HET SLACHTOFFER PERSONEEL H.H. LANDBOUWERS. Ned. Rode Kruis NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. ENKELE NETTE MEISJES. Broederij „Willemshoeve" TIMTUR Gecreosoteerd Hout M. P. HOLLEMANS, Heistraat D 71, 's-GAPELLE Het begin der officiële gebeurtenissen FEUILLETON Openlijk dank J. TRIMBACH ZONEN ALLE RASSEN HENNEN Hei Gezamenlijke Personeel. voor alle afdelingen. Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. Prinses Elisabeth en haar gemaal, de hertog van Edinburg, zijn Donderdagavond te Dover scheep gegaan met bestemming Duinkerken, vanwaar ze een bezoek aan de Franse hoofdstad gaan brengen. De politie neemt strenge maatregelen ter bescher ming, daar men 'n aanslag vreest. Radio Moskou deelde Dins- dag mede, dat generaal Bedell Smith, de Amerikaanse ambassa deur te Moskou, zes dagen gele den aan de Sovjet-minister van buitenlandse zaken, Molotoff, 'n verklaring over de Sovjet-Russi- sche-Amerikaanse betrekkingen heeft overhandigd. Radio Moskou meldt voorts, dat de Amerikaanse ambassadeur Zondag heeft mede_ gedeeld, dat de Sovjet-Unie in stemt met een Amerikaans voor stel om besprekingen te beginnen over cjc regeling van geschilpun ten die tussen beide landen be staan. Dit bericht -heeft grote opluch ting in de wereld gebracht. Zowel de partij commissie van de Belgische socialisten als die van de katholieken heeft er op aangedrongen, dat Spaak op nieuw de leiding van een socialis_ tisch-katholiek coalitie-kabinet op zich neemt. De katholieken zowel als de socialisten hebben hun aanvaar ding van de voorstellen afhanke lijk gesteld van de bereidheid van Spaak om opnieuw de leiding van een coalitie-kabinet op zich te ne- men. Spaak zelf wilde echter niet ingaan op de vraag, of hij op nieuw de leiding van de roering op zich zou nemen. Het Bijz. Gerechtshof te s Bosch deed Maandag uitspraak in de zaak van J. Ripson, hotel houder te Breda, die terecht ge staan had wegens hulpverlening aan de vijand en het blootstellen van personen aan vervolging. Hij werd veroordeeld tot 14 jaar ge vangenisstraf. De Kamer van Koophandel in Den Bosch schonk 2000 sub sidie aan de tentoonstelling ,,,De Zilveren Schelp'.' te 's-Bosch. Voorzitster: H. K. H. Prinses Juliana. Bloed redt mensenlevens. De bloedtransfusie, die dient om het tekort aan bloed bij een patjiënt weer aan te vullen, werd voor het eerst uitgevoerd in 1492 bij Paus Innocentius VIII. De be doeling was toen het oude bloed van Zijne Heiligheid door jong bloed te vervangen. Edoch, de twee bloedgevers verloren er het leven bij en ook de Paus mocht het middel niet baten Desondanks bleef er een groeiende wetenschappelijke be langstelling voor de bloedtransfu sie bestaan. Men trachtte bloed van dieren toe te dienen aan men sen; men onderzocht, experimen teerde en theoretiseerde en lang zaam maar zeker kwam men op het goede pad. In 1628 werd door Harvey de bloedsomloop ontdekt; Richard Lower verrichtte in 1665 de eerste geslaagde bloedtransfu sie bij honden. De Engelse arts Blundell was de eerste die er omstreeks 1800 in slaagde bloedtransfusie bij mensen met goed gevolg toe te passen. Maarvan de tien transfusies slaagden er zeven; terwijl er drie, die, op dezelfde wijze en met de zelfde middelen waren verricht, op onverklaarbare wijze ernstige ziekteverschijnselen teweeg brach ten, waaraan de patiënt meestal binnen 10 dagen overleed. Het raadsel bleef bestaan tot de ontdekking van de bloedgroe pen door de Weense geleerde Dr. Karl Landsteiner in 1900 de op lossing bracht. Landsteiner kon aantonen, dat men de mensheid in vier bloed groepen kan verdelen, welke thans internationaal met de vier letters O, A, B en AB worden aange geven. Bij bloedtransfusie dient er op gelet te worden, dat men bij een patiënt, behorende tot bloedgroep A, bloed toedient van een donor j die eveneens tot groep A behoort, enz. Ook de Rhesus factor dient te worden bepaald. Het leven van de patiënt hangt er van af. Met gerechtvaardigde trots kan gezegd worden dat de Bloedtrans fusiedienst van 't Nederlandsche Roode Kruis onder de bloedtrans fusiediensten in de wereld, qua organisatie en techniek een eerste plaats inneemt. Sedert de oprich ting, in 1930 te Rotterdam, wer den 28.000 vrijwillige bloedgevers ingeschreven, verdeeld over 70 j rayons, gegroepeerd rond z.g. me- i dische centra (ziekenhuis of G. G. D.) in alle belangrijke plaatsen in Nederland. Jaarlijks worden in 1 de Nederlandse ziekenhuizen ruim 15.000 bloedtransfusies verricht en dit aantal stijgt voortdurend. Behalve de bloedtransfusies, welke worden verricht met het bloed van deze ingeschreven do nors, houdt de Bloedtransfusie dienst zich ook bezig met het ver vaardigen van Bloedplasma, d.i. bloed waaruit alle vaste bestand delen (rode en witte bloedli chaampjes en bloedplaatjes) zijn verwijderd en waarvan het over blijvende vocht wordt gedroogd. Dit bloedplasma biedt enkele voordelen boven het normale, on- gedroogde bloed. Bij het vervaar- digingsproces gaan n.l. de rode bloedlichaampjes, die de bloed groep bepalen waartoe men be hoort, verloren. Voor het ver vaardigen van plasma is het dus niet nodig dat men de bloedgroep van de gever kent en bij,het toe dienen van het, met gesteriliseerd water weer vloeibaar gemaakte plasma, behoeft men daarmede ook geen rekening te houden. Bo vendien is - het plasma onbeperkt houdbaar; het kan over grote af standen vervoerd worden. In de Verenigde Staten hebben de bloed Verenigde Staten hebben de bloedgevers in de laatste oorlog meer dan 7.000.000 liter bloed bijeengebracht, dat grotendeels tot bloedplasma is verwerkt en aan de fronten werd gebruikt. We moeten echter goed bedenken, dat we met plasma geen bloedarmoe- de(anaemie) kunnen bestrijden. Daarvoor zijn rode bloedlichaamp jes nodig. De behoefte in Nederland is momenteel 1000 flessen per maand. Om aan de enorme vraag naar bloedplasma te kunnen voldoen, organiseert de Bloedtransfusie dienst op het ogenblik, in samen werking met de plaatselijke afde lingen van 't Nederlandsche Roo de Kruis 1-malige bloedafnamen in alle gemeenten van Nederland, waar zich voldoende gevers be schikbaar stellen. Hoe donker de na-oorlogse we reld er ook uit moge zien, één ding is verheugend: er zijn vele duizenden bereid om voor een medemens hun bloed te geven. Dagelijks is de Bloedtransfusie dienst van 't Nederlandsche Roor de Kruis daardoor in staat om 't leven van oud en jong te redden. Een wichelroedeloper heeft op het stationsemplacement in Hoogeveen de plaats aange wezen, waar een geallieerd vliegtuig sinds 1943 meer dan 3 meter onder de grond ligt. HET TENTOONSTELLINGS COMITÉ ONTVANGT DE PERS. Als een begin van een reeks officiële gebeurtenissen in het ka der der Tentoonstelling „Waal wijk 1948" ontving het comité Donderdagmorgen te 10 uur de vertegenwoordigers van een der tigtal Nederlandse dag- en week bladen. In Hotel Verwiel werden zij verwelkomd door de voorzitter X'an het Comité Pers en Reclame de WelEd. heer Jan .Tielen; ver der waren aanwezig de WelEdel- gestr. heer J. v. Heesbeen, voor zitter van het hoofdcomité en en_ kele leden van het Comité Pers en Propaganda. De heer Tielen wees op de be doeling van deze' tentoonstelling, te laten zien wat Waalwijk na 5 jaar bezetting en 3 jaren vrijheid wederom presteert. Zodoende was deze tentoonstelling van locale betekenis, doch ook kon men er een interlocale waarde aan hech ten, zoals wel bleek uit de be langstelling, die er van verschil lende zijden voor bestond, zoals van de zijde van de Commissaris der Koningin, Ged. en Prov. Sta ten, commissarissen uit andere provincies en zoals ook bleek uit het drietal congressen dat er ge houden zou worden op het terrein van schoenen, leder, enz. Na dit korte openingswoord gaf hij de journalisten gelegenheid om vragen te stellen, die door hepi en de heer v. Heesbeen werden beantwoord. Men wandelde toen naar de tentoonstellings-terreinen, waar door de verschillende insiders al le mogelijke inlichtingen werden verstrekt waardoor men enigszins een beeld kreeg van hetgeen er over een week te zien zou zijn. Grote belangstelling bleek er ook te bestaan voor de St. Jan en het raadhuis. Na een borrel en een gezellige kout in Hotel Verwiel, waar men ook 's morgens begonnen was, werd er een voortreffelijk ver zorgde lunch aangeboden, waar aan ook burgemeester Lambooy aanzat. De burgemeester sprak de pers nog in een mooie speech toe. Hierin zeide hij dat hij blij was burgemeester van Waalwijk te Zijn geworden; hier had hij aan getroffen wat hij verlangde, een industriële gemeente, een gemeen schap van mensen, die, hoewel niet altijd dezelfde mening toege daan ais hij, toch mee wilden wer ken aan zijn streven Waalwijk vooruit te werken. Tenslotte zei- de hij in een variant op een be kend oud rijmpje, dat Waalwijk rijk was, rijk aan ideeën en initia_ tief, aan doorzettingsvermogen, rijk aan ideeën vooral, die door de jongeren zullen worden over geërfd. De voorzitter van het hoofd comité, de heer v. Heesbeen, dankte tenslotte de journalisten voor hun gehoor geven aan de uitnodiging en hij hoopte dat er in de pers de nodige aandacht aan deze tentoonstelling zou worden besteed, zodat zij volkomen aan haar doel zou beantwoorden. Een der persmensen dankte het comité voor de prettige ontvangst en het royaal onthaal. Zo zal er dus in een groot deel van de nationale pers aandacht worden geschonken aan de Ten toonstelling „Waalwijk 1948". DE CHEF GEHULDIGD EN GEPREZEN. Buitengewoon voldaan toonde zich de heer Kouters, chef van de stations Waalwijk, Drunen-Els- hout, Capelle-Nieuwèvaart en Capelle-Vrijhoeve, over de huldi, ging die men hem bereid had bij de viering van zijn veertigjarig jubileum. Zoals wij reeds schreven is dit een feit dat men niet stilzwijgend voorbij mag gaan, zeker niet als men bedenkt, dat het nog nooit is voorgekomen, dat een veertigja rige jubilaris bij de N.S. 39 jaar op dezelfde plaas had doorge bracht, zoals Mr. v. Houten, de onmiddellijke chef van de heer Kouters, opmerkte. Deze huldigde hem Woensdag j.l. namens de directie en betuigde de volle tevredenheid van de di rectie over de ijver die de heer Kouters bij zijn werk aan de dag legde. Hij overhandigde de jubi laris ook het gebruikelijke cou vert. Ook de burgemeester was met wethouder Smolders aanwezig en in hartelijke -bewoordingen wees VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 21) Naar het Engels. „Herken je die koffer?" vroeg Kendal toen hij aan z*n, ogen zag dat hij onderaan was. „Ja, zeker, sir", luidde Hob- son's antwoord, terwijl hij opkeek naar Roger. „Dit moet de koffer zijn die u mee naar het station nam op de dag dat u vertrok, sir, en die ik nog naar beneden heb helpen dragen". „Ik vrees, dat dit zo is". „En", ging de man voort, terwijl er een uitdrukking van afschuw verscheen op zijn anders zo onverstoorbaar gelaat, het moet Mr. Geoffrey Cahil zijn, die zo ineens naar Parijs is gegaan". „Wij verwachten ook dat hij het slachtoffer is", zei Kendal. „Zou je hem- kunnen identificeren?" „Ja, sir". „Mooi! Nu moet je eens goed luisteren, Hobson: er is een bevel tot inhechtenis neming uitgevaardigd voor Mr. Scobell en het is van groot belang dat hij dit niet vermoeden zou; dus, geen woord hiervan, tegen wie dan ook. Ik zal je getuigenis of ficieel overbrengen en dan zul je het lijk moeten zien om het te kunnen identifice ren, maar niemand mag weten dat je iets bekend is van deze zaak. Kan ik je vertrouwen?" „Ja, sir: u kunt er van op aan dat ik het striktste stil zwijgen zal bewaren". Kendal schreef dè verkla ringen van de man op, die deze vervolgens onderteken de. Toen stelde hij hem nog enkele andere vragen: „Wanneer heeft Scobell de ze kamers genomen?" „Zo wat half Juli en hij heeft ze gehuurd voor drie maanden". „Was die Mr. Geoffrey Ca hil bij hem?" „Niet toen Mr. Scobell de kamers nam, sir. Hij iseen paar dagen later gekomèn". „Wanneer heb je Mr. Cahil het laatst gezien?" „Toen hij zich Zaterdag avond 4 Augustus voor het diner kleedde. Hij ging met Mr. Scobell in „Savoy" dine ren, denk ik en ik was al in bed toen Mr. Scobell thuis kwam, want die had gezegd dat ik niet hoefde opblijven". „Wat zei hij, toen Mr. Cahil er de volgende dag niet was?" vroeg de detective, die steeds de .vragen en antwoorden op tekende. „Hij zei, dat Mr. Cahil met een vriend naar Parijs was gegaan". „Vond je het niet wat vreemd?" „Ja, sir. Maar ik ben nooit verrast door iets wat de he- ren doen. Hij zei, dat Mr. Ca hil met hem teruggekomen was, dat hij zijn valies gepakt had en dat hij in de nacht naar de flat van de vriend was gegaan, vanwaar ze dan sa men die volgende morgen naar de boottrein zouden rij den". „Dat is aannemelijk, gaf Kendal toe. En pu over Sco- bell's eigen vertrek?" „Mr. Scobell is hier terug gekomen even vóór negenen op de avond dat deze heer naar Londen vertrok; ik hielp hem pakken. Hij zei, dat hij naar Mr. Cahil in Pórijs ging; dat hij een paar weken zou wegblijven en waarschijnlijk enkel zou terugkeren om Mr. Lush de sleutels te overhan digen". „Sindsdien heb je niets meer van hem gehoord?" „In het geheel niets, sir!" *„Nu, dit is voorlopig vol doende", zei Kendal, zijn no titie-boek met een klap slui tend. „Je hebt goede getuige nissen gegeven, Hobson, en mocht Scobell nu soms terug keren wat ik geen ogenblik verwacht waarschuw dan onmiddellijk Scotland Yard en houd hem zo mogelijk vast. Waarschijnlijk zal de flat bewaakt worden. Maar iaat hem daar niets van mer ken. Hoe lang ben je hier al Hobson?" „Drie jaar. sir; zo lang dit huis geopend is; en ik kan u. referenties geven van al vijfHen jaar daarvoor". „Goed. Bedenk wel, dat ik onvoorwaardelijk vertrouwen in je stel, wat betreft het stil- zwij gen-bewaren in deze zaak". Hobson verliet het vertrek. De detective liep rond, alles verkennende. Tenslotte stond hij bij de schrijftafel die hij lade voor lade na-keek. zon der iets te vinden. Eindelijk nam hij het vloeiboek dat bo ven op de tafel lag, lien er mee naar de spiegel en hield er beurtelings de bladen voor. Toen hij aan het vijfde blad gekomen was, uitte hij een kreet van verrassing. „Komt u eens gauw, Mr. Severn, en kijkt u eens wat hier staat!" Roger las hard-op: Ik, Christofer Scobell beken hierbij, dat ik met behulp van twee mede plichtigen, die zich uitga- ven voor Lord Vancouver en Sir Charles Finchley, Mr. Geoffrey Cahil heb op gelicht voor vijftien hon derd en veertig pond bij t kaarten. Christopher Scobell, 5 Aug. 19 „Nu, duidelijker bewijs te gen „gentleman Chris" kan toch niet gevonden worden. Tegelijk is de aanleiding tot de misdaad verklaard en de reden tot de twist. Arme Ca hil! Het is zo doorzichtig als glas! Scobell en twee hand langers meenden dat ze van hem nu eens goed zouden kunnen* profiteren, maar hij was hen te slim af en wist Scobell de bekentenis af te persen, toen ze alleen waren. Hij zal zeker gedreigd hebben er de politie bij te halen en dat paste „gentleman Chris" in het geheel niet". „Voorzichtig vouwde Ken- dal het vloei op en stak het in de zak. Roger liet hem ,de kamer zien waar hij zelve gelogeerd had en duidde de plek aan waar de zwarte koffer had gestaan. Maar hier vonden ze niets. Vervolgens gingen ze naar de slaapkamer van Sco bell. Ze keken de laden van de toilettafel na en in de on derste vonden ze een portret dat met het gelaat naar bo ven lag. „Mrs. St. Vincent!" nep Ro ger zegevierend. „En nog al van recente da tum", zei Kendal. „Kijk maar eens wat'er staat in de rech terhoek. Dat kan ons van grote dienst zijn, want van de fotograaf kunnen we mis schien haar adres te weten komen. Daar heb je 't al: „Van der Poll, Knightsbrid- ge". Zó kunnen we de be ruchte Mrs. St. Vincent ineens vatten en door haar ook de hand leggen op „gentleman Chris". Wat een geluk. En nu geloof ik wel dat we hier heb ben gevonden wat er te vin den is; dus, trekken we maar weer verder: ik ga recht streeks naar Vanderpoll voor het adres van Mrs. St. Vin cent. terwijl jij. je bagage gaat halen in St. James's Pa lace Hotel en die naar mijn kamers brengt, waar u voor lopig slapen zult; niet dat ik u wantrouw, maar ik heb u graag bij mij. We zullen dan eerst wat eten en dan naar bed gaan. daar we morgen weer bijtiids op mo^n en nog een hele dag vó^r ons. hebben!" Een half uur later vond Roger zich geïnstalleerd op College Street 141, Westmin ster en Insnecteur Kendal bleek een heel aangenaam mens in de omgang. (Wordt vervolgd). hij op de belangrijke taak die de heer Kouters had bij het vervoer* voor de industrie. Hij. prees zijn principiële houding tijdens de be zetting, toen hij als een van de eersten deelnam aan de Spoor- wegstaking. Namens het personeel en de R.K.- Bond van Spoorwegperso neel St. Raphaël complimenteerde de heer A. v. d. Weiden de feest vierende chef. Hij roemde vooral zijn omgang met het personeel en de goede verstandhouding die er steeds had geheerst. Hij bood hem een mooi portret aan van 't per soneel, waarover de jubilaris chef en tevens een fraaie bloemen mand. Ook het personeel van de BB^ dat de bussen op deze lijn bedient bleef niet achterwege en betuigde zijn waardering voor het werk van de heer Kouters in een mooi rookstel en prachtige bloemen. Verder waren er nog aanwezig de hoofdstationschef uit 's-Bosch, •de heer Kreling, de inspecteur handelsagent Hagen uit Breda en de hoofdcontroleur Rommers uit Utrecht, die allen door hun per soonlijke belangstelling blijk ga ven van hun waardering voor 't werk van de heer Kouters. En dan kwamen er nog vele bloem stukken en schriftelijke gelukwen sen van firma's en particulieren in Waalwijk, van superieuren en vele anderen. Het personeel vierde dit jubi leum Zaterdagavond in een pret tige verstandhouding, zoals die er altijd heerst, ten huize van de feesteling. Zo heeft men de heer Kouters gehuldigd om zijn ijver en accu ratesse en deze gelegenheid aan gegrepen hem hiervoor zijn dank te betuigen. VERGADERING R.K. MID DENSTANDSVERENIGING. Het was weer droevig gesteld met de belangstelling der leden voor de vergadering van de R.K. Middenstand, afd. Waalwijk, die men Donderdagavond had belegd. De voorzitter, de heer Meijs, maakte hier niet veel woorden meer aan vuil en gaf terstond het woord aan de Kruisheer Pater Francino, die sprak „over de noodzaak vap de standsorganisa tie in deze tijd". Zeer duidelijk zette de' spreker uiteen waarom men zich moest organiseren. Men kon nu eenmaal niet zonder el kaar, en hoe meer specialisatie er was, des te groter was ook de af hankelijkheid van elkaar. Groe pen van mensen die dezelfde be langen hadden moesten zich daar om organiseren op de eerste plaats om de vakbelangen geza menlijk te behartigen. Deze vak belangen werden doorkruist door het standsbelang, dat wilde dat men zelfstandig bleef; de vrijheid was immers het hoogste voor recht van de mens. De maatschappij was tamelijk rot, maar er was geen groep van mensen,- waar de deugden zo in ere werden gehouden als bij de economisch zelfstandigen, hier heerste nog het beste godsdiensti ge leven, terwijl bovendien de maatschappij gediend was met n groot aantal economisch zelfstan digen. Èn omdat men alleen de gevaren die de economisch zelf standige bedreigden, niet alleen kon keren, moest men zich orga niseren. Een betere beleving van de godsdienst moest men vooral nastreven, daar deze de enige factor was die het sociaal en eco, nomisch leven het best ordende. Ook de deugden van rechtvaar digheid en liefde moest-men beoe fenen en daarnaast een grotere activiteit aan de dag leggen waar het de belangen vah de organisa tie betrof. In 'de pauze deed de voorzitter enkele mededelingen o.a dat er bericht ontvangen was van de Bakkerspatroons Eendracht maakt Macht, die besloten hadden zich R.K. te vormen en. reeds een ad viseur hadden gevraagd. De contributieheffing zou voort aan Centraal geschieden, ook voor de vakbonden, waarvan de leden tevens lid zouden moeten zijn van de standsorgahisatie. Vervolgens wees hij nog op hetgeen de organisatie voor haar leden doet en in de toekomst hoopt te doen. Na een aanspo ring, de etalages gedurende de tentoonstellingsweek een ooglijk aanzien te geven, stelde hij voor een bezoek te brengen aan de ten toonstelling De Zilveren Schelp in Den Bosch, waarover nog na dere mededelingen zouden volgen. Men besloot de contributie voor het eerste halfjaar van 1948 vast te stellen op 10.— en voor het tweede halfjaar nog even af te wachten. Hierna bezong Pater Francino de voortreffelijkheid Van de vrouw in een causerie, getiteld „De betekenis van de vrouw in het maatschappelijk leven". Hij toonde in de geschiedenis de ont wikkeling van de waardering voor de vrouw aan, die geheiligd was door de uitverkiezing van Maria en een grote verantwoor delijkheid en een mgoie sociale taak bezat. Na een kort dankwoord van de voorzitter werd deze vergadering gesloten. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Gerarda M A dv A M v Loon-van Hasselt. Ru- dolf F H zv P C Passier-Boudry. Leendert zv P Sterrenburg-van Oversteeg te Loonopzand. Pe ter C zv C H van Es-van den Hoven. André zv G A Kamp van Tilborgh. Maria L R J dv J Harmeling-Janssen. Maria Th E dv J B Dalleu-van Eijck. Gerard R z v K J L Driessen- Trindler. Pieter A zv A J Ver- hoofstad-van der Schans. Huwelijksaangiften: Johannes A van den Ossenblok 25 jaar en Ma ria E Verdonk 25 jaar beiden te Waalwijk. Huwelijken: Gerardus H de Werd 24 jaar en Petronella J Rombouts 24 jaar beiden alhier. Wilhelmus J de Loos 26 jaar te Vlijmen en Gerdina P v Hees- wijk 26 jaar alhier. Overlijden: Anna C de Rond 77 jaar weduwe van Cornelis V Cou- wenbergh. Wilhelmus J Hans- sen 24 jaar. Catharina van der Sanden 60 jaar weduwe van Ar- noldus J van Muilekom.Fran- cina van Delft 9 Ojaar weduwe van P van Geenen. Ingekomen personen: E P J van Heijst uit Loonopzand. H J A Heffels uit Sprang-Capelle. J van Tilborg uit Sprang-Capelle. G J N de Vries uit Haaren. M C van Velzen uit Delft. P M Verhoeven uit Heemstede. M J M Dekkers uit 's-Gravenha- ge. HM Doornkamp uit Rot terdam. M L C Majoie uit Maastricht. Th J Barkel en ge zin uit Utrecht. J B Kolsteren en echtgenote uit Loonopzand. B L H M van Hest uit Vlijmen. -J A H van Hest uit Vlijmen. H J Verhoeven'uit Heusden. H Kapitein uit Zevenbergen. Vertrokken pers.: J A Schoen makers naar Overschie. J L C Haijes en kinderen naar Soera- baya. J M van Peer naar Geer- tuidenberg. P J Asselman naar Amsterdam. J de Haas naar Geffen. C van Oversteeg naar Utrecht. J H A Snaphaan en echtgenote naar Loonopzand. M van Erp naar St. Oedenrode. VRIJHOEVE-CAPELLE. VERLOTING. Woensdag 12 Mei heeft de trekking van de verloting ten bate van Sportvereniging „Sparta" plaats gehad. De loten zijn als volgt uit de bus gekomen: lste prijs Lot No. 14 2e 631 3e 1474 4e 337 5e 1482 6e 246 7e 1104 8e 304 9e 1241 10e 961 11e 150 12e 1160 13e 64 14e 932 15e 399 16e 918 17e 366 18e 459 19e 1135 20e 442 21e 308 22e 46 23e 814 24e 821 25e 1470 26e 507 27e 522 28e 1251 29e 749 30e 42 31e 406 32e 1427 33e 86 34e 690 35e 371 De prijzen kunnen worden af gehaald" bij Fa. J. v. Dam Zn., Bruggetje, Vrij hoe ve-Capelle. WASPIK. Burgerlijke Stand over April 1948 Geboren: Jacobus Adrianus Al- phons z. v. P. W. B. de Bont en C. A. Peters. Huiberdina Jo hanna Maria d. v. J. A. Smits en C. C. v. d. Made Thomas Ge rardus Maria z. v. J. M. v. Don gen en C. C. Rekkers Chris- tiaan Antonius Maria z. v. J. C. Timmermans en P. A. Schellekens Marianneke Elisabeth d. v. A. Martinus en D. E. v. Beek Cornelia Wilhelmina Maria d. v. W. L. de Graauw en A. J. M. de Vries Josephus Johannes Adrianus Maria z. v. M. P. A. de Bont en C. E. M. v. Bavel. Overleden: Maria Coletta Bau- mers 52 j. echtg. v. L. F. Boom. Gehuwd: Johan Godefridus Joo- sen 21 j. en Maria Anna v. Erp 20 j. Franciscus Johannes An tonius v. Onzenoort 43 j. en Jo hanna Petronella Smits 41 j. Petrus Antonius v. Spaandonk 33 j. en Antonetta Kemmeren 31 j. Johan Matheas Loonen 24 j. en Johanna Timmers 20 j. Pe ter Gabriël v. d. Bergh 32 j. en Helena Adriana Klerks 29 j. Martinus v. d. Schans 48 j. en Bertha v. Dongen 43 j. Lau- rentius v. d. Aa 34 j. en Adriana Cornelia v. Dongen 48 j. Ingekomen: Mart. v. d. Schans van Sprang-Capelle Johannes C. Kemmeren van Breda Jo han M. Loonen van Raamsdonk Cornelis Boer van C.B.R. Adrianus T. Driessen van C.B.R. Petrus W. A. Brouwers van Tilburg Amadeus C. Driessen van C.B.R. Agnes van Tuil van Rotterdam. Vertrokken1: Luise L. Ribert naar Breda Adriana C. van Dongen naar Oosterhout Pe trus W. A. Brouwers naar Til burg Arie de Rooij naar Waal wijk Adriana Theodora Schel naar Heeze Jacob v. Woerden naar Zaltbommel Laurentius C. A. Poppelier naar Gronsvliet Pieternella C. Timmers naar Oosterhout. RAAMSDONK. De Oranjevereniging heeft in overleg met haar zustervereniging te Raamsdonksveer besloten om bij de herdenking van het 50-jarig regeringsjubileum van onze geëer biedigde Koningin een optocht met versierde wagens te houden. Tevens zal een kinderoptocht worden georganiseerd* waarna kindertractaties enz. De datum waarop de feesten worden gehouden,, is nog niet vastgesteld, aangezien onze vere niging gehouden zal zijn aan de dag, die door' de regering voor 't gehele land zal worden aangewe zen. Ter zijner tijd zullen zij met de buurtcommissies en verenigin gen vergaderen ter nadere bespre king van de programma's en de te volgen richtlijnen voor een goede regeling bij de feesten en optocht. Het spreekt vanzelf, dat voor een en ander geld nodig is en zal onze vereniging daarom een be roep doen op de ingezetenen door het houden van een geldinzame ling. Ons comité-lid Bart Bou- wens zal zich daarom dezer da gen hij u melden met een lijst. Wij hebben wederom het volle ver trouwen op uwe bekende goed geefsheid. „Op het Dorp kunnen ze goed feesten", wordt altijd gezegd, en wij twijfelen er niet aan of dat zal deze keer ook weer blijken waar te zijn. Vijfentwintigjarig jubileum. 8 Mei j.l. herdacht de heer P. H. Kemmeren de dag waarop het 25 jaar geleden was, dat hij bij de heer C. Timmermans in dienst trad. 25 jaren trouwe dienst, dat komt echter niet zo heel veel voor en zowel werkgever als werkne mer kunnen op deze zeldzame ge beurtenis trots zijn. Zij hebben dan ook deze dag niet onopge merkt voorbij laten gaan en een felicitatie namens alle dorpsgeno ten is hier dan ook zeker niet mis plaatst. Bij het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader, grootvader, broer en zwager FRIEDRICH WILHELM ITALIAANDER hebben wij van alle kanten zoveel bewijzen van oprecht medeleven ontvangen, dat het ons onmoge lijk is allen persoonlijk te danken. Wij betuigen derhalve langs deze weg allen voor hun condolean- ties, bloemen en persoonlijke deel neming onze hartelijke dank. Uit aller naam: Wed. M. L. Italiaander Oszwald Waalwijk, Mei 1948 aan Maria voor een ver kregen gunst door het bidden van de 3 wees gegroeten. N,V, ELECTRISCHE CARTONNAGEFABRIEK WAALWIJK 9 weken f4.50 per stuk. Witte Legh. br. '47 f7.50. Rh. Isl. f9 p. st., volle leg Zware landganzen 10 wek. f 6.50 p. st. Parallelweg 98, VEENENDAAL. Het gezamenlijke personeel der Fa. A. J. DE KORT, dankt Directie hartelijk, voor de prettige en spontane Feestavond haar aangeboden. vraagt Berry en zijn oom namen zorg vuldig de maat van de bomen. Daarop legden ze de lussen om -de twee stammen aan beide zijden van de weg en klommen naar bo ven. „We moeten hen dadelijk op -de nek springen", zei Berry. „We moeten ons bezadigd en zonder de minste haast op hun domme hoofden laten vallen antwoordde oom Bear, die nu weer helemaal tot zichzelf was gekomen. Op dat ogenblik hóór den zij het gebrom van 'n vracht auto die moeizaam tegen éen heu vel opklom. „Dat kan niet missen", zei oom Bear, die verstand van motoren had. Berry trilde van spanning. Het lot van zijn broer zou van zijn handigheid afhangen. „Ik* zal tot vijf tellen", zei oom Bear, toen de silhouet van de woonwagen der Malone s in de verte opdook. „Als ik „Ja!" roep, laten wij het touw vallen. Het blijft dan juist voor de motorkap hangen!" De zoon eerst moet vernieuwen, wat de vader als jonge man had gebouwd: dat is de levensduur van Wendt U voor inlichtingen tot één der volgende firma's: v. Swaay Co's Houtbereiding en Houthandel, Den Bosch Gips' Houtbereiding, Oranjestraat 9 te 's Gravenhage Houtbereiding C. Mirandolle, Piekstr. 43-45, Rotterdam Houtbereiding Amsterdam,Gr. Wittenburg.str. 110, A'dam Creosoteerinr. en Houthandel Gebr.Hulsinga, IJ sselmonde UIT VOORRAAD LEVERBAAR NIEUWE DRAINEERBUIZEN 5 c.M. OF ANDERE MATEN OP BESTELLING Beleefd aanbevelend, TELEFOON 13 6.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2