PRACHTIG DANSPALEIS HET SLACHTOFFER Ma monie „St. Jante Berndijk in het zilver. GROOT FESTIVAL NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. met schitterende muziek. FEUILLETON Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. MODERNE KERMESSE D'ÉTÊ VAN DE HEER SLAATS Aangezien op grasland al- den voorkomt en de larven tijd een groot aantal ritnaal- bij het scheuren van het land niet ten gronde gaan, berok kenen zij aan het nieuwe ge was grote schade. Wat nu de bestrijding be treft, moet worden opge merkt, dat tot voor korte tijd hiertegen geen goed middel bekend was. Wel beschikte men over enkele middelen om ritnaalden te doden, maar deze hebben het nadeel dat ze tegelijkertijd ook vergif tig zijn voor de planten zelf. Thans beschikt men geluk kig over een nieuw bestrij dingsmiddel, dat dit euvel mist en waarmede reeds vele proefnemingen met groot suc ces zijn genomen. Wij doelen hier op de stof hexachloor- cyclohexaan, ook wel 666 ge noemd. Dit middel bezit uit stekende eigenschappen om de ritnaalden te verdelgen, zonder dat de planten zelf van de behandeling met dit insecticide schade ondervin den. Dit product kan overi gens nog tegen een groot aan tal andere parasieten met succes worden toegepast. K. GOUDEN BRUILOFT. Behalve de reeds aangekon digde gouden bruiloft van het echtpaar v. d. Heijden-van Loon in November a.s., staat voor de St. Antonius-parochie in die maand nog een 50-jarig huwelijksfeest op 't program. Op 9 November n.l. hoopt het echtpaar Jac. v. Helvoirt en JohanVia van Daelen in de Eerste Zeine, zijn gouden hu welijksfeest te-vieren. Ook voor een waardige vie ring van deze gouden brui loft is reeds een comité uit de buurtbewoners gevormd. BALDADIGHEID. Gedurende de laatste we ken werden van de in aan bouw zijnde woningen her haaldelijk vele ruiten ver nield. Het aantal stuk gegooi de ruiten wijst wel op schirk- barende toename van balda digheid. Werden enige weken ge leden diverse ruiten op het Juliana-sportterrein en de nieuwbouw aan de Baard- wij ksestraat uit pure verniel zucht stukgegooid, in de loop der vorige week moesten het ettelijke ruiten aan de Bea- trixstraat en omgeving ont gelden. Gelukkig werden in beide gevallen de jeugdige daders door de politie opgespoord, zodat de ouders kunnen ver wachten dat zij voor schade vergoeding zullen worden aangesproken. Het lijkt ons goed de ouders en opvoeders nog eens nadrukkelijk op dit onwaardig gedoe der jeugd te wijzen. Ieder die goedwil lend is en de goede naam en het aanzien van onze gemeen te ter harte gaat, zal het toch wel met ons eens zijn dat aan dergelijke baldadigheden met kracht een einde moet wor den gemaakt. Wij zouden hieraan nog toe willen voegen dat op ander terrein de baldadigheid zich niet minder demonstreert, n.l. het afplukken van bloemen in de tuinen en tuintjes langs de straten, het vernielen van hagen, afrasteringen enz. Het is ergerlijk dat de jeugd en ook de groteren niet mee werken om onze straten een prettig en vrolijk aanzien te geven. Velen getroosten zich veel kosten en moeiten voor hun tuinen, die toch ook een lust zijn voor de wandelaars, maar dat men dan nog zo on dankbaar is en ons deze niet ongemoeid laat, is toch wel een staaltje van na-oorlogse verwildering. NIEUWE SPORT IN WAALWIJK. Oprichting van Katholieke Mixed Hockey-club „Waalwijk" K.M.H.C. „Waalwijk". Vele lezers van ons blad hebben de laatste tijd jongens en meisjes door Waalwijk zien fietsen met een hockey stick; zij begrepen niet wat dat betekent. Dat mag niet verwonderen, want het hoc- key-spel is tot heden in Waalwijk nagenoeg onbekend en slechts door een enkeling beoefend. Steeds meer echter blijkt, dat ook voor deze sport in Waalwijk veel liefhebberij bestaat, vooral onder de jeugd maar ook menig volwassene toont veel belangstelling. GEDETAILLEERDE UITSLAG VAN DE VERKIEZINGEN IN DE AFDELING WAALWIJK K.V.P. Als lid: B'wijk 235 234 230 235 237 6 4 1 3 1 van Vliet Janssen v. d. Zanden v. d. Heuvel v. Thiel v. Lanschot Derks v. Baal Nollen Kok Raaij makers de Vink v. Lieshout Cleerdin v. Kemenade v. Velthoven Cuijten Deckers v. Hellenberg-Hubar Hendriks v. Koningsbruggen v. Stiphout als plaatsvervanger: B'wijk v. Vliet 2 Janssen 4 v. d. Zanden 4 v. d. Heuvel 3 v. Thiel 2 v. Lanschot 208 Derks 241 v. Baal 232 Nollen 233 Kok 231 Raaij makers '235 de Vink 234 v. Lieshout 233 Cleerdin 234 v. Kemenade 232 v. Velthoven 233 Cuijten 28 Deckers 16 v. Hellenberg-Hubar 4 Hendriks 9 v. Koningsbruggen 6 v. Stiphout 5 Centr. 474 468 455 467 473 23 1 1 13 5 7 5 5 4 13 4 10 6 6 5 Centr. 9 14 25 17 9 389 458 468 453 470 461 472 467 473 477 466 87 49 39 28 22 20 Ant. 156 153 155 152 148 4 1 1 1 1 1 3 1 3 4 1 Ant. 1 3 2 5 6 138 154 153 154 154 153 155 153 156 154 148 19 6 4 5 2 2 Besoyen 78 77 78 75 74 1 1 Besoyen 3 2 59 75 75 76 77 77 77 77 75 77 73 19 5 2 3 2 3 Reeds enige tijd bestonden er plannen om te komen tot de oprichting van een Hoc key-club, doch men wilde eerst de garantie hebben dat een Hockey-club alhier le vens-vatbaar is. Dat is thans naar de mening dèr organi satoren voldoende gebleken, zodat aangenomen mag wor den dat een Hockey-club al hier bestaansrecht heeft ge kregen en een voldoend aan tal leden !zal kunnen inschrij ven. Daarom hebben de pro motors van de Hockey-sport gemeend niet langer te mo gen wachten met de oprich ting van een vaste club, te meer omdat de tijd dringt als in het komende seizoen in competitie-verband gespeeld wil worden. Uit hen heeft zich een voorlopig Bestuur van de Katholieke Mixed Hockey club „Waalwijk" (afgekort: K.M.H.C. „Waalwijk") ge vormd: n.l. Dr. Ruding, Voor zitter; Dr. W. van Beurden, Vice-voorzitter; Adr. Verhulst Secretaris; A. de Kort, Pen ningmeester; Th. v. Dongen, Commissaris; Mej. v. d. Broek en Mej. A. Ver wiel, dahies- bestuursleden. Als trainers zullen optre den: Dr. W. v. Beurden en de heer J. v. Sambeek, leraar lich. oefeningen H.B.S. Na bisschoppelijke goedkeu ring der Statuten zal aan het Bestuur een geestelijke Ad viseur worden toegevoegd. Het voorlopig bestuur is er reeds in geslaagd >een sport terrein te huren en opnieuw te laten inzaaien, zodat de leden in het komende seizoen de beschikking zullen hebben over een prima Hockey-veld. Zij die interesse hebben voor het hockey-spel en lid willen worden van de K.M. H.C. „Waalwijk", kunnen zich melden bij het Sécretariaat: Kerkstraat 91. TENTOONSTELLING „WAALWIJK 1948". Lijst van vermakelijkheden op het Luna-Park der Ten toonstelling: Autoskoter, Cakewalk, Dans tent, Steilwand, Rupscarrous- sel, Spin, Luchtschommbl, Golfbaan, Fietsmolen, Hang- paardjesmolen, Kinderjeép- molen, Lichtgport, Vliegbom- sport, 2 Bumperspelen, Lijn- treksport, Schiettent, Hoepla- werptent, Berekëningspuzzle, Vlooien-theater, Pyramide- sport, Poffertjeskraam, Sui- ker-nougatkraam, Patates- f rites kraam, Wafelkraam, Suikerspin, IJssalonwagen, Palingkraam, Viskraam, The ater, Zweefmolen. De Tentoonstellingsge bouwen zijn geopend elke dag van 10—22 uur, Zondags van 12—22 uur. B. B. A. DONGEN—WAALWIJK. Met ingang van Dinsdag 11 Mei wordt er ten gerieve van de Weekkaarthouders onder staande dienst toegevoegd: Z 3 Dongen V. 8.15 Kaatsheuvel V. 8.30 Sprang V. 8.34 Waalwijk A- 8.40 Z 6 Waalwijk V. 8.40 Sprang V. 8.46 Kaatsheuvel V. 8.50 Dongen A. 9.05 Busdienst 8.40 Waalwijk Den Bosch geeft aansluiting. SCHAKEN. Gedurende het afgelopen weekeinde heeft de Waalwijk- se Schaakclub door het spe len van twee wedstrijden te Maastricht de hoofdklasse- promotie-competitie beëin digd. De tegenstanders waren de Maastrichtse Schaakver eniging, degradatie-candidaat van de Zuidelijke afdeling der VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 20) Op dit ogenblik kwam er iemand binnen met een groot-, portret-album, dat hij op de tafel legde. „Je kunt gaan", zei Kendal tot de man, en toen tegen Roger: „Nu zal ik de chef uw zaak voorleggen. Kijkt u intussen het album eens in en zie of u er Scobell ook in vindt". Roger ging de portretten be kijken, maar aanvankelijk zonder resultaat. Halverwege het boek gekomen, uitte hij echter een kreet van verras sing: dit was Scobell onge twijfeld; wèl leek hij een paar jaar jonger en had geen snor Even daarna keerde Ken- dal terug. „Daar is hij!" riep Roger zegevierend. Wel lijkt hij wat jonger en heeft geen snor!" „Volgens uw beschrijving had ik het wel gedacht. Dit is „gentleman Chris", zoals wij hem noemën: Christopher Scarfe, een vals speler, die al heel wat op zijn kerfstok heeft. In de regel slaat hij z'n slag op de grote stoomboten. Zó heeft hij zeker de jonge Cahil ontmoet als betrokken bij een bank-fraude. 10 Au gustus is er een bevel tot in hechtenisneming jegens hem uitgevaardigd, en terwijl hij voor die laatste misdaad zich zeker ijlings uit dé voeten zou hebben gemaakt, zal hij nu het land niet hebben dur ven verlaten, daar hij natuur lijk wel begrijpt dat hij aan alle havens gesignaleerd is. Waarschijnlijk houdt hij zich schuil, ergens hier in Lon den of op een plaats buiten af, waar men hem niet ver wachten zou. Het is gelukkig voor u, mr. Severn, dat u dit portret gevonden hebt. Maar ik ben hier gekomen om u te waarschuwen dat de chef u persoonlijk wenst te zien en dat hij de vreemde ge schiedenis van uw eigen lip pen wil horen!" Kendal liet Roger nu bin nen bij de chef, die begon: „Inspecteur Kendal heeft mij in grote trekken uw ge schiedenis meegedeeld, maar ik wilde die nu persoonlijk van horen!" Zonder verder een woord te zeggen ging hij achterover geleund zitten en liet Roger tot het eind toe uitspreken, waarna hij opmerkte: „Ik ben het eens met Ken- dal, dat dit wel een hoogst eigenaardig verslag is! Maar ik ben geneigd er geloof aan te slaan. De Inspecteur heeft mij ook gesproken van uw ongewoon voorstel. Nu, het zou niet in het belang van 't Gerecht zijn, om u officiëel in verzekerde bewaring te nemen, want dit zou de ware misdadiger op zijn hoede doen zijn. Het lijkt mij dus 't beste dat u onder toezicht blijft van Inspecteur Kendal en u moet op uw erewoord beloven dat u niet ontsnapt". „Ik beloof dat ik Inspecteur Kendal onvoorwaardelijk ge hoorzamen zal". „Goed. Is er verder nog iets?" vroeg de chef, zich tot Kendal wendend. „Ja, sir: mr. Severn heeft dien Scobell geïdentificeerd als „gentleman Chris". „Zo. Nu, dat kan het geval aanmerkelijk vereenvoudigen, daar hij dan niet uit Engeland zal gaan. Maar wees voorbe reid op een plotselinge tac tiek van zijn zijde en laat een verdubbeld stel mannen de havens bewaken. Laat de ver slaggevers van de bladen we ten dat de politie, zoals ge woonlijk" de grote man lachte cynisch „nog totaal in het duister verkeert! Zegt dat ze menen hoe de de jon geman van Euston naar Schot land ging, en ook: dat er generlei aanwijzingen zijn be treffende de identiteit van de vermoorde. Dit alles dan om „gentleman Chris" stoutmoe diger te maken in hetgeen hij onderneemt, waardoor wij beter kans krijgen hem te arresteren. Is er nog iets an ders?" „Neen, sir!" antwoordde Kendal en hield de deur open voor Roger, die boog voor de chef en enkele woorden van dank 'prevelde. HOOFDSTUK XVI. Op zijn ere-woord. „Nu, u kunt tevreden zijn" meende Kendal, toen ze weer bij hem op de kamer waren. „En nu moeten wij zo gauw mogelijk voortgang zien te brengen in deze zaak, bf- schoon het die arme jongen niet meer in het leven kan terugroepen. Eerst moet ik nu de instructies van de chef doorgeven en dan zal ik u nog enkele vragen stellen. Vervolgens gaan wij naar de flat, drukken de bediende op het hart hoezeer het zaak is om te zwijgen en dan zullen we zorgvuldig daar alles on derzoeken". Hij verliet het vertrek en dus was Roger weer alleen met zijn gedachten die over het geheel nu niet zo aange naam van aard waren, zodat hij heel blij was toen de In specteur terugkeerde. „Een handige schurk, die „gentleman Chris" zei Ken- dal, die bezig was zijn pa pieren bij elkaar te zoeken. „Hij heeft ons heel wat last bezorgd. Ik denk dat hij die arme Cahil onderweg op zijn reis van Australië heeft op gepikt en dat hij al dadelijk gemerkt heeft dat er goed wat te halen viel van hem. „Gentleman Chris" was een kolonist van afkomst, zijn va der of grootvader was een ontsnapte boef en Chris heeft zijn stoutste stukken bedre ven op Australische stoom boten. Maar nu zullen wij naar de flat gaan, eer het helemaal donker is. In de taxi kunnen wij nog praten". „Ik geloof niet dat wij veel bijzonders vinden zullen op ..Gordon Chambers", meende Roger. „Scobell heeft er alles netjes weggeruimd". „Dat weet je nooit! De slim ste misdadigers zien soms een kleinigheid over het hoofd! Hebt u ook enkele van de vrienden van Scobell ont moet?" „Neen; alleen een zekere Mrs. St. Vincent". hoofdklasse en dei Het Anker, kamp] eerste klasse Lima dagavond werd t| gespeeld, welke reeds eerder met van Het Anker [haakclub van de •g. Zater- :n M.S.V. 'ereniging •ote cijfers id gewon nen. Ook voor W' ilwijk ble ken de hoofdklasi te zijn. Zij wonn< L. Limmens- M. C. Go J. Wanten-P. H. I C. Kuijpers-J. Pu J. van Beurden- F. A. v. Tie J. Muijsson-A. S. cs te sterk als volgt: dberg 10 lijsten 01 ens 10 ïoven 10 /ader 01 J. Eijsmael-C. Slagmolen 10 H. van Kerkoerle- A. Hooft v. Huijsduijnen 10. J. Telders-P. v. d. Hoven 01 L. Nicolaes-F. de Wind ii J. Vrolijk-C. Horn 10 Maastricht - Waalwijk 63* Zondagmorgen werd ge speeld tegen Het Anker, wel ke club op papier veel minder sterk was dan de Maastricht se Schaakvereniging, doch thans bleek dat de vermoeie nissen van de vorige dag zich bij de Waalwijkers terdege lieten gelden, zodat zij 't niet verder konden brengen dan een gelijk spel. De volledige uitslag was hier: F. Courtens Sr.- M. C. Goudberg i—i J. Bronckers- P. H. Kuijsten 01 T. Courtens-J. Pullens 01 H. Dizij-F. A. van Tienhoven 10 M. Peters-A. S. Vader 44 F. Courtens Jr.- C. Slagmolen l J. Drugmand-A. Hooft van Huijsduijnen 10 H. Paris-P. v. d. Hoven i1 J. v. d. Stappen- F. de Wind 0—1 M. van Kuipe-C. Horn 10 Het Anker - Waalwijk 55 Door deze uitslagen is voor Waalwijk de kans op een plaats in de hoofdklasse voor dit jaar verkeken. Hoewel beide Maastrichtse clubs nog tegen Goes moeten uitkomen, is thans reeds zo goed als ze ker dat de Maastrichtse ver eniging haar plaats in de hoofdklasse zal behouden. Bij gelegenheid vit het 25-ja- rig bestaan van de^armonie St. „Hoe zag zij er uit?" Roger beschreef haar. „Zij zal zeker de beruchte dame zijn die hij dikwijls op zijn reizen meeneemt als lok aas. Waar woonde zij?" „Dat zou ik u niet kunpen Zeggen. Scobell sprak altijd van „Kensington", maar een bepaald adres heeft hij nooit vermeld en ik heb er ook niet naar gevraagd". „Nu, we zullen het wel uit vinden. Hallo, daar zijn we er!" Roger en de Inspecteur be gaven zich rechtstreeks naar nummer zeven en ze knipten de lichten aan ,daar het al donker werd. Kendal liet ech ter onmiddellijk het gordijn zakken en schoof er de zwa re rolgordijnen voor, waarna hij Hobson belde. Intussen ging hij het vertrek rond en nam de brieven en het tele gram van de tafel: „Uw brief uit Ierland", zei hij, „uw telegram uit Dublin en de brief die u gisteren voor hem achtergelaten hebt". Hobson kwam binnen en scheen verrast toen hij Mr. Severn vergezeld zag van een vreemde. „Nog niets van Mr. Scobell, sir?" vroeg hij aan Roger. „Dat verwachtten wij ook niet, viel Kendal in en haal de een avondblad te voor schijn. „Heb je dit gezien, Hobson?" Hij wees naar de kolom van „Het Geheim aan het Victo* ria station". Hobson nam het blad van hem over en keek. Zijn hand trilde van opge wondenheid. (Wordt vervolgd). Jan gaat Berndijk f 15, 16 en 17 Mei a tival annex kermes HISTO Bij gelegenheid U vieren op met een fes- d'été. E. A het 25-ja- rig priesterfeest val de Zeer Eerw, Heer Joh. r/an Enschot, pastobr te Berndijk was er mu ziek nodig ter op listering van dit priesterfeest. )eze muziek werd verzorgd doo enkele leden van 't Muziekgezei chap Eupho- nia uit Kaatsheuvel van de heer Bertus malig directeur v Zangkoor te Bernd: Bij deze en den feestelijkheden' voelt e Berndijk 't onder leiding Gulik toen- het R.K. k. ;elijke andere gemis van een eiger schap. Zo werd er muziekgezel- Dnderling met elkaar gesproken titdat men op de gedachte kwam monie op te richten, er een vergadering op vooral de final om een har- Weldra werd lelegd, waar- iële kwestie ter sprake kwam. Doch een op lossing was spoed g gevonden. Enkele Berndijkers en oud-Bern- dijkers zouden een ;om geld stor ten voor de aankef? van instru menten. Deze milde gevers en op richters waren: D ZeerEerw. Heer Joh. v. Ensch it, pastoor; de heer A. de Bruijr., joofd van de school en de heren Th. Ligtvoet, Michiel van Boxtel) Jos v. Box tel, W. v. Kuijk, PlWagemakers en Adr. van Boxtel Het eerste defintief bestuur Bestuur Harmonie „St. Jan". werd gekozen uit Heijs, voorzitter. C cretaris en W. v. I meester; M. v. Ro: el en J. van Gorkum, comm. kreeg de naam Leerlingen waren genoeg en met be ulp van het Kon. Muziekgezelsc ap Euphonia waarvan een vijftal eden in Bern dijk woonden, wen spoedig met de repetities begon en onder di recteurschap van c heer Bertus van Gulik. Deze eerste di :cteur werd, toen hij in 1931 stirf, opgevolgd door de heer A. S-avefs, direc teur van Euphonic die tot zijn dood in 1941 de directeurstok heeft gezwaaid, t jn opvolger was de heer J. v. c 'Nieuwenhui- zen uit Loonopzan die wegens ziekte zijn functie 1945 heeft neergelegd. De tegenwoordig directeur vhn St, Jan is de heer B. Bisselink, directeur van de f n. Erk. Har monie Apollo uit le heren Fr. Damen, se- ïijk, penning- )c harmonie St. Jan. er spoedig latsheuvel. Bestuur en leden van de Harmonie „St. Jan". Tijdens haar kwart eeuw van bestaan heeft St. Jan de volgende voorzitters gehad: Fr. Heijs, W. Dirksen, P. van Valderen, P. Rob ben, P. A. Joosen en de huidige voorzitter de heer G. Meert. Behaalde successen. In haar tijdsbestaan heeft St. Jan driemaal aan concoursen met succes deelgenomen, n.l. te Eüid- hoven in 1929: 4e afdeling, le pr. met 153 punten; te Oss in 1939: 3e afd. le pr met 156 punten en in Geertruidenberg voor de Ne derlandse Federatie in 1947: 2e pr. met 40 punten, in de 2e afd. Lief en leed heeft de harmonie St. Jan in deze 25 jaren door gemaakt, maar met taaie volhar ding en zuinigheid is voor Bern dijk de harmonie behouden geble ven, zodat zij thans met gerust hart het zilveren feest kan her denken met als voorzitter de heer 61) Op een hoogte, sparrebomen gr< Oom Bear zijn v „Dit is een om Malone op te hij nadenkend, I wagen die door was verlaten, liii dik' touw. „Dat touw moi ben om de weg t' riep Berry. Hij toonde- het zijn „Er is nu nog één moeilijk- waar zware heid", zei de laatste, iden, zette „En dat is?" vroeg Berry, gen stil. „Wij moeten het zó inrich- ;chikt punt ten dat de weg pas versperd angen", zei wordt wanneer wij zeker we- n een oude ten dat de woonwagen in aan- vegwerkers tocht is", een zwaar, „Dat is gemakkelijk ge noeg", antwoordde Berry, wij heb- „Hoe wil je dat dan oplos- ersperren" sen?" vroeg Oom Bear. 'Iele het n „Wij klimmen ieder in een ton. - boom aan weerskanten van de weg", zei Berry, „aan de twee uiteinden van het touw maken wij lussen, die zó wijd zijn, dat ze juist op de hoog te van de motorkap van Ma- lone's auto om de bomen klemmen. Wij laten 't touw dan neer, wanneer wij de au to zien verschijnen". „Prachtig", zei Oom Bear. Hij vei»borg zijn auto tussen de bomen en voegde zich bij zijn neef. G. Meert. Beschermheer. Beschermheer der feestvierende harmonie St. Jan is de WelEdel- geb. heer G. v. Enschot te Goirle, Ere-Comité. Het Ere-Comité is samengesteld uit: De ZeerEerw. Heer C. van Roosmalen, pastoor Berndijk; de HoogEerw. Heer J. v. d. Brekel, Deken-pastoor Kaatsheuvel; de ZeerEerw. Heer F. de Klijn, pas toor parochie St. Jozef Kaatsheu, vel; Eerw, Broeder Overste van het Klooster der Broeders van Liefde te Kaatsheuvel; Edelachtb. Heer G. Grootswagers, loco-bur gemeester van de gem. Loon-op- zand; Edelachtb. Heer P. Broe ders, Wethouder der gem. Loon- opzand; WelEd. Heer M. van Nieuwstad, secretaris der gem. Loonopzand; WelEd. Heer J. A. F. Mallens, oud-burgemeester der gem. Loonopzand; de heer M. v. Nieuwstadt, voorz. Kon. Erk. Harmonie Euphonia; de heer J. v. Woensel, voorz. Kon. Erk. Harmonie Apollo; de heer M. Roelofs, voorz. Zangver. Bel Canto; WelEdel Zeergel. Heren J. P. Vercauteren en P. Wijten- burg; Drs. Fr. Grootswagers en Fr. Mallens, allen uit Kaatsheu vel en de heer J. v. d. Nieuwen- huizen, oud-directeur van de har monie St. Jan, uit Loonopzand. Feestcomité. Het Feestcomité is samengesteld uit de heren: G. J. v. Dijk, voor zitter; W. v. Kuijk, secretaris; M. v. d. Ven, A. in 't Groen; M. de Oud-Directeur en Oprichter van de harmonie „St. Jan", wijlen de heer L. van Gulik. Jong; G. v. Wanrooij; P. Netten; G. v. d. Linden; J. Kops; H. de Beer C. Netten A. Lensvelt. Ere-leden. Ook heeft de harmonie St. Jan nog ere-leden, n.l. de heren: P. Robben als ere-voorzitter; Michiel van Boxtel, mede-oprichter en thans 93 jaar oud; G. Damen, oud-secretaris; J. v. Amelsfoort, oud-werkend lid. Zilveren jubilarissen. De zilveren jubilarissen die de vereniging heeft, zijn de heren: L. J. v. Gulik, P J. v. Gulik, Th. Musterd, L. Verhoeven en J. van Dongen. Bestuur. Het tegenwoordige bestuur is samengesteld uit de heren: G. Meert, voorz., Joh. v. Wanrooij, vice-voorz., L. Verhoeven, le se cretaris, J. Klis, 2e seer., L. J. van Gulik, penningm. en als commis sarissen de heren J. Meermans, J. van Dongen, P. van Gulik, Th. Musters. Hierbij telt St. Jan nog 31 werkende leden. Feestprogramma. Zaterdag 15 Mei: Om 3 uur vertrek vanaf de Markt in op tocht door de deelnemende vere nigingen naar 't gemeentehuis. 3.15 uur. Officiële opening van. het festival op het gemeente huis,- waarna de cadeaux van de parochie Berndijk door 't feest comité aan St. Jan worden aan geboden. De verschillende toespraken op het gemeentehuis zullen worden uitgezonden door de geluidsinstal latie van de heer J. de Brouwer uit Kaatsheuvel. 4.15 uur. Vertrek met de deel nemende verenigingen naar het feestterrein te Berndijk. 5.30 uur. Aanvang van het fes tival, dat geopend wordt door de harmonie St. Jan. Verder zullen deze namiddag nog deelnemen: Fanfare „Sirena" uit Vrijh.-Ca- pelle, Kon. Erk. Harmonie Apol lo, Kon. Muz. gezelschap Eupho„ nia, Zangvereniging Bel Canto uit Kaatsheuvel. Om 9 uur wordt door Eupho nia een concert gegeven. Zondag 16 Mei: 10 uur Hoogmis voor de leven de en overleden leden van de har monie St. Jan in de parochiekerk van de H.H. Mart. v. Gorcum. Om 6 uur opening van het fes tival door de harmonie St. Jan. 7 uur R.K. Zangver. „Volhar ding in Toonkunst" uit Dongen- Vaart. 8 .uur Concert door de feestvie rende vereniging. Maandag 17 Mei: 4 uur. Openingsmars door de harmonie St. Jan. Deelnemende verenigingen zijn: Fanfare „Moed en Volharding" Udenhout; Fan fare „Cecilia" Hank; Harmonie „St. Jan", Waalwijk; Fanfare S.t Hubertus, Klein-Dongen; Fanfare „St. Bavo", Raamsdonk; Kon. Harmonie „Sophia's Vereniging" Loonopzand; Liedertafel „Echo der Duinen" Loonopzand. Het sluitingsconcert zal gegeven wor den door de Kon. Harm. Sophia's Vereniging uit Loonopzand. Inmiddels is er een schitterend verzorgde feestgids verschenen. Als het weer meewerkt, zullen het voor Berndijk enkele drukke en prettige dagen worden. TE KAATSHEUVEL—BERKDIJK ter viering van het 25-jarig bestaan van de HARMONIE ST. JAN, gedurende de Pinksterdagen OP 15, 16 EN 17; MEI A.S. op het feestterrein gelegen achter het Patronaat te Berkdijk. met diverse attracties o.a. K Ook voor Kaatsheuvel en Loonopzand is ADVERTEREN in DIT BLAD nood zakelijk, maar ook voldoende.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2