Groot Bevrijdingsbal OPENING typiste-facturiste Grote spiegel Van Hooffs IJSBUFFET NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. OPROEP. RESERVE-RIJKSP0L1TIE. w.s.c. VOETBAL Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. Fa. P. BREKELMANS JAN DEVRIESBREKELMANS BIEDT ZICH AAN: WONINGRUIL Middenstandswoning VRIJWILLIGE RESERVE - RIJKSPOLITIE. een in goede staat zijnde WINKELOPSTAND EN GEBAKSKAST. TE KOOP HUISRAAD, een v. o. MANGEL, een TAFELBILJART enz. SCHOENFABRIEK „ELLY" ENKELE VOLWASSEN STIKSTERS MEISJES in de stikkerij alsmede THUISSTIKSTERS. in „DE LINDEBOOM" G. OUWERKERK v/h. P. VAN DAELEN. A.S. DONDERDAG (Hemelvaartsdag) ANTONIUSPLEIN W A A L W IJ K. 4. Jaarverslag Secretaris en Penningmeester. 5. Periodiek aftreden Voorz. 6. Spreker H. v. d. Hoven, districtbestuurder. 7. Rondvraag en sluiting. MARIA-HULDE. Wanneer de Lente en de Mei-maand in Brabant is ge komen, trekken langs de we gen, begroeid met bloesem en groen, de velen naar die Bra bantse steden en dorpen, die men eens „kralen aan een rozenkrans" noemde, waar Maria, de hertoginne van Bra bant, haar heiligdom heeft. Zo was het ook weer de voorbije Zondag, de eerste Zondag in Mei. Velen uit on ze plaats zijn weer opgetrok ken naar Elshout en 's-Bosch, om Maria hun aanhankelijk heid te gaan betuigen en veel aan haar te vragen. De K.A.B. vertrok in een lange stoet om 6 uur naar Elshout. Wij zagen de V.K.- de Zoeloe Zee, „waar 't leven is gelijk een lied". RECTIFICATIE. In de lijst van exposanten in ons vorig nummer, staat „Hopstaken", vertegenwoor diger Gelderlander-pers; dit moet zijn: A. Hopstaken-v. d. Wildenberg. POSTDUIVENVEREN. „DE POSTDUIF". Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht met oude duiven vanuit Vilvoorde. Afstand 96 K.M., wind Z.W., los 9 uur. Eerste duif vloog met een snelheid van 1501.80 meter per minuut en bereikte het hok om 10.4.20 uur. De uitslag was: Th. de Ronde 1, 81, 89, 99; L van Son 2, 80; B. v. d. Pennen 3; Th. Maas 4, 33, 48; F. Schoc- mans Jr. 5, 50, 65, 87; A. van Spijk 6, 10, 26, 110; C. Schuwer 7, 24; L. de Bruin 8, 12; L. v. d. Bogaart 9, 61, 69; P. v. Helvoirt. Ie Zeine 11, 49, 116; A. Stok- ^4%K^vi.LPJri8J?iin' wielder 13, 23; P, Thnmermans de K.A.J., de Vakbonden en vele Verkenners en Welpen. In de kerk van Elshout droeg Kapelaan Wassenberg een H. Mis op, waaronder hij een predicatie hield en alle aanwezigen communiceerden. De K.J.M.V. marcheerde om 4 uur reeds naar Den Bosch, naar de Zoete Lieve Vrouw. De Aalmoezenier Kapelaan van Hoeckel droeg een H. Mis op. De Gymnastiekvereniging O.W.S. zal Zondag a.s. even eens naar Elshout gaan. Maandag (Tweede Pink sterdag) zal de Baardwijkse bedevaart plaats vinden. In de St. Jan opende men de Meimaand met een plech tig Lof, met een grote pro cessie waarin alle verenigin gen tegenwoordig waren. Zo begon Katholiek Waal wijk de Meimaand. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: pet, vulpotlood, kinderschoentje, portemon- naie met inhoud, ceintuur. Verloren: 1 paar glacé handschoenen, doublé scha kelarmband. BIOSCOOP PROGRAMMA. Musis Sacrum. „Gejaagd in de Nacht" (Odd Man Out), die van Vrijdag t./m. Zondag in Musis wordt vertoond, is een film die veel furore heeft gemaakt en als één van de beste na-oorlogse films wordt beschouwd. Hij geeft een fragment van 8 uur uit de illegale strijd tegen de bezetter, waarin een jonge man wordt opgejaagd als een beest en tenslotte met zijn geliefde sterft. James Mason en Kathleen Ryan spelen de hoofdrol in deze spannende, goede film. In „Avontuur aan de Ama zone" (Maandag en Woens dag) speelt de bekende Sabu de hoofdrol van de jonge In diaan, die strijdt met de be schaving die hij niet begrijpt. Met Bibi Ferreira kan hij niet wennen aan het beschaafde leven en keert hij tenslotte weer terug naar de jungle met zijn gevaren en ondoor dringbaarheid. Luxor-Theater. Dat de film van Jean Re- nor, „De Grote Illusie", die van Vrijdag t./m. Maandag gedraaid wordt, opgang heeft gemaakt, bewijst wel het feit dat hij thans voor de tweede maal in roulatie wordt ge bracht. Jean Gabin, Erich von Stroheim en Pierre Fresnay vertolken de hoofdrollen in deze film die een beeld geeft van de grote illusie, die de oorlog is, en het verlangen naar vrede van de gehele mensheid symboliseert. Een boeiende, aanbevelenswaar dige film. William Elliot redt in „De Roodhuiddokter" een India nen-stam van de ondergang; deze film draait Maandag en Woensdag, tegelijk met „Zam- boanga", een film, gespeeld door de eilandbewoners van 14; L. Mulders 15, 19, 51. 114; G. van Huiten 16, 43, 47. 73, 79, 96; A. Stam 17, 29. 35. 72. 118. L. van Dongen 18, 112; Jan van Bladel 20, 91; A. Hensen 21, 46, 98; Fr. v. Beers 22, 31; M. Leijten 25, 38, 111; C. Verhuist 27. 46, 55, 100; P. Snoeren 28, 108; Jos van Bladel 30, 56; P. L. Pullens 32, 120; L. de Louw 34; H.' Lom- barts 36, 94; A. Timmermans 37, 101; A. van Hilst 39, 64, 88; Jac. Treffers 40, 92, 105; J. v. Mierlo 41, 54, 115; P. de Jong 42, 77, 117; J. van Veldhoven 44; M, v. d. Griendt 45, 103; F. v. Delft 48; P. v. d. Houdt 52; A. Schuwer 53, 63; Schafer 57, 106; H. de Bruin 58, 86, 95; Th. Duivekam 59; J, Treffers 60, 84; G. J. Schoe- mans 62; G. Strijk 66, 102; M. Verhulst 67, 74, 83; J. van Bok hoven 68. 104, 112; A. Verhoe ven 70; G. van Helvoirt 71- 75, 82; F. v. Gerwen 85; A. v. Eijck 90, H. Knippels 93; Jan Hensen 97; C, Kamp 107 G. Kooijmans 109; Fr. Schoemans Sr. 113; Zwaans 119; A. van Ham 121; v. d. Lee 122. L. van Dongen le overduif. Vrijdag inkorven voor Quie- vrain op de bekende uren. Als hoofdprijs zal dan een rijwiel worden vervlogen. Morgen gaat W.S.C. naar Gel drop. Waar dit DE wedstrijd is voor onze W.S.C.ers is, gaat na tuurlijk alles wat voor de Oranje- Zwarten voelt en met W.S.C. meeleeft, mee naar Geldrop cm de Waalwijkers wederom hunne plaats in de 2e klas te doen in nemen. Iedereen, ook niet-ledcn van de Supp.-vereniging, kan zich opgeven om mee te reizen, mits deze opgave geschiedt vóór Woensdag 6 uur. Daar wij ons een glorietocht voorstellen, gezien de verwach tingen van deze wedstrijd, 1 wi niemand deze tocht missen. Geeft li dus nu op! li brengt W.S.C. mee in de 2e klas. De zwarthemden wensen wij bij hun opmars veel succes toe en een stevige overwinning op de Gel drop-ploeg, waarmee de 2e klas plaats een feit zal worden. Vertrokken wordt vanaf hotel De Twee Kolommen, alwaar ook de kaarten voor deze reis afge haald moeten worden. ELSHOUT. Meimaand Mariamaand. Met de intrede der Meimaand is ook tevens de tijd aangebroken om de Wonderbare Moeder van Elshout een kinderlijke hulde te brengen, door de echte Brabantse Maria-vereerders. J.l. Zondag 2 Mei kwamen vele Wonderbare Moeder v. Elshout. Vroeger, aldus Z.Eerw., kwamen van Tilburg een massa pelgrims, met de toen rijdende tram en met elk ander ten dienste staand ver voermiddel. In de oorlog echter, toen de reisverbinding zeer slecht was, was het geen wonder dat dit hard was afgezakt. Maar niet zo gauw was er de mogelijkheid of Tilburg was weer present. Elk jaar is dit getal toegenomen. Als het zo blijft doorgaan, zal de Til- burgse processie weer in haar ou de glorie hersteld zijn. Onze hoofdintentie is, aldus de gewijde spr., bestrijding van het godloze communisme. Hij vroeg de pelgrims om door hun gebed dit doel te steunen en te blijven steunen. Hij spoorde alle pelgrims aan om het genadeoord in Elshout te blijven bezoeken, daar er veel verhoringen aan de Wonderbare Moeder van Elshout worden toe„ geschreven. De H. Missen zijn op de Zon dagen en ook op 's Heren Hemel vaart a.s. Donderdag 6 Mei: om 6 uur, half 8, 9 uur en half elf. De H. Communie zal worden uit gereikt te kwart voor zes. Op de werkdagen zijn de H. Missen te half 7 en te half 8. R.K.J.B. De leden van de R.K.J.B. alhier hebben de paden en 't processie terrein voor de genade-kapel van O. L. Vrouw Wonderbare Moe der van Elshout in orde gebracht en hieraan een meer passende aan blik gegeven. LOON-OP-ZAND. Dankbetuiging uit Italië. Bij de actje tegen de verkiezin gen in Italië werd door vele onzer dorpsgenoten hieraan deelgeno men, en mej. Rica v. d. Velden, Hogesteenweg 32 3 mocht dezer dagen- de volgende dankbetuiging in ontvangst nemen, waaruit wel blijt dat in het gebied van Parma grote sympathie uitging voor het vele en goede werk. De brief luidde als volgt Parma, April 1948. Vriendelijke Hollandse vriend. Uw sympathieke aansporing is een zeer gunstig voorteken ge weest, want, hoewel in Italië een zeer aanzienlijk percentage van kwaadwilligen beweerd heeft met geweld en illegaal hun communis tische doeleinden te zullen berei ken, die door Rusland waren op gedragen om te bereiken, heeft, blijkens de uitslag, het geheime vrije en vrijwillige resultaat dei- verkiezingen, gelijk gegeven aan het gezonde deel van het Itali aanse volk, en de overwinning is verpletterend en klinkend ge weest. Het communisme is letter lijk geslagen en laten wij hopen dat het een dodelijke slag is ge weest. oZals gij weet. heeft in de provincie (Emilia) het communis me een aarzelend en klein voor deel behaald op onze onbetwiste en grandioze versterking, zo aan zienlijk, vergeleken met de ver kiezingen van 2-6-'46 en zoals ge_ bleken, is in Toscane en Umbna het vaderland oneer aangedaan, waar ook in deze streken (bol werken van het communisme), is dit merkbaar achteruit gegaan. De algemene uitslag is van 10- 30%. eHt percentage stemmen is zeer hoog geweest, meer dan 90%. En daarom: Leve het ka tholieke Holland, en leve het vrije en christelke Italië. Uw dienstwillige Enrico Botti. Familie Enrico Botti Parma, Italië. Oudste inwoonster overleden. In het St. Gerlachusgesticht (tehuis voor ouden van dagen) is dezer dagen op 95-jarige leef tijd overleden mej. Cato v. Beur den. Op 27 Maart j.l. heeft zij pelgrims uit Waalwijk, Nieuw- haa 95ste verjaardag gevierd, zij kuijk en Tilburg in grote getale naar onze kerk, waar voor ieder der processies een plechtige H. Mis werd opgedragen. De proces- was tevens diamanten jubilaresse van de Maria-Congregatie. Cato v. Beurden heeft hiermede haar ouderdomstitel overgedragen aan sie uit Tilburg heeft reeds 25 jaar i haar medebewoonster mej. Joh. lang dit genadeoord bezocht en Beunis. welke de 90 tegemoet verschillende pelgrims vierden hun 25ste bedev?artstocht, waar voor zij na de H. Mis van half 11 zijn gehuldigd. In zijn welkomstwoord tot de processie van Tilburg, schetste de gaat. Dauwtrappen. Het traditionele dauwtrappen wordt nog steeds in ere gehouden, vanadra dat Zondag door de Kon. ZeerEerw. heer pastoor in welge- Erk. Harmonie „Concordia het kozen woorden de betekenis van begin gemaakt werd door een een bedevaart naar Maria, de vroege morgenwandeling op de le Zondag in Mei. De route werd genomen over de Molenstraat— Udenhoutseweg naar Tilburgse weg en Finantie, zodat we al in de vroege omrgen konden genie ten van pittige marsmuziek. Uno Animo. Zondag speelde het 1ste elftal van Uno Animo haar bekerwed strijd te Goirle tegen R.K.F.S.V. en wist een gelijk spel te bewerk stelligen 1 1. Het 2e elftal van Uno Animo, dat in de promotieweken ver keert, speelt a.s. Donderdag (He melvaart) haar tweede promotie wedstrijd thuis tegen SDO 1 uit Lage iMerde. Wil Uno haar kan sen blijven behouden, dan moet deze wedstrijd gewonnen worden en dat kan, wanneer met hetzelf de elan en met hetzelfde vuur ge streden wordt. Het' belooft in ie der geval een interessante wed strijd te worden, die een trip naar het Uno-terrein ten volle waa.-d zal zijn. Aanvang 4 uur. Voetprocessie naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. A.s. Zondag vertrekt wederom de jaarlijkse voetprocessie naar de Zoete Liev Vrouw van Den Bosch. Voor dze bedevaart be staat in onze parochie een groei ende belangstelling, ondanks dat de reis geheel te voet wordt af gelegd, zowel de heen- als terug reis. De tijd van vertrek is be paald op 3.30 u. vanaf 't Oranje plein. In Cromvoirt bestaat voor de pelgrims gelegenheid te com municeren, waarna om 10.30 uur in de basiliek van St. Jan de Hoogmis zal worden bijgewoond. Bij aankomst in onze parochie (pl.m. 5 uur) wordt deze bede vaart besloten met een korte plechtigheid in de kerk. Duivenwedstrijd. Zondag hield de postduivenver eniging .,De Luchtbode" 'n wed vlucht vanuit Vilvoorde, afstand 90 K.M., deelname 205, los 9 u. De uitslag was als volgt: C. v. Broekhoven 1, 48, 62; M. Vera 2; C. van Dongen 3, 68; A. v. Leeu wen 4, 10; J. Snoeren 5, 19, 31, 39; C. v. d. Velden 6, 13; M Maas 7, 16, 20; H. v. d. Linden 25, 36, 37, 42; M. v. d. Ven 9; A. J. van Dongen 11, 15, 52, 54;' P. v. d. Velden 12, 29; W. van Riel 14, 50; M. v. d. Velden 17, 45; A. Verschuuren 18, 30, 32, 57, 61: J. van Dongen 21; H. van der Velden 22, 24, 27; A. v. d. Velden 23, 58; A. Jansen 26, 60. 63: A. Beerens 28, 33, 43; W. van Noove 34; A. Spapens 35, 49, 64; Gebr. Nieuwenhuizen 38, 40; J. Monsieurs 41; G. Vermeer 44; G. v. d. Dries 46, 53; Jos v. Dongen 47, 56, 65; F. Damen 51, 55. 59; H. Beunis 66; W. Vera 67; M. Wouters 69. Overduif A. van Esch. Aan komst eerste duif 9.57.17, laatste prijswinnende duif 10.4.48. Uitslag junioren: A. v. Halder 1. 7: L. van Loon 2. 5, 6. 9; J. Vera Pz. 3, 8, 10; J. Vera Mz. 4. R.K.F.S.V.—Uno Animo 1—1. Het eerste elftal van Uno Ani mo heeft het voetbalseizoen be sloten met de bekerwedstrijd te gen RKFSV. Alhoewel aan deze wedstrijd niets meer gelegen was, is het toch een aantrekkelijke en spannende partij geworden. Reeds vanaf het begin is Uno 't meest in de aanval, maar in de voor hoede wil het niet vlotten. Ver schillende prachtkansen worden gemist en het duurt een half uur voor Uno de leiding kan nemen door W. Meijer, 0—1. eMt deze stand gaat de rust in. Na de hervatting hetzelfds spel, beeld. Een ontdekking is dan het spel van de jeugdspeler C. Meijer die in moest vallen voor Pijnen burg en die in zijn spel uitstak boven verschillende andere spe lers. We zien een voortdurend aanvallend Uno Animo, maar de scheidsrechter, die een bijzonder slechte dag had, maakt aan alle illusie een einde, door onoohou- delijk voor buitenspel te fluiten. Twee doelpunten, door Uno ge scoord en waarbij geen vuiltje aan de lucht was, werden door hem geannuleerd. Daarentegen weet de RKFSV middenvoor, in buitenspelpositie, bij een uitval ,de stand op 1 1 te brengen. Hoe Uno verder ook zwoegt, het win nende doelpunt wil niet komen. SPRANG. A.R.J.C. Onder leiding van hun waar nemend voorzitter dhr. M. Kruijf kwam de anti-revolutionnaire Jongerenclub Woensdagavond in de consistoriekamer der Ger. Kerk in vergadering bijeen. Door de voorz. van de a.r. Kiesvereniging dhr. C. v. Caem werd eea onder werp behandeld over „Bedrijfs organisatie", naar aanleiding van het door een commissie aan de A.R. Partij uitgebracht rapport. Op het onderwerp volgde een aangename en leerzame bespre king. Met deze vergadering is door de club het seizoen gesloten. Ned. Herv. Knapenvercniging. Donderdagavond kwam de Ned. Herv. Knapenvercniging „Samu el" in jaarvergadering bijeen in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de Wel- Eerw. heer Ds. J. W. de Bruijn, die de leden, ouders en afgevaar digden enz. een hartelijk welkom toeriep. De secretaris J. v. d. Mast bracht een keurig jaarverslag uit over het afgelopen verenigings jaar, alsook de penningmeester en bibliothecaris, resp. A. Treffers en A. Thielen. De afgevaardigden der verschillende zusterverenigin gen brachten de beste wensen over. Namens de kerkeraad spark Ds. de Bruijn tot de knapen een opwekkend woord. Verscheidene onderwerpen werden door de le den behandeld, waardoor de va ders een goed inzicht kregen in 't werk der vereniging. Verder werd de avond op gezellige wijze door gebracht met voordrachten enz., terwijl verschillende tractaties werden rondgediend. Omstreeks half elf werd de samenkomst met een dank- en opwekkend woord door ouderling C. B. Timmer mans gesloten. „Pro Patria". Bij gunstig weer hoopt de Chr. Gymnastiekclub „Pro Patria" a.s Zaterdag 8 Mei haar eerste mars in dit seizoen door de gemcente te maken. De leden van 12 jaar ouder worden verzocht om kwart voor drie aan de zaal aan wezig te zijn, alwaar de opstel ling plaats vindt. Bezoek Bondsdag. De leden der Ger. Jongelings vereniging „Timotheus" alhier zullen op Hemelvaartsdag per autobus naar Den Haag gaan ter bijwoning van de Bondsdag van de Chr. Bond van J.V. op G.G. en ter viering van het 60-jarig jubileum. V.V. N.E.O. De door de K.N.V.B. vastge stelde wedstrijd van j.l. Zaterdag is verschoven naar Hemelvaarts dag. De wedstrijd voor de beker ronde NEO-Spijkenisse wordt om 3 uur gesppeld. Zoals wij verne men zal ae v.v. Spijkenisse met een groot aantal supporters naar Sprang komen om hun spelers aan te moedigen. Aan NEO is het om deze sterke 2e klasser te laten zien, dat zij als enig overgeble vene van 'de Brab. Voetbalbond een juist antwoord tegen deze h.-- ren weet te geven en de eer van hun vereniging, alsmede van de B.V.B. hoog te houden, door Spij kenisse met ledige handen huis waarts te sturen. Het zal aan dc nodige spanning niet ontbreken en de toeschouwers wacht dan ook een spannende wedstrijd. A.s. Zaterdagmiddag speelt NEO I tegen Longa uit Breda voor de Zaterdaqmiddagcompeti, tie. Aanvang half 5. Ook deze wedstrijd kan gewonnen worden als allen zich voor de volle hon derd nrocent geven. NEO-lui, good luck. zinnen, gaat het voott: Het is het jaar, waarin we de Munster in 1648 eb de grond wetsherziening van ken. Maar ver bo staat het 50-jarig leum van H. M. de gebeurtenis, uniek ii denis der gekroonde wij allen, Nederlanj 848 herden ken dit alles •egeringsjubi- Coningin, een de geschie- hoofden. En •rs, staan om de troon, om het Piinselijk gezin geschaard en maken ons op om straks een uitzonde lijk feest te vieren. Ook in deze Oranjefeesten zullen alleen een uitbundi; over het feit, dat God onze Ko ningin zo lang heef ren om Haar zegenr mogen verrichten, naar de fees- vrede van :ijd, want de ditmaal niet jubel zijn willen spa ke arbeid te iok 'n krach van 'n volk, in het hart CAPELLE. Het herdenkingsjaar 1948. Met het oog op het aan her denkingsdagen zo rijke jaar 1948 heeft de Capelse Oranjevereni ging „Wilhelmina" zich per cir culaire gericht tot de inwoners van het door haar bestreken ge bied. Nadat het bestuur gewezen heeft op het feit, dat 1948 voor Nederland een jaar van herden kingen is en dat het goed is, ook in deze onevenwichtige en ge- I spannen tijd, zich daarop te be ten zullen deze keer tige manifestatie zijn dat met dankbaarhei zijn trouw en verknochtheid wil betonen aan zijn gel efde vorstin, die 50 jaren, waaria twee grote wereldoorlogen plaats vonden, met wijs beleid ons and en volk bestuurde. De circulaire gaa dan verder: Van regeringswege wordt er de nadruk op gelegd, lat de jeugd bij deze festiviteiten iten nauwste betrokken moet werden. Reeds vanuit dit oogpunt beziën zullen alle inwoners van Capelle als vanouds hun steente willen bij dragen om dit jube|aar voor de jeugd tot een onvergetelijk jaar te maken. De planner, der Oanje- vereniging verkeren reeds in een gevorderd stadium. Het bestuur wijst ïr verder op, dat in deze maand ie ledenkaar- ten zullen worden angeboden en het vertrouwt dat, nettegenstaan- de de minimum conributie ƒ1.-— per gezin bedraagt, ieder het be drag, waarvoor vorg jaar bij de ledenwerving werd pgetekend en welk bedrag op dij ledenkaart vermeld is, in zijn cade vorm zal willen handhaven. Cj|ndat er veel geld, doch bovenden ook veel hulp nodig is, doei het bestuur een beroep op de pontane hulp en medewerking va de gehele bevolking, opdat Gpelle tegen over andere gemeaten en ook tegenover de anderA delen der gemeente een goed guur sla. Een eerlijke en gezonde jwedijver is geenszins misplaatst en 'rj krach tige stimulans om tehelpen zoveel men kan. Tenslotte wordt r op gewezen dat als eerste in reeks van festiviteiten de Bevijdingsdag op Woensdag 5 Mei aji zal worden gevierd met een avndconcert op de muziektent over de Binnenha ven en dat aan dit loncert mede werking verlenen dij muziekvere niging „Kunst na Arbeid", de Chr. Gem. Zangvceniging en 't Jeugdkoor „Hallelujh" en de Gem. Zangver. ,,'tRozeknopje". Tijdens dit concept, dat om half acht aanvangt n waarbij het publiek en vooral ie jeugd ver zocht wordt zich eer lustig te gedragen, zullen blrimpjes wor den verkocht, waarvan de op brengst ten bate val de Stichting 1940—1945 komt. VRIJHOEVE-CPPELLE. De verloting ten bate van de voetbalvereniging Sarta zal ge houden worden op I /oensdag 12 Mei bij de heer A ^an Dijk om half acht. Centrale Stierenkcmng (Zwart bont) te Breda of 14 Mei a.s. Voor deze keurig, welke ge houden wordt op deBredgse Vee markt, zijn een kï ne honderd stieren aangegeven, te weten 45 eenjarige-, 32 tweejarige, 9 drie jarige en 8 vierjarlje en oudere stieren. Als nagr gi|voonte moet Breda weer zo onjéveer de rij van Centrale Stiereikeuringen in ons land sluiten, oirlat men over al elders vastgesteljè data heeft. Maar laten we hoftn dat de in druk die Breda afiterlaat, niet minder is dan vorj) jaar, want dan demonstreren ve een keer te meer dat ons fokg&ied, evenals elders, een goede Itier weet te fokken en dat is m®r waard dan kopen. De secretaris val de Provinc. Commissie verzochimij een op wekkend berichtje t plaatsen tot een bezoek aan döè demonstra tie. Ons dunkt, dal elk rechtge aard fokker, ook 5nder dit be richtje, toch wel o§ 14 Mei zou gaan kijken naar zwartbonte stieren van Noordbrabant op de Bredase Veemarkt. Maar ook voor de jongere en nog meer beginnen de fokkers is een bezoek aan de Centrale stierenkeuring van groot belang. Er komen veel jonge fok stieren er zal dus zeker gele genheid tot aankoop zijn en men blijft op dé hoogte van de meest gevolgde en meest gewens te fokrichting. Komt dus in grote getale naar Breda. Het zal de moeite waard zijn, temeer daar zelfs voorlopig in het N.R.S. in geschreven stieren nog aan een voorkeuring moesten worden on derworpen. Breda, Mei 1948. Ir. Tromp. Gezien het feit, dat onder de landbouwers en vooral onder de jongeren te dezer plaatse en naas te omgeving een toe te juiciien streven merkbaar is om de vee stapel en het fokmateriaal steeds op hoger peil te brengen de zo bij uitstek geslaagde rokveedag, welke het vorige jaar alhier ge - houden is, leverde hiervoor een sprekend bewijs, is het te ver wachten, dat de belangstelling uit onze omgeving voor deze stieren- keuring niet gering zal zijn. Duivensport. De in het café Cové-van dei- Haart aan de Nieuwevaart ge vestigde Postduivenvereniging De Luchtvaart hield j.l. Zondag met oude duiven een wedvlucht van uit Vilvoorde. De prijzen werden behaald door: P. Nieuwenhuizen 1. 43; W. Haverhals 2, 14, 17; Fr. v. On- zenoort 3, 8, 20, 35; Adr. Kloot wijk 4, 19, 40, 41; M de Jong 5, 15, 39; H. Vos 6, 7, 9, 2!, 32; C. Groeneveid 10, 18; B. Pols 11, 25, 27; J. van Raamsdonk 12: W. Versteeg 13, 29, 38; Adr. Spie lings 16, 42; St. van Peer 22, 34; van Bijnen 23, 33, 44; Adr. Blom 24, 28; H. van Kampen 26; J. v. Doornik 30; G. Treffers 31: A. de Jong 36 en J. de Meter 37. Voor de a.s. Zondag te hou den wedvlucht vanuit Quiev'rain worden de duiven Vrijdagavond tussen 8 en 9 uur in liet clublo kaal ingekorfd. De Motorkozakken komen. Op initiatief van de motor sportvereniging „Marijke" zullen de motorkozakken binnenkort te dezer plaatse een demonstratie geven op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart. Deelname concours. De muziekvereniging Kunst na Arbeid" heeft besloten deel te ne men aan het Zaterdag 10 Juli a.s. te Zeelst bij Eindhoven te hou den Federatief Muziekconcours. Ring 's-Grevelduin-Capelle. Doordat Dr. J. C. v. d. Roest, predikant der Ned. Herv. Gem. te 's Gravemoer, met het oog op 't bereiken van de 65-jarige leef tijd zijn emeritaat heeft verkregen zijn in de Ring 's-Grevelduin-Ca- pelle van Ned. Herv. Gem. mo menteel een tweetal vacante plaatsen, n.l. de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk en die te 's- Gravemoer. Het herderlijk werk in deze vacante gemeenten wordt waargenomen door de daartoe aangestelde consulent, terwijl de Zondagsdiensten beurtelings ge leid worden door de predikanten uit de Ring. Oprichtingsvergadering V.K.A.J. Kaatsheuvel. Zondag na de Hoogmis is in de Gildenbond de plaatselijke af deling van de V.K.A.J. opgericht. Twintig meisjes traden toe als lid. Ze zijn in groepen verdeeld, die resp. Dinsdag- en Vrijdagavond bijeenkomen van 7.30—9.3J. Mej. Dora Beerens werd tot voorzit ster gekozen, de andere bestuurs leden worden uit de groepen ge nomen. Meisjes die zich nog wen sen aan te sluiten, kunnen zich opgeven bij een der vier leidsters voor Zondag 9 Mei: Dora Bee rens, Mgr. Völkerstraat; Ria v. d. Hoven, Leostraat; Grada v. d. Hoek, Leostraat; Mien Sperber, Tramlaan. V.V.V.-actie Stichting „De Ne derlandse Vrouw 18981948". Het plaatselijk comité Loonop- zand-Kaatsheuvel van deze stich ting wil de vrouwen en meisjes attent maken op de aanstaande radio-uitzendingen in het belang van de stichting en wel op 4 Mei van 10.30—10.35, in de uitzen ding: Van vrouw tot vrouw. On derwerp: „Een huismoeder werkt 100 uur per week" (Avio). 11 Mei van 20.05—20.15 mevr. d'Ailly en Mevr. Smulders wisse, len haar ervaring uit als voorzit sters van een contactcommissie in de uitzending „Echo v. d. dag". R.K.M.H.C.D.E.S. Konden wij de vorige week melden dat het herenelftal van DES gepromoveerd was naar de 3e klasse K.N.H.B., thans is het bericht gekomen dat de op 18 April afgelaste ■cyedstrijd voor de damesploeg DES I—E.M.H.C. II reglementair gewonnen is gege ven voor de Kaatsheuvelse dames met 5—0, zodat de damesploeg van DES 'de twee ontbrekende puntjes voor het definitieve be houd van de tweede plaats en daarmee voor de promotie, wel heel gemakkelijk heeft gekregen. Het gevolg van deze bondsbeslis- sing is tevens dat E.M.H.C. naar alle waarschijnlijkheid daarmee ook de derde plaats verspeeld heeft en daarmee de eer om pro motiewedstrijden te mogen spelen waarschijnlijk aan O.-Zwart zal moeten laten. Met deze tweede promotie heeft de Kaatsheuvelse Hockeyclub het speelzeizoen wel heel goed be sloten, althans officieel, want men wi! nu direct aan de slag om zich in vriendschappelijke wedstrijden te bekwamen voor de moeilijke taak die hen het a.s. seizoen zal wachten. De zomer tegemoet. Vol frisheid en blijheid werd Dinsdagavond in de zaal van de Gildenbond na de opening gezon gen: „Wij zijn de jonge werkers". De voorz. Jac. Stokkermans ver welkomde £llen, in het bijzonder dat grote aantal jonge mannen die met de Kajotters in de a.s. zo mermaanden zullen genieten van hun program. Vervolgens aan de vele vertegenwoordigers van de K.A.J.-afdelingen uit de omstre ken. De secretaris A. Diugemans bracht een keurig verslag uit. Hierna werd besloten om met de kermis een 1-daagse reis te maken naar Nijmegen, Arnhem en Apeldoorn. De 2-daagse reis naar Zuid- Limburg van vorig jaar was zo goed bevallen, dat met 'n over grote meerderheid het besluit viel om in de a.s. vacantieweek we derom voor twee dagen naar de ze1 schitterende oorden te trekken. In de Meimaand zal een bede vaart naar Elshout worden on dernomen. Opgericht werden Gymnastiek club, Voetbalclub, Fiets- en wan delclub, waarvan alle jonge ar beiders kunnen genieten. Aalmoezenier Strijbos wees op de persoonlijkheid van de jonge arbeider. De avond werd geheel omlijst door het orkest „The Gibama's", die het vrolijke gedeelte verzorg den. Tot slot bracht „Kunst en Vermaak" op zeer verdienstelijke v/ijze een toneelstukje voor het voetlicht, waarin een leerzame les was vervat van de houding der kinderen tegenover hun ouders. Het was een geslaagde avond, die de Kajotters alle jonge mar- nen aanboden. Donderdag 6 Mei KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. BW—Go Ahead EDO—PSV HeerenveenHaarlem Promotie-degradatie Tweede klas. HelmondDosko Derde klas. MuloSt. Mich. Gestel Geldrop—WSC Vierde klas. RWB—Boxtel Zondag 9 Mei KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. PSVGo Ahead HeerenveenBW Promotie-degradatie Tweede klas. DoskoDESK Derde klas. WSC—Mulo St. Mich. GestelGeldrop KORTE BERICHTEN. Churchill komt morgen in ons land voor de bijwoning van 't Federalisten-congres in Den Haag, waarvoor Z. H. de Paus, mr. Giobe als vertegen woordiger heeft aangewezen. Voor de Rotterd. Lloyd is een prachtig schip „de Sla mat" van stapel gelopen. In Parijs staken weer eens 1400 man van de „Me tro". Prins Bernhard h^pft op de „Oranje-fontein" onder scheidingen uitgereikt aan de kapitein van dit schip en ver schillende andere militairen. Minister Wittemans heeft Maandag voor de radio een toelichting gegeven over het onderwerp „versterking van het Gezag", vrijwilligers op geroepen om deze grote zaak in deze moeilijke tijden te steunen en ook dienstvoor- waarden aangekondigd. Wij komen hierop nader te rug. Gisteren is nabij St. Ni- colaas (België) een Nederl. leger-vliegtuig neergestort, waarbij een luitenant en een sergeant 't leven verloren. Terwijl Oom Bear van klontje tot klontje voortsnor- den, voerde Pug Maglone in zijn woonwagen een bespre king met een bevriende „ster ke man". Pug zwaaide met een bosje bankbiljetten. Het waren maar biljetten van één dollar, maar zo als bosje leek het heel wat en Pug Maglone maakte er de gewenste in druk mee op de „sterke man". „Er is een beer", zei Ma- lone, „die zich er op beroemt dat hij iedere man in Ameri ka met één hand kan verbrij zelen". „Waar is die opschepper?" riep de sterke man, terwijl hij zijn biceps liet zwellen. „Hij zal ons misschien wel inhalen", zei Pug. „Laat hem dan maar aan mij over, meester", zei de ster ke man en hij kruiste zijn harige armen. Mevrouw Ma- lone bestuurde de auto, Pug sprak met de sterke man en Terry had dus volop gelegen heid om steeds weer een sui kerklontje uit de theepot op de weg te werpen. Terry keek verlangend in de verte, in de hoop het bekende silhouet Oom Bear's oeroude auto te zien opdagen. De Heer en Mevrouw VAN DER HEIJDEN-PERQUIN geven met vreugde kennis van de geboorte van hun dochter REINILDE. Drunen, 4 Mei 1948. TijdelijkR.K. Ziekenhuis te Waalwijk.) Gouden Huwelijksfeest. 17 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders THEODORUS VAN SON en WOUTRINA VAN SON- VAN INGEN den dag te herdenken waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. Wij danken God dat zij voor dezen dag gespaard bleven. Hunne dankbare] kinderen en kleinkinderen, Nieuwkuik, Mei 1948, Onzenoord 50. Langs deze weg betuig ik mijn hartelijke dank aan de Marktstraat - KAATSHEUVEL voor het gezellige feest en de mooie cadeaux ontvangen ter ge legenheid van mijn 25-jarig dienst- jubileum. KAATSHEUVEL. Brieven onder No. 2372 aan het bureau v. d. blad. TILBURG-KAATSHEUVEL. TE RUIL aangeboden tegen een Winkelpand of gesloten woning te Kaatsheuvel. Brieven onder No. 2371 Bureau van dit blad. De BURGEMEESTER van SPRANG-CAPELLE roept gezags getrouwe ingezetenen op die bereid zijn deel uit te maken van de in oprichting zijnde Gegadigden moeten: 1. Nederlander zijn 2. van onbesproken levenswandel zijn; 3. voor zover zij niet militair dienstplichtig zijn. de leeftijd van ten minste 21 jaar en ten hoogste 65 jaar bereikt hebben; voor zover zij wel militair dienstplichtig zijn de leeftijd van ten minste 45 jaar wat of ficieren betreft van ten min4te 40 jaar wat onder-officieren en korporaals betreft en van ten minste 28 jaar wat manschappen betreft en ten hoogste de leeftijd van 65 jaar bereikt hebben. In de sociale verzekering en geldelijke beloning van de vrij willigers wordt voorzien, Aanmelding bij de Burgemeester tot 20 Mei 1948. De Burgemeester SMIT. TE KOOP: Aan hetzelfde adres 1 BAKKERSKAR voor ponny. Te bevragen MARKTSTRAAT 33 KAATSHEUVEL. Te bevragen J. do Vries-Brekelmans Gasthuisstr. 53, Kaatsheuvel TE KOOP: bij M. VAN PEER, Havendijk 10 WASPIK. GROTESTRAAT 31 te DRUNEN vraagt voor direct EN OFFICIëLE PUBLICATIE. 4 Mei. De Directeur van de Distributiekring 251 Waal wijk maakt bekend NA-UITREIKING BONKAARTEN. De na-uitreiking van de bonkaarten 806 aan zelfver- zorgers en normaalverbruikers zal voor de gehele kring plaats vinden op Dinsdag 11 Mei a.s. van 912.30 uur en van 1315.30 uur, in de zaal „Thalia" te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4