NIEUWS UIT WAALWIJK EN OMGEVING. FEUILLETON PENSION WONINGRUIL ZIJN THUISKOMST. eind Terry en Berry in: DE WITTE ELAND. SLECHTE TANDEN vóór Kerstmis AMERIKAANSE TRANSPARANT TANDEN Cl deVrieselaan 21 b Rotterdam, t®l 37519 Over Palestina wordt het volgende gemeld-: TOESTAND ARABIERE?! HOPELOOS. Het hoofd van de VN-waar- nemers in Palestina, generaal Riley, heeft aan de Arabische leiders na overleg met de plaatsvervangend bemiddelaar Dr. Bunch gezegd dat het hoog tijd voor hen werd een wapenstilstand met de Joden te sluiten en rechtstreeks over vrede te gaan praten, omdat hun militaire positie hopeloos is. De plaatsvervangende be middelaar in het Palestijnse geschil heeft Zaterdagavond officieel medegedeeld, dat de militaire operaties van Israë lische en Libanese troepen aan het front in Galilea „een ernstige en niet te veront schuldigen schending van de wapenstilstand vormden". Tot zover over Palestina. Ook in China ziet het er nog niet erg vreedzaam uit, ondanks de geruchten over vredespogingen VREDESPOGINGEN IN CHINA? Tegenspraak van Tsjang Kai Sjek. Volgens berichten uit Nan king zouden door de Chinese leiders te Tsjensien stappen zijn ondernomen om met de door de communisten geleide legers tot vrede te geraken. De voormalige Chinese am bassadeur in de Sovjet-Unie, Sjao Litze, zou de man zijn, die dit contact tot stand brengt. In antwoord op deze berich ten heeft generaal Tsjang Kai Sjek verklaard, dat de oorlog met de communisten „tot het bittere einde zal worden uit gestreden". Hij wees alle ge ruchten over de vredes-onder- handelingen van de hand. „Er bestaat geen grond voor een compromis", aldus zeide hij op een vergadering van de Wwomintang. Een ander terrein van communistische activiteit is Duitsland: AANTAL RUSSISCHE DESERTEURS STIJGT. Men verneemt dat het mo reel van de Russische bezet tingstroepen in Duitsland het laatste half jaar veel slechter is geworden. Alles wijst er op dat de soldaten tekenen van ontevredenheid gaan verto nen. Een gevolg hiervan is een steeds grotere desertie naar de Westelijke zone. Tot zover over het buiten land, maar ook uit ons eigen land is er weer het een en ander te melden: GROTERE WONINGINHOUD. Naar de Volkskrant ver neemt zal de Minister van Wederopbouw in het bouw plan 1949 een verruiming toe staan van de woninginhoud: van 260 Ms zal deze gebracht worden op 282 M:!. Dit nieu we cijfer geldt als een gemid delde, zodat men nu in staat zal zijn, wanneer men gedeel telijk aan het oude cijfer vast houdt, woningen te bouwen voor het grote gezin. OMZETBELASTING OMHOOG? LOONBELASTING OMLAAG. In de Memorie van Ant woord op het voorlopig ver slag van de Tweede Kamer over de begroting 1949 is medegedeeld, dat de regering een verhoging van de omzet belasting van 3 op 3Yz% over weegt, dit tot dekking van de uitgaven materiële oorlogs schade. De stijging van de kosten van het levensonder houd die hier het gevolg van zullen zijn, zal worden opge vangen door de eveneens voorgenomen verzachting van de loonbelasting- en van het inkomstentarief. NIEUWE TIJDEN WINKEL SLUITING VOORGESTELD. Het Ministerie van Econo mische Zaken heeft voorge steld de winkels op Zondag geheel te sluiten en op werk dagen voor 5 en na 19 uur, behalve op Dinsdag. Op deze dag zullen de winkels reeds na 13 uur gesloten moeten zijn. Hiertegenover staat dat zij op Donderdag tot 's avonds 21 uur geopend zullen mogen zijn. Het ligt voorts in de be doeling de gemeentebesturen te machtigen een andere dag dan Dinsdag voor de namid dagsluiting te bepalen. K.V.P. KIESKRING TILBURG. Na een interne reorganisa tie is de Rijkskieskring Til burg van de K.V.P. in een Za terdag te Breda gehouden vergadering gekomen tot de verkiezing van een nieuw be stuur, hetwelk als volgt is ge formeerd: drs. A. v. d. Poel, Breda, voorzitter drs. P. Bres, Tilburg, secretaris; Th. Kol- steren, Raamsdonksveer; drs. L. Oomen, Roosendaal; F. Hoogers, Tilburg; F. Stuben- rauch, Breda voor de jonge ren der K.V.P. Uit de Staten- kringen hebben thans zitting genomen: J. Teppema, kring Tilburg; J. Hoekstra, kring Zevenbergen; F. Franken, kring Bergen op Zoom en J. Mentink, kring Breda. Voorts werd een tiental afgevaardig den en evenzoveel plaatsver vangers gekozen voor de ko mende partij vergadering. Tot kringpropagandaleider werd gekozen de heer F. v. d. Meer uit Diessen. Voorzitter drs. v. d. Poel, die door de schei dende praeses, mr. B. Drion uit Breda, was geïnstalleerd, vroeg de bijzondere aandacht voor een drietal problemen, welke ook op het in Utrecht I te houden Partijcongres aan i tiek. Spreker memoreerde de I de orde zal komen, n.l. de in- I voorstellen uit Brabant welke :u.strialisatie, c.e actieve cul tuurpolitiek en de jeugdpoli- daar in behandeling zullen komen. ADMINISTRATEUR NIJVERHEIDSSCHOOL. Tot administrateur der Nij verheidsschool voor Waalwijk en Omstreken is, na goed keuring der voordracht door 't departement, door het be stuur benoemd de heer A. Verlouw. Hoofd-administra- teur Streekbureau voor de Wederopbouw, wonende te Ammerzoden. WAALWIJXS BELANG. Met genoegen vernemen we dat na de laatste algemene vergadering verschillende nieuwe leden zich hebben op gegeven als lid van Waal wij ks Belang of hun bedank jes hebben herroepen. Wij hopen dat nog vele in gezetenen dit goede voorbeeld zullen volgen. DE MIDDENSTANDERS HOUDEN APPèL. Iedere stand heeft zijn ei gen belang. De boeren heb ben andere belangen dan de arbeiders en deze weer an dere dan de fabrikanten. Zo heeft ook de Middenstander zijn belangen, die op velerlei gebied verschillen van die der andere maatschappelijke klas sen. Ziet iedere middenstander echter zijn belangen in? Men zou concluderen van niet, wanneer men de minieme be langstelling ziet die de mees te middenstanders tonen voor hun organisaties. Toch is er belangstelling nodig om tot een gezonde maatschappelijke structuur te geraken, want niet op de laat ste plaats moeten de leden zelf van de maatschappelijke groeperingen die scheppen. De middenstand was steeds een kostbaar bezit voor de Nederl. samenleving: deze klasse van neringdoenden heeft steeds, al gaat men ook ver in de geschiedenis terug, een groot aandeel gehad in Nederlands welvaart. In zijn zelfstandigheid lag een voorwaarde voor de wel stand van ons land. Doch deze zelfstandigheid is belaagd en de krachten die de Midden stander belaagden werd vrij spel gelaten door de indivi dualistische maatschappij structuur, die in de economi sche machtstrijd geen gren zen kende. De publiekrechtelijke be drijfsorganisatie zal aan dit fatale spel voorgoed een ein de maken. Maar eerste voor waarde voor het slagen van deze opzet is, dat de Midden stander weet wat publiekrech telijke bedrijfsorganisatie is en wat zij betekent voor zijn bedrijf en zijn zaak. En dit is het wat de meeste maatschap pelijke klassen ontbreekt, ook de Middenstand. Er heerst ook in Middenstandskringen nog een grote onkunde om trent de organisatorische nieuwbouw op bedrijfsgebied, die in Nederland gaat opge trokken worden, die een ge heel nieuwe periode van maat schappelijk en economisch leven gaat inluiden. Doch ook beseft men nog te weinig de grote betekenis van de principiële vak- en stands organisaties, ook kent men te weinig waarde toe aan het Katholieke beginsel bij de op lossing van de bedrijfsvraag- lodig voor 1 zijn. der moet spel staat gevraagd stukken. En dit allese iSi een gezonde opbi iw van de Middenstand, waa nee geheel ons land gebaat De Middensta weten wat er op en wat er van he wordt. Daarom organis&rt de Dio cesane R.K. Middenstandsbond op Zondag 14 en [aandag 15 November een g^t Midden stands-appèl, op |2 centraal gelegen plaatsen. len wil de Middenstanders wijzen op hun belangen, op de plicht die belangen te kenne*. en te be hartigen, op de r eping' van de principiële standsorgani saties. Ook voor de ISring Waal wijk wordt op Zondag 14 No vember een massa 1 appèl ge houden in De Giltgjnbond om 4 uur. Hier zal Drs. H. ken over de pu lijke bedrijf sorg; Pater B. Coenen principiële standi organisaties en in deze tijd. Wij hopen dat standers zich zullen op dit groots aj_ hun belangen gaar gaan behartigen voor het econom in de Langstraat grote betekenis sleefs spre- liekrechte- ïisatie en J. over de en vak- in roeping vi le ippèl, bli k< EERSTE WINTERCONCER „OEFENING en Het concert dei op 18 November maal zeer groots Teneinde het aantrekkelijker t de medewerking van een groot gi (ca. 100 personen! Op solistengei „Oefening en Vei naam op te houd: de afgelopen tienl IRMAAK". Liedertafel ,.s. is dit- Dgezet. irogramma maken is ngeroepen [eaaengd koor ed heeft naak" een want in Hen jaren VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Naar het Engels. 16). Lysamon trad binnen en over haar schouder zag Corneston Mary Linnacre bij het vuur zit ten. Mrs. Mayne keek verschrikt, maar op haar sloeg hij geen acht, hij lette enkel op Mary. Die had de pop op haar schoot en was geheel verdiept in het aanpassen van het een of ander kledingstuk. Ze leek veel op haar zuster, maar was teerder. Zacht zei Lijsamon: „MaryVerschrikt sprong het jonge vrouwtje op. „Neen, je hoeft niet bang te zijn, deze heer is vriendelijk. Hij komt je opzoeken. Zou je hem niet een hand geven „Ik weet niet Vluchtig keek Mary hem van terzijde aan. Misschien dat zijn uiterlijk haar moed schonk, al thans met een glimlach vroeg ze hem ,,U zult mij toch geen kwaad doen „Maar ik denk er niet aan, Mary." Hij stak haar de hand toe en met een blik op de sofa zei ze: „LI moet niet hard praten, ze slaapt." „Neen, dat beloof ik je. Was je bezig iets voor haar te maken?" „Ja, een nieuw jurkje. Maar Lysamon moet eens helpen. Wilt u even wachten „Zeker." „Maar dan moet u haar vooral niet wakker maken. Ze is een beetje ziek." Corneston praatte heel kinder lijk met haar en vroeg tot besluit: „Ik mag je toch wel eens komen opzoeken, Mary „O ja. Hoe heet u eigenlijk?" Hij begreep zeer goed de waar schuwende blik die Lysamon hem toewierp en antwoordde „Ik heet Edward." „Dat klinkt wel mooi. Ja, komt u eens weer, dan is Valeria mis schien wakker en kunt u haar zien in haar nieuwe jurk. Ze reikte hem de hand ten af scheid en boog zich toen over de sofa, waarop de wiegezang weer begon. Terwijl ze de portalen over gingen en de trap afliepen, zei Lysamon niets, maar toen ze in de hall bij het vuur stonden, sloot Corneston haar in de armen en 'n ogenblik snikte zij op z'n schou der: toen trachtte zij zich weer los te maken uit zijn omarming. „Je bent totaal op, liefste. Vóór alles heb je rust nodig. Maar toch moet je mij allereerst beloven de mijne te worden „Herinnert u zich niet, dat ik u gevraagd heb te wachten tot u naar alles geluisterd hebt, alles, wat ik u vertellen zal „Laat dit dan wachten en spreek allereerst je belofte uit." Met een onstuimige beweging sloeg ze de arm om zijn hals en fluisterde „Ik wil je wel eerst vertellen, dat ik je lief heb, want dat is waar. Heel mijn leven zal ik er trots op zijn dat je mij liefhad. Maar ik zal altijd bidden dat je mij toch gauw vergeten mag, want ik zal nooit je vrouw worden." „Lysamon „Neen, nooit, nooitLaat ik je ééns bij de naam noemen, Ed ward!" Ze kuste hem. „Één ogen blik ben ik nu je gelijke geweest. Ik heb je liefgehad en jij hebt mij liefgehad. En danOh 1" Op de doordringende kreet, waarmee die woorden werden af gebroken, keerde Corneston zich om en zag het gelaat van Simon Linnacre, doodsbleek, vertrokken van woede. Hij zag, dat de man de arm omhoog hield, dat hij iets glimmends in de hand had, en bliksemsnel duwde hij Lysamon achter zich. Hij hoorde 'n scherpe knal, voelde een stekende pijn in de schouder, door heel zijn li chaam, en toen was hij zich ner gens meer van bewust. HOOFDSTUK X. (Besluit) „O, ik ben overstroomd met brieven en uitnodigingen. De men sen zijn natuurlijk allen benieuwd om te weten wat mij zo lang op Capfallon houdt. Ida bromt vre selijk op mij en verklaart dat ze letterlijk bevroren is. Maar zo lang het gevaar nog niet geheel bij je geweken was Edward, voel de ik dat ik je niet verlaten kon" zei Lady Bellamy. „Je bent dan al bijzonder vrien delijk voor mij geweest, Marion." Er waren nu vijf weken verlo pen sindt Kerstmis en hij wist dat zij bijna iedere dag naar Ormath- waite was komen rijden. Niet dat hij zich al die tijd daarvan bewust was geweest. De tweede kogel uit de revolver van Linnacre had hem bijna gedood en hele tijden had hij bewusteloos gelegen. Hij was voor het eerst b'eneden in de bibliotheek, waardoor dit bezoek iets bijzonders had. „Ik kan je werkelijk niet ge noeg bedanken voor je vriende lijkheid, Marion." „Onzin. We zijn zulke oude vrienden, dat er geen kwestie van dank tussen ons kan zijn. En ik hoop, dat we ook altijd goede vrienden zullen blijven. Ik wens je alle geluk in de toekomst, Ed ward. Je bent altijd wat excen triek geweest. Maar je moet het ook zelf weten. En waarom zou je het eigenlijk niet doen Het is een aardig meisje 1" „Maarneem mij niet kwa lijkHeeft Lysamon je iets verteld „Weineen. Maar je hebt zelf gepraat in je ijlen. Ik geloof dat Ida het al verwacht heeft van de dag af, dat we hier kwamen, je weet wel, toen het zo stormde... Het was natuurlijk heel dwaas van mij, maar toen je voor het eerst op Capfallon kwam, was ik toch zo bang, dat je mij weer zou vragen." Hij begreep er niets van, voel de zich enkel verlicht dat zij bliik- baar van hem af zaa. Dus namen ze even later, onnedwongen. af scheid. Toen Corneston alleen was, moest hij even glimlachen. Ziin vermagerd gelaat stond ech ter weer ernstig genoeg, toen hij belde en de zuster, die hem ge durende ziin ziekte had verpleegd, in de kamer trad. „Wilt u miss Linnacre vragen of zij, volgens haar belofte, even bij mij komt Een ogenblik later ging de deur open en Lysamon kwam binnen. Het verwonderde hem niet dat hij haar in de rouw zag; zodra hij in staat was geweest het te ver nemen, had men hem verteld dat Lysamon er zonder enige verwon ding was afgekomen en dat Si mon Linnacre, vlak nadat hij de schoten had gelost, zelve dood was neergevallen, waarschijnlijk door de schok, die zijn zenuwge stel had ondervonden. Dat Lysamon hem steeds ver meden had was Corneston's groot ste kwelling geweest. Herhaalde boodschappen had zij onbeant woord gelaten, tot hij nu eindelijk op de ochtend een paar regels geschreven had, waarin hij had gesproken dat hij het recht had haar te zien, dat zij niet lan ger mocht weigeren te komen, want dat hij immers nog niet in staat was zich bij haar te ver tonen. Het trof hem, zo slecht als zij er uitzag. Zij was veel bleker en magerder geworden en die zwarte kringen onder de ogen schenen er nu voorgoed post ge vat te hebben. Terwijl hij zacht de hand op haar arm legde, zei hij „Ik wist er van, Lysamon. Nu, het is beter zó." „Ja, dat vind ik ook, het is beter voor allen dat vader dood is. U had gelijk toen u mij schreef dat ik het recht niet had u te mijden en om te weigeren eens bij u te komen. Maar dit zei ik niet uit lafheid. Het was tenminste deels om u. Ik wilde wachten tot u nog wat sterker zou zijn, om le horen wat ik te zeggen had. U herinnert zich toch nog wel wat ik heb gezegd toen we de laatste keer samen spraken „Je begrijpt wel dat ik mij dat herinner, Lysamon „Ja, dat weet ik. Nu dan, ik zei, dat ik u nog wat te vertellen had en dat zal ik dan nu ook doen. Die vorige avond was ik er pas achter gekomen. Had ik 't eerder geweten, dan had ik het u eerder verteld, want zulk een ge heim zou ik nooit voor mij gehou den hebben. U wist toch wel dat vader u haatte „Ja, dat dacht ik wel." „Hij haatte u bitter en hij acht te v/raakneming voor wat uw oom ons had aangedaan, geoorloofd. Hij heeft dan ook wraak geno men. Weet u hoe „Neen." „Met het testament van Mrs. Halford." „Met het testament „Ja, hij heeft het vervalst". „Lysamon." Corneston viel achterover in zijn stoel en eerst nu voelde hij, hoe afschuwelijk zwak hij nog was. „Het was vervalst", herhaalde zij. „Het testament zelve dan, be doel ik. Het viel hem gemakke lijk genoeg er een op te stellen, waarbij zij haar fortuin vermaak te aan Viscount Harreck. Maar de handtekening was niet ver valst. Dat hoefde niet, want die kon hij gemakkelijk genoeg van haar krijgen. Zij vertrouwde hem immers onvoorwaardelijk en toen zij op het laatst van haar leven veel te zwak was om nog te on derscheiden wat hij haar ter on dertekening bood, heeft hij haar dit voorgehouden. Ze stond met gebogen hoofd voor hem, haar gelaat was krijt wit. „En dat vervalste testament, is dat tot uitvoering gekomen, Ly- mon „Ja." „Wat is er met het andere ge beurd? Maar dat is eigenlijk een dwaze vraag. Dat is zeker ver- nietiod." „Dat heeft vader mij aezegd en zo dacht ik van wel. Toen hij dood was, keek ik al zijn papie ren door en heb het gevonden." „Had hii het dan bewaard M^ar dan heeft hij mij ook geen kwaad gedaan." „Jawel, want de handtekening is er .uitgeknipt." „Er uitgeknipt?" Natuurlijk, dan hpeft het peen waarde meer. Maar wat geeft het nog, nu ik 't feld nooit oehad heb, kan ik er bes*- huiten." „Dat hoeft niet. Hoort u maar verder. Ik herinnerde mij, hoe u mii verteld had, dat Lord Har reck een edelmoedig mens is, dat hij bovendien zeer gefortuneerd moet zün en dat hij bij de dood van Mrs. Halford had gezegd, 't jen, lijk ef. ec! jijfl geld niet nodig te hi hem het testament i leidend schrijven, w alles uiteenzette. Gi zijn antwoord gekre looft mij en heeft nodig. Zo gauw uw eigendom zijn. zen wat hij zegt Hi zcwel voor u als vc ofschoon hij meldt schrijven zal. Corneston las de count schreef dat nooit verlangd had, het gevoel had gehi fenis een onrechtvae® geweest, vandaar, ii dellijk stappen zou over te dragen aan brief besloot met gen van eerbied en voor de hem onbeken: dente, die hem dusi) heid had gesteld de hi reine te brengen, haar een heel moeten zijn. Als hij enigen dienst mocht zou hem dit een wai zijn. Toen Corneston nomen van de inho. langzaam op. „Dat is toch all Lysamon „Ja", antwoorddi hoorbaar. „Moeten wij dan „Ja." „Niettegenstaande hebt en ik jou „Ja." „Ik zal het je meer vragen. Je mij trouwen „Je weet, dat ik Al was ik ook in stand, met zulk als mijn vader gaan heeft, moeten Edward. Vaarwel." Hij sloot haar in zei „Al zou ook heel die mening zijn, kin* niet aan En eindelijk, einJ' dan toch overtuigd- f - wilt geheel tegn Midden- melden dat zij inzien en ook. Ook ;che leven ;al dit van :en te zijn. Ik zond t een bege- rin ik hem eren heb ik :n. Hij ge- t geld niet zal het t u eens le is geloof ik mij bedoeld hij u ook De Vis- het geld at hij altijd of die er- igheid was hij onmid- oen om ze in neef. De le betuigin- ewondering correspon- de gelegen- ak weer in wat voor iets had ar ooit van wezen, dan voldoening :nis had ge- stond hij nietwaar, zij nauw :heiden e mij lief- ïdnag niet lus niet met t niet kan. je gelijke en misdaad >ver je be- 'ïj scheiden. e armen en wereld van ik denk er jk raakte zij is een lange reeks zangers en zangeressen van duper-klasse bij haar te gast geweest. Ook thans is het bestuur er weder om in geslaagd prima krach ten te engageren in de per soon van Mevrouw Maart je Kliffen, sopraan, en de eerste tenor der Nederlandse Opera, Justus Bouw, thans tijdelijk verbonden aan de Opera te Gent. In samenwerking met deze solisten zal zowel gemengd- als mannenkoor een uitge breid opera-programma ten gehore brengen. Plaatsbespreking kan ge schieden Zondag 14 Novem ber a.s. van 121 uur aan de zaal. CHRISTELIJKE BESTUREN BOND WAALWIJK. Onder de titel „Gij zijt bedrijfs- genoot" houdt de Chr. Vakbewe ging in de maanden October en November van dit jaar over ge heel Nederland zijn traditionele najaarsvergaderingen. Ook hier ter plaatse wordt een vergadering belegd en wel op Maandag 15 November 's avonds half acht in het gebouw van Chr. Belangen, Besoijensestraat 3. De heren J. H, ten Hove uit Utrecht, G. C. v. d. Schilde uit Hooggra- ven en Ds. v. d. Peut uit Waal wijk zullen als sprekers optreden. Wij wekken eenieder op om te gaan luisteren naar hetgeen de chr. vakbeweging in deze tijd tot u te zeggen heeft in haar on derwerp „Gij zijt bedrijfsgenoot". GOUDEN BRUILOFT. A. C. v. d. Heijden-v. Loon. In het bericht in ons num mer van Dinsdag j.l. is een kleine fout gesdopen. De re ceptie wordt n.l. gehouden van 12 tot 1.30 uur, zoals ook blijkt uit de in dit nummer voorkomende advertentie. CROSS-COUNTRY. De eerste grote Cross-Coun- try, georganiseerd door de ruiters van de manége Border King en de verenniging Waal- wijks Belang, heeft a.s. Za terdag plaats. De paarden worden des na middags 1 uur op de Markt gelost, gaan dan direct langs Stationsstraat, St. Antonius- straat en Kloosterweg, langs' 't Broederhuis, v. Spaandonk, vijfsprong naar de start, die gelegen is bij de zijweg rechts van de grote weg, een paar honderd meter voor Roestel- berg. Daar wordt dan direct de Cross gelopen en om twee uur begint de Cross-Country. Het is een prachtig uitge zet, maar moeilijk parcours, dat eindigt aan de voet van de Roestelberg. Na afloop zullen de leelne- mers zich verzamelen in hotel Verwiel, waar door de Bur gemeester de prijzen worden uitgereikt, o.m. een mooie wisselbeker van W. B. Er zijn verschillende prijzen be schikbaar gesteld. Mochten er nog personen zijn die een prijs willen uitloven, mej. Anekee van Loon, Mr. v. Coothstraat, zal die gaarne in ontvangst nemen. Er zijn pl.m. 3040 deel nemers uit Waalwijk, Kaats heuvel, Dongen, Tilburg, Box tel, 's-Bosch, Vught enz. De jury bestaat uit Mevr. v. Imbeeck-Ravenswaay en de heren Mr. Verhoeven en J. E'oers. Het publiek, en we hopen dat er grote belangstelling zal zijn, wordt dringend ver zocht om ongelukken te voor komen, het parcours tussen de rode en witte vlaggen voor de ruiters geheel vrij te laten en geen loslopende honden mee te brengen. ELSHOUT. Vergadering O. L. Vr. Schuts. Zondag a.s. na de Hoogmis algemene ledenvergadering van de O. L. Vr. Schuts. Deze vergade ring zal gehouden worden in het clublokaal bij de gez. Klerks, café „Den Hoed" alhier. Daar de agenda 2 belangrijke punten bevat, worden alle leden dringend uitgenodigd deze verga dering bij te wonen. De agenda luidt als volgt 1. Opening door de voorzitter. 2. Voorlezing notulen vorige vergadering. 3. Contributie innen. 4. Lezing over gebruiken en ge woonten van het schuttersgilde, door dhr. v. d. Mortel uit Vught. 5. Bespreking medewerking bij de installatie van de Edelachtbare heer Snels als burgemeester der gemeente Drunen op Zaterdag 20 November a.s. Geachte leden, u ziet dus dat de agenda belangrijk is, dus allen na de Hoogmis present. Ook al mocht u per vergissing geen con vocatie ontvangen, u kunt hier genoegzaam lezen wat er te ver handelen is. Het bestuur rekent op u allen. Uitvoering „St. Norbertus". Naar vernomen wordt zal de toneelclub „St. Norbertus" alhier met Kersthmis voor het voetlicht komen. Daarvoor is in studie ge nomen de bekende Kerstlegende van Felix Timmermans „En waar de ster bleef stille staan". Met genoegen wordt dit voornemen begroet, daar de toneelclub „St. Norbertus" geen vreemde is op toneelgebied en reeds haar sporen heeft verdiend. Er kan dan ook weer op een paar genotvolle avonden worden gerekend. Wij zijn gewend aan volle zalen als St. Norbertus een uitvoering geeft. Laat het ook dit maal niet aan belangstelling ont breken en laat het publiek tonen dat het jets goeds weet te waar deren. VLIJMEN. Vergadering R.K. Middenstand. De R.K. Middenstand hield haar grote actievergadering in 't café „Den Braai". Door het be stuur, dat niets nalaat om de R.K. Middenstand zo groot mogelijk te maken en de actie zo intensief mogelijk opzet, werd reeds in zijn vergadering besloten een grote propaganda in Vlijmen te voeren. De leden hebben deze actie ten volle begrepen en hunne mede werking ten volle toegezegd. Staande deze vergadering werd besloten een Winkelweek te hou den vanaf 22 November t.e.m: 6 December. Huis aan huis zal de ze actie nog worden bekend ge maakt. Het mag een verheugend feit genoemd worden dat de R.K. Middenstand aanpakt, zeer zeker stellen vele niet aangesloten mid denstanders thans de vraag of 't niet hun tijd is om bij een voor uitstrevende eigen organisatie aan te sluiten. Hun belangen worden gediend door gezamenlijk dat te bereiken, waar de enkeling als re gel geen kans toe ziet. Wij menen ons van harte te mogen aansluiten bij het bestuur van de R.K. Mid denstand en zijn actie ten volle te steunen. Indien het kopend pu bliek deze organisatie begrijpt, zal de Vlijmense welvaart er zeker op vooruitgaan. En dat hopen wij. R.K. Middenstand. De R.K. Middenstand afd. Vlij men heeft besloten deel te nemen aan de grote Middenstandskader- dag te Waalwijk op Zondag 14 November a.s. De reis wordt gemaakt per Ki- vit's touringcar. Gezien het grote belang van de R.K. Middenstand vertrouwen wij dat een zo groot mogelijk aantal bij deze massale vergadering in Waalwijk aansluit. Waar deze kaderdag voor alle neringdoende middenstanders en alle ambachten van groot belang is, kunnen ook de ongeorganiseer de middenstanders aan deze kader dag deelnemen. De reiskosten be dragen de totale som van 1. per persoon. Ook de dames zijn van harte welkom. U kunt zich hiervoor melden bij de leden van het bestuur of bij de secretaris der R.K. Middenstandsvereniging dhr. J. v. d. Hagen. De kosten moeten dan tegelijkertijd worden voldaan. Oproep R.K. Kerkkoor. Naar wij vernemen heeft het bestuur van het R.K. Kerkkoor besloten het Zangkoor met ver schillende leden uit te breiden. Gezien het muzikale leven in onze plaats menen wij dat hiervoor vol doende krachten kunnen worden aangezocht. Klap van een paatd. Vrijdagmorgen kreeg dï land bouwer Jan van Son, Prieme- steeg, Wolput, een klap van zijn paard in het aangezicht, die zo hevig was dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Dr. Verhoeven werd gewaarschuwd en was spoe dig ter plaatse cn constateerde 'n hersenschudding en een diepe wonde. Na verbonden te ziya werd hij naar het ziekenhuis te 's-Her- togenbosch overgebracht. Buurtfeest. De Buurtvereniging Juliana- Bernhard hield Vrijdagavond haar jaarlijkse feestavond in de dans tent bij café Prinssen. Er heerste een gezellige drukte en de ver schillende attracties verhoogden deze genotvolle avond, waaroo het ijverige bestuur met aan het hoofd Mevr. v. Hout, met genoe gen kunnen terugzien. Er werd een collecte gehouden voor de jongens in Indië, uit de buurt, die ruim 50.— opbracht. Bevrijdingsfeest. Zaterdag en Zondag werden in Vlijmen de bevrijdingsfeesten ge houden. De dansliefhebbers had den volop gelegenheid, er waren twee danstenten, n.l. bij Boom en Prinsen, en bovendien werd er in verschillende café's nog gedanst. De harmonie Concordia opende met een rondgang door het dorp de feesten. St. Nicolaas-actie. Uit de gezamenlijke stands- en vakorganisaties is wederom naast het bestaande comité een ander comité gekozen, bestaande ,uit de heer J. G. Kooien, voorzitter, Mej. Marie de Graaf, secretaresse en H. Zeeuwen, penningmeester. De bedoeling is om op 5 December de goede Sint in het patronaat te ontvangen, waar deze de kin deren van 0 tot 10 jaar 'n kleine verrassing zal aanbieden. Eerst worden de ouders met de kinde ren van 0 tot 4 jaar door de goe de Sint ontvangen, waarna de an dere kinderen tot 10 jaar met 't onderwijzend personeel groeps gewijs (zoals verleden jaar) naar het Patronaat gaan. In de loop van deze en de vol gende week zal een huis aan huis collecte gehouden worden en te vens zullen de collectanten per kind van 0 tot 10 jaar een bon verstrekken, welke bon op 5 De cember ter controle medegebracht moet worden naar het patronaat. Helpt allen mede aan het wel slagen van deze mooie actie. Terry, die uit alle macht blies, voelde plotseling dat een gewel dige prop uit de hoorn schoot. Een adelaar vloog klapwiekend uit de hoorn. Hij stootte zijn ade- laarsschreeuw uit. De eieren, die hij in z'n nest had gelegd, vlogen hem na, de lucht in. Tenslotte kwam het nest zelf en pal daarop een toon zo geweldig en oorver dovend, dat het gehele publiek de adem inhield. Wat was er ge beurd Gedurende de dagen dat de hoorn in de boom hing, had een adelaar er z'n nest in ge bouwd. Bij de eerste proefneming was het nest nog niet helemaal klaar geweest en kon nog iets als een toon doordringen. De volgen de dag echter, toen de vogel zat te broeden, was dit niet meer mo gelijk geweest. Door de krachtige stroom van Terry's adem was het gehele nest mét adelaar de lucht in gestoten. Een schok voer door de eland, een schok, waardoor Wolk plotseling stram op alle vier zijn poten stond. (Door een vergissing werden bovenstaande berichten Maandag elders ter plaatse bezorgd. Waar wij ze eerst Dinsdagochtend ont vingen, konden ze tot onze spijt niet in 't vorig nummer worden opgenomen. Red.). CAPELLE. Benoemd. Tot tweede gezinsverzorgster in vaste dienst bij de vereniging „Het Groene Kruis" voor de ge meente Sprang-Capelle is benoemd Mej. Tinie Rosenbrand, die reeds enige maanden tijdelijk als zoda nig is werkzaam geweest. Ziekenfondswezen. Tot ziekenvervoer-controleur is door het Algemeen Ziekenfonds „Geertruidenberg en Omstreken" voor de gemeente Sprang-Capelle aangesteld de heer J. Kraak. Voetballen. Voor de kring Breda van de Zaterdagmiddagcompetitie speelt de Vrijhoevense voetbalvereniging „Sparta" a.s. Zaterdag met haar eerste elftal een wedstrijd te Ze venbergen tegen „Seolto" 1, ter wijl het 2e elftal naar Tilburg trekt tot het spelen van een com petitiewedstrijd voor de kring Langstraat van de Zaterdagmid dagcompetitie tegen „J.P.S." 1. Burg. Stand gem. Sprang-Capelle over October 1948. Geboren: Cornelia W J dv C Timmermans-van Dongen. - Her man J zv W J de Bruijn-Bar- mentlo. Cornelia J dv C de Rooij-Mouthaan. Klazina G dv A de Jong-Sprangers. Wouter zv A H Dekkers-Bogers. Adri- ana M dv J Kuijsten-Rijken. Dingena M dv M de Bie-v Zeist. Willy dv A Ha verhals-de Rooij. Maaike dv J. Evertse- van Esch. Gerardus J zv C J Broekhoven-Corstanje. Frede- rik G C zv G C F 't Hooft-Oost- dijek. Foppe H zv J Haanstra- Sluiter. Hendrik zv A L van Achterberg-Michaël. Gehuwd: H H Ockers 32 jaar en G A van Schuppen 28 jaar. J A de Bie 36 jaar en N C v Zeist 29 jaar. Overleden: C Geenen 63 jaar. M Spierings 74 jaar echtge noot van W de Rooij. Gevestigd: W. Dik en gezin van Eethen. -D de Jong en ge zin van Zaltbommel. C Spelt van Amersfoort. AH Prinssen van Eindhoven. G C J Ger- rits van 's-Bosch. T Waarts van 's-Gravenhage. SA Mo- legraaf van Haarlem. Vertrokken: F Kanters naar Waalwijk. DC Rijken naar Rhoon. CP Gouw naar Be verwijk. L Hiller naar Vught. W. G. van Zeist naar Waal wijk. J S Serba naar Waalwijk A Arnoldussen naar Rotter dam. C H Heurter naar Wijk c.a. Hierdoor betuigen wij hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling ontvangen bij de eer ste H. Communie van ons zoontje J A C K Y. A. VAN DER LINDEN- VAN BOXTEL. Kaatsheuvel, November 1948. Hoofdstraat 136 B. De Heer en Mevrouw LAM- BOOY-SMEETS, berichten U met grote vreugde de geboorte van een zoon ROBBIE. Waalwijk, 9 November 1948. Tijdelijk adres: St. Nicolaas Ziekenhuis. Maandag 15 Nov. hopen onze geliefde Ouders AUG. C. VAN DER HEIJDEN en MARIA E. VAN DER HEIJDEN-VAN LOON hun gouden bruiloft te vieren. Gelegenheid om te feliciteren van 121.30 uur, Antoniusstr. 33. FRITS VAN DER HEIJDEN TINY VAN DER HEIJDEN en Echtg. Op 15 Nov. a.s. hopen onze beminde Ouders J. TROMMEIS en JAC. TROMMELS-VOS hun Gouden Huwelijksfeest te vieren. Wegens familie-omstandigheden feest in huiselijken kring. HUN DANKBARE KINDEREN. Waalwijk, Nov. 1948. Besoijenschestraat 2. Op 17 November a.s. hopen onze geliefde Ouders LAMBERTUS HEEFFER en JOHANNA HEEFFER- VASTRÉ hun 35-jarig Huwelijksfeest te herdenken. HUNNE DANKBARE KINDEREN. Kaatsheuvel, Nov. 1948. Gasthuisstraat 27. Op 15 November a.s. hoopt onze trouwe knecht JOHANNES DE ROOIJ Willem van Gentsvaart D 234, 's-Capelle, tegelijk met zijn 12H~jarig huwe lijksfeest, de dag te herdenken, waarop hij vóór 12J^ jaar bij ons in dienst trad. AANNEMERSBEDRIJF WED. L. FITTERS, W aspik. De Heer en Mevr. DRUCKER- HEIDA, groeten alle patiënten en goede bekenden bij hun vertrek uit Vrijhoeve-Capelle. R. K. LERAAR Z O E K T in WAALWIJK per 1 Dec., volledig Brieven onder no. 2641 Bureau van dit Blad. AANGEBODEN MODERN HUIS te Waalwijk, tegen woning elders, onverschil lig waar. Brieven onder no. 2650 Bureau van dit Blad. bederven Uw adem en tasten Uw gestel aan. Laat slechte tanden vervangen door Niet van de natuurlijke tand te onderscheiden. Desgewenst ook narcose. Behancellng door Artsen en Tandartsen.

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2