Flinke DIENSTBODE WRAAK OF LIEFDE SPORTHUIS „FIDES^ O.F. HUISKAMER yip itiisl p FlFFPjf flfi 2 Schrijfmachines en Verrekijker. in. g. st. z. fornuiskachel NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. FEUILLETON Uitvoering eiken GROOT DRESSOIR Onze kamers en stof fering staan onder y Mm TE KOOP: waarvan een met lange wagen TE KOOP 3 GOEDE MELKKOEIEN TE KOOP: RADIO-TOESTELLEN «TADIOHANDEL BRASPENNING Terry en Berry inDE WITTE ELAND. VOOR ECHT IETS MOOIS .N ORANJEPETJES - FEESTHOEDJES ORANJE MUTSEN naar Stationsstraaat 120 WAALWIJK. AANMELDING tfAN NIEUWE LEERLINGEN op Donderdag 2 September GEVRAAGD voor dag of dag en nacht. POSTZEGELVERZAMELING of PARTIJTJES LOSSE ZEGELS TE KOOP GEVRAAGD. De Fa. Ruijtenberg heeft nu voor haar 80 man personeel meer dan voldoende werk. Het is zeer interessant de bedrijvigheid op een werf gade te slaan. Op de werven is Nederland groot geworden; daar bouwde men de vaar tuigen waarmee het de zeeën opvoer en ze veroverde. Ie dere klop met de hamer op 't ijzer betekende een steeds grotere hegemonie op het water. Wij vinden de scheepsbouw naast de bruggenbouw, het Nederlands ambacht bij uit stek. Een mannelijk ambacht is het, zwaar, en je moet er veelal een paar stevige knuis ten voor hebben. Het zijn dan ook allemaal bonkige kerels, die met de grote balken sjou wen, die de ijzeren platen klinken, of dat het is als een nijvere polyphonie. Het nieuwe schip. En de resultaten blijven liiet uit. Een schoon, groot jchip, dat de naam „Rijn" zou krijgen- en bestemd was voor de vaart op Bazel, lag Don derdag op de helling klaar om gedoopt en te water ge laten te worden. De werklui liepen bedrijvig heen en weer en maakten alles voor de plechtigheid in gereedheid. De fles met champagne werd klaar gehangen voor 't doop- ceremoniëel en tegen half 11 liet de doper deze met een klap tegen de stalen romp slaan dat de scherven en druppels in het rond vlogen en een zuur-zoete geur ons reukorgaan weldadig prikkel de. 't Schip ging echter slechts heel langzaam glijden, later kwam er na een vereende krachtsinspanning wat meer beweging in, maar plots stootte het en bleef onwrik baar vast zitten. Tenslotte is het schip 's avonds, getrok ken door een paar sleep boten, vlot gekomen. Dit is het risico bij een te water lating; laten wij hopen dat dit mooie product van Ne- derland's mooiste industrie op zijn verdere vaart niet meer tegenslag krijgt. De firma onze gelukwen sen met dit mooie product van Neerland's scheepsbouw. BUITENGEWONE RA ADSVERGADERING. In verband met de afstand van de Kroon door H. M. Koningin Wilhelmina en de aanvaarding van de regering door en de inhul diging van H. M. Koningin, Juli ana, heeft er vanmiddag om 4 uur een buitengewone openbare raads vergadering plaats, des nam. 4 uur. Na opening komt een voorstel van B. en W. tot het vaststellen en verzenden van een adres van hulde aan Koningin Wilhelmina en een adres van trouw aan Ko ningin Juliana, waarna sluiting. FELICITATIE-REGISTER. Wij vestigen er nogmaals de aandacht op dat hedenmorgen van 31-13 uur in de hal van het Ge meentehuis gelegenheid bestaat tot het tekenen in een felicitatie- register ter gelegenheid van het gouden regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina. B. EN W. TONEN BELANG STELLING. B. en W. zullen op 31 Augus tus van 2-—4 uur een rondrit door de gemeente maken om de versie ringen in ogenschouw te nemen. BIJZONDER GERECHTSHOF. Het Bijzonder Gerechtshof te 's-Bosch veroordeelde 11. Woens dag o.m. P. J. Massuger uit Waal wijk tot 8 jaar en David Caspar van Haarlem te Wijk en Aalburg tot 4 jaar wegens dienstneming bij de Kriegsmarine, S.S. of Vrij willigerslegioen. OUDEN VAN DAGEN. De ouden van dagen staat, in het kader der jubileumfeesten, op tige dag te wachten. Donderdag 2 September 'n pret- ren welwillend voor dit mooie doel afgestaan, zullen de 108 Met 42 auto's, door particulie- mannen en vrouwen des middags naar Oisterwijk rijden, via Til burg, waar de versieringen wor den in ogenschouw genomen. Vervolgens gaat het naar „Groot Speijck", waar door Dri'k van Engelen en Frans v. Straaten de oudjes enige prettige uurtjes van dans, zang en voordracht zullen worden aangeboden met tot slot een stevige koffiemaaltijd. Voor tal van attracties en ver snaperingen is zorg gedragen. Na 't verblijf in Oisterwijk gaat het via Helvoirt, Nieuwkuijk en Drunen naar Waalwijk, waar de stoet aan de Hoek door de har monie St. Crispijn wordt ontvan gen, om gezamenlijk naar 't raad huisplein te trekken, waar het ge zelschap door de burgemeester wordt ontvangen en toegesproken en de stoet wordt ontbonden. Een afdeling van 't Roode Kruis zal eveneens bij 't gezel schap zijn, dus men ziet, overal is aan gedacht. NAAR HUIS. Abusievelijk vergaten wij in ons vorig nummer te vermelden dat ook soldaat P. Vos, 2e Zeine 13 Waalwijk, met het troepen transportschip „Waterman" uit Indië arriveert. LANGSTRAATSE FOKVEEDAG. Zoals we reeds eerder mede deelden, staat de 2e Langstraatse Fokveedag weer in 't teken der belangstelling, al zijn er altijd nog veefokkers, die het belang juist van een gewestelijke fokveedag niet inzien. Zonder iets af te din gen op de plaatselijke fokveeda- gen, is het toch begrijpelijk dat 't nut en 't belang van een interlo cal fokveedag veel hoger moet worden aangeslagen, omdat men daar vergelijkingsmogelijkheden heeft van vee uit plaatsen uit n gehele streek, in casu de Lang straat en omgeving, wat zeker tot ieders lering en profijt strekt. Daar toch demonstreert men dat de Langstraat behalve op in dustriegebied ook op het terrein der veefokkerij grote betekenis heeft, daar ervaart men wat de controleverenigingen in de Lang straat bereikt hebben en nog kun nen bereiken, als ieder zich aan sluit. Daarom moet ieder veefokker inschrijven voor de 2e Langstraat- se Fokveedag te Waalwijk, in z n eigen belang, in 't belang der vee fokkerij, in 't belang van de naam van de Langstraat en niet het minst in 't algemeen belang. Daarom moeten de buitenstaan ders deze fokveedag steunen door 't schenken van een bedrag voor medailles enz., door 't plaatsen van een advertentie in de cata logus, opdat het comité in staat zal zijn dit mooie en nuttige werk te blijven doorzetten en steeds meer uit te breideg. HET BEGIN VAN EEN GROOT WERK. De eerste paal voor 'de Amerceiitrale. Met enige plechtigheid is Don derdagmorgen de eerste paal ge heid voor de kademuur der nieu we centrale, die de P.N.E.M. aan de monding van de Amer te Geer- truidenberg zal gaan bouwen. Omstreeks 11 uur heeft de Commissaris der Konnigin, tevens president-commissaris van de P.N.E.M. de handle overgehaald, die de stoommachine de eerste stoot zou doen geven op de eer ste heipaal. Hierbij waren verder aanwezig de raad van commissa rissen, de burgemeester van Geer- truidenberg, de directie, de heren ingenieurs Voogt en Petit, verte genwoordigers van het Ingenieurs bureau van Hasselt-de Koning uit Nijmegen, en het gehele personeel van de P.N.E.M. en de aanne mer, het Hollands Aannemersbe drijf Zaanen Verstoep N.V. uit Den Haag. Voordat de commissa ris de eerste greep bij dit werk deed, sprak de heer Voogt een rede uit, waarin hij op de eerste plaats alle aanwezigen welkom heette en vervolgens in het kort de totstandkoming van de plan nen voor deze nieuwe centrale re leveerde. Lang duurde het voor men de vereiste vergunningen had. Maar nu was men dan zo ver dat er een begin kon worden gemaakt met de bouw, die de electriciteitsvooziening van de provincie zeer zou verbeteren. Na het heien van de eerste paal verenigden de genodigden zich in het directiegebouw van de PNEM waar men enige tijd gezellig bij een was. De arbeiders werd een ertra uitkering toegezegd, waarna deze weer het werk hervatten. Zo is hier dus een begin ge maakt met een werk, dat mani festeert dat men het met de we deropbouw van ons land, ondanks alles toch ernstig meent. Na Kei- zersveer de Amercentrale, 't Wes ten van de Langstraat begint in de aandacht te komen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Christianus P M zv J J v Rooij-Verschuren te Loon- opzand. Elisabeth J dv C La- mers-Brokken. Jantje W dv P C de Rooij-Hillebrink. Jo hanna A M dv A C van Wezel- Lombarts.- Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften: P M A Snoeren 29 jaar te Loonopzand en G Vervoort 30 jaar alhier. C A M v d Hoven 25 jaar te Amersfoort en P LI W v Mook 23 jaar alhier. H H de Rooij 23 jaar en M Sandbrink 23 jaar beiden alhier. H J L Mimpen 24 jaar te Drunen en J T M Ver meer 23 jaar alhier. Huwelijken: J Th W Eibers 28 jaar en A P van der Lee 21 jaar beiden alhier. Ingekomen: W J Brekelmans van Loonopzand. —CA Brok van Drunen. H J T M de Graaff van Oosterhout. M T Klerkx van Berkel-Enschot. AG Cou- wenbergh van Dongen. W G M T van Vliet van Vlaardingen. J W Bieze van Rotterdam. J Visser van Lichtenvoorde. J M P Pieterse van Dongen. C Heuvelman van Nieuwerkerk a d IJssel. G Smeets v Venlo. H G v Bladel van Amersfoort. Vertrokken: A de Wagenaar naar Dordrecht. MM Hurk- mans naar Deurne. G M Hen- sen naar Rotterdam. CE Krui denberg naar Nijmegen; A J Maas naar Vlijmen. A J M van Hilst naar Tilburg. P Ba zen naar Etten ca. G W J M Riksen naar Dongen. H H E van den Wassenberg naar Was pik. Th J M van de Leur naar 's-Hage. J S A de Baaij naar Schiedam. N J A M Verhoe ven naar Zevenaar. MEM van Etten naar Zevenaar. P Struik naar Utrecht. H Gouda naar Utrecht. L J Bannet naar 's-Hage. DRUNEN. Buitengewone openbare raads vergadering in verband met het 50-jarig regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina, op 31 Augustus 1948 te 10 uur. Agenda: Opening. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen en verzenden van een adres van hulde aan Koningin Wilhelmina. VLIJMEN. Openbare vergadering van de raad dezer gemeente op Woens dag 1 September 1948 des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot aanvaarding van 3 schenkingen voor de raadzaal der gemeente. 3. Voorstel van B. en W. om in beginsel te besluiten tot 't ver nieuwen en verbeteren van we gen (bestek I) en zo nodig tot het aangaan van een geldlening groot pl.rn. 65.000.-. 4. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van het nodige crediet voor aankoop van grint en leem voor de verharding van de Prieinsteeg. 5. Voorstel van B. en W. tot beschikbaarstelling van het nodige crediet tot het doen opmaken van een voorlopig restauratieplan voor de toren der gemeente. 6. Voorstel van B, ten behoeve van hetnbaar la ger onderwijs van de W- om bd. P. L- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 20). „Ja; toch zal het waar zijn! En niet alleen moet hij in leven zijn, maar hij moet in Engeland in Southshire op Moss Grange wezen! Mr. Graaf heeft natuurlijk verklaard dat hij zelf Dou glas Achym is!" „Hoe heb je het gehoord, Machin, en waar?" De kolonel vertelde nu het geen hij daarginds bij de ri vier had waargenomen en ge heel verslagen vroeg Mr. Achym: „Aangenomen nu dat het waar is, Machin, wat moeten wij dan doen?" „Wat zal hij doen, is de vraag! Wij moeten niet het initiatief nemen. Morgen zul len wij alles langdurig be spreken. Voor het ogenblik moeten we ons houden of we van niets weten". „Maar waarom zou hij het Elaine verteld hebben?" HOOFDSTUK XXIII. Toen Mr. Graaf de ver schrikkelijke openbaring uit sprak: „Ik ben Douglas A- chym", was dit voor Elaine een verpletterende ontgooche ling: de man, die zij dus ge houden had voor al wat goed en edel was, had haar be drogen! Dit was het eerste grote verdriet voor Elaine. Ja, die andere helft van de geschie denis was dan wel een bitte re teleurstelling!Hij had haar immers gewaarschuwd maar dat het zoiets verschrik kelijks zou zijn, had hij toch nooit gedacht. Ze sloeg de handen ineen en zei toen met gebroken stem: „Neen, neen, dat meen je niet. Het kan niet waar zijn". „Toch is het waar, Elaine", antwoordde hij somber. „O, waarom heb je mij dit toch verteld?Tot nog toe was ik zo gelukkig om je liefde, en nü „Als ik het je niet van avond had verteld, dan zou je 't morgen hebben gehoord, wanneer mijn -geheim bekend zal wezen over geheel South shire. Dan weet ik, dat je me haten zult". „Toch niet, Douglas; maar waarom heb je mij misleid?" Op geen enkele manier trachtte hij zich tegenover haar te verontschuldigen, want hij wist dat hij de vol gende ochtend nóg wreder voor haar zou zijn, doordat hij haar alle rijkdom zou ont nemen, waarvan zij zich de erfgename had gewaand". „Vergeef het mij en neem nu afscheid", praatte hij droevig, „want nü haat je mij nog niet!" Verlangend strekte hij de handen naar haar uit. Een ogenblik scheen zij niet be sloten wat te doen; toch over won haar liefde en liet zij zich door hem in de armen sluiten, waarna een hartroe rend afscheid volgde. „Vaarwel, liefste! En ver geef het de man, wien je het dierbaarste bent op de we reld!" ,,ik vergeef het je, Dou glas. Ik vergeef het je van ganser harte!" „Ga nu, liefste", zei hij langzaam; „we hebben elkaar vaarwel gezegd en nu moet het ook uit zijn tussen ons". Zij antwoordde niet, maar wierp hem een kushand toe en -4rok zich toen terug van haar geliefde, die aan de oe ver van de rivier bleef staan. Douglas wachtte daar nog lange tijd nadat ze wegge gaan was en keerde toen langzaam naar huis terug. Hij trad echter niet binnen door één van de vele deuren die wijd open stonden voor de gasten, maar begaf zich naar de oostelijke vleugel van Moss Grange en deed daar een deurtje open, waarvan hij de sleutel bij zich droeg. Voorzichtig sloot hij dit weer achter zich, liep eerst door de gang en toen een trap op naar zijn eigen ka mer, waar zijn trouwe be diende reeds op hem wachtte. „Nu, Reuben, is het tijd voor jou, om je rol te spelen". „Ik ben bereid, sir", ant woordde de. man, en nadat hij vlug zijn kleren had afgelegd, deed hij het andere trouba- dourscostuum aan en toen hij klaar was en ook het masker voorgebonden had, leken dé troubadours op elkaar als twee druppels water. „je weet toch wat je te doen hebt, Reuben?" luidde nog e.ens zijn vraag. „Ja, sir, ik weet het". Douglas trad aan de tafel waar een klein ijzeren kistje stond; dit maakte hij open en haalde er een aantal gevou wen papiertjes uit, waarvan ieder met de grootste zorg verzegeld was. Die gaf hij aan Reuben, die ze bij zich stak, toen hij zich naar beneden op weg naar de balzaal begaf. Hierna trok Douglas zijn troubadourscostuum uit en trok het boerenpak weer aan, met pruik en baard en waar bij nu voor deze gelegenheid nog een wit masker behoor de. Nadat hij zijn kamerdeur afgesloten had, begaf hij zich eveneens naar de balzaal. Maar weinigen van de gas ten sloegen acht op hem; zijn costuum was daarvoor niet opvallend genoeg. Slechts twee onder de gemaskerden verwachtten de boer en ke ken dan ook naar hem uit. De één was de Provencaalse troubadour, die aan het eind van de zaal tegen een pilaar geleund stond en de andere de Zigeunerin Meg Merrilies. De boer liep in het eerst doelloos rond. Toen .liep hij langs de troubadour, die hem even later volgde. De zaal was op dat ogenblik overvol. De troubadour liep tussen de dansende paren door en liet hier en daar een verzegeld papiertje vallen. Dit deed hij zó voorzichtig en ongemerkt, van Stokkum alhier i huren de aan hare woning a ,ebouwde timmermanswerkplaats edurende het tijdvak van hede: ot 1 Ja nuari 1951. 7. Voorstel van B, W. tot beschikbaarstelling vaMe nodige gelden voor restauratjjh uitbrei ding van bijzondee IjA scholen. 8. Voorstel van B.Ï W. tot verhoging van het siKidie aan „Ons Middelbaar 0®rwijs noord-Brabant". 9. Aanbieding van fl rekening der gemeente, alsrv^die van 't Burgerlijk ArmbestuErj^den over 1947. 10. Voorstel vanB.Hi W. om de van G. van BokiJln alhier gehuurde strook gro:»ngs zijn woonhuis voor het ial 1948 te bestemmen tot operihjvoet- en rijwielpad. 11. Voorstel van B.Bi W. tot vaststelling van de bmgen be doeld in artikel 55teSerste lid der Lager Ondenv-Het 1920 voor het openbaar jjfr onder wijs. 12. Voorstel van B.S W. tot vaststelling van de ffi-gocding, bedoeld in artikel j.i|2e lid der Lager Onderwijswei 120 voor de alhier gevestigde HUndere la gere scholen. 13. Voorstel van B.Si W. tot voorlopige vasts te ilinJSvan het bedrag voor het opeofflr onder wijs in verband met vijfjaar- ijkse afrekening. 14. Voorstel vanBM W. tot vaststelling der vergceMgen voor het bijzonder lager cjdr vijs in verband met de vijfje ijkse af rekening. 15. Voorstel vanB, i W. tot intrekking van het r Isbesluit, waarbij het vermenign igingscij- school- dat niemand wist waar de briefjes eigenlijk vandaan kwamen. Nadat hij deze taak vervuld had, ging hij naar de boer die in de alcoof zat. Al gauw was een papiertje opgeraapt, opengevouwen en gelezen; toen een tweede; en zo voort, en zo voort. De gemaskerden hielden langzamerhand op met dan sen en gingen in groepjes bij een staan praten over wat ze zo juist gelezen hadden. De opgewondenheid zal zo wat haar hoogtepunt hebben bereikt, toen Mephistoles en de gemaskerde lord Achym terugkeerden van hun- ge sprek op het terras. Onmid dellijk merkten zij het ge heimzinnige in de atmosfeer en dit vervulde hen met angst en beven. Toen ze langs een groepje van drie gemaskerden kwa men, waarvan de één Meg Merrilies was, hield die een geopend papiertje op de hand en riep: „Als u dit leest, zult u minstens zo verwonderd zijn als wij. Mephistopheles nam het briefje van haar aan; mr. Achym boog zich eveneens over de inhoud en samen la zen ze: „Het echte testament van lord Jasper Achym is ge vonden. Morgenmiddag om twaalf uur zal het voorge lezen worden op Merlyn Abbey. Het andere -testa ment was een vervalst stuk". (Wordt vervolgd). W. om n 3 Au- strek- een gra- ïet Bur in over- te ver- lijk ver voor 't op ar- :ame ge- W. om regeling utie van ir eigen deze ge- .tige toe- W. om onthef- aanslag over het heer L. dcommies mend ge- fer voor de heffing geld is vastgesteld. 16. Voorstel vanB. het Koninklijk Besluit gustus 1948 (Stbl. I kende tot toekenning v tificatie over 1948 a; gerlijk Rijkspersoneel eenkomstige toepassis klaren voor het in band werkzame, alsn daarmede -gelijk te beidsovereenkomst meentepersoneel. 17. Voorste! vanB het Koninklijk BeslH van de gedeeltelijken verhaalde bijdragen pensioen over 1948 meen te van overeenkt passing te verklare 18. Voorstel vanB. aan een zestal pers fing te verlenen van in de hondenbelastini jaar 1948. 19. Beëediging van W. H. van Oijen, hi ter secretarie als waan meentesecretaris. 20. Rondvraag. HEUSDEN. Bibliotheek. De R.K. Leesbibliori ik is weer geopend Zaterdags effl Zondags op de bekende tijden iAde zieken barak aan de Blocmstraat. Programma der feestjBijklieden. 30 Aug. 8 uur: Opvflering in 't Wapen van Amsrerdlli van de revue „50 jaar' Wilhiiina". 31 Aug.: Reveille let herau ten te paard. 9—10 uur Kerkdiectn in R.K. en Ned. Herv. Kerk. 10—10.45 plechtig raadsver gadering (agenda telf amverzen- ding aan H. M. del ningin). 10.15 uur samenkomt van schoolkinderen op hm len. 10.30 uur Optrekke ren met muziek naar tehuis; zanghulde de optocht door Heusde 1.30 uur: Ronde v per fiets. Groep I jon t.m. 16 jaar; groep van 17 jaar en ouder. 2 uur: Hardlopen van 14 jaar en ouder, ren van 14 jaar en ou 1. Mastklimmen. 2. Sprietlopen. 3. Ruitergevecht of 4. Stoelendans te p^rd. Voor dames en her 5. Tonnetje steken er auto. Pl.m. 6—7 uur: °ndelvaart voor versierde jachten, motor- en roeibootjes en kano's. 8 uur: Avondprogramma, mu ziek en zang. 9—10.20 uur: Opvoering open luchtspel „Moeder des Vader lands". Daarna tableau. 1 September: 10—12 uur tractatie op scho len van de jeugd: de jongens en meisjesmoeten zelf voor kop of beker zorgen. 2 uur Kinderspelen. 4 t.m. 6 jaar: Blokjes rapen. 7 t.m. 8 jaar: Zaklopen. 9 t.m. 10 jaar: Hardlopen met hindernissen. 11 12 jaar: Kruiwagens rijden. 13—14 jaar: Hardlopen met hindernissen. 7 uur concert en volkszang. De etalage- en gevelversiering worden 31 Aug. beoordeeld, zo wel bij dag als kunstlicht. Vlaggen uit en niemand thuis. CAPELLE. Programma festiviteiten. Uit het pas verschenen pro gramma van de jubileumfeesten ter viering van de 50-jarige rege ring van H. M. Koningin Wil helmina en de inhuldiging van H. K. H. Prinses Juliana tot Ko ningin der Nederlanden, blijkt, dat onze plaats niet achter staat. 30 Aug. 's Avonds 7.30 uur dankstonden in de Ned. Herv. en in de Geref. Kerk. 31 Aug.: 's Morgens 10 uur aubade voor het gemeentehuis van ongeveer 800 schoolkinderen dei- Lagere Scholen onder leiding van de heer M. C. Rijken. Na afloop van de aubade toespraak van de burgemeester tot de schoolkinde ren. 10.30 uur Herdenking van Ha- -re Majesteits 50-jarig regerings jubileum in een zitting van de ge meenteraad. 's namiddags van 2—4 uur: Kinderspelen op het feestterrein aan de Nieuwevaart onder leiding van het onderwijzend personeel der beide scholen. Na afloop trac tatie en uitreiking der prijzen. 4—5 uur: Voetbalwedstrijd tus sen een schoolelftal van de O.L. School in de Kom en een van de Chr. School in de Nieuwstraat, voor welke wedstrijd een wissel beker is beschikbaar gesteld. 7—9 uur: Avondconcert, waar aan medewerken de plaatselijke muziekver. „Kunst na Arbeid", de Gem. Zangver. ,,'t Rozeknop- je", het Chr. Jeugdkoor „Hallelu jah" en de Chr. Gem. Zang ver. „Hallelujah", gevolgd door volks zang. 9—10 uur Lampionoptocht van af het feestterrein naar de Kom en terug naar de Chr. School in de Nieuwstraat, waar de ontbin ding plaats heeft. 4 Sept. 's Namiddags 1.30—4 uur Volksspelen op het feestter rein. 4—5.30 uur Gyinnastiekdemon- stratie door de Chr. Gymnastiek- ver. „Pro Patria". 6.30—8.30 uur Avondconcert, verzorgd door de Sprangse Mu ziekver. „Marijke", Chr. Gem. Zangver. „Excelsior", Chr. Kin derkoor „Excelsior", Geref. Kerk- koo „Looft den Heer" en Man dolineclub „A Tempo". 8.30—11 uur Openluchtspel „In Naam van Oranje", op te voeren door de dilettantenvereni ging „Gezelligheid" uit Sprang. 5 Sept. 's Morgens 9.30 uur bidstonden in Ned. Herv. en de Geref. Kerk. 6 Sept. Allegorische optocht, waarvan de opstelling plaats heeft aan het Bruggetje. Vandaar gaat de route over Hogevaart, Win terdijk, Kom, Vaartkant, Nieu wevaart tot de Dreef. Terug naar overweg, door Nieuwstr. en Vrij- hoeve-Capelle naar Sprang, waai de ontbinding plaats heeft. 's Avonds 8 uur Avonconcert op de muziektent over de Binnen haven, te verzorgen door de mu ziekver. „Kunst na Arbeid" en de Gem. Zangver. ,,'t Rozeknopje", met grandiose verlichting van de muziektent, de Binnenhaven, de brug en de sluis. RAAMSDONKSVEER. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer Jos van Helvert slaagde dezer dagen voor het diploma hoofdacte on derwijzer. GEERTRUIDENBERG. Programma van het Oranjefeest op 6 September a.s. 8 uur Reveille door de harmo nie Apollo. 10 uur kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk. 11 u. rondgang van de school kinderen door de gemeente. Au bade voor het gèmeentehuis. Toe spraak van de burgemeester, trac tatie van alle schoolkinderen. 2 uur Volksspelen voor kinde ren van 7 tot 16 jaar op 't sport terrein. Deelnemers kunnen zich voor 25 Aug. aanmelden bij dhr. M. Sperber. Gecostumeerde voet balwedstrijd tussen Right-Oh en de Parkieten. 7.30 uur concert door het R.K. Dameskoor. 8.30 uur Kampvuur van de Ver kenners op de Markt. 9.30 uur Gondelvaart op de Donge, waarbij zang door de Gem. Zangver. De Parkieten brengen het publiek naar de startplaats en weder terug. Deel nemers voor de gondelvaart moe ten zich vervoegen bij de heer A. Santbergen. Vanwege de P.N.E.M. wordt thans druk gewerkt om de ka rakteristieke Markt weer haar vooroorlogse sprookjesachtige ver lichting te geven, dat steeds In hoge mate aan de juiste stemming van een Oranjefeest bijdraagt. Oranje en Verzetstentoonstelling. Ter gelegenheid van het gou den regeringsjubileum van H. M. de Koningin wordt in de Stedelij ke Oudheidkamer een tentoon stelling gehouden, gewijd aan de 50-jarige regeringsperiode van on ze geliefde Vorstin, terwijl een af zonderlijk gedeelte de herinnering oproept aan de jaren van onder drukking en verzet. Een grote verzameling van voorwerpen, fo to's en herdenkingsuitgaven uit particulier bezit is hier bijeenge bracht, waardoor een aantrekke lijk geheel is verkregen. Nimmer tentoongestelde bescheiden en zeldzame voorwerpen zijn voor eenieder hier uitgestald, waardoor een duidelijk beeld wordt verkre gen van wat gedurende de bezet tingstijd ter plaatse aan onder gronds werk is verricht. Dat dit aan 't publiek geboden wordt bij het gedenkfeest van Koningin Wilhelmina, behoeft niemand te bevreemden, daar onze Lands vrouwe in het daadwerkelijke ver- (180 cm. BLADMAAT) V,0HI««6 GROTESTB OOO TM 1/^==="=ll a&r - zet een eerste plaats heeft inge nomen. Een bezoek aan deze ju bileum-tentoonstelling zal niet nalaten u een waardige bijdrage te verschaffen bij de viering der komende feestelijkheden. Waar zegt de Uitgever. wegens inkorting van het bedrijf guste en dragende. Levertijd 15 September, lopende in de koeweide. Te bevragen bureau dezer courant merk ,,ETNA" (wit) WESTEINDE 17 WAALWIJK. UIT VOORRAAD leveren wij U TEGEN VASTGESTELDE PRIJZEN, evens ook hst baksnda adres voor RADIO REPARATIE MR. VAN COOTHSTRAAT 3 de |ïigen scho lder kinde- t gemeen- kinderen; Heusden :ns van 14 personen >or dames laarna he- tonnen. R.K. Middelbare Handelsavondschool met vijfjarige cursus W A A L W IJ K. van 7—8 uur in het gebouw van de R.K. H. B. S., Mr. v, Coothstraat 27 te Waalwijk. De Directeur, H. v. WELL. 90. „Ik moet even weg, oom Bear" zei Terry, toen de beren zich er van hadden overtuigd, dat Wolk verder in uitstekende conditie ver keerde. „Ga je gang", zei oom Bear verstrooid, maar toen Terry weg liep, riep hij hem na: „Laat je in 's hemelsnaam niet voor de twee de maal ontvoeren, Terry!" „Ik pas wel op!" riep Terrij terug. Hij draafde de heuvel op, naar het grote sparrebos. Hij moest de elandshoorn vinden, die hij had opgehangen, toen hij door de aap van Malone uit de boom was gehaald. Na enig zoeken vond hij de oeroude spar. Terry hijgde van opwinding. Door de groene takken was het niet mo gelijk de hoorn te zien. „Ik hoop dat hij er nog hangt" prevelde Terry, „anders geef ik geen halve dollar voor de over winning van Wolk!" Adres: PULLES—AARTS, Siaiionssiraat 6 Brieven onder No. 2534 Bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4