NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Een film van mensen die hun plicht tegenover de mensheid ho ger stelden dan hun liefde. „Tien dagen in Parijs", die Maandag en Woensdag vertoond wordt, is een uitstekende amuse- men .jfilm, handelende natuurlijk over een jonge man en een jong meisje, die samen gewikkeld wor den in een spionage-affaire en er later ,als verloofden weer uitge wikkeld worden. Luxor. De Italiaanse avonturenfilm „De Bandiet" is een spannend relaas van de belevenissen van een ban diét. Boeiend, om zijn zuidelijke romantiek en zijn zuidelijk tempe rament. Vrijdag, Zaterdag en Zondag zullen velen- van dit avontuur gaan genieten. Ook van Down Mexico way die Maandag en Woensdag komt zullen veTen genieten. Niet het minst van de vrolijke songs, die Gene Autry zingt op de vrolijke fiesta's waar jong, mooi Mexico danst. Een feest van zang, roman tiek en actie in het zonnige Mexi caanse landschap. Bel Canto's Jubileum-concert. dank aan de medewerking op de- 't Was ongetwijfeld aangenaam ze avond geboden, waarbij hij het concerteren voor Bel Canto, toen directeur en werkende leden Za terdag mochten ondervinden, dat er belangstelling was uit alle ran gen en standen, van alle vereni gingen en organisatie's, van gees telijke en wereldlijke autoriteiten bijeen in een stampvolle zaal, waarin op het kwistig met bloe men en groen versierde podium na de openingsrede van voorzitter Roelofs het gemengd koor zich opstelde om met twee werken van Ant. Bruckner „Ave Maria" en Tota pulchra es Maria" gevolgd door het Ave Verum van Mozart de avond in te zetten. Na deze kerkelijke composities van de grootste meesters kwam het dubbel mannenkwartet Or pheus uit Breda onder kundige lei ding van de 78-jarige G. Buwalda onder daverend applaus ten to nele. Orpheus wist, dat Kaats heuvel eisen zou stellen aan de medewerking bij dit jubileumcon cert geboden, doch zelfs de stout ste verwachtingen werden verre overtroffen. Reeds in de beide eerste num mers: „Erde" van Czajanak en Landsknechtstandchen van Orl di Lasso, konden we het geheel op elkander ingestelde ensemble, zo wel in stemmenmateriaal als sa menzang en verzorqing beluiste ren; met Serenade d'hiver van C. Saint Saëns en Choeur de Soldats van Gounod, steeg onze bewon dering, doch wat directeur Buwal da in zijn arragementen van di verse oude Hollandse liedjes met zijn mannen bood, was onbetaal baar. Schoolliedjes als Des win ters als het reqent; Zeg kwezel- ke; Daar was laatst een meisje;..; en Daar zaten zeven kikkertjes, om te werken tot koorwerken, al leen geschikt in moeilijkheids graad en omvang voor een ensem ble, dat in materiaal en vertolking op de hoogste trap staat, is een bewijs vïn rijke kunstzinnige fan tasie, die bewondering afdwinqt. Zijn deze werken enig mooi door hun tintelend arragement, de ver- tolkinq, welke het dubbelmannen- kwartet er van geeft, maakt deze comoosities tot een genot voor de toehoorders, die enthousiast wa ren over het gepresteerde. Het daverend applaus dat Buwalda met zijn jonqens ten deel viel was een duidelijk bewijs van het ent housiasme bij de toehoorders ge wekt. Doch ook solistische krach ten schuilen er onder Breda's 8- tal. De heer Th. Swegers qaf een mooie vertolking van Schuberts Erlkönig, terwijl deze zanger met de heer C. van Boxtel als lvri- sche tenor het mooie Les Pe- cheurs de Perles van Bizet liet genieten. Bel Canto gaf na de pauze de bekroonde concourswerken uit Scheveninqen ten beste, waarvan de vertolkinq van Middernacht er ene was, die de behaalde succes sen in alle opzichten gestand deed. Het dameskoor kweet zich in de vertolking van da beide fiine wer ken van Kools „De Kabouters" en vooral Moeders Slaopliedeke op zeer biizondere wijze van haar taak. Het koor reaqeerde 00 de aanwijzingen van ziin directeur op onverbeterlijke wijze. De clou van de avond bracht de baryton van Orpheus, de heer Bart v. Heus- den met zijn oriqineel vèrqedra- gen Figaro-aria en later met ziin hoogst beschaafd, do^h tot in de puntjes verzorgd conferencier en Cabaretwprk. „Bart" is een mees ter in uitbeeldinq en voordracht, wat hem de b^ste beroensartist niet verbetert. Het nubliek h«»eft gegoten v?>n ziin werkjes en vond het om half twaalf een teleurstel ling, dat de voorzitter de avond sloot. De heer Roelofs bracht grote succes gaarne toewees aan Orpheus met zijn kranige direc teur, doch daarin rechtens spon taan betrok de heer Wim Vrin- ten, die de bewondering van het Breda's ensemble wegdroeg voor zijn schitterend accompagnement bij het solistisch werk geboden. Spreker zei, overtuigd te zijn, dat geheel Kaatsheuvel gaarne zijn steun zou geven, om de plannen van Bel Canto, waarvan deze avond nog slechts de ouverture ters" de muzikale omlijsting ver zorgen mag zeker niet vergeten worden. Mannen het wordt een avond zoals we nog nooit gekend heb ben. Daarom mag niemand uit Berndijk en Kaatsheuvel achter wege blijven. Duivensport. Jonge doffers, ingekorfd 55 die ren. 1 Ant. Hofman, 2 A. Zacht, 3 jaarlijkse statiedag werd tevens 't 30-jarig voorzittersjubileum ge vierd van dhr. J. D. E. v. d. Heu vel en werd ook het nieuwe vaan del onthuld. Om 2 uur kwamen alle leden bijeen in de Harmonie zaal, waarbij tegenwoordig wa ren behalve het bestuur de Ere voorzitter Jhr. Mr. F. X. Ver- heyen uit Leur, oud kantonrech ter te Zevenbergen en diens zoon Jhr. Mr. A. Verheyen. Terwijl de leden der Harmonie r> d 1 a r t-n a erwiji ue jeuen uer narmome a" ox 'p. Jan Y?n 0p" zich op het podium opstelden, be- gen, 5 Jac. v. Dongen Dr., 6 G. Kemmeren, 7 Leo de Bondt, 8 M Voogd, 9 Ant. v. Wanrooij, 10 B. Vesters, 11 W. Oomes, 12 Jan van Heeswijk, 13 idem, 14 B. Ves ters, 15 M. Voogd, 16 Jan Evers, 17 Ant. Hofman, 18 Jan van Heeswijk, 19 idem, Z.E.V. G. v. d. Linden H„ Z.E.V. idem, E.V. M. Zeebrechts. Jonge duiven, ingekorfd 66 die ren. 1 L. v. d. Ven, 2 W. Ooraens, 3 H. Klis, 4 C. Snoeren, 5 Ant. Pijnenburg, 6 A. Schrauwers, 7 idem, 8 G. v. d. Linden H„ 9 G. v. d. Linden Dr., 10 L. v. d. Ven, II Jan Damen, 12 C. Laros, 13 Ant. Hofman, 14 H. Klis, 15 P. Ligtvoet, 16 Ant. Pijnenburg, 17 na nog siecnts ae ouverture Jan v d Linden H ,8 Am" p„ was, In alle opzichten te doen nenburg_ An( Hofman> 2Q slagen. v. Heeswijk. 21 Leo de Bondt, 22 Zondagavond volgde een groot ,an EverSi z.E.V. Pauw jubileuip-bal, dat opnieuw een be- voe(; a wijs leverde van de sympathie, Ajs keurmeester fun rde Q welke de zangvereniging in Kaats- Clemens uit Tilburg. heuvel en omgeving geniet. Bekroningen. Op de eerste Europese Ten toonstelling, georganiseerd door de vereniginq Avicultura te Den Haag in de Hout.rusthallen aldaar en waar ruim 6000 dieren, waar onder bijna 1500 uit het buiten land, werden oeëxnoseerd, be- A.s. Vrijdagavond inmanden v. tot 9 uur. Ingekorfd 67 oude Doffers. Prijzen behaald door: 1 A. Hofman, 2 A. Schrauwers, 3 Ant. Hofman, 4 C. de Bondt, 5 C. v. Boxtel, 6 W. Oomens, 7 C. Laros St., 8 C. van Boxtel, 9 A. Schouwers, 10 Jan Damen, 11 haalde de heer Tuerlings met W. Th. Ligtvoet, 12 A. Schrauwers,- W. kriel en Zw. Min. kriel drie 13 idem, 14 G. Ligtvoet, 15 C. La- maal eerste pr. met diverse E.P.'s. ros, 16 M. Voogd, 17 Jac. van De heer Fr. Elshout won in zwa- Dongen, 18 Jan van Heeswijk, 19 zi'n c'rote verdienste voor het mu re concurrentie met grote Zw. L. v. d. Ven, 20 J. van Heeswijk, j ziekleven, alsmede ziin nauwe sa- Min. een 1ste en een 7e prijs met 21 M. Zeebrechts, 22 G. van der mengang met de Familie Verheven gaven bestuur en ere-voorzitter zich naar de woning van de ju bilaris om deze af te halen. Bij het binnentreden werd door de leden der Harmonie onder leiding van dhr. J. v. d. Nieuwenhuizen een „Hij leve lang" aangehouden, terwijl enkele pittige Inarsen volg den. Door de penningmeester dhr. H. de Jong werd de jubilaris kernachtig toegesproken en hulde en dank gebracht voor de wijze waarop hij voor zijn harmonie steeds op de bres stond. Namens bestuur en leden werd de jubila ris een geschenk aangeboden in de vorm van een rooktafel, ter wijl mevr. v. d. Heuvel prachtige bloemstukken werden geofreerd. Tevens werden van verschillende zijden nog talrijke cadeaux en bloemstukken werden geoffeerd. bij vele schriftelijke felicitaties.. Vervolgens werd het woord ge voerd door de secretaris de heer van Veldhoven, die de veie ver diensten van de jubilaris in het algemeen naar voren bracht, zo wel voor het muziekleven ais voor de plaats en tevens z'n grote verdienste als bestuurslid van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, alsmede 't voorzitterschap van de Prov. af deling van Noord-Brabant. Tevens werd door de F.re-voor zitter, Jhr. Mr. F. X. Verheyen, uitstekende leiding, waarbij deze een klein blijk van waardering in ontvangst mocht nemen. De heer van Kemenade dankte alle leden voor hun spontane medewerking en stelde in het vooruitzicht, wan neer een beroep op hem gedaan zou worden, dat hij te allen tijde klaar was om zijn diensten voor de harmonie Sophia te geven. Rest ons nog te vermelden dat Zondag de Hoogmis werd opge dragen voor den overleden In structeur dhr. H. van Abeelen, welke door het bestuur en alle le den werd bijgewoond. Uit Indië teruggekeerd. Zatei'dag arriveerden de eerste militairen uit Indië met groot ver lof in hun geboorteplaats, n.l. Frans v. d. Velden en J. Oomen. Van schier alle woningen wap perde" de Ned. driekleur. Door de buurtschappen waren enige ver sieringen aangebracht en werd hen een korte aubade gebracht, waarbij tevens het bestuur van Kat. Thuisfront zich niet onbe tuigd liet. Ook door beide Har- moniën werd een serenade ge bracht. E.P. Gerepatrieerd. Wederom arriveerde een vijftal jongens uit Indië in onze plaats. Het waren de vrijwilligers der Marine serqt. en soldaat d° ^>uke uit een gezin in de Mgr. Voor straat, soldaat v. Best uit de Mgr. Volkerstraat, soldaat Sins uit de Gasthuisstraat en soldaat Laros met vrouw en baby uit de Sta tionsstraat. De buiirth©won»rs hadden overal versieringen aan gebracht en naven door het uit steken der vlaggen blijk van me deleven. Tal van bloem- en fruit manden waren de tolk van de symnathie, d<D de iongens wordt toegedragen. De jongens zagen er, over het aloemeen goed uit, waren blij in Indië geweest te zijn, dorh nog meer verheugd weer in de ouderlijke woning te zijn terunne- ke°rd. Een comité van R.K. Thuisfront maakte bij allen ziin opwachting, waarbij allen hun dank betuigden voor wat hét Thuisfront voor Indië doet. Kajottcrs. Jongemannen, Vrijdagavond 30 Jan. leggen wij er ons werk allen bij neer. Die avond gaan wij ons niet inspannen om nog een extra centje te verdienen, maar we stappen er op uit om ons te ont spannen. „Waarheen" zult u vragen. O, dat zit zo. Alles vertellen kunnen we nog niet, maar enkele puntjes willen we aanhalen. Die avond dan, a.s. Vrijdag, houden de Kajotters hun grote jaarvergadering in de K.A.J.-zaal om half acht. Natuurlijk wordt dan begonnen met gebed en groet, waarna de voorzitter het woord krijgt. De secretaris en penning meester zullen deze avond ook de gelegenheid krijgen om een woord je te spreken. Vervolqens zal de bestuursverkiezing plaats hebben. De agenda vermeld nog dat er een Kaiotter z'n hersenen genij- nigd heeft en wij met hem. We ziin benieuwd wie de minste giin h^eft. Onze Indië-vaardér L. de Man zal ons z'n ervaringen uit de tronen vertellen. Het Dioce saan bestuur is op deze avond ook in ons midden. Aan een har telijk woordje van de aalmoeze nier zal het ook n'et ontbreken. Fn dan... ia dan kunnen we de bestuurstafel met vragen over stromen. Dat de „Vijf Vrolijke Kajot- Linden H., Z.E.V. A. Pijnenburg, E.V. Pauw Ligtvoet. Oude Duivinnen, ingekorfd 50. 1 Ant. Hofman, 2 P. Grootzwa- in het licht gesteld, waarbij deze het een eer noemde van deze ver eniging het ere-voorzitterschap te mogen bekleden, terwijl hij hem gers, 3 A. v. Kuijk 4 Ant. Hofman Jevens een "l*3" als bliivende 5 A. Schrauwers, 6 C. Snoeren, herinnering aanbood. In kernachtige woorden dankte de jubilaris voor de hem gebrach- j te hulde en de vele cadeaux en fe licitaties welke hem bii deze ge- 7 Ant. Pijnenburg, 8 A. Schrau wers, 9 idem, 10 G. v. d. Linden Dr., 11 Ant. Hofman, 12 Jan v. Heeswijk, 13 A. Schrauwers, 14 idem, 15 A. v. Kn«k. 16 C. de !eqen,b°'d ,waren ter] M S™? Bondt, 17 idem, Z.È.V. G. Ligt voet. Z.E.V. G. v. d. Linden H„ Z.E.V. L. v. d. Ven. LOON-OP-ZAND. Kon. Erk. Harmonie Concordia. Zaterdag vierde de Kon. Erk. Harmonie „Concordia" haar jaar lijkse statiedag. Om 2 uur kwa men alle leden en bestuur in de zaal bij mej. Wed. Coomans bij een, waarbij de leden op gulle wijze werden getracteerd. Om 5 uur werd een muzikale rondwan deling door het dorp gemaakt, waarbij tevens een korte serenade werd gebracht bij de militairen die juist uit Indië waren terug gekeerd. Daarna een gulle Bra bantse koffietafel, welke alle eer len. Vervolgens werd door de ere voorzitter het gloednieuwe vaan del onthuld, hetwelk is ontworpen door de firma Mei. Adams uit Tilburg, waarna met dit nieuwe vaandel een muzikale rondwande- linn door het dorn werd gemaakt. Om ongeveer 5.30 werd de le den een feestdiner aangeboden, verzorad door de he<»r Winterink van de Twee Kolommen uit Waalwijk, wat zich heerlijk deed smaken. Verschillende sprekers voerden hierbii nog het woord, o.a. Kao. v. d. Heuvel, zoon van de iubila- ris, Thr. A. Verheven, zoon van de ere-voorzitter en M. Snoeren namens alle werkende leden. In ziin dankwoord aan bestuur en leden deelde de jubilaris mede werd aangedaan. Tevens had een dat dhr. P. Beaten voor ziin gro- grootse huldiging plaats van de eminente instructeur de heer A. Molenschot, voor de grote pres taties geleverd op het Nat. Mu ziekconcours te Amersfoort, uit gaande van de R.K. Federatie v. Harmonieën, waarbij het hoogste aantal punten met lof der jury werd behaald in de Superieure af deling. Hem werd een blijk van waardering aangeboden in de vorm van een prachtige rooktafel. Deheer Molenschot dankte voor deze buitengewone attentie. Zondagavond werd voor de le den en donateurs met hunne da mes een grote winteruitvoering gegeven, waarbij voor de zoveel ste maal was geëngageerd het be kende R.K. Tilburgse Gemengd koor Concordia, onder directie van dhr. Kees van Eyk, waarbij di verse delen uit bekende opera's werden opgevoerd. Zij hadden zeer groot succes. Ook in de afde ling toneel zijn deze hoegenaamd niet te evenaren! Ook door de The Concordia Hawaians was het programma tot in de puntjes ver zorgd. Kon. Harm. Sonhia's Vcreniqinq. Bij de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging was het Zaterdag een grote dag. Bij gelegenheid van de te verdienste voor de v«»renining. door be( bestuur werd bevorderd tot V're-voorzitter, waarna door dhr. Beaten dank werd nebrarht voor de grote eer en het ver trouwen in hem gesteld. Tijdens de avondurëh werd het feestgetij ten top gevoerd door •muziek en zang, waarbij het hoog tepunt was de voor deze speciale gelegenheid samengestelde revue, welke werd uitgevoerd door de werkende leden der Harmonie, onder leiding van de bekwame hu morist en conferencier dhr. Willy van Kemenade uit Heeze, die hier heeft bewezen een bekwaam en zeer intelligent persoon te zijn voor dergelijke gelegenheden, die geheel belangeloos deze revue heeft weten samen te stellen. Ver der werd deze feestdag in alle gezelligheid tot laat in de avond doorgebracht. Zondagavond had wederom voor de leden en donateurs met hunne dames de opvoering plaats van déze jubileum-revue, waar voor zeer grote belangstelling be stond. Na afloop dankte de voorzitter allen die hun medewerking in de ze hebben verleend en vooral de heer van Kemenade voor zijn SPRANG-CAPELLE. Gemeenteraad. Spoedeisende vergadering van de raad der gemeente te houden op Donderdag 29 Jan. 1948, des namiddags acht uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Besluit tot het aangaan van kasgeldleninqen tot een maximum van 260.000. 4. Voorstel tot aankoop van grond voor de bouw van woning wetwoningen. 5. Sluiting. SPRANG. Gebouw Chr. Volksbond. 1 Wij vernemen dat de aanvrag'e om materiaalvergunning voor de restauratie en uitbreiding van het gebouw Chr. Volksbond alhier is afgewezen, als zijnde niet urgent. Waar dit gebouw dat voor het verenigingsleven alhier onmisbaar geacht mag worden, mede door het gebruik door militairen in de bezettingstijd in de tegenwoordige slechte toestand is gekomen, kan men begrijpen dat deze beslissing voor de daarin gehuisveste ver enigingen funest is. Alsnog zal dan ook naar wij vernemen alles in het werk gesteld worden om een materiaaltoewij- zinq te verkrijgen. - Het geval is niet urgent, 't is immers geen schouwburg, bios coop of i.d.l N.E.O. Het eerste elftal van de voet balvereniging N.E.O. alhier speel de j.l. Zaterdag voor de competi tie tegen J.P.S. te Tilburg en wist deze match met 21 te winnen. A.R. Kiesvereniging. Onder leiding van haar voor zitter dhr. C. van Caem, verga derde j.l. Maandagavond de A.R. Kiesvereniging. Nadat enkele in gekomen stukken en huishoudelij ke aangelegenheden waren afge handeld, kwam de actie voor het Millioenplan ter sprake, waarvoor een programma ter uitvoering werd opgesteld. Het dorp werd hiervoor in een achttal wijken ver deeld, die door bestuur en leden zullen wordenbewerkt. J. A. de Jong. Alhier is overleden de heer J. A. de Jong, die gedurende vele ja ren bestuurslid van verschillende vereniginqen was, o.a. van de Chr. Volksbond, waarvan hij qe- durende het bestaan der Biblio theek als bibliotecaris fungeerde. Gezelligheid. Doorde Dilletantenvereniging Gezelligheid alhier is een spel ge titeld „De Suikeroom", in twee bedrijven, in studie genomen. CAPELLE. Muziekuitvoering In de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Capelle gaf de muziekvereniging „Sirena" jl. Dinsdagavond voor leden en donateurs met hun introducé's en Donderdag d.a.v. voor piet-leden met medewerking van de toneelvereniging, ver bonden aan het Fanfare-corps Euterpe" te 's-Gravemoer haar winteruitvoering, die zich vooral de eerste avond, toen de zaal tot in de hoeken gevuld was, in een overgrote belangstelling bocht verheu gen. In tegens kling met an dere jaren wab de opkomst de tweede avond niet zo druk hetgeen te betreuren viel, want de afwerking van het programma verdiende ook deze avond groter belangstel ling. Na een openingswoord van de voorzitter, voerde de mu ziekvereniging op verdienste lijke, te roemen wijze een programma uit, dat een drie tal marsen, een tweetal ou vertures en de le Strauss- walsenpotpouri omvatte. Na de pauze wist de toneel groep „Euterpe" de' aanwezi gen enkele uren te boeien met een tweetal één-acters voor het voetlicht te brengen: „Een kop thee", blijspel in 1 bedrijf en „De Jas", klucht in 1 bedrijf. De verschillende rollen werden op sublieme wijze vertolkt, hetgeen een vlot spel in de hand werkte. Het geweldig applaus na ieder nummer, bewees, dat één en ander door dè aanwezigen werd gewaardeerd. Niettegenstaande 't minder drukke bezoek de 2de avond, kan de muziekvereniging toch op een goedgeslaagde uitvoe ring terugzien. Voor de jongens in Indië. Het lag in het voornemen van de Afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen- op Donder dag 28 dezer in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan 't Bruggetje te Vrijhoeve-Ca pelle met medewerking van de afdeling Meeuwen van deze Bond, e'en gezellige avond met o.m.'Amerikaanse verkoop te organiseren, waar van de opbrengst bestemd zou worden ten bate van onze militairen, die in het Vrere Oosten hun Vaderlandse plicht te vervullen hebben. Door bijzondere omstandig heden heeft de afd. Meeuwen zich genoodzaakt gezien zich terug te trekken, zodat deze eenmaal vastgestelde avond geen doorgang kan vinden, tenminste voorlopig niet. De afd. Sprang-Capelle heeft nu besloten toch een avond voor onze jongens op touw te zet ten, doch deze zal niet plaats hebben voor eind Februari of begin Maart. NIEUWKUIJK. Nieuwkuijk krijgt een Huishoudschool. Op initiatief van de plaat selijke Boerenbond heeft men alhier besloten tot oprichting van een R.K. Huishoudschool. Het bestuur van de plaatse lijke Boerenbond heeft van 't hoofdbestuur van de N.C.B. bereids hiervoor de goedkeu ring ontvangen. Het ligt in de bedoeling de school alhier te doen vestigen, als zijnde het beste en mooiste punt ook voor omliggende gemeenten. „Vissers Geduld". In de gehouden vergadering van de hengelsport-vereniging „Vissers Geduld", werd het aftredend bestuur herkozen. Men besloot tot deelname aan het in Maart a.s; in Heusden te geven hengehconcours. In verband met hef gouden hu? welijksfeest van één der le den in Mei a.s., werd een co mité benoemd en zal dit lid met het heuglijke feit worden gehuldigd. Uitvoering. Op Zondag ,1 Februari a.s. geeft de Gem. Zangvereni ging „Oefening Baart Kunst" haar eerste uitvoering onder leiding van de voor kort be noemde nieuwe directeur de heer Mich, van Heivoort. Ge zien de merkbare vooruitgang en opbloei dezer vereniging bestaat er, naar we vernemen, nog al belangstelling voor deze uitvoering. RAAMSDONKSVEER. Revue, li Naar wij verneme «komt de v.v. Veerse Boys binne'Rort voor 't voetlicht met een pvue getiteld „Tjè, en gij geleuft 'n revue die bestaan zal uit i'lqiyer typisch Veerse humor. De fcfëjfue is ge schreven door onze|§5©rpsgenoot Herman Stassar. R.K. Middenstand. De R.K. Middenstandsvereni ging hield haar jaarvergadering in hotel de Jongh op Vrijdag j.l. De Voorzitter, de heer Nollen, sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot de spreker van de avond, de WelEerw. Heer Pa ter v. Aken O. Praem. van de abdij Berne uit Heeswijk. De voorzitter sprak een woord van opwekking en pleitte voor meer eenheid. Als voorbeeld noemde hij de K.J.M.V., welks bestuur hij hartelijk verwelkomde met zijn geest, adviseur kap. v. Luick. Hierna gaf hij het woord aan de spreker. Het onderwerp was „Publiekrechterlijke bedrijfsorga nisatie". Pater v. Aken hield een zeer duidelijke uiteenzetting hier over. Het volgendev punt van de agenda was de gewesteliijke avondscholen. Deze scholen, waarvan er thans 15 in werking zijn getreden, zijn van onschat baar belang voor de Middenstand want ontwikkeling is bar nodig. Besloten werd een aparte ver gadering hiervoor te houden,- op dat ook hier een dergelijke school zal kunnen worden begonnen. De voorz. deed een beroep op alle middenstanders om de harmonie De Eendracht te steunen. Er kwam ook een voorstel om een commissie te benoemen ter invordering van gelden van wan betalers. De vergadering was hét hiermede wel eens, doch enkele bepalingên moesten nog nader onder de loupe worden genomen. Aan de Ned. Spoorwegen zal ook een verzoek worden gericht om reclameplaten te mogen be vestigen in de wachtlokalen, zulk! op inlichtingen van het bestuurs lid v. Seters. Een nieuw lid werd met grote meerderheid van stem men aangenomen. In verband met het honderdja rig bestaan van de harmonie De Eendracht zal er op 't concours terrein een grote Middenstands tentoonstelling plaats vinden. De geest, adviseur sfirak tot slot en wekte de middenstand op voor nog betere samenwerking met de andere klassen. Terug uit Indië. Wederom zijn enige dorpsge noten in hun woonplaats terugge keerd. Het zijn de soldaten Simon Ruitenberg, J. Kuipers en J. van Woerden, die met het s.s. Volen- dam dezer dagen uit de Oost te rugkeerden, benevens Bas van Strien, die een week vroeger aan kwam. Dat verschillende buurt bewoners met de terugkerende O.V.W.'ers medeleven, bewees wel de vele vlaggen die uitgesto ken waren en bloemen die be zorgd werden. Hartelijk welkom, jongens. Hank's Cabaret. Reeds meerdere keren zagen wij het Hankse cabaret op de plan ken. Ditmaal op Zondagavond ji. in de zaal van Huis ten Deyij, die enige dagen tevoren geheel was uitverkocht. Het was een avond van muziek, zang en toneel. Het vrolijke kwartet presenteerde lach vitamine. De Biesbos boys zorg den voor de muzikale omlijsting. Mej. Spoor oogstte veel bijval met haar liedje „Vrede". Adri v. Veldhoven de regisseur en leider van het gezelschap, bracht meer dere eigen werken naar voren. De conferencier was Adri Pen- ninx, die voor zijn taak ten volle berekend was. Alle spelers volde den ten voilé en brachten 'n avond van veel genot. De Hank is wel iswaar niet groot, doch hun ca baret heeft de verwachtingen ook dit jaar weer overtroffen. Toneel. De toneelvereniging „Kunst na Arbeid", onderafd. van de K.A.B. geeft op 1 en 2 Febr. a.s. in het Henricusgebouw een uitvoering. Voor het voetlicht zal gebracht worden „De eenzame hoeve", '11 zonderlinge historie in 3 bedrijven geschreven door Joh. N. Tromp, en een operette in 1 bedrijf „Als Mijnheer van huis is" door Alph. Mosmans. Damnieuws. De Damvereniaing D.G.V. te Raamsdonksveer is weer met 'n nieuwe onderlinge competitie be gonnen. De uitsj^gen van 19 Ja nuari waren als volgt: Jac. Dirven—J. Boezer 0—2 W. Hendrikx-J. Overgaauw 0—2 J. Steiginga-J. Verduijn 2—0 A. Blom-G. V. Erk 0-2 M. D. Barel—C. Schott 2—0 De laatste partij voor de oude competitie tussen H. Blom en Th. Zwets is door Blom gewonnen. Donderdag 15 Januari j.l. werd ér een wedstrijd om het kampi oenschap le klas van de Brabant se Dambond gespeeld tussen R.D.C. (Roosendaal) en D.G.V. (Raamsdonksveer) welke door R.D.C. gewonnen werd met 11-9. Door D.G.V. is geprotesteerd; de uitslag is nog niet bekend. Dins dag 27 Januari a.s. moet D.G.V. een wedstrijd spelen voor 't kam pioenschap tegen G.D.V. (Gin- neken)D.G.V.'crs, doe je best. GEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Vrijdaf 30 Januari 1948 des avonds half acht in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken: 1. Goedkeuring begroting Ste delijke Godshuizen voor de dienst 1948. 2. Vernieuwing rekening-cou rant-overeenkomst met de N. V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten. 3. Wijziging gemeentebegroting dienst 1947. 4. Vaststelling van: a. de begroting van het G.E.B. dienst 1948. b. de gemeentebegroting dienst 1948. 5. Voorstel tot. opheffing van het Grondbedrijf. 6. Vaststelling van het bedrag per leerling voor de openbare la gere school voor gewoon en voort gezet lager onderwijs over 1948. 7. Wijziging van de verorde ning op de heffing van een belas ting op de honden. 8. Vaststelling van een veror dening bedoeld in artikel 4 le lid der Woonruimte wet 1947. 9. Eervol ontslag personeel van het G.E.B. 10. Ingekomen 'stukken. De Jonge Boerenstand afd. Geertruidenberg blijkt, ondanks haar klein aantal, tot grote din gen in staat. Hiervan gaf zij blijk op Zondag- en Maandagavond in het parochiehuis, ^vaar zij een mooie toneelavond verzorgde. Zij brachten het toneelstuk „Oogst" van J. Odijk voor het voetlicht en wel op meesterlijke wijze. De spelers waren rolvast en wisten uit dit ontroerende spel te halen wat er in zat. Ook de klucht „Mijnheer Pumps als keu kenprinses" slaagde goed. Ieder vermaakte zich daarbij kostlijk. Aan het welslagen had natuur lijk ook weer de heer Rijpert een groot aandeel door zijn keurig verzorgde decors en zijn eveneens kunstige grime. Voor het muzika le gedeelte had deze afdeling het Bergse Muziekgezelschap „Ons Genoegen" geëngageerd, dat tus sen de bedrijven en gedurende de pauze 't publiek aangenaam ver maakte. Dit is de tweede maal dat deze afdeling een toneelavond verzorgt en het is te hopen dat zij de ingeslagen weg zullen blij ven volgen. Na afloop dankte de heer Q. van Dongen voor de be langstelling en sprak de hoop uit de volgende keer eenzelfde en zo mogelijk nog een grotere belang stelling te mogen ondervinden. Onze stadgenoot de heer J. A. Okkerse is Dinsdag, na een verblijf van ongeveer 3 jaren in Indië, waar hij bij de marine diende, in Geertruidenberg terug gekeerd. Hij is met de onlangs te Den Helder binnengelopen torpe dojager Evertsen meegekomen, doch trof het niet bijzonder ge lukkig, daar hij voor de wacht werd aangewezen. Uit elk huis van des traat waar hij woont, wapperde onze natio nale driekleur om hem bij zijn thuiskomst te groeten. A.s. Zondag speelt Right- Oh I haar laatste competitiewed strijd, welke tevens de kampioens wedstrijd is en wel tegen S.A.B. te Breda. Het kampioenschap is reeds thans, gezien de stand der punten, zeker, doch deze ontmoe ting wordt de kamnioenswedstryd om daarna Right-Oh met vlag en wimpel aan de grens der gemeen^ te af te halen, waarbij, voor zo ver bekend,00k Apollo tegen woordig zal zijn. DRUNEN. Stierhouderij Drunen—Elshout. Bovengenoemde vereniging hield Woensdag j.l. haar algemene jaarvergadering. De vergadering was druk bezocht. Uit het jaar verslag bleek dat de vereniging d.d. 1 Januari 185 leden telde, welke gezamenlijk 820 koeien be zaten. De periodiek aftreaende bestuursleden C. v. Drunen en F. Vermeer werden met algemene stemmen herkozen. In de vacature van C. Vughs werd gekozen J. Vuchts. De algemene vergadering sprak zich uit om te beginnen met de K. I. Met de voorbereidingen is men inmiddels reeds begonnen. In zijn slotwoord dankte de voorz. de aanwezigen voor de be langstellingen sprak de hoop uit dat men op de ingeslagen weg zou blijven voortgaan. Feestavond. De leden der reisvereniging „Torenstraat", gevestigd in Ho tel Vissers, kwamen in de afgelo pen week voor een feestavond bijeen. De aangeboden koffietafel verzorgd door mej. Vissers, werd alle eer aangedaan. De The Mu sical Boys brachten direct een prettige stemming en men bleef de avond dan ook nog geruimen tijd genoeglijk bijeen. Algemene vergadering R.K.J.B. Op Maandag 2 Februari nuudt de R.K.J.B. haar algemene jaar vergadering. De agenda houdt in bestuursverkiezing. Wegens de bereikte leeftijd zijn niet herkies baar A. Brok, G. Brekelmanse i J. v. Son. De agenda ve:n.e!dt verder nog bespreking proefveld en gewassenwedstrijd 1948. Uitvoering Drunen's Toneel. De toneelvereniging „Drunen's Toneel" geeft a.s. Zondag 1 Fe bruari haar eerste winteruitvoe ring in de zaal van Th. Elshout. Zij zal voor het voetlicht komen met een toneelspel in drie bedrij ven van Antoon Coolen, getiteld „De Vreemdeling", een prachtig toneelspel met een verhaal, ge grepen recht uit het gewone le ven. Drunen's Toneel heeft in dit seizoen lang op zich iaten vach ten. Toch ligt ons nog vers in het geheugen de wijze waarop zij ver leden jaar „De storm oal hangt uit" wist te vertolken. Wij ver wachten dat Drunen's Toneel met het aangekondigde toneelspel suc ces zal behalen en acnten een be zoek aan de uitvoering ten volle dc moeite waard. Vergadering Waterschap De IJei - of Meerdijk. Donderdag 22 Jan. hield het Waterschap De Hei of Meerdijk haar algemene jaarvergadering. De voorz. heefcee in zijn ope ningswoord de vele stemgerech tigden welke aanwezig waren, al len hartelijk welkom. De notulen der vorige vergadering, alsmede het jaarverslag over l>lö en de begroting 1947-48 werden alle zonder aanmerkingen goedgekeurd alsmede ook de salarisregeling van de polderbode en polderwer kers. Alvorens tot het volgende agendapunt, inhoudende het kie zen van een nieuwe secretaris- - penningmeester voor genoemd Waterschap over te gaan. dankte de voorz. de scheidende secretaris voor het vele werk gedurende 10 jaar voor het Waterschap ge daan. De voordrachtlijst was als volgt: 1 Jan v. Delft, 2 M.%v. d. Hoven, 3 J. Aarts. Uitgebracht werden 303 stemmen. Gekozen werd M. v. d. Hoven met 179 stemmen. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt en alle vragen werden bevredigend beantwoord. Vergadering Fok- en Controle vereniging. De fok- en controlevereniging alhier hield op 21 Jan.baar alge mene vergadering. Uit Ret verslag van de secretaris bleek dat de vereniging zich gestadig uitbreidt. Het ledental is reeds gestegen tot 60, het gecontroleerde koeiental tot 410, terwijl zich nog verschil lende leden melden om zo spoe dig mogelijke controle van hun koeien. Het periodiek aftredend bestuurslid F. Ploegmakers werd met algemene stemmen herkozen. Met een. opwekkend woord werd deze vergadering gesloten. HEUSDEN. Openbare vergadering van de j Raad der gemeente Heusden, te houden op Donderdag 29 Janu-J ari des avonds 8 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeling ingek. stukken. 4. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring perceel Sterrestraat W 22. 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldle ning groot 550.000. 6. Rekening Burgerlijk Armbe stuur Herpt 1946. 7. Rondvraag. Terug uit Indië. Zaterdag was voor de ingeze tenen van Herpt en Hedikhuizen een bijzondere dag; immers twee van hun zonen zouden met groot verlof thuis komen. Nijvere han den hadden roosjes geknipt en ge maakt, terwijl een ander deel het versieren der woningen voor hun rekening nam en zo verrees door eendrachtig samenwerken voor de woningen van Nieuwkoop te Herpt en v. d. Linden te Hedik huizen een ereboog, met de woor den „Welkom thuis". Het werd avond voor de langverwachten thuis kwamen. Als een wervel wind ging de mare rond: ze zijn thuis, en dra begon het druppels gewijs felicitaties te regenen, tot dat de buurtgenoten als een don derbui met hun gelukwens de nog betrekkelijke rust kwamen versto ren. Velen kwamen hen verwel komen, o.a. de Edelachtb. heer burgemeester v. Delft, met de voorzitter van Kath. Thuisfront, de heer de Moll, de kerkeraaJ van Herpt, afd. Herpt van Kath. Thuisfront. De Harmonie brachf een serenade, terwijl de leider van de Niwin afd. Heusden een woord van welkom sprak, evenals de voorzitter vaii de harmonie. Het bleef echter niet bij woor den alleen, maar ook vele stoffe lijke blijken van medeleven moch ten de gerepajxieerden ontvangen. Biljarten. De biljartvereniging K.O.T. speelde haar voorlaatste competi tiewedstrijd tegen D.E.S. in Hotel Central. D.E.S. wist deze wed strijd te winnen, waardoor zij de leiding heeft genomen met 1 pt. Algehele stand D.E.S. 49 punten, K.O.T. 48 punten. Geslaagd. De dames H. Boom, Ria van Herpt, G. v. Wijlen en G. v. d. Heuvel, behaalden het diploma typiste. Zij genoten- hun opleiding bij de Eerw. Zusters van het St. Antoniusgesticht te Heusden. Consultatiebureau. Op het consultatiebureau voor zuigelingen werden 18 zuigelingen ter onderzoek aangeboden en wel uit Heusden 17 en uit Herpt 1. Voor het Nut hield Dr. P. H. Ritters zijn aangekondigde le zing over „De ervaringen van 'n radiospreker". Dr. Ritters is door zijn boekbesprekingen voor velen een bekende. Spreker gaf 'n uit eenzetting van de vele moeilijk heden die de samenstelling van 't radioprogramma te overwinnen hebben om te komen tot zulk een geheel dat de aandacht heeft van de massa. Verder besprak hij de moeilijkheden die er in zitten om zelf voor de microfoon te spreken hetgeen niet meevalt, aldus spr. Dit demonstreerde hij met tal van voorbeelden. De heer Joh. de Roo alhier behaalde het diploma boekhouden van de Associatie. AALBURG. Bij de j.l. Vrijdag te 's-Bosch gehouden Rijks-hengstenkeuring werd voor de tijd van vier jaren goedgekeurd de hengst Lianus K 1911, eigenaar P. Bouman alhier. HAARSTEEG. Door 't kaartgezelschap „Haar- steeg's Roem", gevestigd in café v. d. Loo alhier, werd een onder linge feestavond gehouden. Daar bij werd ook aan Katholiek thuis front gedacht; een collecte bracht 10.50 op, welk bedrag ter hand gesteld werd aan soldaat Jo v. d. Heijden, die heden naar Indië af reist. Deze was aangenaam ver rast en verzocht z'n beste dank over te brengen aan de leden van het kaartgezelschap. Dezelfde club droeg vorige week bij gele genheid van een feestavond, aan geboden door het lid Jan van der Heijden ter herdenking van zijn 25-jarig huwelijk, eenzelfde be drag aan Kath. Thuisfront af, welk voorbeeld gevolgd werd door de aldaar gevestigde biljart club met een bedrag van 14.22. Heden vertrok ook onze dorps genoot Dries van Halder Johzn. per vliegtuig naar Indië. Wij wensen beiden goede reis. Heemkundige vergadering. Zondagavond had op Mariëa- kroon een bijeenkomst plaats van de Heemkundekring Groot-Vlij men van een twintigtal leden en invité's, waarbij als spreker op trad de ZeerEerw. heer Pastoor W. Binck uit Alphen. Na ope ning en welkomstwoord door de heer Sjef de Bont en voorlezing van de notulen door de heer A. v. Engelen, hield pastoor Binck zijn bezielende en interessante causerie over prae-historie, op gravingen, benamingen en diverse andere heemkundige onderwer pen. Op de hem eigen geestige wijze wist hij zijn gehoor enige uren algeheel te boeien en bij de ze ook belangstelling op te wek ken voor de wetenswaardigheden van eigen streek. De toezegging werd gedaan dat hij te zijner tijd nog eens terug zou komen voor een groter gehoor, waarbij ge dacht mocht worden aan de Jon- geboerenstanden en jeugdvereni gingen. Besloten werd toe te tre den tot de stichting „Brabants Heem" te Tilburg. VLIJMEN. Feestavond Buurtvereniging „Eendracht maakt Macht." Zaterdag kwam de buurtvere niging „Eendracht maakt Macht" bijeen in café B. Oremans voor haar jaarlijkse feestavond. Mede werking verleende het bekende orkest Lamb. Oremans. Fen wis selend program was vastges'.eid: prijsdansen, onderlinge voor drachtwedstrijd enz. Een moei bedrag werd bijeengehaald voor het komende kinderfeest. Er werd tevens gecollecteerd voor het oor logsmonument. Feestavond Vrouwelijke Arb.bew. In het patronaat werd 'n feest avond gehouden door de K.A.V. met medewerking van de kinde ren, die een operette opvoerden, welke buitengewoon slaagde. Fabrieksarbeidersbond. Donderdagavond om 7 uur ver gadering van de Fabrieksarbei dersbond in café P. v. Eggelen. Trouwe opkomst is zeker gewenst. Biljartcompetitie Vlijmen— Nieuwkuik. Uitslagen groep A. O. G. N. V. G. V. O. V. Groep B. O. B. K. II N. V. II Poedel II O. G. III Toneelavond K.A.B. Op Zondag 1 Febr. wordt in 't Patronaat door de toneelvereni ging Utili Dulce opgevoerd „De Boschhoeve", een spel in drie be drijven. Toegang voor leden van de K.A.B. met een dame, verder voor niet-leden. Jaarvergadering Vlijmen's Mannenkoor. Maandagavond hield Vlijmen's Mannenkoor, onderafd. Gemengd Koor haar jaarvergadering in café J. Peijnenborg. De opkomst was groot. De voorzitter opende de vergadering en riep allen een har telijk welkom toe. De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Het verslag van de secretaris over het afgelopen jaar was bevredigend, vooral de laat ste maanden was er grote voor uitgang. Het verslag van de pen ningmeester gaf reden tot voldoe ning. Tot leden van de kascommissie werden gekozen mej. Truus Mees ter en Marie Meesters. Bestuursverkiezing. Aftredend waren de penningmeester dhr. Panis en dhr. Chr. de Jong Bij acclamatie werden deze herkozen. Wegens aftreden van mej. Cisca Berkelmans werd in haar plaats gekozen Truus Meesters. 10 Da mes en 7 heren werden vervolgens bij acclamatie aangenomen. Bij gelegenheid van het 25-ja- rig butaan zou men een festival en solistenconcours houden. Ver volgens werd besloten een uit- stapie te maken, waarheen zal na der bekend gemaakt worden. 402 2.68 21 441 2.94 13 453 3.02 29 306 2.04 12 173 1.15 7 318 2.12 18 218 1.45 8 153 1.02 7

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4