Gemeenteraad Loonopzand. SPORT SPRANG. Ned. Herv. Kerk. Tot lid van het Kiescollege bij de Ned. Herv. Kerk alhier in de vacature J. de Jong, is gekozen de heer J. Pruijssers Azn. Beroepen. Ds. J. W. de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, ontvingen beroe pen naar Stad a. h. haringvliet en Stavenisse." Sportvereniging N.E.O. A.s. Vrijdagavond om 7 ur zal de Sportvereniging N.E.O. haar algemene jaarvergadering houden in de zaal van dhr. J. Trompen. Alle leden met hunne dames zijn hiertoe uitgenodigd. De agenda voor deze jaarvergadering bevat de volgende punten: Opening door de voorzitter; Jaarverslagen secre taris en penningmeester; Verslag elftalcommissie; Verslag jeugdlei der; Bestuursverkiezing; Verkie zing elftalcommissie. Na afwerking der agenda zal een gezellig samenzijn plaats vin den, dus allen present. N.E.O.Good Luck. Daar de voetbalveren Good Luck met haar eerste elftal we gens omstandigheden niet aan de competitie kan deelnemen, heeft N.E.O. Zaterdagmiddag tegen de ze club een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. Deze match werd door N.E.O. met 31 ge wonnen. N.E.O. II—Good Luck II. Het tweede elftal van N.E.O. speelde Zaterdagmiddag een thuis wedstrijd voor de competitie te gen Good Luck II en heeft weer eens getoond dat zij in deze com petitie een hartig woordje mee wil spreken. N.E.O. II wist beide puntjes thuis te houden, door de Good Luck-lui met een 40 ne derlaag naar huis te sturen. Hef was een faire en spannende wed strijd. CAPELLE. Weer thuis. Onze dorpsgenoot, de oorlogs vrijwilliger E. Both Azn., kwam een dezer dagen na een verblijf van 2H jaar in Indonesië, weer in het vaderland en dus in de ouderlijke woning terug, waar hem een allerhartelijkst welkom was bereid. Velen kwamen de gerepatrieerde hun gelukwensen aanbieden met de behouden thuiskomst, zodat het de gehele dag een gaan en komen van be langstellenden was. Ook de buurtbewoners toonden hun me deleven met deze terugkomst. 50 jaar getrouwd. Onder overgrote belangstelling van familie en bekenden vierden de echtelieden P. Sterrenburg-de Jong aan de Nieuwevaart j.l. Woensdag de dag, waarop zij een halve eeuw geleden in de echt werden verbonden. Zeer ve len gaven persoonlijk van hun belangstelling blijk en tal van bewijzen van medeleven in on derscheiden vorm en aard had het gouden eentpaar in ontvangst te nemen, Kerstpakketten. Door de Kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente aan de Loonsedijk werd aan de jongens dezer gemeente, die in Indonesië hun militaire plichten vervullen, weder een pakket gezonden, het geen bedoeld is als Kerstpakket. Burgerlijke Stand. GeborenFranklin z. v. P. A de Groot-de Graaf. Maria P. d. v. J. Snijders-Rijsdijk. Ja cobus z. v. C. v. Dongen Jo hanna E. d. v. W. v. Drunen- Varossieau. Gerard z. v. G. Sprangers-Tissing. Stephanus C. z. v. J. W. C. Geenen-Tim- mermans. Sander z. v. G. Sanders-van den Hoven. Jan z. v. E. Nieuwenhuizen-Schilders. Cornelia d. v. A. S. C. van der Hammen-Groeneveld. GehuwdM. v. Dongen 25 j. en J. A. v. Oversteeg 25 j. M. Wervers 27 j. en J. S. ie Sage 24 j. F. Kowalczijk 38 j. en J. W. A. den Engelse 35 j. N. Quirijns 34 j. en G. C. Mandemakers 30 j. OverledenG. de Jong 59 j. wedn. v. K. van der Maas. C. B. Timmermans 58 j. echtg. v. J. M. Maat. J. Bakkeren 75 j. echtg. van P. Ha verhals. P. A. v. d. Hoeven 75 j. echtg. v. L. v. Vegten. C. v. Peer 71 j. echtg. v. G. Kr.uijf. GevestigdC Werther uit Til- i burg A. Ophorst uit Eygels- hoven P. B. van Dam uit Fijnaart E. Konings uit Wijk en Aalburg - W. J. Schoenma kers uit 's Gravenhage A. Heijstek uit Dussen W. Th. C. Voorbeijtel uit Haarlem A. H. Tornga uit Arnemuiden H. C. van der Bijl uit 's Hertogen bosch. VertrokkenJ. M. Zwart n. Dordrecht G. J. Heurter n. Heesch J. Hoogenboezem n. Buitenpost -A. J. Vos naar Heusden -J. G. van den Hoek n. Loonopzand. C. J. Rijken n. Valburg A. Hoefnagel n. Rotterdam Fx. J. J. van der Kuijp naar Loonopzand B. D. Elsman naar Maartensdijk. Donderdag 28 Oct., des morgens half tien, des middags drie uur en des avonds half acht hoopt D. V. voor de Geref. Ge meente aan de Hoogevaart voor te gaan de WedEerw. Heer Ds. Aangeenbrug van Dordrecht. Z.Eerw. hoopt dan dankstond te houden voor 't gewas. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loonopzand op Vrijdag 29 October des avonds om 7 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling openstaande no tulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot voorlopige vast stelling der gemeenterekening met de daarbij behorende bedrijfsre- keningen over 't dienstjaar 1947. 4. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van gelden voor het verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsre gister en het verblijfsregister der gemeente Loonopzand. Prae-advies De heffing van rechten voor 't verstrekken van inlichtingen uit het bevolkingsregister of verblijfs register berustte op het besluit van de Secretaris-Generaal van Binnenlandse Zaken van 6 Febr. 1943. Door de gemeenten moch ten te dier zake geen andere rechten worden geheven. Bij de wet van 24 Juli 1948 is het boven aangehaald besluit van de Secretaris-Generaal ingetrok ken en werd de wet van 17 April 1887 dusdanig gewijzigd, dat dooi de gemeenten zelf rechten kunnen worden geheven voor inlichtingen uit het bevolkingsregister en het verblijfsregister. Wil de gemeente na 1 Januari 1949 de bevoegdheid van het in nen van leges als vorenbedoeld behouden, dan is het noodzakelijk een verordening op de heffing van invordering der leges vast te stellen. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten met vaststelling van de in ontwerp toegezonden veror dening, waarin voor schriftelijke inlichtingen hetzelfde tarief is aan gehouden als vervat in bovenver meld besluit, terwijl voor monde linge inlichtingen de helft wordt gerekend van hetgeen voor schrif telijke inlichtingen is verschuldigd. 5. Verzoek van het bestuur van de R.K. Jongensschool te Kaats heuvel (Dongenseweg) om inge volge artikel 72 van de lager on derwijswet 1920 gelden beschik baar te stellen voor het aanschaf fen van gordijnen. Prae-advies Door het bestuur van de R.K. Jongensschool, Dongenseweg 156 te Kaatsheuvel, is bij schrijven van 24 Augustus 1948 een ver zoek tot het gemeentebestuur ge richt om ingevolge artikel 72 van de lager onderwijswet 1920 de nodige gelden beschikbaar te wi 1 len stellen voor het aanschaffen van gordijnen voor vier klasloka len. In de school zijn wel gordijnen aanwezig geweest. Na de bevrij ding waren deze evenwel uit het gebouw verdwenen. De inspecteur van het lager on derwijs in de inspectie Waalwijk heeft verklaard, dat door de in williging van het verzoek de nor male eisen aan het geven van het lager onderwijs te stellen, niet worden overschreden. De kosten worden begroot op 360.—. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. 6. Benoeming commissie van advies woonruimtewet. Prae-advies De commissie van advies als bedoeld in artikel 8 der woon ruimtewet dient jaarlijks door de raad te worden oenoemd. De be noeming van de huidige leden der commissie is op 1 October 1948 vervallen. B. en W. stellen voor de samenstelling der commissie on gewijzigd te laten en de benoe ming der hierna genoemde heren als lid der commissie te verlengen tot 1 October 1949. De commissie werd tot nu toe gevormd door de heren S. J. C. de Cock te Kaatsheuvel, W. N. van Kuijk te Kaatsheuvel, J. van Noije te Loonopzand, H. J. Poo- ters te Kaatsheuvel, J. A. Vloe mans te Kaatsheuvel. 7. Voorstel tot het vaststellen van een verordening nopens het afgraven van terreinen ter be scherming van het natuurschoon. Prae-advies In het verleden hebben in deze gemeente afgravingen van terrei nen plaats gevonden, welke meer malen een blijvende ontsiering van het landschap tot gevolg hadden Wij zijn van oordeel dat 't nood zakelijk is dit in de toekomst te voorkomen, omdat het aanzien van de gemeente hierdoor ernstig wordt geschaad. Dit klemt temeer omdat het natuurschoon in de toekomst van grote betekenis voor de gemeente zou kunnen blijken. De aan de leden van de raad toegezonden verordening bindt 't afgraven van terreinen aan een vergunning van het college van B. en W. met de mogelijkheid van beroep op de raad. Het is niet de bedoeling het winnen van zand. dat o.a. voor de woningbouw no dig is, onmogelijk te maken, doch, in verband met de bescherming van het natuurschoon, te bewer ken dat dit verantwoord geschiedt. B. en W. stellen voor de be treffende ontwerpverordening vast te stellen. 8. a. Aanbieding der gemeente begroting voor nat dienstjaar '49 met de daarbij behorende begro tingen van het gasbedrijf en de exploitatie der drainagevelden. b. Benoeming van 2 commissies tot onderzoek der begroting 1949. 9. Voorstel ':ot net toekennen van subsidie aan i:et bestuur van de R.K. Stichting „Onze Lieve Vrouwe Lyceum" te Breda. Prae-advies Door het bestuur van de R.K. Stichting „Onze Lieve Vrouwe Lyceum" te Breda wordt verzocht 150.— per jaar subsidie te ver lenen voor iedere leerlin(e) uit deze 'gemeente die de school van genoemde stichting bezoekt. De school vindt haar inkomsten in de heffing van schoolgeld, in een subsidie van Rijkswege voor de afdelingen Gymnasium en H. B.S., waarvoor een wettelijke re geling bestaat, en in vrijwillige bijdragen. De afdeling Middelbare Meis jesschool, sinds het vorig jaar op gericht, geniet nog geen Rijks subsidie. Het subsidie van het Rijk, dat slechts 80% van bepaalde uit gaven bestrijkt, en de schoolgel den. zijn niet voldoende om ook bij het meest zuinige beheer, waarvoor van Rijkswege wordt gewaakt, alle kosten, die de in standhouding van een school als het O. L. Vrouwe Lyceum me debrengt, te dekken. Vandaar dat het bestuur zich genoodzaakt ziet door het verkrij gen van vrijwillige bijdragen deze tekorten zoveel mogelijk aan te zuiveren. B. en W. stellen voor inzake subsidiëring van de hiervoor be doelde school een zelfde gedrags lijn te volgen als ten aanzien van andere soortgelijke scholen, o.a. voor de scholen van „Ons Mid delbaar Onderwijs" in Noorbra bant, Middelbare Meisjesschool te Boxtel en andere, en genoemde stichting een subsidie van 100 per jaar toe te kennen voor elke uit deze gemeente afkomstige leerling (e). 10. Voorstel tot het verlenen van een crediet, benodigd voor 't. verdere herstel var. oorlogsschade aan de wegen. Prae-advies Blijkens rapport van de gemeen te-architect dienen de navolgende straten, die wegens oorlog en be zetting schade hebben geleden, te worden hersteld Loonopzand Gasthuisstraat, Schoolstraat, Tuinstraat, Kloos terstraat en Bergstraat. Kaatsheuvel Schoolstr., Kruis- str., Vaartstr., Verl. Hoofdstr., Mgr. Völkerstr., Leostraat en T ramlaan. Het voorgenomen herstel heeft betrekking op vernieuwing van tegels, trottoirbanden en bestra ting. In totaal zou daarvoor no dig zijn: 2855 m2 tegels, 655 m. trottoirbanden en 4970 m2 klin kerkeien. Met inbegrip van de kosten van verwerken dezer materialen zou met dit herstel een bedrag ge moeid zijn van 57.100.waar voor B. en W. verzoeken crediet te verlenen. 11. Voorstel tot herbeplanting van wegen, waarlangs de bomen zijn gekapt of door oorlogs- en bezettingsschade zijn vernield, be nevens tot beplanting van diverse andere wegen. Prae-advies Zoals reeds in een vorige ver gadering werd besproken, ligt 't in de bedoeling over te gaan tot herbeplanting Van die wegen waarlangs de bomen zijn gekapt of door oorlogs- en bezettings schade zijn verdwenen, terwijl te vens een plan is opgezet om di verse andere wegen te beplanten. B. en W. hebben zich hierom trent doen adviseren door de heer J. H. R. v. Koolwijk, landschaps architect, supervisor van de com missie Overleg Landschapsherstel te Wageningen. Volgens diens advies komen de volgende wegen voor herbeplan ting (I en II) en nieuwe beplan ting (III) in aanmerking, op de wijze als daarachter is aangege ven I. Wegen waarlangs de bomen zijn gekapt Koekoek—Heidebloem (west zijde populieren) Postpad (noordzijde populieren) Roei (westzijde populieren) Berk dijk—Loonsedijk (westzijde po pulieren) Stationsstraat (west zijdepopulieren en linden) Dreef (westzijde: populieren). II. Wegen waarlangs de bomen door oorlogs- of bezettingsschade geheel of gedeeltelijk zijn verdwe-. nen Mgr. Völkerstraat—Leostr., Gasthuisstraat (K.), Tramlaan, Oude Omdraaijer, Middelstraat (Koekoek—Loonopzand) plein Kerkstraat, Gasthuisstraat (L.). In deze wegen moeten diverse aanvullingen in de bestaande be planting geschieden. Hoekje, Roestelberg, Duin (beuk, eik, Amerikaanse eik en berk) III. Wegen waarlangs nieuwe beplanting nodig is Galgeneind (westzijdees) Zijstraat tot Paalstraat (2 zij den gewone es) Zijstraat Paalstraat tot Dreef- scweg (westzijdeberk) Paalstraat (noodzijdegewo ne es) Dreefseweg (noodzijde gewo ne eik en linden) Dreefseweg—Driestapelenstoel, (westzijde linden) Driestapelenstoel-kerk (noord en westzijde linden) Hil Berkdijksestraat-Marktstr. noordzijde populieren) Hil, (Dongenseweg—Berkdijkse- straatnoordzijde linden) Hil-Vossenberg (westzijde po pulieren) Dongenseweg kerk-H. de Beer (zuidzijde: es en gewone eik); Marktstraat (2 zijden: linden). Naar de hiervoren gemaakte onderscheiding zijn de kosten met inbegrip van plantgaten en ar beidslonen begroot op I. 1400 bomen 9.140.- II. 1464 bomen 10.496.25 III. 1113 bomen 7.999.50 Totaal 27.635.75 De opbrengst der gekapte bo men bedroeg 8.841.26, terwijl voor de onder II bedoelde beplan ting vermoedelijk een rijkssubsidie of een bijdrage m de geleden oor logsschade zal worden toegekend. B. en W. stellen voor hen te machtigen om tot uitvoering van dit plan over te gaan. 12. Rondvraag. VOETBALUITSLAGEN. DISTRICT IV. Luxemburg-Zuid Nedcrl. 12 Tweede klasse A. WilhelminaSET 1—1 Kolping SDW—DESK 0—2 ConcordiaSchijndel 30 RKTVV—TOP 1—3 RKCWSC 2r—l Derde klasse C. SartoVlijm. Boys 00 ZaltbommelGudok 01 HaarsteegOns Vios 22 ODCKorvel 7—3 BaardwijkGilze 12 Vierde klasse C. Nooit Ged.—RKDVC 1—1 RKSVAOss '20 0—3 Berchem Sp.—HVCH 1—4 DVGHeusden 11 OpijnenMaliskamp 12 Vierde klasse D. Waspik—RWB 3—1 RKFSVUno Animo 00 Veerse BoysNevelo 63 RaamsdonkVOAB 32 Right 'OhVelocitas 52 R.K.C.—W.S.C. Deze ontmoeting, tussen de beide Waalwijkse 2e klassers, stond jammer genoeg op laag peil, zowel wat het vertoonde spel als de sportiviteit be treft. Er is vaak onnodig hard en unfair gespeeld en een dergelijke vertoning kan o.i. de voetbalsport slechts af breuk doen. Men zou wensen dat voor het sportminnend publiek zowel als voor de spelers het competitie-pro gram zodanig werd ingedeeld, dat dergelijke ontmoetingen niet meer behoefden plaats te hebben. Verschillende malen moest het spel voor blessure of ruw spel onderbroken worden, ter wijl de jonge van Bladel van W.S.C. wegens ernstige been blessure per brancard van 't veld werd gebracht. Het is tenslotte R.K.C. dat in deze harde wedstrijd de hardste bleek, gelukt een 21 overwinning te behalen. De wedstrijd. WSC profiteerde voor rust van het windvoordeel en was toen meer in de aanval dan RKC, dat blijkbaar nog geen vat op het spel van de zwarthemden kon krijgen. Het is precies half drie als scheidsrechter Thijsen uit Utrecht laat aftrappen en de eerste aanval is voor RKC, maar deze vindt de WSC-ver- dediging op haar plaats en beide partijen gaan goed te gen elkaar op. Na ongeveer een kwartier spelen krijgt v. Heijst van WSC een kans, als de gehele RKC-verdediging op buitenspel blijft staan, die hij dan ook feilloos benut om met een flink schot Span het nakijken te geven. RKC doet er nu nog een schepje op en weet een kwartier voor rust het spel te verplaatsen. Na mooi aangeven van v. Gemert krijgt Jac. de Bruine op de rechtsbuitenplaats de bal op zijn schoen en voordat Adel- berg wist wat er gebeurde, trilde het doelnet hoog achter hem en is de stand gelijk, waarmede rust aanbreekt. Na de hervatting is alles RKC wat de klok slaat en komt WSC practisch niet meer over de helft. Adelberg weet nog lang zijn heiligdom te verdedigen, maar tenslotte moet hij toch zwichten voor een geweldig schot van Stan ley, die hiermede het pleit be slechtte en RKC verdiend aan de leiding bracht om deze niet meer af te staan, al kon WSC even voor het einde nog enkele malen gevaarlijk aan vallen, maar Tini de Bruine in de verdediging retourneer de alles en gaf vaak de snelle Kools, als deze is doorgebro ken, geen kans. In de stand kwam echter geen verande ring meer en als scheidsrech ter Thijsen laat inrukken, heeft RKC twee kostbare puntjes binnen. KAATSHEUVEL. KolpingDES 02. Nog steeds met twee invallers spelend wist Des in Helmond j.l. Zondag weer r tjes binnen te h de rust speeldel prima wedstrijd J 'n klasse hoger sf Kolping. Hein sporadisch t duurde het i [twee winstpun- i. Speciaal voor .aatsheuvel een tarin 't Des-spel jnd, dan dat van kwam slechts >es-helft. Toch igeveer een half uur voor het e«5te doelpunt ge scoord werd. Dé invaller M. La- ros kwam geheel'1 vrij voor open doel, doch jUi5fcj op hét laatste moment wierp jjch de Helmond- keeper op de bal en weet een doelpunt te voorkomen, dat ech ter geen minLUt later geboren wordt, als C. Soeterboek na de bal mooi vrij gespeeld te hebben de bal via dé paal inknalt. Weer geen minuut liter is het J. Bal vers, die het precies op dezelfde wijze ook via ce paal doet, 02. De Kaatsheuviélse jongens blij ven aanvallen, doch de rust- gaat in met 02. De rust schijnfcjKolping goed ge daan te hebbeojy De Helmonders hebben de wind thans in hun voordeel en velen onstuimig aan. Ruim een halfuur duurt het of fensief en eenmaal weet Jo v. d. Ven na een herige scrimage voor het Des-doel sfechts op de doel lijn te redden; Na een half uur van uiterste éspanning is het echter met Kdping gedaan. De jongens zijn .gefeel uitgespeeld en Des komt opnijliw aan 't woord. Er volgen pletijy scoringskansen, waarin Balvers meermalen de bal voor 't intrapp n heeft, doch de stand blijft om randerd. Met 0-2 wint Des deze uiterst faire wed strijd, waarin ibheidsrechter Ma- chiels een zeer gemakkelijke taak had en geen énkele keer waar schuwend behc fde op te treden. JULIANA4-GILZE 1—2. De sterke vind. deed aan 't spel veel afbreuk. Op hoog' peil stond de1-ontmoeting dan ook niet. Bovendien stak de thuisclub niet', in haar beste vorm. Toch was de Geel zwarte ploeg,, uitgezonderd 't laatste gedeelte van de eerste helft, constar.t-.in de meerder heid. In dezt periode hadden de Waahvijktrs de basis voor een overwinijng kunnen lég gen. Uitstei^nd keep-werk van de Gike-doelman, een zekere nonchalance bij de af werking der aanvallen en hun opzet, deed het blijven bij één doelpunt, gescoord in de 25e minuut door een kopbal van Aarts; 1—0. Met deze stand werd gedraaid. Na de hervatting was de strijd op- enf.neergaand. Aan beide zijdenitwamen scorings kansen. Opvallend was het goede koppejf, van de gasten. Na 16 minutën spelen kwam de gelijkmaker. Van verre af stand kwanfjde, bal gevaarlijk hoog voor 1 lt: doel. Ofschoon 't gevaar o Tspronkelijk door van Os bei,'/oren werd, was de tweede ir.oiel raak; 11. De thuisclilb) pakte de zaak nu enthousiast aan en enige malen ontsn&xte het doel van gilze ternauwernood aan door boring. Slectffe enige minu ten voor het einde viel de be slissing. Hejfflwas de Gilze- linksbinnen lie volkomen on houdbaar metjeen hard schot er 12 van Maakte. DRUNEN. I D.v.q Ir nieuws. De D.V.C. (elftallen hebben 'n vrij goede Zoijdag achter de rug. D.V.C.l was h* Geffen te gast bij Nooit Gec-aöht en deelde de punten. Voor i de rust was Dru- nen veruit ln de meerderheid, doch kon, alle, goed bedoelde po gingen ten spijifrkt tot doelpun ten komen. Integendeel weet de Geffen-linksbutten van een fout in de D.V.G-jiohterhoede te pro fiteren en geejft met een keihard schot zijn clu'P de leiding. Hoe Drunen ook zj|v°egt, het lukt niet om voor de ust de gelijkmaker in het doel t<| leggen. Ruststand 1—0. Nietteg^Êtaande de sterke wind tegen lid^ D.V.C. toch nog in de meerderheid. Reeds na 3 minuten mafjW de D.V.C.-links- buiten op factjlfh en technisch perfecte wijze'de gelijkmaker. Er wordt door D"dnen hard gewerkt om de winheade, maar het wil niet lukken, <£k niet voor Gef fen, die enige gevaarlijke aanval len doet. Voc^l na-de rust was de strijd spannend en interessant. D.V.C.3 en D.V.C.2 speelden thuis. Het derde elftal had Herpt- se Boys 2 te gast en won met 4—0. Na tien minuten kwam de eerste goal uit een penalty. Met deze stand komt de rust. Na de rust weet de midvoor nog twee maal en de linksbinnen eens te scoren. D.V.C.2 ontving O.J.C.3 uit Rosmalen. D.V.C.2 is steeds in de aanval, maar wacht te lang met schieten. Ruststand 0—0. Na de hervatting is D.V.C. steeds voor het O.J.C.-doel te vinden, maar doelpunten blijven uit, tot dat D.V.C. een corner neemt, die goed voor doel komt en door de rechtsbuiten wordt ingeschoten 10. Even daarna is het de mid- half, die midvoor is gaan spelen, die doorbreekt en een pass geeft naar de linksbuiten, die foutloos 2-0 maakt. D.V.C. gaat het dan wat kalmer opnemen. Hiervan profiteert O.J.C.2. Een schoet, dat via de keeper ir. het net ver dwijnt, 2—1. Met deze stand komt het einde. Op de tweede goal heeft O.J.C. geprotesteerd. VLIJMEN. SARTO-VLIJM. BOYS 0-0. Na afloop tekende Sarto pro test aan wegens handsgeval bin nen het strafschopgebied, welke strafschop in een doelpunt werd omgezet. Even over half drie trapt Sarto tegen wind in af. Direct een vlug op en neer gaand spel en beide doelen komen beurtelings in ge vaar. Vlijmen, goed gesteund, wordt sterker, maar de verdedi ging van Sarto is er goed in en weerstaat de aanvallen. Dan komt Sarto even opzetten met mooi open spel en wordt de ver dediging van Vlijmen aan de tand gevoeld, maar de linksachter van Vlijmen staat als een rots in de branding en keert alles. Wanneer Sarto weer ten aanval trekt en de midvoor mooi doorbreekt, komt hij vrij voor doel, ma.ar zijn hard schot wordt prachtig ge stopt door de doelman van Vlij men. Daarna verplaatst Vlijmen even het spel, maar het aangeven van de bal met de sterke wind is te' onzuiver en telkens kan Sarto ingrijpen. Wanneer Sarto de doelman van Vlijmen nog en kele malen op de proef heeft ge steld, maar zonder succes, fluit de scheidsrechter voor rust. Na de rust met wind mee, is Sarto sterker, de verdediging van Vlij men trekt zien te veel terug en alles staat voor het doel, nu en dan wel een opluchting voor Vliimen, enkele gevaarlijke uit vallen, waarbij zeker een doel punt gemaakt had moeten wor den, want de doelman van Sarto stond talken»? te ver voor zijn doel opgesteld. Wanneer na 20 minu ten spelen na de rust Sarto weer op komt zetten, wordt een corner geforceerd, de eerste na de rust, welke goed genomen, prachtig wordt wegaewerkt door de doel man van Vliimen. De volgende aanval had Sarto bijna succes, de doelman was reeds gepas seerd, maar de linksachter kopt de bal fraai weg. Sarto blijft aan vallen en de verdediging van Vlijmen werkt met man en macht om de stand geliik te houden, waar de linkshalf Stok het leeu wenaandeel heeft. De wedstrijd bereikt zijn hoogtepunt. Sarto wil het spel wat forceren en Vlij men gooit er nog een schepje op en komt zelfs even in de aanval, maar door slecht schieten gaan enkele mooie kansen verloren. Wanneer Sarto weer op komt zetten, krijgen zij enkele vrije trappen te nemen, welke ook niets opleveren. Als er nog en kele minuten te spelen is en Sarto inziet dat het gelijk bliift, wordt enkele malen de scheidsrechter, die de wedstrijd goed in zijn macht had, van 'de wijs gebracht door kankeren over zijn beslis singen, wat Vlijmen zelfs nood lottig zou zijn geworden als de laatste twee vrije trappen juist buiten het strafschopgebied, be nut waren geworden, welke geen overtredingen waren. De scheidsrechter raakte de kluts nog verder kwijt als 't tiid is door nog ruim een minuut langer te spelen. Onder grote spanning fluit de scheidsrechter tenslotte voor einde. Een Sarto-supporter, die het gelijk spel niet goed kon verkroppen, wilde zelfs na afloop de scheidsrechter te lijf, maar de strafschop, welke werd inge schoten. Het woord is nu aan de protest-commissie. De scheidsrechter oordeelde de handsbal niet gezien te hebben, waardoor de stand wel 0-0 zal blijven, wat zeker door Vlijmen is verdiend, om stand te houden tegen de leiders van af deling drie. LOON-OP-ZAND. R.K.F.S.V.Uno Animo 00. In een zeer spannende wedstrijd hebben Uno Animo en R.K.F.S.V. de puntjes eerlijk gedeeld. Uno trapt af en onderneemt direct verschillende aanvallen op het Flora-doel. Maar de Flora keeper is in prima vorm en weet alle schoten te keren. Dan werkt Flora zich los en gaat de strijd meer gelijk op. Maar de Flora voorhoede is te zwak om de Uno verdediging te passeren. Bij een massale aanval van Uno Animo zitten acht Uno spelers voor het Flora-doel, maar na verbeten strijd gaat de bal nog naast. Tot aan de rust blijft de stand dubbel blank, ofschoon Uno het beste van het spel had. Kort na de hervatting krijgt Uno een inzinking en komt Flora in de aanval. Maar het achter-trio van Uno, met W. Meijer aan het hoofd, is in grootse vorm en zij weten alle gevaar te keren. Dan werkt Uno zich weer los. Maar nu blijkt dat de enerverende en snelle wedstrijd teveel ge vraagd heeft van de twee reser ves in de Uno-voorhoede, die voor de rust een behoorlijke partij gespeeld hadden. Eenmaal denken wij Uno te zien doelpunten als v. Veldhoven vrij voor doel staat, maar het schot gaat naast. Coo- mans schiet dan nog tegen de lat, maar er is niemand om de terug springende bal in te schieten. Zonder dat een der partijen kans ziet te doelpunten, komt het einde van deze goed gespeelde en zeer spannende wedstrijd. Hier door heeft Uno zich ook weer weten te rehabiliteren van de echec vorige week geleden. SPRANG. S.D.O.—S.B.O. 3—1. De SDO-mannen waren het meest in de aanval, doch het doorzetten van de voorhoede liet nogal te wensen over. Na 15 min. scoorde onze spil het eerste doelpunt, even later ge volg door een mooie aanval en de linksbinnen bracht de stand op 20. Hiermede ging de rust in. Na de hervatting waren beide ploegen aan elkaar ge waagd. Doordat een back van SBO een strafschop veroor zaakte, bracht SDO de stand op 30. Tien minuten voor het einde wisten de bezoekers met een juweel van een doel punt de achterstand te ver kleinen, 31. Met deze stand kwam het einde van een wedstrijd, die door de heer G. v. Velthoven goed geleid werd. VRIJH.-CAPELLE. SPARTA—P.C.P. Precies om 3 uur vertrok Zaterdag j.l. Sparta met een groot aantal supporters naar Breda, om daar PCP te gaan bekampen. Met een klinken de 52 overwinning keerde zij huiswaarts. Hadden onze jongens ietwat meer geluk gehad, zeer zeker zou de uit slag groter zijn geweest. Door deze overwinning heeft Spar ta de leiding genomen in haar afdeling en blijft zij hetzelfde spel vertonen als in deze laat ste wedstrijden, dan geloven wij dat Sparta een candidaat zal worden voor het kam pioenschap. Programma voor Zaterdag a.s.: Sparta 1Juvona 1 Bre da. Aanvang half vier. WASPIK—R.W.B.. Waspik speelde Zondag een thuiswedstrijd tegen R.W.B. uit Waalwijk. Het was een spannen de en fraaie wedstrijd, die door Waspik verdiend gewonnen is met 3—1. Geopend werd met en kele wederzijdse aanvallen, die echter niet het verwachte resul taat opleverden. Al spoedig nam Waspik het heft voorgoed in handen en kregen we van haar voorhoede flitsende aanvallen te zien. Bij een van deze aanvallen kwam de bal bij linksbuiten de Hond, die het leder over de hoofden van de spelers in de doelmond plaatste, waar het werd opgevangen door C. v. Etten. Deze speelde de bal snel door naar de Klijn, die niet aarzelde, maar onhoudbaar inschoot 10. R.W.B. kwam hierna iets ster ker opzetten, doch hun aanvallen waren niet snel genoeg om daar mee de goed spelende achter hoede van Waspik te verrassen. Een uittrap van de keeper van Waspik werd opgevangen door de spil van dezelfde club. Deze plaatste direct door naar rechts buiten Donks, welke op zijn beurt de bal hard voor de goal schoot. Hier stond de Hond klaar, die in een moeilijke positie een schot loste, dat jammer genoeg naast ging. Waspik bleef echter in de aanval en het was Kerst, die na een schitterende „rën" de bal voor C. v. Etten klaar legde, die dan ook geen ogenblik treuzelde en van de geboden kans gebruik maakte door onhoudbaar in te kogelen, 2—0. Nog had er Was pik niet genoeg van, want uit een schermutseling voor het R.W.B.- doel, wist de Klijn de bal weg te werken en achter de keeper te plaatsen, 3—0. Met deze stand ging de rust in. In de tweede helft zette R.W.B. nog eens alles op alles. Het Waspikse backstel Donks-van Etten toonde zich voor hun taak berekend en ge assisteerd door het middentrio wisten zij telkens weer mooie tegenaanvallen op te zetten. Bij een der aanvallen van R.W.B. kwam het echter tot een corner. De bal werd mooi voorgezet, doch ook schitterend weggewerkt. De scheidsrechter had echter een handsbal geconstateerd en wees naar de gevreesde stip. Het schot van een R.W.B.-speler volgde, doch met een schitterende sprong naar de uiterste hoek van de goal wist de Waspikse keeper zijn kooi schoon te houden. Proficiat! Jammer voor hem dat een verde diger van W^aspik even een blun der maakte, doordat hij veel te zacht en te schuin terugspeelde, zodat R.W.B. de bal maar voor het inschoppen had. 3—1. Het einde naderde en al vele toe schouwers keerden huiswaarts. Waspik pakte toch nog even aan en het was Kerst die bij een aan val de bal te pakken kreeg en er mee op de goal afstormde. Hij loste een schot en terwijl de bal de keeper passeerde floot de scheidsrechter voor het einde en kende dit doelpunt niet toe om dat de bal na zijn fluitstgnaal de doellijn gepasseerd was. WAALWIJK. HOCKEYCLUB „WAALWIJK" Uitslag van de wedstrijden van Zondag 24 October j.l. Afdeling Dames Waalwijk IPelikaan I (Roo sendaal) 21. Afdeling Heren Zwart—Wit IV Breda—Waal- wyk 1—2. Overwinningen voor „Waalwijk" De jeugdige Waalwijkse Hoc- key-club heeft Zondag een goe de dag gehad. Het eerste dames elftal ontving Pelikaan I uit Roosendaal. Voor de rust was het een goed tegen elkaar op gaande wedstrijd, zodat met dub- bel-blanke stand de rust inging. Na de rust openden de Roosen- daalse dames de score, maar in de laatste 10 minuten zagen de Waalwijkse dames kans de ach terstand om te zetten in een 2—1 overwinning. De heren wonnen eveneens met 2—1 van Zwart-Wit 4 uit Bre da, waar zij op bezoek gingen. Vooral voor de rust werd er tamelijk goed spel vertoond. Hier ging de rust in met een 1—0 achterstand voor de Waalwijkse ploeg. Maar na de rust hebben zij eveneens de achterstand in een 2—1 voorsprong omgezet, die zij door zich in de verdediging terug te trekken, niet meer prijsgaven. A.s. Zondag gaat het tweede damesteam op bezoek bij Peli kaan II uit Roosendaal. Heren I krijgen bezoek var. M.O.P. 4 uit Den Bosch en da mes I van Waranda I uit Oos terhout. KAATSHEUVEL. Dames DES I—Den Bosch 2 0-0. Heren DES I—Rapide I 8—0 Rapide I—DES I 0—4. De dames wedstrijd is in een draw geëindigd, vooral doordat Den Bosch met practisch alle spe lers het doel blokkeerde en ei zodoende geen schijn van kans was om een overwinning te be halen. De heren daarentegen boekten op een middag hun 3e en 4e overwinning in successie en speelden in Beda twee wedstrij den tegen Rapide uit Hulst. De eerste wedstrijd was vooral in 't begin nogal rommelig. De tweede wedstrijd stond van weerskanten op 'n hoger peil. DES staat nu met 8 punten uit vier wedstrijden en met het prachtige doelgemiddelde van 22—1 bovenaan en begint daar mee 'n ernstige gooi naar het kampioenschap te doen. (Vervolg Sport pagina 4). BONNEN VOOR WERK KLEDING. De bonnen voor werkkleding H 8 en L 8 zijn tot nader order gel dig voor het kopen van werkkle ding. Op de bonnen H 8 kan men kopen een overall of een werk pak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een lab oratorium jas of een mouw- schort. Op de bonnen L 8 kan men kopen een werkbroek of werkjasje van keper, drill of sa tijn, beaverteen, engels leer, man chester of pilow, een korte wisse jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 9 t.m. H 12 en L 9 t.m. L 12 zijn nog niet gel dig. De bonnen H 1 t.m. H 7 en L 1 t.m. L 7 en de rantsoenbonnen FC en FD blijven voorlopig gel dig. OOK W. H. PHILIPPO OVER LEDEN. Zondagavond is in het Zieken huis te Ballochmyle ook het laat ste nog in leven zijnde slachtof fer van de vliegramp van de „Nijmegen", de heer W. H. Phi- lippo, overleden. ONTPLOFFENDE MUNITIE DOODT TWEE IJMUIDENSE JONGENS. Explosie voorkomen in Den Haag en Heveadorp. Twee jongens, die Zaterdag middag met een kameraadje in een bunker in de duinen bij IJmui- den met munitie hebben gespeeld, zijn tijdens hun spel door een explosie verongelukt. De knapen, alle drie ongeveer 15 jaar oud, hadden in de duinen een oude handmortier gevonden en deze naar een bunker gebracht, waar zij een vuurtje stookten onder het wapentuig. De jongens H. Visser uit IJmuiden en D. Kramer uit Santpoort werden op slag ge dood. De derde, J. Hak, liep een lichte hoofdwonde op. Kinderen vinden mijn. Om half drie Zondagmiddag hebben spelende kinderen in een bosje bij de Waalsdorperweg en de Van der Aaweg in den Haag een gevaarlijke mijn gevonden. Daar de kinderen zo verstandig waren een voorbijko menemdro te waarschuwen, is een ontplof fing voorkomen. De Hulpverle ningsdienst, die een half uur la ter arriveerde, verwijderde het projectiel. Ook in Heveadorp onder Doorwerth is Vrijdagavond een explosie voorkomen. De Hulpver leningsdienst te Arnhem heeft daar Vrijdagavond een scherp gestelde vliegtuigbom van 600 ki logram, die volgens deskundigen bij ontploffing een ontzettende ravage zou hebben teweegge bracht, verwijderd. Het gevaar lijke projectiel, dat een kop- en staartontsteking had, lag ander halve meter diep in de grond, dicht bij de bekende rubberfa- ooioken van Hexeadorp. Het werd ontdekt door arbeiders, die daar aan het graven waren. Toen de Hulpverleningsdienst ter plaat se was, werden de omwonenden en het fabriekspersoneel uit de buurt gehouden. Na twee uren was de bom op transport naar Deelen, waar zij onschadelijk ge maakt zal worden. GEPASTEURISEERDE MELK Ir. Huisman heeft in een radio uitzending uitgaande van de Re geringsvoorlichtingsdienst o.m. ge zegd „Op dit ogenblik zijn er nog geen voldoende waarborgen, dat het gebruik van ongekookte fles- senmelk geen gevaar oplevert. Zolang dit niet verandert, doet men het beste de flessenmelk te koken." De Directeur van de Keurings dienst voor Waren te 's-Hertogen- bosch deelt ons in verband hier mee mede, dat de controle op de als „Gepasteuriseerde Melk" aan geduide flessenmelk, welke door de Keuringsdienst wordt uitge oefend, zodanig is, dat de moge lijkheid om deze melk zonder ge vaar voor de gezondheid onge kookt te drinken, ruimschoots is gewaarborgd. Het publiek moet er echter op letten, dat de sluiting van de flessen voorzien is van de aanduiding Gepasteuriseerde Melk. Voor flessenmelk, niet voorzien van deze aanduiding, geldt die waarborg niet. HUIDEN-SMOKKEL. In Meppel is een belangrijke smokkel in huiden ontdekt. Op tal van plaatsen werden huiden opgegraven. Men meent dat deze zaak haar vertakkingen elders heeft. KORTE BERICHTEN. Een drietal kermisvierders in Rijen hebben op hun terugweg een Oosterhoutse lederbewerker bijna doodgeknuppeld en hem daarna van z'n geld beroofd. De toestand van de man is ernstig. De daders zijn gearresteerd. De eerste slachtoffers van de staking zijn gevallen; er zijn 2 mijnwerkers en een militair ge dood. De Franse regering besloot tot drastischer maatregelen over te gaan. Djokja wil weer met Neder land onderhandelen. Ondertussen gaat de terreur verder. Een trein heeft men laten derailleren en de ze later beschoten. Er waren zes doden en vijf zwaar gewonden. Ook van elders worden overval len gemeld. (Vervolg Agenda Kaatsheuvel. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 27 October Apollo Theater 8 u. n.m. „Misleidende Jeugd", Toegang 14 jaar. VLIJMEN. Mooi succes. Op de grote Venneloop te Oisterwijk georganiseerd door de R.K. V.V. Taxandria, bezetten de lopers Jo v. Beurden en J. Klerks de eerste en tweede plaats in de E-klasse. f f Heden overleed tot onze f diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig .en smar telijk lijden, meermalen gesterkt door de genadem'ddelen der H Kerk, onze innig geliefde zoon, broeder, behuwdbroeder en Oom Cornaius Adrianus de Vries in de ou erdom van 53 jaar. Gaarne bevelen wij de ziel van de overledene in uw gebeden aan. Waalwijk W. de Vries A. de Vries Fr. v. d. Hoven-de Vries en Kinderen H. v. Oers-de Vries en Kinderen H. de Vries-van Gelder en Kinderen De begrafenis heeft plaats gehad op Maandag 25 Oct. in de parochiekerk van St. Jan Baptist te Waalwijk. Met ontroering ontvingen wij het bericht dat onze broeder Hendrikus van Herwijnen diaken der Ned. Herv. Gem. is heengegaan. Hij was een toegewijd en trouw arbeider in de wijngaard des Heren. Jezus neemt de zondaars aan Mij ook heeft hij aangenomen Baardwijk, 22 Oct. 1948. Kerkeraad en Kerkvoogdij.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 4