EUWS UIT KAATSHEUVEL NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING Nieuws uit fe Langstraat zou mogen participeren. Wethouder Groots wagers had van de heer v. d. Heuvel dit plei dooi verwacht. Hij merkt echter op, dat Loonopzand in wat er in de gemeente gebouwd is zeer ruim zijn deel gehad heeft. In totaal zijn in Loonopzand in nood- en permanente woningen 32 wonin gen, gebouwd, terwijl dat aantal in Kaatsheuvel nog slechts 47 be draagt. Ook met de 11 woningen die thans voor de Julianastraat bedoeld zijn, heeft Kaatsheuvel percentsgewijze nog veel te wei nig. De twee woningen waarvoor 600 m3 volume is toegewezen zijn bedoeld voor gerepatrieerden, die nergens in het land recht op een woning hebben. De nood is daar enboven in Kaatsheuvel beduidend groter dan in Loonopzand. De voorzitter zegt verder toe, dat wanneer de gemeente over meer bouwvolume in het komend jaar krijgt te beschikken, een za kelijk opgezette verdeling zal worden in acht genomen. De heer v. d. Heuvel kan zich met deze opzet en de gegeven verklaring van wethouder Groot- swagers verenigen. De heer Snaphaan vraagt de voorzitter de plaatselijke architec ten voor de te bouwen woningen in te schakelen. De Voorzitter zegt dat het niet in de bedoeling ligt zich aan de plaatselijke architecten te binden. De verfraaiing der gemeente en de doelmatige inrichting der wo ningen zijn een gemeentebelang, dat de keuze hierin zal bepalen. Aan de plaatselijke Oranje-co mités zijn voor de te houden Na tionale feesten subsidies in uit zicht gesteld, die de in de begro ting uitgetrokken pest met '2000 overschrijden. Het heeft hoofdbre kens gekost tot een billijke verde ling te komen. Voor kindertrac- taties is 65 cent per leerplichtig kind uit de gemeente uitgetrokken. Als subsidie is verder toegekend aan het comité te Kaatsheuvel 700.Berkdijk 150.Loon opzand 250, de Moer 100, al les exclusief de kindertractatie en Loonsedijk 100 inclusief de kin dertractatie. Voor versiering en verlichting van 't gemeentehuis voorts 500. De raad gaat zonder hoofdelijke stemming met dit voorstel acccord. Door het Bestuur van ed R.K, Handels-avondschool te Kaats heuvel is onder overlegging van een begroting 1947-1948 voor dat schooljaar een subsidie aange vraagd in het tekort. De school geeft cursussen voor vestigingswet en praktijk-examens boekhouden (Mercurius), Frans, Duits en En gels. De uitgaven over genoemd schooljaar belopen 2381.20, ter wijl een nadelig saldo restert van 621.20. Voorgesteld wordt een subsidie toe te kennen van 25 der uitgaven tot een bedrag van maximum 600.per jaar. De voorzitter acht net van het hoogste belang dat de jongelui na het verlaten der lagere school zich bekwamen en dat de gelegenheid, die hiervoor geboden is, blijft be staan in het belang van de handel en het bedrijfsleven. De betrok kenen dragen het overgroot deel van de kosten zelf, zodat er tegen een subsidie-verlening als in het voorstel gedaan geen bezwaar be staat. De raad gaat zonder stem ming accoord. Bij de rondvraag vestigt de heer Sins de aandacht van de voorzit ter op de vuilnisbelt, die zonder vergunning gevormd wordt bij het begin der Rechtvaart en vraagt of daar geen paal en perk aan kan worden gesteld. De voorzitter zegt niet op de hoogte te zijn van dit feit, doch zegt onderzoek en het nemen van maatregelen toe. De heer Snaphaan merkt op, dat bij de benoeming van een nieuwe ambtenaar voor de Bur gerlijke Stand gevraagd is, of de heer Mallens in deze functie ge handhaafd blijft, waarop toen door Weth. Grootswagers gezegd is, dat de heer Mallens als zodanig zou bedanken. Hij vraagt dit te bevorderen. De voorzitter zegt toe deze zaak te zullen bespreken en zal zien hoe dan in deze te handelen. De vergadering wordt met de Chr. groet gesloten. DRUNEN. De K.A-V. organiseerde een Kinder Duinfeest. Begunstigd door mooi weer, trok de K.A.B. Dinsdag j.l. met ongeveer 250 kinderen naar de duinen, waar naar hartelust werd geravot en gespeeld. De tractatie viel natuurlijk goed in de smaak en het feest was nog groter toen het „Jantje" met zijn ijsco ver scheen. die zelfs nog eens extra ronddeelde. Het was reeds don ker toen men weer in Drunen te rugkwam, waar de wagens met de kinderen, voorzien van lampi ons, nog een rondgang maakten door het dorp, waardoor men veel belangstelling trok. Alles bijeen was het voor de kinderen een echt feest. Aan de organisatoren hulde. De optocht gaat door. Dank zij voldoende deelname, zal de optocht op 31 Aug. a.s. doorgang kunnen vinden. ïn het volgend nummer hopen wij het volledig en definitief programma te publiceren. Duivenvlucht combinatie DrunenVlijmen. Wedvlucht Novon. Los 8.30 uur. eerste duif 11.59.8, laatste duif 12,25.43, gemiddelde snelheid 1356.8 m. oer minuut. Uitslag: J. Kivits 1, 21, 25; H. de Vaan 2; A. L. v. Heivoort 3: H. v. d. Hc"den 4. 55. 74; A. v. Son 5. 36: L. v. Esch 6. 68. 83; W. Roestenburo 7: P. Pulles 8,9. 22. 73. 46, 49. 50. 73: G de Man 10. 15. 64; A. v. d. Wiel 11, 28, 6J. 69; v. Baardwijk 12. 29, 30, 56: G. Treuren 13; G. Sluij- mers 14. 44: G. Peiders 16. 19; v. Gestel 17; J. Oosterwaal 18, 45. 67; v. Hoven-v. Hu!ten 20; A. v. Dal 24. 87: A. v. d. Veer 26, 37, 38, 75; Gebr. v. Son 27; P. v. d. Loo 31; A. Pariis 32, 54, 85; J. Verharen 33, 55, 65; Brok- Pulles 34, 57G. v. d. Sanden 35k 51; H. C. Peiders 39, 79; Gebr. v. Ravenstein 40, 66; A. v. Ooyen 41, 42; H A. v. Huiten 43; H de Vaan 47. 58; J. Scha pendonk 48, 76, 86: P. van Dal 52; G. Maas 59; M. Peiders 60, 71H. C. de Laat 62. 70: J. van Beiinen 63; C. v. Heivoort 72: Gebr. v. Sno 77. 78: Aloserij 80; J. v. d. Veer 81; P. v. Bladel 82; H. Oosterwaal 84. VLIJMEN. Nieuwe Pastoor. Vrijdag 20 Aug. vond de plech- tiqe installatie plaats van de nieuwe pastoor te Vlijmen. Om 7 uur.'s avonds stond een grote meninte opgesteld aan de rand van het dorp bij café B. Oremans. Vc'e Eerw. Heren pastoors en kaoelaans uit de omliggende pa rochies waren tegenwoordig, alsmede het gemeentebestuur, de Eerw. Zusters raef de schoolkin deren. de Eerw. Fraters, tal van verenigingen én jeugdverenigin gen, kortom, heel Vlijmen was present. Even over 7 arriveerde de Zeer- Eerw. heer pastoor, vergezeld van de HoogEerw. heer Deken, die de nieuw benoemde pastoor Heesakkers zou installeren, en vele heren qeesteliiken en familie. De Edelachtb. heer burgemeester v. Hout verwelkomde de nieuwe pastoor namens het gemeenteher stuur en namens heel de bevolking. Spr. hoopte op een prettige sa menwerking en zegde alle mede werking van het gemeentebestuur toe. De harmonie speelde hierna het Wilhelmus. De nieuwe pastoor dankte voor de hartelijke ontvangst en 't deed sor. genoegen te horen dat het gemeentebestuur zijn medewerking reeds toezegde; sor. hoopte even eens oo een prettige samenwer king. Daarna trok de grote stoet met de garde d'honneurs voorop c'.oor de Grotestraat, Akker, Prin ses Julianastraat naar de kerk, waar hef kerkbestuur stond op- oesteld. De heer v. Hest sprak de nieuwe pastoor toe. Daarna trok de stoet de kerk in voor de plechtige installatie, die door de HoooEerw. heer Deken onder grote belangstelling werd verricht waarna deze de aanwezigen toe sprak. De ZeerEerw. heer pas toor dankte daarna allen, die be langstelling hadden getoond, voor namelijk het gemeentebestuur en hoopte op een prettige medewer king van alle gelovigen. Daarna zong Vlijmens Mannenkoor Salve Regina en hiermede werd deze plechtigheid besloten. Voetbal. Doordat Nieuwkuik Woensdag tegen Haarsteeg met 1 1 gelijk speelde, kwamen de Boys in het bezit van de beker. De eindstand is als volgt: Vlijm. Boys 4 3 0 1 6 Haarsteeg 4 2 115 Nieuwkuijk 4 0 13 1 Huldiging Wolput. Na afloop van de huldigings wedstrijd werd de Wolput gehul digd in café H. Boom. De voor zitter de heer v. d. Meerendonk, sprak de kampioen toe en over handigde elke speler een klein cadeau. De aanvoerder van de Wolput dhr. v. d. Wiel, dankte met kor te woorden de leiders van de avondwedstrijden, in het bijzon der aan de scheidsrechters voor hun medewerking. De heer M. v. d. Wiel ontving een cadeau voor zijn grote opoffering voor de avondwedstrijden. Na enkele uren gezellig samenzijn onder net ge not van een glaasje bier, geschon ken door enige kasteleins, kwam een vroegtijdig einde aan deze gezellige avond. HEUSDEN. Pastoor Timmermans 25 jaar te Herpt. Herot (gem. Heusden) heeft op waardige wijze het zilveren jubi leum van haar pastoor gevierd. 17 Augustus was de dag waarop voor 25 jaar W. L. A. M. Tim mermans als pastoor zijn intrede deed in het landelijke Herpt. De parochianen hadden voor een passende versiering gezorgd van gioen en bloemen en een ere., hoog opgericht nabij de kerk. Practisch uit elk huis wapperde de driekleur met wimpel en het kerkgebouw, door de jubilaris zelf gesticht, was in een bloementuin herschapen. Zeer velen namen deel aan de generale H. Commu nie om 6.45 u., terwijl om 10 u. het kerkgebouw te klein was om allen te bevatten, die de solem nele H. Mis wilden bijwonen. De feestpredicatie werd gehouden door dc ZeerEerw. heer pastoor Mommers uit Heusden. Een feest cantate werd gezongen door de parochianen. afgewisseld door zang van het kerkkoor. Om half 1 bracht de harmonie „De Een dracht". omstuwd door talrijke belangstellenden, een muzikale hulde, welke besloten werd met de „Lang zal hij !evcn"-mars. De heer Chr. v. Herpt sprak namens het feestcomité en liet de aanwezigen een blik slaan in het leven en werken van Z.Eerw., en hetgeen deze gedaan had in het belang der parochie. Spreker deed zijn rede vergezeld gaan van het feestgeschenk, dat dienen zal om, met hetgeen reeds vroeger voor dit doel bijeengebracht was, een nieuwe preekstoel te plaatsen >n het Godshuis, waarvoor Pas toor Timmermans steeds geijverd heeft, om de kerk te maken tot een waardig huis des gebeds. Na deze spreker verkreeg het woord de Edelachtb. heer A. van Delft, burgemeester van Heusden, die het belangrijke van deze dag memoreerde, zowel voor de jubi laris als voor de parochie, welke belangrijkheid niet ligt in het ui terlijk bereikte resultaat, maar in de verdieping van het geestelijk leven, dat de roeping is en blijft van elke „Man Gods", de pries ter. die voor alles en allen klaar stond in dienst van „de* Goede Herder' Spr. memoreerde verder het belangrijke aandeel dat de ju bilaris had in de vorming van de jeugd, die hij later inleidde in het volle leven als meisje en jongen, als man en vrouw. Spr. eindigde met de wens dat Mijnheer Pastoor nog lange jaren als herder, goe de vriend en raadsman in deze plaats zal mogen arbeiden. Hierna liet ae harmonie zich weer horen, waarna een zangkoor Z.Eerw. toezong. De heer v. Bokhoven sprak de jubilaris namens de diverse vere nigingen toe en droeg namens de ze het feestgeschenk over, n.l. 'n haard, de wens uitsprekende dat Z.Eerw. nog vele jaren van dit beschenk zou mogen genieten. Tot slot zongen de schoolkin deren een toepasselijk lied, waar na de harmonie nogmaals haar klanken liet horen. Hierna 6pak de jubilaris zicht baar geroerd de aanwezigen toe, waarbij hij liet uitkomen dat niet hem lof toekomt op deze dag, maar Hem, die alles bestierd. Hij dankte allen die meegewerkt had den om deze dag tot een onver getelijke te maken en hoopte dat God hem kracht en wijsheid zou geven om te mogen werken in de dienst van Hem, Die hem kracht en wijsheid gegeven had om te doen wat er gedaan moest wor den. Van de receptie, die hierop volgde, maakten velen gebruik om Z.Eerw. geluk te wensen. Vele telegrammen, kaarten en bloemen werden op deze dag afgegeven aan de pastorie. Om half acht volgde een plechtig Lof tot be sluit van deze dag. Fancy-fair. De Heusdense Middenstand werkt gestaag aan haar plannen voor de te houden tentoonstelling in 1949. Veel wordt er binnenka mers over gesproken en af en toe lekt iets over de gehouden be sprekingen uit en daaruit blijkt dat de middenstander de plaats welke hij inneemt, in het algemeen wel verstaat en naar buiten durft te propageren. De besturen zijn actief, wat de belangen der leden aangaat en zouden hun functie te kort doen als zij tevens niet op kwamen voor een nijverheid in de plaats welke hen allen lief is. In de Vrijdag gehouden verga dering werden deze plannen weer onder het oog gezien en werd om de financiële zijde veilig te stel len, besloten om op 14, 15 en 16 Oct. a.s. een grote Fancy-fair te organiseren in de zalen van ho tel „Het Wapen v. Amsterdam". Naast de besturen der beide Middenstands veren? gingen heeft zich een damescomité gevormd, bestaande uit de dames Mevrouw Verschure, Mevr. Nieuwkoop-v. Wijk, Mevr. v. d. Pol, Mevr. de Kok, Mevr. v. Bladel-van Hel- voirt, Mevr. Gijswijk. Enkele da mes zijn nog uitgenodigd om hun medewerking te verlenen en het comité doet tevens een beroep op de meisjes van Heusden om hun gewaardeerde medewerking te verlenen in de verschillende stands en gelegenheidsspelen, o.a. Rad van Avontuur, Grabbelton, Spijkeislaan. Touwtrekken, Bai- gooitent, Schiettent Postkantoor en een loterij. Al met al belooft het een echt gezellige boel te worden en we hopen dat de moeite die gedaan wordt om de plannen te doen sla gen, beloond zal worden door 'n druk bezoek aan de verschillende stands, dan staan de besturen der verenigingen borg dat in de toe komst een tentoonstelling de bui tenstaanders tonen zal wat am bacht, industrie en nijverheid in Heusden presteren kunnen. Collecte. De collecte voor het restaura tiefonds der Ned. Herv. Kerk bracht op 47.95. Botsing. Woensdagmiddag had op de provinciale weg onder Herpt een botsing plaats tussen een motor rijder en een luxe auto. Doordat de motorrijder niet ver genoeg rechts hield, kwam h[j met een ziiner benen tegen de auto, met als gevolg een valpartij. Een ge broken been plus een gekwetste arm waren het resultaat van een ogenblik van onoplettendheid. De bestuurder van de luxe wagen treft geen schuld; naar ons me degedeeld werd, keek de getrof fene om naar een bekende en sloeg hij zodoende geen acht op de weg. Dammen. A. de Graag wist zijn partij te winnen van A. Nieuwkoop om 't kampioenschap van Noordbrabant van de Ned. Dambond. CAPELLE. Samenwerking Buurtcomité's. In een dezer dagen gehouden vergadering van de drie buurt- comité s in het gedeelte onzer ge meente. gelegen ten N. van de Spoorlijn, werd besloten tot sa menwerking en medewerking te verlenen bij het organiseren van een allegorische optocht op 6 Sept. a.s. ter gelegenheid van de troonsbestijging te houden. Te vens werd besloten bij die gele genheid te Binnenhaven te ver lichten en met de muziekvereni ging „Kunst na Arbeid" en de gem. zangver. ,,'t Rozeknópje" overleg te plegen tot het geven van een avondconcert. Met 't oog hierop hebben de gezamenlijke buurtcomité's zich per circulaire gericht tot de inwoners en hun medewerking en financiële steun tot verwezenlijking van deze plan nen ingeroepen. Bezoek beroepen predikant. Ds. A. J. Kolkert te Bunscho ten, die beroepen werd als predi kant bij de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk, bracht dezer da gen een bezoek aan deze gemeen te. Nadat Z.Eerw. kennis had gemaakt met de leden van kerke- raad en kerkbestuur, werden het kerkgebouw en de pastorie be zichtigd, waarna een onderhoud plaats had met de kerkeraad en kerkbestuur. Met belangstelling wordt uitgezien naar de beslissing die Z.Eerw. zal nemen. Goéde collecte. De in de Ned. Herv. Kerk te dezer plaatse gehouden extra col lecte ten bate van 't Bouwfonds van de Herv. Geref. Evangelisatie te Tilburg, heeft het prachtige bedrag van 234.58 opgebracht. Zaterdagmiddagvoetbal. Daar het door de bekende ge meentelijke verordening voor de voetbalvereniging „Wit Zwart" niet langer doenlijk is deel te nemen aan de gewone Bonds- competitie, zal zij voortaan deel nemen aan de Zaterdagmiddag competitie van de afdeling Breda van het district Noord-Brabant van de K.N.V.B. Vergadering plattelandsvrouwen. De afdeling Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen komt a.s. Dinsdagavond half acht in ledenvergadering bijeen in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje te Vrij hoe ve- Capelle, ter bespreking van de reis naar Den Haag op 2 Sept. e.k. ter gelegenheid van het Na tionale Rokkendefilé, waaraan ook door enkele leden dezer af deling zal worden deelgenomen. Duivenvlucht. De in het café Cové-van dei- Haart aan de Nieuwevaart geve-s tigde postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield een vlucht van af St. Quentin, waarbij de eerste duif, welke vloog met een ge middelde minuutsnelheid van 1496,30 m., werd geconstateerd om 10.08.43, terwijl de laatste prijswinnende duif met een ge middelde van 1290.96 m. om 10.33.58 werd geconstateerd. De prijzen vielen ten deel aan: G. Treffers 1. 3, 52; J. van Raamsdonk 2. 23, 36; J. de Me ter 4, 48; St. van Peer 5, 10, 11, 35, 41; P. Nieuwenhuizen 6, 12, 20, 45; Adr. Klootwijk 7, 27, 28, 51; Adr. Spierings 8, 32; B. Pois 9, 14, 15; J. Nieuwenhuizen 13, 25, 40: H. van Campen 16, 49; M. van Peer 17, 42, 46, 47; J. Drongelen 18; Gebr. van Önzen- 'oort 19, 21, 33, 44, 50: J. van Doornik 22, 31, 38; C. Broeks 24, 39; H. Vos 26; J. v. Ooster hout 29, 30; Adr. de jong 34; Gebr. v. Dam 37H. Verduin 43. Oorlogsvrijwilliger komt thuis. Wapperende vlaggen en een ereboog voor de ouderlijke wo ning in de Nieuwstraat was het welkom der buurt aan Dirk Ro- senbrand Czn., die j.l. Vrijdag avond, na in de morgenuren te Amsterdam ontscheept te zijn, uit het verre Oosten, waar hij 2Jri> jaar als oorlogsvrijwilliger bij de Marine zijn militaire plichten ver vuld heeft, bij zijn ouders terug keerde. Na de eerste verwelko ming in intieme familiekring was het spoedig een komen en gaan van familieleden en vrienden, die de gerepatrieerde hun gelukwen sen met zijn behouden overkomst kwamen aanbieden. Onder dezen was ook een deputatie uit het buurtcomité in de Nieuwstraat, waar de familie Rosenbcand kor telings geleden is komen wonen en van het comité uit de buurt, waar het gezin voordien woon achtig was. Onder een hartelijke toespraak van een der leden van deze deputatie werd namens de beide buurten een nieuw rijwiel aangeboden. Landdag Jongelingsverenigingen. Op een weiland naast het wijk- gebouw van de Groene Kruisver eniging in de Nieuwstraat werd j.l. Zaterdagnamiddag onder lei ding van de Ringvoorzitter, Ds. J. W. de Bruijn uit Sprang, de jaarlijkse Landdag gehouden van de Ring 's-Grev.-Capelle van Ned. Herv. Jongelingsverenigin gen op Geref. grondslag, welke door verschillende leden van Je aangesloten afdelingen en door meerdere ouderen werd bijge woond. Na 'n openingswoord van Ds. de Bruijn, hield Ds. A. den Har- togh uit Haulerwijk een rede over „De jeugd in de branding". Ver volgens sprak Ds. H. Goedhart uit Reeuwijk over „Vooruitstre vend. Christendom" en tenslotte Ds. R. Bartelema uit Zeist over „Driemaal acht en veertig". Met een slotwoord van Ds. A. Wisgerhof, Ned. Herv. predikant te dezer plaatse werd deze open luchtsamenkomst gesloten. V.V. „Wit-Zwart". J.l. Zaterdagnamiddag nam de voetbalver. „Wit-Zwart" deel aan de door de Sportvereniging „Juliana" te Waalwijk uitge schreven seriewedstrijd en won daar in de eerste ronde van de Heusdense voetbalver, 's Avonds van dezelfde dag werd te Raams donk deelgenomen aan de door de voetbalver. „Good luck" georga niseerde seriewedstrijd, waar met 1—0 van de Aalburgse sportver eniging werd verloren. Voor het spelen van 'n vriend schappelijke wedstrijd gaat „Wit- Zwart" a.s. Zaterdag naar St. Maartensdijk, waar gespeeld zal worden tegen de ver. „Smerdiek". P.V. „De Luchtvaart". De in het café Cové-van dei- Haart aan de Nieuwevaart thuis behorende postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield Zondag een vlucht vanaf Noyon, waarbij de eerste duif met een gemiddelde snelheid van 1337.30 m. per mi nuut werd geconstateerd om 31.54.10 en de laatste prijswin nende duif met een gemiddelde van 1174.80 m. om 12.21.35. De prijzen werden behaald door: St. van Peer 1, 6, 11, 37; H. Verduin 2, 36; B. Pols 3; J. de Meter 4, 32, 34; M. van Peer 5, 16, 27; W. Versteeg 7, 22. 38; J. van Raamsdonk 8, 17, 18, 24, 33; Gebr. van Onzenoort 9, 31; M. de Jong 10, 21; Gebr. van Dam 12; J. Nieuwenhuizen 13, 39; H. Vos 14, 30; J. v. Door nik 15; Adr. dc Jong 19; E. Ha- verhals 20. >23; Adr. Klootwijk 25, 26; P. Nieuwenhuizen 28, 41; Adr. Blom 29, 40; J. van Dron gelen 35. Voor de a.s. Zondag te hou den vlucht vanaf Pont St. Maxen- ce moeten dc duiven Vrijdag avond tussen 7 en 8 uur in het clublokaal worden ingemand. Spelletjesrit. Ter gelegenheid van Koningin nedag zal de motorsportvereni ging „Marieke" Dinsdag 31 Au gustus des namiddags een gecos- tumeerde spelletjesrit met ver sierde motoren en auto's voor haar leden organiseren. Voor de ze wedstrijd zijn mooie prijzen uitgeloofd, terwijl een extra prijs van 20.— beschikbaar is voor het origineelste costuum en één van 15.— voor de mooist ver sierde auto of motor. Het bestuur vertrouwt, dat de leden zich in groten getale voor deelname zullen opgeven, hetgeen kan geschieden t.m. Woensdag 25 Augustus a.s. bij een der be stuursleden. Ongetwijfeld zal ook van de zijde van het publiek grote be langstelling bestaan voor deze "wedstrijd. Oranjever. „Wilhelmina". Voor de door de Oranjevereni ging „Wilhelmina" tijdens de ju bileumfeesten te houden volksspe len op Zaterdag 4 Sept. a.s. kan men zich voor de wijk Nieuwstr. opgeven bij de bestuursleden L. M. Heurter en A. Dijkstra, voor de Nieuwevaart bij A. H. Kerst eq C. Sterrenburg, voor de Dreef bij M. de Jong en voor de Kom bij Ant. Kerst en H. Wagema- kers. Teneinde te kunnen beoor delen of de allegorische optocht doorgang zal vinden en om een overzicht te krijgen van de deel nemende wagens, is het wenselijk dat degenen die aan de optocht wensen deel te nemen, zich tevo ren bij het bestuur van de Oran jevereniging opgeven en wel vóór Vrijdag 27 Aug. a.s. Naar wij vernemen zal de optocht bij door gang worden geformeerd bij het Bruggetje te Vrijh.-Capelle waar na de route over Hoge vaart, Win terdijk, Kom, Nieuwevaart naar de Zandschei wordt genomen. Vandaar terug naar "de overweg station Capelle-Nieuwevaart en dan vervolgens door de Nieuw straat en Vrijh.-Capelle naar Sprang, waar de ontbinding zal plaats hebben. Men vestigt er de aandacht op dat men, om voor een der uit te loven prijzen in aanmerking te komen, verplicht is de gehele rou te uit te rijden. Dankdienst. In verband met het regerings jubileum van H. M. Koningin Wilhelmina zal a.s. Maandag des avonds 8 uur in de Ned. Herv. Kerk een dankdienst worden ge houden, waarin de plaatselijke predikant, Ds. A. Wisgerhof, hoopt voor te gaan. SPRANG-CAPELLE. Woensdag 25 Augustus, des avonds half acht, hoopt D.V. voor de Geref. Gem. aan de Hoo- gevaart op te treden de W.Eerw. heer Dieleinan uit Rotterdam. WASPIK. Aanbesteding" Haven. Voor het. dichtmaken van de Haven en het maken van een nieuwe Haven te Waspik werd als volgt ingeschreven: Perceel A: P. van Oort., Raamsdonk 155.790. Perceel B: 152.990. Schapers en de Bont. Raamsdonk 157.000 - 155.000. Elshout-de Bont, R'donk 161.100 - 154.100 Gebr. Oome. Raamsdonk 162,200 - 156.300. Rovers- de Wijs, Made 163.500 - 160.400. A. Verhagen, Bre da 165.900 - 163.400. L. v. Drunen, Den Bosch 174.750 - 170.700. K. v. Dusd, Gouda 179.000 - 172.900. A. van Straten, Mijnsherenlancl 182.000 - 178.000. D. in 't Veld, Dordrecht 231.500 - 203.900. RAAMSDONK. Gouden huwelijksfeest. Dinsdagmorgen werd het echtpaar J. Kanters en Johan na Olieslagers verrast, door dat voor hun woning een prachtig verlichte ere-boog geplaatst was, met als op schrift: „Hulde aan het Gou den Paar". Bij deze verrassing was het echter niet gebleven, ook had de buurt zorg gedra gen voor een auto, vooraf gegaan door 12 bruidjes, die met twee linten aan de auto verbonden waren. Hiermede werd het echtpaar naar de kerk gereden, waar 'n plech tige H. Mis werd opgedragen. Ook heeft een afgevaardig de van de buurt de krasse oudjes een persoonlijk bezoek j gebracht en eeiv cadeau aan geboden, wat vanzelfsprekend dankbaar werd aangenomen. Ook de harmonie St. Bavo liet zich niet onbetuigd en na een paar vlotte nummers ge speeld, te hebben, sprak de voorzitter het echtpaar toe. Spr. legde er de nadruk op dat dit gebeuren een zegen Gods is en sprak tevens de wens uit dat zij nog vele ja ren gelukkig mogen leven. RAAMSDONKSVEER. Santos-collecte. Zondag j.l. werd er alhier een collecte gehouden voor de Santos van de R.K. Mid denstand. Gecollecteerd werd er v.óór het begin der H. Mis sen en ook langs de straat. Voor dit mooie doel, n.l. be strijding der T.B.C. werd een bedrag opgehaald van 139.97 In het goud. Op 9 Sept. a.s. hopen het echtpaar Arn. Luijbrechts en Geertruda v. Seters, woon achtig in de Groenstraat K31, de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. UITSLAG CONCOURS NOIJON 22 Augustus. H. Strijk 1, 5; Colijn 2; G. v. Helvoirt 3, 10, 26, 56; H. Pullens 4; Jos v. Bladel 6, 27; A. v. Es 7; de Ronde 8, 11, 13, 21; A. Timmermans 9, 32; Couwenberg 12, 39, 60; A. Schuwer 14, 30, 33, 65; M. Leijtens 15, 40, 57; L. de Brui ne 16, 49; Jan Hensen 17, 41; M. v. d. Heuvel 18, 50; A. v. Ham 19, 46; P. v. Helvoirt lc Z. 20: Lombarts 22, 62; Maas 23, 37. 53; v. Spijk 24; v. Son 25, 55; v. Engelen 28, 58; D. v. d. Boomgaard 29, 64; C. v. Beijnen 31; Jac. Ver- hoof stad 34, 52; C. Verhulst 35, 43, 45, 63; Groeneveld 36; Joh. Verhoofstad 37; Jan v. Bladel 38, 47; L. Mulder 44; P. Timmermans 48; J. L. Treffers 51; A. Hensen 54; Schaafstra 59; v. d. Lee 61. HOOG BEZOEK VOOR „VORSTIN DES VOLKS". Hoe hoog de opvoering van het jubileumspel „Vorstin des Volks" op 8 en 9 September a.s. te Waalwijk wordt aan gestaan, bewijst wel het voor nemen van de Commissaris der Koningin in Noord-Bra bant, Prof. Dr. de Quay, om met zijn echtgenote deze uit voering te komen bijwonen. Waalwijk heeft hier een initiatief genomen dat in de verre omgeving tot in de hoogste kringen, zoals blijkt, zeer wordt gewaardeerd. PRIJZEN VOOR DE OPTOCHT, ETALAGE- EN GEVEL VERSIERINGS- WEDSTEIJDEN. Omtrent de prijzen die door het Centraal Oranje-comité ter beschikking zijn gesteld voor de optocht op 6 Septem ber a.s. en voor de étalage- en gevelversieringswedstrij- den, wordt alsnog het volgen de medegedeeld: Voor de optocht: le prijs: 109.2e prijs: 60.—; 3e prijs: 40.—; 4e prijs: 25.5e prijs: 15. en 6e prijs: 10.alsmede enkele eervolle vermeldingen. Voor de etalage-wedstrijd: Voor ieder der 4 parochies: le pr. ƒ25.2e pr.: 15. 3e pr.: 10.alsook eervol le vermeldingen. Voor de geveïversieringen: Voor ieder der 4 parochies: le pr. 25.2e pr. 15. en 3e pr. 10.— en ook enige eervolle vermeldingen. Voorzove deelnemers zich nog niet hebben gemeld, wordt hen uitdrukkelijk ver zocht dit alsnog omgaand te doen (voor de optocht onder motto) bij de voorzitters of secretarissen der verschillen de oranjeverenigingen of bij het secretariaat van het cen traal oranje-comité (tijdelijk dhr. G. F. Couwenberg te Be- soijen, werkzaam ten ge meentehuize). De beoordeling door de ju ry van de etalages en de ge velversieringen heeft plaats op 31 Augustus. De jury bestaat uit de na volgende personen Dhr. G. C. J. Gerrits te Capelle, voorzitter. Voorts Mevr., R. Terberg-v Schijndel, en mevr. Smelt-Raaymakers, de heren J. A. Bergmans, H. J. v. Beurden, L. Bijnen, H. J. Couwenbergh, Th. M. van Delft, G. Fijan, W. Hornman, W. v. d. Mee Jr., de Eerw. Broeder Romualdus en dhr. j H. Verwiel. De prijzen op zich zijn al de moeite waard om mee te doen. Maakt het de jury zo lastig mogelijk door grote deelname en door zo mooi mogelijk voor de dag te ko men. 5e RONDRIT K.J.M.V. Slechts een veertigtal per sonen namen j.l. Zondag deel aan de dopr de K.J.M.V. van Waalwijk georganiseerde 5e rondrit. Over het algemeen is de tocht zeer ordelijk verlo pen en de deelnemers toon den zich zeer voldaan. Om pl.m. 12 uur startte men vanuit Waalwijk naar Den Bosch, dan ging men ovér Heesch en Oss naar Lith en vandaar weer over Alem, He- del en Heusden naar Waal wijk. Na aankomst aan het start bureau Hotel de Twee Ko lommen, werden daar ook de prijzen uitgereikt in de vorm van diploma's. Zowel de start als de aan komst gingen zo echt met de stille trom. Is daar niet een beetje meer beweging in te krijgen of cachet aan te ge ven op de één of andere ma nier? Geslaagd. Voor het te Den Haag gehou den examen inzake Vakbekwaam heid in het meubelstoffeerdersbe- drijf slaagde onze plaatsgenoot de eher Theo Muskens. Terug uit Indië. Kaatsheuvel was deze week weer in feeststemming. Niet min der dan zeven inIndië dienende kwamen in de huiselijke haard weer. Op enkele na, zijn nu alle O. V. W.'ers uit onze plaats weer in het vaderland en bij hun familie teruggekeerd. Het bestuur van 't R.K. Thuis- front maakte bij de thuiskomst van de gerepatrieerde zijn gewone rondgang. Maandag waren ze op bezoek bij Mien Damen, die 3]/i jaar haar krachten gaf aan de verple ging der jongens en de inheemse bevolking. Veel bloemen en mooie cadeaux getuigden mede namens de buurt van de grote sympathie voor dit werk. Vrijdag, de grote dag van thuis komst was het op vijf plaatsen feest. Er stonden erebogen, er wa ren muziekcorpsen op de been, er werd met prachtcadeaux gedra gen: mooie fietsen, pracht horlo ges, delicate fruitmanden, heer lijke bloemstukken, veel vlaggen en mooie straatversieringen. De jongens waren het waard. Het R.K. Thuisfront was pre sent bij sold. M. Zacht en J. Koe nen, bij matroos Elshout en sold- Q. Kuijs en bij sold. H. Klein, waar ook, de harmonie Euphoina zijn opwachting maakte als lid van dit corps. Vrijdag arriveerde de O.V.W.-er Smit in de Heulstraat in de ouderlijke woning. Er was een keurige versiering voor de woning aangebracht in het felle licht van een schijnwerper. Ook hier werd blijk gegeven van me deleven met wat voor het vader land gepresteerd was in de verre Oost. Kaatsheuvel gaf opnieuw blijk van medeleven met zijn jon gens in Oost en West in de moei lijke jaren die de jongens ver van huis in de tropen_ moeten door brengen. De Nationale feestviering. Er komt schot in de voorberei dende werkzaamheden voor de Nationale, feestdagen. Er zijn wij ken, die intensief werken aan straatversiering en deelname aan de grote Allegorische optocht op 6 September a.s. Jammer sloop in de circulaire, betreffende deze op tocht ten tikfout. Vóór Maandag 20 Aug. zou men zich voor deel name aan de Allegorische Optocht moeten opgeven. Dit is natuurlijk een abuis, dat iedereen duidelijk moet zijn. Niet voor Maandag 20 Augustus, doch voor Maandag 30 Augustus worden de inschrijvin gen voor deelname bij de Secre taris Hoofdstraat 4 B schriftelijk ingewacht. Reeds meerdere opga ven kwamen binnen, doch nog een hele week staat de gelegenheid van aanmelding open. Ook voor deelname aan de eta lage-wedstrijd is nog een volle week gelegenheid. Ook hiervoor blijkt veel belangstelling. De straatversiering en daarbij aansluitend ook de gevelversiering I belooft iets te worden van meer dan verwachte medewerking, i De kinderoptocht, die reeds op I Dinsdag 31 Augustus gehouden i wordt heeft de grote belangstel- ling van de schooljeugd. Zondag na de kindermis werd j aan de kinderen een circulaire uit- gereikt, welke een uitnodiging voor deelname aan dit groot kin- der feest inhoudt. Wij hoorden ze vandaag al plannen smeden, die i getuigen van fantasie en durf. Niets zo mooi als kinderfantasie en kinderverbeelding. Pak aan, jongens en meisjes. 31 Augustus wordt een dag voor jullie! Zaterdagavond hield het dag. bestur van het hoofdcomité een vergadering met de commissie- en jury-leden voor de diverse pro gramma-punten van de Nationale feesten. Het was het bestuur een genoe gen te constateren, dat allen, die voor dit doel genodigd waren hun benoeming hebben aanvaard. Dit getuigt van een medewer king, die 'n slagen van de opzet garandeert. Het werkcomité trok een bedrag van 100 uit voor prijzen aan de kinderoptocht, 250 voor de kinderspelen, 250 voor de allegorische optocht, 100 voor prijzen aan gevelversiering. Voorts bedragen voor prijzen aan hockey, korfbal, voetbal, mo tor en ruitersport, voor harmonie- en zangconcerten etc. Voor de kinderoptocht werden als juryleden benoemd de heer P. Borsten, een Eerw. Broeder en inej. C. v. d. Hoven, voor de concerten de heren J. Kemmeren, J. v. Woensel en J. Tuerlings. voor de kinderspelen de onder wijzers en onderwijzeressen met de diverse dames uit de jeugdbewe- 9in9' 1 r voor de ruitersport de neren L,. Groenendael, J. v. Mensvoort en C. v. Rooij, voor de motorsport de heren J. v. Kemenade, J. van Woensel, M. Swagenmakers, P. Snoeren en J. Reijnen, voor de Allegorische optocht de heren P. Borsten, Hub. Prins Jr., J. Smit, J. Hopman en Mevr. Jes- see, voor gevelversiering de heren Hopman, J. Koevoets en J. van Heesch, voor de Etalage-wedstrijd de heren J. Bakker, J. v. d. Assem en een derde niet-i%woner. Alles bijeen getuigt de opzet, dat wordt gewerkt' aan de voor bereiding van een feest, dat 100% kans van slagen heeft en de naam van Kaatsheuvel opnieuw eer aan doen zal. Waar nog onbeslistheid of wan kelmoedigheid de werklust remt, moge de bemerking dat langer twijfelen later teleurstelling zal baren, de doorslag geven om on verwijld de hand aan de ploeg te slaan. De wijk of vereniging, die achterblijft, dupeert zich op de da- gen van ons nationaal feest, j Een groot vuurwerk als slot. j In het programma van het co- i mité, dat onze Nationale feesten voorbereidt stond als slot een groots vuurwerk. De grote kosten van dit slot- werk schrikte in den beginne het i comité af het programma met dit j nummer te completeren. Op initiatief van een der klein- schoenfabrikanten, die garandeer de dat iedere kleinfabrikant daar voor minstens een bedrag van 10 disponibel zou hebben, be sloot het Hoofdcomité, dit pro grammapunt te handhaven. In de vergadering van het be stuur van de bond van schoenfa brikanten is dit programmapunt overgenomen en de volle mede werking toegezegd, zodat Kaats heuvel kan rekenen op een slot- programma van de Nationale feestelijkheden, zoals de grote stad niet groter kan bieden. Reeds is van de beste firma van het land op gebied van vuurwerkleveran ties, de firma Kat uit Leiden, een programma ontvangen, dat, zij het dan al niet op 6 September, daar deze datum voor deze firma een overbelasting van werkzaamheden insluit, die verklaarbaar is, in de verre omtrek nog nooit vertoond is. De medewerking om dit moge lijk te maken is wederom alzijdig. In ons volgend nummer hopen we te kunnen mededelen, dat dit nummer het waardig slot is van

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5