MEDINOS CREPE AFVAL WILT U GENIETEN Ligstoelen met linnen loopers. De Echo van het Zuiden RIETEN STOELEN EN ROTTINGSTOELEN, Als tanden glansen van gezondheid Gecreosoteerd Hout Meubel- en Beddenmagazijn Fa. J. A. DIRKSE CALVEs F "orgaan basi- Z ('Pe"tiscZ Ja, naiuurlijk WIJ ZIJN ALS VAN OUDS WEER KOPERS VAN FIRMA GEBR. DE JONG Straks gaat zij weer naar huis voor het twaalfuurtje; dan heeft zij de lekkerste op tafel - kersverse Blue Band. Blue Band is gezond, voedzaam en rijk aan vitaminen. Vraag Uw leverancier om Blue Band. SEIZOENRIJWIELVERVOER1948 No. 49 Donderdag 17 Juni 1948 UIT DE LANGSTRAAT ruots (wv&iv SPORT. Verontrustend dan ligt er naast de tanden borstel een tube Medinos. Wat een heerlijk frisse tandcream is dat zo zacht, zo zuiver! Medinos is het perfecte mondreinigings- middel, dat bovendien een genees krachtige werking bezit. Want Medinos bevat Fluorgaandat het tandglazuur versterkt en tand bederf actief bestrijdt. Medinos geeft U niet alleen mooiere, maar ook gezondere tanden. ff Uitsluitend, verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en de speciaal-branche. Normale tube 3TJ2 et. Grote tube 65 et. capillair actieve tandcream mei FLUORGAAN iegen tandbederf evat,tend nJJn fluoride ?rSoan.ther Paraut OD ]Qndjlazuurite\kt het landbederf bestnjde aaaSevraagd) ME0INO& LABORATORIA AMgRSfOORI. BLUE BAND! Wendt U voor inlichtingen tot één der volgende firma's: v. Swaay Co's Houtbereiding en Houthandel, Den Bosch Gips' Houtbereiding, Oranjestraat 9 te 's Gravenhage Houtbereiding C. Mirandolle, Piekstr. 43-45, Rotterdam Houtbereiding Amsterdam.Gr. Wittenburg.str. HO, A'dam Creosoteerinr.^n Houthandel Gebr.Hulsinga, I Jsselmonde Telefoon 205 W A A L W IJ K. De zoon eerst moet vernieuwen wat de vader als jonge man had gebouwd: dat is de levensduur van Verhoogt dit dan door het koopen van onze Hooge Ham 149. Tel. 100. DONGEN Men is verplicht bij verzending per spoor zijn rijwiel aan de zadelveren duidelijk van naam en adres te voor zien. Adresplankjes zijn bij de stations tegen betaling van f. 0.05 verkrijgbaar. In verband met de vacantiedrukte zullen op Vrijdag 25 en Zaterdag 26 JUNI, op de Maandagen, Donderdagen, Vrijdagen en Zaterdagen van de maanden JULI en AUGUSTUS en op Donderdag 2, Vrijdag 3, Zaterdag 4 en Maandag 6 SEPTEMBER a.s. speciale rijwieltreinen lopen, waardoor het op die dagen, althans in vele gevallen, uitgesloten zal zijn om rijwielen met treinen naar keuze van de reiziger over afstanden van meer dan 40 km. te vervoeren. VLIJMEN. .Visclub „De Hut". Zondag"'werd een vergadèring gehouden in café Vismalen. De opkomst was groot, met het oog op de belangrijke agenda, welke vlot werd afgewerkt. Er werd besloten deel te nemen aan het groot nationaal concours te Til burg op Zondag II Juli a.s. Wielrennen. Zandag nam de amateur A. Meesters deel aan de grote weg wedstrijd bij Valkenburg. Mees ters reed een schitterende cours en plaatste zich bij de eerste tien. Verder, behaalde hij de eerste prijs van zijn wielerclub. Een mooie prestatie. Heilig Hart-hulde. Zondagmiddag had alhier een grote H. Hart-hulde plaats. Op de Ekelaarlaan stelde zich om 2 uur een grote stoet op, waaron der vele verenigingen met vaan dels. De schooljeugd was in grote getale opgekomen onder leiding van de Eerw. Zusters en van de Eerw. Fraters. De harmonie Con cordia, Vlijmens Mannenkoor en Dameskoor verleenden eveneens hunne medewerking. Door de be- vlagde straten trok men naar de kerk, waar de ZeerEerw. Heer Pastoor Werneri een pedicatie hielden tevens de toewijding aan het H. Hart. Vele parochianen woonden deze plechtigheid bij. Brandweer corpswedstrijden. Zaterdagmiddag zullen op het Marktplein alhier grote brand weer corpswedstrijden worden ge houden, waaraan een groot aan tal verenigingen uit de omtrek deelnemen. Het geheel staat on der leiding van de Vlijmense brandweer met als commandant A. van Stokkum. Don-kozakken 'te Vlijmen. Zaterdagmiddag zal op het ter rein van de Vlijmense Boys een grote demonstratie worden gege ven door de Don-kozakken. Ver schillende nummers worden gege ven. De paardensportliefhebbers staat een mooie middag te wach ten. PUDDING CUSTARDMAÏZENA CP -027_ Grote Landdag K.V.P. te Vlijmen Op 4 Juli a.s. zal alhier een grote landdag worden gehouden van de K.V.P. Deze zal groots worden opgezet. Als sprekers zijn aangezocht de heren Sens uit Heerlen en rector Drost uit Am sterdam. Aan belangstelling zal het dien dag niet ontbreken. Öp een en ander komen we na der terug. Langstraatse Schutlersbond. Uitslag van Zondag 13 Juni: O. L. Vr. Schuts Elshout '11 punten; St. Ambrosius Baardwijk 12 punten. Programma voor Zondag 20 Juni: St. Blasius Heusden tegen Juli ana Vlijmen 16.30 uur. St. Catharina Herpt tegen Ju liana Vlijmen 15 uur. St. Ambrosius Baardwijk tegen St. Crispijn en St. Crispinianus Besoijen 15 .uur. Postduivenver. „De Zwaluw". Bovengenoemde vereniging hield in combinatie met Drunen een wedvlucht vanuit St. Quentin, af stand 250 K.M., los 10 uur. Eer ste duif te Drunen 2.8.40 .uur, laatste te Vlijmen 2.46.29. Prijzen als volgt: J. Schapendonk 1, 16, 26, 49, 55; Th. van Huiten 2; A. L. van Heivoort 3, 28; P. Scherpenburg 4; H. v. Wijk 5; J. Kivits 6, 18, 42; P. van Bladel 7; A. Parijs 8; A. de Veer 9; J. Oostcrwaal 10, 19, 34; J. Verharen 11, 50; G. Pelders 12, 22; L. de Laat 13, 33; A. Spee 14; Gebr. v. Ravensteijn 15, 25, 30; G. v. Huiten 17, 47; G. Sluimers 20; B. v. d. Ven 21, 27; A. van Halder 23, 37; J. van Son 24, 32; C. Brok 29; P. Pulles 30; H. Oosterwaal 31; G. v. Es- donk 35, 36, 54; G. Musters 38; J. v. d. Hooven-v. Huiten 39; H. Meijs 40; P. Pulles 41; W. Roes tenburg 43; P. Vermeulen 44; M. Liebregts 45; J. v. d. Dungen 46, 53; N. v. Esdonk 51; B. Oremans 52; C. Brok 56; A. v. Ooyen 57. Zaterdagavond om 8 uur verga dering in café B. Oremans. Be langrijke agenda. Opkomst drin gend gewenst. SPRANG. Geref. Kerk. A.s. Zondag v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur hoopt in de Gerèf. Kerk in de Dienst des Woords voor te gaan Ds. H. L. Both, emeritus-predikant van Arnhem. A. R- Kiesvereniging. Op D.V. Donderdag 1 Juli a.s. hoopt voor de A.R. Kiesvereni ging alhier, in verband met de a.s* Tweede Kamerverkiezingen, als spreker op te treden Mr. Dr. E. P. Verkerk, lid der weede Kamer en Burgemeester van Boskoop. N. E. O. Op het terrein van N.E.O. al hier werd Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen N.E.O. I en P.T.T. uit Breda. N.E.O. won deze wedstrijd met flinke cijfers, n.l. 92. A Tempo. De heer W. Braspenning alhier heeft naar wij vernemen bedankt als voorzitter van de Chr. Man dolineclub „A Tempo". Chr. Vakbeweging. In de j.l. Maandagavond onder leiding van voorzitter C. Bras penning gehouden vergadering van het bestuur van de Chr. Be sturenbond Sprang-Capelle, kon worden geconstateerd dat de bij zondere propaganda-actie 1948 van het Chr. Nationaal Vakver bond ook plaatselijk reeds vruch ten heeft afgeworpen. Door meer dere aangesloten afdelingen wer den reeds nieuwe leden ingeschre ven. Uit de ingekomen stukken van het C.N.V. bleek dat het le dental de 135.000 reeds was ge passeerd. Botsing. Dinsdagmorgen kwam de bestel wagen van de P.T.T., doordat de chauffeur plotseling moet uitwij ken voor een kind, in botsing met een luxe wagen. Beide auto's liepen veel schade op; persoon lijke ongelukken kwamen geluk kig niet voor. CAPELLE. Het voetballen op Zondag. Voor het Gerechtshof te 's-Her- togenbosch zal, naar we verne men, a.s. Vrijdag de procedure van het voetballen op Zondag te dezer plaatse, in hoger beroep in behandeling komen. Aanrijding met dodelijke afloop. Maandagmiddag j.l. werd de heer C. L. de Rooij Jzn. uit Vrij- hoeve-Capelle, die met de fiets over de Winterdijk reed, in de buurt van de Koesteeg aangereden door een vrachtauto, met het tra gisch gevolg, dat hij vreselijk ver minkt gedood werd. Waarschijn lijk heeft 't slachtoffer, dat enigs zins hardhorend was, de auto niet horen aankomen. Met grote ontsteltenis werd dit bericht in de gemeente vernomen en gevoelens van grote deernis gingen uit naar de vrouw en bei de kinderen van het slachtoffer, die hun man en vader op zo'n on verwachte, noodlottige wijze ver loren. Mogen zij gesterkt worden in het leed, dat hun zo plotseling op de schouders is gelegd. Tamboer- en Pijperkorps „Jubai". In het kader der Jubileumfees ten zal onze plaats de eer genie ten een muzikale manifestatie te aanschouwen, die uniek genoemd mag worden. Het bestuur van de Oranjever eniging „Wilhelmina" is er n.l. in geslaagd het tot zelfs over on ze grenzen bekend staande Tam boer- en Pijperkorps „Jubal" uit Dordrecht bereid te vinden naar Capelle te komen en wel op Za terdag 10 Juli a.s. Dit korps, ongeveer 190 man sterk, heeft op verschillende plaat sen in ons land reeds concerten gegeven, onlangs nog te Gorin- chem, met overweldigend succes. Wij menen dan ook, dat de Oran jevereniging hiermede een goede keus heeft gedaan en daarbij de bevolking iets aanbiedt, dat zeker op prijs zal worden gesteld. We hopen nog nader in ons blad op deze festiviteiten terug te komen. WASPIK. U.N.A.C. Vrijdag j.l. werd door wethou der L. Kuijsters alhier het plaat selijk comité geïnstalleerd tot hulp aan het kind (U.N.A.C.). Terwijl de heer Kuijsters zelf het voorzitterschap aanvaardde, werd de' heer J. Dubbelman be reid gevonden het secretariaat op zich te nemen. De overige leden van het comité zijn de heren A. F. Maas, A. Anemaat, L. Verduijn, W. Savelkouls en W. ^ijlmans. Spoedig hoopt het comité zijn werkzaamheden voor dit sympa thieke doel te beginnen. Het is zeker van dat Waspik niet zal achterblijven om mede een helpen de hand te bieden aan millioenen kinderen over de gehele wereld. Nationale Reclasseringsdag. De collecte gehouden op de Na tionale Reclasseringsdag bracht een bedrag van 55.05J/2 op. Terug uit Indië. Vorige week keerde dé soldaat E. Montens uit Indië in zijn woon plaats terug. Zijn ouderlijke wo ning was voor deze gelegenheid zeer fraai versierd door het buurt comité van de Spoorstraat, dat 's avonds ook nog een practisch cadeau aanbood. De vele bloemen, cadeaux en felicitaties hebben deze dag voor soldaat Montens en zijn familie tot een onvergetelijke gemaakt. RAAMSDONKSVEER. Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. Han v. d. Kieboom slaagde bij de P.B. N.A. te Arnhem voor het examen machinetekenaar. Muziekleven. Voor enige weken terug vierdë de Kon. Harmonie De Eendracht haar 100-jarig bestaan. Reeds enige tijd hiervoor werd zij ge- klassificeerd in de afd. Uitmun tendheid en in verband hiermede werd overgegaan tot aankoop van pauken. Voor de opleiding tot paukenist zijn voorgesteld de he ren Jac. Weterings en A. Bou- wens, resp. als le en 2e pauke nist, die in Breda daarvoor les zullen halen. Zwemmen. Nu wij in de laatste dagen in een tropisch Nederland leven, vertoeft jong en oud als het ware in het water om zich te verfris sen. Het gemis van een zwembas sin wordt door deze sportbeoefe naars wel het hardst gevoeld. In de riever de Donge nabij de Ka depad bevinden zich dagelijks ve le mensen, doch het zwemmen is daar verboden, immers het kan gauw in ergerlijke toestanden ont aarden. Velen kregen reeds een waarschuwing te horen. Laten we hopen dat de plannen voor 't nieuwe zwembad (die reeds be staan) ook gauw verwezenlijkt zullen worden. GEERTRUIDENBERG. Henk Smits knalde Right-Oh I de K.N.V.B. in. Zondag speelde Right-Oh I met een punt voorsprong haar laatste promotiewedstrijd tegen Teolin te Breda, die zij letterlijk met een 3—1 overwinning heeft' bevochten. Voor de rust was de wedstrijd fors, doch niet unfair, en werd er niet zozeer openlijk met z.g. han dige trucs gespeeld. Onze voorhoede, met haar uit blinkende klassespeler Henk Smits bouwde snelle en onverhoedse aanvallen op, waartegen de ver dediging van Teoline zich duch tig weerde en meermalen met suc ces. Al spoedig bleek dat Right- Oh een overwicht had, dat al spoedig met een kogel van Henk Smits werd bevestigd. Van de vele gemaakte penaltij's werd er Right-Oh tenslotte een toegekend die prompt door Henk in het net werd gelegd. Ook de aanvallen van Teoline waren niet te onderschatten. On ze verdediging, die prima was en als het ware ondoordringbaar, had handen vol werk. De nieuwe keeper Valkesteijn, die zijn eerste wedstrijd keepte, maakte 'n zeer goed debuut. Hij gaf blijk van in zicht, hetwelk gepaard g^iat met de goede eigenschap van 'n kee per „onverschrokken". Menig ha chelijk moment werd door hem resoluut opgelost. Wel moest hij zich gedurende de eerste helft eenmaal gepasseerd zien, doch dit schot was nu eenmaal onhoud baar. Ook de 40-jarige back v. Erp speelde een wedstrijd die aan vele jongeren ten voorbeeld ge steld mag worden. Hij was steeds op zijn plaats, omdat hij 't spel volkomen beheerst. Ook Bellaart speelde fenomenaal en sjouwde extra zwaar. De rust ging in met 2—1 voor Right-Oh. Na de rust nam het spel met de tijd in ruwheid toe. Bellaard, die voor de rust al een keer ern stig geraakt was, werd na de rust volkomen uitgeschakeld en vervangen door J. Smits. Rien Smits, de niet te vervangen spil, werd eveneens, doch tijdelijk bui ten werking gesteld. Teoline kon nu eenmaal niet hebben dat de achterhoede niet te passeren was en zag geen kans ergens een gaatje open te wrin gen. Ook ht publiek was daarvan overtuiqd en daarom besloot men langs het Hntie de verliezende partij een handje te heloen aooi de een of andere der achterhoede met steenen te békoqelen en daar door een opening te forceren. De politie maakte hieraan ech ter, na opmerkingen van de heer Valkentijn een einde, door die al te heftige/Teolin supporters van het terrein te verwijderen. Door al die wederwaardighe den heen wist Henk Smits de bal te pakken te krijgen en die, met passering van 6 Teolin mannen en na gehaakt en weer opgestaan te zijn, keurig met een hard en zuiver schot in het Teolin doel te deponeren. Ook Koos Bax wist door te breken, doch had pech, want zijn keihard schot kwam te gen de paal, om daarna op de keetier weg te springen. Dit werkte als een rode lap op een stier bij de Teolin- mannen, doch zette tevens ook onze jongens aan de zwaar be vochten voorsprong te consolide ren. Zo fair en sportief Teolin te Geertruidenberg een gelijk spel speelde, zo onsportief waren zij in de tweede helft van deze wed strijd. Alle Riaht-Oh mannen heb ben zonder uitzondering in deze strijd getoond wat zij waard zijn en wat zij kunnen en met een ge rust hart mogen zij de toekomst inzien, want straks zullen zij, zij het op sportieve wijze, nog wel hardere noten te kraken krijgen. Met de harmonie Apollo liep geheel Den Bera uit om het tot de 4e klas K.N.V.B. gepromo veerde elftal aan de rand der ge meente in te halen en het onder vrolijke marsmuziek naar 't club- Waarlijk verontrustend zijn de berichten die dezer dagen vanuit Tilburg tot ons doordrongen. Naar men verneemt zijn er van de 16 eindexamencandidaten van het St. Theresia-lyceum tot dusver tien gezakt terwijl er vijf verlengd examen hebben gekregen. Volgens de rijksgecommitteer den, die aan het Lyceum de exa mens afnemen, is het intellectuele peil der candidaten verontrustend laag. Alle belangstelling voor nun studiestof is zoek en de klassiekeu kunnen hen slechts vrees inboe zemen. Het peil van hun algeme ne ontwikkeling is uiterst iaag, terwijl duidelijk blijkt dat het be halen van het diploma alles en de ontwikkeling geestelijk althans niets betekent. Aldus de rijksge committeerden, in hun verklaring r.aar aanleiding van het excuus der leerlingen en ook der ouders, dat de eisen ditmaal zo hoog zijn gesteld, hoewel die volgens de eersten heel normaal zijn. Natuurlijk moet dit lage peil voor 'n gedeelte nog aan de oorlog worden toegeschreven, maar wij voor ons geloven niet dat hiervan de invloed nog zo duidelijk voel baar is. Men heeft er immers al spoedig weer naar gestreefd de eisen weer op het oude peil te brengen en door middel van ex tra lessen e.d. de verloren schade in te halen. Men kan dit verschijnsel echter wel aan de oorlog toeschrijven in zoverre het gedragen wordt door en voortkomt uit de verregaande oppervlakkigheid, die een gevolg is van de oorlog. De jeugd houdt er een levensvisie op na, die het ergste doet vrezen voor de toe komst. We bedoelen hier met de jeugd vooral de knapen en jonge dames van 13 tot pl.m. 19 of 20; de generatie die gerijpt is in de oorlog, belooft meer, veel meer. Mocht dit verschijnsel, dat op de school in Tilburg werd gecon stateerd, niet slechts plaatselijk zijn en zich voordoen op meerdere scholen in 't Zuiden, dan zal het zaak zijn dat er maatregelen geno men worden om de mentaliteit van de jeugd te veranderen, en dit is op de eerste plaats de taak van de ouders (die arme ouders krijgen de laatste tijd veel te slikken). En men wil het Zuiden op een hoger plan brengen, men pleit voor een Technische Hogeschool, terwijl de bodem waarop men dit alles wil bouwen, schrikbarend achteruit blijkt te gaan. Jeugd van Brabant, let op uw saeck lokaal te vergezellen, waar zij werden gecomplimenteerd door verschillende verenigingen en na mens het gemeentebestuur werden toegesproken door wethouder Waalwijk, die speciaal met het oog op een nieuw terrein alle me dewerking toezegde. In het clublokaal hebben de Right-Oh mannen deze zege nog stevig gevierd. R.W.B.-Veteranen Scheids rechters Waalwijk en Omstr. 3-1. De pas opgerichte scheidsrech- tersver. van Waalwijk en Om streken, behorende onder Groep Tilburg, heeft j.l. Maandag een voetbalwedstrijd gespeeld tegen de R.W.B.-veteranen. Nadat scheidsrechter Schalken had laten aftrappen, volgen de eerste aanvallen op het R.W.B.- doel, maar deze worden door de goede verdediging van R. W. B. afgeslagen. Vanaf het begin is er een aanmerkelijke druk op het R.W.B. doel te constateren, maar toch weet R.W.B. bij de enkele aanvallen, die zij opzetten, te doelpunten, 1—0. De scheids rechters doen er nog een schepje op en weten nog voor de rust door A. Kerst gelijk te maken. Na de rust komen dë veteranen echter geweldig opzetten en de druk voor de scheidsrechters wordt zwaar. Maar doelman H. Dekkers is in grootse vorm en hij keert elk gevaar. Na een half uur spelen weet A. Kerst wederom door mooi samenspel bij een on verwachte aanval de stand op 2-1 te brengen. De veteranen beant woorden dit met enkele mooie uitvallen, maar daar vrouwe For- tuna niet aan hun zijde is, blijven

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 3