De Echo van het Zuiden Stapels boterhammeniedere dag - ié vraagt: EEN OPHALER en THUISSTIKSTERS, RH L EEN NET DIENSTMEISJE zoekt een levensgezellin Zit- en Slaapkamer RADIO. 1 plaatijzeren garage een'betonnen loodsje. OP ZONDAGEN II EN 18 APRIL, OM 7.30 OOR. Iste kwaliteit GLADIOLEN in 5 schitterende kleuren. lip JOH AN VAN WANROOY d o nrg en RO| 't Is niet om bij te houden, 20 eten die kinderen! Op iedere boterham zit kersverse Blue Banddat maakt ze zo smakelijk. En.Blue Band is gezond, voedzaam en rijk aan vitami nen. Vraag Uw winkelier om Blue Band. NET ME SS JE FLINK MEISJE wandelwagentje een rokcostuum LIMA-TONEEL 99 plaatsen f 1.50. DONKERS' Schoenfabriek N.V. WAALWIJK MEUBELOPRUIMING. alles moet weq No. 29 Donderdag 8 April 1948 Gemeenteraad Sprang-Capelle. 1 Doel- Uw handen goéd 1 MET BB 58-044 GEVRAAGD I voor dag of dag en nacht boven 1 8 jaar. Desnoods 3 dagen per week, in gezin van 4 grote personen. A. BROK, |ulianastr. 5, WAALWIJK Mevrouw Leo M. v. d. Heyden Burg. Canterslaan I Oisterwijk VRAAGT voor dag en nacht. Hulp van 2e meisje aanwezig. Wasch buitenshuis. BEJAARDE HEER met DOCHTER zoekt tegen 1 Mei a.s. goed kunnende koken en werken, loon naar bekwaamheid. Adres: S. BRANDENBURG, Bredascheweg', 205, TILBURG Een welgesteld alleenwonend man op jaren met ouderdomspensioen ook op jaren! of weduwe zonder kinderen is ook genegen om bij de vrouw te gaan inwonen. Brieven onder No. 2235 Bureau van dit blad. In verband met werkzaamheden in Waalwijk ZOEKT jonggehuwd paar (zonder kinderen, afkomstig uit Zeeland) met gebruik van keuken in Waalwijk of omgeving, bijv. in Heusden geen bezwaar. Brieven onder No. 2234 Bureau van dit blad. TE KOOP: een goed spelende Prijs f175.- Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD: een i q. st. z. TE KOOP AANGEBODEN (kleine maat.) Brievenonder No. 2233 Bureau van dit blad. AANGEBODEN: voor twee wagens en J. WILDEMAN Co. Waalwijk. KOMT WEER MET Spel van liefde en overwinning. In de zaal van de Heer TH. ELSHOUT, TE DRUNEN ZELDZAME AANBIEDING. ACCA LAURENTIA (Oranje) v. TIENHOVEN (Klaprozenrood) Dr. DENTZ (Zalmrose) SNEEUWPRINCESS (Zuiver wit) HOPMANS GLORY (Helder Geel) Per stuk 3 cent - Per 50 11.40. - Per 100 f2.50 „SEMPERFLORENS BLOEMBOLLENHANDEL" WED. FRITS VAN BlADEL - WAALWIJK. Yvonne Michotte, de populaire voorzitster van een Franse huisvrouwenver eniging klaagde bij haar be zoek aan Amsterdam iver de duurte in Frankrijk. „Sparen?" zei ze, „onmogelijk! Had de Franse huisvrouw ten minste maar een De Gruyter, die van ieder tientje aan cas- sabons één gulden contant erugbetaalt!" Zij heelt gelijk: De Grutter helpt sparen! A U PROFITEER NU! ALLES WORDT OPGERUIMD, o. a. diverse stoelen en tafels, dressoirs en buffetkasten, wastafels en waskasten, nachtkastjes, hele ameublementen, een- en tweepersoonsledikanten, enz enz. Er zal een nieuwe „Middenstands"-woning gebouwd worden als ambtswoning voor de burgemeester Een extra crediet van f 5000.- is ^toegestaan om deze woning iets geriefelijker en luxer te maken. De onteigenings-procedure inzake (t perceel naast gemeentehuis zal opnieuw aan hangig worden gemaakt. De school in de Heistraat krijgt een be tegelde speelplaats en in de torens van Sprang en Capelle komt een nieuwe luidkiok. Dinsdagavond 7.30 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burge meester Smit. 'De heer W. Spuijbroek was met bericht van verhindering afwezig. Na de gebruikelijke ope ning met gebed en goedkeu ring der. notulen, werden de verschillende ingekomen stuk keri voor kennisgeving aan genomen. Op het verzoek van de N. Br. Christel. Boerenbond om een bijdrage voor het R.K. Land- en Tuinbouwonderwijs te Breda, werd gunstig be schikt. De gemeente zal een subsidie verlenen van 15. per leerling uit deze gemeen te. Er gaan 2 leerlingen uit Sprang-Capelle aldaar ter school. Punt 4: Voorstel van B. en W. tol wijziging der verorde ning, regelende de werking en samenstelling van de ad viescommissie woonruimte- wet 1947, werd met algemene stemmen goedgekeurd. De strekking van dit voorstel hebben we reeds bij de agen da in ons vorig nummer af gedrukt. 5. Voorstel van B. en W. tot pachtvermindering voor 't perceel Capelle, sectie E no. 1994. Het betrof hier slechts een vermindering van 5.voor G. v. d. Poorte, omdat op het betrokken perceel 2 woning wet-woningen geplaatst wa ren. Het werd met algemene stemmen goedgekeurd. 6. Bezwaarschrift Honden belasting 1947. Hierop werd beslist con form het advies van B. en W. Op enkele bezwaarschriften zal na afhandeling der agen da nog nader worden terug gekomen. 7. Bezwaarschriften Straat belasting 1947. Het betrof hier een 3-tal bezwaarschriften waarvan er 2 op voorstel van B. en W. werden afgewezen- en 't der de voor nader onderzoek werd aangehouden. Het betrof hier n.l. een verzoek om onthef fing v#n Straatbelasting door J. Volkers, in verband met 't feit dat in zijn windmolen geen "bedrijf meer wordt uit geoefend. Door de heer Genuït werd de vraag gesteld of inderdaad in de mplen geen bedrijf meer wordt uitgeoefend. Het was hem wel bekend dat de molen niet meer maalde, maar mo gelijk werd hij nog als pak huis gebruikt. De voorzitter, noch één der andere heren kon hierover in lichten. Daarom zal dit be zwaarschrift, na onderzoek, in de volgende vergadering worden afgehandeld. 8. Subsidie Chr. Lagere Landbouwschool te Capelle. (Men zie hierover het prae- advies in ons vorig nummer). De voorgestelde subsidie van 500.werd met alge mene stemmen .goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklaring der woning A 141 te Sprang. De heer Genuït vroeg of deze woning, gezien de rijks regeling voor woningverbete ring, niet meer bewoonbaar te maken is. De voorz. deed daarop voor lezing van het advies van de Inspecteur der Volksgezond heid, die tot de conclusie kwam dat opknappen niet meer mogelijk was, voorna melijk door de slechte toe stand der buitenmuren, die gevaar opleverde. Met algem. stemmen werd tot onbewoonbaarverklaring besloten. 10. Verzoekschrift van het bestuur der Vereniging tot Stichting en Instandhouding van scholen met de Bijbel voor de gemeente Capelle en Vrijh.-Capelle, om gelden be schikbaar te stellen voor het betegelen van de speelplaats aan de school in de Heistraat. De kosten hiervan zijn be groot op 1786.86. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te ver lenen. De heer Verheijden meent dat de Zuidzijde van de speel plaats reeds betegeld is. Het gaat blijkbaar over het be tegelen van de toegangsweg. Spr. is daar niet tegen, maar nu alles nog zo duur is zou hij met deze betegeling nog even wachten. Hij bepleit geen afstel, maar uitstel. De voorz. wijst er op dat de speelplaats aan de Zuidzijde slechts 'gedeeltelijk betegeld is. De Openbare School heeft ook een geheel betegelde speelplaats en dus zullen zij er ook een willen hebben. De heer Ros misgunt de school deze betegelde^ speel plaats niet, maar zou, om de zelfde reden als de heer Ver heijden nog wat willen wach ten. Ook de heer Mayers uit zich in dezelfde geest. Wethouder Timmermans weet niet precies hoe de si tuatie is aan de' school in de Heistraat, maar aan de school in Sprang is de toestand van de speelplaats erbarmelijk slecht. Immers één en al stof en bij regen-weer modder en grote plassen. Destijds werd ook het betegelen van die speelplaats goedgekeurd, maar daar is nooit iets van geko men wegens materiaalschaars- te. Als de school in de Hei straat nu wel een bètegelde speelplaats krijgt, zal de school in Sprang ook hierom vragen. Dergelijke toestanden als in Sprang vragen drin gend om verbetering. Besloten wordt het verzoek in te willigen. 11. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een sala ris-verordening voor het ge meente-personeel en een kin derbijslag-regeling voor dit personeel. Wordt goedgekeurd. 12. Voorstel van B. en W. tot aankoop van nieuwe klok ken. Volgens het prae-advies, opgenomen in ons vorig num mer, stellen B. en W. een crediet van 6700.voor 2 nieuwe klokken in de plaats van de door de bezetting weg gevoerde klokken, n.l. één luidkiok in de toren te Sprang met een gew.icht van 700 kg. en één in de toren van Ca pelle van 500 kg. De heer Genuït is blij dat er in beide delen der gemeen te weer een luidkiok zal ko men, doch wijst er op dat de Duitsers in Sprang 2 klokken geroofd hebben. Nu wordt de kleinste door een nieuwe ver vangen. Ligt het in de bedoe ling t.z.t. ook de grootste weer aan te brengen? De voorz. merkt op dat van hogerhand op de uiterstezui nigheid wordt aangedrongen. Daaromi moet voorlopig met één klok in Sprang en één in Capelle worden volstaan. In de toekomst kan de kwestie van een tweede zwaardere luidkiok in Sprang nader on der hef oog worden gezien. Afgewacht dient ook te wor den wat er van de schade vergoeding door het Rijk te recht zal komen. De heer Verheijden infor meert of de klok voor Capelle toch niet te zwaar is voor de klokkestoel in de toren. Hij stelt altijd bijzonder belang in de kerk van Capelle en zou niet graag zien dat zo'n klok omlaag kwam. De voorz. beaamt dat de heer Verheijden voor de Ca- pelse kerk steeds een bijzon dere belangstelling aan de dag heeft gelegd. Hij kan hem echter geruststellen wat de zwaarte van de klok en de toestand van de klokkestoel betreft. Dat is nauwkeurig door deskundigen onderzocht Spr. kan verder nog mede delen dat op de klok voor Sprang 't zelfde rijmpje komt dat van de oude klok is be waard gebleven, terwijl ook voor de klok van Capelle een toepasselijk en verantwoord rijmpje zal worden gemaakt.. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met algemene stemmen aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan M. voor de Poorte, D 140. (Zie prae-advies in ons vo rig nummer). Wordt z.h.st. goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. tot het bouwen van een mid denstandswoning, te betrek ken door de burgemeester. (Zie prae-advies in ons vo rig 'nummer). De voorz. zegt dat een schrijven is ontvangen over deze aangelegenheid in ver band met hetgeen hierover in vorige geheime raadsvergade ringen besproken is. Daarom wil hij voorstellen dit schrij ven ook eerst in geheime zit ting te behandelen en daarna over het voorstel van B. en W. een beslissing te nemen. De raad gaat hierna over in geheime vergadering. Na heropening der openba re zitting brengt de voorzitter allereerst een voorstel in be handeling om bij de Minister voor de Wederopbouw op nieuw de onteigening te be pleiten van het perceel naast het gemeentehuis van de heer v. Riel. Volgens spr. is.de heer v. Riel, door het verstrekken van onjuiste gegevens, er in geslaagd te bereiken dat de onteigening niet doorgaat. De bedoeling is de Minister de juiste toedracht uiteen te zet- tei^ en hem te verzoeken die grond van de heer v. Riel als nog te onteigenen. Daat zal dan wel geen ambtswoning van de burgemeester kunnen komen, maar de gemeente heeft die grond toch nodig. De heren Mayers en Ver heijden verklaren zich tegen dit voorstel om de onteigening door te zetten. De heer Genuït is van me ning dat men van verdere onteigeningen van andere percelen wel zou kunnen af zien, als deze onteigening niet goedgekeurd zou worden. Hij gaat volkomen met het voor stel accoord. Met 8 stemmen vóór en 2 tegen (die van de heren May ers en Verheijden) wordt het voorstel aangenomen. Hierna komt het voorstel aan de orde tot het bouwen van een middenstandswoning als ambtswoning voor de bur gemeester. De voorz. zegt dat deze zaak al bekeken is met de Hoofd ingenieur-directeur der Volks huisvesting. De kosten zijn krap geraamd. Het wordt een gewoon type middenstands woning, zonder enige luxe als badkamer, betegelde, keuken of iets dergelijks. Aangezien de woning ech ter bestemd is voor ambts woning van de burgemeester, stellen B. en W. voor een ex tra crediet van 5000.toe te kennen om deze woning wat gerieflijker te maken en meer in overeenstemming met een ambtswoning als hier wordt beoogd. B. en W. zullen trachten voor dit extra crediet de goedkeu ring van Ged. Staten te ver krijgen. De heer v. Caem merkt op, dat er telkens gesproken wordt over middenstandswo ning, doch het is zonneklaar dat men een ambtswoning gaat bouwen. Hij vraagt of deze woning ook in de toe komst ambtswoning zal blij ven en zij niet over 5 jaar bijv. aan een middenstander verhuurd zal worden en een nieuwe ambtswoning zal wor den gebouwd. Hij kan met het voorstel accoord gaan als 5000.als maximum voor de extra kosten kunnen wor den beschouwd. Persoonlijk is spr. er altijd een voorstan der van geweest dat de bur gemeester in de Kom van Vrijhoeven zou wonen, maar nu duidelijk gebleken is dat zulks onmogelijk is, kan hij zich bij het voorstel neerleg gen op voorwaarde, dat niet meer grond hiervoor genomen wordt dan thans is afgepaald. De voorz. wijst er op dat 5000.vanzelf het maxi mum is voor de extra kosten. Het terrein is inderdaad wat ruim genomen op advies van de directeur van de Planolo gische Dienst. Volgens diens plannen zullen er in de toe komst enkele zij-straten op de Hoogevaart uitkomen en ontstaat daar een zekere blok vorming van woningen. De geprojecteerde ambtswoning komt juist in 't midden daar van, zodat er terrein gereser veerd moest worden voor straataanleg volgens het uit breidingsplan. De heer Mayers informeert wat er.met de grond in Vrij hoeve gebeurt waarop de. vo rige woning van de burge meester heeft gestaan. Hij had daar liever de ambtswo ning gezien. De voorz. zou dat zelf ook liever, gezien hebben, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. De gemeente had die grond niet kunnen kopen, daar met de grond ook het recht op de oorlogschade-uit- kering moet worden overge nomen, waardoor minstens 12000.meer voor de grond zou moeten worden betaald dan hij als bouwterrein waard is en dat'zouden Ged. Staten» niet goedkeuren. Z.h.st. wordt het voorstel van B. en W. hierna goedge keurd. De heer Ros krijgt dan ge legenheid terug te komen op enkele bezwaarschriften Hon denbelasting, behaindeld bij punt 6. Op zijn informatie naar de motivering in het bezwaar schrift van F. v. Zuilichem A 439, verklaart de voorz. dat het hier gaat over een tweede, bond. Voor één hond betaalt hij reeds 30.die tweede hond had hij niet meer. De heer Ros betoogt dat dit laatste niet juist is. Betrok kene heeft het hele jaar 1947 tot eind Febr. of begin Maart 1948 twee honden gehad. Het betreft hier een St. Bernard, afkomstig van de Duitsers. De voorzitter meent dat de voorgestelde vermindering dan niet mag worden toege staan als de bewering van de heer Ros juist is. De heer v. Caem wil de heer Ros wel geloven, maar kan oök de bewering van de heer v. Ziiilichem niet zon der meer in twijfel trekken. Besloten wordt dit bezwaar schrift voorlopig aan te hou den en nader te onderzoeken. De heer Mayers breekt een lans voor J. de Rooy D 265, wiensbezwaarschrift was af gewezen. Deze had bij con trole wel een hond, maar die was van een broer die op va- cantie was. De voorz. zegt dat bij onder zoek gebleken is dat hij wel degelijk een hond hield. Deze aanslag wordt daarom ge handhaafd. De heer Ros neemt het ver volgens op voor M. Boeser C 4 die wegens niet aangeven van zijn hond 30.boete kreeg. Gezien het grote gezin en het bescheiden inkomen van betrokkene zou spr. deze boete iets willen verminde ren, bijv. tot de helft. NHARDT 1 De voorz. acht dit niet aan bevelenswaardig. Men gaat dan een precedent scheppen. Als het inderdaad bezwaarlijk is voor die mensen, moeten zij liever geen hond houden. Besloten wordt de boete te handhaven. 15. Rondvraag. Door de heren Mayers en Ros wérden gelijksoortige vragen gesteld over de stand van zaken bij de reorganisa tie van de brandweer.- De voorz. zegt dat men in Culemborg druk aan het af werken van de brandweer auto bezig is. Over 2 maan den kan deze geleverd wor den. Nu wordt het dus tijd om aan de voorgenomen re organisatie verdere uitvoering te geven. De bedoeling is spoedig een advertentie in „De Echo van het Zuiden" te plaatsen, waarin belangstel lenden worden opgeroepen. Vóór aflevering van de auto kan alles geregeld zijn. Op een desbetreffende vraag van de heer Ros antwoordt de voorzitter dat hij als burge meester alleen over de aan stelling van brandweerlieden te beslissen heeft. Hij houdt zich echter voor tips in het belang der gemeente, gaarne aanbevolen. De voorz. stelt hierna een voorstel aan de orde om de wegwerker W. Kruijf, die een jaar geleden op proef werd aangenomen en naar het oor deel van B. en W. goed vol doet, voor vast te benoemen. Met algemene stemmen wordt betrokkene voor vast benoemd. Aan het slot dezer vergade ring stelt de voorz. er prijs op de raad hartelijk dank te zeg gen voor het coulante gebaar om zonder hoofdelijke stem ming het voorstel goed te keuren om een extra crediet toe te staan voor betere in richting van zijn nieuwe wo ning. Hierna sluit de voorzitter de vergadering met gebed. SPRANG. Chr. Besturenbond. In de Maandagavbnd gehouden vergadering van de Chr. Bestu renbond Sprang-Capelle werd de heer M. Paans benoemd tot twee de voorzitter. Geref. Meisjesvereniging. A.s. Dinsdag half 8 komt de Geref. Meisjesvereniging „Onze Tijd en onze Roeping" in de kerk in jaarvergadering bijeen. Het programma voor deze avond be vat naast de verslagen, onderwer pen en voorts zang, muziek, voor dracht enz. N. E. O. Op het terrein van N.E.O. al hier werd j;l. Zaterdagmiddag een competitiewedstrijd gespeeld tus sen N.E.O. I en Junova uit Breda. Het was een van het begin tot het einde spannende match, die eindigde in een overwinning met 41 voor N.E.O. De rust ging in met 20 voor N.E.O.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 3