LEZING MUSIS SACRUM HEREN SP0RTFIETS vraagt PERSONEEL c VANAVOND 8 UUR LAMB. VAN DER ZANDEN. KANTOORBEDIENDE [Yr] zwaar zilveren armband REM1N6HT0K- SCHRIJFMACHINE Te koop aangeboden; SPORT. GROTESTRAAT WA A L W IJ K. VOOR OUDERS VAN DE GROTERE JEUGD door de heer Belangrijk voor alle gehuwden. Kaarten nog verkrijgbaar aan de zaal. DANKBETUIGING. Net Dagmeisje Nette Werkster gevraagd NET DAGMEISJE GEVRAAGD TYPISTE GEVRAAGD, J. WILDEMAN Co. GEVRAAGD. VERLOREN Dinsdagmorgen een TE KOOP Fl. 350.— Prijs I 65 - SCHOENFABRIEK TE KAATSHEUVEL in alle afdelingen. HET VAN OUDS BEKENDE Sigarenmagazijn MERTENS Sigarenmagazijn MERTENS Stationsstraat 79 WAALWIJK. ij ui ledénvergadering gehouden. De be- langnjkneid der vergadering ken merkte zich mede door de aan wezigheid van de heren öosje, Hooidoestuurslid van de lN.tS.ii. en voorz. van het district Amster dam en bekers, consul van het district West-tSrabant. De heer v. Wanrooij opende en leidde als waarnemend voorzitter de heer Kommers had verstek laten gaan op keurige wijze de vergade ring, en heette speciaal bovenge noemde heren welkom. Hij zette het doel der vergadering uiteen om vervolgens het woord te ge ven aan de heer Bosje, die de kwestie contributie-regeling zoals die op de algemene vergadering in Amsterdam behandeld was, uit voerig toelichtte. Hij hoopte dat de vergadering met de keuze van een bestuur wel degelijk rekening zou houden met de belangen van de N.B.B. en die van de biljartsport. Hij was het niet eens met de plan nen een geheel nieuw bestuur te kiezen, daar hij overtuigd is, dat meerdere actieve liefhebbers in 't bestuur zitting hadden, die bewe zen hebben daar hun plaats waar dig te zijn, en opgewassen zijn om de komende lasten te dragen. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heer v. Wanrooij met algemene stemmen tot voorzitter werd gekozen. Verder werden ge kozen de heren W. Kamp, A. v. Cromvoirt, Fr. Elshout, P. v. d. Gouw, Fr. Passier en v. d. Elzen. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering, de be langen van het district in de han den van het nieuw bestuur toever trouwend. Kermesse d'été. In aansluiting op ons bericht in ons vorig nummer kunnen we mededelen dat de Kermesse d eté verbonden aan het grote nationale zangconcours der Zangvereniging Bel Canto zal gehouden worden op de terreinen aan weerszijden van de Julianastraat en eigendom van de gemeente. Agenda t Donderdag 26 Febr. 8 uur n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto in de school. Maandag 1 Maart 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. Kajotters-agenda. Vrijdag 27 Febr. 7.30 uur Maandvergadering K.A.J.-zaal. Zaterdag 28 Febr. 7.30 uur Ontspanning K.A.J.-zaal. Zondag 29 Febr. 11.30 uur Studiekring K.A.J.-zaal. Maandag 1 Maart 7.30 uur Ka- jottersgroep patronaat Berndijk- K.A.J! zaal. LOON-OP-ZAND. Jaarvergadering K.A.J. De jaarvergadering in het pa rochiehuis alhier werd door de voorzitter H. Vermeer geopend hij richtte een speciaal woord van welkom tot de Aalmoezenier, de gewestelijke leider Guus Maurits, de kringleider J. Klis en de bestu ren van de K.A.B. en de R.K. Fa- brieksarbeidersbond St. Willibror- dus. Hij gaf een kort overzicht over het afgelopen jaar en zei met voldoening daarop te kunnen terugzien. De declamatie van J. v. Beers viel buitengewoon in de smaak. De jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werden zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Daarna kwam de be stuursverkiezing, waarvoor zes candidaten waren binnengekomen en ook C. v. Loon, die periodiek aftrad, zich weer herkiesbaar stel de. Ook moest nog worden voor zien in de vacature, ontstaan door het aftreden van P. Lichtenberg. C. v. Loon en J. v. Beers werden als bestuurslid gekozen. De gewestelijke leider wees ons op de strijd die er dit jaar te strij den zou zijn, om het verchristelij ken der Maatschappij. Het zou geen strijd worden voor de enke ling, maar voor de gehele K.A.J. Ook de voorzitters van K.A.B. en Fabrieksarbeidersbond spraken 'n propagandistisch woordje. Er werd een collecte gehouden voor de Kajotters in Indië. M. Biemans bracht een goed uitgewerkt verslag over de voor- vovmingscursus uit. Gedurende de Vasten werd- de Mis-actie weer ter hand genomen. Tot slot werd een Brabantse cultuurfilm gedraaid, waarbij in teressante natuuropnamen waren te bewonderen. Na avondgebed en gebed voor onze Kajotters in Indië keerden allen voldaan en bezield met 'n nieuw Kajotters-idealisme huis waarts. De K.A.J. kan op 'n goed geslaagde jaarvergadering terug zien. Katholiek Thuisfront. Zaterdagavond had in de grote zaal van. het parochiehuis 'n grote bijeenkomst plaats van Katholiek Thuisfront. Hierbij waren tegen woordig alle ouders, wier jongens thans in de tropen verblijven. Na een hartelijk welkomstwoord aan de talrijke aanwezigen, hield de voorz. van Katholiek Thuis front, de heer B. V^ijtvliet, een vlotte uiteenzetting van de om vangrijke werkzaamheden van het Thuisfront vanaf de oprichting tot op heden. De gelegenheden waarbij acties ten bate van hel mooie doel ontplooid worden, zijn talrijk. Wel heeft men moeten zoeken en tasten om tot de juiste methode te geraken, en wij mogen wel zeggen dat men hierin ten volle is geslaagd, en geen enkele gelegenheid onbenut is gebleven om gelden en anderszins te verza melen, waarmede men onze jon gens in Indië van dienst kan zijn. Een stimulans in deze is zeker wel het zeer geanimeerde dorps blaadje „De Eendracht", hetwelk iedere maand verschijnt en dat behalve aan onze jongens overzee ook aan alle huizen in onze paro chie bezorgd wordt en goede re sultaten boekt. Op deze bijeenkomst was mede aanwezig, behalve de plaatselijke geestelijkheid, Majoor Aalmoeze nier Stulemeyer die op voor ieder een duidelijke wijze de taak en 't leven van de in Indië verblijvende militairen schilderde en een zeer aandachtig gehoor had. 't Hoogtepunt van deze avond was wel de mooie film die werd gedraaid over Indië, beginnende met de Indië-reis per Johan van Oldenbarneveld. De uiterst volle parochiehuiszaal heeft van deze film „Kleur en glorie van onze tropen" kunnen genieten en men hoort er dan ook alle lof over. Ook voor de schoolkinderen werd deze film in de namiddag afge draaid. De opbrengst van deze welgeslaagde filmactie kwam ge heel ten goede aan het hoofdbu reau van het Katholiek Thuisfront in Den Haag. Burgerl. Stand van 1—15 Febr. Geboorten: Johann F M G zv J Bienert-van Boxtel. Petronella H J M dv M Snoeren-v Gorkom. Joanna A M dv W v Dongen- Wagemakers. Emerentiana H M dv A Verstegen-v d Biggelaar. Petronella M dv S J Beerens- Rombouts. Catharina A J dv A v d Made-Akkermans. Chris tian P zv H v d Linden-Okhui- zen. Leendert P Ch zv P Smits- de Rooij. Eduardus J C zv J H Freijer-Wouters. Egberta H G dv H M van Noije-Dumoulin. Elisabeth M M M dv C M v Beek-v Berendonk. Maria G C dv G J Herrtian-Pijnenburg. Overlijden: Johannes Scheid- weiier oud twee maanden. Pe tronella J Aussems oud 30 jaren. Adrianus van de Wouw echt- gen van L M Baans oud 82 jaar. Hendrik Damen, weduwn van Johanna v Boxtel oud 72 jaar. Huwelijksaangiften: Lodewijk M Ververs 26 jaar en Cornelia L M Beekmans 26 jaar, beiden alhier. Gerardus C H Vermeulen 27 jaar te Tilburg en Johanna M P Dekkers 27 jaar alhier. Lauren- tius v Boxtel 33 jaar en Cornelia A van> Muilekom 30 jaar, beiden alhier. Pieter Bouman 25 jaar te Waalwijk en Ida van Campen 29 jaar alhier. Henricus J Spa pens 28 jaar te Tilburg en Adria- na H M IJpelaar 23 jaar alhier. Huwelijken: Christiaan A de Kórt 27 jaar tè Waalwijk en Wil- helmina A M M Th Musters 21 jaar alhier. Jan Broeks 32 jaar en Johanna A Dekkers 31 jaar, beiden alhier. Vertrokken personen: Cornelia H Wagener naar Tilburg. Ja cobus G Tempelaars naar Til burg. Willem M van Os naar Sprang-Capelle. Jacoba W Op perman naar Waalwijk. Hen drik J Oerlemans naar Rotterdam. Petrus Damen en echtgenote naar Waalwiik. Anna M Janssen naar Tilburg. Anto- netta M Kluijtmans naar Breda. Clasina G Zijlmans naar Breda Ingekomen personen: Jan J Ver aart van Sittard. Elisabeth J Huijsmans van Schiedam. Alo- ysius Aquina van 's-Gravenhage. Elisabeth G M de Leeuw van Jutphaas. Petronella J v Don gen van Tilburg. Johannes J van de Wal van Tilburg. He lena E Knoops van Waalwijk. Hendrik J Oerlemans van Hilva- renbeek. Michaël P van Boxtel en gezin van Heusden. Hen- riëtte Meienhorst van Sittard. Marinus Boer va» Dongen. Ja cob Olof van St. Michielsgestel. Johanna Buitelaar van Rotter dam. ELSHOUT. Biljartsport op 23 Febr. 1948. In het café van de Kinderen Klerks had een ontmoeting plaats tussen de plaatselijke biljartclub EEBC en de biljartclub OOO uit Drunen. De uitslag is als volgt: EEBC Elshout OOO Drunen L. Kuiper§-P. Maas 150— 63 G. Klerkx-C. v. Riel 116—150 Fr. Spierings-C. Klomp 150—134 Th. v. d. Besselaar- G. v. Engelen 150-106 Totaal 566—453 Hoogste serie EEBC L. Kuipers 11 Hoogste serie OOO C. v. Riel 24 Gemiddeld EF.BC 4.19, OOO 3.35 HEUSDEN. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op 26 Febr. 1948 des avonds half acht uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Mededeling ingekomen stuk ken. 4. Vaststelling verordening re gelende de samenstelling en de wèrking van de commissie van advies, bedoeld in artikel 8 der Woonruimtewet 1947. 5. Vaststelling verordening op de heffing van een belasting op vermakelijkheden. 6. Vaststelling verordening, re gelende de rang en de bezoldiging van het ambtelijk personeel in dienst van de gemeente Heusden. 7. Vaststelling voorwaarden voor de verpachting van staan plaatsen op de kermissen. 8. Vaststelling reglement van orde voor de vergaderingen van de raad. 9. Vaststelling huurreglement. 10. Voorstel van B. en W. tot toekenning vergoeding aan de Commissie Woonruimtewet en aan de secretaris dier commissie. 11: Benoeming van 5 plv. leden voor de commissie Woonruimte wet 1947. 12. Benoeming lid College Re genten Godshuizen ter voorzie ning vacature Vos. Aanbeveling: le candidaat de beer M. Wijnstekers, 2e candi daat de heer D. Kamerman. 13. Benoeming plv. ambtenaar van den burgerlijken stand. Aanbeveling: Chr.. Lith, Th. M. Buijs. 14. Verzoek Stierhouderij ,,De Toekomst" te Heusden om subsi die, met voorstel van B. en W. 15. Vaststelling rekening Gods huizen en B. A. Herpt 1946. 16. Reclames schoolgeld en hondenbelasting. 17. Rondvraag en sluiting. Heusden gaat vooruit, al is het dan langzaam. Eerst een schoen fabriek, nu weer een tegelfabriek, welke gevestigd wordt in de voor malige chichoreifabriek aan de Putterstr., waar voorlopig plaats zal zijn voor een 30-tal arbeiders. De verbouwing is begonnen en men kan de opening dus spoedig tegemoet zien. Uitslagen van de gehouden wedstrijden der Damclub voor de Jubileumcompetitie. Groep I. C. Bax—A. de Graag 0—2 A. NieuwkoopC. de Joode 2-0 Groep II. Ger. Jonker—J. Klaren 1 1 Joh. de Graag—Ger Jonker 02 Groep III. J. Struijk—W. Kuijs 2-0 A. Fitters—W. v. Driel 0—2 VLIJMEN. Biljartwedstrijd, De kampioenswedstrijd „Poe delvrees" 1 tegen „Nooit Vol leerd" 1 in café H. Boom had Maandagavond plaats onder grote belangstelling; indien Poedelvrees 1 deze «wedstrijd won, waren zij kampioen. Nooit Volleerd dacht er anders over en na spannende strijd won nen zij met klein verschil. Wan neer Poedelvrees volgende week van Nieuwkuijk verliest, staan er drie gelijk: Poedelvrees, Nooit Volleerd en Geen Verschil. De spanning zit er dus nog in. De uitslag was als volgt: Nooit Volleerd 1. car. gem. h.s. M. Lammers 79 3.16 20 J. v. d. Wiel 112 4.48 17 Nol v. Asperen 101 4.04 15 P. v. Eggelen 53 2.12 13 B. Vermeulen 70 2.88 14 C. v. d. Lee 32 1.68 5 449 car. Poedelvrees 1 B. Oremans 127 5.08 19 J. van Oers 48 1.92 8 B. Verschuren 61 2.44 11 J. van Heivoort 80 3.20 10 J. Oosterwaal 64 2.56 7 Fr. Herman 44 1.76 14 424 car. Volgende week kampioenswed strijd Nooit Volleerd 2—Poedel vrees 2. Wint Nooit Volleerd, dan zijn zij kampioen, en anders staan hier in groep B ook enkelen gelijk, dus volop spannig in de komende wedstrijden. Wegens het verzuimen van de inlevering der uitslagen kan de standenlijst nog niet volgen. IJspret. Zondag werd een dr.uk gebruik gemaakt door de schaatsliefheb bers van het kleine plekje ijs in de polder te Vlijmen. Velen spra ken over een ijsbaan en dat c^eze met weinig kosten te maken zou zijn. Wie neemt het initiatief voor 'n vergadering tot oprichting van een ijsclub, dan kan bij de be voegde instantiess worden aange klopt. Vergadering Katholieke Tuin- bouwver. Afd. Vlijmen. Maandagavond hield bovenge noemde vereniging een vergade ring in café L. Prinsen. De op komst was goed. Het bestuur dat op de jaarvergadering was geko zen, is als volgt: A. v. Heivoort voorzitter, Tine v. Engelen secr., Walt de Vaan en Leo v. Engelen leden. Gezamenlijke aankoop van boonstaken werd goedgekeurd, evenals zaai- en pootgoed en kunstmest. Verder had er een ver loting plaats van kleintuindersge- reedschap: De lezing door Andr. van Son over teelt van aardbeien was zeer leerzaam en een bijzon der dankwoord van de voorzitter was zeker op zijn plaats. HEVIGE EXPLOSIES IN SPRANG-CAPELLE. Wij ontvingen het volgende re laas omtrent het gebeurde ter op name: Maandagavond omtreeks 8 uur werd een gedeelte van Sprang- Capelle opgeschrikt door hevige explosies. Wat was er wel aan de hand? Een politieman, welke dienst deed aan het z.g. Brug getje, constateerde brand in een kippenhok van den landbouwer K. 't welk zich op ongeveer 15 m. afstand achter diens woning be vond. Onmiddellijk snelde hij toe om de brand in zijn beginstadium te blussen. Toen hij daarvoor naar de boerderij liep om een emmer water te halen, hoorde hij achter zich een hevige explosie, waarna hij de toegesnelde mensen op een veilige afstand hield. Kort achter elkaar ..werden daarna hevige ex plosies waargenomen, waarbij een scherf een ruit van de pastorie van Ds. d. K. vernielde. Geluk kig stond er op dat ogenblik geen wind, waardoor de brand zich niet uitbreidde en beperkt bleef tot 't kippenhok. De brand moet ont staan zijn, doordat een verwar- minqskacheltje is omgevallen. Na tuurlijk deden allerlei fantastische gesprekken de ronde omtrent de exol6sies. Om hieraan onmiddel lijk een einde te krijgen, volgt hiér een juist relaas van de toestand. Op verzoek van de leider der bekende illeqale groep uit Sorang- Capelle, had genoemde K. een kar met munitie vanaf de Donqen- se Vaart naar diens huis qereden, in de periode tussen Dolle Dins dag en de bevrijding. Nadat dit was gebeurd werden de verschil lende projectielen en wapens door een tweetal personen uit de ille gale groep gesorteerd en geno teerd. Na de bevrijding was men van dezelfde groep teruggekomen om de munitie op te halen. Een flinke partij werd echter achter gelaten, welke thans tot ontplof fing is gekomen. Daar ook de au toriteiten dus volkomen van deze munitie op de hoogte moeten zijn geweest, meende genoemde K. dit niet opnieuw aan te moeten ge ven. De explosies, welke gelukkig nog zonder persoonlijke ongeluk ken zijn- afgelopen, zijn dus aan ernstige vergeetachtigheid te wij ten. Een dertigtal kippen kwamen in de vlammen om. SPRANG. Monument Jan de Rooij. Naar wij vernemen zal de op richting van het monument voor Jan de Rooij nog enige tijd uitge steld moeten worden. Zoals bekend is, moeten alle monumenten worden beoordeeld door een Commissie, die in elke provincie is ingesteld, terwijl er uiteindelijk een Centrale Commis sie voor de goedkeuring van oor logsmonumenten te 's-Gravenhage is gevestigd. De Brabantse Com missie kan zich, naar .uit betrouw bare bron wordt vernomen, niet verenigen met het ontwerp-monu- ment en wil wijzigingen daarin aanbrengen. Deze wijzigingen zijn van dien aard, dat de Commissie tot oprichting van een monument ter nagedachtenis van Jan de Rooij deze niet wenst aan te bren gen, terwijl ook de beeldhouwer Carasso zijn. kunstgewrocht niet wil wijzigen. Thans zal dus de Centrale Commissie te 's-Graven hage moeten beslissen en is af wachten geboden. Het ligt wel in de bedoeling om liet gedenkteken op het graf van Jan de Rooij, welk gedenkteken door de leden der groep André zal worden opgericht, op de doden- herdenkdag, dus 4 Mei a.s., te onthullen. Uitvoering Excelsior. Door verschillende omstandig heden kon de Chr. Gemengde Zangvereniging „Excelsior" met Kerstmis j.l. haar jaarlijkse zang uitvoering niet geven. Deze uitvoering zal nu a.s. Za terdagavond half acht in het Ned. Herv. Kerkgebouw plaats hebben. Onder leiding van haar direc teur de heer Groen uit Heusden is door de vereniging de laatste maanden ijverig gerepeteert, zo dat zij a.s. Zaterdag in de gele genheid is het publiek een pro gramma aan te bieden dat er mag zijn. Er komen o.m. op voor ko ren voor gemengd-, kinder- en mannenkoor, soli enz. Voor lief hebbers van goede zang zal er on getwijfeld zijn te genieten. Wij verwachten dan ook voor deze uitvoering, zoals in het verleden trouwens steeds het geval was, veel belangstelling. Oranjevereniging. Voor de Oranjevereniging alhier trad j.l. Donderdagavond in open bare vergadering op de heer M. de Kruis, hoofd der Chr. School a. d. Loonschendijk, met het on derwérp: „Jubeljaar der lage lan den". Nadat de samenkomst die ma tig bezocht was, door de voorzit ter de heer W. Timmermans was geopend, gaf de spreker een his torisch overzicht van de regering der Oranjes, in het bijzonder ge durende de laatste halve eeuw door H. M. de Koningin, waarbij hij verschillende belangrijke ge beurtenissen de revue liet passe ren. Ten slotte stond spr. stil bij het a.s. 50-jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin. CAPELLE. Herhaling Operette-uitvoering^ Op algemeen verzoek zal de gem. zangver. ,,'t Rozekjiopje' welke veertien dagen geleden met zo'n schitterend succes een twee tal opvoeringen gaf van de ope rette in drie bedrijven: „Landlo pers", tekst K. Hekelaar, muziek Lode Freya, Maandag 1 Maart a.s. des avonds half acht deze operette nogmaals voor het voet licht brengen. Kaarten voor deze uitvoering zijn vanaf Vrijdag 21 Febr. a.s. verkrijgbaar bij de heer P. de Visser, terwijl donateurs, die de vorige uitvoering door wet- or de expe- an een che- licht kan- iw met Mu- e schilders- ARBEIDSB IREAU WAALfl [JK. Vraag en anboéL Worden gevraagi Enige meisjes y, ditie-afdeling mische wasserL Een winkel juffie uw voor een kruideniersbed -ijf- Een strijkster. Een meisje voo toorwerk. Een kantoormeisje voor leder handel. Een winkeljuffrc lo-opleiding. Enige aankomen knechten. Een loodgieters!* lecht. Èen jongste be iende voor semi-overheids ienst. Een ervaren mac hinezwikker. Twee mannelijk! kantoorbe dienden met MULO-oplei- ding. Een vrouwelijke! administra tieve kracht voor een ac- countantskantobr. Een bedrijfsleider voor een schoenfabriek. Een assistent boekhouder. Een modelleur vi or schoenfa briek, tevens lekend met snij- en stikwc -k. Een geroutineei Ie admini stratieve krach met Mulo opleiding. Een leerling per: ;r. Bieden zich aan: Serveerster voor lunchroom. Naaister voor infectie-ate lier. Verkoopster. Bekwaam stikme ster. Boekhouder me practische ervaring. Maeazijn-adminis rateur. Portier. Administratief on lerlegd per soon, speciaal >ekend met sociale wetgevi g. Landbouwknecht, Expeditiechef. Aanmelden dagblijks tussen 912 uur v.m. bp het Ar beidsbureau, Grojtestraat 339 te Waalwijk, Telj 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende iet tijdvak van 24 t/m 29 Februari 1948. telling dusda weede avond dan zal Dins- lals een her- itand 1948. en J G v d .odevicus Jo- makers en H rianus Johan- ans en M A Johannes Jo- ïijks en C A ina Johannes ijsbrechts en Albertus zv inna Michaël tige reden verhinde 1 waren, deze avond op vertoon an ledenkaart eveneens toegang li bhen, mits zij daar tevoren kenni van geven aan de secretaris an ,,'t Roze- knooje". Mocht de belanc nig zijn, dat een nodig mocht blijken dag 2 Maart noqrj haling plaats vindei WASPIK. Burgerlijke over Januar Geboren: Arie zv C M Qu Broek Adrianus sephus zv M Schoe J W Biemans A nes zv P J Langen Oome Wilhelmu sephus zv J B D I Zwaans Huber Adrianus zv J A Johanna de Kievit - J C van Pas en Johf Elisabeth Petronella dv G J van Hooren en E A Verhoeven. Overleden: Maria Elisabeth van der Meis echtg. van Lambertus Rekkers Glasina Johanna van Eersel oud drie maanden Cferard de Ko ning oud 74 jaren e:htg. van Jo hanna Margaretha 4|nker. Gehuwd: Johannes Baptist 66 jaar en Petronel 53 jaar. Jan Grc Johanna Clazina Bal Ingekomen: E A C Snellens H Th Vermeeren G G A Temoelaars A L Klootwijk van le W A A V CBR J E A hl Nieuw-Gino^ken ter van CBR. Vertrokken: Johanna C'azina Spranq-Capelle P tronella Din- pemans naar Oost-\ fest en Mid delheers Gorknridus Hooij- maiiers naar 's-Grpenhaqe :in den Broek i Dingemans n 26 jaar en teren 26 jaar. m Lith E in Vunht van CBR prang-Capel- rmeeren van lijbreqts van C de Ruij- :keren naar T^hanna Maria Vprv )ort naar N.- Ginneken Tamhus van der Ma- ^n noar Rotterdam -Johmnes Wilhelmus Brouwers naar Tilburg KORTE BERICHTEN. „De Japanners konden de Zuid-West Pacific in zes we ken onder de voet lopen, om dat zij een eenvoudig, doel treffend operatie-plan had: den, waar de geallieerden onvoorbereid tegenover ston den". Aldus concludeert veld maarschalk Lord Wavell in een thans door het Britse mi nisterie van Oorlog gepubli ceerd verslag van de opera ties in de Pacific in de perio de van 15 Januari tot 25 Fe bruari 1942. De Driemogendheden- conferentie, die onder voor zitterschap van Sir William Strang, de leider der Britse delegatie te Londen, haar be sprekingen begon, heeft una niem besloten de Beneluxlan- den tot de besprekingen op de conferentie toe te laten, echter alleen voor zover het agendapunten betreft, waar bij deze landen direct zijn ge ïnteresseerd. In Utrecht werd Maan dag het 40-jarig bestaan van de R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra- phaël" feestelijk herdacht. In de feestvergadering voerde de voorzitter der K.A.B. A. C. de Bruijn het woord en bracht hulde aan de Bond, die zich m»edig in de strijd heeft ge worpen voor, de emancipatie van de arbeider. Mgr. Mut- saers sprak „zijn" mannen toe. In de nacht van Woensdag op Donderdag is ingebroken in 't distributiekantoor van Capelle a. d. IJssel. Een vrij groot aantal bonkaarten werd ontvreemd. De rijkspolitei heeft de zaak in on derzoek. Te Veendam heeft zich een tragisch ongeval voorge daan. Toen mevrouw R. des morgens bij de wieg kwam, vond zij haar tweeling dood in het bedje liggen. De kin deren waren gestikt doordat een petroleumvergasser on klaar was geraakt. De babies waren slechts negen weken oud. Adrianus JPG van Veltho- ven naar 's-Gravenhage. RAAMSDONKSVEER. Baza'r. Er is onlangs een comité opge richt, dat een bazar zal organise ren ten bate van het Groene Kruis en de kleuterschool. De bazar zal gehouden worden van 26 t.m. 28 dezer in zaal Rheoboth, terwijl er op Zaterdagmiddag iets speciaals te doen is voor de kinderen. Tal van prachtige prijzen zijn door de gulle hand van de inwo ners bijeengebracht. Gegund. Aan de firma J. Spuibroek is gegund de restauratie van woon huis en schuur der Wed. Zijlmans voor 11.000.—-. Geslaagd. Voor het examen coupeuse slaagden dezer dagen de dames Jo v. Eijk en Nelly Oomen. Begin van brand. Tijdens een uitvoering van de v.v. Juliana in zaal Rheoboth op Donderdagavond j.l. brak er brand uit. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon 't vuur direct geblust worden met een straal water uit de kraan en werd aldus erger voorkomen. Orgelrestauratie. Het orgel van de R.K. Kerk al hier werd tijdens de bevrijding in 1944 zodanig beschadigd, dat aan herstel niet te denken viel. Thans echter is het nodige materiaal be schikbaar en een orgelbouwer uit Weert zorgt er nu voor dat bin nenkort, waarschijnlijk rond Pa sen, de orgelklanken weer door net kerkgebouw zullen klinken. GEER rRIIIDENBERG. Ingekomen personen: Gerardus IJpelaar van Gosterhout. For- mella Pawel van Engeland. Jo hanna Pruijsten v..n Raamsdonk. Vertrokken persoi.m: Gerardus J v Geel naar Oosterh. ut. Eli sabeth J M Akkermans r.-'ar Oos terhout. Albert W Rie^ rek n. Oosterhout. Eliza. J Jonk* v n. Makassar N.O.I. Elisabeth S C Lans naar Makassar N.O.I. Johanna A M v d Kieboom naar 's-Gravenhage. Elisabeth A J v Vught naar Waspik. GEERTRUIDENBERG. Door de arrestatie van de laat ste tijd en de fijne speurzin van de alhier gestationneerde Rijkspo litie is ook opheldering gebracht in de diefstal, welke het vorige jaar medio April alhier bij de grossier- derij van de heer J. v. Beek heeft plaats gevonden. Een grote hoeveelheid jenever, n.l. 70 liter, viel de onverlaten in handen en tevens namen zij, om de zaak volledig te maken, nog twee kazen mee, want een brokje kaas behoort nu eenmaal bij een borrel. Thans zitten de clandes tiene drankhandelaren veilig op geborgen en bedenken dat een dergelijke diefstal een grotere draagwijdte heeft, want destijds waren vele klanten der grossier- derij gedwongen het zonder hun borreltje te stellen. In de ontstane vacature door de ontslagname van mej. M. Al- lard als lid van de commissie als bedoeld in, artikel 8 der Woon ruimtewet 1947 is door de raad benoemd de heer C. Jansen. Burgerl. Stand. Geboren Cornelis Fr. zv. S. Zijlmans-Damen. Overleden: Johannes Gulickx echtg. van A. M. v. d. Bosch. Ruyter een kans krijgt. En wanneer het hem niet al te zeer tegen zit, zal hij er ook wel voor zorgen dat zijn keu ze later niet betreurd wordt. N.v.h.Z. Nederland en het Europ. kampioenschap 45/L WAAROM KEES DE RUYTER ALS DERDE MEEGAAT. Men verwacht verrassingen" van liem. Het heeft de aandacht ge trokken dat drie Nederlan ders aan het Europese kam pioenschap 45/1 deel nemen, tegen twee Belgen, twee Fran sen en één Oostenrijker. Ook heeft het bij sommigen be vreemding gewekt dat als derde Nederlander samen met Van de Pol en De Leeuw, wier keuze voor de hand lag, Kees de Ruyter is aangewe zen, alhoewel de Waal wij ker verleden maand bij het Ne derlandse kampioenschap 45/1 te Tilburg op de zevende plaats eindigde met alleen Kobus onder zich. Wat de eerste kwestie aan gaat dient in het oog te wor den gehouden dat Nederland in een bijzondere positie ver keert bij dit kampioenschap. Piet-de Leeuw is houder van de Europese titel en dus zon der meer tot deelneming ge rechtigd. Voorts hebben wij als organiserend land, con form de internationale ge bruiken een streepje voor, terwijl ten slotte in totaal slechts vier landen hebben ingeschreven. Met betrekking tot de aan wijzing 'der Nederlandse can didaten zou het een misvat ting zijn te menen dat de N.B.B. voor een Europees of wereldkampioenschap auto matisch'de hoogst geplaatsten ..van de nationale kampioen schappen moet inschrijven. De bond is vrij, diegenen te kiezen van wie hij het meest verwacht. In de allereerste plaats kwamen uiteraard Van de Pol en De Leeuw in aan merking. Waarom Kees de Ruyter uitverkoren werd om als derde man het trio te com pleteren, alhoewel hij te Til burg zevende werd, kan niet twijfelachtig zijn: men acht de jonge Brabander blijkbaar totverrassende dingen in staat. En dit niet ten onrech te, getuige zijn fenomenale partij te. Tilburg, waarin hij 300 caramboles scoorde in 3 beurten, een nieuw Neder lands record, met een hoog ste serie van 223. Dit was tevens zijn slotserie, anders zou hij wellicht het Neder landse serie-record van De Leeuw (224) eveneens heb ben verbeterd. Het eindklas sement wijst bovendien uit dat de Ruyter weliswaar op de zevende plaats eindigde, maar dat zijn algèmeen ge middelde over 7 partijen met 17.03 onmiddellijk volgt op dat van Van de Pol en De Leeuw. Zo beschouwd is het alleszins te bilijken dat De TOESLAGEN INVALIDITEITSRENTE. Ingediend is een wetsont werp, strekkende tot het ver lenen van kinderbijslag aan invaliditeits-rentetrekkers. De Stichting van de Arbeid kan zich met het ontwerp zeer wel verenigen. De gehuwde vrouw ren tetrekker heeft naar de mening van de Minister geen recht op kinderbijslag, daar meestal de man dit zal ge nieten. De kosten van deze regeling worden door deskun digen geraamd op 11 millioen gulden. Heden overleed tot onze die pe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten en na een langdurig en smar telijk, doch geduldig gedragen lijden, onze lieve en zorgzame vrouw en moeder MARIE SCHNEIDER. Mannheim: ERNST KAMMERER. Neckarhausen: WED. ERNA FRANK- KAMMERER. Mannheim: EDM. WEISANG Wedn. van Rosa Kammerer. en Kind. Waalwijk: JAN DE GRAAFF AMALIE DE GRAAFF KAMMERER. Mannheim: WED. M. KAMME- RER-SEIFERT. Mannheim: FRITZ SCHRIMPF ELZA SCHRIMPF- KAMMERER en Kinderen. Mannheim: HERMAN KAMMERER. Mannheim, 22 Februari 1948. Daar het mij niet mogelijk is, eenieder persoonlijk te bedanken, betuig ik langs deze wee, ook namens mijn familie, mijn hartelijke dank, aan de Ldelachtb Heer bur gemeester, het R. K. Thuisfront, buuitbewoners, vrienden en kenls- sen, voor de vele blijken van be langstelling en medeleven bij miin thuiskomst uit Ned. OostIndië ondervonden. A. P. VAN WEES Sergeant K. L. Waalwijk, Stationsstraat 122. Aan alle vrienden en kennissen mijn hartelijke dank voor de be langstelling, ondervonden bij mijn terugkeer uit Indië. De Sergeant S. v. d GALIEN. Sprang-Capelle. Februari '48. Voor direct gevraagd: Hoog loon. A. BREKELMANS. Mgr Volderstraat 16, KAATSHEUVEL. voor S i 3 dagen per week. Adres te bevragen Bureau van d't hlad. e.v. voor dag en nacht. HOOG LOON. Adres te bevragen Bureau van dit blad. liefst met MULO en STENO» diploma, WAALWIJK. In bezit van MULO-, STENO- en TYPE DIPLOMA'S. Brieven onder No. 2273 bureau van dit blad. in Gro estraat DRUNEN. Tegen beloning terug te bezorgen bij M. J. IJPELAAR, ürotestraat 51, DRUNEN. Brieven onder No. 2271 Bureau van dit blad. Waar zegt de Uitgever. OFFICIëLE PUBLICATIE. 24 Februari. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In de week van 1 tot en met 6 Maart a.s. geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: Maandag 1 Maart Kaatsheuvel zelf verzorgers A t/m K; Dinsdag 2 Maart Kaatsheuvel zelf verzorgers L t/m Z; Woensdag 3 Maart Sprang-Capelle (café P. Pruyssers) zelf- verzorgers, wijk C de nummers 36 en ho ger, wijk D de nummers 116 en hoger. Donderdag 4 Maart Sprang-Capelle (gebouw Christelijke Be langen) zelf verzorgers wijk A en B alle letters, wijk C de nummers 1 t/m 35 en wijk D de nummers 1 t/m 115: voor de letters A t/m K; Vrijdag 5 Maart idem voor de letters L t/m Z; Zaterdag 6 Maart Haarsteeg zelf verzorgers Q t/m Z. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitreiking verschenen publicatie in dit blad. Brieven onder no. 2278 Bureau van dit blad. Op 6 Maart hopen onze geliefde ouders W. PENNINGS en ELISABETH LAMMERS de dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in hei huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hunne DANKBARE KINDEREN EN KLEINKINDEREN. O ndergetekende betuigt hier mede zijn oprechte dank voor de belangstelling bij het beëindigen van zijn dienst bij het P.T.T.-bedrijf, ondervonden. Voornameiijk Directeur, Dames en Heren Ambtenaren en Collega's, Dames Telefonisten en Technisch personeel, alsmede buten en ken nissen voor de betoonde belang stelling. P. DE JONGH Oud kantoorknecht P. T. T. Waalwijk. HEEFT VOOR U VOLOP VIRGINIA SIGARETTEN. VOLOP ALLE SOORTEN SHAGTABAK. VOLOP ALLE FIJNE SOORTEN ROOKTABAK. VOLOP MIXTURE in alle soorten. VOLOP SIGAREN. Bij het BESTEDEN VAN UW BON krijgt U, zoals U dat vanouds gewend bentAlle fijne soor ten MERKSIGARENKarei I, Willem II, Hollands Glorie, Antonio, Huifkar, Fersival, Gulden Vlies en ook Géha. Dus met al Uw bonnen naar Wij zijn ook telefonisch bereikbaar onder No. 396.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5