FLINKE WERKSTER. EUWS UIT KAATSHEUVEL NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. SPORT vlaggejm UIT. De Festiviteiten te Waalwijk )|e feesten. Show-kampvuur. GEVRAAGD voor de LANDBOUWSCHOOL en de LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL te OFFICIËLE BONNENLIJST kerkklokken hun stemweer kun nen doen horen. De klok. bestemd voor de toren te Sprang, weegt ruim 700 K.G. en draagt het volgende opschrift: ,,De oorspronkelijke klok uit deze toren, welke ten opschrift droeg Elck eere mij Al ic bescreij, .de doden ende roep den levende toe Godes dienste. S. Butendijc maeckte mi 1475. werd op 1 Mei 1943 door de bar baren geroofd, nadat door de plotselinge komst van Duitse po litie, het plan om die klok onder de toren te begraven, werd ver hinderd." De klok te Capelle, die ruim 500 K.G. weegt, draagt het door de heer Drs. Joep Naninck uit 's-Hertogenbosch (vroeger Waal wijk) vervaardigde gedicht ten opschrift: „Waar bruut geweld tot zwijgen dwong Die trouw haar klokkenlied hier zong, Roept nu God lof mijn bronzen tong." Op beide klokken staat tevens vermeld: Deze nieuwe klok werd gego ten door de N.V. Petit Fritsen, Klokkengieterij te Aarle-Rixtel (N.Br.) en in gebruik genomen toen A. Smit Burgemeester, G. A. S. de Bas en C. B. Timmermans Wethouders en J. v. d. Bos Ge meente-secretaris van Sprang-Ca- pelle waren. Gedurende deze en volgende week zullen door een aantal meisjes huis aan huis jubileum speldjes, dragende de beelteni? van H. M. de Koningin, worden aangeboden. De prijs dezer speld jes .is 0.50 per stuk. Zoals be kend mag worden geacht, zal de opbrengst dezer speldjes bestemd zijn voor het Nationaal Hulde blijk dat aan H. M. de Koningin door het Nederlandse volk zal worden aangeboden ter gelegen heid van Haar 50-jarig jubileum. De Koningin heeft bepaald dat de gelden, die Haai; als Nationaal Huldeblijk zullen worden aange boden, door Haar bestemd zullen worden om te worden aangewend ten behoeve van de kankerbestrij ding, zodat uiteindelijk dit Natio nale Huldeblijk de gehele bevol king van Nederland ten goede komt. Ongetwijfeld zal dus ieder ingezetene van Sprang-Capelle in het bezit van een dergelijk als hulde aan onze Landsvrouwe speldje willen zijn. Eenieder kope dus zulk een speldje, zowel man als vrouw, als inwonende kinde ren. Het is de bedoeling dat dit speldje, dat zeer mooi is uitge voerd, gedurende de maand Au gustus en de eerste 6 dagen van September gedragen wordt. Het dient dan gedurende de feestelijk heden ter gelegenheid van het re geringsjubileum tevens als natio naal insigne, dat door eenieder gedragen behoort te worden. CAPELLE. Geslaagd voor Middenstands diploma. Voor het Middenstandsdiploma slaagde te 's-Bosch onze dorps genoot de heer G. M. Kerst Hzn. Benoemd tot bestuurslid. In de een dezer dagen gehou den vergadering van de Coöp. Vervoersonderneming „Weg transport" Waalwijk en het Land van Heusden en Altena zijn o.m. tot bestuursleden benoemd de expediteurs J. de Jong en C. J. Oerlemans alhier. Muziekver. „Sirena". Daartoe uitgenodigd, zal de muziekvereniging „Sirena" uit Vrijh.-Capelle a.s. Zaterdagna middag het door de LandléTjke Rijvereniging De Margriétruiters te houden Ruiterfeest met muziek opluisteren. „De Luchtvaart". De postduivenver. „De Lucht vaart", gevestigd in het café Co- vé-van der Haart aan de Nieuwe- vaart, hield j.l. Zondag met jon ge duiven een vlucht vanaf Mons (B.)waarbij de eerste constate ring met een gemiddelde minuut snelheid van 1025.15 m. werd ge noteerd om 2.30.57, terwijl de laatste prijswinnende duif met een gemiddelde van 928.50 m. om 2.46.43 werd geconstateerd. De prijzen werden behaald door: J. van Doornik 1, 8, 25, 32, 45; J. van Oosterhout 2, 15; J. van Raamsdonk 3, 27, 33. 34; Adr. Spierings 4, 12; J. de Meter 5, 6, 10, 23, 28. 35. 39: P. Nieuwen- huizen 7, 13. 17, 24; Adr. Blom 9. 16, 21, 26, 29. 42; B. Pols 11; H. Verduin 14, 19; Gebr. van Onzenoort 18. 22. 43; E. Haver- hals 20; G. Treffers 30, 36, 46, 50; H. Vos 31; St. van Peer 37. 39, 48; Adr. Klootwijk 40; J. Nieuwenhuizen 41, 47; M. de Jong 44; J. van Zutfen 46 en W. Versteea 51. A.s. Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur worden in het clublokaal de duiven ingemand voor de Zon dag te houden vlucht vanaf Quie- vrain (Fr.) Met het oog op het 25-jarig bestaan der vereniging, welk feit op een nader te bepalen datum op enigszins feestelijke wijze zal worden herdacht, wordt Zater dagnamiddag 5 uur een vergade ring gehouden in het verenigings lokaal, waarop trouwe opkomst der leden, mede in verband met het maken van een groepsfoto van de leden, dringend gewenst is. Bevolkingsloop Sprang-Capelle over Juli 1948. Geboren: Johanna M dv W M Mandemakers-Zwart. Marinus F zv G de Rooij-Gootjes. Cor- nelis P. zv. J. v. Dongen-v. Wijn- naarden. Jacobus Joh. zv J v Dommelen-Vos. Adriana J M dv G voor de Poorte-Maijers. Wilhelmina dv T van der Schans- Koenen. Johannes C zv A A Maijers-Waterman. Janneke Adr J dv C Vos-van Dommelen. .Adriana Joh A dv J Konirigs- Snijders. Hilletje P dv O de Rooij-Both. Johanna C dv L van Dongen-Verhagen. Gehuwd: P Knook 33 i en H C van Campen 40 i. W v Beek 31 j en H J de Roon 27 j. M W Mandemakers 20 j en C v d Galiën 18 j. A J Vos 32 j en J B C Werther 26 j. - A J Bras penning 31 j en H A Roelofs 26 G Haverhals 26 jaar en J A Ramsteijn 26 jaar. Overleden: J van de Poel 83 j wed van J M Genuït. A D v Berkel 81 j echtg van M Wage- makers. Gevestigd: W Kammenga van Loonopzand. P van der Hoe ven van 's-Gravenhage. J M M Fransen van Eindhoven -T G van der Leest van Loonopzand H C de Rooij van Waspik. Vertrokken: D Hooijer en ge zin naar Veenendaal. A Kluii- tenaar naar Dordrecht. A Smits naar Loonopzand. CC Groenenboom naar Loonopzand. G L M van Wezenbeek naar Amsterdam. AC de Groot naar Dordrecht. C J Roubos en gezin naar Canada. M H Snijders naar Kampen. Geslaagd. Bij het te 's-Bosch gehouden examen slaagde voor coupeuse le gedeelte onze dorpsgenote Z. Verduijn Cd. Voor benoeming bedankt. De heer Gerritse, hoofd ener Chr. school te Kinderdijk, heeft voor zijn benoeming tot hoofd van de Chr. School aan de Loon- sedijk bedankt. Nieuwe toekomst tegemoet. Nadat voor enige weken de landbouwersfamilie v. Beek van de Loonsedijk naar Canada ge ëmigreerd is, is thans ook de fa milie Roubos uit Vrijh.-Capelle derwaarts vertrokken. Binnenkort hoopt, naar men ons mededeelt, ook de landbouwer A. Kuijsten met zijn gezin daarheen te ver trekken. WASPIK. Vorige week slaagde aan de Slagersvakschool te Utrecht de heer J. Ruijtenberg alhier. De burgemeester mocht een dezer dagen van de Ned. Chroom- lederfabriek „Waspik" een bij drage ontvangen van f 250. t.b.v. het aan H. M. Koningin Wilhelmina aan te bieden Natio nale geschenk. De Directie dezer fabriek stemde het tot vreugde om op deze wijze uiting te kun nen geven aan hare dankbaarheid en trouw aan H. M. RAAMSDONK. Luchtstrijd. De Postduiven veren. „Lucht strijd" hield op 1 Aug. een wed vlucht vanaf Mons (Bergen). Het aantal duiven was 120. Wind N.W. Afstand 152 km. De 40 prijzen werden als volgt behaald: 1, 2, 18, 28, 38 A. Smits; 3, 4, 10, 16, 31, 37 J. Heere; 5 M. Lau- wers; 6, 17 K. Ligtvoet; 7 K. de Groot; 8, 11, 32 P. van Amels- voort; 9 C. Broeders; 12, 21 P. van Loon; 13, 15, 27 Jo Damen; 14 T. van Leeuwen; 19 Lauwers (Fort); 20 T. Pelders; 22 W. van Leeuwen; 23 P. Zijlmans; 24, 26 R. Snijders; 25 M. Roosenbrand; 29, 33 J. van Onzenoort; 30, 39 Poorter Sr., 34, 40 Poorter Jr.; 35, 36 A. de Ruijter. Inkorven voor Quievrain Vrij dag a.s. DE NIEUWE COMPETITIE. Het programma van de nieuwe voetbalcompetitie is verschenen. Het zal in onderstaande ontmoetingen wel niet aan spanning ont breken: Zondag 3 October: R.K.C.—D.E.S.K. Zondag 24 October: E.K.C.—W.S.C. Zondag 21 November: D.E.S.K.—W.S.C. Duivensport. De K.C.C. vloog met een klein 60-tal duiven mee in de nationale vlucht vanuit Dax. Zaterdag wa ren reeds eeen 7-tal duiven gear riveerd. Bij de sluiting op Maan dagavond waren 18 duiven op hun hok teruggekeerd. De eerste duif arriveerde Zaterdag om 4.3.0 uur n.m. De uitslag was: 1 J. v. Linden Kz.2, 3, 12 A. Schraauwers; 4 Chr. Steenbergen; 5 P. v. d. Velden, 6 W. Oomis; 7 M. Lensveld; 8, 10 A. Hofman; 11 G. v. d. Linden 8; 13 A. v. d. Hoven; 14 J. Vloemans; 15 M. Mesch; 16, 18 Jac. v. Riel. Wedvlucht Mons. Zondag 1 Augustus. Ingekorfd 1800 duiven, le duif 2.27.9. De eerste 100 prijswinnaars waren: 1, 11, 15, 44, 63 J. v. Heeswijk; 2, 9. 53 A. Hofman; 3 H. Klis; 4 L. v. d. Wouw; 5, 67 W. Man denmakers; 6 A. Snoeren; 7 M. Soeterboek; 8, 18 M. v. Best; 10 Th. Voogd; 12 Jos Lans; 13 M. v. Boxtel; 14 Th. Netten; 16, 24 H. Pooters; 17, 83 C. Laros; 19 W. Kemmeren; 20, 43 A. Schraauwers; 21, 33 M. Lens veld; 22, 57 L. v. d. Ven; 23 Chr. v. Wanrooij; 25 J. Muijselaar; 26 Chr. v. d. Ven; 27 Ant. Priems; 28, 96 C. v. Wanrooij; 29, 40 Jan Laros; 30, 61, 72 Fr. v. d. Assem; 31 J P Brouwers; 32, 88 A. Snaphaan; 34 H. Wellens; 35 J. Dekkers; 36 J. Zijlmans; 37 A. de Bie; 38 A. v. d. Ven; 39 G. Vos; 41 M. van Dongen St.; 42, 45 G. Kemmeren; 46 P. v. Wan rooij; 47 B. Vesters; 48, 68, 87 Jac. Hoevenaars; 49 M. de Vries; 50 J. v. d. Linden Mi.; 51 W. Bergmans; 52, 95 Leo de Bondt: 54 j. Klis Da.; 55 M. Brokx; 56 M. Klein; 58, 81 L. Hamers; 59, 80, 99 H. Snoeren; 60 B. van Heesch; 62 G. v. d. Linden H.; 64 J. v. d. Berg; 65 Th. v. d. Ven; 66 J. v.' d. Linden kr.; 69 L. Ververs; 70 B. Kemmeren; 71 W. Sulsters; 73 Ant. Pijnenburg; 74, 76 J. v. Wanrooij H.;. 75 P. Stokkermans; 77 W. Jansen; 78 M. Treffers; 79, 85 G. van der Linden H.82 A. Zwaans; 84 Jos Opperman; 86, 94 D. Mateijsen; 89 J. Leebrechts; 90 Fr. Damen; 91 M. Ligtvoet; 92 Ant. Berm mes; 93 C. Moreval; 97 M. Lee brechts; 98 C. de Bondt; 100 C. v. Dongen Dw. T.B.C.-vlucht. Gezien de kerncollectie prijzen bij de fa. J. v. d. Linden en Klein geld in de Schoolstraat geëta leerd, moet de t.b.c.vlucht op Zondag a.s. een groot succes worden. Zijn de geruchten die we horen, waarheid, dan komen er 'n aantal duiven, als nog nimmer op een t.b.c.vlucht ingekorfd. Meer dan ooit zal er spanning zijn a.s. Zondag als de eerste duiven ar riveren, want de gelukkige win naars van de hoofdprijzen kun nen een goede dag hebben. Uitstapje. Het Kerkkoor van de Parochie St. Jan maakt Zondag 8 Aug. zijn jaarlijks uitstapje. Het ligt in de bedoeling bij goed weer eerst een bezoek te brengen aan den Haag en een der badplaatsen, om dgn in de avond een rfiooie voorstel ling in de hoofdstad bij te wonen. Processie Roermond. Niet minder dan 215 pelgrims gaven zich op voor de bedevaart ren, maak je geen zorgen, want weer passeer ik deze weg, ik kom dan langs en wanneer blijkt dat er kosten betaald moeten worden voor verpleging, reken dan op mij, want ik zal alles betalen!" Die vreemdeling heeft beseft dat dit leven afgekocht moest worden van de dood en wellicht heeft ie 't ge dacht: „uitgeschud gerad braakt geen familie dat moet verschrikkelijk zijn." Zou den we hebben vernomen dat de vreemdeling bezwaren zou hebben gemaakt t.a.v. deze kosten, dan zou zulks ons onaangenaam in de oren hebben geklonken. Nu was die Ifefde zo goed zo lief dat Christus ze ons tot voorbeeld heeft gesteld. 1948. Uitgeschud langs de weg, dodelijk gewond. Nu georganiseer de eerste hulp. Niet dat wij te kennen geven dat Uw eventuele financiële hulp gaat verdwijnen naar de kas van een duur hoofd bestuur or vrijgestelde krachten moet salariëren. Uw gift blijft in huis in Uw parochie. U kunt zien wat er met Uw hulp gaat gebeuren, want deze actie is plaatselijk 'n duur hoofdbe stuur heeft het e.h.b.o.-werk niet, vrijgestelde krachten evenmin. Er zullen langs Uw wegen verband- posten komen, wanneer nog nodig zuurstofkoffers, brancards, mits U Uw volle steun geeft. Tientallen zilverlingen! Als we de historie moeten geloven dan was zo'n zilverling gelijk aan één j dag loon. Tientallen malen en bo vendien nog nazorg. Dit vragen wij van LI niet. Al leen dit: verplaats U heel even naast Uw medemens in nood. U kunt nu helpen. Uit onze artike lenseries kent U de wijze waarop en daarop geplaatst Uw waarde ring die gaat spreken in een be- Onomstotelijk staat vast dat j scheiden gift aan Uw parochieel een zuurstofkoffer redding kan J E H.B.O.-werk! naar O. L. Vrouw in 't Zand te Roermond op Dinsdag 10 Aug. De reis wordt gemaakt met bus sen van van Dijks' Reisbureau uit 's-Bosch. De reizigers uit de om liggende plaatsen worden afge haald en komen in Kaatsheuvel bijeen om van daaruit over Loon- op-Zand en Tilburg gezamenlijk de reis naar het genadeoord van O. L. Vrouw te ondernemen. Agenda. Zaterdag 7 Aug. 8 uur Apollo- Theater en Zondag 8 Aug. 6 uur en 8.30 uur n.m. „De Zoon van Robin Hood". Toegang 14 jaar. LOON-OP-ZAND. IS HET LEVEN TE KOOP? Men hoort zo dikwijls beweren: „...voor geen geld van de wereld zou ik het leven willen missen brengen bij schijndode slachtof fers (in ons land ruim 1000 per jaar!) Deze mensen „schijnen" dood te zijn en bij direct ingrij pen van deskundige hulp en het gebruik van zuurstof is er een grote kans op redding en gelukkig kunnen wij reeds schrijven dat tientallen gered worden, maar evenzeer moeten wij schrijven dat èn door het gebrek aan hulp èn door het gebrek aan zuurstofkof fers vele levens verloren gaan die zeer waarschijnlijk gered hadden kunnen worden. 'n Spuitende (slagaderlijke) verwonding, d.i. wanneer b.v. na het verkeersongeval grote slag aders zijn aangeprikt vereist een onmiddellijk ingrijpen. Er zijn mensen nodig die gereed staan c.q. een onderafdeling die deze men sen op zal leiden, welke onderaf deling zaalhuur moet betalen, on derwijsmateriaal nodig heeft. Zo bezien is het leven wel de gelijk te koop. Denk je in, ver ongelukt door een defect aan de Stuurinrichting, te water, opge haald, schijndood. Of bewusteloos na de aanrijding met een slag aderlijke bloeding die niet gestopt wordt. We zouden alle rijkdom men die er op de wereld zijn, graag willen geven om in het le ven te blijven, 't Leven blijkt te koop! Trouwens het H. Evangelie van 8 Aug. a.s. maakt daar reeds ge wag van. Gebruikt de vreemde ling de Samaritaan niet de kostbare olie en wijn? als toen malige wondverzorging? En wan neer hij vfa z'n eigen rijdier het slachtoffer de waard in handen geeft, dan telt hij enkele tiental len zilverlingen neer en zegt bo- De nummerJ waarop de overige 21 prifcen gevallen zijn, vindt min in. achter staande advertentie vermeld. Het festival-clnité verzoekt de inwoners val v.m. Baard wijk gedurende] de festival- dagen de vlag hit te steken om zo de feesjlijkheden te verhogen en h te betuigen met van hun harmo :n sympathie het jubileum ie. GEVOï bEN. Een rode cein iur, bril, kin dercape, een k ter met bril, jumper (groen [iet wit), een ponny (paard). BIJ HET JUBILÉJlM VAN DE BRANDWEER. Reeds meermale^ hebben wij in ons blad geschrev® over het a.s. 50-jarig jubileum yan de brand weer in onze gemunte. Wij heb ben ook geschreven dat men grootse plannen heeft opgezet om dit jubileum Waalwijk waardig te vieren en zoals het de tweede grootste brandweer in de kring Tilburg betaamt. Daarom heeft het bestuur een beroep gedaan op de Waalwijkse fabrikanten en za kenlieden om hun steun te geven om deze festiviteiten groot te ma ken en in alle opzichten te doen slagen.. De spanten voor de kap van de garage zijn reeds aangebracht, de brandweermannen zullen van een nieuwe uniforme kleding wor den voorzien. Alle hens wordt aan dek geroepen om deze fees ten op Zaterdag 25 Sept. in alle opzichten te doen slagen. Waal wijk heeft ook op dit gebied een naam hoog te houden, laten allen die hiertoe in staat zijn medewer ken om deze goede naam als ge meente voor eerste hulp in de omtrek hoog te houden. Op d: een gings: deze Dit a niet derge tiona onze gevie: Bove: vierii De voorzitter traal Oranje-coi achtbare Heer VIEREN WIJ ZE MET STIJLVOL ENTHOUSIASME. ran het Cen- lité, de Edel- lurgemeester R.K. E.H.B.O. St. Rafaël, Loon-op-Zand. Duivenwedstrijd Zondag hield de postduivenver eniging een. wedvlucht vanuit Mons. Deelname 183, afstand 152 K.M. De prijzen werden behaald als volgt; M. Wouters 1, 2, 36, 38: C. v. Gompel 3, 16, 29, 39; H. v. d. Linden 4, 24, 27; M. Vera 6, 40; M. v. d. Velden 7; Gebr. IJpelaar 8, 13, 42; P. v. d. Velden 9, 10, 14, 17, 28; H. van Abeelen 11, 32, 37; W. van Riel 12, 18, 26; J. Snoeren 15, 22; A. Verschuren 19, 20; P. van Gompel 21; A. van Leeuwen 25; G. Bruurmijn 25, 44; A. Dannenberg 30; G. Ver meer 31; A. Spapens 33, 45; A. Beereris 34, 46; H. v. d. Velden 35, 41; W. van Nooye 43. Uitslag junioren vanuit Mons: C. v. d. Velden 1; A. Lichten berg 2; L. van Loon 3, 5, 10, 11; J. Vera 4; G. v. Berkel 6, 7A. v. Halder 8; G. Schoenmakers 9. Overduif G. Schoenmakers. Uitslag oude duiven vanuit Dax. 992 K.M., deelname 28, ge lost Vrijdagmiddag 1 uur.. Aan komst eerste duif Zaterdag 14.56. De uitslag was als volgt: Jos v. Dongen 1; M. Maas 2; M. v. Nooye 3; M. v. d. Ven 4; A. Verschuuren 5; Gebr. IJpelaar 6; H. Leermakers 7; A. Jansen 8, 10; J. Monsieurs 9. De wedvlucht ten bate der t.b.c. zal 8 Augustus a.s. plaats vinden. Hiervoor zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld, wel ke tentoongesteld zijn in de etala- Lambooy, was Jfo vriendelijk ons de nodige fegevens hier voor te verschaffen. Hij wees er bovendien nog op dat wij alle reden hebben om te fees ten; wij hebbei- een consti tutionele parlementaire mo narchie, die welhaast enig is in Europa en gehele we reld. Wij hebt reden tot dan onze scheidend wij met haar r enthousiaste hi ten betrekken, veel aan beid Wij zullen dit i maar U enkel ken naar ande Europa en de Er heeft ziel een Centraal gevormd ond schap van Burg booy, dat verde is uit vertegen'' de diverse Or gen in de paro „Oranjehuis. ninginnedag". en „Oranje B< Baardwijk. J> moeten wij v; er op wijzen, toniusparochie geen comité of vereniging van'die aard heeft, zodat het Ceptraal Oranje comité geen contact met dat gedeelte van d| gemeente kon opnemen. Het is bedroevend, maar waar. Het is niet d n bovendien 'aarheid aan vorstin, die ering in een iging moe- |Wij hebben te danken, t motiveren, ragen, te kij- a landen in gereld. in Waalwijk Oranje-comité r voorzitter- meester Lam- samengesteld jordigers van uje-verenigin- liies, te weten :ntrum; „Ko- vm. Besoijen ren" uit v.m. nmer genoeg deze plaats at de St. An- vendien; „als het lang mocht du- ge van de heer Nic. de Jong. ZONDAGSDIENST 8 Augustus 1948. Doktoren Dr. H. G. Langemeijer Apotheek Nijman NED. HERV. KERK WAALWIJK. Zondag 8 Augustus: 10 uur: de Eerw. Heer Jansen, cand. t./d. H. Dienst. GESLAAGD. Voor het onlangs gehouden hoofdakte-examen teBreda slaagde o.a. de Eerw. Broeder Resignatus. Voor het examen Handels kennis L.O. slaagde te Den Haag de Eerw. Br. Manfred. Voor het examen Engels L.O. slaagde te Amsterdam de Eerw. Br. Redemptus. Allen Broeder-onderwijzer aan de St. Petrusscholen. TREKKING. Maandagavond had in café v. Cromvoirt, onder politie toezicht, de trekking plaats van de verloting ten bate van het pianofonds der Lieder tafel „Tot Bloei der Toon kunst". De eerste prijs, een rijwiel, viel op lot nc. 1107, waarvan de heer A. Klerks, Laageinde, de gelukkige bezitter was. het Centraal C ten te organist taak bestaat ii en leiding gev ten die cle: dn gen zullen orj Op 31 Au? voormiddag e aubade gehoi het Raadhui; kinderen van vanaf de den deren zullen o voorpagina van ons blad plaatsten wij reeds tikel, gewijd aan de jubileum- en inhuldi- esten, dat enthousiasme wilde opwekken om jesten tot iets groots te maken, tikel is niet overbodig, immers we kunnen enoeg doordrongen zijn van de waarde van ijke feesten voor de versterking van ons na- bewustzijn en onze saamhorigheid. Niets mooi^'s kunnen we onze scheidende vorstin en iieuwe koningin aanbieden dan een stijlvol feest. ien zijn deze regels speciaal gewijd aan de in Waalwijk. in de verschillende rayons kinderspelen en -voorstellin gen gehouden worden. Des avonds zullen er muziek- en andere festiviteiten gehouden worden, terwijl er ook een volksdans- en vendelzwaai- groep uit Helmond naar Waal wijk komt. Donderdag 2 Sept. zullen de ouden van dagen een uit tocht maken naar Oisterwijk, na afloop waarvan zij door de Burgemeester zullen worden toegesproken. Zaterdag 4 September, de dag van de troonafstand van H.M. Koningin Wilhelmina, vanaf deze dag is Koningin Juliana wettelijk vorstin en zullen 's middags door de plaatselijke verenigingen kin deroptochten gehouden wor den, terwijl in de avonduren muziekuitvoeringen gegeven zullen worden. O.a. komt het bekende muziekgezelschap uit 's-Hertogenbosch Goulmy Baar naar Waalwijk. Op de dag van de inhuldiging Maandag 6 September zal er om 7 uur een reveille zijn door he rauten, om 8 u. beginnen de klok ken te luiden en om 8.30 uur zul len er kerkdiensten gehouden wor den. In de namiddag wordt er voor geheel Waalwijk een grote allegorische en historische op tocht gehouden. Aardig zou het zijn, aldus de Burgemeester, als kinderen uit een gezin, uit een buurt of uit een straat groepjes vormden. Het hoeft niet kostbaar te zijn, het is ook niet te doen om een eerste prijs. Het voor bedoeling van naamste is als wij bij de kinderen imité zelf fees- j een mooie herinnering achterlaten 'en, maar haar j aan deze grote dag, die van groot het toezien op n aan de fees- ;rse verenigin- miseren. ijstus zal in de i grote kinder en worden op 'lein door dc e lagere school klas. De kin- der leiding van de heer v. cl.JjHeijden, Hoofd van de Openfere School, enr kele liedéren zingen; de bur gemeester zal de kinderen toespreken en|,na afloop zul len de kinderjn een tractatie ontvangen. OQk de kinderen van de twecjlaagste 'klassen en de bewaarscholen zullen getracteerd v'brden, zodat in totaal 2,686 kifderen van een tractatie mostri worden voor zien. In de némiddag zullen belang zal zijn voor hun toekomst. Voor deze optocht zijn prijzen be schikbaar gesteld o.a. voor de mooiste groep, voor de grootste groep, voor de groep die het best een historisch gegeven, uitbeeldt, zodat iedereen in de gelegenheid wordt gesteld een prijs te behalen. Ook voor de etalage- en gevel versieringen zullen prijzen be schikbaar worden gesteld, maar dan voor iedere wijk afzonderlijk. Niet voor de straatversiering, om dat sommige wijken en straten het beter kunnen doen dan anderen. Toch wordt op 'n mooie straat versiering buitengewoon hoge prijs gesteld. Voor deze optocht kan men zich opgeven bij' de voorzitters en secretarissen van de diverse oran jeverenigingen en bij de heer Bo nis, secretaris van het Centraal Oranjecomité, Mr. v. Coothstraat. Deze opgave dient te geschieden zo het enigszins mogelijk is voor 2 Augustus. Voorts zal er die dag een open bare raadsvergadering worden ge houden, waarin de Burgemeester van Waalwijk de gelegenheid zal nemen een officiële redevoering te houden, waarin het verleden en de gebeurtenissen van de dag op bij zondere wijze worden herdacht. 's Avonds zullen er in de ver schillende wijken weer festiviteiten plaats hebben in de vorm van mu ziekuitvoeringen, bals champêtres, fakkeloptochten etc. De gemeente geeft natuurlijk subsidie voor de tractatie, voor de geluidsinstallatie, voor de prij zen en bovendien nog aan de ver schillende oranjeverenigingen, zo dat men wel in staat wordt ge steld iets goeds te organiseren, ook al blijft het dan nodig dat de inwoners der verschillende buur ten in hun zak tasten om deze grote feesten zeker te doen sla gen. Bovendien zal als de huidige onderhandelingen slagen, in deze dagen of kort daarna een open luchtspel op het Raadhuisplein worden opgevoerd. Een groep van buiten, die ervaring heeft op dit gebied, zal dit spel uitvoeren, maar wij hopen met de burge meester dat dit het begin zal zijn van een openluchtspelvereniging. Diverse personen hebben voor dit deel der feesten reeds hun mede werking toegezegd, zodat het wel tot stand zal komen. Dit open luchtspel brengt grote kosten mee en daarom zal er een geringe en tree geheven worden. De andere festiviteiten echter zijn alle ge heel kosteloos. Nog andere feesten zijn er in diezelfde maand, zo zal de Stich ting 1940'45 nog een kronings avond houden, terwijl op Zater dag 11 Sept. de universiteitsten toonstelling zal worden geopend. Bovendien hebben op Zaterdag 25 September de brandweerfesti viteiten plaats, zoals U reeds in onze vorige nummers en in dit nummer kunt lezen. Nadere bij zonderheden betreffende dit feest volgen nog. Wij horen de laatste dagen wel eens de opmerking maken, dat er zoveel te doen is de laatste tijd. Ongetwijfeld is dit waar, maar laat dit geen reden zijn om de grote inhuldigings- en jubileum feesten niet groots te vieren. On ze vorstin heeft recht op onze dankbaarheid. Tonen wij die in een enthousiast en stijlvol feest. Het aantal vergaderingen die bijeengeroepen worden om de viering van de komen de feesten voor te bereiden, neemt steeds toe, hoewel er enkele zijn die bij gebrek aan belangstelling niet door kun nen gaan. Toch zijn er weer enkele buurtcomité's gevormd en wel in verschillende wij ken van v.m. Baardwijk, te weten het Laageinde, de BaardwijkseStraat en 't Hoog- einde. Laten wij nu eens een drachtig samenwerken om deze feesten in Waalwijk op uitstekende wijze te doen slagen. Wij hebben een naam hoog te houden op dit ge bied. VERENIGING KONINGINNEDAG. De Buurtveren. Besoijense- straat, Burg. v. d. Klokken- laan en Sprangseweg hield dezer dagen een matig be zochte vergadering, waarin een comité werd gekozen dat voor de a.s. feesten plannen zal ontwerpen voor versie ring, praalwagens enz. Collectrices zullen een rond gang houden en men doet een beroep op de buurtbewoners om naar vermogen bij te dra gen tot het welslagen van de feesten. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en aanbod. Worden gevraagd: Enige nette meisjes voor een confectie-atelier. 2 Keukenmeisjes voor een ho tel-restaurant. Enige goede thuisstiksters, stikmachine evt. beschikbaar. Een steno-typiste. Een aankomend bouwkundig tekenaar. Ingenieurs en M.T.S.-ers voor diverse richtingen in Nederl. Indië. Een magazijnknecht, tevens chauffeur. Bekendheid met leder vereist. Twee electro-monteurs (evt. intern). Twee geroutineerde of aan komende verfspuiters. Enige kleermakers. Een bijtuiger. Enige stanzers. Enige timmerlieden en met selaars. Enige goede grondwerkers. Bieden zich aan: Een dagmeisje. Een verstelnaaister aan huis. Enige vrouwelijke jongste kantoorbedienden. Diverse administratieve krachten. Een boekhouder voor 1 a 2 dagen per week. Een correspondent in de vreemde talen. Een assistent boekhouder. Een broodbakker. Een bekwaam snij- en/of stik- meester. Een leerling auto-monteur. Twee adspirant looimeesters. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Ar beidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. no. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 5 t/m 11 Augustus 1948. Woensdagavond 11 Augus tus wordt nabij het kampeer terrein „de Juul" een groot show-kampvuur gehouden, waaraan een aantal Engelse padvinders zullen deelnemen Deze vertoeven momenteel in Nederland in het kader van de uitwisseling Nederland Engeland. Vertegenwoordigers van troepen en verkennersautori teiten uit de omgeving zullen bij dit kampvuur tegenwoor dig zijn, waar zeer mooie nummers vertoond zullen worden. BIOSCOOP PROGRAMMA. Musis. BLIKSEMINSLAG. Tijdens het onweer dat Maandagmiddag boven Waal wijk woedde, is op verschil lende plaatsen in de Canadese en Putstraat de bliksem inge slagen,- zonder evenwel veel kwaad te berokkenen. Enkele verschroeide gordijnen en kledingstukken en een kapot te radio, is het enige wat deze inslag, die waarneembaar was in de vorm van een grote bonk vuur, naliet. Van Vrijdag t/m Maandag speelt Linda Darnell de hoofd rol in de film „De Stal zon der Mannen", het verhaal van een meisje wier verloofde on schuldig veroordeeld is en wier pogen om hem vrij te krijgen eindelijk slaagt. Sa men met andere vrouwen en verloofden van gevangenen onderneemt zij in een boeien de film deze pogingen. Luxor. „In old California" heet de film die van Vrijdag t/m Zon dag in Luxor wordt vertoond. John Wayne neemt hier de strijd op tegen gewetenloze bandieten. Als jong apotheker verricht hij heilzaam werk onder de goudzoekers van Ca- lifornië en wint door zijn ka rakter en beleefdheid de lief de van een mooie zangeres. Voor 14-jarigen en ouderen. CAPELLE. Protestantse Landbouwhuishoud- school wordt 1 Sept. a.s. geopend. Aan de 1 Sept. e.k. te dezer plaatse te openen Protestantse Landbouwhuishoudschool zal ver bonden zijn een tweejarige primai re landbouwhuishoudcursus, met ongeveer 8 uur les in de huis- houdvakken, waaronder een kook les, 8 uur naaldvakken en 8 uur algemeen vormend onderwijs en verzorging van de tuin en gym nastiek, per week. De bereide maaltijden worden op school opgegeten. Hiervoor moet betaald worden. Het z.g. eet- geld bedraagt 20.per jaar. Ditzelfde geldt ook voor de een jarige kookcursus. De verdere on kosten aa nde 2-jarige cursus zijn boeken en schriften voor een be drag van ongeveer 7.Voor de naaldvakken zal o.m. stof moe ten worden meegebracht. Meisjes welke twee jaar voortgezet onder wijs hebben, dus 7e klas lagere school en 1 jaar Mulo, kunnen 't diploma „hulp in de huishouding" krijgen. De een-jarige naaicursus omvat één of twee avonden of eventueel middagen les met een lestijd van 3 tot 6 uur, schoolgeld 10. of 15. per jaar. Voor volwassenen wordt een aparte groep gevormd, terwijl de een-ja rige kookcursus een avond of eventueel middag met een lestijd van 3 uur omvat. Het schoolgeld hiervoor bedraagt 10.p. jaar. Van het te betalen schoolgeld voor alle cursussen kan ontheffing verleend worden, indien de leer lingen een bewijs van de burge meester uit de plaats van inwo ning overleggen, waarin deze ver klaart, dat ontheffing van het te betalen schoolgeld verleend kan worden. De voorlichtingscursussen zijn speciaal bestemd voor getrouwde vrouwen, die het financieel min der kunnen doen en die weinig tijd hebben om een cursus van 1 jaar te volgen.oHet schoolgeld is zeer gering en loopt van vrijstel ling tot 4.per cursus. Nadere inlichtingen hieromtrent zijn te verkrijgen bij Mei. P. J. Rijken te dezer plaatse, C. 133. Op de twee-jarige cursus kun nen geplaatst worden meisjes, die zes klassen van de lagere school doorlopen hebben, dus meisjes met een leeftijd van 13 tot 15 jaar. De naai- en kookcursussen zijn bestemd voor meisies, die overdag een werkkring hebben en voor alle andere getrouwde en onge trouwde vrouwen. (Voor verdere biizonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer). Het bestuur dezer nieuwe on derwijsinrichting in onze gemeen te wordt gevormd door de heer B. J. Elsman te Capelle, voorzit ter, Mej. G. Konings te Raams donk .secretaresse, Mevr. Smit van der Graaf te Vrijh.-Capelle, Mej. P. J. Rijken te Capelle, Me vrouw Verhoeven-Blankers, te Ca pelle, Mevr. van Everdingen te Doeveren, de heer W. de Waard te Werkendam, de heer van der Waal te Besoijen en de heer D. Lankhuijzen te Raamsdonk. Tot leraressen zijn benoemd Mej. Wijsmuller te Eindhoven, Mej. Mijnbeek te Gouda en Mej. P. J. Rijken te Capelle. TE KOOP AANGEBODEN 1 Stel Cocosmatten, als nieuw, 3 repen van 360 cm. 1 Nieuw VLOERKLEED, 270 cm lang 200 cm breed. 1 Mooi DRESSOIR, old finisch. I Pluche TAFELKLEED, zeer mooi. 1 SALONGARNITUUR, bestaande uit 4 clubs en ron de tafel, vooroorlogse Mou- quet Terra, als nieuw. 1 Old Finisch LIGSTOEL met bijbehorende kussens. 1 Stel Overgordijnen. Te bevragen: Hoofdstraat 65, Kaatsheuvel. PROTESTANTSE LANDBOUWHUISHOUD SCHOOL SPRANG-CAPELLE. Opgave voor 15 Augustus a.s. voor: 1. 2-jarige primaire land bouwhuishoudcursus. lestijd 24 uur, 4 dagen per week, schoolgeld 20. per jaar voor meisjes die 6 klassen der lagere school hebben doorlopen. Voor meisjes met twee jaar voortgezet onderwijs wordt een aparte klas ge vormd. Zij krijgen dan het diplo ma „Hulp in de Huishou ding". 2. 1-jarige naaicursus, één of twee avonden, eventueel middagen per week, les tijd 3 of 6 uur, schoolgeld 10.of 15.per jaar. Voor volwassenen wordt een aparte groep gevormd 3. 1-jarige kookcursus, één avond eventueel middag per week, lestijd 3 uur, schoolgeld 10.per jaar. 4. Voorlichtingscursussen in naaien of koken, duur 8 lessen van 2V2 uur, les geld respectievelijk 2.40 en 3.20. Aanvang van alle cursussen 1 September a.s. Opgave voor deelname op Dinsdag 10 Aug. en Donder dag 12 Aug. 1948 aan de be stuursleden: Mej. P. Rijken, C 133, Capelle; Mevr. Verhoeven- Blankers, Hogevaart, Capelle. WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAIi 1950 IN BRAZILIë. Het F.I.F.A.-congres heeft, besloten, dat de 16 uit de voorronden overblijvende lan den bij loting in 4 groepen van vier zullen worden inge deeld, die elk in Brazilië een halve competitie zullen spe len. De 4 winnaars spelen de finale volgens het punten- stelsel. CAPELLE-NIEUWEVAART een Aanmelding zo spoedig mogelijk bij het hoofd der Landbouwschool B. J. ELSMAN, C 1*95, CAPELLE voor het tijdvak van 8 t.m. 21 Augustus. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Bonnen voor brood en vlees 087—2 Brood 800 gram brood (geldig t.m. 14 Augustus) 0882 Brood 200 gram brood (geldig t.m. 14 Augustus) 089 Brood 400 gram brood (geldig t.m. 14 Augustus) 084 Vlees (reeds aangewezen) 100 gram vlees (geldig t.m. 28 Augustus) 085 Vlees 300 gram vlees (geldig t.m. 28 Augustus) 086 Vlees 100 gram vlees (geldig t.m.. 28 Augustus) Alle bonkaarten 808 094 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak Tabaks- en Vcrsnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 808 85, 86, 89 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4