MODERN PENSION WOENSDAG 2 JUNI ROUUUQOEDEREIt :(1 3PORT NIEUWS UIT KAATSHfci' VEL TENTOONSTELLING „WAALWIJK 1948" publiek verkoopen t HEER Openbare vrijwillige verkoping. Notaris A. Schaap De Echo ook uw Blad Wie kan ons helpen SJOELBAKKEN, een TAFELBILJART ol andere GEZELSCHAPSSPELEN? Sprang-Capelle. Adriana M. d. v. A. Coppens-v. Dijk. Johan nes A. z. v. H. H. Th. Eekels- van Rijen. Wilhelmus C. G. z. v. J. L. Bossers-Pzapen. Huw.-Aangiften: Franciscus A. Grootswagers 26 j. te Loonopzand en Johanna M. van Mook 25 j. alhier. Johannes N. Treffers 24 j. en Josina C. Kroon beiden alhier. Henricus C. Vermeulen 33 j. te Dongen en Maria H. Leij- tens 30 j. alhier. Huwelijken; Marinus W. Din- gemans 20 j. te Loonopzand en Cornelia Th. C. Wijkmans 17 j. alhier. Theodorus A. Trimbach 25 j. alhier en Maria O. Huetink 27 j. te Rheden. Overlijden; Maria Schuurmans 64 j. wed. van C. v. d. Hooven. Catharina J. van Veldhoven 67 j. tè Drunen echtg. van L. v. Hulten. Ingekomen'; E. G. v. Gelder uit Loonopzand. G. M. Salomon uit Semarang. M. van Diem uit Drunen. K. F. Meijer uit Utrecht. J. B. M. Groeneveld uit Geertruidenberg. G. M. F. van Imbeeck uit Noordwijk. H. Kruif uit Hilversum. W. J. B. Snels en gezin uit Ned. Oost- Indië. P. J. Wolters uit Am sterdam. C. H. van de Giessen uit Utrecht. P. J. C. van Hout uit Waalre. Vertrokken; B. de Gouw naar Rosmalen. J. M. Bakker naar Rotterdam. H. Maaijwee naar Utrecht. M. A. van Hoof naar Eindhoven. W. M. T. Luijpers naar Arcen en Velden. HONDENSPORT. Fraaie successen te Breda. De leden van de Kynologen- vereniging Waalwijk en Om streken boekten op de jubi leum-tentoonstelling voor honden van alle rassen, die Zondag j.l. te Breda werden gehouden, de volgende fraaie successen: J. v. d. Broek, Bouvier, 1 U. (kampioen). A. Verhoeven, Bouvier, 1 Zg. C. v. Dongen, Barsois, 1 U. C. v. Dongen, Barsois, 1 U. C. v. Dongen, Barsois, 1 g. W. Buijs, Barsois, 1 g. P. Mombers, Griffon, 1 Zg. Mr. Verhoeven, Bull, ter rier 1 (kamp.) Mr. Verhoeven, Afgaan, 1 Zg. A. v. Wanrooij, Air-terrier, 1 Zg. A. Sleenhoff, Air-terrier, 1 Zg. Th. v. d. Griendt, New- Foundlander 1 Zg. P. de Rooij, Holl. Kees, 1 Zg H. de Rooij, Ierse Setter 1 Zg. en 1 G. A. Donkers, Spaniel, 1 U. H. v. d. Pol, Duitse Herder, 1 Zg. P. Kamp, Belg. Herder, 1 Zg C. v. Mierlo, Mechelaar, 1 G v. d. Leur, Holl. Herder 1 G. DRUNEN. K. A. V. Dinsdagavond vierde de K.A.V. haar „Moederdag". De avond begon met een plechtig Lof, waaronder de Eerwaarde Adviseur een toespraak hield, waarna de leden der K.A.V. aan de H. Maagd Maria, de Moeder bij uitstek, werden toegewijd. De zangeressen der Congregatie verzorgden on der leiding van de heer Kuis op keurige wijze de lofgezan gen. Daarna volgde een feest- vergadering in de Gymnas tiekzaal. Na opening door de secre taresse werd koffie en gebak gepresenteerd, waardoor de feeststemming er al direct in kwam. Met zang en declama tie, verzorgd door eigen le den, werd de avond verder gevuld. De voorzitster, die wegens een vergadering van 't Oran je-comité eerst later op de feestavond kwam, deed ver schillende mededelingen, o.a. een reis naar Amsterdam in de eerste week van Juli, waar toe men zich tot 6 Juni bij de bestuursleden kon opge ven. Hierna werd nogmaals koffie en gebak geserveerd en had op originele wijze onder de aanwezigè leden de verlo ting plaats van een grote taart. De gelukkige winnares was de moeder van een heel groot gezin. Het was, zoals gewoonlijk, een gezellige en sfeervolle avond. ELSHOUT. Algemene ledenvergadering van Onze Lieve Vrouwe Schuts in de zaal van de Gez. Klerks op Zon dag 30 Mei na de Hoogmis. Na opening door de voorzitter en voorlezing en goedkeuring der notulen komt ter sprake het com- petitiewerk van de Langstraatse Schuttersbond. Er is besloten een wisselbeker-competitie te houden. Daarvoor is aangesteld een com missie, die bestaat uit de heren J. v. Hulten te Baardwijk, A. de Kort te Heusden, J. Broeders te Vlijmen, N. v. Dongen te Besoy- en en M. Kops te Kaatsheuvel. Iedere vereniging die zonder geldige redenen niet aan deze competitie deelneemt, en zelfstan dig een schietoefening aflast, zal gestraft worden met een boete yan 2.5Ó en mag het eerstvolgende jaar niet meer aan de wedstrijden deelnemen. Verder werd besloten om deel te nemen aan het concours te Vlijmen. Dit concours gaat uit van de Langstraatse Schutters bond. Daar men zich voor 1 Jiini voor deelname moet aanmelden en het concours op 26 Juni wordt gehouden, gaven zich reeds een aantal leden op. Des Zaterdags zal worden geschoten met zestal len en des Zondags voor het na tionaal concours zal rrtet viertal len worden geschoten. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. HEUSDEN. Vrijdag herdacht het echtpaar de Vries-de Ridder de dag waar op zij voor 50 jaar in de echt vre- bonden werden. Deze dag is voor hen niet onopgeme'rkt voorbijge gaan: velen kwamen hen dien dag feliciteren, terwijl een buurtcomi- té hen namens de omwonenden n geschenk aanbood, 's Avonds bracht de fanfare een serenade. Door Niwin, R.K. en Prot Thuisfront is en actie ingezet on der het motto „Ons hart is bij h'en". Het doel van deze actie is gelden in te zamelen, om tijdens de jubileumfeesten aan alle solda ten in Indië een pakket te kunnen zenden. Men vraagt aan allen eèn bedrag van slechts 1.50, waar voor dan een pakje samengesteld kan worden. Dank zij de mede werking van het bedrijfsleven in Nederland wordt de werkelijke waarde pl.m. 4.— en 't pakje zal o.m. bevatten sigaretten, ver snaperingen, toiletartikelen en een nog niet gepubliceerde foto van H. M. de Koningin. We hopen dat allen in hun beurs zullen tas ten en de actie zal slagen. Aan allen die geven wordt een etiket overhandigd, hetwelk na ingevuld te zijn in een pakje ingesloten wordt, zodat onze jongens over zee kunnen zien wie het mogelijk maakte hen te verrassen. De Pinkstercollecte voor de Zending bedroeg alhier 153.54. -Wederom keerden twee jon gens uit Indië terug in het ouder huis, n.l. H. Wijnstekers en A. v. Diemen. Vlaggentooi en groen kenmerkten de woningen der thuiskomenden, terwijl vele bur gers de driekeur uitgestoken had den. Ter verwelkoming kwamen feliciteren geestelijke en burger lijke overheid, Niwin, Thuisfront en vele particulieren. De fanfare bracht des avonds een serenade en de voorzitter sprak' eveneens een welkomstwoord. Vele ge schenken vergezelden de geluk wensen, zodat, zodat, zoals de te ruggekeerden zeiden, deze dag voorh en onvergetelijk zou ziin door de spontane ontvangst hen bereid. VLIJMEN. Paard met wagen en zes personen te water. Woensdagavond sloeg 'n paard op hol van de \Vbonwagenbewo- n?r A. S., op de Vl!imense w<*n nabij de Vliimense Hut. In volle vaart reed het paard met wagen van de diik nabij het woonwanen- Vamp en kwam terecht in het wa ter. Spoedig kwam hulo oodanen en uit de garage Vismalen wer den autobanden gehaald en de drenkelingen toegeworpen. Dhr. Vismalen bedacht zich geen mo ment en haalde de vier kleinste kinderen uit het water; de vader en het oudste kind zwommen zelf naar de kant. Ondanks alle in spanning van de mede-woonwa genbewoners kon het paard niet gered worden. Dr. Martens werd gewaarschuwd, en was spoedig ter plaatse, evenals de rijkspolitie uit Vlijmen. Wonder boven won der is alles zonder ongelukken af gelopen. Regeeringsjubileum. De burgemeester heeft een op roep gedaan tot besturen der buurt- en andere verenigingen om twee of drie leden van 't bestuur af te vaardigen, die gewoonlijk feesten organiseren, om de kin deroptocht en grote optcht nader te bespreken op Donderdag 3 Ju ni 8 uur bij P. v. Eggelen. RJK.J.B. stand. Zondag nam de rijvereniging deel aan het grote concours te Gemonde, in de middelklasse werd met een 8-tal de zevende prijs be haald. In dressuur werden twee prijzen behaald, door Nic. van Bokhoven en P. v. Heivoort. Het 8-tal stond onder commando van Wim v. Bokhoven. Voorwaar 'n mooi succes. Zondag zal worden deelgeno men aan het grote concours te Gilze-Rijen. Postduiven. Zondag hield de Postduiven- ver. „De Zwaluw" tesamen met Drunen 'n wedvlucht vanuit Pont Maxence, afstand 327 K.M. Los 7 ,uur, Zuidwestenwind: eerste prijswinnende duif 11.6.33. Prijzen al? volgt: J. Kivits 1, 27; Gebr. v. Raven- steijn 2, 35; Fr. v. Hulten 3, 23; J. v. Baardwijk 4, 7, 16; W. Strengers 5, 18; L. Aloserij 6; C. Meesters 8; A. v. d. Heuvel 9; P. Pulles 10, 12, 14, 21; C. van Heivoort 11, 28; G. v. Esdonk 13, 29, 30; H. Blankers 15; W. Roestenburg 17, 20, 32; P. Ver meulen 19; H. Oosterwaal 22; G. van Hulten 24; F. van Hulten 25; J. v. Son 26; J. Verhagen 31G. Sluijmers 33; A. van Halder 34; F van Halder 36; L. de Laat 37. Donderdag 3 Juni van 7 tot 8.30 uur inkorven voor Orleans, afstand 487 K.M. Voor Quie- vrain Vrijdag 4 Juni van 7 tot 8.30 uur, in café B. Oremans. Dus allen op tijd. SPRANG-CAPELLE. Naar wij van goede zijde ver nemen, hebben de „Margriet-rui ters" 't plan een groot concours- hippique te geven op het land goed van Jhr. de Roy van Zui dewijn. -De voorbereidingen zijn in vollen gang, maar de jonge vereniging staat voor grote kos ten. Hopenlijk zullen de burgers uit plaats en streek deze pogingen willen steunen door medailles, advertenties e.d. SPRANG. Aangenomen. Ds. W. v. d. Kerk, hulppredi ker bij de Geref. Kerk alhier, heeft de benoeming tot hulppredi ker te Halle aangenomen en is voornemens half Juli a.s. gfscheid van de Geref. Kerk alhier te ne men. Terug ufi Indië. De O.V.W.'er C. de Rooij, Oosteinde alhier, arriveerde j.l. Woensdag, na een verblijf van 3M jaar in Indië, weer in de ou derlijke woning. Door de buurt was voor 'n feestelijke ontvangst gezorgd, waartoe de woning was versierd, terwijl hem tevens een prachtige nieuwe fiets als cadeau van de buurt werd aangeboden. Er was veel belangstelling van de zijde der familie, vrienden en be kenden. De Chr. Harmonie „Ma rijke" bracht des avonds een se renade waarvoor van de' zijde van het publiek veel belangstelling bestond. Ongeval. De aannemer W. Nieuwenhui- zen had j.l. Woensdag het onge luk bij zijn werk van een circa zes meter hoge stelling te vallen, waarbij hij ernstige inwendige kneuzingen opliep. Geneeskundi ge hulo moest worden ingeroepen. CAPELLE. Verontrustend bericht. Het was voor de familie Tac- tor aan de Winterdijk bij Labbe- gat geen goed nieuws telegrafisch de mededeling te ontvangen dat hun zoon en broer, die in de Oost zijn militaire plichten vervult, als gevolg van de ziekte van Weill ernstig ongesteld is en in het hos pitaal verpleegd wordt. Voor de Zending. De in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden collecte ten bate van 't Zendingswerk van de Geref. Zendingsbond heeft de som van 155.14 opgebracht. Jonge ooievaars. Het ooievaarsgezin, dat het op het erf van de heer Adr. Covë staande nest bewoont, is met jon ge ooievaars verrijkt, die een de zer dagen zijn uitgekomen. Hoe veel er zijn is nog niet te consta teren. „De Luchtvaart". De in het café Cové van der Haart aan de Nieuwevaart ge vestigde postuivenver. De Lucht vaart hield een wedvlucht vanuit Corbeil (Fr.), waarbij de eerste duif met een gemiddelde minuut snelheid van 1080.30 m. werd ge constateerd om 2.12.09-en de laat ste prijswinnende duif met een gemiddelde van 956 m. te 2.58.24. De prijzen werden behaald door: P. Nieuwenhuizen 1; M. v. Peer 2, 10, 29; J. van Doornik 3, 12; W. Versteeg 4, 13, 23; H. Verduin 5, 25; St. van Peer 6, 7, 8, 14, 21; Adr. Klootwijk 9; Fr. van Onzenoort 11, 15, 18, 21; J. de Meter 16, 20; Van Bijnen 17, 27; C. Groeneveld 19; H. v. Cam- pen 22; C. Broeks 24 en Adr. Blom 26. Voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht vanaf Orleans worden de duiven Donderdagavond inge- mand, terwijl Vrijdagavond de in kerving zal plaats hebben voor de wedvlucht vanaf Quievrain. Zaterdagavond na 9 uur afre kenen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. EDOGo Ahead 22 BWHeerenveen 31 Promotie 2e klasse. DoskoHelmond 03 HAARSTEEG. R.W.B. 2Haarsteeg 2 23. Met een 32 overwinning op RWB 2 heeft Haarsteeg 2 revanche genomen voor de onverdiende 10 nederlaag onlangs op eigen terrein. Wanneer a.s. Zondag van B.S.C. Roosendaal gewonnen kan worden, behouden onze reserve's theoretisch nog een kans te promoveren. Daarom, jongens, Zondag nog eens flink aangepakt en laat dan zien dat de twee eerste neder lagen een misstap zijn ge weest. Haarsteeg 3 zegevierde voor de tweede maal over Gemert 5 en stuurde de gasten met een 72 nederlaag huis-toe. Over alle linies waren de blauw- witten de meerdere van Ge mert en hadden bij de rust reeds een nuttige 31 voor sprong weten te bereiken. Na de hervatting kwam Gemert er niet meer aan te pas en regelmatig werd de score tot 72 opgevoerd, waarmede 't einde kwam en Haarsteeg 3 eindigt deze promotie-compe titie bovenaan en promoveert naar de 2e klasse. De eindstand van deze pro motie-competitie is: Haarsteeg 3 4 3 0 1 6 14— 7 Zwaluw 4 4 3 0 1 6 138 Gemert 5 4 0 0 4 0 8—18 Onderstaand elftal heeft dit prachtig resultaat weten te bereiken: Doel: J. v. d. Bosch. Achter: Ant. v. d. Lee; Jos. IVTpp'ïtpr'? Midden: K. Boelen; W. Kok; Th. Pelders. Over de wedstrijd kunnen wij nog zeggen dat zij in de beste verstandhouding werd gespeeld en de 40 overwin ning, waarvan de eerste twee doelpunten binnen .1 minuut werden gemaaKt, wel ver diend, doch enigszins geflat teerd was; een paar tegen- puntjes hadden ook onze jon gens wel verdiend. Nu NEO voor de eindfinale van de KNVB-beker is uitge schakeld, komt haar toch een woord van hulde toe, door van de 240 hieraan begonnen ver enigingen van de Zaterdag middag-voetbal KNVB, tot de laatste 8 te hebben gehoord, laatste 8 te hebben behoord. S.D.O. Zaterdag j.l. speelde het eerste elftal van SDO een thuiswedstrijd tegen „Juvona" uit Breda voor de Zaterdagmiddagcompetitie. Reeds direct na de aftrap was SDO in de aarti'al en na 10 mi nuten maakte de rechtsbuiten met een prachtig scl kwam Juvona oj ze achterhoede deze aanvallen g Na 20 minuten rechtsback van nalty die door o ingeschoten, 2— voor de rust mi, nen met een m val er 3—0 van gen beide ploec op, totdat 10 n' einde de rechtsbï er met een hare van maakte. D<' goede handen Dalmeijer. SDO PTT uif' Zal SDO dab' i voor de in Bii 1 laag? SDO k. winnen, wanneei eind flink aanp; met twee punte1 de eerste plaats SDO 2 spj dagavond een u NEO en versie met 5—1. Het \j strijd, die verdij werd gewonnen, hiermede het J deze afdeling, wedstrijden moe VRIJH.-CAPE I Vrijh A.s. Zaterdc elftal van 3 sterke Seolto J bezoeken. Vo bestaat veel van de zijde - Vandaar dat i met twee bus) worden. Vertijj café van Dijk: De reserve's vens Boys wis' Zaterdag een ning op Good len. Vermeldei hier drie van ten door de m werden. Bladel; H. v. d. Heijden; Th. van Oijen; Jo v. d. Heijden. Uitslagen Junioren-wed strijden: Haarsteeg a—Heusden a 22 Haarsteeg bHeusden b 50 Al met al een succesvolle Zondag voor Haarsteeg. SPRANG. ExcelsiorN.E.O. Na een spannende wedstrijd waarin de Rotterdammers technisch beter voetbal speel den dan onze jongens, hebben dé onzen de eer aan de best spelende ploeg moeten laten, die thans wel als de Beker winnaars kunnen worden be schouwd. Dat NEO tot de 2e helf en nog 20 minuten daar na de stand dubbel blank kon houden, ligt in hoofdzaak aan 't schitterend werk van de NEO-doelverdediger die de ster van het veld was en vele open doekjes van het zeer tal rijke publiek mocht ontvan gen. Ook de beide internatio nalen die in de Excelsior-ge- lederen mee streden, lieten goed voetbal zien. Als ploeg in geheel kan zij de beste Zuidelijke 2e klassers tot voorbeeld strekken. NATIONAAL ZANGCONCOURS BEL CANTO Gunningen festival-terrein Voor de Kermesse d'été van 't Nationaal Zangconcours van Bel Canto zijn de volgende staan plaatsen gegund: K. Eckelboom, Arnhem, kijk- tent. C. Rezel, Vreeland, grijp- armsport G. Mullens, 's-Bosch hoepla werptent Ant. Weg- kamp Jr., Treebeek, baby-carous- sel G. Albers, Arnhem, kin- derrijwielbaan E. v. d. Veen, Den Haag, raceboot-caroussel en suikerspin J. J. Groninger, 's- Hage, foto schiettent C. v. d. Tuin, Breda, kinderjeep P. Jo- lie, Dongen, paling, vis- en zuur kraam H. Dauphin, Dor drecht, berekenspel en kinder draaibord Wed. C. Robbe, Ber- Vóór: Th. de Vaan; T. van gen op Zoom, rupsbaan F. Bul, rl 1 TT t7 f~\ TTQti TVi r~iIJ1J Den Hout, nougat en suikerkraam Jos. Slaats, Waalwijk, dans tent W. Brinksma, Orthen, ge bakkraam H. Lindaart, Heus den, zweefmolen A. Valkema, Sneek, paradetent A. v. d. Wijgaard, Breda, bumperspelen en lichtsport K. Mulder, Am sterdam, skooter L. Groenweg, Breda, fruitkraam P. Tegelaar, l Capelle a. d. IJsel, hot-swingbaan G. Dielissen, Tilburg, bolero- spel F. Dauphin, Breda, hang- paardjesmolen G. v. d. Marei, Bergen op Zoom, zaagselsport Gebrs. Blauw, Alkmaar, ijsver koop G. Smilda, Utrecht, voet balsport H. Rouwhoff, Am sterdam, vliegbomsport B. Reymer, Arnhem, hoofd van jut A. Leander, Nijmegen, vlieg- bom, raket, slangmolen H. Hoefnagel, Mierlo, Lunapark Christ, Capelle, prijskaartenver koop. Verplichte koorwerken. Zoals de uitgebreide feestgids van Bel Canto's Nationaal Zang concours laat zien, is door de ju ry, bestaande uit de heren F. v. Amelsvoort, 's-Bosch, Jos. Vran- ken Jr. 's-Hage en Henry Heij- dendaal, Maastricht, geheel ge broken met de oude Liedertafel- traditie en zijn uitsluitend werken van jongere tooi j klassieke comp schreven, j Voor de 3e a j Tibi laus van 3e afd. Gemengd! Amabilis van jol 3e afd. Dameskoi vergangen, bew. 2e afd. Gemeng van Joh. Rönt meskoorPater Strategierle ah Dageinde, van 1 Uitmuntendh. gc 47, van Hendr perieure afd. gei van Piet Ketting, tetten komen uit mers naar keuze, naast het verplid werk uitvoeren. De technische concours verbond Maandag met dt de Patronaatsza; concours door d> ken welwillend b< steld eft die in genheid zal word waar het voor d genot zal zijn.de ren. Het nieuwt nog slechts enigi is gearriveerd is lend beschikba. we in de pat., accomodatie kuftl het concours e thans bereikte 1 het concours mi om plaatsen besc voor koren, welke kende leden met supporters naar men o.m. werd Brouwers a Cap. sterdam genoemd de superieure ai minstens 100 Kaatsheuvel op: meer andere Kaatsheuvel in coursdagen veel vangen, waarom belang is, dat op z'n best pre handeldrijvende daarom door het beroep gedaan o ot 1--0. Hierna zetten, maar on- vas safe en wist >ed te doorstaan, pelen maakte de Juvona een pe- ^~e midvoorwerd Vijf minuten ,'cte de linksbin- ii opgezette aan- Na de rust wo- en tegen elkaar inuten voor het inen van Juvona e schuiver 34 leiding was in j scheidsrechter erdag ontvangt reda op bezoek, revanche nemen li geleden r.eder- deze wedstrijd zij van begin tot et. SDO staat voorsprong op v -tn de ranglijst. Tide j.l. Donder- V.''wedstrijd tegen g deze reserves <ii 'n goede wed- ïd door SDO 2 SDO 2 behaalde 'impioenschap in pewel zij nog 2 spelen. LE. Boys. zal het eerste •ijh. Boys het it Zevenbergen deze wedstrijd belangstelling er supporters, deze wedstrijd :n bezocht zal k 3.30 uur bij van Vrijhoe- :n gepasseerde 63 overwin- Luck te beha- swaard is, dat e zes doelpun- ivoor gescoord dichters en enige misten voorge- s d. Mannenkoor Drl. di Lassus koorO, Quam v. Amelsvoort; rDe Winter is i. v. d. Bogert koorPsalm 100 2e afd. Da- 'Noster, van H. Gemengd koor: Landré Afd. koor Psalm \ndriessen Su- koor Liedeken, Oe dubbel kwar- met twee num- t.rvijl de koren te werk één viij :.->mmissie aan 't cn, begint reeds verzorging van 1, die voor het 1 .Hoogeer w. De- r,:schikbaar is ge- .een concertgelc- ;n' omgeschapen, .luisteraars een >ren te beluiste- meubilair. dat weken geleden Fveneens welwil- gesteld, zodat 'satszaal op een en rekenen, die aandoet. Reeds secretariaat van •dere aanvragen .kbaar te houden buiten hun wer den groot aantal Kaatsheuvel ko- bns het bekende .a koor uit Am- dat uitkomt in deling en met upporters naar rekt. Ook van (erenigingen zal ie komende con- bezoekers ont- het van groot nze plaats zich enteert. Tot de Middenstand is Hoofdcomité een de etalages een extra verzorging te geven. Daar naast wordt verwacht, dat geheel Kaatsheuvel spontaan vlagt en daardoor de plaats een aanzien geeft van medeleven en welkom. De vele vreemdelingen, welke Kaatsheuvel komen bezoeken, moeten de indruk krijgen, dat het in Kaatsheuvel feest is, en dat zij in dat feest met een jovialiteit en hartelijkheid, welke een echt Kaatsheuvelse eigenschap is, be trokken worden. Burgemeester v. d. Heijden. Zoals we reeds vorige week meldden, treedt met ingang van 1 Juni a.s. onze nieuw benoemde Burgemeester, de Weledelachtb. heer Mr. R. J. Th. v. d. Heijden in functie. Uit de waarderende artikelen, zowel door de redactie van de Echo, als uit Drunen in ons blad geplaatst, heeft de onbe vooroordeelde lezer kunnen con cluderen, dat wij in Mr. v. d. Heijden een magistraat gekregen hebben met de capaciteiten en de tact, die onze vooruitstrevende plaats in deze tijden van proble men op alle gebied, nodig heeft. Als secretaris van de Kamer van Koophandel kent hij het terrein van industrie en handel als geen ander. Dat momenteel de haven plannen van Waalwijk in uitvoe ring komen, zoals door hem ont worpen in de korte tijd, dat hij waarnemend burgemeester van Waalwijk was, zegt in deze meer dan genoeg. Dat de uitvoering van deze plannen niet uitsluitend Waalwijk bevoordeelt, doch met een de gehele Langstraat en daar bij ook onze gemeente ten goede komt, zal de niet chauvinist eerlijk moeten bekennen. Wat hij in Drunen in deze moeilijke jaren tot stand bracht, garandeert ons, dat hij de noden en belangen van onze plaats zal weten te behartigen. Wij missen nog een zwembad, ons heerlijk natuurschoon aan Roestelberg en omgeving vraagt naar ontsluiting en exploitatie, onze eenzijdige in- zich een eer, de eerste te zijn, die de nieuwe burgemeester gelegen heid kan bieden met Kaatsheuvel kennis te maken. Aivallenbesluit 1940. Wij maken de ingezetenen at tent op de advertentie van het college van B. en W., voorko mende in dit nummer, waarin nog maals uitdrukkelijk gewezen wordt op de verplichting afvallen van levensmiddelen te bewaren en die ter beschikking te stellen van de gemeente of van de houders van een ophaalvergunning. In de ad vertentie staan de houders van deze vergunningen voor de diver se wijken genoemd. Ambtsjubileum. Op 1 Juni a.s. herdenkt de heer W. Hesselmans alhier het feit, dat hij 25 jaren als keurmeester voor vlees en vee aan het slachthuis van de kring Waalwijk zal ver bonden zijn. Op Woensdag 2 Ju ni zal de plichtsgetrouwe en eer lijke ambtenaar door zijn supe rieuren te Waalwijk gehuldigd worden, waarbij naar wij verne men de verdere betrokkenen niet zullen achterwege blijven. St. Jail Baptist. Op de laatst gehouden ver gadering is de Schietvereni ging „De Schuttersvrienden" met een 8-tal leden in zijn ge heel bij St. Jan aangesloten, zodat deze momenteel 24 telt. De voorzitter heette de nieu we leden welkom en vond het in het belang van beide ver enigingen dat zij bij elkaar gekomen waren. Hij deed een beroep op alle leden om door eensgezindheid en door onder linge samenwerking hun best te doen om van St. Jan weer te maken wat het in vroeger jaren altijd geweest is. Tevens deelde de voorzitter mede dat er twee geweren waren ge kocht voor de schutsboom; om het benodigde geld hier- Hct echtpaar M. v. Wanrooij-Dingemans, dat 3 Juni a.s. zijn gou den bruiloft viert. dustrie baart angst in tijden van depressie en malaise burgemees ter v. d. Heijden - schiep een na tuurbad in Drunen, verrijkte de plaats met een kampeerterrein, waarvoor onze gemeente de bij uitstek mooie gelegenheden biedt. Hij heeft de gelegenheid hier in dustrie-terreinen te ontwerpen, waarnaar grotere gemeenten zou den hunkeren. Onze kinderrijke plaats mist zowel voor de vorming van de vrouwelijke jeugd als voor de jongens nog zoveel, dat meer dere kleinere plaatsen in kust en keur bieden. Er ligt voor Burge meester v. d. Heijden in onze ge- i meente een terrein open, waarop het hem een lust zal zijn te kun nen arbeiden. Zijn vooruitstre vendheid en voortvarendheid,' zijn kennis en helder inzicht staan er ons borg voor dat hij de gemeent>T aan hem toevertrouwd, groot zal maken. Gaarne zouden wij hem door een spontane installatie reeds de zer dagen de gevoelens van de burgerij vertolken, doch jammer genoeg is de toestand van zijn echtgenote nog van die aard, dat de datum van de installatie nog niet kan worden vastgesteld. Dat burgemeester v. d. Heijden echter met wat in de plaats leeft, reeds geheel meeleeft, mag blijken uit 't feit, dat hij het voorzitterschap van het ere-comité van het Na tionale Zangconcours van Bel. Canto, dat Vrijdagavond in de zaal van de heer Jan v. Dun of ficieel wordt geopend, met graag te aanvaardde, daarbij de toezeq- ging doende, dat hij gaarne bij deze officiële opening zal present zijn. Bel Canto zelf rekent het voor bij elkaar te krijgen werd besloten om donateurs- kaarten te verkopen. Ter gelegenheid van deze fusie werd op 27 Mei 1.1. een prijsverschieting gehouden, waarna een koffietafel werd aangeboden en de avond in gezellig samenzijn verder werd doorgebracht. De uitslag van de prijsver schieting was: 1 M. Kops; 2 L. v. Crom- voirt; 3 H. v. Balkom; 4 H. van Nieuwstad; 5 W. Elshout; 6 L. van Berkel; 7. H. Moo- lenschot; 8 J. Couwenberg; 9 Th. Sperber; 10 B. v. Heesch; 11 H. Kops; 12 W.' Smit; 13 P. Snoeren; 14 F. Kolsteren; 15 W. Mikkers; 16 C. v. d. Ven en 17 A. Elshout. R.K. Thuisfront. Het plensregende Woensdag 1.1. toen wederom*2 onzer jongens uit Indië thuis kwamen. De feestelijke ontvangst was er niets minder om. In de Hoofdstraat, waar onze vriend, sergt. Ad van de Gouw na 2^2 jaai* Indië-dienst, een fees telijke ontvangst ten deel viel van ouders, broers en zusters. Van alle huizen in de Hoofdstraat wap perde de vaderlandse driekleur en een mooie passende versiering sierde de ingang van restaurant Euphonia, alwaar de ouders woonachtig zijn. Een schat van bloemen sierde de huiskamer. De buurtbewoners offreerden onze vriend v. d. Gouw een mooie lederen reisnecessaire. Van Thuisfront natuurlijk bloemen en een persoonlijk welkom door be stuur. In de Marktstraat werd onze vriend Jan v. Dijk door de hele buurt spontaan verwelkomd en de ze boden hem verschillende nut tige cadeaux aan, waaronder een zilveren polshorloge. Ook hier veel bloemen en een zeer harte lijke ontvangst. Ook het bestuur van Thuisfront was hier present en heette onze vriend v. Dijk har telijk welkom. Pe verwonding aan zijn hand is veel meegevallen en zal na be handeling weer zoogoed als nor maal worden. Muziekuitvoering door de leerlingen van de R.K. Muziekschool K'heuvel. Voor het eerst sinds de oor log hebben we Zaterdag j.l. de prestaties kunnen beluis teren van de leerlingen der R.K. Muziekschool alhier. Nadat één der leraren de ouders der leerlingen en de genodigden welkom had ge heten, werd het programma ingezet met een pittige mars voor 4 accordeons en piano. Hierna werden de verschil- lennde nummers van het pro gramma vlot afgewerkt. Dit programma vermeldde stuk ken voor piano, accordeon en viool, waarbij het opviel dat dit laatste instrument tegen woordig in belangstelling ver achter staat bij de twee eerst genoemde. In aanmerking nemende dat" de meeste leerlingen pas één of twee jaar les hebben ge had, mogen we de middag Bekroond. Op de Jubileum-tentoon stelling te Breda behaalde on ze dorpsgenoot P. van Rooij met z'n Holl. Kees in Open Klasse een le prijs Z.G. A. v. Wanrooij met Airidale terrier in Open Klasse Z.G. André Sleenhoff uit Waal wijk Z.G. met Airedale terrier en H. van Dijk uit 's-Bosch m. Airedale terrier reu, le pr. Uitmuntend in Cuppy Klasse. Deze twee laatsten zijn fok- product van A. v. Wanrooij. Al deze honden waren getoil- letteerd door H. van Dijk uit 's-Bosch. Agenda. Maandag 31 Mei 8 u n.m.: Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 1 Juni 7.30 u. n.m.: Rep. R.K. Parochiëel kerk koor. Woensdag 2 Juni 7.30 u. n.m.: Rep. Harm. Kon. Muziek gezelschap Euphonia: 7.30 u. n.m.: Rep. Dames koor Bel Canto. 8 u. n.m.: Rep. Gemengd Koor Bel Canto. Donderdag 3 Juni 7.30 u. n.m.: Rep. Dameskoor Bel Canto 8 u. n.m.: Rep. Gem. Koor Bel Canto. 8 u. n.m.: Culturele Kring De Toren „Iwan de Ver schrikkelijke". (Apollo- theater). Kajotters-agenda. Dinsdag 1 Juni: Geen Pio- niersgroep. Woensdag 2 Juni: 7.30 uur Kajottersgroep. p Donderdag 3 Juni: 7.30 uur Kajottersgroep. 7.30 u. Bestuursvergadering 9 uur Leidersvorming. Vrijdag 4 Juni: 7.30 u. Ver gadering fietsclub. Zaterdag 5 Juni: 7.30 uur Ontspanning. Zondag 6 Juni: 11.30 uur Stu diekring. Het comité van bovenge noemde tentoonstelling zal op des avonds half acht op het terrein der tentoonstelling Alle nog aanwezige BLOEMEN, PLANTEN, HEESTERS, BOOMEN, HOUTWERK ENZ. HET COMITÉ. Heden ontvingen wij het droevige bericht, dat onze dochter, zuster en behuwdzus ter, Mevrouw JOHANNA MARIA ANNA SNIJDERS Echtgenote van de Heer EDWARD WINKER, na een kortstondige ziekte te Chicago U.S.A., in de leeftijd van 34 jaren is overleden, na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten. C. SNIJDERS ANNA SNIJDERS VAN EEUWIJK L. H. C. SNIJDERS- RIA SNIJDERS VAN STOKKUM en Kinderen. WAALWIJK, 28 Mei 1948. Mr. v. Coothstraat 11. De plechtige uitvaart en be grafenis hebben plaats gehad op Maandag 31 Mei om 10.30 uur in de parochiekerk van St. Willibrordus te Chicago. Verzoeke van alle rouwbeklag verschoond te blijven. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van het H. Oliesel, onze dierbare Echtge noot, Vader, Behuwd-en Groot vader, Josephus Albertus Wilhelmus Mahieu echtgenoot van Maria Allegonda Henkelman, n den ouderdom van 68 jaar Overtuigd van Uwe deelne ming in dit voor ons zo smar telijk verlies, bevelen wij de ziel van de dierbare overledene in Uwe gebeden aan. Waalwijk Wed M. A. Mahieu-Henkelman Oisterwijk Zr. Lavina, Franciscanes, (Maria Mahieu) Bizet (België): Br. Tarcisius. Assumptionist (Aug. Mahieu) Waalwijk: Jac. Mahieu A. Mahieu-Proveniers Balik-Papan (Borneo) Zr. Tarcisia, Missie en Aan- biddingszusters (Betsie Mahieu) Waalwijk Gonny Mahieu Jos Mahieu en Verloofde Zwolle Walter Mahieu en Verloofde Waalwijk Th. v. d. Geld-van Oss en Kinderen Waalwijk, 27 Mei 1948. Besoijenschestraat 124. De plechtige uitvaart en be grafenis heeft plaats gehad Zaterdag 29 Mei in de Parochie kerk van O.L. Vrouw te Waalwijk Diep-zwarf verven Grotestraat 1 31 WAALWIJK. y Hartelijk dank, ook namens mijn familie, voor de grote belangstel ling, die ik mocht ondervinden bij mijn thuiskomst uit Indië. Mijn dank gaat uit naar de Z.E. H. Geestelijken der parochie, het R. K. Thuisfront, buurtharmonie en speciaal naar de buurtbewoners, die mij zo hartelijk welkom heet ten door 'n fraaie versiering van mijn ouderlijk huis en door 't aan bieden van een mooi geschenk. Verder dank ik nog allen, die, op welke wijze ook, van hun belang stelling en meeleven blijk gaven. H. M. VAN DIJK, Marktstraat 64, Kaatsheuvel. BEKENDMAKING. zoekt in Waalwijk. Weekends afwezig. Brieven onder No. 2404 Bureau van dit blad. Burgemeester en Wethouders van LOON-OP-ZAND brengen ter openbare kennis, dat ingevol ge artikel 2 van het Afvallenbe- sluit 1940 I eenieder verplicht is alle te zijner beschikking staande afvallen van levensmiddelen te bewaren en die afvallen van le vensmiddelen ter beschikking te stellen van het bestuur van de gemeente op welker grondgebied de afvallen aanwezig zijn, dan wel van de houder van een op haalvergunning. Hij die niet of niet behoorlijk voldoet aan de verplichtingen, kan volgens artikel 8 eerste lid van meergenoemd besluit gestraft worden met een geldboete van ten hoogste TIÖOO.^ of hechtenis van ten hoogste 6 maanden. De houders van bedoelde op- haalvergunningen zijn: 1. A. van Gorcum, Bernsehoef 159 te Kaatsheuvel, die als rayon heeft toegewezen gekre gen de gehele gemeente Loon- op-Zand, uitgezonderd de Sta tionsstraat, Mgr. Volkerstraat, Julianastraat, Leostraat en Wilhelminaplein. 2. J. van der Schans, B 100 te Sprang-Capelle, die toegewe zen heeft gekregen de onder vermelde straten. Bovendien brengt bovengenoemd College ter openbare kennis dat vuilnisbakken, waarin zich afval len van levensmiddelen bevinden, door de vuilnisophaaldienst niet meer zullen worden geledigd, ter wijl in dat geval tevens proces verbaal zal worden opqemaakt. Kaatsheuvel, 29 Mei 1948. Burgemeester en Wethouders van Loon-op-Zand, G. GROOTSWAGERS, l.b. De Secretaris, M. VAN NIEUyVSTAD. TE WAALWIJK zal op DONDERDAG 3 JUNI 1948 des nam. 2 uur ten verzoeke van de heer E. v. d. PLUIJM aan de Haven te Waalwijk PUBLIEK VERKOPEN: 2 voermanswagens (een met luchtbanden) wagenzadels en kar- zadels, kettingen, boomkettiftgen, dommekrachten, ijzeren stootijzers staaldraad, touwen en diverse tui- gages. Te zien op de dag der verko ping van 10 tot 12 uur. aan enkele in goede staat zijnde Adres: GROTESTRAAT 7 a, WAALWfJK.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4