G. van Loon's Import Mij. Waalwijk. LOOISTOFFEN O VERLED ER. HET SLACHTOFFER TENTOONSTELLING STAND No. 7. A. M. d@ Brouwer Th. van Kempen J. Dumoulin-Koolen Ci-nJ AL C. v. Mierlo-v. Bladel NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. FEU I LLETON Min Loeffstraat 14 St Antoniusstr. 66 4 zelfstandige Kruideniers bedienen in Sparverband honderden gezinnen in Waalwijk en Omgeving. SPAR VOORDELEN: Een keur van de bekendste MERKARTIKELEN. KOFFIE „LAND VAN BELOFTE" uit eigen branderij. Een kwaliteit zonder weerga. Bij Uw bezoek aan de tentoonstelling zult U het PROEVEN. Het grote SparnieuwsBij al Uw boodschappen SPAR-SPAARZEGELS. Laageinde 95 Putstraat 68 mede, dat het de bedoeling was de portretten van alle oud-burgemeesters, ook van Nieuwkuijk, te laten vergro ten en ze een plaats te geven in de raadzaal. Nadat men besloten had 't verzoek van verlaging van schoolgeld af te wijzen en 't verzoek van verlaging van 't vergunningsrecht van één der ingezetenen nader te onder zoeken, vroegen B. en W. in beginsel de mening van de raadsleden inzake het over nemen van de Kerksteeg en de Schaapsteeg van het Wa terschap „De Polder van Nieuwkuijk". Was deze me ning instemmend, dan zou men onderhandelen o.a. over de financiële basis en daarna met een voorstel komen. De heer v. d. Meerendonk meende dat het gemeentebe stuur nooit veel voor derge lijke transacties had gevoeld en vroeg of men zodoende geen precedent schiep. De voorz. wilde voor deze twee stukjes een uitzondering maken, omdat ze grotendeels bebouwd waren en het pol derbestuur zou weinig ter ver betering doen. Voor een pre cedent was hij niet bang, daar er geen wegen waren die aan dezelfde voorwaardan zouden voldoen. De heer v. Sprang merkte nog op dat het Polderbestuur niets aan deze wegen deed en de indruk wekte alles op het dak van de gemeente te schuiven. Toch betuigde hij zijn instemming met het voor stel. De heer Dekkers wilde met Polderbestuur suggereren het Noordelijke gedeelte dat aan het Waterschap bleef, beter te onderhouden. Met de wens van de voorz. dat de auto-brandspuit tot werkeloosheid gedoemd zal zijn, werd vervolgens tot aan koop van een dergelijk appa raat besloten. Toen werd er nog het een en ander gezegd aangaande de verfraaiing van de boven verdieping van het raadhuis. Er zouden o.m. heel eenvou dige glas-in-lood-ramen ko men met gordijnen er voor van 17.per meter (dit voor de huismoeders)het ge heel zou eenvoudig, maar fraai zijn. Een gedeelte van de verfraaiing kon beschouwd worden als herstel van oor logsschade. Een goed bestede rond vraag. Er werd gesproken over 't gewijzigde wederopbouwplen. Hoewel er slechts in geschrapt behoefde te worden, was men toch van mening dat men hen wel lang zou laten wachten. Men drong op spoed aan. De heer v. Mierlo vond de naam Schapensteeg voortaan te gewoon, nu ze bebouwd was. Kon men hier geen an dere voor vinden? Er waren wel plannen in voorbereiding voor een heel nieuw systeem van straatna men en huisnummers. Maar hier zat zeer veel aan vast. De heer v. d. Meerendonk vond het beter de oude na- te handhaven, waarmede de men uit Heemkundig oogpunt voorz. het ook eens was. Op een vraag van de heer v. Sprang deelde de voorz. mede dat met de fa. Zaalberg alles geregeld was; deze week begint men met de werkzaam heden. De heer Klerks wilde maat regelen doen nemen om op Zondag voor Haarsteeg een betere bus-verbinding te krij gen. De heer Allard wilde uit principieel oogpunt 's Zon dags niet meer dan éénmaal rijden. De heer v. O verdijk drong aan op het aanschaffen van een vuilniskar. Dit was niet zo eenvoudig als men dacht, zei de voorzitter; het had ech ter zijn aandacht, evenals het stuk vuilnisbelt in de Hei straat. De heer v. Mierlo protes teerde tegen het feit dat er in Nieuwkuijk 4 dagen gedanst werd bij gelegenheid van de gouden bruiloft. Dit behoor de echter tot de competentie van de burgemeester. Toch verzocht de heer v. d. Meerendonk vriendelijk het een beetje te beperken. De voorz. had gedacht dat de danswoede wel dood zou bloeden. Nadat de heer v. Engelen nog gepleit had voor 't aan stellen van een assistent van hoofd van dienst die het te druk kreeg, sloot de voorz. de vergadering.' NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 23 Mei: 10 uur: Ds. v. Burgeier ZONDAGSDIENST 23 Mei 1948. Doktoren Dr. P. J. A. Lenglet Apotheek Geers DE GEMEENTELIJKE GYMNASTIEKZAAL. Dezer dag?n wordt de gymnas tiekzaal in de Stationsstraat weer in gebruik genomen. Nu wij dit schrijven, is men nog druk aan het werk. Een teer- bedrijf uit Breda is momenteel be zig met het leggen van het on derste gedeelte van de dubbele vloer, waarop straks een kurk- vloer zal komen. Dit is 'n mooie verbetering, maar met dit al blijft de zaal nog zeer klein NIJVERHEIDSSCHOLEN. Onze Nijverheidsschool is door de minister van O., K. en W. op 't urgentieprogram voor 1948 ge plaatst. 't Gaat er nu maar over zo spoedig mogelijk gereed te zijn voor de openbare aanbesteding. Met Waalwijk zijn voor am bachtsschool voor jongens op dit urgentieprogram geplaatst o. m. Oss, Tilburg, Valkenswaard en Veghel. Onze Nijverheidsschool voor meisjes (R.K. Huishoud- en In dustrieschool) is eveneens voor uitbreiding op 't urgentieprogram geplaatst, terwijl daarop o.a. nog meer paraderen Andel, Ooster hout en Sprang-Capelle. TERUG UIT INDIë. Met het troepentransport schip „Grote Beer" dat 4 Mei van Tantjong Priok vertrok 'en op 25 Maart a.s. te Am sterdam verwacht wordt, ke ren de volgende militaireh uit onze omgeving huiswaarts: Waalwijk Korp. j. H. van Bokhoven, Crispijnstraat 95. Korp. A. A. Leijtens, West einde 6. Korp. L. J. van Mier, Min. Loeffstraat 9. Sprang-Capelle Sergt. H. J. van Achterberg, Nieuwstraat B 31. Jager W. C. de Rooy, Oost- i einde A 10. Nieuwkuijk Sergt. A. A. J. v. d. Oord, Grotestraat 283. Sold. J. J. van Baardwijk, Grotestraat 169. Kaatsheuvel Sold. H. M. v. Dijk, Markt straat 6*4. Waspik Sold. J. J. Schapers, Haven- dijk C 59. Raamsdonk Sold. J. C. v, d. Plas, Ber- genstraat D 80. Raamsdonksveer Korp. 1 A. H. M. van Laar hoven, Hoorkade G 68. DE PROVINCIALE ALMANAK Dezer dagen kwam de elfde jaargang van de Provinciale Al manak voor Noord-Brabant voor het jaar 1947—1948 van de per sen bij San^som N.V.,- Alphen av d. Rijn, die' deze uitgave weder om keurig verzorgde: Een schat van gegevens betreffende het openbare leven in de provincie is in dit boek verwerkt en vooral dè' gemeente-, waterschaps- en an dere besturen zullen er veel in vinden.Volledige inlichtinqen om trent de gemeentelijke- en provin ciale bestuursaonarten en de wa terschappen, uitgebreide vermel dingen aangaande organisaties op het van de volksgezond heid, het onderwijs, handel, nij verheid, landbouw e.a. zijn in dit lijvige boekdeel opgenomen, ter wijl bovendien nog de reglemen ten en verordeninaen van dè pro vincie N^ord-Brabant in een aparte afdeling zijn onaenomen. BIOSCOOPPROGRAMMA. Müsis Sacrum. „Het huis der Vrouwen", die Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. in genoemd theater wordt ver toond, is een film van de Powell en Presburgers, die al menig goe de film op hun naam hebben staan, terwijl op de cast de namen voorkomen van Deborah Kerr, Sabu, David Farrar e.a. Voeg hier nog bij dat het gegeven alle mogelijkheden biedt voor een on derhoudend verhaal, dan is het duidelijk, dat we met een beziens waardige film te doen hebben. „Walvis in zicht" is de eerste grote Nederlandse film die na de oorlog vervaardigd werd en als zodanig is hij zeer te waarderen. Hij geeft een duidelijk beeld van de harde arbeid die de marricn van de Willem Barendsz in de Zuidpoolgebieden moesten ver richten. Hij wordt Maandag. Dinsdag en Donderdag vertoond ea Woensdagmiddag voor de kin deren. Luxor. Voor 18-;arigen draan- Vrijdag, Zaterdag en Zondag in Luxor „De antiquair van Sly Corner": het verhaal van een ant'quair die het slachtoffer wordt van 'n chan teur, medeplichtig is aan enkele juwelendiefstallen en een dochter heeft die op weg is een gevierde pianiste te worden. Maar 't schit terende debuut van zijn dochter betekent zijn dood; waarom ea hoe vertelt u verder deze span nende film, met zijn knappe intri ge en zijn spannende en opwin dende momenten. Maandag en Woensdag voort aan geen voorstelling meer. GEVONDEN EN VERLOREN Men verloor: een blauwe damestas en een actetas. Men vond: een kindertasje met inhoud, een vulpen, een paar dames schoenen, een vilten heren hoed, hondje, vulpotlood, da meshandschoen, bril en een halskettinkje. Inlichtingen bij de gem.- po'Iitie. DRUNEN. Prachtig succes. De Gem. Zangver. „Zang en Vriendschap" nam 2e Pinkster dag deel aan een Groot Nationaal Concours voor Zangverenigingen, Kwartetten en Kinderkoren te Loenen, hetwelk aldaar werd ge houden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Gemengde Zangver. „Harmonie" ter plaatse. Zij kwamen hierbij uit in de 4e afd.' en wisten met 304 punten de le prijs B te behalen, wat, gezien dat deze pas bestaande vereniging voor de eerste maal op concours ging, een zeer goede prestatie ge noemd mag worden. Als verplicht nummer werd uit gevoerd „Voor allen" van P. Zwager en als vrij nummer „De Serenade van een landsknecht". Zowel de zanqers als hun diri- qent de heer F. M. v. d. Broek komt voor deze prestatie, welke getuigt van de goede geest, de 'ambitie en het ernstig streven dat in deze jonge vereniging zit, een woord van lof toe. Voor dit prachtig succes ook onze hartelijke gelukwens en wij mogen hopen dat deze gebeurtenis een nieuwe stoot zal geven om een voortva rende vereniging als deze tot gro tere bloei te brengen en meer nog Drunen uiteindelijk nog eens een zangvereniging te geven die on alle gebied de vergelijking met die van de omliggendè plaatsen hier: De buurtbewoprs, die Zijn het uitsteken der v iggen. VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 22) „Het is alles in orde met Mrs. St. Vincent, Mr. Severn", zei hij „en ik weet nu wat ik weten wilde: Beauchamp Gro ve, no. 18, S.W. is haar adres. We zullen haar daar morgen een bezoek brengen. Ik laat de woning zo lang bewaken, terwijl wij eens flink uitsla pen!" Na het souper rookten de heren een sigaar en praatten nog wat, maar Kendal wilde absoluut niet meer over „het Geheim aan het Victoria-sta tion" spreken en vertelde en kele van zijn èrvaringen. Ze gingen vroeg naar bed. Roger viel eerst laat in slaap# daar hij onwillekeurig nog denken moest aan véél, wat hij die dag beleefd had, ènaan de geliefde zijns harten in Ierland. HOOFDSTUK XVII. Men" begint hem op het spoor te komen. De volgende morgen om zeven uur kwam Kendal, ge reed en gekleed, Roger roe pen. „We ontbijten precies om acht uur, Mr. Severn", zei hij opgewekt. „Ik ga even op the Yard verslag uitbrengen en dan gaan we naar Beauchamp Grove". Roger bleef nog een paar minuten liggen, klaar-wak- ker; maar toen sprong hij uit bed en ging vlug toilet ma ken. Kendal was precies op tijd terug en begroette hem jovi aal: „Zó mag ik 't zien, Mr. Se vern! Als je zo'n zaak tot een goed einde wilt brengen, moet je actief zijn. Mijn helper uit Beauchamp Grove rapporteer de dat er generlei tekenen van leven in de woning al daar zijn. Er moet een kaartje van „kamers te huur" staan, in één van de vensters van de parterre. Mocht de dame niet vertrokken zijn, dan zullen "wij die leegstaande kamer huren. Alleen moet' u zorgen dat u Mrs. St. Vincent uit de weg blijft, daar ze u kent. Ik geloof dat ik u voor alle vei ligheid maar zal uitdossen met een zware snor. Want om kamers te hebben in hetzelfde huis, dat is toch wel heel handig als er eens snel in gegrepen moet worden!" Na het ontbijt kwam Ken- dal met een bruine snor te voorschijn en hielp hem die bevestigen, waardoor Roger er ook waarlijk heel anders uitzag. „Het is van het grootste be lang dat u die draagt terwijl we „gentleman Chris" trach ten op te sporen, want, als hij u zag en herkende, dit zou niet bevorderlijk zijn voor de afwikkeling van de zaak!" „O, ik ben bereid! Het is enkel wat warm en lastig; dus, als we alleen zijn, of bij de maaltijden, mag ik dat ding toch wel afnemen?" „Zeker!" lachte de detec- tivé. „Maar nu möeten we gaan!" Om negen uur waren de heren in Beauchamp Grove en terwijl ze de taxi een paar deuren vóór nummero acht tien lieten stilhouden, sprong Kendal er uit. „Ik zal dit alles in orde brengen en dan zal ik u roe pen als het zover is", zei hij. „Doet u net, of u naar ka mers kijkt aan de overkant". Roger deed dit en Kendal begaf zich maar rechtstreeks naar nummer achttien, waar hij aanbelde en de hospita hem zelf opendeed. „Ik zie dat u kamers te huur hebt", begon hij. „Ja, sir, de parterre suite is vrij". „Zo. Maar hebt u ook. geen kamers op de eerste verdie ping?" „Neen, sir, die zijn drie maanden geleden al verhuurd aan een dame. Gisteravond is Mrs. St. Vincent pas terugge keerd; ze heeft een maand aan zee doorgebracht en zei, dat ze de kamers nog voor een maand huurde". „Dat is erg jammer! Maar wacht, ik zal mijn vriend roe pen dié aan de overkant aan het kamers zoeken is; dan zullen we eerst eens samen de parterre-suite zien". „Ik twijfel niet, of die zal u wel bevallen, sir. Het is een zitkamer en een slaapkamer met twee bedden." Kendal riep Roger en na dat de heren eerst eens samen rondgekeken hadden, zei de detectieve: „Dat is juist wat wij zoe ken, Mrs Hodges, sir" viel de hospita in. „Ja, de kamers zijn dan ook altijd zeer in de smaak gevallen. De huur is dertig shilling." Kendal sloeg onmiddellijk toe. „Goed. We nemen ze en zullen een week vooruit be talen. Vind je niet, Roger?" Die stemde toe. Het duur de niet lang of de heren wa ren geïnstalleerd in hun nieuw kwartier en al ro kende overlegden ze hun plannen. „Toch zal ik zien te weten te komen", zei Kendal, „waar Mrs. St. Vincent nu die afge lopen maand heeft doorge bracht." Dit zeggende liep hij naar het venster en keek eens uit, waarna hij riep: „Er is een post- en tele graafkantoor hier vlak over; dat is heel handig! En nu ga ik eens gauw de ochtendbla den inkijken." Hij las Roger de verslagen voor van „het Victoria-station Geheim", waar ze allen een flinke plaats aan hadden in geruimd. „Mooi zo!" riep hij. „Ze hebben het gretig geslikt! Kijk maar: „De politie schijnt nog generlei aanwijzing te hebben!.... Dit zal waken, dat Scobell zich wat beter durft roeren!" Op dat ogenblik belde een jongen met een telegram. Kendal deed zachtjes de ka merdeur open, liet die op een kier staan en luisterde. kan doorstaan. Dinsdagavond bi jht de har monie De Volhard g haar zus tervereniging een jrenade, bij welke gelegenheid 3 derzijds har telijke woorden wen i gesproken. Terug uit de rlissie. Welkom ttiis. Onze dorpsgenoo de Eerw. Pater Göthard Bcijm O.F.M., pastoor van Salinein Brazilië, is na VV/2 jaar miss i-arbeid voor enige tijd in zijn zboorteplaats teruggekeerd. Dinsc «gmiddag ar riveerde Z,Eerw. o Eerw. een ontvang reiden, moesten zie Naar aanleidi rerwacht .al- wilden be- bepalen tot van 't 100- „Een telegram voor Mrs. St. Vincent", zei de jongen met duidelijke stem. „Is dat hier terecht?" „Mijn hemel, wat zou het mij waard zijn om dat tele gram eens te lezen!" luidde de verzuchting van de detec tive. Vijf minuten later hoorden ze Mrs. St. Vincent de trap afkomen. „Zou haar lady-schap naar het postkantoor gaan? Dan moet ik haar volgen. Ik zal om een man van the Yard bellen, die u komt helpen". Kendal ging aan het ven ster staan, verborgen achter de gordijnen. „Ze heeft zeker iets van be lang tegen Scobell te zeggen! Nu, ik ga ook telegraferen en zal trachten haar telegram te zien." Een ogenblik later zag Ro ger hem het postkantoor in-v gaan. Kort daarna verliet Mrs. St. Vincent dit en ging terug naar nummer achttien, waar zij met de huissleutel binnen kwam. Even later keerde Kendal ook terug en wenkte Roger, dat die hem zou open doen. Zodra ze in dè zitka mer waren, vroeg de detec tive: „Hoe laat is 't en wanneer vertrekt de eerstvolgende trein naar Littlehampton?" „Zeven minuten vóór tie nen", antwoordde Roger, die uit de slaapkamer een tijd- tabel was gaan halen. „De volgende gaat om 10.16". (Wordt vervolgd). jarig bestaan der Vincentius- vereniging hier ter plaatse werd j.l. Zondag aan de oorzitter, de heer P. J. Verschur de pauselij ke onderscheiding Pp Ecclesia et Pontifice door past >r Mommers overhandigd. Dinsdagnamidag ongeveer ■uur raakte de 13chinist van Weert uit Vlijmen, ,/crkzaam op de boterfabriek alh r, tussen de drijfriem. Spoedig iverd hij uit zijn benarde positie) bevrijd en werd zwaar gewone jiaar het zie kenhuis te 's-Bosch ï/ervoerd. NIEUWKUIJK. Twee gouden bruiloften op één dai Maandag, 2e Pin iterdag, her dachten de echtpar i Theodorus van Son-van Ingen n Paulus van der Wiel-Meijs hui gouden hu welijksfeest. Gehee Nieuwkuijk, dat in twee bui tverenigingen was verdeeld, heeft ïian dit feest spontaan meegewerReeds da gen tevoren was me in de weer voor het aanbrengei van versie ringen aan de wonjigen en het plaatsen van ereporten. In een keurige stoet met verse praal wagens en bruidjes! werden de- gouden paren met 1 n familie des morgens onder enrinie belang stelling naar de k k begeleid, waar om 10 uur ee -lechtige H. Mis van dankzeggp aan God werd opgedragen. Na de H. Mis gijtj het -met de stoet ieder naar z, woning, al waar door de buur ieen zanghul- de werd gebracht Jnder leiding van Michel van F voort en A. van Steensel. Ca aux werden aangeboden en doo bruidjes leu ke aanspraken gehcden. De geestelijkheid !n vele nota belen. vrienden en mnissen kwa men feliciteren en vt was in de woninnen één scha </an bloemen. In d" namiddag harmonie en de liecrtafel een se- ••enade. die qrote brachten de belangstelling trok. Het was voo beide echtpa ren een dag, die, l<;n we honen, nog. lana een aangjame herinne ring maq hebben. Op het 2e F ikst'erdag Boxtel gehouden i iziekconcoiirs behaalde onze han >nie De Een dracht de le Drijs de le afde ling. Bij thuiskomstiwerd de ver eniging aan de koitder gemeente door de Zanqverè. „Oefening baat Kunst" verwtkomd en ge feliciteerd met hetpehaalde suc ces. HAARSTEEG. Bran Allerwaarschijnli st door kort sluiting ontstond dinsdagmiddag een felle brand in woning van kapper Fr. v. Lie pde. Zo snel breidde hij zich uil dat practisch niets van de inboedl kon worden gered, evenmin vaï het gezin H. v. d. Lee-v.. Esch.dat hetzelfde huis bewoont. Gelkkig evenwel konden alle kindera gered wor den. De brandwee was spoedig ter plaatse, doch 'tblussingswerk was door onvoldojnde druk niet bijzonder effectief; >ok de brand weer uit Vlijmen ariveerde spoe dig en greep krac^iig in. Aange wakkerd door de sraffe Oosten wind sloegen de Ülammen over op de graanmaaldejj en meelhan- del van de fa. welk bedrijfsgebou' ook geheel uitbrandde. Het wonhuis liep be langrijke waterschele op. Weer zijn hierin gezinnen dakloos tt beroofd en zal hel nodig zijn dat spoedigst ruime hm wordt gebo den. le enige grote van alles

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 8