AFWEZIG STIKMEESTER L J H. MINKE Seizoen-aanbiedingen NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. EU V/S UIT KAATSHEUVEL, SPORT van 10 tot 21 April. j.g.s.z. KOOKKACHEL HALVE TRANSPORTFIETS Prima Aflapper en Overledersnijder L. J. M. ROESTENBERG. Schoolstr. 18, Kaatsheuvel. I 1 W. VAN BEURDEN GEEN flink Dagmeisje, DIENSTBODE of WERKSTER GEVRAAGD: 1 GROTE SCHOENFABRIEK VRAAGT EEN ERVAREN Regenkleding Zeer mooie collectieZomer-JapOnstoffen. OVERDRACHT. Woensdagochtend had ten over staan van notaris A. Schaap de overdracht plaats van de grond voor de bouw der Nijverheids school aan de Wilhelminastraat door de gemeente Waalwijk op zo bijzonder loyale wijze afge staan aan 't bestuur der stichting van die school. Jammer dat de omstandigheden zo zijn, dat de permanente school nog wel enige jaren op zich zal laten wachten en wij ons zullen moeten tevreden stellen met een semi-permanent gebouw. Moge dit althans spoedig bereikt worden. CURSUS DOOR LAMB. VAN DER ZANDEN. De jonge mensen van Waalwijk hebben Dinsdagavond kunnen con stateren dat het succes van de heer Van der 'Zanden bij de ou deren geenszins onverdiend is ge weest. Er stond een man voor hen die ongetwijfeld bezield is met een grote liefde voor jonge mensen hij zegt het trouwens zelf ook gerust. Een man die be grip heeft voor moeilijkheden en vooral iemand die gelooft dat jon- ge mensen goed zijn. Ook dat zegt hij zelf. De heer v. d. Zan den is nu eens iemand die uitgaat van positieve waarden. En dat doet goed in een tijd dat er door opvoeders uit ten treure wordt gewaarschuwd tegen het kwaad, terwijl ze zo vaak vergeten op te wekken tot het goede. Op voor- treffelijke wijze heeft de heer v. d. Zanden anderhalf uur lang een zaal bijna vol jonge mensen be zig gehouden over wat tot de be langrijkste en moeilijkste problem men van hun leeftijd behoort. De ze eerste avond had als onder werp: Jongeman en meisje, de tweede wordt de Verkering be handeld en de derde het Huwe lijk. De belangstelling was goed, maar het kan nog beter en het is de moeite waard. JUNIOREN-UITVOERING O. W. S. De junioren-uitvoering die O. W. S. Dinsdagavond in de grote, geheel gevulde zaal van de Gil denbond gaf, heeft wel bewezen dat O.W.S. over een grote schare jeugdige, enthousiaste en reeds goed geschoolde turnsters en tur ners beschikt. Zowel de iongens als de meis jes van de 1017 jaar hebben in een omvangrijk, gevarieerd pro gramma van 25 nummers gede monstreerd. dat zii zich aan de verschillende toestellen en, voor al wat de meisjes betreft, in rvth- mische oefeningen en dansen al tot een behoorlijke graad van behen digheid, beheersching, kracht en lenigheid hebben oogewerkt. Zij houden voor O.W.S. een prach tige belofte in voor de toekomst. Het talrijk publiek, waaronder de jeugd nogal sterk vertegen woordigd en vrij rumoerig was. beloonde de prestaties met veel applaus. Ook de dames en'-' heren van O.W.S. lieten mooie staaltjes zien aan ringen en brug, maar het was voor alles een avond die in het teken stond van de nrestaties d<»r junioren, die er inderdaad ook mochten zijn. De leider, de heer Cruts en het bestuur kunnen met voldoening op deze uitvoering terugzien. DE RIDDER VAN DE KOUSEBAND. Sommigen zeggen dat het èen pikante, .schuine" klucht is, .wij kunnen hen begrijpen, maar ge ven hen slechts in zpverre gelijk, dat het inderdaad geen stuk is voor kinderen. Toch zagen we er enkele in de zaal, een volgende keer moest men dit bij eeo derge lijk stuk niet toelaten. Wij vinden het een vermakelij, ke klucht, en de strijd die ont brandt tussen schoonmoeder en schoonvader, echtgenoot en echt genote, die bedrogen meent te zijn en twijfelt aan de huwelijks trouw van haar man, is zeer goed uitgewerkt en komt pas na zeer vele verwikkelingen van allerlei aard tot een oplossing. De speelsters en spelers van O.O.G. zijn er ons inziens goed in geslaagd deze klucht ten tonele te brengen. Zwakke plekken vie len er in de rolbezetting hoege naamd. niet waar te nemen. Toch moet men er voor blijven waken dat het spel in de opwindende scènes, niet tè druk wordt; het is weliswaar een klucht, maar ook 'in een klucht dient men zich voor overdrijving te hoeden. Henk v. d. Muijsenberg was de echtgenoot die tegen zijn schuld in een compromitterende affaire werd gewikkeld en er niet dan na 'n gelukkige ontdekking in slaag de zijn onschuld te bewijzen en zijn schoonmama en zijn vrouw te overtuigen dat hij me't het kle dingstuk van zeer delicate aard, dat op zijn hotelkamer gevondèn was, niets uitstaande had! Hij was een vlot acteur, weliswaar met n teveel aan gebaren, doch van de andere kant wist hij door zijn vlotheid zich ,uit menige „hache- j lijke situatie" te redden. Zijn vrouw Gerda vond een j natuurlijke, ongekunstelde ver- tolkster in Jeanne Dalmaijer, die haar rol fris en zeer aanvaard baar1 speelde. Tilly Trommelen- v. Etten was weer de helleveeg, in haar hoedanigheid van strijd lustige, wantrouwige schoonma ma en als zodanig is zij wel in staaf een goede vertolking te ge ven, al mist haar spel iets van de souplesse, die vele van haar me de-acteurs tot eer strekt, zoals bijv. Walter Klijn, dié de rol van schoonpapa vervulde. Hij was 't blufferige oude heertje, dat zegt „met beide benen in het bruisen de leven te staan", maar dat te gen zijn ega niet opgewassen is. Hii is een zeer goed speler en enkele kostelijke scènes heeft hij weggegeven, doch ook voor hem geldt de waarschuwing niet te veel te overdrijven. Eveneens een speler die boven de anderen uit steekt. is Jan v. Delft, die deze avonden fungeerde als Jansen de loodgieter en als pseudo-detective gen rol die hem weer - uitstekend lag en waarin hij - zijn volle be kwaamheid .als geroutineerd spe. Ier kop tonen. Wanneer wij zeggen dat de ardere speelsters en spelers zich zeer goed naar de „sterren" voeg den, dan hebben wij u, geloven we, wel overtuigd dat O.O.G. Zaterdag- en Dinsdagavond voor een vo'lle zaal weer een mooie uitvoering gegeven heeft, die het z:en ten volle waard was. „OVER TWAALF DAGEN TEGEN MIDDERNACHT". U herinnert, zich ongetwijfeld het succes nog wel dat O.O.G. verleden jaar met de opvoering van deze vermakelijke klucht had. De dolle situaties, die door een Aprilmop ontstaan, zijn dan ook Wel in staat u enkele .urgn aange naam bezig te houden. Dit is ook de bedoeling van de spelers van O.O.G,, wanneer, zij dit blijspel Maandagavond in de zaal van dê Gildenbond wederom opvoeren. U verschaft er zich dus niet al leen enkele aangename uurtjes mee, maar ook doet u een goed- werk, daar de gehele uitvoering ten bate is van het R.K. Thuis front. Voor nadere bijzqnderheden verwijzen wij naar achterstaande advertentie. ONGEVAL. Maandagmiddag kwam een ze kere jongeman, genaamd C„ op vrij onzachte wijze in aanraking met een wagen, bestuurd door een chauffeur van de Wpveem. Bracht het slachtoffer het er zonder noemenswaardig letsel af, zijn fiets werd zwaar beschadigd. Weer een slachtoffer van de over stelpende drukte, die er op het middaguur heerst. 12 JAAR VOOR DEN HARTOG. Wederom stond één der grootste Waalwijkse er gernis-gevers uit de Duit se tijd voor z'n rechters. Dinsdag werd de zaak be handeld tegen N. J. den Har tig, in de bezetting ontvanger der belastingen alhier. Hij stond terecht voor het feit dat hij toegetreden was tot de Landwacht en de Landstorm, in welke hoedanigheid hij vele on-Nederlandse daden verrichtte, als het controleren van persoonsbewijzen, 't aan houden voor de arbeidsinzet, het vorderen van fietsen en auto's etc. Uit de verklaringen der ge tuigen, waaronder enkele ambtenaren van het belas tingkantoor waren, bleek ech ter niet dat verdacht misbruik had gemaakt van zijn positie, of dat hij zich ruw of onbe leefd had gedragen. Doch uit de verklaringen van een getuige uit Kaatsheu vel bleek, dat verdachte diens zoon had gearresteerd, met 't gevolg dat hij naar Duitsland werd getransporteerd en niet meer was teruggekomen. Den Hartog ontkende ech ter deze aantijging, hetgeen aanleiding gaf tot een minder verkwikkelijk toneel. De advocaat-fiscaal van 't Bijzonder Gerechtshof echter beschouwde verdachte als een man, die zich aan ergerlijke feiten had sèhuldig gemaakt en eiste 12 jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger legde echter de nadruk op het idealisme van de heer den Hartog, die in het Duitse regiem het mid del zag om het Westen van de ondergang te bevrijden. Bovendien heeft hij steeds ge tracht alle onfatsoenlijke din gen die hij uit hoofde van zijn N.S.B.er-sphap moest doen, zo fatsoenlijk mogeijlk te doen. Uitspraak over 14 dagen. UITZOEKEN MAAR! Verloren: Vulpenhouder, 2 damesporte- monnaies, herenportemonnaie, een bankbiljet. Gevonden: 2 sleutels, wit mutsje, zilveren kettinkje, dames portemonnaie m. inh., autowiel plus band en*een rijwiel. BIOSCOOPPROGRAMMA. Luxor. Dit theater presenteert Vrijdag, Zaterdag en Zondag de Zuid-zee- technicolor „Tahia, de eilandprin ses". Het verhaal van de schone heerseres over het Tempel-eiland, die verliefd wordt op een roeke loos haaienvisser, veel staat hun liefde in de weg, o.a. het grote verschil in stand. Als echter een tropische aardbeving geheel de schoonheid van het eiland ver woest, durft Kaloe (Jhon Hall) Tahia (Maria Montez) om haar hand vragen. Niet toegankelijk voqr personen onder 18 jaar. In „de Klokken van Capistrano" kunt U weer de liedjes beluisteren die Gene Autry, bekend uit vele wild-west-films zal zingen. Nu neemt hij een show in bescher ming tegen een aantal gewetenlo ze concurrenten, en brengt haar door zijn medewerking tot grote bekendheid. 14 Jaar. W.S.C.—GELDROP. De tweede wedstrijd van de promotie-competitie van WSC brengt ons Geldrop naar Waalwijk. De geel-zwarten zullen a.s. Zondag te bewijzen krijgen dat zij inderdaad kam pioenen hunner afdeling zijn en een. duchtige gooi wensen te doen naar een hernieuwd 2e klasserschap. Zij moeten er echter rekening mee houden dat Geldrop met dezelfde ge voelens bezield de Waalwijk- se reis zal aanvaarden en al les op haren en snaren zal zetten om de puntjes mee naar Geldrop te nemen. Een promotie-wedstrijd is op zichzelf reedg een bijzon der iets, waarbij de strijd om de punten intenser is dan in de gewone competitie. Elk verliespunt telt meer dan dubbel. Het bestuur van WSC heeft gemeend bij "deze bij zondere drie promotie-thuis wedstrijden een kleine en- treé-verhoging te mogen vra gen. Niet om van deze ge legenheid zonder meer te kunnen profiteren, maar om enigermate'de kosten er mee te kunnen bestrijden, die bij het tot stand komen van haar nieuwe terreinen onafwend baar zijn. Zoals de affiches reeds aan geven, worden de wedstrijden op het RKC-terrein aan de Parallelweg gespeeld en om een stormloop aan de loketten te ontgaan, wordt aangeraden van de voorverkoop gebruik te maken. De leden en donateurs van WSC worden er met aandrang op attent gemaakt, dat zij slechts de gratis toegang tot het terrein hebben op vèrtoon van hun lidmaatschapskaart of donateurskaart. Indien zij deze niet kunnen tónen, zullen zij zich van een gewoon plaatsbewijs moeten voorzien. Leden en donateurs hebben uitsluitend toegang door de daarvoor aangegeven ingang. Officials van de KNVB oj de Onderafdeling hebben op vertoon van hun kaart recht op één der daartoe speciaal gereserveerde zitplaatsen. Voor een vlotte gang van zaken wordt 'iedereen ver zocht zich .te houden aan de aanwijzingen van de contro leurs. Toneel. Ons Genoegen, de toneelvereni ging, die Half Vasten met zeer veel succes het blijspel „Vier man nen en een meisje" opvoerde, gaf Zaterdalgavond in de zaal van de heer Jan van Dun een tweede uit voering van deze klucht, weer voor een volle zaal. Laat het dan zijn dat men van een blijspel ge woonlijk niet veel wijzer wordt en er niets van meeneemt dan een pijnlijk hoofd van 't lachen, dan is ook daarmee het resultaat bereikt, wat in doorsnee de auteur ge zocht heeft. Ons Genoegen is er Zaterdag j.l. opnieuw in geslaagd dat te bereiken. Er is gelachen tot het dolle toe. De rollen waren uitstekend gekend en onder goede leiding en met veel ambitie wint het gezelschap zeer veel aan to neelroutine en spelvrijheid. Ons Genoegen verschafte deze avond de vele bezoekers weer veel ge_ noegen. DESK—DOSKO. 't Staat nu positief vast, dat Dosko uit Bergen op Zoom het geluk heeft als kampioen van zijn afdeling de promotiewedstrijden voor de 1ste klasse te mogen spe len. Voor Zondag is de ontmoe ting tegen Desk vastgesteld. Ondanks de verloren partij te gen Helmond Zondag j.l. is Kaats heuvel vol vertrouwen. De gehe le pers was het er mede eens, dat Desk Zondag stukken sterker was dan de eerste klasser in Helmond. Desk is zelfs na de nederlaag in Helmond vast overtuigd gewor den, dat het vooral niet bang be hoeft te zijn voor zijn concurren ten in deze promotiewedstrijden. Dit zelfvertrouwen miste men Zondag j.l. en dat zelfvertrouwen moet a.s. Zondag de overwinning binnen brengen. Aan supporters zei het niet ontbreken. De gehele omgeving heeft belangstelling voor deze ontmoeting. Dat de K.N.V.B. in deze belangstelling deelt, moge wel blijken uit het feit, dat nie mand minder dan de internatio nale arbiter Karei v. d. Meer deze wedstrijd zal leiden. Als vrouwe Fortuna zich niet tegen Kaatsheu vel keert, dan kan Kaatsheuvel Zondag opnieuw juichen. Biljarten. De voorwedstrijden pers. kamp. zijn thans geëindigd, uitgezonderd klasse 3 en 4, waarvoor nog een enkele partij gespeeld moet wor den. Gezien onderstaande standen- lijst is er hard gestreden en zullen de geplaatsten in de finale 'n dg- nig woordje meespreken voor het districts kampioenschap, dat in Waalwijk wordt verspeeld, wat bêtreft klasse I en de finale klasse II bij de vereniging T.O.K. De standenlijst is als volgt: Klasse I. gesp. pnt. h.s. gem. H. Snoeren 6 10 50 6.38 F. v. d. Linden 6 8 51 6.17 Mandemakers 6 8 58 6.08 H. Soeterboek 6 6 36 5.45 H. Netten 6 4 61 5.98 W. Emmers 6 4 29 5.31 C. Netten 6 2 38 4.63 Klasse II. (Euphonia) A. Snberen 6 12 30 4.34 Th. Hanks 6 10 20 3.98 v. Laarhoven 6 8 25 4.36 A. v. d. Gouw 6 6 25 3.74 Steenbergen 6 4 19 3.48 L. de Jong 6 2 17 3.11 v. d. Hout 6 20 2.68 Klasse II (Th. v. Boxel). A v. Wanrooij 5 8 25 4. A. Balvers 6 10 20 3.91 Ant. Snoeren 6 8 27 3.71 J. v. d. Hout 6 8 19 3.58 J. v. d. Ven 6 4 23 3.08 P. Snoeren 6 2 18 2.88 J. v. Gorcum 6 2 28 2.85 Er zal zo spooedig mogelijk met de finale een aanvang worden ge nomen. Hiervan zullen de finalis ten tijdig in kennis worden ge steld. BERNDIJK. Toneelavond. Wederom verzorgden de meis jes van de Kath. Actie een goed geslaagde toneelavond in het Pa tronaat. Het „Paasspel" w^rd keurig gespeeld, terwijl de cos- tuums en het decor schitterend waren verzorgd. Het koor bracht tevens enkele 2- en 3-stemmige liederen ten gehore. In het vrolij ke gedeelte was „het muzikale klaverblad" 'n leuke Voordracht. Het blijspel „De Zwarte Da me" deed vooral door het excen trieke optreden van Hanna de dienstbode bij allen de lachspie ren werken. Alles bijeen was het een avond waar de Berndijkers van genoten hebben. Een bijzonder woord van lof is hier op z'n plaats aan de Eerw. Zusters Reinolda en Berlindus, onder wiens leiding het geheel stond. Opening van hét festival. Naar wij vernemen zal 't fes tival op Zaterdagmiddag 15 Mei op officiële wijze worden geo pend. De opening zal geschieden op het gemeentehuis door de heer Burgemeester. De cadeaux der parochie zullen daar eveneens worden aangeboden, waarna de erewijn zal worden geschonken. Na afloop zullen de deelnemen de verenigingen in optocht, de ju bilerende met de cadéaux voorop, naar het festivalterrein trekken. LOON-OP-ZAND. lino Animo—Veerse Boys 11. Zondag zette Uno Animo haar bekerwedstrijden voort tegen de Veerse Boys en de gasten kregen door hun gelijk spel meer dan zij in werkelijkheid verdienden. Reeds vanaf het begin gaan beide partijen goed .tegen elkaar op, doch het is zichtbaar merk baar dat Uno de meerdere gaat worden en zo wordt Veerse Boys steeds meer op eigen helft terug gedrongen. Er valt een beter sa menspel waar te nemen als vori ge, Zondag en na tien minuten weet Meijer uit een prachtige voorzet "met een keurige kopbal het leder in de touwen te jagen, 1—0. Hierdoor aangemoedigd, komt Uno geweldig opzetten en het wordt een ware bestorming van het doel der gasten, wélke echter de druk weten te weer staan. Geleidelijk komen de gasten er beter in en worden tal rijke goede aanvallen onderno men, doch tot aan de rust blijft de stand gelijk. Na de rust zitten beide .partijen geweldig op het leder om de overwinning, dóch de sterke wind speelt beide partijen parten. Uno is dan weer los en gooit het spel vlug en snel open en elk ogenblik wordt verwacht dat de score zal worden verhoogd. Het achtertrio der gasten houdt echter hardnek kig stand en weet alle aanvallen te weerstaan. Verschillende cor ners leveren het minste resultaat, totdat even voor het einde de Uno midvoor het leder met de handen gaat bewerken en de Boys een vrije schop- krijgen te nemen, welke dankbaar wordt benut en de stand wordt hiermee 1 1 gelijk. Nog even pakken de Uno lui energiek aan, doch de tijd is 'te kort en de scheidsrechter blaast "het einde, waarmede de gasten zeer tevreden zijn. Ons Vios Tilburg-Haarsteeg 3-3. De tweede wedstrijd in de com petitie om de K.N.V.B.-beker is voor Haarsteeg in èen gelijk spel geëindigd. De stormachtige wind die dwars over het terrein stond, deed ontzettend veel afbreuk aan het vertoonde spel. Ondanks dat trad Haarsteeg voor de rust het meest op de voorgrond en bij een der goede aanvallen nam Haar steeg door Bertus Boelen met een strak schot juist ondei de lat uc leiding. Bij een dcxjhvorsteling voor de Vios veste wist P. van' Gestel de bal in het net te wer ken, 0—2, met welke voorsprong de rust in ging. Na de dure thee kwam Vios meer en meer opdringen, doch de Haarsteeg achterhoede: stond pal en bezwoer elk gevaar. Succes kwam wederom voor Haarsteeg," toen Cor. v. Helvoirt ^lleen was doorgebroken en met ten juweel van een doelpunt de keeper geen schijn van kans gaf, 0—3. Dit vindt Vios te bar en overdonde rend komen zij opzetten en wan neer bij een hunner aanvallen de verdediging even twijf :lt, hebben zij hun achterstand tot 1— 3 «ver kleind. Weqr komen de geel zwarten terug en warneer bij ecu goed genomen corner k :eper Ach - ten wordtgehinderd, doet de wind de rest en de sta id is 2—3. Nog enkele minuten zij i te spelen en Vios gooit alles in de. aanval en kan nog voor het e nde de ge lijkmaker scoren, 3—3 Scheidsrechter Ka:telijn uit Schijndel leidde rustig en correct. Zondag 11 April k iigt Haar steeg het Tilburgse Gu lok op be zoek. Aanvang 2 uur. Overgeplaats i Per 1 April is de w chtmeester le klasse dhr. A. van Uden van Steenbergen naar Lo< n-op-Zand overgeplaatst. it v VLIJMEN. Nieuwe fabriek vai Ovito. Zaterdag 3 April w< -d de nieu we contrefort- en ra idenfabriek van Ovito officieel in jebruik ge nomen. Na een korte t teenzetting werden door de Zeer ïerw. heer Pastoor Werneri de antoor- en fabrieksgebouwen ing< regend. Hierbij was het gein e kantoor- en fabriekspersoneel resent. De directeur, W. v. d. de directie en het en gaf een overzicht' gelopen 20 jaren. Hij vooruitgang en deeldf thans in 10 weken w ceerd, vroeger twee nodig waren. De procuratiehoude de Wit, sprak naraet menlijk personeel en de de directeur smeedijzeren buitenlai nieuwe fabriek. 's Avonds om 7 café P. van Eggelen avond gehouden, na gansche familie van h de fabriek te hebber De Tempo Boys uitE den voor de muziek, is toevertrouwd en z< gden voor een genoegelijke avon Tot slot dankte de van Heivoort namens neel en sprak de hoo goede verstandhoudin bestond tussen we werknemer mag blijv|i voortbe staan. Hierna keerden t voldaan huiswaarts. Algemeen Bevrijdii In verband met de j< tea, sprak loneel toe er de af- jesprak de mede wat rd gefabri- jaren voor de heer C. het geza- iverhandig- prachtige p voor de u r werd 'in een feest- rst met de t personeel bezichtigd, unen zorg- at hun wel leer A. L. het perso- uit dat de die er nu :gever hoogst scomité. rlijkse her denking van de bevrij< ng op 4 en 5 Mei a.s. zal er ei algemene vergadering worden g ïoudèn ten gemeentehuize, waar comité is uitgenodigd 9 April 1948 des ave ds 7 uur. Grote dag voor Op Dinsdag 6 Ap om 3 uur hai naqj. staan van Notaris r djbregts in de zaal van dhr. P- v. Eggelen de overdracht pla: van een complex industries in, groot ruim 10 H.A. aan d N.V. Kon. Ned. Fabriek van W Ien Dekens v.h. J. C. Zaalberg Zonen te Leiden. Hierbij warei tegenwoor dig de Burgemeester Echtgeno te, de wethouders, secretaris, de gemeente-ontvangi en de tech nisch ambtenaar der imeente. Na het passeren de akte, wens te de Burgemeester gemeente, de bevolking en de irma geluk met deze koop en h( pte, dat de opbouw der fabriel rustig mag verlopen en dat de abriek aan haar doel zal mogei beantwoor den en geluk en vo< ;poed voor de gemeente zal bren :n. Een der directeu n de heer Schrandt, dankte de irgemeester voor diens gelukwen en hoop te,/ eveneens dat de 'riek zegen voor de streek zal o 'veren. Vervolgens maakt' ien een ex- t algemeen >p Vrijdag 'lijmen. 1948 des ten cursie naar Mariënkroon Nieuw- kuijk èn werd de terugtocht via Haarsteeg naar Vlijmen wederom aanvaard. Daarna werden in de achterzaal van café van Eggelen verversingen aangeboden. WASPIK. Beplanting. Vrijdagorgen werd de- eerste boom van het beplantingsplan geplant. Burgemeester en W.et„ houders waren bij deze plechtig heid. aanwezig en verrichtten en kele kleine ceremoniën. Het beplantingsplan omvat de Vrouwkensvaartsestraat, Carme- lietenstraat, Thomas Zijlmansstr. en Parallelweg. Gegund. In de bestuursvergadering van de Woningbouw veren. „Volks belang", die Vrijdag J.l. op het gemeentehuis plaats had, werd 't schilderwerk .van haar woningen in de Spoorstraat gegund aan de Gebr. v. d. Waals uit Sprang— Capelle. Korfbal. Zondag speelde '„Amicitia' haar eerste competitiewedstrijd. Hiervoor moesten onze dames naar Terheijden. OndanJcs 't feit dat er maar 10 van de 12 dames op het Veld verschenen, wisten zij de stand toch dubbelblank te hou den. Dit is voor een groot gedeel te te danken aan de utsüekende partij die onze dames in de ver dediging speelden. Zondag a.s. komt Teiheijden naar Waspik en onze dames heb ben de beste kansen om de beide puntjes thuis te houden. VOETBAL. Wedstrijden Zondag 11 April. Kampioenschap van Nederland.. EDO—Heerenveen. PSV—Haarlem. Go-Ahead—BW, Promotiewedstrijden le klasse. DESK—DOSKO. 2e klasse. WSCGeldrop. St. Michielsgestel—Mulo. HAARSTEEG. Haarsteeg 2Baardwijk 2 2—1. De beslissing is gevallen: Haarsteeg 2 is kampioen van de le klasse A. Onder grote belangstelling, zowel van Baardwijk- als van Haarsteeg-zijde, werd boven genoemde wedstrijd' in Den Bosch op het Concordia-ter- rein gespeeld, waarin beslist zou worden wie. uiteindelijk kampioen werd van de le klasse. Oo.k in deze wedstrijd was de stormwind de grote spelbreker en bood hij over het algemeen weinig fraais. Met in de eerste helft de wind in de rug had Haarsteeg het beste van het spel, doch door het solide verdedigen van Baardwijk, kon Haarsteeg slechts eenmaal het net vin den, door een mooi doelpunt van midvoor v. Engelen; 10. De tweede helft was groten deels voor Baardwijk, maar doordat, Haarsteeg enige spe lers in de verdediging terug trok, kon Baardwijk het voor lopig niet tot doelpunten brengen. Evenwel kort voor het einde wist zij toch nog de verdiende gelijkmaker te sco ren; 11. Reglementair werd de wed strijd 2 x iy2 minuut verlengd en in deze tijd bleef de stand nog ongewijzigd. De tweede verlenging bracht eindelijk het winnende punt. Bij een goed genomen corner kreeg de kleine „Puck" de bal ineens op zijn slof en keihard en onhoudbaar vloog de bal hoog in de touwen; 21. Dol van vreugde bestorm den de vele Haarsteegse sup porters het terrein om hun favorieten geluk te wensen en met een grote lauwerkrans omhangen werden de aan voerder en zijn mede-spelers op de schouders van 't terrein gedragen. Scheidsrechter v. d. Graft met zijn assistenten heeft de wedstrijd keurig ge leid. Hulde aan de kampoienen en tevens aan de sportieve verliezers. Spoedig was 't grote nieuws in 'Haarsteeg bekend en de Harmonie en Zangvereniging waren in het clublokaal pre sent toen het winnende elftal met haar aanhang arriveerde. De harmonie speelde een: „Lang zullen ze leven" en hierna sprak namens de har monie de heer Ant. v. d. Berk en feliciteerde aanvoerder A. v. d. Brandt en zijn jongens met de^e "verdiende ere-titel en wenste hun in de a.s. pro- motie-wedstrijden eenzelfde succes. De directeur' van de zangvereniging sloot zich hier bij aan en noemde het een keurige prestatie in deze zwa re competitie ongeslagen het kampioenschap te hebben be haald. "Inmiddels arriveerde het eerste elftal van uit Tilburg, waar zij het sterke Vios een gelijk spel wist af te dwin gen. In het clublokaal - was reeds een grote menigte sa mengestroomd. Aanvoerder v. Gestel l%pod onder een harte lijke toespraak namens het le elftal zijn collega bloemen aan en feliciteerde hem en zijn makkers met het zo lang begeerde kampioenschap. Voor de onverwachte en hartelijke hulde dankte v. d. Brandt mede namens zijn medespelers, die toch ook het hunne hadden bijgedragen om dit succes te hebben kunnen bereiken. Hierna bleven bestuur en leden nog lange tijd gezellig 'bij elkaar en tot laat in de avond schalde door Haarsteeg's straten „Haan- steeg 2 is kampioen". En nu jongens, veel succes in de promotie en over 14 dagen het kampioenschap van Haarsteeg 3. Het ongeslagen elftal bereikte het volgende resultaat: Haarsteeg 2: 19 J4 5 0 33 66—27 Onderstaand elftal wist dit schit- 1 terend succes te boeken: Cris Eekels Bertus v. d. Pol-Ant. v. d. Brandt Jan v. HelvoirtH. Pelders Jos v. Ravenstein. W. v. Bijnen Ad v. Helvoirt Jo v. Engelen Adr. v. Bok- Hoven P. v. Engelen. VLIJMEN. Heusden 1—Vlijmense Boys 1. Voor de voorronde van de be„ kercompetitie gaat Vlijmen Zon dag naar Heusden. Wanneer Vlijmen nog een kansje wil ma-? ken, zal er van het begin af aan moeten worden aangepakt, want Heusden is op eigen terrein niet gemakkelijk te kloppen. Als Vlij men volledig uitkomt, is er wel winst te behalen, dusZondag aangepakt. Baardwijk 3—Vlijmen 3. Vlijmen 3 gaat naar Baardwijk en zal daar wel niet veel succes boeken, maar Zondag kan volle dig worden uitgekomen; een ge lijk spel zou een goed resultaat zijn. Probeer het eens, Boys. Res. 2e kl. D K.N.V.B. RAC 2Hero 2 5-2 RKC 2-RBC 2 0-1 WSC 2—TSC 2 4—1 Standenlijst. RBC 2 20 18 0 2 36 100-23 Sarto 2 19 12 4 3 28 39-22 RKC 2 20 10 4 6 24 45-33 Alliance 2 20 10 3 7 23 61-47 DESK 2 20 9 4 7 22 51-37 RAC 2 20 9 4 7 22 54-47 Baronie 2 20 8 5 '7 21 50-47 WSC 2 19 5 5 9 15 39-35 TSC 2 20 7 1 12 15 46-75 Hero 2 20 4 1 15 9 39-83 RWB 2 20 1 1 18 3 27-100 Bekerwedstrijden 4e kl. D KNVB Heusden—RKÓVC 1-1 Uno Animo-Veerse Boys 1 1 Standenlijst. Gilze 18 13 2 3 28 48-25 Heusden 17 10 2 5 22 30-23 Velocitas 17 8 3 6 19 35-29 Raamsdonk 18 7 4 7 18 33-32 Veerse B. 17 7 3 7 17 40-33 Were Di 18 8 1 9 17 36-37 RKFSV 17 6 4 7 16 32-36 Uno Animo 18 5 6 7 16 43-44 RKDVC 18 5 3 10 13 40-57 Waspik 18 3 4 11 10 27-48 Vragen en meeningen van onze lezers Een lezer vraagt of het niet mogelijk zou zijn in de toekomst bij noodzakelijke stopzettingen e.d van water, gas of electriciteitsle_ vering, zulks vooraf te publiceren. Nu ging de moeilijkheid met het water reeds Maandag in, terwijl het Dinsdag werd gepubliceerd. Met grote blijdschap en dank aan God geven wij kennis van de voor spoedige geboorte van ons zoontje en broertje KAREL. M. A. SPIERINGS E. SPIERINGS— HOOGMOED ANNELIESJE. Sprang, A 87. GETROUWD POP HOFFMANS en ALEX BOUVY. De Heer en Mevrouw A. BOUVY- HOFFM^NS zeggen, mede namens wederzijdse familie hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun Huwelijk onder vonden. Waalwijk, 6 April 1948. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van belang stelling en deelnemingondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze onvergetelijke echtgenote en der kinderen zorgzame moeder HENDRIKA VAN HERPT Echtgenote van Wijnandus de Vries zeggen wij langs dezen harte lijk dank, in het bijzonder aan Dokter Kolster, voor de geneeskun dige behandeling en zijn gewaar deerde hulp tijdens haar lijden, zoo ook aan de Eerwaarde Zusters van het Wit-Gele Kruis. De Hoofdzuster Regnera en de zusters van het St .Nicolaas Zieken huis voor de verpleging toewijding en zorg welke onze lieve moeder tijdens haar lijden van hen heeft mogen ondervinden. Nogmaals onze oprechte dank. Uit aller naam: WIJNAND DE VRIES Kinderen en Kleinkinderen, Waalwijk, April 1948. Stationsstraat 118. Het personeel der Leder- fabriek P. VAN LOON Gzn. betuigt hiermede zijn har telijke dank aan de heren firmanten voor de buiten gewoon verzorgde Feest avond op Zaterdag 3 April j.l. aangeboden in Hotel „De Twee Kolommen." De Burgemeester van Waalwijk MAAKT BEKEND, dat hij op VRIJDAG, 9 APRIL a.s. VERHINDERD IS zijn gewoon spreekuur te houden. Waalwijk, 6 April 1948. De Burgemeester, Mr. R. J J. LAMBOOIJ. TANDARTS houdt vanaf VRIJDAG 9 APRIL: avondspreekuur meer. Nadere aankondiging volgt. Tandarts WAALWIJK OFFICIËLE PUBLICATIE. 6 April. De Directeur van de Distributiekring 251 Waalwijk maakt bekend UITREIKING RANTSOENÖONNEN SCHEERZEEP. In verband met het aanwijzen van bon reserve A van de tabaks- kaart QA 802 van één rantsoen scheerzeep, kan aan mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder, die niet in het bezit zijn van de tabakskaart QA 802, een rantsoenbon voor 50 gram scheerzeep worden uitgereikt. Deze verstrekking geldt tot het nog nader be leend te maken einde van de geldigheidsduur van bon reserve A. Betrokkenen dienen zich onder overlegging van hun stamkaart vanaf heden bij de plaatselijke distributiedienst (zitdagen) te ver voegen. Voor personen, opgenomen in gemeenschappelijke voeding moet de aanvrage worden gedaan door de administratie der desbetref fende instelling, die hieromtrent dezerzijds nader bericht ontvangt. GEVRAAGD: liefst boven 1 8 jaar. s Zaterdagsmiddags en Zondags vrij. Grote was buitenshuis. Mevr. CHARPENTIER, KIboster-* weg 40, WAALWIJK. GEVRAAGD voor direct, klein gezin. W. KAMP, Hoofdstraat 214 KAATSHEUVEL. TE KOOP: Samen f 1 20.00 ook afzonderlijk. Schoolstr. 34 DRUNEN WONINGRUIL. Heb NETTE BURGERWONING in Tilburg, wil ruilen met gegoede Arbeiders- of .Middenstandswoning te Waalwijk. Brieven aanBROKKEN, Berk- djjksestraat 55, TILBURG. IN HET MIDDENGENRE voor spoedige indiensttreding die reeds als zodanig werkzaam is. De mogelijkheid is aanwezig dat binnen enkele maanden een werkmeesterswoning vrij komt. Brieven onder No. 2236 Bureau van dit blad. Heren regenjassen f 19.75-f 25.35 Heren regenjassen zeer zwaar rubber ZWART zonder punien 126.62 Dames regenmantels mei kop f25.1 2 ioif 33.38 Dames plastiek regenmaniels f 1 5.60 zonder punien Kinder regenjasjes f 1 4.30-f 15 52 Kinder regenkeepjes f 11.75 Kinder plastiek keepjes f 10.07 zonder punien Heren demie's in flinke sortering Zwempakken merk Tweka f 1 2.95 Parapluies f 14.65

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4