HERFST 1948. 37.52 CUNEN - Waalwijk. 25.— 46.— SPORT DAMESMANTEL JONGEMEISJESMANTEL DAMESMANTEL UIT DE LANGSTRAAT 95 OPENLIJK DANK patronaat. In een tot de parochia nen gerichte circulaire wordt een bloeiend parochie-leven een grote weldaad voor het zieleheil van iedere parochiaan persoonlijk en tevenfc een kostbare erfenis voor de opgroeiende kinderen genoemd. Er zal in dit verband gesproken worden over de OPVOEDING van kleine, van schoolgaande en schoolvrije jeugd, over het leven van de parochie en haar eredienst. De ouderavond is bedoeld voor de ouders der kinderen en de gehuw den in de parochie. Ons Sport- en Wandelpark. Het sport- en wandelpark te Kaatsheuvel is in zijn bestaans jaren door het lidmaatschap van nagenoeg alle huisgezinnen van Kaatsheuvel uitgegroeid tot een prachtig natuur-reservaat, onmis baar in de ontspanningsbehoefte van jong en oud. „Een elderado voor de Kaatsheuvelse jeugd", wordt het met recht genoemd. Hockey en korfbalsport, tennis- en voetbalsport kunnen er zich degelijk ontplooien. De school jeugd speelt in het sportpark zijn W oensdag-namiddag-competitie. De school-vrije jeugd-organisa- ties voor jongens als voor meis jes, vinden er hun speelterreinen. De DES-senioren en junioren trainen zich daar tot vermaarde prestaties. Kaatsheuvel heeft het zich als een ereplicht beschouwd, zulk een prachtig park, zo'n ge zond ontspanningsoord in stand te houden en dank zij het lidmaat schap van vele© geniet het park een bekendheid in de verre om geving. De oorlogs- en bevrijdingsdagen hebben echter diepe sporen van verwoesting in het sportpark ach tergelaten. Het «bestuur laat het er echter niet bij zitten. Het sport park moet tot nieuwe luister ko men. Het bestuur heeft de plan nen om 't te bouwen en te verbe ren tot een sport- en wandelpark van de eerste rang. Kleedgelegen heid, toegangsweg, verlichting, staantribunes, paviljoen, speel tuin, sportvelden, kortom de to tale vernieuwing staat op het programma om in de i^aaste toe komst te worden uitgevoerd. Het bestuur van het sportpark kan echter alleen die uitgebreide plan nen niet uitvoeren. De burgerlijke overheid ziet de noodzakelijkheid van een goed geoutilleerd sport park momenteel volkomen in en heeft haar volledige steun toege zegd om te komen tot een fris sportpark niet alleen, maar ook tot de uitbreiding van een goed verzorgd wandelpark, waarop de gemeente fier kan zijn. De plan-1 nen zijn ontworpen en reeds zo ver gevorderd, dat nog dit jaar met de uitvoering kan worden be gonnen. Om de uitvoering moge lijk te maken getroost zich de ge meente grote offers. Doch begrij- peijk worden ook van het sport- parkbestuur zware offers ge vraagd. En weer begrijpelijk moe ten de sportparkleden deze offers mede helpen dragen. Waren de sportparkleden tot heden vrij van entree voor de voetbalwedstrijden, thans zal dit niet meer mogelijk zijn. Alle leden, groot en klein, die de voetbalwedstrijden bezoe ken, zullen voortaan voorzien moeten zijn van een gemeentelijk toegangsbewijs, voor kinderen van 20 ct. ën voor volwassenen van 40 ct. Het bestuur verstrekt ech ter deze bewijzen gratis, met dien verstande dat de bezoekers uit sluitend de vermakelijkheidsbelas ting moeten voldoen. Deze be draagt voor kinderen 5 ct. en voor volwassenen 10 ct. Voor an dere gelegenheden blijft de toe gang geheel vrij, zowel voor het sportpark als het te vernieuwen wandelpark en de ijsbaan Mast en Duin. Vanzelfsprekend steunt geheel Kaatsheuvel op deze wijze gaarne wat het sportparkbestuur en de gemeente door het brengen van veel groter offers voor de plaats doen. De Supportersclub in actie. Nu het speelseizoen weer is aangevangen, komt ook de sup portersvereniging van Des weer in 't geweer. Toen we Zondag j.l. van de wedstrijd DeskDe Zwa luw terugkeerden, werden we overstroomd met circulaires van de supportersclub, die de vele kij kers de invitatie deden mede te helpen D.E.S. een steun te zijn, die het waardig is en het groot te maken, zodat de naam Kaats heuvel, evenals die van Heere veen in de toekomst ook door het hele land zal genoemd worden. Zaterdag 2 October houdt de supportersclub bij de heer L. van Berkel een grote propaganda-ver- gadering met als doel het ledental op te voeren. Verwacht wordt dat reeds voor die vergadering bij de verschillende bestuursleden vele aanmeldingen voor het lidmaat schap binnen komen. Weer een thuis. Wederom was Kaatsheuvel ge tuige van de hartelijke verwelko ming van een zijner jongens uit Indië teruggekeerd. Het was thans de marinier Donders, die na vol brachte diensttijd Donderdagavond in de ouderlijke woning arriveer de. Dat de gehele Gasthuisstraat, ja zelfs heel Kaatsheuvel met de familie 'Donders medeleeft, werd bewezen door de massa bloem stukken en andere cadeaux, die werden binnengebracht. Van de bewoners van de Gasthuisstraat ontving D. daarenboven nog een fraai polshorloge. Het R.K. Thuis front was natuurlijk ook op zijn post. Wij hopen dat deze thuis komst spoedig gevolgd zal wor den door die van een broer van D., die eveneens in Indonesië zijn vaderlandse plicht vervult. ICajotters-agenda. Dinsdag 28 September 7.30 uur n.m. Pioniersgroep Dr. Poels. Donderdag 30 September 7.30 uur n.m. Avondwake in de kapel van de Eerw. Zusters, waarna opening} van het jaarprogramma „Reddend Christendom door Godsvertrouwen" in de K.A.J.- zaal. Agenda. Maandag 27 Sept. 8 uur n.m. repetitie Harm. Apollo. Maandag 27 Sept. .8 uur n.m. Ouderavond Kath. Actie Patronaat Dinsdag 28 Sept. 7.30 u. n.m. repetitie R.K. Par. Zangkoor. Woensdag 29 Sept. 7.30 u. n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto. Woensdag 29 Sept. 8 u. n.m. repetitie Harm. Muz. Gez. Eu- phonia. Woensdag 29 September vanaf 2 uur tot 10 uur n.m. Apollo- Theater en Donderdag 30 Sept. vanaf 7 uur tot 10 uur, elk uur een voorstel ling van ,,'s Sprookje van de Gou den Koets" en „Inhuldiging van Koningin Wilhelmina in 1898. Toegang alle leeftijden. „Verschroeide aarde". Verschroeide aarde, drama in drie bedrijven, spel van trouw en verraad op Java aan „Onze Jon gens" in Indië opgedragen, ge schreven door Arie van der Lugt. De hoogst actuele en interes sante inhoud van dit toneelstuk, dat ons verplaatst tussen onze jongens in Indië en ons met hen doet meeleven in hun moeilijke omstandigheden en de vervulling van een zware taak, achter gela ten door hun onderdeel, beslopen door bruine soldaten onder lei ding van een Jappen-officier, geeft iedere toeschouwer volledige vol doening en een prettige avond. Onze Nederlandse Jongens, jon gens uit Friesland, uit Rotterdam, Amsterdam, ja zelfs uit Raams- donksveer, ziet men in dit toneel stuk leven en vechten, voor H.M. de Koningin, voor Lingadjafti, welk woord zij niet begrijpen. De waarde van Verschroeide aarde is deze, dat het geen pro paganda maakt vóór of tegen de Nederlanders, maar dat het een pleidooi is tegen de oorlog en voor de menselijkheid, voor een beter begrip tussen beide volken. Met heel veel zorg heeft de schrijver de figuur van de Rare getekend, het type van de Ne derlandse soldaat, „ruw bolster, blanke pit", die onder al z'n bra nie en onverschilligheid, toch zo hunkert naar een beetje harte lijkheid en liefde. Daar tegenover staat als vertegenwoordigster van het Oosten Andindah, met haar simpel maar diep geloof in het goede, en haar grote wijsheid, als een groot contrast. Ten koste van veel leed leren in dit toneelstuk Blank en Bruin elkaar beter be grijpen. Het is het meest ontroerende toneelspel, dat na de bevrijding van 't Vaderland op de planken verscheen. Het is een bede van Blank en Bruin om elkaar de hand te reiken, onder auspiciën van ons aller dierbare Koningin. Toneelgezelschap Crescendo, hier ter plaatse, heeft de eer dit prachtige toneelspel voor het voet licht te mogen brengen en wel op Zondag 10 October in „Eupho- nia". Dat Crescendo over grote durf beschikt, is door de keuze van dit stuk wel bewezen. Goed zo Crescendo, steeds Crescendo. DRUNEN. „De Vredesduif". Wedvlucht Quievrain, 175 K. M., los 8.45 uur, eerste duif 10.44 snelheid 1465 m., laatste duif 10.57, snelheid 1437 m. Uitslag: M. Pelders 1P. Scherpenburg 2, 6; H. Pelders 3, 10; G. van Huiten 4; v. d. Hoven-v. Huiten 5, 8, 14. 16: G. van der Sanden 7, 11; Chr. Klerks 9; M. v. Sluis- v^ld 12; Brok-Pulles 13; G. Pel ders 16. Lezing. De Eerw. pater missionaris pa ter de Wit zal op Maandag- en Dinsdagavond 27 en 28 Septem ber in de zaal van Th. Elshout een lezing houden over de Missie, Maandag voor de heren, Dinsdag voor de dames. De lezing is ten bate van de Missie. Biljarten. In het kader van het jubileum- tournooi ter gelegenheid van het 10-jaricr bestaan van de biljart club „Nooit Gedacht" werden in de afgelopen week de volgende partijen gespeeld: Eerste 4-tallen. O.O.O. 1 café Elshout 448 p. in 111 brt. gem. 4.04. Nooit Gedacht 596 p. in 111 brt. gem. 5.37. Een nederlaag van 148 punten in het voordeel van „Nooit Ge dacht". 2e 5-tallen. „Prins Bernhard" café Vissers 236 o. 120 brt. gem. 1.95. „Nooit Gedacht" 450 p. 120 brt. gem. 3.75. Een nederlaag van 217 p in 't voordeel van „Nooit Gedacht". 3e 5-tallen. O.O.O. 3 café Elshout 298 p. 131 brt. gem. 2.28. „Nooit Gedacht" 283 p. 131 brt. gem. 1.80. Een nederlaag van 15 punten in 't voordeel van O.O.O. 3. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Zondag j.l. na de Hoogmis werd in het zaaltje naast 't gym nastieklokaal de algemene leden en jaarvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis afd. Drunen onder voorzitterschap van de WelEd. heer Notaris Schreurs. Na de gebruikelijke opening en 't voorlezen der notulen volgde het jaar- en financieel verslag over 1947, Hieruit bleek het vol gende: Er werden 3 bestuurs- en 1 algemene vergadering gehouden. In de vacature van Dr. van Delft en de heer Adr. v. d. Wiel werden gekozen Dr. v. d. Wouw en T. v. Wezel. Het ledental steeg van 619 tm. 644, Door de Eerw. Zusters-- wijk verpleegsters werden 5491 huis bezoeken afgelegd. 795 nersonen bezochten de kli niek. Uit het magazijn werden 390 maal artikelen uitgereikt. Consultatiebureau: Nieuw in-' geschreven kinderen 89. Totaal ingeschreven 117. Aantal zittin- oen 23. Aantal bureauconsulten 613. Uit Elshout werden 22 ba by's ingeschreven. Aantal consul ten voor Elshout 93. Kraamverzorging. Per 1 Oct. 1947 werd met deze nieuwe dienst begonnen. 4 kraambedden werden in dit eerste kwartaal door de kaamverzorgsters verzorgd. Kinderhvqiëne. Onder toezicht stonden 686 zuigelingen, 't Aan tal huisbezoeken was 1297. T ubercuilosebestriiding: Inge schreven stonden 25 gezinnen met 26 patiënten; nieuw ingeschreven gezinnen 8 met 9 Datiënten; aan tal huisbezoeken 376: aantal ver plegingen 306; 4 patiënten wer den verpleegd in een sanatoriom en 2 tijdelijk in een ziekenhuis op genomen. De voorzitter lichtte dit ver slag nog even toe. Vorig jaar was er door de grenswijziaing een te ruggang van leden. Dit jaar is men langs de normale weg weer 25 leden vooruitgegaan. Hij bracht dank aan de Zus ters wijkverpleegsters, welke in het afgelopen jaar dit werk weer bijzonder goed deden. Uitgezon derd enkele malen dat de dokter verhinderd was, functioneerde het consultatiebureau zeer goed. Op het gebied van kraamver zorging is men in 1947 wel wat vooruitgekomen, al is dan het ide ale nog niet bereikt. Van de kraamverzorgster, aldus (de voor zitter, horen wij niets dan lof, zo dat wij dan ook voor enkele we ken besloten hebben haar voor vast in deze functie aan te stel len. In de kraamverzorging, zoals deze thans is, is echter nog een groot hiaat, daar de kraamver zorgster zich alleen moet toeleg gen op de wijkkraamverpleging, waardoor in vele gezinnen de in terne hulp, welke evenzeer nodig is, ontbreekt. Bij de rondvraag ging men op dit punt nog dieper in. Uit het financieel verslag bleek het volgende: Rekening lasten en baten. Inkomsten 3170.80 Uitgaven 2690.01 Voordelig saldo 480.80 Balans per 31 Dec. 1947: Activa 5010.46. Passiva: Kapitaal 4529.66 Voordelig saldo 480.80 Kapitaal 31 Dec. '47 5010.46 Tuberculosebestrijding. Reke ning lasten en baten. Inkomsten 3290.83 Uitgaven 2091.54 Voordelig saldo 1199.29 Balans per 31 Dec. '47 sloot met een kapitaal van 1978.87. De voorz. zegde de secr.-penn. dank voor het vele werk, dat hij in dienst van de vereniging had verricht. Bii de bestuursverkiezing wer den Dr. v. d. Wouw en de heren W. Luijpen en C. v. Delft her kozen. Mededeling werd gedaan dat de kliniek voortaan niet meer ge houden wordt in het oude lokaal, maar in het zaaltje naast de gym nastiekzaal. Van de Klokkenberg-loterij vie len in Drunen ongeveer 50 prijzen. Tijdens de rondvraag kwam de kwestie kraamverzorging nog eens ter sprake. Voorgesteld en be sloten werd om tet rachten een kern van meisjes te vormen, wel ke interne hulp verlenen in die gevallen waar het nodig mocht blijken. Een en ander zal door het bestuur nog moeten worden uitgewerkt. In ieder geval zal men trachten deze kwestie op te lossen, waarna de kraamverzor ging pas volledig kan worden ge noemd. Hierna sloot de voorz. de ver gadering op de gebruikelijke wijze. HEUSDEN. Zaterdag werd te water gela ten de motor kustvaarder „Elisa", gebouwd door de Haan en Oer- lemans. Het schip heeft de vol gende afmetingen: Lengte over al les 50.50 m., lengte tussen LL 46.50 m., breedte 8.20 m„ diepte tot hoofddek 3.77 m„ diepte tot R. Q. dek 4.51 m„ dead weight 611 ton. Het behoort tot het type Rassed Quarterdek en zal uitge rust worden met een Zulser mo tor 5 cylinder 500 E.P.K. De bijzondere collecte voor de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerkb racht op 39.05, die voor het restauratiefonds 31.24. Het dubbelmannenkwartet heeft een plan in voorbereiding om op 16 Dec. a.s. een kunst avond te organiseren op vocaal en instrumentaal gelpied. Verschil, lende solisten, waaronder voor aanstaande, gaven zich bereids op om aan deze avond hun medewer king te verlenen. VLIJMEN. Combinatie Drunen-Vlijmen. Uitslag wedvlucht Quievrain op 26-9-'48.# M. Pelders 1: P. Scherpenburg 2, 9; H. Pelders 3, 20; G. van Huiten 4; P. v. d. Loo 5, 12, 14, 40; B. Oremans 6. 30, 35, 36; P. v. Gestel 7: v. d. Hoven-v. Huiten 8. 13, 27, 28, 33; J. Kivits 10, 34; G. v. d. Sanden 11, 21, 37; G. Sluijmers 15; Jac. v. Overdijk 16; L. de Laat 17, 18; Chr. Klerks 19; M. v. Sluisveld 22; Brok- Pulles 23; J. v. d. Dungen 24; A. v. ck Dungen 25; M. Libregts 26; G. Pelders 29; J, de Laat 31; Gebr. Ravensteijn 32; A. v. Oijen 38, 39; A. Parijs 41. Eerste duif geconstateerd om 10.44.51, snelheid 1465.03, laatste duif 11.8.42, snelheid 1244.08. Hiermede is het seizoen geslo ten, alleen zal, om de spanning er nog even in te houden, a.s. Zon dag nog op Roodeschool gevlo gen worden. Tot geestelijk adviseur van de afdeling Vlijmen van de R.K. Boerenbond en van de R.K. Boe- rinnenbond is benoemd de Zeer- Eerw. Heer J. Heesakkers, O.Pr. Pastoor. SPRANG. Zendingsavond. A.s. Zaterdagavond half 8'zal in de Geref. Kerk alhier een Zen dingsavond gehouden worden. Als spreker zal optreden Ds. A. Rich ters, Directeur van het Zendings centrum der Geref. Kerken, uit Baarn. Medewerking wordt ver leend door de Chr. Gem. Zang vereniging „Looft den Heer" on der leiding van dhr. P. Christ, en de heren L. H. Both, orgel en A. Dercksen, viool. N.E.O. Op het terrein van N.E.O. al hier werd Zaterdagmiddag een voetbalwedstrijd gespeeld tussen N.E.O. I en Sparta I. De gasthe ren moesten in de bezoekers hun meerdere erkennen; de uitslag was 10 in hpt voordeel van Sparta. N.E.O. II deed het tegen Sparta II tenminste beter en wist met 5 2 te winnen. CAPELLE. Goed geslaagde bekerrit van de motorclub „Marijke". De motorsportvereniging „Ma rijke", welke haar leden telt on der de motorrijders uit deze en aangrenzende gemeenten, hield j.l. Zaterdagmiddag, .begunstigd door schitterend najaarsweer, wat het rijden tot een genot maakte, haar jaarlijkse bekerrit, waarvoor naast de wisselbeker nog een 4- tal medailles als prijs waren uit geloofd. Van 3 uur af startten de deel nemers met tussenpozen van twee minuten onder grote belangselling bij het verenigingslokaal het café Cové-van der Haart aan de Nieu- wevaart, voor het 103 km. lange parcours, dat met een gemiddelde snelheid van 35 km. per uur moest worden gereden en dat voerde over Waspik, Keizersveer, via verschillende dorpen in het Land van Altena naar de brug bij Heusden en vandaar door de Langstraat en Omgeving naar de finish bij het Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers bij het station Capelle-Nieuwevaart waar de rijders vanaf ongeveer 6 uur geregeld binnenkwamen. Alle deelnemers waren, niettegenstaan de er verschillende moeilijkheden aan waren verbonden, vol lof over de organisatie van deze in teressante rit, welke aan de hand van een 79-tal oriënteringspunten, waarbij op enkele plaatsen con troleposten, moest worden gere den. Niet één der deelnemers heeft het parcours zonder strpf- punten beëindigd en de bekerhou der van het vorige jaar, de heer J. Treffers uit Sprang, moest met 41 straf punten de beker afstaan. Deze werd gewonnen met slechts 7 strafpunten door de heer G. A. van Achterberg te Vrijh.-Capelle. De vier andere prijzen werden be haald door de heren J. Konings te Capelle, 2e prijs met 15 straf punten; H. van Laarhoven te St. Joachimsmoer. 3e pr. met 18 straf punten; A. Bóeser te Waspik 4e prijs met 21 strafpunten en Adr. Cové te Capelle met 24 strafpun ten de 5e prijs. Na uitreiking van de prijzen bleef men nog enige tijd in gezel lig samenzijn bijeen. Hippische successen. Op het te Almkerk gehouden concours-hippique behaalde de; plaatselijke landelijke rijvereni- ging „De Margrietruiters" onder leiding van haar commandant, de heer J. van Bruchem, niet minder dan vier prijzen en'wel twee eer ste en twee derde prijzen. Een goed besluit van 't zomerseizoen. Gezinsverzorging. Het streven van de vereniging „Het Groene Kruis" voor de ge meente Sprang-Capelle e.o. is er op gericht om hét werk van de gezinsverzorging, dat de vereni ging enkele jaren geleden met suc ces ter hand heeft genomen, in de toekomst mede door gediplomeerde krachten te verzorgen. Daarom is de vereniging er toe overgegaan de in functie zijndb gezinsverzorg sters in de gelegenheid te stellen een opleidingscursus te volgen, van welke gelegenheid thans reeds door één der verzorgsters gebruik maakt. Mej. Cath; Rosenbrand is momenteel in oplejding bij het op leidingscentrum voor gezinsver zorgsters „De Vonk" te Noord- wijkerhout. Huishoudschool. I Tot directrice van de te dezer plaatse geopendë Protestantse Huishoudschool is benoemd mej. P. J. Rijken alhier. Beroepen. Bij de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk is tot predikant beroe pen Ds. J. v. Rootselaar te Oos- terwolde. Afscheidsavond. De heer M. de Kruis, hoofd van de Chr. School aan de Loonse dijk die in gelijke functie te Over- schie is benoemd, zal 1 October a.s. aldaar in functie treden. Met het oog hierop belegt het bestuur van de Chr. Schoolvereniging aan de Loonsedijk a.s. Woensdag avond een tweetal afscheidsbij eenkomsten. Om half acht voor de ouders der schoolgaande kin deren en om hall; negen voor be stuur, personeel ex oud-leerlingen. Slotvlucht „De j Luchtvaart". De postduiven/pr. „De Lucht vaart", gevestigd |n het café Co vé-van der Haait aan de Nieu- wevaart, hield Zondag j.l. in ver band met de beëindiging van het bondsprogramrha haar 'laatste wedvlucht van het seizoen en wel vanuit Quievrain (Fr.). De prijzen verden behaald door: St. van Pier 1, 6, 11, 12, 18; M. Spierings2, 21; P. Nieu- wenhuizen 3, 9; f| v. Raamsdonk 4', 13, 15, 22; J. van Oosterhout 5, 10; J. van Drongelen 7; H. Verduin 8; J. dej Meter 14, 17; J. Nieuwenhuizerjlö; H. v. Zeist 19 en M. van Peer 20. A.s. Zaterdagavond half acht wordt in het verenigingslokaal 'ri algemene ledenvergadering ge houden, waarop; aller opkomst dringend gewensa is. HOGE-ZANDSCHEL. G< e, De postduiven' dacht" hield j.l.J vlucht vanuit prijzen als volgt 1, 2 P. Versteeg Kampen Jr.; 4, 20 A. van Camp brandt; 7 A. de 22 23 Gebr. de zenbrand; 10, huizen; 11 A. Gebr. Hommel, 21 R. Dijkstra. A.s. Vrijdag korven voor led voor een wedvlifc delburg. Enkele beschikbaar. Dinsdag 5 0 ring. Opkomst gi er. „Nooit Ge- aterdag 'n wed- :s, waarvan de verden behaald: 3, 18 H. van 6 J. Zwart; 5, n; 6 Jos Rozen- ong; 8, 12, 17, jng; 9 Jac. Ro- W. Nieuwen- lekkers, 14, 15 9 H. Verduijn, RAAMSDONKS 'EER. K. J. vereniging alhiei speelterrein. De voorzitter 7—9 uur. in- n en niet-leden :ht vanuit Mid- xtra prijzen zijn :ober vergade- venst. V. De Kath. Jon® Middenstands- hield haar eer ste jaarvergaderi op 21 Sept. te 8 uur in hun ciblokaal aan het opende deze bui3ngewone bijeen komst en memortj rde in grote lij nen het werk dor bestuur en le den tot stand gelracht. Hierop gaf de secretaris zijn 'erslag. De K.J.M.V. rd opgericht op 17 Juli 1947. Er 13 leden. In rerd gestart met afgelopen jaar werden 22 clubi eenkomsten ge houden. Het bej 13 maal, terwijl den opgevoerd ste grote midden ling van 5 t.c dhr. J. de Jong aantal bezoekers bedroeg toen 4625, wel een bewijs dat de ten toonstelling goed beviel. De laatste maanden heeft de K. J. M. V. helaas te weinig contact gehad met elkaar, wat vooral lag aan het bestuur zelf en wel hoofd zakelijk aan de voorzitter, die dat volmondig toegaf. De penning meester gaf een overzicht van zijn finantieel beleid. De vergadering was ten zeerste tevreden, gezien het kassaldo. Hierop nam de voorzitter we derom het woord en begon met de mededeling dat hij ontslag nam als K.J.M.V.-er, dit wegens gebrek aan tijd. Ook de overige leden van het bestuur traden af, doch stelden zich herkiesbaar. Na enige malen stemmen werd dhr. G. Weterings tot voorzitter gekozen. De andere vier bestuurs leden kwamen uit de bus als volgt: M. Wierx, Jac. Weterings, J. Leijten en M. Verschuuren. Óp deze vergadering waren ook aanwezig enkele nieuwe le den. De K.J.M.V. telt thans 17 leden. De nieuwe voorzitter leidde verder de vergadering. Tégen 10 uur werd deze jaar vergadering gesloten met het ge bruikelijk gebed. GEERTRUIDENBERG. Op Donderdag j.l. vond er een bijeenkomst plaats in het Paro chiehuis van de K.A.J. en Mili tairen om te komen tot oprich ting van een militaire kajotters- beweging. Staande deze bijeen komst gaven zich reeds 25 leden op. Breedvoerig werden plannen besproken om de organisatie hier ter plaatse tot grotere bloei te brengen. Verder werd gewezen op het feit dat de militairen ook prachtig werk kunnen doen gedu rende hun diensttijd door hun ka- jotters-idealen te verwezenlijken en uit te dragen. Vanwege de mi litairen werd tot hun bestuur ge kozen sold. Kaandorp, voorzitter, sold. Schriks, secretaris, sold. Westdorp, penn. en sold. Joosten, groepsleider. Tot slot van deze vruchtdra gende bijeenkomst sprak serqt. Kerkhof de hoop uit, dat allen zeer actieve leden zouden mogen zijn en blijven, in het belang voqr hen' zelf en de mede militairen, om daarmede een goede geest te kweken op Katholiek en sociaal gebied in en buiten de kazerne. De laatste 10 der door de firma M. en P. Lodewikus in op dracht van de gemeente gebouw de 9 woningen, zijn thans opge leverd. In weerwil van velerlei moeilijkheden, materialen, werk lieden enz. zijn deze 29 wonin gen in slechts 13 maanden ge bouwd. Ter gelegenheid van het Zilveren Ambtsjubileum van de Edelachtb. heer J. Bianchi als burgemeester van Geertruidenberg zal op Maandag 4 October des namiddags om 2.30 uur een hul digingsbijeenkomst worden gehou den. uur vergaderde maal vergaderd werd met het b stuur der grote Middenstand. AI bijzondere ac tiepunten mogen vorden vermeld: De feestvergade: ng op 25 Nov. '47 voor de gr( te middenstand, waarbij enkele icelstukjes wer verder de eer- andstentoonstel- 10 Mei j.l. Het W.S.C.R.K.T.V.V. 1—4. W.S.C. heeft Zondag in R.K. T.V.V. haar meerdere moeten er kennen. Met een volkomen ver diende 41 overwinning namen de gasten beide kostbare puntjes mee naar Tilburg. Het zou ons sterk verwonderen als' deze snelle en: technisch uitstekend spelende ploeg, met haar schotvaardige voorhoede, waarin de buitenspe lers en speciaal de linksbuiten uit blinken, straks een der ernstigste kampioenscandidaten zal blijken, 't Is voor. W.S.C. ook te hopen dat zij niet teveel tegenstanders .van deze sterkte in haar afdeling zal ontmoeten, want als zij daar tegen succes wil boeken zal zij uit een ander vaatje moeten tap pen, speciaal aan de buitenplaat sen haar aandacht moeten wijden en beter samenspel en meer en thousiasme moeten demonstreren. Komaan, W.S.C.-ers, ge kunt beter; laat dit eens spoedig zien! Over de wedstrijd nog het vol gende. Ruim 5 minuten na de aftrap hadden de gasten reeds de leiding genomen en tien minuten later flitsten ze weer door de W.S.C.- verdediging heen en maakte de rechtsbuiten er 02 van. Mogelijk heeft dit onfortuinlijke begin een deprimerende invloed gehad op de thuisclub, want R.K. T.V.V. bleef het meest in de aan val en hun keeper had weinig te doen. De enkele mooie kansen die W.S.C. zich wist te scheppen gingen door slecht schieten verlo ren. Op fortuinlijke wijze ont kwam het W.S.C.-doel nog een maal aan een doorboring, doch 't bleef tot rust 02. Na de hervatting dachten we even dat W.S.C. zich hersteld had. Een paar goed opgezette aan vallen leverden echter niets op en spoedig kwam het V/.S.C.-doel weer onder zware druk. Adelberg verrichtte fraaie safes; v. Meeu wen verdedigde uitstekend, van Bladel kopte eenmaal al vallende een bal uit doel, maar doelpunten konden niet'uitblijven. Na 5 min. maakte de rechtsbinnen der gasten uit een corner 03 eneen paar minuten later moest Adelberg weer vissen: 04. Deze grote achterstand werkte ontmoedigend. Het wilde in de W.S.C.-ploeg niet vlotten, zelfs de geroutineerdste soelers maakten blunders, waren niet trapvast en plaatsten en_ scho ten slecht. Gelukkig wist Adel berg herhaaldelijk het qjvaar te bezweren. Toch zette W.S.C. door en na 35 min. had een aanval suc ces en wist de rechtsbuiten voor W.S.C. de eer te redden, 14. R.K.T.V.V. bleef het meest in de aanval, maar in deze stand kwam geen verandering meer. S.E.T.—R.K.C. 1—4. R.K.C., dat Zondag in een ge wijzigde opstelling uitkwam tegen Set, heeft op overtuigende wijze getoond, dat zij het nog wel kun nen en met niet minder dan 41 moest Set in haar de meerdere er kennen. Vanaf de aftrap tot de laatste minuut is er gewerkt om dit prachtige resultaat te bewerk stellen. In de eerste minuut, bij een goed opgezette aanval van R.K.C. straft Jos Duquesnoy een fout van de Set-keeper af en doel punt op fraaie wijze. Gesteund door dit succes komen zij her haaldelijk met snelle aanvallen te rug en na ongeveer 20 min. kan Stanley na een uitgemeten voor zet van Jan Duquesnoy, met een mooi schot de voorsprong vergro ten. Hierna komt Set sterk op zetten, maar zij treffen een hechte R.K.C.-verdediging op zijn plaats, die van geen wijken weet. Tiny de Bruine op de backplaats is ook hier de man die alles retourneert en ook Span, die vandaag een uitzonderlijke dag had en met prachtig keeperswerk zijn heilig dom verdedigde. Met een 20- voorsprong breekt de rust aan. Na de hervatting zet Set alles op de aanval en weten zij in een klein overwicht een zware druk op de verdediging uit te oefenen. Jammer was het dat spil van Gemert door een 'blessuur moest uitvallen, nadat ook Verdonk reeds vervangen moest worden. De snelle uitvallen die de R. K. C.-voorhoede maakte waren van technisch hoog gehalte en Stanley zagen we met de bal aan zijn voe ten door de Set-verdediging drib belen/een pass naar Jan Duques noy, deze geeft een uitgemeten voorzet en met een prachtige kop stoot plaatst Joske de bal in de uiterste hoek van het Set-doel. Als even daarna de R.K.C.-ver dediging blijft staan op een bui- tenspelgeval van de Set-rechtsbui ten, kan deze voor zijn club de eer redden. R.K.C. laat het echter daar niet bij zitten en na 5 min. zien we v. d. Gouw door de Set-verdedi ging lopen en mooi aan Jan Du quesnoy afgeven; deze geeft weer een uitgemeten voorzet aan Stan ley en voor de 4e maal grijpt de Set-keeper te laat. Hiermede was Set een verslagen elftal, en komt het einde. Scheidsrechter was dhr. Geenen uit 's-Bosch, welke op 'keurige wijze deze wedstrijd leidde. De reserves van R.K.C. speel den om 12 uur op het R.K.C.-ter- rein tegen de dito's van Desk en met 21 werd deze wedstrijd door Desk gewonnen. KAATSHEUVEL. D.E.S.K.—Zwaluw V.F.C. 0—0. Onder ideale weersomstandig heden had Zondag j.l. voor een zeer talrijk publiek bovengenoem de belangrijke ontmoeting plaats. Hoe hard beide partijen ook ge zwoegd hebben, zij zijn er niet in geslaagd om ook maar eenm'aal het net te vinden. Beide verdedi gingen kunnen op een prima wed strijd terugzien, terwijl de voor hoede der Vughtenaren ongetwij feld iets doortastender was dan die der thuisclub, maar zij kon dit verschil niet in doelpunten uit drukken. Voor de rust was de thuisclub het meest aanvallend, behoudens dan het eerste kwar tier, toen het nog niet wilde vlot ten. Daarna zijn er verschillende aardige aanvallen opgebouwd, waaruit enkele mooie kansen ont stonden. Ook de Zwaluw-luitjes lieten zich niet onbetuigd, maar Ruiten dorp geeft niet thuis. In de twee de helft waren de Vughtenaren wat meer aan bod. Wat zij echter ook probeerden, de gebr. van Es en Balvers hielden 't doel schoon. In het laatste gedeelte van de wedstrijd zette DESK nog eens alles op de aanval maar tever geefs. De wedstrijd eindigde zo als hij was begonnen, 00. Scheidsrechter Catols leidde prima. KAATSHEUVEL. HOCKEY. Goed debuut in de 3e klasse. Dames: D.E.S. ITilburg III. In de eerste competitiewedstrijd van de dames werd vooral van de zijde van Tilburg zwak spel ge leverd, terwijl de DES-dames de monstreerden nog niet ingespeeld te zijn door slechts met 21 te winnen. Beide goals werden voor rust gemaakt door Gerdy v. d. Wee. Na de rust werd het tegen- puntje op een stuntelige wijze ge scoord. Door te weinig actie van de gastvrouwen kwam het tegen het einde tot het herhaald nemen van strafcorners door Tilburg, hetgeen niets opleverde, doordat de scheidsrechter er met het eind signaal een einde aan maakte. Heren: Zwart-Wit IIDES I. In Breda verschenen onze heren vandaag voor het eerst tussen de lijnen voor de nieuwe competitie en maakten daarmee hun debuut in de 3e klasse. Voor rust was Zwart-Wit over wegend sterker in de aanval. On ze voorwaartsen, gehandicapt door een te zwakke linkervleugel als gevolg van het invallen van twee reserves, kon maar geen vaste voet voor 't Bredase domein krij gen en de druk op de achterlinie van DES was dan ook regelma tig en zwaar. Tenslotte wist Jo Molenschot na een fout van de keeper de score te openen, waar mee de rust werd ingegaan, op een wel wat geflateerde manier. 0—1. Na rust ging het helemaal an ders. De gastheren werden in de kortst mogelijke tijd overspeeld en zij kwamen er nagenoeg niet meer aan te pas. Het ging gesmeerd. Er werd mooi en snel samengespeeld en het kon dan ook niet lang uit blijven of Leo van Heesch werk te nummer twee tussen de palen. Weer ging het terug naar de kist. Aanval na aanval werd onderno men en hieruit fabriceerde Dré Mallens drie doelpunten als ju welen, die geheel terecht de be wondering van de tegenpartij af dwongen. Het was daarmee 05 geworden en na enkele nutteloze pogingen van Breda, ook nog ten minste één puntje te maken, kwam het einde. Iedereen was het er roerend over eens dat er een mooie partij hockey gespeeld was en dat de met rust wel iets ge flatteerde stand meer dan goedge maakt was door het spelpeil in de tweede helft. De 5—0 overwin ning was diek verdiend en was te vens 'n mooie opening van 't 1ste competitie-seizoen van DES in de 3e klasse. Voor a.s. Zondag zijn de vol gende wedstrijden vastgesteld Dames: Or-Zwart IIIDES I. Heren DES ITilburg III en DES IIWaranda. Voor 1949 zijn in de begro ting voor de Staatsmijnen 7 mil- lioen ton steenkolen geraamd. Overwogen wordt om de verkiezingen voor de gemeente raad in 1950 en niet in 1949 te houden, zo ook voor de Prov. Staten. De demobilisatie van Neder landse troepen in Indonesië is op geschort vanwege de spanning in de republiek. DISTRIBUTIEKRING 's-HERTOGENBOSCH. OFFICIËLE PUBLICATIE. In te leveren consumentenbonnen door handelaren in de week van 27 September—2 October 1948 en in de week van 4 October- 9 October 1948. De Directeur van de Distributiekring 's-Hertogenbosch maakt 't volgende bekend Inlevering door handelaren in de week van 27 September-2 Oc tober 1948Consumentenbonnen voor de artikelen brood, tabak, (alleen grossiers), boter/margarine, kaas, huishoudzeep, vleeswa ren, eieren (grossiers), textiel en brandstoffen. Inlevering door handelaren in de week van 4 Oct.-9 Oct. 1948t Consumentenbonnen voor de artikelen brood, tabak (alleen de taillisten) suiker/versnaperingen, koffie, thee, textiel en brand stoffen. in prima fantaisie. Velour Geheel [op zijde gevoerd. prima wollen winter Velour in prima winterflausch Geheel op zijde gevoerd aan de Zoete Lieve Vrouw van den Bosch voor ver kregen gunst. N. N. Bij mijn vertrek naar Indië groet ik familie, vrienden en sportvrienden van harte en roep allen een hartelijk tot weerziens toe. ADR. MAAS.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4