REISBUREAU SV1USA EXPRESS NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. NET MEISJE R.K. BAKKERSKNECHT R.K. DIENSTMEISJE LEERLING OF* HALFWAS FLINK DIENSTMEISJE EEN RUGTAS VAGANTIEREIZEN Alle soorlen prima BRANDSTOFFEN SPORT SCHRIJFBUREAU. Firma A. Schilders en Zoon zijn. Specialiteit in GEZEEFDE TUINGRINT. Nico Schilders-de Jongh SPRANG. Plezierreisje. Onder leiding van de leiders der vereniging, de heren J. van Vugt en G. Braspenning, maakten de leden der Geref. Knapenver- eniging „Samuel alhier j.l. Zater dag een plezierreisje naar Nijme gen en omstreken, 's Morgens om half zeven werd de reis aange vangen en te plm. 9 u. arriveer de het gezelschap in Nijmegen. Allereerst werd het Kronenburger park met grot bezocht, vervolgens de Waalbrug met het monument van Jan v. d. Hooft bezichtigd. In de namiddag werden nog verschillende bezienswaardigheden bezocht, als Berg en Dal, Sterren burg met uitzichttoren, de grens scheiding NederlandDuitschland enz. Na om ruim 9 uur uit Nij megen te zijn vertrokken arriveer de men te 11 uur weer thuis, zeer voldaan over de goed geslaagde dag. Verkenners. Maandagmorgen vertrokken de verkenners van de Chr. Verken - nersgroep Jan de Rooij alhier ge pakt en gezakt naar Terschelling, om aldaar een week te kamperen. CAPELLE. Benoeming. Tot hoofd van de Christe lijke School aan de Loonsen- dijk is benoemd de heer Ger- ritse, thans .in gelijke betrek king werkzaam te Kinderdijk. T.B.C.-vlucht. Evenals vorige jaren zal de postduiven veren. „De Lucht vaart" ook dit seizoen weer een ^vlucht organiseren ten bate van de tuberculose-be- strijding door de vereniging „Het Groene Kruis" voor de gemeente Sprang-Capelie. Deze vlucht zal plaats heb ben op een nader te bepalen Zaterdag in de maand Sep tember. Oprichting buurtcomité's. Onder leiding van leden van de Oranjevereniging „Wilhei- mina" worden in de onder scheiden wijken vergaderin gen gehouden met het doel te komen tot de oprichting van buurtcomité's met het oog op de op handen zijnde Jubi leum-feesten. Avondconcert. Op initiatief van de Oranje vereniging „Wilhelmina" zal a.s. Zaterdagavond 8 uur in verband met de verjaardag van H.K.H. Prinses Irene op de muziektent over de Bin nenhaven een concert worden gegeven met medewerking van de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" en de ge mengde zangvereniging ,,'t Rozenknopje". Geslaagd. Voor het diploma 1-jarige huishoudelijke opleiding slaag den aan de R.K. Huishoud school te Den Bosch de dames J. Addink en I. Rijken. Muziektent Vrijhoeve-Capeile. De muziektent, staande op het weiland naast het ge meentehuis te Vrijhoeve-Ca peile, is in eigendom overge gaan aan de muziekvereni ging „Sirena". Hierdoor is 't de laatste weken dreigende gevaar dat deze muziektent, welke het gemeenschappelijk eigendom was van de muziek vereniging „Sirena" en de Chr. gemengde zangvereni gingen „Hallelujah" en „Ex celsior" en beheerd werd door het kioskcomité „S.H.E.", ter plaatse zou verdwijnen, af gewend. Ongetwijfeld zullen de bewoners van Vrijhoeve- Capeile het besluit van het bestuur hunner muziekvereni ging om de muziektent, welke anders verplaatst zou worden, aan te kopen, ten zeerste toe juichen. De aankoop der muziektent en de restauratie er van stelt het fanfare-corps evenwel voor grote, geldelijke lasten en het bestuur hoopt op de medewerking van allen in 't dragen dezer financiële zor gen. Op een in de komende dagen in de gemeente te cir culeren lijst zal men voor een bedrag ineens kunnen in tekenen en het vertrouwen is gewettigd, dat hiervan een spontaan gebruik zal worden gemaakt. Het ligt in het voornemen Zaterdagavond 21 dezer op de tent een concert te geven met medewerking van de Chr. ge mengde zangvereniging „Hal lelujah". HOOGEZANDSCHEL. De Postduivenvereniging „Nooit Gedacht" hield Zater dag een wedvlucht vanuit Weert, waarvan de prijzen als volgt werden behaald: H. Treffers 1, 10, 21; Gebr. de Jong 2, 4, 18, 23, 27; A. v. Campen 3, 5, 6, 12; N. Zwart 7, 8; J. Rozenbrand 9, 29; P. Hommel 11;. Gebr. van Os 13, 19, 20; R. Dijkstra 14; A. de Jong 15,' 16; J. Spierings 17; W. Nieuwenhuizen 22, 24; C. Rozenbrand 25, 28; J. Zwart 26. Heden (Dinsdag) inmanden voor een wedvlucht vanuit Roosendaal, opengesteld voor alle liefhebbers. Los Woens dagmorgen 11.30 uur. WASPIK. Op het te Tilburg gehouden examen Middenstandsdiploma Al gemene Handelskennis slaagde onze dorpsgenoot de heer J. Ver- duijn Jzn. Geslaagde genoot zijn opleiding bij de heer Ph. Schild te 's-Gravenmoer. IJsco. Enkele weken geleden heropen de de heer B. de Bont zijn ijs- zaak, die nu voorzien is van de nieuwste machine op het gebied van ijsbereiding. Dezer dagen zijn we op bezoek geweest bij Bart, die zo vriendelijk was ons de werking van zijn machine te demonstreren. Uit de koelkast werd een melkemmer te voor schijn gehaald en de inhoud in de machine gegoten, waarvan die koelkast een onderdeel vormt. De schroef werd in werking gesteld en zeven minuten later werd de eerste iisco van dit maaksel ver kocht. De capaciteit van de ma chine is zo, dat hij 15 liter ijs in pl.m. 10 minuten kan vervaardi gen. Dit betekent dat het hier door mogelijk is steeds vers ijs te verkopen. „De consumenten van het ijs'-', zo vertelde Bart, „wor den door die „vrijer" daar opge vangen". Hij wees toen naar een van karton vervaardigde ver keersagent die voor zijn huis ge plaatst is en de voorbijgangers er opmerkzaam op maakt, dat er hier gelegenheid is om een ijsje te pikken. Waspik is na deze heropening weer een mooie zaak rijker, die voo'r de heer de Bondt nog grote mogelijkheden biedt. Geslaagd. Voor het H.B.S. diploma B slaagden enkele weken geleden onze dorpsgenoten te heren M. Schiks en Fr. Maas. Het Mulo diploma werd behaald door de dames L. Schoots, M. v. Gerwen en M. v. d. Born en doo de he ren H. Schoots en B. de Wit. Geslaagden en families proficiat. RAAMSDONKSVEER. Mulo-examen Voor het Mulo-examen slaag den alle candidaten die hun op leiding kregen aan de R.K. St. Aloijsius Ulo-school P. Broeders. M. v. Seeters en D. Stoop alhier, Th. Braam, B. v. Geene, J. Kuyper, B. v. Rooi, C. de Vries en M. de Wit, Geer- truidenberg, Th. Lichthart en C. v. Schendel te Made, J. Boom te Raamsdonk, J. v. Dortmont te Hank, B. de Wit te Waspik. Lingerie-examen. Voor 't lingerie-examen slaag den aan de Eerw. Zusters naai school: R. Blom, J. de Bodt, A. v. Bremen, B. Broeders, L. v. Du ren, G. v. Duren, B. Hitters, A. Huygens, S. Joore, Jo Keyzers, D. Lodewikes, R. Hagilaan, P. de Heyer, F. de Hyer, B. Pruijssers, C. Romme, J. v. Seters, W. v. Seters, N. Schipperen, C. Stoop, J. Nuiten, J. Koreman, D. Broe ders, G. v. d. Kieboom, R. Stoop, M. de Ruiter, S. Gorisse, R. v. Seters, A. v. d. Kieboom, R. v. d. Elshout, L. v. d. Kieboom, W. Weterings, A. Joore, Jo v. Don gen, F. Broeders, A. Olislagers, C. Heesters, R. Broeders, S. v. Gils, G. Winterman. De dame Annie Blom slaagde te Waspik voor costu mière, terwijl Tinny Zwets ook te Waspik haar diploma voor Lingerie behaalde. Bakkers-examen. Op het door de stichting voor Vakopleiding gehouden examen in het Bakkersbedrijf slaagde te Breda onze dorpsgenoot dhr. M. Wiercx voor het Bakkerspa troons-examen. Eerste H. Mis. Zondag droeg Pater Adrianus de Heyer (M.S.F.) zijn eerste plechtige H. Mis op met assisten tie. Door de Kath. Actie was een feestprogramma opgesteld. Om half tien verliet de neomist zijn ouderlijk huis. Hierbij waren te genwoordig de besturen van ver schillende verenigingen, waarna Pater de Heyer te 10 uur de plechtige H. Mis opdroeg. Ge zongen werd Missa L'homme des- arme voor 5-stemmig gemengd koor van J. Mul. Na de H. Mis volgde de Priester-cantate van de Bree. De feestpredicatie werd ge houden door de Z. Eerw. Heer Pastoor J. Bekkers. Van 12.30— 1.30 werd er een druk bezochte receptie gehouden. In het plechtig lof van 3 uur dankte de neomist de parochia nen. Vanaf het ouderlijk huis tot aan de kerk waren de huizen met bloemen en vlaggen rijkelijk ver sierd. GEERTRUIDENBERG. Uitreiking diploma's Ambachtsschool. Dezer dagen waren de burge meester van Geertruidenberg, de burgemeester van Raamsdonk' 't bestuur van de Stichting Geer- truidenbergse Ambachtsschool, di recteur-leraar en leerlingen in het theorie-lokaal dier school vere nigd, om op plechtige wijze het einddiploma aan een 26-tal leer lingen uit te-reiken. De voorzitter, de heer Ir. Oo- mes, opende met een hartelijk welkomstwoord, dat in het bijzon der gericht was tot de burgemees ter van G'berg en de burgemees ter van Raamsdonk en wethou ders van Geertruidenberg. De heer Oomes wees de leer lingen, die thans in het bezit wer den gesteld van het einddiploma, op het grote belang van de ge dane studie, en spoorde hen aan de opgedane kennis nog zoveel mogelijk uit te breiden. De avond- tekenschool biedt daartoe een mooie gelegenheid. Verder wees hij op de noodzakelijkheid der ont wikkeling, om een goed vakman te worden, waaraan steeds een te kort is. Hierna gaf hij 't woord aan de burgemeester, die het door de voorzitter gesprokene beaamde en in het bijzonder wees op het feit dat 'deze de eerste uitreiking was in het jonge bestaan der am bachtsschool. Met welgekozen woorden wees hij de afgestudeerde 'leerlingen er op dat zij veel dank verschuldigd waren aan hun ouders, die hen in de gelegenheid hadden gesteld dit onderwijs te volgen, en dankbaar heid tegenover de directeur en le raren, die geen moeite gespaard hadden. Verder wees de burgemeeester op de voorsprong die zij hadden ten aanzien van vele anderen, 't Is een sleutel, waarmede gij uw toekomst opent en wat gij van uw toekomst maakt, dat hebt gij zelf in handen door met ijver en liefde voor uw vak te werken en uw kennis steeds uit te breiden. Uw dank voor directeur en leraren kunt gij niet beter uiten, dan de naam dezer school hoog te hou den. Hierna deelde de burge meester mede, dat vanwege het gemeentebestuur aan de beste leerlingen der school een zilveren plaquet werd aangeboden. Als burgervader van Geertruidenberg zijnde, had spr.het graag aan een „zijner kinderen" gegeven, dat is nu eenmaal vadertrots, doch nu gaat het plaquet naar Dussen, naar J. M. van Erp. Na hem ge complimenteerd te hebben, reikte de burgemeester hem het plaquet over. Hierna werden door hem Je diploma's uitgereikt. Na de uitreiking feliciteerde de voorzitter, de heer Ir. Oomes, de leerlingen met het behaalde suc ces, en kwam met de tweede ver rassing naar voren, n.l. aan de twee beste leerlingen werd een .passerdoos uitgereikt, n.l. de leer lingen J. M. v. Erp en J. Snoe ren. Namens de leerlingen werd door leerling Waalwijk aan de direc teur en foto van de groep ge slaagden aangeboden, onder dank betuiging voor alles wat directeur en leraren in het bijzonder en het bestuur en met name de heer de Visser, voor hen hadden gedaan. Tot slot feliciteerde de direc teur de scheidende leerlingen, en sprak de hoop uit dat dit scheiden van korten duur zal zijn, want steeds staan wij klaar om u met de moeilijkheden die zich mogen diploma's. voordoen, met raad en daad bij te staan. Verder bracht de direc teur dank aan de industrieën, die de ambachtsschool zo vaak en vooral in het begin, hebben ge holpen. Ook bracht hij een speci aal woord van dank aan zijn me de-leraar de heer v. Beek, die 'n groot aandeel in het succes heeft. De heer Oomes, bracht tenslot te dank aan het gemeentebestuur voor de steun en hulp die zij steeds hadden mogen ondervin den en in het bijzonder voor de mooie plaquette en voor de aan wezigheid van burgemeester en wethouders van Geertruidenberg en de burgemeester van Raams donk 'bij deze eerste uitreiking der Geslaagd. Voor het Middenstandsdiploma voor de vestigingswet slaagden van de avondschool van de R.K. Middenstandsvereniging 10 van de 11 leerlingen, n.l. de dames A. Dingemans, C. Robben, A. Wa genmakers en A. v. d. Hoven en de heren L. Brent, G. Chavanu, J. Frederiks, M. v. d. Put, W. Wellens en M. v. d. Wouw. Verder slaagden de dames T. van Eulem en D. Snoeren en de heren J. de Beunis, P. Schoenma kers, P. Kolen en A. v. d. Ven, opgeleid door de heer v. Drunen uit Baardwijk. Geslaagd. De Eerw. Broeder Hugon (C. Heuer) onderwijzer aan de St. Bernardusschool alhier slaagde te 's-Hage voor het examen Handels kennis L. O. Is er van U iets bij Bij de Rijkspolitie alhier werd aangifte gedaan van het vinden van: eeu grijze vulpen een groen gevlamde vulpen een grijze herenvilthoed een ring met sleutels een grijs kinder jasje een verzilverde rozen krans een gedeelte van een bonkaart een portemonnaie met inhoud een vulpotlood. Heeft U mogelijk gevonden? Een bruine Engelse rugzak een double ketting een zwart lede ren portemonnaie met inhoud een dameshorloge een dames hoed een rode vulpen een zwart lederen portemonnaie met ritssluiting een bruin heren portemonnaie een bruin lederen portefeuille met foto's, spaarkaart, tabaksbon etc. een paar zwarte regenpijpen een papieren por tefeuille met inhoud een bruin lederen portefeuille met inhoud een grijze vulpen een gouden armband een rood lederen da- mesportemonnaie met ritssluiting en inhoud een distributiestam kaart een blauw gabardine re genjas een bruin sportbox le deren motortas met 33 pr. dames handschoenen enz. een bruin lederen damesportemonnaie met inhoud een bruin lederen por temonnaie met inhoud een gou den ring met inscriptie een klein bruin lederen portemonnaie een bruin lederen vulpenzakje met zwarte vulpen en vulpotlood een double damesarmbandhor loge een gouden monogram- ring een zwart lederen motor handschoen een potemonnaie met inhoud en een ring met 4 of 5 sleutels. Om het plaatselijk kegel kampioenschap. De drie in Euphonia gevestigde kegelclubs streden Zaterdagavond weer een zware strijd om het plaatselijk kampioenschap van de kegelsport. 't Was warm en er werd menig druppeltje zweet gela ten, zowel door de kegelbroeders als hunne knechjes de kegeljon gens, die geen gemakkelijke taak hadden, want er rolden veel ne gens ondanks de moordende hitte, 't Was ook ditmaal weer N.O.P. dat met de oudste brieven ook de oudste rechten deed gelden en zich in alle opzichten de sterkere toon de op de baan. De wisselbeker voor vijftallen werd door N.O.P. gewonnen met 767 hout tegen 698 hout van de Natte Spons en 683 hout van Zet 'm op. Ook in de drietallen was het weer N.O.P. die de beker in be slag nam. N.O.P. II gooide 400 punten tegen N.O.P. I 399, de Natte Spons I 376, Zet 'm op 366 en de Natte Spons II 330 punten. Om het persoonlijk kampioen schap werd als volgt gestreden om de keurige Amstelbeker en 't was de heer P. Kemmerten, die van de vier jaren driemaal kampioen van Kaatsheuvel werd, ditmaal met niet minder dan 335 hout in 20 ballen. De 10 beste werpers -wa ren verder: 2 J. Kemmeren 315 3 P. Dekkers 314 4 Fr. Schal ken 306 5 C. v. d. Hoven 304 6 W. v. Haren 295; 7 Fr. Tim mermans 288 8 M. Vesters 287 9 W. van Nieuwstadt 285 en 10 P. Driessen 258. T.B.C.-vlucht. Er is dit jaar extra gewerkt om van de T.B.C.-vlucht iets te ma ken wat nog nooit bereikt is. Het succes is buitengewoon groot. Wat de initiatiefnemers ditmaal bijeen brachten uit de collecte onder de burgerij is meer dan dubbel zoveel als het laatste jaar werd bijeenge bracht. Tegenover wat hierin ge presteerd is, kan het niet anders of de duivenliefhebbers zullen al les doen om wat hier de burgerij bood te waarderen in een massa vlucht die aan deze joviale geste van Kaatsheuvel geheel beant woord. Een keur van prijzen is te winnen en de commissie van voor bereiding is practisch geweest en heeft bij haar keuze van prijzen beslist het vrouwelijk element op zijn hand, immers aan wat het huisgezin het meest behoefte heeft is een ruime plaats ingeruimd. Met 25 Juli te Oudenbosch door Zijne Exc. Mgr. Hopmans, Bisschop van Breda, priester gewijd, droeg in zijne parochiekerk op 1 Augustus zijn plechtige eerste H- Mis op. 't Is een feest geworden niet alleen van een spontaan meelevende buurt, doch van geheel Kaatsheu vel, dat opnieuw lelijk gaf met zijn priesters mee te leven. Wat de wijk Hoofdstraat" West in deze organiseerde in spontanne sympa thieke samenwerking was weer uniek. Een rijk bevlagde en keurig versierde Hoofdstraat was daar van een der bewijzen. De enorme drukke receptie, waarin een keur van cadeaux werd aangeboden door de voorzitter van het feest comité, de heer G. Jansen, beves tigde deze indruk. Er waren dagen van actief en joviaal samenwerken vooraf gegaan en alles liep van een leien dakje. Er zat orde en regel in de .opzet en in de uit voering, het comité en de burgerij tot eer. Om half tien werd de feestelijke stoet geformeerd, die de neomist met zijn grote familie kerkwaars zou leiden. Apollo had de eer voor de eerste opgaftg ge kregen en vervulde die taak met ere. Een fijn verzorgde groep lie ve bruidjes een keurig bloembou- quet aan zijden linten meevoerend ging de neomist en zijn familie vooraf. In de kerk werd de stoet ingezongen met een driestemmig Veni Creator door het kerkkoor. De nieuwe priester werd in zijn eerste plechtigé H. Mis geassis teerd door zijn confraters pater Frederiks als diaken, pater van Heijst als subdiaken, de Hoog- eerw. Deken v. d. Brekel als presbyter assistent en zijn broer als Ceremoniaris. Pater v. Beek, de pas uit Indië gerepatrieerde confrater hield een prachtige feest rede naar aanleiding van de tekst uit Paulus' I Cor. 4-1): Sic nos existimet homo, ut Ministros Christi, et dispensatores mysterio- rum Dei, „Zo moet men ons be schouwen, als dienaars van Chris tus en bekleders van Gods gena degaven". Het zangkoor voerde op sublieme wijze de feestmis voor gemengd koor van L. Refice uit: „Cantate Dominum Canticum No vum", met een tantum ergo van Winnubst en de priestercantate Tu es Sacerdos in aeternum voor 4-stemmig gemengd koor van Elb. Franssen. Na de H. Mis bracht de belangstelling zien wij de reactie van de Kaatsheuvelse duivenlief- harmonie van het Kon. Muz. Gez. hebbers op dit groot gebeuren te gemoet. Biljartsport. De reeds jaren getrouwe tradi tie, der te spelen bekerwedstrijden tussen de drie biljartverenigingen het Centrum Loonopzand en N. A. S. en D.E.S. te Kaatsheuvel is thans weer in volle gang. Daar thans het Centrum te Loon-op- zand een zeer sterk vijftal heeft, belooft dit voor de nieuwe wed strijden om de wisselbeker een spannende wedstrijd te worden. De uitslagen van de tot heden ge speelde wedstrijden zijn: Centrum IDES I 73 D.E.S. IICentrum II 100 DES I—NAS I 8—2 Elke vereniging speelt dit jaar met twee vijftallen. Nationale feesten. Maandag 2 Augustus vergadert het Feestcomité ter viering van de komende Nationale feesten op nieuw in de zaal van dhr. Jan v. Dun, om het programma nader te bespreken en een overzicht te krijgen van de bijdrage in de ver schillende wijken bijeengebracht om de feestviering mogelijk te maken. Tegenover de grote acti viteit waarvan sommige wijken blijk geven staat in andere buur ten, die toch meermalen bewijzen gaven van spontane medewerking en grote saamhorigheid thans nog een sloomheid die onverklaarbaar is. Wat bereikt kan worden in eendrachtige samenwerking bleek dezer dagen weer in de Hoofd straat West, waar iets groots tot stand kwam, waar het gold een priesterfeest te organiseren, dat een groot succes is geworden. De nationale feesten kunnen slagen als die geest van saamhorigheid en spontane medewerking gescha pen wordt, die ook daar een suc ces verzekerde. Priesterfeest. Kaatsheuvel zag Zondag weer een van zijn zonen voor het eerst aan het altaar. De Weleerw. Pa ter Chr. Brekelmans van de Eerw. Paters van de H. Familie, Zondag Euphonia de stoet onder grote belangstelling huiswaarts. De direct hierop begonnen re ceptie die tot twee uur duurde, bracht nagenoeg geheel Kaatsheu vel bij de familie Brekelmans bij een. Naast de gehele geestelijk heid van de plaats waren ook Burgemeester v. d. Heijden en alle notabelen present. Tijdens de receptie bood de heer G. Jansen namens de buurt de cadeaux met de hulde der buurt bewoners aan. De bruidjes brach ten de neomist hun hulde, de zangvereniging Bel Canto bracht een aubade, waarbij de B.C.-voor- zitter een kort woord sprak. Er was zeer veel belangstelling voor de zeer waardevolle geschenken, die de nieuwe priester waren aan geboden. Naast de- fraaie souve nirs van de familie: een stijlvolle gouden kelk, een driestel, een gou den pixus met superplis, een rij wiel, een kruis met kandelaars en ontelbaar meer andere waardevol le artikelen de priester waardig, merkten we op een kunstige koor kap met velum, een koperen kruis met zes kandelaars van de buurt bewoners, een missaal van het personeel van „De Horizon met een collectie boeken als materiaal voor studie, die de neomist wacht aan de R.K. Hogeschool te Nij megen en in Romer of Jerusalem. Voorts teveel om op te noemen, maar alles getuigend van een sympathie voor eer bevolking, die zijn priesters waardeert. Agenda. Maandag 8 uurj n.in. Repetitie Harmonie Apollo. Maandag 8.30 uur n.m. verga dering Feestcomité Rationale fees ten zaal Jan van Dun. Dinsdag 3 Augustus 7.30 u. nra. repetitie en vergadf-'ring R.K. kerk koor. Woensdag 4 Aug. repetitie Ge mengd koor Bel Canto 8 u. n.m. Woensdag 4 Aug. 8 u. n.m. Apollo-theater: Soiith of the Bor der, toegang 14 ja Wbensdag 4 8 u. n.m. rep. Harm. Kon. p«uz. Gez. Eu phonia. Kajotters deden mee aan de nieuwste Ping-Pong-wedstrijd. Na de opening deelde de voor zitter Jac. Stokkermans mede dat de twee-daagse reis naar Zuid- Limburg voor de Kajotters wordt gehouden op 12 en 13 Augustus a.s. Gezien er maar 35 Kajotters van deze gelegenheid gebruik kunnen maken is het wenselijk dat de deelnemers zich zo spoe dig mogelijk bij de bestuursleden of leiders opgeven. Vol spanning zaten allen te wachten op het moment dat de nieuwste ping-pong-wedstrijd een aanvang zou nemen. Het was geen gewone ping-pong, maar n wedstrijd van horen en wederho ren, van vragen en antwoorden. Zo werden de aalmoezeniers talrijke vragen gesteld op gods dienstig en sociaal gebied, waar iedereen vol belangstelling aan mee deed. Het was een avond voor de jonge mannen waar vele problemen, waar zij dagelijks mee in aanraking komen, werden op gelost. De K.A.J. heeft hiermede een stap in de goede richting gedaan door de Kajotters op de verga dering tot activiteit te brengen. Kajotters-agenda. Dinsdag 3 Aug. 7,30 uur Pio- niersgroep Dr. Poels. Woensdag 4 Aug. 7.30 uur Ka- jottersgroep. Donderdag 5 Aug. 7.30 uur Kajottersgroep. 7.30 uur Bestuurs vergadering. 9 uur Leidersvor ming. Sliedrecht—DESK 3—3. DESK opende Zondag j.l. het nieuwe seizoen met een oefenwedstrijd tegen de Wes telijke 2e klasser Sliedrecht. De temperatuur liet goed voetbal practisch niet toe en dit in aanmerking genomen werd er toch nog behoorlijk gespeeld. De Dessers, die tech nisch zeer zeker superieur waren, stonden reeds spoedig met 20 voor en begingen daarna de fout om het wat kalmer op te nemen. - Tenslotte eindigde de ont moeting, die zeer zwak geleid werd, in een gelijk spel, 33. Ook de DËSK-reserves deelden de punten met Slie drecht 2 (22). LOON-OP-ZAND. Koninginnefecs'tcn. Gisterenavond werd door de afgevaardigden der gezamenlijke buurtschappen, welke het Oranje- Comité voimen voor de komende Koninginne- en Kroningsfeesten, met als afgevaardigde de heer J. van Dongen van Loon-op-Zands Belang, een vergadering belegd in café v. d. Schoot, om te komen tot een gezamenlijke feestviering van het gehele dorp, welke fees ten vermoedelijk zullen worden gehouden op de dagen 31 Augus tus en 6 September. De gezamen lijke buurtschappen stelden zich voor bij deze gelegenheden groot se feesten te organiseren, waar onder diverse kinderspelen, volks spelen, sportwedstrijden, zowel voor voetballen als ruiterwedstrij- den. Voor de sportwedstrijden, volksspelen en kinderspelen zullen alsnog subcomité's worden sa mengesteld, wijl anders de werk zaamheden voor de buurtschappen tc zware lasten met zich brengt. Tevens £al getracht worden op een der dagen een grote optocht met praalwagens, enz. te houden, terwijl tevens straat versieringen zullen wordenaangebracht. De kosten van straatversiering en het maken van praalwagens" enz. zal door elke buurtschap apart be streden moeten worden, terwijl de kinder- en volksspelen geza menlijk zullen gedragen worden, waarmede nog al grote kosten ge moeid zullen zijn. Mede in ver band dat voor de diverse wed strijden prijzen zullen moeten worden aangekocht. Het probleem der geldinzameling nam dan ook een groot gedeelte van de avond in beslag, doch besloten werd in de eerstkomende weken met de inzameling te beginnen. Het co_ mité vertrouwt dan ook dat ieder voor zich ruimschoots zal bijdra gen voor de gezamenlijke feest viering van H. M. de Koningin en de kroning van onze Kroon prinses Juliana. Voor de kinderen zullen ver snaperingen door de distributie diensten aan de hoofden der scho len worden uitgereikt, welke ech ter alsnog door eigen baten gefi nancierd moetenworden. Stappen zullen ondernomen worden om een subsidie van ge meentewege te verkrijgen, daar anders de financiële lasten te groot zouden worden. Overwogen zal worden om concerten door de beide harmonieën en de Gem. Zangvereniging mogelijk te ma ken, terwijl echter een goede ki osk in onze gemeente ontbreekt. In principe werd door de geza menlijke buurtverenigingen aller medewerking toegezegd, doch dit kan alleen met medewerking van alle dorpsgenoten, en gezien de tijd zeer kort is, zal terdege moe ten worden aangepakt. Op een en ander komen wij t.z.t. nog nader terug. Geslaagd. Op het dezer dagen te Wage- ningen gehouden examen van de Bakkers-Vakschool, gem. bedrij ven, slaagde onze dorpsgenoot de heer Wery Huibrechts. MR. VAN SCHAIK AANGE ZOCHT ALS FORMATEUR. Dr. L. J. M. Beel heeft H. K. H. de Prinses-Regentes verzocht hem te ontheffen van de hem ver strekte opdracht. De Regentes heeft daarop mr. J. R. H. van Schaik opgedragen een kabinet te vormen. Mr. van Schaik heeft verzocht de opdracht in beraad te mogen houden. strijd waren ingegaan; zij had den zich in de kracht van dit Britse elftal vergist. Acht minuten na rust be zorgde Hardisty Engeland de leiding, maar eer het 10 mi nuten verder was knalde Ap pel voor de tweede maal de bal in het Britse doel. Twaalf minuten voor het einde slaag den de Engelsen er wederom in een voorsprong te nemen, maar Nederland gaf zich niet gewonnen en Wilkes maakte met een juweel van een doel punt de stand gelijk. De wedstrijd werd twee maal een kwartier verlengd, maar van voetbal was geen sprake meer. In dit gevecht beging Kraak een fout en uit een vrije trap werd het pleit beslecht. Nederland verloor, men gaf de scheidsrechter de schuld en de Engelsen die het spel begonnen te rekken. Hoe het ook zij, het dit jaar onge slagen Nederland werd in de tweede wedstrijd voor ver dere deelname aan de Olym pische Spelen uitgeschakeld. Toch nog" successen. Gelukkig zijn er nog andere Nederlandse sportmen die de eer van Nederland verdedi gen; we hebben nog onze uit stekende zwemsters, ons goe de hockey-elftal dat met 41 van België won, ons polo team dat uit twee wedstrijden een doelgemiddelde heeft van 271. We hebben nog Slijk huis en Fanny Blankers Koen die stuk voor stuk de sport- eer van het kleine Nederland in het grote Wembley stadion te midden van athleten van wereldformaat zullen verde digen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondige ziekte, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in de ouderdom van 76 jaar, mijn geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader CORNELIS VAN KUIK, echtgenoot van Anna Maria van Bokhoven. Waalwijk, 2 Aug. 1948. Wed. A. M. van Kuik- van Bokhoven F. J. J. v. d. Graaff- v. Bavel J. v. d. Graaff en Kleinkinderen. OLYMPISCH ATHLETIEK- KAMPIOENEN Heren 100 meter: Dillard (Amerika) 10.3 sec. (Ol. record geëgali seerd) 10.000 meterZatopek (Tsje- choslowakije) 29 min. 59.6 sec. (nieuw Olijmpisch record). 400 meter horden Cochran, (Amerika) 51.1 sec. (nieuw Ol. record) Verspringen Steele Amerika) 7 m. 85. Hoogspringen Winter (Au stralië) 1 m. 98. Kogelslingeren Nemeth (Hon garije) 56 m. 07. 50 km. wandelen Ljunggren (Zweden) 4.41.52. Dames Discuswerpen Ostermeyer (Frankrijk) 41 m. 19. Speerwerpen Baume (Oosten rijk) 45 m. 57 (nieuw Olympisch record) NEDERLAND- GROOT BRITTANNIë 3—4 Het moet er warm naar toe zijn gegaan Zaterdagavond in het Arsenal-stadion, toen de Nederlandse voetballers hun krachten maten met de Engel se amateurs. Mogelijk waren zij niet veel zwakker dan de Engelsen en is het aan pech te wijten dat het totaal uitge putte elftal tenslotte ten on der ging, echter niet zonder roem. Appel, de invaller van Roo senburg, scoorde spoedig het eerste Nederlandse doelpunt. Een vrije trap voor de Engel sen en een blunder van Kraak en de stand was gelijk. Dan stormde de Nederlandse aan val keer op keer naar het En gelse doel, maar daar stond een 17-jarige keeper die alle gevaar keerde. Zo kv/am de rust en zo verloren ook de Nederlanders het grote zelf vertrouwen waarmee zij de God zegende ons^ huwelijk en schonk ons een dochter MARIANNE, die bij het H. Doopsel de namen ontving van MARIA ANNA HENRICA. HARRIE VAN OUDHEUSDEN FRANCINE VAN OUDHEUSDEN- KNEPFLÉ Waalwijk, 30 Juli 1948. Tijdelijk: St. Nicolaas-Ziekenhuis. PIETER VAN BRUNSCHOT en ADRI VAN BLADEL hebben de eer li mede te delen dat zij elkander het H. Sacrament van het Huwelijk hopen toe te dienen op Woensdag 25 Augus tus a.s. te half tien in de Paro chiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk, waarna tot hun inten tie een plechtige H. Mis Zal wor den opgedragen. Waalwijk, 31 Juli 1948. Laageinde 12 Grotestraat 235 A Toekomstig tijdelijk adres Laageinde 12. TE KOOP bij J. VUGTS en z.g.a.n. HAARSTEEG, Hoeve B 79. GEVRAAGD voor dag of dag en nacht Brieven onder no. 2505 Bureau van dit blad. Bij mijn vertrek naar Indië roep ik Familie, .vrienden en kennissen een laatste vaarwel toe en tot weerziens. H. KLIS Reg. Stoottroepen 280320660 Kaatsheuvel, Aug. 1948. f f Tot onze diepe droefheid j- overleed heden na een kortstondige ziekte, voorzien van de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig beminde en onvergete lijke Moeder ANNA MARIA PULLENS weduwe van JOHANNES DE ROOIJ in de ouderdom van 77 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Waalwijk Adr. de Rooij Adra. de Rooij-Pullens en Kinderen W. de Rooij M. de Rooij-Dumoulin en Kinderen M. de Rooij G. de Rooij-van Well en Kinderen Venraay Eerw. Broeder Jason Waalwijk A. van Helvoirt-de Rooij Joh. van Helvoirt en Kinderen Dongevaart Li. Kuipers-de Rooij H. Kuipers en Kinderen Waalwijk, 1 Augustus 1948 le Zeine 28 De plechtige uitvaart en be grafenis zullen plaats hebben op Woensdag 4 Augustus om 9 uur, in de parochiekerk van de H. Antonius te Waalwijk. of VERGEVORDERDE LEERLING gevraagd. Tevens gevraagd Brieven onder no. 2504 bureau van dit blad. GEDIPLOMEERD DAMES- EN HERENKAPPER ANDRÉ VAN TRIER KAATSHEUVEL voor Dames-salon. Wegens familie-omstandigheden der tegenwoordige, GEVRAAGD tegen 1 October of eerder voor dag of dag en nacht. Flink loon. Zondags vrij. J. TAUSCH Grotestraat 231 a, Waalwijk VERLOREN van Besoijen naar Kaatsheuvel inh. handd., voetbalbr., voetbalk., 2 pr. sokk. Terug bez. bij: H. TOONEN, Stationsstr. 37, Kaatsheuvel. MET ONZE LUXE TOURING CARS op: Zaterdag 7 Aug.: Valkenburg, 6.— Antwerpen, Brussel, met rondritten (geen pas) 6.50. Zondag 8 Aug. Arnhem, Apeldoorn, bloemen tentoonstelling 6.— Rotterdam, Blijdorp 3.75. Maandag 9 Aug.: Schiphol, Volendam, Amsterdam 6.— Dinsdag 10 Aug.: Zuid-Limburg 7.—. Woensdag 11 Aug.: Arnhem, Appeldoorn, bloemen tentoonstelling 6. Antwerpen (geen pas) 5.—. Reizigers uit Kaatsheuvel worden afgehaald. Opgave voor buitenlandse reizen tijdig gewenst. Deviezen beschikbaar. A. MULDERS-SARS Tel. 141 WAALWIJK. Hebt U brandstoffen toewijzingen groot of klein Dan moet U bij de ook voor Centrale verwarming. Belt U even 175 en wij komen direct. Ook alle soorten ZAND, GRINT, GRINTZAND uit voorraad leverbaar. Beleefd aanbevelend, Laageinde 117 Telef. 175 WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4