De Echo van het Zuiden AANKLOPPER van I 315.- f 325.- De Magarèt Hat een Kantoorjuffrouw I ANJELIEREN, Kent U een bloem die meer bemind is dan üedsrlandsche Ghroomiederfabrisk „WaSPIK" Enkele volwassen FABRIEKSARBEIDERS Enkele aankomende JONGENS. TENTOONSTELLINGS STAND NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, D.E.S.K. KAMPIOEN VAN DE TWEEDE KLASSE K.N.V.B. SCHOENFABRIEK LOUIS VAN DRUNEN VRAAGT ENKELE JONGENS SPROOKJES - THEATER Speciale aanbieding in Kamers HET NIEUWSTE SNUFJE Prijs 8.50 Firma L.v.ADELBERG-v. LIESHOUT MARKT 2 WAALWIJK. vraagt voor directe indiensttreding Cambreurfabriek „HOLLAND" - Drunen vraagt voor direct I F. FIJMA Bloemist - HILLEGOM. - Giro 12878. No. 25 Donderdag 25 Maart 1948 QCI n f8UU5 pCt. Zonder borgen voor elk doel. Vrljbl. voorw. S.CHRIJF ALLEN. Spaarcred. Inst.-Mathen.weg 110 R'dam-W. Wij verleenden in ruim een jaar plm. f 150,000 in cónt. Grootestraat 8 - DRUNEN en tevens OM OPGELEID TE WORDEN. R.K. GILDENBOND-KAATSHEUVEL Mgr. Völlcerstraat 1 Maandag 29 Maart 1948, aanvang half 3 tot 5 uur, 2e Paasdag GROOT KINDER- EN FAMILIEFEEST 3 voorname factoren Leerzaam - Beschaafd - Opvoedend vertoond wordt Hoe de betoverde Prins qered werd en Avonturen bij de mensenetersstam de Oelewappers Als extra attractie de bekende goochelaar PROFESSOR BARNOJACOVI die de kinderen mee laat goochelen. 1e ramj 60 cent - 2e rang 4,0 cent. Plaatsbespreken vanaf 11 uur 10 cent. Tilburg Heuvelstraat 104 ZIET ONZE ETALAGE Het van ouds békende adres te Waspik met minstens M.U.L.O -opleiding Leeftijd minstens 20 jaar. TE KOOP AANGEBODEN t Compleet ingerichte moderne met indirecte verlichting. Brieven onder No. 2270 Bureau van dit blad. Aanmelden dagelijks aan de fabriek. Als men over BRILLEN spreekt denkt men aan VAN MAAREN, Vughterstraat 25 -- 's-Hertogenbosch UW BELANG, WEES NU WIJS: N.V. BEHANG, LAAG IN PRIJS 1 de ANJELIEREN 7 Nemen ze voor alle gelegenheden niet de voornaamste plaats in Welnu, maak dan van deze aanbieding gebruik en bestel nog hedent 25 stuks DUBB. AMERIKAANSE SNIJ-ANJELIEREN, in 5 kleuren, elke plant geeft 40 a 50 bloemen van 16 tot 18 cm, in omvang, voor slechts 2.75. GLADIOLEN, in de nieuwste en beste soorten, meterhoge, ijzersterke stengels met enorm grote bloemkelken, het puikje van de hedendaagse kweekkunst, stuk voor stuk schoonheden; 100 stuks la in 10 zeer fraaie soorten voor slechts 3.50a Kweekwijze gratis. Spontaan door geheel Kaatsheuvel gehuldigd. En D.E.S.K. ismu kampioene van de Tweede klasse N.V.B. Maar daar is voor gewerkt en gestreden, Want geloof me, dat valt niet mee. Door Eendracht Sterk was steeds de leuze, Wij hielden vol tot 't laatst moment En 't resultaat is nu gekomen D.E.S. in heel het land bekend. Dat was het clublied, toen D.E.S.K. als kampioen van de 2e klasse Zondagavond om zes uur op de Horst arriveerde, waar ge heel Kaatsheuvel bijeen was om- de kampipenen te ontvangen en te huldigen op een wijze, zoals Kaatsheuvel dat kan, maar nog nooit eerder spontaner en massa ler gedaan heeft. De kampioens titel is verdiend en Kaatsheuvel heeft deze prestatie in een jovi ale huldiging naar waarde aange slagen. Het kampioenslied' schalde door honderden meegezongen, door A- pollo begeleid, onophoudelijk door de tjokvolle clubzaal en ver daar buiten. Grote bloemenvrachten en kran sen werden binnen gedragen en 't was de eminente Desk Voorzitter Sjaak Smit, die de jongens op echt hartelijke wijze in vaderlijke toon welgemeend de eerste felici tatie bracht. Dan volgde een reeks sprekers, waarvan de heer W. v. Wezel, de nieuwe voorzitter der steeds groeiende supportersclub, die onder het aanbieden van een lauwerkrans het elftal en bestuur complimenteerde en de grootste ste«k' ook voor de komende pro motie-wedstrijden en de volgende competities toezegde. De secretari# der vereniging Kaatsheuvels Belang, de heer J. Tuerlings, huldigde elftal, aan voerder en bestuur om het feit, dat opnieuw de naam Kaatsheu vel, naast zijn prestaties op Har monie- en Zanggebied, door het gehele land gaat weerklinken, waardoor het belang onzer plaats op daadwerkelijke wijze gediend wordt. Tevens complimenteerde hij als perscorrespondent, door de prestaties van Desk in de gelegen heid gesteld de naam van de plaats bij herhaling op waardige wijze te mogen vermelden in de dagbladen. Namens K. B. bood hij daarbij bloemen aan. Als dan de Harm, van het Kon. Muz. Gez. Euphonia haar op wachting maakte, was het de heer M. v. Nieuwstadt, die zich namens zijn corps verenigde met een jube lend Kaatsheuvel en Desk als een voorbeeld stelde om zijn volge houden doorzettingsvermogen, dat geleid heeft tot dit succes. De klop op de deur van de 1ste klas, is thans aldus spreker, een bons ge worden, waarop hij hoopt, dat de poorten van de eerste klas wijd open zullen gaan. Dan volgde de heer J. van Woensel, namens de Harmonie Apollo, die hare fanfares boven alles uit liet schetteren. Desk heeft door zijn verrichtingen op 't groene veld Kaatsheuvel in de be langstelling geplaatst van het ge hele land en van zich doen spre ken tot in de grote pers. Onder heCdevies Door Eendracht Sterk ziet hij de club verder gaan, tot eer van de plaats. De heer Roelofs spreekt namens Bel Canto en tevens als trouw supporter van Desk. Hij feliciteert elftal, technische commissie en be stuur en wijst op het grote voor recht van Desk een voorzitter te hebben, die een leiding weet te geven, die tot successen leiden moet. Hij spoort aan deze leiding te waarderen en hoog te houden en spooït de supportersclub aan actief stimulerend te blijven niet alleen als het crescendo gaat zo als nu, doch ook als mogelijk na dien weer eens een depressie zou volgen. Pastoor de Klijn, de adviseur van de feestvierende club, spre kend mede namens de practische geestelijk adviseur Kapelaan Riet- ra, memoreert dat hij reeds meer dere kampioenfeesten in zijn 18- jarig adviseurschap der vereniging meemaakte, doch hij herinnert zich niet een feest meegemaakt te heb ben, dat op meer idealer wijze door een overwinning als vandaag is voorbereid. Hij feliciteert Desk met zijn eminente voorzitter, hij spoort de supportersclub aan ge trouw te blijven ook in mogelijke tegenspoed en hoopt dat Gods ze gen zal blijven rusten op de ver eniging, dat zeker zal zijn, als zij de leiding van de voorzitter, die volkomen parallel gaat met de geestelijke leiding blijft volgen. De heer v. Meert voorzitter van de harmonie St. Jan wijst er in zijn felicitatie op, dat het bewijs geleverd is, dat naast de twee bestaande harmonieën ook een derde op een goed peil kan ko men, zoals de Berkdijk laat zien. Hij meent, dat ook naast het gro te Desk een Berkdijk-voetbalver eniging recht van bestaan heeft zonder dat de rivaliteit in een plaats gewekt wordt. Hij vertrouwt dat de tijd dit bewijzen £al. 4 Voorzitter Smit dankt dan alle sprekers voor de gesproken woor den. Hij wijst op het feit, dat al leen het succes van vandaag is behaald, doordat velen zo lang de club trouw bleven. Hij ziet tiier jongens, die 5, 10, ja 15 jaar ach tereen de Desk kleuren hebben verdedigd. Hij rekent echter op de jeugd, hij rekent op jongens, die ook in het maatschappelijk leven iets betekenen, die naast trouw v Desk lid ook ijverige werkers en echt Roomse jongens zijn. Trouw op de training, ijverig op 't werk, doch op tijd in de huiselijke kring. Hij sluit de huldiging en ver zoekt de club te vergezellen bij haar intocht in de gemeente, waar het elftal ten gemeentehuize zal ontvangen worden. Dan volgt de triomftocht van het zegevierende elftal Kaatsheu vel in. Drie musicerende harmo nieën, voorafgegaan door fakkel dragers en daar tussen de kam pioenen in open landauer gezeten. Bij de woning van de voorzitter en voor de pastorie van Deken v. d. Brekel wordt, even attentie betuigd, waarop het elftal, irjet bestuur en technuische commissie in het verlichte gemeentehuis door loco-Burgemeester Grootswagers wordt ontvangen. Een geluidsin stallatie van de heer Jos de Brou wer maakt het mogelijk dat ook de duizende supporters kunnen ho ren wat burgemeester Grootswa gers gaat spreken. Als 'Desk in de raadszaal bijeen is zegt de lo co-burgemeester: Bestuur en Leden van de'Voet balvereniging Desk: Wat U misschien op deze dag het meest verrast heeft, is moge lijk het feit, dat U in dit gebouw ontvangen wordt. Dit behoeft di rect wel geen verrassing te zijn, omdat door dit gebaar blijkt, dat ook degenen, die niet bij alle wed strijden tegenwoordig zijn, toch mogelijk weten te waarderen, de prestaties, die doör li en ook an dere diverse clubs of gezelschap pep geleverd worden. Heeft onze plaats reeds naam gemaakt in het gehele land, door de grote successen, die de zang vereniging en de harmonieën in het afgelopen seizoen hebben we ten te behalen, het is nu de voet balclub, die vandaag hun ide aal zien verwezenlijkt, n.l. het behalen van het kampioenschap van de 2de klasse van de K. N. V. B. Hiervoor namens het ge meentebestuur van harte gefelici teerd. Waar het behalen van een kam pioenstitel op de meeste plaatsen een sportevenement is, zeker is dit op èen plaats, waar maar een en kele club gevestigd is, omrede dat dan ook met die ene club de ge hele plaats meeleeft. Nu is het niet alleen hierom, i dat het Gemeentebestuur heeft ge meend, hieraan een officiële ont vangst te moeten verbinden, maar wij voelen ons hiertoe nog meer verplicht, omdat ook de voetbal club, naast de genoemde vocale en instrumentale gezelschappen er aan medewerkt, dat onze plaats naar buiten, die naam gaat ma ken, die vele andere plaatsen ons gaan benijden. Waar onze plaats momenteel is een plaats, die jaarlijks al meer bekendheid gaat krijgen om zijn natuurschoon en jaarlijks al meer vreemdelingen trekt, een plaats die algemeen bekendheid gaat genie ten, door de roem en overwinnin gen die onze gezelschappen beha len, is daarbij nog gekomen de voetbalvereniging Desk, die van daag hun werken beloond zien met het Kampioenschap in jie 2de kl. K.N.V.B. Bestuur en Leden van D.E.S.K. ik wil het hiérbij laten, U nog maals voor de toekomst datgene toewensend, wat U nastreeft en onze plaats tot ere strekt. De loco Burgemeester stelt dan een dronk in op het succes van D.E.S.K. De Voorzitter van Desk vindt het prettig ontvangen te worden op het gemeentehuis. Hij weet, dat Desk de sympathie van de plaats heeft en dat dit bereikt is, door dat de club crescendo ging. De zelfde jongens, die 10 ja 15 jaar geleden voor Des vochten strij den ook nu nog in hare gelederen. Door de geestelijke leiding en de opofferingèn, die zij zich getroos ten zijn wij op het peil gekomen, dat wij nu bereikt hebben. Jam mer, dat we nu gebukt gaan onder lasten, die moeilijk te torsen zijn. Wij hebben de steun nodig van geheel Kaatsheuvel. Desk kan niet steunen op zijn eerste elftal alleen. Desk biedt plaats voor alle jon gens. Wij hebben de jeugd nodig en alle katholi'eke jongens moeten zich in Desk organiseren. Wij moeten mensen vormen, die naast ijverige werkers principiële katho- lieken en echt roomse jongens zijn. Desk biedt daartoe gelegenheid. Pastöor de Klijn, die tot slot de gelegenheid krijgt een woord te spreken, vindt het een eer en een genoegen nu in dit centrum het woord te mogen voeren. Bijna 18 jaar heeft hij Desk gevolgd. Hij heeft Desk aangetroffen als neu trale voetbalvereniging en haar door dreigementen en verzoeken in Rooms verband gebracht. Hij heeft dit bereikt met de uitdruk kelijke voorwaarde, dat er slechts een enkele voetbalclub zou be staan en alle andere zouden moe ten -verdwijnen. Hij heeft getracht zijn woord te houden en tot zijn genoegen is hem dit gelukt. Het is hem daarom een genoegen op het gemeentehuis ontvangen te wor den en door het hoofd der ge meente te worden gefeliciteerd. Hij gaat dan het verloop en de groei van Desk na en sluit zich aan bij de woorden door de heer Roelofs gesproken, dat Desk nu meer dan ooit de steun van allen nodig heeft. Niet in de crescendo, doch in de depressie moet er aan moediging zijn om omhoog te ko men. Hij weet dat de volksgunst wisselvallig is, doch doet een be roep op de steun als niet alles naar wens zal gaan. Verder breekt hij een lans voor de onmis bare steun, die Desk nodig heeft ook van officiële zijde. De oorlog vernielde alles. Nu Desk staat aan de deur van de eer-ste klasse, is een gepaste tribune geen over dadige weelde. Hij kent geen eer ste klasser die dat mist. Hij ver trouwt dat het .gemeentebestuur niet achter zal blijven hier de hel pende hand te reiken, daar Desk het belang van de katholieke jeugd als Tiaar hoofdtaak wil ver zorgen en deze taak de steun ook en vooral van de gemeente nodig heeft. Tot slot spreekt de aanvoerder van Desk een kort woord, dank brengend voor de geboden hulde en belovend dat Desk alles zal doen om voor Kaatsheuvel in de toekomst op het voetbalterrein in de wacht te slepen wat mogé- lijk is. Hiermede sloot, deze grootse huldiging van de Desk kampi oenen. Tot 12 uur bleven de Des- sers in Euphonia gezellig bijeen. In de Bel Canto-zaal was het voor het elftal, het bestuur en de elftalcommissie Maandag namid dag grote réunie, waarop in het clublokaal 's avonds alle junioren met hunne dames gezellig bijeen waren. Aan bloemen kwamen bij. Desk binnen: K.A.B.; K.O.T.; Hockey club Des; Biljartclub Des; Korf balclub Des; Toneelveren. Cres cendo; Voetbalveren. Berkdijk; v. Dyk's Touringcar-onderne ming; Biljartclub N.A.S.; R.K. Thuisfront; Harm. St. Jan; Kaats heuvels Belang; Euphonia, Apol lo en Bel Canto, en ontelbare an dere verenigingen en particulie ren. Zondag a.s. Huldigingswedstrijd. Reeds tijdens de huldiging op Zondagavond kwam een bericht binnen dat a.s. Maandag de pro motiewedstrijden zouden aanvan gen met de ontmoeting Desk-Hel mond. Officieel werd echter Maandag gemeld, dat de compe titiewedstrijd zou doorgezet wor den en TÓP Maandag a.s. haar laatste wedstrijd in de 2e klasse in Kaatsheuvel z<j>u komen spelen. Laat deze wedstrijd van geen grote betekenis zijn, Kaatsheuvel zal aan deze ontmoeting de kleur weten te geven die deze slotcom- petitie-ontmoeting in de sfeer van een huldigingswedstrijd hebben moet. Desk heeft zich geweldig groot gehouden tegenover ieder en allen, die getuigen zijn ge weest van de massale huldiging die Zondag geboden is. Iedereen weet dat hierbij heel wat gemoeid is. Kaatsheuvel moet Maandag helpen Desk deze last te verlich ten. De ontmoeting Desk—TOP moet door geheel Kaatsheuvel ge volgd worden en ieder moet daarvoor een entree over hebben. Wij helpen dan allen samen om de kampioenen van de 2e klasse te ontlasten van de kosten, die de huldiging voor hen meebracht, doch die wij hen schuldig zijn voor hun prestatie. Hockeyclub D.E.S. Direct opent CMHC een of fensief met gevaarlijke spelmo menten vopr het DES doel enkele ballen belanden tegen de paal, doch het komt echter niet tot doelpunten en DES weet zich te herstellen, ofschoon C fanatiek speelt. Na ongeveer een kwartier spelen was er absoluut evenwicht. Hierop pakt DES nog eens extra aan, zodat er zelfs van een be hoorlijk overwicht gesproken kan worden. Er komt een prachtkans maar Gerdi v. d. Wee mist en hierop volgen weer enkele ge vaarlijke momenten voor 't DES deel, waar Tilly haar man netje staat. De C aanvallen blij ven steeds gevaarlijk, maar de DES verdediging, weet zich te handhaven. Dan opent DES een waar offensiefdoor prachtige voorzetten van resp. Janny Ra ming en Ria Kok weet Gerdi in 2 minuten 2 maal te scoren en na 26 minuten was de stand 2—0. Hierbij blijft het tot aan de rust. Na de rust is de druk op het DES doel aanmerkelijk zwaarder. Vele snelle aanvallen worden door de tegenpartij ondernomen, doch niet in doelpunten omgezet. Dank zij de goed verdedigende •achterhoede van DES worden de ze vele aanvallen afgeweerd* Het spel blijft echter steeds op de Des helft en het is er aan te zien dat er een sterk overwicht heerst. Na ongeveer 15 minuten weet de goed spelende midvoo'r van GM HG een voorzet van de linksbui ten goed te benutten en in een doelpunt om te zetten,, zodat de stand 21 is. Het spel blijft daarna weer op de DES h^lft, ^totdat de middenlinie eindelijk 'n bal naar voren brengt welke weer door Gerdi in de goal wordt ge deponeerd. Hiermede komt het einde. Expositie. Indien we goed zijn ingelicht, krijgt Kaatsheuvel binnenkort een. ciën van Kaatsheuvels Belang,y zeer ynieke expositie. Ónder au spiciën van Kaatsheuvels Belang zal Piet Borsten een expositie houden op gebied van kunst-- schrift en Reclameschrift. Wat door een jarenlange letterstudie te bereiken is, zal menigeen ver baasd doen staan. Exposant, die lid is van de Nederlandse Vere niging tot Bevordering der Schriftkunst, "Zal door artistiek uitgevoerde werken laten zien, ,dat kunst ook op dit gebied mo gelijk is. Veredeling en opvoering van cultuur is ook gelegen in de rijk dom en schoonheid van de letter. Daarom verzuime niemand van deze vrij toegankelijke expositie gebruik te maken, ter kennisma king van deze weinig beoefende kunst en tot opvoering van zijn eigen cultureel peil. De heer Theunissen zal met eveneens kunstvol uitgevoerd Boetseerwerk deze expositie com, pieteeren. We komen nog nader óp deze expositie terug. Aardappel-actie. Naar aanleiding van de aard appel-actie van Pater de Greeve zal ook door Onze Jonge Boeren stand hieraan alsnog worden mee geholpen. Bij de landbouwers zal Don derdag worden aangeklopt. Terwijl degenen buiten de boe ren, die op enigerlei wijze willen meewerken aan dit doel, dit vóór Donderdag kunnen opgeven of brengen bij het bestuur van de R.K. Jonge Boerenstand of op 't pakhuis van de Boerenbond. Men' wordt verzocht bij event, gaven deze klaar te zetten, dan kan alles vlot verlopen. Kajotters. Vrijdagavond 19 Maart hiel den de Kajotters van Kaatsheuvel en Berndijk hun maandvergade ring in de K.A.J.-zaal. De Voorzitter, Jac. Stokken, m&ns wees na de opening in zijn inleidend woord op het Reddend Christendom welke in de afge lopen maanden in de K.A.J. was behandeld en hoopte dat het allen in de practiijk zouden doorvoe ren. Voorts deed hij een' beroep op allen aan het zomerprogram mede te werken. De St. Jozef-viering had plaats met een vertelsel over St. Jozef, een toespraak van Aalmoezenier Strijbos, waarin hij er vooral op wees om de rechtvaardigheid in het maatschappelijk leven door te voeren en tot slot een St. Jozef gedicht. Vervolgens sprak de heer A. Ververs over het maatschappelijk inkomen zoals dit dient te zijn, Spreker wees er op, dat Neder land zich langzaam omhoog werkt uit de crisis en de gevolgen van de oorlog. Wij moeten onze kracht vinden in het geloof en de liefde voor ons land. Tot slot sprak spreker over de sociale wétten. Uit de vele vragen die gesteld werden en tot ieders voldoening werden beantwoord, blijkt wel dat het een belangrijg en leerzaam onderwerp voor de Kajotters was. Daar de werkgevers voor het bijwonen der Goede Week-plech- tigheden verlof geven met behoud van loon, hoopte aalmoezenier Strijbos dat iedere Kajotter de plechtigheden zou bijwonen. Met het zingen van „Gans de wereld kent dit schildje" en de groet „Aan Chrisfus Koning trouw" werd deze geslaagde avond gesloten. Thuisfront „Kaatsheuvel". De huis aan huis enveloppe- collecte voor onje jongens in In- dië is weer schitterend geslaagd. De opbrengst was niet minder dan 1186.70. Hartelijk dank ook namens on ze jongens in Indië. Een gedeelte van de opbrengst is bestemd voor de Mevr. Spoor- actie en het nationaal Thuisfront. Nog mochten wij de volgende bijdragen ontvangen: In het bijzónder zij vernield de opbrengst ener collecte van de Toneelvereniging Ons Genoegen tijdens de- succesvolle opvoering van het toneelstuk „Vier jongens en een Meisje" in de zaal van Jan van Dun 51.39. Van Willie, Leni en Annie Be rends ter gelegenheid van de vas-

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5