NETTE JONGENS EN MEISJES. Elite kwaliteit BLOEMBOLLEN WRAAK OF LIEFDE Microbiologisch Analist (e) dipl. B. TWEE PRIMA STIKSTERS EN EEN PLAKSTER een RADIO uit voorraad NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. FEUILLETON Vorsiin des Volks Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. VAN WAGENBERG-FESTEN C.V. VRAAGT GR00TE MAATSCHAPPIJ VAN LEVENSVERZEKERING VRAAGT AGENT-INCASSEERDER EEN PRETTIGE EN RUSTIGE WERKKRING aangeboden aan voor onze fabriek. Firma M. BERGMANS ZONEN SEMPERFLORENS Wed. Frits v. Bladel - Waalwijk. BRASPENNING ten, ontspoorden er 7. De 13 overige bleven op de rails. Onmiddellijk na de ontsporing werd de trein onder vuur geno men door een bende. Van de po litiebewaking van de trein werden 2 leden gedood, tefwijl ook de machinist dodelijk getroffen werd. Twee andere politiemannen, een conducteur, een machinist, twee stokers en een remmer, allen In donesiërs, werden gewond. Ook de bewapening" van de po litie viel in handen der bende. Volgens A. P. wordt de totale schade, die aan de trein en aan een brug is toegebracht, geschat op 3 millioen Nederland-Indische guldens. Aanvankelijk vermoedde men, dat enige leden van het treinper soneel door de bende waren ont voerd. Later is dit echter onjuist gebleken. In de nabijheid van de plaats van de ramp werd een pamflet gevonden met de titel: „Hollan ders, kom maar op! Wij dagen jullie uit morgenavond achter de Goenoeng Poetri". Het pamflet was ondertekend: Witte Meeuw. HERDENKING BRABANTS GESNEUVELDEN. Er blijkt reeds veel belangstel ling te bestaan voor de jaarlijkse herdenking van Brabants gesneu velden, welke ditmaal op Zater dag 28 Aug. autoriteiten, nabe staanden en medelevenden tegen vier uur in de namiddag zal sa menbrengen te Waalre in de schaduw van de eeuwenoude St. Willebrorduskapel met het graf van de Brabantse soldaat. Voor de familieleden van de gesneuvelden is het daarom van belang te weten, dat indien zij tijdig hun komst en 't aantal melden aan 't secretariaat van het gewestelijk comité. Burgem. Uyenstraat 1 te Waalre, op het terrein achter het patronaat zit plaatsen voor hen worden gere serveerd. Zij krijgen daartoe een speciaal toegangsbewijs aan hun adres gezonden. Slechts wanneer het comité een juiste opgave ontvangt, kan het de nabestaan den als eerste bij deze herden king betrokkenen, 'n goede plaats verzekeren. POLITIE HOUDT RAZZIA TE BAARLE-NASSAU. Onder de Nederlandse winke liers te Baarle-Nassau is Vrijdag avond heel wat deining veroor zaakt, toen de Rijkspolitie met ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnzen overgingen tot het in beslag nemen van Belgische goederen, welke in deze zaken werden verkocht. Dit geschiedde op last van de Officier van Jus titie te Breda, die op deze wijze paal en perk wil stellen aan het smokkelen en kopen tegen zwarte prijzen. De in beslag genomen goederen bestaan voornamelijk uit tabaksartikelen, chocolade en uit zuidvruchten en vertegenwoordi gen een waarde van 40 a 50.000 gulden. Tegen ongeveer 12 win keliers is proces-verbaal opge maakt en zij zullen zich binnen kort in een speciale zitting voor het Gerechtshof te Breda hebben te verantwoorden. GOUDEN BRUILOFT Dinsdag 31 Aug. a.s. hoopt het echtpaar H. Schoondermark- Groeneveld, 1ste Zeine, de dag te herdenken dat zij voor 50 jaar in het Huwelijk werden verbonden. Het comité, dat reeds verschillende maanden actief voor dit jubileum aan het werk is, zal wel alles in het werk stellen, om deze dag voor beide oudjes tot een onvergetelijke te maken. Daar dit feest gelijk valt met het Gouden Regeringsjubileum van H.M. de Koningin, zal het aan belangstelling voor dit gouden paar zeker niet ontbreken. Moge Gods zegen die dag het Gouden paar in al zijn glorie bestralen. 40.000 DOZIJN KRIJTJES. De Twentse Voeringindustrie koos zich even voor de oorlog een interessante nevenindustrie. Toen begon men namelijk met het fabriceren van diverse soorten krijtstiften, maar verder dan een vijftig dozijn per week bracht men het niet. De laatste tijd echter is men zich meer op dit artikel gaan speciali seren. De Kadeemstift kreeg be kendheid, de productie werd op gevoerd en het product kenmerkte zich door een goede kwaliteit. Het vervaardigingsproces bleef zoals trouwens in alle dergelijke fabrieken primitief en zeer om slachtig. De zoon van dhr. de Mol, Je firmant, ontwierp toen een instal latie, die het mogelijk zou maken een veel groter aantal stiften te produceren en bovendien de kwa liteit van het product aanmerke lijk te verbeteren. Dezer dagen is deze installatie aangebracht en nu kan men hier mede 3040.000 dozijn stiften per week fabriceren. Toucheer-stiften, merk-stiften, kinder-kleurkrijt etc. alles maakt men met deze nieuwe installatie snel en degelijk. Binnenkort zal er bovendien een nieuwe vol-automatische etiket teermachine geplaatst worden, die 500 dozijn krijtjes per uur van een etiket zal voorzien. Een bedrijf dus dat zich in de goede richting ontwikkelt. OOK DE NIEUWBOUW. Ook de nieuwbouw tussen de Stationsstraat en de Putstraat is de feesten aan het voorbereiden. Vorige week kwam men in een vergadering bijeen, waar men het heel verstandige besluit nam niet te veel te praten en te vergaderen, maar meteen aan te pakken. Het bestuur dat zich met de leiding van de werkzaamheden heeft be last, bestaat uit de heren Carpay, v. Herwijnen, Klerks, Mahieu en v. Gameren. Het valt voor een nieuws buurt natuurlijk nog niet mee, maar verheugend is het te kunnen constateren dat er toch reeds voldoende animo blijkt te bestaan om deze feesten ook voor de mensen in deze buurt te doen slagen. HET ZILVEREN SCHOEN- TOURNOOI VAN R.K.C. Zondag 29 Augusus en Zondag 5 September zal op het R.K.C.- terrein een voetbaltournooi gehou den worden, uitgeschreven door de v.v. R.K.C. met als inzet de Zilveren Schoen. Wij kunnen niet anders doen dan dit mooie initiatief toejuichen, omdat Waalwijk, dat reeds twee tweede-klassers telt, ook op voet- balgebied steeds meer mee gaat spreken. Het belooft een interessant en spannend tournooi te worden, zo als blijkt uit de deelnemende clubs: R.K.C., D.E.S.K., H.V.V. uit den Haag en R.F.C. uit Rotterdam, die elkaar de trophee zullen be kampen. Het programma luidt: Zondag 29 Augustus: 1.45 uur D.E.S.K.—H.V.V. 3.30 uur R.F.C.—R.K.C. Zondag 5 September: 2.30 uur winnaar a winnaar b. Laat het een sportieve kamp worden, zodat we kunnen genieten van fair en hoogstaand voetbal spel. ZWEMWEDSTRIJDEN. Zondag a.s. vinden in 't Waal- wijkse zwembad het Hoefsven grote onderlinge zwemwedstrijden plaats. Hiermede is een mooie traditie hervat. De Waalwijkse zwemwedstrijden waren voor de oorlog immers steeds zeer interes sant en kenmerkten zich door een grote belangstelling en goede pres taties. Ook nu zullen de beste Waalwijkse krachten op dit ge bied elkaar weer gaan bestrijden, terwijl er voor de jongeren ook aantrekkelijke wedstrijden zoals hardlopen, blaasslaan etc. op het programma staan. Moge dit 'n gelegenheid zijn de mooie zwemsport nog meer popu lair te maken. Ons dunkt dat dan het doel van deze wedstrijd vol komen is bereikt. DE POSTDUIF WAALWIJK. A.s. Vrijdagavond 27 Aug. van 7 tot 8J/2 uur inmanden voor de vluchten Pont St. Maxence en Duffel. Op 12 Sept. houdt bovenge noemde vereniging een wedvlucht vanuit Neufvilles, België, 147 km. ten bate van Katholiek Thuisfront. Verschillende ereprijzen zullen worden vervlogen tegen een in leg van 10 cent per duif. Meerdere prijzen worden gaar ne ingewacht bij ons clublokaal, bij de heer C. van Heesbeen-Ke tels, t.o. het station der N.S. Gezien de geslaagde T.B.C.- vlucht op 8 Aug. j.l., vertrouwen wij dat alle inwoners van Waal wijk, door het gratis schenken van ereprijzen zullen medewerken deze wedvlucht ten bate van Katholiek Thuisfront te do?D Postduif" een fli^ aan het Kath. Tha dragen. Werkt onze jongens ovei aj l mee voor een spel dat ontroert,J vermaakt. Zaterdag j.l. ging in de Utrechtse schouwburgje première van het jubileumspel van Jan Derks „VorstinBes Volks" kader der [k zal wor- dat 8 en 9 en mogelijk 10 September a.s. in l jubileumfeesten op het Raadhuisplein te Waal' den opgevoerd. Wij hopen met het werkcomité dat met de ca hissaris der Koningin velen, zeer velen dit mooie herdenkii [spel zullen komen bijwonen. Spel en spelers. .gen worden door< twee hoofd- Het spel behelst een aantrekke- personen Regina en 'ierewiet, die lijk verhaal waarin de vorstin Re gina wordt geconfronteerd met een type uit het volk, Pierewiet, een stroper en vrijbuiter. Hoewel het verhaal zelf niet geboren is uit werkelijke gebeurtenissen, weet de schrijver toch zo vaak te herin neren aan feiten, die hebben plaats gehad, dat men in Regina zeer duidelijk onze jubilerende en scheidende vorstin herkent, ten voeten uit getekend, zoals zij leeft in de gedachtenwereld van ons volk. Daarom zou men het spel misschien symbolisch kunnen noe men, doch de figuren van Regina en Pierewiet zijn te veel persoon lijkheden om nog van symbolische figuren te kunnen spreken. Dit neemt niet weg dat de Nederlan der veel van zijn eigenaardige hoedanigheden terug zal vinden in de figuur van Pierewiet. In zijn verhouding tot vorstin herkent men ook dadelijk de verhouding van het Nederlandse volk tegen over Koningin Wilhelmina: een welhaast vaderlijke genegenheid tot haar in haar jeugd, respect en bewondering voor haar sterke deugden later, dan een in het be- 'n zUn leven weet t gin verkeerd begrijpen van het ineer dan het Nede uitwijken naar Engeland, dat ech- en. P taats ter spoedig in een medelevend be- Wilhelmina hierin grijpen veranderd en tenslotte een ontroerde blijdschap, wanneer zij terugkeert uit de ballingschap. Eenvoudig, sober soms heeft de schrijver rond deze twee hoofd figuren de intrigue gebouwd, de dialogen delen in deze eenvoud, maar hebben soms iets toegespitst en zijn dan vol woordspelingen die het stuk weliswaar een inhoud geven, maar niet steeds direct te vatten zijn. Zoals wij reeds zeiden wordt dit stuk, dat zich afspeelt in een duinlandschap gebracht door de Stichting Nederlands Volkstoneel. Regisseur is Hans van Meerten. 'Het stuk moet door zijn opbouw en uitwerking bijna geheel gedra- resp. vertolkt v.o en door Nel Knoop en Joh. Else ;ohn. De cri tici zijn allen van oordeel dat deze twee aan delhen gestelde eisen hebben voldaJ en met recht de dragers van het|tuk genoemd worden. Is Nel f sommigen misschiei jesachtig in haarlouding, zeer veel bewondering l»ft men voor het spel van Elsei levensecht type uit planken van de Utr burg zette. De ov Iers, in Waalwijk Waalwijkers zijn, namelijk als figura De bescheiden n rel Mengelberg he taak het gesproken derstrepen en doet voudige melodieën. Zo is dit spel v „Vorstin des Volks' een levensecht spel, roert door de heris leringen aan Koningin Wilhelmi: van de ontroerim wordt door koraisc zoals ook de echte h ierlander die brengen. En ohn die een volk op de htse schouw- ge medespe- llen dit deels ïgeren voor in. iek van Ka- slechts tot /oord te on- lit met een- Jan Derks: jeworden tot at vaak ont- maar waar- afgewisseld momenten, VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 19. „Elaine, ik had je nooit van mijn liefde moeten spreken; zelfs niet vanavond, maar mijn gevoelen was mij te sterk! Liefste, er is nooit een andere vrouw vóór jouw ge weest. Toen wij laatst op Dene Hollow samen spraken en ik je ten afscheid de hand kuste, had ik je bijna van mijn liefde gesproken". „Had dit dan maar gedaan! Want al die. tijd ben ik ja loers geweest op die andere vrouw die, naar ik stellig meende, je hart bezat". „O, Elaine, ik vrees dat je mij in de toekomst haten zult" „Neen; dat nooit!" „Ook niet, als de man die je liefhebt, wreed voor je was?" „Maar hij zou nooit wreed voor mij kunnen zijn, Dou glas!" „O, kind, met ieder ogenblik gaat het mij zwaarder vallen, je de waarheid te vertellen. Geef mij nu de eerste en de laatste kus, liefste!" Zij hief het hoofd naar hem op en de tederste, innigste omhelzing volgde. Toen trad een ogenblik van stilte in. Mephistopheles zag nu dat Elaine uit eigen vrije wil haar hart had geschonken aan de man die hij haatte met de felste haat; en onmiddellijk kwam dan ook net moord zuchtige verlangen in hem op: „Kon ik hem maar neer schieten, waar hij daar staat!" Hij zal haar niet hebben! Hèm zal het één of ander ongeluk overkomen!" Mephistopheles was echter niet dicht genoeg bij hen ge weest om te verstaan de woor den van droefheid, die Dou glas sprak. Hij had dan ook gemeend dat geliefden naar huis zouden weerkeren, maar ze bleven nog bij de oever van de rivier en bijgevolg talmde hij daar ook. Douglas had nu één van Elaine's handen in de zijne gesloten en begon: „Toch heb ik je misleid, kindje, want ik ben niet de gene voor wie heel Southshire mij houdt. Van het ogenblik af dat ik mij op Moss Grange vestigde, ben ik een levende leugen geweest. Zelfs een valse naam heb ik aangeno men". „Heet u dan niet Douglas Graaf?" „Wél Douglas, maar niét Graaf. Toch wilde ik je nog één ding vragen, Elaine: zou je mij plechtig willen beloven dat je nog tot morgenavond geheim zult houden voor de hele wereld wat ik je van avond vertellen zal? Daarna kan het toch geen verschil meer maken voor ons beiden". „Dat beloof ik je". „Vertel mij eens even, Elai ne, heb je ooit de geschiede nis gehoord van de zoon van Lord Jasper Achym? Je was toen nog een kind, maar heb je ook nog in latere jaren de geschiedenis van de erfge naam van Merlyn en zijn zon deval gehoord?" „Ja", antwoordde zij, en vond het wel-vreemd dat hij, op een ogenblik als dit, met het onderwerp begon. „Vader heeft mij de droevige geschie denis verteld. Ik had er hem naar gevraagd, omdat ik niet begreep waarom de arme jon geman was weggezonden, zelfs zijn portret in de galerij met het gelaat naar de muur ge hangen werd en waarom ik nooit zijn naam had mogen noemen. Eigenlijk maar ge lukkig dat hij gestorven is, want het was een vreselijke geschiedenis". „Ja, dat was het inderdaad. Maar je hebt dus meelij met hem, dat je spreekt van „ar me jonge man"? Je weet toch dat hij beschuldigd werd van diefstal? Ja, de laatste erfge naam van het trotse geslacht der Achyms zou de familie diamanten gestolen hebben om zijn schulden hoofdza kelijk speelschulden te vol doen; en de bewijsstukken van zijn schuld werden bij hem-gevonden. Ik heb ook van dat Achym-schandaal gehoord, de on-eer, die gebracht werd over Huize Achym!En je hebt nog meelij met hem?" „Ik heb meelij met hem om dat ik denk dat hen vreselijk in verzoeking werd gebracht; en Lord Jasper was zo'n ge weldige, strenge vader voor hem, dat hij zeker diens toorn vreesde, als hij hem al les vertelde". „Geen vader kon ook een dergelijk wangedrag verge ven, als waarvan zijn zoon werd beschuldigd; en blijkbaar met bewijzen". „Toch heeft Lord Jasper 't zijn zoon vergeven", zei Elai ne. „Ja, denk je dat?" „Ik herinner me nog de dag kort voor zijn dood, toen ik een week op Merlyn Abbey was en ik bij hem op het ter ras zat en hij ineens zei: „Kind, als ooit mijn zoon mocht terugkomen wanneer ik er niet meer ben, zeg hem dan dat ik hem alles vergeven heb; alles!" Ik vertelde la ter aan Vader wat de oude Lord Jasper mij opgedragen had en die zei toen: „Stil, Elaine, Lord Jasper is dikwijls in de war. Zijn zoon kan nooit terugkeren, want hij is dood!" Een kort stilzwijgen volgde, waarop Douglas het handje dat hij tot nog toe in de zijne hield, losliet en op kalme, vastberaden toon sprak: „Elaine, de erfgenaam van Merlyn Abbey is niet dood. Hij leeft: Hier is hij: Ik ben Douglas Achym". HOOFDSTUK XXII. In de stille zomeravand klonk Douglas' stem zó hel der, dat ook de wegschuilende Mephistopheles de woorden duidelijk had gehoord en doodsbleek werd achter zijn masker. „Gerechte hemel!" dacht hij „zou dit waar zijn? Kan die man Douglas Achym wezen? Het is mogelijk, want we had den geen bewijs van zijn dood. En, als het waar is, dan had hij ook een bedoeling met zijn komst hier. Dit beduidt gevaar voor ons; maar een gevaar, v/aar wij nu op voor bereid zijn! Ik ga onmiddellijk mijn vriend Achym waar schuwen!" Behoedzaam sloop hij weg tussen de schaduwen van de bomen, ging het huis weer binnen en ook de balzaal, waar hij weldra Mr. Achym ontdekte in een historisch costuum en in gesprek met Meg Merrilies. Mephistopheles trad ijlings op hem toe, stak de arm door die van zijn lordschap en be gon op zachte toon: „Ga gauw mee naar het ter ras. Ik moet je dringend spre ken; er is haast bij". „Ik heb mij juist de toe komst laten voo^pellen", lachte Mr. Achym. '._n breed vooruitzicht was het anders niet!" De beide heren verdwenen en Meg, die ze nakeek, dacht: „Die twee hebben wat te overleggen! Zou er iets ge beurd zijn? Nu, het be loofde eenmaal een avond van verrassingen te worden; dus geen wonder". Toen ze op enige afstand van het huis waren, begon de kolonel op zachte toon: „Ik heb daar iets gehoord waar van ik haast niet geloven kan dat het waar zal wezen: Dou glas Achym is in leven!" „Wat zeg je daar nü?" (Wordt vervolgd). de schrijver niet uitbelden. DRUNEN. Zwemwedstrijden Op Zondag 29 er zwemwedstrijden bad „Hoefsven'' te Dit zijn weer voor de jeugd en kelijk een festijn, z ger altijd is geweest nu de zweminricht gerestaureerd. De jt gd zal u Ia- ten zien wat zij pres toe zij in staat is. de K.N.Z.B. is nog vervulling gaan dat lander zwemmer is Het programma schillende interessa® nummers j dat er ook zwembad is ikt, zodat 'n een bezoek een genot- bezorgen. speciaal vermelden een springdemonstr ie wordt ge geven. De weg naar b geheel in orde gemi fietstocht daarheen aan de wedstrijden vollen middag zuller ELSHOUT. Programma Jubilei ifeesten op Dinsdag 31 A gustus. 8 uur reveille. 9 uur H. Mis tot intentie van H. M. Koningin W helmina. 10 uur Kinderaul de. 's Middags allegot sche optocht. 7—9 uur feestcor ert met me dewerking van bqen »De sPrin9en, kogelstoten, wedloop drag in geld 'met hindernissen, sprietlopen, ront kan af- zaklopen. Als grootste attractie krijgt het publiek een gecostu- meerde voetbalwedstrijd te aan schouwen. Deze wedstrijd zal ge speeld worden door gehuwden en personen boven de 30 jaar. Aan de andere sportivittiten kunnen alle liefhebbers deelne men. Gelegenheid voor opgave voor een of meer spelen staat open tot 28 Aug. bij de volgende adressen: A. v. Logten Jzn., W. Klerks en J. van Venrooij. Vergadering K.A.B. Zondag 22 Aug. na de Hoog mis hield de K.A.B. een algeme ne ledenvergadering. De voorz. opende deze bijeen komst op de gebruikelijke wijze en heette allen welkom. Ondanks de convocaties die waren uitge geven, zette hij nogmaals uiteen waarom deze vergadering werd 'Op volgens belegd. Hij zou mettertijd de pa- vat te meis- i rochie Elshout gaan verlaten en daarom had het bestuur gemeend spoedig tot aanvulling van het bestuur en tot het kiezen van een andere voorzitter te moeten over gaan. Daar geen candidatenlijsten waren binnengekomen, heeft het bestuur van zijn bevoegdheid ge bruik gemaakt om zelf candidaten te stellen, n.l. de heren H. Tab- bers en L. Vermeulen. Eerstge noemde werd gekozen. Voor le functie van voorzitter moest twee maal worden gestemd, daar nie mand in eerste stemming het ver eiste aantal stemmen behaalde. Bij tweede stemming werd C. J. Siegers als voorzitter gekozen. Hierna kreeg dé heer Joh. van Venrooij het woord. Deze bracht dank aan de scheidende voorzit ter voor het vele en goede werk ten behoeve van de vereniging gedaan. Namens bestuur en leden wenste hij hem in zijn nieuwe woonplaats alle goeds toe. Ten slotte bood hij hem als blijk van waardering namens de K.A.B. 'n schemerlamp aan. Diep ontroerd door zoveel me deleven dankte de scheidende voorz. voor de hartelijke woor den en het mooie cadeau. Hij sprak de hoop .uit dat de vereni ging onder leiding van de nieuw gekozen voorzitter mocht groeien en bloeien en dat het vele goede werk dat thans op stapel stond, deze winter zou mogen worden afgewerkt. Nogmaals dankte hij allen, vooral het bestuur, waar van hij een zo loyale medewer king mocht ondervinden. Hierna gaf hij zijn functie aan de nieuwe voorzitter over. Deze dankte de leden voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte zijn beste krachten aan de vereniging te kunnen geven. Hier mede nam hij officieel de voor zittershamer over, waarna hij de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. indse volks- lie Koningin ïeemt, wilde Waalwijk. gustus zijn 't Zwem- •Vaalwijk. wedstrijden wordt wer- ls het vroe- oornamelijk I geheel is ert en waar- t devies van teeds het in dere Neder- rtoont ver gelijke fan fare en de Zangvei :niging „Uit spanning door in: canning" te Elshout. Zondag 5 Septcm )er van 2—5 uur Volksspelen vc Dr de groten op het sportterrein van de heer Adr. Klein, Kapelstraat. nber: Kindermis M. Koningin Maandag 6 Septe 8 uur reveille. 8.30 uur gezongefi tot intentie van H. Juliana. 10 uur Kinderoptbcht. 2—6 uur Volksspelen voor de schoolgaande kinderen op het ter rein van de heer Adr. Klein, Ka pelstraat. I 9 uur lampionoptócht en daar na taptoe. Tijdens de feestdagen zijn voor 6 September twee elftallen sa mengesteld om een handbalwed- strijdt e spelen. De Volksspelen op Zondag be staan uit: Touwtrekken, 80 M. hardlopen, 4 x 80 M. estafette, 1500 M. hardlopen (te weten 5 ronden op een baan van 300 M.) paardenrennen, estafette te paard, de „ronde van Elshout", hoog- HEUSDEN. De ledenwerfactie voor de Oranjevereniging had tot resul taat dat 166 nieuwe leden zich opgaven. Zondag speelden om het kampioenschap voor Noord-Bra bant Dammen onze plaatsgenoten A. de Graag—Max Verlouw 2-0 A. Nieuwkoop-W. Piederiet 2-0. RAAMSDONK. „Luchtstrijd". De postduivenver. Luchtstrijd ondernam op Zondag 22 Aug. een wedvlucht vanaf Noyon. De eerste duif werd geconstateerd om 11.53.50 en de laatste winnende duif om 12.13.58. De prijzen wer den als volgt behaald 1 Jan Heere; 2, 6, 19 P. van Amelsvoort; 4 Smits; 5 C. Broe ders; 7, 9 C. Ligtvoet; 8. Poor ter; 10 L. Zijlmans; 11, 16 M. Louwers; 12 J. van Onsenoort; 123, 14 A. de Ruijter; 15, 20 M. Roosenbrand; 17 N. Kemmeren; 18 C. de Bont; 21 W. v. Leeu wen; 22 R. Snijders; 23 M. Zijl mans. Wind Z.W. Aantal duiven 69. Voor Pont St. Maxence inkor- ven op 27 Aug. Opbrengst collecte. De van 26 tot 29 Juli j.l. in deze gemeente gehouden collecte voor de „Actie voor het ver waarloosde kind" bracht in totaal een bedrag van 625.50 op, een resultaat dat zeer goed genoemd mag worden. RAAMSDONKSVEER. Jubileumfeesten. Ook de inwoners van onze ge meente blijven niet achter bij de viering van de Jubileum- en kro ningsfeesten. Het Oranje-Comité heeft daarom een feestprogramma opgesteld dat er zijn mag. 31 Augustus: 8 uur v.m. luiden der klokken. 9—9.30 uur Kerkdiensten in de R.K., Ned. Herv. en Ger. Kerken. 10.30 uur plechtige openbare raadsvergadering, welke per mi crofoon wordt uitgezonden. 11 uur aubade der schoolkin deren. Toespraak door de Edel- achtb. heer Prinssen, burgemees ter van Raamsdonk, waarna trac- tatie der kinderen en ouden van dagen en zieken, verpleegd in de gestichten. Bloemenhulde door de school kinderen bij het borstbeeld van H. M. de Koningin. 1.30 .uur n.m. grote historische optocht. De opstelling zal ge schieden aan de Julianalaan (café de Bruijn). De aanmelding voor deze optocht kan geschieden bij de heer G. v. d. Werf vóór 25 Augustus. 8 uur concert op het Heere plein door de plaatselijke harmo nie en Zangverenigingen. 6 September: 7.30 uur v.m. Kerkdiensten in de R.K. Kerk. 10 uur kinderoptocht met ver sierde fietsen, wagens, autopeds e.d. 1.30 uur n.m. Volksspelen. De ze worden gehouden op 't Sport terrein van de Johannes Stichting aan de Keizersdijk. Deze spelen bestaan o.a. uit: Ringsteken, esta fette lopen, zaklopen, stoelendans, sprietlopen. 4 uur tractatie der schoolkin deren op de scholen. 5 uur poppenkast met verdere vermakelijkheden op het terrein der Johannes Stichting. 8 uur uitvoering van oude dan sen door de Kamer van de Dans „Terpsichore" uit Utrecht met grandiose verlichting. 11 uur volgt er tot besluit een schitterend vuurwerk. Voorts zal er een etalagewed strijd worden georganiseerd waar voor prijzen beschikbaar worden gesteld. GEERTRUIDENBERG. Uitslag van de op Zondag te Geertruidenberg op 't Right-Oh terrein gehouden sportdag door de K.A.J. kring Zevenbergen en Geertruidenberg. 100 M. hardlopen: 1. A. van Schendel, Lage-Zwaluwe; 2. H. Fens, Raamsdonksveer; 3 C. Gie- len, Zevenbergen. 400 M. hardlopen: 1 C. v. d. Kieboom, Raamsdonksveer; 2 M. van Dongen, Zevenbergen; 3 J. Dietvorst, Zevenbergen; 4 A. v. Steijn, Geertruidenberg. 4 x 100 M. estafette: 1 Afd. Zevenbergen; 2 afd. R'veer; 3 afd. Waspik; 4 afd. Zevenbergse hoek; 5 afd. Hank. 1500 M. hardlopen: 1 A. P. Vissers, R'veer; 2 M. v. Strien, R'veer; 3 C. de Ridder, Zevenb. Hoek; 4 H. Fens, R'veer. Hoogspringen: 1 S. Damen, Zevenb. Hoek 155 cM.; 2 A. v. Tilburg, Waspik, 150 cM.; 3 J. van Schijndel, Zevenb. Hoek 150 cM. Ver springen: 1 A. v. Tilburg, Waspik; 2 C. Gielen, Zevenber gen; 3 A. v. Schendel, Lage-Zwa luwe. Tijdens de spelen werden de standen door versterkers omge roepen, terwijl tussendoor mars muziek werd gegeven. Tot slot werd een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen de kring Zevenbergen en Geertruidenberg. Ondanks het feit dat de op brengst van de gehouden inzame ling voor het a.s. Oranjefeest op 31 Aug. ver beneden de verwach ting bleef, voornamelijk de bij dragen door particulieren, heeft het comité toch kans gezien een behoorlijk programma voor die dag samen te stellen. 8 uur reveille door muzikanten in een jeep en luiden der klokken. 9 uur gezongen H. Mis in de R.K. Kerk. 10 uur officiële raadsvergade ring. 10.30 uur parade door de pon tonniers. 11 uur opening van de stede lijke oudheidkamer, waar voor deze gelegenheid een speciale ten toonstelling wordt gehouden, die verband houdt met het feest en de ondergrondse verzetslieden. 1.30 uur optocht voor kinderen met versierde wagens, fietsen enz. waaraan prijzen zijn verbonden. 3.30 uur Volksspelen op het Right-Oh terrein voor personen van 16 jaar en ouder. Deelnemers kunnen zich opgeven vóór 25 Au gustus a.s. bij H. Vlemmix. 8.30 uur lampion-optocht. 10 uur concert door de harmo nie Apollo. 11 uur wordt het feest gesloten met een feeëriek vuurwerk. Zondagmiddag 22 Augustus luidden de zware klokken van de toren der Ned. Herv. Kerk, die tegelijkertijd vreugdeklanken wa ren ter gelegenhefd van de ope ning van de vergadering van de Wereldraad der Kerken te Am sterdam, maar eveneens de gelo vigen opwekten samen te komen in gemeenschappelijk gebed. Toen de laatste tonen verstor ven waren, vond in het oude kerkgebouw een korte bidstond plaats, die geleid werd door de plaatselijke predikant Ds. W. M. Kalmijn. Na de schriftlezing volg de een korte toespraak, waarin de nadruk werd gelegd op de grote kerkhistorische gebeurtenis van de Assembly. Naast grote dankbaarheid voor wat reeds tot stand is gebracht, moeten allen dit tot de ene, algemene Chris telijke kerk behoren, in "het gebed de mannen en vrouwen opdragen die thans namens 150 Kerken over de gehele wereld samenspreken over de vervulling van hun roe ping én te zijn. Na het zingen van „Eén naam is onze hope" werd staande belijdenis des geloofs ge daan, gevolgd door het zingen van het „Te Deum". Het meieven van de gemeente met deze groot ste gebeurtenis in de kerkgeschie denis heeft aan de gestelde ver wachtingen beantwoord. Daar stonden oom Bear en zijn eland naast elkaar. O'Connelly had zijn armen om de hals van Wolk geslagen. De grote beer had moeite om de tranen uit zijn ogen te houden. Gelukkig zag Wolk er nog prachtig uit. Zijn vel glansde, zijn geweldige spie ren trilden onder de zijdeachtige huid. Terry en Berry waren door het gat gekropen, dat hun oom in de deur had gelopen. Zij beke ken Wolk van alle kanten. „Hij trekt een beetje met zijn linker voorbeen", zei Berry. Voorzichtig tilde hij de hoef van de eland op. En jawel, daar zat een lange spijker in. „Hoe komt dat ding daar?" vroeg oom Bear, terwijl hij zijn neven ongerust aankeek. „We zullen maar hopen dat t toeval is, oom", zei Berry. Ik hoop het voor Jack Jones", zei Bear O'Connelly met een don kere dreiging in zijn zware bas stem. Afd. Conserven te HEUSDEN (N.Br.) voor spoedige indiensttreding een Bij sollicitatie vóóropleiding en event, vorige werk kring vermelden. Salaris nader overeen te komen. Gegadigden met conserven-ervaring genieten de voorkeur, voor haar bestaand agentschap te WAALWIJK een actief persoon, om als te worden aangesteld, en met behulp van de Inspecteur voor uitbreiding werkzaam te zijn. Aan deze betrekking is verbonden: VAST SALARIS, met provisie voor nieuw in te schrijven posten. PREMIEVRIJ PENSIOEN, alsmede weduwe en weezenpensioen. Borgstorting vereischt. Sollicitanten, niet ouder dan 35 jaar, gelieven hun brieven te richten onder No. 2529 Bureau van dit blad. Cartonnage-fabriek NOORD-BRABANT Marktstraat 11 KAATSHEUVEL VRAAGT: HOOG LOON. Eventuele reiskosten worden vergoed. „LUXY" Schoenenfabriek Grotestraat 1 38 a. 99 Wij leveren U nog voor de a.s. feestdagen Radiohandel en reparatieinrichting Mr. v. Coothstr. 3 Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2