WRAAK OF LIEFDE FEUILLETON NIEUWS III WAALWIJK EN OMGEVING. De brug bij Keizersveer Gemeenteraad van Heusden. Gemeenteraad Waalwijk UIT DE LANGSTRAAT Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. M „Toch hebben jullie ons een dienst bewezen, want nu heb ben we een naam voor deze dorpen." Vragend zagen de anderen hem aan. „Wel, het ene dorp heet voortaan Waalwijk en 't an dere Baardwijk. Dat is de mooiste oplossing, want nu behoeft niemand jaloers te zijn daar de namen uit een twist zijn ontstaan". De omstanders lachten, maar namen de plaatsnamen over. Eerst uit de grap, maar de namen bleven gehand haafd door de tijden heen. Nog altijd heet de plaats in het Oosten Baardwijk en die in het Westen Waalwijk. WERD VOOR DE DERDE MAAL GEOPEND. De brug bij Keizersveer schijnt wel een ongeluks - brug te zijn, want sinds de eerste opening op 31 October 1931 is zij twee keer heropend moeten worden. Namelijk na de verwoesting in het begin van de oorlog in 1940 en nu weer na de grondige vernieling door de Duitsers. Laten we hopen dat het de laatste keer is geweest dat de oorlog deze belangrijke schakel tussen Noord en Zuid heeft verwoest. Een feestelijke opening. L.l. Woensdag 18 Augustus pl.m. 11 uur had de feestelij ke opening plaats. Hoewel de feestelijkheden niet zo groots \yaren, meende men toch dat aan deze gebeurtenis, belang rijk voor Dussen en Raams- donk, belangrijk in het ver keer tussen tussen Noord- en Zuid-Nederland, belangrijk ook in het kader der Bene lux, wat meer luister bijgezet moest worden. Vele autoriteiten waren dan ook aanwezig, niet alleen de burgemeesters van de twee betrokken plaatsen, maar ook die uit de omgeving. Verder de Hoofd-Ingenieur-directeur van de afd. Bruggenbouw van de Rijkswaterstaat, hoofd ingenieur Boonstra, onder wiens leiding de brug werd gebouwd, de hoofd-ingenieur van het arrondissement Bre da, de voorzitter en secreta ris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken Waal wijk en Breda en nog vele anderen. Aan de Zuidzijde van de brug werden de autoriteiten welkom geheten door Burge meester Prinssen van Raams- donk. Veel belangstelling was er op de wal van het publiek en op het water van de wa tersportliefhebbers die in hun versierde, luid toeterende jachten rondcirkelden op het water van de Bergse Maas. Burgemeester Prinssen zei- de o.m. hoe men in het gemis de grote belangrijkheid van de brug gevoelde, hoe men de afgelopen jaren had kunnen constateren wat men verlo ren had. De grote betekenis van de dag, aldus spreker, was gelegen in het feit dat 't Land van Heusden en Altena, de grote belanghebbende, weer één ging worden met 't overige gedeelte van Bra bant. De brug was bovendien een belangrijke verkeersscha- kel en zou ook zeker haar aandeel hebben in het ont wikkelen der Benelux-ge- dachte. Hierna trok men met mu ziek door de Raamsdonkveer- se Harmonie over de nieuwe brug naar de Noord-zijde, waar Burgemeester Oderkerk van Dussen met zijn inge zetenen en met oranje getooi de schoolkinderen de gasten stond op te wachten, en hen namens het Land van Heus den en Altena welkom te heten. Deze verbinding, aldus burgemeester Oderkerk, zou de welvaart van het industria liserende Brabant in hun richting stuwen. De welvaart van het Land van Altena was gegroeid aan het water, zij was ook aan het water weer te niet gegaan, omdat dit een sterke scheidingslijn vormde met het overige Brabant. Men zou trachten het land weer welvarend te maken; de grond was moeilijk te bebou wen, maar de bevolking die leefde op die weerbarstige grond, was een goede bouw stof. Hij bracht dank aan de Waterstaat voor deze brug, maar bij liet uitspreken van deze dank, moest hij ooi: een grote wens uiten van 't Land van Altena en dat was een vaste verbinding bij Sleeu- wijk. Hij hoopte dat het to neel van de opening zich spoedig zou verplaatsen naar dat meest Noordelijke ge deelte van 't Land van Heus den en Altena. Als slot zei hij het volgen de vers, dat tegen de achter grond van een fabrieksruïne relief kreeg: Het water trof mij keer [op keer Door brand en ziek leed [ik zeer De oorlog sloeg mij gans [ter neer. Maar die op God en vorst [vertrouwt Wiens arbeid daarbij niet [verflauwt, Wordt zoals ik ook steeds [herbouwd. De bevolking van Altena heeft veel leed reeds door staan; zij verflauwen niet, maar gaan vertrouwvol weer aan het werk. De hoofd-ingenieur-direc- teur van de afd. Bruggen bouw de heer de Bruin, wees in een korte toespraak er op hoe het werk van de Brug genbouw in Nederland reeds het einde van het herstel der vernielde "bruggen was gena derd; alleen bij Vianen was de brug nog niet hersteld; overigens waren alle grote rivier-overgangen weer goede staat gebracht. Kier was hard gewerkt aan de moeilijke karwei. De ver nieling was zeer grondig en speciaal de onderbouw heeft veel aan herstel gekost. Maar dank zij de medewerking van allen die zich voor dit werk geplaatst zagen, is de brug er gekomen. Daarom dank aan hen die hun krachten hier voor gaven, twee zelfs méér dan hun krachten, hun leven; laat hen niet vergeten wor den. Nadat de heer de Bruin 't lint had doorgeknipt werd de brug weer voor het verkeer opengesteld en uit het grote aantal wagens, ook van Ame rikaanse, Zwitserse, Franse en Belgische nationaliteit bleek de belangrijkheid van deze nieuwe verkeersschakel. Dan wandelden de autori teiten naar de oude pont, die met deze officiële last haar laatste gang ging. En onder wijl voeren de jachten rond de pont, als kleine jagers cir kelen rond een grote lucht- kruiser. Nog enige tijd waren de ge nodigden de gast van de ge meentebesturen van Raams- donk en Dussen op het ge meentehuis in Raamsdonk, waar men zijn vreugde over de nieuwe brug niet onder stoelen of banken stak. Moge de brug de toenade ring tussen Noord en Zuid verstevigen en dat niet voor de derde keer door oorlog een al te vroegtijdig einde zal worden gemaakt aan haar be langrijke vredestaak. Vrijdag 20 Augustus j.l. vergaderde de gemeenteraad van Heusden. Afwezig was Wethouder Groen met kennisgeving. De voorzitter opende om 8 uur met formuliergebed, waarna de notulen der vorige vergadering vastgesteld wer den. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Een in gekomen stuk van de heer W. v. Helden, behelzende ver betering zijner woning, werd voor nader onderzoek aange houden 'tot een volgende ver gadering. Het verzoek van de heer G. v. Diessen om tegemoet koming ex. art. 13 der L.O.- wet, wordt gedeeltelijk toe gestaan. Wijziging Burgerlijk Arm bestuur Herpt en Godshuizen werd met algemene stemmen goedgekeurd. Betreffende punt 4 en 6 ge meente-rekening en rekening vleeskepringsbedrijf over '47 en rekening Godshuizen 1947, werden commissies van on derzoek benoemd, resp. Lut- gers, Verschure en v. Bladel voor gemeente-rekening, en rekening Godshuizen: Dek kers, Te Vruchte en Verschu re. Het verzoek van het Pro- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 18. Intussen bleven twee ge- maskerden de troubadour en Titania met grote belangstel ling gade slaan. Eén daarvan was de rode Mephistoles, die met gekruiste armen vanuit een soort alcoof het paar in het oog hield, om te zien waar ze bleven als de dans uit was, en de andere, Meg Merrilies in haar schilderachtig cos- tuum, met een rode zakdoek om het hoofd gewonden, waar het zwarte haar verwilderd onderuit hing. In de handen droeg zij een spinrokken, met drie kleuren van garen er op: zwart, wit en grijs, als zinnebeelden van de schik godinnen: Clotho, Lachesis en Atropos. De Zigeunerin was steeds om en bij Mephistoles geble ven, alsof zij er op vlaste eens een gesprek met hem te be ginnen. Hjj scheen hier echter niet veel voor te voelen; had ook geen flauw vermoeden dat het Mrs. Wynne was. Hoe de „oude jonge dame" zich vermomd had, daar zou hij in de loop van de avond nog wel eens achter komen; die an dere, twee interesseerden hem meer. Eindelijk tikte ze hem op de arm en begon op bedelachtige, huilerige toon: „Laat Meg Merrilies u eens de toekomst voorspellen. Uit de loop van de sterren maakt zij het verleden, het heden en de toekomst voor u op. Of anders, geeft u arme Meg uw hand en zij zal u waarzeggen uit de lijnen daarvan". Mephistoles had nu dadelijk de stem herkend van de stief zuster van Mr. Graaf; maar hij wist niet of zij hém her kende en stelde er zich in ieder geval heel wat van voor om haar enkele strikvragen te doen. „Goed, Meg, ga je gang maar!" Hij hield haar de hand voor. De Zigeunerin boog er zich over en bestudeerde de lijnen aandachtig. „Een eigenaardige hand", prevelde zij; „die getuigt van vreemde dingen". „Vertel er mij dan eens en kele van?" „Ik weet niet of u er wel zo op gesteld zult zijn, om die te horen". „Waaróm?Wachten mij dan zulke verschrikkelij ke dingen in de toekomst?" „Aangenaam zullen die al thans niet wezen!" „En toch wil ik dan wel een horen wat voor tegen spoed mij treffen zal". „Luister", sprak Meg met indrukwekkende plechtigheid. „Een vijand loert op u en de glans van uw planeet zal eer lang door hem verduisterd worden. Wees op uw hoede!" vinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabar.t cn Stich ting Moederheil te Breda, worden aangehouden totdat de begroting 1949 behandeld wordt. Het verzoek van Ons Mid delbaar Onderwijs in Noord- Brabant, om de subsidie ten behoeve der R.K. Lycea te Den Bosch voor 1948 en vol gende jaren te handhaven op 150.per jaar per leerling, werd goedgekeurd. Punt 11. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur om be schikbaarstelling van grond voor de bouw van een nieuwe kerk, werd in bespreking ge geven, met voorstel van B. en W. deze grond gratis be schikbaar te stellen, welk voorstel oorspronkelijk enige tegenkanting ondervond van de heer Dekkers, die naar voren bracht dat de kosten nu overgeheveld werden naar andersdenkenden. Hierop reageerde de voor zitter en de héér Verschure met het argument, dat inder tijd voor de noodvoorziening aan de Ned. Herv. Kerk even eens gelden beschikbaar zijn gesteld, zodat het niet meer dan billijk is dat de raad in deze een ruim standpunt in neemt. Het lid de heer Lutgers, maakte een opmerking of de kosten niet langs een andere weg gedekt zouden kunnen worden. Na ampele bespreking werden B. en W. gemachtigd te on derzoeken op welke wijze de kosten goedgemaakt kunnen worden, waarop het verzoek ingewilligd werd. Betreffende het verzoek van het R.K. Schoolbestuur orn gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van schoolmeubelen, maakte het lid de heer Dekkers de op merking, dat er in de Barak ken banken staan die ge bruikt zijn voor de schippers- school, en stelde de vraag van wie deze zijn, waarop de voorzitter antwoordde dat niet te weten en daarnaar te zullen informeren. In het ge val deze aan de school zou den behoren, stelde hij voor deze af te trekken van het bedrag dat nodig is 'voor de aanschaffing, waarop 't ver zoek werd ingewilligd. Punt 13. Verordening, re- „Voor wie en voor wat?" „Dat zal de tijd u leren". „Want kunt het zeker niet?" „Ik zou u vreemde dingen kunnen profeteren, maar de sterren verbieden het mij!" Mephistopheles lachte spot tend. „Miss Merrilies, u hebt de Ziegeunertaal prachtig ge leerd, maar toch laat mijn sceptische geest zich geen schrik aanjagen door uw som bere waarschuwing". „En toch kan ik niet anders doen dan die herhalen: een vijand loert op u en zal de glans van uw planeet ver duisteren". „Hoe zoudt u het vinden, als wij eens van rol verwis selden en ik voorspelde u de toekomst?" „U kunt Meg niets vertel len, dat zij niet reeds weet; maar ga uw gang". „Een eigenaardige hand", zei hij, geheel in haar stijl. „En ze behoort zeker tot een mooie, en ik zou haast zeg gen, jonge vrouw!" „Daarmee leest u nog niet in de lijnen van mijn hand, of u meent dat zij mooi en jong is!" „Ik geef toe dat de schijn dikwijls bedriegt. 'Zelfs grij ze haren zijn niet altijd een teken van vergevorderde leef tijd. Maar u hebt gelijk: ik bezit niet de gave u uw toe komst te voorspellen. Intus sen ben ik u nog zeer ver plicht voor uw waarschuwing. Tot weerziens, Meg Merri lies!" En Mephistopheles wandel de weg. De dans was uit en de gas ten stroomden in verschillen de richtingen. Onder de paren zag hij ook de troubadour en Titania en onmiddellijk volg de hij hen, zo ongemerkt mo gelijk. „Och, wat is hij toch jaloers op Graaf. En toch zullen die twee maar zo kort gelukkig zijn! Wat een ontknoping be looft dat! Maar wij zullen al thans zegevieren. Douglas en Elaine hadden genoten van de wals; zó zelfs, dat geen woorden tussen hen waren nodig geweest; daar waren ze te opgewonden voor. Vóór de sluiting van het bal brak de laatste acte aan van het drama. Dan zou hij zijn wraak oogsten, maar tegelijk zou hij er ook alles mee ver liezen. Na de wals had hij Elaine naar de oranjerie geleid en daar bleven ze staan in een beschut hoekje. „Elaine", prevelde hij. „Douglas", antwoordde zij. En toen hij haar die naam hoorde zeggen op die innig- tedere toon, sloeg hij de arm om haar heen en vlijde haar hoofdje op zijn schouder. „Elaine, ik heb je lief. Jij mij ook?". „Ja", antwoordde zij zacht. Toen volgde er weer enige tijd van volkomen stilzwijgen tussen hen, waarop hij fluis terde: Laten wij in de tuin gaan. Hier kun je niet de tweede helft vertellen van de ge- geschiedenis, die je van mij horen zult. Neen, niet hier! Daar buiten in de duisternis zal ik kalmer zijn. O, liefste, hoefde ik je deze geschiedenis toch maar niet te vertellen". Hij nam nu haar arm in de zijne en geleidde haar door de openslaande glazen deuren van de oranjerie naar de tuin. Geruisloos achter haar aan stapte de verraderlij keMephis- topheles, in een lange zwarte overjas gehuld. HOOFDSTUK XXI. Onder de grote kastanje boom aan de oever van de ri vier hield het tweetal stil. Andermaal sloeg Douglas de arm om haar heen en fluis terde: „Doe je masker af, Elaine, en kijk mij aan". Zij gaf onmiddellijk gevolg aan die uitnodiging en op droeve toon ging hij voort: „Ik wil maar zo veel mo gelijk van je zien, nu dit nog kan!" „Maar ik zal altijd de jou we zijn, Douglas". „Neen, liefste, na vanavond kan dat niet meer!" „Je gaat mij nu zeker ver tellen dat er eens een andere vrouw was, die je lief had ja, misschien nóg lief hebt? Welnu, laat dit zo wezen. Als je haar dan lang geleden liefhad...., mij heb je nü lief.En als je zo aan haar gebonden bent, welnu, dan zou dit een scheiding tussen ons moeten teweeg brengen; maar ik zal je nog liefheb ben (Wordt vervolgd). gelende de vervoerskost gaande kinds ach minde ren. De heer rschure in formeerde na het percen tage dat per baar gesteld waarin het ve is tussen de v hillende be dragen; hij niet van inzii m een ver schil te mak in de tege- moetkominger ji zou voor willen stellen ambacht Onde te verhogen, onderwijs bleem is. De heer Del voorstel van re, waarop la jorstel door B. en W. tot u r onderzoek werd teruggas ken. Punt 14 van helst het voos! noetkoming an school- bracht ver- ■ii naar vo- ,ol beschik- lt en vroeg il zit dat er er het nut alleen het s eventueel goed vak- ea irgent pro- s steunde 't er Verschu- agenda be- van de heer Lutgers, geda^ n de verga dering van li Juli j.l., inzake de bebouwing» gronden in het verlengdcMn de Noor dersingel, wewoorstel be helsde om inpjlats van zes, drie woningeife doen bou wen in de tuwan de Wed. Merks, welk pHn door de stede-bouwkii«e Ir. v. d. Laan afgewezerps, als zijnde niet uitvoerbal GE SLA GD. Dezer Den Haag onze Mej. Luitgard voor het exaraè M.O. A. Profil HEEMK De Verenigin kunde te Waalv excursie langs ringskanaal op Augustus 1948. Het doel van, Hierop reageerde de raad met te zeggen dat niet de stedebouwkundige cle beslis sing neemt wat wel en wat niet kan, maar dat de raad uiteindelijk de verantwoorde lijke instantie is die de ver antwoordelijkheid draagt. De heer Te Vruchte deed 't voorstel om in deze zaak het heft in handen te nemen, en Ir. v. d. Laan in deze te pas seren en zelf de plannen te doen uitvoeren, hetwelk met 4 tegen 2 stemmen werd aan genomen. Hierop werd het voorstel van B. en W. de gronden te doen onteigenen met algem. stemmen aangenomen, waar op de heer Te Vruchte met het voorstel kwam om bij de oorspronkelijk vastgestelde breedte nog 11 meter diepte te doen, hetwelk eveneens met algemene stemmen werd aangenomen. Met algemene stemmen werd besloten, na enige in formele vragen van de heren Verschure en Te Vruchte over de aanstelling ambtena ren en toewijzing woningen, over te gaan tot stichting van een Woningbedrijf. Hierop niets meer te be handelen zijnde, sluit de voor zitter met gebed. slaagde te plaatsgenote Charpentier Nederlands it. NDE. voor Heem- jk hield een iet Afw'ate- Zondag 22 deze excursie was kennis te ïinen van het landschap, bocté ra en fauna SUPPORTERS Vi.S De amusen) Supportersver. voornemens ori heid van de op/ üng van het gebruik, flo- ERENIGING atsclub der an W.S.C. is bij gelegen- nieuwe speelter! vang van het n aan hare leden en donateurs v; bonte avond aa' Musis Sacrum, van H. van Er Zeer waarsch op deze avoni', nieuw onderdl mentsclub pre muziekensembiy Verder zal oh de heer H. vai| studie worden grote dolkomiscMi 3 bedrijven: „pi .Txi :in en de aan iuwe seizoen, en de leden 1 W.S.C. een te bieden in mder leiding :len. lijk zal zich tevens een der amuse teren, n.l. 't |er regie van Engelen in [enomen het blijspel in ive l'Empe- reur!" (Leve defKeizer!) van M. Janssen en Gerard Nielen. Verder vestigen wij de aan dacht op de algemene verga dering van de Supportersclub welke gehouden ll'ordt op a.s. Woensdag 25 /jjigustus des avonds om half,] «gen in haar clublokaal „de' morenbeurs" van Sjef Sars. Wet het oog op de a.s. comilStitie staan diverse zeer belïfgrijke pun ten op de agen'fi' zodat allé leden zonder ui Mindering op deze vergaderip' «worden ver wacht. j BURGEM. SMlfLELAAN. bloemetjes nog eens buiten te zetten. Er werden dan ook enige comité's uit de vergadering samengesteld, die zich zouden belasten met de regeling van de te houden kinderspelen, de versiering der laan en de inzameling van gelden. De comité's zegden toe on middellijk met hun werk zaamheden aan te vangen, zodat verwacht mag worden, dat men op tijd met de voor bereiding klaar zal zijn. De stemming op de verga dering was zodanig, dat er alle reden is om thans reeds vast te stellen dat het feest op 31 Augustus zal slagen. Aan de bewoners der Bur gemeester Smeelelaan, die nog geen lid der vereniging zijn, zal alsnog gelegenheid worden gegeven zich als zo danig bij het bestuur op te geven, zodat niemand Uitge zonderd behoeft te worden bij de feestviering. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Adrianus P. G., zv. F. C. van Leest-Pijnap-, pels Adrianus W., zv., G. Th. van Assen-Steenbergen Antonia J., dv. P. A. de Jong- Blom te Sprang-Capelle Adrianus Th. H., zv. H. J. A. Vercruijsse-van Steen Gijs- bertus P., zv. A. van Boxtel- Heijs te Loonopzand Wal- therus G. M., zv. A. J. Ossen- blok-Kuijs Anna M. A., dv. G. Keetels-Klerx An- tonetta A. G. M., dv. A. Leij-, tens-van Herpt. Overleden: Geen. Huw.-aangiften: M. v. d. Sanden 31 j. te Drunen en J. Pullens 30 j. te Waalwijk H. L. J. van den Oever 36 j. en M. van den Broek 29 j., beiden te Waalwijk. Gehuwd: A. H. van Peer, 25 j. en P. Kleijssen 25 j., bei den te Waalwijk J. H. van Ark 25 j. en F. M. de Krieger 26 j. beiden te Waalwijk. Ingekomen: Geen. Vertrokken: Ja. P. v. Dron- gelen naar Delft J. Smit; naar Hilversum Ha. J. van de Ven naar Bloemendaal E. D. M. Weis naar Gemerfc J. T. M. D. van Deelen naar Leerdam L. de Kloe en echtg. naar Tilburg M. L. Dollekens naar Brunssum Ja. M. de Leij er naar Loonopzand J. C. Krielaart naar Hoensbroek Aa. M. van der Zanden naar Goirle A. J. Braspenning naar Sprang-Capelle. De leden van de raad der gemeente Waalwijk worden opgeroepen tot bijwoning van een openbare vergadering op Donderdag 26 Augustus 1948, te 19.30 uur ten gemeente huize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notu len der vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding ter goedkeu ring rekening over 1947 van het Oudemannenhuis v.m. Baardwijk. 4. Voorstel tot voorlopige vaststelling van het bedrag der uitgaven voor open baar gewoon lager onder wijs en voortgezet gewoon lager onderwijs over 1947, alsmede over de vijfjarige periode 19431947 (prae- advies nr. 133). 5. Voorstel tot het treffen van een regeling met betrek king tot het verstrekken van een uitkering over '48 aan 't gemeente-personeel in verband met de voorge nomen verlaging van het verhaal van bijdragen voor eigen pensioen van 4Vz tot 2% (prae-advies nr. 134). 6. Voorstel tot het stellen ener garantie ten bedrage van 1500.aan het Cen traal Oranje-comité voor 't opvoeren van een open luchtspel, tot besluit van de Oranje-feesten in Sep tember a.s. (prae-advies nr. 135). 7. Voorstel tot aankoop van stroken grond aan de Gro testraat (bij de V 1-ruïne), bestemd voor uitgifte als bouwterrein aan een nieuw aan te leggen straat aldaar prae-advies nr. 136). 8. Voorstel tot aankoop van een stukje grond aan de Winterdijk te v.m. Baard wijk van het Waterschap „De Binnen- en Buitenpol der van Baardwijk", voor het oprichten aldaar van een transformatorgebouw tje ten behoeve van het electriciteitsbedrijf (prae- advies nr. 137). 9. Wijziging begroting 1948. Prae-advies Nr. 135. Garantie voor opvoering openluchtspel. Het Centraal Oranje-comité heeft het voornemen om als slot van de a.s. feestelijkhe den ter gelegenheid van het regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina en de Jaag die Rheumatische pijnen inhuldiging der nieuwe Ko ningin, een openluchtspel te doen opvoeren op het Raad huisplein. Het is er in ge slaagd hiervoor te engageren het Nederlands Volkstoneel, dat in die dagen speelt het voor deze gelegenheid ge schreven en door de regering gesubsidieerd werk „Vorstin des Volks", van Mr. Jan Derks. De eerste opvoering heeft dezer dagen te Utrecht plaats en in het Zuiden des lands zal Waalwijk waar schijnlijk de primière genie ten. Het plan is de voorstellin gen te doen plaats hebben op Woensdag en Donderdag, 8 en 9 Sept. a.s. des avonds, terwijl op Woensdagmiddag een kinderspel wordt gegeven „De dappere Jan Klaassen". Wanneer beide avonden uit verkocht zijn, kunnen de kos ten waarschijnlijk ongevee worden gedekt, waarbij er al rekening mede is gehouden, dat de tribne gratis in bruik leen is gegeven en ook van andere zijde medewerking wordt verleend. De prijzen zijn zo gesteld, dat zij be neden de normale toneel-toe- gangsprijzen vallen. Waar echter de mogelijk heid bestaat dat het weer regenachtig is in welk ge val wordt gespeeld in de veel minder zitplaatsen tellende zaal van de K.A.B., die hier toe tegen verlaagd tarief be reid is gevonden of andere factoren de inkomsten on gunstig zouden kunnen beïn vloeden, vraagt het Centraal Oranje-comité aan de ge meente, hem eengarantie fonds te willen verstrekken tot een bedrag van 1500. Het komt B. en W. voor, dat het te verwachten peil van deze uitvoering, waaraan ook Waalwij kse ingezetenen als figuranten zullen deelnemen, alsmede het belang van een dergelijke waardige afsluiting der feestelijkheden, het ver antwoord doen zijn deze ga rantie te stellen en geven zij de raad mitsdien in overwe ging, op het verzoek goed gunstig te beschikken. Prae-advies Nr. 137. Aankoop grond voor oprichting transformatorgebouwtje. Door de steiging van het electriciteisverbruik is het transformatorgebouwtje van uil Uw !edemalen Dat kan! Met de eenvoudige bloedzuiverende Kruschen-kuur Elke morgen de kleine dosis Kru- schen Salts, zoveel als er op een cent gaat. De zes minerale zouten waaruit Kruschen bestaat, zijn een wondere stimulans voor de bloed zuiverende organen. Lever, nieren en ingewanden hebben de opwek king nodig, die Kruschen geven kan. Ze gaan weer krachtiger werken, het bloed gaat sneller stromen en voorkomt zodoende dat schadelijke, pijnverwekkende zuren zich gaan vastzetten in spie ren en gewrichten en voortduren de oorzaak worden van Uw on dragelijke pijn. Niet zonder reden gebruiken miljoenen mannen en vrouwen over de gehele wereld sinds jaar en dag Kruschen. De heilzame gevolgen worden alom erkend en er kan geen reden zijn, waarom ook gij er niet van zoudt profiteren. Vraag Kruschen bij Apotheker of Drogist. de op het terrein van de licht- bedrijven, reeds lang overbe last en is het noodzakelijk ge bleken, ook in het Oostelijk deel der gemeente een der gelijk gebouwtje op te rich ten. Daardoor wordt 't trans formatorgebouwtje in 't Cen trum ontlast en wordt be reikt, dat in v.m. Baardwijk de spanning kan worden op gevoerd. Het Waterschap „De Bin nen- en Buitenpolder van Baardwijk" is behoudens goedkeuring door stemgerech tigde ingelanden bereid tot dit doel een terreintje af te staan aan de Winterdijk te v.m. Baardwijk ter grootte van ongeveer 27 M-' tegen de door het Prij zenbureau voor Onroerende Zaken te 's-Her- togenbosch vast te stellen prijs. B. en W. stellen de raad voor hiertoe te besluiten en tegelijkertijd in te trekken 't door de raad genomen besluit vqn 29 April j.l. tot aankoop van een terreintje aan de Putstraat van de firma V. Hoffmans Zn. tot hetzelfde doel, welke aankoop niet is doorgegaan. het electriciteitsbedrijf, staan- Door de Bul „Burgem. Smee;'| op Donderdag j.l. bij de heer een goed bezocv gadering gehouc) dezer vergaderi? men tot een i waardige feesti Augustus a.s., té van het 50-jai] jubileum. Nu de a.s. feesl zijn, bleek er toil doende animo tcf Itvereniging |aan" werd Augustus Vrijhoeven ledenver- Het doel Evas: te ko- pssende en fing op 31 lelegenheid 1 regerings- |i zo nabij 1 weer vol- |jn om de 88. Een van oom Bear's vele vrien den, die zich ongerust had ge maakt over het uitblijven van Wolk's trainer, bood oom Bear een paard aan, zodat hij sneller bij de eland zou zijn. „Het schuurtje was afgesloten" zei die vriend, „en wij hebben op het punt gestaan om het open te breken om te zien of Wolk nog voldoende voer had. Maar steeds dachten wij natuurlijk, dat je op tijd terug zou zijn, O'Connelly". „Zoals je ziet, ben ik ook nog op tijd", zei O'Connelly, „maar nu moet ik weg. Morgen is de grote dag." „Sterkte, O'Connelly", zei z'n vriend, „wij zullen er zijn, en o wee als er vals wordt gespeeld door de paardisten!" „Ik vertrouw ze ook niet ver der dan ik ze zie", zei Bear O'Connelly, terwijl hij z'n twee neven voor zich op het paard zette. Toen zij bij zijn huis kwa men, hoorde oom Bear een zacht klagend geluid in het schuurtje. Hij gunde- zich niet de tijd om de deur open te sluiten. In zijn grote ongerustheid liep oom Bear dwars door de stevige houten deur heen, zodat zijn machtige berenvorm met strakke lijnen in het paneel van de deur stond uitgesneden. DRUNEN. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op Maandag 23 Augus tus 1948 te 7.30 uur ten gemeen tehuize. Opening. Vaststelling notulen vorige vergadering. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot wijziging der gemeentebegroting 1948. 3. Aanbieding gemeenterekening 1947 en benoeming commissie van onderzoek voor de gemeentereke ning 1947. 4. Aanbieding begroting 1949. 5. Verzoek van het bestuur van „Ons Middelbaar Onderwijs in Noord-Brabant" om verhoging van het subsidie per leerling voor de afdelingen Gymnasium en H. B.S.B. van het St. Jans-lyceum te 's-Bosch. 6. Verzoek van de besturen der Fok- en Controleverenigingen te Elshout en Drunen tot toekenning van subsidie. 7. Voorstel tot toekenning van extra subsidie aan de Oranjever eniging en beschikbaarstelling van een bedrag per leerplichtig kind voor kindertractatie. 8. Voorstel om het besluit van de Prinses-Regentes van 3 Aug. 1948 (Stbl. no. I 352) tot toe kenning van een gratificatie aan het burgerlijk Rijkspersoneel over 1948 toe te passen op het ambte- narenpersoneel. 9. Voorstel tot toekenning van een uitkering ad 2J^% over 1948 aan het onder de Pensioenwet vallende gemeentepersoneel. 10. Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het electrisch net ten behoeve van het Sempke. 11. Wijziging der Algemene Plaatselijke Politieverordening en verordening tot heffing van straatbelasting. 12. Periodieke aftreding van de leden d. Adviescommissie Woon- ruimtewet 1947. 13. Voorstel tot herbenoeming van de heer P. Janssen als leraar der gem. vakschool voor schoen makers. 14. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een woning. Vliegerwedstrijd. Op Woensdag 18 Augustus ahd op de Heidijk weer de traditione le vliegerwedstrijd plaats. Vele jongens namen hieraan deel en er waren zeer mooie vliegers bij. Om 3 uur n.m. kwam men ge zamenlijk aan de Heidijk bijeen en spoedig stonden de vliegers op grote hoogte. De eerste prijs be haalde J. Dekkers, de 2e prijs J. Pulles. Na afloop werden prach tige prijzen uitgereikt, beschik baar gesteld door M. Veken. Iedereen kreeg een prijs, zodat allen tevreden huiswaarts keer den. SPRANG. Begrafenis G. S. Both. Onder grote belangstelling had j.l. Vrijdag op de algemene be graafplaats alhier de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de heer G. S. Both, die j.l. Maandag op 50- jarige leeftijd overleed. De over- ledene was o.m. voorzitter van de afdeling Sprang-Capelle en om streken van de Chr. Bond van personeel in de Voedings- en Ge- notmiddelenbedrijven en lid van de plaatselijke commissie Sprang-Ca pelle van het T.B.C.-fonds van het C.N.V. „Draagt Elkanders Lasten". Voorts was hij voorheen een 10-tal jaren diaken bij de Geref. Kerk alhier. Aan het sterfhuis werd de be grafenis geleid door de Weleerw. Heer Ds. J. C. Hagen van Leeu warden, vroeger predikant alhier. Het stoffelijk overschot werd uitgedragen door het personeel der Coöp. Broodbakkerij Broederhulp te Kaatsheuvel, waarvan de over ledene gedurende ca. 30 jaren als chef deel uitmaakte. De kist was gedekt met een 3- tal prachtige kransen, van het be stuur der Coöp. en van de be drijfsleider en het kantoorperso neel, en van dhr. Paardebek uit Haarlem, die in zijn onderdui- kingstijd alhier veel vriendschap ten huize van de overledene heeft genoten. Door leden van het per soneel }werd een grote krans in de lange rouwstoet meegedragen. Nadat de kist in de groeve was neergelaten, werd het woord ge voerd door Ds. Hagen, die in de eerste plaats namens de Kerkeraad der Geref. Kerk woorden van dank en waardering ter nagedach tenis sprak en zich vervolgens tot de kinderen en de talrijke belang stellenden richtte, er op wijzende dat God voor de kinderen een Vader der wezen wil zijn en op wekkende de kinderen blijvend in het gebed te gedenken. Een zwager van de overledene dankte voor de belangstelling en het medeleven, in het bijzonder bestuur en personeel der Coöp. Broederhulp, voor de vriendschap en steun die de overledene zovele jaren mocht ondervinden. Diep onder de indruk over dit droevig verscheiden verlieten allen de begraafplaats. Terug uit Indië. Vrijdag keerden alhier weer een tweetal militairen uit Indië terug, n.l. de oorlogsvrijwilliger D. de Rooij Az. en zijn neef Dik de Rooij Cz. aan het Oosteinde alhier. Door de buurt waren de ouder lijke woningen versierd en was hen een passend welkom bereid. In de gehele buurt werd gevlagd. Van de buurtbewoners ontvin- j gen de jongens elk een prachtige nieuwe fiets. I Velen kwamen de gerepatrieer- 1 den hun gelukwensen aanbieden, terwijl de harmonie Marijke des avonds een serenade bracht, waar bij de voorzitter de heer W. Tim mermans woorden van welkom sprak. Ook wij feliciteren beide jon gens en hun families van harte met hun behouden thuiskomst. Voor de familie A. de Rooij- Verhagen in het bijzodner was het wel een bijzondere blijdschap, waar hun zoon in Indië ernstig ziek geweest was en men tot Vrij dag in het onzekere verkeerde om trent zijn toestand. Groot was de vreugde toen hij dus gezond thuis kwam. Is ae suuiu ytu.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2