Bedrijfsorganisatie NIEUWS UIT ATSHEUVEL Uit Binnen- en Buitenland NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. deratie van Harmonie- en Fanfa regezelschappen te Zeelst bij Eindhoven. Zij zal uitkomen in de 3e afdeling. Geslaagd. Bij het te Eindhoven gehouden examen voor het einddiploma van de tweejarige Gemeentelijke In dustrie-Avondschool slaagde ;n- ze dorpsgenoot, de heer A. J. van Nieuwenhuijzen. Geslaagde oriënteringsrit van de Motorclub Marijke". Begunstigd door goed weer hield de Motorsportvereniging „Marijke" j.l. Zaterdagnamiddag over een parcours van 50 K.M., zich uitstrekkende over het gebied van Sprang-Capelle, Waspik, Kaatsheuvel, Loon-o"p-Zand cn Dongen, een oriënteringsrit. Het aantal deelnemers voor deze mo torwedstrijd was buiten verwach ting groot, terwijl de belangstel ling van de zijde van het publiek bij de start en finish, alsmede langs de weg waarheen de rit leidde, buitengewoon was. Dank zij de uitstekende voorbereiding van deze rit en de maatregelen, van politionele zijde genomen bij start en finish, alsmede langs de route op gevaarlijke kruispunten, verliep deze wedstrijd op buiten gewoon vlotte wijze en tot genoe gen der deelnemers, die na afloop hun bewondering uitten voor het in elkaar zetten van deze route. Met tussenpozen van twee mi nuten startten de deelnemers, waaronder enkeie met auto, te 4 uur aan het clublokaal der vere niging, café Cové-van der Haart"» aan de Nieuwe vaart, in- westelij ke richting, uit welke richting zij na het uitrijden van het uitgestip pelde parcours weer allen de fi nish bereikten. Na vaststelling van de einduitslag bleek de eerste prijs behaald te zijn door W. j. van Willigenburg te Sprang. De volgende prijswinnaars waren: M. Waarts, Capelle, 2e; H. v. Don gen, Capelle, 3e; J. de Jong, Ca pelle, 4e; J. Treffers, Sprang, 5c; H. Boeser, Waspik, 6e; G. Kerst Az. Capelle 7e; A. W. Savei- kouls, Waalwijk, 8e; G. A. van Achterberg, Vrijh.-Capelle 9e; K. van der Aa, Waalwijk, 10e; H. van Oversteeg, Sprang, lie; W. Koops. Dussen, 12e; J. Ko- nings, Capelle, 13e; C. v. Dongen Capelle, 14e en Adr. van der Werken, Capelle, 15e. Met een toepasselijk woora reikte de voorzitter van de mo torclub de prijzen (kunst- en an dere voorwerpen, waarvan ver schillende op motorgebied) aan de gelukkige winnaars uit en bracht hij dank aan allen, die aan het slagen *van deze wedstrijd hadden medegewerkt, in het bij zonder aan de Rijkspolitie, die zowel bij de start en finish, ais- mede langs de weg mede regelend was opgetreden. Naar wij vernemen heeft de vereniging voor het zomerseizoen nog meerdere wedstrijden, w.o. de zg. Vossenjacht en de wissG bekerwedstrijd op haar program ma staan. Onderlinge schaakcompetitic „De Vrije Pion". De uitslagen van de clubcom petitie 1948 van de schaakvereni ging „De Vrije Pion", gevestigd in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, zijn als volgt: Groep I: In deze afdeling wer den 18 partijen gespeeld met de volgende uitslag: C. Quirijns ic met 14M" punt, L. Stein 2e met 11 punten, S. IJ. Oerlemans 3e met 1 Oj/2 punt, W. Hoolboom 4e met lOj/2 punt en J. Benschop 5c met 10 punten. In de tweede groep, waar 14 partijen werden gespeeld werd H. Oerlemans le met 12 punten, Ad Pruijssers 2e eveneens met 12 punten, Bogers 3e met 8Yi punt, J. Muis 4e met 6J4» punt en H. v. Oversteeg 5e met 5]/z punt. Gedurende de maand Juli orga niseert de vereniging een K. O.- competitie, terwijl tijdens de maand Augustus niet geschaakt wordt. Het nieuwe seizoen begint dan weer met de eerste Maandag in September, waarop alle be langstellenden weer gaarne ver wacht worden. Einddiploma M.U.L.O. Bij het te Breda gehouden exa men werd het M.U.L.O.-diploma A behaald door onze dorpsgenote Rietje Dekkers Ad., leerlinge van de Chr. Mulo-school te Raams- donksveer. Geslaagd voor toelatingsexamen. Voor het toelatingsexamen le klasse Middelbare Meisjesschool te Waalwijk slaagde Diny Rijnc- veld, leerlinge der O. L. School in de Kom. In aanmerking nemen de de korte tijd, ongeveer 2 jaar, dat deze gerepatrieerde uit Indië. waar zij gedurende langere tijd de ontberingen van het kampleven heeft meegemaakt en van gere geld onderwijs allerminst sprake was, lager onderwijs heeft geno ten, is dit een schitterend succes. Groot avondconcert, voorafge gaan door muzikale mars. In het kader de Jubileumfees ten 1948 biedt de Oranjevereni ging „Wilhelmina" deze week de muziekliefhebbers wel iets zeer bijzonders. Het bestuur is er in geslaagd het Tamboer- en Pijper- corps „Jubal" uit Dordrecht, dat een algemene bekendheid in den lande en ook over onze grenzen geniet, bereid te vinden te dezer plaatse op te treden en wel a.s. Zaterdag 10 Juli. Met een drietal extra N. S. bussen zal dit 150 man tellende corps Zaterdagmid dag te 4 uur arriveren bij 't Sta tion Capelle-Nieuwevaart, waar direct wordt opgesteld voor een mars, waarbij de volgende route wordt genomen: Station^Kom- Labbegat, Hogevaarl—Bruggetje- Nieuwstraat, waarna de gasten in het Stationskoffiehuis en het café Cové-v. der Haart aan de Nieu- wevaart. de lunch zullen gebrui ken. Om kwart over zeven wordt weer opgesteld voor de afmars naar het feestterrein aan de Nieu- wevaart, waar allereerst een fi guurmars wordt uitgevoerd, ge volgd door een avondconce-t, waaraan medewerking wordt ver leend door de harmonie Volks vlijt en Volksvermaak, Waspik. Het valt te begrijen dat de or ganisatie van dit muzikaal festijn met zeer grote financiële offers gepaard gaat, doch in het ver trouwen, dat men het op prijs za. stellen, dat de entreeprijs (50 cent voor leden en 75 cent voor niet- leden) zo gering is in verhouding tot de kosten en hetgeen geboden wordt, hoopt het bestuur, dat 'n massale opkomst de kosten zal bestrijden. V oetbalwcdsfèrijd. Op het sportterrein aan de Willem van Gents vaart speelde de voetbalvereniging Wit-Zwait jl. Zaterdagnamiddag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Neo I uit Sprang, welke match in een 6—2 overwinning voor de thuis club eindigde. A.s. Donderdag 8 Juli hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. G. Rijksen van Mid delburg. HOOGEZANDSCIIEL. Duivenvlucht. De duivenclub van Zater- dagsvlicgers „Nooit Gedacht" hield Zaterdag 1.1. een wed vlucht vanuit Eindhoven, -waarvan de prijzen als volgt werden verdiend: 1, 23, 30 P. v. Peer; 2, 5, 20 B. Pols; 3 P. Hommel; 4, 19.R. Dijkstra; 6, 8, 12 J. Zwart; 7, 13, 22, 25, 26 Gebr. de Jong; 9 W. Nieuwenhuizen; 10, 29 A. de Jong; 11, 18 M. Hom mel; 14, 15 H. Treffers; 16 H. Verduin; 17 A. v. Oss; 21, 24 A. Rijken; 27 J. Rozenbrand; 28 A. Wagemakers. Vrijdag a.s. inmanden voor Venlo. Zij, die nog lid wensen' te worden, kunnen zich opgeven bij A. v. Campen, Hoogezand- schel. RAAMSDONK. Kermis. De jaarlijkse kermis, het ver maak voor jong en oud is reeds enkele dagen voorbij en behoort nu tot het verleden. Reeds op de eerste avond wer- druk bezocht, wat natuurlijk cp drku bezocht, wat natuurlijk op het kermis-terrein te merken viel. Zondag echter en ook de andere dagen was het een drukte van be lang, doch jammer genoeg was t weer een ernstige handicap voor de kermis-vermakelijkheden. In de ochtenduren werd in de meeste dansgelegenheden vrij bal gege ven, welke vele bezoekers trok ken, te meer nog daar er in de middaguren een glaasje was te krijgen. Ook de Djiguiten Kozak ken waren met deze dagen aan wezig en zouden op het terrein der Johannes Stichting hun kunst ten beste geven, maar ook hier trad de regen als spelbreker op. In de bovenzaal van Hotel de Rijer werd een doorlopende film gegeven omtrent het kermis-ge- beuren. Zo is ook dit volksvermaak weer voorbij, enige, dagen van ge paste ontspanning, waarbij zich zo goed als geen ongeregeldheden voordeden. Geslaagd. Op het te Tilburg gehouden examen Mulo B slaagden de he ren J. Joore, R'veer en C. de Wit, J. v. d. Heijkant en H. Ploeg uit G'berg. Zij ontvingen hun oplei ding aan de St. Aloysius-Mulo- school alhier. GEERTRUIDENBERG. Met ingang van 1 September a.s. is benoemd tot leraar timme ren aan de Ambachtsschool al hier de heer H. J. Basten, thans leraar aan de Ambachtsschool te Nijmegen. Geboorten over de maand Juni. Johanna S. M. d.v. N. H. van Gelabbeck-Commeren. Maria Gerdiena A. d.v. R. Schneider- v._ d. Pluijm. Johannes Thomas z.v. Th. J. Ackermans-Rullens. Marcus M. M. z.v. H. G. Schil- ders-v. d. Clundert. Woute- rine Jacoba d.v. E. Rutters- Rolffs. Maria Jacoba H. d.v. J. J. Rector-van Gooi. Om de Wisselbeker. Woensdag draaide op den Horst de finale om de wisselbeker van de 14 fabriekselftallen. Antoinette en de Emza hadden zich in de finale geplaatst. De wedstrijd had onder grote belangstelling plaats. Emza was wel in het offensief, doch de verdediging van Antoinette, die voor deze gelegenheid het stop- perspil-systeem liet zien kon alle aanvallen keren en zelfs enkele felle tegenaanvallen lanceren. Voor de rust nam Emza de lei ding met welke stand werd ge keerd. Na de thee was Antonette over het algemeen iets sterker, doch ze kon dit niet in doelpunten uitdruk ken. Tien minuten voor het einde rook Antonette een gelijk spel en alles trok naar het Emza-doel. Hier ontstonden gevaarlijke mo menten. Antoinette kreeg een pe nalty toegewezen. De spanning steeg ten top, toen de stopperspil van Antoinette zich achter de bal plaatste. Het schot was minder goed gericht en de Emza-keeper redde. Emza liet toen dc voor sprong niet meer los en behaalde met 10 de overwinning. Na de wedstrijd werd de Antoinette- wisselbeker door de heer Gerrit van Boxtel uitgereikt. De wed strijden verliepen sportief. N achttelef oondienst In afwijking met het bericht dat we vorige week plaatsten, moeten we thans berichten, dat de Nacht en Zondagdienst van de Telefoon voorlopig stop ligt. Vermoedelijk zal de dienst binnen enkele weken hervat worden. Kajotters-agenda. Dinsdag 6 Juli: 7.30 uur Pio- niersgroep Dr. Poels. Donderdag 8 Juli: 7.30 uur Be stuursvergadering; 9 uur Leiders vorming. Zondag 11 Juli: 11.30 uur Lei derskring. Maandag 12 Juli: 7.30 uur Ka- jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. Actie voor het verwaarloosde Kind. Milddadige plaatsgenoten, Onder auspiciën van het Katho liek Verbond voor Kinderbescher ming te 's-Hertogenbosch is een landelijke actie ingezet, om te ko men tot een inzameling van gelden voor de opvoeding, respectievelijk heropvoeding van geestelijk of lichamelijk verwaarloosde kinde ren, nu door de duurdere tijdsom standigheden en de abnormale groei van het contingent dier kin deren, de van overheidswege als anderszins toevloeiende gelden ver beneden het hoog nodige blijven. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren om plaatselijk dit schone doel te activeren door het inschakelen van die personen en verenigingen, die zich geroepen gevoelen het verwaarloosde kind uit zijn geestelijke en/of lichamelij ke ellende op te heffen. Mij is verzocht ter ondersteu ning van dit menslievend werk een propagandistisch woord te doen horen. De omstandigheden en het doel waarvoor mijn tussenkomst wordt verlangd, maken het mij wel uiter mate gemakkelijk. Kan men zich wel een edeler streven voor de geest halen, waar bij het sterkere, zich vol overgave aan het zwakkere wijdt?" Van na ture hebben wij nagenoeg allen de ene meer, de andere1 minder een geneigdheid tot bescherming van het kind. Wanneer dit kind door sociale of politieke omstan digheden, zowel geestelijk als vaak lichamelijk in een toestand komt te verkeren, dat van maatschap pelijke afglijding sprake is, dan komt als het ware intuïtief ons gemoed in opstand en wordt een geest van hulpvaardigheid over ons vaardig, die, met terzijdestel ling van alle denkbare bezwaren en moeilijkheden, een dadendrang bij ons wakker roept die een op lossing forceert. Dit is de mentaliteit die ons eigen moet zijn bij de ondersteu ning van de actie voor het ver waarloosde kind. Waar ik in deze actie plaatse lijk als super-visor ben aangesteld, reken ik het mij een plicht al het mogelijke in het werk te stellen om de voorgenomen actie te doen sla gen. Middels dit schrijven wil ik daarom alle ingezetenen toeroeDen: Toont U van de beste zijde! Geeft Elseviers Weekblad - drie start het volgende: Nog bij het scheiden van de markt heeft het kabinet-Beel een wet ter regeling van de bedrijfsorganisatie in ons land voorgesteld. Een interessant wetsont werp. Interessant, omdat socialis ten en katholieken er zo lang over aan het touwtrekken zijn geweest. De socialisten streefden naar een straffe regeling van het gehele bedrijfsleven onder regeringsbeleid. Dat zou van het Nederlandse bedrijfsleven een handzaam instrument voor een allesomvattende or dening maken. De katholieken streefden naar de vorming van meer onafhankelijke lichamen' waarin bedrijfsgenoten met toezicht van de overheid re gelend zouden kunnen op treden. Dit wetsontwerp kan van eminent belang zijn voor de komende structuur van ons gehele land. Er zal gelegen heid zijn om er uitvoerig op terug te komen. Maar met voldoening kan nu reeds worden geconsta teerd, dat het dictatoriale sys teem-Vos het heeft verloren van de vrijzinniger katholieke conceptie. Tot zover dit weekblad. Zeer juist zouden we zeg gen en daarom nogmaals kie zers: zorgt dat de K.V.P. de grootste partij blijft en daar door haar stempel kan blijven drukken op de regerings-po- litiek en haar mannen als Beel, v. d. Brink e.a. kan be houden. Stemt dus No. 1 van lijst 1. Geen versnippering! spontaan! Geeft naar vermogen! LI brengt daardoor licht en le vensvreugde in vele kinderzielen. Milddadige ingezetenen ik reken op U. De Burgemeester van Loon op Zand, Mr. R. J. TH. VAN DER HEIJDEN. Kaatsheuvel, 28 Juni 1948. Bovenstaande actie die door on ze Burgemeester zal worden inge zet, heeft niet alleen onze volle sympathie, doch wij voelen het als onze dure plicht alle parochia nen aan te sporen dit schone werk van naastenliefde van harte en daadwerkelijk (in financiële vorm) te steunen. A. J. v. d. BREKEL, Deken en Pastoor Parochie H. Joannes Onthoofding. P. J. COENEN, Pastoor Parochie H. Joachim. F. J. C. J. KLIJN, Pastoor Parochie H. Jozef. G. J. A. E. VAN ROOSMALEN, Pastoor Parochie H.H. Marte laren v. Gorcum. Agenda. Dinsdag geen koorrepetitie. Woensdag 7 Juli repetitie da meskoor Bel Canto 7.30 uur. Donderdag 8 Juli repetitie Man nenkoor Bel Canto 8 uur n.m. Woensdag 7 Juli Repetitie Har monie Kon. Muz. Gez. Euphonia. Dinsdag 6 Juli 8 uur n.m. Be stuursvergadering K. B. Woensdag 6 en Donderdag 7 Juli Kozakken- bloed; als extra de Cowboy-film De Valstrik. Toegang 14 jaar. LOON-OP-ZAND. Brand in het Maria-kapelletje. Dinsdagmiddag is een klein binnenbrandje ontstaan in het Mara-kapelletje aan de Tilburgse weg en werd hierdoor de beelte nis van Maria verbrand. De brand moet zijn ontstaan doordat een brandende kaars die op het altaar in een kandelaarr was geplaatst, is omgevallen, en hierdoor de -kleren aan 't schroei en zijn gegaan. Door bezoekers werd het brandje opgemerkt en onmiddellijk met het blussings- werk begonnen. Het beeld van Maria is echter geheel vernield, terwijl de kleren en de altaarge- Installatie-feesten uitgesteld. In verband met het feit, dat de echtgenote van de nieuwe Burge meester, mevr. v. d. Heijden, op nieuw ter verpleging in het Zie kenhuis te Tilburg is opgenomen, zijn de feestelijkheden, die bij de installatie van Burgemeester Mr. R. J. Th. v. d. Heijden in organi satie waren, afgelast. Vermoede lijk gaat de officiële installatie op de vastgestelde datum door, doch dan zonder enig uiterlijk feestbe toon. Als gevolg hiervan zal ook de voorlopig vastgestelde verga dering van deelnemende vereni gingen en deputatie's op Dinsdag 6 Juli in de zaal van de heer Jan v. Dun niet gehouden worden. Ver. Kaatsheuvels Belang. De vereniging Kaatsheuvels Be lang houdt Dinsdagavond in Eu phonia een bestuursvergadering tot het houden van een voorlopige bespreking voor de organisatie van de viering van het Regerings jubileum van H. M. de Koningin. Waarschijnlijk zal hierop binnen enkele dagen een algemene verga dering volgen, waar het concept programma aan het oordeel van de aanwezigen zal worden voor gelegd. Aanbesteding. Op Maandag 12 Juli zal ten i Gemeente-huize de aanbesteding plaats hebben van een Mijngasge- bouw voor rekening van de ge meente. Kippen-enting. Het plaatselijk verenigings-or- gaan van de N.C.B. van Kaats heuvel, Loonopzand en de Moer, richt zich in een schrijven tot de kippenhouders ter plaatse om hun aandacht te vragen voor de enting tegen pokken en diphtherie van hunne jonge en oude dieren. De juiste tijd voor de enting is als de dieren de leeftijd van drie maanden bereikt hebben, wat bij de meeste dieren de maand Juli, voor latere koppels de maand Au gustus is. De kosten zijn gering, terwijl het risico bij niet enting groot is. K.V.P.-propaganda-dag. Maandagavond om half 7 houdt de K.V.P. een grote propaganda- vergadering op de speelplaats van de St. Jansschool bij slecht weer in de zaal van de R.K. Gil denbond. Als sprekers treden op de heren Dr. W. de Kort, lid der Tweede Kamer en F. J. Hoogers, wethouder van sociale Zaken te Tilburg. waden ook van het brandje te lijden kregen. Inmiddels is een andere beeltenis in het kapelletje geplaatst. 40-jarig kloosterjubilé. Dinsdag vierde de Eerw. Zus ter Augustina in het Liefdege sticht alhier haar 40-jarig kloos terjubilé. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis van dankbaarheid, terwijl in de mid dag door de schoolkinderen van de klasse waarover Zuster Au gustina is geplaatst, liederen wer den gezongen en enkele declama ties ten beste werden gegeven. GESLAAGD. Zaterdag 3 Juli j.l. slaagden te Breda voor het Mulo-A- diploma: Toos Rijkers, Annie Nieuwenhuijzen, Nol de Roon en Ad van Wijlen te Sprang- Capelle. Zij genoten hun op leiding aan de Nuts U.L.O.- school te Waalwijk. MR. A. RUBBENS OVERLEDEN. Te Vught is in de leeftijd van 49 jaar overleden Mr. A. J. Ph. M. Rubbens. -De over ledene, die te Waalwijk werd geboren, was raadsheer bij 't gerechtshof te Den Bosch. „WAALWIJKS BELANG". Men is op 't ogenblik weel doende de jaar-kwitanties van „Waalwij ks Belang" te pre senteren en wij vertrouwen dat alle leden hun financiële steun aan de vereniging zul- len blijven verlenen. Bij het 40-jarig jubileum is voldoende gebleken in welk een alge- i mene sympathie W. B. zich mag verheugen; dat is zeer zeker een verblijdend teken, maar het is niet voldoende, want ook financiële steun is .absoluut noodzakelijk, al is 't maar voor de steeds terug kerende en toenemende uit gaven. Op elk terrein toch is W. B. actief, we noemen b.v. het daarstellen van een schitte rend oorlogsmonument, de Doden-herdenking, de Natio nale Feestdag, Bevrij dingsdag, de Fokvee-dag, tal van zaken op het terrein van handel en industrie, gemeente-belangen, sport, huldigingen, vreemde lingen-verkeer, verfraaiing «nz., te veel om op te noemen. Steeds breidt de arbeid van W. B. zich uit, parallel met de •uitbreiding, op elk gebied van onze gemeente, haar handel, industrie, haar naam, haar beschaving, maar dan moet zij ook de steun ondervinden waarop zij alleszins recht heeft en moet ieder Waalwij- ker er prijs op stellen lid te zijn van Waalwijks Belang. Steunt dus W. B. met Uw lidmaatschap van 3.per jaar. COMITÉ OUDEN VAN DAGEN. Vrijdaavond had in Hotel De Twee Kolommen een vergadering plaats van het Comité Ouden van Dagen. De heer Meijs opende de bijeenkomst en dankte de heren die aan de oproep gehoor hadden gegeven om in het comité zitting te nemen. Daarna ging men over tot het kiezen van een bestuur, dat als volgt werd samengesteld: A. Meijs, voorzitter, A. Tielen secretaris en Fr. Eibers, penning meester. De heer Meijs nam de gelegenheid te baat om de schei dende seeretaris dhr. H. Dries- sen, hartelijk dank te zeggen voor het vele werk dat in het belang van het comité voor Ouden van Dagen had verricht. Verder werd besloten om een Damescomité op te richten. In principe werd nog besloten om dit seizoen nog een uitstapje te organiseren en wel op Donder dag 2 September a.s. GECOMBINEERD. Zaterdagavond 3 Juli heeft de langverwachte combinatie plaats gevonden van de twee plaatselijke Pluimvee- en Ko nijnenverenigingen, n.l. „Nut en Sport" en Waalwijkse Pluimvee- en Konijnenvereni- Tal van felicitaties en bloem stukken vielen de jubilaresse ten deel. Moge net de Eerw. Zuster gegeven zijn nog vele jaren haar arbeid te mogen geven tot heil van haar godsdienstig wer^ en tot heil der kinderzielen. Geslaagd. Op 22 Juni j.l. slaagde onze dorpsgenoot de heer Jo zef Toorians voor het te Den Bosch gehouden examen van de Stichting „Vakopleiding in het Bisdom Den Bosch", afd. Machinebankwerken. ging Waalwijk en Omstreken. De combinatie heeft na een rijk overleg zonder enig af breken, met haast 100% mede werking van alle leden dei- bovengenoemde verenigingen plaats gehad. Mogen andere verenigingen hier een voor beeld aan nemen, dat met sa menwerking meer te bereiken is dan alleen te staan. De verenigingsnaam is ge worden: Gecombineerde Waalwijkse Pluimvee- en Konijnen vereni ging Waalwijk en Omstreken. Het bestuur is als volgt samengesteld: H. Stokwielder, voorzitter; P. Kelder, 2e voorzitter; W. v. Weert, secretaris; L. C. Mandjes, 2e secretaris; Th. v. d. Griendt, penningmeester; J. v. Rijen, 2e penningmees ter; A. v. d. Leur; G. Rekkers. BIJZONDERE VELDPOST. U schrijft natuurlijk naar Uw zoon, Uw broere, vriend of ver loofde in Indië. Wat schrijft U daar naar toe? Hoe het thuis gaat en met de voetbalclub, dat je blij zult zijn als hij weer thuis is. Maar geeft U hem ook wel eens een aansporing op moreel gebied? ■Om te bidden en braaf te blijven? Dat vindt U natuurlijk te „heilig" nietwaar? En toch staat het hele maal niet flauw en je zou 't ook wel graag doen, maar wat zal hij dan gaan denken en zijn vrienden die hij misschien de brief laat le zen. U behoeft het ook niet meer te doen. Het Katholiek Thuisfront gaat U hierbij helpen. Men is er namelijk toe overge gaan, een Bijzondere Veldpost uit te geven, kleine foldertjes, ver lucht met enkelt tekeningetjes, ,waarin mannen met ervaring en met een open oog voor en een goede kijk op de moeilijkheden van het soldatenleven schrijven over een geestelijk onderwerp. Niet „heilig" zoals U dat noemt, maar van man tot man. Zij schrijven over het huwelijk en de liefde, niet „dit mag je niet en daar moet je voor oppassen", maar zij wijzen er enkel op hoe mooi alles door O. L. Heer gere geld is, en ook hoe flink het is als een goed soldaat te dienen en ■wat over te hebben voor zijn me destrijders. Deze kunt U gemakkelijk bij Uw brief insluiten. Ze zijn te krijgen bij 't hoofd bureau van Katholiek Thuisfront en bij dc afdelingen. Doet U het U weet niet hoe veel goed U daarmee kunt doen. KERMISMATINéE LIEDERTAFEL „OEFENING en VERMAAK" Traditie is, dut de Waal wijkse Liedertafel op eerste kermis-Zondag haar volks- matinée geeft in haar tehuis „Musis Sacrum". Ook dit jaar zal dit weder-- om het geval zijn en komt 't mannenkoor met een speciaal programma, dat ditmaal ge heel zal bestaan uit opera fragmenten, zowel koren als soli. In ons volgend nummer komen, wij hierop nader te rug. NIEUWE TOURING CARS. Het Reisbureau „Musa Ex press" is weer uitgebreid met twee nieuwe touring-cars. Het zijn juweeltjes van uitvoering en confortabelheid. De éne, gebouwd door de fa. v. Oers te 'Roosendaal, is een bus, sta biel, ruim en een lust voor 't UITSLAG VERKIEZINGEN VOOR DE TWEEDE KAMER. Krachtens een overeen komst met de Verkiezings- dienst van het A.N.P. in Den Haag, zullen de verkiezings uitslagen van alle belangrijke plaatsen in ons 'land, alsmede de z.g. thermometerstanden, de uitslagen van de verschil lende kieskringen en ten slot te de einduitslag direct bij 't binnenkomen telefonisch aan ons blad worden doorgegeven. Voor de gemeenten uit onze omgeving hebben we zelf, in samenwerking met onze cor respondenten in die plaatsen, een dienst georganiseerd, waardoor de uitslagen ons ten spoedigste zullen bereiken. Men kan dus, zoals gebrui kelijk, op de avond van de verkiezingsdag, vanaf circa half zeven aan ons bureau 't gehele verloop der verkiezin gen volgen, daar alle binnen komende uitslagen direct zul len worden aangeplakt. Wij verzoeken ten slotte onze abonné's ons morgen avond niet op te bellen om naar de stand te informeren, daar zulks stagnatie zou kun nen veroorzaken in de ont vangst der uitslagen, die alle telefonisch moeten binnenko men. Ook aan ons Agentschap Kaatsheuvel worden de uit slagen gepubliceerd. reizend publiek. De tweede is gebouwd door de fa. v. Leer- sum te Hilversum. Deze is, wat je kunt noemen, een tou ring-car de grande luxe, uit gevoerd met fauteuils enz., prachtig gestroomlijnd, smaak vol en comfortabel zowel in- als uitwendig. Daar deze bussen juist op tijd klaar zijn, kunnen de liefhebbers van dagtrips ge durende de kermis en de va- cantie profiteren. Het program dat het Reisbureau publiceert is aantrekkelijk genoeg. Men zie daarvoor ons blad van vandaag en Donderdag. Nu nog enkele nieuwe ver huurwagens en de firma Mul- ders-Sars draait weer als nooit Wij wensen haar dan .ook alle succes toe. T.B.C.-VLUCHT. De geldelijke of stoffelijke ere-prijzen voor het T.B.C.- concours voor jonge duiven op 8 Augustus, a.s. kunnen gebracht worden bij de vol gende adressen: A. Lombarts, Baard wij kse- straat 75; M. van den Heuvel, Besoijensestraat 41; D. v. d. Boomgaard, Café, Stations straat; F. Schoemans, Anto- niusstraat 19 k. T.B.C.-commissie Waalwijk. T.B.C.-commissie der Posi- duivenver. De Postduif. CHR. HIST. UNIE. Zaterdagavond sprak dhr. Reijers, Kamerlid van de Chr. Historische Unie, in openbare vergadering in v.m. Besoijen. Het Indisch beleid moet uit het partij-verband verheven worden tot een waarlijk na tionaal vraagstuk, waarvan aan de oplossing kenners van Indië en geleerden in staats recht moeten kunnen mede werken. Waarom mag Neder land, dat de eeuwen door fi- nantiëel en met noeste arbeid mede aan verheffing van de Indische bevolking heeft ge werkt, nu niet wijzen op de economische belangen die voor Nederland en Nederlands Indië mede op het spel staan, vraagt spreker. Het is staat kunde van de reinste onkun de om in „feite" 50.000.000 Indiërs over te geven aan de republiek Soekarno, die hoogst onbetrouwbaar is. Voor het scheppen van sociale rechtszekerheid voor 't Ned. volk is allereerst nodig een gezonde, finantiële basis en een gezonde, economische structuur, waarbij het per soonlijk initiatief vrijheid ge laten wordt, anders kweken we een volk van paupers, zegt spreker. De komende verkiezingen zijn van groot belang voor de toekomst van Nederland en Overzeese gebiedsdelen. Het protestante christendom late zich bij het uitbrengen van zijn stem leiden door de be ginselen die liggen verankerd in het woord des Heren, daar bij tevens bedenkende dat hij, bij de geestelijke schakering in ons volk, voor alles steeds Nederlander is. Na het zingen van het Wil helmus sloot de heer Reijers met dankgebed deze verga dering, die bevredigend be zocht was. HET GOUDEN JUBILEUM VAN BLOK-VAN HEIJST. Het 25-jarig huwelijksfeest van de heer H. Blok dat ge vierd werd op Zaterdag j.l., werd als een welkome gele genheid beschouwd tevens 't 50-jarig bestaan van de zaak te herdenken, zoals U hebt kunnen lezen in een artikel dat wij enige weken geleden aan dit bijzondere feit wijd den. Dat de fa. Blok-van Heijst bekendheid geniet zowel in binnen- als in buitenland, bleek Zaterdag wel op de re ceptie die in hotel Verwiel ge houden werd. Zeer vele bloemstukken en ontelbare brieven en telegrammen van binnen- en buitenlandse rela ties getuigden hiervan, even als het grote aantal personen dat de jubilerende firma en haar directeur geluk kwam wensen met dit gouden jubi leum. Voordat de officiële receptie begon werd eerst aan het per soneel de gelegenheid ge geven de heer en mevrouw Blok geluk te wensen. De heer Westerburger sprak namens hen het echtpaar toe en overhandigde hen de mooie cadeaux van het personeel. Ook de heer W. Hornman sprak nog enkele woorden. In zijn dankwoord beloofde de heer Blok aan geheel zijn. personeel een uitstapje. Hierna begon de officiële receptie en zelden zag men zo'n druk bezoek. Het ge meente-bestuur bood zijn ge lukwensen aan bij monde van de Edelachtb. Heer Burge meester,die, vergezeld van wethouder Smolders en de secretaris, zijn opwachting kwam maken en een fraai bloemstuk aanbood. Onder de vele personen uit de zaken wereld vermelden wij nog de heer J. v. Heësbeen, voorzit- VACANTIEZEGELS. Het Comité voor Volkstouris- me, waarin o.m. vertegenwoordi gers van de vakorganisaties en van de reisverenigingen zitting hebben, onderzoekt reeds enige tijd de mogelijkheden van touris me voor de grote massa. Men heeft thans een nieuw sy steem ontworpen, waarbij een nieuw soort vacantiezegels tegen verminderde prijs door de werk gevers aan het personeel ver strekt zal worden. WONINGBOUW DOOR PARTICULIEREN. De minister van Wederopbouw heeft een nieuwe financieringsre geling bekend gemaakt ten be hoeve van de particuliere wo ningbouw. Deze regeling is in de plaats van de „financieringsrege- ling woningbouw 1947" gekomen. Het hierin gevolgde systeem als zodanig wordt niet veranderd. Slechts wordt duidelijk vastgesteld dat de uiteindelijke afrekening van de onrendabele topkosten na 10 jaren zal plaats hebben. In vergelijking met de bestaande li- nancieringsregeling brengt de nieuwe voorts een beperking van de maximale inhoud der te bou wen woningen, met dien verstan de, dat de eventuële bedrijfsruim te moet worden ondergebracht m de maximale inhoud van 500 kub. meter. ter van de Kamer van Koop handel. Zo bleek uit deze receptie dat Blok-van Heijst een naam is in de schoenenwereld die grote bekendheid geniet, al gemeen respect afdwingt en mede een bijzonder cachet geeft aan de Waalwijkse schoenindustrie. ATHLETIEK-VERENIGING R. W. B. De Athletiek-vereniging van Rood Wit Blauw hield Zaterdag middag grote onderlinge wedstrij den, welke begunstigd door fraai zomerweer een mooi succes zijn geworden. Het geheel was goed geregeld en had een vlot verloop, hetwelk door het talrijke publiek zeer werd op prijs gesteld. Het ere-lid W. Snels, had er ook thans weer zijn schouders on der gezet, en voor een schitteren de uitzetting van de diverse ba nen gezorgd. Reeds werden er door enkele supporters mooie prijzen beschik baar gesteld voor de over twee maanden te houden wedstrijden en zal er bij een serieuze training 'n aanmerkelijke vooruitgang in di verse tijden merkbaar zijn, daar wij hebben kunnen constateren, dat deze nog jonge afdeling van R.W.B. over veelbelovende krach' ten beschikt. Hier volgen de uitslagen vol gens Finse puntentelling. De snel ste tijd op de 100 meter werd door de heren gemaakt door Jan Veldmeijer in 12 sec, bij de dames door mej. Braat in 14 sec. Meisjes onder 15 jaar: Diny Sulsters 232 punten; Elly Treffers 82; Jet van Hilst 27; Cor- ry Sulsters 15; Verhoofstad 5. Jongens: J. Treffers 365; F. v. Hilst 110; Jac. Didden 38. Junioren: Ad Treffers 705; W. Smit 485}/2; Bert Didden 482; Berg mans 396; G. Treffers 351J» Molegraaff 186. Dames: Corry Braat 409; Annie van Vugt 396; J. Kooymans 92. Heren: J. Veldmeijer 1305; M. Schalken 1035; S. van Drongelen 781; P. Vrij 680; A. Wagemakers 655; v. Huiten 601; H. Muskens 574; J. Schalken 427; v. Boxtel 342. GOEDGEKEURDE STIEREN. De volgende stieren uit onze omgeving kregen het praeaicaal goedgekeurd: de stier van dc Slierhouderij Baardwijk 26 maan den oud, zwartbont; de stier van de heer G. v. d. Broek, Waal wijk, 36 maanden, zwartbont; de stier van de heer J. Pruijssers te Sprang-Capelle, 16 maanden, zwartbont en de stier van de heer W. van Beek te Sprang-Capelle 14 maanden, zwartbont. AGENT VAN POLITIE NEERGESTOKEN. Twee bezoekers van de kermis te Goirle, die Woensdagavond in beschonken toestand naar Tilburg terugkeerden, werden op de Goir- leseweg door enige agenten van politie gesommeerd mee te gaan naar het politiebureau. Tussen de beide mannen en de agenten ont stónd hierop een handgemeen. De 23-jarige W. uit de Lijsterstraat te Tilburg stak hierbij de hoofd agent van politie uit Tilburg D., met een dolk in de rug. In ern stige, doch niet levensgevaarlijke toestand werd de agent van po litie naar het ziekenhuis vervoerd. De twee beschonken vechtersba zen werden gearresteerd. Minister van Maarsseveen heeft een wetsontwerp ingediend tegen lichtvaardig ontslag, een verbod van ontslag tijdens ziekte en militaire dienst. Albanië heeft geheel met Joego-Slavië gebroken. Het leveit ook geen olie meer. Een vliegtuig, behorende aan de Scandinavische luchtlijnen welke gezamenlijk door Zweden, Noorwegen en Denemarken wor den geëxploiteerd, en 'n York van de Britse luchtmacht zijn met el kaar in botsing gekomen en nabij het vliegveld Northolt (Londen) neergestort.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4