WIE WAS ZIJ TOGH? NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING opleidings-internaAt gezinszorg. benoemingen. FEUILLETON 10> Terry eri Berry in DE WITTE ELAND. TWEE KEER DE DOODSTRAF. Tweemaal de doodstraf heeft de advocaat-fiscaal van het Bossche Bijz. Gerechtshof, zit ting houdend te Maastricht, geëist, en wel tegen de 37- jarige ex-scheikundeleraar Wolff ram, die belast is ge weest met de leiding van de SS in Nederland. Hij was één der meest gevaarlijke figuren uit de bezettingstijd. De an dere verdachte was de ex- timmerman Verhaeks, die als kampbewaker te Vught gru welijke dingen deed en mee hielp 39 landgenoten te fusil leren. ZEVENTIG DODEN BIJ HEVIGE EXPLOSIES TE JAFFA. Zondag hebben hevige ex plosies te Jaffa aan zeventig personen het leven gekost. In 't drukke stadscentrum vloog een daar geparkeerde jeep de lucht in en kort daarop kwa men in de Barclave Bank en het gebouw van het Arabi sche nationale comité land mijnen tot ontploffing. De ge volgen waren verschrikkelijk: behalve de genoemde gebou wen werden een politie-bu- reau en vijftien winkels ver nield. OVERZICHT VAN DE LOOP DER BEVOLKING IN HET JAAR 1947. (Voorlopige opgave). M. V. Totaal Bevolkingscijfer 1 Jan. 19476454 6419 12873 Vermeerdering door Geboorte 229 189 418 Vestiging 265 282 547 6948 6890 13838 Vermindering door Overlijden 47 60 107 6901 6830 13731 Vertrek 265 288 553 Bevolkingscijfer 31 Dec. 19476636 Bevolkingscijfer 1 Jan. 1947.. Bevolkingscijfer 31 Dec. 1947... Vermeerdering 1947 Bovengenoemde stichting heeft thans een officiële naam gekregen, n.l.Opleidings internaat „Ancilla", gevestigd te Waalwijk, Grotestraat Zijne Hoogw. Exc. Mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, Bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot: Geestelijk Adviseur van de R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus" te 's-Her togenbosch, de Weleerw. Heer W. Kolsteren. Geestelijk Adviseur van de Kring 's-Hertogenbosch van de Bossche Diocesane Bond van de Ned. Kath. Arbeiders beweging, de Weleerw. Heer W. Kolsteren, Kapelaan van de Parochie St. Pieter te Den Bosch. 6542 12837 13178 305 13178 TERUG UIT INDIë. De heer Louis van Wees, sergeant bij het leger in Ned.- i Indië, die ruim 3 jaar het va derland als oorlogsvrijwilliger heeft gediend, zal 12 Jan. a.s. van Soerabaja met groot ver lof naar Nederland vertrek ken. GEWESTELIJKE SOCIALE AVONDSCHOOL OFFICIëEL GEOPEND. Maandagavond had in de achterzaal van hotel Verwiel in tegenwoordigheid van het bestuur van de R.K. Midden stand, Burgemeester Lam- booy, de Diocesane Kernlei der W. v. Aken O. Praem, de directeur van de Nieuwe Cursus de heer v. Well, de directeur van de H.B.S. Drs. de Vries, verdere genodigden en de cursisten, de officiële opening plaats van de Ge westelijke Sociale Avond school, die, zoals in vele an dere plaatsen, ook hier is op gericht om een middenstands- kern te vormen, die beschikt over een gefundeerde kennis, die nodig is om de organisatie gezond en sterk te maken. De voorzitter de heer Meijs, opende de bijeenkomst, ver welkomde allen en gaf het woord aan de kernleider de Zeereerw. Heer W. v. Aken. Deze betuigde zijn vreugde over het feit dat het eindelijk zo ver gekomen was dat de oprichting van de sociale school in Waalwijk, waar hij aanvankelijk wat bang voor was geweest, nu werkelijk heid was geworden. Aan de activiteit van het plaatselijk bestuur was het te danken dat men nu met 34 cursisten kon beginnen. In het kort ging hij de ge schiedenis na van deze scho len en hij noemde de opening die nu plaats vond een mijl paal in de geschiedenis van de Middenstand van Waalwijk en Omgeving. Tot nu toe was men immers ver achter ge weest bij de andere organisa ties en het werd tijd dat de Middenstand ging ontwaken en ging beschikken over een corps van flinke, degelijk ontwikkelde middenstanders. Hij gaf nog een klein over zicht van de vakken die on derwezen zouden worden en sprak de hoop uit dat de ge westelijke school een succes zou worden, dat de cursisten regelmatig de lessen in een goede, onderlinge sfeer zou den volgen. Nadat de voorz. had mede gedeeld dat de diocesane voor zitter Mr. v. d. Heuvel ver hinderd was de vergadering bij te wonen, gaf hij 't woord aan burgemeester Lambooy, die zei, gaarne hier 't woord te voeren, mede omdat de problemen van de Midden stand zo merkwaardig waren, omdat deze stand zoals de naam zelf reeds zei, zo'n ei genaardige positie innam tus sen de andere standen. Het werd tijd dat aan deze grote middengroep de nodige zorg werd besteed. Men leefde in een wereld die men weer trachtte te ordenen op terrei nen, die ook de middenstand niet vreemd waren. Hij noem de de nieuwe school een wel daad voor de Middenstand en hoopte dat de opzet tenvolle zou slagen. De heer v. Well, de direc teur van de opgerichte school, haalde uit zijn herinnering enkele feiten op met betrek king tot de voorbereiding van deze scholen, waarvan 't doel was, het middenstandsonder- wijs, o.a. in de vorm van de vestigingswet, die geheel in gesteld was op zakendoen, uit te breiden op een meer idealistische wijze. Nadat hij in het kort de betekenis van de diverse vakken uiteen had gezet, bracht hij de cursisten onder ogen, dat hij vooral de» geest was die de cursus maak te. Het zou niet meevallen deze cursus tot een goed einde te brengen, vooral omdat er zoveel .verschil in geaardheid en opleiding bij de leerlingen •?elf was; de leraren zouden echter hun best doen en hij hoopte van de leerlingen het zelfde. Ook Pastoor Ras, de Advi seur van de plaatselijke af deling, wees op de grote be tekenis van de cursus; hier moesten mensen gevormd worden, die het fundament zouden worden van de mid denstandsbeweging. De voorz. verwelkomde vervolgens Drs. de Vries, die i als directeur van de H.B.S. steeds nauw met de Middel bare Handelsavondschool ver bonden was geweest. Drs. de Vries had het een grote zekerheid gegeven dat een lid van de Abdij van Heeswijk een groot aandeel j had in de oprichting van dez§ scholen, zoals ook een lid van deze Abdij, Dr. v. Beurden, die de stichting van de H.B.S. ook met zijn deskundige ad viezen had bevorderd, de gro te stuwer was geweest van de middenstand. Hij hoopte dat de middenstand, die vaak de steunpilaar van de Kerk ge noemd werd (roepingen) zou blijven en dat een school als deze mocht gaan bloeien. Hierna bracht de voorzitter dank aan de verschillende sprekers, aan de dpcenten en aan allen die aan de oprich ting van de school hadden medegewerkt, vooral aan de oud-secretaris de heer de Jong, die ook aanwezig was. Vervolgens sloot hij het of ficiële gedeelte van de avond. TONEELAVOND W.SC. We vonden het jammer dat we de uitvoering die de supporters vereniging van W.S.C. de leden en donateurs Maandagavond in Musis Sacrum aanbood, niet tot het einde hebben kunnen bijwo nen: we f voelden echter dermate de moeheid van het hangen en staan in onze benen, dat we ons met cie pauze hebben verwijderd. Wat we echter voor de pauze za gen is hopelijk wel voldoen de U een beeld te geven van wat de W.S.C.-acteurs de talrijke aanwezigén die bijna de zaal uit puilden, hebben geboden. „Je hebt t..of je hebt 't niet is de vermakelijke geschie denis van het linke manneke Ja nus Prent, een arme reclameloper, die zich opeens de gelukkige be zitter weet van 25.000.—; de dolste dingen haalt hij zich in het hoofd tot groot verdriet van zijn vrouw en zijn dochtertje. André Hamers, die deze dank bare rol speeide, heeft er uit ge haald wat er in zat en een koste lijke creatie gegeven van het bluf ferige parvenutje, waarbij zijn éigen fantasie hem wel enigszins geholpen zal hebben. Hij had suc ces, gröot succes en verdiend. De weinig opvallende rol van zijn vrouw werd gespeeld duor Mevr. Somers-v. d. Waarden, die de schaarse kansen die zij kreeg om haar talent te tonen, ten volle benutte. Ook Mej. N. v. Engelen, die de rol van de doch ter des huizes speelde, deed dit heel natuurlijk en was een leven dige verschijning. Jos. Knepflé Sr. maakte .van schoenmakers Mein- ders een kostelijk type, terwijl Fr. Verwiel huiseigènaar Jooster; goed uitbeeldde. Dan'zijn daar nog Mej. A. v. d. Leur, A. de Peffer, T. v. En gelen en A. de Negro, die even eens de hun toebedeelde rollen tot ieders tevredenheid wisten uit te beelden, vooral T. van Enge len, als de apache linke Lou was een mooi type. Uit alles bleek echter dat hier de kundige? hand van de heer H. v. Engeleni aan het werk was ge weest. Dit spel moet een kolfje naar zijn hand zijn en geen ander had men de leiding beter toe kun nen vertrouv en. Hij heeft .Je hebt 'tof je hebt niét van Jan Verhoeven, geholpen door zijn goed spelers- materiaal, tot een groot succes weten te maken. Na afloop bleef men nog lang gezellig inylotel „De' Twee Ko lommen" bijten, waar het woord werd gevoerd door de voorzitter, de heer Spijkerman en door de voorzatter der supportersvereni ging, de heer H. van Engelen. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. Nu, ik ging op je zitka mer zoeken, omdat ik dacht, dat je onze gasten liever da delijk zoudt willen ontmoe ten, maar je was gevlogen. Zijn Lordschap leek zeer opgewekt. Hebt u Mr. Luttrell ver teld dat ik hier ben, Oom Alan? Natuurlijk! Hij is zeer verlangend je te zien. Wat een knap jongmens is die jonge Luttrell! Maaru meende toch niet dat de oude heer Lutt rell verlangend is, mij te zien? Ja, zeker. Is er ook een reden dat hij daar niet ver langend naar zou zijn? Neen.maar ik dacht, dat, toen wij hem in Londen ontmoettendat hij nu niet zo bijzonder op mij ge steld was. En dan, ik ken hem ook maar heel weinig. Dan zal hij nu in de ge legenheid zijn je beter te leren kennen, kindje! Beide heren traden binnen. «De oude heer had een stren ge uitdrukking in zijn koude, grijze ogen, maar de trekken om de mond getuigden van zwakheid. De jonge man leek niets op hem. Hij was van middelbare lengte en zag er uit of hij 't leven niet al te zwaar op vatte. Lord Southmoor sprak eerst enige woorden met de oude heer en toen stelde hij zijn nichtje voor. Lady Barbara bloosde toen zij haar handje legde in de hand die haar toe gestoken werd en schuchter wierp zij een blik op het ge laat van Mr. Luttrell. Maar de woorden waarmee zij hem wilde begroeten, bestierven haar op de lippen en haar schuchterheid had plaats ge maakt voor iets, wat op ont steltenis geleek. Haar ogen hadden zulk een smekende uitdrukking, of ze een stil zwijgende bede inhielden. Hij liet haar handje los en ook zij sprak geen begroeting meer uit. Lord. Southmoor had hier niets van gemerkt; hij was met de jonge man in gesprek. Ik geloof, dat ik u eigen lijk niet aan mijn nichtje hoef voor te stellen, zei hij. Lady Barbara keek om, en toen haar blik op de jonge man viel, keken haar ogen verbaasd en teleurgesteld. De jonge Luttrell boog hoffelijk. Uw Lordschap vergist zich, zei hij. Ik heb nooit de eer gehad Lady Barbara Ross te ontmoeten. Het was een dwaze situatie; zelfs belachelijk! Barbara herwon het eerst haar zelf beheersing en zei tot haar Oom: Ik heb mij vergist, Oom Alan. Ik heb deze heer nooit eerder ontmoet. Neen, dat kan ik je wel verzekeren, sprak Mr. Lutt rell, dat je nichtje mijn neef Guy nooit kan hebben ont moet. HOOFDSTUK VI. Lady Barbara Ross had van die éne gewoonte in haar leven nooit kunnen scheiden: zij hield er namelijk van heel vroeg op te staan. Terwijl ieder in het Huis nog sliep, placht zij al door het park te dwalen en handen vol veld bloemen te plukken. Zo was het die ochtend na de komst van de gasten nog geen half zeven geslagen of Barbara trad door een glazen deur, die haar opengedaan werd door een geeuwend dienst meisje en stond het volgend ogenblik in de volle zonne schijn. Zij zag bleek en het leek wel of zij die nacht niet goed geslapen, of menige traan ge laten had. Zij liep voort, zonder zich blijkbaar veel te bekommeren om de weg, die zij volgde. Toen ze na enige tijd eens goed rondkeek stond ze er versteld over hoe ver ze al had gelopen en ze bedacht hoe ongerust# Mr. Hudspeth zou zijn, als ze haar in huis niet vonft. Ze was ook nog nooit zo diep in het park doorgedrongen en had dus ook nooit het puisje gezien dat zij daar opeens gewaar werd, even naar rechts. Het was zeker een schuurtje om gereedschap in te bergen. Nog even trad zij wat nader bij, toen de deur met een on geduldige ruk openging en zij onwillekeurig riep: Gilbert! En hij riep op zijn beurt: Lady Barbara! Daar stonden zij nu van aangezicht tot aangezicht. Hij had willen voortlopen, maar zij trad hem in de weg en riep: Ben jij het, Gilbert? Ik ben Gilbert Haydon, Lady Barbara. Zij herhaalde langzaam:._U is Gilbert Haydon? Zo heet ik. En wat doet u hier? Als mijn naarr^.al eerder I werd genoemd in üw tegen- j woordigheid, dan weet u dit ook: Ik ben de opzichter van Lord Southmoor. Maar hoe komt u hier en in zulk een betrekking? De betrekking kon nog wel beter vervuld worden. En wat mij hierheen voerde? Oh, eenvoudig de verschrik king om van honger om te komen! Maar uw naam? Waarom. Mijn naam is zó juist, Lady Barbara! Haar lippen trilden en, de handjes voor het gelaat hou dend, barstte zij in snikken uit. Haydon werd zeer bleek en smeekte haar, haar zelf beheersing te herwinnen, waartoe zij na enkele minu ten ook in staat was. Vergeef mij, zei ze, maar ik was ook zo verrast! Als iéts in staat was de last die ik droeg zwaarder te makèn, dan zou het 't be wustzijn wezen dat ik u leed gedaan had, Lady Barbara! Waarom? Omdat ik dit niet waard ben! Een tijdje geleden was u toch niet zo weinig waard? Nu ben ik een ander mens, Lady Barbara. Sinds de dag dat ik op Schorne kwam, heb ik van uw tegen woordigheid hier geweten. Ik heb toen met mij zelve over legd, of het niet raadzaam zou zijn mijn post te verla ten. Maar ik had reeds ken nis gemaakt met hetscherpe zwaard van de honger! Nu, Lord Southmoor wist niets van mij af en als ik nu maar stelselmatig een ontmoeting met u vermeed, dan was er immers geen gevaar aan ver bonden orn hier te blijven?.... Maar ziet, het toeval wilde 't anders! Nu heb ik u nog één ding te vragenIk hoop, dat u mij straks de woorden vergeven zult die ik nu ga spreken: Ik ben Gilbert Hay don, de opzichter op het goed van Lord Southmoor, die, als hij u wéér ontmoet, 't nichtje van zijn werkgever met de grootste eerbied groeten zal. Is dat alles;.... Ja, uw' vertrouwen kan ik u niet af dwingen. Als ik te veel van u ge vergd heb, dan smeek ik u om vergiffenis, Lady Barba ra. Het is ook onredelijk om u te verzoeken mijn geheim tegenover Lord Southmoor verborgen te houden, terwijl ik u niet eens verteld heb, waarom ik hier kwam en hoe ik hier kwamToen ik uit mijn vorig leven trad, Lady Barbara, wist ik, dat dit voor goed zou zijn. En ik smeek u dit wel te willen aannemen, dat het niet mijn schuld was! Dat geloof ik, antwoord de zij met grote nadruk. (Wordt vervolgd). kendheid heeft gekregen, d:ordat hij op het filmfestival te Brussel de eerste prijs kreeg als de beste Katholieke film, en op het festival te Locarno de prijs voor het beste scenario. Het is een Italiaanse film, het simpele verhaal van een voudige mensen, die niets anders willen dan in vrede te leven, maar zij ontkomen niet aan het geweld van de oorlog. E'en film die eenieder moet gaan zien. Maandag en Woensdag ver toont dit theater een sensatiefilm en een wild-west-film, die bij de liefhebbers zeker in de smaak zul len vallen en hen de nodige span ning zullen bezorgen. MIJNGAS IN OISTERWIJK. Ingevolge het concessie contract met de firma Wilson is per 1 Januari 1948 de gas levering aan Oisterwijk door deze firma, na 40 jaren ge staakt. Loco'-burgemeester, wethouder C. van de Wiel, heeft nu de mijngas-installa- tie in deze gemeente officieel in gebruik gesteld. Behalve de gemeenteraadsleden, wa ren met vele genodigden aan wezig vertegenwoordigers der Staatsmijnen, de heren Wil son en de prov. adviseur van het gaswezen, ir. Oosterholt. UITSPRAAK INZAKE OVERSTE K. C. VAN DER BIJL Het Bossche tribunaal besloot de regering te adviseren om de gewezen Overste K. C. van der Bijl uit Den Bosch, die tijdens de bezetting o.a. Provinciaal Direc teur der Winterhulp was, te ver oordelen tot drie jaar en zes maanden internering met aftrek (tot 29 Nov. 1948), een boete van 8000, ontzetting uit de kies rechten en ontzetting -uit het recht om bij de gewapende macht te dienen. DRUNEN. Men vestigt er onze aandacht op, dat de her denkingsdag van de bevrijding van Drunen is 4 November en niet 5 November, zoals door velen en ook door ons is aangenomen (zie onze kalender). 4 November is de juiste bevrijdingsdag, dus ook de dag der dodenherdenking, terwijl de feestelijke herdenking der bevrijding -op 5 November wordt gevierd. NIEUWKUIJK. Benoemd. De heer Mich, van Heivoort werd tot organist en koorleider benoemd van het parochieel zangkoor al hier. Jaarvergadering R.K.J.B. De R.K.J.B. hield in het nieuwe pa rochiehuis zijn algemeene jaarver gadering. Op deze vergadering waren mede aanwezig de geest, adviseur, de technische adviseur en de voorzitter N.C.B. Door de secretaris, de heer van Buul, werd een uitgebreid verslag gegeven. De totale ontvangsten bedroegen 161.95. De uitgaven 102.25. Batig slot 59.70. Het aftredende bestuurslid Hub. Mos- termans werd herkozen. Door de geest, adviseur, de. ka pelaan der parochie, zal voor de leden een sociale cursus worden gegeven die 15 Jan. a.s. zal be ginnen. De technische adviseur, de heer Kamp uit Drunen, gaf een uiteenzetting met nuttige en leerzame aanwijzingen betreffende het proefveld over de teelt van suikerbieten, poot-aardappelen, grondonderzoek en voorkomende ziekte bij pootaardappelen. Men besloot dit jaar in hoofdzaak het proefveld te doen bewerken en betelen met pootaardappelen. Er werden 4 nieuwe leden aan genomen. VLIJMEN. Boksen. Zaterdag nam A. van Schijn- del deel aan de Kampioenschappen van Brabant te Bergen-op-Zoom. Hij had de bedoeling uit te komen vedergewicht; zijn gewicht was 1 pond te zwaar en hij moest toen uitkomen, voor het eerst, in Wel- ter-gewicht. De eerste twee ron den waren voor van Schijndel, maar hij moest in de laatste ronde met een bloedneus de punten aan zijn tegenstander afstaan. Hij ver loor op punten van zijn zwaar deren tegenstander uit Helmond. Kruisbooggezelschap Rozenjacht. De vergadering in café H. Boom had een vlot verloop, want de spanning voor de laatste wed strijd bereikte zijn hoogtepunt. De leiders hielden stand en onder gro te belangstelling kwam de uitslag als volgt: lè prijs H. v. d. Wiel- H. Henkens 457 punten, 2e prijs C. v. d. Meijden-J. L. v. d. Dun- gen, 3e prijs H. Jansen-L. Ore- mans, 4e prijs A. v. Vugt-J. Lam- mers, 5e prijs J. Evers-A. Eikels, 6e prijs H. v. d. Hout-L. v. d. Griendt, 7e prijs B. v. Gestel-A. Kivits, 8e prijs Jo Herman-W. de Vaan,: 9e prijs W. v. d. Wiel-J. Kivits, 10e prijs Fr. Herman-M. v. Overdijk, 11e pr.js Th. de Rui- ter-M. Vennings, 12e prijs C. de Gouw-M. de Laat, 13e prijs H. v. Beijnen. Extra prijs minste punten laat ste avond C. de Gouw-de Laat. Extra prijs meeste drieën H. v. d. Hout, L. v. d. Griendt. Extra prijs meeste rozen L. Oremans-H. Jansen. Extra prijs voor degene die 35 punten haalde Ekels-M. v. Overdijk. Extra prijs voor degene die het dichtst bij de 40 punten schoot Fr. Herman-M. v. Over dijk. De avond werd gezellig doorge bracht, de verrassingsprijzen ver hoogden de genotvolle avond en allen keerden voldaan huiswaarts. Een collecte voor Herwonnen Levenskracht die werd gehouden bracht 14.87 op. Alles bij el kaar een geslaagde avond. Het volledig comité voor het 50-jarig bestaan was ook precent en 1948 belooft iets te worden voor Rozen- jacht. CAPELLE. Postduivententoon- stelling. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" organiseerde in haar clublokaal in het café Cové- van der Haart aan de Nieuv/e- vaart haar jaarlijkse clubtentoon stelling, welke in alle opzichten uitstekend geslaagd is en waar voor het aantal - inzendingen^ ruim. 200 bedroeg. In de verschillende afdelingen werden de volgende bekroningen behaald: 1 Afd. Oude doffers: H. van Kampen le en 2e pr.; M. van Peer 3e, 9e, 11e en 16e pr.; H. Vos 4e pr.; B. Pols 5e pr.; Adr. Blom 6e pr.; J. van Raamsaonk KRIJGT DE ANTONIUS PAROCHIE EEN ORGEL? Naar wij vernemen bestaan er in de St. Antoniusparochie plan nen om Pastoor Verhagen bij ge legenheid van zijn 40-jarig pries terfeest en zijn 20-jarig pastoors- feest dat hij in 1950 zal vieren, een nieuw orgel aan te bieden, waarvoor de actie na de bevrij ding weer opnieuwis begonnen. Men verwacht dat het orgel, dat inmiddels reeds besteld is, in 1949 reeds geplaatst zal kunnen wor den. „DE GROTE RACE" Dit Engels spel in 3 bedrijven in de vertaling van Caro van Eijck zal de Haagse Comeaie (dir. Cees Laseur) Dinsdag a.s. in Musis opvoeren. Het stuk speelt zich af in de buurt van Li- verpool met op de achtergrond de grote nationale Engelse paar denrennen. Het hoofdthema is echter de race naar het geluk van de hoofdpersoon. De spelers van de Haagse Comedie, onder wie Paul Steenbergen, Caro van Eijck e. a., zullen de toeschouwers on getwijfeld met dit spel weten te boeien. TENTOONSTELLING VAN PLUIMVEE, KONIJNEN, KANARIES EN POSTDUIVEN. Deze tentoonstelling, groots opgezet door de verenigingen in Waalwijk die deze sporten beoefenen, mag als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Hulde aan het tentoonstel lingscomité voor het vele en goede werk dat zij hebben tot stand gebracht. Op drie punten wil ik de nadruk leggen: le. Dat men hieraan kan zien, wat in goede verstand houding en samenwerking kan to't stand worden ge bracht. Gaat zo voort, ieder .jaar opnieuw. 2e. Dat de kwaliteiten van alle rassen en soorten door de keurmeesters werden ge roemd. 3e. Dat alle ingezonden die ren uitsluitend eigendom wa ren van Waalwij kers. Deze sporten staan dus hier in onze plaats wel op hoog peil. Wat de afdeling Post duiven betreft met haar 450 exemplaren, een woordje ex tra. Door mij worden vele keuringen verricht in Zuid en Oost en Noord en West, maar ik durf gerust verklaren dat de kwaliteit der ingezonden vogels zeker zo goed was, als op welke tentoonstelling van dit ras ook. En deze keurin gen geschieden niet alleen op plaatselijke, maar meestal op Nationale- of Bondstentoon- stellingen, waar aantallen duiven van 600 tot 1000 stuks bijeen worden gebracht. Jammer dat de tentoonstel- lingsport bij onze postduiven- liefhebbers nog niet zo is ge groeid, dat zij ook hunne pri ma exemplaren op bovenge noemde tentoonstellingen in zenden. Zeer zeker zouden zij daar met hunne prima vogels lauweren oogsten. C. W. BIOSCOOP-PROGRAMMA. Musis Sacrum. De film „Onder Verdenking", die Vrijdag, Zaterdag en Zondag in dit theater draait, is een rolprent die een goede pers heeft gehad. Hij is weliswaar niet meer dan een thriller, maar een van het zui verste soort, waarbij de camera man ook het mooie beeld niet ver waarloosd heeft. En dan zijn er nog de mooie ijsballetten met Be- lita te bewonderen. Een film die ongetwijfeld velen zal amuseren. Eveneens een sensatiefilm en eveneens van een buitengewoon soort is „Zonsondergang", die Maandag en Woensdag zal draaien. Het is het adembenemen de avontuur yan zes blanken en een halfbloedmeisje, als een exo tische woestijnbloem, in het ge vaarlijke grensgebied van Abes sinië en Somaliland. Gene Tier— ney, Bruce Cabot, George San ders en vele anderen spelen mee in deze dynamische film. Luxor „In vrede leven", Vivere in' Pa ce is een film, die een grote be- „Je begrijpt het nu zeker wel, hè Terry?" ;vroeg Berry, nadat de beren het bord hadden gezien. „Wat is er te begrijpen?" vroeg Terry. „Dat het paard, dat wij vanmorgen hebben gezien, „Sa tan" is en dat de man die met het pistool in de lucht schoot Jack Jones is",. „Natuurlijk begrijp ik dat!" zei Terry beledigd, „ik ben niet achterlijk. En ik begrijp nog meer!" „En dat is?" vroeg Berry nieuwsgierig. „Dat is", zei Terry en liét zijn stem tot een geheim zinnig gefluister dalen, „dat dit paard, Satan, schuw wordt ge maakt voor revolverschoten. Wanneer het tegen de eland zal moeten touwtrekken, zullen de aanhangers van dien Jones met hun revolvers in de lucht schie ten en dan zal dit paard zo wild worden, dat onze eland geen schijn van kans meer heeft'-'. Zij waren inmiddels bij het landgoed van Storsjo aangekomen. Het was 7e en 10 pr.: J. van Doornik 8e en 15e pr.; St. van Peer 12e pr. ep Adr. Klootwijk 14e pr. Afd. oude duiven: G. Treffers le, 2e en ®&e pr.; M. van Peer 3e en 6e pr. St. van Peer 4e en 7e pr.; M. Spierings 5e pr.; J. v. Doornik 6e en 9e pr.; J. v. Raams- donk 10 pr.; P. Nieuwenhuizen 11e pr.; Adr. Spierings 12e pr. en Adr. Blom 13e pr. Afd. Jonge Doffers: H. v. Kam pen le en 3e pr.; P. Nieuwen huizen 2e pr.; C. Broeks 4e en 14e pr.; Adr. Klootwijk 5e en 12e pr.; W. Haverhals 6e pr.; St. v. Peer 7e, 8e, 9e, 13e en 16e pr.; G, Treffers 10e pr.; H. Vos 11e pr.; Adr. Spierings 15e pr.; M. v. Peer 17e pr.; Adr. Blom 18e pr. en M. de Jong 19e pr. Afd. Jonge Duiven: Adr. Spie rings le en 6e pr.; Adr. Blom 2c en 4e pr.; B. Pols 3e pr.; H. van Kampen 5e pr.; H. Vos 7e pr.: J. van Doornik 8e, 9e en 10e pr.; Adr. Rijken Jzn. lie pr.; J. van Raamsdonk 12e en 13e pr.; W. Versteeg 14e en M. van Peer 15e pr. Afd. Late Jongen: P. Nieuwen huizen le pr.; J. de Meter 2e, 4e en 7e pr.; B. Pols 3e en 6e pr. en J. van Doornik 5e pr. Collecte Inwendige Zending. De in de Ned. Herv. Kerk te de zer plaatse ten behoeve van 'iet werk van Inwendige Zending van de Geref. Zendingsbond gehou den collecte heeft ongeveer 130 opgebracht. Jubileumuitvoering. Ter vie ring van haar 2e lustrum biedt de voetbalvereniging „Wit-Zwart" haar leden en donateurs met in- troducé's Woensdag 14 en Don derdag 15 dezer in het café Covë- van der Haart een feestavond aan, waarop een Toneelvereni ging uit Tilburg zal optreden. Feestverga'dering. De Motor sportvereniging „Marijke" zal Woensdag 14 dezer des avonds in het café van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijh.- Capelle in feestvergadering bij eenkomen. RAAMSDONK. Laffe aanslag. Op de Rijksweg in de buurt van de Dongebrug heeft Zondag avond een laffe aanslag met roof plaats gehad, waarvan mej. B. uit Raamsdonksveer het slachtof fer werd. Zij kwam uit de rich ting Dongen toen zij werd aange sproken door een man die met haar meereed. Plots sloeg hij haar van haar fiets en sleurde haar aan de kant van de weg, waar hij haar zolang op het hoofd sloeg, tot zij het bewustzijn verloor. De dader sloeg echter toen hij enige fietsers zag naderen op de vlucht, echter niet dan nadat hij een portefeuille met geld had we ten te pakken. De twee fietsers vonden de vrouw, die er erg aan tpe was en waarschuwdeif oni- middellijk de Rijkspolitie te Raamsdonksveer, die onmiddellijk een onderzoek instelde en er in slaagde diezelfde nacht nog de dader te achterhalen. Het bleek een zekere v. G. te zijn uit Oos terhout, die, na overgebracht te zijn, een volledige bekentenis af legde, waarbij bleek dat het hem om het geld te doen wafs geweest. De toestand van de vrouw is avond. „Wij nemen even een kijkje in de stallen", zei Terrij, „dan kunnen wij zien of onze veronderstelling van die windbuks juist is". De staldeur stond open. Terry en Berry slopen binnen. Satan kreeg een straal licht uit een toortslantaarn pal in zijn ge zicht. Hij snoof en hinnikte. In zijn flanken zag' men duidelijk de gaatjes van kleine loden kogel tjes. „Wij moeten ons verbergen", riep Berry, „er komt iemand!" nog steeds zorgwekkend. Door de gladheid van de weg kwam mej. A. F„ geb. P., te vallen, waarbij zij haar arm brak. Terwijl de heer J. v. d. St. niet thuis was, hebben onbe voegden kans gezien bij hem in te breken. Een groot bedrag aan geld en enkele andere goederen werden ontvreemd. Voor ge noemde een zeer grote schade. Donderdag 8 Januari zal in gebouw „Rehoboth" de grote ver loting plaats hebben ten bate der t.b.c.-bestrijding, georganiseerd door de plaatselijke afdeling van „Draagt elkanders lasten". Te vens zal die avond nog opge voerd worden het stuk „De ver dwenen brief". GEERTRUIDENBERG. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Theodorus Cornells Josephus z. v. C. A. Leijs-Schou- wenaars Adriana Christina d. v. D. van Beers-Rasenberg Wilhelmus Adrianus Maria. z. v. C. J. van den Biggelaar-van Fes- sem Gerardus Adrianus Jaco bus z. v. J. H. A. van Biezen-de Ruijter Helena Maria d. v. G. J. A. C. van Biezen-de Ruijter Johan Gerard z. v. H. J. van der Put-van Eek Adrianus Wilhel mus Gerardus z. v. A. J. M. van Mierlo-van Beek Leonardus Embertus Chr. Maria z. v. C. A. Romme-van den Heuvel To- hanna Magdalena Geertrudie d.v. J. T. Hermus-Lambregts Ca- thbrina Adriana Margaretha d.v. C. J. P. van der Veeken-Damen Bartholomeus Johannes z. v. A. N. Broeken-van der Bijl Johannes Lambertus Maria d. v. J. van Beek-Heijne Johannes Antonius Gabriël z. v. A. C. de Ruijter-Pruijsten Gerardus Jo hannes Antonius Cornelius z. v. G. J. van Geel-Akkermans. Ingekomen: J. J A. Perri- cton van Parijs. Vertrokken: E. A. Koenders naar Tilburg G. A. E. A. Koenders naar Tilburg A. J. v. d. Steen naar Tilburg. LOONOPZAND. BURGERLIJKE STAND van 15—31 December 1947. Geboorten: Francijna G. H. M. d. v. A. Kroot-van Bladel Jo hanna M. d. v. J. Dekkers-van Gulik Petrus M. H. z. v. H. v. Nieuwstadt-Borsten Adriana J. Ch. L. d. v. F. Timmermans- de Rooij Johannes H. H. z. v. M. Snoeren^v. d. Linden Ma- rinus J. z. v. H. Wervers-Gee- nen Johanna A. M. d. v. L. Schalken-Brekelmans Jozef A. L. M. z. v. A. Spapens-Luijpen Johanna E. L. M. d. v. J. v. d. Velden-Leermakers Johan na M. d. v. G. van Bragt-Kroot. Overlijden: Antonia de Brou- ver wed. v. F. v. Gulik 75 j. Maria Laros wed. van P. C. Din- gemans 81 j. Gijsbertus Laros echtg. van P. v. Wanrooij 82 j. Henricus J. Wervers 3 dagen. Huw.-Aangiften: Ant. v. Veld hoven 34 j. te Waalwijk en Adriana J. Sprangers 23 j. alhier Petrus Ligtvoet 36 j. en Hele na J. Kuijpers 27 j. beiden alhier Christiaan A. de Kort 27 j. te Waalwijk en Wilhelmina A. M. M. Th. Musters 20 j. alhier Johannes J. W. Heijs 27 j. alhier en Cornelia van de Leur 21 j. te Waalwijk. Huwelijken: Johannes W. van Son 28 j. te Montreal (Canada) en Maria P. van Boxtel 28 j. al hier Wilhelmus J. Dingemans 25 j. en Johanna H. A. van dei- Linden 24 j. beiden alhier Ni- colaas J. Kerklaan 24 j. te Pijnac- ker en Johanna W. Klerkx 26 j. alhier. Vertrokken personen: Christina M. M. C. Span naar Aarle-Rixtel Ant. Kerkhof naar Noordwij- kerhout Henrica M. Brekel- mans n. Waalwijk Willem Mandemakers n. Sprang.-Capellc Elisabeth F. T. Steer n. Ub- bergen Hendricus G, Maas naar Venraij Oostrum Gerrit Brouwer en gezin naar Baarn Ferdinant J. J. Bult naar En schede ^Franciscus W. H. Cha- vanu naar Eindhoven Johan nes W. Claas naar Tilburg Adrianus F. M. Sterkens naar Breda. Ingekomen personen: Hendrika A. M. Rutten van Venraij.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2