LINING LEATHER EëN PRIMA ONTWERPER-MODELLEUR de HET SLACHTOFFER TO THE LEATHER'S IMPORTERS EEN HULP IN DE ZWIKKERIJ. UWE EGBERTS iinii!® TLïil: Th. en A. Schapendonk ST0RMGARDS TECHN.BEDRIJFSLEIDER Pater H. DE GREEVE NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEllNG. ft* tsW* LET OP DE GELE BUS MET DE DRIEHOEK ALLEEN DAT IS VIM FEUILLETON COSTA LOUREIRO, IRM/TO C.- PORTO-PORTUGAL. RJC. STENOTYPISTE R.K. JONGE BOEKHOUDER Voor direct gevraagd Fa. LEENHEERS EN ZWAANS „Nu centen weer meetellen 'i cmi-dk vanal 1192.44. „De Rode Kruis Heraut". zei Ad Rombouts uit Eindhoven. Geen windzuchtje bewoog de kruinen van de klapperbomen, de hete lucht zinderde boven de ten ten van het Lajang-kamp. De zon recht boven ons brandde medo- genloos. Midden in deze oven stonden wij, zonder enige bescherming, op onze rug ransel en broodzak, naast ons een zware kit-bag en veldbed. Een half .uurtje mochten we zo blijven sudderen, maar ve len zochten, waar mogelijk, de schaduw op en maakten met nun helm wat wind langs hun bezwe te neuzen. Nu snap ik niet waarom je, als je gaat verhuizen, een helm op moet hebben, maar een correspon dent is nu eenmaal geen crack in Hogere Krijgskunde. De Engelsen zeggen: „there's an easy way and there's an army way", en ze heb ben maar al te vaak gelijk. Toen we ijlink nat waren, kwamen de auto's, die ons naar de haven brachten, waar de Van O.uthoorn reeds op ons lag te wachten. On de kade waren zowaar en kele jongedames (knappe en min der knappe) om van enkelen van ons afscheid te nemen, zeer tot vermaak van de overige soldaten, die uit volle borst „In ieder stadje een ander schatje" zongen. Tegen de avond voeren wij voor de tweede maal de Golf van Makas sar in. 't Was behoorlijk druk op de Van Outhoorn, een 6000 ton me tende K.P.M. boot. Elk plekje was bezet door een. veldbed, maar 't was er wel gezellig. Er werd zwaar gekaart en spelletjes ge daan. Iedere avond daverden tien tallen liedjes over de Indische wa teren: tegen 10 uur verstomde 't gezang, als de vrolijke zanaers zich ter ruste beaaven. De Van Outhoorn ging stil voort door de nacht, bewaakt door Gods ster ren. s Heren Hemelvaartsdag an kerde de Van Outhoorn op de rede. van Semarang. Semarang heeft geen haven, waar schepen als deze binnen kunnen varen. Op de rede werden we over geladen in een landingsvaartuig van het Korps Mariniers, dat het gehele Bataljon aan land bracht. Een cantinewagen wachtte ons, boordevol dampende koffie. Het was een ,uur of elf. dus tijd voor een bakske na de Hoogmis: helaas ontbrak de Hoogmis. De 5e Mei hadden we aan boord gevierd met herdenkings diensten voor de protestantse en nielde huizen, die ook versierd katholieke militairen, maar He melvaartsdag ging voorbij als el ke andere. Per truck werden 3 compagnie ën in een kazerne even buiten Se- zijn met Merdeka e.d. Op een huis zag ik een grote rode ster. j De kazerne van Soemowono, weer voorzien van Merdeka en zelfs Duitse muurschilderingen, marang bezorgd, de andere drie die walgelijk zijn, ligt tegen de gingen naar Arubarawa per trein, helling van de Oengaran, een do 's Avonds kregen we tot elf uur 1 de vulkaan, weelderig begroeid, vêrlof om Semarang te bezoeken, wiens top zich 2050 meter boven Voor ons, die geen grotere Indi- de zee verheft. De kazerne is er sche stad dan Makassar hebben prima gebouwd, maar, zoals ik gezien, was Semarang iets gewei- schreef, uiterst karig gemeubi- digs. Het is een moderne stad leerd. Doordat zij tegen een hei met brede boulevards en rij we- ling ligt, moet je 10 meter afda- gen. Er zijn talrijke grote gebou- len om in de inrichting voor wen, bioscooptheaters en winkels noodzakelijke privédienst te ko- zoals in de Nederlandse steden, men. De volgende dag stapten we in I Aan de achterzijde van de ka- een echte trein op een echt stati- zerne is een kleine vlakte, omslo- on. Een half uur later vertrok de ten door een heuvelrug, een uit- afgeladen trein. Even buiten het loper van het Sjeng-plateau, station van Semarang staan nog waarop de beroemde Boroboedoer wagons met republikeinse leuzen is gebouwd; helaas ligt deze op als: Merdeka, Indonesia for the j republikeins gebied. In de verte Indonesians, all for free Indonesia verheffen zich twee grote vulka nen, de Soembing en Sindoro, wier top vaak met een wolken en meer van dat fraais. Met een vaart van hoogstens 20 kilometer ('t lijkt het boemeltjc j hoed is bedekt, van Purmerend wel) kroop de Het is stil. in Soemowono. Des trein door het Indische landschap, j morgens trekken de vrouwen met Over groene heuvels, langs sa- 1 manden op hun rug langs de ka- wahs, waar de rijst nu rijpt of j zerne naar de passar. Op de sa- reeds geoogst is en die liggen op wah werkt de tani. Soms komen de enorme treden van de berghel- mensen vragen of ze met een le lingen. Langs de spoorbaan ston den veel mensen, die „tabeh" rie pen en hun duim in de lucht sta ken. Een voorval tijdens de reis is wel vermeldenswaard. Een sol daat verloor zijn helm, hij was zo onvoorzichtig hem 'uit het glas loze raam te laten vallen. Diepe rimpels trokken over z'n gezicht, want een verloren uitrustingsstuk moet betaald worden met drie keer de kostprijs. Een tani (Indische landarbei der) zag de helm /uit de trein val len en heeft zeker een kwartier er mee achter het boemeltje gerend. Aan het station van Toenang le verde dc man de helm aan de ei genaar al, die daar zeer blij mee was en de hijgende sprinter graag een beloning gaf. In Toen tang verliet ons weer een compie, wij gingen door naar Arubarawa, een plaatsje 48 K.M. ten Zuiden van Semarang, waar tijdens de Tapanse bezetting een interneringskamp van Nederlan ders was. Trucks wachtten ons weer in Arubarawa. Instappen En we hobbelden naar Soemo wono, 13 K.M. verder, over een allerberoerdste weg langs veel ver- gerwagen kunnen meerijden naar de moskee of een of andere koem- poelan en als er plaats is, wordt hun dat niet geweigerd. Zwavelbronnen en Hindoetempels. Voor Java omstreeks het jaar 1000 door het Mohammedanisme werd overstroomd, was er de Hindoe-godsdienst met zijn rijke cultuur. Nu getuigen nog enkele tempels van deze tijd. Alleen op het schone eiland Bali is nog het Hindoeisme; met de weinige Hin doe-bouwwerken op Java de laat ste overblijfselen van een cultuur- rijke periode uit de geschiedenis van Indië. Op enkele vlakke top pen van de Oengaran staan drie kleine tempels, gewijd aan de godheid Sjiwah. Zé zijn helaas verwaarloosd, maar staan nog, ijzersterk, ondanks dat ze zeker vóór 1000 jaar werden gebouwd. De specie, waarmee de natuurste nen aan elkaar zijn gehecht, kun je' moeilijk wegkrabben, hij is zeer hard. De tempeltjes zijn vierkan te gebouwtjes van pl.m. 3 meter en een 4 a 4H meter hoog. Op de vier hoeken zijn een soort be werkte kanteeltjes gebouwd. Het dak loopt uit in een punt. In de zijwanden, die ook met symmetri sche figuren zijn bewerkt, staan Sjiwah-beeldjes, echter zijn er stukken afgehakt. Het interieur is zeer eenvoudig, vlakke wanden, in een nisje in de achterwand weer een Sjiwah-beeldje. In het midden staat een kleine stenen ta fel, waarschijnlijk gebruikt als (brand?) offeraltaar. Aan weers zijden van 't trapje dat naar bin- n leidt, staan op een van de tempeltjes twee staande figuren, wat die voorstellen is mij niet be kend. De tocht naar de tempels is lang en vermoeiend, maar zeer mooi. Op verscheidene plaatsen strekt zich het smaragden land schap voor onze ogen uit. Tegen de helling van de Oegaren op on geveer 1100 meter hoogte is een zwavelbron, die stinkt als een beerput. Uit een kleine holte in de bodem borrelt heet water op met een zeer hoog zwavelgehalte. De zwaveldampen die opstijgen zijn de oorzaak van de stank. Soms spuit het water hoog uit de bron op en komt neer op de bo dem er omheen, die hierdoor vuil wit is gekleurd. Er groeit niets. Elk plantenle ven wordt door de zwavel ge dood. De afdaling van de berg be zorgde me een knieontwrichting, welk euvel me voor een dag of veertien in het hósJltaafl deed be landen. In de loop van deze vireek kwam korporaal Adri Leijterfis me op zoeken en dat vondiify fideel van hem, want een hospitaal is een tamelijk saaie inrichting. SIMON. HET NED. RODE KRUIS VRAAGT OM UW HULP. Moeten wij u eigenlijk nog wij zen op de Rode Kruis-collecte die van 17 tot 20 Juni a.s. gehouden wordt? Mocht gij nog niet over tuigd zijn van het vele goed dat het Ned. Rode Kruis verricht dan bent ge ongetwijfeld tot die over tuiging gekomen toen Henri de Greeve Zaterdagavond tot mild dadigheid opriep, toen gij de voor deze gelegenheid gecolporteerde Rode Kruis-krant doorkeekt of wanneer wij en andere bladen de aandacht vestigden op deze nut- tfi* MOOI 0 0 0 R VIM En niets wordt aangetast. Want VIM is samen gesteld uit millioenen (ijne deeltjes, elk in een actief schuimlaagje gevat. Daardoor kan VIM niet krassen, daardoor spaart het Uw huisraad! Vraag dus steeds om VIM en laat U nooit iets anders geven I T SCHUIMT EN KAN NIET KRASSEN tige onontbeerlijke iÉistelling. Gij zult ongetwijfeld een flinke bijdrage geven, maaijjdeze bijdra ge zou nog groter liijn, wanneer gij van zeer dichtbij1 de hulp van dit corps had meege-jnaakt of no dig gehad. Nederland beschilrt over een prachtige Rode Kruis-organisatie, die de volle steun lverdient van alle vaderlanders. KATH. THUISFRONT St. ANT.-PAROCHIE. De lichting van de geplaatste busjes bij de heren qaféhouders in de St. Ant.-parochiè heeft opge bracht 65.97. t f Last van zcjnuwen? Mij nhardt's Zei(iuwtabletten helpen U er o VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 30) „Wat kent u goed de men selijke natuur". „Dat is een noodzakelijke vereiste voor een detective. Die moet steeds de mens waarnemen in zijn zwakhe den en, om pessimisme en cynisme te ontgaan, moet hij ze zo schappelijk mogelijk beoordelen". HOOFDSTUK XXV. Een identiteit die verrassing baart. Op Maandagmiddag stapten Roger en Kendal uit aan het Ierse stationnetje, dat de jon geman zich nog zo goed her innerde. De aanwezige kruier tikte eerbiedig aan zijn pet: „Nog niemand van het kas teel om u te halen, sir?" „Ze verwa'chten mij ook niet. Zou ik een wagentje kftnnen* huren?" „O ja, ik ben er wel zeker van dat Mister O'Leary daar ginds op de boerderij u met genoegen nlaar het kasteel zal rijden." Zó geschiedde het dat Ro ger en de detective Kasteel Kilsavage bereikten, na een niet al te makkelijke rit in een schokkend, Iers karretje. Tot Roger's verlichting was er niemand in zicht, toen ze voor de hoofdingang stil hiel den; maar in de hall stond hij ineens van aangezicht tot aan gezicht met Clodagh, die een vuurrode kleur kreeg onder haar met sproeten overdekt gezichtje. „Ben jij daar, Geoff?" riep ze hem met spontane harte lijkheid beide handen toeste kend. „Maar waarom heb je 't mij niet laten weten? Dan zou ik je immers zijn komen halen?.... We Rebben je zo gemist!" „Dank je", was al wat Ro ger zeggen kon. „Ik had geen tijd;.of, eigenlijk: ik kom hier enkel voor zaken. Ik wilde Mr. Cahil spreken, mèt mijn vriend Mr. Kendal." Clodagh boog, maar voelde zich blijkbaar wat beledigd door de vreemde manier van doen van Roger. „Oom is niet zo heel goed" zei ze. „Maar ik zal hem je verlangen mededelen." Ze wenkte een bediende, dat die de heren in de salon zou laten en en ging zelf de bibliotheek binnen. Het vol gend ogenblik kwam de man terug met de boodschap tot Roger: „Lord Kilsavage zal u in de bibliotheek ontvangen, sir. Maar zou uw vriend hier even willen wachten?" Roger begaf zich naar de bibliotheek en vond daar de earl in een armstoel zitten, er heel slecht en oud uitziende. Toch stond hij op en wankel de naar hem toe, met de bei de handen uitgestoken: „Geoff, beste jongen, dit is een onverwacht genoegen! Maar wie is de vreemde die je daar bij je hebt en wat ver langt hij van mij?" „Het doet mij leed dat- ik u zo ongesteld vind, sir", begon Roger en hielp de oude heer weer in zijn stoel. „En het spijt mij dubbel dat ik u nu juist moet lastig vallen. Maar is noodzakelijk dat ik u on verwijld een bekentenis doe en nu met slechts nieuws aan kom". „Wat bedoel je met die va ge gezegdens?" vroeg de oude heer, reeds half boos, „en wat heeft die Mr. Kendal met mij uit te staan?" „Hij moet u spreken over een belangrijke en dringende zaak, die geen uitstel gedoogd. Mag ik hem hier binnen la ten?" Ofschoon de earl niets ge steld was op bezoek, knikte hij toch toestemmend en Ro ger haalde Kendal en stelde hem voor. De oude heer boog zonder op te staan, wenkte de inspecteur om plaats te nemen en vroeg scherp: „Wat beduidt dit spréken over „een zaak, die geen uit stel gedoogt?" „Ik ben inspecteur Kendal van Scotland Yard, uw lord schap", begon hij kalm. „Het is een lange geschiedenis, die „Gerechte hemel!'.' riep de earl en rees hijgende op.' Is hij een bedrieger? Iemand die door de politie bewaakt wordt en als gearresteerde hier komt?" „Ja, een bedrieger, maar een goed-bedoelende en recht schapen bedrieger, zoals u zult toegeven al» u gehoord hebt hetgeen ik u ga mee delen. Nöen, hij staat niet on der mijn toezicht, maar is tegenover de wereld en tegen over de wet volkomen van blaam gezuiverd". Lord Kilsavage boog het hoofd, zonder een blik naar Roger. „Mr. Geoffrey Cahil", ging Kendal voort, is dood „Gerechte hemel!" riep de earl weer; en terwijl hij zich geweld aandeed om kalm te blijven, sprak hij streng: „Vertelt u verder, alstublieft!"' Toen begon de detective op kalme, ernstige toon de ge schiedenis van Roger mee te delen, bijna in dezelfde be woordingen, die deze op Scot land Yard gebruikt had. Al leen kon hij nog sterker laten uitkomen hoe Scobel, Roger aangezet had tot de onschul dige maskerade, waarbij nie- verheen. UIF". ïniging hield it St. Quin- wind N.O. econstateerd Islag was als 11, 39, 52; 10, 21, 29, en 3, 30; A. Hensen 5. ilst 6, 27, 28; „DE POSTT Bovengenoemde ver een wedvlucht van-i tin, afstand 232 K.1V Eerste duif werd om 2.3.59 uur. Dé u volgt: Fr. Schoemans 1', G. van Huiten 2, 7 37, 48; B. v. d. Per Verhoeven 4, 13; 16, 18, 25: M. Verh Joh. Verhagen 8; P. Timmermans 9. C. Verhulst 12, \2; J. v. Bok hoven 14, 19, 26; Bi. v. Helvoirt 2e Zeine 15: Gebr. d. Lee 17, 61; Jac. v. Engelen 20, 24, 43, 63; Th. de Ronde 22, 56; G. Strijk 23; P. Snoeren 31; J. v. Veldho ven 32; A. Stokwielder 33, 40; D. v. d. Boomgaard 34v 57; M. v. d. Griend 35, 45; Fr. v. Delft 36, 51; L. de Louw 38; Scfrafer 41; J. Mulder 44; C. SciVuwer 46: M. Leijten 47, 50; A. Eeten 49; J. Pullens 53; A. Sc; 66; Th. Duivenkan barts 58; G. Kooi; v. Bladel 60, 62, den 64. P. v. Helvoirt le BIOSCOOPPRC Musis Sacrum. In dit theater w dus enige tijd eist als u ze mand wat verliezen, maar en- goed wenst te volgen. Mag ik kei winnen zou; en hij be vragen of uw lordschap mij sloot met te zeggen: zonder in de rede te vallen j „Dit nu, uw lordschap, is de even wil aanhoren?" reden van mijn tegenwoordig- De earl knikte en Roger zag heid alhier1 dat zijn handen trilden van Met bewonderenswaardige zwakte en opgewondenheid. zelfbeheersing had Lord Kil- „Om te beginnen: deze heer savage zonder commentaren Kendal keek naar Roger - toegeluisterd. Toen keerde hij is niet Mr. Geoffrey Cahil, zich tot Roger met vlammen- voor wie u hem houdt". de blik en sprak op wrede, snijdende toon: „En sir.Waarom doet u ons weer de eer van uw ge zelschap aan?" „Om u vergeving te vra gen", sprak Roger nederig. „Nadat u mijn neef geplun derd en zijn moordenaar op gehitst heeft, hebt u nog de weergaloze onbeschaamdheid om hier te komen en mij om vergeving te vragen; die niet enkel gastvrijheid, maar ook harten stal die zich onder vals voorgeven bij mij in de genegenheid wist te dringen en ook bij een ander; die er mij toe bracht om u van alles toe te vertrouwen betreffende mijn plannen voor haar; hebt haar bleek en ellendig achtergelaten en durft nü mijn vergevensge zindheid in te roepen, of u het onschuldigste vergrijp te gen de étikette had begaan!" De stem van Lord Kilsavage klonk zó innig verachtelijk, dat Roger ineen kromp, ter wijl Kendal beide heren met de grootste bewondering ga de sloeg. „Dit is nu mijn straf, sir, dat ik uw nichtje heb liefge- kregen; dat ik alle uitzicht on levensgeluk op Kilsavage heb verloren." Nü was zijn lordschap zich in het geheel niet meer mees ter en op vlijmend scherpe toon sprak hij: „U, doet mijn nichtje de eer haar lief te hebben?^ U durft daarvan spreken, een nameloze bedriegereen bastaard (Slot volgt). dag t.m. Zondag v( -toond de film „Voor geulen, geen episode uit de strijc chen tegen de Du sing, door Fritz La tot een boeiende fi nerend drama, waa heid van de Gestap fel wordt geschilde i tl, maar ook juwer 54, 65, 55; H. Lom- ans 59; Jos. J. Verhei- overduif. SRAMMA. rdt van Vrij genade". Een n de Tsje- e overheer- omgewerkt een fasci- de wreed- bloedhonden id om :eit. ensdag tand- komt de oog om oog, leuze van de illegal Maandag en WJ „Filmdiefstal", waalin een moe dige stuntvlieger eed; bende vlieg- tuigdieven ontmaskert en 't hoofd moet buigen voor een beroemd aviatrice, tot dat de liefde in het spel komt. Luxor. De film „Zonder genade", die van Vrijdag t.m. Zondag in ge noemd theater wore een echte Wild-W windende jachten, volvers, jarenlange zoenen veten, en ee loze vrouw, die vo die, kortom, het wi. vertoond, is :st film. Op- cnallende re- aooit te ver- jonge roeke- r niets stond, e westen zelf SPRANG-CAPELI Gemeente Door een vergis zijn verschillende de vergadering val behandeld werden, verslag, weergegeve! Het betrof hier hif punt, waar onder een nieuwe wering van school noemd moest wordep. De uitslag van was: L. Poldervaart W. J. v. Nieuwenh A. Dees 9 stemmen, 2 stemmen, J. W. C men, J. W. Nieuwe iad. ng onzerzijds unten, die in 1.1. Vrijdag iet in ons ;ommissie tot 'erzuim be- Je stemming 10 stemmen, ■izen 1 stem, M. C. Rijken nuït 8 stern- huizen 1 st„ P. Spuijbroek 8 st< nmen, Joh. Rozenbrand 2 stemmen, A. H. Kerst 7 stemmen, P. v. d. Schans 2 stemmen. Een stemde blanco. Zodat de volgende heren in de commissie zijn benoemd: 'Polder vaart, Dees, Genuït, Spuijbroek en A. Kerst. Het tweede niet vermelde punt betrof de benoeming van 'n klok- opwinder voor het torenuurwerk te Capelle, daar de heer G. de Jong als zodanig ontslag had ge nomen. Voorgedragen werden M. H. v. Dongen en M. T. Kruijff, waarvan de eerste met 9 tegen 2 stemmen werd benoemd. NIEUWKUIJK. Gouden Bruiloft. Zaterdag j.l. herdacht 't echt paar Frans Heijmans en Helena Schuurmans zijn gouden huwe lijksfeest. Door de goede voorbe reidingen van het actief feestco mité in de buurt, was dit feest goed op touw gezet. Met man en macht werd er gewerkt om de laatste voorbereidingen te tref fen, zodat het huis, de straat en vooral de ereboog in een paar da gen schitterend was versierd. Om half tien werd het gouden paar in een auto, getrokken door een 20-tal bruidjes, met er achter in volgauo's de familie, feestco mité, enz. ter kerke gereden, waai de ZeerEerw. Heer Pastoor een H. Mis van dankzegging opdroeg. Tijdens deze H. Mis werd het gouden paar door de pastoór toe gesproken en geluk gewenst. Na de kerkelijke plechtigheden had de officiële opstelling van de stoet plaats, met een 8-tal praal wagens, waarvan de een al mooi er was dan de andere en werd met het gouden paar, familie en muziek een rondgang door het dorp gemaakt. Bij aankomst aan de woning werd het gouden paar door de buurt gehuldigd, toege sproken en een cadeau aangebo den. Er was veel belangstelling en het gouden paar had vele feli citaties in de vorm van bloem stukken enz. in ontvangst te ne men. Om 8 uur brachten -harmo nie en liedertafel een serenade, wat veel volk op de been bracht. Het feest is wederom voorbij, maar zal het gouden paar en de buurtbewoners nog lang in aan gename herinnering blijven. HEUSDEN. J.l. Zaterdagavond werd tijdens het concert 'der „Heusdense fan fare" gecollecteerd voor de E.H. B.O. Een bedrag van 126.88 werd bijeengebracht. Het op Ds. P. C. Roden burg te Alkmaar uitgebracht be roep der gecombineerde Lutherse gemeenten van Breda, Den Bosch en Heusden, is door hem aange nomen. Op de Gildedag te Gilze wist het viertal van St. Blasius alhier beslag te leggen op de tweede kampioensprijs, terwijl A. de Kort het koningschieten won. A. de Leeuw behaalde een per sonele prijs. GEERTRUIDENBERG. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Vrijdag 18 Juni 1948 des avonds half 8 in het gemeentehuis. Te behandelen zaken: 1. Verzoek van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen voor R.K. Bijzonder Onderwijs tot het beschikbaar stellen van gelden voor herstel van oorlogsschade. 2. Verzoek van de N.V. Pro vinciale Noordbrabantse Electri- citeits Mij. tot aankoop van stro ken grond aan het Biezenwegje, de Stadsweg en het Vondelwegje. 3. Beschikbaarstelling crediet voor woningverbetering en -split sing. 4. Besluit opschorting aflossing bouw voorschotten. 5. Wijziging begroting dienst 1947 en 1948. 6. Voorstel verlenging onder handse verhuring kelder Markt no. 46 aan G. W. Hendrikx. 7. Benoeming leden der com missie. bedoeld in artikel 8 van de Woonruimtewet 1947. 8. Benoeming P. W. van der Pluijm als gemeente-wérkman in vaste dienst. 9. Ingekomen stukken. 10. Reclames straatbelasting. ASK PRICES AND CONDITIONS TO THE SPE CIALIZED AND AUTHORIZED, PORTUGUESE EXPORTERS Rua do Bonjardim no. 364 Cable Adress: - LUTADOR GEVRAAGD op groot fabriekskantoor in de omgeving van Den Bosch min. opleiding Mulo, bij voorkeur met diploma Boekhouden. Brieven onder No. 2431 Bureau van dit blad. Grootestraat 1 2. zegt Jonker Fris Nu centen weer meetellen, ondervinden de huis vrouwen de voordelen van jonker Fris' eigen tuinen. Goedkopere jamEn het spreekt vanzelf, dat jonker fris het fruit uit zijn eigen boom gaarden extra verzorgt en vertroetel ten zó van de tuin af kan conserveren. Dus: fijner, lekkerder jam! GEVRAAGD door schoenfabriek van naam Brieven onder No. 2430 Bureau van dit blad LEDEREN KLEDINGFABRIEK „TH AS" W A ALW IJ K. KWALITEIT EN PASVORM GEGARANDEERD. Alleenverkoop voor Waalwijk: Fa. J. VAN MIL, Greotestraat 243 Den Bosch Fa. H. VERHULST, Markt 5. BredaFa. JAN VAN OLPHEN, Veèmarkt 34. Reparaties van lederen kleding worden door ons tot 1 Aug. vlug en met zorg uitgevoerd. DAMES SCHOENFABRIEK Midden genre prod. 3.000 paar Alleen prima krachten komen in aanmerking, welke in staat zijn het bedrijf zelfstandig te leiden. Gunstige arbeidsvoorwaarden en bij gebleken geschiktheid levenspositie. Voor woning kan event, gezorgd worden. Brieven onder No. 2432 Bureau van dit blad. U allen hebt natuurlijk Zaterdagavond 1 2 Juni gehoord in zijn schitterend woord over het grootse werk van het NED. RODE KRUIS. Ook hebt U allen gelezen het blad Dan is verdere aanmoediging om U aan te sporen tot MILDE bijdragen bij onze collecten van 17-20 JUNI A.S. overbodig WIJ rekenen op U GIJ kunt rekenen op ONS. COMITÉ CAMPAGNE 1948 NED. RODE KRUIS voor WAALWIJK en OMSTREKEN

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2