NIEUWS UIT KAATSHEUVEL HET WINTERT ROND SCH'PHOL'S VERKFERSTORFN. de optocht is verzekerd. Het plan van een prachtige wagen zal door den ontwerper die ter vergadering aanwezig is, worden uiteengezet. Het belangrijke punt van de agen da, n.l. ,,vis-uitzettcn" in de Zwemwiel" zal alle aandacht hebben. Ongeval. Dinsdagmorgen, toen de bedrijfs leider van de leerlooierij van Wa genberg-besten, dhr. J. Broeders, van de zolder kwam, gleed hij van de trap en viel op zijn rechter schouder, met als gevolg dat deze uit elkaar schoot. Geneeskundige iinip was spoedig ter plaatse. Kaartavond. Het Kaartgeze.'sehap gevestigd in café M. Dekkers speeide Zater dag een onderlinge kaatswedstrijd. Elke speler zorgde voor een ver- rassingsprijs. Winnaar werd C. v. d. Wiel. De avond werd gezellig doorgebracht en de goede zoigen van mej. Dekkers vielen in de smaak. Carnaval 1943. Dinsdagavond 8 uur vergaderde de Raad van Elf en het Carna val-comité in ca té L. Prinsen. De bedoeling was een volledig pro gram op te maken. Verschillende belangrijke punten werden goedge keurd. besloten werd een schrijven te richten aan alle verbuigingen en Carnavalgroepen. Degenen die aan de optocht willen deelnemen kunnen zich tot en met 20 Jan. opgeven. De eerste prijs voor de optocht werd vastgesteld op 100. 't Entrée voor de voetbalwedstrijd werd vastgesteld op 30 cent voor volwassenen, kinderen 10 omt; voorverkoop aan de bekende adressen. HEUSDEN. Het bestuur der „IJsclub Heusden" legde het bijltje er bij neer, zodat er een nieuw bestuur gekozen moest worden, dat thans als volgt is samengesteld: Voor zitter G. v. Andel, vice-voorzitter A. Buijs, secretaris J. v. Laarho ven, penningmeester B. Kuipers, comm. v. materiaal J. Fitters en A. v. Hoorn en alg. comm. A. Verhoeven. Het bestuur werd ge machtigd eventueel ijswedstrijden te organiseren. De landbouwer V. aan de Grientweg had zijn varken ge slacht en na verloop vau tijd te roken gehangen in een oud huis dat een eindje van zijn tegen woordige woning afstaat. Anderen wisten dat - schijnbaar ook, want een dezer dagen mistte hij twee lekkere hammen. Laat ons hopen dat de politie, die de zaak in on derzoek heeft, de daders achter halen kan. De onderlinge competitie der damclub werd voortgezet door het spelen van de partijen A. Bax Joh. de Graag 20 in groep II en F. te VruchteG. Jonker 20 in groep III. SPRANG. Ned. Herv. J.V. en M.V. Donderdagavond 8 uur zal in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een gecombi neerde vergadering gehouden wor den van de Ned. Herv. Jongelings vereniging Timotheus en de Ned. Herv. Meisjesvereniging Tijd en. Roeping. Chr. Kleuterschool. De alhier opgerichte Chr. Kleu terschool zal a.s. Maandag in een der lokalen der Chr. School ge opend worden. V erkennersgroep. De Chr. Verkennersgroep .Jan de Rooij" alhier zal binnenkort een propaganda-bijeenkomst orga niseren, waarop o.m. een histo risch hoorspel opgevoerd zal wor den. Geref. J. V/s en M. V/s. De Ring Langstraat van Geref. Jongelingsvereniginqen en de Kring Langstraat van Geref. Meisies- vereniqinqen komen Maandag avond half 8 in de Geref. Kerk in gecombineerde vergadering bij een. Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeesteresse komt aan de orde een onderwerp door d° T.V. te 's-Gravemoer, over „Het Gebed". CAPFTXE. Nieuwe Poststationhouder. In de plaats van mej. T. de Bas- Boot, die ontslag heft aange vraagd als Poststat'onh oudsher in de Kom, is als zodanig benoemd de heer P. de Visser. 45-iarig h"Wf>lijk<Je«>st. Het *an de Winterdijk tonen de echtpaar W. Blom-Waarts i vierde j.l. Dinsdag 6 dezer onder grote belangstelling van familie en vrienden in familiekring zijn 45- jarig huwelijksfeest. Velen kwa men het jubilerend echtpaar per soonlijk hun gelukwensen aanbie den, en diverse blijken van mede leven in onderscheiden vorm en aard hadden de jubilarissen in ont vangst te nemen. De kas moet versterkt worden. De Landelijke Ruitervereniging „De Margrietruiters" heeft tot stij ving van haar kas een verloting op touw gezet, waarvan de trek king op een binnenkort te hou den Ruiteravond zal plaats heb ben. Algemene ledenvergadering der Vereniging van Paardenhou- ders „Ons Belang" op Donderdag 15 Jan. 1948, 7 uur bij dhr. Ant. van Dijk te Vrijh.-Capelle. Aan de orde: Opening: Reke ning en verantwoording over '47; Bespreking heffing omslag en half jaarlijkse afschrijving: Opgave af schrijving van paarden; Verkie zing van 3 bestuursleden wegens periodieke aftreding; Rondvraag en sluiting. WASPIK. „Beatrijs". A.s. Zondag zal in de zaal van den heer van lersel het mirakel- soel in 4 bedrijven van Dr. Felix Rutten „Beatrijs" worden opge voerd door de Katholieke Kunst kring te Oisterwijk. Ongetwijfeld zal dit stuk door honderden toneelliefhebbers wor den bezocht, mede omdat dit spel door bekende spelers zal worden vertolkt. De opbrengst zal ten goede komen aan de Kerk, welke door oorlogshandelingen veel heeft ge leden. Een woord van dank voor deze soontane medewerking aan de Ka tholieke Kunstkring te Oisterwijk zij hier op zijn plaats. Raadsbesluit. Oo voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de raad der gemeente Waspik, mede gelet op artikel 30 der Leerplichtwet, in haar laatste vergadering besloten de ambtenaren der politie te machtigen, elk kind, dat op de openbare weg, gedurende de schooltijden wordt aangetroffen en waarvan redelijker wijze kan wor den vermoed, dat het zich aan on geoorloofd schoolverzuim schul dig maakt, te brengen naar het Hoofd der school, tot welker leer lingen het kind behoort, onder voorwaarde, dat onmiddellijk een der volgens artikel 1 der Leer plichtwet ten opzichte van dat kind aansprakelijke personen schriftelijk of mondeling daarvan wordt kennis gegeven. Hopelijk zal hiermede een einde worden gemaakt aan het schooltje matten. Baldadigheid der jeugd. De baldadigheid der jeugd blijkt dagelijks toe te nemen. Zagen wij dezer dagen dat enkele jongelui de wissels nabij het station on bruikbaar hadden gemaakt, zodat de trein met vertraging op het eindstation aankwam, zo zagen wij gisteren dat bij dhr. v. V. de brievenbus met dynamiet uit el kaar spatte, onder luid gejuich van de vluchtende jongelui. Moge de overheid hierop blijven toezien en de nodige maatregelen nemen. Gemeentelijke mededelingen. Dezer dagen ontvingen de in woners dezer gemeente een circu laire waarin werd medegedeeld dat met ingang van 1 Januari 1948 officieel wordt overgegaan tot het gebruik van de nieuwe straatna men met huisnummers, evens werd medegedeeld dat met ingang van 3 Tanuari het huisvuil over de ge hele gemeente zal worden opge haald. 25-Jarige Herdenking Ncd. Herv. Jongelingsvereniging. A.s. Vrijdag des avonds half 8 zal in de Ned. Herv. Kerk de 25- jarige herdenking worden gehou den der Jongelingsvereniging. Voogaan zal Ds. de Bruijn te Veendam. SPORT. VOETBAL. Programma voor a.s. Zondag 11 Januari. Ie Klasse Zuid. District 4. Willem IIJuliana, de SpechtenEindhoven. HelmondT .S.C. de BaronieSitt. Boys. MauritsLonga. Willem II zal het niet makke lijk hebben tegen Juliana; toch houden we het er op dat de pun ten in Tilburg blijven. Eindhoven zal zich bij de Spechten niet laten verrassen. Helmond zal van T.S.C. moeten winnen, wil ze niet de on derste plaats gaan bezetten. De Sitt. Boys zullen wel de volle buit bij de Baronie weten te bemach tigen. Bij Maurits'Longa zal het niet ver van 'n gelijk spel blijven. Ie Klasse District 4. B.V.V. Willem II Sitt. Boys Juliana Eindhoven Longa Maurits Spechten Baronie T.S.C. Helmond le Klasse. District 6. VlissingenBrabantia. BleijerheideNoad. Snel. EmmaHelmondia. VVVLimburgia. MW-PSV. Zal Vlissingen Zondag in staat zijn 'n puntje te halen ten koste van Brabantia? Zal Bleijerheide Noad voor de tweede maal in 't zand laten bijten? Spel. Emma— Helmondia zal wel voor de thuis club worden. VWLlmburgia, daar zullen de bezoekers moeten winnen willen ze haar kans niet geheel verspelen. Vnor PSV zal het Zondag bij MVV danig op- nassen zijn, wil ze daar niet strui kelen. le Klasse. District 6. 13 8 2 3 18 13 7 3 3 17 11 6 4 1 16 12 5 5 2 15 12 6 3 3 15 14 4 4 6 12 10 4 2 4 10 11 4 2 5 10 12 3 4 5 10 13 2 3 8 7 13 1 2 10 4 P.S.V. Nn^d M.V.V. Lirnhurqia PUiiorheide N. A C. Emma V V V. brabantia Helmondia 13 10 7 13 12 13 12 12 12 12 12 13 21 16 15 15 14 13 11 10 10 10 Vlissingen 12 0 1 11 1 2e Klasse B. Cone. S.V.D.Schijndel. ZwaluwMulo. Kolping—R.K.T.V.V. DeskR.K.C. W ilhelminaRac. Het zal S.V.D. niet meevallen zich Schijndel van 't lijf te houden. Zwaluw kan Zondag thuis win nen van Mulo die daardoor weer vaster onderaan komt. Kolping zal moeten winnen wil ze mee boven aan blijven. In Kaatsheuvel krij gen we de wedstrijd van het sei zoen, namelijk DeskR.K.C., bei de clubs die er het beste voor staan om kampioen te worden van deze afdeling; het zal er dan ook danig gaan spannen en 'n record aantal bezoekers zal het Desk- Sportpark bezoeken. Laten we ho pen dat 't 'n even faire wedstrijd wordt als in Waalwijk en dat die gene zal winnen die het beste spel vertoont. Wilhelmina dat bezoek krijgt van RAC kan weer 2 pun ten rijker worden. 2e Klasse B. Desk 11 7 2 2 16 RKC 12 7 2 3 16 TOP 13 7 2 4 16 Schijndel 13 7 1 5 15 Kolping 12 6 2 4 14 Zwaluw 13 5 4 4 14 RKTVV 12 5 3 4 13 Cone. SVD 11 3 3 5 9 RAC 11 4 1 6 9 Wilhelmina 11 2 2 7 6 Mulo 11 1 0 10 2 3c Klasse B. OisterwijkBest-Vooruit. UDIO.D.C. Vlijm. BoysHaarsteeg. ZaltbommelS.C.B. Oisterwijk dat bezoek krijgt van Best-Vooruit zal natuurlijk al het mogelijke doen om de 2 punten machtig te worden, die ze zo hard nodig hebben. UDI zal in ODC wel haar meerdere moeten erken nen. In Vlijmen kan het 'n aardige wedstrijd worden tussen de Boys en Haarsteeg; we zijn zeer be nieuwd naar de uitslag, daar de beide clnbs elkaar niet ver ont lopen. SCB zal het bij Zaltbom mel niet makk^iik hebben. 3e Klasse B. Mi rh .-Gestel 15 13 0 2 26 SCB 14 9. 4 1 22 OTC 15 7 5 3 19 OHC 14 7 4 3 18 UDI 14 5.2 7 12 Vlijm. Boys 14 5 1 8 11 Haarsteeg 12 4 2 6 10 Best-Vooruit 11 3 2 6 8 Zaltbommel 12 3 2 7 8 Oisterwijk 14 0 2 12 2 3e Klasse C. W.V.O.'Hieronyinus. S.C.O.Korvcl. Baard wij kT axandria W.S.C.—Sarto. WVO krijgt bezoek van Hiero- nymus en zal er wel voor zor gen dat de 2 kostbare puntjes in Oosterhout blijven. SCO ontvangt Korvel en zal daar geen gemakke lijke tegenstander aan hebben, toch zullen ze zich niet laten verrassen. BaardwijkTaxandria zal 'n zeer spannende wedstrijd worden, waarin we de sportparkbewoners 'wel als overwinnaar te voorschijn zullen zien komen. WSC ont vangt Sarto, waar ze hun handen aan vol zullen hebben, maar als er van 't begin af gewerkt wordt, blijven de punten hier. 3e Klasse C. WSC 13 9 2 2 20 SCO 13 8 4 1 20 ,WVO 13 8 2 3 18 i Korvel 13 6 0 7 12 Taxandria 14 4 4 6 12 iSarto 11 5 1 5 11 Dongen 14 3 4 7 10 Baardwijk 14 4 2 8 10 Hieronymus 12 3 3 6 9 RWB 13 3 1 9 7 4e Klasse D. Gilze—Velocitas. RaamsdonkWaspik. RKDVC—Were Di. Veerse BoysUno Animo. Gilze zal er wel voor oppassen zich door Velocitas te laten ver rassen. Het kan een spannende partij voetbal worden tussen Raamsdonk en Waspik, het zal wel niet ver van 'n gelijk spel blijven. RKDVC zal in Were D) wel haar meerdere moeten erken nen. Tussen de Veerse Boys en Uno Animo zal het wel niet ver van 'n draw blijven. 4e Klasse D. Gilze 14 9 2 3 20 Heusden 13 9 0 4 18 Were Di 13 7 1 5 15 Velocitas 13 7 1 5 15 RKFSV 14 6 2 6 14 Veerse Boys 13 5 3 5 13 Uno Animo 13 4 3 6 li Raamsdonk 10 4 1 5 ^9 Wasoik 15 3 3 9 9 RKDVC 14 3 2 9 8 Res. 2e Klasse D. RBC 2 12 11 0 1 22 RKC 2 12 9 2 1 20 Sarto 2 12 8 2 2 18 Rac 2 13 7 2 4 16 Desk 2 13 5 3 5 13 Mliance 2 13 5 3 5 13 FGrnnie 2 13 5 2 6 17 WSC 2 12 3 4 5 10 Hf>ro 2 13 2 1 10 5 TSC 2 10 2 0 8 4 RWB 2 11 0 1 10 1 JULIANA—TAXANDRIA. Het uitermate vlotte ver loop der competitie is de spanning alom wel zeer ten goede gekomen. Het gedrang, zowel boven- als onderaan, is practisch overal nog zeer he vig. De afdeling waartoe bei de tegenstanders van Zondag behoren, doet voor de anderen niet onder. Wellicht zijn er weinige te vinden waar de verschuiving op de ranglijst nog zoveel mogelijkheden biedt. De definitieve beslis sing over de onderlinge eind stand zal, voor het zover is, nog heel wat hoofdbrekens kosten. Daarom is Juliana Taxandria van zoveel interes se en daarom zal de strijd óp het Sportpark de inzet van de eindspurt voor beide ploe gen betekenen. Wie zal aan het langste eind trekken? Taxandria, dat aanvankelijk zich nestelde bij de koplopers, doch de race niet vol kon houden, of de Geel-Zwarte ploeg, die vooral in haar ei gen home bewezen heeft tot goede dingen in staat te zijn? In ieder geval krachtsverschil zal er niet veel zijn. Een goe de wedstrijd staat te wachten met vanzelfsprekend de no dige belangstelling. KAATSHEUVEL. Desk—Willem II 0—1. De gedwongen rust, die Desk zou genieten door het vervallen van de uitqeschreven wedstrijd Desk—R.K.G., is benut door het inlassen van een vriendschappe lijke ontmoeting tegen de eerste klasser Willem II uit Tilburg. Vragen en meeninqer. van onzv lexers ARBEIDSSCHUWIIEID. Eén onzer abonné's was vorige week getuige van het volgende staaltje van arbeids- schuwheid en onwil van een aantal fabrieksarbeiders. Doordat de trein van Lage Zwaluwe circa V/2 uur over tijd was, zou een aantal ar beiders die te Raamsdonks- veer op de trein wachtten, veel te laat op hun werk in Waalwijk komen. Gelukkig kwam er echter spoedig een spoorbus. Verschillende van bedoelde arbeiders hadden hierin reeds plaats genomen, toen het blijkbaar plotseling tot hun doordrong dat het eigenlijk „stom" was om zich zo te haasten. Ze konden be ter op de trein wachten, dan kwamen ze zoveel later op de fabriek. Op enkele goedwil- lenden na stapte men weer uit de bus en gaf er de voor keur aan V/2 uur in het gure weer rond te hangen en op de trein te wachten, dan te pro beren zo tijdig mogelijk op zijn werk te zijn. Zij demon streerden hier een mentali teit, waaraan de overige rei zigers en ook de goedwillen de arbeiders zich geducht ge- ergerd hebben. Willem II kwam met zijn volle dige opstelling uit, zij het dan met enige variatie in de plaatsing. Van een opvallend verschil in kracht was geen sprake. Technisch wa ren de bezoekers beter door steeds direct op de bal te zitten en zon der aarzelen het leder met forse trappen in open spel te ve-plaat- sen. De momenten, dat ook Des het spel ooen gooide, waren voor de nastheren tevens de beste ogen blikken van de middag. In de eer ste speelhelft mochten' we daarvan het meest oenieten en weten onze jongens zich hieroo in tc stellen, dan ziin we verzekerd dat de nog komende competitie-ontmoetinoen zeker tot aoed resultaat zullen lei den. Speelde Willem II in mo menten wat nonrhalant in 't dek ken, de verdediging was bij Bo- teTnans in prima handen. Desk was in doorsnee enthousiaster in de aanval en hield, al was het t-cmno vooral niet saai. tot 't ein de goed stand. A. v. Boxtel en la ter A. v. d. Ven vielen uit, waar voor v. Laarhoven en Dirksen in vielen. Jo v. d. Vep soeelde weer een zeer goede partii met de beide backs en kiener Buitendo-p, waar over de Tilburqers één roep had den. Het enigste doelpunt van de wedstrijd kwam uit een prachtige corner van Verreet, door Jan Lin- ders voor Buitendorp onhoudbaar in het doel ciewerkt. Er was zeer veel belangstelling voor deze wedstriid, die 'n pracht- oefening geweest is teoen de Zon dag a.s. orote comoetitiewedstrijd tegen R.K.C., die beslist de ont moeting van het seizoen mag ge noemd worden. LOONOPZAND. lino Animo—Raamsdonk 1-1. Zondaq speelde Uno Animo een wedstri'd voor de competitie tegen Raamsdonk en moest met een oe- li'k spel 1 1 tevreden ziin. De eerste aanvallpn waren voor Uno Animo, waarbij na 10 minuten spelen v. Ove doo-breekt en vriï voor doel oekomen, geeft hij de Raamsdonk keener neen s-drm van kans, 10. De druk od 't Raams donk doel wordt nog heviner en 5 minuten later is het v. VeMho- ven die de keener het nakiiken neeft. doch de Raamsdonk hark heeft het leder met de hand be werkt en hiervoor wordt 'n st-af- schon toenekend, die door Meyer wordt nenomen, doch door de Raamsdonk koener prachHq ge- stont wordt. H'erna neemt Raams donk het initiatief in handen, doch tot voo- de nt*?t hl-" ft de stand on- oewiizmd. Na de hervatting sch'int Raamsdonk meer in z:;n mars te he'-ben en na 15 minuten weet de rechtsbuiten met een dianonaal schot de part:;en on nel;;ken voet te brennen. Steeds bliift Raams donk in de aanval en domineren zii voor ba* Uno doel. Paal en lat brennen TTno de redding en z'; weten zich eerst na, 10 minuten uit hun benarde pesitie te bevrij den en werken ztïh zodanig los, dat eenzelfde lot ook Raamsdonk ten deel valt en ook hier paal en lat de keeper terzijde staan. On geveer 7 minuten voor het einde weet Uno nog eenmaal te scoren, doch dit doelpunt wordt dooi de scheidsrechter geannuleerd wegens free-kick. oZ eindigde deze wed strijd wederom in een gelijk spel, dat wel deb este uitslag betekent. Uno Aoimo 2, dat ditmaal thuis speelde, wist zich met 2-0 de meerdere te tonen over Sarto 4. DRUNEN. DVC 1Velocitas 1 3-1. RKDVC 1 was Zondag in Til burg te gast bij Velocitas 1 en wist de verdiende puntjes mee naar Drunen te brengen. Na vier minuten krijgt Velocitas een cor ner te nemen, die prachtig wordt ingekopt, 1—0. De Tilburgers blijven domineren. Met enkele doorbraken van DVC komt Dru nen in het offensief. Rond de 20e minuut komt Drunen veelvuldiger opzetten en in deze periode komt er een goede aanval van linksbui ten naar linksbinnen en midvoor, die onhoudbaar inschiet, 1 1 en met deze stand komt de rust. Na de rust is Drunen steeds in de meerderheid met enige spora dische doorbraken van de gasthe ren. Het duurt echter tot de 24ste minuut eer het succes komt en de rechtsbuiten hoog inschiet, 1—2. De gastheren komen nu even vin nig opzetten en het Drunense doel ontkomt eenmaal op een wonder lijke wijze aan de gelijkmaker. Drunen weet het offensief te hervatten en in de 38ste minuut weet de midvoor te profiteren van een aarzeling van de achterhoede van Velocitas en mgakt 1—3, met welke stand het einde komt. Het was een faire strijd onder goede leiding. VLIJMEN. Vlrjmense Boys 1—Haarsteeg 1. Zondag ontvangt Vlijmen Haar steeg en deze plaatselijke ontmoe ting zal zeker belangstelling trek ken. Wanneer Vlijmen volledig kan uitkomen, blijven de puntjes wellicht in Vlijmen. Omreden dit de laatste twee Zondagen niet het geval was, verloren zij beide wed strijden. Dus Zondag volledig en van het begin af aan flink aange pakt. Volgens geruchten zou het wel eens de laatste plaatselijke ontmoeting kunnen zijn, daar er beraadslaagd wordt over combi neren. Laat de voetballers van Groot-Vlijmen een zijn. Het spel peil wordt er mee verhoogd en de supporters kunnen in Groot-Vlij men goed spel zien, Het laatste woord is hierover nog niet ge sproken. Nieuwkuijk 1—Vlijmen 2. Zondag won Nieuwkuijk in Vlij men 'en op eigen terrein zal dit zeker wel het geval zijn. Wan neer Vlijmen succes wil boeken, zal er anders aangepakt moeten worden. Vlijmen 3—Maliskamp 3. Wanneer deze wedstrijd, die al 4 maal is vastgesteld, doorgaat, zal Rosmalen wel twee puntjes rijker zijn. Vlijmen, wanneer komt het eerste winstpuntje? Probeer 't Zondag eens. HAARSTEEG. Haarsteeg UI-Emplinia 17—1. Tegen een zwak spelend Em- plinia-team konden onze reserves met flinke cijfers hun ongeslagen record handhaven en zij bezetten thans de bovenste plaats van de ranglijst. Met een stevige wind in de rug kwam Haarsteeg flink opzetten en de Emplinia-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Re gelmatig wisten de blauw-wittcn voorde rust de score tot 5-0 op te voeren door prachtige goals van midvoor 2 mal, linksbuiten 2 maal en rechtsbv|ten. Met wind tegen is Haarsteeg na de rust neg steeds op de helft' der gasten, maar succes blijft voorlopig uit. Na 15 minuten weec Empels mid voor de achterstand te verklei nen, 5—1. Door dit succes komen zij wat in de meerderheid, doch door onbesuisd en slordig afwer ken van hun aanvallen, brengen zij er niet veel van .terecht. Haar steeg daarentegen weet nog voor 't einde tweemaal te .doelpunten en met 7—1 overwinning verlaten zij het terrein. De stand: Haarsteeg II Baardwijk II J. v. Arkel D.S.C. Emplinia Nieuwkuik Vlijmen II W.S.C. Ill Heusden II Herptse Boys Haarsteeg III J. v. Arkel II R.W.B. III D.S.C. II J. v. Arkel III Zwaluwen V Nieuwkuik II Wilhelmina V 12 10 10 9 9 9 9 9 5 2 3 3 0 1 4 1 1 0 0 1 19 16 11 11 10 9 8 7 2 1 6 2 2 2 1 1 0 13 1 1 5 2 3 0 1 1 2 1 1 0 1 0 4 0 1 3 RAAMSDONKSVEER. Veerse Boijs—R.K.F.S.V. Veerse Boys kreeg Zondag jl. R.K.F.S.V. op bezoek. De gasten wonnen de toss, waarna de onzen de bal aftrapten. Direct, vanaf 't gin, ontwikkelde zich een kalm, vastberaden spel, waarbij de bcys een tikje in de meerderheid wa ren. Het spel wisselde regelmatig, maar liep erg terug. Doch de Boys zorgden voor een opkikkertje en wisten te doelpunten. Het was n mooi samenspel, dat hier te zien was. v. Seters zag z'n kans schoon en schoot op de keeper, die 't ie der met zijn vuist wegwerkte. De bal werd opgevangen door M. van Hulst, die zijn hoofd er onder leg de en onhoudbaar inkopte, 10. Even later kwam de rust. Na de thee kregen de onzen wederom hun kans. Het was van Hulst die de bal voor de goal kreeg aangespeeld, doch tussen bal en goal stond de doelverdeci- ger. Door een handige tik naar A. v. Seters kon deze de bal in het doel deponeren, 2—0. De gasten, door deze tegenslag opgefrist, stelden zich danig te weer en ge vaarlijke momenten deden zich voor bij het Boys-doel. Onze defensie was echter niet te passeren, doch zij namen integen deel zelf het offensief in handen, wat met succes werd bekroond. Het derde doelpunt kwam tot stand door middel van de voet van v. Seters, die de bal overgaf naar v. Hulst, welke op de hem bekende manier zorg droeg dat de keeper het nakijken kreeg. Belang rijke feiten deden zich verder niet voor. Ditmaal hebben de Veerse Boys weer goed werk verricht, doch 't spel zelf had stukken beter kun nen zijn. Met deze 30 overwin ning kunnen zij echter vol moed de toekomst tegemoet zien. GEERTRUIDENBERG RIGHT-OH-JEKA 2-0 In een spannende wedstrijd heeft Right-Oh de overwinning weten te behalen op Jeka, wat echter niet zo eenvoudig was. In de eerste helft speelde Kight- Oh met de wind in de rug, dat vaak voor haar de mooi opge bouwde aanval te niet deed, daar de passes gauw te hard waren. Jeka liet ook volstrekt niet met zich sollen. Vele en gevaarlijke aanvallen kreeg onze verdediging te verwerken, doch steeds met succes. De verdediging van Right- Oh was af, ondoordringbaar. Ook de verdediging van Jeka verij delde elke Right-Oh aanval. Jeka speelde, wat voor haar niet nodig was, met een afbraak-sy steem, dat overigens ook het mooie spel niet ten goede kwam. De rust ging nog in met 0— De Jeka-aftrap na de rust werd opgevangen door Smits, die een pracht voorzet gaf aan de links buiten, die op zijn beurt de bal voor het doei plaatste. De Jeka back meende de bal op te van gen en weg te werken, doch trap te de bal in eigen doel, waardoor de stand op 1-0 werd gebracht voor Right-Oh. Enige minuten later kwam voor de tweede maal een pracht voorzet van Henk Smits, die keurig door Koos Bax werd ingekopt. Deze stand van 20 is tot het einde behouden, hoewel Jeka nog vaak gevaai- lijke aanvallen op het Right-Oh doel lanceerde, doch telkens door| onze verdediging tot stilstand werden gebracht. Ook Right-Oh bouwde nog vele mooie aanvallen op, doch deze bleven eveneens zonder resultaat. INTERNATIONALE SPORT IN 1948. Druk programma voor Nederland. 1948 belooft voor Neder land een druk sportjaar te worden. Voor de geïnteres seerden geven wij hieronder een opsomming van de aller belangrijkste evenementen van het komende jaar. Voetbal. Maart: (Datum nog onbekend) België-Nederland. April: (Datum nog onbe kend) NederlandBelgië. 26 Mei: NoorwegenNe derland. 9 Juni: NederlandZweden Hockey. 27 Maart: Wales Nederland. 21 Maart: NederlandBel gië (Dames). 11 April: België—Neder land. 18 April: FrankrijkNe derland (Dames). 16 Mei: NederlandZwit serland. Wielrennen. 24 April2 Mei: Ronde van Nederland. 13 Juni: Nationale kampi oenschappen op de weg. 26 en 27 Juni en 4 Juli: Na tionale kampioenschappen op de baan. 21 en 22 Augustus: Wereld kampioenschappen op de weg te Valkenburg. 23 t.m. 30 Augustus: We reldkampioenschappen op de baan te Amsterdam. Athletiek: 13 Juni: Neder landFrankrijk. (Dames). 2627 Juni: Tsjecho Slo- wakij eN ederland. Diversen. 30 Jan.8 Febr.: Olympische Winterspelen in Zwitserland. Maart en April: Wereld kampioenschap schaken. 29 Juli14 Aug.: Olympi sche Zomerspelen te Londen. Het Gouden Haantje. In de Apollozaal v/as voor dc zoveelste maal het Roosendaais toneel te gast en weer voor een uitverkocht huis. Het rnoge dan waar zijn, dat een ensemble als dat van Jac. Mol, met capacitei ten, die ver boven het gemiddelde gaan, ook werken van meer cul turele waarde op hun repertoire moesten hebben, waar de klucht voor het Roosendaais toneel als iets aangeborens ligt, menen we, dat het een risico aanvaarden is, als men dit terrein zou verlaten. Roosendaal bracht Pukkel en Puk kel bij herhaling, presenteerde „Ketty jokt nooit" met steeds stij gend succes en nu was het de klucht in drie bedrijven van H. W. van Rijswijk „In het Gouden Haantje", waarmede Mol reeds dagen voor Zondag een uitver kocht huis haalde. En de bezoe kers van de Apollozaal hebben waar voor hun geld gehad. Er was geannonceerd dat er gelachen kon worden en er is gelachen tot hoofdpijn krijgens toe. Roosendaal maakt van deze klucht op de echt Brabantse wijze alles wat er van te maken is, en dat 'is een dol ko mische scène, waarvan de toe schouwer niets overhoudt van een hoofd en een buik, die de gevol gen van de dwaasheid, welke ge presenteerd is, als naweeën geeft. Alle róllen waren als steeds ver zorgd, al moeten we de dragers van het komische gedeelte, de he- aren Mol en Machielseh het leeu wendeel van het succes toekennen, 't Was een succesavond voor Roosendaal en de harmonie Apol lo, die het gezelschap engageerde. Apollo. De harmonie Apollo hield j.l. Maandagavond haar jaarvergade ring. In een uitverig jaarverslag werd het vele, in het afgelopen jaar gepresteerd, gememoreerd, w.o. het concourssucces in Geer- truidenberg, de twee uitvoeringen voor de K.R.O. in Hilversum, de verschillende medewerkingen door het corps gegeven bij verschillen de gelegenheden. Het financieel verslag sloot met een ruim batig saldo. De aftredende bestursleden Sj. Steenbergen en Jos Valk wer den als zodanin herkozen. Beslo ten werd oo 17 Januari a.s. de 'aarlijkse statiedag te houden. En kele adsoirantleden werden als lid toeoel^ten. Na amoele bespreking werd besloten tot het stichten van een uniformfonds met de verwach ting, dat binnen een paar jaren Anollo als een oeuniformd corps zal kunnen uitrukken. Tn principe werd besloten in 1948 opnieuw aan een federatief concours deel te nemen en wel in de e-eafdelinq. Ripnen een naar maanden is het definitief besluit hierop tegemoet te zien. Biljartsport. In het café Jan v. Dun speelde Dinsdagavond KOT I in de hoofd klasse cadre 35/2 'n competitie wedstrijd tegen Ons Genoegen uit Waalwijk. De uitslag was: K.O.T. Carb. brt. h.s. C. Soeterboek 200 27 34 J. v. d. Kaa 200 23 43 W. Kamp 150 17 31 P. Vloemans 118 24 29 Gem. K.O.T. 6.35. Ons Genoegen De Graaf 112 27 22 v. Huiten 135 23 35 Passier 73 17 24 Zwaans 150 24 18 Gem. Ons Genoegen 5.15. Tentoonstelling K.A.B. Georganiseerd door de K.A.B. en Credo Pugno wordt Zondag a.s. in de zaal van de R.K. Gilden bond een tentoonstelling gehouden van het thans door Nederland rondtrekkende Nationaal Verbana welke show thans twee maanden in ons diocees wordt beschikbaar gesteld. Als inleiding van de ten toonstelling wordt om 12 uur een propagandaverqadering gehouden, waarbij als spreker optreedt dhi. P. Coppes uit Tilburg, die mede voor de leden van de R.K. Fa- brieksarbeidersbond het urgentie programma met zijn verschillende actiepunten zal uiteenzetten. De tentoonstelling zal tot des avonds 7 uur blijven opengesteld en zal zeker de belangstelling van alle werknemers trekken. Agenda. Donderdag 8 Januari 8 u. n.m. algemene ledenvergadering van Bel Canto. Donderdag 8 Januari 9 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. Donderdag 8 Januari 8 u. n.m. Apollo-theater. The lost weekend. Toegang 18 jaar. Donderdag 8 Januari 7.30 uur n.m. R.K. Gildenbond vergadering R.K.J.B. en N.C.B. Spreker dhr. Poos uit Veghel. Zondag 11 Januari 12 u. v.m. R.K. Gildenbond? Opening ten toonstelling en spreekbeurt door P. Coppes uit Tilburg over het urgentieprogramma. Maandag 12 Januari 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. LOON-OP-ZAND. Kath. Arbeidersbeweging. Zondagavond gaf de R.K. To neelvereniging „St. Jozef" 'n to neelavond in de grote zaal van Concordia voor de leden van dc R.K. Arbeidersbeweging. Deze avond stond in het teken als slui ting van het winterprogramma der K.A.B. De toneelvereniging bracht voor het voetlicht het spel in drie bedrijven „Het spel van de sleu tel" door Jac. Smidt en A. v. d. Lught. Het gepresteerde viel zeer in de smaak, ofschoon wij de to neelvereniging „St. Jozef" meer dere malen beter hebben gezien. Tijdens de pauze werd door rector v. Helvoirt behandeld: „De slag om de arbeid in vollen gang" die een geboeid gehoor had. Toneel- ea Zangavond. Voor de tweede maal had Zon dag in het parochiehuis een to neel- en zangavond plaats, welke wel zeer bijzonder geslaagd mag heten. Door de meisjes van het Genoveva-gilde werd opgevoerd het prachtige toneelspel „Maria en de kinderen". Het was een lust deze meisjes aan het werk te zien, vooral de Maria-rol kwam zeer goed tot haar recht. Aan dezen avond werd medewerking ver leend door de Zangvereniging „Echo der Duinen", welke enkele mooie liederen ten gehore bracht die in het teken stonden van de Kersttijd. Door een afdeling der Kajotters werd voor het voetlich gebracht het spel van Godfried ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Enige vrouwelijke werk krachten voor Ned. Indië (vooral administratief, ver plegend en onderwijzend per soneel). Enige vrouwelijke kantoor bedienden. Enige stiksters en plaksters voor schoenfabrieken. Een jongeman voor een voudige fabrieksadministratie Tij delij k schrij ver voor Rijksdienst. Ongeschoolde machinale houtbewerkers. Een assistent boekhouder. Enige arbeiders voor over- lederfabriek. Fineerders voor meubelfa briek. Enige leerling kleermakers. Een mannelijke kantoorbe diende met practische erva ring. Een aankomend draaier. Leerling schoenmachine- monteur. Plaatswerkers. Bieden zich aan Een magazijnbediende voor overlederfabriek. Een magazijnchef. Een sorteerder voor een overlederfabriek. Assistent calculator. Een winkeljuffrouw. Een expeditie-chef. Een vrouwelijke jongste bediende. Aanmelden dagelijks tussen 912 uur v.m. op het Ar beidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. no. 63. Bomans „Driekoningen". Het ge heel was een zeer gezellige avond. Jaarstatistiek. Bij de intrede van het nieuwe jaar gaf de ZeerEerw. Heer Pas toor een kort overzicht van de parochiële statistiek, waaraan wij het volgende ontlenen: Er wérden in 1947 84 H. Doopsels toege diend, 153000 H. Communies wer den uitgereikt. 19 huwelijken von den in onze parochie plaats, ter wijl 19 jongens buiten de parochie trouwden. In totaal overleden 29 personen, waarvan 5 kinderen; er werden gevormd 135 jongens en 239 meisjes. Op het ogenblik ver toeven 20 jongens in Indië, 1 sneuvelde. Welkom thuis. Op 16 Januari e.k. zullen een tweetal onzer dorgsgenoten na verblijf van ruim 2 jaar in Indië als militair, in het vaderland te rugkeren. Dit zijn n.l. de heren Fr. v. d. Velden en C. Oomen. Dat zij zeer welkom zijn, be hoeft wel geen betoog. ST. JOACHIMSMOER. Toneel. Zondagavond werd door de to neelclub van de R.K. Boerinnen- bond in café M. Maas een toneel avond gegeven, welke niettegen staande de slechts korte voorbe reiding, tot een goed einde werd gebracht en het publiek een aan gename avond bezorgde. Opge voerd werden o.a. „Het H. Ge weld" en een blijspel in 1 bedrijf „Mieke wil geen muts meer Jra- gen" welk laatste minder voldeed. Daar dit eerst hun tweede optre den betreft, zijn de tekortkomin gen welke zich enkele malen voor deden, te billijken, en kunnen wij dan ook niet beter doen dan hun het spreekwoord voor ogen hou den: „Door oefening wordt de kunst verkregen". Wij wensen de spelers veel suc- ceis. wordt ingeperst, komt een vogel gevlogen. Het is een Constellation van de K.L.M., die ons een paar duizend kilo post van onze jon gens in Indonesië komt brengen. Drie dagen geleden hebben de pennen de laatste regels kunnen krassen. Toen gingen de vier mo toren gonzen boven de Javaanse sawah's en verschrikt fladderden de rijstvogeltjes weg. Nu zweeft t' toestel al weer boven het Holland se winterlandschap, waar enkele gevederde wintergasten snel ruim baan maken voor dat wonderlijke gevaarte, waaraan zij nog steeds niet gewend zijn. Chauffeur Meier -wie kent hem niet, die ouwe rot met 27 dienstjaren bij de maatschappij? onderbreekt een ogenblik het druk gepoets op „zijn" gestroomlijnde wagen. Geen voorbijganger heeft hem kunnen storen, maar nu de Constellation met Sillevis aan de knuppel in de blauwe lak weer spiegelt, recht de werklustige zich. Naar de Noordpool? Ravensberg, chef van de re-ex peditie, op weg naar de grote goederenloods, heeft de zilveren schittering ook gezien, maar als hij op dit moment nog een pruim pje te kauwen zou hebben gehad, zou dit laatste hem meer hebben geïnteresseerd dan een grondzoe- kend vliegtuig. Dat is wel. eens anders geweest... zo omstreeks '20, toen iedereen er nog een stij ve nek voor over had om de stoutmoedige piloot zijn halsbre kende toeren te zien verrichten. „Wij begonnen op Londen", zegt Ravensberg, „er landden of startten één of twee machines per dag en 's winters zag je door slecht weer wel eens veertien da gen lang geen toestel komen of gaan. Een handjevol post en soms helemaal niets. En het gebeurde ook wel, dat er een machine zon der een enkele passagier vertrok. Toch vliegen, want op Crovdon stond misschien een ongeduldige Engelsman op je te wachten." „En hoeveel post vervoert de K.L.M. nu?" „Tja, nou vraagt U me wat. Dat zou ik moeten kijken." „'t Zou oo een dag als vandaag niet meevallen om met zo'n open ding van vroeger te vliegenI" „Meneer, de K.L.M. en service zijn- synoniem: in die allereerste tijd werden de passagiers, die in een open cabine moesten plaats nemen, ingepakt of ze naar de Noordoool moesten. Ze kreqen een vliegkap, een bril, een voetenzak, een reisdeken en... een warmwa terkruik." „Zijn er nog veel van die oude ploeg actief?" „Ja zeker, bij het zilveren jubi leum van de K.L.M. hadden wij een reünie van de oude garde: Sillevis, Biesheuvel Naber, Jung, Holst, Sorey Leverton, Reus, Mar ie, Moleman, enfin, wij waren met z'n veertigen. Dat hoekje, daar onder die Constellation, was ons eerste veldDaar hing de me- cano aan de nronellerEn nu hebben wij 390 ha." „En er komt nog een flinke lap bij, nietwaar?" ,Dat zijn de plannen, maar die Haarlemmermeerders willen geen stap meer met hun boerderijen achteruit." (Wordt vervolgd). „Wij hebben in lang niets over Schiphol "geschreven. Ga 'ns kij ken, hoe ze het daar in de kou maken", zeiden we een onzer me dewerkers. Hij ging en kwam te rug boordevol indrukken, die hij vastlegde in een levendig verslag, dat wij hierbij publiceren. Hoog boven de dikke, gele rook die uit een roestig kachclpijpje van DE PANTSFRWAfJFMS VAN WEST-BRABANT. Braspenninx' smokkeRomplot volledig opgerold. Talrijke arrestaties verricht. Aan de wilde geruchten over 't smokkelen met gepantserde oud- Amerikaanse legerwagens in W. Brabant, is plotseling een einde ge maakt door de arrestatie van A. Braspenninx te Zundert, een broer van de bekende wielrenner, die de chauffeur blijkt te zijn van de pantserauto, die de vorige maand door de komfmiezen op de rijks weg Bergen op Zoom-Roosendaal bij Wouw, werd overmeesterd. Bovendien werd te undert een ze kere v. H. gearresteerd, in wiens bezit een volledige boekhouding is aangetroffen, waaruit voldoende gegevens konden worden geput om tot meerdere arrestaties over te gaan. Onder de gearresteerden be vinden zich een dienstleider, een douane-ambtenaar en enige ex-po litiemannen. Het schijnt hier om een totaal een der houten barakken van Schiphol de koude winterhemel j bedrag van 10 millioen te gaan.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4