo te bestaan. Voor een feestavond bestond grote belang stelling. Deze wordt gehouden op 31 Januari. Deze zal door 't be stuur worden georganiseerd. Voorts kwam ter sprake de to neelvereniging op te voeren tot een groter ledental.. Ondanks dat er harde woorden vielen, die soms onaangenaam aandeden, kwamen toch meerdere personen zich opgeven als lid voor het to neel. Toegezegd werd om op 31 Jan., -wanneer de feestavond ge houden wordt, voor het eerst door onze eigen jongens en eigen to neelgroep deze avond te doen verzorgen. Vastgesteld werd om direct stukken aan te vragen en elke Woensdagavond te repeteren om half acht. 88 linden, sta inde Mr. van Coothstraat, omtrek op borsthoogte gem. 110 cm. bruikbare stamlengte pl.m. 4 m. (door koper te rooien.) 21 platanen, staande Burg. v. d. Klokkenfaan, omtrek op borst hoogte gem. 120 cm. bruikbare stamlengte pl.m. 7 m. (worden door verkoper gerooid). Voorwaarden verkrijgbaar bij en aanbiedingen uiterlijk DON DERDAG 15 JAN. a s. aan Directeur Gemeentewerken Waalwijk. tussen Waalwijk en Den Bosch Pariemonnai8 met inhoud Terug te bekomen tegen adver- tentiekosten Burg. Smeelelaan 8, WAALWIJK. Zilveren polshorloge met leren bandje. Tegen goede beloning terug te bezorgen bij W. VAN ZELST, Besoijenschestr. 19 a

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4