LOODGIETERS, J. ZEEGERS ZONEN 1 zware draa^ L. Arm Stikmachine EXPOSITIE SCHILDERKUNST NIEUWS UIT KAATSHE VEL. FA. M. G. SMIT ZN., KAATSHEUVEL, TEL. 70 Gemeenteraad Loon op Annexatie-plannen van verworpen. Roestelberg en. Loon blijven Kaatsheuvels. Zand. Vaalwijlc Hoekje SPORT. BELGIE-NEDERLAND. Terry en Berry 'in: DE WITTE ELAND. d) GEVRAAGD: LOOPGIETERS BE Dl? IJ F. VRAAGT VAKBEKWAME uitsluitend voor particulier werk. kozen werden de heer A. Pijnen borg en in de vacature Doieraans de heer Walraven. De begrotingwerd hierna met enkele kleine wijzigingen vastge steld en goedgekeurd. Benoemd werd een kascontrole- commissie en een afgevaardigde voor de Centrale Raad. Tijdens de rondvraag kwam de reiskas, welk voorstel in ae vo rige vergadering aangaande deze aangelegenheid was ingediend, weer ter sprake. Door een vrij lange discussie over dit overigens zeer prachtig voorstel van het be stuur, gevoerd door'de heer Ver hulst in de vorige vergadering, was deze kwestie toen naar een volgende vergadering verschoven. De vergadering wilde op de op merkingen van de heer Verhulst niet verder meer ingaan en stem de bij acclamatie voor het oprich ten van een reiskas. De reiskas, Waarbij iedereen vrij kan toetre den, heeft tot doel de leden, door ben het gehele jaar te.laten spa ren, des zomars zonder grote kos ten ineens in de gelegënheid te stellen de Zomerfeesten van de K.A.B. te bezoeken. Tot slot werden onder hen die trouw de ontwikkelingsavonden hadden bijgewoond, nog tal van' fraaie prijzen'verloot. Een sympathiek gebaar maak ten bij deze gelegenheid de werk gevers van Drunen.'die de prijzen beschikbaar stelden, daar zij het ook zeer op prijs stelden dat hun werkneme-s de ontwikkelings avonden bezochten. Op de. gebruikelijke wijze' werd hierna de vergadering gesloten. Opbrengst monumentenactie. De certificat'enverkoop ten ba te van de monumentenactie heeft in Drunen én Elshout het volgen de bedrag opgebracht Drunen 86.05 Elshout97.34 Verenig, en bedrijven 97.50 Totaal 280.89 Meisjescongregatie. Zondag halfvasten had de Meis jescongregatie een feestavond die geopend werd door het dam.es- zarigkoor onder leiding van de heer Kuis. De keurig gezongen nummertjes brachten reeds aan stonds de nodige stemming. Daar na kwam de teneelafdeling op de planken. Het zangspel in drie be drijven: „De ontevreden was vrouw" werd in een vlot tempo ten tonele gebracht. De zaal da verde soms van het lachen. Was vrouw Kee met haar zeer goed spel was werkelijk de. centiale fi guur, die zowel de ernstige alv de komische passages in woord, en mimiek zeer go^d uitbeeldde. Een kopje 'koffie met koekjes verhoogde nog de gezelhghpia. Een gezellige avond, die naar meer smaakt. NIEUWKUIJK. Aardappelactie. De R.K. Jonge Boerenstand besloot een aardappelactie te houden ten bate der Neder landse gezinnen in Duitsland. Zij zullen hiervoor deze week een huis aan huis-inzameling van aardappelen houden. KORTE BERICHTEN. Tegen Chr. Deckers te Den Bosch, die de dood van 15 slachtoffers op z'n geweten heeft, o.a. dr. C. van Hoeckel en kapelaan Koopmans, werd voor 't Bijzonder Gerechtshof aldaar de doodstraf geëist. Philips zal dit jaar ho gere dividenden uitkeren dan vorig jaar. In de aandeelhou dersvergadering werd 't be sluit genomen voor 200 mil- lioen nieuwe aandelen uit te geven. Veertig boerenzoons zul len 25 Maart naar Australië èmigreren. Op 12 Maart gaan er 750 naar Canada. 'Dit jaar komen er in het geheel 10.000 aan de beurt. President Truman heeft officiëel meegedeeld, dat hij zich bij de presidentsverkie zingen candidaat stelt voor de democratische partij. Tegen de 'directeuren van Wilton Feijnoord, Wilton, Muller en Teschmacher zijn 175.000 boete geëist voor hun houding tijdens de oor log. VLIJMEN. Vergadering Postduivenvereniging „De Zwaluw". Zaterdagavond vergadering van bovengenoemde vereniging ia het café B. Oremans. Met het o.og op de zeer belangrijke agenda wor den alle leden verwacht. Op de agenda komt o.m. voor Bekendmaking samen vliegen met Drunen, 's-Bosch en omstre ken vanaf welke afstanden- Bekendmaking 'kampioenschap pen Vitesse middenfond en fond- vluchten. Het puntenstelsei wordt van het begin af geregeld, zodat eenieder weet hoever zijn kans'op de kampioenschappen Is. Stemmen nieuwe leden. Toneelvercn. „Volharding". Zondag presenteerde de toneel- ver. „Volharding" in de zaal van B. Oremans haar laatste winter- uitvoering met „Mensen in nood". De belangstelling was bevredi gend. Het mooie stuk uit het vis sersleven werd prachtig uitge voerd en iedere speler of spepl- ster heeft er toe bijgedragen dat alles tot zijn recht kwam. De' re gie was in goede handen, evenals de grime. Overschrijving. Volgens welingelichte zijde heeft de midvoor van de Vlijm. Boys H. v. Overdijk overschrij ving aangevraagd naar DES te Kaatsheuvel. HAARSTEEG. Lezing K.V.P. In café G. Kooien zal a.s. Maandag half acht een .vergade ring plaats hebben van de KVP. waarbij als spreker zal optreden de heer A. H. v. d. Zandeu uit Eersel, Tweede Kamerlid en pro pagandist Kath. Volkspa.tij. Hij zal een beschouwing geven over het urgentieprogram. De leden van onze afdeling, zowel manne lijke als vrouwelijke (in totaal bijna 400) zullen ongetwijfeld voor een stampvolle zaal zorgen. De heer v. d. Zanden' is een on derhoudend en boeiend spieker, alsook terzake deskundig. Jubilé. Mandenmaker M. van Gestel herdenkt 28 Maart de dag waar op hij 50 jaar werkzaam zal zijn geweest bij de Fa. Prinsen en v. Halder, evenals zijn broer A. v. Gestel, doch deze moest vanwege zijn leeftijd zijn taak- önlangs be ëindigen. Beiden zijn dus wel wer kers der eerste ure en vaq het ouwe trouwe geslacht. HEUSDEN. De Chr. Meisjesver. „Jong Le ven" hield haar elfde jaarverga dering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen werd opgevoerd „Strijd", een stukje levensgeschie denis van elke mens: goede en kwade elementen bestrijden el kaar in dit stukje, maar tenslotte overwint het goede. Het geheel weird on buitengewone wijze op gevoerd; waarvoor 't dankwoord aan de speelsters dan ook ten volle verdiend was. De presiden te, méj. Baasjens, had een "bloe menhulde in ontvangst te nemen voor alle arbeid die zij deed in 't belang der meisjes en van de ver eniging. Gecollecteerd voor Protes tant Thuisfront 219.90, waar voor het bestuur dank brengt aan alle goede gevers en geefsters, terwijl nog een bedrag binnen kwam van 46.25, zijnde de op brengst van de Amerikaanse ver loting tijdens de jaarvërgadering van Jong Leven gehouden. Van dit geld zal o.m. een pakje ge stuurd worden aan alle jongens in Indië. In de Ned. Herv. Kerk zal op 17 Maart a.s. een lijdenszang- dienst gehouden worden met me dewerking van de Gemengde Zangvereniging onder leiding van de heer Groen. Spreker is Wel- Eerw. heer Ds. Anker. SPRANG-CAPELLE. Voor de Geref. Gem. aan de Hoogevaart hoopt D.V. Zater dagavond 13 Maart te 7 uur op te treden de heer v. Dijke, theo logisch student te Rotterdam. Voor de Geref. Gem. aan de Hoogevaart hoopt D.V. Dinsdag 16 Maart des middags "half tien, des .middags half drie en 's avonds half acht op te treden Ds. L. Aangeenbrug van Dordrecht. Vragen en meeningen van' onze lezers L, de V. te Haarsteeg schrijft ons Een probaat middel om ziek te worden. Vanuit de fabriek te Vlijmen, waar ik werkzaam ben, zag ik dezer dagen meermalen, dac bij eenf zekere gro.encenhaudeiaar schoolkinderen de mestvaalt oe- werkten om zich weester te ma ken van de sinaasappelen, die al daar door de eigenaar waren neer- geschud en in verregaand» siaat van ontbinding verkeerden. Sma kelijk eten l Toch moet ntri mij van 't hart: had dit nietvoorko men kunnen wo.den of moet er eerst een flinke, ziekte uitnrtkeu? CAPELLE. Burgerl. Stand Sprang-Capelle. Februari 1948. Geboren: Alida Dingena dv G Versteeg-de Kooij retronelia Anna uv ivl b de Visser-VPage makers Elisabeth Jacoba dv J le 5age-le Sage Johannes Theo- dorus zv k W van Rooij-van Peer Cornelia Adriana Johan na dv MRijken-ivonxngs Ja cobus Iviaria zv H J de Bie-Vos iviachiel Wouter zv A Kosen- brand-Timmermans Adriaan Willem zv W C van Beek-van dér Schans Maria Antonia Hendnka dv C J de Bie-v. Don gen Martha dv G de Haas- v Zeist Arie zv M Roomer- Tieleman Dirk Cornelis zv C A Kuijsten-Werther -Cornelia Antonia dv A D van Loon-van der Schans Bastiaan zv W.. Bosschaart-van Keulen. Gehuwd: B L van Pelt 27 j en J -A de Roon 25 j. Overleden: J van Beek 67 jaar wed v L Bogers J Braspenning 75 j wedn. v S Pruijssers K van der Maas 60 j echtg v G de Jong H Werther 74 j echtg v S Spierings. Gevestigd: M ten Ham en ge zin van Waalwijk W M van Os- van Loon op Zand PL Nagtzaam en gezin van Tilburg S Damcewioz van Buczacz (Polen) J Dijkstra van Keulen R Dijkstra van Keulen S A.den Engelse van Breda. Vertrokken: J C Th Brent naar Waalwijk P Smits naar Don gen A J Smink naar Vlissingen J C Hoevenaar 'en gezin naar Monnikendam HL Henkelman en gezin naar V/aalwijk G P Vugts naar Waalwijk J van Beek naar Rotterdam HA Hoefnagel naar 's-Hertogenbosch C van Helvoirt en gezin naar Tilburg de Kort naar Til burg. Geslaagde actie. Het in de gemeente Sprang- Capelle op initiatief van de Edel achtbare heer Burgemeester A. Smit gevormde plaatselijk comité van de Nat. Monumenten-commis sie voor oorlogsgedenktekens, waarin naast burgemeester Smit zitting hebben de heren L. Polder vaart, W. Braspenning, W. Kie- boom, W. J. van Willigenburg, C. D. Rempt en H. M. J. Kom- mers,'- heeft haar actie tot het plaatsen van certificaten tot be schikbaarstelling van cm2 van 't Middendamterrein aan de Natio nale Commissie voor oorloqsge- denktekens energiek aanqenakt en naar wij vernemen met schitterend resultaat ten uitvoer gebracht. Voor deze actie had het comité een beroep gedaan op enkele plaatselijke verenigingen, die, zo als steeds, weer spontaan hun me dewerking toezegden. Zaterdag middag maakte de muziekvereni ging Kunst na Arbeid een muzika le rondrit door het nebied, omvat tende voorm. Canelle, terwijl ver schillende dames-leden van de ge mengde zangvereniging 't Rozen knopje ondertussen de certificaten huis'aan huis te koop aanboden. In Vrijh.-Capelle zórgde hét mu ziekgezelschap Sirena voor de mu zikale omlijsting van deze actie, terwijl in Snrang de Gymnastiek vereniging Pro Patria voor de op luistering zorgde, en ook in daze delen der gemeente beiiverden da mes zich zoveel mogelijk certifica ten te plaatsen. Hoewel het eindresultaat van deze actie nog niet bekend is, heb ben we toch kunnen constateren, WAALWIJK. NED. R. K. FABRIEKS- ARBEIDERSBOND „ST. WILLIBRORDUS" Afd. Waalwijk. Jaarvergadering Maandag 15 Maart 1948 's avonds 8 uur in het gebouw K.A.B. Jaarverslag Penningmees ter; Jaarverslag Secretaris; Bestuursverkiezing; Spreek beurt door Jan Gubbens, Dis tricts Bestuurder, over de taak der Vakbeweging; Mededelin gen. HONDENSPORT. Op de Internationale Honden- tentoonstelling te Amsterdam, van 6 en 7 Maart 1948 behaalden en kele onzer plaatsgenoten met hun honden prachtige successen:. P. v. Iersel, met Belg. Herder, Lies v. Beekvliettijd', kampioen, alsmede in de erekeuring le prijs voor beste herdershond van de tentoonstelling en zilveren medail le geschonken door de Weledel achtbare heer Burgemeester van Amsterdam. J. v. -d. Broek, met Bouvier, Blitz van Wakërshof, door hem zelf gefokt, in de Nat. Fokkers klasse 2 U. en in de openkl. 3 U. Een door hem gefokte hond, Bea v. Wakershof, behaalde in de Nat. Fokkerski. alsmede in de openkl. het kampioenschap. De Duitse herder Arno v. Pol- derzicht, gefokt door J. Kools, eig. C. v. Hoek, behaalde het kam pioenschap, alsmede 2e in de ere keuring voor, beste herdershond van de tentoonstelling. De Airedale Terrier, Cobie, van A. Sleenhof, 1 Z.G. De Duitse Hérder, Reina, van J. de Graaf, Z.G. De Irish (Kerry/ Blue Terrier, Due Woods Famos van A. van Wanrooy, G. De Keeshond, Kees, van P. de Rooij, in de Puppyklasse G. Beide dagen werd met een ex tra autobus van Mussa Express de tentoonstelling bezocht. Door de leden van de Kynolo- gen Vereniging werd van deze ge legenheid een dankbaar gebruik gemaakt. cijfers verhoogde tot 41. Kieboom kreeg weer één van zijn knie-blessures en fyas gedwongen het veld te rui men, maar niet alvorens hij de stand 51 had gemaakt. Tegen het einde van de wed strijd werden de gasten bij zonder fel, waarbij het ons doel hard te verduren had, maar goed werk werd er ge- e leverd door o Eenmaal ech bezoekers hun zij ten volle w ten en onze v> kleinde tot 5— nuten later kwpi In deze we vooral v. Hulsl de mannen var Zwets was goec doelman, er kregen de kans nog, die iiten te benut- orsprong ver- Enkele mi-' im het einde, [strijd waren en .v. Seters de dag. Ook op, dreef. dat de certificaten vlot van de hand gingen, zodat het comité met het grootste genoegen op deze groot opgezette campagne tot' plaatsing van certificaten kan te rugzien. Naast de gemeentenaren,die door hun bijdragen deze actie hebben doen slagen, komt de ver enigingen die geheel belangeloos tjun medewerking verleenden, als mede de dames-verkoopsters zeer zeker een bijzonder woord van dank toe. RAAMSDONKSVEER. Veerse BoysUno Animo 5—2. De Boys kregen Zondag j.l. Uno Animo op bezoek en wisten de gasten compleet te overspelen. De wedstrijd be gon, waarmede de Boys de wind in de rug kregen. Oor spronkelijk warén de Uno- mannen in de meerderheid, maar ook hun doel kwam meermalen in gevaar. Door een mooi aangespeelde bal van Zwets, wist v. Seters de bal in het net te werken, 1-0. Nadat de bal midden-uit ge nomen was, ging M. v. Hulst er alleen, met het leder van door en wist een haag van verdedigers te passeren en de stand op 20 te brengen,, doch Uno trok weer ten aan val en met keurig, open spel lukte het haar te scoren, 2-1. Nu was het genoeg volgens de Boys en onweerstaanbaar belaagden zij telken malen 't Uno-doel. De keeper van de gasten werd hopen werk af gedwongen en had veel moei te om zijn heiligdom tan bal len vrij te houden, dat hem niet altijd gelukte, want weer werd hij gepasseerd door een schot van Kieboom, 3L Na de thee ging het dé Boys nog beter, ook al hadden 'zij de -steeds krachtiger gewór den wind nu van voren. Ver der dap de middenlijn kwam de bal niet of hij werd direct geretourneerd, waarbij ook v. Seters zich deed gelden en de Ook Kaatsheuvel krijgt zijn T entoonstelling. In de vergadering van 't hoofd- comité tot organisatie van 't groot nationaal zangconcours, dat de zangvereniging Bel Canto in Juni a.s. gaat geven, kwamen de plan nen ter sprake, om naast het mu ziekfeest een tentoonstelling te or ganiseren van de industrie en han del in onze gemeente. In de léden- vergadering van de vereniging van schoenfabrikanten werd dit idee óvergenomen en in beginsel beslo ten een tentoonstelling te organi seren. Waar echter de voorberei dende werkzaamheden te omvang rijk zijn om in een kort tijdsbe stek voldoende verzorgd t'e wor den en vooral ook, omdat de na zomer een meer geschikte tijd voor een show genoemd weï-d, is be sloten de tentoonstelling in de maand Augustus of September te houden. "Bereids werd een voor lopige commissie benoemd onder voorzitterschap van de heer J. Kemmeren, die de mogelijkheden en kosten zal gaan bestuderen. Agenda. Donderdag 11 Maart 7 u. n.m. Repetitie Dameskoor Bel Ganto, school. Donderdag 11 Maart 8 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto, school. Vrijdag 12 Maart 7.30 uur n.m. „Wij Jongeren" zaal Joh. Smit, spreekbeurt Drs. Joep Naninck. Zaterdag 13 Maart 8 uur n.m. en Zondag 14 Maart 6 uur en 8.30 uur n.m. Apollo-theater „De Vrouw, die de moed had", toe gang 18 jaar. Des Kampioen. Door een 02 overwinning op R.W.B. is het jeugdelftal van. Des kampioen van de afdeling gewor den. De junioren hebben het best gedaan, want niet één wedstrijd hebben ze verloren, wat wel een bijzondere prestatie genoemd mag worden. Als beloning voor deze prestatie gaat het elftal de komen de wéken trainen in de Tilburgse afdeling, om zich zó verder te be kwamen en straks de rijen van de senioren te versterken. De leiders van de jeugd, Din- gemans, Lugten en van Wezen beek een apart compliment voor hun leiding. „De Kribb Zondag j.l. g; haar première van in zaal Euphonia kocht huis en een bliek. Onder de aanweigen bevonden zich vele- notabele i en enige to neelrecensenten. „De Kribbebijtei stekende wijze ge: jeeld, met een vlotheid en toneijroutine, welke in 't algemeen slee toneel eigen is. .Niet minder lof de verzorging van 'iettoneel, de cor, grime, regie De Kribbebijter sem) gaf prachtig herige' oude landhe Oom Nico Bla2\vitz (Sjel 3e Vries) gaf een n:esterlijke ver tolking als gebore vrolijke vrijgezel, c lijke kwinkslagen :t publiek me nigmaal in lachen Willy (Theo Iochwald), zijn vrouw Clara (Anrc Smit) gaven ongedwongen fijn vlot spel. Gertruda (Jeanr tte v. d. As- sum) en Advocat Meerenhout (Kees v. d. Aa) ven door hun keurig samenspel b ik over toneel- capaciteiten te be: hikken. Stalknecht Fran (Jan Brands) én Katrien (Rietv. d. Assem) droegen beiden nie minder bij tot verhoging van de 'olijke noot. Ten slotte Auust Schimmel man als excentriek heerboer (Fr. Monten) was om rbeterlijk, een moeijijke rol die clownerie zou kuni Alles bij elkaa stuk, meesterlijke v enthousiast en dan Naar wij vernet: do voornemens, geien het enorm succes, 2e Paasda< a.s. De Krib bebijter nogmaals c te voeren. Beslist zal ook an Crescendo weer een volle za kunnen ver wachten. Hondens ort. Op de Internat tentoonstelling „W houden te Amste Maart in R.A.I.-ge P. J. de Rooij met naam „Kees" in F prijs. Kees is 9 ml De heer A. v. Irish (Kerry) Blue „Due Woods T; nn<»d in Nat. Fokk Hoewel de eigenlijke ageïlda van de handeling werd genomen. Voor de gt leente Loon op Zand een goede tijding, waarmede de leden proficiat meende te moeten de gemeente Waalwijk echter minder De verkoop der bomen. Dit was het eigenlijke agenda-punt, waarvoor de raad Dinsdagavond in een spoedèisende vergadering, waarbijde heren de Cock, v. d. Hoeven, v. d. Velden en Pooters met bericht afwezig waren, was bijeengeroepen. De besprekingen werden voornamelijk gevoerd tussen de heer v. d. Heuvel en de voorzitter. Maar alvorens de heer v. d. Heuvel aan het woord kwam, vroeg de heer Vloem&ns of het hakhout ook in de prijs begrepen was, waarop de voorz. hem ant woordde, dat h< het kaphout v stukken als u beschouwd. De heer de K t meende te moeten advisere geen cana- dassen langs d wegen te planten waar la erijen langs lagen, doch de orzitter zou straks de gede lieerde be planting bekencjnaken. De heet v. d.|uveLbegon met een viertavragen te stellen. Op de e(jte plaats of er de bomen aamet- Wilhel- mina-plein ook inbegre pen waren. Of eiheer gega digden gevraagd |ren. Hoe- bijters". Crescendo" de Kribbebijter oor een uitver- mthousiast pu ts het beroeps- komt toe aan dictie, os v. d. As- pel als krib- koppelaar en met zijn vro ed uitbarsten. makkelijk tot n vervallen, een prachtig tolking en een )aar publiek, n is Crcscen- nale Honden- ner 1948" ge- lam 6 en 7 >uw, behaalde loll. Keeshond pp.y-klasse le nden oud. vVanrooij met "erriers, naam ios" le prijs •klasse. poedeisende raadsvergadering van de gemeente L|n op Zand niet zo heel belangrijk was, werd dez toch belangrijk door de mededeling zitter Wethouder Grootswagers, dat Minister van Binnenlandse Zaken bei vangen dat het verzork van de Gemei om annexatie van het Loons Hoekje, vergadering in de voor namens de it was ont- :e Waalwijk ïieti in he le voorzitter ensen; voor oed nieuws. hakhout en de onder^ kloon werd veel de begroting bedroeg en hoe men tot de becijfering was gekomen. En of de korte tijd voor het rooien niet op de prijs van invloed 'was ge weest- De voorzitter antwoondde hem dat de bomen aan het Wilhelmina-plein onderhands verkocht waren aan een in woner. Op de tweede vraag antwoordde hij, dat door het staatsbosbeheer de heer van de Zanden uit St. Oedenrode was voorgebracht, om 't goede hout te kopen, maar hij had geen bod gedaan. De lucifers fabrieken uit Eindhoven wel. De begroting bedroeg ^4340, daar B. en W. meenden dat ei* bomert bij waren die in de A-klasse vielen, maar door gegadigden als B of C wer den beschouwd. De korte Tooi- ing'stermijn was niet van in vloed op de prijs. De heer v. d. Heuvel zei, dat het wel eigenaardig was dat er in de korte tijd. sedert publicatie in de pers, reeds twee gegadigden bij hem wa ren geweest, o.a. de klompen- fabriek v. d. Eerg uit Breda. Hij merkte op, dat het hout dat aan lucifers- en papier fabrieken werd toegewezen 't slechtste soort was. Aan klompenfabrieken daarente- gèn werd goed hout toege wezen. De raad kon toch de koper voordragen, waaraan 't houtbureau zijn goedkeuring moest hechten. Er waren drie categorieën prijzen, onderverdeeld in 9 klassen. De prijzen varieer den' voor de A-klasse van 27.tot 65.voor de B-klasse van 13.tot 50. en voor de C-klasse van 11.- tot 34.75% van de bo men viel in de B-klasse, 12^2% in de A-klasse en 12j^% in de C-klasse, dus 100 procent in de B-klasse. Nam rpen nu de middenprijs van de B-klasse, - dan bracht de 470 M! 15040.op, terwijl het nu slechts 12500.op'- bracht. Hij stelde dus voor, rrieer gegadigden de gelegen heid te openen om de bomen dan per 'M;i te verkopen, de kapvergunning kon verlengd worden. Hij wilde de bèplan- t/ing verschoven zien naar het najaar. De voorzitter antwoordde op dit uitvoerig betoog,dat het meeste ook reeds in het dagelijks bestuur besproken was. Bij een gedeeltelijke ver koop door inschrijving zou den de beste houtsoorten wel weggaan,, maar met 't slechte hout bleef men dan- zitten. Bovendien zoü men- de bo men zelf misschien nog' moe ten rooien. Wat de aanplan ting betreft, nu moest men de planten aankopen, anders kwam men te laat. De heer v. d. Heuvel dien de op zijn beurt de voorzitter van repliek door er op te wij zen dat er nu in de prijs ook wel degelijk rekening was ge houden met het mindere hout. De vóorraad van" de boom kwekers was van die aard, dat men niet hoefde te vre zen te laat te komen. Toch had de hepr v. d. Heu vel 'langzamerhand met zijn betoog de raadsleden en de voorzitter er van overtuigd, dat dit procédé zoals hij dat voorstelde veel voordelen had, zodat de raad er mede accoord ging dat er met verschillende gegadigden overleg zou wor den gepleegd. Ook met het voorstel om met de herbeplanting te^ wachten totdat de raad de plannen ook eens mede kon bespreken, gingen de leden accoord. De voorzitter deelde ver volgens de gedetailleerde her beplanting mede, waartegen enkele bezwaren rezen, maar daar de herbeplanting later nog zou worden besproken, zou men dan die bezwaren öok nog eens onder ogen zien. Hierna sloot de voorzitter de. vergadering. Arbeidsbureau Waalwijk. Vraag en aanbod. Worden gevraagd Een ervaren verkoopster. Een strijkster. Een goede steno-typiste voor handelskantoor. Een vrouwelijke kantoorbedien de met Mulo-opleiding, diploma steno en typen. Een meisje voor licht kantoor werk. Een kantoormeisje voor leder handel. Enige bekwame thuisstiksters voor lederwaren fabriek. Een loodgietersknecht. Enige colporteurs voor groot dagblad (R.K.) 2 mannelijke kantoorbedienden met Mulc-opleiding. Een vrouwelijke administratie ve kracht voor een accountants kantoor. Enige dagmeisjes. Enige thuisstiksters voor een Schoenfabriek. Een assistent boekhouder. Een leerling perser en deta- cheur. Een stanzer en een ophaler. Enige broodbezorgers. Een magazijnbediende vco; n fourniturenmagazijn. Enige flinke jongens voor de opleiding tot vormer en bank werker. Een hulp-modelleur en een hulp-stikmeester. Bieden zich aan Een goede thuisnaaister. Een magazijnadmihistrateur. Een portier. Een bekwaam administrateur, bekend met vreemde talen. Een landbouwknecht. Een expeditiechef. KNVB 4e KI. D 7J.48 VelocitasRaamsdonk 22 Veerse BoysU. Animo 52 KNVB Res. 2e KI. D 7.3.48 TSC 2—RKC 2 4—4 RWB 2—Alliance 2 2—7 Desk 2—RBC 2 0—6 RAC 2—Sarto 2 1—1 Standenlijstf RBC 2 17 15 0 2 30 Sarto 2 18 11 4 3 26 Desk 2 19 9 4 6 22 RKC 2 16 9 4 3 22 Alliance 2 T9 9, 3 7 21 Baronie 2 18 7 5 6 19 RAC 2 16 7 4 5 18 WSC 2 17 4 5 8 13 TSC 2 18 6 1 11 13 Hero 2 20 5 1 14 11 RWB 2 18 1 1 16 3 DRUNEN. RKDVC 2-Vlijm. Boys 3, 4-1. Zondag speelde RKDVC 2 'n competitiewedstrijd tegen Vlijm. Boys 3; uitslag 4—1; stand met rust 4—0, waarbij- midvoor en linksbuiten ieder 2 goals voor hun rekening namen. Na de rust wist de linksbinnen van Vlijmen, voor de Boys de eer te redden. VLIJMEN. Baardwijk 2—Vlijmen 2. Vlijmen 2 gaat Zondag naar Baardwijk 2 en zal daar wellicht niét veel kans hebben, daar Baardwijk moét winnen voor het kleine kansje voor het kampioen schap. Wanneer er gespeeld wordt als Zondag, is er een gelijk spel. te verwa-h'eh. Door Gods goedheid werden we verblijd, met de geboorte van ons zoontje en broertje MARIJNES PIETER. M. HOMMEL A. HOMPEL DE ROOIJ. PIETER CORRIE, 1 Capelle, 7 Maart 1948. Zandschel 322. Zondag heeft te Antwerpen één der hoogtepunten van ons voetbal-seizoen plaats. Even als alle andere ontmoetingen is volstrekte onzekerheid het voornaamstë kenmerk rond dit altijd spannende voetbal- feest. Nederland heeft na de oorlog nog niet van de Belgen verloren. Er zijn 4 wedstrij den gespeeld^ waarvan 3 ge wonnen en 1 gelijk. Ze waren niet allemaal overtuigend, maar 't laat de weegschaal tóch iets naar onze kant over slaan voor deze vijfde na oorlogse interland-wedstrijd tegen de Eelgen. En de Bel gen zijn er natuurlijk op uit met hun rumoerig publiek ip Deurne de Nederlanders het onderspit te doen delven. Tegen deze wat sombere ver wachting staat echter de ver moedelijke productiviteit van onze voorhoede en de grotere verrassing. Deze beide eigen schappen hebben ons juist tegen de Belgen al meermalen aan de zege geholpen en daar om gaan we'nog al goedmoeds de strijd tegemoet. Als heel ons Nederlands elftal zich voor de volle hon derd procent geeft en- het in de achterhoede goed klopt, dan verwachten we dat betere schotvaa"rdigheid en verras sender voetbal van onze voor hoede, de schaal naar onze kant zal doen overslaan. BELGIë Meert (Anderlecht) Aernauclts Anoul (Berchem Sport) (Luik) de Buck Erroelen Henriët (Aalst) (Anderlecht) (Charleroi) Lembreehts Van Steelant Mermans Chaves Thirifays (Mechelen) (St. Nicolaas) (Anderlecht) (Gent) (Charleroi) Scheidsrechter Scherz (Zwitserland) Drager (Ajax) Van Dijk (Ajax) De Vroet (Fijenoord) Wilkes (Xerxes) Möhring (Enschedé) Schijvenaar (Edo) Kraak (Stormvogels) Rijvers Lenstra (NAC) (Heerenv.) Stoffelen (Ajax) Spel (DWS) NEDERLAND Bear O'Connelly pakte Ber ry bij de hand 'en holde met hem naar de sheriff. „Is hij al terug?" vroeg ie dereen, die ze in het stadje tegenkwamen. En telkens schudde Oom Bear met zijn zware kop „neen". De sheriff begroette zijn vriend Bear O'Connelly allerhartelijkst. Hij bleek al met Terry's ver dwijning op de hoogte te zijn. Er was echter ook nog iemand die zelfs van O'Connelly's aanwezigheid bij de sheriff al les afwist en die nu eén mid del zocht om ieder woord dat tussen de beide mannen werd gesproken, af te ulisteren. Het was Jack Jones, de rentmees ter van Graaf Storsjo, de man die het sterke paard „Satan" zo hardvochtig trainde voor de grote trek wedstrijd. Hij sloop om het huis van de she riff heen in de hoop een plaats te vinden waar hij ongestoord zou kunnen luisteren. 9 Maart, maakt bekend: OFFICIËLE PUBLICATIE. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk 2) 3) NA-UITREIKING BONKAARTEN. De na-uitreiking van de bonkaarten 804 zal aan zelfverzorgers en normaalverbruikers voor de gehele kring plaats vinden op Maandag 15 Maart a.s. van 9—12.30 en 13—15.30 uur, in de zaal „Thalia" te Waalwijk. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. In het tijdvak van 16 Maart t.m. 7 Mei a.s. zal in de tot de .kring behorende gemeenten op de gebruikelijke plaatsen de uitrei king geschieden van 1bonkaarten voedingsmiddelen. KA, KB, KC, KD en KE 806 voor niet-zelfverzorgers; LA, LB en LC 806 voor zelfverzorgers melk en vlees; OA, OB en OC 806 voor zelfverzorgers vlees; RA, PB en PC 806 voor zelfverzorgers melk. toeslagkaarten MD. 806/807 voor a.s. en jonge moeders. Inaanmerking komen alleen die lopende gevallen, wier ver dere afhandeling naar de bonkaarten-uitreiking is verplaatst. Schoenenbonnen. Een schoenenbon naar keuze aan personen, wier TD-num- mer eindigt op 7. Bovendien vindt na-uitreiking plaats inge volge de „Kinderregeling" aan kinderen voor wie in 1947 verzuimd is een schoenenbon af te halen. Dit betreft dus de kinderen, die geboren zijn in de jaren 1932 tot en met 1945 ofwel in de maanden Januari of Februari 1947 en nog be schikken over de inlegvelbon 604. brandstoffenkaarten TA 806 voor gezinnen. Voor inontvangstname van bovenvermelde bescheiden moet wor den overgelegd de tweede distributie-stamkaart, benevens worden ingeleverd voor een: a) bonkaart voedingsmiddelen: de inwisselingsbon (los), welke links bovenaan de bonkaart 804 voorkomt; b) toeslagkaart MD 806/807: één inwisselingsbon MD-kaart, voorkomende aan de kaarten CM, CA of CB. Deze inwis selingsbonnen mogen niet los worden aangeboden; schoenenbonf de bon 612, resp. 604 van het inlegvel. Ook hier geen losse aanbieding; brandstoffenkaart TA 806: het ingevulde aanvraagformulier MD 323-17 (verstrekt bij dq^vorige uitreiking), benevens de bon „Res. 2" van de brandstoffenkaart TA 707. Ook deze bon mag niet los van het restant der oude brandstoffenkaart worden aangeboden. Indien geen bon „Res. 2" kan worden ingeleverd, zoals in nieuwe gevallen of bij vermissing, gas-, electriciteit- of huisbrandolieverbruikers, moet toch het inge vulde formulier MD 323-17 worden ingediend, zonder dat daarop staande de uitreiking een nieuwe brandstoffenkaart zal worden verstrekt. Behandeling hiervan volgt later. Attentie. Zoals reeds de vorige maal werd bekend gemaakt, wordt voor deze uitreiking geen "(wekelijks) zittingsrooster meer gepubliceerd, doch dient het publiek zich aan te melden volgens de datum, vermeld op de achterzijde van de inwisselingsbon van een der bonkaarten 804. Voor het overige blijven de bestaande en vol doende bekend geacht zijnde voorwaarden van kracht. 4) c) z. g. zadelm. machine. Aanbiedingen met prijs onder No. 2304 bureau van dit blad. TE WAALWIJK (Pensionsregeling aanwezig). Een unieke gelegenheid voor Kaatsheuvel e.o.. Vanaf heden exposeren wij in onze zaak enkele werken van den kunstschilder Peter van Delft. Geopend, dagelijks 10—12 en 14—18 uur.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4