NET MEISJE NETTE WERKSTER flinke mannelijke Kantoorbediende. TWEE KOLOMMEN Grotestraat 279 WAALWIJK. J. OKKEN GEELBRUIN MULO-W. S. C. NIEUWS U!T WAAL' YIJK FN OMGEVING Portsmcnnaie met inhoud. VERSE WITLOF T I M T U R schoenfabriek KANTENSCHROOIER PROMOTIEWEDSTRIJD 2e KL. A.S. ZONDAG Nieuws uit Kaatsheuvel S P O R T EEN NET MEISJE G. v. d. VEN ZONEN, SCHOENFA5. RIEK GEVRAAGD: VAN. OLDENBEEK EN SMELT N.V. WAALWIJK Wegens totale liquidatie van een grote pelterijenfabriek bij SJEF SARS - Café „De Korenbeurs". „BKOEKE N" VAN DE YEN'S KLEDING-WINKEL BENOEMING. Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaers, bisschop van 's-Bosch, heeft be noemd tot godsdienst-leraar aan de Gewestelijke Sociale School v. d. Ned. Kath. Middenstand.' te Waalwijk, de weleerw. heer P. Stevens, moderator aan de R.K. H.B.S.M.M.S. aldaar. HOOG BEZOEK. Mr. Dr. P. J. Witteman, mi nister van Binnenlandse Zaken, bracht dezer dagen een particu lier bezoek aan de Timtur-fabrie- ken, welke hij met grote interesse bezichtigde. m EEN BELANGRIJKE VERBE TERING IN 'T VERKEER. De Fabrikantenkring de Lang. straat ontving bericht, dat de B.B.A. met ingang van 9 Mei a.s. een half uur-dienst gaat beginnen op de lijn Tilburg—Waalwijk— 's-Bosch. 'n Prachtige verbetering, voor al voor 't personeel van buiten dat hier werkzaatp is. MATINEé OEFENING EN VERMAAK. Uit de werken die de lieder tafel Oefening en Vermaak op haar matineé op le Paasdag uitvoerde, blijkt welhaast dat het koor een nieuwe richting is ingegaan en misschien mo gen we de twee eerste werken „Abendfeier" van Wirth en „Tranen" van Roeske dan zien als een laatste schakel met het verleden. Dergelijke werkjes zijn slechts belust op effect en vergen vaak het ón mogelijke van de zangers. Eeuwig jong en eeuwig nieuw daarentegen blijft de „Faust" van Gounod, blijven de Opera's van Verdi en het amusante werk van Lortzing. Voortreffelijk .werden, de di verse nummers uitgevoerd. De heer Fr. Mol was blijkbaar niet erg goed bij stem; dit was jammer, zijn stijl en zijn keuze waren goed. De aanwezigen hebben ech ter zeer genoten'. L. v. Oud- heusden en Nel Dupont zon gen een duet uit de „Waffen- schmitt" op keurige wijze. De eerste gaf een tweede be wijs van zijn talent in de Aria van de Tsaar „Sonst spiel ich mit scepter" uit „Czaar und Zimmerman" en H. Vesters zong de bekende' en vermakelijke Aria van de opgeblazen „Klugen und Wei- sen" burgemeester, op zeer verantwoorde en talentvolle wijze. Het koor tenslotte zong en kele fragmenten met soli uit genoemde Opera. En duide lijk was de tegenstelling merkbaar uit het eerste ge deelte van het programma. Uitvoering directie van L. Sars en begeleiding van Fr. Wilmont waren prijzenswaar dig. Vooral de laatste vervul de zijn taak lofwaardig. Een goede geslaagde uit voering', weliswaar met enke le kleine tekortkomingen in afwerking enz., maar die ons overigens zeer voldeed. DE EERSTE PROMOTIE WEDSTRIJD VAN W.S.C. Wij vestigen de aandacht op achterstaande advertentie betref fende de gelegenheid om per auto bus de eerste promotie-wedstrijd Geel-bruin MuloW.S.C. te Hel mond mee te maken. Ook niet-leden van'de Suppor tersclub kunnen hiervan gebruik maken. HONDENSPORT. Op haar terrein nabij de Gal- genwiel hield de Dresseurvereni- ging „Hondensport" een onderlin ge wedstrijd waaraan uitsluitend gecertificeerde honden deelnamen. De uitslag was als volgt: No. 1 ,,Herta".van C. v. Mierlo, 2 „Walter" van A. Steenbergen, 3 „Robbie" van H. de Graaff, 4 „Robbie" van A. v. Ravenstein, 5 „Benno" van W. v. Son en 6 „Bruno" van H. Hellings. BARON KNEUT. Voor een goed gevulde, dank bare zaal speelde Siem Nieuwen- huijzen c.s. Maandagavond in de Gildenbond de klucht „Baron Kneut", ongetwijfeld een geschikt Stuk om de Vasten uit te luiden. De vreselijke lachsalvo's e.d. die ons volgens de aankondiging te wachten stonden zijn echter uitge bleven. Lag het aan ons of aan hen, Siem Nieuwenhuijzen heeft in ieder geval sinds wij hem enige maanden geleden zagen niet veel nieuws bijgeleerd. Overigens vol deed hij uitstekend in zijn rol als huisknecht-vader-toekomstige ba ron. En vooral de huishoudster van Beppie de Vries mocht er zijn, die LI door haar droogheid vaak meer deed lachen dan an deren met veel bokkesprongen. De drie andere figuren voldeden elk in hun rol goed, al was dok ter Vermeulen hier en daar nog al erg melo-dramatisch. En zijn grappen die alleen maar recht toe recht aan gaan tegenwoordig niet meer voldoende om iets leuk te doen zijn? CREDO PUGNO Propaganda Studieclub van de Kath. Arbeidersbeweging. De Credo Pugno-club van de Afd. Waalwijk van de K.A.B., waarvan reeds in dit blad mededeling is gedaan, heeft haar grote huisbezoek actie beëindigd. Deze actie be stond hoofdzakelijk uit de werving van nieuwe leden voor de R.K. Fabrieksarbei ders (sters) Bond. Dat dezè actie voor een groot deel is geslaagd, bewijzen de nieu we inschrijvingen. 150 Vrien den zijn tot onze beweging toegetreden en deze nieuwe vrienden zijn niet alleen lid van onze R.K. Fabrieksarbei ders Bond, maar hebben te vens de gelederen versterkt van onze grote Kath. Arbei dersbeweging. De doelstelling van de grote K.A.B, bestaat niet alleen in het versterken van het ledental en daardoor het communistische gevaar af wenden, hierdoor alleen zou H gevaar niet zijn bezworen. Maar onze kath. beginselen 'zullen doorgang moeten vin den en. gegrondvest moeten worden in heel 't maatschap- -pelijk leven en daarvoor heb ben wij al onze kath* arbei ders nodig, 't terrein van de a-beid op sociaal-economisch gebied in bedrijf en onder neming moet zo geregeld wor den, dat de rechten en de plichten voor arbeider en werkgever geórdend- zijn en vastgelegd; dat bestaansze kerheid in de toekomst voor beiden verzekerd zijn. Dit is ook één van de taken die ons, arbeiders, is opgelegd; dit is een plicht van alle katholie ken. Het is de taak van de Cre- do-Pugno-man hier op te wij zen als er katholieke arbei ders zijn die zich daaraan wil len onttrekken. Deze arbei ders nemen een grote verant- hun taak te verwaarlozen en het communisme de wind in de zeilen te blazen. Niet een goedkope leuze van de E.V.C.: de lonen omhoog, de prijzen omlaag; als dit zo eenvoudig was, was het geen leuze van de E.V.C. Men kende toch ook de goedkope leuze van het nationaal socia lisme: Hitler of Moskou. De liefde moet dominëren in heel de samenleving; dan- zal er vrede en rust komen voor onze arbeiders en j*ezin nen, die onze K.A.B. zo ter harte gaan. Dit is een grote taak voor ons katholieke ar beiders die wij moeten ver wezenlijken en door moeten voeren in heel onze samen leving door onze Katholieke Arbeidersbeweging. Arbei ders, die in al de j-aren die vachter ons liggen werkeloos heid, armoede, onzekerheid voor de toekomst, oorlog en revolutie gekend hebt, een maal zal vrede en rechtvaar digheid terugkeren als wij ge loven in onze beginselen, vastgelegd in Gods rechtvaar dige wetten. Wij staan op een keerpunt; doet gij niet mee, dan zult gij steeds achteruit gaan; zijt gij eenmaal gevan gen in de netten van de mis leiders, dan zal het te laat zijn. De oorlog is nog niet'ge wonnen, wij moeten de vrede nog winnen! Ik zou op deze plaats nog even willen terugkomen om het doel en de werkwijze van de- Credo Pugno-club nader toe te lichten; deze is nog te weinig bekend en zij is toch de celvorming in onze bewe ging- Voor het volgende wil Cre do Pugno nog Uw aandacht vragen: In de eerstvolgende dagen zullen de kath. gezin- 1 nen weer bezocht worden door Credo Pugno-mannen, Ka jotters en verdere propa gandisten. U kent allen de be kende thermometers van het Kanunnik van Schaickfonds: de opbrengst van de inhoud der thermometers wordt be steed voor het fonds dat is op gericht door de Kath. Arbei dersbeweging, om arbeiders zonen op te leiden voor Pries ter. Wij vragen hiervoor Uw bijzondere aandacht; een gro te duizend thermometers moe ten worden geledigd. U wordt het volgende gevraagd-: Zorgt dat de thermometers gevuld zijn en laat de propa gandisten niet ,te lang wach ten. Wisselt het los geld dat in de thermometers aanwezig is, tegen, vast geld, dit zal de taak der propagandisten ver lichten. DRUNEN. Collecte. Het plaatselijk comité- voor de nationale tentoonstelling „De vrouw van 1898—1948", welke ter? gelegenheid van het gouden regeringsjubileum van H. M. de Koningin te 's-Gravenhage van 18 Augustus t.m. 15 Sept. zal worden gehouden, zal deze week een huis-aan-huis collecte voor dit doel houden. De bedoeling is dat iedere Ne derlandse vrouw iets bijdraagt om onze Vorstin in de vorm van deze tentoonstelling namens de Nederlandse vrouwen een grootse hulde te bereiden. Begin van brand. Woensdagmiddag ontstond in de heide onder de gemeente Dru- nen nabij de Pessert een begin van brand. Door spoedig iflgrij_ pen van boswachter P. Brok en enkele andere personen kon erger worden voorkomen. VLIJMEN. Examens. Geslaagden uit Vlijmen. Op de Ambachts- en Avond- vaktekenschool te 's-Hertogen- bosch slaagden de heren A. H. v. d. Wiel, 2e prijs Motorrijtuig en Rijwielhersteller. W. J. v. Dal J. v. d. Lee en L. P. J. van de Weijenberg 2e prijs smeden en bankwerken, G. J. Koks voortge zet Nijverheids-avond-onderwijs. Postduivenver. „Dc Zwaluw". Zaterdag a.s. om 8 uur verga dering in café B. Oremans. We gens de zeer belangrijke agenda worden alle leden zfcker ver wacht. Bekendmaken africht- vluchten. Constateurs inleveren voor controle. Wegens bedanken secretaris aanvulling bestuur. Komt allen ter vergadering, het is voor uw eigen belang. R.K. Volkspartij afd. Vlijmen. Grote Politieke vergadering op Dinsdag 30 Maart om 8 uur in café P. v. Eggelen. Spreker het 2e Kamerlid F. van Vliet. Vlij- menaren houdt die avond vrij voor de Katholieke Volkspartij. Kruisbooggezelschap Rozenjacht. Zondag om 7 uur vergadering van bovengenoemde vereniging in. café H. Boom. In verband re geling Nationaal concours is op komst zeker gewenst? Ronde van Vlijmen. Uit officieele bron vernemen wij dat op 2 Mei a.s. de traditio nele ronde van Vlijmen voor amateurs en nieuwelingen weer verreden zal worden. De laatste ronde van Vlijmen is verreden in 1944. De belangstelling was toen zeer groot, zoowel van deelname renners als publieke belangstel ling. Dg renners noemden het de premieronde, daar groot en klein hiefaan medewerkte. Daarom verwacht men weer grote deel name. De amateurs rijden 100 k.m., de nieuwelingen 60 k.m. Het Comité is reeds druk in de weer om de ronde tot een- groot succes te maken. BILJARTEN. Groot-Vlijmen—EEBC Elshout. De uitslag volgt hieronder: Groot-Vlijmen EEBC B. Oremans—G. Klerkx 177-100 P.v. Engelen—H. Brok 78-121 H. Kuijs— G. Klerkx 56- 72 A. Klijn— Fr. Spierings 107-111 J. v. d. Wiel— Th. v. d. Besselaar 95- 75 W. Pulle— H. Pulles 108- 61 Totaal 621—540 Gemiddelde Groot-Vlijmen 4.14 Gemiddelde EEBC 3.06 Hoogste serie Groot-Vlijmen B. Oremans 24. Hoogste serie EEBC H. Brok 24. HAARSTEEG. Onthulling Kruis langs de weg. Haarsteeg heeft dan eindelijk z'n kruis langs de weg. De vele ondervonden moeilijkheden be stempelen het als een echt kruis. Maar nu het er eenmaal staat, kan ons dorpje er trots op zijn; zon der overdrijving mogen wij zeg gen, dat het in verre omgeving zijns gelijke waarschijnlijk niet heeft. Het is ontworpen en uitge voerd door de nog jeugdige, doch academisch gevormde «beeldhou wer dhr. Gladines uit Breda, naar aanwijzing voor de geestelijke vormgeving door Pastoor Serra- rens. Het is uitgevoerd in hoog- j-elief, corpus en kruis van het uiterst harde groenhard hout, mo numentaal opgezet in een hoogte van ca. 4 Meter. De voorstelling is niet zo zeer van de lijdende, maar meer van de verheerlijkte Christus, wat door letters, emble men, versierselen, maar vooral door de bovenzinnelijke beelding tot uitdrukking komt. Deze ver geestelijking van de materie, waar in de kunstenaar buitengewoon geslaagd moet heten, is oorzaak, dat de eerste aanblik wat onwe zenlijk is, waaraan men echter spoedig went, en eenmaal de juis te betekenis begrepen, blijft het boeien door zijn sterke typerende lijnen, die niet nalaten schoon heidsontroering op te wekken óok bij de meer eenvoudigen van •geest. Slechts bij hen, aan wie dit alles ontgaat, zal het geen genade kunnen vinden. Op -Goede Vrijdag 7 uur, had, na een voorafgaande kruisweg oefening de onthulling en inzege ning plaats. Een buitengewoon groot aantal parochianen was sa mengestroomd bij de Laan van Onsenoort, waar het monumentale kruis staat opgericht in een pas sende omgeving, met Klooster Ma- riënkroon als verre achtergrond. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Burgemeester en Wethou ders der gemeente, Technisch Ambtenaar dhr. van Stokkum, die het ontwerp maakte voor het voet stuk, een keurig'bakstenen plateau met ringmuur en dhr. Godefr. de Bont Jzn. uit Nieuwkuik, die het werk deskundig heeft doen uit voeren. Rector Beckers, Dir. van de K.A., hield na de inzegening door Pastoor, een uitgewerkte en keu rig verzorgde rede, waarin hij spe ciaal naar voren bracht de offer gedachte yan Goede Vrijdag, voe rend naar de overwinning van het Paasfeest, wat ook door het kruis beeld zo treffend tot uitdrukking wordt gebracht. Hierna zong het zangkoor het Vexilla Regis, waarna door Lie dertafel en Dameskoor het Gloria werd uitgevoerd van het open luchtspel „Wij offeren" door Remi Schelstraete, rytmisch geaccentu eerd door reidansende kinderen, zulks als een hulde door gans de bevolking en een uiting van vreug de. Na het dankwoord van Pastoor aan allen, die tot het instandko- men hadden meegewerkt, vooral aan dhr. Gladines, die mede aan wezig was, werd door allen ge zongen het „Aan U o Koning der Eeuwen, waarmee deze stemmige plechtigheid werd besloten. Het schitterend monument, op gericht uit piëteit voor het ge spaard blijven in de jaren van de oorlog, zal ongetwijfeld nog lange tijd daaraan herinneren en tevens, wat natuurlijk veel voornamer is, een blijvende aansporing zijn tot zelfinkeer voor het jachtende le ven, dat aan zijn voet voorbij raast. SPRANG. Vereniging Chr. Volksbond. Donderdagavond werd onder leiding van haar voorzitter, dhr. W. Braspenning, de jaarvergade ring gehouden van de Vereniging Chr. Volksbond alhier. Na de opening riep de voorzit ter de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in het bijzonder de dames en ljerdacht hij voorts de vroegere voorz. en secr., resp. wijlen G. J. van Willigenburg en J. A. de Jong, diè vele jaren hun beste krachten aan de vereniging hebben gegeven. De voorzitter kón verder naar aanleiding van de afwijzing tot restauratie van het gebouw mededelen, dat de aan vrage opnieuw door de betrokken instanties in behandelingsgenomen zal worden, zodat de hoop gewet tigd is dat dit jaar het gebouw zal kunnen worden gerestaureerd en uitgebreid. De secretaris dhr. M.- Paans, bracht vervolgens een goed ver zorgd jaarverslag uit, waaruit o.a. bleek dat van de leesbibliotheek een druk gebruik gemaakt wordt. Het verslag van de penning meester, dhr. Joh. Maijers, gaf ook reden tot tevredenheid: de com missie voor kascontrole bracht bij monde van dhr. C. van Caem ver slag uit, die verklaarde dat alles in de beste orde is bevonden. De functionarissen werden alle dank gebracht voor hun werk. Na bespreking werden de Chr. Harmonie Marijke en de afdeling Sprang-Capelle van de Chr. Me- taalbewerkersbond op hun verzoek als lid der vereniging toegelaten. Nadat bij de rondvraag nog en kele interne verenigingsaangele genheden besproken waren, dankte de voorzitter voor de opkomst, waarna dhr. C. B. Timmermans in dankgebed voorging en de verga dering werd gesloten. Verloren. Door "mej. O. alhier, die bij de landbouwers het geld voor gele verde melk bezorgde, werd een zakje inhoudende 170.verlo ren. Chr. Gem. Zangver. Excelsior. De Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior alhier houdt Woensdag 31 Maart des avonds half 8 in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering, welke een feestelijk karakter zal dragen. Bij 'de gehouden bestuursverkie zing werd het bestuur der vereni ging aangevuld en is thans als volgt samengesteld: W. Timmer mans, voorzitter: W. Braspenning, secretaris, Adr. Versteeg, penning meester: G. Nieuwkoop, Joh. Maij ers, A. de Bie en G. Versteeg. N. E. O. Het eerste elftal van de voet balvereniging N.E.O. speelde j.l. Zaterdagmiddag te Breda 'n com petitiewedstrijd tegen de N.A.C.- veteranen te Breda. Deze match eindigde in een gelijk spel, 33. Zanguitvoering. De Chr. Gem. Zangvereniging Looft den Heer zal a.s. Zaterdag avond in het Geref. Kerkgebouw een zanguitvoering geven met me dewerking van het Chr. Gemengd Zangkoor te 's-Gravenmoer, onder leiding van directeur P. Christ. CAPELLE. V olksonderwi js. Onder leiding van haar voor zitter de heer L. Poldervaart, hield de afdeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs in het Stati onskoffiehuis van dhr. P. Pruijs- sers een 2-tal uitstekend geslaagde propaganda-avonden. Beide avon den was de zaal geheel gevuld, terwijl enkele nieuwe leden kon den worden ingeschreven. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat dé aftteling dit jaar 25 jaar bestaat en dat dit feit in het a.s. najaar feestelijk zal worden herdacht. Bidstond voor het gewas. In de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsendijk zal a.s. Donderdag avond een bidstond voor h?t ge was worden gehouden, in welke bijzondere dienst hoopt voor te gaan Ds. C. C.' Klerks uit Abdel. Plattelandsvr uwen. De afdeling Spran -Capelle van de Ned. Bond va vrouwen houdt Done a.s. des avonds ha zaal van de heer 1 aan het Bruggetje h'; ar jaarverga dering. Behalve de verslagen komt o.m. de verkiezing van Vhee bestuurs leden, wegens period eke aftreding van Mevr. A. Z. Hoeven en H. G. der Woerd. CAPELLE. A.s. Donderdag 1 voor de Chr. Geref Plattelands- erdag 1 April acht in de nt, van Dijk Vlaijers-v. d. leijmans-van April hoopt Kerk op te treden Ds. M. Ba;n van Dor drecht. Aanvang hajf acht. WASPIK. Oostenrijkse kaderen. Maandag 22 Maait jl. kwamen .alhier de Oostenrijkse kinderen aan. Zij werden aén.het patro- naatsgebpyw afgehaald door een lid uit het gezin waarin zij drie maanden zullen worden opgeno men. Muziek Het bestuur van, de harmonie „Volksvlijt en volksvermaak" besloot vorige we:k, dat hun korps zal deelnemer aan t fede ratief muziekconcou s in Raams— donksveer. Het kor it uit in de eerste afdeling en al onder lei ding van onze pk atsgenoot de heer Chr. Kuijten ris verplicht nummer spelen „Selection De Vogelkoopman", 0[erette van C. Zeiler arr. S. P. v Leeuwen en als vrij nummer „Pastorale Suite" van Ph. Vlessing. C ok gaat onze harmonie op 25 A Dril naar het festival in Loonopz ind. Toneel Zaterdag en Zon lag a.s. geeft de toneelvereniging Henry Belletable" een uiboering in de kleuterschool te Wispik-Boven. Opgevoerd zal worden „Het rechte .Spoor" dowjJ. Fabri'cius voor herentoneel betoerkt door C. Staes. Dit toneelspel in 3 bedrij ven speelt zich af in Nederlands, Indië. Het is een krachtig speel stuk, waarin zich ejke speler ten volle moet geven. Het is van bo vengenoemde vereniging cén ge durfd initiatief om Teen stuk .als dit ten tonele te breigen, daar het van een' heel andeJ genre is als we tot nog toe van; Henry Belle table gewoon zijn. j Maar gezien de ernstige voorbei eiding mogen we verwachten dat dit stuk we. derom een succes z;l worden. De leiding berust bij di heer Joh. v. Erp uit 's-Hertogeibosch, waar van we mogen vei wachten, dat hij al zijn krachten zal spannen om deze opvoering tot een suc ces te maken. Hij i e hjervoor in de gelegenheid is, rerzuime niet dit toneelwerk te, gian zien. Brandweer. Vorige week hee t onze plaat selijke brandweer een nieuwe trekker aangeschaft RAAMSDONKSVIIER. Harmon e. De Burgemeester Ivan onze ge meente heeft zich injeen circulaire tot de gemeentenaren gericht, in verband met het Eeuwfeest van de Harmonie „De Eendracht" welk feest gevierd zal worden van 5 t.m. 9 Mei. Verschillende inge zetenen hebben reeds een comité gevormd, dat tén doel heeft,0 gel den in te zamelen voor het stich ten van een fonds waaruit het ju bilerende gezelschap een bijdrage verleend zal worden o.m. voor de aankoop van een nieuw vaandel, aanschaffing van rieuwe instru- euwe muziek- :ullen er moe aangeboden. Aangezien de heer Norb. Snijers ook directeur is van Apollo, zal dit concert gezamen lijk door beide corpsen gegeven worden, ter sterkte van 80 mu zikanten en- wel op Zaterdag 8 Mei. Ongetwijfeld zal de viering van het eeuwfeest ten volle slagen. GEERTRUIDENBERG. Na een verblijf, als oorlogs vrijwilliger, van 2 jaar en 8 maan den in Ned. Indië, keerde onze stadsgenoot de heer P. Wassen, als sergeant codist, in zijn ouder lijke woning terug. Als blijk van hulde en om hem hartelijk te begroeten, wapperde in gftnse straat de nationale vlag, terwijl van vele bevriende zijde bloemen werden gebracht. BERNDIJK. Harmonie St. Jan. In de afgelopen weken werd in onze parochie een collecte gehou den teneinde de jubilerende har monie St. Jan eencadeau aan te bieden. Deze collecte heeft ruim 500.opgebracht, dus weer 'n bewijs hoezeer iedereen met St. Jan meeleeft. We vernemen o.a. dat St. Jan een nieuw vaandel zal worden aangeboden. Daar het oude totaal versleten is, zal dit zeer welkom zijn. men ten eli(of) een n kiosk. Ook pauken ten komen, daar le Eendracht thans geplaatst is ii de afd. Uit muntendheid, vanwege het be haalde succes in 1947 op het fede ratief muziekconcours in Bladel, alwaar zij in de lse afdeling de eerste prijs in de vacht sleepte. De inzameling w^rdt door de Burgemeester warm aanbevolen. Wat een muziekgezelschap voor de gemeenschap h&ekent, hoeft eigenlijk geen naad" betoog. Bij officiële geburtenissln, feesten en diverse gelegenheden, vormt zij immers het hoogtepunt. Voor het muziekconcours beslaat ook veel belangstelling. Tot lp heden heb ben er 18 vereniginien ingeschre ven. Ook heeft de Hirmonie Apol lo uit Geertruidenbe g een concert De Kribbebijter. Op de 2e, Paasdag gaf „Cres cendo" in Euphon'ia opnieuw „De Kribbebijter" hoor een .uitver kocht huis. Een bij uitstek ver zorgd toneel, 'n aangename sfeer, 'n waarderend publiek, 'n dictie en spel dat aan eisen beantwoord, meer is niet nodig om uit te druk ken, dat Crescendo 'n succes waardig was. En 't succes is ge oogst en geincasseerd, 't Was volop verdiend. Crescendo gaat crescendo. Agenda. Dinsdag 30 April Geen repetitie R.K. Rar. Zangkoor. Woensdag 31 April 7.30 uur n.m. Rep. Kon. Muz. Gez. Eupfyo- nia. Woensdag 31 April^ uur n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto in de zaal. 8 uur n.m. Rep. Mannenkoor Bel Canto in de" zpal. Kajotters-agenda. Dinsdag 30 Maart: Pioniers- groep Dr. Ariëns en enquêtelei ders 7.30 uur. Woensdag 31 'Maart: Kajot- tersgroep 7,30 uur. Donderdag 1 April: Kajotters^ groep 7.30 uur. Leidersvorming 9 uur. Zaterdag 3 April: K.A.J.-ont- spanning 7.30 uur. Zondag 4 April: Studiekring 11.30 uur. Maandag 5 April: Kajotters- groep 7.30 uur. Patronaat Bern- dijk en K.A.J.-zaal. VOETBAL OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. P S VHeerenveen Go AheadHaarlem 2—4 1—2 Eerste klas. District IV. Sitt. BoysEindhoven 00 Promotie 2e klasse. District VI. VlissingenKerkrade 02 Tweede klasse B. WilhelminaMulo DESK—TOP 4—0 3—2 Promotie 3e klasse. TerneuzenAxel 02 MOC—SET 0—4 KAASHEUVEL. 0 DESK OPNIEUW GEHULDIGD. Spontaan heeft geheel Kaats heuvel en velen uit den omtrek gehoor gegeven aan de oproep van het' Desk-Bestuur om de kampioenen van de lie klasse op hun eigen veld te komen huldi gen. Duizenden stonden langs de lijnen om getuigen te zijn van de sportieve geste van hetgrote BW uit Den Bosch, dat 'op ,uit_ nodiging direct bereid bleek, on der leiding van de Engelse trai ner Jackson, de kleinere, broeds in Kaatsheuvel 'n oefenwedstrijd te bieden als training voor de komende promotie-wedstrijden. Voor de aanvang svchaarden zich beide elftallen op 't midden veld, waar de BW-voorzitter, Popl.ein in een sympathieke hul- digingsspeech de kampioenen met bloemen en de Desk-voorzitter Smit door de aanbieding van t BVV-jubileumboek verrastte. De heer Smit dankte in kernachtige taal voor de uitgesproken waar dering en de goede wensen en raadgevingen. Als scheidsrechter Kreins het signaal geeft, valt Desk direct aan en heeft meteen succes als de Bossche keeper de ingescho ten bal achter de doellijn op vangt, 1—0. De Bossenaren tal men echter niet lang en 't is de midvoor die als Buitendorp val lend redt, het leder langs hem heen inknalt, 1 1. Geen vijf mi nuten later valt Desk opnieuw aan, de Bosse keeper loopt uit, mist en Toon van de Ven schiet nummer 2 in, 2—1. Bij een BVV- aanval die volgt, redt Buiten dorp prachtig. Swanenberk komt opnieuw terug, doch de Desk keeper geeft niet thuis. Th. Soe- terboek krijgt uit 'n goede voor zet de bal en knalt tegen de lat. Met aanvallen van weerszijden komt de rust. Na de thee gaan nauwelijks 3 minuten voorbij als uit een cor ner door BW de gelijkmaker komt, 2—2. Desk verliest echter de moed niet en 't is Sjef. v. Nieuwstadt, die doorgeeft aan v. d. Ven, die nummer 3 maakt, 3—2. MBeerdere aanvallen op 't Desk-doel worden afgeslagen, doch de druk wordt groter en Overbeek kanjert 'n goede voor zet van v. Beek in, -3—3. Na nog 'n mooie kans van Soeterboek krijgt BW de over hand en Swanenberg maakt num mer 4 en hoe Desk blijft zwoegen en verdedigen, nummer 5, 6 en 7 volgen met de regelmaal van de klok. Desk verloor, doch had een goede oefenwedstrijd voor de komende projnotie-wedstrijden. HAARSTEEG. Haarsteeg-Heusden 6-2. In de voorronde voor de competitie van de K.N.V.B.- beker kreeg Haarsteeg 2e Paasdag de 4e klasser Heus den op bezoek en "wist de gasten compleet te overspelen Voor de rust was het een levendige wedstrijd, waarin er lustig' op los gescoord werd. Cor v. Helvoirt opende de doelpuntenreeks met een kei harde schuiver, spoedig ge volgd door een kogel van Piet v. Gestel uit een prachtvoor- zet van Nico Boelen. Heusden kon er maar geen vat op krij gen en herhaaldelijk glipte de Haarsteeg-voorhoede door de verdediging, waarin kee per de Kok schitterénd werk liet zien. Een omhaal van linksbinnen v. d. Heijden kwam bij de midvoor terecht, deze speelde de bal keurig vrij en onhoudbaar voor de keeper vloog no. 3 .hoog in de touwen. Het Heusden-doel kwam onder zware druk te staan en met meer schotvaar digheid van onze voorhoede zou de Haarsteeg-aanhang meermalen hebben kunnen juichen. Met 30 voorsprong werd de tweede helft aangevangen, wat weer 'n groot Haarsteeg- overwicht gaf. Enkele Heus- den-aanvallen brachten Haarr steeg niet van de wijs en een goede pass van Cor van Hel voirt baar Bert Boelen was voldoende no. 4 op het sco- ringsbord te brengen. Haarsteeg speelde een ge wonnen wedstrijd en deed 't toen wat kalmer aan, waar door Heusden meer bewe gingsvrijheid kreeg en een tweetal tegendoelpunten wist te bcoren. Luid aangemoedigd door een talrijk publiek laai de de strijd weer op en nog Kaatsheuvel. Marktstraat 22, Maart 1948. Receptie2.30—3 30. Adres: Hofstedestraat 48b. Toekomstig adrès Mgr. Völkerstraat 1 E, Kaatsheuvel. Vervuld van -grote dankbaar heid geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon CORNELIS TJERK. M. H. DE ROOIJ H. C. DE ROOIJ- MORTIER. Waalwijk, 29 Maart 1948. (Tweede Paasdag) Burg. v. d. Klokkenl. 21. voor het einde wisten Cor v. Helvoirt en Bertus v. d. Heij den het halve dozijn vol te maken, 62. Haarsteeg 2 speelde haar laatste competitie-wedstrijd tegen Heusden 2, waarin zij met zeer veel pech te kam pen had en won zeer verdiend met 21; hierdoor is zij on geslagen in de competitie uit j de strijd gekomen en doet zich hierbij het zeldzame ge val voor ongeslagen te zijn en 'geen kampioen, want Baard wijk 2 wist eveneens haar laatste wedstrijd te winnen, waardoor beide met eenzelfde aantal punten het seizoen be- sluiteh. De wedstrijd was meer spannend dan fraai - en werd door scheidsrechter v. Eeten uit Waalwijk keurig en feil loos geleid. Nu zal een beslis singswedstrijd uit moeten maken wie uiteindelijk de kampioen wordt van dè le klasse. Daarom reserves, nog eenmaal de tanden op elkaar en strijd tot de laatste minuut voor het begeerde kampioen schap. Haarsteeg 3 ruikt ook al een kampioenschap. Zij wist do lastige uitwedstrijd in Den Bosch tegen Wilhelmina 5 met 10 te winnen. Voorwaar een prachtige prestatie van onze j Benjamins. Volhouden jon gens en ook voor jullie kan binnenkort de kampioensvlag gehesen worden. JO BUITELAAR en BERTUS BREKELMANS hopen op Dinsdag 20 April 1948 om 10 uur in de parochiekerk van den H. Willibrordus, te ^Rotterdam, elkaar het H.Sacra- 'ment des Huwelijks toe te dienen Daarna zal een plechtige H. Mis worden opgedragen om Gods zegen over hun huwelijk af te smeken. Rotter dam, Hofledestraat 48b GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. Hoog loon. veel vrij. Brieven onder 2325 Bureau van dit blad. GEVONDEN te Loonopzand, op Donderdag 25 Maart Terug te ontvangen bij C.JANSEN Kerkstraat 47 Loonopzand. GEVRAAGD Intern. Was buitenshuis en slechts licht werk. Leeftijd 1 6 j. of ouder bij A. KEIJNEMANS-BLOK, Parallel weg 16 te MONSTER a. Zee. Inlichtingen bij ANT. BLOK, Besoijensesiraat 65, Waalwijk. TE KOOP t a 20 cent per kg., alle dagen te verkrijgen, bij: J. VAN DER LAAN A 135, Sprang. TE KOOP GEVRAAGD JAS EN VEST (maat 52) voor man op leeftijd om naar de fabriek te gaan. A 314 a, Sprang. vraagt voor direct voor 2 dagen per week Goed loon. Aanmelden bij de Portier. £3 GEVRAAGD: Hoofdstraat 103 - KAATSHEUVEL. OP DINSDAG 30 MAART DES NAM. 7 UUR IN DE Reeds voor 1100.— kunt U zich een NIEUWE BONTJAS aanschaffen. KIJKDAGHeden Dinsdag 30 ^iaart van 10 6 uur. ERKEND VEILINGMEESTER EN TAXATEUR. Allen die de reis naar Helmond wenschen mee te maken worden dringend verzocht zich op te geven vóór Donderdagavond 9 uur LANGE HEERENBROEKEN 15 p. STREPEN WERKBROEKEN B of L bon FANTASIE BROEKEN 15 p. MANCHESTER en BEAVERLEENBROEKEN B of L bon JONGENS PLUSFOURBROEKEN vanaf 8 p. KORTE JONGENSBROEKEN 5 p. 'Jos. van de Ven-Sars - Grootestraat 178 - Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4