HET SLACHTOFFER 1 Zoolleerstanzer, Personeel voor de Onderwerkafdeling Personeel voor de Ophalerij. Per Luxe Touring-car n. d. Jaarbeurs Op 14 April naarSt. Jozel-Bedevaart NIEUWS UIT WAALWIJK FN OMGEVING 1 Opzoler 2 Prima Ophalers 2 Prima handwerkschoenmakers. vraagt: EEN HAKKENSCHUURDER EEN KANTENLIKKER AANKOMENDE JONGENS. FEUILLETON Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. PERSONEEL GEVRAAGD: 1 Hulpmodelleur 1 Machinezwikker 1 Machineoverhaler FIRMA M. ZWAANS Schoenfabriek KAATSHEUVEL FIRMA A. en J. DE KORT vraagt SCHOENFABRIEK LOUIS VAN DRUNEN VRAAGT AANKLOPPER INPAKKER HOUTENHAKKENZETTER ENKELE JONGENS op 8, 10, 13, 15 April SMAKT per persoon 4.50 I De Zondag hierop volgend werd door dë radja en andere rüksgro- ten een diner aan de scheidende soldaten aangeboden. De kosten 1200 gulden, werden door hen be taald. Toen het konvooi gereed stond om te vertrekken waren veel men sen op de been om de vertrekken de stoters een vaarwel toe te roe pen, voor de lagere school van Watampone stonden de onderwij zers met hun leerlingen te wuiven. Wie sprak van een koloniale oorlog? Tante Pos. Ik ben kwaad op tante en veel soldaten met mij. „Waarom?" zult u vragen. Wel, ze zet ons af, ze laat ons erg veel betalen. Een luchtpostbrief kost lx/2 ct„ verder portvrij, dus dat gaat nog. Maar nu heeft tante die brieven kleiner gemaakt en bovendien één kantje blauw geverfd,waardoor we hierop niet kunnen schrijven, met inkt gaat nog, maar potlood schrift is onleesbaar. Als U naar ons schrijft plakt U er een dubbeltje op, maar als wij eenzelfde brief sturen kost hij 30 a 40 cent, als er bovendien een paar foto's inzitten, ben je gauw over dé gulden. Drukwerk, couranten enz. gaan per zeepost, waardoor we kran ten van Kerstmis met halfvasten krijgen. Dit nu vind ik niet leuk van tante, ze mag anderen niet voor trekken, als ze de één tien cent laat betalen, moet ze van de an der geen 40 cent vragen. Tante is een lief mens, ze staat altijd voor iedereen klaar en nu zou ze ons gaa nafzetten. Nee, tante, dat moet een vergis sing zijn en U moet het eens gauw veranderen. Makassar, Pasen 1948. Het is Pasen, de klokken van de kleine kerk beieren over de stad. De kerk is vol; militairen en burgers zitten er naast elkaar. De oude bisschop, vergrijsd in de dienst van God, staat aan het altaar. Vreugdevol klinken de alleluia's door de gewijde ruimte, het orgel zingt, bellen rinkelen. Christus re- surrexit est. Wat is dat nou? Gedurende twee maanden staan op een weiland midden in Makas sar twee cantinewagens, één ge schonken door Enschedé, de an dere door het Westland. Ze staan in regen en- wind, ik heb ze nog nooit zien rijden. Er wordt inderdaad nu en dan aan gewerkt, maar klaar komen ze blijkbaar niet. Is het wonder dat de soldaten zich hieraan ergeren en zich af vragen of de mensen hun goede geld hebben uitgegeven orti die wagens op een weiland neer te zetten. Mijn makkers zijn 2 maanden in Watampone geweest en in die tijd is er zegge en schrijve één film vertoond vanwege 'de Welfare. Zelfs het maandrantsoen' en on ze soldij kwamen stukken te laat. Deze maand is er in Makassar een vioolrecital geweest. Hiervoor moesten wij ons opgeven, wij doen dit, maar toen we aan de zaal kwamen, werd ons verteld, dat we kaartjes hadden moeten kopen. De zaal zat nu vol burgers,N de mili tairen mochten buiten blijven. Dat was een Niwa-uitvoering. De volgende dag werd door een van deze Niwamensen een piano-vobrdracht gegeven in de sociëteit, alleen voor leden. Een oordeel hierover laat ik aan U over. Maar zou U ook niet zeggen: „Wat komen die lui eigenlijk doen. Spelen ze voor mi litairen, ja of nee? In de tent. Als U in het Lajangkamp in een tent binnen zou lopen, zou U zeg gen: wat een rommel is het hier. Dat lijkt meestal zo ja, maar toch is het niet zo'n' vreeselijke rommel. Overal ligt wat, op een kistje, in een kistje, op je bed, onder je bed, in de koffer, naast je koffer. Je moet je spullen toch ergens la-< ten, we werden in een kamp ge duwd met lege tenten met een zandvloer. Kastjes, stoelen en tafels, zijn onbekende grootheden, je opberg ruimte is de verder niets, een koffer moet je zelf kopen, als je dan zo'n goede koffer treft als ik, die na twee maanden verleden tijd is, ben je helemaal klaar. Er zijn twee soorten tenten, in de ene staan de bedden dicht naast elkaar en in de tweede heel dicht, in de ene kun je rechtop binnen wandelen, in de tweede maak je-eerst een eerbiedige bui ging. Ik lig in.ene tent van de twee de soort met nog zeven wapen broeders, en dat in een ruimte van pl.m. 5 bij 6 meter, biedt niet bar veel lebensraum. Als na 6 uur de kelamboe's zijn gehangen, zodat je. niet over eikaars bedden kunt kruipen, sta je helemaal op ei kaars teneni 'Wij zijn blij als een paar „slapies" op wacht staan, dan kunnen we hun bedden als garderobe gebruiken, is dit niet het geval, dan liggen of hangen overal in de tent kledingstukken. Daarbij komen nog de v klam boetouwtjes, die op dg onmoge lijkste plaatsen zijn vastgemaakt; is er per ongeluk geen licht des ^vonds, dan heb je je een paar keer opgehangen, voor je in je kooi ligt. Als het regent kun je adembe nemende avonturen meemaken. Vorige week kregen we plots klaps een plensbui de slootjes rond onze tent konden die stortvloed niet verwerken. Het adembenemende van de zaak nu is, dat de tent lager ligt dan de omgevende landerijen en dus het water in onze tent vloei de. Na een half uurtje stond onze woning blank, Schoenborstels en doosjes wiegden op de woeste baren. Hent v. d. Kuik had nog wat rijst in zijn helm staan, dat ding ging onderstebovenrijst door de tentvolgende week hebben we een sawah.„ Maar desondanks hebben we. plezier in ons nederig huis, vooral 's avonds als we onder de kelam- boe liggen dan komen de verhalen los. 'Jozef v. d. Ven uit Tilburg ver telt griezelige spookverhalen van eeri geest in zije hemd.' Sjaak van Dijk uit Nijmegen komt met een jeugdverhaal; hij moest een op zijn kleinste broer tje passen, die op een gegeven moment een' schone luier moest hebben. „Ik wist niet hoe je zo'n appa raat moet behandelen" zegt Sjaak. Énfin, hij heeft het ding maar omgeknoopt, zeer tot ergernis van zijn pioeder. Zo vertelt ieder wat, tot we zijn ingeslapen. De afgelopen week kwam ik Koenen uit Kaatsheuvel tegen, prachtig geverfd met jodium en tinosol. „Wat is er met jou aan de hand", vraag ik. „Hardstikke vol ringworm, zet 't maar in de Echo", is het ant woord. „Dat is goed", zeg^ik. „Dat durf je niet". Hier is 't bewijs dat ik 't wel durf. All the best to you. Jolks. De werkcommissie voor atoomenergie der V. N. heeft met 9 tegen 2 stemmen het Russische voorstel tot controle op de atoom energie verworpen en haar bij eenkomsten voor onbepaalde tijd verdaagd. De mijnwerkers in Amerika, 400.000 in getal,- staken nog steeds. ZONDAGSDIENST 11 April 1948. Doktoren Dr. P. J. A. Lenglet Apotheek Geers NED. HERV. KERK WALWIJK. Zondag 11 April: 10 uur: Ds. van Burgeler. TENTOONSTELLING „WAALWIJK 1948". Naar wij vernemen, zijn de volgende muziekgezelschappen uit genodigd tijdens de tentoonstel- lingsdagen op het terrein te con certeren: Harmonie St. Crispijn en Harmonie St. Jan te Waalwijk, Harmonie De - Volharding ,en de harmonie der Jongenscongregatie te Drunen, het geüniformeerde muziekcorpsvan Huize Nazareth te Tilburg, harmonie Apollo van Kaatsheuvel, harmonie Concordia van Loonopzand. De tentoonstellfcig zal gesloten worden met een schitterend vuur werk op Donderdagavond» Het Lunapark zal ongeveer 'n 35-tal standhouders tellen, .terwijl devbekende lucht-acrobaten, Bob Kion, die overal, speciaal op de marinetentoonstelling iri Den Haag, zulk 'n uitbundig succes hadden, gedurende drië dagen hün huiveringwekkende toeren op 't koord in de lucht zullen verto^ m. i Restaurant en dancing op de tentoonstelling hebben prima strijkjes, waarvan 'n groot aantal luidsprekers de mooiste nummers uilen uitzenden, terwijl het ca baret de beste artisten naar vo- »en zal brengen. Kortom, ook aan het amusementsgedeelte is alle zorg besteed, niet 't minst om dit op zo hoog mogelijk peil te hou den. De officiële opening is bepaald op Zaterdagmiddag 22 Mei te 3 uur, terwijl daarna een officiële rondgang zal worden gemaakt, waarna te 4 uur openstelling voor 't publiek volgt. De entréeprijs is bepaald op 1.—kinderen beneden 10 jaar 0.50. Abonnementen voor de gehele tentoonstelling 5..— per persoon. A.R. KIESVERENIGING WAALWIJK. In het gebouw voor Chr. Be langen, Besoijensestraat 3, spreekt Donderdag 15 April des avonds om 8 uur, Mr. J. Terpstra, oud minister van Onderwijs, voor de Anti-Revolutionaire Kiesvereni ging, over het onderwerp: „Hon derd jaar vrijheid van onderwijs". Deze samenkomst is voor be langstelling vrij toegankelijk. HONDENSPORT. Onze plaatsgenoot deheer. P. van Iersel behaalde op de op 3 en 4 April.te Leeuwarden gehou den internationale Hondententoon stelling wederom prachtig succes met zijn Belg. Herder Lies van Beekvliet. Evenals op de Winner te Amsterdam werd zijkampioe ne, tevens le in de Nat. Fokkers, klasse, le van alle Belg. rassen en op 2 na beste hond der ten toonstelling. Voorwaar 'n prachtig succes. ATHLETIEK. Driedubbele Juliana-zege in de 5 K.M. veldloop te Stiphout. De, uiterst ongunstige weers omstandigheden maakten deze loop tot een zeer zware. Grote gedeelten van het.traject moesten afgelegd worden tegen de storm en de regen in, met qls gevolg 'n ongekend aantal uitvallers. De driedubbele zege die de Geel-Ro- den behaalden, mag dan ook wel als een zeer fraaie prestatie aan gerekend worden. Direct na de start gaven de Folter en v. Hilst hef tempo aan. Het was eerstge noemde die overwinnaar 'werd in de tijd van 16 min. 32 sec. Jac. v. Hilst werd tweede met 16 min. 53 sec. en H. van de Meydenberg derde in 17 min. 36 sec. De an dere Juliana deelnemèrs wisten zich eveneens uitstékend te klas. serenseren: Lamers werd zesde, van Muilekom achtste en A. de Louw twaalfde. In de afdeling J speelde de Ju- lianaman M. van Beijnen een eer ste viool. Het voortdurend alleen op kop lopen deed zich bij de eipdsprint voelen. Hij moest met een miniem verschil op nummer 1 de tweede plaats bezetten in 8 min. 37 sec. A. van Ravenstein werd hier zesde in 9 min. 8 sec. De afstand die deze lopers af te leggen hadden, was 3 K.M. Competitie W. B. C. De stand van de onderlinge competitie van de W.B.C. in café v. Berkel is momenteel als volgt: 1. L. v. Berkel 16 pnt.; 2. W. Lamers 14 p.; 3. K. v. Loon 13 p.; 4. G. v. d. Sanden 12 p.; 5. C. v. Berkel 10 p; 6. H. Pullens 9 p.; 7. v. Eeten 8 p.; 8. J. Pullens 8 p.; 9. Spierings 8 p.; 10. Siegenthaler :8 p.: 11. P. v. Velthoven 7 p.; 12. Hembergen 6 p.; 13. v. Deifc 6 p.; 14. Philippart 6 p.; 15 W. Pullens 6 p.; 16. M. jlaats 6 p.; 17. P. v. Schijndel 6 18. Wiik- mans 4o,; 19. M. K js 4 p 20. M. Vug'ts 4 p.; 21. Wel 4 p.; 22. v. Engelen l 'p.; 3. P. v. d. Steen 0 p. KEES DE RUYTE l WINT HET DEVE fTER- PAAS-TOURNOOI. Van de Pol en 1 e Leeuw kansloos ges gen. Eerste en tweei Paasdag stond Deventer in et middel punt der belangsl Hing van biljartend Nederla 1. Drie biljarters n :t wereld reputatie, bijgestaa door Ko- bus, hebben hier de zware strijd gestreden. K< :s de Ruy- ter, onze Waalwij er, is on geslagen uit de s rijd geko men. Hij was te hnisch de beste en, zijn wed trijd-men- taliteit was sublie: i. De eerste partij d. Pol Kobus werd een o erwinning voor de Rotte rdanmer. De e zich bij materiaal ook dege- het lichte ie moyen-, edrukt. In v. d. Pol serie van VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 10) „Ik moet hem zeker als Ge offrey aanspreken, hé, Oom? Want hij is toch mijn volle neef. En hij zal mij zeker „CÜodagh" of „Clo" noemen". „Natuurlijk, kind! Jullie moogt elkaar niet vreemd blijven". „Neen, dat ben ik ook niet van plan, Oom! Ik zal alles doen wat in mijn vermogen is dat hij zich hier gelukkig gaat voelen. Maar, eerlijk, ge zegd zie ik er wat tegen op om hem te ontvangen." „Onzin, kind! Je toont je maar zoals je bent. Aardiger kan het niet!" „En wat is dat aardig door u gezegd, Oom", riep ze, op springend en hem kussend. „Ga hem nu liever persoon lijk halen met het vierwielige wagentje, met Tini en Mike er voor, want in dat Ierse kar retje kon hij zich soms wel ëens niet op zijn gemak voe len, vooral wanneer je op je gewone, roekeloze manier rijdt". „Vindt u, dat ik hem echt persoonlijk moet halen, Oom? Ik had het Tanner al opgei- dragen, ziet u. „Neem die mee, maar het is meer, zoals het hoort, als je zelf gaat". „Goed. Als u het verlangt dan zal ik het doen". Oip drie uur stond Clodagh Cahil met haar ponnies aan hét station de komst van de trein af te wachten, terwijl Tanner de reiziger van het perron was gaan halen om zorg te dragen voor de ba gage. Het aanrollen van de trein had Tine en Mike zo danig opgewonden, dat Clo dagh moeite had om ze in bedwang te houden; eer ze 't wist, stond haar neef dan ook naast haar. Het was Roger een verras sing geweest, toen Tanner, nadat die zich eerst vergewist had dat hij Mr. Cahil was, hem had aangekondigd dat „Miss Clodagh" hem was ko men halen. Scobell had wel zo even melding gemaakt van de dochter van een overleden oom Maurice, maar hij had er niet bij verteld dat die op kasteel Kilsavage woonde, waarschijnlijk omdat hij het niet wist. Maar intussen maakte dit er het verblijf voor hem niet makkelijker op. Met de hoed in de hand trad hij naderbij. „Springt u maar gauw in", luidde Clo- dagh's verrassend, onconven tionele begroeting. „Tini en Mike zijn wat dartel". .Hij gaf onmiddellijk gevolg aan deze uitnodiging, terwijl Tanner en de enig aanwezige kruier aan het station de ba gage ook in het wagentje zetten. Als een pijl uit de boog reden ze toen voort en Clo dagh begon weer: „Ik heb soms mijn handen vol aan die ondeugende die ren, vooral wanneer er een trein in de nabijheid is, maar gelukkig weet ik ze nogal goed in bedwang te houden. U moet het mij dus maar ver geven neef Geoffrey,- dat ik u niet naar behoren kon ver welkomen. We zijn heel blij u te zien en hopen dat u zich gelukkig zult voelen op Kilsa vage; maar het is vreselijk stil bij ons. Er zijn nooit bals of partijen,- er' wordt enkel maar gejaagd, gevist en ge reden en biljart en picquet gespeeld op de avond". „Heel vriendelijk van u om mij zo'n gul welkom te bie den. Ik ben overtuigd dat ik mij hier gelukkig zal voelen". „Ik hoop het van harte!" zei ze, haar grote, grijze ogen naar hem opslaand. „Ik - ben hier bij Oom op Kilsavage ge komen, nu tien jaar geleden, als een klein meisje van acht jaar en ben er sindsdien niet weg geweest en we hebben nooit een logé gehad, behalve •dan Mr. O'Mcara, de zaak waarnemer van de familie, een kleine, oude man met een perkamenten gezicht. Die be zoeken zijn Oom een ware kwelling en 'maken hem er barmelijk uit zijn humeur!" Roger vond haar aller-he- koor.lijkst met haar zwaar, rood haar, het met sproeten bezaaide gezichtje dat nooit in rust was en haar lachende, grijze ogen, die peilloze diep ten van gevoelens verborgen. „Dus u bent mijn neef Geoffrey?" ging ze peinzende voort. „Nu, ik denk dat we wel goede vrienden zullen worden". „Dat hoop ik ook!" ant woordde Roger uit de grond van zijn hart. „U zult wel zo vriendelijk willen zijn om mij alles te laten zien, daar ik een vreemde ben in het land van de Cahils?" „Natuurlijk ben ik dat van plan en met die bedoeling ben ik u komen halen. Eerlijk ge zegd zag ik er wat tegenop om kennis te maken met een jongeman, maar u bent een neef; dus dat is niet zo erg! Ik hoop maar dat Oom met u ingenomen is. Hij is nu nooit zo heel vriendelijk, be halve dan voor mij. Maar het is moeilijk omgaan met hem". Roger had plezier in. dat kleine Ierse meisje, zoals ze daar zo opgewekt en open hartig praatte. En tegen de tijd dat ze het kasteel bereik ten, waren ze al goede vrien den! Van een steile heuvel af zag hij beneden een mooi, gol vend dal, met heuvels aan weerskanten en met hoge bergen er achter. „Daar is kasteel Kilsavage" zei Clodagh opgewonden en wees met haar zweep 't oude gebouw aan, dat halverwege de heuvel daar tegenover lag. „Daartegenover ziet u dé Knockmealdown Bergen". Het leek Roger een verval len grootheid, maar eerbiedig sprak hij: „Wateen mooi, oud slot". Die bewondering voor haar geliefd tehuis deed Clodagh goed en in volle galop renden ze het dal in langs een smal pad door de bossen, dat over een grijs-stenen brug en een kabbelend beekje leidde en dan langs een kronkelweg, die tot vlak aan de hoofdingang van het kasteel voerde. Tot Clodagh's grote ver wondering stónd Lord Kilsa vage op het bordes en.zei, ter wijl hij hartelijk Roger's hand nam: „Welkom op het Slot, Geof frey! Laten wij het verleden vergeten en goede vrienden zijn! Ik verlang niets liever. „Dank u, sir", antwoordde Roger, die wat verlegen was onder die totaal onverwachte begroeting. Onder de thee was de graaf stil, ofschoon hij wel zijn best deed om af en toe wat te zeg gen; daarna trok hij zich in de bibliotheek terug, zodat 't aan Clodagh was om Roger rond te leiden en hem heel wat van de oude legenden te vertellen, die aan het slot verbonden waren. Door haar levendige manier van praten kreeg hij heel wat te horen wat hem nog goed te pas kon komen, maar van zijn kant moest hij ook antwoord geven op vele vragen over de levenswijze van de Cahils in Australië. Het hinderde hem verba zend om Clodagh te mislei den, want ze bekoorde hem door haar onweerstaanbare levendigheid jen haar gulle kameraadschap. Dus ging hij al meer en meer verfoeien 't onaangenaam bedrieglijke van zijn positie, wat hij nü pas in zijn volle omvang besefte! Maar het was te laat om zich terug te trekken. Toen ze die avond in de salon bijeen zaten, legde de graaf de hand op de schou ders van Roger' en trok hem naar het venster, .waar hij hem eens goed bekeek in het licht van de ondergaande zon. (Wordt vervolgd). wereldkampioen d uitstek aan vreemi kan aanpassen, hac lijk te kampen me' biljart, waardoor nes sterk werden de 20e beurt maak met een prachtig* 151 de 400 vol Uitslag: v. d. Po ten 20; serie 151. serie 63. De tweede parti; de Ruyter gaf beeld. Na 18 beur stand De Ruyte: Leeuw 114. De 19e en 20e b echter voor de maakte met series 147 een einde aai| In de derde part —v. d. Pol ioondi Pol de sterkste, en ten was .het p Van de Pol 400 in de Leeuw 266. De volgende par] terKobs werd ei ning voor de Ruiter. Nadat hij eerst 120 hadlachter ge staan maakte hij pfitseling de partij in enkele De stand was 400, 20 beurten, Kobus 246, serie In de partij de bus liep ook de stapel en won zi 13 beurten. De Ri Pol stonden nu gewonnen partij De beslissing zoi in deze partij. V; de aanvangsstoo! niet veel liggen[fen speelde sterk op carottg, laarmede 't hem vele malen likte de te genstander van s lot te bren gen. In de derde leurt kwam de Ruyter los e l legde - een smetteloze serie jan 144 op de tafel., gevolj van 80. .De stam' voor de Ruyter 124, Van de Pol carotte-systeem koste de Ruyter beurten, maar hij er finaal mee oi In de 10e beurt wijker het lot iJeigén han den en met eenlormidabele slotserie van 141maakte hij met een sneltrii-vaart de partij uit. Hiermle heeft de Ruyter voor hetlrst de bei de kampioenennl d. Pol en de Leeuw achterlch gelaten. Na afloop werd Ruyter de gouden medaille Deventer uitgen De stand was:| 1 De Ruyter 6 p: 52 brt., h.s. 149, 2 v. d. PoJ 4 p: 40 brt., h.s. 151, 3 de Leeuw 2 p| 44 brt., h.s. 4 Kobus 0 pnt., brt., h.s. 71, a.g 100; beur- iobus 297; )e Leeuw hetzelfde n was de 181, De irt waren uyter en an 72 en de partij, ie Leeuw :ich v. d. 11 beur- beslecht. beurten; i de Ruy- overwin- mrten uit. ie Ruyter |rie 138. !l euwKo- ieeuw van partij in [ter en v. d. iet ieder 2 aan kop. |dus vallen de Pol die miste, liet door één 'as nu 244 v. d. Pol peelde zijn oor. Het vel enkele )eelde zich ir dë tafel, de Waal- SPRANG. Uitvoering Zoals wij reed geeft de Chr. „A Tempo" te directeur de heer I 1 van Iersel uit Waalwijk, Vrij dagavond in de za Volksbond alhier Het programma at niet min der dan 16 numm accordeon-soli, va< ren enz. terwijl ni afwisseling 'n vrol „Dienstbode gevr; de stad 1200 carr. 23.90. 977 carr., 24.25. 820 carr., 18.63. casr., 54 3.31. ttnpo. mededeelden andolineclub ing-Capelle, en Zater- fan de Chr. uitvoering. waaronder idse liede pauze bij voordracht: zal wor den gegeven, en tot besluit in een halfuurtje Indische sfeer de be langstellenden Indische muziek zal worden geboden enz. Bij ondervinding weten wij reeds dat de heer van Iersel met zijn ^club een aardige avond weet te bieden en wij twijfelen er niet aan of ook ditmaal zal het de moeite waard zijn de uitvoering bij te wo nen. Lege flessen-inzameling. Door de leden van de Chr. Ver- kennersgroep Jan de Rooij alhier, zal a.s. Zaterdagmiddag een lege flessen-inzameling gehouden wor den bij de ingezetenen van Sprang. Voor de inwoners een prachti ge gelegenheid-om lege flesSen die voor hen geen waarde hebben, op te ruimen en tegelijk de Verken- nersgróep te steunen, in hun po gen om het nodige geld bijeen te brengen voor de' instandhouding der club en het aanschaffen van verschillende daarvoor noodzake lijke benodigdheden. S. D. O. Zaterdag j.l. speelde £.D.O. een uitwedstrijd tegen P.T.T. te Bre da. Nadat scheidsrechter J. v. Ba- vel de aanvoerders had afge vraagd of zij wensten te sp'elen, daar er veel water op het terrein stond en 't ook niet afgetekend was, èn -bevestigend wérd gêant- woord, won PTT de toss en speel de met de wind in de rug. On danks de sterke tegenwind en de twee invallers die SDO had, was SDO toch in de meerderheid, maar het kwam niet tot doelpunten en de rust ging in met blanke stand. Na de rust kreeg PTT een pe- naltij toegewezen, die in een doel punt werd omgezet, 10. Twee minuten daarna dachten we SDO te zien doelpunten door een prach tig schot van de linksbinnen, maar een speler van PTT sloeg de bal terug, wat de scheidsrechter ont ging; 10 min. voor het einde maakte SDO gelijk, maas-2 min. voor het einde maakte PTT er nog 21 van, door een misver stand in de achterhoede. CAPELLE. Mooie opbrengst. De in de Ned. tferv. Kerk te dezer plaatse gehouden collecte ten bate- van het Studiefonds van de Gèref. Bond heeft 173.50 op gebracht. Nieuwe voorzitter. Tot voorzitter van het Water schap „Het Zuider-Afwaterings- kanaal" -is benoemd de heer J. Huijsman alhier. Bevolkingsloop Sprang-Capelle over Maart 1948. Geboren: Johannes "Zv M A Roelofs-van Oosterhout. Ma- rijnus Pieter zv M Hommel-de Rooij. Ruurd zv U Nijholt- Kloek. Leendert Jacobus zv L A Spierings-Heurter. - Johan na dv L Bouwman-Wagemakers. -Cornelia dv J. Timmermans- de Cloe. - Ivo Arie zoon van C Broeks-Paans. - Adriana Tanny dv S P v d Velde-de Wolf. Dingena Jacoba dv B J Elsijian- Konings. Johanna Alida dv W H Spuijbroek-Ros. Overleden: L v Oosterhout 72 j echtg van W v Zeist. Gevestigd: C P_Gouw'v Rot terdam. A E de Boer v Slie_ drecht. AM Rijken van Loon opzand. Vertrokken: A Boer naar Rot terdam. C J C van Z ui dam naar Zaandam. HA Dekkers naar Ermelo. J W Dekkers-de Jong en kind naar Waalwijk. M Raams naar Dussen. G A v d Xaar naar Rotterdam. C J Klootwijk naar 's-Gravenhage. J van der Hoeven naar Dussen. JA Haverhals naar Bergen. J H Ophórst naar Rheden. M L Schoenmaker naar Brummen. A Leeggangers naar Raamsdonk. A Sack naar Almkerk. P Konings naar 's-Gravenhage. VRIJH.-CAPELLE. V.V. Vrijh. Boys. A.s. Zaterdag vindt de feelang rijke match Vrijh. Boys—Good Luck plaats. De Raamsdonkers zijn na zeven wedstrijden nog on geslagen en bezetten met veertien winstpunten de bovenste plaats van de ranglijst. Zal Good Luck a.s. Zaterdag in Vryh. de eerste nederlaag te incasseren krijgen Aan u geel-zwarten 't antwoord. De supporters rekenen op u. Aan belangstelling zal het zeker voor deze match niet ontbrekefi. Aan u geel-zwartèn de eer om op eer lijke, sportieve wijze hun onge slagen record te breken. Aanvang- van de wedstrijd half 5. WASPIK. Kath. Thuisfront-film. Zaterdag 10 April a.s. wordt in liet Parochiehuis een film gege ven ten bate van Kath. Thuis front, des middags twee kinder voorstellingen en 's avonds 7 uur boven 14 jaar. Vertoond werdt „Baas Gansendonck", met a's voorprogram Indië-nieuws en een kleurfilm. GEERTRUIDENBERG. Terug uit 'de Missie. Vijf en dertig jaren missiewerk in de tropen is een mensenleeftijd. Tropenjaren tellen dubbel. De ZeerEerw. Pater P. Örabbe MSC kwam met een jaar verlof terug na een onafgebroken werkzaam heid van 20 jaar in het moeilijke missiegebied der Papoea's op Nieuw-Guinea. Daar vervult -hij de taak van taalkundige in dien zin, dat hij de daar gesproken ta len te boek stelt en voor zijn con fraters de weg effent voor de mis sionering. 'Het is hoogst interes sant de ZeerEerw. Pater te ho ren spreken over de moeilijkhe den dezer inlandse talen. Van het congres over Oosterse vraagstuk ken en taalstudie, dat deze zomer in Parijs wordt ^gehouden, kreeg- hij direct na zijn aankomst een in vitatie om een spreekbeurt te ver vullen. Wij'wensen de ZeerEerw. Pa ter een jaar van rust en dan nog vele jaren in zijn geliefd Papoea- land. j HEUSDEN. Te Helmond werden de jaar lijkse wedstrijden gespeeld in het tournooi om de Helmondse Cou rant Wisselbeker. Onze plaatsge noot A. de Graag moest zijn ver leden jaar gewonnen beker verde digen. De eindstanden waren als volgt: Groep A: A. de Graag 5, H. v. d. Boomen Eindhoven 3, C. Vos en J. v. Deventer, Rotterdam elk 2 punten. Groep B: B. v. d. Graaf en A. Stuurman, Rotterdam, J. Koster, Eindhoven en J. v. Esch Helmond allen 3 punten. Laatstgenoemde was de gelukkige bij de loting wie in de finale uit moest komen te gen no. 1 uit groep A. Deze partij eindigde in remise, zodat wederom geloot moest wor den wie de winnaar van het tour nooi zijn zou. Van Esch was weer de gelukkige en won de wissel beker. De Graag behaalde dus de 2e prijs, ondanks het feit dat hij 6 punten tegenover de 1ste prijs winnaar v. Esch, 4 punten haal de. Bij de damclub werden de laatste partijen gespeeld in de Ju bileumwedstrijd. In groep 1 speel den Baxde Graag 02; de Joo- deNieuwkoop 11. De stand ir deze groep is thans: de Graag 7 uit 5, Nieuwkoop 6 uit 5, de Joo- de 6 uit 6 en Bax 3 uit 6 partijen. De afgebroken partij de Graag Nieuwkoop moet dus de beslissing brengen; zeer waarschijnlijk zal deze in remise eindigen. In groep II wist Joh. de Graag zijn eerste puntje te halen doe tegen Ger. Jonker remise te spe len. gemeen in toepassing gebracht. Het is wel zeker, dat hel grote belang hiervan zeer tot scha de van de verbouwers tot nu toe werd onderschat. Bpvenstaand onderwerp moe'; evenwel de volle aandacht van onze landbouwers hebben. LAND- EN TUINBOUW. De erwtenbladrandkever. De schade', welke bovenge noemd insect door bladvraat aan richt, valt dadelijk op. Dit is ech ter niet het belangrijkste. Van veel meer betekenis is het onheil, dat de larven stichten en dat men niet direct ziet, omdat 't zich onder de grond aan de wor tels afspeelt. Het is daarom beslist noodza kelijk, nu eens niet alleen aan de bestrijding van de bladraridkever zelf, maar ook aan die larven meer aandacht te besteden. De langwerpige snuitkevertjes begin nen reeds spoedig na het opko men aan de jonge erwten,' veldbo- nen en andere vlinderbloemige plantjes te vreten. Vooral bij guur en droog weer kan de scha. de zeer ernstig zijn en de 'groei van de planten sterk belemmerd worden. Het kan soms zó érg zijn dat het jonge gewas» totaal wordt vernietigd. Ook wanneer het een goeizaam voorjaar is in welk geval de schade .gewoonlijk beperkt blijft dient de bestrijding niet te spoedig te verslappen, immers, zoals reeds .is opgemerkt, zijn niet alleen de kevers, maar ook de larven zeer schadelijk. Deze le ven n.l. in de grond, waardoor het aanvreten niet direct gecon stateerd kan worden. De larven nu vreten zich in de wortelknol letjes en eten 'het weefsel er van mét de bacteriën op, waardoor de stikstofvoorziening van de plant ernstig wordt geschaad. Een ex tra stikstofbemesting kan in zulke gevallen de goede wortelknollet jes nog wel wat baten of althans nog tén dele .iets vergoeden, maar beter is het, wanneer mén deze plaag voorkomt. Deze aantasting door de' larven welke véelal nog onbekend is, maakt de bestrijding van de ke- vzrs nog meer noodzakelijk. Met de bestrijding dient men natuur lijk niet zó lang te wachten totdat er reeds aanzienlijke schade is aangericht, maar men moet deze direct ter hand nemen,, zodra de eerste sporen d'er vreterij aan de blaadjes en nog jonge plantjes zichtbaar worden. Zoveel mogelijk dient de be strijding met stoffen, welke de in secten vernietigen, bij goed droog weer plaats te hebben en bij voorkeur door verstuiven, waar door. het insecticide gemakkelijker en beter in het gewas kan door dringen. oGede' resultaten worden verkregen, wanneer men het ge was bestuift met 666 houdende middelen. Het succes van de bestrijding van de bladrandkever en zijn lar ven is helaas nog lang niet tot al le belanghebbenden doorgedron gen en tot dusverre nog niet al- Tijdegs de tweede voorstelling kwam Bear O'Conelly bij het tentje van Pug Malone aanstap pen. „Tweekaartjes", gromde oom Bear. Hij wierp het geld op het tafeltje. „En mijn fooitje, knaap?" vroeg de man aan het loket brutaal, „geen kaartjes of er moet iets voor mij bij fcijn". Dat was teveel voor oom Bear, na .alle opwinding van de laatste dagen. „Dat is dan voor jou, vrind", riep hij met donderende stem. Met één geweldige klap van zijn machtige klauw sloeg hij den kerel compleet met kassa huisje en al omver. „Je kunt nog meer krijgen", riep oom Bear, ter wijl hij zich, door Berry op de voet gevolgd, door de tentope ning wrong. Verder GESCHOOLD PERSONEEL voor de onderwerk-afdeling. Hoog loon prettige werkkring. Sollicitaties uitsluitend te richten aan hét Arbeids bureau te Waalwijk. EN ENKELE en Grootestraat 8 - DRUNEN en tevens OM OPGELEID TE WORDEN. Per persoon 3.50 Vertrek vanuit Kaatsheuvel Per persoon 4.~ Aanmelden voor Smakt bij Mej. CATO LOEFF, v.m. Baardwijk en REISBUREAU „MUSA EXPRESS" Stationsstraat 95, Waalwijk. Telefoon 141

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2