NIEUWS UIT KAATSHEUVEL TE KOOP AANGEBODEN SPORT kolping-R juliana—ons vios 4—0. KINDERWAGEN. Hoge Steenweg 29 LOONOPZAND. «kv- van oordeel hiervoor te moeten inschrijven. Aldus werd besloten. Alleen de verzending der dieren bleek nogal moeilijkheden op te leveren, weshalve de voorzitter voorstelde er met de tractor heen te rijden. Nog druk werd de laatstgehou den tafelkeuring met zijn voor- en nadelen besproken. Besproken werd om bij de N. K. B. aan te kloppen voor het be schikbaar stellen van prijzen bij de a.s. te houden clubtentoonstel ling. Na de rondvraag, waar weinig gebruik van werd gemaakt, sloot de voorzitter onder dankzegging deze bijeenkomst. Oprichting Zangvereniging. Uit de leden der Meisjes-Con gregatie alhier is een zangvereni ging opgericht. Als directeur is benoemd de' bekende musicus de heer J. Verhoeven uit Waalwijk. H. Kindsheid. Donderdag vierde de parochie Elshout het jaarlijkse Kindsheid- feest. 's Morgens was er een H. Mis met volkszang, terwijl om 10 uur de kinderzegen plaats vond, met na afloop een tractatie. Des middags werd voor de kinderen een filmvoorstelling gegeven, die 's avonds voor de groten werd herhaald ter bestrijding van de onkosten. VLIJMEN. Cursus. Het bestuur van de land- en tuinbouwver. maakt bekend, dat er deze winter weer cursussen worden gehouden over groenten- en fruitteelt. Degenen die hieraan willen deelnemen kunnen zich op geven tot en met Woensdag a.s. bij de heren v. Heivoort en Tiny van Engelen alhier. Examen. Op het gehouden examen aan de Ambachtschool te Waalwijk slaagde onze dorpsgenoot H. Bronkhorst voor Timmerwerk. Bestuursvergadering. Dinsdag komt het bestuur van de K.A.B.' bijeen, om het winter- program op te maken. Verschil lende punten staan op de agenda. De St. Nicolaasactie zal de mees te aandacht vragen. Heemkunde-vergadering. Wederom kwam de Heemkun dekring „Onzenoord" op Mariën- kroon in vergadering bijeen. Na dat eerst wegens vertrek van het lid André van Son, hek penning meesterschap aan secretaris van Engelen was overgedragen, kwam men tot het onderwerp: de ont wikkelingsavonden. Algemeen was men van gevoelen, dat ondanks enig risico, dit cultureel werk doorgang moest vinden, in het vertrouwen dat de gemeente Groot-Vlijmen toch minstens een honderdtal gegadigden zal kunnen opleveren voor dergelijke avon den, waarop slechts sprekers van naam zullen optreden. Voor de eerste avond is reeds contact op genomen met de bekende Pieter v. d. Meer de Walcheren, die zal spreken over eigen leven. Een circulaire zal binnenkort tot een groot aantal gemeentenaren wor den gericht. SPRANG-CAPELLE. A.s. Woensag 13 Oct. hoopt voor de Chr. Geref. Kerk op te treden Ds. G. Rijksen van Mid delburg. Aanvang half acht. SPRANG. Beroep. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, ontving een be roep naar de Ned. Herv. Kerk te Veen (N.B.). Kleur en Glorie onzer tropen. Voor een goed bezette zaal van leden en donateurs der Chr. Ver- kennersgroep Jan de Rooij, werd Zaterdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de film ge draaid: Kleur en Glorie onzer tro pen. De bijeenkomst werd door de hopman, de heer D. de Vries, ge opend. De aanwezigen hebben volop genoten van de prachtige kleu renfilm, waarbij zij een reis mede- maakten per Johan van Oldenbar- neveldt naar Indië, achtereenvol gens Suriname, Java en Bali be zochten en genoten van het prach tige natuurschoon en kennis maak ten met de zeden en gewoonten aldaar. Een en ander werd opge luisterd met muziek en duidelijk toegelicht door de operateur. De postduivenvereniging- „De Luchtvaart", gevestigd in het café Cové-v. d. Haartaan de Nieiyvevaart, vierde j.l. Zaterdag 9 October haar 25-jarig bestaan. CAPELLE. Onderwijzer benoemd. Tot onderwijzer aan de Chr. school aan de Loonsedijk is be noemd de heer C. Oldenburg te Westmaas, die deze benoeming heeft aangenomen. Nieuwe cursus Huishoudschool. Naast de verschillende cursus sen, welke reeds aan de Prot. Landbouwhuishoudschool te dezer plaatse gegeven worden, zal Dir^;- dag 12 dezer weer een verstelcur- sus worden geopend, waarvan de lessen in de morgenuren worden gegeven. Prijzenrit. De motorsportvereniging „Ma rijke" organiseert a.s. Zaterdagna middag voor haar leden een oriën- teringsrit, waarbij iedere deelne mer een prijs kan behalen. De start voor deze prijzenrit, waar voor ongetwijfeld grote belang stelling zal bestaan, vindt plaats bij het clublokaal der vereniging lan de Nieuwevaart. Spreekbeurt. In het verenigingsgebouw ,,E1- thato" hoopt Vrijdag 15 dezer des avonds half acht als spreker op te treden Ds. H. Harkema, Ned. Herv. predikant te Wijk en lid van de Generale Synode, die zal spreken over het Ontwerp Kerkorde. Afdeling Volksonderwijs bestaat een kwart-eeuw. f De afdeling Sprang-Capelle e.o. van Volksonderwijs, welke in het .voorjaar van 1923 werd opgericht, herdenkt deze week het feit, dat zij gedurende een kwarteeuw ge ijverd en op de. bres heeft gestaan voor goed onderwijs in het alge meen en voor het Openbaar on derwijs in het bijzonder. Dit 25- jarig jubileum zal met de leden gevierd worden op Maandag 11 en Dinsdag 12 dezer des avonds half acht in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart, met dien verstande, dat de eerste avond bedoeld is voor de leden, wonende ten Zuiden van 't Af wateringskanaal en de tweede voor diegenen, die ten Noorden van dit kanaal woonachtig zijn. Het programma voor beide avonden vermeldt een korte feest rede *mn de voorzitter in ver band met het 25-jarig bestaan en daarna opvoering van een blij spel in drie bedrijven „Gijs be kijkt t" van Jack Bess door de toneelvereniging Harmonie uit Oosterhout. Competitiewedstrijd. De voetbalvereniging Wit Zwart, welke haar eerste wed strijd voor de competitie te Til burg tegen Broekhoven speelde, moest met 51 in de ontvangen de vereniging haar meerdere er kennen. Zilveren jubileumviering Het 25-jarig bestaan van de postduivenvereniging „De- Lucht vaart" werd j.l. Zaterdagavond gevierd met een feestavondvoor de leden en hun dames in het ver enigingslokaal, café Cové-van der Haart, waar het heel gezellig toe ging en waarop o.m. ook de Edel achtbare Heer Burgemeester A. Smit even van zijn belangstelling blijk gaf. Tevoren tijdens de receptie van 4 tot 6 uur, hadden verschillende deputaties van zusterverenigingen uit omliggende plaatsen hun op wachting gemaakt, terwijl ook tal van plaatselijke verenigingen van hun belangstelling blijk gaven. De muziekvereniging Kunst na Arbeid vertolkte haar gelukwensen met een serenade. In ons volgend num mer hopen we enigszins uitvoeri ger op dit feestelijk herdenken te rug te komen. WASPIK. Bus omgeslagen. Toen Donderdag in de Carme- lietenstraat de B.B.A.-bussen rich ting Dongen en Waalwijk elkaar moesten passeren schoof de eerste in de cloot en sloeg met een groot aantal passagiers om. Behoudens een gebroken enkel van mej. K. uit de Benedenkerkstraat, die haar het ziekenhuis te Raamsdonksveer werd vervoerd, bekwam geen der overige inzittenden enig letsel, ter wijl ook de bus geen noemens waardige schade opliep. Kath. Thuisfront. Zondagavond 17 October a.s. zal in de zaal van JH. v. Iersel te Waspik optreden Europa's beste telepaath-hypnotiseur, de „Friese Fakir". Als sensatienum mer kunt u 't blind schieten tegen de beste scherpschutter bewonde ren. Dit alles, gaat uit van Kath. Thuisfront. Dit zal niemand wil len en mogen missen, want men steunt tevens het Thuisfront. - Verschroeide aarde. Als de auteur van een werk voor een stampvolle zaal ver klaart, dat van de vele uitvoerin gen, die hij van Verschroeide Aarde meemaakte dit de beste en fijnste is, dan is dit een getuige nis, die voor Crescendo van meer waarde is, dan de beste recensie in de couragt. 't Was Arie v. d. Lugt, die met Verschroeide Aarde mogelijk zijn beste werk leverde, die deze verklaring Zondagavond in Euphonia gaf. Dat Crescendo over prima krachten beschikt is wijd en zijd bekend, dat de regie bij de heer M. de Vries, in goe de handen is, staat als een paal boven water, dat als stille kracht naast hem de heer v. Opstal uit Loonopzand, zowel als meester van de grote lijn dan als kunste naar van fijne afwerking een groot deel van Crescendo's succes toe komt, mogen we hier gerust naar voren brengen. De schrijver feli citeerde Crescendo met zijn regie, doch tevens de regiseur met zijn spelers. Het overgrote succes is hier vooral te danken aan het feit, dat elk der typen, wélke Ver schroeide Aarde vraagt in het Crescendo - ensemble vertegen woordigd is. En als we. hiermede met een zin, alle spelers omvat hebben, dan kan men het ons niet euvel duiden, dat we apart de moeilijke rol vermelden, die Adin- dah, Mej. Schavenmakers te ver tolken heeft als Javaans meisje en dat doet bij een eerste optreden op het toneel. Ook een figuur als de Rare, Th. Hochwald, een Zon neveld, M. de Vries, een Djon- jah, Fr. Monte en Ming-Woh, J. Brands, was tot in de finesses af. 't Publiek heeft genoten van een prachtspel van een prachtwerk, dat een reclame is voor dit Kaats heuvels Toneelgezelschap, dat hun nog menig succes waarborgt. Een mooie geste. Nu het toneelseizoen is aange broken, komt ook de toneelver eniging Ons Genoegen op Zondag 17 en 24 October weer voor het voetlicht met een prachtig toneel spel: De Schandpaal van R. Ja mes en Jim Bergveld. Evenals Jiet vorig jaar, speelt Ons Genoegen ook thans weer voor onze Jon gens in Indië, een mooie geste, die ni'et genoeg kan gewaardeerd wor den, doch die het Kaatsheuvelse publiek telkens op grote prijs weet te stellen, door een grote belang stelling voor het optreden van Ons Genoegen. Ook voor de ko mende uitvoeringen wordt, juist ook om het góede doel dezelfde belangstelling verwacht. Tot goed begrip van het werk laten we hier een korte samen vatting van de inhoud volgen. De heer Groothuijzen, die vroe ger met een zekere Verbeek een misstap heeft begaan en daardoor veel gfld in"zijn bezit kreeg, heeft zich opgewerkt tot een groot vliegtuigbouwer. Tot op heden heeft hij met zijn vrouw en doch ter gelukkig geleefd. Maar hoe gauw kan die rust verstoord wor den. Ze ook hier. Door een toe vallige omstandigheidis een ze kere Jean Dubois in bezit geko men van een bekentenis, die Ver beek op zijn sterfbed geschreven heeft. Deze Jean Dubois geeft zich uit voor de zoon van Verbeek. Door chantage wil hij de dochter van Groothuijzen trouwen, om zo doende de fabriek in handen te krijgen. Doch de ware zoon van Verbeek, die dit is te weten ge komen, komt onder een andere naam in contact met Groothuij zen en weet zodoende Jean Du bois te ontmaskeren. Ook de huis knecht van Groothuijzen blijkt een ander persoon te zijn. Deze wordt ook door Verbeek ontmaskerd en blijkt de zoon te zijn van hem, die gevallen is door de misstap van Groothuijzen. Zo komt aan het slot een einde aan het grote lijden van Groothuijzen. Agenda. Maandag 11 October 8 uur n.m. Repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 12 October geen repe titie R.K. Par. Kerkkoor. Dinsdag 12 October 8 uur n.m. Patronaat Pausfilm „Pastor An gelicus Woensdag 13 October 7.30 uur n.m. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Woensdag 13 October 8 uur n.m. Repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 13 October 8 uur n.m. Apollo-theater Levenslang. Toegang 18 jaar. Donderdag 14 October geen re petitie Mannenkoor Bel Canto. Donderdag 14 October 8 u. n.m. gecombineerde vergadering van de N.C.B. besturen Loonopzand, de Moer en Kaatsheuvel in de Gil denbond. Dienstjubileum. Zaterdag 16 October zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer v. Gorkum in dienst trad bij de be kende boomkweker C. Snoeren al hier. De heer v. G. diende eerst onder de opzichter der firma, daarna onder de tegenwoordige patroon en hoopt ook onder diens zoon, op wien de firma op die zelfde datum overgaat, nog jaren werkzaam te zijn. Er is ook in de tegenwoordige tijd nog trouw. Pastor Angelicus. Meer speciaal voor de leden van de H. Familie, doch ook voor andere liefhebbers, wordt Dins dagavond in het patronaat de be roemde film „Pastor Angelicus gedraaid. Ongetwijfeld zal deze filmvertoning grote belangstelling trekken. Pastor Angelicus staat als een der beste katholieke films bekend. Gegund. Onder architectuur van de heer J. A. Prins te Kaatsheuvel, werd aan de heer H. Wagemakers te Capelle de bouw van een win kelhuis met bakkerij voor reke ning van de heer W. v. d. Oord- Heijs alhier gegund. Eervol ontslag Notaris J. v. Ham. Bij K.B. is op zijn verzoek aan de heer J. van Ham eervol ont slag verleend uit zijn ambt van notaris te Kaatsheuvel. BERNDIJK. B. V. V. Zondag 10 Oct. j.l. speelde het eerste elftal haar tweede compe titiewedstrijd tegen Nevelo II in Oisterwijk. Als precies om twee uur de scheidsrechter het sein geeft, pakt Nevello direct flink aan. Zij wa ren schijnbaar belust op een re vanche. Onze jongens, die het te gemakkelijk dachten te hebben, werden dan ook in d verdediging terug gedrongen. een kwartier spelen ner dan ook succes, onze mannen wak]#, voering van het spe tje na 2 min. de sta, voet te brengen. Weer zijn onze en Toon maakt er d van op 20 meter 2- llo had na 3r een cor- )it schudde Onder aan wist Toon- op gelijke nnen terug r een schot van. Nu was het gedij n met Ne vello. Toen Sjel er -1 van ge maakt had floot de scheidsrechter yoor de rust. Hierna was het w r Toon die door een pracht voo et van An dré de stand op 1- bracht. Hierna werd no; gedoelpunt door Frans Herman: Sjel, C. v Beijnen, Sjel en Ta van-Gooi, waarmede het einde cwam. De mannen zijn >p de goede weg. Als ze doorga; hebben ze het kampioenschap .or het grij pen, want ze moet ons voet ballen laten zien dM zeker twee klassen hoger ligt efl de suppor ters zijn dan ook tMreden. Het tweede elfialM/an B.V.V. deed het ook niet pMer en stuur de R.W.B. met 7-Miaar Waal wijk terug. Goed zo Bannen, blijft zo doorgaan, wantvM jullie moet het komen. Dan kien we over enkele jaren zeggeA hier is de Berndijkse Voetbalicniging. Kajotters-agftda. Woensdag 13 Ocib.30 uur Ka- jottersgroep. Donderdag 14 Clt. 7.30 uur Kajottersgroep; 7 flrr Culturele groep: 8 uur Besiuulvergadering, 9 uur Leidersvonninl Zaterdag 16 Oct. Ï30 uur Ont spanning. Zondag 17 Oct. lj.30 uur Stu diekring. Maandag 18 Oct. .30 uur Ka jottersgroep. VOETBALUITSLAGEN. DISTRICT IV. Eerste klasse. NACBrabantia 32 LimburgiaTSC 21 RVV—Helmond 2—1 De SpechtenJuliana 23 VVV—Willem II 1—0 DISTRICT VI. Sitt. BoysSp. Emma 21 KerkradeEindhoven 44 PSV—Maurits 2—1 ïïelmondiaBieijerheide 10 LONGA—NOAD 1—0 Tweede klasse A. WSC—Zwaluw VFC 3—2 RKTVV—Wilhelmina 4—0 SET—TOP 1—4 DESK—Schijndel 2—1 Kolping SDW—RKC 1—0 Derde klasse C. ZaltbommelVI. Boys 21 HaarsteegSarto 22 ODC—Gudok 5—1 BaardwijkOns Vios 40 KorvelGilze 51 Vierde klasse C. OSS '20—RKDVC 5—2 RKSVABerchem Sport 12 DVG—Maliskamp 0—3 Heusden—HVCH 0—1 Vierde klasse D. RKFSV—RWB 0—0 Veerse BoysWaspik 10 BaamsdonkU. Animo 12 Right 'OhNevelo 33 VOAB—Velccitas '31 0—2 W.S.C.—ZWALUW VFC 3—2. WSC heeft het klaarge speeld de kopploeg uit haar afdeling een paar kostbare punten afhandig te maken. Een 32 overwinning op het sterke Zwaluwen-elftal uit Vught is een mooie prestatie die de WSC-ers een hart on der de riem zal Steken. Zij hebben nu gezien wat zij be reiken kunnen als zij zich met meer geestdrift in de strijd werpen. Want dat was juist het kenmerkende van deze ontmoeting-, dat er met meer elan gespeeld werd. Vooral vóór de rust gaven de WSC- ers vaak het tempo aan en wisten zij hun meerderheid in 2 mooie doelpunten uit te drukken. De eerste aanvallen waren voor de Zwaluwen, doch spoe dig nam WSC het initiatief over en zat herhaaldelijk ge vaarlijk voor het doel der gasten, doch de keeper weet daar voorlopig zijn doel schoon te houden Pas na 30 minuten komt fcJt verdiende doelpunt, als een mooie voor zet van Blijlev is door Du- quesnoy langs Me keeper wordt geschoten!];!0. Vijf minuten ilter kon de WSC-aanhang Mieuw jui chen, want als KM>ls uit een vrije schop de m goed voor doel plaatst, is H Blij levens er bij om hemMurig in te koppen; 20. blijft in het offensief, al zij: de snelle aanvallen van celgasten ook niet zonder gevzM. Met een verdiende 2—0 Ivoorsprong gaat de rust in. ra Na de hervatlMg stelt de WSC-voorhoede ij direct de Zwaluw-keeper A de proef, maar het succes comt reeds na 2 minuten az de andere zijde, waar Adell rg een ver schot laat passer 21. De gasten, door dit iucces aan gemoedigd, doen er nu een schepje op en d WSC-ver- dediging krijgt 1 :t een tijd lang hard te vtfduren. Tal van corners, hoe' rig gegeven,lev zoekers geen resi 25 minuten weet te bemachtigen, door aan Musken betere positie stc inschiet. Via de de keeper en de van de paal vlie het doel; 31. N geeft zich nog ni en 5 minuten vo Talie keu en de be- taat op. Na 'ools de bal geeft goed die in een .d, en hard landen van binnenkant de bal in ar Zwaluw gewonnen r het einde verkleinen zij rnlt een fraai schot de achterst ntf tot 32. Onder grote si mning met Zwaluw in de verstrijken deze latste minu ten zonder dat verandering koir Na afloop were zoekers geprotest erd wegens >n van een het niet toekeni strafschop. De s ïeidsrechter liet, zoals gebru kelij k, deze strafschop na nemen. Het tamw door Adelberg i nkeerd be oordeeld en trof oei. Wij ge loven echter nif dat WSC zich over de toe .'ijzing van een dergelijk pro est zorg be hoeft te maken. In een uiterst faire strijd heeft de puntjes in H< neerderheid n de stand door" de be- wedstrijd schot werd LC. 1—0. larde, maar LKC de bei- mond moe ten laten. Ondanks een grotendeels R.K.C.-overwicht waarbij vooral het laatste half uur steeds voor het doel der gastheren werd doorgebracht, konden zij dit overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Vanaf de aftrap is RKC di rect in de aanval. Na 10 mi nuten kan Kolping zich wat loswerken en komen enkele malen voor het RKC-doel. De eerste helft verstrijkt, waarin beide partijen elkaar goed partij gaven. Jammer was het dat 10 minuten voor rust onze midvoor moest vervangen worden door Verdonk, wat een grote verslapping van de voorhoede betekende. Eén minuut voor de rust kreeg deze invaller een dot van een kans, als een terugspringende bal precies, voor zijn voeten op 3 meter* afstand van doel komt, maar door treuzelen gaat deze kans verloren. Na de rust pakt RKC direct hard aan. Na 10 minuten" bij een doelworsteling pikt de midvoor der gastheren een terugspringende bal van Span op, om op 3 meter afstand van doel onhoudbaar in te schie ten; 10. RKC gaat nu een zware druk uitoefenen en zet alles op de aanval, maar daar zij pech heeft bij het schieten' kunnen de Helmondenaren hun voorsprong behouden en moest RKC met lege handen huiswaarts. DESK-SCHIJNDEL 2-1. Als er ooit sprake is geweest van een overwinning op 't kantje af, dan is het wel in bovenge noemde ontmoeting geweest, waar in de thuisclub nauwelijks twee minuten voor het einde het win nende doelpunt kon scoren. DESK, nog steeds zonder van Nieuwstadt en Th. Soeerboek, zette een geweldig tempo in, dat 't beste deed hopen. Er werd vol enthousiasme gespeeld, en prach tig gesteund door de kanthalfs, kon haar voorhoede keer op keer goede aanvallen opzetten. Er ontstonden dan ook al spoedig enkele mooie kansen, maar noch Balvers, noch C. Soeterboek zochten het doel op de goede plaats. Bij Schijndel bleek al spoedig dat het voornamelijk van haar gevaarlijke linksbuiten van Herpen moest komen, terwijl mid voor de Gier te kort schoot in tempo. Na een hplf uur spelen weet uiteindelijk invaller v. Laar hoven met een goed schot de sco re te openen, 1—0. Ondanks een sterk overwicht van de thuisclub blijft de stand tot de rust onge wijzigd. In de tweede helft was 't spel peil, vooral aan de kant van de thuisclub, aanmerkelijk lager. Het verband was plotseling zoek en het „heilige vuur" van voor de rust was evenmin nog te ontdek ken. Het verwondert dan ook niemand als midvoor de Gier na ongeveer twintig minuten spelen de stand gelijk maakt, 1 1. Ook hierdoor worden de Dessers niet wakker geschud en we vrezen 't ergste, als ook nog H. v. Es, di^ een prima backpartij speelde, we gens een blessure het veld moet verlaten en vervangen wordt door A. Vrinten. De tijd verstrijkt en menige DESK supporter rekent reeds op het derde gelijk spel van zijn favorieten. Enkele minuten voor het einde krijgt DESK ech ter een corner te nemen en alle Dessers trekken naar voren om deze laatste kans te benutten. Ook stopperspil v. d. Ven wil zijn kans gaan wagen. De corner wordt door A. Vrinten op keurige wijze voorgezet en het is v. d. Ven die hoog boven alles uitkopt en de bal keihard achter de Schijndel keeper plaatst, 2—1. Een prachtig doelpunt! Vlak hier op fluit scheidsrechter Verhoeven die goed leidde, einde, en DESK is ook in haar vierde wedstrijd ongeslagen gebleven. SPRANG. S.d.o.N.A.C. 2—0. Zaterdag speelde het eerste elftal van SDO een thuiswed strijd tegen NAC uit Breda. Direct na de aftrap kwam NAC opzetten en voerde het tempo zeer hoog op, zodat on ze achterhoede alle zeilen bij moest zetten om het doel schoon te kunnen houden; in dit kwartiertje van overwicht kon SDO nauwelijks over de helft komen. Toch kwam zij er langzamerhand beter in en beiden partijen werden aan elkaar gewaagd. We kregen een vrije schop te nemen die door onze spil genomen werd ,en in een doelpunt werd om gezet; 10. Drie minuten la ter nam onze midvoor nog een doelpunt voor zijn reke ning; 20. Na de rust was NAC in het begin sterker, maar weer nam SDO het initiatief over en bracht onophoudelijk het NAC-doel in gevaar. Niet minder dan viermaal moest doelpaal of "deklat redding brengen. Zodoende bleef de stand 20. De leiding was bij de heer v. Velthoven in goede handen. SPRANG-CAPELLE. V.V. „Nooit Gedacht" '48. Wanneer een voetballer uit 't Westelijk deel van Sprang- Capelle niet op Zondag wens- I te te spelen, dan was hij op Vrijhoeve of Sprang aange wezen. Zo ken het gebeuren dat een aantal beste krachten voor de V.V. „S.D.O." uit kwamen, en hoewel zij daar een goede clubgeest en een aangename omgang aantrof fen, komt iedereen toch lie ver in eigen omgeving uit. Nu is daar sinds korte tijd verandering in gekomen. Nu de v.v. „Wit Zwart" besloten heeft Zondags te blijven spe len, heeft zich onder de voortvarende leiding van en kele degelijke personen een nieuwe club gevormd, ge naamd: „Nooit Gedhcht '48, aanvankelijk met 35 leden, wat voor grote uitbreiding vatbaar is, gezien de gezind heid in onze gemeente. Zij stelt zich ten doel de sport uitsluitend in de week te be- 1 oefenen en niet op Zondag te spelen of te oefenen. In deze voor de jeugd zo gezonde sport, wordt uit die hoofde ook op de steun van een groot gedeelte van onze bur gerij gerekend, hetzij als lid. hetzij als donateur. Er zal naar worden gestreefd om de jongens een nette en aange name ontspanning te bezor gen. Teneinde tot dit doel te ge raken zal a.s. Donderdag avond om 8 uur een algeme ne vergadering worden be legd in het clubhuis van de heer E. Cové aan de Nieuwe vaart. Allen present! DRUNEN. OSS '20 I—RKDVC I 5- -2. In een aantrekkelijke faire strijd wist OSS een verdiende, maar geflatteerde overwinning op RK DVC te behalen. In het veld ga ven de ploegen elkaar weinig toe en beiden waren technisch aan el kaar gewaagd. De wedstrijd is 2 minuten oud, als de midvoor van OSS de score opent. Om beurten komen de doelen nu irv gevaaar, waarbij de aanvallen van Drunen zelfs gevaarlijker zijn, maar de voorhoede mist de meest opge legde kansen. In de 40ste minuut vergroot de OSS linksbuiten de voorsprong, 2—0. Met deze stand komt de rósl-. Na de rust volgt een lang over wicht van RKDVC en in de 9e minuut doelpunt de DVC mid voor met een prachtig schot in de linkerbenedenhoek. Even later schiet de DVC rechtsbuiten op korten afstand voor open doel hopeloos naast. In de 20ste mi nuut een ren van de OSS links binnen, de DVC achterhoede trekt zich terug in plaats van aan te vallen en de stand is 3—1. Dit maakte een einde aan het Drunen overwicht en OSS gaat weer een woordje meespreken. In de 35ste minuut kopt de OSS midvoor prachtig in, 4—1, hetgeen hij 3 minuten later nog eens herhaalt, 5—1. In de laatste minuut ver kleint DVC uit een penalty de achterstand, 5—2. Het verschil in de wedstrijd zat in de schotvaar digheid van de voorhoede. Zaltbommel 1—Vlijm. Boys 2-1. Zondag speelden de Vlijm. Boys een uitwedstrijd tegen Zalt bommel. Om half 3 stellen beide elftallen zich op. Vanaf de aftrap wordt van béide zijden flink aan gepakt. Bommel kan zich 't beste staande houden op het schuiverig terrein en komt steeds meer in de aanval, doch de verdediging v. Vlijmen houdt stand. Dan weer een snelle uitval van Vlijmen, de linksbuiten schiet fraai in, maar de scheidsrechter had reeds geflo ten voor buitenspel. Daarna komt Bommel weer opzetten, oefent 'n zware druk uit op het doel van Vlijmen en heeft tenslotte succes. De linksbinnen geeft een flink schot buiten bereik van doelman v. Esdonk, na 20 minuten spelen. Door dit succes aangemoedigd, gooit Bommel er nog 'n schepje op en Vlijmen moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. De midvoor trekt zich terug om ballen op te halen en veroorzaakt een vrije trap voor Bommel. Een harde schuiver op het doel, de verdediging kan niet voldoende wegwerken en trapt in eigen doel, 2—0. Vlijmen, niet ontmpedigd, probeert het spel te verplaatsen, maar het plaatsen is te slecht om de verdediging van Bommel te overspelen. Wel worden enkele hoekschoppen geforceerd, maar deze hebben geen succes. Na de'rust wijzigt Vlijmen haar elftal in verband met het uitval len van de linkshalf Stok. Wel is Vlijmen direct in de aanval, maar het juiste schot ontbreekt. Bom mel komt nu en dan flink opzet ten, de midvoor komt voor open doel, maar de doelman van Vlij men redt fraai. Dan komt Vlij men opzetten, de verdediging gaat naar voren en alles staat voor 't doel van Bommel. Enkele cor ners worden genomen, welke niets opleveren. Wanneer de bal hard op het doel van Bommel wordt gespeeld, gaat de midvoor er met een mooie soloren vandoor, komt vrij voor het doel en schiet prach tig in, 2—1. Er is nog 20 minuten te spelen en er kan nog van alles gebeuren. Vlijmen blijft in de aanval en wanneer de midvoor weer een kans krijgt, schiet hij hoog over. Bommel probeert het spel te verplaatsen, wat even ge lukt, mèar dan is Vlijmen weer in de aanvalalles wordt gepro beerd, maar de doelman van Bom mel is er goed in en keert het gevaar. Elke minuut wordt de ge lijkmaker verwacht, maar tot te leurstelling van de vele supporters die de Boys luide aanmoedigen, blijft de verdiende gelijkmaker uit. Wanneer Bommel even aan de zware druk ontkomt en enkele goede schoten op het doel van Vlijmen heeft gelost, fluit de schéidsrechter onder grote span ning het einde. De leiding was goed. HAARSTEEG-SARTO 2-2. Als scheidsrechter v. d. Wiel laat tossen, kiest keeper Achten voor de rust de zon tegen. De midvoor van Sarto brengt de bal aan het rollen, maar moet die di rect aan Haarsteeg afstaan en zonder dat er een Sarto speler aan te pas komt, is het Piet van Gestel, die na enkele goede com binaties een hard schot lost, dat echter gehouden wordt. Sarto neemt dan het heft in handen en de Haarsteeg achterhoede krijgt handen vol werk, wat haar niet altijd goed af gaat. Na 20 minu ten komt Sarto gevaarlijk opzet ten en uit een van haar gevaarlij ke uitvallen weet de midvoor zijn club de leiding te geven, 0—1. De thee schijnt Haarsteeg goed gedaan te hebben, want ze laten al direct zien, dat ze hun huid zo duur mogelijk zullen verkopen. Verschillende aanvallen worden opgezet, maar vinden geen genade bij de Sarto achterhoede. Na 20 miputen speelt een Sarto achter speler de bal met de hand, wat de scheidsrechter niet ontgaat en deze wijst naar de witte. stip. C. v. Helvoirt plaatst zich achter de bal en voltrekt het vonnis, 1 1. Haarsteeg voelt dat het gaat - en doet er nog eenschepje ©p en na 15 minuten heeft zij succes, als de midvoor de bal keurig doorgeeft aan de vrijstaande rechtsbuiten B. Boelen, die een oerhard schot lost, dat de Sarto doelman toch te machtig is en via zjjn handen ver dwijnt de bal in het net, 2—1. Er ziin nog 10 minuten te spe len en Sarto laat het er niet bij zitten en met kunsf- en vlieqwerk weet de Haarsteeg achterhoede het gevaar nog te bezweren. Maar ook Haarsteeg bouwt nog enkele mooie aanvallen op, die echter door slecht schieten niets opleve ren. De tijd verstrijkt en iedereen denkt Haarsteeg te zien winnen, maar 3 minuten voor het einde speelt jac. v. Gestel in het vuur van het spel de bal met de hand en ook nu wijst de scheidsrechter naar de witte stip en de stand is even later weer gelijk, 2—2. Na nog wat heen en weer getrap kon digt scheidsrechter v. d. Wiel die goed leidde, het einde aan en heeftHaarsteeg een* kostbaar puntje binnen. Het 2e elftal, dat met invallers naar Herpt toog, moest de eer aan Herpt laten en kreeg klop met 3—1. Het 3e heeft weer zin in het kampioenschap en stuurde Zwa luwen 4 met een 5—2 nederlaag naar huis. Alles bij elkaar een behoorlijke dag voor Haarsteeg. Reeds de eerste minuut ont kwam het doel der bezoekers ternauwernood aan een door boring. Een vliegend schot van rechtsbuiten Klerkx mil limeterde de lat. Deze vuur pijl luidde een meerderheid der thuisclub in, die, enkele korte tussenpozen uitgezon derd, de gehele match aan hield. Ofschoon minder in aantal waren de -^anvallen van Ons Vios door hun vaak verrassende en goede opzet, eveneens niet van gevaar ont bloot. Door de goede vorm van beide verdedigingen en de altijd niet juiste afwer king der attaques, bleven doelpunten uit tot enkele ogenblijken voor de rust. Na enig heen en weer getrap was het Aarts die Juliana de lei ding gaf met een kopbal, 1-0. In de tweede helft begon nen beide teams enthousiast. In de elfde minuut kwam uit een algemene aanval de bal vanaf rechts bij linksbuiten .van Gelder. Zijn hard schot I verdween via de' handen van 1 de keeper in het net; 20. Deze voltreffer deed Juliana iets verslappen. De gasten kwamen hierdoor even aan bod. Eenmaal dachten wij hen de achterstand te zien verkleinen, doch het' goede schot vond bij Baard wij ks doelman geen genade. Thans troken de Sportparkbewoners weer op de Tilburgse veste af. Met nog 12 minuten voor de jboeg viel de beslissing. Een jhoge voorzet kopte H. v. Gel- j der meteen achter de doellijn 30. De spanning was er nu uit. De gastheren bleven de boventoon voeren. Eenmaal raakte de Ons Vios linksback dermate in het nauw, zodat hij niet anders wist te doen dan in eigen doel te trappen; 40. Door deze overwinning bleven de Waalwijkers op ei gen veld in drie ontmoetingen ongeslagen. Verdere uitslagen: Juliana 3Broekhoven 2 52 R.k.F.S.V.—R.W.b. 0—0. In deze zware uitwedstrijd heben het de ,RWB-ers niet verder weten te brengen dan een 00 gelijk spel, een uit slag waarmede de thuisclub dubbel en dwars tevreden kan zijn. Ging de strijd vóór de rust goed tegen elkaar op met wisselende kansen voor beide partijen, ,na de rust was het alleen RWB die de toon aan gaf. Steeds zat zij voor 't doel der gastheren, maar kon het niet verder brengen dan tot de trapvaste achterhoede van RKFSV. Schoten gingen ra kelings naast of over, terwijl de Goirlese doelman ook elk gevaar in de kiem wist te smoren. De sporadische aanvallen van de blauw-witten na de rust, strandden echter steeds op de prima spelende verde diging van RWB, die telkens en telkens de bal met flinke trappen in hun voorhoede deed terecht komen. Het spel werd echter door de voorwaartsen te kort ge houden, terwijl de rechter vleugel, waarvan toch het meeste gevaar uitging, te wei nig in het spel werd betrok ken. 't Gelijk spel is voorwaar een goed resultaat voor RWB, daar in deze wedstrijd met 2 invallers moest worden ge speeld. KORTE BERICHTEN. De besprekingen in Den Haag tussen de Nederlandse regering en talrijke afgevaar digden van de Indonesische deelstaten over de bestuurs- regeling in Indonesëi in de overgangstijd zijn met goed succes beëindigd. De Neder landse regering zal trachten op zo kort mogelijke termijn een wetsontwerp in zake deze bestuursregeling bij de Sta- ten-Generaal aanhangig te maken. Men hoopt de interim regering nog in November van dit jaar te kunnen in stellen. „Als* Amerika er in zou toestemmen zijn atoombom men te vernietigen, vertrou wend op een papieren over eenkomst, u zou het schuldig zijn aan de moord op de men selijke vrijheid en het zbu zelf zelfmoord plegen", zo sprak Churchill op de Conservatie ve Conferentie in Londen. Er is mogelijkheid van een koerswijziging tegenover Spanje, want men schijnt Franco nodig te hebben bij de verdediging van 't Westen. De mijnstaking kost Frankrijk een half milliard per dag. KAATSHEUVEL. Trainingsrit Wielerclub Kaatsheuvel. De tweede trainingsrit is een groot sportief succes geworden. Het 32 K.M. lange traject werd afgelegd in 52J^ minuut. Het was wederom André van Boxtel die de erepalm bemachtigde door A. v. d. Ven, die op een zeer moedi ge course kan terug zien, in de sprint met 2 lengten te kloppen. Na 5 km. liepen A. v. d. Ven en Fr. v. d. Linden, weg. Het pe- leton trok echter hard, waarbij de 15-jarige J. v. d. Ven moest los sen, die echter later alleen weer bijkwam. Na 10 km. moesten Glaudemans en J. v. d. Ven lossen. De hoofd groep zette er een flink tempo in. Aan km. 18 nam A. v. d. Ven een voorsprong van 50 meter gevolgd door een groepje van 7 renners. Van Kuijk uit Tilburg kreeg toen een lekke band en Mary Papen rijwieldefect en verdwenen uit de groep. A. v. d. Ven trok geweldig, doch kon niet alleen weg komen. Vijf renners stormden naar de finish, waarbij André van Boxtel de machtigste was in de sprint. Tijd 52J-2 min. 2 André v. d. Ven, Kaatsheu vel, 2 lengten. 3 Mary Ligtvoet, Kaatsheuvel, zelfde tijd. 4 Frits v. d. Linden, Kaatsheu vel. 5 Felix van Hoof, Waspik. 6 Pierre v. d. Ven, Kaatsheu vel, op 2 minuten. 7 M. v. d. Linden, Kaatsheu vel, zelfde tijd. 8 C. Gennissen, Waspik, op 7.Yi minuut. 9 M. Papen, Kaatsheuvel op 5 minuten. 10 M. Glaudimans, Kaatsheuvel 11 W. v. Wanrooij, Kaatsh. 12 J. v. d. Ven, Kaatsheuvel. CORRESPONDENTIE. Verschillende berichten en ad vertenties moeten tot een volgend nummer overstaan. 1 bontmantel 6 damesmantels maat 40 42 Adres te b£vr. Bureau v. d. blad Te koop gevraagd

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4