Vorstin des Volks De Dappere Jan Kla asen NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Waalwijk viert feest. mmi «Hl HOOGTEPUNT EN WAARDIG SLOT van alle ORANJEFEESTEN dezer slreek Jubileumspe! van Mr. Jan Derks Op 8 an 9 September voor het eerst in het Zuiden op het Raadhuisplein te Waalwijk. Spel van RICHARD FLINK - Regie: NEL KNOOP SPORT Kinderaubade, raadsvergadering en wat dies meer zij. Maandag 31 Augustus heeft Waalwijk de jubileum feesten ingezet. Feestelijk waren de meeste straten en vele huizen versierd, blij staken de vlaggen uit en vroeg reeds zongen de kinderen van Oranje Boven. De zon straalde uit een schone zomerhemel op dit rood wit en blauw en oranje, toen bijna geheel Waalwijk ter kerke ging om aan het begin van deze mooie dag God te danken. Waalwijk vierde feest. La ten we in het kort de ver schillende vormen nagaan. Na de kerkdiensten, waar onder bij de katholieken een plechtig en dankbaar Te De- um werd gezongen, brachten om half elf de kinderen van Waalwijk hun aubade, 't Was een feestelijk gezicht al deze met oranje sjerpen en strik ken en leuke baretten getooi de kinderen met hun vlag gen. In lange rijen trokken zij naar het Raadhuisplein, waar op het bordes het ge meentebestuur en de bestu ren der Oranje-verenigingen hun zanghulde in ontvangst namen. Verschillende mooie laten. „Neen, 't was geen vlucht In Londen bleef zij zorgen voor haar land en de gealli eerden overtuigen van de be langrijkheid van een bevrij ding en groot was haar ont roering toen zij op 13 Mei 1945 te Ede in Zeeland voor het eerst weer de vaderland se bodem betrad. Dan wees hij er op hoe ons land onder haar regering tot bloei is gekomen, waarbij hij eerst en vooral sprak van de godsdienstvrijheid. Maar ook de wetenschap in alle richtin gen, de volksgezondheid, het onderwijs, kunst en letteren kenmerkten zich door een liederen zongen zij met be- grote bloei. Met deze ontwik- geleidmg van enkele koper- keiing hield de staatkundige instrumenten en onder direc- gelijke tred. De liberale ge- tie van de heer T. v. d. Heij- j dachte maakte plaats voor de den, en in een enthousiaste positief christelijke gemeen- j schapsgedachte. Nederland j dankt zijn roem aan God en I Oranje. Nu ging Hare Majesteit de 1 regering aan Haar Dochter Juliana overdragen. Niemand wist wat Haar en onze toe komst wezen zou, maar men wist wel dat Zij Haar eigen schappen van hoofd en hart, van intelligente vrouw en lieve zorgzame echtgenote en moeder met alle energie ging geven aan ons. De Burgemeester eindigde dan zijn rede met Gods zegen af te smeken over de regering van Koningin Juliana. Hierna besloot de raad een tweetal adressen van geluk wens naar de Koningin en Prinses Juliana te zenden, waarvan de teksten luiden: „De Raad der gemeente „Waalwijk, in buitengewo- „ne vergadering bijeen, „mede handelend in de „geest van de bevolking „dier gemeente, wenst „Uwe Majesteit eerbiedig „geluk met Uw gouden „Regeringsjubileum, dankt „Uw Majesteit voor al het- „geen U verrichtte voor 't „geluk en de welvaart van „het Nederlandse volk en „wenst U toe, dat God U „nog lang moge sparen „voor allen die U dierbaar „zijn". De Raad voornoemd, te tekenen Mr. R. J. J. Lambooy, Voorzitter. J. H. van Mierlo, Secretaris. speech sprak de burgemees ter hen toe. Hij wees op de betekenis van deze dag en op het nauwe verband tussen de Koningin en de kinderen, die haar waardigheid zien als die van een koningin uit een sprookje. Na afloop werden de kin deren getracteerd, terwijl zij die-thuis moesten blijven, in de scholen hun tractatie ont vingen. Van 11 tot 1 uur maakten velen van de gelegenheid ge bruik hun handtekening te zetten in de felicitatieregisters ten gemeentehuize. Dan kwamen de kinderen weer aan de beurt; in v/m Besoijen waren er kinderspe len op het R.W.B.-terrein, in v/m Baardwijk en in 't Cen trum vermaakte Professor Barno Jacovi met zijn sprook- jes- en poppenspel en zijn goocheltoeren zijn jeugdig publiek. Plechtige Raadsvergadering. Om 4 uur had de plechtige raadsvergadering plaats. Alle j Waalwij kse verenigingen en I instanties waren hierbij uit-j genodigd, zodat de vergader- j zaal nagenoeg geheel gevuld was met het deftige zwart j van de officiële kleding en een enkel uniform. De voorzitter sprak een i feestrede uit „om zich een ogenblik in rust te bezinnen op de betekenis van deze dag en de eerstvolgende". De vreugde en de blijdschap die er heersten zouden ons haast doen vergeten dat dit feest grote inhoud had, als de af sluiting van een grote perio de, groot in jarental, groot in daden en gebeurtenissen, en de aanvang van een nieuwe, waarvan veel wordt verwacht. In enkele trekken tekende hij deze beide facetten niet in weemoed, maar in een geest van grote dankbaarheid jegens God en een grote er kentelijkheid ten opzichte van deze Vorstin, vrouw en moe der. Dan schetste hij haar als Vorstin wier woord niet ij del bleek vanaf Paul Krüger tot de dag van heden nu zij in de grondwettelijke vorm ziet ge goten wat zij eens aan de broeders en zusters in Indo nesië beloofde. Vredelievend was zij van aard, maar krach tig kon zij „neen" zeggen, als anderen Nederlands rechten wilden aantasten. Na het beeld van deze vor stin, vrouw en moeder nog verder uitgewerkt te hebbep, bleef spreker even stilstaan bij de droeve periode uit haar vijftigjarige regeringstijd, de jaren 1940'45, toen onze ko ningin het land moest ver- „De Raad der gemeente „Waalwijk, op 31 Augustus „1948 in buitengewone „vergadering bijeen, be sluit aan Uwe Majesteit „zijn diepe aanhankelijk- „heid en trouw te betui- „gen om God te bidden „dat Uw bestuur la ng du - „rig moge zijn en moge „strekken tot geluk en „welvaart van het Neder landse volk. De Raad voornoemd, te tekenen Mr. R. J. J. Lambooy, Voorzitter. J. H. van Mierlo, Secretaris. 's Avonds Werden de iees- telijkheden weer voortgezet.' Op de Markt danste 't Volks danscentrum de Peel zijn dansen voor hen, die het ge luk hadden dicht cr bij té staan of een plaatsje hadden kunnen bemachtigen in één van de huizen. Vele honder den zagen bijna of helemaal niets, maar er was zeer grote belangstelling vooral ook voor 't prachtige werk der vendel- zwaaiers uit Deurne. In v.m. Baardwijk concer teerden St. Jan en de lieder tafel en het gemengd koor en hield men na afloop een schraal taptoe en in v.m. Be soijen gaf de Gymnastiekver eniging O.W-S. een demon stratie en in de St. -Antonius-, parochie gebeurde niets. Het was zeer druk in de straten, met een feestelijke stemming; het vele volk dat op de been was Jiep rustig door de mooi versierde stra ten en langs de verlichte gevels (speciaal de Putstraat willen wij vermeldeifc, deze heeft getoond dat men met eensgezindheid veel, zeer veel kan bereiken), want de-straat- en gevelversiering is boven H.M. de Koningin is Maandagmiddag in de hoofdstad aangekomen. Voor de uitgang van het Amstel Station luistert H.M. de Koningin naar een zanghulde van Am sterdamse Mannenzangverenigingen. AUBADE OP DE DAM. Bijna 20.000 zangeressen, zangers en kinderen brachten H.M. Koningin Wilhelmina een aubade in de ochtend van Haar 68e verjaardag voor het Koninklijk Paleis op de Dam. Een overzicht van het plein tijdens de aubade. KONINKLIJKE FAMILIE BIJ JUBILEUMSPEL. Bij de opvoering van Carcl Briels' Jubiieumspel „In Neerlands Tuin" waren de meeste leden der Koninklijke Familie aanwezig. In de Koninklijke loge v.l.n.r. Prinses Beatrix, Prinses Juliana, Koningin Wilhelmina, Burgemeester d'Ailly, Prins Bernhard, Prinses Irene en Baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Koningin in de provincie Noord-IIolland. nog uitnemend de eerste dag iteiten in Waal verwachting geslaagd. Zo verliq van de fest wijk. JFLlAj v aw.s.c. Als laats oefenwedstrijd voor 't niet ve seizoen speelt Juliana Zonflag a.s. om half 3 tegen VvSC Een derby dus als generald repetitie. Droedg ongeval. Het 2-jarig zoontje van de heer Vermeu| n bevond zich op z'n driewieler^ op de onbewaak te overweg a n de Baardwijkse- straat nabij cè ouderlijke woning, toen de treic van kwart voor twaalf uit 'sBosch passeerde en de kleine op i lag doodde. DRUNEN. Jub: Drunen v umfeesten. •de het 50-jarig re- geringsjubileu i van H. M. de Koningin op epaste en luisterrij ke wijze. De traten waren overal versierd en g ven het geheel een feestelijk aan en. Dinsdag H. Mis uit Deum. Om ongev raad onder de waarn. bi achtb. heer •d begonnen met 'n nkbaarheid met Te Hierbij wart ook aanwezig de verschillende reldlijke au meente en j levensgroot prachtig ve komstwoord geestelijke en we- •iteiten uit de ge- zaal was met een ortret van H. M. lerd. Na een wel- loor de voorzitter, die de verj billende notabelen hun aanwezigheid, deze vergadering n. werd de bijeen- gebruikelijke wijze een vorstin maat en dar konden wij de crisisjan ren en al b de maatregt nemen, het toch voorkc Het leve:, evenals dat en leed gei:a scheiden- der, Koning maal Prins ;r 10 uur kwam de 'oorzitterschap van ■gemeester de Edel- v. Drunen, bijeen. de voorzitter de praak: dankte voor waarmede i luister bijzet komst cp de geopend. Hierna bi volgdene tot Mijne Hei De raad o zer gemeente is van daag in bi, mdere vergadering bijeengeroep om de dag te her denken, ho voor 50 jaar een jonge koniii de troon besteeg en hoe zij 5 jaar lang deze taak, die het koni ischap haar oplegde met zoveel 'er en toewijding heeft vervul Een mensenleeftijd lang heeft :lj ons land bestuurd en onder ha bestuur kwam ons land allengi ot bloei. Er zijn in die tijd met ke en zorgvolle tij den geweesa maar reeds in de eerste were! jorlog toonde H.M. zijn van groot for- zij haar wijs beleid mtraal blijven. Ook waren moeilijke ja- iden de talrijke goe- i de crisis niet weg- gste werd hiermede en. 'an H. M. heeft an anderen vreugde Leed bij het ver haar geliefde moe- Emma en haar ge- endrik, maar ook vreugde bij de geboorte van haar dochter Prü es Juliana en haar geboorte der prin sesjes. In dtj torgvolle en moeilij ke bezetting iren vol ellende was steeds vanuit Lon- bestuurde en het ht insprak in de re- die wij clandestien steren, om de strijd het H. M. den ons v moed en kr devoeringea moesten be zetten. "Wij Willem de tegen de c mweldiger voort te ennen in Nederland wijger als de Vader des Vadcrli ds, maar H. M. Ko ningin Wi ïlmina is geworden de Moeder es Vaderlands. Met een lang lel de Koningin besloot spr. zijn tcj praak. Besloten verd om H. M. een telegram vn] gelukwens te doen toekomen. Inmiddelmvaren voor het ge meentehuisschoolkinderen met de harmonij ,,De Volharding" en vele belan :ellende samengeko men. Na 11 zingen van enkele vaderlands! icderen sprak de voorz. vai iet Oranje-Comité, Notaris Si reurs, de saamge- stroomde rf 'igte toe. Spr. wees op de grot etekenis van het ko ningschap. elke betekenis nog wordt ver kt wanneer het ko ningschap izdt gedragen door zulk een heven persoon als H. M. Ko gin Wilhelmina. De waa burgemeester sprak de kindere toe. Na deze aubade werden de kin deren op de scholen getracteerd. Des middags had er een op tocht plaats, waarin men tal van fraaie wagens te zien kreeg. Desavonds werd op 'n daar voor opgerichte kiosk een avond concert gegeven door de harmonie „De Volharding" en de Zangver eniging „Zang en Vriendschap", waarvoor veel belangstelling be stond. Na dit concert werd er nog druk gebruik gemaakt van de dansgelegenheden. Ondanks het feit dat de orga nisatie van het geheel in 't eerst wat stroef liep, is het feest bui tengewoon geslaagd. Geslaagd. Voor het vakdiploma schoen hersteller slaagden onlangs de he ren J. v. Son alhier, C. v. Buul te Vlijmen en A. Duquesnoij te Waalwijk. Zij genoten hun op leiding op de gemeentelijke vak school alhier. Zegelverkoop voor Gidsen. Van 1 15 Sept. zullen er ze gels te koop worden aangeboden, waarvan de opbrengst zal zijn voor een buitenverblijf voor de Gidsenbeweging) Van de op brengst zal ook een gedeelte zijn voor de gidsenbeweging in onze eigen parochie. Steunt 't jeugd werk. Ongeval. Zondagmiddag omstreeks 6 uur werd de heer R. v. E„ wonende in het Franciscusgesticht alhier, toen hij per fiets vanuit de Sta tionsstraat naar de Torenstraat wilde oversteken, aangereden door een auto, die uit de richting Waalwijk kwam. Hij werd tegen de grond gesmakt en aan hoofd en armen gewond. Ds. Verhoeven uit Vlijmen was spoedig ter plaat se en liet hem naar het St. Fran ciscusgesticht vervoeren. Zijn toestand valt nogal mee. De rijkspolitie heeft de zaak onderzoek. Het rijwiel werd ge heel vernield. HEUSDEN. Heusden heeft Oranjefeest ge vierd en... goed. Maandag werd in het V/apen van Amsterdam door de prot. jeugdverenigingen de. revue „50 jaar Wilhelmina". voor het voetlicht gebracht en deed de aanwezigen genieten van mooi spel en tevens van een uit gekozen flitsenreeks uit het leven van H. M. Dit spel was de ope ning van het eigenlijke volksfeest, dat Dinsdag gehouden werd en hetwelk begon met een reveille van herauten te paard, als aan kondiging der feestelijkheden. Daarna werd van 10—10.45 n plechtige raadsvergadering ge houden, waarin een telegram van gelukwens verzonden werd aan H. M. de Koningin en aan Prin ses-Regentes Juliana. Om 10 uur traden de schoolkinderen aan om in optocht met muziek der Heus- dense Fanfare voorop te marche ren naar het gemeentehuis, v aar door hen een zanghulde gebracht werd, waarna de voorzitter van de Oranjevereniging een geluk wens uitsprak. Hierna volgde een rondgang door Heusden met muziek en om I.30 uur werd een aanvang ge maakt met de volksspelen. De uitslagen hiervan waren: Ronde van Heusden (wielren nen) 14—16 jaar: le prijs Trim- bach, 2e pr. v. d. Oever, derde prijs Slaats. Afstand pl.m. 770 meter in 10 ronden. 17 jaar en ouder: A. Sluijmers, de Kok, Arie Sluijmers. Ronde van Heusden hardlopen dames: le pr. v. Willigen, 2e pr. Sluijmers, 3e pr. Colijn. Heren: van Oosten, Colijn, L. Bax. Sprietlopen: le v. d. Linden, 2e v. Oosten, 3e Reas, 4e W. van Wijk. Ruitergevecht op tonnen: 1 D. Verhoeven, 2 Nieuwkoop, 3 Boender, 4 v. Laarhoven. Tonnetje steken per auto: 1 W. van Wijk, 2e Zonneveld, 3 A. Verhoeven. Gondelvaart voor jachten, ra ce- en motorboten en kano's: 1 Lutgers, 2 Smits, 3 Stipnaar. Het avondprogramma vermeld- jde verder zang door de plaatselij i ke verenigingen en opvoering van het openluchtspel „Moeder des j Vaderlands" welk spel de mensen eveneens flitsen uit het leven van H. M. dé Koningin liet zien. Het spel droeg de volle waardering van de aanwezigen weg en een woord van dank aan de Oranje vereniging is zeker op zijn plaats. Enkele organisatorische fouten daargelaten, kan Heusden weer spreken van een geslaagd feest, waaraan allen die meewerkten, zich voor de volle honderd pro cent gegeven hebben. Onze plaatsgenoten A. de Graag en A. Nieuwkoop wisten Zondag j.l. beiden hun partijen te winnen, resp. tegen Knollenburg en v. d. Sommen om het kampi oenschap van Noordbrabant. A.s. Zondag worden deze wedstrijden voortgezet, ditmaal in Heusden in ONS BLAD zal a.s. week, met het oog op de Inhuldigingsfeesten op Maandag, Dinsdagnamiddag verschijnen. Het daaropvol gend nummer komt. Donder dagochtend. Hotel „Central". Gespeeld wordt door de heren J. C. de Galon— C. v. d. Sommen, A. de Graag— Piederiet, G. de Ren—A. Nieuw koop en P. Swenkels— M. Ver louw. De schutters van de gilden St. Catharina en St. Blasius, die j.l. Zondag op concours waren te Enschot, hebben een hachelijk moment meegemaakt. Een luxe wagen die met grote snelheid reed, botste aan de achterzijde te gen de auto, die de schutters ver voerde en die juist op het punt stond te vertrekken. De chauf feur van de luxe auto werd door de botsing gedood, terwijl uit Heusden gewond werden A. v. d. Oever en W, _v. Kasteren, v. d. Oever een gebroken arm en v. Kasteren een kwetsuur aan het gelaat. Op het concours te Enschot der schuttersgilden in Brabant be haalde St. Blasius de 4de corps- prijs en de prijs voor het grootst aantal deelnemende viertallen per vereniging. De feesten te Kaatsheuvel. Vooral niet minder dan de vele plaatsen uit de omgeving wist Kaatsheuvel kleur en fleur te ge ven aan de Jubileumfeesten, inge zet op 31 Augustus. De doortrek kende vreemdeling getuigde spon taan, dat onze plaats een zeer goede figuur slaat, waar het be treft straat- en gevelversiering, doch daarnaast zeer bijzonder in etalageverzorging en verlichting. Het comité, dat de organisatie der feesten op zich nam, mag ten volle voldaan zijn op wat in dit opzicht bereikt is. En er mogen dan enkele wijken zijn, die door laksheid of te weinig initiatief tot geen resultaat hebben kunnen ko men, wat ook in de grotere ste den, zelfs Amsterdam te consta teren is, in totaal presenteert Kaatsheuvel opnieuw zijn kunnen, zijn spontaniteit en medewerking die zijn naam alle eer aandoet. De diverse comité's, die de op dracht kregen de diverse versie ringen te jureren, hebben vooral geen gemakkelijke taak. Wij wil len de uitspraak niet vooruit lo pen, doch zijn overtuigd, dat als we de Hoofdstraat vanaf Peper straat tot de Brandsestraat met Stationsstraat als een der meest smaakvolle bestempelen, het ieder een met ons eens zal zijn. Daar naast mag de Gasthuisstraat, de Peperstraat, de Schoolstraat en vooral de Heulstraat met zijn hoofdzakelijk kleine arbeiders be woners met ere genoemd worden. De Leostraat presteerde iets aparts in zijn specifieke versiering van het schoolplein. Als we de vele andere wijken niet noemen, wil dit niet zeggen, dat wij hun werk en toewijding willen kleine ren, doch, dat wij alleen naar vo ren brachten, wat de volksmond het meest op de lippen lag. De jury, die etalages te beoor delen heeft, staat voor een zeer zware taak. De meest bevoegde beoordelaar zal hier moeten ge tuigen, dat hier werk te bewonde ren valt, dat in de Kalverstraat in Amsterdam een goede figuur zou slaan. We willen ook hier weer niet op het oordeel van een jury vooruitlopen, doch als we wijzen op een etalage van de firma Schrauwers, waar uit eigen atelier zelfs een professor-tog a in fijn gedecoreerde omlijsting ten toon gesteld is, dan zal zelfs de vreemdeling moeten bekennen, zo iets niet elders aan te treffen. De kosten en de arbeid aan gevelverlichting en versiering ge spendeerd, benadert het werk uit de grote stad. Gevels strak in lijn verlicht, ramen met kunstzinnige transparanten, rijk met guirlandes omhangen exterieurs, 't zijn zo ve le bewijzen, die spreken van wat we steeds in onze plaats mochten •ontmoeten: samenwerking en me dewerking wat betreft de naam van Kaatsheuvel hoog te houden. Het programma van de eerste dag verliep geheel naar wens. Om 9 uur stroomden de kerken vol met gelovigen, die aan Gód dank gingen brengen voor het ze genrijke werk van een halve eeuw rechtvaardig en toegewijd bestuur van een Majesteit uit ons Oranje huis, waarop een gehele wereld met respect en bewondering neer ziet. De Hoogeerw. Heer Deken v. d. Brekel celebreerde de plech tige dienst, waarbij het dagelijks bestuur der gemeente op voor hen gereserveerde plaatsen tegenwoor dig was. Het zangkoor voerde de grote Mis van Ph. Loots „St. Ma- riae Magdalena" uit met na de Mis met versterkt koor het acht stemmige Te Deurn van Hub. Cuijpers. Om elf uur had een plechtige Jubileumboomplanting plaats op 't Wilhelminaplein. De harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia begeleidde de stoet naar het plein, waar duizenden tegen woordig waren om blijk van be langstelling te geven. Na een inleidend woord van de voorzitter van het Feestcomité zong Bel Canto een zegenbede voor de Koningin, waarna deWel- edelachtb. heer Burgemeester Mr. v. d. Heijden de jubileumboom plantte en een passend woord tot de bijeengestroomde menigte sprak. Bel Canto zong daarna het Wilhelmus, waarop de burge meester een enthousiast toast liet horen. In de namiddag trok een rijke kinderoptocht door de voornaam ste straten, waarin de kleinen hun vindingrijke ideeën op alle moge lijke wijze tot uiting brachten. De Harmonie Apollo en de Zangvereniging Bel Canto sloten de dag met een concert op de Markt, dat grote belangstelling trok. In de verdere avonduren wa ren de straten gevuld met duizen- de belangstellende kijkers om van de versieringen en mooie etalages te genieten. Als het comité niets anders bereikt had, met de opzet van zijn programma, dan dat het de Kaatsheuvelse bevolking voor deze dagen ter plaatse heeft we ten te houden, dan mag het zijn werken reeds voor 100 als ge slaagd beschouwen. Het programma dér komende feestdagen zal ongetwijfeld het zelfde succes hebben. Voor Zaterdagmiddag volgt een sportevenement, dat geheel Kaats heuvel naar het Sportpark zal trekken. De kinderen hebben daar voor alle klassen der verschillende scholen hun kinderspelen onder leiding van het onderwijzend per soneel, doch tevens worden op de andere terreinen van het Sport- Het leven en de regering van onze scheidende koningin; de gevoelens van het volk ten opzichte van de Landsmoeder, in een kleurrijk spel gevoelvol verbeeld door het Nederlands Volkstoneel. Regie Hans van Meerten, muziek Karei Mengelberg. Koningin ReginaNel Knoop Pierewiet Johan Elsensohn 1600 zitplaatsen. - Prijzen f 2 25, f1.75, 11.25, 10.75, staanplaatsen 10.45 Voorverkoop en plaatsbespreken bij de boekhandels VAN EIJKELENBURG en DE VISSER VAN EVERDINGEN en vanaf 7 uur aan de kassa's. Tijdsduur 8,15 10.30. Speciale voorziening voor regenweer Op Woensdagmiddag 8 September om 3 uur op dezelfde plaats en door het zelfde gezelschap KINDERVOORSTELLING Entréekaarten voor kinderen boven 5 jaar op de scholen en vanaf 2 uur aan de kassa's 30 cent park korfbal- efi hockey-wedstrij- den, ruiter en motorwedstrijden gehouden, om als 'slot óm' 5 uur de clou van de middag te krij gen: de ontmoeting van NAC uit reda tegen Des. Om acht uur volgt op de Markt de openluchtbioscoop gratis voor jong en oud te genieten. Op Maandag wordt evenals overal elders weer begonnen met een plechtige kerkdienst, waarbij de complete gemeenteraad in de Dekenale kerk aanwezig zal zijn. Alsdan zal het zangkoor de grote Mis van Luc. Refice „Cantate Do- minum Canticum Novum" uitvoe- n. Na de Mis volgt een plechtige Raadszitting met daarop een au bade van de schoolkinderen. De tractatie in de scholen is het slot van de kinderfeesten. Op de na middag volgt de grote allegori sche optocht, waaraan de ver schillende wijkvërenigingen en meerdere verenigingen deelnemen. In de vergadering met de diver se afgevaardigden van de wijken en de verenigingen gehouden is de volgorde van de route vastgesteld, en met goedkeuring van de aan wezigen bepaald. Mogeiijk zijn de verwachtingen in sommige wijken anders geweest, doch als iedereen de overtuiging deelt, dat vooral van de harmonieën, die toch al het zwaarste werk bij dergelijke festiviteiten dragen hebben en meermalen hun medewerking moe ten verlenen, waarbij iedereen toe- hooarder kan zijn, niet overbelast mogen worden, zal men tot de conclusie komen, dat ook de alle gorische optocht niet een gehele plaats kan bestrijken, doch zich ook in Kaatsheuvel moet bepalen tot een centrum, evengoed als in elke provinciestad, waar de route beperkt blijft tot een centrum. De Zondag is gehouden als dag van heiliging met uitsluitend voor middag en vooravond concerten. Het comité verwacht, dat ook hiervoor de belangstelling zal be staan, die de prestaties der corp sen en de opoffering hierbij gebo den volle waardering zal vinden. Geslaagd. De heer Louis van Heesch al hier slaagde te Amsterdam voor het diploma vakbekwaamheid Smedenpatroons, na een acht daags examen. R.W.B. OP REIS. Aangemoedigd door 't enorme succes der reizen, welke nu reeds enkele malen gemaakt zijn met de jonge leden tijdens de kermisda gen, werd door enkele leden op de j.l. gehouden ledenvergadering voorgesteld, om ook eens een der gelijke reis te organiseren voor onze senioren. Dit plan, toen be sproken, werd j.l. Zondag in da den omgezet en mag evenals de reizen der jeugdleden, een enorm succes genoemd worden. Om 8.30 uur werd 's morgens gestart voor de pachtige reis door een der mooiste delen van Neder land. Via Den Bosch^-Nijraegen- Arnhem ging 't rechtstreeks door naar Apeldoorn, waar in hotel Bosbad een kop koffie met de no dige broodjes verorberd werden. Hierna speelde een R.W.B.- combinatie een wedstrijd tegen A.G.O.V.V., welk elftal een prachtige partij voetbal ten beste gaf, waar menig tweede klasser te veel aan zou hebben en waar onze jongens zeer zeker 't nodige van geleerd kunnen hebbenvoor al hun positiespel en hun plaat sen was af. Na het spelen van genoemde wedstrijd werd t' natuurpark be zocht en men heeft hier genoten van de prachtige bloemen, vijver en paden; vervolgens is een be zoek gebracht aan de echo-put en werd enige uren halt gehouden op Berg en Bos, waar men zich ver maakte met varen, rijden, dwalen enz. en waar eenieder heeft ge noten van 't prachtige vergezicht vanaf de Julianatoren. Hierna keerde men in de beste stemming huiswaarts, na eerst nog Nijmegen te hebben aange daan, waar pl.m. 1H uur werd doorgebracht met zang en voor dracht en onder 't genot van het nodige geestrijk vocht. Om pl.m. 11.30 uur kwamen allen zeer vol daan thuis.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4