NIEUWS UIT KAATSHEUVEL NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING SPORT gemeente Waspik op Vrijdag 8 October 1948 om 19.30 uur ten gemeentehuize. Agenda 1Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel no. 5 tot overna me in eigendom en beheer van een waterloop. 4. Voorstel no. 28 m.b.t. een aanvraag om subsidie. 5. Voorstel no. 29 als voren. 6. Voorstel no. 30 tot wijzi ging der Verordening op de hef fing van leges ter secretarie. 7. Voorstel no. 31 tot her nieuwde vaststelling der Verorde ning op de heffing van een hon denbelasting. 8. Voorstel no. 32 to£ toepas sing verklaren van het Rijksgra- tificatiebesluit. 8. Voorstel no. 33 tot benoe ming van een Commissie ex. art. 8 der Woonruimtewet 1947. 10. Voorstel no. 34 m.b.t. in gekomen bezwaarschriften straat belasting 1946. 11. Voorstel no. 35 tot vast stelling der 5-jaarlijkse afrekening ex. art. 103 der L.O. wet 1920. 12. Voorstel no. 36 tot be schikbaarstelling van een wissel beker t.b.v. de t.b.c. bestrijding. 13. Voorstel no. 37 tot beschik baarstelling van een crediet voor het opmaken van een welvaarts rapport. 14. Voorstel no. 39 tot aan stelling in vaste dienst van de ge meente-opzichter. 15. Voorstel no. 38 tot aan stelling in vaste dienst van de ge- meenteWegwerker. 16. Voorstel no. 40 m.b.t. een verzoek ex. art. 13 der L. O. wet 1920. 17. Aanbieding der Gemeente rekening 1947. 18. Vaststelling Pensioens grondslag van de Gemeente-ont vanger. 19. Wijziging Gemeente-Be groting 1948. Toneel. Zaterdagavond werd in de zaal van hotel v. Iersel een amu sementsavond gegeven, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de plaatselijke afdeling van San tos, Herwonnen Levenskracht en Draagt Elkanders Lasten. De heer v. d. Broek opende met een kort woord, waarin hij alle aanwezigen, in het bijzonder de Eerw. Heren Geestelijken en de Edelachtb. heren burgemeester en wethouders welkom heette. Na deze officiële opening werd be gonnen door 't cabaretgezelschap, dat een zeer afwisselend en mooi programma geboden heeft van muziek, zang en toneelspel. Het geheel stond onder leiding van de heer Richard v. Dongen, die in het- trio „Gusrio" en met zijn zes cabaretmeisjes en andere mede- werkers deze avond tot 'n groot succes heeft gemaakt. GEER'flklIDENBERG. Donderdagmiddag heeft de on derhandse aanbesteding plaatsge vonden van de verbouwing van de Rotterdamse Bank alhier. De inschrijvingen waren als volgt: P. W. van Alphen 15063.—, Gebr. Lodewikus 14887.— en de Gebr. Nagle 14558.—. Gun ning heeft nog niet plaatsgevon den. Onder de goede verzorging van Mej. N. Hofman, zal a.s. Zaterdag een buscollecte worden gehouden ten bate van de Chr.- Vereniging tot stichting en in standhouding van Arbeidskoloni- ën „Het Hogeland". DE UITSLAGEN. Eerste klasse. DISTRICT IV. JulianaBW 10 HelmondLimburgia 21 Willem IIBrabantia 00 TSC—VVV 1—1 MVVNAC 0—0 DISTRICT VI. MauritsSitt. Boys 20 Sp. EmmaBleijerheide 11 EindhovenPSV 20 NO ADHelmondia 13 De BaronieLONG A 01 Tweede klasse A. - ZwaluwConcordia 30 RKC—DESK 0—0 WilhelminaSchijndel 20 TOP—RKTVV 2—0 Kolping SDW—WSC 1—0 gest. Derde klasse C. ZaltbommelHaarsteeg 13 Sarto—ODC 2—1 GudokBaardwijk afg. Ons ViosGilze 26 Vlijm. BoysSorvel 3—2 Vierde klasse C. N. Gedacht-Berghem Sp. 0 RKSVA—DVG 2—1 MaliskampHeusden 13 RKDVC—HVCH 1—2 Vierde klasse D. RKFSVVeerse Boys 21 WaspikRaamsdonk 52 Uno AnimoRight 'Oh 52 Velocitas '28—Nevelo 6—2 RWB-VOAB 3—2 KOLPING—W.S.C. (afgelast) WSC maakte Zondag een vergeefse reis naar Helmond. De wedstrijd Kolping—WSC werd n.l. een half uur vóór 't einde afgelast wegens een blessure vande scheids rechter! Zeker wel een uni cum in de voetbalgeschiede nis. De man ondervond n.l. veel last van een mankement aan zijn been, kon de wed strijd niet langer volgen en stuurde daórom de spelers maar naar de kleedkamers. De stand was toen 10 voor Kolping, terwijl WSC juist geducht in de aanval was. De partijen bleken aan elkaar ge waagd. Wij vernemen dat in een dergelijk geval de gehele wedstrijd overgespeeld moet worden. R.K.C.—D.E.S.K. 0—0. Onder geweldige belang stelling had Zondag' bovenge noemde wedstrijd plaats die in een puntloze uitslag de verhouding der elftallen het beste weergaf, want geen der voorhoedes was deze mid dag in staat de verdediging, die aan beide zijden af was, te passeren. Was DESK in de eerste helft iets in de meerderheid, na de rust was het RKC dat wat meer aanvallend speelde. Beide doelen zijn maar één maal echt in gevaar geweest; anders hadden de Kepers wei nig werk te verzetten. RKC, zowel als DESK, ver schijnen met invallers in de voorhoede. De eerste aanval onderneemt RKC, maar Bui- tendorjD kan de bal makkelijk onderscheppen. Hierna pro beert het DESK, maar de RKC-verdediging is ook pa raat. Na een half uur ont staat er voor het RKC-doel een benauwd ogenblik, maar Balvers, op enkele meters vrij voor doel staande, schiet naast Aan spanning ontbrak 't niet, maar de machteloze voorhoe des kunnen het behoudens en kele malen niet tot voor het doel brengen, daar bij DESK de verdediging met v. d. Ven aan de kop paraat is, terwijl aan de andere kant bij RKC Tini de Bruine aan het hoofd der verdediging alles retour neerde. Met blanke stand werd gedraaid. Na de thee zien we het zelfde spel, wat hoofdzakelijk op het middenveld werd af gespeeld, echter herhaaldelijk onderbroken door de toeken ning van ontelbare vrije schoppen, die de arbiter toe kende voor alle kleine geval letjes, o.i. dikwijls te klein; overigens was de leiding in goede handen. Vijftien minu ten voor het einde zendt v. d. Gouw een gevaarlijk hoog schot in dat Jan Duquesnoy koppend van richting doet veranderen, maar Buitendorp kan de bal nog juist via de binnenkant van de paal tot corner verwerken. Onder grote spanning ver strijkt de tijd en als Balvers de verdediging passeert en op enkele meters van de uitge lopen Span is genaderd, fluit de scheidsrechter einde en werden de beide puntjes broederlijk gedeeld, waarme de beide elftallen dik te vreden mogen zijn. R.W.B.—V.O.A.B. 3—2. De vierde competitie-wed strijd voor RWB is in een ver diende 32 overwinning ge ëindigd, alhoewel deze over winning pas in de laatste mi nuut een feit was. Tot 10 minuten na de rust was de thuisclub overtuigend de meerdere, maar toen bij een aanval van de gasten, rechtsachter Blom een speler al te hardhandig van de bal afzette en de scheidsrechter hiervoor een strafschop toe kende waardoor VOAB haar achterstand van 20 tot 21 kon verkleinen, zou dit een zodanife ommekeer teweeg brengen in 't wedstrijdbeeld, dat de aanhang der thuisclub 20 minuten lang geen hoop meer gelaten werd voor een overwinning. Door dit succes aangemoedigd legden de Goir» le-naren hierna zo'n enthou siasme aan de dag, dat spoe dig voor hen de gelijkmaker zou opleveren, want nog geen vijf minuten na het benutten van de strafschop, wisten zij een misverstand van de ach terhoede der gastheren op de juiste manier af te straffen en de stand gelijk te maken, 2—2. Wat hieraan voorafging? Direct na de aftrap was het RWB die het meest in de aanval was. Er werden ver scheidene gevaarlijke aanval len ondernomen, maar pas na 12 minuten spelen was: het linksbuiten v. d. Anker die, nadat hij keurig de verdedi ging had gepasseerd, met een zuiver rollertje zijn club de leiding gaf; 10. De spora dische aanvallen van de te genstander waren echter ook niet zonder gevaar en vooral haar linksbinnen stichtte zo nu en dan wel eens een ge vaarlijke situatie voor 't doel van de thuisclub, maar Snels wist toch steeds erger te voor komen. Vijf minuten vóór de rust kwam bij een aanval van RWB de bal bij rechts buiten Valk, die zijn snelle rush met een vliegend schot besloot en de stand op 20 bracht. Na de hervatting waren het wederom een kwartier lang de gastheren die de toon aan gaven, maar zonder resultaat. Het werd te mooi gedaan en RWB dacht reeds gewonnen te hebben. Toen echter VOAB hierna kans zag door de in het begin reeds aangehaalde penalty in een doelpunt om te zetten, zou echter anders blijken. Toen de gasten even hierna de ook reeds genoemde gelijkmaker wisten te scoren, was de thuisclub de kluts zó danig kwijt, dat er totaal geen verband meer in hun spel viel te bekennen. Wel waren zij steeds nog de meerdere, maar voor doel was het hope loos, terwijl de gasten een zevental spelers in de verde diging hadden teruggetrokken die alles op alles zetten een gelijk spel te behouden. De druk op hun doel werd echter met de minuut zwaarder en zij deden dan ook niets meer dan uittrappen cm zodoende tijd te winnen. Toch zou hun dit in de laatste minuut nog noodlottig worden, want toen de bal uit een ingooi, na wat geharrewar voor hun doel, bij Schaapsmeerders terecht kwam, wist deze met een hard schot onder de lat de verdien de 3-2 overwinning voor RWB tot een feit te maken. DRUNEN. RKDVC 1—HVCH 1 1-2. Een ongelukkig gespeelde wed strijd Voor Drunen. In het veld was Drunen niet de mindere van Heesch; toch was het spel van Drunen slomer dan anders en de combinatie vlotte ook niet zoals anders. Het noodlottigst voor Drunen was echter de scheids rechter, die absoluut onvoldoende leidde. De eerste aanvallen zijn voor DVC en het werk van de rechtsbuiten geeft hoop op suc ces. Maar ook HVCH weet goe de aanvallen door haar jeugdige snelle voorhoede op te zetten. Het eerste succes komt na een half uur, als HVCH uit een corner doelpunt, 0—1. Met deze stand komt de rust. Na de rust volgt een DVC overwicht, doch succes blijft uit en nu vooral door raad selachtige beslissingen van de scheidsrechter. In de 27ste minuut kan deze een penalty niet meer negeren, die door de DVC midvoor prachtig wordt ingescho ten. DVC blijft in de meerder heid, met enkele gevaarlijke door braken van HVCH. Zeven minu ten voor het einde maakt de Dru nen linksback tweemaal een fout door te langzaam en slecht weg te werken ert daarmee een vrije trap te veroorzaken. Hieruit her overt HVCH de leiding. Met dt- ze stand komt het einde. VLIJMEN. Vlijm. Boys IKorvel I, 32. Vlijmense Boys behaalde een overwinning, dank zij het goede werk van doelman van Esdonk. Om 2 uur trapt Korvel af en Vlijmen neemt de bal over en stormt direct op het doel af. Ge- ruimen tijd wordt de verdediging op de proef gesteld, maar houd stand. Als er een kwartier1 is ge speeld gaat Korvel goed samen spelend er van door en eenieder denkt aan een doelpunt, maar de lat brengt redding. Vlijmen zit weer voor het doel van Korvel, maar het juiste schot ontbreekt. Vlijmen werkt hard, maar hun zwoegen wordt niet beloond en Korvels verdediging houdt stand. De tijd verstrijkt en wanneer een ieder reeds denkt dat de rust dub bel blank zal ingaan, komt het verdiende doelpunt voor Vlijmen. De linksbinnen zet voor, de doel man werkt onvoldoende weg en dan schiet hij fraai in, 10. Er is nog enkele minuten te spelen en Korvel komt weer opzetten, een zeker schijnend doelpunt is weer voorkomen als Vlijmen de bal overneemt en de linksbinnen naar de vrijstaande linksbuiten plaatst, deze zwenkt naar binnen en schiet scherp in, 2—0. Korvel trapt af en de doelman van Vlij men redt fraai en dan fluit de scheidsrechter voor rust. Na de rust met de wind mee is Korvel direct in de aanval en het duurt niet lang of Korvel heeft succes met een goed schot, 21. Vlijmen, die het gevaar in gaat zien, pakt dan flink aan en weet het spel te verplaatsen. Na een kwartier spelen wordt de verde diging van Korvel overrompeld, de bal wordt voor het doel ge plaatst, de doelman loopt uit en de achterspeler van Korvel speelt terug naar het verlaten doel en Vlijmen komt goedkoop aan dit doelpunt, dat voorkomen had moe ten worden bij berekend spel, 3-1. Vanaf de aftrap zet Korvel alles op alles en forceert het spel. De wedstrijd wordt er niet mooier op en de scheidsrechter treedt hierte gen onvoldoende op..., de verde diging van Vlijmen krijgt zwaar werk te verzetten. De gebr.|V. d. Wiel staan hun mannetje en in laatste instantie de doelman, die in schitterende vorm is en vele moeilijke ballen uit zijn doel ram melt. Uit een van deze vele aan vallen heeft Korvel succes, de ba) wordt hoog voor het doel ge plaatst, de rechtshalf wil weg werken, de bal komt op zijn schouder en gaat zo in het doel, 32. Nu wordt er van beide zij den nog een schepje opgedaan, door Vlijmen om de stand zo te houden en door Korvel om de ge lijkmaker te forceren, wat niet al tijd door de beugel kon. Vlijmen houdt toch stand en wanneer de scheidsrechter einde fluit, heeft Vlijmen de eerste puntjes binnen. Het zwoegen werd tenslotte toch nog beloond. Vlijmen 3E.V.V., 62. In een goede wedstrijd won Vlijmen 3 overtuigend met 62. Gaat zo voort. SPRANG. S.D.O.—P.E.P. 4—0. Zaterdag speelde het eerste elftal van SDO haar eerste competitie-wedstrijd tegen P.E.P. Breda. We gingen er niet hoopvol heen, te meer daar 4 spelers uit het eerste elftal wegens verandering van vereniging onze club verlie ten en ons elftal zodoende een grote verandering moest on dergaan. Over de wedstrijd het vol gende: SDO speelde met wind en zon in de rug. Direct na de af trap was SDO in de aanval en moest de P.E.P.-doelman ingrijpen. Na 10 minuten spe len maakte onze rechtsbinnen er met een mooi i schot 10 van, waarna we enkele aan vallen van P.E.P. te zien kre gen, maar deze werden op keurige wijze door onze ach terhoede met doelman Haver- hals aan het hoofd, afgesla gen. Daarna volgde een mooie voorzet van links en onze midvoor deponeerde voor de tweede maal de bal in 't net, 2—0. Na de thee zagen we weer hetzelfde spel met SDO in de meederheid. Na 15 minuten maakte onze linksbinnen, na een mooi opgezette aanval, er 30 van. Dan zagen we de snelle rechtsbuiten van P.E.P. een mooi schot geven, dat door onze hoog' opspringende doelman met moeite kon wor den gekeerd. Dan volgdé, na prachtig samenspel, het vier de doelpunt, gescoord door onze rechtsbinnen en hiermee kwam het einde van een mooie en sportief gespeelde wedstrijd. De leiding' was in goede handen bij de heer H. v. d. Ven. SDO 2 speelde haar eerste wedstrijd tegen NEO 2 en wist het na een spannende wedstrijd tot een 33 gelijk spel te brengen. VRIJH.-CAPELLE. Sparta 1S.B.0.1 52. Zaterdag speelde Sparta haar. eerste wedstrijd voor de competitie en wel tegen SBO uit Udenhout. Vanaf het be gin tot het einde was Sparta sterk in de meederheid; de rust ging in met 32 in het voordeel van onze jongens. Na de thee werd de druk op het SBO-doel "nog groter en de stand werd geleidelijk opgevoerd tot 52, waarmede het einde kwam. Programma voor Zaterdag aanstaande: Sparta 1 vrij. Sparta 2 zal de reserves van Good-Luck moeten gaan be kampen en zullen zij natuur lijk alles in 't werk stellen om de puntjes mede naar Vrij hoeve te brengen. Veel succes, jongens. WASPIK. Zondag had de ontmoeting Waspik—Raamsdonk plaats. Het was een zeer spannende wedstrijd die door Waspik gewonnen werd met 5—2, welke cijfers de ver houding zeer goed weergeven. Waspik kwam na enkele aan vallen het eerst tot doelpunten, toen P. v. Etten een mooi schot loste, dat door een fout van de Raamsdonkse keeper in het net verdween, 1—0. Hierna kwam Raamsdonk iets sterker opzetten en wist de stand na enkele minu ten gelijk te brengen, door van 't slechte wegwerken van de Was- pikse doelman gebruik te maken, 1 1. Kort Voor de rust wist de linksbuiten van Raamsdonk de stand op 21 te brengen, waarbij hij geholpen werd door de sterke wind. Doordat C. Donks wegens een blessure het veld moest ver laten, kwam er een wijziging in de Opstelling van Waspik. P. v. Etten verhuisde naar de back plaats en C. v. Etten naar de rechtsbinnenplaats. Deze veran dering bleek een verbetering, want P. v, Etten toonde zich een goed verdediger en C. v. Etten ont plooide zich op de rechtsbinnen plaats als een eerste klas schut ter. Hij wist drié maal te scoren op een manier die weinigen in de 4e klas hem zullen verbeteren. Ook A. Kerst wist nog eenmaal met een tam en goed gericht schot de bal achter de keeper te plaat sen, waarmee 't einde kwam van deze spannende wedstrijd. LOON OP ZAND. Uno AnimoRight 'Oh 52. Uno Animo kiest in de eer ste helft de wind in de rug en Right 'Oh trapt af. Er ont staat direct een snel op en neergaand spel, waarbij beide doelen beurteling in gevaar komen. Reeds na 10 minuten heeft Right 'Oh succes, als de BRABANT orkEST. De animo vC:: een plaats in kamerensemble, Jj. de vorming van een vollediglfabants Orkest voorafgaat, is deifcate groot, dat het bestuur VJ de Stichting „Vrienden vaa J Brabants Or. kest reeds tot etn voor-selectie heeft moeten beslph. Dit proef spel is inmiddels begonnen. Aan het Brabants Karejrensemble wor den uiteraard ho| eisen gesteld, omdat t de kernfel moeten vor men van het strjes te formeren Kamerorkest, hetelk het bestuur ten spoedigste w| uitbouwen tot een volledig orkejj,-van superieur gehalte. Voor hetKamerensemble van tien plaatsheeft de beoor delingscommissie van vooraan staande Nedc ajJse musici de keuze uitbijna bfclerd sollicitan ten. Dit ensemble ij bok hierom van betekenis, omdstj» kan optreden ook op kleinerepfeatsen, waarde zaal-a ccomodatie feen groot or kest toelaat en;aar men toch de bevolking door iptructieve en andere concertentegemoet ko men in de behclte aan muziek van goed gehalte. Bij de enorme musiceer-lust, vaffan de talloze gezelschappen var vocale en in strumentale nnirii in ons gewest blijk geven, krii.:dit ensemble 'n culturele taak, vlker betekenis niet valt te onrielchatten. In afwachting ln de tot stand- koming van hcrjvolledig orkest waarop bij vcjrtduring 't stre ven van het bes|ur geicht blijft zal het kamei" hejj Tilburgs versterken, met de Stichting in een vorm van saiBwerking heeft aangegaan, die tyens in financi ële steun resultlrt. Verhoging van het peil derconcerten en voor het ensemtfc vaardig houden van de c-jldige orkest-rou tine hoopt men liermede in het belang van de Babantse muziek beoefening te kelken. nsemble, mede, edelijk Orkest elke verenfgipg overgangstijd deze dag een feestprogramma samengesteld. Om 8.15 uur v.m. kwamen bestuur, leden en junioren in 't clublokaal bijeen en werd onder leiding van het bestuur de H. Mis van 8.30 uur bij gewoond en gezamenlijk 1er H. Tafel gegaan. Na afloop van de H. His verenigden .allen zich in het clublokaal aan een welvoor ziene koffietafel. Onder deze maaltijd sprak de voorzitter een behartenswaardig' woord tot de spelers, vooral over sportiviteit en clubliefde. Om pl.m. 11 uur waren al len weer in het clublokaal bij een om het 2e elftal uitge leide te doen, dat onder de bekwame leiding van G. v. d. Linden naar Waalwijk trok om zijn krachten met WSC 4 te gaan meten. Inmiddels was de harmonie St. Jan gearriveerd en was ook Nevelo 2, de tegenstander voor de wedstrijd, uit Oister- wijk aangekomen. Onder de opwekkende tonen van de harmonie St. Jan werd ver volgens naar het speelterrein gemarcheerd De Geestelijke Adviseur van de vereniging zegende plechtig het terrein in en hield naar aanleiding daarvan een kernachtige toe spraak tot de spelers. De voorzitter bracht in wel gekozen woorden dank, ver welkomde bestuur en spelers van Nevelo en bood hen als blijk van sympathie 'n prach tig bouquet bloemen aan. Eén der bestuurderen van Nevelo dankte hiervoor en bood eveneens een prachtig bloem- bouquet aan. Met goedvinding van de beide aanvoerders verrichtte daarop de geestelijk Adviseur de aftrap en onder de kundige leiding van scheidsrechter Dalmeijer en de vrolijke klan ken van de harmonie St. Jan begon de wedstrijd. „Berk dijk" was gedurende de hele tweekamp het sterkst, wat tot uitdrukking kwam in de eind stand 80. Prachtige staaltjes samenspel tussen middenlinie en voorhoede werden door de Berkdijkers te zien gegeven en ook de verdediging was in prima vorm. De leiding van scheidsrechter Dalmeijer was onberispelijk. Na afloop van de wedstrijd verenigden de spelende elftal len, de respectievelijke bestu ren en elftalcommissies en de scheidsrechter zich in 't club lokaal en deden allen zich te goed aan een welvoorziene koffietafel. Inmiddels arri veerde het 2e elftal uit Waal wijk met 'n overwinning van 73 op WSC 4, en ook dit elf tal werd aan de koffietafel genodigd. Tante Fien had de koffie tafels keurig verzorgd en er heerste een uitbundige vreugde in het „Berkdijk"- kamp. Ook de bewoners van de parochie Berkdijk gaven door vlagvertoon en belang stelling uiting van hun mede leven op dez? feestdag. EEN TAAI BEESTJE! In de St. Antoniusparochie ver miste een duivenmelker een jonge duif, die voor de eerste maal was uitgevlogen. Zij bleef onvindbaar. Dezer dagen, liefst twaalf da gen later, vond de schoorsteenve ger het beestje in de schoorsteen van 't huis. Zij was nog heel monter, maar toch had ze dorst gekregen, ze ging tenminste direct op de drinkbak af „DE POSTDUIF" WAALWIJK. De leden die vóór 1 Maart '48 lid waren van bovengenoemde vereniging, worden verzocht hun voederbon uiterlijk 12 October bij de secretaris af te halen. Voeder bonnen welke op genoemde da tum niet zijn afgehaald, zullen worden ingeleverd bij de heer C. P. v. Eeten, Grotestraat 298 alhier. De kosten bedragen 25 ct. per bon, bij het afhalen te vol doen. Uno-achterhoe© te ver is op gedrongen enR. Smits van Right 'Oh in Tij staande po sitie de bal kr'gt en snel op het doel afremden de Uno- Animo-keeper geen kans geeft; 01. Hiqdoor niet ont moedigd komt Uno opzetten en 10 minuter'daarna weet v. Veldhoven en voorzet van links te benuttev-en zodoende de stand gelijkte maken. Als de bal is afgetapt komt Uno weer spoedig ozetten en nu is het PijnenUrg die een voorzet van rc-hts ineens in schiet, 21. H?rna is het de beurt weer aacjlight 'Oh, die door Smits deJand weer ge lijk maakt; 2-2. Kort voor de rust echte: weet C. Smit Uno Animo d(leiding te her geven^2. Iet deze stand gaat de rust f De verhouóhg werd hier door goed wcjrgegeven. Van een veldoven'icht van één der partijen vas geen sprake geweest, maar le Uno Animo- voorhoede was iets doortas tender dan ie Right 'Oh- voorhoede. Na de hervating is 't eerst Right 'Oh dat een offensief- inzet, maar zi; strand regel matig op de liio Animo-ach- terhoede. Als lierna Uno ten aanval trekt i het C. Smit die de voorspong weet te vergroten en ip 42 brengt. Right 'Oh is p. een geslagen ploeg. Uno heft het spel nu volkomen in landen en kort voor het einde; is het weder om C. Smit diifdoel treft en daarmee de ftand op 52 brengt. Alles bij ellaèr was het 'n faire, pittige vpdstrijd, waar van het talrijte publiek flink genoten heeft i waarin Uno Animo op p ichtige wijze heeft afgerekei genstander, die d met een te- nog verschil lende elftallen f.al laten strui kelen. KAATSHEUVEL. R.K.V.V. BERKDIJK". Zondag 3 October opende de RKVV „Berkdijk" haar terrein aan de! Dongenseweg met de eerste Competitiewed strijd in K.N.VLB.-verband. Door het bestuur was voor HOGE ONDERSCHEIDING. Van 20—24 Sept. werd tè Pa rijs de B.I.C., een internationale vakwedstrijd voor maatschoenma kers gehouden. Hieraan namen 7 landen deel, t.w. Frankrijk, En geland, België, Zwitserland, Fin land, Noorwegen en Nederland. De firma A. Duquesnoy alhier verwierf met haar inzending rij laarzen de hoogste onderscheiding een gouden medaille. Ongetwij feld een zeer bijzondere onder scheiding in dit internationale mi lieu van de meest vooraanstaande vakmensen, waarmede wij de be kroonde firma van harte geluk wensen. EERVOL ONTSLAG. In verband met de bezuinigings maatregelen zullen met injgang van 1 December de CCD-ambte- naren A. Huybregts, Jac. van Hecswijk en Bones eervol worden ontslagen en op wachtgeld ge steld. WAALWIJKSE KRING VOOR KUNST EN WETENSCHAP. Donderdag 14 October zal Laurens Bogtman in Musis Sa crum optreden met een uitgebreid liederenprogramma van werken van Schubert, Löwe, Mahler, Wolf, Strauss, Diepenbrock e.a. met begeleiding van Tine van der Sijden. De pers spreekt met grote lof over deze uitvoeringen, als een muziekfestijn, een „herschepping". BENARDE OVERLEERSITUATIE. Onder bovenstaande titel schrijtf „Schoen en Leder" een belang wekkend hoofdartikel, dat aan vangt als volgt De benarde overleersituatie stelt de Nederlandse schoenindu strie thans voor de grootste moei lijkheden. Door het ontbreken van het daarvoor vereiste chroomle der staat de gehele fabricage van steun- en gemakschoenen vrijwel stil, Komt er niet spoedig veran dering, dan zal de fabricage van dit schoeisel geheel stop staan en zullen zich ook in de andere sec toren van de schoenindustrie de allerernstigste moeilijkheden voor doen. Zowel voor de industrie, maar ook voor de handel is de situatie, zoals deze zich thans ont wikkelt en gedeeltelijk reeds ont wikkeld heeft, uitermate gevaar lijk. ONGELUKKIGE VAL. De 75-jarige juffrouw Hoeve- naars-Schilders uit v.m. Baardwijk had Woensdag j.l., terwijl zij met enkele familieleden bij V. D. te Tilburg aan het winkelen was, het ongeluk achterover van een trap te vallen. Zij kwam met een harde smak op het achterhoofd terecht en werd met een ernstige schedelbasisfractuur en andere kneuzingen in hopeloze toestand naar het St. Elisabeth-ziekenhuis aldaar vervoerd. Tot heden, Maandag, was het bewustzijn nog niet teruggekeerd en kon ieder ogenblik het ergste werden gevreesd. EEN TWEETAL ONGELUKKEN. Zaterdag zijn er enkele onge lukken gebeurd, waarvan er een tamelijk, het andere minder ern- stia was. Het 3-jariq dochtertje van A. B. uit v.m. Baardwijk kwam n.l. op een gegeven ogenblik pardoes uit de dam gelopen, liep recht de straat oo en ook recht onder een auto. Het viel gelukkig noqal ta melijk goed uit. het kindje be kwam enkele lichte hoofdwonden. De bestuurder van de wagen treft gegn schuld. Het tweede ongeluk, dat ern stiger was, gebeurde in de St. Antoniusstraat. Daar oeraakte op een gegeven ogenblik Mej. de B. onder een auto uit Sprang, waar schijnlijk daar zij op ondoordachte wijze of zonder richting aan te geven naar de andere zijde van de straat reed. De auto heeft waar schijnlijk een aanrijdinq nog wil len voorkomen, maar kwam toen in aanraking metTde heer S„ die zich ook op zijn rijwiel daar he rvond. Zodoende maakte men twee slachtoffers. Mej. de B. was ei tamelijk ernstig aan toe, zij liep een zware hersenschudding op en enkele kleinere verwondingen. De beer S. had enkele bloeduitstor tingen en schrammen en vernielde kleren, terwijl zijn rijwiel ook schade oplieo. De heren Kampman en Gadella van het Rode Kruis waren aan stonds ter plaatse, evenals Dr. Langemeijer. Mei. de B. werd naar het ziekenhuis vervoerd. De politie was hierna, bezig met het controleren van de wa gen. die waf- stuurinrichting en remmen betreft, niet geheel in or de scheen. AANVULLING.. Ter aanvulling van ons vorig bericht vermelden we dat bij de modernisering van Maison v. d. Sanden het timmerwerk verricht werd door Fa. v. Hulten-Krol, 't metselwerk door Fa. Kleingeld 6 Zn. en de verlichting verzorgd Werd door Fa. J. van Dongen, Stationsstraat. „De Toren". In afwijking met wat we vorige week annonceerden en wat de af fiches aankondigen, zal de toneel groep „De Spelewaghe" uit Den Haag, Dinsdag a.s. niet in de Patronaatszaal, doch in de zaal van de R.K. Gildenbond optreden met „De Klucht van de Brave Moordenaar", blijspel in vier be drijven van Jos Jansen. Deze zaal verandering is noodzakelijk geble ken om de minder goede toneel- accomodatie van de patronaats zaal. We verwachten bij deze eerste seizoenuitvoering van De Toren een grote belangstelling. Slaagt deze eerste avond, dan kan het bestuur van de kring met goede verwachting het komende seizoen ingaan. R.K. Houtbewerkersbond. De Afd. Kaatsheuvel van de R.K. Houtbewerkersbond hield in de R.K. Gildenbond zijn jaarver gadering. Na de opening en het voorlezen der notulen werd o.m. verslag uitgebracht van de in Utrecht gehouden kaderdag. De penningmeester gaf een kasver- slag met een klein batig saldo. Het bestuur werd met algemene stemmen herkozen, n.l. Th. Mus- kens, voorz.; H. Brands, secr.; M. Laros, penningm. Met de Chr. groet werd de vergadering geslo ten. Volgende keer worden ook zij verwacht, die nu schitterden door afwezigheid. Des-Supportersvereniging. Zaterdagavond vergaderde de Des-Supportersvereniging ,in café L. van Berkel. Bij zijn inleiding hield de voorzitter de heer W. van Wezel een breedvoerig be toog over het doel en streven van de supportersvereniging, wier hoofddoel is de voetbalvereniging D.E.S. moreel en financieel te steunen. Deze morele steun kan vooral gegeven worden door b.v. geen afbrekende critiek te oefenen op de spelers, niet lijdelijk toe te zien, doch de spelers aan te moe- digem Des verdient onze finan ciële steun en heeft die nodig. Wij moeten een club vormen van min stens 400 leden. In de voorbije maanden groeide de vereniging met 50 leden, vooral dank de ac tiviteit van de bestuursleden Toon Laros en A. Mosselveld. Wil Kaatsheuvel een eerste klasser krijgen, wat evengoed mogelijk is dan in het veel kleinere Heere veen, dan moet evenals daar ge heel Kaatsheuvelhieraan mede werken. Des wordt momenteel in tensief getraind en ook voor de jeugd wordt alles gedaan, doch dit kost grote bedragen en de sup portersclub is daar om hierin haar steun te geven. Het verslag van de penningmeester sloot met een batig slot van 429.65. De aftre dende bestuursleden Toon Laros, J. Kemmeren, Jac. van Woensel en Jan Dingemans werden met algemene stemmen herkozen, ter wijl in de vacature P. v. d. Vel den, de ijverige secretaris op voordracht van het bestuur met algemene stemmen de heer W. Wellens gekozen werd. De heer v. d. Velden, die in militaire dienst is, kreeg hartelijke woor den van dank voor het verrichte werk. Bij de bespreking der rei zen werd het bestuur gemachtigd de nodige besprekingen te voe ren. Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt en de ge stelde vragen werden naar ieders genoegen beantwoord. Toneelgezelschap Crescendo. Zondag 10 en 17 October komt Crescendo weer voor het voet licht. Het toneelseizoen wordt ge opend met het dramatisch toneel spel in 3 bedrijven „Verschroeide Aarde". Het stuk is geschreven door Arie v. d. Lugt en opgedragen aan onze jongens in Indië. We zijn er zeker van dat de zaal Euphonia weer te klein zal zijn om de toneelliefhebbers te herbergen. Biljarttournooi. De biljartvereniging „Ons Ge noegen gevestigd in het café van den heer A. Vugts heeft ter ge legenheid van haar 10-jarig be staan een biljarttournooit georga niseerd. Hieraan nemen deel alle biljartver. van Kaatsheuvel. De speeldagen zijn voor afde ling 1 's Maandags en voor afd. 2 Zaterdags. De wedstrijden beginnen a.s. Maandag 4 Oct. Dit tournooi zal ongeveer 6 weken.duren, waarbij voor beide afdelingen een beker en een lauwerkrans door de ju bilerende vereniging is beschik baar gesteld. Wielersport. De Wielerclub Kaatsheuvel in Berkdijk opgericht, hield een trai ningswedstrijd met het volgende resultaat. Wedstrijd 37 km, le ge plaatste 1 uur 5 min. 1 Andr. v. Boxtel, Kaatsheuvel: Henk Rombouts, Waalwijk op 1 lengte; 3 Mari Papen, Kaatsheu vel op 2 lengten: 4 André v. d. Ven op 30 meter; 5 Frits v. d. Linden 45 meter; 6 M. v. d. Lin den 2 min.; 7 en 8 M. Glaude- mans en W. v. Wanrooij; 9 P. v. d. Ven 6 min. Agenda. Maandag 4 Oct. 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 5 Oct. 8 uur n.m. Cul turele Kring „De Toren" R. K. Gildenbond: „De Klucht van de brave Moordenaar". Dinsdag 5 October geen repe titie R.K. Par. Zangkoor. Woensdag 6 October 7.30 uur n.m. Repetitie Dameskoor Bel Canto. Woensdag 8 uur n.m: Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 6 Oct. 8 uur, n.m. Apollo-Theater „De Geest van de Vampier en De Zwarte Raaf toegang 18 jaar.. Inzegening Blokhut. Het was 'n grote gebeurtenis die Zondag j.l. plaats vond in de blokhut, het hoofdkwartier van de mannelijke jeugd. Om 12 uur waren de jongens van de verkennersbeweging en het gilde present in hun kwartier, waar door de Hoogeerw. Heer Deken de geheel vernieuwde blok hut zou worden ingezegend. Na de opening in carré-forma tie, verwelkomt de Groepsleider de Hoogeerw. Heer Deken, de Districts-commissaris, het groeps- comité en de ouders van de jon- gen^, die in grote getale bij deze plechtigheid aanwezig wilden zijn. Hij wees verder in zijn toespraak op de prestaties, door de jongens verricht, bij de bouw van hun pa- trouillehokken, waardoor het spel van verkennen in de toekomst zal kunnen geschieden geheel volgens het gegeven systeem. Deze plech tigheid moet 'n nieuwe periode in luiden, waarin de jongens nog meer dan in het verleden zelfbe heersing, opoffering en plichtsbe trachting moeten aankweken om te worden: karaktervolle mannen. De sympathie en medewerking van de Ouders met de beweging is daarbij noodzakelijk. De Hoogeerw. Heer Deken verrichtte na het voorlezen van de Nederlandse tekst van de ge beden, de zegeningsplechtigheid, hetwelk op alle aanwezigen 'n diepe indruk maakte. In welgemeende woorden dank te hij hierna de Aalmoezenier, lei ders en leidsters voor hun werk reeds gedaan, voor de Kaatsheu- velse jeugd. Zijn overtuiging was dat dit werk geen liefhebberij is, maar dat zij in dienst van de kerk hun krachten geven, overtuigd van de noodzakelijkheid. DE ECHO NAAR INDIË. In het eerste blad van dit num mer is een bekendmaking van on ze administratie afgedrukt in ver band met een nieuwe regeling van de verzending per luchtpost van een aantal abonnementen naar Indië. Daarin zijn de kosten van ver zending abusievelijk niet vermeld. De porti-kosten zullen vermoede lijk tussen de 5.en 6.5Ö per nummer en per kwartaal be dragen, zodat een abonnement per luchtpost naar Indië op 6.75 tot 8.50 per kwartaal zal ko men. Wij hopen aan belanghebben den spoedig te kunnen berichten hoeveel precies de kosten zullen zijn en welk aantal abonnementen wij mogen verzenden. De ondervinding van 18 jaren, waarin de Z.E. Deken als jong Priester zelf in het jeugdwerk werkzaam is geweest, had hem dit wel geleerd. De Districts-commissaris van de Kath. Jeugdbeweging sprak ver volgens zijn leiders, leidsters en jongens toe op de hem eigen sympathieke wijze. Het werk van de jeugdbewe ging is zwaar, maar wanneer in n' afdeling van zijn district na enkele jaren zulke mooie resultaten kun nen geboekt worden als thans in Kaatsheuvel is geschied, wil ook hij meegenieten van deze vooruit gang en had hij daarom gaarne gehoor gegeven aan de uitnodi ging van de Staf. Hij vertrouwde op de medewer king van leiders en leidsters, de goede wil van de jongens en de medewerking van de ouders, om te komen tot het doel van de jeugdbeweging: het vormen van karaktervolle katholieke kerels. Uit naam van de Staf reikte de Districts-Commissaris vervol- gens de prijzen uit voor de best ingerichte patrouillehókken, die door de gelukkige patrouilleleiders van de Valken en Panters in ont vangst werden genomen. Na 'n dankwoord aan allen die door hun aanwezigheid getuigden van medeleven, sloot de groeps leider op verkennersmanier. Kajottersagenda. Dinesdag 5 Oct. 7.30 uur Pio- niersgroep Dr. Poels. Woensdag 6 Oct. 7.30 uur Ka- jottersgroep. Donderdag 7 Oct. 7.30 uur Ka- jottersgroep. 7.30 uur bestuursvergadering. 9 uur leidersvorming. Vrijdag 8 Oct. 7.30 uur Pirig- pong-wedstrijd tegen K.A.J. afd. Loonopzand. Zaterdag 9 Oct, van 7.30 tot 9.45 uur ontspanning. Zondag 10 Oct. 11.30 uur stu diekring. Maandag 11 Oct. 7fi0 uur Ka- jottersgroep patronaat Berndijk en K.A.J.-zaal. LOON-ÖP-ZAND. Katholiek Thuisfront. Door Katholiek Thuisfront ter plaatse is een actie op touw ge zet tot verzending van Kerstpak- ketten naar de jongens in Indo nesië. Het ligt in de bedoeling de betreffende pakketten te verzen den omstreeks 15 October a.s. Wijl deze actie speciaal be doeld is voor onze Loonse jon gen:# wil het plaatselijk comité alle ingezetenen in de gelegenheid stellen aan deze actie daadwerke lijk medewerking te verlenen. Zo zal er vanaf heden tot 12 Octo ber a.s. gelegenheid zijn snoep- of tabaksbonnen af te zonderen voor het bekende doel. De bonnen kun nen in gesloten enveloppe be zorgd worden in de brievenbus bij M. v. Loosdrecht, Kloosterstraat 75 en bij Fr. Michielsen, Hoge- steenweg. Moge deze mooie actie voor 100 procent slagen. Nabij Stettin zijn onge veer 500 graven van Franse, Poolse, Italiaanse, Russische, Joego-Slavische en andere krijgsgevangenen ontdekt. Volgens de eerste schattin gen bevatten deze enkele dui zenden lijken; in een ander massagraf bevonden zich 40.000 lijken, aldus 't Poolse persbureau.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4