r.e.H raaijmaakers vraagt personeel. personeel GEEN NOOD? j. a. verdoorn i JONGEN J. ECKER Flinke Dienstbode STIKSTERS, THUISSTIKSTERS PLAKSTERS JONGENS EN MEISJES. FIRMA HENDRIKS zoekt enkele prima THUISSTIKSTERS NIEUWS UIT KAATSHEUVEL R.K. MEISJE, AANBESTEDING het bouwen m dertien woningen te Neusden Nummer 526 M. Heijnen-Verhoeven NIEUWE GANGLOPER KINDERWAGEN LICHTE STIKMACHINES De Firma FRANS VAN DEN ASSUM zowel geschoold als ongeschoold Fa. J. DE GOUW ZOON alsmede 1 AANKLOPPER. Voor direct gevraagd I Prot. Landbouwhuishotidschool te Sprang-Capelle SPO T. Grotestr. 276 WAALWIJK vraagt voor direct: WONINGRUIL Te koop gevraagd VAN LOON's SPUITINRICHTING OPENING a s. Zaterdagnamiddag onze Meubelzaak WEGENS HUWELIJK GEVRAAGD: voor dag en nacht, verdere hulp aanwezig. SMITS-v. d. WEKEN Ridderstraat 24, OOSTERHOUT Wij schillen Uw aardappels Wij schrappen Uw worteltjes Wij snijden Uw kool De Speciaal-zaak in Aardappelen Floris V-laan 21 1 '1 en de aanwezigen bijzonder aan beval. Daarna had de bestuursverkie zing plaats en werden herkozen de zittende leden, dhr. Gregoor, de Wit, J. van Engelen en Koo ien, waaraan nog drie nieuwe be stuursleden werden toegevoegd, n.l. de heren Jac. Kuijs, Ant. Klerks en Jos van Helvoirt. Na deze verkiezing werden door spreker v. d. Zanden nog diverse vragen op het gebied van de kinderbijslag en de woning bouw, op bevredigende wijze be antwoord. Het woord gesproken door de Z.E. Heer Pastoor, dat elke thans aanwezige de volgende maal terug moest komen met een vriend of kennis, wordt Vlijmens Katholiek kiezerscorps in ernstige overweging gegeven. Kruisbooggezelschap Rozenjacht. Op de banen van bovengenoem de vereniging werd Zondag een onderling concours gehouden, waaraan verbonden prachtige ver- rassingsprijzen. De uitslag was als volgt: 1 Jos Kivits 63 punten: 2 A. v. Vugt 61 punten: 3 C. v. d. Meij- den 60 punten: 4 C. de Gouw 60 p.; 5 Frans Herman 59 p.: 6 L. v. d. Griendt 58 p.; 7 H. v. d. Wiel 56 p.: 8 H. Jansen 55 p.; 9 Lamb. Oremans 55 p.; 10 H. v. d. Hout 55 p.: 11 W. v. d. Wiel 54 p.: 12 Th. de Ruiter 52 p.; 13 Jo Herman 52 p.: 14 H. v. Beijnen 51 p.: 15 J. Lammers 50 p.: 16 B. v. Gestel 46 p.: 17 H. Hens- kens 45 p.: 18 M. Wennings 44 p.: 19 M. de Laat 43 p.; 20 Andr. Kivits 39 p.: 21 M. v. Overdijk 23 p.: 22 A. Ekels 22 p.: 23 Chr. Merkx 21 p. Extra prijs per koppel werd be haald door Jos Kivits en C. de Gouw 123 punten. Om 8 uur vond de prijsuitrei king plaats. Toen de heren met hunne dames present waren, nam de voorzitter de heer C. van der Meijden het woord, bracht dank aan de goede organisatie van het concours en aan de prettige on derlinge vriendschap betoond bij het concours. Daarna werden de verrassingsprijzpn uitgereikt naar - keuze wat nu en dan gelach verwekte. Na de prijsuitrei king bleven allen nog enkele uurtjes gezellig bijeen en hoogst voldaan keerden allen huiswaarts na het zingen van het clublied dat uit volle borst door allen werd meegezongen. En hiermede is het buitenconcours besloten. Voetbal. Vlijm. Boys IKorvel I. Zondag speelt Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen, Korvel uit Tilburg. Aan spanning zal het deze wedstrijd niet ontbreken, om reden dat de Boys alles in 't werk zullen stellen de eerste puntjes te veroveren. Wanneer er gespeeld wordt als het laatste kwartier te Haarsteeg, dan kan Zondag voor een verrrassing gezorgd worden. Dus Boys van het begin af aan flink aangepakt. Vlijmen II moet naar Kerkdriel; het is de vraag of deze wedstrijd doorgang vindt, omreden dat vele verenigingen geprotesteerd hebben tegen het toelaten van deze ver eniging in deze competitie, in ver band met hun spel en optreden tijdens de wedstrijden. Indien de wedstrijd toch doorgang moet vinden, gaan de Boys een zwa re uitwedwedstrijd tegemoet. Postduivenver. De Zwaluw. Zaterdag om 8 uur algemene vergadering in café B. Oremans. Belangrijke agenda: aannemen nieuwe leden, enz. Dus allen op tijd. Rozenjacht. Zondag om 7 uur vergadering in café A. van Vugt. Flinke agen da. Trouwe opkomst verwacht. CAPELLE. Beurtdienst in andere handen overgegaan. Doordat de beurtdienst door het teruglopen van het vervoer van goederen per beurtschipper niet meer rendere'hd is, heeft onze beurtschipper A. Wolst, die met het motorschip „Avanti" bijna 20 jaar een wekelijkse dienst op Rot terdam heeft onderhouden, zich genoodzaakt gezien de beurtdienst te staken. Ingaande deze week zal hij in het vervolg voor een te Breda gevestigde graan- en vee- voederhandel een geregelde dienst onderhouden op Rotterdam en Delft. Naar wij evenwel vernemen, zal de beurtdienst op onze gemeente gecombineerd worden met de Waspikse beurtdienst en is het de bedoeling, dat de Waspikse beurt schipper wekelijks in onze haven zal binnenkomen. Aanvang kookcursus. De begincursus koken aan de Protestantse Huishoudschool al hier zal Dinsdag 5 Oct. a.s. des avonds 7 uur aanvangen. Door omstandigheden kan deze cursus niet Donderdagsavonds worden gehouden, zoals oorspronkelijk in de bedoeling lag. Viering zilveren jubileum. Het 25-jarig bestaan van de postduivenvereniging, dat 9 Sept. j.l. viel, zal feestelijk herdacht worden op Zaterdag 9 Oct. e.k. in het clublokaal der vereniging, café Vové-van der Haart aan de Nieuwevaart. Een slotavond. Bij de gevierde Nationale Fees ten hebben de verschillende wijk- verenigingen getoond in onder linge samenwerking iets tot stand te kunnen brengen, dat voor de algehele feestviering van zeer bij zondere waarde geweest is. Wij willen geen andere wijkvereniging terugzetten, doch mogen in deze wel een apart compliment bren gen aan de wijkvereniging Hoofd straat Centrum, die wel bijzonder goed voor de dag kwam. Ook zelf daarvan overtuigd, meende het bestuur niet beter te kunnen doen, dan in een bijeenkomst van de gehele wijk het resultaat van de viering bekend te maken in een gezellige slotviering. Wij ontvingen van deze bijeen komst een relaas, waarvan wij de lezers een kort overzicht geven. Zowel in de grote allegorische optocht, als voor de straatversie ring won dé Hoofdstraat Centrum de eerste prijs. Zaterdag j.l. werd met een uitgebreid feestprogram ma besloten. Om drie uur werd aangevangen met kinderspelen voor de kleinen van de gehele buurt. De belangstelling van jong en oud was algemeen. Om 5 uur volgde een grote gecostumeerde voetbalwedstrijd, die voorafge gaan werd door een rondwande ling door de buurt met een leuk harmonie-ensemble en de spelers in de koddigste costumes. De wedstrijd zelf was een ver toning, die de honderde toeschou wers tranen heeft doen lachen. Het spel gaf alle mogelijke sensa tie. Meermalen moest een speler uitvallen, doch speciaal voor dit doel opgeleide E.H.B.O.-sters wa ren direct present om de uitval lers met een scheutje eau de Bols weer op de been te brengen. De clou van de dag was echter de reünie in Euphonia, waar het te kort in de kas op handige, doch zeer sympathieke wijze werd om getoverd in een batig slot, dat al le aanwezigen in staat stelde gra tis aan een goed voorziene koffie tafel de gevergde krachtsinspan ning van de middag terug te win nen. De voorzitter bracht hierbij dank aan de spontane medewer king van allen ondervonden en deed reeds bij voorbaat een beroep op dezelfde samenwerking bij een volgende gelegenheid. De Tdren. De Culturele Kring „De To ren" gaat reeds komende week zijn winterprogramma openen. Ge zien de grote belangstelling, welke de kring in het vorig seizoen mocht ondervinden, heeft het be stuur het aangedurfd voor het sei zoen, 19481949 een programma saam te stellen, dat niet alleen veel uitgebreider, doch ook veel grootser van opzet en rijker aan afwisseling is, waardoor op ieder gebied van cultureel leven meer dere schitterende avonden gebo den worden. Volgende week presenteert de toneelvereniging „de Spelewaghe" uit Den Haag in de patronaats zaal de klucht „De brave moor denaar", een toneelavond, waar van iedere toneelliefhebber smul len zal. In November krijgen we de prachtige sprookjesachtige film „La belle et la béte". In Decem ber komt Gerard Heystee met een Mariaal Kerstprogramma. Ih Janu ari Paul Juliën met zijn vertellin gen van onbekende landen en vol-c keren. In Februari zal Jan van Ostade in zijn beschaafd cabaret programma optreden. Van de „Ghesellen van de Spelewei" krijgen we in Maart „De Hemel se Twistappel" van Jac. Schreurs M.S.C. en „De Kruisweg" van H. Gheon", waarop in Mei nog een muziekavond en een toneel avond volgen. Alzo een program- na „Elck wat wils", dat ieder een zal moeten waarderen. „Wij Jongeren". De overkoepelingsorganisatie van de drie jonge standsorganisa ties hield weer zijn eerste bijeen komst, door de aalmoezenier bij zijn inleiding de hittenavond ge noemd. In verband met de afwer king van het vorig winterprogram ma en de belangstelling, welke daarnaar uitging, werdthans de vraag gesteld, of er in de organi satie wel voldoende idialisme zit om een nieuw winterprogramma op te bouwen, en zo ja, op welke wijze dit saam te stellen. De eerste vraag werd reeds al leen door het enthousiasme, waar mede de besprekingen gevoerd werden, als bevestigend beant woord beschouwd. Weliswaar werd de indruk gewekt, dat „Wij Jongeren" veel te veel hadden la ten doen en zelf te weinig ge daan hadden, waardoor mogelijk ook te weinig werd meegenomen van wat geboden werd door de hoogst begaafde sprekers, die wa ren uitgenodigd. Daardoor werd vooral niet bereikt, wat het hoofd doel van de organisatie is, n.l. een band te leggen tussen de drie ver schillende organisaties. Juist hoofdzaak moet zijn een goede verhouding te scheppen tussen de leden van de drie or ganisaties en bij elkaar onderlin ge vrienschap en saamhorigheid, waardering en respect aan te kweken. Door op de gecombineerde ver gaderingen zelf op te treden en de bijeenkomsten door eigen krachten aantrekkelijk te maken zou juist dit bereikt kunnen worden, daar naast zou de onderlinge vriend schap worden bevorderd en sa menwerking worden gestimuleerd. Ook het houden van onderlinge sportwedstrijden in voetbal en athlethiek zou mogelijk dienstig kunnen zijn. Het bestuur kreeg de opdracht deze punten nader te overwegen en in de eerstkomende vergadering met plannen in dit verband ter tafel te komen. Dr. Vercauteren. Zoals uit achterstaande adver tentie blijkt wordt met ingang van 1 October de praktijk van de Weledel Zeergel. heer Dr. J. Ver cauteren, als geneesheer en ge meentearts ter plaatse overgeno men door Dr. R. E. H. Raaijmaa- kers. Dokter Vercauteren is bijna 21 jaren te Kaatsheuvel gevestigd ge weest. Hij is en was de mens, die bij ontelbaar velen het vertrouwen had van een kundig en vooral toegewijd dokter, die velen aan zich verplicht heeft door de grote zorg, die van hem voor zijn pa tiënten uitging. Naast zijn over drukke practijk, die hem vooral de laatste jaren te machtig is ge worden, gezien zijn eigen licha melijke toestand, vond Dr. Ver- cauteren nog gelegenheid om zich met alle energie te wijden aan het grote werk van de E.H.B.O., waarvan hij jaren lang de volijve rige docent en leider was. Daar naast was hij de stimulerende fi guur van het edele werk van de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis, dat hem speciaal in de dagen van de bevrijding een werk op de schouders gelegd heeft, dat hij gedragen heeft op een wijze, die niet zonder invloed zijn geweest op zijn ogenschijnlijk onverwoestbaar gestel, doch wat waarschijnlijk te veel van zijn krachten gévraagd heeft. Jaren lang was hij daarbij nog de be zielende voorzitter van de Zang vereniging B^l Canto, die juist onder zijn eminente leiding haar glorietiidperk beleefde. Verder had de sport in het algemeen en spe ciaal de voetbalvereniging D.E.S. in hem een vurige voorstander en grote steun. In Dokter Vercaute ren verliest Kaatsheuvel een emi nente figuur, een zeer gewaardeer de arts en een medeburger, die in alle opzichten voor de belangen van de plaats met voorbij zien van eigen belangen streed. In de gemeente Breda heeft dr. Vercauteren een nieuwe werk kring gevonden, die mogelijk min der veel van zijn krachten vraagt, doch waarin hij opnieuw zijn toe wijding en offerzin kan demon streren. Hij is benoemd en reeds in functie aan de gemeentelijke geneeskundige en gezondheids dienst van deze stad, waarin wij hem nog jaren Van zegenrijke praktijk en een gezellige werk kring toewensen. Oudersavond. De Katholieke Actie van de parochie St. Jan hield Maandag in samenwerking met de parochi ële geestelijkheid in het patronaat een oudersavond. die uitnemend rcslaagd mag heten. Het beste deel der parochie gaf blijk van ■tcentie en luisterde met veel be langstelling naar de betogen, die de opvoeding der kinderen raak- té'n. Na een openingswoord van de voorzitter van de Katholieke Actie, de heer A. Frederiks, kre gen verschillende inleiders het woord, die ieder een specifiek on derwerp te behandelen kreaen. Allereerst trad de WelEerw. heer Kapelaan v. d. Heuvel op, die tot taak had de godsdienstiae vorming van het jonge kind, als taak der ouders, te behandelen. Spr. wijdde bijzondere aandacht aan de eerste indrukken, welke het kind opneemt en bracht de goede gebruiken naar voren, die in een godsdienstig huisgezin een onuitwisbare indruk bij het kind achterlaten. De Eerw. Broeder Quirinus, Hoofd der St. Jansschool, behan delde de samenwerking op gods dienstig terrein, welke gevorderd wordt tussen school en huis, om daarnaast h,et grote belang te de monstreren van wat in samenwer king wel en zonder medewerking niet bereikt kan worden in school. Dé Verkennersleider Fr. de Vaan liet zijn gehoor genieten van ziin enthousiasme voor de vor ming van de schoolvrije jeugd in de Verkennersbeweging, waar de jongens in spel en taak leren zich offers te getroosten en elkaar be hulpzaam te zijn, zich weg te schakelen en op te offeren en daardoor man te worden met het bewustzijn een daad verricht te hebben, die hun het. recht geeft met opgeheven hoofd, als mannen, door de wereld te gaan. Hij vroeg de medewerking der ouders om vooral deze moeilijke jaren te maken tot een tiid, waarin hun jongens zich zelfbewust mannen gaan voelen. Hetzelfde poogden de meisjes van het Genoveva-gilde te berei ken door een poppenkastvoorstel ling, waarin op kluchtige wijze hetzelfde gedemonstreerd werd voor fde meisjes van 14 tot 17 jaar en de voordelen van deze mooie organisatie naar voren werden ge bracht. Kapelaan Strijbosch had tot taak genomen de kwestie van de vrije tijd van de rijpere jeugd te behandelen. Hij hekelde fel de speciaal in Kaatsheuvel diep ge wortelde kwaal van overdreven zucht naar overwerken thuis, waardoor het zegenrijke werk van de achturendag geheel wordt te niet qedaan, doordat alles is in gesteld om maar zoveel mogelijk bij te verdienen. Voor alles wat er nodig is, om de jeugd te vor men tot mensen, die in hun later leven berekend zijn om hun taak in dc maatschappij en het huisge zin te dragen is geen tijd over. Alleen geld verdienen is hoofd zaak. Daarbij komt dan de on verschilligheid der ouders voor wat de belangen der kinderen be treft voor hun godsdienstige en culturele vorming. Hij doet een dringend beroep op de ouders, zich in deze te herzien en hun kinderen de gelegenheid te bieden zich in de vrije en jeugdstandsor. ganisaties te verenigen. De HooqEerw. Heer Deken v. d. Brekel sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan de vo rige sprekers, waarbij hij op prac- tische en kort zakelijke wijze de gevaren schetste, welke een te vroegtijdige verkering met zich brengt. Met de chr. groet werd de vergadering gesloten. Agenda. Donderdag 30 September 8 u. n.m. repetitie Mannenkoor Bel Canto. Zaterdag 2 October 8 u. n.m. vergadering supportersclub DES bij I,. v. Berkel. Zaterdag 2 October 8 u. n.m. Apo'lo-theater: Betovering om La Bohème. Zondag 3 October 6 en 8 uur n.m. Apollo-Theater: Betovering om la bohème. Toegang 18 jaar. Maandag 4 October 8 u. n.m. repetitie harmonie Apollo. Jonge arbeider, wa't nu te doen Een zomer ligt achter ons. Een zc.mer vol avontuur en romantiek waarin we er op uit zijn getrok-r ken, de bossen en hei in. Wij hebben genoten van Gods heerlij ke natuur. Of we hebben met ons meisje in onze vacantiedagen in kopen gedaan voor ons toekom stig huwelijk en onze „spulletjes" nog eens nagezien. Na worden de dagen korter, de avonden langer. De tijd om te gaan studeren in vakbekwaamheid breekt aan. Dit kunnen we te al len tijde aanbevelen. Maar ook de tijd dat wij,-jonge arbeiders, ons nu en dan eens bezinnen. De nood onder de jeugd is toch zo groot. Onder die jeugd wordt u ook gerekend, jonge vriend van 17 t.m. 23 jaar. Of voelt u zich al oud Leeft er in u geen idea lisme meer Hebt u afstand ge daan van uw ideaal Kom. zo erg is het toch nog niet. Gij zijt toch immers jong. Gij verlangt toch naar het goede, het schone en het grote, naar wat de mens, de na tuur en het oneindige,u leren. Zo lang u hiervoor ontvankelijk zijt, blijft gij jong, zeide eens generaal Mac Arthur. Omdat gij jong zijt zuit u zich het best thuis voelen onder de jonge mannen van uw leeftijd, uw godsdienst en uw stanc. Het is dan ook de K.A.J. die u zo nu en dan eens een stoot in de rug kan geven, om de goe de weg te behouden. Want vriend het valt heus niet mee om in de ze tijd goed door het leven te gaan. Dat zijn we toch samen de K.A.J. ok met uw u helpen, longe arbei- hun leven |r de K.A.J. agmoed be- "voor u zelf ten val zal eens. Voor ,u staat] open, daar kunt gj| noden terecht. Zij zoals reeds tientallei ders weer vreugdeI gevonden hebben Mocht u echter j! zitten, overweeg of het ook u nief| brengen. Donderdagavond 3 gaan de Ka- jetters van Kaatsheuvel en Bern- dijk hun jaarprogra m openen, dat dit jaar zal staan u i het licht van „Reddend christend >m door Gods vertrouwen". Wij zullen die avond zien dat all ?en een groot Godsvertrouwen, lat wij door ons christendom kt nnen bezitten, de wereld nog kat redden. Op deze avond /zal de dioce sane voorzitter Wim Pennings aanwezig zijn om het jaarprogram in te luiden. Begonnen wordt om half acht met een avondwake in de kapel van de Eerw. Zusters, waarna om 8 uur in de zaal van dc Gildenbond de Jpijeenkomst zal worden gehouden. Jonge vriend, wat nu te doen? Het besluit is aan U BERNDIJK. Trainingsrit wielerclub „Kaatsheuvel''. Het bestuur vani de wielerclub „Kaatsheuvel" deelt ons mede dat de eerste trainingsrit Zondag a.s. zal plaats vinden. Om 11.30 uur wordt vertrokken yanaf de Wa tertoren. De route gaat via Don- genseweg naar Klein-Dongen, Oosterhout,, R'veef, Raamsdonk, Waspik, 's-Graveraoer, Dongen- vaart, Dongenseweg, waar 'de eindstreep weer is bij de Water toren. De afstand bedraagt ruim 40 K.M. en we geloven wel dat de renners dit traject snel zullen afleggen. Het publiek vragen we, flink mede te werken om de weg vrij te laten, zoda: alles ordelijk kan verlopen. WAALWIJK. ZONDAGSDIENST 3 October 1948. Doktoren Dr. M. H. C. Kolster Apotheek Nijman NIEUWE WINKEL. Naar wij vernemen opent leder warenbedrijf Arnold Verwiel al hier een winkel in deze artikelen in de zaak van de fa. L. van Adelberg op de Markt. Het ligt in de bedoeling deze nieuwe zaak a.s. Maandag -e openen. INTERNATIONALE BOULEVARDLOOP TE VLISSINGEN. De verenigingsprijs voor Juliana in de Juniorenklasse. Voor het 3600 meter lang;3, zeer zware parcours, startten bij de senioren 41 lopers, waaronder 16 Belgen. In een zeer spannende race, waarbij diverse athleten volkomen aan elkaar gewaagd bleken, liep ook de Waalwijker K. de Folter uitstekend. Winnaar werd .de Belg Hermans. De Juliana-man werd vijfde in 11 min. 1,3 sec. en tweede Ne derlander. De Junioren hadden een traject van 1500 meter. Der tig lopers, waaronder 13 Bel gen, vertrokken bij het start schot. Ook hier deden het de Rood-Gelen bijzonder goed. Jac. van Hilst werd derde in 3 min. 53 sec. achter een Belg en een Nederlander. M. van Beijnen bezette de 6e plaats in 3.56 en Ravenstein klas seerde zich als tiende in 4.25. Door deze resultaten kwam Juliana in het bezit van de verenigingsprijs, een fraaie, zilveren lauwertak. Het totaal aantal punten die deze drie lopers behaal den, bedroeg 34, een aantal dat hen aan het hoofd van 't algemeen klassement bracht. Drie der best geklasseerden van elke vereniging kwamen hiervoor in aanmerking. KATH. THUISFRONT „MEER DEMOCRATISCH" Voorwaarden samenwerking met de N.I.W.I.N. In een vergadering te Til burg van gewestelijke com missarissen van Kath. Thuis front in N.-Bratant is in een motie tot uitdrukking ge bracht, dat een lemocratische opbouw moet vorden toege past. De parochiile afdelingen in de verschilénde steden van ons land dienen een dio cesaan bestuur ie kiezen, ter wijl van het diocesaan bestuur leden in het hoofdbestuur zit ting moeten nenién. In een tweedJI motie werd verklaard, dat samenwerking met de NIWIN alleen moge lijk wordt geacht, wanneer deze instelling tsluitend zal bestaan uit cor. essionele or ganisaties als £ath. Thuis front, Interker lelijk Thuis front en de Hi;hanitas-band. R.K.C.-IJE.S.K. Voor Zondag R.K.C. bovenge pemde wed- n voor een ©ar R.K.C. strijd vastgeste getwijfeld de het seizoen. Eeitvoorspelling over deze strijde te maken is onmogelijk. DESi heeft zeker de beste papiei overwinning, heeft Zondag l.llnog getoond dat. zij ook no een hartig woordje mee z; spreken en voor de aanvai is zij nog niet verslagen. I We hopen in i Ier geval dat het een faire s ijd zal wor den. Het zal e dus Zondag aan spanning i t ontbreken a.s. is voor Dit is on- ïdstrijd van en is er voor hebbers volop R.M Voor a.s. Zonig is de wed- RWB—1 AB voetballief- génieten. ARBEIDSBUREAU WAALWIJK. Vraag en Aanbod. Worden gevraagd: Een verstelnaaister; enige goede thuisstiksters; enige meisjes voor een wasserij: een dagmeisje; een werkster; een halfwas kleermaker: een bekwaam overleersnijder; een ervaren metaaldraaier; enige plaatwerkers. Bieden zich aan: Een aspirant looimeester; een controleur; diverse vrouwelijke en mannelijke administratieve krach- teg; een boekhouder; een admi nistrateur. Aanmelden dagelijks tussen 9 12 uur v.m. op het Arbeidsbureau, Grotestraat 339 te Waalwijk, tel. nr. 63. Deze bekendmaking is gel dig gedurende het tijdvak van 30 Sept. t.m. 6 Oct. 1948. steld. Deze club uit Goirle schijnt, gezien haar prestaties, niet tot de sterkste te beho ren. Dit wil echter geenszins zeggen dat deze tegenstander eon zacht eitje voor de RWB- ers zal zijn; integendeel, zij moeten er op rekenen dat de bezoekers van a.s. Zondag al les in het werk zullen stellen om de punten mee naar huis te nemen. Het is dus zaak voor onze spelers vanaf het begin flink aan te pakken en bij een eventueel verkregen voorsprong niet te denken dat de buit reeds binnen is. In dit geval slechts kunnen wij op succes rekenen. Aanvang half drie. De reserves gaan naar Eind hoven om daar het derde elf tal van de Spechten te be kampen en gezien het gun stige resultaat van Zondag, durven we hier ook op succes hopen. R.W.B.-ers, succes! UITSLAGEN VAN ZONDAG. Res. 2e klasse C. RAC 2—Willem II 3 2—6 RKC 2—DESK 2 1—2 RKTVV 2—LONGA 3 1—1 Sarto 2—WSC 2 8—1 Taxandria 2NOAD 3 43 Reserve 3e klas. Mulo 2—PSV 4 2—2 RWB 2—BW 4 0—0 Willem II 4Eindhoven 4 21 ESV 2Spechten 3 21 strijd vastge- CORRESPONDENTIE. Wij verzoeken onze correspon denten en inzenders van versla gen, ook van voetbalwedstrijden, zich wat te beperken; de versla gen zijn te uitgebreid om ze in ons Dinsdagnummer op te nemen. MEER TEXTIELPUNTEN BIJ HUWELIJK. Het aantal textielpunten, dat bij een huwelijk wordt verstrekt, zal van 1 October af verhoogd worden tot 150. Vóór 1 Oct. ingediende aan vragen worden nog volgens de oude regeling behandeld. De textielpositie laat niet toe aan de nieuwe regeling terug werkende kracht te verlenen. Hoofdgroep Industrie zegt: Het heeft God behaagd tot zich te nemen onze kleinste lieveling Arnoldje in de leeftijd van 3 maanden. Zijn diep bedroefde Ouders J. v. d. Berg-Vermeer Mientje Corry KAATSHEUVEL, Marktstraat 46 De praktij te KAATS overgenom Spreekuur Hoofdstra van J. P. M. VERCAUTEREN, Arts UVEL zal vanaf 1 October geheel worden door Med. Docts. Arts 30 u. tot 9,30 u. 143 KAATSHEUVEL Langs deze weg roep ik mijn familie, vrienden en bekenden eeu hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. Ook mijn hartelijken dank voor de grole belangstelling bij mijn ver trek naar Indië ondervonden. Dpi. soldaat GERARD HAMERS. Leger no. 28-11-15 668 a.b.v. Johan v. Oldenbarneveld 1 9 jaar, zag zich gaarne geplaatst in winkel Tevens genegen adm. werkzaamh. erbij te verrichten. Brieven onder No. 2583 bureau van dit blad. MEISJE van 20 jaar, met M. U. L. O.-opleiding, diploma typen en 2 jaar kan toorervaring, zoekt voor halve dagen of enige dagen per week EEN HAAR PASSENDE WERKKRIN&. Brieven onder No. 2584 Bureau van dit blad. EEN NETTE AANKOMENDE om opgeleid te worden in onder- werk-afdeling. Aanmelden aali de fabriek. In bezit van Maatconfectie Schoenmakersvergun ning zou deze met prima vakman productief willen maken. Brieven onder No. 2585 Bureau van dit blad. Op Woensdag 13 October 1948 des nam. 3 uur zal in'het openbaar worden aanbesteed ten Gemeentehuize van Heus den, met dertien enkele schuren en bij komende werken, voor rekening van het Gemeentebestuur van Heusden, op terreinen, kadastraal bekend Ge meente Heusden, Sectie A nümmers 1588 en 1118. Bestek en tekeningen zijn ver krijgbaar voorf 15 bij de architect of door storting van f 15 25 op girorekening 82359 van de architect. Restitutie f 12.50 bij ongeschonden inlevering van de stukken uitslui tend op de dag van de aanbesteding. Namens het gemeentebestuur van Heusden, De Architect: Ir. H. v. EPEN b.i. Koningsweg 54, 's-Hertogenbosch VANAF HEDEN zijn wij telefonisch te bereiken onder Kleding naar maat GROTESTRAAT 224 Aangeboden NIEU W HUIS Baard wijksestraat. Gevraagd: WONINGRUIMTE Centrum. Brieven onder no. 2586 bureau van dit blad. TE KOOP: 7,25 m. lang en 70 c.M. breed, wegens overcompleet en DONKERBLAUWE Wilhelminaplein 7, Kaatsheuvel. Aanbiedingen Fa. CHR. REIJNDERS, „Pelikaan" Schoen-fen Lederfabriek REIJEN. Aanmelding GROOTESTRAAT 282, WAALWIJK. Hiermede hebben wij het genoegen het pubiiek van Waalwijk en omstreken mede te delen dat zal worden GEOPEND. Hoogachtend, GROTESTRAAT 143 JONGENS TRUIEN, dubbele u,d maten 3-4-5-6-7 prijs 967 10.39 - 11.26 - 12.38 - 13^49 Lange Beige Wollen Kousen maat 2-3-4 5-6-7-8 248 - 277 - 306 - 338 - 375 - 405 - 482 Heren- en Jongenscostuums voorradig in aile maten, zo ook Overjassen. VOOR ELKE FIGUUR EEN CORSET voorradig. T S. H E U V EJ.. Inlichtingen te bekomen bij Mevrouw W. v. HILST- SMITS, Mr. v. Coothstraat 26, WAALWIJK. Overlederfabriek te DONGEN vraagt voor haar afdelingennathuis, drogerij, afwerkerij, slijperij en handschoenlederlooierij. Sollicitanten gelieven zich te melden aan de fabriek. Schoenfabriek te KAATSHEUVEL^ (werk wordt gebracht en gehaald), ALSMEDE AANKOMENDE Prettige werkkring. - Goed loon. Aanmelden dagelijks GASTHUISSTRAAT 12. G E B R. HEUS, Schoenfabriek „Louis e" KAATSHEUVEL. DIENSTBODEN- NOOD!!! Willen degenen, die zich opgaven voor de begincursus koken a.s. Dinsdagavond 5 October om 7 uur op school aanwezig zijn. Door omstandigheden wordt deze cursus op Dinsdagavond gegeven in plaats van op Donderdagavond. ZEGT HET VOORT.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 5