8437 1 mannelijke AANKOMENDE ADMINISTRATIEVE kracht, Schapendonk's brood FEUILLETON HET DUISTERE VERLEDEN li C. VAN DE LEUR - KAATSHEUVEL Adverteert in dit blad. Telef. 421. Grotestr. 38. geertruidenbe NET MEISJE NET MEISJE „de BIEB" v-' philips! HANDELSKANTOOR Zelfs St. Nicolaas zegt het „GESCHENKEN TE KUST EN TE KEUR BIJ C. VAN DE LEUR RAAD VAN ARBEID. DE NIEUWSTE RADIO'S W. BRASPENNING, Mr. v. Coothslraat 3 WAALWIJK. nifacius" afd. Waalwijk, hield op Woensdag 23 Nov. j.l. een vergadering in de Gildenbond die vrij goed bezocht was. Voorzitter Kooien opende met een opwekkend woord tot de aanwezigen om actief te zijn, leden aan te werven en het vergaderingbezoek te sti muleren. Besproken werd de gang van zaken in de verschillende bedrijven, waarbij enige klachten naar voren kwamen, die met spoed door de Dis trictsbestuurder ter hand ge nomen zullen worden. Besloten werd een algeme ne propaganda-avond te orga niseren. Eveneens werd besloten in het begin van 1949 een feest avond te organiseren, waar de leden en hun echtgenoten ont haald zullen worden. Hierna werd besloten het bestuur aan te vullen, waar door meer actie ontplooid kan worden. Gekozen werd tot voorzitter: J. Kooien,. St. Cris- pijnstraat 41; secretaris-pen ningmeester R. J. v. d. Vel den, Nieuwstraat 29 en tot bestuursleden L* v. Boxtel, Nieuwstraat 25 en A. v. Ham, Grotestraat 119c. Aandacht werd nog besteed aan het vraagstuk van de re- patrieërende militairen uit Indië, die in bedrijven komen werken waarin deze Bond de leden heeft. Vooral deze jeug digen moeten in deze Bond ingeschreven worden. Nadat het besluit genomen was onmiddellijk tot activi teit over te gaan, werd deze aangename vergadering ge sloten. VERENIGING VOOR HEEMKUNDE voor Langstraat en Land van Heusden en Altena. Lezing, te houden door de heer Jan van Eijk te Vlijmen op Maandag 29 November a.s. des avonds om 8 uur in Hotel Ver wiel, Markt 'te Waalwijk. Onderwerp is: „Brabants Kempenland". Een algemene beschouwing over deze wei nig bekende streek, waarbij in het bijzonder de nadruk ge legd zal worden op de flora en fauna, opgeluisterd door een grote collectie lichtbeel den. Voor deze zeer interes sante lezing verwacht het be stuur een drukke opkomst. DE HEL VAN BUCHENWALD. Door de Stichting Lande lijke Propaganda-commissie van het voormalig verzet in Nederland, werd Donderdag avond een filmavond georga niseerd in Musis Sacrum. IJe zaal was geheel gevuld en verschillende belangstellen den moesten nog worden af gewezen. Nadat de woordvoerder van de Stichting een enigszins bit ter inleidend woord had ge sproken, werd de film „De Weg naar de Hel" vertoond, die handelde over het con centratie-kamp Buchenwald. wordt modern, hygiënisch en vak kundig bereid. Een waarborg voor regelmaat In kwaliteit. Onder Rijkscontrole van Wageningen. GOUDEN BRUILOFT. Zoals wij 1.1. Donderdag reeds in 't kort mededeelden, heeft het echtpaar Kees van Eeten-v. Bijnen vorige week onder grote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest herdacht. De dag werd begonnen met een H. Mis in de St. Antonius- kerk, opgedragen door de herder der parochie, Pastoor Verhagen. De heer G. van Rijen zong na de H. Mis een prachtige solo, wat de jubilaris, als be kend zanger in koor en zovele gezelschappen, wel goed zal hebben gedaan. Daarna kwamen de kinde ren het echtpaar huldigen met enige korte toespraken en mooie lied-jes, wat weer ging onder leiding van de heer v. Rijen. Daarna kwam 9 het buurt- comité zijn gelukwensen aan bieden, vergezeld van een ge schenk onder couvert en eni ge cadeaux in natura. Des namiddags was 't feest voor de kinderen uit de buurt in de „Lindeboom", waar een film werd vertoond en des avonds bracht de harmonie St. Crispijn de gebruikelijké sere nade met felicitatie. Zaterdagavond was het buurtfeest in „de Lindeboom", waar men genoot van een ge- VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN 5) „Dat genoegen heb ik al ge had" zei van den Heuvel en zag duidelijk dat beider ge laat betrok. De Duivelands toch haatten Lenie met grote haat; dat komt: ze waren ja loers op haar aangeboren goe de manieren. Toen van den Heuvel af scheid had genomen van de dames, zei mevrouw Duive- land spijtig: „Als hij maar weet, dat die juffrouw Kruis geen cent be zit, wanneer de oude dominé er eens niet meer is. Boven dien hoorde hij te weten, dat zij in waarheid niet het nicht je van de oude heer is". „Nu, daar zal ik wel voor zorgen", antwoordde Clara. „Dat blijft altijd een ge heimzinnige geschiedenis. Na zijn ziekte is de dominé nooit meer dezelfde geweest. Hij heeft hersenkoorts gehad en van die andere twee heeft men nooit meer iets gehoord. Die broer van de dominé was de grootste ondeugd die er be stond; maar een knappe man om te zien ,was Steven Ber- lingen". „Van Lenie Kruis zou ik wel eens meer willen weten, moeder!" „Ja, ik vraag mij dikwijls af, of zij waarlijk degene is voor wie zij doorgaat. Wie was Hendrik Kruis?Ik herinner mij niemand van die naam en ik heb ze toch allen van aanzien gekend: Erik Velthuis, Steven Berlingen en Marie Leigraaf. Maar Lenie? Juffrouw Beiers, die indertijd huishoudster was op de pas torie, heeft mij verteld dat, toen zij op het huilen van Le nie de studeerkamer binnen liep, ze de dominé op de grond vond liggen met een brief in de hand. Hij was ook bij de haard gevallen en de brief was zelf verschroeid. Ze zei, dat, toen ze het papier zo even inkeek, ze zo iets zag staan van: „Zeg dat zij het dochtertje is van Hendrik Kruis". En dat er een eind verder stond: „Mijn lief, klein meisje!" Meer kon ze verder niet onderscheiden, want op dat ogenblik kwam de heer Fersing binnen". Die steekt overal zijn neus in. Ik geloof dat hij dodelijk is van Lenie. Voor mijn part trouwt hij met haar en gaat een heel eind hier de buurt uit". Op weg naar huis werd Ar thur van den Heuvel ingehaald door Fersing, die vroeg „U heeft dus al kennis gemaakt met de „rijkdom" hier op de plaats"? „Die eer heb ik gehadWie zijn ze eigenlijk en waar wonen ze „In dat grote huis, dicht bij de pastorie. Piet Duiveland zo als iedereen hem hier noemt is zijn geboorteplaats trouw ge bleven. Hij was de oudste van acht kinderen, die het allen een heel eind ver gebracht hebben. Hij zelf is millionnair. Ouwe Daan, de koster, is nog een neef van hem. Piet heeft zijn fortuin varieerd programma en vete goede gaven. Het ging er ge zellig toe en het was een waardig slot van het gouden feest van Kees en Anna, die danig in de bloemetjes zijn gezet. BURGERLIJKE STAND WAALWIJK. Geboren: Petronella W. M„ dv. A. W. de Graaff-van der Sanden Petronella J., dv. A. A. Kroot-Konings Petrus W. J., zv. P. A. van Hulten- Damen te Loonopzand Al- legonda E. M., dv. P. C. van de Wiel-Kouseband te Loon- op-Zand. Overleden: Christiaan Hit ters, 90 j., weduwn. van M. C. Waskowski Leopold F. J. Ecker, 2 dagen Maria Lom- mers, 69 j., echtg. van J. Smulders Cornelis J. Wol vers, 83 j„ weduwn. van J. van der Velden. Huw.-aangiften: Geen. Gehuwd: J. van den Anker 25 j. en G. J. C. Franke, 19 j., beiden te Waalwijk A. A. van Bokhoven, 29 j. en A. A. van den Dungen, 32 j., beiden te Waalwijk P.C Klerks, 27 j. te Waalwijk en P. G. Kuijten, 21 j., te Breda. Ingekomen: P. Piket en echtg. van Alphen a/d Rijn H. J. C. van der Zanden van Tilburg M. A. van dei- Sloot van Haskerland N. A. van der Schans van Hil versum W. Grootswagers en gezin van Eindhoven J. Klijn en echtg. van Den Bosch. Vertrokken: C. G. Peters en echtg. naar 's-Bosch B. J. A. de Keijzer naar- Dreumel - .M. Jansen naar Vught M. W. Schapendonk naar Loon- op-Zand P. van Nispen naar Zaandam. AMATEURTONEEL IN BRABANT. Tot steun aan de in de pro vincie Noord-Brabant geves tigde toneelgezelschappen, die zich toeleggen op goed volks toneel, werd door de Staten van Noord-Brabant een sub sidiebedrag gevoteerd, waar van de besteding geregeld zou worden na advies ener daartoe in te stellen provin ciale commissie. Deze com missie werd bereids geïnstal leerd en is als volgt samen gesteld: drs. A. v. d. Poel, lid Ged. Staten, voorzitter; pas toor L. Rovers, Waspik; drs. B. Daniëls, Oss; E. v. Eijnd- hoven, Tilburg; drs. J. König, Den Bosch; S. Zoetmulder Jr., Waalre, en A. Eijkens, Til burg, secretaris. Aan het beroepsgezelschap „De Vrolijke Schouwspelers" te Breda en aan de volgende amateurgezelschappen: de R. K. Toneelver. Geestesbe schaving te Etten, Kunstkring „De Kersouwe" te Heeswij k en de Kunstkring „De Scha kel" te Zevenbergen, werden reeds subsidiebedragen toe gekend. NüEUWKUIJK. Ceciliafeest. Dinsdagavond vierde het pa rochiaal zangkoor haar jaarlijks St. Ceciliafeest. Het lag in de bedoeling ter dezer gelegenheid drie gouden jubilarissen te hul digen, nl. de heren Cor de Gouw, Adr. de Gouw en Fr. van den Brand. Helaas echter werd een der jubilarissen, n.l. Adr. de Gouw juist op Ceciliadag ten grave gedragen, zodat de huldi ging hierdoor verviel en voor de anderen tot nadere datum werd uitgesteld. Men besloot verder gedurende deze zomer met het koor onder leiding van de directeur-organist le heer Niek van Heivoort op concours te gaan. SPRANG-CAPELLE. Onderlinge Vee verzekering. Op 12 November hield de On. derl. Veeverzekering te Sprang- Capelle onder leiding van hun voorzitter, Adr. Wagemakers, haar jaarvergadering bij A. van Dijk, café ,,'t Bruggetje. Wegens ziekte van de secre taris-penningmeester, J. Sterren burg, bracht de voorzitte verslag uit, waaruit bleek dat het ver lopen lienstjaar was begonnen met 121 leden en 750 stuks vee, welke tesamen voor een bedrag van 224.090.— waren verze kerd. De inkomsten bedroegen 5.294.79 en de uitgaven 5.259.81, alzo een batig slot van 34.98. Over het afgelopen dienstjaar werd driemaal Yi omslag geheven. Er werden 18 stuks vee opgeruimd. De voorzitter sprak de hoop uit dat de secr.-penningm. spoe dig mag herstellen en zijn werk weer kan verrichten. Na onder ling overleg werd besloten dat de voorzitter voorlopig diens werk zal waarnemen. Aan de beurt van aftreden wa ren P, Stam en C. Oerlemans voor wijk Heistraat en de secr. J. Sterrenburg. De voorzitter stelde voor. om over Sterrenburg niet te stem men en hem alzo te handhaven, hetwelk aller instemming ver wierf, P. Stam en C. Oerlemans werden met grote meerderheid van stemmen herkozen. De schattingswaarde werd voor het nieuwe dienstjaar be paald op maximum 400.— met 100% uitkering. Het bestuur werd gemachtigd om zulks te wijzigen als het nodig mocht blij ken. Bij de rondvraag kwam de t.b.c.-bestrijding ter sprake, waarop de voorzitter antwoord de dat ieder, volgens genomen besluit, verplicht is daar aan mee te doen en hoopt, gezien de ge ringe kosten, dat ieder lid zulks uit eigen beweging ook doet. Met klem werd er bij de leden op aangedrongen om bij aankoop van vee zulks t.b.c.-vrij te be dingen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter met dank voor de opkomst en de beste wensen voor de leden in hunne gezinnen en stallen, deze vergadering. WASPIK. Op Maandag 22 Nov. kwam de Chr. Gem. Zangver. „O.K.K." bijeen voor het houden van haar 14e jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. v. d. Broek, opende deze met het voorlezen van Psalm 147 (onbe rijmd), waarna hij in gebed voor ging. In zijn openingswoord heette hij allen hartelijk welkom en sprak enkele woorden naar aan leiding van het bedanken van de heer J. Dubbelman als voorzitter van „O.K.K." Spreker dankte hem voor zijn werk, gedaan in het belang van de ver, en wenste de afgetredene nog het allerbeste toe en hoopte dat hij er mede ge tuige van zou mogen zijn dat de zangver, eenmaal de hoogste af deling bereiken zou. Vervolgens dankte de voorzitter de leden voor het vertrouwen in hem ge steld door hem als voorzitter te kiezen en hoopte dat zowel be stuur als leden gezamenlijk arh- ter hem zouden staan. Na nog een opwekking tot getrouw repe- litiebezoek, verklaarde hij de vergadering voor geopend en gaf de secretaris de gelegenheid de notulen der vorige vergadering te lezen. Deze werden onveran derd goedgekeurd. In zijn jaar verslag, hetwelk de secr. hierna voorlas, memoreerde hij de suc cessen van O.K.K. in het afge- gemaakt met zijn manufacturen- handel en met enkele voordelige speculaties.Nog zou hij met ge noegen in zijn overhemd in de keuken zitten, maar dat wil Clara niet. Hij geeft zich niet -uit voor meer dan hij is, maar me vrouw Duiveland wil er aller minst aan herinnerd worden dat zij eens winkeljuffrouw was". Nu van den Heuvel dus zo op hoogte was gebracht van de „rijkdom", kon hij niet nalaten zijn bewondering uit te drukken over het redenaarstalent van de dominé. „Ja, hij kan preken. Theolo gisch is zijn oordeel zo goed als maar verwacht kan worden, maar voor het gewone leven is hij zo onpractisch, dat er wel zijn die hem niet meer in staat achten zijn functie te vervullen". „Zeker te hard gestudeerd „Neen, dat geloof ik toch niet. Hij is altijd dromerig van aard geweest. Maar nu een dertig jaar geleden heeft hij een eigenaardi ge ziekte gehad. Daan, de te genwoordige koster had hem ge bonden in het Bos van kamp dat heeft u zeker nog niet ge zien Het is op een heuvel ge legen, werkelijk een plekje, rijk aan natuurschoon. Hij lag daar bewusteloos op de vroege och- |tend en, ofschoon er geen uiter lijk letsel aan hem viel waar te nemen, moet hij toch een gewel- !dige schok hebben doorstaan, al- I thans, maandenlang heeft hij met hersenkoorts gelegen en toen zijn bewustzijn terugkeerde, wist hij niets meer van hetgeen hij had doorgemaakt. Hij han zielsveel gehouden van zijn oudere broer, Steven, die zijn vader was op gevolgd als directeur van de ijzergieterij, maar hij was hem geheel vergeten." „Kon die broer dan geen ver klaring geven „Kijk. het is eigenlijk een lange vreemde geschiedenis. Steven was juist van het ogenblik af dat de dominé bewusteloos was ge vonden, verdwenen en ook nog een ander, een zekere Erik Velt huis. Er hing een geheimzinnige sluier over heel de zaak. De bei de mannen waren op eenmaal van het aardrijk weggevaagd, de derde had er voor een groot deel zijn geheugen bij ingeboet. Het is nu al dertig jaar geleden dat dit gbeurd is, dus ik twijfel of het geheim, dat daar achter schuilt, ooit opgelost wordt. Wat ik zeg gen wilde, is u ook op de een of andere manier verwant aan de Velthuijsen Voor zover ik weet heb ik geen andere bloedverwanten in leven dan mijn moeden Ik heb nog zo'n vage herinnering van mijn grootvader, die gestorven is toen ik nog een kleine jongen was. Moeder praat nooit over de familie van mijn vader. Hij is gestorven voor mijn geboorte. Ik geloof dat mijn ouders in zeer slechte verstandhouding leefden. Eerlijk gezegd, zijn mijn moeder en ik nagenoeg vreemden voor elkaar. Ik ben veel weg geweest van huis en zij is zeer terughou dend van karakter. Maar waar om vroeg u dat eigenlijk „Wel, omdat Daan vindt dat u zo lijkt op de Velthuisens. Het zou zeker niet in uw nadeel zijn, als dit zo was. Huize Beurtland staat nog altijd precies, zoals Erik Velthuis het nu dertig jaar geleden verlaten heeft. De heer Eduard van Dalen houdt er nu zolang het oog op. U ziet, hun aller belangen zijn verbonden. De oorspronkelijke aandeelhou ders behoorden tot drie families het land was van de Velthui sens, het kapitaal van de van Dalen's en de Berlingen's hadden het inzicht. Sinds die andere twee verdwenen zijn, hebben de Berlingen's het monopolie gehad, maar zoals u in uw werkkring weldra ervaren zult, heeft dit aanleiding gegeven tot tal van wettelijke verwikkelingen". „Ik verwacht niet anders. Een hoogst eigenaardige zaak. Wat denkt men dat er van die twee geworden is Fersing haalde de schouders op. „Dat weet niemand behalve de dominé en die zal het niet vertellen omdat hij het zich niet meer herinneren kan. Ik vrees dat het niet veel moois is dat er te berde zou komen. Er wordt beweerd, dat er een vrouw ach ter zat, maar mevrouw Duive land schijnt uitstekend op de hoogte te zijn van alle bijzon derheden en praat altijd nog van Marie Leigraaf, die het enige kind was van de dominé van Wensveendal, het plaatsje daar ginds, aan de andere kant van de heuvel. Ze moet zeer mooi zijn geweest en was verloofd met Steven Berlingen, toen Erik Velt huis terugkeerde van een bui tenlandse reis. Volgens mevrouw Duiveland zou Marie Leigraaf haar vérloving met Steven ver broken hebben voor de man die ruimer middelen en een betere positie bezat. Anderen weer zeg gen, dat Erik alleen uit balda digheid kwaad stookte tussen de verloofden. (Wordtv ervolgd). lopen jaar. Het bleek dat de ver- in die tijd niet stil gezeten had. Getuige het feit dat tweemaal een concours bezocht werd. En wel te Slikkerveer1 waar in de 2e afd. met 295 pjinten een 2e prijs behaald werd en te Over- schie een le prijs mét 320 punten. Bij verschillende (gelegenheden had de zangver. tei opluistering, zowel in als buiten haar medewerking de gemeente, jegeven. Met een opwekkend woefd en aanma nend tot een gerei eld repetitie- bezoek, besloot de deer. zijn ver slag. Wegens afwezigheid was de penningmeester diet in de ge legenheid geweest zijn verslag betreffende de kasmiddelen, der ver. samen te stelled. Hij zou dit alsnog binnen afiienbare tijd doen. Volgens roojter was dit jaar aftredend de meester, de heer C en het algem. bestui H. Verduyn. werd met algemene koben, terwijl in di H. Verduyn Z. Cl penning- de Rooijen rslid de heer %rstgenoemde temmen her plaats van rist gekozen werd. Over het pr gramma be treffende de a.s. bleek dat de stemi waren. Enkele leden de gebruikelijke tor relstukjes te laten vervallen en j ch alleen te beperken tot het vo ale gedeelte der uitvoering. Ook de directeur was voor afwisselir van het program. Hij pleitte oor het uit voeren van een c leau-opvoe- laruitvoering en verdeeld stelden voor declamatie De voorz. ig der ver., i dat het :t werd af_ ring, waarin zang elkander afwisselden achtte het in 't bel althans het financië toch beter was af geweken van het o Ie program. Hij vreesde andersl lat de be langstelling van de I jde der do nateurs en publiek I terst gering zou zijn. Daar er n overeen stemming betreffen* bereikt kon worden, dit tot een volgendt vergadering aan te houden. De Voorz. deel de dat door de gi subsidie toegekend v s van 100 per jaar. Een voorstel dat middels de directe i Oosterhouts Kerkkt tj ter tafel IU- 1 'erder me- eente een pe voorz., van het bracht, werd met men aangenomen, li it werd gevraagd een mea stern- voorstel :amenlijke Zanguitvoering in d \Ted. Herv. Kerk alhier te g brengst zou ten !e aan onze jongens ii idië. Voor het aanwerven var ieuwe do nateurs meldden al! lamesleden zich aan. In de rondvraag t le de pen ningmeester voor i bazar te houden ten bate vat ver.-kas. Dit voorstel werd aangenomen en :o bezien worden, Na og enkele minder belangrijke wikkeld te hebbel voorz. deze verg ring, die door 30 leden bezot (verd, met dankgebed. RAAMSDONKSVE Harmonie „De 1 racht". In de loop van volgende week zal- een instrui uit Bre da een begin makei i aan le den van bovengenc e vereni ging een opleiding geven in het bespelen van c et, hobo, fluit en saxophoon KJ.M.\ De K.J.M.V. hie lezer da gen haar ledenverg; ng. Aan gezien die dag mee e vereni gingen een bijeenki hadden, was de opkomst nie groot als ze had kunnen zijn. Op deze vergade waren ook aanwezig 2 a lardigden van de Dioc. K.J.A uit Til burg, die een woori opwek king spraken. Ook i zij ver schillende richtlijnei ingaande het winterprogramffl at thans opgesteld wordt. Op het vesenig lad „De Keten" abonneerden alle le7 den. Ook de insign ijn be steld. De rest van werd vlot afgewerkt Te 11 uur s Weterings deze leerzame bijeenkom Ook dit jaar heef weer het oude vesi een bezoek vereerd hartjes sneller De op komen :en afge sloot de agenda oorzitter sue en ^icolaas dje met kinder- d; doppen. Zondag was de grote dag die de heilige man daartoe heeft uitge zocht. Om half twaalf arriveer de hij met de stoomboot aan de Thorsteiger, om vandaar uit, na een korte toespraak, op zijn schimmel, en onder begeleiding van zijn zwarte knechten maakte hij een tocht door het stadje, hier en daar met" golle hand lekkers strooiend. Zaterdag 4 December a.s. zal door de goede zorgen van de K.A.B. een St. Nicolaas-middag aan de kinderen worden gebo den. Naast een goed verzorgde tractatie zollen de kinderen ook kunnen genieten van een speciale kinderfilm. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, in het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk tijdig voorzien van de laatste H H. Sacramenten, onze innig geliefde echtgenote, moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA PULLENS echteenote van JOHANNES LOMBARTS, in de ouderdom van 73 jaar. Wij bevelen hare ziel in Uw gebeden aan. Waalwijk, Baardw.str. 20, J. Lombarts Waalwijk, Burg. Smeelelaan 25, A. C. Lombarts M. H. Lombarts-Odekerken en Kinderen Tilburg, Spoor laan 74 C. M. Lombarts Tilburg, Joz. Isra'élstr. 44 M. Snoeren-Lombarts L. Snoeren en Kinderen Waalwijk, Antonlusstr. 8 A. C. van Wezel-Lombarts A. van Wezelyen Kinderen Waspik, Th. Zijlmansstr. 10 J. de Ruyter-Lombarts A. de Ruyter en Kinderen. Waalwijk, 24 November 1948. Baard wij ksestr. 20. De plechtige uitvaart en be grafenis hebben plaats gehad op Zaterdag 27 November om half 10, in de parochiekerk van St. Clemens te Waalwijk. t h Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang durig geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in het Groot ziekengasthuis te 's-Hertogen- bosch, mijn innig geliefde Man en der kinderen zorgzame Vader de Heer Johannes Petrus van Rooij Hoofd der R.K. Jongensschool, echtgenoot van Mevrouw Arnoldina Polders, in den ouderdom van 57 jaren. Overtuigd van Uwe deelne ming in dit voor ons zo smar telijk verlies bevelen wij de ziel van de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebeden aan. Wed. A. van Rooij-Pelders Frans en Verloofde, Herman en Verloofde Annie Jan jozef. Drunen, 24 November 1948 Grotestraat 125. De plechtige uitvaart en be grafenis hbeben plaatsgehad op Zaterdag 27 November om tien uur, in de Parochiekerk van de H. Lamberlus te Drunen. GEVRAAGD voor de Middaguren. Mevr. DE JONGH-SPAPENS Grotestr. 395 WAALWIJK. GEVRAAGD in klein gezin, voor dag en nacht. Zelfstandig kunnende werken. Prettige werkkring. Aanmelden Mevr. J. GERSONS, Oisterwijksebaan 141 TILBURG Ik heb er geen kind aan zoo rustig is mijn man met EEN BOEK van Markt 11 - Waalwijk. Vv y els goeds *'lU 2\scVie 9e" _i>öf\keru WW' schenk^L Philips electrische rijwiellan taarn de lichtcentrale voor elk rijwiel, vanaf 13.55 8 m (^jnfraphll j Philips "Infraphil" hef infrarood-be- stralingsapparaat 36- Philips electrisch droog- scheerapparaat "PhiliShave" Staalbaard-Standaard in luxe doosverpakking f 39— Houder voor een Philips "PhiliShave" Staalbaard- Standaard %4 f 6.25 Philips dynamo zaklantaarn f 7.75 Philips "Photolita", type NM, waarmede U iedere foto amateur gelukkig maakt. 6.50 Phil ips electrisch droog- scheerapparaat "PhiliShave" Staalbaard-lvoor in luxe doosverpakking f 47._ A j/ .v\\l I Uil///. Philips kerstboom. garnituur. sty f 27.50 Philips electrische gramofoon fmet ingebouwde luidspreker, ■ïs versterker en platenwisse- jr laar: 'n geschenk voor het v \Vi hele gezin f 360— N.V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPPIJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN vraagt voor spoedige indiensttreding enigszins bekend met de schoen industrie. Vereisten Accuraat werker en kennis der moderne talen. Uitvoerige sollicitaties onder opgave van verlangd salaris ond«r No. 2675 Bureau van dit blad. Wij hebben een prachtige sortering FRAAIE en NUTTIGE GESCHENKEN, o.a.: Prachtige pendules met bim-bam slag; Schoorsteenklokjes vanaf 29.50; Wekkers vanaf 8.10. 12 lepeltjes in doos met levenslang garantie vanaf 5.10. Verder een grote sortering gouden en zilveren armbanden, ringen, oorbellen, colliers, manchetknopen, dasspelden, sigarettenkokers; verder teveel om op te noemen. Heeft U onze uitgebreide collectie DELFTS BLAUW al gezien? Komt U eens bij ons kijken. Het verplicht U tot niets. Hoofdstraat 173. Telefoon 184. 's-HERTOGENBOSCH Met ingang van 30 November 1948 wordt het Telefoonnummer gewijzigd in (4 lijnen.) Koopt Uw RADIO bij den man Die hem straks ook repareren kan. 5-lamps Super vanaf f225.— RADIO-HANDEL EN REPARATIEINRICHTING t

Echo van het Zuiden | 1948 | | pagina 2